CConstaterende datVlaardingen
Koppel je AI →
Document · PDF

26-16 Bijlage 4 - Concept Begroting 2027 - 2e Begrotingswijziging 2026

Gemeenteraad 11 juni 2026, gemeente VlaardingenBij agendapunt: Vaststellen zienswijze 2e begrotingswijziging 2026 en conceptbegroting 2027 VRR15.787 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 2

Mensgericht leiderschap en betrouwbare sturing Om de mensgerichtheid en betrouwbaarheid van onze sturing en leiderschap te versterken gaan wij dit jaar de strategische besluiten actief toetsen op hun impact voor inwoners, ketenpartners en medewerkers. Hiermee willen wij ruimte creëren voor professionele afwegingen en signalen uit de praktijk benutten. Daarnaast kiezen wij voor leidinggevenden die actief luisteren, helder richting geven op basis van de missie en visie van de VRR, feedback geven en zorgen voor een omgeving waarin medewerkers zich gesteund voelen om hun werk goed te doen, samenwerken en gezamenlijk verantwoordelijkheid nemen. Hiervoor wordt een organisatie breed leiderschapstraject ontwikkeld. Innovatie digitalisering en informatieveilig werken Komend jaar blijven wij investeren in een veilige betrouwbare en moderne informatievoorziening. Er wordt gekeken naar het opzetten van governance voor de inzet van AI en nieuwe technologieën, inclusief de eerste pilots. Hiermee wordt ervaring opgedaan met toepassingen die het werk veiliger, efficiënter of voorspelbaarder kunnen maken. Daarbij wordt veel aandacht besteed aan digitale vaardigheden en verantwoorde toepassing. Een voorbeeld van zo’n toepassing is het ontwikkelen van dashboards met betrouwbare sturingsinformatie.

Komend jaar wordt hiervoor een inventarisatie gedaan naar de behoefte aan sturingsinformatie en wordt een plan van aanpak gemaakt voor het ontwikkelen van deze dashboard. In aansluiting daarop wordt ingezet op het voldoen aan de wettelijke eisen en het landelijk vastgestelde beveiligingsniveau op het gebied van informatieveiligheid. Daarnaast wordt een bewustwordingscampagne gestart, zodat onze medewerkers hun eigen verantwoordelijkheid daarin kunnen nemen. Duurzaam en maatschappelijke verantwoord. In 2040 willen wij een klimaat neutrale en circulaire organisatie zijn. Wij werken er aan om duurzaamheid steeds meer onderdeel van het dagelijks handelen te maken. Dit gaan wij doen door verder uitvoering te geven aan het duurzaamheidsprogramma en het geven trainingen en uitvoeren van bewustwordingsactiviteiten. Een en ander zal ook vastgelegd worden in rapportages.

Begroting VRR 2027 en 2e begrotingswijziging 2026 VRR / 24

Classificatie: VRR-Standaard (V2)

2.5 Openbaarheidsparagraaf De Wet open overheid (WOO) heeft de Wet openbaarheid van bestuur vervangen. Het doel van de Woo is een meer transparante en actief openbaar makende overheid. De Woo verplicht tot het actief, uit eigen beweging, openbaar maken van documenten. Daarnaast is er de verplichting tot het op orde brengen van de informatiehuishouding van het bestuursorgaan. Hier wordt komend jaar verder invulling aan gegeven.

25

3 /Financiën 3.1 Financiële ontwikkeling Op basis van de realisatie en de ontwikkelingen van de laatste maanden en de jaarrekening 2025 is een 2e begrotingswijziging 2026 en de begroting 2027 opgesteld. Hierin zijn alle financiële wijzigingen verwerkt die bij het opstellen van de 1e begrotingswijziging 2026 nog niet bekend waren. Voor de begroting 2027 is uitgegaan van de kadernota van 2027 en zijn de nieuwste ontwikkelingen toegevoegd. De belangrijkste financiële uitgangspunten en ontwikkelingen worden hieronder toegelicht: Ontwikkelingen gemeentelijke bijdragen: De colleges van Burgemeester en Wethouders van alle deelnemende gemeenten hebben een indexeringspercentage vastgesteld dat gebruikt mag worden voor het opstellen van de begroting 2027. Vanaf 2027 is er een nieuwe berekeningssystematiek die beter aansluit bij de indexering die gemeenten ontvangen via het gemeentefonds. Vanwege de overstap naar de nieuwe systematiek wordt geen correctie toegekend over 2025 en 2026 en wordt enkel een indexeringspercentage toegepast over 2027. Brede doeluitkering Rampenbestrijding (BDuR): Voor de hoogte van de BDuR is uitgegaan van de brief van het ministerie van Justitie en Veiligheid inclusief een indexering van 1,5% voor 2026.

