CConstaterende datVeenendaal
Koppel je AI →
Document · PDF

4. Bijlagen Uitgangspuntennotitie 'Nieuw theater in de Duivenweide'

Gemeenteraad 25 mei 2023, gemeente VeenendaalBij agendapunt: Uitgangspuntennotitie Nieuw theater in de Duivenweide (vervolg vergadering 20 april 2023)33.243 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 4

buys culturele profielen nijmegen

21

nieuwbouw theater lampegiet veenendaal: drie exploitatiescenario’s

electriciteitsverbruik is in Scenario C 15 kwh/m2 lager dan in Scenario A. De achterliggende reden is dat nieuwbouw tot een efficiënter energieverbruik zal leiden in vergelijking met renovatie; -

De schoonmaakkosten (€ 83.000) zijn ontleend aan het kengetal € 15,00 per m2 bvo. Bij deze opstelling is ervan uitgegaan dat Theater Lampegiet de schoonmaakwerkzaamheden zal uitbesteden;

-

De kosten voor onderhoud en vervanging worden geraamd op € 197.000 per jaar conform de opgave van de gemeente Veenendaal. Hierbij is rekening gehouden met een demarcatie van onderhoud en vervanging tussen eigenaar en gebruiker in de verhouding: 55% voor rekening van de gemeente en 45% voor rekening van het theater; De post Belastingen, Heffingen & Verzekeringen wordt geraamd op € 68.000. Het bedrag is opgebouwd uit OZB gebruikerslasten, opstalverzekering en Waterschapsbelasting.

-

-

Voor post Diverse Huisvestingslasten (vuilafvoer, beveiliging, gereedschap, reinigingskosten en overig) is een bedrag van € 22.000 aangehouden.

Tabel 13: Theater Lampegiet Nieuwbouw Scenario C: Huisvestingskosten EXPLOITATIE THEATER LAMPEGIET NIEUWBOUW

Oude

Ni euwe

Ni euwe

Ni euwe

Ni euwe

Ni euwe

SCENARIO C

situatie

Situatie

Situatie

Situatie

Situatie

Situatie

huisvestingslasten

2018/2019 2027/2028 2028/2029 2029/2030 2030/2031 2031/2032

Huur *

€ 301.370 € 1.800.000 € 1.800.000 € 1.800.000 € 1.800.000 € 1.800.000

Energi e en wa ter

€ 56.267

€ 111.335

€ 111.335

€ 111.335

€ 111.335

Schoonma a kkos ten

€ 16.799

€ 82.845

€ 82.845

€ 82.845

€ 82.845

€ 82.845

Onderhoud en verva ngi ng *

€ 4.862

€ 197.000

€ 197.000

€ 197.000

€ 197.000

€ 197.000

Kos ten a ppa ra tuur

€ 24.092

€0

€0

€0

€0

€0

Bel a s tingen/heffi ngen en verzekeri ngen*

€ 6.233

€ 68.000

€ 68.000

€ 68.000

€ 68.000

€ 68.000

Di vers e hui s ves tings kos ten

€ 1.974

€ 22.092

€ 22.092

€ 22.092

€ 22.092

€ 22.092

totaa l hui s ves tings kos ten

€ 111.335

€ 411.597 € 2.281.272 € 2.281.272 € 2.281.272 € 2.281.272 € 2.281.272

Na de renovatie bedragen de huisvestingskosten van Theater Lampegiet € 2,28 miljoen. Dat is een toename van bijna € 1,90 miljoen ten opzichte van de bestaande huisvestingskosten (zie tabel 13 voor een overzicht).

Algemene kosten De algemene en organisatiekosten zijn opgebouwd uit kantoorbenodigdheden, drukwerk, telefoonkosten, kosten website, contributies en abonnementen, softwarepakketten, verzekeringen, representatiekosten, ICT-/automatiseringskosten en accountants- en administratiekosten. In 2018-2019 was hiermee een bedrag van € 140.700 mee gemoeid. In de

buys culturele profielen nijmegen

22

nieuwbouw theater lampegiet veenendaal: drie exploitatiescenario’s

nieuwe situatie zullen met name de ICT-/automatiseringskosten en de accountantskosten toenemen. Immers, meer medewerkers impliceert meer desk-units, en een grotere organisatie vraagt in principe om meer controlewerkzaamheden. In de nieuwe situatie is hierop geanticipeerd. Het bedrag aan algemene en organisatiekosten is met € 40.000 verhoogd. Overige Opbrengsten en Kosten In de cijfers van 2018-2019 bestonden de overige opbrengsten en kosten voor een deel uit posten die direct betrekking hadden op de activiteiten, zoals het doorberekenen van huurmaterialen, gefactureerde engineeringskosten, opbrengst evenementen en kosten activiteiten. Deze posten zijn in de nieuwe situatie ondergebracht bij de desbetreffende activiteitenonderdelen. Qua overige opbrengsten resteerde de bijdrage van de Bedrijfsvrienden, de inkomsten uit advertenties in de brochure en overige opbrengsten. In de nieuwe situatie zijn deze opbrengsten niet gewijzigd ten opzichte van de cijfers 2018-2019. Als Overige Opbrengsten en Kosten is een restbedrag van € 19.500 opgenomen. Garantiebudget frictiekosten De exploitatieprognose is een going concern prognose. Omdat de ervaring leert dat een theater in de eerste jaren na de (her)opening haast onvermijdelijk te maken krijgt met onverwachte tegenvallers is het verstandig om een garantiebudget voor opstart/frictiekosten te reserveren.

Als richtlijn geldt een garantiebudget van € 500.000 (garantie in het eerste jaar € 350.000, in het tweede jaar € 100.000 en in het derde jaar €50.000). De ervaring elders leert dat de schouwburg in het vierde jaar na de heropening volledig op stoom zal zijn. Incidentele ondersteuning in de vorm van een garantiebudget is dan niet meer nodig. In de gepresenteerde exploitatieprognose is rekening gehouden met een garantiebudget in de eerste drie exploitatiejaren. Exploitatieresultaat resp. subsidiebehoefte De subsidiebehoefte van Theater Lampegiet neemt ook in Scenario C substantieel toe. In 20182019 was het exploitatietekort van Theater Lampegiet € 1.044.000. In de Nieuwbouwsituatie Scenario C wordt het exploitatietekort resp. de subsidiebehoefte geraamd op € 3.622.000 in het eerste jaar na de heropening. In het vijfde jaar na heropening, als de opstartfase van Theater Lampegiet achter de rug is en het theater op volle kracht draait, loopt het exploitatietekort terug tot € 3.234.000. Tabel 14: Theater Lampegiet Nieuwbouw Scenario C: Subsidiebehoefte EXPLOITATIE THEATER LAMPEGIET NIEUWBOUW

Oude

Ni euwe

Ni euwe

Ni euwe

Ni euwe

SCENARIO C

situatie

Situatie

Situatie

Situatie

Situatie

Situatie

Subsidiebehoefte

2018/2019

2027/2028

2028/2029

2029/2030

2030/2031

2031/2032

Subsidiebehoefte resp. exploitatietekort

€ 1.044.000 € 3.622.000 € 3.343.000 € 3.327.000 € 3.258.000 € 3.234.000

buys culturele profielen nijmegen

Ni euwe

23

nieuwbouw theater lampegiet veenendaal: drie exploitatiescenario’s

3. Scenario D Het toekomstbestendig maken van de theaterfunctie binnen een schaalvergroting van Theater Lampegiet en door het toevoegen van één of meer complementaire en/of ondersteunende functies aan Theater Lampegiet. Het scenario Theater Lampegiet Nieuwbouw met een grote en kleine zaal, filmfunctie en daghoreca komt overeen met scenario D uit het rapport van BMC: Het toekomstbestendig maken van de theaterfunctie binnen een schaalvergroting van Lampegiet en door het toevoegen van één of meer complementaire en/of ondersteunende functies aan Theater Lampegiet.

3.1 Functies, activiteiten en bezoekersaantallen Scenario D Uitgangspunt is dat de huidige functies van Theater Lampegiet na de nieuwbouw worden gecontinueerd en uitgebreid. Dat geldt zowel voor de voorstellingsfunctie, de cultuurmaatschappelijke verhuur (o.a. amateurvoorstellingen en einduitvoeringen scholen), de zakelijke verhuur en de horecafunctie (buffetexploitatie en activiteitengebonden theatercafé). Nieuw zijn de popconcerten, de filmfunctie en de daghoreca. Bij de ramingen is ervan uitgegaan dat de doorgroei van Theater Lampegiet vijf seizoenen in beslag zal nemen. In het vijfde seizoen na de heropening is het theater volledig op stoom geraakt. Het activiteitenprogramma ziet er dan als volgt uit:

1. Programmeringsaanbod Het programmaprofiel van Scenario D is identiek aan Scenario C. De professionele voorstellingen bestaan uit laagdrempelig aanbod van cabaret, muziek, amusement en jeugdtheater voor een breed publiek. Vanwege de uitbreiding van zitplaatsencapaciteit in de grote zaal van 550 naar 700 zitplaatsen kan Theater Lampegiet meer publiekstrekkers programmeren dan nu het geval is. In de kleine zaal is ruimte voor een aanbod met verdieping en een aanbod voor jongeren. Qua omvang neemt de programmeringsfunctie aanmerkelijk toe. Het aantal voorstellingen in de grote zaal zal weliswaar iets afnemen tot 100-105 voorstellingen per seizoen omdat een deel van het aanbod wordt overgeheveld naar de kleine zaal, waar het beter tot zijn recht komt. In de kleine zaal worden per seizoen 60 professionele voorstellingen geprogrammeerd. De kleine zaal is geschikt voor popconcerten (sta-concerten met een zaalcapaciteit van 325 bezoekers). Het aantal popconcerten wordt geraamd op 15-20 per seizoen. De totale programmering groeit ten opzichte van de huidige situatie van 120 naar 180 voorstellingen en concerten (+ 50%). De bezoekersaantallen stijgen van 40.000 bezoekers naar 57.000 bezoekers in het vijfde seizoen na heropening (+32%).

