Bijlage 1. Transitievisie Warmte Zaltbommel 2021
Tekst van het document
71%
=
%
LB
88
Infrastructuur
%
Ontwikkelingen en strategieën
Energetische kwaliteit
A
B
C
D
E
F
Energetische kwaliteit alle woningen (%)
3%
34%
61%
2%
0%
0%
0% 100%
Energetische kwaliteit huurwoningen Bazalt (%) per 31-12-2020
22%
54%
23%
1%
0%
0%
0% 100%
Aantal woningen Bazalt met energielabel A/B Warmtenet aanwezig?
69
290 Nee
G
Sloop- en bouwplannen
Voor Spellewaard zijn er anno begin 2021 geen sloop en nieuwbouwplannen woco
Complex-/gebiedsstrategie woningcorporatie Bazalt gaat de energetische en technische kwaliteit van de woningen in Spellewaard tot 2030 naar een energielabel A brengen, sommige zullen beter worden, sommige <5% iets slechter. Bazalt Alle woningen zijn of worden energetisch aangepakt de komende 10 jaar
Ver van mijn bed, dichtbij huis • Transitievisie Warmte
Gegevensverzameling tbv wijkanalyses gemeente Zaltbommel Versie februari 2021 Wijk /Buurt Buurt CBS code en naam
PBL Startanalyse & Buurtanalysetool Liander
Beschikbare bronnen (bron: buurtanalysetool Liander)
BU02970007 Verspreide huizen Hoeven=Waluwe, Zaltbommel
2020 - scenario maatschappelijk laagste kosten
S1a: B+ All-electric luchtwarmtepomp
Buurtanalysetool Liander (HT - LT - AE - hWP)
LT Warmtenet TEO/WKO en AE (60/58%), 27 - 60 - 58 - 17
Bron 1 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid
TEO en WKO (tot max 500 m diepte) LT nog geen onderzoek naar gedaan onbekend
Mate van Duurzaamheid Opmerking
Sociaal
Leeftijdsopbouw Welvarendheid p/inwoner Sociale structuur/betrokkenheid in de wijk Zelfredzaamheid Bewonersorganisaties in de wijk Aanwezigheid bewonersinitiatief mbt warmtekeuze Bewoners met positieve attitude t.a.v. Verduurzaming
0/15-470,15/25-300,25/45-670,45/65-570,65+/235, tot.2245 Onder modaal, (€28.800) bron: allecijfers.nl Gemiddeld, bron:Lemon 2018 Gemiddeld. Noot: 18% bevolking allochtoon Wijkraad De Waluwe mogelijk via Energiekring Warmte en Energiekring Waterstof zie Energiekringen
Bron 2 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid Opmerking
Bebouwing
Aantal woningen Aantal koopwoningen
900 570
Aantal sociale huurwoningen Bazalt (Woonlinie)
190
Rioolvervanging (jaar)
niets gepland
Aantal particuliere huurwoningen/overige, zorgwoningen Gemengde blokken koop/huur
140
Economische afschrijving gasnet (in %) Grondroeringsgevoelige leidingen (in %)
42% 3%
Overige bebouwing
Utiliteit 101 , 2214 woningequivalenten
Waterleiding
niets gepland tot in ieder geval 2025
Capaciteit E-netwerk
Impact AE fors. Impact LT/HT (alleen E-koken) laag tot medium. Ook impact PV en EV in de wijk in kaart te brengen.
Planningstechnische bijzonderheden
Geen bijzonderheden voor Waluwe
HB 17
Verdeling hoogbouw/laagbouw
63%
=
Bebouwingsdichtheid tbv warmtenet
Hoog
Elektriciteitsverbruik alle woningen MWh 2019 Gasverbruik alle woningen (temp.gecorrigeerd) x1000 m3 2019
2.360 910
%
LB
83
%
Energetische kwaliteit
A
B
C
D
E
F
Energetische kwaliteit alle woningen (%)
59%
37%
2%
0%
0%
1%
Energetische kwaliteit huurwoningen Bazalt (%)
94%
6% %
Aantal woningen Bazalt met energielabel A/B Warmtenet aanwezig?
70
183 Nee
%
%
Infrastructuur
%
Ontwikkelingen en strategieën
G 1% 100% %
100%
Sloop- en bouwplannen
Voor Waluwe zijn er anno begin 2021 geen sloop en nieuwbouwplannen woco
Complex-/gebiedsstrategie woningcorporatie Bazalt
Bazalt gaat de energetische en technische kwaliteit van de woningen in Waluwe tot 2030 naar een energielabel A brengen, sommige zullen beter worden, sommige <5% iets slechter. Alle woningen zijn of worden energetisch aangepakt de komende 10 jaar
Ver van mijn bed, dichtbij huis • Transitievisie Warmte
Gegevensverzameling tbv wijkanalyses gemeente Zaltbommel Versie februari 2021 Wijk /Buurt Buurt CBS code en naam
PBL Startanalyse & Buurtanalysetool Liander 2020 - scenario maatschappelijk laagste kosten
S1b; B+, bodemwarmtepomp
Buurtanalysetool Liander (HT - LT - AE - hWP)
All electric met WP, 13 - 20 - 58 - 25
Sociaal
Leeftijdsopbouw Welvarendheid p/inwoner Sociale structuur/betrokkenheid in de wijk Zelfredzaamheid Bewonersorganisaties in de wijk Aanwezigheid bewonersinitiatief mbt warmtekeuze Bewoners met positieve attitude t.a.v. Verduurzaming
Beschikbare bronnen (bron: buurtanalysetool Liander)
BU02970008 Verspreide huizen Oostzijde, Zaltbommel
Bron 1 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid
TEO Waal LT nog geen onderzoek naar gedaan onbekend
Mate van Duurzaamheid
0/15-20,15/25-35,25/45-40,45/65-60,65+/40, tot. 195 Ruim onder modaal, (€24.300) bron: allecijfers.nl geen gegevens geen gegevens Geen mogelijk via Energiekring Warmte en Energiekring Waterstof zie Energiekringen
Opmerking
Verspreid, dus warmtenet ws te duur
Bron 2 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid
Restwarmte RWZI LT 11 MWth/93 TJ (bron RES Warmte)
Opmerking
Bebouwing
Aantal woningen Aantal koopwoningen
60 48
Aantal sociale huurwoningen Bazalt (Woonlinie)
0
Rioolvervanging (jaar)
niets gepland
Aantal particuliere huurwoningen/overige, zorgwoningen Gemengde blokken koop/huur
12 Geen
Economische afschrijving gasnet (in %) Grondroeringsgevoelige leidingen (in %)
65% 3%
Overige bebouwing
Utiliteit 104 , 1300 woningequivalenten
Waterleiding
niets gepland tot in ieder geval 2025
Capaciteit E-netwerk
Transformatorhuisjes die geschikt zijn als er naar elektriciteit wordt overgegaan 86%
Planningstechnische bijzonderheden
Geen bijzonderheden
80%
=
HB
Verdeling hoogbouw/laagbouw
%
4
LB
96
%
Bebouwingsdichtheid tbv warmtenet
Laag
% aantal woningen AE zonder aardgasverbruik 2019
0%
Elektriciteitsverbruik alle woningen MWh 2019 Gasverbruik alle woningen (temp.gecorrigeerd) x1000 m3 2019
270 140
Energetische kwaliteit
A
B
C
D
E
F
Energetische kwaliteit alle woningen (%)
4%
15%
29%
21%
4%
21%
%
%
%
%
Ontwikkelingen en strategieën
G 6% 100%
Energetische kwaliteit huurwoningen woco NVT
%
Aantal woningen Bazalt met energielabel A/B Warmtenet aanwezig?
nvt Gaat komen op bedr.terrein Wildeman tussen Hitachi en DHL
71
%
Infrastructuur
%
0%
Sloop- en bouwplannen
Anno begin 2021 geen sloop en nieuwbouwplannen
Complex-/gebiedsstrategie woningcorporatie nvt Bazalt
Ver van mijn bed, dichtbij huis • Transitievisie Warmte
Gegevensverzameling tbv wijkanalyses gemeente Zaltbommel Versie februari 2021 Wijk /Buurt Buurt CBS code en naam
PBL Startanalyse & Buurtanalysetool Liander
Beschikbare bronnen (bron: buurtanalysetool Liander)
BU02970009 Verspreide huizen Westzijde, Zaltbommel
2020 - scenario maatschappelijk laagste kosten
S4c: D+ hybride warmtepomp groen gas
Buurtanalysetool Liander (HT - LT - AE - hWP)
All electric met WP, 27 - 20 - 83 - 8
Bron 1 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid Opmerking
Sociaal
Leeftijdsopbouw Welvarendheid p/inwoner Sociale structuur/betrokkenheid in de wijk Zelfredzaamheid Bewonersorganisaties in de wijk Aanwezigheid bewonersinitiatief mbt warmtekeuze Bewoners met positieve attitude t.a.v. Verduurzaming
Bebouwing
TEO Tijningenplas? LT nog geen onderzoek naar gedaan onbekend
0/15-40,15/25-25,25/45-50,45/65-50,65+/25, tot. 190 Net onder modaal, (€33.200) bron: allecijfers.nl geen gegevens geen gegevens Geen mogelijk via Energiekring Warmte en Energiekring Waterstof zie Energiekringen
Zeer verspreid, dus warmtenet ws te duur. Strook in noorden tegen Spellewaard misschien kansrijk
Bron 2 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid
Geothermie MT?
