CConstaterende datZandvoort
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage 3 Ruimtelijke onderbouwing

Gemeenteraad 20 januari 2026, gemeente ZandvoortBij agendapunt: Bindend advies op aanvraag omgevingsvergunning Haltestraat 2621.023 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 3

Detaillering

,

kleur en materiaal

Bij renovatie of verbouwing moet de oorspronkelijke detaillering worden gerespecteerd. Bonte en/of sterk contrasterende kleuren zijn niet toegestaan. • Bij (vervangende) nieuwbouw moet worden gestreefd naar een hoogwaardig detailleringniveau. • Bij toepassing van pleisterwerk moet de oorspronkelijke geveldetaillering zichtbaar blijven. • Bij renovatie of verbouwing moet de oorspronkelijke detaillering worden gerespecteerd. • Bij (vervangende) nieuwbouw dient de kwaliteit van detaillering en het materiaal- en kleurgebruik aan te sluiten bij de aanwezige aangrenzende historische bebouwing. • Het kleinschalige architectonische karakter van het centrum dient versterkt te worden door materialen als dakpannen , metsel- en pleisterwerk en detaillering zoals terug liggende kozijnen en daklijsten en dakgoten. • •

Relevante welstandscriteria (bron: Welstandsnota Zandvoort p. 99)

Welstandsnota

Gemeente Zandvoort

99

6

Haltestraat 26 - Zandvoort Stedenbouwkundige onderbouwing

Morfologie

-

5 juni 2025

bouwhoogtes

Middels een drietal kaarten wordt nu ingezoomd op de morfologie van de locatie , om zo een beter beeld te krijgen van de ruimtelijke kenmerken en kwaliteiten ter plekke. Zoals eerder besproken maakt het hoofdvolume van de projectlocatie onderdeel uit van een groter bouwblok aan de Haltestraat. Dit bouwblok kent een gevarieërd gevelaanzicht en daklandschap , met twee T-kappen en een torentje. De nokhoogte is met circa 10 meter relatief hoog. Er staan meerdere panden van vergelijkbare hoogte aan de winkelstraat , die samen een interessant en gevarieërd beeld geven. De bouwhoogte wordt in oostelijke richting aanzienlijk lager. De Koningsstraat

Koningsstraat

Kanaalweg , beide smalle straten met een vergelijkbaar karakter , zijn omzoomd met vriendelijke , lage arbeiderswoningen met kleinschalige geveltuintjes. Dit geldt ook voor het secundaire volume van de projectlocatie. en

a etl s rat a

t

H

ob u w

b k

ol

rop ej c t ol c a t ei

Kanaalweg

Pakveldstraat Bouwhoogte 8 - 10 m Bouwhoogte

5 - 7 m 0

Bouwhoogte

10 m

3 - 5 m

Bouwhoogtes ter plekke van de projectlocatie 7

Haltestraat 26 - Zandvoort Stedenbouwkundige onderbouwing

Morfologie

-

5 juni 2025

kapvormen

De kapvormen rondom de projectlocatie zijn afwisselend. Aan de

Haltestraat komen zowel platte daken , (afgepknotte) zadeldaken als mansardekappen voor. Het geheel zorgt voor een gevarieërd beeld , dat de straat een prettig en afwisselend karakter geeft. De Kanaalweg is eenvormiger van karakter , door de aaneengesloten rij van arbeiderswoningen met mansardekappen aan de noordzijde

schuttingen en gevelmuurtjes aan de zuidzijde. Ondanks deze ‘achterkanten’ is het een levendig straatje - bomen en geveltuintjes verzachten de gesloten wand. en

Ook hier valt op dat de projectlocatie duidelijk in twee gebieden uiteenvalt: een hoofdvolume aan de Haltestraat en een ondergeschikt volume met zadelkap aan de Kanaalweg.

Koningsstraat

a etl s rat a

t

H

ob u w

b k

ol

rop ej c t ol c a t ei

Kanaalweg

Pakveldstraat (Afgeknot) zadeldak Mansardekap

0

10 m

Plat dak

Kapvormen ter plekke van de projectlocatie 8

Haltestraat 26 - Zandvoort Stedenbouwkundige onderbouwing

Morfologie

-

5 juni 2025

straatbeeld

Wanneer we het straatbeeld ter plekke van de projectlocatie bekijken ,

dan bevestigt dit het voorgaande morfologische onderzoek. Op de hoeken tussen de Haltestraat en kruisende wegen (zoals de Koningsstraat en de Pakveldstraat) staan over het algemeen gebouwen van twee lagen met een afgeknotte zadeldaken , soms met een hoekmakering in de vorm van een torentje. Dit is op dit moment niet het geval op de hoek van de Haltestraat en de Kanaalweg , maar is wel goed voorstelbaar gegeven de omringende bebouwing.

Ha

lt e s

t ra

k Pa

at

ve

l

d st

ra

at

Tweelaags bouwwerk met afgeknot zadeldak op de hoek van de Haltestraat en de Pakveldstraat (bron: Vision 10)

H

t al

e

st

ra

at

K o ni ng ss tr a a

t

K

ra at o n in g s st

Tweelaags bouwwerken met afgeknot zadeldak op de hoek van de Haltestraat en de Koningsstraat (bron: Vision 10)

K

o

ng ni

s

st

a ra

H

es a lt

t

t ra a

Tweelaags bouwwerken met hoekmarkering op de hoek van de Haltestraat en de Koningsstraat (bron: Vision 10)

t

H

a

tle

s

tr

a

a

t

Tweelaags bouwwerken met afgeknot zadeldak op de hoek van de Haltestraat en de Koningsstraat (bron: Vision 10) 9

Haltestraat 26 - Zandvoort Stedenbouwkundige onderbouwing

Morfologie

-

5 juni 2025

rooilijnen

In de rooilijnenkaart valt direct op dat bebouwing over het algemeen in

aaneengesloten rooilijnen staat. Dit geldt voor zowel de Haltestraat als de Kanaalweg. Enkele zijgevels zijn ook van belang voor de openbare ruimte. Dit geldt zeker voor de zijgevel van de projectlocatie gelegen aan de Kanaalweg. Een opvallende uitzondering op de aaneengesloten rooilijnen is te

vinden aan de achterzijde van de projectlocatie. Het secundaire volume ligt terug ten opzichte van de Kanaalweg en creëert zodoende een onverwacht voortuintje. Dit is een potentiële kwaliteit voor het zeer smalle straatje: het creëert ruimte en mogelijkheid tot groen. Koningsstraat

a etl s rat a

t

H

ob u w

b k

ol

rop ej c t ol c a t ei

Kanaalweg

Pakveldstraat

Voorgevel rooilijn Zijgevel rooilijn

0

10 m

Rooilijnen ter plekke van de projectlocatie 10

Haltestraat 26 - Zandvoort Stedenbouwkundige onderbouwing

Morfologie

-

5 juni 2025

nieuwe situatie

Wanneer we het nieuwe ontwerp op de locatie plaatsen , dan valt op dat ook

dit is te splitsen is in twee bouwdelen: een hoofdvolume aan de Haltestraat en een secundair volume aan de Kanaalweg. Het hoofdvolume aan de Haltestraat past qua daklandschap bij dat van het bestaande bouwblok. Dakvorm heeft een vergelijkbare korrelgrootte als de naastgelegen zadelkap met torentje. Hoewel het platte dak afwijkt van de oorspronkelijke zadelkap , is dit vanaf straatniveau niet waarneembaar. Verder valt op dat het hoofdvolume op de zuidoosthoek iets groter is dan in de huidige situatie , waardoor het aanzicht vanaf de straat wijzigt. In de huidige situatie is dit stukje grond nogal rommelig , door de aanwezigheid van allerlei uitbouwen , afvalbakken en tuinmuurtjes. Met het in gebruik nemen van dit stukje gaat er derhalve gevoelsmatig geen kwalitatieve open ruimte verloren.

Koningsstraat

Tenslotte voegt het secundaire volume zich moeiteloos in het bestaande daklandschap. De terugligging in rooilijn wordt gehandhaafd , waardoor de kwaliteit van de opening in het straatbeeld behouden blijft. a etl s rat a

t

H

ob u w

b k

ol

rop ej c t ol c a t ei

extra bebouwd

oppervlak

Kanaalweg

Pakveldstraat

Huidige achterzijde 0

10 m

Nieuwe ontwerp ter plekke van de projectlocatie 11

Haltestraat 26 - Zandvoort Stedenbouwkundige onderbouwing

Straatprofielen

5 juni 2025

Wanneer we het huidige straatprofiel van de Haltestraat bekijken , dan zien we dat het een vriendelijke , kleinschalige straat is met veel ruimte voor voetgangers.