buys culturele profielen nijmegen

24

nieuwbouw theater lampegiet veenendaal: drie exploitatiescenario’s

2. Verhuringen Het palet aan verhuringen in Scenario D is nagenoeg gelijk aan het overzicht in Scenario C met dien verstande dat er in Scenario D meer verhuurmogelijkheden zijn vanwege de aanwezigheid van vier filmzalen in de theateraccommodatie. Met de toevoeging van een tweede zaal en de filmzalen wordt verhuurcapaciteit van Theater Lampegiet flink opgevoerd. Theater Lampegiet kan met de aanwezigheid van de kleine zaal nu ook een passend aanbod doen voor kleinere verhuringen. Theater Lampegiet gaat zich samen met de gemeente Veenendaal extra inzetten om nog meer cachet te geven aan haar cultuurmaatschappelijke functie door een podium te bieden aan de basisscholen (einduitvoeringen, schoolmusicals), de lokale amateurgezelschappen (koren, hafaverenigingen, dansscholen) en maatschappelijke initiatieven. De nieuwe accommodatie biedt ook goede perspectieven voor een toename van het aantal zakelijke verhuringen. De centrale ligging is sowieso een pluspunt, en met een goed geoutilleerde en aantrekkelijke accommodatie met meerdere zalen zal de concurrentiepositie van Theater Lampegiet sterker worden. Ook de vier filmzalen bieden kansen als subruimten bij grootschalige verhuringen als congressen en symposia. Theater Lampegiet heeft een landelijke naam en faam als montagetheater.

In de huidige situatie moet het theater vaak “nee” verkopen aan theaterproducenten omdat de grote zaal niet beschikbaar is. In de nieuwe situatie zijn er meer mogelijkheden voor montages. De beschikbaarheid van de grote zaal blijft weliswaar bescheiden omdat het aantal zakelijke en cultuurmaatschappelijke verhuringen een fors beslag gaat leggen op de grote zaal. Toch is de verwachting dat het aantal montagedagen in de grote zaal iets zal toenemen. Ze worden geraamd op ca. 40 montagedagen. Er liggen ook kansen om de kleine zaal in te zetten voor montages van kleinere producties. Het aantal montagedagen in de kleine zaal wordt geraamd op 5. Het totaal aantal verhuringen wordt geraamd op ca. 140 verhuringen per jaar. Dat is een toename van 80% ten opzichte van de huidige situatie. De bezoekersaantallen bij de verhuringen worden geraamd op 27.000 waarmee een toename van 16.000 bezoekers wordt gerealiseerd ten opzichte van seizoen 2018-2019.

3. Horeca De horecafunctie bestaat uit een buffetfunctie en een theatercaféfunctie rondom de voorstellingen en verhuringen, en overdag is het theatercafé geopend voor winkelend publiek en overige passanten. De uitbreiding van het aantal activiteiten en de toename van het aantal bezoekers, met name vanwege de nieuwe filmfunctie, en de verbeterde inrichting en uitstraling van de horecaruimtes, zullen naar verwachting een aanmerkelijke verhoging van de horecaomzet teweegbrengen. Het theatercafé is 47 weken per jaar en zes dagen per week geopend van 13:00 tot sluitingstijd van het theater. Als er geen activiteiten zijn sluit het theatercafé om 19:00 uur. Voor de dagfunctie van het theatercafé is gerekend met 28.000-31.000 bezoekers op jaarbasis. Dat komt overeen met 100-115 passantbezoekers per dag.

buys culturele profielen nijmegen

25

nieuwbouw theater lampegiet veenendaal: drie exploitatiescenario’s

4. Filmfunctie In Scenario D krijgt Theater Lampegiet een filmfunctie met vier filmzalen en een stoelencapaciteit van resp. 120, 100, 60 en 50 stoelen. De programmering bestaat zowel uit commerciële bioscoopfilms als arthousefilms. Het aantal filmvertoningen op jaarbasis bedraagt 1.600-1.700 vertoningen. Met een gemiddelde zaalbezetting van 17% in het eerste jaar en een doorgroei naar 19% in het vijfde jaar komt het aantal filmbezoekers uit op 92.000 bezoekers in het eerste jaar en 106.000 bezoekers in het vijfde jaar. Deze prognoses komen overeen met de conclusies uit het rapport Film in Veenendaal: een benchmark (augustus 2022) van het FILM Kenniscentrum. Dit benchmarkonderzoek heeft geresulteerd in de conclusie dat een filmvoorziening in Veenendaal met 4 zalen naar schatting 110.000 bezoekers kan opleveren onder normale omstandigheden, dat wil zeggen omstandigheden die niet worden verstoord door Covid-19. Het rapport geeft verder aan dat, wanneer het bioscoopbezoek in de regio rondom Veenendaal in ogenschouw wordt genomen, 100.000 bezoekers realistisch lijken, “een en ander voorzichtig ingeschat. Kwaliteit in programma, luxe en service moet dan wel minimaal gelijkwaardig zijn aan verder weg liggende vertoners”.

5. Evenementen Theater Lampegiet organiseerde in 2018-2019 vier evenementen: twee gratis evenementen en twee evenementen waarbij entree werd geheven. Deze aantallen zijn aangehouden in de nieuwe situatie. De evenementen met entree zijn gekwalificeerd als buitenevenementen. Het gebied pal naast Theater Lampegiet wordt in de toekomst een evenementenlocatie. De totale bezoekersaantallen op jaarbasis worden geraamd op ca. 3.000.

Tabel 15) Theater Lampegiet Nieuwbouw scenario D: prognose ontwikkeling activiteiten EXPLOITATIE THEATER LAMPEGIET NIEUWBOUW SCENARIO D

eenheid

ACTIVITEITEN

seizoen

Oude

Ni euwe

Ni euwe

Ni euwe

Ni euwe

Ni euwe

situatie

Situatie

Situatie

Situatie

Situatie

Situatie

2018/2019 2027/2028 2028/2029 2029/2030 2030/2031 2031/2032

ACTIVITEITEN VOORSTELLINGEN Profes s i onel e Voors tel l i ngen Grote Za a l

voorstellingen

120

99

101

103

105

106

Profes s i onel e Voors tel l i ngen Kl ei ne Za a l

voorstellingen

0

50

52

54

56

58

Popconcerten Kl ei ne Za a l

voorstellingen

0

11

13

15

17

19

Totaal voorstellingen

voorstellingen

120

160

166

172

178

183

Grote za a l monta ges

verhuringen

37

38

39

40

41

42

Grote za a l commerci eel

verhuringen

13

14

15

16

17

18

Grote za a l cul tuurma a ts cha ppel i jk/a ma t vrs t

verhuringen

17

17

19

21

23

25

Kl ei ne za a l monta ges

verhuringen

0

5

5

5

5

5

Kl ei ne za a l commerci eel

verhuringen

0

3

6

8

9

10

Kl ei ne za a l cul tuurma a ts cha ppel i jk/a ma t vrs t

verhuringen

0

10

14

16

18

20

Fi l mza l en commerci eel

verhuringen

0

0

8

12

13

20

Totaal aantal verhuringen

verhuringen

67

87

106

118

126

140

films

0

1645

1645

1692

1692

1692

Aa nta l evenementen/fes ti va l s met entree

evenementen

2

2

2

2

2

2

Aa nta l evenementen/fes ti va l s gra ti s

evenementen

2

2

2

2

2

2

Totaal aantal evenementen

evenementen

4

4

4

4

4

4

191

1896

1921

1986

2000

2019

ACTIVITEITEN VERHURINGEN (dagen)

ACTIVITEITEN FILMVERTONINGEN Aantal films per jaar ACTIVITEITEN EVENEMENTEN

Activiteiten Theater Lampegiet Totaal

buys culturele profielen nijmegen

26

nieuwbouw theater lampegiet veenendaal: drie exploitatiescenario’s

Tabel 16) Theater Lampegiet Nieuwbouw scenario D: prognose bezoekersaantallen EXPLOITATIE THEATER LAMPEGIET NIEUWBOUW

Oude

Ni euwe

Ni euwe

Ni euwe

Ni euwe

Ni euwe

SCENARIO D

eenheid

situatie

Situatie

Situatie

Situatie

Situatie

Situatie

BEZOEKERS

seizoen

2018/2019 2027/2028 2028/2029 2029/2030 2030/2031 2031/2032

BEZOEKERS Voors tel l i ngen Grote Za a l

bezoekers

40.194

41.713

43.260

44.835

46.004

Voors tel l i ngen Kl ei ne Za a l

bezoekers

5.000

5.408

5.832

6.272

6.728

Popconcerten Kl ei ne Za a l

bezoekers

2.145

2.746

3.413

3.868

4.323

36.960

47.339

49.867

52.505

54.975

57.055

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

4.290

6.370

6.825

7.280

7.735

8.190

450

900

1.200

1.350

1.500

7.013

8.925

9.975

11.025

12.075

13.125 3.000

Totaal bezoekers professionele voorstellingen Verhuur Montages Grote Za a l

bezoekers

Verhuur Montages Kl ei ne Za a l

bezoekers

Verhuur Commerci eel Grote Za a l

bezoekers

Verhuur Commerci eel Kl ei ne Za a l

bezoekers

Verhuur Cul tuurma a ts cha ppel i jk/a ma teurvrs t. Grote Za a l

bezoekers

Verhuur Cul tuurma a ts cha ppel i jk/a ma teurvrs t. Kl ei ne Za a l

bezoekers

Verhuur Fi l mza l en

bezoekers

Totaal bezoekers verhuringen

36.960

1.500

2.100

2.400

2.700

nvt

0

561

842

1.122

1.403

11.303

17.245

20.361

22.747

24.982

27.218

Evenementen/fes tiva l s met entree

bezoekers

1.000

1.450

1.650

1.750

1.850

1.950

Evenementen/fes tiva l s gra tis

bezoekers

1.200

1.200

1.200

1.200

1.200

1.200

2.200

2.650

2.850

2.950

3.050

3.150

92.285

92.285

100.505

106.088

106.088

Totaal bezoekers evenementen Totaal bezoekers filmvertoningen TOTAAL BEZOEKERS ACTIVITEITEN

bezoekers

50.463

159.519

165.363

178.706

189.095

193.510

Totaal bezoekers daghoreca per jaar

bezoekers

nvt

28.200

29.046

29.917

30.815

31.739

Samengevat: In scenario D is de verwachting dat Theater Lampegiet in het vijfde jaar na de heropening zal toegroeien naar ruim 2.000 activiteiten, bestaande uit voorstellingen, popconcerten, verhuringen, filmvertoningen en festivals/evenementen. Zowel de theater-/concertfunctie als de verhuurfunctie krijgen een forse impuls, maar het is bovenal de nieuwe filmfunctie die voor een substantiële stijging van het aantal activiteiten gaat zorgen. Deze activiteiten zullen in het vijfde jaar naar verwachting ruim 190.000 bezoekers op jaarbasis genereren (zie tabellen 15 en 16). Daar bovenop worden nog ruim 30.000 bezoekers cq. passanten geraamd die, los van de activiteiten, een bezoek brengen aan de daghoreca.

