CConstaterende datWoudenberg
Koppel je AI →
Document · PDF

04 Herziening Hoevelaar Fase 1_ontwerp (toelichting, regels en verbeelding).pdf

Raadscommissie 12 april 2022, gemeente WoudenbergBij agendapunt: 10: Vaststellen bestemmingsplan Herziening Hoevelaar fase 116.870 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 2

uit een archeologisch vooronderzoek blijkt dat geen verstoring plaatsvindt van archeologische waarden of mogelijke verstoring van archeologische waarden kan worden voorkomen door aan de omgevingsvergunning voorwaarden te verbinden, gericht op het behoud van de archeologische resten in de bodem of verrichten van archeologisch vervolgonderzoek. 9.4.3 Uitzonderingen Het in lid 9.4.1 vervatte verbod is niet van toepassing op werken en werkzaamheden die: a. betrekking hebben op normaal onderhoud en beheer; b. op het tijdstip van het van kracht worden van het plan in uitvoering zijn dan wel krachtens een reeds verleende vergunning mogen worden uitgevoerd.

Rho adviseurs voor leefruimte

035100.20201245.001

40

9.5 Wijzigingsbevoegdheid Burgemeester en wethouders kunnen het plan wijzigen in die zin dat deze dubbelbestemming (deels) komt te vervallen, indien uit archeologisch onderzoek blijkt dat de archeologische waarden van de gronden niet behoudenswaardig zijn of niet langer aanwezig zijn.

Rho adviseurs voor leefruimte

035100.20201245.001

41

Hoofdstuk 3

Artikel 10

Algemene regels

Anti‐dubbeltelregel

Grond die eenmaal in aanmerking is genomen bij het toestaan van een bouwplan waaraan uitvoering is gegeven of alsnog kan worden gegeven, blijft bij de beoordeling van latere bouwplannen buiten beschouwing.

Rho adviseurs voor leefruimte

035100.20201245.001

42

Artikel 11

Algemene bouwregels

11.1 Bestaande maatvoering Met betrekking tot bestaande maten geldt het volgende: a. voor een bouwwerk, dat bij of krachtens de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht op het tijdstip van inwerkingtreding van het bestemmingsplan aanwezig of in uitvoering is, dan wel gebouwd kan worden en dat in het plan ingevolge de bestemming is toegelaten, maar waarvan de bestaande afstands‐, hoogte‐, inhouds‐ en oppervlaktematen afwijken van de bouwregels van de betreffende bestemming, geldt dat: 1. bestaande maten, die meer bedragen dan in hoofdstuk 2 is voorgeschreven, als ten hoogste toelaatbaar mogen worden aangehouden; 2. bestaande maten, die minder bedragen dan in hoofdstuk 2 is voorgeschreven, als ten minste toelaatbaar mogen worden aangehouden; b. ingeval van herbouw is lid a onder 1 en 2 uitsluitend van toepassing, indien de herbouw op dezelfde plaats plaatsvindt; c. op een bouwwerk als hiervoor bedoeld, is het overgangsrecht bouwwerken, als opgenomen in dit plan, niet van toepassing. 11.2 Ondergronds bouwen Voor het bouwen van geheel of gedeeltelijk beneden het maaiveld gelegen gebouwen gelden de volgende regels: a. het bouwen van bedoelde ruimten is uitsluitend toegestaan geheel of gedeeltelijk onder een gebouw dat geheel boven het maaiveld is gelegen; b. het bouwen van bedoelde ruimten is uitsluitend toegestaan tot 1 bouwlaag tot een maximale bouwhoogte van 3,5 meter.

11.3 Ondergeschikte bouwdelen De maximale bouwhoogte zoals bepaald in de regels mag voor het bouwen van ondergeschikte bouwonderdelen zoals liftkokers, trappenhuizen, liftschachten en ondergeschikte technische installaties en leidingen met ten hoogste 3 m worden overschreden.

Rho adviseurs voor leefruimte

035100.20201245.001

43

Artikel 12

Algemene gebruiksregels

Tot een strijdig gebruik van gronden en bouwwerken wordt in elk geval gerekend het gebruik voor: a. (straat)prostitutie; b. een escortbedrijf; c. een seksinrichting; d. een speelautomatenhal.

Rho adviseurs voor leefruimte

035100.20201245.001

44

Artikel 13

Algemene afwijkingsregels

13.1 Afwijken maatvoering Burgemeester en wethouders zijn bevoegd af te wijken van de regels van het plan, voor het overschrijden van in deze regels genoemde maten en percentages, zoals goothoogte, bouwhoogte, oppervlakte van gebouwen en bebouwingspercentages, met maximaal 10% indien ter plaatse aanwezige waarden niet op onevenredige wijze (kunnen) worden aangetast. 13.2 Antenne‐installaties Burgemeester en wethouders zijn bevoegd af te wijken van de regels van het plan, voor het toestaan van antenne‐installaties, met dien verstande dat: a. de maximum bouwhoogte van vrijstaande antenne‐installaties, ten behoeve van telecommunicatie, niet zijnde schotelantennes en zonder techniekkast, 15 m bedraagt; b. de maximum bouwhoogte van vrijstaande antenne‐installaties, niet zijnde schotelantennes ten behoeve van mobiele telecommunicatie, 5 m bedraagt; c. de maximum bouwhoogte van antenne‐installaties die op bouwwerken worden geplaatst, niet zijnde schotelantennes, 5 m bedraagt. 13.3 Kleine gebouwen Burgemeester en wethouders zijn bevoegd af te wijken van de regels van het plan, voor het toestaan van kleine niet voor bewoning bestemde gebouwen, ten behoeve van openbare nutsbedrijven of van andere naar doelstelling daarmee vergelijkbare instellingen, zoals transformatorhuizen, gasreduceerstations, schakelhuizen, gemaalgebouwen, fietsenstallingen en abri's, met dien verstande dat: a.

de maximum bouwhoogte van deze gebouwen 3 m bedraagt; b. de maximum oppervlakte van deze gebouwen 25 m² per gebouw bedraagt. 13.4 Ondergronds bouwen Burgemeester en wethouders zijn bevoegd af te wijken van de regels van het plan, voor het toestaan van ondergronds bouwen deels buiten het gebouw, met dien verstande dat: a. dit noodzakelijk is voor de realisatie van parkeervoorzieningen; of b. indien noodzakelijk voor lichttoetreding. 13.5 Afwegingskader Een in lid 13.1, 13.2, of 13.3 of 13.4 genoemde omgevingsvergunning kan slechts worden verleend indien geen onevenredige aantasting plaatsvindt van: a. het straat‐ en bebouwingsbeeld; b. de verkeersveiligheid; c. de milieusituatie; d. de bouw‐ en gebruiksmogelijkheden van de aangrenzende gronden.

Rho adviseurs voor leefruimte

035100.20201245.001

45

Artikel 14

Algemene wijzigingsregels

14.1 Algemeen Burgemeester en wethouders zijn bevoegd de in het plan opgenomen bestemmingen te wijzigen ten behoeve van: a. het aanpassen van bestemmingsgrenzen, voor zover dit van belang is voor een technisch betere realisering van bestemmingen of bouwwerken dan wel voor zover dit noodzakelijk is in verband met de werkelijke toestand van het terrein. De overschrijding mag echter niet meer bedragen dan 3 m en het bestemmingsvlak mag met niet meer dan 10 % worden vergroot; b. het aanpassen van opgenomen bepalingen in de voorafgaande artikelen, waarbij verwezen wordt naar bepalingen in wettelijke regelingen, indien deze wettelijke regelingen na het tijdstip van de tervisielegging van het ontwerpplan worden gewijzigd. 14.2 Wetgevingzone ‐ wijzigingsgebied 1 Burgemeester en wethouders zijn bevoegd de bestemming(en) ter plaatse van de aanduiding 'wetgevingzone – wijzigingsgebied 1' te wijzigen in de bestemming(en) 'Woongebied', 'Verkeer' en/of 'Water' met dien verstande dat: a. alle aanwezige bebouwing wordt gesloopt en in plaats hiervan mogen grondgebonden woningen worden opgericht; b. het bouwvlak eveneens gewijzigd mag worden voor een betere positionering van de woningen; c. de maximum goot‐ en bouwhoogte van de woningen bedragen 6 m respectievelijk 10 m; d. het wijzigingsplan moet milieutechnisch aanvaardbaar zijn, waarbij in ieder geval moet worden aangetoond dat: 1.