Pilot noodsteunpunten Het ministerie van Justitie en Veiligheid heeft in februari 2026 aangegeven dat voor de uitvoering van de pilot noodsteunpunten een bedrag van €400.000 per regio beschikbaar wordt gesteld. In de loop van 2026 vindt een evaluatie van de pilot plaats, waarbij ook wordt bepaald hoe de verdere financiering wordt vormgegeven. In het jaar 2025 is er al een reserve getroffen die in 2026 gebruikt zal worden om de extra kosten voor de pilot te dekken. Cao-onderhandelingen 2025 - 2027: Er is een nieuwe Cao Veiligheidsregio’s vastgesteld die in werking treedt met terugwerkende kracht naar 1 augustus 2025 en een looptijd heeft van twee jaar. Er is afgesproken dat de salarissen per 1 augustus 2025 met 4,1% worden verhoogd, per 1 augustus 2026 met 3,1% en per 1 januari 2027 met 0,1%. Voor de begroting 2027 is daarnaast rekening gehouden met een aanvullende stijging van de salarislasten na deze Cao-periode. Kapitaallasten - afschrijvingen: Gelet op de ontwikkelingen in de markt en op basis van de ervaringen in de afgelopen twee jaar is een ingeschatte vertraging ingeboekt op het geplande investeringsprogramma, waarmee de kapitaalasten met 2% zijn verminderend t.o.v 1ste begrotingswijziging 2026. DVO+ Wijkbrandweerman: De gemeente Lansingerland beëindigt met ingang van 2027 het contract voor de wijkbrandweermannen.

DVO+ A evenementen: Een aantal gemeenten wil graag de advisering van A-evenement onderbrengen bij de VRR. Aan negen gemeenten een dienstverleningsovereenkomst (DVO+) voor totaal 125k aangeboden. Ontwikkeling kosten 2027: Voor de ontwikkeling van de materiële kosten in 2027 is er rekening gehouden met de indexatie van 3,41% voor 2027. FLO: De kosten van de FLO-regeling nemen verder toe doordat het Rijk de RVU-drempel (Regeling Vervroegd Uittreden) stapsgewijs verhoogt naar 65% in 2028. Door deze verhoging wordt een kleiner deel van de uitkeringen fiscaal vrijgesteld. Hierdoor stijgt de fiscale lastendruk voor werkgevers, wat de totale kosten van de FLO-regeling aanzienlijk verhoogt.

Begroting VRR 2027 en 2e begrotingswijziging 2026 VRR / 26

Classificatie: VRR-Standaard (V2)

UWV-gelden: In de afgelopen jaren zien wij een toename van de UWV gelden, met name als gevolg van gewijzigde regelgeving, zoals de uitbreiding van het (betaald) ouderschapsverlof. Hierdoor wordt frequenter en voor langere perioden een beroep gedaan op UWVcompensaties. Voor de begroting is een gemiddeld bedrag opgenomen op basis van de realisaties van de afgelopen jaren. Ambulancedienst: De overleggen met de zorgverzekeraars over het definitieve budget voor de ambulancezorg op basis van de “Wet Marktordening Gezondheidszorg" zijn voor 2026 afgerond. Naar verwachting worden de gemaakte afspraken binnenkort ondertekend. Een belangrijk onderdeel van de afspraken is, dat het beschikbaarheidsbudget voor ambulancezorg in 2026 wordt gebaseerd op de werkelijke kosten. Dit betekent dat er in 2026 geen verrekening plaatsvindt op basis van het aantal diensten. Voor het budget in 2027 moeten de onderhandelingen met de zorgverzekeraars nog beginnen. In afwachting van de uitkomsten hiervan is in de opbrengsten al rekening gehouden met de verwachte loonstijging.

27

Begroting VRR 2027 en 2e begrotingswijziging 2026

3.2 Overzicht van de baten en lasten per programma 2026-2030 Programma's ( x € 1.000) Ambulancezorg Brandweerzorg Risico- en Crisisbeheersing Weerbaarheid Overhead Financieringsfunctie Totaal lasten Ambulancezorg Brandweerzorg Risico- en Crisisbeheersing Weerbaarheid Overhead Financieringsfunctie Totaal baten Resultaat voor bestemming Ambulancezorg Brandweerzorg Risico- en Crisisbeheersing Weerbaarheid Toevoeging bestemmingsreserve Ambulancezorg Brandweerzorg Risico- en Crisisbeheersing Weerbaarheid Onttrekking bestemmingsreserve Resultaat na bestemming

1e bw 2026 74.474 108.120 15.539 120 35.345 641 234.238 80.440 134.920 15.509 120 85 400 231.474 -2.764 1.163 1.163 199 1.232 1.150 2.581 -1.346

Wijzigingen -201 430 44 785 755 -0 1.812 -212 713 577 280 90 350 1.798 -14 -14 -14 -0 -0 -1.150 1.150 -0 -0

2e BW 2026 74.272 108.550 15.582 905 36.100 641 236.050 80.228 135.633 16.086 400 175 750 233.273 -2.778 1.149 1.149 199 1.232 1.150 2.581 -1.346

Wijzigingen 1.447 3.851 669 -905 252 -36 5.278 1.592 5.025 1.871 -400 44 -77 8.055 2.778 -202 -202 0 -237 -1.150 -1.387 1.593

2027

2028

2029

2030

75.719 112.401 16.251 36.352 605 241.328 81.820 140.658 17.958 219 673 241.328 947 947 199 995 1.194 247

75.597 112.904 16.378 35.433 1.016 241.328 81.820 140.658 17.958 219 673 241.328 639 639

75.597 112.363 16.427 35.492 1.449 241.328 81.820 140.658 17.958 219 673 241.328 631 631

75.597 112.363 16.427 35.492 1.449 241.328 81.820 140.658 17.958 219 673 241.328 631 631

721 721 83

1.295 1.295 663

915 915 284

In de meerjarenraming wordt uitgegaan van constante prijzen. Fluctuaties worden veroorzaakt door verschuivingen in de kapitaalslasten.