buys culturele profielen nijmegen

27

nieuwbouw theater lampegiet veenendaal: drie exploitatiescenario’s

3.2 Theater Lampegiet Nieuwbouw Scenario D: exploitatieprognose In tabel 17 wordt de exploitatieprognose van Theater Lampegiet Nieuwbouw Scenario D gepresenteerd. Tabel 17) Theater Lampegiet: Exploitatieprognose Scenario D vs. Winst& Verliesrekening 2018-2019 (exclusief exploitatiesubsidie) EXPLOITATIE THEATER LAMPEGIET NIEUWBOUW

Oude

Ni euwe

Ni euwe

Ni euwe

Ni euwe

SCENARIO D

situatie

Situatie

Situatie

Situatie

Situatie

Situatie

2018/2019

2027/2028

2028/2029

2029/2030

2030/2031

2031/2032

Inkoms ten voors tel l ngen

€

810.127

€ 1.140.991

€ 1.197.244

€ 1.255.753

€ 1.312.150

€ 1.358.938

Kos ten voors tel l ngen

€

-903.433

€ -1.154.451

€ -1.203.874

€ -1.254.538

€ -1.303.330

€ -1.342.777

Res ul ta a t

€

-93.306

€

-13.460

€

-6.630

€

1.215

€

8.820

€

16.161

Inkoms ten verhuri ngen

€

141.009

€

188.392

€

213.071

€

231.926

€

249.130

€

266.335

Kos ten verhuri ngen

€

-

€

-6.851

€

-7.684

€

-8.338

€

-8.932

€

-9.526

Res ul ta a t

€

141.009

€

181.541

€

205.387

€

223.587

€

240.198

€

256.809

Inkoms ten evenementen/fes ti va l s

€

-

€

94.060

€

96.982

€

100.193

€

98.404

€

101.615

Kos ten evenementen/fes ti va l s

€

-

€

-68.553

€

-68.553

€

-68.553

€

-68.553

€

-68.553

Res ul ta a t

€

-

€

25.507

€

28.429

€

31.640

€

29.851

€

33.062

Inkoms ten fi l m

€

-

€

809.418

€

809.418

€

879.291

€

926.751

€

926.751

Di recte kos ten fi l m

€

-

€

-388.767

€

-388.767

€

-416.716

€

-435.701

€

-435.701

Res ul ta a t

€

-

€

420.651

€

420.651

€

462.574

€

491.051

€

491.051

Omzet horeca (a cti vi tei tgebonden)

€

212.191

€

439.455

€

463.344

€

497.354

€

525.558

€

543.793

Omzet horeca (a utonoom)

€

-

€

129.438

€

133.321

€

137.321

€

141.440

€

145.684

Tota a l omzet horeca

€

212.191

€

568.893

€

596.665

€

634.675

€

666.998

€

689.477

Di recte kos ten horeca

€

-47.009

€

-187.168

€

-195.499

€

-206.902

€

-216.600

€

-223.343

res ul ta a t

€

165.182

€

381.725

€

401.165

€

427.772

€

450.399

€

466.134

exploitatieprognose met film en autonome horeca

Ni euwe

Professionele theatervoorstellingen

Verhuring

Evenementen/festivals

Film

Horeca

Subsidie Expl oi ta ti es ubs i di e

pm

pm

pm

pm

pm

pm

Overi ge s ubs i di es

pm

pm

pm

pm

pm

pm

Tota a l s ubs i di e

pm

pm

pm

pm

pm

pm

Bedrijfskosten Pers onel e kos ten

€

716.798

€ 1.451.682

€ 1.492.622

€ 1.588.657

€ 1.622.670

€ 1.654.093

Huur

€

301.370

€ 2.000.000

€ 2.000.000

€ 2.000.000

€ 2.000.000

€ 2.000.000

Overi ge hui s ves ti ngs l a s ten

€

110.227

€

541.636

€

541.636

€

541.636

€

541.636

€

541.636

Al gemene kos ten

€

140.748

€

197.136

€

198.158

€

200.816

€

200.816

€

201.355

tota a l bedri jfs kos ten

€ 1.269.143

€ 4.190.455

€ 4.232.417

€ 4.331.108

€ 4.365.122

€ 4.397.083

Overi ge opbrengs ten

€

58.203

€

25.000

€

25.000

€

25.000

€

25.000

€

25.000

Overi ge kos ten

€

-45.581

€

-20.000

€

-20.000

€

-20.000

€

-20.000

€

-20.000

Tota a l overi ge opbrengs ten en kos ten

€

12.622

€

19.500

€

19.500

€

19.500

€

19.500

€

19.500

€

350.000

€

100.000

€

50.000

€

-

€

-

Overige opbrengsten en kosten

Garantiebudget frictiekosten Bedrijfsresultaat voor bestemming

buys culturele profielen nijmegen

€ -1.043.636

€ -3.524.991

€ -3.263.915

€ -3.214.819

€ -3.125.303

€ -3.114.367

28

nieuwbouw theater lampegiet veenendaal: drie exploitatiescenario’s

Toelichting exploitatieprognose Scenario D De exploitatieprognose van Theater Lampegiet Scenario D wordt vergeleken met de resultaten uit de winst- en verliesrekening 2018-2019. Dit was het laatste volledige exploitatiejaar voordat de coronacrisis toesloeg.

Marge opbrengsten en directe kosten De ramingen voor opbrengsten en kosten van de activiteiten zijn geëxtrapoleerd aan de hand van een uitgebreide analyse van de producten en prestaties van Theater Lampegiet in het laatste volledige precorona boekjaar. Buys Culturele Profielen heeft de cijfers getoetst aan tarieven en kengetallen die in de theaterbranche gangbaar zijn3. Met betrekking tot de filmfunctie zijn de financiële prognoses ontleend aan de gegevens uit de Bioscoopmonitor 2019 en 2020 plus een benchmark met vier referentietheaters. Tabel 18 laat zien dat op alle onderdelen (Voorstellingen, Verhuur, Evenementen/Festivals, Film en Horeca) de marges tussen de opbrengsten en de directe kosten toenemen. De totale groei van de bruto marges ten opzichte van peiljaar 2018-2019 bedraagt na vijf jaar ca. € 1,05 miljoen. In bijlage 1-6 worden de specificaties per onderdeel gepresenteerd. Tabel 18: Theater Lampegiet Scenario D: marge opbrengsten minus directe kosten EXPLOITATIE THEATER LAMPEGIET NIEUWBOUW

Oude

Ni euwe

Ni euwe

Ni euwe

Ni euwe

SCENARIO D

situatie

Situatie

Situatie

Situatie

Situatie

Situatie

MARGES ACTIVITEITEN

2018/2019 2027/2028

2028/2029

2029/2030

2030/2031

2031/2032

Profes s i onel e voors tel l i ngen

€ -93.306 € -13.460 €

-6.630 €

1.215 €

8.820 €

16.161

Verhuri ngen

€ 141.009 € 181.541 €

205.387 €

223.587 €

240.198 €

256.809

Evenementen/Fes ti va l s

€

-

€

28.429 €

31.640 €

29.851 €

33.062

Fi l m

€

-

€ 420.651

Horeca

€ 165.182 € 381.725 €

totaal marge opbrengsten minus directe kosten

€ 212.885 € 995.964 € 1.049.002 € 1.146.789 € 1.220.318 € 1.263.216

25.507 €

€ 420.651

€ 462.574

401.165 €

€ 491.051

427.772 €

Ni euwe

€ 491.051

450.399 €

466.134

Personele kosten Vanwege de uitbreiding van bestaande functies én de toegevoegde functies maakt Theater Lampegiet in Scenario D een sterke groei door, zowel qua activiteiten als qua bezoekersaantallen. Maar die groei heeft ook implicaties voor de personele organisatie van Theater Lampegiet. Om alle geplande activiteiten te kunnen realiseren is in vergelijking met referentiejaar 2018-2019 een uitbreiding van de personele organisatie met 13 fte nodig. Absoluut gezien vindt de grootste stijging plaats bij de afdelingen Horeca (+4,70 fte) en Theatertechniek & Gebouwbeheer (+3,36 fte). De personeelsformatie voor de horeca neemt ook met name toe ten opzichte van de huidige situatie vanwege de bioscoophoreca en de daghoreca. Uiteraard vraagt de filmfunctie om een personele bezetting. Voor deze afdeling is gerekend met een totale formatie van 3,0 fte: Hoofd Film/programmeur (0,8 fte), filmoperateurs (1,5 fte), uitbreiding administratie (0,3 fte) en uitbreiding 3 Bronnen tarieven en kengetallen: (1) Theater Analyse Systeem 2021 en (2) database Buys Culturele Profielen

buys culturele profielen nijmegen

29

nieuwbouw theater lampegiet veenendaal: drie exploitatiescenario’s

pr/marketingwerkzaamheden (0,4 fte). Verder is ervan uitgegaan dat de kassa/receptiewerkzaamheden en kaartcontrole van de filmafdeling worden geïntegreerd met de theaterafdeling. De directie/programmering, de controlling/administratie en de afdeling Marketing/ticketing vergen tezamen een uitbreiding met 3,13 fte. Tabel 19: Theater Lampegiet Nieuwbouw Scenario D: Personeelsformatie in fte EXPLOITATIE THEATER LAMPEGIET NIEUWBOUW