de bodem geschikt is voor het betreffende gebruik; 2. voldaan wordt aan de voorkeursgrenswaarde voor geluid dan wel een middels een hogere waarden procedure te verkrijgen hogere grenswaarde; 3. de aanwezige flora en fauna niet wordt aangetast; 4. er sprake is van een acceptabel woon‐ en leefklimaat; e. er wordt aangetoond dat de ontwikkeling voorziet in een actuele regionale behoefte; f. de ontwikkeling de uitoefening van bestaande bedrijven en hun bedrijfsvoering niet onevenredig belemmert; g. de ontwikkelingen passen in de omgeving en de parkeerbalans niet onevenredig wordt aangetast; h. overleg met het waterschap plaatsvindt in het kader van de watertoets; i. een planschaderisicoanalyse wordt uitgevoerd; j. er geen onevenredige aantasting plaatsvindt van: 1. de belangen van derden; 2. het straat‐ en bebouwingsbeeld; 3. de verkeersveiligheid; 4. de bouw‐ en gebruiksmogelijkheden van de aangrenzende gronden. k. na wijziging zijn de bepalingen uit de bestemmingen 'Woongebied', 'Water' respectievelijk 'Verkeer' onverkort van toepassing.

Rho adviseurs voor leefruimte

035100.20201245.001

46

Artikel 15

Overige regels

15.1 Werking wettelijke regelingen De wettelijke regelingen waarnaar in de regels wordt verwezen, gelden zoals deze luiden op het moment van vaststelling van het plan. 15.2 Parkeren Tenzij in hoofdstuk 2 expliciet is voorzien in een andere regel ten aanzien van de aanwezigheid van voldoende parkeergelegenheid, gelden de volgende regelingen: 15.2.1 Autoparkeren op eigen terrein Onverminderd het bepaalde in de artikelen 3 tot en met 9 dient bij de oprichting van een nieuw bouwwerk, de vergroting van een bestaand bouwwerk en/of de verandering in gebruik de inrichting van elk perceel zodanig te zijn dat voldoende ruimte aanwezig is om zowel het parkeren van auto's als het eventueel laden en lossen op eigen terrein te kunnen afwikkelen. Op eigen terrein dient voorzien te zijn in voldoende parkeeraccommodatie, inclusief parkeergelegenheid voor werknemers en bezoekers, conform de parkeernormen uit CROW‐publicatie 317 (Kencijfers parkeren en verkeersgeneratie) of de opvolger(s) daarvan. 15.2.2 Afwijken van het benodigd aantal parkeerplaatsen Burgemeester en wethouders zijn bevoegd af te wijken van het bepaalde onder lid 15.2.1 om minder parkeerplaatsen te realiseren dan noodzakelijk conform de parkeernormen.

15.2.3 Afwijken parkeren op eigen terrein Burgemeester en wethouders zijn bevoegd af te wijken van het bepaalde onder lid 15.2.1 indien voldoende parkeergelegenheid in de openbare ruimte aanwezig is of gerealiseerd kan worden.

Rho adviseurs voor leefruimte

035100.20201245.001

47

Hoofdstuk 4

Artikel 16

Overgangs‐ en slotregels

Overgangsrecht

16.1 Overgangsrecht bouwwerken Voor bouwwerken luidt het overgangsrecht als volgt: a. een bouwwerk dat op het tijdstip van inwerkingtreding van het bestemmingsplan aanwezig of in uitvoering is, dan wel gebouwd kan worden krachtens een omgevingsvergunning voor het bouwen, en afwijkt van het plan, mag, mits deze afwijking naar aard en omvang niet wordt vergroot: 1. gedeeltelijk worden vernieuwd of veranderd; 2. na het tenietgaan ten gevolge van een calamiteit geheel worden vernieuwd of veranderd, mits de aanvraag van de omgevingsvergunning voor het bouwen wordt gedaan binnen twee jaar na de dag waarop het bouwwerk is tenietgegaan; b. het bevoegd gezag kan eenmalig in afwijking van dit lid onder a een omgevingsvergunning verlenen voor het vergroten van de inhoud van een bouwwerk als bedoeld in dit lid onder a met maximaal 10%; c. dit lid onder a is niet van toepassing op bouwwerken die weliswaar bestaan op het tijdstip van inwerkingtreding van het plan, maar zijn gebouwd zonder vergunning en in strijd met het daarvoor geldende plan, daaronder begrepen de overgangsbepaling van dat plan. 16.2 Overgangsrecht gebruik Voor gebruik luidt het overgangsrecht als volgt: a. het gebruik van grond en bouwwerken dat bestond op het tijdstip van inwerkingtreding van het bestemmingsplan en hiermee in strijd is, mag worden voortgezet; b.

het is verboden het met het bestemmingsplan strijdige gebruik, bedoeld in dit lid onder a, te veranderen of te laten veranderen in een ander met dat plan strijdig gebruik, tenzij door deze verandering de afwijking naar aard en omvang wordt verkleind; c. indien het gebruik, bedoeld in dit lid onder a, na het tijdstip van de inwerkingtreding van het plan voor een periode langer dan een jaar wordt onderbroken, is het verboden dit gebruik daarna te hervatten of te laten hervatten; d. dit lid onder a is niet van toepassing op het gebruik dat reeds in strijd was met het voorheen geldende bestemmingsplan, daaronder begrepen de overgangsbepalingen van dat plan.

Rho adviseurs voor leefruimte

035100.20201245.001

48

Artikel 17

Slotregel

Deze regels worden aangehaald als: 'Regels van het bestemmingsplan Herziening Hoevelaar Fase 1'.

Rho adviseurs voor leefruimte

035100.20201245.001

BIJLAGEN BIJ DE REGELS

Bijlage 1 Standaard SvB

Rho adviseurs voor leefruimte

035100.20201245.001

Staat van bedrijfsactiviteiten categorie 1 t/m 3.2

SVB01-0253183-01B

SBI-1993 SBI-2008 VOLGNR OMSCHRIJVING

RISICO

CATEGORIE

01

01

-

LANDBOUW EN DIENSTVERLENING T.B.V. DE LANDBOUW

014

016

0

Dienstverlening t.b.v. de landbouw:

014

016

1

- algemeen (o.a. loonbedrijven): b.o. > 500 m²

014

016

2

- algemeen (o.a. loonbedrijven): b.o.<= 500 m²

2

014

016

3

- plantsoenendiensten en hoveniersbedrijven: b.o. > 500 m²

3.1

014

016

4

- plantsoenendiensten en hoveniersbedrijven: b.o. <= 500 m²

2

0142

0162

KI-stations

2

05

03

-

VISSERIJ- EN VISTEELTBEDRIJVEN

0502

032

0

Vis- en schaaldierkwekerijen

0502

032

1

- oester-, mossel- en schelpenteeltbedrijven

3.2

0502

032

2

- visteeltbedrijven

3.1

15

10, 11

-

VERVAARDIGING VAN VOEDINGSMIDDELEN EN DRANKEN

151

101, 102

0

Slachterijen en overige vleesverwerking:

151

101, 102

1

- slachterijen en pluimveeslachterijen

R

3.2

151

101

4

- vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. > 1000 m²

R

3.2

151

101

5

- vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. <= 1000 m²

3.1

151

101

6

- vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. <= 200 m²

3.1

151

101, 102

7

3.1

151

108

8

- loonslachterijen - vervaardiging van snacks en vervaardiging van kant-en-klaarmaaltijden met p.o. < 2.000 m²

152

102

0

Visverwerkingsbedrijven:

152

102

5

- verwerken anderszins: p.o. <= 1000 m²

3.2

152

102

6

- verwerken anderszins: p.o. <= 300 m²

3.1

1531

1031

0

Aardappelprodukten fabrieken:

1031 1032, 1532, 15331039

2

- vervaardiging van snacks met p.o. < 2.000 m²

0

Groente- en fruitconservenfabrieken:

1532, 15331032, 1039 1032, 1532, 15331039 1032, 1532, 15331039

1

- jam

3.2

2

- groente algemeen

3.2

3

- met koolsoorten

3.2

1551

1051

0

Zuivelprodukten fabrieken:

1551

1051

3

- melkprodukten fabrieken v.c. < 55.000 t/j

1552

1052

0

Consumptie-ijsfabrieken:

1552

1052

1

- consumptie-ijsfabrieken: p.o. > 200 m²

1552

1052

2

- consumptie-ijsfabrieken: p.o. <= 200 m²

1581

1071

0

Broodfabrieken, brood- en banketbakkerijen:

1581

1071

1

- v.c. < 7500 kg meel/week, bij gebruik van charge-ovens

2

1581

1071

2

- v.c. >= 7500 kg meel/week

3.2

1582

1072

Banket, biscuit- en koekfabrieken

3.2

1584

10821

0

1584

10821

2

3.2

1584

10821

3

Verwerking cacaobonen en vervaardiging chocolade- en suikerwerk: - cacao- en chocoladefabrieken vervaardigen van chocoladewerken met p.o. < 2.000 m² - cacao- en chocoladefabrieken vervaardigen van chocoladewerken met p.o. <= 200 m²

1584

10821

5

- Suikerwerkfabrieken zonder suiker branden: p.o. > 200 m²

1584

10821

6

- suikerwerkfabrieken zonder suiker branden: p.o. <= 200 m²

2

1585

1073

Deegwarenfabrieken

3.1

1586

1083

0

Koffiebranderijen en theepakkerijen:

1586

1083

2

- theepakkerijen

1589.2

1089

0

Soep- en soeparomafabrieken:

1

- zonder poederdrogen

3.2

Vervaardiging van wijn, cider e.d.

2

1531

1589.2 1089 1593 t/m 1102 t/m 1595 1104

3.1

3.1

R

3.1

R

3.2

R

3.2 2

2 R

3.2

3.2

Pagina 1 van 7

Staat van bedrijfsactiviteiten categorie 1 t/m 3.2

SVB01-0253183-01B

SBI-1993 SBI-2008 VOLGNR OMSCHRIJVING 17

RISICO

CATEGORIE

VERVAARDIGING VAN TEXTIEL

13 131

-

171 172

132

0

Weven van textiel:

172

132

1

- aantal weefgetouwen < 50

3.2

Textielveredelingsbedrijven

3.1

174, 175 139

Vervaardiging van textielwaren

3.1

176, 177 139, 143

Vervaardiging van gebreide en gehaakte stoffen en artikelen VERVAARDIGING VAN KLEDING; BEREIDEN EN VERVEN VAN BONT

3.1

173

Bewerken en spinnen van textielvezels

133

3.2

18

14

181

141

Vervaardiging kleding van leer

3.1

182

141

Vervaardiging van kleding en -toebehoren (excl. van leer)

2

183

142, 151

Bereiden en verven van bont; vervaardiging van artikelen van bont

3.1

19

15

192

151

Lederwarenfabrieken (excl. kleding en schoeisel)

3.1

193

152

3.1

20

16

Schoenenfabrieken HOUTINDUSTRIE EN VERVAARDIGING ARTIKELEN VAN HOUT, RIET, KURK E.D.

2010.1

16101

2010.2

16102

0

Houtconserveringsbedrijven:

2010.2

16102

-

-

-

VERVAARDIGING VAN LEER EN LEDERWAREN (EXCL. KLEDING)

Houtzagerijen

R

3.2

2

- met zoutoplossingen

3.1

203, 204, 205 162

0

Timmerwerkfabrieken, vervaardiging overige artikelen van hout

3.2

203, 204, 205 162

1

Timmerwerkfabrieken, vervaardiging overige artikelen van hout, p.o. < 200 m²

3.1

162902

Kurkwaren-, riet- en vlechtwerkfabrieken

2

21

17

-

KARTONWAREN

2112

1712

0

Papier- en kartonfabrieken:

2112

1712

1

- p.c. < 3 t/u

R

3.1

212

172

Papier- en kartonwarenfabrieken

R

3.2

2121.2

17212

0

Golfkartonfabrieken:

2121.2

17212

1

R

3.2

22

58

-

- p.c. < 3 t/u UITGEVERIJEN, DRUKKERIJEN EN REPRODUKTIE VAN OPGENOMEN MEDIA

221

581

Uitgeverijen (kantoren)

1

2222.6

18129

Kleine drukkerijen en kopieerinrichtingen

2

2223

1814

A

Grafische afwerking

1

2223

1814

B

Binderijen

2

2224

1813

Grafische reproduktie en zetten

2

2225

1814

Overige grafische aktiviteiten

2

223

182

1

23

19

-

Reproduktiebedrijven opgenomen media AARDOLIE-/STEENKOOLVERWERK. IND.; BEWERKING SPLIJT/KWEEKSTOFFEN

2320.2

19202

A

Smeeroliën- en vettenfabrieken

24

20

-

VERVAARDIGING VAN CHEMISCHE PRODUKTEN

2442

2120

0

Farmaceutische produktenfabrieken:

2442

2120

1

- formulering en afvullen geneesmiddelen

2442

2120

2

25

22

-

- verbandmiddelenfabrieken VERVAARDIGING VAN PRODUKTEN VAN RUBBER EN KUNSTSTOF

2512

221102

0

Loopvlakvernieuwingsbedrijven:

2512

221102

1

- vloeropp. < 100 m²

2513

2219

252

222

0

252

222

3

205

R

3.2

R

3.1 2

3.1

Rubber-artikelenfabrieken

R

Kunststofverwerkende bedrijven: - productie van verpakkingsmateriaal en assemblage van kunststofbouwmaterialen

Pagina 2 van 7

3.2

3.1

Staat van bedrijfsactiviteiten categorie 1 t/m 3.2

SVB01-0253183-01B

SBI-1993 SBI-2008 VOLGNR OMSCHRIJVING

RISICO

CATEGORIE

26

23

-

VERVAARDIGING VAN GLAS, AARDEWERK, CEMENT-, KALK- EN GIPSPRODUKTEN

261

231

0

Glasfabrieken:

261

231

1

- glas en glasprodukten, p.c. < 5.000 t/j

3.2

2615

231

Glasbewerkingsbedrijven

3.1

262, 263 232, 234

0

Aardewerkfabrieken:

262, 263 232, 234

1

- vermogen elektrische ovens totaal < 40 kW

2

262, 263 232, 234

2

- vermogen elektrische ovens totaal >= 40 kW

3.2

2661.2

23612

0

Kalkzandsteenfabrieken:

2661.2

23612

1

- p.c. < 100.000 t/j

3.2

2662

2362

Mineraalgebonden bouwplatenfabrieken

3.2

2665, 26662365, 2369

0

Vervaardiging van produkten van beton, (vezel)cement en gips:

2665, 26662365, 2369

1

- p.c. < 100 t/d

267

237

0

Natuursteenbewerkingsbedrijven:

267

237

1

- zonder breken, zeven en drogen: p.o. > 2.000 m²

3.2

267

237

2

- zonder breken, zeven en drogen: p.o. <= 2.000 m²

3.1

2681

2391

Slijp- en polijstmiddelen fabrieken

3.1

2682

2399

3.2

28

25, 31

-

Minerale produktenfabrieken n.e.g. VERVAARD. EN REPARATIE VAN PRODUKTEN VAN METAAL (EXCL. MACH./TRANSPORTMIDD.)