Opmerking
kans 30-50%
Aantal woningen Aantal koopwoningen
58 51
Aantal sociale huurwoningen Bazalt (Woonlinie)
0
Rioolvervanging (jaar)
niets gepland
Aantal particuliere huurwoningen/overige, zorgwoningen Gemengde blokken koop/huur
7 Geen/weinig
Economische afschrijving gasnet (in %) Grondroeringsgevoelige leidingen (in %)
74% 11%
Overige bebouwing
Utiliteit 14 , 90 woningequivalenten
Waterleiding
niets gepland tot in ieder geval 2025
Capaciteit E-netwerk
Transformatorhuisje dat geschikt is als er naar elektriciteit wordt overgegaan 90%
Planningstechnische bijzonderheden
Geen bijzonderheden
88%
=
HB
Verdeling hoogbouw/laagbouw Bebouwingsdichtheid tbv warmtenet
Laag
% aantal woningen AE zonder aardgasverbruik 2019
2%
Elektriciteitsverbruik alle woningen MWh 2019 Gasverbruik alle woningen (temp.gecorrigeerd) x1000 m3 2019
180 90
LB 100 %
%
0
Energetische kwaliteit
A
B
C
D
E
F
Energetische kwaliteit alle woningen (%)
43%
15%
29%
3%
0%
9%
Energetische kwaliteit huurwoningen woco NVT
%
Aantal woningen Bazalt met energielabel A/B Warmtenet aanwezig?
nvt Nee
72
%
%
Infrastructuur
%
%
%
Ontwikkelingen en strategieën
G 1% 100% %
0%
Sloop- en bouwplannen
Anno begin 2021 geen sloop en nieuwbouwplannen
Complex-/gebiedsstrategie woningcorporatie nvt Bazalt
Ver van mijn bed, dichtbij huis • Transitievisie Warmte
Gegevensverzameling tbv wijkanalyses gemeente Zaltbommel Versie februari 2021 Wijk /Buurt Buurt CBS code en naam
PBL Startanalyse & Buurtanalysetool Liander
Beschikbare bronnen (bron: buurtanalysetool Liander)
BU02970100 Brakel
2020 - scenario maatschappelijk laagste kosten
S4c: D+ hybride warmtepomp groen gas
Buurtanalysetool Liander (HT - LT - AE - hWP)%
Hybride WP (met biogas), 7 - 0 - 8 - 17
Sociaal
Leeftijdsopbouw Welvarendheid p/inwoner Sociale structuur/betrokkenheid in de wijk Zelfredzaamheid Bewonersorganisaties in de wijk Aanwezigheid bewonersinitiatief mbt warmtekeuze Bewoners met positieve attitude t.a.v. Verduurzaming
Bebouwing
Bron 1 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid
TEO Waal LT nog geen onderzoek naar gedaan onbekend
Mate van Duurzaamheid
0/15-485,15/25-320,25/45-605,45/65-710,65+/480, tot. 2600 Ruim onder modaal, (€23.100) bron: allecijfers.nl Gemiddeld Bron:Lemon 2018 Gemiddeld. Noot: 10% inwoners migratieachtergrond Dorpsraad Brakel mogelijk via Energiekring Warmte en Energiekring Waterstof zie Energiekringen
Opmerking
Grondroeringsgevoelige leidingen 52%
Bron 2 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid
Geothermie MT?
Opmerking
kans 30-50%
Aantal woningen Aantal koopwoningen
1022 777
Aantal sociale huurwoningen Kernen
194, actuele info 3/2021: 202
Rioolvervanging (jaar)
niets gepland
Aantal particuliere huurwoningen/overige, zorgwoningen Gemengde blokken koop/huur
51 Weinig
Economische afschrijving gasnet (in %) Grondroeringsgevoelige leidingen (in %)
89% 52%
Overige bebouwing
Utiliteit 64 , 1103 woningequivalenten
Waterleiding
niets gepland tot in ieder geval 2025
HB
Verdeling hoogbouw/laagbouw Bebouwingsdichtheid tbv warmtenet
Hoog
% aantal woningen AE zonder aardgasverbruik 2019
1%
Elektriciteitsverbruik alle woningen MWh 2019 Gasverbruik alle woningen (temp.gecorrigeerd) x1000 m3 2019
3.280 1.630
76%
=
8
%
LB
92
%
Capaciteit E-netwerk Planningstechnische bijzonderheden
Energetische kwaliteit
A
B
C
D
E
F
Energetische kwaliteit alle woningen (%)
13%
13%
24%
18%
3%
12%
Energetische kwaliteit huurwoningen woco (obv 202 woningen)
71%
12%
3%
4% %
Aantal woningen Kernenmet energielabel A/B Warmtenet aanwezig?
73
167 Nee
Infrastructuur
%
Ontwikkelingen en strategieën
G 17% 100% 10%= E+F+G
Geen bijzonderheden
90%
Sloop- en bouwplannen
Concrete nieuwb plannen Kernen: 27 - Philadelphia 7, Holland House 13, Vrijheidslaan 7
Complex-/gebiedsstrategie woningcorporatie Woningen De Kernen hebben gem. label A, hebben. Woningen over het algemeen geisoleerd en voorzien van zonnepanelen. Hybride WP als eventuele tussenstap Kernen
Ver van mijn bed, dichtbij huis • Transitievisie Warmte
Gegevensverzameling tbv wijkanalyses gemeente Zaltbommel Versie februari 2021 Wijk /Buurt Buurt CBS code en naam
PBL Startanalyse & Buurtanalysetool Liander
Beschikbare bronnen (bron: buurtanalysetool Liander)
BU02970101 Poederoijen
2020 - scenario maatschappelijk laagste kosten
S4c: D+ hybride warmtepomp groen gas
Buurtanalysetool Liander (HT - LT - AE - hWP)%
All electric met WP, 7 - 0 - 17 - 8
Bron 1 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid
TEO Afgedamde Maas LT nog geen onderzoek naar gedaan onbekend
Mate van Duurzaamheid Opmerking
Sociaal
Leeftijdsopbouw Welvarendheid p/inwoner Sociale structuur/betrokkenheid in de wijk Zelfredzaamheid Bewonersorganisaties in de wijk Aanwezigheid bewonersinitiatief mbt warmtekeuze Bewoners met positieve attitude t.a.v. Verduurzaming
Bebouwing
0/15-170,15/25-120,25/45-135,45/65-175,65+/75, tot. 675 Ruim onder modaal, (€20.200) bron: allecijfers.nl Gemiddeld Bron:Lemon 2018 Gemiddeld. Noot: 7% inwoners migratieachtergrond Dorpsraad Poederoijen mogelijk via Energiekring Warmte en Energiekring Waterstof zie Energiekringen
Bron 2 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid
Geothermie MT?
Opmerking
kans 30-50%
Aantal woningen Aantal koopwoningen
206 152
Aantal sociale huurwoningen Kernen
37, actuele info Kernen 3/2021: 49
Rioolvervanging (jaar)
niets gepland
Aantal particuliere huurwoningen/overige, zorgwoningen Gemengde blokken koop/huur
17 Weinig
Economische afschrijving gasnet (in %) Grondroeringsgevoelige leidingen (in %)
84% 29%
Overige bebouwing
Utiliteit 9 , 225 woningequivalenten
Waterleiding
niets gepland tot in ieder geval 2025
Capaciteit E-netwerk
Transformatorhuisjes die geschikt zijn als er naar elektriciteit wordt overgegaan 80%
Planningstechnische bijzonderheden
Geen bijzonderheden
HB
Verdeling hoogbouw/laagbouw
74%
=
2
Bebouwingsdichtheid tbv warmtenet
Gemiddeld
% aantal woningen AE zonder aardgasverbruik 2019
0%
Elektriciteitsverbruik alle woningen MWh 2019 Gasverbruik alle woningen (temp.gecorrigeerd) x1000 m3 2019
730 340
%
LB
98
%
Energetische kwaliteit
A
B
C
D
E
F
Energetische kwaliteit alle woningen (%)
6%
20%
21%
6%
5%
19%
Energetische kwaliteit huurwoningen woco (obv 49 woningen)
49%
12%
14%
16% %
Aantal woningen Kernenmet energielabel A/B Warmtenet aanwezig?
74
30 Nee
Infrastructuur
%
Ontwikkelingen en strategieën
G 23% 100% 8%+E+F+G
91%
Sloop- en bouwplannen
Strategie Kernen: consolideren
Complex-/gebiedsstrategie woningcorporatie Woningen De Kernen hebben gem. label A, hebben. Woningen over het algemeen geisoleerd en voorzien van zonnepanelen. Hybride WP als eventuele tussenstap Kernen
Ver van mijn bed, dichtbij huis • Transitievisie Warmte
Gegevensverzameling tbv wijkanalyses gemeente Zaltbommel Versie februari 2021 Wijk /Buurt
Buurt CBS code en naam
PBL Startanalyse & Buurtanalysetool Liander
Beschikbare bronnen (bron: buurtanalysetool Liander)
BU02970102 Aalst
2020 - scenario maatschappelijk laagste kosten
S4c: D+ hybride warmtepomp groen gas
Buurtanalysetool Liander (HT - LT - AE - hWP)%
Hybride WP (met biogas), 7 - 0 - 8 - 17
Sociaal
Bron 1 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid Opmerking
TEO Afgedamde Maas LT nog geen onderzoek naar gedaan onbekend
Leeftijdsopbouw
0/15-270,15/25-220,25/45-340,45/65-450,65+/305, tot. 1585
Welvarendheid p/inwoner
Ruim onder modaal, (€22.000) bron: allecijfers.nl
Bron 2
Geothermie+ RWZI Aalst (locatie Zuilichem)
Sociale structuur/betrokkenheid in de wijk Zelfredzaamheid Bewonersorganisaties in de wijk Aanwezigheid bewonersinitiatief mbt warmtekeuze Bewoners met positieve attitude t.a.v. Verduurzaming
Gemiddeld Bron:Lemon 2018 Gemiddeld. Noot: 8% inwoners migratieachtergrond Dorpsraad Aalst mogelijk via Energiekring Warmte en Energiekring Waterstof zie Energiekringen
Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid Opmerking
MT? RWZI: 0,57 MWth, 18 TJ (bron RES Warmte)LT!