Oude

Ni euwe

Ni euwe

Ni euwe

Ni euwe

Ni euwe

SCENARIO D

situatie

Situatie

Situatie

Situatie

Situatie

Situatie

personeelskosten

2018/2019 2027/2028 2028/2029 2029/2030 2030/2031 2031/2032

Personeelskosten all in

716.798

1.451.682

1.492.622

1.588.657

1.622.670

1.654.093

Di rectie/Progra mmeri ng

1,00

1,50

1,50

1,50

1,50

1,50

Evenementen en Verhuur

1,00

-

-

1,00

1,00

1,00

Hoofd Fi l m

-

0,80

0,80

0,80

0,80

0,80

Fi l mopera teurs

-

1,50

1,50

1,50

1,50

1,50

Control l i ng en Fi na nci ël e a dmi ni s tra tie

0,89

1,70

1,70

1,70

1,70

1,70

Ma rketing & Ti cketing

3,28

5,00

5,00

5,00

5,00

5,00

Hoofd Thea tertechni ek & Coördi na tor gebouwbeheer

1,00

1,50

1,50

1,50

1,50

1,50

Thea tertechni ek a ctivi tei ten

2,50

4,08

4,34

4,55

4,75

4,94

Gebouwbeheer en fa ci l i tei ten onderhoud

0,50

0,92

0,92

0,92

0,92

0,92

Schoonma a k

0,42

Horeca ma na ger

1,00

1,00

1,00

1,00

1,00

1,00

Horeca medewerkers thea ter a ctivi tei ten (oproep/a mbul a nt) *

3,01

4,73

5,12

5,46

5,78

6,07

1,46

1,50

1,55

1,59

1,64

Personeelsformatie

Horeca medewerkers a utonome horeca

nvt

totaa l

14,60

24,19

24,88

26,48

27,04

27,57

* Oproepkrachten horeca 201-8-2019

0,66

-

-

-

-

-

* Payrollers horeca 2018-2019 (15 medewerkers)

2,35

-

-

-

-

-

De personele kosten all-in worden geraamd op € 1.654.000 in het vijfde jaar. Dat is ten opzichte van de personeelskosten in 2018-2019 een toename van € 0,94 miljoen. In tabel 19 wordt de personeelsformatie van Scenario D gespecificeerd.

Huisvestingskosten Ook in Scenario D zijn de geraamde huisvestingskosten voor een deel ontleend aan de opgave van de gemeente Veenendaal (huur onderhoud en belastingen & heffingen). De overige huisvestingskosten zijn geraamd op basis van kengetallen en benchmarkgegevens van andere theaters (energie en water, schoonmaakkosten en overige huisvestingskosten. -

De huurlasten nemen substantieel toe ten opzichte van de bestaande situatie. Volgens de eerste berekeningen van de gemeente Veenendaal bedraagt de huur na de renovatie van Theater Lampegiet € 2.000.000. Dat is een toename van € 1,7 miljoen ten opzichte van de huurlasten in seizoen 2018-2019;

buys culturele profielen nijmegen

30

nieuwbouw theater lampegiet veenendaal: drie exploitatiescenario’s

-

De energielasten worden geraamd op € 125.000 op jaarbasis. Bij de raming is uitgegaan van een duurzaam, gasloos gebouw dat volledig voldoet aan de BENGrichtlijnen en een elektriciteitsverbruik van 40 kwh/m2 bvo (100% hernieuwbare energie) en een WKO-systeem voor de verwarming en koeling van de accommodatie. Het electriciteitsverbruik is in Scenario C 15 kwh/m2 lager dan in Scenario A. De achterliggende gedachte is dat nieuwbouw tot een efficiënter energieverbruik zal leiden in vergelijking met renovatie;

-

De schoonmaakkosten (€ 93.000) zijn ontleend aan het kengetal € 15,00 per m2 bvo. Bij deze opstelling is ervan uitgegaan dat Theater Lampegiet de schoonmaakwerkzaamheden zal uitbesteden;

-

De kosten voor onderhoud en vervanging worden geraamd op € 222.000 per jaar conform de opgave van de gemeente Veenendaal. Hierbij is rekening gehouden met een demarcatie van onderhoud en vervanging tussen eigenaar en gebruiker in de verhouding: 55% voor rekening van de gemeente en 45% voor rekening van het theater;

-

-

De post Belastingen, Heffingen & Verzekeringen wordt geraamd op € 77.000. Het bedrag is opgebouwd uit OZB gebruikerslasten, opstalverzekering en Waterschapsbelasting; Voor post Diverse Huisvestingslasten (vuilafvoer, beveiliging, gereedschap, reinigingskosten en overig) is een bedrag van € 25.000 aangehouden.

Tabel 20: Theater Lampegiet Nieuwbouw Scenario D: Huisvestingskosten EXPLOITATIE THEATER LAMPEGIET NIEUWBOUW

Oude

Ni euwe

Ni euwe

Ni euwe

Ni euwe

Ni euwe

SCENARIO D

situatie

Situatie

Situatie

Situatie

Situatie

Situatie

huisvestingslasten

2018/2019 2027/2028 2028/2029 2029/2030 2030/2031 2031/2032

Huur*

€ 301.370 € 2.000.000 € 2.000.000 € 2.000.000 € 2.000.000 € 2.000.000

Energi e en wa ter

€ 56.267

€ 124.855

€ 124.855

€ 124.855

€ 124.855

Schoonma a kkos ten

€ 16.799

€ 92.985

€ 92.985

€ 92.985

€ 92.985

€ 92.985

Onderhoud en verva ngi ng*

€ 4.862

€ 222.000

€ 222.000

€ 222.000

€ 222.000

€ 222.000

Kos ten a ppa ra tuur

€ 24.092

€0

€0

€0

€0

€0

Bel a s tingen/heffi ngen en verzekeri ngen*

€ 6.233

€ 77.000

€ 77.000

€ 77.000

€ 77.000

€ 77.000

€ 1.974

€ 24.796

€ 24.796

€ 24.796

€ 24.796

€ 24.796

Di vers e hui s ves tings kos ten totaal huisvestingskosten

€ 124.855

€ 411.597 € 2.541.636 € 2.541.636 € 2.541.636 € 2.541.636 € 2.541.636

* Opga ve Gemeente Veenenda a l

Algemene kosten De algemene en organisatiekosten zijn opgebouwd uit kantoorbenodigdheden, drukwerk, telefoonkosten, kosten website, contributies en abonnementen, softwarepakketten, verzekeringen, representatiekosten, ICT-/automatiseringskosten en accountants- en

buys culturele profielen nijmegen

31

nieuwbouw theater lampegiet veenendaal: drie exploitatiescenario’s

administratiekosten. In 2018-2019 was hiermee een bedrag van in totaal € 140.700 mee gemoeid. In de nieuwe situatie zullen met name de ICT-/automatiseringskosten en de accountantskosten toenemen. Immers, meer medewerkers impliceert meer desk-units, en een grotere organisatie vraagt in principe om meer controlewerkzaamheden. Ook de filmfunctie brengt extra organisatiekosten met zich mee. In de nieuwe situatie is hierop geanticipeerd. Het bedrag aan algemene en organisatiekosten is met € 60.000 verhoogd tot € 201.000.

Overige Opbrengsten en Kosten In de cijfers van 2018-2019 bestonden de overige opbrengsten en kosten voor een deel uit posten die direct betrekking hadden op de activiteiten, zoals het doorberekenen van huurmaterialen, gefactureerde engineeringskosten, opbrengst evenementen en kosten activiteiten. Deze posten zijn in de nieuwe situatie ondergebracht bij de desbetreffende activiteitenonderdelen. Qua overige opbrengsten resteerde de bijdrage van de Bedrijfsvrienden, de inkomsten uit advertenties in de brochure en overige opbrengsten. In de nieuwe situatie zijn deze opbrengsten niet gewijzigd ten opzichte van de cijfers 2018-2019. Als Overige Opbrengsten en Kosten is een restbedrag van € 19.500 opgenomen.

Garantiebudget frictiekosten De exploitatieprognose is een going concern prognose. Omdat de ervaring leert dat een theater in de eerste jaren na de (her)opening haast onvermijdelijk te maken krijgt met onverwachte tegenvallers is het verstandig om een garantiebudget voor opstart/frictiekosten te reserveren. Als richtlijn geldt een garantiebudget van € 500.000 (garantie € 350.000 in het eerste jaar, in het tweede jaar € 100.000 en in het derde jaar € 50.000). De ervaring elders leert dat de schouwburg in het vierde jaar na de heropening volledig op stoom zal zijn. Incidentele ondersteuning in de vorm van een garantiebudget is dan niet meer nodig. In de gepresenteerde exploitatieprognose is rekening gehouden met een garantiebudget in de eerste drie exploitatiejaren. Exploitatieresultaat resp. subsidiebehoefte De subsidiebehoefte van Theater Lampegiet neemt in Scenario D substantieel toe. In 20182019 was het exploitatietekort van Theater Lampegiet € 1.044.000. In de Nieuwbouwsituatie Scenario D wordt het exploitatietekort resp. de subsidiebehoefte geraamd op € 3.525.000 in het eerste jaar na de heropening. In het vijfde jaar na heropening, als de opstartfase van Theater Lampegiet achter de rug is en het theater op volle kracht draait, loopt het exploitatietekort terug tot een bedrag van € 3.114.000.