281

251, 331

0

Constructiewerkplaatsen

281

251, 331

1

- gesloten gebouw, p.o. >= 200 m²

3.2

281

251, 331

1a

- gesloten gebouw, p.o. < 200 m²

3.1

284

255, 331

B

Smederijen, lasinrichtingen, bankwerkerijen e.d. p.o. >= 200 m²

3.2

284

255, 331

B1

Smederijen, lasinrichtingen, bankwerkerijen e.d., p.o. < 200 m²

3.1

2851

2561, 3311

0

Metaaloppervlaktebehandelingsbedrijven:

2851

2561, 3311

1

- algemeen

2851

2561, 3311

11

- metaalharden

2851

2561, 3311

12

- lakspuiten en moffelen

R

3.2

2851

2561, 3311

2

- scoperen (opspuiten van zink)

R

3.2

2851

2561, 3311

3

- thermisch verzinken

3.2

2851

2561, 3311

4

- thermisch vertinnen

3.2 3.2 3.2

C

R

3.2

3.2 3.2

2851

2561, 3311

5

- mechanische oppervlaktebehandeling (slijpen, polijsten)

2851

2561, 3311

6

- anodiseren, eloxeren

2851

2561, 3311

7

- chemische oppervlaktebehandeling

2851

2561, 3311

8

- emailleren

2851

2561, 3311

9

- galvaniseren (vernikkelen, verchromen, verzinken, verkoperen ed)

3.2

2852

2562, 3311

1

Overige metaalbewerkende industrie

3.2

2852

2562, 3311

2

Overige metaalbewerkende industrie, inpandig, p.o. <200m²

3.1 3.2 3.1

3.2 R

3.2

287

259, 331

B

Overige metaalwarenfabrieken n.e.g.

287

259, 331

B

Overige metaalwarenfabrieken n.e.g.; inpandig, p.o. <200 m²

29

27, 28, 33

-

VERVAARDIGING VAN MACHINES EN APPARATEN

29

27, 28, 33

0

Machine- en apparatenfabrieken incl. reparatie:

29

27, 28, 33

1

- p.o. < 2.000 m²

30

26, 28, 33

-

VERVAARDIGING VAN KANTOORMACHINES EN COMPUTERS

30

26, 28, 33

A

2

31

26, 27, 33

-

Kantoormachines- en computerfabrieken incl. reparatie VERVAARDIGING VAN OVER. ELEKTR. MACHINES, APPARATEN EN BENODIGDH.

314

272

Accumulatoren- en batterijenfabrieken

3.2

316

293

Elektrotechnische industrie n.e.g.

2

3.2

Pagina 3 van 7

Staat van bedrijfsactiviteiten categorie 1 t/m 3.2

SVB01-0253183-01B

SBI-1993 SBI-2008 VOLGNR OMSCHRIJVING

32

26, 33

-

321 t/m 323261, 263, 264, 331

RISICO

VERVAARDIGING VAN AUDIO-, VIDEO-, TELECOM-APPARATEN EN -BENODIGDH. Vervaardiging van audio-, video- en telecom-apparatuur e.d. incl. reparatie

CATEGORIE

3.1

Fabrieken voor gedrukte bedrading VERVAARDIGING VAN MEDISCHE EN OPTISCHE APPARATEN EN INSTRUMENTEN Fabrieken voor medische en optische apparaten en instrumenten e.d. incl. reparatie VERVAARDIGING VAN AUTO'S, AANHANGWAGENS EN OPLEGGERS

3210

2612

3.1

33

26, 32, 33

-

33

26, 32, 33

A

34

29

343

293

35

30

-

Auto-onderdelenfabrieken VERVAARDIGING VAN TRANSPORTMIDDELEN (EXCL. AUTO'S, AANHANGWAGENS)

351

301, 3315

0

Scheepsbouw- en reparatiebedrijven:

351

301, 3315

1

- houten schepen

351

301, 3315

2

- kunststof schepen

R

3.2

354

309

Rijwiel- en motorrijwielfabrieken

R

3.2

355

3099

Transportmiddelenindustrie n.e.g.

36

31

-

VERVAARDIGING VAN MEUBELS EN OVERIGE GOEDEREN N.E.G.

361

310

1

Meubelfabrieken

3.2

361

9524

2

Meubelstoffeerderijen b.o. < 200 m²

1

362

321

Fabricage van munten, sieraden e.d.

2

363

322

Muziekinstrumentenfabrieken

2

364

323

Sportartikelenfabrieken

3.1

365

324

Speelgoedartikelenfabrieken

3.1

3663.1

Sociale werkvoorziening

2

3663.2

32991 32999

3.1

40

35

-

Vervaardiging van overige goederen n.e.g. PRODUKTIE EN DISTRIB. VAN STROOM, AARDGAS, STOOM EN WARM WATER

40

35

B0

40

35

40

35

2

R

3.2

3.1

3.2

B1

bio-energieinstallaties electrisch vermogen < 50 MWe: - covergisting, verbranding en vergassing van mest, slib, GFT en reststromen voedingsindustrie

R

3.2

B2

- vergisting, verbranding en vergassing van overige biomassa

R

3.2

40

35

C0

Elektriciteitsdistributiebedrijven, met transformatorvermogen:

40

35

C1

- < 10 MVA

2

40

35

C2

- 10 - 100 MVA

3.1

40

35

C3

- 100 - 200 MVA

3.2

40

35

D0

Gasdistributiebedrijven:

40

35

D3

- gas: reduceer-, compressor-, meet- en regelinst. Cat. A

1

40

35

D4

- gasdrukregel- en meetruimten (kasten en gebouwen), cat. B en C

2

40

35

D5

- gasontvang- en -verdeelstations, cat. D

40

35

E0

Warmtevoorzieningsinstallaties, gasgestookt:

40

35

E1

- stadsverwarming

3.2

40

35

E2

- blokverwarming

2

41

36

-

WINNING EN DISTRIBUTIE VAN WATER

41

36

A0

Waterwinning-/ bereiding- bedrijven:

41

36

A2

- bereiding met chloorbleekloog e.d. en/of straling

41

36

B0

Waterdistributiebedrijven met pompvermogen:

41

36

B1

- < 1 MW

2

41

36

B2

- 1 - 15 MW

3.2

Pagina 4 van 7

R

3.1

3.1

Staat van bedrijfsactiviteiten categorie 1 t/m 3.2

SVB01-0253183-01B

SBI-1993 SBI-2008 VOLGNR OMSCHRIJVING

RISICO

CATEGORIE

45

41, 42, 43

-

BOUWNIJVERHEID

45

41, 42, 43

0

Bouwbedrijven algemeen: b.o. > 2.000 m²

3.2

45

41, 42, 43

1

- bouwbedrijven algemeen: b.o. <= 2.000 m²

3.1

45

41, 42, 43

2

Aannemersbedrijven met werkplaats: b.o. > 1000 m²

3.1

- aannemersbedrijven met werkplaats: b.o.< 1000 m² HANDEL/REPARATIE VAN AUTO'S, MOTORFIETSEN; BENZINESERVICESTATIONS

2

45

41, 42, 43

3

50

45, 47

-

501, 502, 504 451, 452, 454

Handel in auto's en motorfietsen, reparatie- en servicebedrijven

2

501

451

Handel in vrachtauto's (incl. import en reparatie)

3.2

5020.4

45204

A

Autoplaatwerkerijen

3.2

5020.4

45204

B

Autobeklederijen

5020.4

45204

C

Autospuitinrichtingen

5020.5

45205

503, 504 453

1 R

3.1

Autowasserijen

2

Handel in auto- en motorfietsonderdelen en -accessoires

2

51

46

-

GROOTHANDEL EN HANDELSBEMIDDELING

5121

4621

0

Grth in akkerbouwprodukten en veevoeders

5122

4622

Grth in bloemen en planten

2

5123

4623

Grth in levende dieren

3.2

5124

4624

Grth in huiden, vellen en leder

R

3.1

3.1

5125, 513146217, 4631

Grth in ruwe tabak, groenten, fruit en consumptie-aardappelen

R

3.1

5132, 51334632, 4633

Grth in vlees, vleeswaren, zuivelprodukten, eieren, spijsoliën

R

3.1

5134

4634

Grth in dranken

2

5135

4635

Grth in tabaksprodukten

2

5136

4636

Grth in suiker, chocolade en suikerwerk

2

5137

4637

Grth in koffie, thee, cacao en specerijen

2

5138, 51394638, 4639

Grth in overige voedings- en genotmiddelen

2

514

464, 46733

Grth in overige consumentenartikelen

2

5151.1

46711

0

Grth in vaste brandstoffen:

5151.1

46711

1

- klein, lokaal verzorgingsgebied

5151.2

46712

0

Grth in vloeibare en gasvormige brandstoffen:

5151.3

46713

5152.2 /.3 46722, 46723

3.1

Grth minerale olieprodukten (excl. brandstoffen)

3.2

Grth in metalen en -halffabrikaten

3.2

5153

4673

0

Grth in hout en bouwmaterialen:

5153

4673

1

- algemeen: b.o. > 2000 m²

3.1

5153

4673

2

- algemeen: b.o. <= 2000 m²

2

5153.4

46735

4

zand en grind:

5153.4

46735

5

- algemeen: b.o. > 200 m²

3.2

5153.4

46735

6

- algemeen: b.o. <= 200 m²

2

5154

4674

0

Grth in ijzer- en metaalwaren en verwarmingsapparatuur:

5154

4674

1

- algemeen: b.o. > 2.000 m²

5154

4674

2

- algemeen: b.o. < = 2.000 m²

5155.1

46751

Grth in chemische produkten

R

3.2

5155.2

46752

Grth in kunstmeststoffen

R

2

5156

4676

Grth in overige intermediaire goederen

518

466

0

Grth in machines en apparaten:

518

466

1

- machines voor de bouwnijverheid

3.2

518

466

2

- overige

3.1

519

466, 469

Overige grth (bedrijfsmeubels, emballage, vakbenodigdheden e.d.)