Begroting VRR 2027 en 2e begrotingswijziging 2026 VRR / 28

Classificatie: VRR-Standaard (V2)

Begroting VRR 2027 en 2e Begrotingswijziging 2026

3.3 Verschillenanalyse per programma Verschillenanalyse 2026 De verschillen tussen de 1e en 2e begrotingswijziging 2026. Ambulancezorg 2e begrotingswijziging 2026:

Brandweer 2e begrotingswijziging 2026: Brandweerzorg ( x € 1.000)

1e BW 2026

Wijzigingen 2026

Totaal lasten

108.120

Totaal baten Saldo van de baten en lasten

2e BW 2026

430

108.550

134.920

713

135.633

26.800

283

27.083

Afwijkingen op de lasten en baten: De doorwerking van de herijking van het meerjaren-onderhoudsplan resulteert in een lastenstijging van €400k. Aan de baten kant worden er hoger overige baten verwacht en hogere UWV-baten

Risico & Crisisbeheersing 2e begrotingswijziging 2026: Risico- en crisisbeheersing ( x € 1.000)

1e BW 2026

Wijzigingen 2026

2e BW 2026

Totaal lasten

15.539

43

15.582

Totaal baten

15.509

577

16.086

-30

534

504

Saldo van de baten en lasten

Afwijkingen op de baten: De mutatieafwijking wordt verklaard door hogere opbrengsten uit de DVO+-afspraken en een toename van UWV-baten. Weerbaarheid 2e begrotingswijziging 2026:

Weerbaarheid ( x € 1.000) Totaal lasten Totaal baten Saldo van de baten en lasten

1e BW 2026

Wijzigingen 120 120 -

785 280 -505

2e BW 2026 905 400 -505

Afwijkingen op de baten en lasten: De resterende hogere lasten worden gedekt vanuit de in 2025 gevormde reservering.

29

Begroting VRR 2027 en 2e begrotingswijziging 2026

Overhead 2e begrotingswijziging 2026:

Overhead ( x € 1.000)

1e BW 2026

Wijzigingen

2e BW 2026

Totaal lasten

35.345

755

36.100

Totaal baten

85

90

175

-35.260

-665

-35.925

Saldo van de baten en lasten

Afwijking op de lasten De hogere lasten worden met name veroorzaakt door hogere personeelskosten waaronder kosten die verband houden met de PTSS-regeling en door de doorwerking van de herijking van het meerjaren onderhoudsplan. Toelichting 2027 De verschillen in 2027 t.o.v. tweede begrotingswijziging 2026 zijn per programma als volgt:

Begroting VRR 2027 en 2e begrotingswijziging 2026 VRR / 30

Classificatie: VRR-Standaard (V2)

Begroting VRR 2027 en 2e Begrotingswijziging 2026

Ambulancezorg begroting 2027: 2e BW 2026

Wijzigingen 2027

Totaal lasten

74.272

1.447

75.719

Totaal baten

80.228

1.592

81.820

Saldo van de baten en lasten

5.956

145

6.101

Ambulancezorg ( x € 1.000)

Begroting 2027

Het programma Ambulancezorg wordt op basis van nacalculatie vergoed. Afwijkingen op de lasten en baten: De afwijking komt voort uit de indexatie van 2% op de lasten en baten. Brandweer begroting 2027: Brandweerzorg ( x € 1.000) Totaal lasten

Wijzigingen 2027 108.550 3.850

Totaal baten

135.633

5.025

140.658

Saldo van de baten en lasten

27.083

1.174

28.258

2e BW 2026

Begroting 2027 112.400

Afwijkingen op de lasten en baten: De lasten zijn voor 2027 geïndexeerd met 3,41%. De gemeentelijke bijdrage stijgt met 3,41% en er is rekening gehouden met een stijging van de BDuR. Risico & Crisisbeheersing begroting 2027:

2e BW 2026

Wijzigingen 2027

Totaal lasten

15.582

669

16.251

Totaal baten

16.086

1.871

17.957

504

1.202

1.706

Risico- en crisisbeheersing ( x € 1.000)

Saldo van de baten en lasten

Begroting 2027

Afwijking op de lasten en baten De lasten zijn voor 2027 geïndexeerd met 3,41%. Aan de batenkant is een verhoging doorgevoerd op basis van de indexatie op de gemeentelijke bijdrage en de BDuR.

31

Begroting VRR 2027 en 2e begrotingswijziging 2026

Weerbaarheid begroting 2027:

Weerbaarheid ( x € 1.000) Totaal lasten

2e BW Wijzigingen 2026 2027 905 -905

Begroting 2027 -

Totaal baten

400

-400

-

Saldo van de baten en lasten

-505

505

-

Wijzigingen 2027

Incidenteel

Weerbaarheid Wijziging op lasten Totaal wijzigingen op de lasten Wijziging op baten Totaal wijzigingen op de baten Saldo verschillen

-905 -905 -400 -400 505

Structureel

-

-905 -905 -400 -400 505

Afwijking op lasten en baten:Voor het netwerk van noodsteunpunten en coördinatiepunten gaat de VRR samenwerken met de gemeenten. 2026 zal in het teken staan van pilots. Samen met gemeenten en crisispartners wordt getest hoe de noodsteunpunten en coördinatiepunten in onze regio effectief kunnen worden ingericht. Op basis van de resultaten van deze pilots zal eind 2026 bepaald worden, wat er in 2027 (en verder) gaat gebeuren en hoe de verdeling van de middelen tussen de veiligheidsregio en gemeenten gaat plaatsvinden. Overhead begroting 2027