Tabel 21: Theater Lampegiet Nieuwbouw Scenario D: Subsidiebehoefte EXPLOITATIE THEATER LAMPEGIET NIEUWBOUW

Oude

Ni euwe

Ni euwe

Ni euwe

Ni euwe

SCENARIO D

situatie

Situatie

Situatie

Situatie

Situatie

Situatie

Subsidiebehoefte

2018/2019

2027/2028

2028/2029

2029/2030

2030/2031

2031/2032

Subsidiebehoefte resp. exploitatietekort

€ 1.044.000 € 3.525.000 € 3.264.000 € 3.215.000 € 3.125.000 € 3.114.000

buys culturele profielen nijmegen

Ni euwe

32

nieuwbouw theater lampegiet veenendaal: drie exploitatiescenario’s

4. De scenario’s in vergelijkend perspectief Scenario A is te kenschetsen als een status quo-scenario. In dit scenario wordt de accommodatie van Theater Lampegiet binnen de bestaande maatvoering volledig gerenoveerd, waardoor het theater duurzaam is verzekerd van een voortzetting van de bestaande functies en activiteiten, zowel naar aard als omvang. Maar Theater Lampegiet heeft meer ambities. Onder het motto Altijd Open, Altijd Aan heeft Theater Lampegiet haar visie uitgewerkt in een activiteitenpalet dat qua omvang, diversiteit en publieksbereik veel verder reikt dan het huidig programma. Scenario C en Scenario D zijn uitwerkingen van deze visie. In beide scenario’s zijn de theateraccommodatie en de organisatie zodanig toegerust dat een divers activiteitenprogramma en een groter publieksbereik kunnen worden gerealiseerd die in overeenstemming zijn met de ambities van het theater. Van deze twee scenario’s wordt in Scenario D de lat het hoogst gelegd. Tabel 22 laat in één oogopslag zien hoe groot de sprong voorwaarts is. In deze tabel worden de overall prognoses van de drie scenario’s gepresenteerd over het vijfde seizoen na de heropening. Dat zijn de producten en prestaties waar Theater Lampegiet uiteindelijk naar toe wil groeien. De prognoses worden afgezet tegen de activiteiten, de bezoekersaantallen en het exploitatietekort van seizoen 2018-2019.

Tabel 22: Theater Lampegiet: activiteiten, bezoekersaantallen en exploitatietekorten van Scenario A, Scenario C en Scenario D THEATER LAMPEGIET

Oude situatie

Scenario A

Scenario C

Scenario D

Scena ri o's i n vergel i jkend pers pectief *

2018/2019

2031/2032

2031/2032

2031/2032

voors tel l i ngen

120

120

183

183

popconcerten

0

0

20

20

verhuri ngen

66

80

120

140

evenementen/fes tiva l s

4

4

4

4

Aantal activiteiten (afgerond)

fi l ms

0

0

0

1.700

Activiteiten totaal

190

204

327

2.047

voors tel l i ngen

37.000

41.000

53.000

53.000

popconcerten

0

0

4.000

4.000

verhuri ngen

10.500

17.000

26.000

27.000

evenementen/fes tiva l s

2.000

3.000

3.000

3.000

Aantal bezoekers (afgerond)

fi l ms Bezoekers totaal

0

0

0

106.000

49.500

61.000

86.000

193.000

€ 1,04 milj.

€ 2,84 milj.

€ 3,23 milj.

€ 3,11 milj.

Exploitatietekort (afgerond) Exploitatietekort resp. subsidiebehoefte * getallen en bedragen zijn afgerond

buys culturele profielen nijmegen

33

nieuwbouw theater lampegiet veenendaal: drie exploitatiescenario’s

Tabel 22 laat zien dat het activiteitenprogramma van Scenario A vrijwel gelijk is aan de oude situatie qua activiteitenaantallen. Het aantal voorstellingen in de grote zaal blijft gelijk, maar Theater Lampegiet mikt wel op een kleine verbetering van de bezettingsgraad, wat zal leiden tot iets hogere bezoekersaantallen. Het aantal verhuringen neemt iets toe omdat Theater Lampegiet meer cultuurmaatschappelijke verhuringen (einduitvoeringen van basisscholen en dansscholen en voorstellingen van lokale amateurgezelschappen met name) wil gaan faciliteren. Dat geeft bovendien een impuls aan de bezoekersaantallen. Het exploitatietekort neemt sterk toe met € 1,8 miljoen, hetgeen vrijwel volledig is te herleiden tot een stijging van de huisvestingskosten. Scenario C en Scenario D overtreffen Scenario A royaal, zowel qua activiteiten, diversiteit als publieksbereik. Ten opzichte van Scenario A neemt het aantal voorstellingen in beide scenario’s met bijna 40% toe. Het aantal verhuringen stijgt in Scenario C met 50% en in Scenario D met 75%. De bezoekersaantallen van deze functies laten een stijging in dezelfde orde van grootte zien. De popconcerten zijn een nieuw onderdeel in het programma-aanbod. Maar Scenario D heeft met de filmfunctie dé troef in handen. Het is uiteindelijk de filmfunctie in Scenario D die het grote verschil maakt met Scenario C.

Met een volwaardig filmaanbod met 1.700 filmvertoningen en 106.000 bioscoopbezoekers per jaar krijgt Theater Lampegiet een wezenlijk ander, breder cultureel profiel. Qua omvang is het zeker gerechtvaardigd om bij Scenario D niet meer te spreken van een aanvullende complementaire culturele filmfunctie, maar van twee gelijkwaardige culturele functies -theater en film- die allebei een hoge participatiegraad weten te realiseren. De exploitatietekorten van de scenario C (€ 3,23 miljoen) en Scenario D (€ 3,11 miljoen) vallen weliswaar hoger uit dan het exploitatietekort van Scenario A (€ 2,84 miljoen). Maar Scenario C en vooral Scenario D pareren dit tekort met een substantieel hoger publieksbereik. Om het verschil in perspectief te plaatsen: het exploitatietekort van Scenario D valt € 270.000 hoger uit dan het tekort van Scenario A, maar in Scenario D trekt Theater Lampegiet op jaarbasis 132.000 bezoekers meer.

buys culturele profielen nijmegen

34

nieuwbouw theater lampegiet veenendaal: drie exploitatiescenario’s

5. Conclusies/aanbevelingen In deze rapportage zijn drie exploitatiescenario’s van Theater Lampegiet tegen het licht gehouden: • • •

Renovatie van het bestaande gebouw zonder uitbreiding bestaande functies en zonder nieuwe functies (Scenario A uit het rapport van BMC); Nieuwbouw met een Grote & Kleine Zaal, en met een uitbreiding van de bestaande activiteiten en een nieuwe poppodiumfunctie (Scenario C uit het rapport van BMC); Nieuwbouw met een Grote & Kleine Zaal & 4 filmzalen, en met een uitbreiding van de bestaande activiteiten en een nieuwe poppodiumfunctie, een nieuwe filmfunctie en daghoreca (Scenario D uit het rapport van BMC).

Na bestudering en analyse van de aangeleverde gegevens worden de volgende conclusies getrokken en aanbevelingen gedaan: 1. Scenario A biedt Theater Lampegiet een toekomstbestendig, duurzaam gebouw. Qua diversiteit en omvang in activiteiten en qua publieksbereik wijkt het theaterprofiel nauwelijks af van het huidige theaterprofiel. De subsidiebehoefte stijgt met € 1,8 miljoen tot € 2,8 miljoen. De zitplaatsencapaciteit van de Grote Zaal blijft gehandhaafd op 550 stoelen, en daarmee valt Theater Lampegiet min of meer in de categorie “te groot voor het servet, te klein voor het tafellaken”. Gelet op het verzorgingsgebied van Theater Lampegiet zou een accommodatie met een grote zaal met minimaal 650 stoelen en een kleine zaal (200 stoelen) passend zijn. Mocht de gemeenteraad besluiten tot een toekomstbestendige aanpak van Theater Lampegiet, dan is een keuze voor Scenario A om financiële redenen te verdedigen. Maar gelet op de beperkte fysieke capaciteit van het theater en de substantiële stijging van de subsidiebehoefte in relatie tot de beperkte stijging van het publieksbereik (+23%) is de keuze voor Scenario A niet aanbevelingswaardig.

2. Met de keuze voor Scenario C krijgt Veenendaal een toekomstbestendig, duurzaam middentheater met een activiteitenaanbod dat qua diversiteit, omvang en publieksbereik substantieel beter tot zijn recht komt in vergelijking met de huidige situatie én met Scenario A. De grote zaal met 700 stoelen en de nieuwe kleine zaal (200 stoelen) bieden Theater Lampegiet de mogelijkheid om zowel meer publiekstrekkers als vlakke vloer voorstellingen te programmeren. Met de popconcerten in de kleine zaal wordt een nieuwe doelgroep aangeboord. Ook de cultuurmaatschappelijke en zakelijke verhuur krijgen een impuls. De subsidiebehoefte stijgt met € 2,2 miljoen tot € 3,2 miljoen. Dat is een forse stijging, maar daar staat tegenover dat het publieksbereik sterk toeneemt met bijna 36.000 bezoekers (+73%) meer ten opzichte van de huidige situatie.

buys culturele profielen nijmegen

35

nieuwbouw theater lampegiet veenendaal: drie exploitatiescenario’s

3. Scenario D doet het meest recht aan de visie en ambities van Theater Lampegiet. Dit scenario biedt qua toekomstbestendigheid en duurzaamheid dezelfde perspectieven als Scenario C. Op twee onderdelen wijkt Scenario D af van Scenario C: filmfunctie Hét grote verschil tussen Scenario C en Scenario D wordt bepaald door de filmfunctie. In Scenario D krijgt Theater Lampegiet de beschikking over vier filmzalen. Met een volwaardig filmaanbod met 1.700 filmvertoningen en 106.000 filmbezoekers per jaar krijgt Theater Lampegiet een wezenlijk ander, breder cultureel profiel. Naar omvang gemeten is het zeker gerechtvaardigd om bij Scenario D niet meer te spreken van een aanvullende culturele filmfunctie, maar van twee gelijkwaardige culturele functies -theater en film-, die allebei een hoge participatiegraad weten te realiseren. Een recent marktonderzoek van het Kennis Filmcentrum bevestigt de potentie van een bioscoop/filmfunctie in Veenendaal. daghoreca In Scenario D heeft Theater Lampegiet ook daghoreca gepland in de vorm van een theatercafé dat zes dagen per week is geopend van 13:00-19:00 uur en dat mikt op winkelend publiek en passanten. De prognose is ruim 30.000 bezoekers per jaar. Dit bezoekersaantal is niet meegeteld bij de 193.000 activiteitenbezoekers. De omzet wordt geprognotiseerd op € 145.000.