2

Pagina 5 van 7

3.1 2

2

Staat van bedrijfsactiviteiten categorie 1 t/m 3.2

SVB01-0253183-01B

SBI-1993 SBI-2008 VOLGNR OMSCHRIJVING -

RISICO

CATEGORIE

DETAILHANDEL EN REPARATIE T.B.V. PARTICULIEREN

52

47

5261

4791

Postorderbedrijven/internetbedrijven (geen detailhandel)

3.1

527

952

Reparatie t.b.v. particulieren (excl. auto's en motorfietsen)

1

55

55

5552

562

60

49

6021.1

493

Bus-, tram- en metrostations en -remises

6022

493

Taxibedrijven

2

6023

493

3.2

6024

494

Touringcarbedrijven - Goederenwegvervoerbedrijven (zonder schoonmaken tanks) b.o. <= 1000 m²

603

495

Pomp- en compressorstations van pijpleidingen

2

63

52

DIENSTVERLENING T.B.V. HET VERVOER

6312

52102, 52109 A

Distributiecentra, pak- en koelhuizen

6312

52109

B

Opslaggebouwen (verhuur opslagruimte)

2

6321

5221

2

Stalling van vrachtwagens (met koelinstallaties)

3.2

64

53

-

POST EN TELECOMMUNICATIE

641

531, 532

642

61

A

71

77

-

711

-

LOGIES-, MAALTIJDEN- EN DRANKENVERSTREKKING Cateringbedrijven

-

1 -

2

VERVOER OVER LAND 3.2

3.1

R

3.1

Post- en koeriersdiensten

2

Telecommunicatiebedrijven VERHUUR VAN TRANSPORTMIDDELEN, MACHINES, ANDERE ROERENDE GOEDEREN

1

Personenautoverhuurbedrijven

2

712

7711 7712, 7739

Verhuurbedrijven voor transportmiddelen (excl. personenauto's)

3.1

713

773

Verhuurbedrijven voor machines en werktuigen

3.1

714

772

Verhuurbedrijven voor roerende goederen n.e.g.

2

72

62

-

COMPUTERSERVICE- EN INFORMATIETECHNOLOGIE

72

62

A

Computerservice- en informatietechnologie-bureau's e.d.

1

72

58, 63

B

Datacentra

2

-

SPEUR- EN ONTWIKKELINGSWERK

73

72

731

721

Natuurwetenschappelijk speur- en ontwikkelingswerk

732

Maatschappij- en geesteswetenschappelijk onderzoek

74

722 63, 69tm71, 73, 74, 77, 78, 80tm82

747

812

Reinigingsbedrijven voor gebouwen

3.1

7481.3

74203

2

75

84

Foto- en filmontwikkelcentrales OPENBAAR BESTUUR, OVERHEIDSDIENSTEN, SOCIALE VERZEKERINGEN

7525

8425

Brandweerkazernes

3.1

90

37, 38, 39

-

MILIEUDIENSTVERLENING

9001

3700

B

rioolgemalen

2

9002.1

381

A

Vuilophaal-, straatreinigingsbedrijven e.d.

3.1

9002.1

381

B

Gemeentewerven (afval-inzameldepots)

-

-

R

2 1

OVERIGE ZAKELIJKE DIENSTVERLENING

Pagina 6 van 7

R

3.1

Staat van bedrijfsactiviteiten categorie 1 t/m 3.2

SVB01-0253183-01B

SBI-1993 SBI-2008 VOLGNR OMSCHRIJVING

RISICO

CATEGORIE

9002.2

382

A0

Afvalverwerkingsbedrijven:

9002.2

382

A2

- kabelbranderijen

9002.2

382

A4

- pathogeen afvalverbranding (voor ziekenhuizen)

9002.2

382

A5

- oplosmiddelterugwinning

R

3.2

R

2

3.2

9002.2

382

A7

- verwerking fotochemisch en galvano-afval

9002.2

382

C0

Composteerbedrijven:

9002.2

382

C3

- belucht v.c. < 20.000 ton/jr

93

96

-

OVERIGE DIENSTVERLENING

9301.1

96011

A

Wasserijen en strijkinrichtingen

9301.1

96011

B

Tapijtreinigingsbedrijven

9301.2

96012

9301.3

96013

3.2 3.1 3.1

Chemische wasserijen en ververijen A

3.1

Wasverzendinrichtingen

R

2 2

Gebruikte afkortingen R

risico (Besluit externe veiligheid inrichtingen mogelijk van toepassing)

V

vuurwerkbesluit van toepassing

o.c.

opslagcapaciteit

p.c.

productiecapaciteit

p.o.

productieoppervlak

b.o.

bedrijfsoppervlak

v.c.

verwerkingscapaciteit

Pagina 7 van 7

Bijlage 2 Staat van Horeca‐activiteiten

Rho adviseurs voor leefruimte

035100.20201245.001

Staat van Horeca-activiteiten Categorie 1A: lichte horeca/ dagzaken met een bruto vloeroppervlak tot en met 250 m², zonder bezorg- en/of afhaalservice:  

automatiek, broodjeszaak, croissanterie, koffiebar, lunchroom, ijssalon, snackbar, tearoom, traiteur; snackbar/ cafetaria (geen avondopenstelling en/ of bezorgservice).

Het betreft winkelondersteunende horeca zonder alcoholvergunning. Categorie 1B: lichte horeca/ dagzaken met een bruto vloeroppervlak tot en met 250 m², met bezorg- en/of afhaalservice: 

Gelijk aan 1A, maar met bezorg- en/of afhaalservice.

Categorie 2A: horeca, zonder bezorg- en/of afhaalservice:  

bistro, brasserie, restaurant, eetcafé, snackbar/ cafetaria met avondopenstelling en/of alcoholvergunning, shoarmatent, grillroom; Gelijk aan categorie 1, met een bruto vloeroppervlak groter dan 250 m².

Categorie 2B: horeca met bezorg- en/of afhaalservice (pizza, shoarma, chinees, Mc Drive) 

Gelijk aan 2A, maar met bezorg- en/of afhaalservice.

Onder deze categorie vallen horeca-inrichtingen waarbij de exploitatie primair is gebaseerd op het verstrekken van maaltijden / eten. Alleen hebben zij of een drank- & horecavergunning zoals bistro, restaurant, eetcafé en/of zijn zij gedurende langere tijden (in de avond) geopend en hebben een verkeersaantrekkende werking zoals shoarmatenten en pizzeria's. Ook bedrijven en inrichtingen gericht op het verschaffen van logies, al of niet in combinatie met het verstrekken van consumpties en/of dranken, vallen onder deze categorie. Categorie 3: Middelzware horeca:  

(grand)café, bierhuis, biljartcentrum/snookercafé en proeflokaal. zalenverhuur (zonder regulier gebruik ten behoeve van feesten, muziek-/ dansevenementen)

In deze categorie zitten de horecabedrijven waarbij de exploitatie primair is gebaseerd op het verstrekken van dranken voor gebruik ter plaatse en die voor een goed functioneren ook een gedeelte van de nacht geopend zijn. Daardoor kunnen zij aanmerkelijke hinder voor de omgeving met zich meebrengen.