De bebouwing is over het algemeen twee à drie

lagen hoog met platte daken , zadelkappen en mansardekappen. Grote luifels steken over het openbaar gebied en schermen zo terrassen van de aanliggende horeca af. Ook valt op dat de schaal in oostelijke richting trapsgewijs kleiner wordt. De nokhoogtes gaan omlaag van circa 95, meter naar 75, meter naar uiteindelijk 64, meter.

ta

nok 95, m

ar

nok 75, m

ts e lta H

nok 64, m

goot 4 m

In de nieuwe situatie verandert het straatprofiel ter plekke van de

Haltestraat op twee punten: er worden balkons toegevoegd en de goothoogte wordt verhoogd van 4 meter naar 68, meter. In oostelijke richting bouwt het bouwvolume in goot- en nokhoogte af naar van de bouwhoogtes aan de Haltestraat naar die van de Kanaalweg. De getrapte afbouw van hoog naar laag blijft gehandhaafd.

goot 26, m

luifel secundair volume hoofdvolume

Profiel Haltestraat in huidige situatie oostelijke richting (Kanaalweg)

nok 95, m

nok 95, m ta

ar ts e lta

nok 76, m goot 68, m

nok 64, m goot 46, m

H

balkon

goot 26, m

hoofdvolume

secundair volume

Profiel Haltestraat in nieuwe situatie 12

Haltestraat 26 - Zandvoort Stedenbouwkundige onderbouwing 5 juni 2025

Aanzicht in 3D van de nieuwe situatie , geleidelijke overgang goothoogte. 13

Haltestraat 26 - Zandvoort Stedenbouwkundige onderbouwing 5 juni 2025

Aanzicht in 3D van de nieuwe situatie , geleidelijke overgang schaal 14

Haltestraat 26 - Zandvoort Stedenbouwkundige onderbouwing 5 juni 2025

Straatprofielen Wanneer we het huidige aanzicht van de Haltestraat vergelijken

het voorgestelde aanzicht , dan valt op dat het nieuwe ontwerp in afmeting vrijwel volledig overeenkomt met het huidige gebouw. De enige serieuze afwijking is de goothoogte , die van 4 meter naar 68, meter wordt opgetild. Hierdoor is er minder dakvlak en meer gevelvlak vanaf de straat zichtbaar , wat mogelijk een strenger aangezicht tot gevolg heeft. De toevoeging van houten balkons , de afwisselende materialisering in plint , gemetselde begane grond en gekeimde verdieping doorbreken echter het verticale gevelvlak , waardoor een beeld met een kleinere korrel ontstaat. met

ge l wa a n a

K

Gezien de smalle afmeting van de Kanaalweg vraagt de vormgeving

de hoek van het gebouw extra aandacht. Hier is een hoekaccent in de vorm van afschuinde gevel en een topgeveltje voorzien. van

Aanzicht Haltestraat in huidige situatie

De Welstandsnota spreekt de ambitie uit voor een duidelijk

afleesbare verticaliteit in de gevelindeling. Hierin wordt in het plan tegemoet gekomen door de gevel aan de Haltestraat in vijf verticale delen op te splitsen , gemarkeerd door verspringende kappen. Dit verkleint de korrelgrootte en maakt het passender bij de andere elementen in de gevelwand.

ge l wa a n a

Op de hiernavolgende pagina’s worden enkele 3D-beelden gegeven ter visuele

K

ondersteuning van deze visie.

Aanzicht Haltestraat in nieuwe situatie

115

Haltestraat 26 - Zandvoort Stedenbouwkundige onderbouwing 5 juni 2025

Aanzicht in 3D van de nieuwe situatie 16

Haltestraat 26 - Zandvoort Stedenbouwkundige onderbouwing 5 juni 2025

Aanzicht in 3D van de nieuwe situatie 17

Haltestraat 26 - Zandvoort Stedenbouwkundige onderbouwing 5 juni 2025

Aanzicht in 3D van de nieuwe situatie 18

E Haltestraat 26

-

Zandvoort

ARCHITECTENBUREAU

\

: Stedenbouwkundige onderbouwing ‘5 juni 2025

WENNEKERS

RUBEN

|

Materialisatie De materialisatie van

kwaliteit

en

van

de

bebouwing

karakter.

aan

de Haltestraat is wisselend

Sommige panden zijn fraai en fijnmazig

gematerialiseerd en gedetailleerd met mooie bakstenen of gestuukte gevels, pannendaken, zinken goten en fraaie houten ornamenten in de vorm van sierlijsten, makelaars en balkonhekken. Maar er zijn ook veel panden die sober en soms zelfs armoedig gedetailleerd zijn. Het nieuwe ontwerp

is zorgvuldig

gematerialiseerd en gedetailleerd. Op hoofdlijnen wordt gebruik gemaakt van de volgende materialen: Gevels begane grond: schoon metselwerk Gevels verdieping: wit stucwerk / keimwerk Dak: keramische dakpannen, type conform bestaand Goten en hwa's: gepatineerd zink Veranda's en franse balkons: hardhout, wit geschilderd _Daklijsten: hardhout, wit geschilderd _ Kozijnen: hardhout, gebroken wit icm zwartgrijze draaiende

(geanonimiserd) (geanonimiserd)

(geanonimise rd)

(geanonimise rd)

e

e

*

Gebouwen

van

wisselende kwaliteit

aan

de Haltestraat

e

e

e

Sandsaoit „…Haltestraat

e

net

delen

Met deze aan

aanpak sluit het ontwerp aan op de mooiere gebouwen

de Haltestraat. Zodoende versterkt het ontwerp de kwaliteit

het karakter

van

en

de straat.

Oude ansichten laten zien dat de Haltestraat

van

oorsprong fraai

badhuisstijl kende, met mooie houten balkons en veranda's. Ook is te zien dat de bouwhoogte ook begin 20e eeuw al vrij hoog was duidelijk te herkennen zijn herenhuizen met twee woonlagen met afgeknotte zadeldaken.

vormgegeven

woningen

in de

-

n

Oude ansichtkaarten

|

van

de Haltestraat met

duidelijk herkenbare

houten balkons

E

en

veranda's

(datering: begin

20°

eeuw)

Haltestraat 26 - Zandvoort Stedenbouwkundige onderbouwing 5 juni 2025

Aanvullende onderbouwing Op basis van input welstand

en

stedenbouw

-

20

december

2024

De volgende zaken dienen in het plan aangepast te worden:

het hoofdvolume (Haltestraat) en secundair volume (Kanaalweg) minder volumineus vormgeven. Gedacht kan worden om op dit gedeelte met een lagere goot te starten , die geleidelijk aan wordt doorgetrokken richting de hoek. 1. De overgang tussen

In voorliggend plan is deze opmerking verwerkt. De goot wordt verlaagd naar 15, bouwlaag in de Kanaalweg. Deze gootkomt op 45, meter. Hierdoor wordt de overgang geleidelijker. Aan de Haltestraat wordt met de goothoogte van 68, meter en nokhoogte van 95, meter

aangesloten op het directe buurpand.

2. De

rechte geveloptrekking op de noordoost hoek is ongewenst. Hier dient zowel aan de noord- als oostzijde een kap gerealiseerd te worden. Voor het verhogen van de goothoogte op dit deel valt ruimtelijk geen goed argument te geven. In voorliggend plan is deze opmerking verwerkt door aan de oostzijde (achterkant een kap toe te voegen. Hiermee wordt het doel om het gebouw visueel te verkleinen bereikt.

Ha

lt e s

tr a

at

k Pa

ve

l

d st

ra

at

referentiebeeld hoekaccent.

3. Het

hoofdvolume (aan de Haltestraat) dient sterker in 2 delen te worden opgesplitst. Laat dit duidelijk tot uiting komen in zowel de vorm (gevelgeleding , kapvorm en geleding van de kap , alsook in de architectuur (materiaal en kleur). Probeer bijvoorbeeld te werken met topgevels , een torentje en extra ruimte tussen het dakvlak. In voorliggend plan is deze opmerking verwerkt door het toevoegen van 2 topgevels aan de haltestraat. De topgevel is qua korrelgrote identiek aan de huidige topgevel die aanwezig is. Deze toevoeging deelt het totale pand visueel op. Deze ingreep in combinatie met de nadere afstemming van de materialisatie op de context laat het gebouw beter landen op zijn plek. zuidelijk deel van het hoofdvolume (aan de Haltestraat) dient sterker een hoekpand te zijn. Werk bijv. met een hoekaccent. In voorliggend plan is deze opmerking verwerkt door een hoekaccent toe te voegen vergelijkbaar aan het accent van het pand dat schuin aan de overzijde van de straat staat. Zie foto rechts voor de referentie. 4. Het

5. De

balkonpalen van de balkons dienen uit het plan te worden gehaald. Hierdoor wordt het een “hangend” balkon , vergelijkbaar met hoe dit is gerealiseerd aan de overkant van de straat. In voorliggend plan is deze opmerking verwerkt. De balkons worden hangend aan het gebouw bevestigd.