Bebouwing
Aantal woningen Aantal koopwoningen
627 458
Aantal sociale huurwoningen Kernen
150, actuele info 3/2021 Kernen: 186
Rioolvervanging (jaar)
Aantal particuliere huurwoningen/overige, zorgwoningen Gemengde blokken koop/huur Overige bebouwing Verdeling hoogbouw/laagbouw Bebouwingsdichtheid tbv warmtenet % aantal woningen AE zonder aardgasverbruik 2019 Elektriciteitsverbruik alle woningen MWh 2019 Gasverbruik alle woningen (temp.gecorrigeerd) x1000 m3 2019
19 Weinig
Economische afschrijving gasnet (in %) Grondroeringsgevoelige leidingen (in %) Waterleiding Capaciteit E-netwerk Planningstechnische bijzonderheden
Utiliteit 30 , 682 woningequivalenten 8 HB % LB 92 %
kans 30-50%
In 2024/25 vervanging Julinastraat, Emmastraat en Van Drielstraat 84% 30% niets gepland tot in ieder geval 2025 Geen bijzonderheden
0% 1.940 980
Energetische kwaliteit Energetische kwaliteit alle woningen (%)
A 6%
B 16%
C 38%
D 11%
65%
11%
9%
5% %
75
Infrastructuur
Hoog
Energetische kwaliteit huurwoningen woco (obv 186 woningen) Aantal woningen Kernen met energielabel A/B Warmtenet aanwezig?
73%
=
143 Nee
E 2%
F 12% %
G 15% 100% 90% 10% = E+F+G
Ontwikkelingen en strategieën
Concrete nieuwb plannen Kernen: 29 - V Drielstraat 4, Ham III 5, Ham IV ca 20 Sloop- en bouwplannen Complex-/gebiedsstrategie woningcorporatie Woningen De Kernen hebben gem. label A, hebben. Woningen over het algemeen geisoleerd en voorzien van zonnepanelen. Hybride WP als eventuele tussenstap Kernen
Ver van mijn bed, dichtbij huis • Transitievisie Warmte
Gegevensverzameling tbv wijkanalyses gemeente Zaltbommel Versie februari 2021 Wijk /Buurt
Buurt CBS code en naam
PBL Startanalyse & Buurtanalysetool Liander
Beschikbare bronnen (bron: buurtanalysetool Liander)
BU02970103 Zuilichem
2020 - scenario maatschappelijk laagste kosten
S4c: D+ hybride warmtepomp groen gas
Buurtanalysetool Liander (HT - LT - AE - hWP)%
Hybride WP (met biogas), 7 - 13 - 8 - 17
Bron 1 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid
TEO Waal LT nog geen onderzoek naar gedaan onbekend
Mate van Duurzaamheid Opmerking
Sociaal
Leeftijdsopbouw Welvarendheid p/inwoner Sociale structuur/betrokkenheid in de wijk Zelfredzaamheid Bewonersorganisaties in de wijk Aanwezigheid bewonersinitiatief mbt warmtekeuze Bewoners met positieve attitude t.a.v. Verduurzaming
0/15-215,15/25-185,25/45-295,45/65-360,65+/210, tot. 1265 Ruim onder modaal, (€23.500) bron: allecijfers.nl Gemiddeld Bron:Lemon 2018 Gemiddeld. Noot: 10% inwoners migratieachtergrond Dorpsraad Zuilichem mogelijk via Energiekring Warmte en Energiekring Waterstof zie Energiekringen
Bron 2 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid Opmerking
Bebouwing
Geothermie / TEA RWZI Aalst, locatie Zuilichem MT 0,9 PJ bron: Detailstudie Rivierenland WARM2020 RWZI: 0,57 MWth, 18 TJ (bron RES Warmte) =LT
Kans 30-50%. Medio maart 2021: groen licht proefboringen, nog n traject van 4 a 5 jaar voor gerichte inzichten. Sowieso koppeling met glastuinbouw
Aantal woningen Aantal koopwoningen
490 368
Aantal sociale huurwoningen Kernen
103, actuele info 3/2021 Kernen: 116
Rioolvervanging (jaar)
In 2025 vervanging Schoolstr en Burg Hobolaan
Aantal particuliere huurwoningen/overige, zorgwoningen Gemengde blokken koop/huur
19 Weinig
Economische afschrijving gasnet (in %) Grondroeringsgevoelige leidingen (in %)
86% 43%
Overige bebouwing
Utiliteit 22 , 539 woningequivalenten
Waterleiding
niets gepland tot in ieder geval 2025
HB
Verdeling hoogbouw/laagbouw
75%
=
%
3
Bebouwingsdichtheid tbv warmtenet
Gemiddeld
% aantal woningen AE zonder aardgasverbruik 2019
0%
Elektriciteitsverbruik alle woningen MWh 2019 Gasverbruik alle woningen (temp.gecorrigeerd) x1000 m3 2019
1.680 810
LB
97
%
Capaciteit E-netwerk Planningstechnische bijzonderheden
Energetische kwaliteit
A
B
C
D
E
F
Energetische kwaliteit alle woningen (%)
10%
16%
28%
15%
2%
14%
Energetische kwaliteit huurwoningen woco (obv 116 woningen)
39%
25%
13%
13% %
Aantal woningen Kernen met energielabel A/B Warmtenet aanwezig?
76
45 Nee
Infrastructuur
%
Ontwikkelingen en strategieën
G 15% 100% 10%=E+F+G
Geen bijzonderheden
90%
Sloop- en bouwplannen
Concrete nieuwb plannen: 16 - Schoolstraat 16, Hampad?
Complex-/gebiedsstrategie woningcorporatie Kernen
Woningen De Kernen hebben gem. label A, hebben. Woningen over het algemeen geisoleerd en voorzien van zonnepanelen. Hybride WP als eventuele tussenstap
Ver van mijn bed, dichtbij huis • Transitievisie Warmte
Gegevensverzameling tbv wijkanalyses gemeente Zaltbommel Versie februari 2021 Wijk /Buurt
Buurt CBS code en naam
PBL Startanalyse & Buurtanalysetool Liander
Beschikbare bronnen (bron: buurtanalysetool Liander)
BU02970104 De Rietschoof
2020 - scenario maatschappelijk laagste kosten
S4c: D+ hybride warmtepomp groen gas
Buurtanalysetool Liander (HT - LT - AE - hWP)%
All electric WP , 7 - 20 - 67 - 8
Bron 1 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid Opmerking
Sociaal
Leeftijdsopbouw Welvarendheid p/inwoner Sociale structuur/betrokkenheid in de wijk Zelfredzaamheid Bewonersorganisaties in de wijk Aanwezigheid bewonersinitiatief mbt warmtekeuze Bewoners met positieve attitude t.a.v. Verduurzaming
Bebouwing
TEO Afgedamde Maas LT nog geen onderzoek naar gedaan onbekend
0/15-25,15/25-25,25/45-35,45/65-50,65+/30, tot. 165 Onbekend Onbekend Onbekend. Noot: 10 % inwoners migratieachtergrond Dorpsraad Aalst mogelijk via Energiekring Warmte en Energiekring Waterstof zie Energiekringen
Mogelijke belemmering Maas: gedeelte specifiek provincaal beleid tav drinkwater
Bron 2 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid
Geothermie MT?
Opmerking
kans 30-50%
Aantal woningen Aantal koopwoningen
56 52
Aantal sociale huurwoningen Kernen
2
Rioolvervanging (jaar)
niets gepland tot in ieder geval 2025
Aantal particuliere huurwoningen/overige, zorgwoningen Gemengde blokken koop/huur
2 Nee
Economische afschrijving gasnet (in %) Grondroeringsgevoelige leidingen (in %)
75% 0%
Overige bebouwing
Utiliteit 4 , 61 woningequivalenten
93%
=
HB
Verdeling hoogbouw/laagbouw Bebouwingsdichtheid tbv warmtenet
Gemiddeld
% aantal woningen AE zonder aardgasverbruik 2019
0%
Elektriciteitsverbruik alle woningen MWh 2019 Gasverbruik alle woningen (temp.gecorrigeerd) x1000 m3 2019
240 90
LB 100 %
%
0
Energetische kwaliteit
A
B
C
D
E
F
Energetische kwaliteit alle woningen (%)
20%
16%
3%
3%
0%
3%
Energetische kwaliteit huurwoningen woco Niet bekend
%
Aantal woningen Kernen met energielabel A/B Warmtenet aanwezig?