Categorie 4: Zware horeca: 

hotel, motel, pension, zalenverhuur/ partycentrum (regulier gebruik ten behoeve van feesten, muziek-/ dansevenementen), met horeca.

Met zware horeca worden de zaken aangeduid die gelet op vloeroppervlakte veel bezoekers trekken en waar geluid een belangrijk onderdeel is van de bedrijfsvoering.

Bijlage 3 Besluit hogere waarden

Rho adviseurs voor leefruimte

035100.20201245.001

1 van 12

Z/18/626544 - 677562

Gemeente Woudenberg Postbus 16 3930 EA Woudenberg

Datum Zaakkenmerk Briefnummer Uw nummer Onderwerp

16 juli 2018 Z-VERG-2018-0762 Z/18/626544 - 677562 Definitief besluit hogere waarden Wet geluidhinder Hoevelaar, fase 1

Contactpersoon Telefoonnummer E-mailadres Bijlage(n) Pagina

Mevr. C. de Jong 06-55498013 c.dejong@rudutrecht.nl 1 1 van 15

BESLUIT HOGERE WAARDEN WET GELUIDHINDER Onderwerp Op 8 mei 2018 is een aanvraag voor hogere waarden voor woningen ontvangen van de gemeente Woudenberg, Parklaan 1 te Woudenberg. Deze aanvraag is het gevolg van ruimtelijke ontwikkelingen die gepland zijn in het gebied Hoevelaar en vallen onder fase 1. In dit kader zijn de volgende ruimtelijke ontwikkelingen van belang:  Het realiseren van woningen in de geluidzone van de Stationsweg Oost, de Zegheweg, de Randweg en de nieuwe ontsluitingsweg en  De fysieke wijziging van Stationsweg Oost (N224) ten behoeve van de ontsluiting van de beoogde wijk. De aanvraag is geregistreerd onder nummer 668535.

Besluit Wij besluiten, gelet op de overwegingen die zijn opgenomen in dit besluit en gelet op:  artikel 110a van de Wet geluidhinder;  dat de Wet geluidhinder het college van burgemeester en wethouders de bevoegdheid geeft om binnen de grenzen van de gemeente een hogere waarde voor de ten hoogste toelaatbare geluidbelasting vast te stellen;  dat het vaststellen van hogere waarden voor geplande – en bestaande woningen in overeenstemming is met het gemeentelijk (geluid)beleid; hogere waarden vast te stellen voor :  65 nieuwe woningen binnen het plan Hoevelaar, fase 1 en  5 bestaande woningen aan de Stationsweg Oost nr. 185, 187, 189, 195 en 201.

Regionale uitvoeringsdienst Utrecht

Locatie Hoevelaar, fase 1

Team vergunningverlening bedrijven

<ontwerp>besluit d.d. 16 juli 2018/Z/18/626544 - 677562

2 van 12

Z/18/626544 - 677562

De vastgestelde hogere grenswaarden zijn in de bijlage bij dit besluit opgenomen.

Ondertekening College van burgemeester en wethouders van de gemeente Woudenberg namens hen,

Mevrouw mr. H. Vicino Teamleider Vergunningverlening Bedrijven RUD Utrecht

Afschriften Het origineel van deze beschikking te zenden aan de gemeente Woudenberg. Ter inzage Het ontwerp van dit besluit en alle op het besluit betrekking hebbende stukken hebben ter inzage gelegen. Gedurende deze inzagetermijn zijn geen zienswijzen ingediend. Het ontwerpbesluit kan dus ongewijzigd als definitief besluit Hogere waarden worden vastgesteld. Beroep aantekenen Als u het niet eens bent met dit besluit, kunt u beroep aantekenen. U heeft hiervoor 6 weken de tijd. Deze termijn begint de dag nadat dit besluit bekend is gemaakt. U kunt beroep aantekenen als u:  eerder al een zienswijze hebt ingediend tegen het ontwerpbesluit; 

kunt aantonen dat u niet in staat bent geweest om een zienswijze in te dienen tegen het ontwerpbesluit;

belanghebbende bent, en het niet eens bent met de wijzigingen in het besluit ten opzichte van het ontwerpbesluit.

Richt uw beroepschrift u aan de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Houd u er rekening mee dat u griffierecht moet betalen als u beroep aantekent. Voorlopige voorziening Het besluit treedt na de beroepstermijn in werking. Dit betekent dat de houder van de vergunning dan van zijn vergunning gebruik kan maken. Zijn er volgens u zwaarwegende belangen om de werking van het besluit te schorsen, dan kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, onder vermelding van voorlopige voorziening, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Dit kan alleen als u ook bezwaar heeft gemaakt. Wanneer u een voorlopige voorziening hebt aangevraagd, treedt het besluit pas in werking nadat hierop een beslissing is genomen. U vraagt een voorlopige voorziening aan bij Stuur bij uw verzoek om een voorlopige voorziening een kopie van uw bezwaarschrift en een afschrift van het besluit mee. Ook moet u vermelden wat de reden is om de vergunning te schorsen. Houd u er rekening mee dat u griffierecht moet betalen als u een voorlopige voorziening aanvraagt.

Regionale uitvoeringsdienst Utrecht

Locatie Hoevelaar, fase 1

Team vergunningverlening bedrijven

<ontwerp>besluit d.d. 16 juli 2018/Z/18/626544 - 677562

3 van 12

Z/18/626544 - 677562

Inhoudsopgave INHOUDELIJKE OVERWEGINGEN ........................................................................................................... 4 1

TOETSINGSKADER ....................................................................................................................... 4 1.1 Inleiding .................................................................................................................................. 4 1.2 De aanvraag............................................................................................................................. 4 1.3 Achtergrond ............................................................................................................................. 4 1.4 Situatie .................................................................................................................................... 5 1.5 Bron- en overdrachtsmaatregelen............................................................................................... 5

BIJLAGE: VASTGESTELDE HOGERE WAARDEN ....................................................................................... 7

Regionale uitvoeringsdienst Utrecht

Locatie Hoevelaar, fase 1

Team vergunningverlening bedrijven

<ontwerp>besluit d.d. 16 juli 2018/Z/18/626544 - 677562

4 van 12

Z/18/626544 - 677562

INHOUDELIJKE OVERWEGINGEN

1

TOETSINGSKADER

1.1

Inleiding

Het gebied Hoevelaar gelegen ten oosten van de kern Woudenberg zal conform het Masterplan Hoevelaar fasegewijs worden ontwikkeld. De gemeente Woudenberg is voornemens fase 1 te realiseren via het doorlopen van een planologische procedure ex. artikel 3.8 en 3.1 van de Wet ruimtelijke ordening. Deze eerste fase betreft, inclusief enkele particulieren ontwikkelingen langs de randen van het plangebied, 280 woningen . Bureau LievenseCSO heeft in 2016 een verkennend onderzoek uitgevoerd voor Hoevelaar fase 1. Aanvullend op dit onderzoek is door Rho Adviseurs onderzoek verricht naar het wegverkeerslawaai voor fase 1. Dit onderzoek bestaat uit twee onderdelen:  beoordelen van de geluidbelasting verkeerslawaai met betrekking tot de geplande woningen in de geluidzone van de Stationsweg Oost (N224), de Zegheweg, de Randweg en de nieuwe ontsluitingsweg en  beoordelen of, door wijzigingen in de verkeersintensiteiten als gevolg van de fysieke wijziging van de Stationsweg Oost, er sprake is van een toename van 1,5 dB of meer op de gevels van bestaande woningen langs de Stationsweg Oost (reconstructietoets). Uit bovenstaande beoordelingen is gebleken dat een hogere waarde procedure dient te worden gevolgd.