20

Haltestraat 26 - Zandvoort Stedenbouwkundige onderbouwing

Aanvullende onderbouwing Op basis van input welstand

en

stedenbouw

5 juni 2025

-

11 maart 2025

In het laatste overleg met Welstand en Stedenbouw zijn de volgende zaken aangegeven die hieronder aanvullend

onderbouwd worden: 1. Topgevels mogen meer

benadrukt worden. We benadrukken de topgevels door deze te laten verspringen ten opzichte van naastgelegen gevelvlak. Dit zorgt voor plasticiteit in de gevel. Onderzocht is de gevel een kop of strek te laten inspringen. De subtiele inspringing met een kop heeft de voorkeur. Het gewenste effect van plasticiteit wordt goed bereikt. 2. Nadere

aandacht hoekaccent: Het hoekaccent is nader uitgewerkt en in stijl gebracht met de rest van het ensemble. De dakranddetaillering is afgestemd op die van de topgevels. De toevoeging van een balkon op de eerste verdieping en Frans balkon op de tweede verdieping zetten het hoekaccent meer aan en zorgen voor een krachtiger accent dat de straathoek markeert. 3. Het

gebouw dient meer in 1 stijl ontworpen te worden. In voorliggend plan is deze opmerking verwerkt. Er is een duidelijke keuze gemaakt voor de architectonische taal. De goot detaillering is afgestemd op de dakranden en het hoekaccent is in stijl gebracht. De iets ingetogener detaillering van de goot sluit goed aan op de buurpanden uit hetzelfde bouwblok. Verder is verfijning gezocht in de gevelcompositie door de deuren van een bossingpaneel te voorzien. Speklagen en een plint zorgen voor subtiele horizontale geleding in de gevel.

Foto: bestaande situatie met kappen aan de straat en recht opgetrokken gevels in binnengebied.

de woningen. Ter plaatse van de collectieve woning entree , gelegen aan de Kanaalweg , springt de gevel in. Zodoende ontstaat er ruimte voor postvakken en een bellentableau. Ook is zo de entree op een natuurlijke wijze herkenbaar in het straatbeeld. Door de gekozen positie aan de Kanaalweg concurreert de woningentree niet met de gevel van het horecagedeelte aan de 4. De entree van

Haltestraat. 5. Loggiadakkapellen.

In overeenstemming met advies welstandscommissie wordt aan de loggia-dakkapellen een kozijn toegevoegd zodat deze zich in de winter kunnen tonen als dakkapel met achtergelegen tuinkamer en in bij mooi weer functioneren als

buitenruimte.

Foto: trendsetters in de straat. Positie recht opgetrokken gevels , niet gericht op openbaar gebied.

6. Tweekapper Kanaalweg. De dakkapellen van deze woningen zijn in stijl gebracht met de ingetogen architectuur. Er is afgezien van de moderne kapellen en gekozen voor een meer ingetogen uitvoering in aansluiting op de buurpanden. De sobere compositie van de gevelopeningen sluit goed aan op de naastgelegen woningen. 7. Goothoogte

/ kap Noordoostzijde.

De daken zijn zodanig vormgegeven dat overal waar deze aan openbaar toegankelijk gebied grenzen ze een beëindiging met een schuin pannendak krijgen. Aan het binnengebied zijn gevels recht opgetrokken. Binnen het bouwblok komt dit bij buurpanden ook voor. Ter plaatse van de achtergevel is aanvullend een kap toegevoegd om qua schaal en maat aan te sluiten bij de omgeving. De ingreep heeft tevens een positief effect op de bezonning. De rechte optrekking van de zijgevel die in het plan behouden is heeft door zijn positie ten opzichte van buurpanden en de openbare ruimte minimale impact. Een dergelijke optrekking wordt bijvoorbeeld ook aan de overzijde van de Haltestraat goedgekeurd op een vergelijkbare positie ten opzichte van de openbare ruimte (zie de zinken kap linksonder op de

luchtfoto).

Beeld: kappen aan de straatzijde en binnengebied met rechtopgetrokken gevels.

21

Haltestraat 26 - Zandvoort Stedenbouwkundige onderbouwing 5 juni 2025

Motivatie strijdigheden omgevingsplan Het voorliggende plan , betreffende de realisatie van een nieuw hoofdgebouw met woningen en een

De daken zijn zodanig vormgegeven dat overal waar deze aan openbaar toegankelijk gebied grenzen ze een

restaurant , is voorzien in het gebied waar

beëindiging met een schuin pannendak krijgen. Aan het binnengebied zijn gevels recht opgetrokken. Binnen het bouwblok komt dit bij buurpanden ook voor. Ter plaatse van de achtergevel is aanvullend een kap toegevoegd om qua schaal en maat aan te sluiten bij de omgeving. De ingreep heeft tevens een positief effect op de bezonning. De rechte optrekking van de zijgevel die in het plan behouden is heeft door zijn positie

het omgevingsplan ‘Centrum Zandvoort’ van kracht is en is op enkele punten in strijd met de op de locatie geldende bouwregels. Het bouwplan is gesitueerd op verschillende bestemmingsgronden , namelijk ‘Centrum-2’ , ‘Verkeer’ , ‘Wonen-1’ en ‘Tuin’. Hieronder wordt benoemd op welke punten het plan in strijd is met de geldende bouwregels en wat de motivatie hiertoe is.

ten opzichte van

Hoofdgebouwen (Centrum – 2) • Ingevolge artikel 5.2.1 , onder a , dient een hoofdgebouw binnen het bouwvlak gesitueerd te worden. Het nieuwe hoofdgebouw overschrijdt zowel boven als onder het bestaande bouwvlak , en is daarmee in strijd. Het hoofdvolume overschrijdt het bouwvlak in de zuidoosthoek. Deze ingreep geeft de mogelijkheid een rommelig aanzicht - bestaande uit uitbouwen , afvalbakken en tuinmuurtjes - te verbeteren. In de voorgestelde situatie ontstaat een helder gevelbeeld met een haakse hoek tussen de gevel aan de Kanaalweg en de voortuin van de belendende woning. Zodoende ontstaat een heldere overgang tussen openbaar en privégebied. De ruimtelijke kwaliteit van de hoek verbetert aanzienlijk ten opzichte van de huidige situatie. • Ingevolge artikel 5.2.1 , onder c , dient er voldaan te worden aan de met aanduiding aangegeven maximum bouwhoogte. Aan de bovenkant van het bouwvlak is deze 10 meter en aan de onderkant 8 meter. Het nieuwe hoofdgebouw wordt 95, meter en is daarmee voor het onderste gedeelte in strijd. De nokhoogte van het huidige hoofdgebouw is 95, meter over de volle lengte van het volume parallel aan de Haltestraat. Deze maat wordt in het nieuwe ontwerp overgenomen en wijkt daarmee dus niet af van de huidige situatie. Deze hoogte wordt in de richting van de Kanaalweg in de nieuwe situatie iets verlengd ten opzichte van de huidige situatie.

Door het volume van schuine dakvlakken te voorzien bouwt het in schaal af en past het goed in het beeld van de Kanaalweg. Het voorliggende ontwerp past met deze afmetingen in de beide straatbeelden van Haltestraat en Kanaalweg. Zie hiertoe tevens de profielen op pagina 12 van dit document. • Ingevolge artikel 5.2.1 , onder d , dient er voldaan te worden aan de met aanduiding aangegeven maximum goothoogte , welke 4 meter mag bedragen. Het nieuwe hoofdgebouw krijgt een goothoogte van 68, meter. Ook worden er aan de achterzijde van het hoofdgebouw een aantal gevels recht opgetrokken , waardoor de goothoogte 95, meter wordt. Beide hoogtes zijn daarmee in strijd. De goothoogte aan de Haltestraat is in het voorliggende ontwerp inderdaad 68, meter. In het straatprofiel (pagina 12 van dit document) valt op dat de hogere goot goed in het straatbeeld past en een echo is van de tegenoverliggende bebouwing. Tevens sluit het aan op de goothoogte van het belendende pand op nummer

buurpanden en de openbare ruimte minimale impact. Een dergelijke optrekking wordt bijvoorbeeld ook aan de overzijde van de Haltestraat goedgekeurd op een vergelijkbare positie ten opzichte van de openbare ruimte , zie hiertoe foto’s op pagina 20 van dit document. Dakhelling • op basis van artikel 5. 2. 1 kan de dakhelling van 60 graden worden goedgekeurd. we komen in aanmerking voor deze mogelijkheid aangezien de hellingshoek passend is bij de architectuur , vaker voorkomt in de straat en passend is in het straatbeeld. Woongenot en privacy buren wordt niet beinvloed Bestemming (Verkeer) • Ingevolge artikel 11.1 , zijn de voor ‘verkeer’ aangewezen gronden bestemd voor verschillende onderdelen. Aan de voorgevel worden drie balkons voor drie appartementen voorzien. Het realiseren van een balkon past niet binnen de genoemde onderdelen voor deze bestemming en is daarmee in strijd. Binnenplans afwijken is mogelijk middels artikel 11.4.1 , mits er wordt voldaan aan verschillende voorwaarden. Met de toevoeging van balkons aan de Haltestraat wordt een vriendelijker gevelbeeld gecreëerd , dat past bij de kleine korrel van het gebied. Tevens ontstaat zo een levendige gevel , waaraan verbleven wordt. Dit verbetert de ruimtelijke kwaliteit van het ontwerp en de straat en versterkt de sociale veiligheid van het gebied. Het doet geen afbreuk aan verkeersveiligheid.