Overhead ( x € 1.000)

2e BW 2026 Wijzigingen

Begroting 2027

Totaal lasten

36.100

252

36.352

Totaal baten

175

44

219

-35.925

-208

-36.133

Saldo van de baten en lasten

Begroting VRR 2027 en 2e begrotingswijziging 2026 VRR / 32

Classificatie: VRR-Standaard (V2)

Begroting VRR 2027 en 2e Begrotingswijziging 2026

3.4 Overzicht van baten en lasten – structureel en incidenteel.

Het project ‘opvang ontheemden Oekraïne’ is een tijdelijk project dat als incidenteel wordt beschouwd. In 2026 zal de veiligheidsregio de zorgtaken van de regeling blijven uitvoeren. De Richtlijn Tijdelijke Bescherming (RTB) eindigt op 5 maart 2027. Het Rijk verwacht dan een regeling voor het verblijfsrecht van ontheemden uit Oekraïne te hebben geregeld. De zogenoemde ‘doelgroep flexibele regeling’ is samen met de VNG afgestemd. Door de tijdelijke aard en de afloop van de regeling ‘opvang ontheemden Oekraïne’ blijven we hierdoor als incidentele last beschouwen. 3.5 Overzicht van baten en lasten – taakvelden. Taakvelden 2e begrotingswijziging 2026 Programma's Ambulancezorg Brandweerzorg Risico- en Crisisbeheersing Weerbaarheid Overhead Lasten Ambulancezorg Brandweerzorg Risico- en Crisisbeheersing Weerbaarheid Overhead Baten Saldo van baten en lasten

33

0.1 Bestuur 112 112 -

0.11 1.1 1.2 2.1 7.1 8.3 0.10 0.4 0.5 Resultaa Crisis- Openbar Verkeer VolksWonen Mutaties Overhead Treasury t van de beheersi e orde en gezondh en Reserves rekening ng en en vervoer eid bouwen 206 74.272 388 1.149 104.449 231 3.870 19 11.285 2.863 12 1.422 905 35.988 28 35.988 641 1.149 116.639 2.863 243 74.272 5.291 250 199 80.228 420 1.232 135.457 1 129 25 13.898 2.121 0 4 1.150 400 285 55 285 750 2.581 149.755 2.121 1 80.228 133 -1.346

Begroting VRR 2027 en 2e begrotingswijziging 2026

Taakvelden begroting 2027:

Programma's Ambulancezorg Brandweerzorg Risico- en Crisisbeheersing Weerbaarheid Overhead Lasten Ambulancezorg Brandweerzorg Risico- en Crisisbeheersing Weerbaarheid Overhead Baten Saldo van baten en lasten

0.1 Bestuur 116 116 -

0.11 1.1 1.2 2.1 7.1 8.3 0.10 0.4 0.5 Resultaa Crisis- Openbar Verkeer VolksWonen Mutaties Overhead Treasury t van de beheersi e orde en gezondh en Reserves rekening ng en en vervoer eid bouwen 206 75.719 352 947 107.079 238 3.986 19 11.825 2.949 12 1.464 37.334 28 37.334 605 947 118.905 2.949 250 75.719 5.450 200 199 81.820 393 995 140.528 1 129 25 15.833 2.121 0 4 219 55 219 673 1.194 156.361 2.121 1 81.820 133 247

3.6 Ontwikkeling van het Eigen Vermogen. Het eigen vermogen bestaat uit de Algemene Reserve en de Bestemmingsreserves en kan voor de komende jaren als volgt worden weergegeven.

Eigen Vermogen Algemene reserve vanuit bijdragen zorgverzekeraars Algemene reserve vanuit bijdragen gemeenten Totaal Algemene reserve Nog te bestemmen resultaat vanuit bijdragen zorgverzekeraars Nog te bestemmen resultaat vanuit bijdragen gemeenten Nog te bestemmen resultaat Bestemmingsreserves Totaal eigen vermogen (x € 1.000)

Realisatie 2025 2.754 1.543 4.297 826 3.519 4.345 10.446 19.088

2e BW Begrotin 2026 g 2027 1.445 1.445 3.823 2.477 5.268 3.922 -1346 247 -1.346 247 9.015 8.768 12.937 12.937

Raming 2028 1.445 2.724 4.169 83 83 8.685 12.937

Raming 2029 1.445 2.807 4.252 663 663 8.022 12.937

Raming 2030 1.445 3.470 4.915 284 284 7.738 12.937

Het verwachte negatieve resultaat van 2026 is 1.346k. Het positieve resultaat in de jaren daarna wordt veroorzaakt door de mutatie in de bestemmingsreserves. Het structurele resultaat is nihil. Het verloop van de bestemmingsreserves kan als volgt worden gespecificeerd: Bestemmingsreserves

31-12-2025

31-12-2026

31-12-2027

31-12-2028

31-12-2029

31-12-20230

2e Loopbaanbeleid Groot onderhoud gebouwen Spoorincidentbestrijding CBRN-steunpuntregio Rotterdam-Rijnmond Bedrijfskleding Innovatie vervoer FLO BDUR Crisisbeheersing PTSS BDUR Weerbaarheid Totaal per ultimo jaar