Deze aanvullende functie past in het concept Theater Lampegiet altijd open, altijd aan, maar vanuit het oogpunt van de financiële horecaexploitatie is de bijdrage van deze functie naar verhouding beperkt en risicovol. De subsidiebehoefte in Scenario D stijgt met € 2,1 miljoen tot € 3,1 miljoen. Deze subsidiebehoefte is € 0,1 miljoen kleiner dan de subsidiebehoefte in Scenario C, hetgeen is te herleiden tot de rendementen op de filmfunctie en de horeca. De bezoekersaantallen van Scenario D worden geraamd op 193.000 bezoekers. Dat is een toename van het publieksbereik met 143.000 bezoekers (+380%) ten opzichte van de huidige situatie. Bij deze cijfers past wel de waarschuwing dat de prognoses voor de bioscoop/filmfunctie minder betrouwbaar en valide zijn dan de prognoses over de andere functies. Een uitputtend haalbaarheidsonderzoek, specifiek voor de bioscoop/filmfunctie, is nodig om harde(re) conclusies te kunnen trekken. Dat laat onverlet dat de eerste verkennende onderzoeken veelbelovende resultaten laten zien.

4. Als er een filmfunctie aan Theater Lampegiet wordt toegevoegd, dan wordt geadviseerd om deze functie in eigen beheer te exploiteren. De synergie en efficiency tussen beide functies zijn bij een integrale exploitatie het best gewaarborgd, met name de organisatieonderdelen Receptie/kassa, PR/marketing, Verhuur en Horeca kunnen er de vruchten van plukken.

5. Gelet op de bovenstaande conclusies hebben Scenario C en Scenario D de voorkeur boven Scenario A. Met betrekking tot het publieksbereik en de subsidiebehoefte heeft Scenario D de voorkeur boven Scenario C, waarbij wel een voorbehoud wordt gemaakt dat een diepgaander haalbaarheidsonderzoek voor de filmfunctie nodig is om harde(re) conclusies te kunnen trekken.

buys culturele profielen nijmegen

36

nieuwbouw theater lampegiet veenendaal: drie exploitatiescenario’s

6. Omdat de ervaring leert dat een theater in de eerste jaren na de (her)opening haast onvermijdelijk te maken krijgt met onverwachte tegenvallers is het verstandig om een garantiebudget voor opstart/frictiekosten te reserveren. Als richtlijn geldt een garantiebudget voor een bedrag van € 500.000 (garantie in het eerste jaar € 350.000, in het tweede jaar € 100.000 en in het derde jaar €50.000). Uitgangspunt daarbij is dat het theater in het vierde jaar na de heropening volledig op stoom zal zijn. In de gepresenteerde exploitatieprognose is rekening gehouden met een garantiebudget in de eerste drie exploitatiejaren.

buys culturele profielen nijmegen

37

nieuwbouw theater lampegiet veenendaal: drie exploitatiescenario’s

6. Risicoparagraaf 1. De investeringskosten van de renovatie resp. nieuwbouw zijn door BBN berekend op basis van prijspeil heden (najaar 2022). Het is bekend dat de inflatie op dit moment extreem hoog is. De inputprijsindex bouwkosten voor nieuwbouwwoningen bedroeg in november 2022 8,8% (bron: CBS), het ligt niet in de lijn der verwachtingen dat de inflatie op korte termijn zal terugkeren naar het niveau van prijsstabiliteit (2% inflatie). Er is daarom een reëel risico dat de investeringskosten als gevolg van de inflatie hoger zullen gaan uitvallen, hetgeen zal doorwerken in de kapitaallasten.

2. De cijfers in deze rapportage laten zien dat scenario D met de bioscoop/filmfunctie qua publieksbereik en financiële exploitatie de voorkeur verdient boven scenario C. Bij de conclusies werd hierop al een voorbehoud gemaakt omdat de prognoses voor de bioscoopfunctie minder betrouwbaar en valide zijn dan de prognoses over de andere functies. Nogmaals, een uitputtend haalbaarheidsonderzoek, specifiek voor de bioscoop/filmfunctie, is nodig om hardere conclusies te kunnen trekken. Dat laat onverlet dat de eerste verkennende onderzoeken veelbelovende resultaten laten zien.

3. Een poppodium en een theater zijn weliswaar allebei podiumvoorzieningen, maar het aanbod, de uitstraling, sfeerbeleving, organisatie en bedrijfsculturen zijn niet zo simpel met elkaar te verenigen tot een succesvolle culturele publiekstrekker. Mocht de popfunctie definitief worden toegevoegd aan Theater Lampegiet, dan is het is een overweging waard om de publieksstromen van beide functies volledig te scheiden. Een nader onderzoek naar een integrale podiumvoorziening voor theater en pop is in een must vooraleer de besluitvorming hierover plaatsvindt.

4. Theater Lampegiet wil in Scenario D het theatercafé overdag openstellen voor winkelend publiek en passanten. De ervaringen met autonome horecafuncties in de theaterbranche zijn niet onverdeeld gunstig. Theater Lampegiet heeft geen marktonderzoek verricht naar de wenselijkheid en de haalbaarheid van deze voorziening. Ook het risico van paracommercie komt hier om de hoek kijken. Als Theater Lampegiet een daghoreca-voorziening gaat exploiteren is het te overwegen om die onder te brengen in een aparte horeca-bv.

5. Sinds Covid-19 is het koopgedrag van het theaterpubliek niet meer hetzelfde als voor de crisis. Veel theaters ervaren dat het publiek nog terughoudend is met het kopen van kaarten. Het lijkt erop dat een deel van het publiek zich niet meer zo lang van tevoren wil vastleggen en pas kaarten in een later stadium koopt. Het is nog te vroeg om in te schatten of dit een blijvend fenomeen is of dat het vertrouwde koopgedrag weer van kracht wordt. In het eerste geval zullen extra inspanningen moeten worden geleverd op het gebied van de PR/marketing. Dat zal extra kosten met zich meebrengen.

buys culturele profielen nijmegen

38

nieuwbouw theater lampegiet veenendaal: drie exploitatiescenario’s

Bijlagen Bijlage 1a. Theater Lampegiet: Uitgangspunten Activiteiten en publieksbereik Scenario A EXPLOITATIE THEATER LAMPEGIET RENOVATIE SCENARIO A

eenheid

Oude situatie Nieuwe Situatie Nieuwe Situatie Nieuwe Situatie Nieuwe Situatie Nieuwe Situatie

uitgangspunten

seizoen

2018/2019

2027/2028

2028/2029

2029/2030

2030/2031

2031/2032

ACCOMMODATIE Grote Zaalt

zitplaatsen

550

550

550

550

550

550

Kleine Zaal zaal

zitplaatsen

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

Filmzaal 1

zitplaatsen

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

Filmzaal 2

zitplaatsen

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

Filmzaal 3

zitplaatsen

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

Filmzaal 4

zitplaatsen

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

Totaal zitplaatsencapaciteit

zitplaatsen

550

550

550

550

550

550

Kleine Zaal staanplaatsencapaciteit

staanplaatsen

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

Professionele Voorstellingen Grote Zaal

voorstellingen

120

120

120

120

120

120

Professionele Voorstellingen Kleine Zaal

voorstellingen

0

0

0

0

0

0

Popconcerten Kleine Zaal

concerten

0

0

0

0

0

0

Totaal voorstellingen

voorstellingen

120

120

120

120

120

120

Grote zaal montages

verhuringen

37

40

40

40

40

40

Grote zaal commercieel

verhuringen

13

15

15

15

15

15

Grote zaal cultuurmaatschappelijk/amat vrst

verhuringen

17

17

19

21

23

25

Kleine zaal montages

verhuringen

0

0

0

0

0

0

Kleine zaal commercieel

verhuringen

0

0

0

0

0

0

Kleine zaal cultuurmaatschappelijk/amat vrst

verhuringen

0

0

0

0

0

0

Filmzalen totaal

verhuringen

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

Totaal aantal verhuringen

verhuringen

67

72

74

76

78

80

Aantal evenementen/festivals met entree

evenementen

2

2

2

2

2

2

Aantal evenementen/festivals gratis

evenementen

2

2

2

2

2

2

Totaal aantal evenementen

evenementen

4

4

4

4

4

4

Totaal aantal filmvertoningen

filmvertoningen

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

Activiteiten Theater Lampegiet totaal

activiteiten

191

196

198

200

202

204

Professionele voorstellingen Grote Zaal

percentage

56%

58%

59%

60%

61%

62%

Professionele voorstellingen Kleine Zaal

percentage

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

Popconcerten Kleine Zaal

percentage

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

Filmvertoningen

percentage

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

Verhuur Montages Grote Zaal

percentage

0%

0%

0%

0%

0%

0%

Verhuur Montages Kleine Zaal

percentage

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

Verhuur Commercieel Grote Zaal

percentage

60%

70%

70%

70%

70%

70%

Verhuur Commercieel Kleine Zaal

percentage

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

Verhuur Cultuurmaatschappelijk/amateurvrst. Grote Zaal

percentage

80%

80%

80%

80%

80%

80%

Verhuur Cultuurmaatschappelijk/amateurvrst. Kleine Zaal

percentage

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

Verhuur filmzalen

percentage

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

Voorstellingen Grote Zaal

bezoekers

36.960

38.280

38.940

39.600

40.260

40.920

Voorstellingen Kleine Zaal

bezoekers

Popconcerten Kleine Zaal

bezoekers

Totaal bezoekers professionele voorstellingen

bezoekers

36.960

38.280

38.940

39.600

40.260

40.920

Verhuur Montages Grote Zaal

bezoekers

0

0

0

0

0

0

Verhuur Montages Kleine Zaal

bezoekers

Verhuur Commercieel Grote Zaal

bezoekers

4.290

5.775

5.775

5.775

5.775

5.775

Verhuur Commercieel Kleine Zaal

bezoekers

Verhuur Cultuurmaatschappelijk/amateurvrst. Grote Zaal

bezoekers

7.480

7.480

8.360

9.240

10.120

11.000

Verhuur Cultuurmaatschappelijk/amateurvrst. Kleine Zaal

bezoekers

Verhuur filmzalen

bezoekers 11.770

13.255

14.135

15.015

15.895

16.775

ACTIVITEITEN VOORSTELLINGEN

ACTIVITEITEN VERHURINGEN (dagen)