Doordat de balkons zwevend worden uitgevoerd hebben ze geen impact op maaiveldniveau. Schaduwwerking is beperkt en heeft geen invloed op de verkeersveiligheid.

28.

22

Bijlage 2 Rapport stikstofdepositieberekening (AERIUSberekening)

AERIUS Calculator

Stikstofberekening Realisatie appartementen Haltestraat 26 en Kanaalweg 3 te Zandvoort

Plangegevens AERIUS-berekening:

Naam:

realisatie appartementen

| Haltestraat 26 en Kanaalweg

3 te Zandvoort

Plantype:

AERIUS Calculator

Status:

Definitief

Datum:

31 mei

Projectnummer:

25139

Opdrachtgever:

H2H

Betreft

Haltestraat 26

project:

Opsteller:

2025

ontwikkeling

2042LN

Via:

2024.2.1

en

Kanaalweg

info@h2hontwikkeling.nl

Aeriusmodel.nl Aeriusmodel.nl

is onderdeel

Kleasterdyk 47C, 8831XA

Winsum

(Frl) T) E) Kooistra@aeriusmodel.nl 0636294916

Contactpersoon:

3

te Zandvoort

(geanonimiseerd) vse EN

van

Kooistra

Natuur &

Milieu

Inhoud PLANGEGEVENS

2

1.

INLEIDING EN VOORNEMEN

4

2.

AERIUS-BEREKENING

6

2. 1

AERIUS CALCULATOR 2024

6

2. 2

ACTUALISATIE AERIUS CALCULATOR

6

3.

TOETSING ONTWIKKELING

7

3. 1 3. 2

LIGGING PLANGEBIED T. O. V. NATURA 2000-GEBIED METHODE

7 7

3. 2. 1 BEOOGDE SITUATIE 3. 3 UITGANGSPUNTEN 3. 3. 1 3. 3. 2 4.

AANLEGFASE (BOUWFASE) GEBRUIKSFASE CONCLUSIE

7 8 8 12 13

BRONNEN

14

BIJLAGE 1: BRANDSTOFVERBRUIK MOBIELE WERKTUIGEN

15

BIJLAGE 2: UITDRAAI AERIUS-CALCULATOR PROJECT 25139

16

3

1.

Inleiding en voornemen

H2H ontwikkeling heeft een stikstofberekening aangevraagd (hierna: initiatiefnemer). Initiatiefnemer is voornemers om een complex met 9 appartementen en een horecafunctie te realiseren binnen het plangebied aan de Haltestraat. Aangezien er nieuwe woningen gerealiseerd zullen worden , zal er een

berekening voor de bouwfase en de gebruiksfase opgesteld worden. Het plangebied valt binnen de percelen die kadastraal bekend staan als Zandvoort , sectie C , nummers 4112 en 5756. In deze berekening wordt uitgegaan dat het project een doorlooptijd heeft van ongeveer 8 maanden (160 werkdagen). In figuur 1. 1 wordt de ligging van het plangebied globaal weergegeven (rode speld) , in figuur 1. 2 de begrenzing van het plangebied (blauw gearceerd).

Figuur 1. 1: ligging van het plangebied (bron: Google Maps)

Figuur 1. 2: begrenzing van het plangebied (bron: AERIUS Calculator)

4

Als gevolg van de voorgenomen ontwikkeling wordt stikstof uitgestoten , zoals bij de verbranding van fossiele brandstof , welke kan neerslaan in kwetsbare natuur. Initiatiefnemer heeft Aeriusmodel. nl gevraagd om de effecten van deze emissie op kwetsbare Natuur 2000 gebied te onderzoeken. In dit kader is een AERIUS-berekening uitgevoerd.

5

2.

AERIUS-berekening

2. 1 AERIUS Calculator 2024 AERIUS Calculator is het ‘online rekeninstrument’ wat wordt toegepast voor toestemmingverlening voor de Omgevingswet , en de initiatiefnemer en het bevoegd gezag ondersteunt bij het bepalen van

de stikstofbelasting op stikstofgevoelige natuur in Nederland en net over de grens. De Wet natuurbescherming is met de inwerkingtreding van de Omgevingswet per 1 januari 2024 komen te vervallen. De regels met betrekking tot de bescherming van Natura 2000-gebieden en stikstofdepositie zijn sindsdien opgenomen in hoofdstuk 5 van het Besluit kwaliteit leefomgeving (Bkl) , in samenhang met het Omgevingsbesluit en het stelsel van algemene en maatwerkregels uit het Besluit activiteiten leefomgeving (Bal). Een verwijzing naar de Wet natuurbescherming is derhalve niet meer actueel en dient geactualiseerd te worden naar het geldende stelsel onder de Omgevingswet. AERIUS Calculator is in de basis een geavanceerde maar gebruiksvriendelijke applicatie , die toegang geeft tot goedgekeurde rekenmodellen en relevante data - zoals emissiefactoren en habitattypen/leefgebieden - die noodzakelijk zijn voor het beoordelen van de impact van stikstofdepositie voor plannen en projecten op stikstofgevoelige natuur. AERIUS Calculator stelt de gebruiker in staat om activiteiten te definiëren waarbij (stikstof) emissies ontstaan en berekent de verspreiding van die stikstofemissies door de atmosfeer. De gebruiker krijgt

inzicht in de stikstofdepositiebijdrage van de ingevoerde activiteiten/emissiebronnen op een vast hexagonengrid binnen Natura 2000-gebieden , eventueel aangevuld met resultaten op rekenpunten die de gebruiker zelf heeft gedefinieerd. Voor verschillende situaties is de gebruiker in staat de stikstofdepositie in de (kwetsbare) natuurgebieden te analyseren en een eventuele vergunningaanvraag voor te bereiden. 2. 2 Actualisatie AERIUS Calculator AERIUS Calculator en AERIUS Monitor zijn op 1 oktober 2024 geactualiseerd naar versie 2024. Deze actualisatie bevatte de meest recente inzichten uit metingen en wetenschappelijk onderzoek over de stikstofuitstoot en -neerslag. Op deze manier wordt bij toestemmingsverlening en monitoring uitgegaan van de meest actuele gegevens.

6

3.

Toetsing ontwikkeling

3. 1 Ligging plangebied t. o. v. Natura 2000-gebied Het plangebied ligt in Zandvoort en ligt omringd door Natura 2000-gebied. Het dichtstbijzijnde Natura 2000-gebied (Kennemerland-Zuid) ligt op een afstand van 568 meter ten zuiden van het plangebied. In figuur 3. 1 is de ligging van het plangebied ten opzichte van het meest dichtstbijzijnde Natura 2000-

gebied weergegeven.

Figuur 3. 1: ligging plangebied t. o. v. N2000-gebied

3. 2 Methode 3. 2. 1 Beoogde situatie Om de emissie/depositie van stikstof , als gevolg van de beoogde situatie te berekenen wordt een onderscheid gemaakt in de aanleg- en gebruiksfase. Aanlegfase Betreft de daadwerkelijke bouw van een voorliggend project zoals bouwrijp maken van het plangebied , aanleg van kabels etc. Tijdens de aanlegfase kan er op drie mogelijke manieren stikstof vrijkomen: è •

• •

Werkvoertuigen op de bouwlocatie: betreft het werkmateriaal dat wordt ingezet voor het bouwrijp maken van het plangebied (voorbereidingsfase); bouwfase (realisatiefase); afwerkingsfase

7

Voor vrachtverkeer van en naar het plangebied gedurende de aanlegfase wordt een afzonderlijke bron opgenomen.

Er is een

exact mogelijke inschatting gemaakt van het brandstofverbruik voor de mobiele werktuigen. Het brandstofverbruik is afhankelijk van de gemiddelde motorbelasting , het bouwjaar en het vermogen van het mobiele werktuig. De gemiddelde motorbelasting zal tussen de 20% en 35% 1 zo

liggen. Er is zodoende gerekend met het pessimistische scenario (35% belasting). Hierbij is rekening gehouden met stationair draaiende mobiele werktuigen. Het beoogde vermogen en bouwjaar van de te gebruiken werktuigen is ingeschat op basis van overleg met de opdrachtgever. Vervolgens hebben we het brandstofverbruik bepaald. Dit is gedaan op basis van de door TNO verstrekte gegevens in de factsheet ‘Mobiele werktuigen – stage klasse emissiefactoren’. 2 Deze gegevens kunnen worden afgelezen in de tabel in Bijlage 1. è

Verkeersbewegingen naar de bouwlocatie: dit betreft de verkeersbewegingen van- en naar de bouwlocatie. De mate van intensiteit , samenstelling , snelheid en congestie hebben wij zo goed mogelijk in proberen te schatten. Op basis van deze invoer en emissiefactoren uit de database berekent AERIUS de emissie per meter wegvak voor het gekozen rekenjaar , voor stikstofoxiden (NOX en NO2) en ammoniak (NH3). AERIUS verdeelt de lijnbron vervolgens in gelijke stukken en bepaalt de emissie per stuk weg. Ieder stuk weg wordt als een puntbron doorgerekend met zowel SRM-2 (standaardrekenmethode 2) (tot 5 km) als met OPS (Operationeel Prioritaire Stoffenmodel) (vanaf 5 km). Bij de verspreidingsberekening gaat AERIUS uit van bronkenmerken die deels door ons zijn ingevoerd en deels overeenkomen met de bronkenmerken die RIVM hanteert bij het opstellen van de GCN/GDN kaarten.