Ambtshalve is besloten, vanwege overschrijdingen van de voorkeursgrenswaarde als gevolg van het verkeer van de Stationsweg Oost, Zegheweg en de nieuwe ontsluitingsweg op de geplande woningen in het plangebied Hoevelaar, fase 1, een hogere waarde procedure op te starten. Uit de beoordelingen is ook gebleken dat door het fysiek aanpassen van de Stationsweg Oost de gevelbelasting van de woningen aan de Stationsweg 185, 187, 189, 195 en 201 zodanig is toegenomen dat er sprake is van een reconstructie Wet geluidhinder (Wgh). Daarom is tevens ambtshalve besloten om de hogere waarde procedure in het kader van de reconstructie Wgh gelijktijdig uit te voeren met de hierboven vermelde hogere waarde procedure.

1.2

De aanvraag

De aanvraag omvat het verzoek om voor totaal 65 nieuwe woningen (plan Hoevelaar, fase 1) en voor 5 bestaande woningen hogere waarden te verlenen.

Achtergrond De Wet geluidhinder

1.3

De Wet geluidhinder heeft tot doel het voorkomen of ten minste beperken van geluidhinder. In de Wet geluidhinder wordt het begrip zone gebruikt. Een zone vormt een buffer tussen de geluidbron enerzijds en de te beschermen ruimte anderzijds. Bepaalde verkeerswegen krijgen vanuit de Wet geluidhinder een wettelijke zone. Wanneer overwogen wordt om geluidgevoelige gebouwen te realiseren binnen deze wettelijke zone dienen ingevolge de Wet geluidhinder geldende grenswaarden in acht te worden genomen. Woningen zijn geluidgevoelige gebouwen ingevolge de Wet geluidhinder. Voor verschillende typen geluidbelastingen (o.a. wegverkeer/railverkeer) worden in de Wet geluidhinder grenswaarden aangegeven waarbij een ondergrens (voorkeursgrenswaarde) en een bovengrens (de maximaal toelaatbare geluidbelasting) gelden. In principe moet er altijd naar worden gestreefd de voorkeursgrenswaarde aan te houden. Afwijken van de voorkeursgrenswaarde is mogelijk zolang de wettelijke maximale grenswaarde niet wordt overschreden en de bron- en overdrachtsmaatregelen om de gevelbelasting te verlagen onvoldoende doeltreffend zijn dan wel stedenbouwkundige, verkeerskundige, vervoerskundige, landschappelijke of financiële bezwaren hebben.

Regionale uitvoeringsdienst Utrecht

Locatie Hoevelaar, fase 1

Team vergunningverlening bedrijven

<ontwerp>besluit d.d. 16 juli 2018/Z/18/626544 - 677562

5 van 12

Z/18/626544 - 677562

De betreffende overschrijdingen van de voorkeursgrenswaarden dienen in een besluit (Besluit hogere waarden) te worden vastgelegd.

Beleidsregels hogere waarden

In de beleidsregels hogere waarden Wet geluidhinder Gemeente Woudenberg 2012 zijn voorwaarden opgenomen voor woningen waarbij hogere waarden worden opgelegd. Eén van de voorwaarden is dat bij een hogere waarde de betreffende woning dient te beschikken over ten minste één geluidsluwe gevel. Omdat nog niet exact duidelijk is hoe de woningen worden gesitueerd, is in het bestemmingsplan Hoevelaar fase 1 in een planregel vastgelegd dat elke woning dient te beschikken over ten minste één geluidsluwe gevel.

1.4

Situatie

Met een planologische procedure ex. artikel 3.8 en 3.1 van de Wet ruimtelijke ordening wordt medewerking verleend zodat het mogelijk is om nieuwe woningen te realiseren binnen het plan Hoevelaar, fase 1. Daarnaast wordt het planologisch mogelijk gemaakt om Stationsweg Oost fysiek te wijzigen en een nieuwe ontsluitingsweg aan te leggen. De geplande woningen liggen in de geluidszone van de Stationsweg Oost, de Zegheweg de Randweg en de nieuwe ontsluitingsweg te Woudenberg. Vanwege de overschrijdingen van de grenswaarde bij de geplande woningen als gevolg van het verkeer van de Stationsweg Oost, de Zegheweg en de nieuwe ontsluitingsweg is besloten om voor de betreffende overschrijdingen een hogere waarde procedure op te starten.

Figuur 1 Locatie geplande woningen

1.5

Bron- en overdrachtsmaatregelen

Afwijken van de voorkeursgrenswaarde is mogelijk zolang de maximaal toelaatbare grenswaarde niet wordt overschreden en de bron- en overdrachtsmaatregelen om de geluidbelasting op de gevel te verlagen onvoldoende doeltreffend zijn dan wel stedenbouwkundige, verkeerskundige, vervoerskundige, landschappelijke of financiële bezwaren hebben.

Regionale uitvoeringsdienst Utrecht

Locatie Hoevelaar, fase 1

Team vergunningverlening bedrijven

<ontwerp>besluit d.d. 16 juli 2018/Z/18/626544 - 677562

6 van 12

Z/18/626544 - 677562

Maatregelen aan de bron

Het verlagen van de maximum snelheid, het terugdringen van het verkeersaanbod en aanpassen van het wegdektype zijn voorbeelden van maatregelen aan de bron. De Stationsweg Oost behoort tot de hoofdverkeerstructuur en ontsluit Woudenberg in oostelijke richting. De weg maakt onderdeel uit van de Provincialeweg N224. Derhalve zijn aanpassingen als het wijzigen van de functie van deze weg waarmee het gebruik teruggedrongen kan worden of het verlagen van de maximum snelheid geen reële maatregelen. Met betrekking tot de Zegheweg kan gesteld worden dat deze behoort tot de laagst mogelijke wegcategorie zoals beschreven is in de landelijke richtlijnen van Duurzaam & Veilig. Volgens deze richtlijnen kennen erftoegangswegen in het buitengebied minimaal een snelheidsregime van 60 km/u. Een verdere afwaardering is buiten de bebouwde kom niet mogelijk. Voor de nieuwe ontsluitingsweg is gelet op de ontsluitende functie van de nieuwe wijk Hoevelaar fase 1 met 280 woningen het wenselijk om een 50 km/u gebiedsontsluitingsweg te hanteren. Het afwaarderen van de toekomstige ontsluitingsweg stuit op overwegende bezwaren vanuit verkeerskundig perspectief. Een andere maatregel aan de bron is het toepassen van een geluidreducerende wegdekverharding. Door toepassing van geluidreducerend asfalt kan een reductie van 3 á 4 dB behaald worden.

De Stationsweg Oost is reeds voorzien van een geluidreducerende deklaag, hier is in het akoestisch rekenmodel dan ook al rekening mee gehouden (deklaag SMA NL8 G+). Voor de nieuwe ontsluitingsweg geldt dat in een stedelijke omgeving (binnen de bebouwde kom) geluidreducerend asfalt beperkt toepasbaar is. Bij kruisingen en bochten wordt de slijtage van de wegdekverharding vanwege optrekkend en afremmend verkeer dermate versneld, dat de onderhoudskosten aan de weg zeer hoog worden. De overschrijding van de voorkeursgrenswaarde als gevolg van het 60 km/u deel van de Zegheweg is dermate beperkt dat geluidreducerend asfalt op bezwaren van financiële aard zal stuiten.

Maatregelen in het overdrachtsgebied

Hieronder vallen maatregelen zoals het toepassen van geluidsschermen of het vergroten van de afstand tussen de geluidsbron en de gevels van de ontwikkeling. Maatregelen in het overdrachtsgebied in de vorm van geluidsafschermende voorzieningen zijn een scherm of wal. Om overal aan de voorkeursgrenswaarde te kunnen voldoen is in onderhavige situatie een hoog scherm noodzakelijk op de perceelgrens of nabij het plangebied parallel aan de Stationsweg oost. Dergelijke geluidafschermende voorzieningen zijn in stedelijk gebied niet toepasbaar en stuiten op bezwaren van stedenbouwkundige aard. Bovendien maakt de huidige bebouwing langs de Stationsweg Oost het fysiek onmogelijk om een scherm of wal op landschappelijke wijze in te passen. De maatregel “het vergroten van de afstand” is niet wenselijk omdat het in strijd is met het stedenbouwkundig plan.