ACTIVITEITEN EVENEMENTEN

ACTIVITEITEN FILM

BEZETTINGSGRADEN

BEZOEKERS

Totaal bezoeker verhuringen Evenementen/festivals met entree

bezoekers

1.000

1.450

1.650

1.750

1.850

1.950

Evenementen/festivals gratis

bezoekers

1.200

1.200

1.200

1.200

1.200

1.200

Totaal bezoekers evenementen

bezoekers

2.200

2.650

2.850

2.950

3.050

3.150

Totaal bezoekers filmvertoningen

bezoekers

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

Bezoekers Theater Lampegiet totaal

bezoekers

50.930

54.185

55.925

57.565

59.205

60.845

buys culturele profielen nijmegen

39

nieuwbouw theater lampegiet veenendaal: drie exploitatiescenario’s

Bijlage 1b. Theater Lampegiet: Uitgangspunten Activiteiten en publieksbereik Scenario C EXPLOITATIE THEATER LAMPEGIET NIEUWBOUW SCENARIO C

eenheid

Oude situatie Nieuwe Situatie Nieuwe Situatie Nieuwe Situatie Nieuwe Situatie Nieuwe Situatie

uitgangspunten

seizoen

2018/2019

2027/2028

2028/2029

2029/2030

2030/2031

2031/2032

ACCOMMODATIE Grote Zaal

zitplaatsen

550

700

700

700

700

700

Kleine Zaal

zitplaatsen

nvt

200

200

200

200

200

Filmzaal 1

zitplaatsen

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

Filmzaal 2

zitplaatsen

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

Filmzaal 3

zitplaatsen

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

Filmzaal 4

zitplaatsen

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

Totaal zitplaatsencapaciteit

zitplaatsen

550

900

900

900

900

900

Kleine Zaal staanplaatsencapaciteit

staanplaatsen

325

325

325

325

325

325

Professionele Voorstellingen Grote Zaal

voorstellingen

120

99

101

103

105

106

Professionele Voorstellingen Kleine Zaal

voorstellingen

0

50

52

54

56

58

Popconcerten Kleine Zaal

concerten

0

11

13

15

17

19

Totaal voorstellingen

voorstellingen

120

160

166

172

178

183

Grote zaal montages

verhuringen

37

38

39

40

41

42

Grote zaal commercieel

verhuringen

13

14

15

16

17

18

Grote zaal cultuurmaatschappelijk/amat vrst

verhuringen

17

17

19

21

23

25

Kleine zaal montages

verhuringen

0

5

5

5

5

5

Kleine zaal commercieel

verhuringen

0

3

6

8

9

10

Kleine zaal cultuurmaatschappelijk/amat vrst

verhuringen

0

10

14

16

18

20

Filmzalen totaal

verhuringen

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

Totaal aantal verhuringen

verhuringen

67

87

98

106

113

120

Aantal evenementen/festivals met entree

evenementen

2

2

2

2

2

2

Aantal evenementen/festivals gratis

evenementen

2

2

2

2

2

2

Totaal aantal evenementen

evenementen

4

4

4

4

4

4

Filmvertoningen

filmvertoningen

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

Activiteiten Theater Lampegiet totaal

activiteiten

191

251

268

282

295

307

Professionele voorstellingen Grote Zaal

percentage

56%

58%

59%

60%

61%

62%

Professionele voorstellingen Kleine Zaal

percentage

nvt

50%

52%

54%

56%

58%

Popconcerten Kleine Zaal

percentage

nvt

60%

65%

70%

70%

70%

Filmvertoningen

percentage

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

Verhuur Montages Grote Zaal

percentage

0%

0%

0%

0%

0%

0%

Verhuur Montages Kleine Zaal

percentage

0%

0%

nvt

0%

0%

0%

Verhuur Commercieel Grote Zaal

percentage

60%

65%

65%

65%

65%

65%

Verhuur Commercieel Kleine Zaal

percentage

nvt

75%

75%

75%

75%

75%

Verhuur Cultuurmaatschappelijk/amateurvrst. Grote Zaal

percentage

75%

75%

75%

75%

75%

75%

Verhuur Cultuurmaatschappelijk/amateurvrst. Kleine Zaal

percentage

nvt

75%

75%

75%

75%

75%

Verhuur filmzalen

percentage

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

Voorstellingen Grote Zaal

bezoekers

36.960

40.194

41.713

43.260

44.835

46.004

Voorstellingen Kleine Zaal

bezoekers

5.000

5.408

5.832

6.272

6.728

Popconcerten Kleine Zaal

bezoekers

2.145

2.746

3.413

3.868

4.323

Totaal bezoekers professionele voorstellingen

bezoekers

36.960

47.339

49.867

52.505

54.975

57.055

Verhuur Montages Grote Zaal

bezoekers

0

0

0

0

0

0

Verhuur Montages Kleine Zaal

bezoekers

nvt

0

0

0

0

0

Verhuur Commercieel Grote Zaal

bezoekers

4.290

6.370

6.825

7.280

7.735

8.190

Verhuur Commercieel Kleine Zaal

bezoekers

450

900

1.200

1.350

1.500

Verhuur Cultuurmaatschappelijk/amateurvrst. Grote Zaal

bezoekers

7.013

8.925

9.975

11.025

12.075

13.125

Verhuur Cultuurmaatschappelijk/amateurvrst. Kleine Zaal

bezoekers

1.500

2.100

2.400

2.700

3.000

Verhuur filmzalen

bezoekers 11.303

17.245

19.800

21.905

23.860

25.815

ACTIVITEITEN VOORSTELLINGEN

ACTIVITEITEN VERHURINGEN (dagen)

ACTIVITEITEN EVENEMENTEN

ACTIVITEITEN FILM

BEZETTINGSGRADEN

BEZOEKERS

Totaal bezoeker verhuringen Evenementen/festivals met entree

bezoekers

1.000

1.450

1.650

1.750

1.850

1.950

Evenementen/festivals gratis

bezoekers

1.200

1.200

1.200

1.200

1.200

1.200

Totaal bezoekers evenementen

bezoekers

2.200

2.650

2.850

2.950

3.050

3.150

Totaal bezoekers filmvertoningen

bezoekers

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

nvt

Bezoekers Theater Lampegiet totaal

bezoekers

50.463

67.234

72.517

77.360

81.885

86.020

buys culturele profielen nijmegen

40

nieuwbouw theater lampegiet veenendaal: drie exploitatiescenario’s

Bijlage 1c. Theater Lampegiet: Uitgangspunten Activiteiten en publieksbereik Scenario D EXPLOITATIE THEATER LAMPEGIET NIEUWBOUW SCENARIO D