Nee
77
%
%
Infrastructuur
%
%
%
niets gepland tot in ieder geval 2025 Transformatorhuisjes die geschikt zijn als er naar elektriciteit wordt overgegaan 67%, LS 94%
Planningstechnische bijzonderheden
Geen bijzonderheden
Ontwikkelingen en strategieën
G 55% 100% %
Waterleiding Capaciteit E-netwerk
0%
Sloop- en bouwplannen
Zie kern Aalst
Complex-/gebiedsstrategie woningcorporatie Woningen De Kernen hebben gem. label A, hebben. Woningen over het algemeen geisoleerd en voorzien van zonnepanelen. Hybride WP als eventuele tussenstap Kernen
Ver van mijn bed, dichtbij huis • Transitievisie Warmte
Gegevensverzameling tbv wijkanalyses gemeente Zaltbommel Versie februari 2021 Wijk /Buurt
Buurt CBS code en naam
PBL Startanalyse & Buurtanalysetool Liander
Beschikbare bronnen (bron: buurtanalysetool Liander)
BU02970105 Verspreide huizen polder Aalst
2020 - scenario maatschappelijk laagste kosten
S4c: D+ hybride warmtepomp groen gas
Buurtanalysetool Liander (HT - LT - AE - hWP)%
All electric WP , 7 - 20 - 67 - 17
Bron 1 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid Opmerking
Sociaal
Leeftijdsopbouw Welvarendheid p/inwoner Sociale structuur/betrokkenheid in de wijk Zelfredzaamheid Bewonersorganisaties in de wijk Aanwezigheid bewonersinitiatief mbt warmtekeuze Bewoners met positieve attitude t.a.v. Verduurzaming
Bebouwing
TEO Afgedamde Maas LT nog geen onderzoek naar gedaan onbekend
0/15-155,15/25-90,25/45-180,45/65-175,65+/70, tot. 670 Ruim onder modaal (€22.400), bron allecijfers.nl Onbekend Onbekend. Noot: 9% inwoners migratieachtergrond Dorpsraad Aalst mogelijk via Energiekring Warmte en Energiekring Waterstof zie Energiekringen
Mogelijke belemmering in midden CBS-gebied: gedeelte drinkwaterbeschermingsgebied
Bron 2 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid
Geothermie MT?
Opmerking
kans 30-50%
Aantal woningen Aantal koopwoningen
238 176
Aantal sociale huurwoningen Kernen
45
Rioolvervanging (jaar)
niets gepland tot in ieder geval 2025
Aantal particuliere huurwoningen/overige, zorgwoningen Gemengde blokken koop/huur
17 Weinig
Economische afschrijving gasnet (in %) Grondroeringsgevoelige leidingen (in %)
68% 0%
Overige bebouwing
Utiliteit 13 , 286 woningequivalenten
Waterleiding
niets gepland tot in ieder geval 2025
Capaciteit E-netwerk
Transformatorhuisjes die geschikt zijn als er naar elektriciteit wordt overgegaan 90%, LS 86%
Planningstechnische bijzonderheden
Geen bijzonderheden
=
HB 0
Verdeling hoogbouw/laagbouw
74%
LB 100 %
%
Bebouwingsdichtheid tbv warmtenet
Wijkje tegen dorp Aalst: hoog. Rest laag
% aantal woningen AE zonder aardgasverbruik 2019
0%
Elektriciteitsverbruik alle woningen MWh 2019 Gasverbruik alle woningen (temp.gecorrigeerd) x1000 m3 2019
880 380
Energetische kwaliteit
A
B
C
D
E
F
Energetische kwaliteit alle woningen (%)
48%
8%
6%
10%
2%
8%
Energetische kwaliteit huurwoningen woco Niet bekend
%
Aantal woningen Kernen met energielabel A/B Warmtenet aanwezig?
Nee
78
%
%
Infrastructuur
%
%
%
G
Ontwikkelingen en strategieën 18% 100%
%
0%
Sloop- en bouwplannen
Zie kern Aalst
Complex-/gebiedsstrategie woningcorporatie Kernen
Woningen De Kernen hebben gem. label A, hebben. Woningen over het algemeen geisoleerd en voorzien van zonnepanelen. Hybride WP als eventuele tussenstap
Ver van mijn bed, dichtbij huis • Transitievisie Warmte
Gegevensverzameling tbv wijkanalyses gemeente Zaltbommel Versie februari 2021 Wijk /Buurt Buurt CBS code en naam
PBL Startanalyse & Buurtanalysetool Liander
Beschikbare bronnen (bron: buurtanalysetool Liander)
BU02970106 Verspreide huizen polder Poederoijen
2020 - scenario maatschappelijk laagste kosten
S3h: D+ TEO+WKO levering 70 graden
Buurtanalysetool Liander (HT - LT - AE - hWP)%
All electric WP , 27 - 7 - 67 - 17
Bron 1 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid
TEO Afgedamde Maas LT nog geen onderzoek naar gedaan onbekend
Mate van Duurzaamheid Opmerking
Sociaal
Leeftijdsopbouw Welvarendheid p/inwoner Sociale structuur/betrokkenheid in de wijk Zelfredzaamheid Bewonersorganisaties in de wijk Aanwezigheid bewonersinitiatief mbt warmtekeuze Bewoners met positieve attitude t.a.v. Verduurzaming
Bebouwing
0/15-105,15/25-75,25/45-100,45/65-110,65+/50, tot. 440 Onder modaal (€25.100), bron allecijfers.nl Onbekend Onbekend. Noot: 10% inwoners migratieachtergrond Dorpsraad Poederoijen mogelijk via Energiekring Warmte en Energiekring Waterstof zie Energiekringen
Bron 2 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid
Geothermie MT?
Opmerking
kans 30-50%
Aantal woningen Aantal koopwoningen
127 109
Aantal sociale huurwoningen Kernen
14
Rioolvervanging (jaar)
niets gepland tot in ieder geval 2025
Aantal particuliere huurwoningen/overige, zorgwoningen Gemengde blokken koop/huur
4 weinig
Economische afschrijving gasnet (in %) Grondroeringsgevoelige leidingen (in %)
68% 9%
Overige bebouwing
Utiliteit 16 , 803 woningequivalenten
Waterleiding
niets gepland tot in ieder geval 2025
Capaciteit E-netwerk
Transformatorhuisjes die geschikt zijn als er naar elektriciteit wordt overgegaan 89%, LS 88%
Planningstechnische bijzonderheden
Geen bijzonderheden
HB 11
Verdeling hoogbouw/laagbouw
86%
=
%
LB
89
%
Bebouwingsdichtheid tbv warmtenet
Wijkje ten oosten dorp Poederoijen: hoog. Rest laag
% aantal woningen AE zonder aardgasverbruik 2019
2%
Elektriciteitsverbruik alle woningen MWh 2019 Gasverbruik alle woningen (temp.gecorrigeerd) x1000 m3 2019
500 230
Energetische kwaliteit
A
B
C
D
E
F
Energetische kwaliteit alle woningen (%)
33%
20%
11%
11%
1%
6%
Energetische kwaliteit huurwoningen woco Niet bekend
%
Aantal woningen Kernen met energielabel A/B Warmtenet aanwezig?
Nee
79
%
%
%
%
Infrastructuur
%
Ontwikkelingen en strategieën
G 18% 100% %
0%
Sloop- en bouwplannen
Zie kern Poederoijen
Complex-/gebiedsstrategie woningcorporatie Kernen
Woningen De Kernen hebben gem. label A, hebben. Woningen over het algemeen geisoleerd en voorzien van zonnepanelen. Hybride WP als eventuele tussenstap
Ver van mijn bed, dichtbij huis • Transitievisie Warmte
Gegevensverzameling tbv wijkanalyses gemeente Zaltbommel Versie februari 2021 Wijk /Buurt
Buurt CBS code en naam
PBL Startanalyse & Buurtanalysetool Liander
2020 - scenario maatschappelijk laagste kosten
S1b: B+ bodemwarmtepomp
Buurtanalysetool Liander (HT - LT - AE - hWP)%
All electric WP , 27 - 20 - 83 - 17
Sociaal
Leeftijdsopbouw Welvarendheid p/inwoner Sociale structuur/betrokkenheid in de wijk Zelfredzaamheid Bewonersorganisaties in de wijk Aanwezigheid bewonersinitiatief mbt warmtekeuze Bewoners met positieve attitude t.a.v. Verduurzaming
Bebouwing
Beschikbare bronnen (bron: buurtanalysetool Liander)
BU02970107 Verspreide huizen polder Brakel
Bron 1 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid
TEO Waal LT nog geen onderzoek naar gedaan onbekend
Mate van Duurzaamheid
0/15-85,15/25-95,25/45-115,45/65-115,65+/60, tot. 470 Onder modaal (€27.000), bron allecijfers.nl Onbekend Onbekend. Noot: 21% inwoners migratieachtergrond Dorpsraad Brakel mogelijk via Energiekring Warmte en Energiekring Waterstof zie Energiekringen
Opmerking
Afstand tot LT-bron 2 km
Bron 2 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid
Geothermie MT?