De verkeersafwikkeling in de aanlegfase moet meegenomen worden tot het punt waarop het geacht te zijn opgenomen in het heersende verkeersbeeld , omdat het verkeer zich in hoeveelheid , snelheid , rij- en stopgedrag niet meer onderscheidt van het overige verkeer dat zich op de betrokken weg kan

bevinden. Volgens de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State is dit het geval op het moment dat het aan- en afvoerende verkeer zich door zijn snelheid en rij- en stopgedrag niet meer onderscheidt van het overige verkeer dat zich op de betrokken weg bevindt. Gebruiksfase Betreft het daadwerkelijke gebruik van de voorgenomen ontwikkeling. In dit geval het gebruik van de nieuwe woningen. Voor de gebruiksfase kan er op twee mogelijke manieren stikstof vrijkomen: 1. Gebruik: in het voorliggend geval worden de woningen niet gasgestookt verwarmd. Dit kan zodoende buiten beschouwing gelaten worden. 2. Verkeersbewegingen gebruiksfase: betreft de verkeersbewegingen die de voorgenomen ontwikkeling te weeg brengt tijdens de gebruiksfase/bewoning. 3. 3 Uitgangspunten 3. 3. 1 Aanlegfase (bouwfase) Voor de berekening van de stikstofdepositie is gebruikt gemaakt van kengetallen op basis van ervaringen bij vergelijkbare bouwprojecten elders in het land. In deze gegevens is uitgegaan van het brandstofverbruik per type werkvoertuig. Het (te verwachten) aantal draaiuren is berekend op basis van het aantal dagen dat een werkvoertuig gemiddeld op de bouwplaats staat. Daarbij wordt ervan 8

uitgegaan dat een werkvoertuig gemiddeld 6 uur per dag gebruikt wordt. Door middel van deze uitgangspunten is een defensieve inschatting gemaakt van het te verwachten gebruik. In praktijk zal

het verbruik en daarbij behorende stikstofdepositie , naar verwachting dan ook lager uitvallen. Voorbereidingsfase (bouwrijp maken) Voordat er gebouw kan worden , dient het plangebied bouwrijp te worden gemaakt. Verwacht wordt dat de volgende mobiele werktuigen worden gebruikt tijdens de bebouwing: Tabel 1: mobiele werkvoertuigen voorbereidingsfase (bouwrijp maken) Werktuig

Graafmachine

Kooi-aap Inzet overige werktuigen

Vermogen 140 kW 50 kW 4-takt

Stageklasse IIIB IIIB Electric

Dieselverbruik (TNO) 1444 , 638 , Electric

Berekend in rapportDraaiurenEmissie factor Nox (kg/j)Emissie factor NH3(g/j) 15 10 23, 11, 8 7 12, 0 Electric 40 nvt nvt

Toelichting: Een graafmachine wordt o. a. ingezet voor het afbreken en ruimen van de bestaande bebouwing en het vervolgens ingraven van de riolering , waterleiding en elektra. Het totale uit te graven en te funderen oppervlakte van het gebouw is maximaal 240 m.2 Effectieve draaitijd inclusief afladen ,

opladen , en afwerking wordt geschat op 10 uren. Dieselverbruik is 15 liter/draaiuur. De grond wordt met vrachtwagens verder weggevoerd naar een dumplocatie. De inhoud van een gemiddelde vrachtwagen bedraagt 25 m³. Uitgaande van in totaal 350 m³ grond en sloopafval/puin ,

komt dit neer op 14 vrachtwagens (berekening: 350 m³/ 25 m³). Deze vrachtbewegingen zullen meegenomen worden in de paragraaf aangaande de verkeersbewegingen. Voor het goed aanleggen van de riolering worden er vijf vrachtwagens met zand aangevoerd. Daarnaast zullen er materialen gelost worden zoals materialen ten behoeve van de fundering (staalkooien , isolatie etc.) , waterleiding en elektra. Bij het lossen van de diverse materialen wordt een

kooi-aap of vergelijkbare machine met verbrandingsmotor gebruikt. Er wordt rekening gehouden met totaal 20 vrachtwagens. De gemiddelde tijd voor het lossen wordt begroot op 20 minuten. De totale duur van het lossen wordt afgerond op 7 draaiuren (20 vrachtwagens x 20 minuten/ 60 minuten). Dieselverbruik is 8 liter/draaiuur. Tot slot worden enkele overige werktuigen (o. a. een trilstamper) ingezet voor het aanstampen van grond. Hiervoor is rekening gehouden met een inzet van 40 draaiuren. Deze zijn elektrisch

aangedreven. Realisatiefase (bouwfase) Tabel 2: mobiele werkvoertuigen realisatiefase (bouwfase) Werktuig Betonpomp Inzet overige werktuigen Betonwagen (lossen) Hijskraan Kooi-aap

Toelichting:

Vermogen 180 kW Electric 140 kW 180 kW 50 kW

Stageklasse Electric Electric IIIB Electric Electric

Dieselverbruik (TNO) Electric Electric 1444 , Electric Electric

Berekend in rapportDraaiurenEmissie factor Nox (kg/j)Emissie factor NH3(g/j) Electric 10 nvt nvt Electric 10 nvt nvt 15 10 18, 0 Electric 200 nvt nvt Electric 6 nvt nvt

Voor het storten van de fundering wordt gebruik gemaakt van een lichte betonpomp. We gaan ervan uit dat het beton voor de fundering binnen 10 uren gestort kan worden. Er zal gebruik gemaakt worden van een elektrische betonpomp. Omdat

het beton ook dient te worden verwerkt (o. a. door middel van een trilnaald) , wordt veiligheidshalve uitgegaan van een inzet van 10 draaiuren voor de afwerking met kleine elektrische werktuigen. Voor het lossen van de betonauto’s wordt eveneens 10 uren gerekend. Het dieselverbruik van de betonauto’s is 15 liter per draaiuur. 9

De bouwfase/afwerkfase verloopt voor het gros met manuele arbeid. Dit betekent dat er geen stikstof uitstotende mobiele werktuigen worden gebruikt. Wel zal er in een hiernavolgende paragraaf

gerekend worden met de verkeersbewegingen van- en naar het plangebied door timmerlieden. Uitgegaan wordt dat er een mobiele hijskraan maximaal 200 draaiuren wordt ingezet. Dit betreft een

elektrische hijskraan. Hierbij wordt geen stikstofemissie veroorzaakt. 200 uren zijn ruim begroot maar op deze wijze zijn er uren begroot mocht er bijvoorbeeld een hijskraan ingezet worden voor een verdiepingsvloer , een prefab dakkap of andere werkzaamheden. Tot slot worden bouwmaterialen gelost op de bouwplaats. Voor het laden en lossen tijdens de realisatiefase is rekening gehouden met 18 vrachtwagens. Het lossen van bouwmaterieel duurt

gemiddeld 20 minuten per vrachtwagen. Dit komt neer op in totaal 6 draaiuren (18 vrachtwagens x 20 minuten/ 60 minuten). De heftrucks zijn elektrisch aangedreven. Verkeersbewegingen naar en van plangebied Er wordt uitgegaan van de volgende verkeersbewegingen naar en van de bouwlocatie gedurende de

bouw: Tabel 3: verkeersgeneratie Verkeersbewegingen Personen auto’s (personeel busjes) Middelzwaar verkeer Vrachtverkeer

Type verkeer

Verkeersbewegingen (heen/terug)

Licht Middelzwaar Zwaar verkeer

1. 280 0 350

Koude start (licht verkeer)

640

Totale emissie

NOx (kg/j) NO2 (kg/j) NH3 (g/j)

14, 03, 193,

Wanneer

verkeer- en vervoersbewegingen van en naar de inrichting worden meegenomen als emissiebron , dan moet ook bepaald worden tot welke afstand deze moeten worden meegenomen in het onderzoek. Hier zijn in de praktijk geen harde criteria voor. Er dient in alle gevallen een onderbouwde afweging gemaakt te worden tot waar het verkeer meegenomen wordt. De verkeersafwikkeling zal plaatsvinden over de N200 in noordelijke richting. Op deze weg wordt het verkeer geacht te zijn opgenomen in het heersende verkeersbeeld , omdat het verkeer zich in hoeveelheid , snelheid , rij- en stopgedrag niet meer onderscheidt van het overige verkeer dat zich op de betrokken weg kan bevinden. Voor de verkeersbewegingen

het plangebied is een onderscheid gemaakt tussen lichtverkeer en middel- en zwaar verkeer. De verkeersbewegingen zijn gedeeltelijk over het plangebied heen geprojecteerd aangezien de laad- en loslocaties niet exact bekend zijn. naar

en van

Licht verkeer (verkeersgeneratie vaklieden) De totale duur van de aanlegfase duurt maximaal 160 werkdagen. Gedurende deze 160 werkdagen arriveren gemiddeld 4 voertuigen (auto’s en busjes) op de bouwplaats per dag. Dit leidt tot een

verkeersgeneratie van 8 verkeersbewegingen per dag en 1. 280 verkeersbewegingen in totaal