3.493 1.352 307 202 435 397 1.611 800 1.500 350

3.361 1.669 165 143 199 2.129 1.350 -

3.174 1.780 85 84 2.445 1.200 -

3.003 2.140 41 2.452 1.050 -

2.848 2.499 1.774 900 -

2.694 2.859 1.435 750 -

10.446

9.015

8.768

8.685

8.022

7.738

Ten opzichte van de 1e begrotingswijziging 2026 en begroting 2027 zijn er de volgende mutaties:

Begroting VRR 2027 en 2e begrotingswijziging 2026 VRR / 34

Classificatie: VRR-Standaard (V2)

Begroting VRR 2027 en 2e Begrotingswijziging 2026

Verschil mutaties bestemmingsreserves

(bedragen in € x 1.000)

1e BW 2026

Wijzigingen

2e BW 2026

Wijzigingen

Dotatie Onttrekking Dotatie Onttrekking Dotatie Onttrekking Dotatie

2e Loopbaanbeleid Groot onderhoud gebouwen Spoorincidentbestrijding CBRN-steunpuntregio Rotterdam-Rijnmond Bedrijfskleding Innovatie vervoer FLO BDUR Crisisbeheersing PTSS BDUR Weerbaarheid Totaal per ultimo jaar (* € 1.000,-)

100 531

-232 -214 -142 -59 -435 -199

532

1.163

-800 -150 -350 -2.581

-14 -14

-

100 531

-232 -214 -142 -59 -435 -199

518

1.149

Begroting 2027

Onttrekking

Dotatie

Onttrekking

-55 -206 142 -20 376 0

350

100 531 316 -

-287 -420 -79 -59 -199 -150 -

1.387

947

-1.194

-202 -800 -150 -350 -2.581

800

-202

De reserves zijn hieronder kort toegelicht. Tweede loopbaanbeleid Ter financiering van het 2e loopbaanbeleid over een periode van 10 jaar is in 2013 een bestemmingsreserve ingericht waaraan jaarlijks wordt gedoteerd. Omdat veel medewerkers die nu in aanmerking komen voor opleidingen binnen dit beleid hebben bijgetekend op basis van het DOOR010 beleid en daardoor geen opleidingskosten maken, vindt er in 2025 nagenoeg geen onttrekking plaats. Ook voor 2026 wordt een lagere onttrekking voorzien. Groot onderhoud gebouwen De jaarlijkse dotatie is vastgesteld op basis van het meerjarenonderhoudsplan met als uitgangspunt dat de reserve toereikend is tot eind 2035. Voor 2026 wordt daarom een bedrag van € 481K. toegevoegd. Dit bedrag is hoger dan eerder begroot als gevolg van gestegen onderhoudskosten en meer eigen panden waarvoor deze reserve bedoeld is. Spoor-incidentbestrijding Voor spoor-incidentbestrijding is een vast budget beschikbaar vanuit het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Alle incidentele lasten die dit budget te boven gaan, worden gefinancierd vanuit de bestemmingsreserve. De prognose is vooralsnog dat deze bestemmingsreserve in 2027 zal worden opgemaakt. CBRN-steunpunt In het verleden zijn er middelen beschikbaar gesteld voor het CBRN-steunpunt waarvan een deel nog niet is aangewend.

De komende jaren zullen kosten voor het CBRN-steunpunt die niet binnen de reguliere begroting passen, worden gefinancierd uit deze bestaande reserve. In de 3 e begrotingswijziging 2025 is de verwachting dat de onttrekking uit de reserve lager zal uitvallen dan eerder voorzien in de 2 e begrotingswijziging (€ 8k). Bedrijfskleding (operationeel uniform) Ter voorbereiding op een piek in de vervanging van bedrijfskleding is eerder een bestemmingsreserve gevormd. De resterende kledinguitgaven stonden gepland voor 2025 aangeschaft, maar hebben vertraging opgelopen. Het resterende deel van de reserve zal daarom in 2026 volledig worden ingezet om deze uitgaven alsnog te realiseren. Innovatie vervoer In het kader van verduurzaming van de organisatie is in 2023 gestart met een pilot waarbij één elektrische ambulance wordt ingezet. De levering van het voertuig stond gepland voor 2024, maar is vertraagd tot november 2025. De pilot zal 2 jaar duren. Door de latere levering vindt er in 2025 een lagere onttrekking plaats uit de daarvoor gevormde reserve dan eerder was voorzien.

35

Begroting VRR 2027 en 2e begrotingswijziging 2026

FLO Begin 2026 is een nieuwe prognose opgesteld voor de te verwachte lasten van de FLO-regeling van de brandweer. Uit deze prognose blijkt, dat de verwachte lasten in de eerste jaren lager zijn dan de oorspronkelijk begrote kosten, terwijl in latere jaren juist een stijging wordt verwacht. Het jaarlijkse verschil tussen de geprognosticeerde en begrote kosten wordt toegevoegd aan deze reserve, zodat er voldoende middelen zijn om de hogere lasten in de latere jaren op te vangen. BDuR Crisisbeheersing In 2023 heeft de VRR middelen ontvangen vanuit de BDuR voor crisisbeheersing. Omdat deze middelen pas laat in het jaar beschikbaar kwamen, zijn ze niet volledig benut. In overleg met het Rijk is afgesproken, dat het resterende bedrag gereserveerd mag worden voor een latere inzet. Door het uitblijven van invulling van de benodigde vacatures is de geplande onttrekking doorgeschoven naar 2026 en zal worden ingezet bij het programma Weerbaarheid. PTSS PTSS (Posttraumatisch Stress Syndroom) kan ontstaan nadat een medewerker iets ingrijpends of schokkends heeft meegemaakt – een traumatische gebeurtenis- die niet goed is verwerkt. Op 4 juli 2025, hebben werkgevers en vakbonden een akkoord bereikt over de invoering van de ‘Regeling erkenning en aanspraken PTSS als beroepsziekte’. Een mijlpaal in de strijd voor een betere en gelijke behandeling van PTSS in alle veiligheidsregio’s.