Opmerking
kans 30-50%
Aantal woningen Aantal koopwoningen
139 110
Aantal sociale huurwoningen Kernen
13
Rioolvervanging (jaar)
niets gepland tot in ieder geval 2025
Aantal particuliere huurwoningen/overige, zorgwoningen Gemengde blokken koop/huur
16 Weinig
Economische afschrijving gasnet (in %) Grondroeringsgevoelige leidingen (in %)
72% 19%
Overige bebouwing
Utiliteit 31 , 1668 woningequivalenten
Waterleiding
niets gepland tot in ieder geval 2025
Capaciteit E-netwerk
Transformatorhuisjes die geschikt zijn als er naar elektriciteit wordt overgegaan 93%, LS 89%
Planningstechnische bijzonderheden
Geen bijzonderheden
HB 11
Verdeling hoogbouw/laagbouw
79%
=
%
LB 89
Infrastructuur
%
Bebouwingsdichtheid tbv warmtenet
Wijkje ten mid-zuiden tegen dorp Brakel: hoog. Rest laag
% aantal woningen AE zonder aardgasverbruik 2019
1%
Elektriciteitsverbruik alle woningen MWh 2019 Gasverbruik alle woningen (temp.gecorrigeerd) x1000 m3 2019
550 290
Energetische kwaliteit
A
B
C
D
E
F
Energetische kwaliteit alle woningen (%)
33%
29%
15%
13%
1%
5%
Energetische kwaliteit huurwoningen woco Niet bekend
%
Aantal woningen Kernen met energielabel A/B Warmtenet aanwezig?
Nee
80
%
%
%
%
%
G
Ontwikkelingen en strategieën 4% 100%
%
0%
Sloop- en bouwplannen
Zie kern Brakel
Complex-/gebiedsstrategie woningcorporatie Kernen
Woningen De Kernen hebben gem. label A, hebben. Woningen over het algemeen geisoleerd en voorzien van zonnepanelen. Hybride WP als eventuele tussenstap
Ver van mijn bed, dichtbij huis • Transitievisie Warmte
Gegevensverzameling tbv wijkanalyses gemeente Zaltbommel Versie februari 2021 Wijk /Buurt
Buurt CBS code en naam
PBL Startanalyse & Buurtanalysetool Liander
2020 - scenario maatschappelijk laagste kosten
S1b: B+ bodemwarmtepomp
Buurtanalysetool Liander (HT - LT - AE - hWP)%
All electric WP , 13 - 20 - 67 - 17
Sociaal
Leeftijdsopbouw Welvarendheid p/inwoner Sociale structuur/betrokkenheid in de wijk Zelfredzaamheid Bewonersorganisaties in de wijk Aanwezigheid bewonersinitiatief mbt warmtekeuze Bewoners met positieve attitude t.a.v. Verduurzaming
Bebouwing
Beschikbare bronnen (bron: buurtanalysetool Liander)
BU02970109 Verspreide huizen polder Zuilichem en omgeving
Bron 1 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid
TEO Waal LT nog geen onderzoek naar gedaan onbekend
Mate van Duurzaamheid
0/15-95,15/25-70,25/45-140,45/65-75,65+/15, tot. 395 Onder modaal (€23.400), bron allecijfers.nl Onbekend Onbekend. Noot: 18% inwoners migratieachtergrond Dorpsraad Zuilichem mogelijk via Energiekring Warmte en Energiekring Waterstof zie Energiekringen
Opmerking
Afstand tot LT-bron 1140 m
Bron 2 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid
Geothermie MT?
Opmerking
kans 30-50%
Aantal woningen Aantal koopwoningen
125 85
Aantal sociale huurwoningen Kernen
15
Rioolvervanging (jaar)
niets gepland tot in ieder geval 2025
Aantal particuliere huurwoningen/overige, zorgwoningen Gemengde blokken koop/huur
25 Ja?
Economische afschrijving gasnet (in %) Grondroeringsgevoelige leidingen (in %)
66% 6%
Overige bebouwing
Utiliteit 14 , 623 woningequivalenten
Waterleiding
niets gepland tot in ieder geval 2025
Capaciteit E-netwerk
Transformatorhuisjes die geschikt zijn als er naar elektriciteit wordt overgegaan 82%, LS 92%
Planningstechnische bijzonderheden
Geen bijzonderheden
=
HB 0
Verdeling hoogbouw/laagbouw
68%
LB 100 %
%
Bebouwingsdichtheid tbv warmtenet
Wijkje ten oosten dorp Zuilichem: gemiddeld. Rest laag
% aantal woningen AE zonder aardgasverbruik 2019
2%
Elektriciteitsverbruik alle woningen MWh 2019 Gasverbruik alle woningen (temp.gecorrigeerd) x1000 m3 2019
400 180
Energetische kwaliteit
A
B
C
D
E
F
Energetische kwaliteit alle woningen (%)
52%
12%
3%
11%
0%
9%
Energetische kwaliteit huurwoningen woco Niet bekend
%
%
Aantal woningen Kernen met energielabel A/B Warmtenet aanwezig?
Nee
81
%
Infrastructuur
%
%
%
G
Ontwikkelingen en strategieën 13% 100%
%
0%
Sloop- en bouwplannen
Zie kern Zuilichem
Complex-/gebiedsstrategie woningcorporatie Kernen
Woningen De Kernen hebben gem. label A, hebben. Woningen over het algemeen geisoleerd en voorzien van zonnepanelen. Hybride WP als eventuele tussenstap
Ver van mijn bed, dichtbij huis • Transitievisie Warmte
Gegevensverzameling tbv wijkanalyses gemeente Zaltbommel Versie februari 2021 Wijk /Buurt Buurt CBS code en naam
PBL Startanalyse & Buurtanalysetool Liander
Beschikbare bronnen (bron: buurtanalysetool Liander)
BU02970200 Kerkwijk
2020 - scenario maatschappelijk laagste kosten
S4c: D+ hybride warmtepomp groen gas
Buurtanalysetool Liander (HT - LT - AE - hWP)%
All electric WP , 7 - 7 - 42 - 33
Bron 1 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid Opmerking
Sociaal
Leeftijdsopbouw Welvarendheid p/inwoner Sociale structuur/betrokkenheid in de wijk Zelfredzaamheid Bewonersorganisaties in de wijk Aanwezigheid bewonersinitiatief mbt warmtekeuze Bewoners met positieve attitude t.a.v. Verduurzaming
Geothermie MT?
0/15-70,15/25-65,25/45-95,45/65-125,65+/75, tot. 375 Net onder modaal, (€29.400) bron: allecijfers.nl Goed. Lemon 2016, geen gegevens in Lemon 2018 Gemiddeld(aanname). Noot: 4 % inwoners migratieachtergrond Dorpsraad Kerkwijk mogelijk via Energiekring Warmte en Energiekring Waterstof zie Energiekringen
kans 30-50%
Bron 2 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid Opmerking
Bebouwing
Aantal woningen Aantal koopwoningen
161 135
Aantal sociale huurwoningen Kernen
20
Rioolvervanging (jaar)
niets gepland tot in ieder geval 2025
Aantal particuliere huurwoningen/overige, zorgwoningen Gemengde blokken koop/huur
6 Weinig
Economische afschrijving gasnet (in %) Grondroeringsgevoelige leidingen (in %)
87% 59%
Overige bebouwing
Utiliteit 13 , 181 woningequivalenten
Waterleiding
niets gepland tot in ieder geval 2025
Capaciteit E-netwerk
Transformatorhuisjes die geschikt zijn als er naar elektriciteit wordt overgegaan 0% !!
Planningstechnische bijzonderheden
Geen bijzonderheden
=
HB
Verdeling hoogbouw/laagbouw
84%
Bebouwingsdichtheid tbv warmtenet
Laag
% aantal woningen AE zonder aardgasverbruik 2019
0%
Elektriciteitsverbruik alle woningen MWh 2019 Gasverbruik alle woningen (temp.gecorrigeerd) x1000 m3 2019
540 270
%
5
LB 95
%
Energetische kwaliteit
A
B
C
D
E
F
Energetische kwaliteit alle woningen (%)
27%
18%
12%
12%
2%
11%
Energetische kwaliteit huurwoningen woco
70%
25%
5% %
Aantal woningen Kernen met energielabel A/B Warmtenet aanwezig?
82
19 Nee
%
Infrastructuur
%
G
Ontwikkelingen en strategieën 18% 100%
%
100%
Sloop- en bouwplannen
Strategie Kernen: afbouwen
Complex-/gebiedsstrategie woningcorporatie Woningen De Kernen hebben gem. label A. Woningen zijn over het algemeen geisoleerd en voorzien van zonnepanelen. Hybride WP als eventuele tussenstap Kernen
Ver van mijn bed, dichtbij huis • Transitievisie Warmte
Gegevensverzameling tbv wijkanalyses gemeente Zaltbommel Versie februari 2021 Wijk /Buurt Buurt CBS code en naam
PBL Startanalyse & Buurtanalysetool Liander
Beschikbare bronnen (bron: buurtanalysetool Liander)
BU02970201 Bruchem
Bron 1 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid
2020 - scenario maatschappelijk laagste kosten
S4c: D+ hybride warmtepomp groen gas
Buurtanalysetool Liander (HT - LT - AE - hWP)%
All electric WP en Hybride WP biogas , 7 - 7 - 25 - 25
Mate van Duurzaamheid Opmerking
Sociaal
Leeftijdsopbouw Welvarendheid p/inwoner Sociale structuur/betrokkenheid in de wijk Zelfredzaamheid Bewonersorganisaties in de wijk Aanwezigheid bewonersinitiatief mbt warmtekeuze Bewoners met positieve attitude t.a.v. Verduurzaming
Geothermie MT?