10

(berekening: 8 * 160 werkdagen). Hierbij houden we er rekening mee dat 50% , ofwel 640 stuks , van het verkeer gemodelleerd kan worden met ‘koude start’. Middelzwaar en zwaar vrachtverkeer (o. a. aanleveren bouwmateriaal) Voor het totale project is rekening gehouden met maximaal 175 vrachtwagens (slopen , bouwrijp maken en aanleveren materieel) , dit komt neer op 350 verkeersbewegingen. Het betreft o. a. een graafmachine , betonpomp , materiaal voor montage en de aanvoer van beton etc. Uitgegaan wordt

gebracht/gereden. dat de werkvoertuigen eenmalig naar de bouwlocatie worden uit Voorzichtigheidshalve gaan we dat alle verkeersbewegingen zwaar vrachtverkeer betreft. We gaan uit dat verkeer met koude start gemodelleerd hoeft te worden aangezien al het verkeer ervan er geen komt aanrijden , lossen en vertrekken.

11

3. 3. 2

Gebruiksfase

Appartementen Voor de gebruiksfase is een inschatting gemaakt van de verkeersgeneratie op basis van parkeernormen en kengetallen uit de CROW-publicaties 744. Het plan omvat twee grondgebonden woningen , zeven appartementen en één horecavoorziening. De locatie ligt in het centrum van Zandvoort en wordt

aangemerkt als een sterk stedelijk gebied. Voor de twee grondgebonden woningen geldt een parkeernorm van 14, parkeerplaatsen per woning (11, voor bewoners en 03, voor bezoekers) , wat resulteert in 28, parkeerplaatsen. De verwachte verkeersgeneratie bedraagt 54, tot 62, motorvoertuigbewegingen per etmaal per woning. Voor twee woningen komt dit neer op een verkeersgeneratie van 108, tot 124, motorvoertuigbewegingen per

etmaal. Voor de zeven appartementen geldt een parkeernorm van 10, parkeerplaats per woning (07, voor bewoners en 03, voor bezoekers). De verkeersgeneratie voor dit type woning (huurappartementen in

de vrije sector kleiner dan 75 vierkante meter) ligt tussen de 14, en 22, motorvoertuigbewegingen per etmaal. Voor zeven appartementen betekent dit een verkeersgeneratie van 98, tot 154, motorvoertuigbewegingen per etmaal. Voor de horecavoorziening , bestaande uit een restaurant met een bruto vloeroppervlak van circa 190 vierkante meter , geldt een parkeernorm van 9 parkeerplaatsen per 100 vierkante meter bruto

vloeroppervlak. Dit resulteert in een parkeervraag van circa 171, parkeerplaatsen , waarvan circa 80 procent toe te rekenen is aan bezoekers. Voor de verkeersgeneratie van horeca zijn geen standaardkengetallen beschikbaar. De CROW adviseert in dergelijke gevallen maatwerk. Op basis van ervaringscijfers wordt doorgaans gerekend met een bandbreedte van 20 tot 30 motorvoertuigbewegingen per etmaal per 100 vierkante meter bruto vloeroppervlak. Voor een restaurant van 190 vierkante meter betekent dit een bandbreedte van circa 38 tot 57 motorvoertuigbewegingen per etmaal. Voor deze berekening is gerekend met een

gemiddelde waarde van circa 48 motorvoertuigbewegingen per etmaal. In totaal resulteert dit in een verwachte verkeersgeneratie van circa 758, motorvoertuigbewegingen per etmaal tijdens de gebruiksfase. Voorzichtigheidshalve rekenen we met 50% , ofwel 379, koude starten (langer stilgestaan dan 2 uren).

12

4.

Conclusie

De AERIUS-calculator 2024 geeft als uitkomst van de berekening dat er geen rekenresultaten hoger mol/ha/j zijn. Voor beschreven project ligt de emissie dan ook niet hoger dan 000 mol/ha/j. dan 000 , , Als gevolg van de berekende emissie vindt er dan ook géén meetbare verhoging van de depositie NOx plaats in Natura 2000-gebieden als gevolg van de bouw en gebruik van de beoogde ontwikkeling. De ontwikkeling leidt niet tot een verslechtering van de milieukwaliteit van Natura 2000- gebieden. Er hoeft geen nader onderzoek uitgevoerd te worden. De AERIUS Calculator 2024 biedt voldoende inzicht in het effect van de voorgenomen activiteit op Natura 2000-gebieden voor het aspect stikstof. De uitkomsten van de berekeningen met de AERIUS Calculator zijn geldig en toepasbaar voor ruimtelijke

plannen. Het aspect stikstof vormt geen belemmering bij de realisatie van het voorgenomen initiatief en het aanvragen van een vergunning in het kader van de Wet natuurbescherming is dan ook niet

noodzakelijk. De AERIUS-analysebestanden van de uitgevoerde berekeningen met rekenresultaten hebben het

kenmerk: -

25139

Deze bestanden kunnen ter beschikking worden gesteld aan het bevoegde gezag.

13

Bronnen

1 TNO -

2021 373-4553 Mobiele werktuigen - stage klasse emissiefactoren Emissiefactoren NOx en NH3 uitstoot mobiele machines Notitie NOx en NH3 uitstoot mobiele machines Onderbouwing AERIUS emissiefactoren voor wegverkeer , mobiele werktuigen , binnenvaart en zeevaart

2 TNO

2021 R11086 Eindrapport dataonderzoek mobiele machines in Nederland

14

Bijlage 1: Brandstofverbruik mobiele werktuigen

" " " " , !#$%%&%G(&)*+$-.

$/01 , "

!# "

, $%&'()*+%')'$*'(*--(

#)2$#))&G/1#0-G3456 " ", " ", " (0789))1#0+01::$;$+$

=? >> =D >> =G >> =>>> CEEE CEE= CEEC CEEF CEEA CEEB CEE? CEED CEEG CEE > CE=E CE== CE=C CE=F CE=A CE=B CE=? CE=D CE=G CE= > CECE CEC=

< " " ", " 0+$#)&G::$;$+$

= @=AB > = @=FG= = @=C?G = @==BD = @=EA? = @EFD > = @EGC > = @EDC= = @E?=B = @EB=E = @EAE? = @EFEF = @ECE= = @E=EE 34//// E @EE >> E @GE= > E @DEF > E @?E? > E @B=E > E @A=B > E @FC= > E @CCD > E @=FB > E @EAA > E @GBF >

C?D @E C?A @F C?= @D CB > @= CB? @? CBA @E CB= @B CA > @E CA? @B CAA @= CA= @D CF > @F CF? @ > CFA @? CFC @F CC > @ > CCD @? CCB @A CCF @= CCE @ > C=G @D C=? @B C=A @F C=C @C C=E @= CED @ >

./ C @F > C @= > C @GG C @G? C @GF C @G= C @DG C @D? C @DF C @D= C @? > C @?? C @?A C @?C C @B > C @BD C @BB C @BF C @BE C @AG C @A? C @AA C @AC C @AE C @FD C @FB

0/ B @= > B @=B B @=E B @EB B @EE A @? > A @= > A @GD A @GC A @DG A @DF A @? > A @?B A @?= A @B? A @BC A @AG A @AA A @AE A @F? A @FC A @CG A @CA A @CE A @=? A @=C

1/ D @A > D @AC D @FB D @CG D @C= D @=B D @EG D @E= ? @B > ? @GG ? @GC ? @DB ? @? > ? @?F ? @BD ? @BE ? @AA ? @FG ? @FC ? @C? ? @CE ? @=B ? @E > ? @EF B @G > B @C >

2/ > @D > > @DE > @?= > @B= > @AC > @FA > @CB > @=? > @ED G @> > G @E > G @GC G @DA G @?B G @BD G @A > G @A= G @FF G @CB G @=D G @E > G @EC D @A > D @GD D @D > D @DC

3// =C @E > == @D > == @G? == @DB == @?A == @BC == @AC == @F= == @CE == @E > =E @ > > =E @GG =E @DG =E @?G =E @BG =E @AD =E @FD =E @CG =E @=G =E @EG > @G > > @G > > @D > > @DE > @?= > @BC

3. / =A @F > =A @CB =A @== =F @G > =F @GB =F @D= =F @BG =F @AB =F @FC =F @CE =F @ED =C @B > =C @GC =C @DE =C @BG =C @A? =C @FA =C @CC =C @=E == @ > > == @GD == @D? == @?B == @BF == @AC == @F=