De regeling geldt voor medewerkers en vrijwilligers waarvoor de CAR(-UWO) Veiligheidsregio’s van toepassing is. In het kader van de landelijke regeling kan de VRR aansprakelijk worden gesteld voor kosten zoals gederfde inkomsten, medische uitgaven en andere gerelateerde schade. Deze regeling kent een terugwerkende kracht clausule tot vijf jaar. Om toekomstige financiële verplichtingen op te vangen is een bestemmingsreserve gevormd. De hoogte van deze reserve is afgeleid van ervaringscijfers bij de Politie. Er is een dotatie van € 1.500K. opgenomen in 2025. Vanaf 2026 en verder zal er naar verwachting jaarlijks een bedrag van € 150K. worden onttrokken BDUR Weerbaarheid In 2025 is door het ministerie van Justitie en Veiligheid in 2025 een bedrag voor de Veiligheidsregio's beschikbaar gesteld voor het oprichten van noodsteunpunten en burgerhulpverlening. De verdeling van deze middelen per regio is nog niet vastgesteld. Aangezien de middelen pas later in het jaar beschikbaar kwamen en in 2025 geen concrete bestemming meer konden krijgen, is een bestemmingsreserve gevormd. Deze reserve zal in 2026 volledig ingezet gaan worden voor het programma Weerbaarheid. 3.7 Ontwikkeling van de voorzieningen In de jaren 2026 tot en met 2030 is de verwachting de ontwikkeling van de voorzieningen als volgt verloopt. Omschrijving (bedragen in €x 1.000)

2025

Verlofsparen Ziektewet Verlofsparen DOOR010 RVU Personeel uit dienst Totaal

11.075 115 2.376 191 238 13.996

2026 12.095 8 2.376 72 14.552

2027

2028

14.122 2.457 27 16.607

2029

16.148 2.457 18.606

18.175 2.457 20.632

2030 20.201 2.457 22.659

Ten opzichte van de 1e begrotingswijziging 2026 zijn er de volgende mutaties:

Begroting VRR 2027 en 2e begrotingswijziging 2026 VRR / 36

Classificatie: VRR-Standaard (V2)

Begroting VRR 2027 en 2e Begrotingswijziging 2026

Verschil mutaties voorzieningen

1e BW 2026

Wijzigingen

2e BW 2026

Wijzigingen

Begroting 2027

(bedragen in € x 1.000) Verlofsparen Ziektewet Verlofsparen DOOR010 RVU Personeel uit dienst Totaal per ultimo jaar (* € 1.000,-)

Dotatie Onttrekking 1.200 -44 -88

Dotatie Onttrekking -180 -63 -31 -238 -180 -332

Dotatie Onttrekking 1.020 -107 -119 -238 1.020 -464

Dotatie Onttrekking 1.006 99 81 74 238 1.087 411

Dotatie Onttrekking 2.026 -8 81 -45 2.107 -53

1.200

-132

De verschillende voorzieningen zijn hieronder kort toegelicht. Verlofsparen In overeenstemming met de Cao mogen werknemers sinds 2022 hun bovenwettelijk deel van de verlofuren inzetten voor spaarverlof. Eind 2025 is de Persoonlijke Levensfase Budget uren voor de ambulance zorg bij verlofsparen toegevoegd. Deze spaarverloven kan ingezet worden voor een sabbatical of vervroegd pensioen. De gespaarde uren kunnen worden opgenomen voor duurzame inzetbaarheid een sabbatical of (gedeeltelijke) vervroegde uittreding. Ziektewet In 2023 is een nieuwe voorziening gecreëerd in het kader van de recente ontwikkelingen rondom werknemers die ziek uit dienst zijn gegaan. De VRR is wettelijk verplicht om maximaal 2 jaar door te betalen voor een ex-werknemer. De BBV-regelgeving schrijft voor dat voor de verwachte lasten in 2025 en 2026 een voorziening getroffen dient te worden. Er is ook een bureau ingeschakeld dat helpt bij het re-integratietraject van deze ex-werknemers. Naar verwachting zal het gereserveerde bedrag (€ 44k) in 2025 onttrokken worden aan de reserve. Verlofsparen DOOR010 In het kader van DOOR010 hebben brandweerfunctionarissen de mogelijkheid om na 20 dienstjaren bij te tekenen, zodat zij langer als brandweerfunctionaris kunnen blijven werken.