0/15-240,15/25-180,25/45-275,45/65-420,65+/265, tot. 1380 Onder modaal, (€26.600) bron: allecijfers.nl Bovengemiddeld. Bron: Lemon 2018 Bovengemiddeld. Noot: 9 % inwoners migratieachtergrond Dorpsplatform Bruchem mogelijk via Energiekring Warmte en Energiekring Waterstof zie Energiekringen
kans 30-50%, grenst aan drinkwaterbeschermingsgebieden
Bron 2 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid Opmerking
Bebouwing
Aantal woningen Aantal koopwoningen
530 408
Aantal sociale huurwoningen Kernen
101
Rioolvervanging (jaar)
niets gepland tot in ieder geval 2025
Aantal particuliere huurwoningen/overige, zorgwoningen Gemengde blokken koop/huur
21 Weinig
Economische afschrijving gasnet (in %) Grondroeringsgevoelige leidingen (in %)
Overige bebouwing
Utiliteit 19, 594 woningequivalenten
Waterleiding
84% 44% 2021 Peperstraat, 2022 Inktfordseweg, 2024 Vlierdseweg
HB
Verdeling hoogbouw/laagbouw
77%
=
3
Bebouwingsdichtheid tbv warmtenet
Gemiddeld
% aantal woningen AE zonder aardgasverbruik 2019
1%
Elektriciteitsverbruik alle woningen MWh 2019 Gasverbruik alle woningen (temp.gecorrigeerd) x1000 m3 2019
1.610 860
%
LB
97
%
Capaciteit E-netwerk Planningstechnische bijzonderheden
Energetische kwaliteit
A
B
C
D
E
F
Energetische kwaliteit alle woningen (%)
13%
25%
30%
10%
1%
9%
Energetische kwaliteit huurwoningen woco
78%
10%
11%
0% %
Aantal woningen Kernen met energielabel A/B Warmtenet aanwezig?
83
79 Nee
Infrastructuur
%
Ontwikkelingen en strategieën
G 12% 100% 1%=E+F+G
Geen bijzonderheden
99%
Sloop- en bouwplannen
Concrete nieuwb plannen Kernen: 24 - Molenstraat 10, Veldzicht 14
Complex-/gebiedsstrategie woningcorporatie Woningen De Kernen hebben gem. label A, hebben. Woningen over het algemeen geisoleerd en voorzien van zonnepanelen. Hybride WP als eventuele tussenstap Kernen
Ver van mijn bed, dichtbij huis • Transitievisie Warmte
Gegevensverzameling tbv wijkanalyses gemeente Zaltbommel Versie februari 2021 Wijk /Buurt
Buurt CBS code en naam
PBL Startanalyse & Buurtanalysetool Liander
Beschikbare bronnen (bron: buurtanalysetool Liander)
BU02970202 Beneden Delwijnen
2020 - scenario maatschappelijk laagste kosten
S4c: D+ hybride warmtepomp groen gas
Buurtanalysetool Liander (HT - LT - AE - hWP)%
All electric WP , 7 - 0 - 33 - 17
Bron 1 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid Opmerking
Sociaal Leeftijdsopbouw Welvarendheid p/inwoner Sociale structuur/betrokkenheid in de wijk Zelfredzaamheid Bewonersorganisaties in de wijk Aanwezigheid bewonersinitiatief mbt warmtekeuze Bewoners met positieve attitude t.a.v. Verduurzaming
Geothermie
kans 30-50%
0/15-50,15/25-35,25/45-65,45/65-75,65+/60, tot. 285 Ruim onder modaal, (€23.800) bron: allecijfers.nl Bron 2 Goed. Lemon 2016, geen gegevens in Lemon 2018 Temperatuur regime Gemiddeld(aanname). Noot: 7 % inwoners migratieachtergrond Capaciteit bron (in GJ) Geen (Dorpsraad Kerkwijk) Capaciteit (in woningequivalenten) mogelijk via Energiekring Warmte en Energiekring Waterstof Back-up zie Energiekringen Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid Opmerking
Bebouwing
Aantal woningen Aantal koopwoningen
99 88
Aantal sociale huurwoningen Kernen
5
Rioolvervanging (jaar)
niets gepland tot in ieder geval 2025
Aantal particuliere huurwoningen/overige, zorgwoningen Gemengde blokken koop/huur
6 Weinig
Economische afschrijving gasnet (in %) Grondroeringsgevoelige leidingen (in %)
97% 91%
Overige bebouwing
Utiliteit 4 , 102 woningequivalenten
89%
=
HB
Verdeling hoogbouw/laagbouw Bebouwingsdichtheid tbv warmtenet
Laag
% aantal woningen AE zonder aardgasverbruik 2019
4%
Elektriciteitsverbruik alle woningen MWh 2019 Gasverbruik alle woningen (temp.gecorrigeerd) x1000 m3 2019
380 200
0
%
Infrastructuur
LB 100 %
Waterleiding
niets gepland tot in ieder geval 2025
Capaciteit E-netwerk
Transformatorhuisjes die geschikt zijn als er naar elektriciteit wordt overgegaan 100%
Planningstechnische bijzonderheden
Geen bijzonderheden
Ontwikkelingen en strategieën
Energetische kwaliteit
A
B
C
D
E
F
G
Energetische kwaliteit alle woningen (%)
9%
10%
23%
6%
2%
13%
37% 100%
Sloop- en bouwplannen
Energetische kwaliteit huurwoningen woco
20%
80%
%
%
%
%
%
Aantal woningen Kernen met energielabel A/B Warmtenet aanwezig?
5 Nee
Complex-/gebiedsstrategie woningcorporatie Woningen De Kernen hebben gem. label A, hebben. Woningen over het algemeen geisoleerd en voorzien van zonnepanelen. Hybride WP als eventuele tussenstap Kernen
84
100%
Anno begin 2021 geen sloop en nieuwbouwplannen
Ver van mijn bed, dichtbij huis • Transitievisie Warmte
Gegevensverzameling tbv wijkanalyses gemeente Zaltbommel Versie februari 2021 Wijk /Buurt Buurt CBS code en naam
PBL Startanalyse & Buurtanalysetool Liander
Beschikbare bronnen (bron: buurtanalysetool Liander)
BU02970203 Gameren
2020 - scenario maatschappelijk laagste kosten
S4c: D+ hybride warmtepomp groen gas
Buurtanalysetool Liander (HT - LT - AE - hWP)%
All electric WP , 27 - 20 - 42 - 8
Bron 1 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid
TEO Waal
Mate van Duurzaamheid Opmerking
Sociaal
Leeftijdsopbouw Welvarendheid p/inwoner Sociale structuur/betrokkenheid in de wijk Zelfredzaamheid Bewonersorganisaties in de wijk Aanwezigheid bewonersinitiatief mbt warmtekeuze Bewoners met positieve attitude t.a.v. Verduurzaming
Bebouwing
0/15-465,15/25-270,25/45-520,45/65-575,65+/475, tot. 2305 Onder modaal, (€25.400) bron: allecijfers.nl Bovengemiddeld. Bron: Lemon 2018 Gemiddeld. Noot: 9 % inwoners migratieachtergrond Dorpsraad Gameren mogelijk via Energiekring Warmte en Energiekring Waterstof zie Energiekringen
Bron 2 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid
Geothermie HT (wordt ws MT!)
Opmerking
Aangemerkt met 30 tot 50% kans…
Aantal woningen Aantal koopwoningen
896 618
Aantal sociale huurwoningen Kernen
188
Rioolvervanging (jaar)
2023 Oost-Gameren
Aantal particuliere huurwoningen/overige, zorgwoningen Gemengde blokken koop/huur
90 Weinig
Economische afschrijving gasnet (in %) Grondroeringsgevoelige leidingen (in %)
84% 52%
Overige bebouwing
Utiliteit 68, 1040 woningequivalenten
Waterleiding
Tot 2025 niets gepland
Capaciteit E-netwerk
Transformatorhuisjes die geschikt zijn als er naar elektriciteit wordt overgegaan 87%
Planningstechnische bijzonderheden
Geen bijzonderheden
HB
Verdeling hoogbouw/laagbouw
69%
=
%
9
Bebouwingsdichtheid tbv warmtenet
Gemiddeld
% aantal woningen AE zonder aardgasverbruik 2019
3%
Elektriciteitsverbruik alle woningen MWh 2019 Gasverbruik alle woningen (temp.gecorrigeerd) x1000 m3 2019
2.760 1.320
LB
91
%
Energetische kwaliteit
A
B
C
D
E
F
Energetische kwaliteit alle woningen (%)
13%
25%
30%
10%
1%
9%
Energetische kwaliteit huurwoningen woco
85%
10%
3%
2% %
Aantal woningen Kernen met energielabel A/B Warmtenet aanwezig?