Regionale uitvoeringsdienst Utrecht

Locatie Hoevelaar, fase 1

Team vergunningverlening bedrijven

<ontwerp>besluit d.d. 16 juli 2018/Z/18/626544 - 677562

7 van 12

Z/18/626544 - 677562

BIJLAGE: VASTGESTELDE HOGERE WAARDEN Wij hebben besloten, in overweging nemende dat, 

bij 65 nieuwe woningen, gepland in het plan Hoevelaar, fase 1, de vermelde voorkeursgrenswaarde van 48 dB ten gevolge van wegverkeer wordt overschreden;

door toename van de verkeersintensiteit als gevolg van de fysieke wijziging van de Stationsweg Oost, er sprake is van een toename van 1,5 dB of meer op de gevels van 5 bestaande woningen langs Stationsweg Oost en dat bij deze woningen ook de voorkeursgrenswaarde van 48 dB ten gevolge van wegverkeer wordt overschreden;

het toepassen van overdrachtsmaatregelen, gericht op het terugbrengen van de te verwachten geluidbelasting tot de voorkeurswaarden, overwegende bezwaren ontmoet van financiële- en stedenbouwkundige aard;

de Wet geluidhinder het college van burgemeester en wethouders de bevoegdheid geeft om binnen de grenzen van de gemeente een hogere waarde voor de ten hoogste toelaatbare geluidbelasting vast te stellen;

het vaststellen van hogere waarden voor de woningen in overeenstemming is met het gemeentelijk (geluids)beleid; en gelet op het bepaalde in de Wet geluidhinder en het Besluit geluidhinder, om: 1.

Op basis van artikel 110a van de Wet geluidhinder de volgende hogere waarden vast te stellen overeenkomstig de resultaten uit het akoestisch onderzoek wegverkeerslawaai, Hoevelaar fase 1, gemeente Woudenberg, Rho Adviseurs vooor leefruimte, datum 7 mei 2018 Tabel 1 Overzichte hogere waarden geplande woningen plan Hoevelaar, fase 1 Contour 48 dB- 51 dB, contour, zie figuur 3 51 dB- 55 dB, contour, zie figuur 3 55 dB- 59 dB, contour, zie figuur3 48 dB- 51 dB, contour, zie figuur 4 48 dB- 51 dB, contour, zie figuur 4

Bron

Aantal woningen

Stationsweg Oost

34

Maximaal te verlenen hogere waarde 51 dB

Stationsweg Oost

8

55 dB

Stationsweg Oost

8

59 dB

Zegheweg

5

51 dB

Nieuwe ontsluitingsweg

10

51 dB

Regionale uitvoeringsdienst Utrecht

Locatie Hoevelaar, fase 1

Team vergunningverlening bedrijven

<ontwerp>besluit d.d. 16 juli 2018/Z/18/626544 - 677562

8 van 12

Z/18/626544 - 677562

Figuur 3 Contour Stationsweg Oost

Regionale uitvoeringsdienst Utrecht

Locatie Hoevelaar, fase 1

Team vergunningverlening bedrijven

<ontwerp>besluit d.d. 16 juli 2018/Z/18/626544 - 677562

9 van 12

Z/18/626544 - 677562

Figuur 4 Contour Zegheweg

Regionale uitvoeringsdienst Utrecht

Locatie Hoevelaar, fase 1

Team vergunningverlening bedrijven

<ontwerp>besluit d.d. 16 juli 2018/Z/18/626544 - 677562

10 van 12

Z/18/626544 - 677562

Figuur 5 Contour Nieuwe ontsluitingsweg

Regionale uitvoeringsdienst Utrecht

Locatie Hoevelaar, fase 1

Team vergunningverlening bedrijven

<ontwerp>besluit d.d. 16 juli 2018/Z/18/626544 - 677562

11 van 12

Z/18/626544 - 677562

Tabel 2 Overzicht hogere waarden bestaande woningen Stationsweg Oost (a.g.v. reconstructie Wgh) Beoordelingspunt (zie figuur 6 en 7)

Adres

Hoogte (1,5 m) Lden

Hoogte (4,5 m) Lden

1 2 3 4* 5* 6* 7*

Stationsweg Oost 185 Stationsweg Oost 187 Stationsweg Oost 189 Stationsweg Oost 195 Stationsweg Oost 195 Stationsweg Oost 201 Stationsweg Oost 201

50 52 54 57 53 61 56

52 54 56

61 57

* Woning Stationsweg Oost 195 en 201 zijn gepland om te worden slopen, voor deze woningen waren middels een beschikking (kenmerk IenM/BSK-2016/76480) hogere waarden vastgelegd die ca. 2 dB lager waren.

Figuur 6 Beoordelingspunten 1, 2, 3, 4 en 5 bestaande woningen Stationsweg Oost (m.b.t. reconstructie Wgh)

Regionale uitvoeringsdienst Utrecht

Locatie Hoevelaar, fase 1

Team vergunningverlening bedrijven

<ontwerp>besluit d.d. 16 juli 2018/Z/18/626544 - 677562

12 van 12

Z/18/626544 - 677562

Figuur 7 Beoordelingspunten 6 en 7 bestaande woningen Stationsweg Oost (m.b.t. reconstructie Wgh)

2.

Het in lid 1 bedoelde besluit, zodra dit onherroepelijk is geworden, conform artikel 110i van de Wet geluidhinder zo spoedig mogelijk in te laten schrijven in openbare registers van het Kadaster. Deze registratieplicht komt overeen met de registratieplicht die voortvloeit uit de Wet Kenbaarheid Publiekrechtelijke beperkingen (WKPB).

Regionale uitvoeringsdienst Utrecht

Locatie Hoevelaar, fase 1

Team vergunningverlening bedrijven

<ontwerp>besluit d.d. 16 juli 2018/Z/18/626544 - 677562

VERBEELDING

25

23

34

26 24

21

20

17 15

25 23

28

21

26 24

19

22

18

13

an

3

Elzenhof 52a

54

10

58 60

8

3

6 4 2

Wilgen laan

3a

1

3

62 64

1

2 4

3b

6

12

Esse

5

2

4

56

7

4

2

14

9

6

1

52

16

11

8

nlaan

5

5

18

13

10

5 3

52b

15

12

Beukenla

7

1

50b

17

14

9

50a

20

16

11

50

32 30

27

22

19

36

29

28

Zegheweg

44b 44a

8

Prunushof

2

66

6 8

5

4

6

12

8

68

10

10 12

14 16

1

18 20 22 24

14

26 28

70

15

8

19 21

11

23

15 25

27

29

31

9

11

72 33

35

7

37 39

5

74

41 Esdoo rnlaan

8a

Zegh eweg

13

17

9

43 76

Goude n Rege

Lariks laan

78

51

7

de

Esdoo rnlaan

47 49

Huisste

2-32

n

45

80

14

2

5

16 laan

18

3

Lariks

20

1 56

52

Lariks

Lariks laan

26 28

54

laan

24 30 32

50

34 36 42 4 4

28

Zegheweg

38 40

3 46 48

6

40

231

4

229 227

1

161a 1 61b 163 1 65 167 16 9

2 171

173

13 211-2

209

173a

175

nsweg West

17 7

1 215 2

7

21 219 2

223

225

179

154 203c

203d

207

205 181

2b

183

152

203b

1

185 187

94

203

195

189

96

201

98 100

150a

2a

191 193

102

104 1 06

148 108

2

150

146

112a 110

112

4

6

8

144

114

10a

142

12

136 120

122

10b

10

14

134

126

14

112b

112c

14 n Ra

eg dw

Plangebied 120a

126

Plangrens

Dubbelbestemmingen 69

128

2 71

73

75 7 7

Heinela an

WR-A-2

130

Waarde - Archeologie 2 (vervallen) 12a

Functieaanduidingen 79

(bw)

bedrijfswoning (vervallen)

38

GEMEENTE O DENBERG Herziening Hoevelaar fase 1

bestemmingsplan 3

PROJECT

20201245.001

FORMAAT

A1

SCHAAL

1:1000

KAART

1/1

Vastgesteld

GETEKEND

f.t.

Ontwerp

20-07-2021

IDN

NL.IMRO.0351.BP2021hoevelrhz1-ow01

Concept

22-12-2020

RHO ADVISE RS

info@rho.nl www.rho.nl

N

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://gemeentebestuur.woudenberg.nl/api/v1/meetings/1681/documents/36815