30/ =? @? > =? @BF =? @FD =? @C= =? @E? =B @E > =B @DB =B @?E =B @AB =B @FE =B @=? =B @E= =A @GD =A @DF =A @B > =A @AA =A @F= =A @=D =A @EF =F @E > =F @D? =F @?F =F @BE =F @FD =F @CA =F @==

31/ =G @ > > =G @GE =G @?C =G @AA =G @CD =G @E > =D @C > =D @DB =D @BG =D @A= =D @CA =D @EG =? @= > =? @DB =? @B > =? @AF =? @CD =? @== =B @? > =B @GE =B @?B =B @BE =B @FB =B @CE =B @E? =A @= >

32/ C= @C > C= @EG CE @GG CE @?G CE @AG CE @CG CE @E > = > @G > = > @DE = > @B= = > @FF = > @=A =G @? > =G @DD =G @B > =G @A= =G @CA =G @E? =D @GG =D @D= =D @BA =D @FD =D @CE =D @EA =? @GD =? @D=

. // CF @B > CF @F? CF @=F CC @= > CC @? > CC @AD CC @CB CC @EA C= @GF C= @?C C= @A= C= @CE C= @EE CE @GE CE @?E CE @AE CE @CE CE @E= = > @G= = > @?C = > @AF = > @CA = > @E? =G @GD =G @? > =G @B=

../ CB @GG CB @?F CB @F > CB @=A CA @E > CA @?? CA @AC CA @= > CF @B > CF @DC CF @A > CF @CD CF @EA CC @GC CC @?E CC @FG CC @=D C= @B > C= @DA C= @BF C= @FC C= @== CE @= > CE @D= CE @B= CE @F=

. 0/ CG @=G CD @= > CD @?A CD @FD CD @== C? @GB C? @B > C? @FF C? @EG CB @GF CB @BG CB @FF CB @E > CA @GB CA @?= CA @FD CA @=F CF @E > CF @?D CF @AA CF @C= CC @G > CC @D? CC @BA CC @FC CC @==

. 1/ FE @AG FE @= > C > @E > C > @?= C > @FC C > @EA CG @D? CG @AG CG @C= CD @F > CD @?? CD @AE CD @=F C? @GD C? @?= C? @FB C? @=E CB @GA CB @B > CB @FA CB @=E CA @GB CA @?= CA @FD CA @=A CF @E >

. 2/ FC @DG FC @A? FC @=B F= @GA F= @BF F= @CF FE @F > FE @?F FE @FF FE @EA C > @DB C > @A? C > @=G CG @E > CG @?C CG @FA CG @E? CD @D > CD @BC CD @CB C? @ > > C? @DF C? @AD C? @C= CB @B > CB @DE

!// FB @EG FA @DA FA @AE FA @ED FF @DA FF @AC FF @E > FC @DD FC @A? FC @=A F= @GF F= @BF F= @CC FE @C > FE @?C FE @FC FE @EF C > @DA C > @AB C > @=? CG @GG CG @?E CG @FC CG @EA CD @DD CD @BE

!. / FD @FG FD @EC F? @?? F? @FE FB @B > FB @?= FB @C? FA @C > FA @BG FA @CB FF @C > FF @B > FF @CD FC @A > FC @?F FC @F= F= @ > > F= @?G F= @FD F= @ED FE @DD FE @AD FE @=D C > @GG C > @B > C > @FE

!0/ F > @?G F > @C > FG @= > FG @BA FG @=? FD @D > FD @AF FD @ED F? @D= F? @FB F? @EE FB @?B FB @F= FA @D > FA @?F FA @C > FF @? > FF @?F FF @FE FC @G > FC @?? FC @FA FC @EC F= @D= F= @AE F= @=E

!1/ A= @G > A= @BD A= @=D AE @DD AE @FD F > @G > F > @?E F > @C= FG @GF FG @A? FG @E > FD @DC FD @FB F? @ > > F? @?A F? @CG FB @C > FB @BD FB @CF FA @GG FA @BA FA @C= FF @GG FF @BB FF @CC FC @E >

!2/ AA @CG AF @GB AF @AC AF @EE AC @B > AC @=D A= @D? A= @F? AE @? > AE @B? AE @=D F > @DG F > @AE F > @EC FG @?A FG @C? FD @G > FD @BC FD @=B F? @D > F? @AF F? @EG FB @DF FB @FG FB @EA FA @? >

Bron: https://www. aerius. nl/nl/factsheets/mobiele-werktuigen-stage-klasse-emissiefactoren/13-01-2022

15

0// A? @BG A? @=C AB @?G AB @CF AA @GE AA @F? AF @F > AF @B= AF @E > AC @?D AC @C? A= @GB A= @AA A= @EA AE @?B AE @CB F > @G? F > @AD F > @EG FG @DE FG @FC FD @B > FD @BG FD @C= F? @GB F? @A >

Bijlage 2: Uitdraai AERIUS-calculator project 25139

16

Projectberekening

Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura gebieden , op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden , gekoppeld aan een aangewezen soort , of nog onbekend maar mogelijk wel relevant , en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de handleidingen of op onze website.

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Kooistra Natuur & Milieu B. V. Haltestraat , LN Zandvoort

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Bouwfase

Berekening

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekencon guratie

S dZbhGUfWet mei , : OwN -rekengrid NH₃

Totale emissie

Rekenjaar

Resultaten

Hoogste bijdrage

Bouwfase

- Beoogd

Bouwfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

S2dZbhGUfWet (31 mei 2025)

NOₓ

Emissie

Emissie

, g/j

, kg/j

Hexagon

Gebied

-

2/7

Projectberekening

Bouwfase

(Beoogd) , rekenjaar NH₃

Emissiebronnen

Mobiele werktuigen | Bouw , Industrie en Delfsto enwinning | Voorbereidingsfase (bouwrijp maken) Verkeer | Koude start: overig | Verkeersbewegingen bouwfase (koude start) Mobiele werktuigen | Bouw , Industrie en Delfsto enwinning | Realisatiefase (bouwfase) Verkeersnetwerk

S2dZbhGUfWet (31 mei 2025)

Emissie

NOₓ

Emissie

, g/j

, kg/j

, g/j

, kg/j

, g/j

, kg/j

, g/j

, kg/j

3/7

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura gebieden.

m

© OSM & Kadaster

Habitatrichtlijn

Grootste toename (projectberekening)

Vogelrichtlijn

Grootste afname (projectberekening)

Vogelrichtlijn , Habitatrichtlijn Niet bepaald

Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B) , referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). S2dZbhGUfWet (31 mei 2025)

4/7

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura (Beoogd) incl. saldering e/o referentie

gebieden situatie " Bouwfase

"

Er zijn geen resultaten voor deze weergave.

S2dZbhGUfWet (31 mei 2025)

5/7

Projectberekening

Bouwfase

, Rekenjaar

Mobiele werktuigen | Bouw , Industrie en Delfsto enwinningNH₃

NOₓ

Naam Locatie

Oppervlakte Naam

Voorbereidingsfase (bouwrijp maken) X: , Y: , , ha

Stageklasse

GraafmachineStage-IIIB , nee

Brandstof verbruik

-

, -

kW , diesel , SCR:

, kg/j , g/j

DraaiurenAdBlue verbruik

l/j

StofEmissie NOₓ

u/j

NH₃ NOₓ

Kooi-aap

Stage-IIIB , nee

-

, <=

kW , diesel , SCR:

l/j

u/j

NH₃

Verkeer | Rijdend verkeer

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t. o. v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Naam

LinksRechtsNOₓ

Verkeersbewegingen van en naar plangebied Type scherm X: , Y: , Hoogte , m Afstand tot de weg Binnen bebouwde kom (stagnerend) Beide richtingen Normaal m

Locatie Lengte

NO₂

-

NH₃

, kg/j , kg/j , g/j

Aantal voertuigbewegingen

In le

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

. , /jaar , /jaar , /jaar , /jaar

, % , % , % , %

NOₓ

NH₃

, kg/j , g/j

Type voertuig

Koude starts

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

, /jaar , /jaar , /jaar , /jaar

S2dZbhGUfWet (31 mei 2025)

-

Maximum snelheid

Verkeer | Koude start: overig Verkeersbewegingen bouwfase (koude start) X: , Y: , , m

, kg/j , g/j , kg/j , kg/j

6/7

Projectberekening

Mobiele werktuigen | Bouw , Industrie en Delfsto enwinningNH₃

NOₓ

Naam

Oppervlakte

Realisatiefase (bouwfase) X: , Y: , , ha

Naam

Stageklasse

Locatie

Betonauto's (lossen)

Stage-IIIB , SCR: nee

Brandstof verbruik

-

, -

kW , diesel ,

l/j

, kg/j , g/j

DraaiurenAdBlue verbruik

u/j

StofEmissie NOₓ

NH₃

, kg/j , g/j

Disclaimer

Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag , kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend , zijn voorbehouden. Rekenbasis

Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie .. _ _ b d ba Database versie . . _ b d ba_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link. aerius. nl/website

S2dZbhGUfWet (31 mei 2025)

7/7

Projectberekening

Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura gebieden , op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden , gekoppeld aan een aangewezen soort , of nog onbekend maar mogelijk wel relevant , en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de handleidingen of op onze website.