85
178 Nee
Infrastructuur
%
Ontwikkelingen en strategieën
G 12% 100% %
100%
Sloop- en bouwplannen
Concrete nieuwb plannen Kernen: 35(?) - Hendrikstraat 21, Hendrikstraat 14
Complex-/gebiedsstrategie woningcorporatie Woningen De Kernen hebben gem. label A, hebben. Woningen over het algemeen geisoleerd en voorzien van zonnepanelen. Hybride WP als eventuele tussenstap Kernen
Ver van mijn bed, dichtbij huis • Transitievisie Warmte
Gegevensverzameling tbv wijkanalyses gemeente Zaltbommel Versie februari 2021 Wijk /Buurt Buurt CBS code en naam
PBL Startanalyse & Buurtanalysetool Liander
Beschikbare bronnen (bron: buurtanalysetool Liander)
BU02970204 Nieuwaal
2020 - scenario maatschappelijk laagste kosten
S4c: D+ hybride warmtepomp groen gas
Buurtanalysetool Liander (HT - LT - AE - hWP)%
LT warmtenet , 7 - 40 - 8 - 17
Sociaal
Leeftijdsopbouw Welvarendheid p/inwoner Sociale structuur/betrokkenheid in de wijk Zelfredzaamheid Bewonersorganisaties in de wijk Aanwezigheid bewonersinitiatief mbt warmtekeuze Bewoners met positieve attitude t.a.v. Verduurzaming
Bebouwing
Bron 1 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid
TEO Waal
Mate van Duurzaamheid
0/15-115,15/25-70,25/45-145,45/65-145,65+/75, tot. 550 Onder modaal, (€25.200) bron: allecijfers.nl Bovengemiddeld. Bron: Lemon 2016 Gemiddeld. Noot: 10 % inwoners migratieachtergrond Dorpsplatform Nieuwaal mogelijk via Energiekring Warmte en Energiekring Waterstof zie Energiekringen
Opmerking
Afstand tot een LT warmtebron 471 meter
Bron 2 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid
Geothermie HT (wordt ws MT!)
Opmerking
Aangemerkt met 30 tot 50% kans…
Aantal woningen Aantal koopwoningen
196 159
Aantal sociale huurwoningen Kernen
29, actuele info Kernen 3/2021: 40
Rioolvervanging (jaar)
Tot 2025 niets gepland
Aantal particuliere huurwoningen/overige, zorgwoningen Gemengde blokken koop/huur
8 Weinig
Economische afschrijving gasnet (in %) Grondroeringsgevoelige leidingen (in %)
91% 60%
Overige bebouwing
Utiliteit 11, 210 woningequivalenten
Waterleiding
Tot 2025 niets gepland
HB
Verdeling hoogbouw/laagbouw
81%
=
1
Bebouwingsdichtheid tbv warmtenet
Laag/Gemiddeld
% aantal woningen AE zonder aardgasverbruik 2019
0%
Elektriciteitsverbruik alle woningen MWh 2019 Gasverbruik alle woningen (temp.gecorrigeerd) x1000 m3 2019
690 310
%
LB
99
%
Capaciteit E-netwerk Planningstechnische bijzonderheden
Energetische kwaliteit
A
B
C
D
E
F
Energetische kwaliteit alle woningen (%)
9%
17%
28%
12%
5%
8%
Energetische kwaliteit huurwoningen woco (obv 40 woningen)
53%
7%
25%
5% %
Aantal woningen Kernen met energielabel A/B Warmtenet aanwezig?
86
24 Nee
Infrastructuur
%
Ontwikkelingen en strategieën
G 21% 100% 10%=E+F+G
Geen bijzonderheden
90%
Sloop- en bouwplannen
Strategie Kernen: afbouwen
Complex-/gebiedsstrategie woningcorporatie Woningen De Kernen hebben gem. label A, hebben. Woningen over het algemeen geisoleerd en voorzien van zonnepanelen. Hybride WP als eventuele tussenstap Kernen
Ver van mijn bed, dichtbij huis • Transitievisie Warmte
Gegevensverzameling tbv wijkanalyses gemeente Zaltbommel Versie februari 2021 Wijk /Buurt Buurt CBS code en naam
PBL Startanalyse & Buurtanalysetool Liander
Beschikbare bronnen (bron: buurtanalysetool Liander)
BU02970207 Verspreide huizen polder Delwijnen Bruchem
2020 - scenario maatschappelijk laagste kosten
S4c: D+ hybride warmtepomp groen gas
Buurtanalysetool Liander (HT - LT - AE - hWP)%
All electric WP of hybride WP , 7 - 0 - 25 - 25
Bron 1 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid Opmerking
Sociaal
Leeftijdsopbouw Welvarendheid p/inwoner Sociale structuur/betrokkenheid in de wijk Zelfredzaamheid Bewonersorganisaties in de wijk Aanwezigheid bewonersinitiatief mbt warmtekeuze Bewoners met positieve attitude t.a.v. Verduurzaming
Geothermie MT?
0/15-50,15/25-30,25/45-65,45/65-70,65+/45, tot. 260 Onder modaal (€24.900), bron allecijfers.nl Onbekend Onbekend. Noot: 14 % inwoners migratieachtergrond Dorpsraad Kerkwijk of Bruchem mogelijk via Energiekring Warmte en Energiekring Waterstof zie Energiekringen
kans 30-50%
Bron 2 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid Opmerking
Bebouwing
Aantal woningen Aantal koopwoningen
80 74
Aantal sociale huurwoningen Kernen
0
Rioolvervanging (jaar)
niets gepland tot in ieder geval 2025
Aantal particuliere huurwoningen/overige, zorgwoningen Gemengde blokken koop/huur
6 Nee
Economische afschrijving gasnet (in %) Grondroeringsgevoelige leidingen (in %)
72% 11%
Overige bebouwing
Utiliteit 7 , 108 woningequivalenten
93%
=
HB
Verdeling hoogbouw/laagbouw Bebouwingsdichtheid tbv warmtenet
Laag
% aantal woningen AE zonder aardgasverbruik 2019
1%
Elektriciteitsverbruik alle woningen MWh 2019 Gasverbruik alle woningen (temp.gecorrigeerd) x1000 m3 2019
320 170
LB 100 %
%
0
Energetische kwaliteit
A
B
C
D
E
F
Energetische kwaliteit alle woningen (%)
10%
15%
15%
37%
0%
8%
Energetische kwaliteit huurwoningen woco
%
Aantal woningen Kernen met energielabel A/B Warmtenet aanwezig?
Nee
87
%
%
Infrastructuur
%
%
%
niets gepland tot in ieder geval 2025 Transformatorhuisjes die geschikt zijn als er naar elektriciteit wordt overgegaan 93%, LS 65%
Planningstechnische bijzonderheden
Geen bijzonderheden
Ontwikkelingen en strategieën
G 15% 100% %
Waterleiding Capaciteit E-netwerk
0%
Sloop- en bouwplannen
Anno begin 2021 geen sloop en nieuwbouwplannen
Complex-/gebiedsstrategie woningcorporatie nvt Kernen
Ver van mijn bed, dichtbij huis • Transitievisie Warmte
Gegevensverzameling tbv wijkanalyses gemeente Zaltbommel Versie februari 2021 Wijk /Buurt
Buurt CBS code en naam
PBL Startanalyse & Buurtanalysetool Liander
Beschikbare bronnen (bron: buurtanalysetool Liander)
BU02970208 Verspreide huizen polder Kerkwijk en Bruchem
2020 - scenario maatschappelijk laagste kosten
S1b: B+ bodemwarmtepomp
Buurtanalysetool Liander (HT - LT - AE - hWP)%
All electric WP , 13 - 7 - 83 - 17
Bron 1 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid Opmerking
Sociaal
Leeftijdsopbouw Welvarendheid p/inwoner Sociale structuur/betrokkenheid in de wijk Zelfredzaamheid Bewonersorganisaties in de wijk Aanwezigheid bewonersinitiatief mbt warmtekeuze Bewoners met positieve attitude t.a.v. Verduurzaming
Geothermie MT?
0/15-100,15/25-55,25/45-85,45/65-115,65+/75, tot. 430 Onder modaal (€24.200), bron allecijfers.nl Onbekend Onbekend. Noot: 8 % inwoners migratieachtergrond Dorpsraad Kerkwijk of Bruchem mogelijk via Energiekring Warmte en Energiekring Waterstof zie Energiekringen
kans 30-50%
Bron 2 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid Opmerking
Bebouwing
Aantal woningen Aantal koopwoningen
131 117
Aantal sociale huurwoningen Kernen
5
Rioolvervanging (jaar)
niets gepland tot in ieder geval 2025
Aantal particuliere huurwoningen/overige, zorgwoningen Gemengde blokken koop/huur
9 Nee
Economische afschrijving gasnet (in %) Grondroeringsgevoelige leidingen (in %)
77% 25%
Overige bebouwing
Utiliteit 23 , 1197 woningequivalenten
Waterleiding
niets gepland tot in ieder geval 2025
Capaciteit E-netwerk
Transformatorhuisjes die geschikt zijn als er naar elektriciteit wordt overgegaan 88%, LS 98%
Planningstechnische bijzonderheden
Geen bijzonderheden
HB 1
Verdeling hoogbouw/laagbouw
89%
=
%
LB 99
Infrastructuur
%
Bebouwingsdichtheid tbv warmtenet
Wijkje ten oosten van dorp Kerkwijk: gemiddeld. Rest laag
% aantal woningen AE zonder aardgasverbruik 2019
1%
Elektriciteitsverbruik alle woningen MWh 2019 Gasverbruik alle woningen (temp.gecorrigeerd) x1000 m3 2019
590 300
Energetische kwaliteit
A
B
C
D
E
F
Energetische kwaliteit alle woningen (%)
19%
17%
4%
15%
5%
23%
Energetische kwaliteit huurwoningen woco Niet bekend
%
Aantal woningen Kernen met energielabel A/B Warmtenet aanwezig?