eenheid

Oude situatie

Nieuwe Situatie

Nieuwe Situatie

uitgangspunten

seizoen

2018/2019

Nieuwe Situatie Nieuwe Situatie Nieuwe Situatie 2027/2028

2028/2029

2029/2030

2030/2031

2031/2032

ACCOMMODATIE Grote Zaal

zitplaatsen

550

700

700

700

700

700

Kleine Zaal

zitplaatsen

nvt

200

200

200

200

200

Filmzaal 1

zitplaatsen

0

120

120

120

120

120

Filmzaal 2

zitplaatsen

0

100

100

100

100

100

Filmzaal 3

zitplaatsen

0

60

60

60

60

60

Filmzaal 4

zitplaatsen

0

50

50

50

50

50

Totaal zitplaatsencapaciteit

zitplaatsen

550

1.230

1.230

1.230

1.230

1.230

Kleine Zaal staanplaatsencapaciteit

staanplaatsen

325

325

325

325

325

325

Professionele Voorstellingen Grote Zaal

voorstellingen

120

99

101

103

105

106

Professionele Voorstellingen Kleine Zaal

voorstellingen

0

50

52

54

56

Popconcerten Kleine Zaal

concerten

0

11

13

15

17

19

Totaal voorstellingen

voorstellingen

120

160

166

172

178

183

Grote zaal montages

verhuringen

37

38

39

40

41

42

Grote zaal commercieel

verhuringen

13

14

15

16

17

18

Grote zaal cultuurmaatschappelijk/amat vrst

verhuringen

17

17

19

21

23

25

Kleine zaal montages

verhuringen

0

5

5

5

5

5

Kleine zaal commercieel

verhuringen

0

3

6

8

9

10

Kleine zaal cultuurmaatschappelijk/amat vrst

verhuringen

0

10

Filmzalen totaal

verhuringen

0

0

8

12

16

20

Totaal aantal verhuringen

verhuringen

67

87

106

118

129

140

Aantal evenementen/festivals met entree

evenementen

2

2

2

2

2

2

Aantal evenementen/festivals gratis

evenementen

2

2

2

2

2

2

Totaal aantal evenementen

evenementen

4

4

4

4

4

4

Filmvertoningen

filmvertoningen

0

1.645

1.645

1.692

1.692

1.692

Activiteiten Theater Lampegiet totaal

activiteiten

191

1.896

1.921

1.986

2.003

2.019

Professionele voorstellingen Grote Zaal

percentage

56%

58%

59%

60%

61%

62%

Professionele voorstellingen Kleine Zaal

percentage

nvt

50%

52%

54%

56%

58%

Popconcerten Kleine Zaal

percentage

nvt

60%

65%

70%

70%

70%

Filmvertoningen

percentage

nvt

17%

17%

18%

19%

19%

Verhuur Montages Grote Zaal

percentage

0%

0%

0%

0%

0%

Verhuur Montages Kleine Zaal

percentage

0%

0%

0%

0%

0%

0%

Verhuur Commercieel Grote Zaal

percentage

60%

65%

65%

65%

65%

65%

Verhuur Commercieel Kleine Zaal

percentage

nvt

75%

75%

75%

75%

75%

Verhuur Cultuurmaatschappelijk/amateurvrst. Grote Zaal

percentage

75%

75%

75%

75%

75%

75%

Verhuur Cultuurmaatschappelijk/amateurvrst. Kleine Zaal

percentage

nvt

75%

75%

75%

75%

75%

Verhuur filmzalen

percentage

nvt

85%

85%

85%

85%

85%

Voorstellingen Grote Zaal

bezoekers

36.960

40.194

41.713

43.260

44.835

46.004

Voorstellingen Kleine Zaal

bezoekers

5.000

5.408

5.832

6.272

Popconcerten Kleine Zaal

bezoekers

2.145

2.746

3.413

3.868

4.323

Totaal bezoekers professionele voorstellingen

bezoekers

47.339

49.867

52.505

54.975

57.055

Verhuur Montages Grote Zaal

bezoekers

Verhuur Montages Kleine Zaal

bezoekers

Verhuur Commercieel Grote Zaal

bezoekers

Verhuur Commercieel Kleine Zaal

bezoekers

Verhuur Cultuurmaatschappelijk/amateurvrst. Grote Zaal

bezoekers

Verhuur Cultuurmaatschappelijk/amateurvrst. Kleine Zaal

bezoekers

Verhuur filmzalen

bezoekers

ACTIVITEITEN VOORSTELLINGEN 58

ACTIVITEITEN VERHURINGEN (dagen)

14

16

18

20

ACTIVITEITEN EVENEMENTEN

ACTIVITEITEN FILM

BEZETTINGSGRADEN

0%

BEZOEKERS

Totaal bezoekers verhuringen

36.960 0

0 0

0

0

0

0

4.290

6.370

6.825

7.280

7.735

8.190

450

900

1.200

1.350

1.500

8.925

9.975

11.025

12.075

13.125

1.500

2.100

2.400

2.700

7.013

0

0

0

6.728

0

3.000

0

561

842

1.122

1.403

11.303

17.245

20.361

22.747

24.982

27.218

Evenementen/festivals met entree

bezoekers

1.000

1.450

1.650

1.750

1.850

1.950

Evenementen/festivals gratis

bezoekers

1.200

1.200

1.200

1.200

1.200

1.200

Totaal bezoekers evenementen

bezoekers

2.200

2.650

2.850

2.950

3.050

3.150

Totaal bezoekers filmvertoningen

bezoekers

0

92.285

92.285

100.505

106.088

106.088

Bezoekers Theater Lampegiet totaal

bezoekers

50.463

159.519

165.363

178.707

189.095

193.511

AUTONOOM HORECABEZOEK openstellingsuren horeca per dag

uren

6

6

6

6

6

openstellingsdagen per jaar

dagen

282

282

282

282

282

bezoekers per dag gemiddeld

bezoekers

bezoekers per week gemiddeld

bezoekers

600

618

637

656

675

Totaal bezoekers daghoreca per jaar

bezoekers

28.200

29.046

29.917

30.815

31.739

buys culturele profielen nijmegen

100

103

106

109

113

41

nieuwbouw theater lampegiet veenendaal: drie exploitatiescenario’s

Bijlage 2a. Theater Lampegiet: Professionele voorstellingen Scenario A EXPLOITATIE THEATER DE LAMPEGIET NIEUWBOUW SCENARIO A professionele voorstellingen

Oude situatie Nieuwe Situatie Nieuwe Situatie Nieuwe Situatie Nieuwe Situatie Nieuwe Situatie 2018/2019 2027/2028 2028/2029 2029/2030 2030/2031 2031/2032

Professionele theatervoorstellingen Omzet Recettes voors tel l i ngen Grote Za a l Recette voors tel l i ngen Kl ei ne Za a l Recette popconcerten Kl ei ne Za a l Opbrengs t res erveri ngen Thea tertoes l a g Overi ge i nkoms ten (o.a. s ubs i di es FPK, Vri enden) Totaa l i nkoms ten voors tel l ngen

€ € € € € € €

736.435 22.033 42.716 8.943 810.127

€ € € € € € €

877.982 26.413 56.272 30.000 990.666

€ € € € € € €

893.119 26.869 57.242 33.000 1.010.230

€ € € € € € €

908.257 27.324 58.212 36.300 1.030.093

€ € € € € € €

923.394 27.779 59.182 39.930 1.050.286

€ € € € € € €

938.532 28.235 60.152 43.923 1.070.842

Directe kosten Inkoop profes s i onel e thea tervoors tel l i ngen Grote Za a l Inkoop profes s i onel e thea tervoors tel l i ngen Kl ei ne Za a l Inkoop popconcerten Kl ei ne Za a l Auteurs rechten Publ i ci tei t Kos ten bes treekburea u Overi ge kos ten (s ejours , bl oemen, s temmen vl eugel etc.) Totaa l di recte kos ten voors tel l i ngen totaa l

€ € € € € € € €

712.404 64.292 95.479 21.688 9.570 903.433

€ € € € € € € €

877.982 87.798 100.000 22.585 12.500 1.100.865

€ € € € € € € €

893.119 89.312 100.000 23.364 12.500 1.118.295

€ € € € € € € €

908.257 90.826 100.000 23.760 12.500 1.135.343

€ € € € € € € €

923.394 92.339 100.000 24.156 12.500 1.152.390

€ € € € € € € €

938.532 93.853 100.000 24.552 12.500 1.169.437

Resultaat voorstellingen

€

-93.306 €

-102.104 €

-98.595

-110.199 €

-108.066 €

-105.250 €

Bijlage 2b. Theater Lampegiet: Professionele voorstellingen/popconcerten Scenario’s C en D EXPLOITATIE THEATER DE LAMPEGIET NIEUWBOUW SCENARIO C EN SCENARIO D professionele voorstellingen

Oude situatie Nieuwe Situatie Nieuwe Situatie Nieuwe Situatie Nieuwe Situatie Nieuwe Situatie 2018/2019 2027/2028 2028/2029 2029/2030 2030/2031 2031/2032

Professionele theatervoorstellingen Omzet Recettes voors tel l i ngen Grote Za a l Recette voors tel l i ngen Kl ei ne Za a l Recette popconcerten Kl ei ne Za a l Opbrengs t res erveri ngen Thea tertoes l a g Overi ge i nkoms ten (o.a. s ubs i di es FPK, Vri enden) Totaa l i nkoms ten voors tel l ngen

€ € € € € € €

736.435 22.033 42.716 8.943 810.127

€ € € € € € €

921.881 57.339 29.518 32.664 69.588 30.000 1.140.991

€ € € € € € €

956.720 62.018 37.792 34.408 73.305 33.000 1.197.244

€ € € € € € €

992.202 66.881 46.961 36.228 77.182 36.300 1.255.753

€ € € € € € €

1.028.326 71.927 53.222 37.932 80.813 39.930 1.312.150

€ € € € € € €

1.055.138 77.156 59.484 39.368 83.870 43.923 1.358.938

Directe kosten Inkoop profes s i onel e thea tervoors tel l i ngen Grote Za a l Inkoop profes s i onel e thea tervoors tel l i ngen Kl ei ne Za a l Inkoop popconcerten Kl ei ne Za a l Auteurs rechten Publ i ci tei t Kos ten bes treekburea u Overi ge kos ten (s ejours , bl oemen, s temmen vl eugel etc.) Totaa l di recte kos ten voors tel l i ngen totaa l

€ € € € € € € €

712.404 64.292 95.479 21.688 9.570 903.433

€ € € € € € € €

829.693 57.339 26.567 97.922 100.000 27.930 15.000 1.154.451

€ € € € € € € €

861.048 62.018 34.013 101.874 100.000 29.920 15.000 1.203.874

€ € € € € € € €

892.982 66.881 42.265 105.908 100.000 31.503 15.000 1.254.538

€ € € € € € € €

925.493 71.927 47.900 110.025 100.000 32.985 15.000 1.303.330

€ € € € € € € €

949.624 77.156 53.536 113.229 100.000 34.233 15.000 1.342.777

Resultaat voorstellingen

€

-93.306 €

-6.630 €

1.215

€

8.820

€

16.161

buys culturele profielen nijmegen

-13.460 €

42

nieuwbouw theater lampegiet veenendaal: drie exploitatiescenario’s

Bijlage 3a. Theater Lampegiet: Verhuringen Scenario A EXPLOITATIE THEATER DE LAMPEGIET NIEUWBOUW SCENARIO A verhuringen

Verhuringen Omzet Grote Zaal Commerci ël e verhuur Soci a a l -cul turel e verhuur/a ma teurvoors tel l i ngen Monta geda gen Omzet Kleine Zaal Commerci ël e verhuur Soci a a l -cul turel e verhuur/a ma teurvoors tel l i ngen Monta geda gen Overi ge i nkoms ten verhuur (verhuur fa ci l i tei ten, extra ma nuren, etc.) Tota a l Inkoms ten verhuri ngen

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/12550919/1