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Kooistra Natuur & Milieu B. V. Haltestraat , LN Zandvoort

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Gebruiksfase

Berekening

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekencon guratie

RzjRHZCSq NN mei , : OwN -rekengrid NH₃

Totale emissie Gebruiksfase

Resultaten

Rekenjaar - Beoogd

Gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RzjRHZCSq7NN (31 mei 2025)

Hoogste bijdrage

NOₓ

Emissie

Emissie

, kg/j

, kg/j

Hexagon

Gebied

-

2/6

Projectberekening

Gebruiksfase

(Beoogd) , rekenjaar NH₃

Emissiebronnen

Verkeer | Koude start: overig | Verkeersgeneratie gebruiksfase (koude start) Verkeersnetwerk

RzjRHZCSq7NN (31 mei 2025)

Emissie

NOₓ

Emissie

, kg/j

, kg/j

, kg/j

, kg/j

3/6

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura gebieden.

m

© OSM & Kadaster

Habitatrichtlijn

Grootste toename (projectberekening)

Vogelrichtlijn

Grootste afname (projectberekening)

Vogelrichtlijn , Habitatrichtlijn Niet bepaald

Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B) , referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RzjRHZCSq7NN (31 mei 2025)

4/6

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura gebieden situatie " Gebruiksfase " (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Er zijn geen resultaten voor deze weergave.

RzjRHZCSq7NN (31 mei 2025)

5/6

Projectberekening

Gebruiksfase

, Rekenjaar

Verkeer | Rijdend verkeer

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t. o. v. maaiveld Verkeer

Verkeersgeneratie gebruiksfase X: , Y: , , m Binnen bebouwde kom (normaal) Beide richtingen Normaal m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Naam

LinksRechtsNOₓ

Locatie Lengte

Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

-

-

NH₃

, kg/j , kg/j , kg/j

Maximum snelheid

Aantal voertuigbewegingen

In le

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

, /etmaal , /etmaal , /etmaal , /etmaal

, % , % , % , %

Verkeer | Koude start: overig Verkeersgeneratie gebruiksfase (koude start) X: , Y: , , m

NO₂

NOₓ

NH₃

Type voertuig

Koude starts

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

, /etmaal , /etmaal , /etmaal , /etmaal

, kg/j , kg/j

Disclaimer

Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag , kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend , zijn voorbehouden. Rekenbasis

Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie .. _ _ b d ba Database versie . . _ b d ba_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link. aerius. nl/website

RzjRHZCSq7NN (31 mei 2025)

6/6

Bijlage 3 Memo Parkeren Haltestraat 26 (ZVT001)

Notitie

PARKEERADVIES HALTESTRAAT

GraaffTraffic

26

IN re:

MJ ROTTERDAM

06

E-mail:

ontwikkeling

H2H

Sibeliusstraat 103

2059

(geanonimiseerd)

ZANDVOORT

Opdrachtgever:

Jean

(geanonimiseerd)

_info@graafftraffic.nl

BV

Kenmerk: ZVTOO1 Datum: 30 augustus 2024

Het

voornemen

is om op de locatie

de Haltestraat 26

aan

appartementen

zeven

en

twee

grondgebonden woningen te realiseren. De woningen zijn bedoeld voor startende jongeren. In de huidige situatie is er op deze locatie naast een restaurant twee woningen aanwezig. Het restaurant wordt een

bij de nieuwe ontwikkeling parkeerbalans op te stellen.

We

volgen

behouden. Aan Graafftraffic is gevraagd

het schema zoals opgenomen

(vastgesteld

14 mei

in de Nota

parkeernormen

Voldoende parkeerplaatsen op eigen terrein?

de gemeente

ontwikkeling Zandvoort

|_*»

Indi

dienen

bride (zie paragraaf 6.4)

Nee

+

k2 Rekening houden met parkeerbehoefte bestaande situatie (zie paragraaf 6.1)

1

Zijn er mogelijkheden om alsnog aan de parkeernorm

ra

voldoen?

te

ki

|

Compensatie arkearplaarsan p

Nagaan

Aantal te realiseren

parkeerplaatsen bouwplan

1: Onderzoekschema

of er spra ke eisvan i

bijzondere omstandigheden

|

(zie paragraaf 6.3)

+

Nee

Bouwplan kan geen doorgang vinden

stappenplan parkeren

Toetsing aanvraag gemeente Zandvoort & vastleggen afspraken (zie paragraaf 6.5)

Nee

a

Afbeelding

deze

2021, afbeelding 1).

Benodigd aantal E arkeerplaatsen bepalen

Pp

van

voor

Nota Parkeernormen

2021

Parkeeradvies Haltestraat 26 in Zandvoort

Uitgangspunten en bepalen parkeereis auto De parkeereis “auto” wordt bepaald aan de hand van de parkeernorm en de aanwezigheidspercentages. Twee woningen zijn grondgebonden en vallen in de categorie “tussenwoning koop”. De overige woningen worden verhuurd , waarvan 1 grote woning (vallend in middensegement) en de andere 6 woningen vallen in de categorie goedkoop (circa 50 m2 bvo per woning). Bij het bepalen van de parkeereis zijn de volgende ùitgangspunten gebruikt: De Haltestraat ligt in de gebiedsindeling “Centrum” (zie afbeelding 2);

•

Afbeelding 2: Gebiedsindeling nota parkeernormengemeente Haarlem •

De parkeernormen van functies komen uit de parkeernormennota 2021. Dat is ook gedaan voor de te salderen functies en opgenomen in tabel 3;

2 30 augustus 2024

Parkeeradvies Haltestraat 26 in Zandvoort

Rood = huidige functies Groen = nieuwe functies Tabel 3: Parkeernormen van de functies (Bron: Nota Parkeernormen 2021) •

De aanwezigheidspercentages van de woningen staan in tabel 4. Voor een restaurant zijn er in de Parkeernormennota van de gemeente 2021 geen aanwezigheidspercentages opgenomen. In de recent uitgebrachte CROW

parkeerkencijfers (juni 2024 in het ASVV 2021) zijn voor het eerst ook aanwezigheidspercentages opgenomen voor horeca. We hebben voor de restaurant-functie deze aanwezigheidspercentages aanvullend toegepast;

Tabel 4: Aanwezigheidspercentages wonen (Bron: Nota parkeernormen 2021)

Tabel 5: Aanwezigheidspercentages restaurant (Bron: ASVV 2021) •

Saldering van de bestaande functie; in de Parkeernormennota is opgenomen dat saldering mag worden toegepast. Op dit moment zijn het restaurant ( 188 m2 BVO) en de 2 woningen nog in gebruik;

3 30 augustus 2024

Parkeeradvies Haltestraat 26 in Zandvoort

•

hotel , café/bar/cafetaria en restaurant: “terrasruimte dient te worden meegenomen bij de omvang van de functie. De parkeerbehoefte van deze functie is namelijk in sterke mate afhankelijk van het aantal zitplaatsen en van het autogebruik van de bezoekers” staat aangegeven de Nota Parkeernormen 2021. In de parkeerbalans hebben we het terras niet meegenomen , omdat de omvang gelijk blijft bij het nieuwe restaurant. Door de salderingsregeling heeft dit geen effect op de parkeerbalans.

In tabel 6 (en bijlage 1) is de parkeerbalans opgenomen. Hierin wordt per periode aangegeven hoeveel parkeerplaatsen als gevolg van de transformatie nodig zijn.

Tabel 6: Autoparkeerbalans Haltestraat 26 (vergrote weergave zie bijlage 1)

Stap 1 t/m 3 De maatgevende momenten zijn de avonden in de week met afgerond 6 parkeerplaatsen (= 25% van de week). De minimale parkeerbehoefte bedraagt 3 parkeerplaatsen. Dat is op werkdagen in de

ochtend en middag (36% van de week). Stap 4 t/m 6 In de huidige situatie is er geen ruimte beschikbaar op eigen terrein om te parkeren. Het volledige pand wordt verbouwd ten behoeve van de woningbouw voor jongeren en het restaurant. De Parkeernormennota geeft de mogelijkheid om een deelmobiliteitsconcept toe te voegen als mobiliteitsinstrument. Dit mag tot 20% van de normatieve parkeerbehoefte van het bewonersdeel. Door toepassing ervan zakt de parkeerbehoefte met 1 parkeerplaats in alle perioden (bijlage 2). CROW heeft in juni 2024 nieuwe parkeerkencijfers gepubliceerd naar aanleiding van nieuw onderzoek. Daarbij zijn voor meerdere woningbouwcategorieën de kencijfers met 02, tot 03, parkeerplaatsen per woning naar beneden bijgesteld en sluit nu meer aan bij het daadwerkelijk

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/16405409/1