Nee
88
%
%
%
%
%
G
Ontwikkelingen en strategieën 17% 100%
%
0%
Sloop- en bouwplannen
Zie kernen Kerkwijk en Bruchem
Complex-/gebiedsstrategie woningcorporatie Woningen De Kernen hebben gem. label A, hebben. Woningen over het algemeen geisoleerd en voorzien van zonnepanelen. Hybride WP als eventuele tussenstap Kernen
Ver van mijn bed, dichtbij huis • Transitievisie Warmte
Gegevensverzameling tbv wijkanalyses gemeente Zaltbommel Versie februari 2021 Wijk /Buurt Buurt CBS code en naam
PBL Startanalyse & Buurtanalysetool Liander 2020 - scenario maatschappelijk laagste kosten
S1b: B+ bodemwarmtepomp
Buurtanalysetool Liander (HT - LT - AE - hWP)%
All electric WP , 27 - 20 - 67 - 17
Sociaal Leeftijdsopbouw Welvarendheid p/inwoner Sociale structuur/betrokkenheid in de wijk Zelfredzaamheid Bewonersorganisaties in de wijk Aanwezigheid bewonersinitiatief mbt warmtekeuze Bewoners met positieve attitude t.a.v. Verduurzaming
Bebouwing
Aantal woningen Aantal koopwoningen Aantal sociale huurwoningen Kernen Aantal particuliere huurwoningen/overige, zorgwoningen Gemengde blokken koop/huur Overige bebouwing
193 139 33 21 Weinig
72%
=
Bron 2 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid Opmerking
HB
%
6
LB
94
TEO Waal
Afstand tot een LT warmtebron 925 meter Geothermie HT (wordt ws MT!)
Aangemerkt met 30 tot 50% kans…
Infrastructuur Rioolvervanging (jaar) Economische afschrijving gasnet (in %) Grondroeringsgevoelige leidingen (in %) Waterleiding
Utiliteit 36, 1716 woningequivalenten
%
Capaciteit E-netwerk
Nieuwbouwwijkjes Gameren en Nieuwaal gemiddeld, rest laag
Planningstechnische bijzonderheden
Tot 2025 niets gepland 70% 25% Tot 2025 niets gepland Transformatorhuisjes die geschikt zijn als er naar elektriciteit wordt overgegaan 88%, LS-kabels 88% Geen bijzonderheden
1% 720 340
Energetische kwaliteit Energetische kwaliteit alle woningen (%)
A 48%
Energetische kwaliteit woco (zie Gameren en Nieuwaal)
%
Aantal woningen Kernen met energielabel A/B Warmtenet aanwezig?
Nee
Gameren
Bron 1 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid Opmerking
0/15-140,15/25-110,25/45-200,45/65-145,65+/75, tot. 670 Onder modaal, (€24.100) bron: allecijfers.nl Onbekend Onbekend. Noot: 19 % inwoners migratieachtergrond Dorpsplatform Nieuwaal/dorpsraad Gameren mogelijk via Energiekring Warmte en Energiekring Waterstof zie Energiekringen
Verdeling hoogbouw/laagbouw Bebouwingsdichtheid tbv warmtenet % aantal woningen AE zonder aardgasverbruik 2019 Elektriciteitsverbruik alle woningen MWh 2019 Gasverbruik alle woningen (temp.gecorrigeerd) x1000 m3 2019
Beschikbare bronnen (bron: buurtanalysetool Liander)
BU02970209 Verspreide huizen Gameren Nieuwaal
B 12% %
C 6% %
D 16% %
E 1% %
F 6% %
G 11% 100% %
Ontwikkelingen en strategieën
0%
Zie kernen Gameren en Nieuwaal Sloop- en bouwplannen Complex-/gebiedsstrategie woningcorporatie Woningen De Kernen hebben gem. label A, hebben. Woningen over het algemeen geisoleerd en voorzien van zonnepanelen. Hybride WP als eventuele tussenstap Kernen
Nieuwaal
89
Ver van mijn bed, dichtbij huis • Transitievisie Warmte
Gegevensverzameling tbv wijkanalyses gemeente Zaltbommel Versie februari 2021 Wijk /Buurt Buurt CBS code en naam
PBL Startanalyse & Buurtanalysetool Liander
Beschikbare bronnen (bron: buurtanalysetool Liander)
BU02970300 Nederhemert Noord
2020 - scenario maatschappelijk laagste kosten
S4c: D+ hybride warmtepomp groen gas
Buurtanalysetool Liander (HT - LT - AE - hWP)%
All electric WP, 13 - 0 - 17 - 8
Sociaal
Leeftijdsopbouw Welvarendheid p/inwoner Sociale structuur/betrokkenheid in de wijk Zelfredzaamheid Bewonersorganisaties in de wijk Aanwezigheid bewonersinitiatief mbt warmtekeuze Bewoners met positieve attitude t.a.v. Verduurzaming
Bebouwing
Bron 1 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid
Geothermie MT nog geen onderzoek naar gedaan onbekend
Mate van Duurzaamheid
0/15-330,15/25-210,25/45-280,45/65-315,65+/200, tot. 1335 Ruim onder modaal, (€21.400) bron: allecijfers.nl Bovengemiddeld. Bron: Lemon 2018 Gemiddeld. Noot: 4% inwoners migratieachtergrond Dorpsraad Nederhemert mogelijk via Energiekring Warmte en Energiekring Waterstof zie Energiekringen
Opmerking
kans 30-50%
Bron 2 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid
TEO Maas LT
Opmerking
Afstand LT-bron 1548m
Aantal woningen Aantal koopwoningen
435 361
Aantal sociale huurwoningen Kernen
44, actuele info 3/2021: 47
Rioolvervanging (jaar)
niets gepland tot in ieder geval 2025
Aantal particuliere huurwoningen/overige, zorgwoningen Gemengde blokken koop/huur
30 Weinig
Economische afschrijving gasnet (in %) Grondroeringsgevoelige leidingen (in %)
83% 28%
Overige bebouwing
Utiliteit 24 , 491 woningequivalenten
Waterleiding
niets gepland tot in ieder geval 2025
Capaciteit E-netwerk
Transformatorhuisjes die geschikt zijn als er naar elektriciteit wordt overgegaan 60% en LS-kabels 71%
Planningstechnische bijzonderheden
Geen bijzonderheden
HB
Verdeling hoogbouw/laagbouw
83%
=
%
1
Bebouwingsdichtheid tbv warmtenet
Gemiddeld/laag
% aantal woningen AE zonder aardgasverbruik 2019
1%
Elektriciteitsverbruik alle woningen MWh 2019 Gasverbruik alle woningen (temp.gecorrigeerd) x1000 m3 2019
1.550 790
LB
99
%
Energetische kwaliteit
A
B
C
D
E
F
Energetische kwaliteit alle woningen (%)
8%
14%
24%
11%
4%
17%
Energetische kwaliteit huurwoningen woco (obv 47 woningen)
73%
11%
7%
0% %
Aantal woningen Kernen met energielabel A/B Warmtenet aanwezig?
90
39 Nee
Infrastructuur
%
Ontwikkelingen en strategieën
G 22% 100% 9%=E+F+G
91%
Sloop- en bouwplannen
Strategie Kernen: consolideren
Complex-/gebiedsstrategie woningcorporatie Woningen De Kernen hebben gem. label A, hebben. Woningen over het algemeen geisoleerd en voorzien van zonnepanelen. Hybride WP als eventuele tussenstap Kernen
Ver van mijn bed, dichtbij huis • Transitievisie Warmte
Gegevensverzameling tbv wijkanalyses gemeente Zaltbommel Versie februari 2021 Wijk /Buurt Buurt CBS code en naam
PBL Startanalyse & Buurtanalysetool Liander
Beschikbare bronnen (bron: buurtanalysetool Liander)
BU02970301 Nederhemert Zuid
2020 - scenario maatschappelijk laagste kosten
S4c: D+ hybride warmtepomp groen gas (geen gasleidingen!)
Buurtanalysetool Liander (HT - LT - AE - hWP)%
All electric WP, 20 - 7 - 50 - 8
Bron 1 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid Opmerking
Sociaal
Leeftijdsopbouw Welvarendheid p/inwoner Sociale structuur/betrokkenheid in de wijk Zelfredzaamheid Bewonersorganisaties in de wijk Aanwezigheid bewonersinitiatief mbt warmtekeuze Bewoners met positieve attitude t.a.v. Verduurzaming
Geothermie MT nog geen onderzoek naar gedaan onbekend
Onbekend, tot. 30 inwoners Onbekend Onbekend Onbekend Dorpsraad Nederhemert mogelijk via Energiekring Warmte en Energiekring Waterstof zie Energiekringen
kans 30-50%
Bron 2 Temperatuur regime Capaciteit bron (in GJ) Capaciteit (in woningequivalenten) Back-up Betrouwbaarheid/leveringszekerheid Mate van Duurzaamheid Opmerking
Bebouwing
Aantal woningen Aantal koopwoningen
21 11
Aantal sociale huurwoningen Kernen
2
Rioolvervanging (jaar)
niets gepland tot in ieder geval 2025
Aantal particuliere huurwoningen/overige, zorgwoningen Gemengde blokken koop/huur
8 Nee
Economische afschrijving gasnet (in %) Grondroeringsgevoelige leidingen (in %)
0% 0%
Overige bebouwing
Utiliteit 2 , 24 woningequivalenten
Waterleiding
niets gepland tot in ieder geval 2025
Capaciteit E-netwerk
Transformatorhuisjes die geschikt zijn als er naar elektriciteit wordt overgegaan 100% en LS-kabels 100%
Planningstechnische bijzonderheden