Volgens de regeling DOOR010 kunnen zij doorwerken tot twee jaar voor de leeftijd waarop zij in aanmerking komen voor de Regeling Vervroegd Uittreden (RVU). Op dit moment ligt die leeftijd op 62,3 jaar. Om de periode tussen het einde van hun actieve dienst en de pensioengerechtigde leeftijd te overbruggen is een overbruggingsregeling opgesteld. Deze regeling geldt ook voor de drie jaar durende afbouwfase voorafgaand aan het stoppen met werken. Medewerkers moeten hiervoor zelf verlof sparen, zodat zij eerder kunnen stoppen met werken. In de regeling is opgenomen dat het sparen van verlof bij indiensttreding moet beginnen. Omdat medewerkers die al in dienst zijn, niet de gelegenheid hebben gehad om hiervoor te sparen en ze wel in de gelegenheid worden gesteld om van DOOR010 gebruik te maken is in 2024 deze voorziening gevormd. RVU Voor mensen die van de RVU (Regeling vervroegde uittreding) gebruik maken en niet onder de FLO vallen dient een verplichting opgenomen te worden volgens de regelgeving van de BBV. Het betreft hier nu 3 personen die tot in 2026 en 2027 hiervan gebruik maken. Personeel uit dienst Eind 2025 is met een drietal werknemers een vaststellingsovereenkomst afgesloten waarbij een vergoeding is afgesproken. Hier is een voorziening voor gevormd in 2025. De bedragen zullen in 2026 tot uitkering komen waardoor de voorziening volledig gebruikt zal gaan worden. .

37

Begroting VRR 2027 en 2e begrotingswijziging 2026

3.8 Financiële positie EMU saldo EMU-saldo 2025-2030 (bedragen x € 1.000) Omschrijving Exploitatiesaldo vóór toevoeging aan c.q. 1. (+) onttrekking uit reserves (zie BBV, artikel 17c)

2025

2026

2027

2028

2029

2030

7.493

-2.777

0

0

0

0

2. (-)

Mutatie (im)materiële vaste activa

-701

11.996

4.990

1.734

-3.479

13.738

3. (+)

Mutatie voorzieningen

5.829

556

2.055

1.999

2.027

2.026

4. (-)

Mutatie voorraden (incl. bouwgronden in exploitatie)

5. (-)

Verwachte boekwinst/verlies bij de verkoop van financiële vaste activa en (im)materiële vaste activa, alsmede de afwaardering van financiële vaste activa 14.022

-14.217

-2.935

265

5.505

-11.711

Berekend EMU-saldo

Geprognosticeerde begin- en eindbalans Realisatie 2025

2e BW 2026

Begroting 2027

Plan 2028

Plan 2029

Plan 2030

Materiële vaste activa

58.152

70.148

75.138

76.872

73.393

87.131

Waarborgsommen

110

110

110

110

110

110

619

619

619

619

619

619

Uitzettingen < 1 jaar

39.055

22.416

22.443

19.924

23.203

9.430

Overlopende activa

7.786

7.786

7.786

7.786

7.786

7.786

Liquide middelen

348

348

348

348

348

348

Totaal (* € 1.000,-)

106.070

101.427

106.444

105.659

105.459

105.425

Passiva

Realisatie 2025

2e BW 2026

Begroting 2027

Plan 2028

Plan 2029

Plan 2030

Algemene Reserve

778

5.268

3.922

4.169

4.252

4.915

Bestemmingsreserves

10.446

9.015

8.768

8.685

8.022

7.738

Activa Vaste Activa

Vlottende Activa Voorraden

Vaste Passiva

Te bestemmen resultaat

4.495

-1.346

247

83

663

284

Voorzieningen

13.996

14.552

16.607

18.606

20.632

22.659

Leningen > 1 jaar

43.103

40.686

43.648

40.864

38.637

36.576

Vlottende Passiva Schulden < 1 jaar

33.253

33.253

33.253

33.253

33.253

33.253

Totaal (* € 1.000,-)

106.070

101.427

106.444

105.659

105.459

105.425

Door de aanschaf van de nieuwe tankautospuiten en de oplevering van nieuwe panden stijgen in 2030 de materiële vaste activa.

Begroting VRR 2027 en 2e begrotingswijziging 2026 VRR / 38

Classificatie: VRR-Standaard (V2)

Begroting VRR 2027 en 2e Begrotingswijziging 2026

3.9 Ontwikkeling van de investeringen Van de in het Besluit Begroting en Verantwoording genoemde kapitaalgoederen is alleen de post gebouwen van toepassing op de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. In deze paragraaf wordt naast de post gebouwen ook aandacht besteed aan materieel. Waarderingsgrondslagen en afschrijvingsmethodiek Alle materiële vaste activa met een economisch nut worden geactiveerd. Investeringen worden lineair afgeschreven. Op grond en terreinen wordt niet afgeschreven. Nieuwe investeringen zijn opgenomen tegen historische kostprijs of lagere marktwaarde. De post ‘Activa in ontwikkeling’ bestaat uit materiële vaste activa, die nog niet in gebruik zijn genomen. Overzicht verloop materiële vaste activa 2026-2030 Ontwikkeling materiële vaste activa in 2026:

Materiële vaste activa (* €1000,-) Materiële vaste activa Investeringen Activa in ontwikkeling Totaal materiële vaste activa

Boekwaarde 31-12-2025

Mutaties activa Investeringen in ontwikkeling

55.844 55.844 2.308 58.152

24.006 24.006

Afschrijving -9.702 -9.702 -9.702

70.148 70.148 0 70.148

Afschrijving

Boekwaarde 31-12-2027

-2.308 -2.308

24.006

Boekwaarde 31-12-2026

Ontwikkeling materiële vaste activa in 2027:

Materiële vaste activa (* €1000,-) Materiële vaste activa Investeringen Activa in ontwikkeling Totaal materiële vaste activa

Boekwaarde 31-12-2026

Mutaties activa Investeringen in ontwikkeling

70.148 70.148 0 70.148

14.837 14.837

-

-9.847 -9.847

14.837

-

-9.847

75.138 75.138 0 75.138

Investeringen: Meerjaren investeringsoverzicht: Investeringsverloop (* €1000,-)

2025

2026

2027

2028

2029

2030

Materiële vaste activa Totaal investeringen Activa in ontwikkeling Totaal investeringen

6.337 6.337 1.089 7.426

24.006 24.006 -2.308 21.698

14.837 14.837

13.056 13.056

8.416 8.416

25.633 25.633

14.837

13.056

8.416

25.633

Investering 2026 en wijziging ten opzichte van de 1e begrotingswijziging

Investeringsprognose (* €1000,-) Materiële vaste activa Totaal investeringen Activa in ontwikkeling Totaal investeringen

39

1e BW 2026

Wijzigingen

2e BW 2026

24.006 24.006 0 24.006

0 -2.308 -2.308

24.006 24.006 -2.308 21.698

Begroting VRR 2027 en 2e begrotingswijziging 2026

Kapitaallasten Kapitaallasten 2026 en wijziging ten opzichte van de 1e begrotingswijziging:

De rente betreft het rentesaldo wat de rentelasten minus de rentebaten inhoudt. Voor nadere toelichting zie paragraaf 3.10. Ten opzichte van de 1e begrotingswijziging dalen de rentekosten. Dit is een gevolg van de lagere dan geplande investeringen in 2025.

Kapitaallasten 2027:

3.10 Ontwikkeling van de financiering In het volgende overzicht zijn de bestaande leningen gespecificeerd en is ook een prognose opgenomen van de financiering voor de komende jaren. hoofdsom

Rente %

Saldo 31-122024

Saldo 31-122025

Saldo 31-122026

Saldo 31-122027

Saldo 31-122028

1 - BNG

1.450

0,6%

338

290

242

193

2 - BNG

2.340

0,4%

655

562

468

374

3 - BNG

1.589

0,5%

715

675

636

4 - BNG

2.305

0,4%

1.268

1.210

5 - BNG

10.000

0,3%

2.667

2.000

6 - BNG

10.000

0,3%

3.333

7 - BNG (2014)

7.500

0,1%

8 - BNG (2015)

7.500

9 - BNG (2016)

10.000

10 - BNG (2017)

Saldo 31-122031

Saldo 31-122029

Saldo 31-122030

145

97

48

281

187

94

-

596

556

516

477

437

1.153

1.095

1.037

980

922

864

1.333

667

-

-

-

-

2.667

2.000

1.333

667

-

-

-

3.000

2.500

2.000

1.500

1.000

500

0

-500

0,1%

3.500

3.000

2.500

2.000

1.500

1.000

500

-

0,1%

2.250

1.250

250

-

-

-

-

-

5.000

0,0%

3.000

2.500

2.000

1.500

1.000

500

-

-500

12 - BNG (2020)

5.000

0,0%

3.000

2.500

2.000

1.500

1.000

500

-

-500

13 - BNG (2020)

7.200

0,1%

6.048

5.760

5.472

5.184

4.896

4.608

4.320

4.032

15 - NWB (2019)

8.000

0,0%

5.333

4.800

4.267

3.733

3.200

2.667

2.133

1.600

16 - NWB (2021)

5.000

0,0%

3.500

3.000

2.500

2.000

1.500

1.000

500

-

17 - Financial Lease RABO

906

0,0%

43

-

-

-

-

-

-

-

18 - Financial Lease ABN

4.130

0,0%

1.828

1.307

784

390

-

-

-

-

16 - BNG (2022)

10.000

0,1%

8.000

7.000

6.000

5.000

4.000

3.000

2.000

1.000

Prognose nieuwe lening 2024

5.000

0,0%

-

-

-

-

-

-

-

-

Prognose nieuwe lening 2025

5.000

0,0%

-

-

-

-

-

-

-

-

Prognose nieuwe lening 2026

5.000

3,5%

-

-

5.000

4.500

4.000

3.500

3.000

2.500

Prognose nieuwe lening 2027

10.000

3,5%

-

-

-

10.000

9.000

8.000

7.000

6.000

Prognose nieuwe lening 2028

5.000

3,5%

-

-

-

-

5.000

4.500

4.000

3.500

Prognose nieuwe lening 2029

5.000

3,5%

-

-

-

-

-

5.000

4.500

4.000

Prognose nieuwe lening 2030

5.000

3,5%

-

-

-

-

-

-

5.000

4.500

48.479

41.021

38.604

41.566

38.782

36.555

34.494

26.933

Omschrijving Binnenlandse banken

Totaal (*€ 1000)

-

De bedragen van de nieuwe leningen zijn ongewijzigd gebleven ten opzichte van de 1e begrotingswijziging 2026. In 2030 wordt er een nieuwe lening geprognotiseerd voor € 5.000k. Alle leningen hebben een vaste rente tot het einde van de looptijd. Voor de periode 2026-2030 wordt rekening gehouden met 3,5% rente voor de nieuw af te sluiten leningen. Naast de rentelasten zijn er ook rentebaten. Per saldo is de rente als volgt:

Begroting VRR 2027 en 2e begrotingswijziging 2026 VRR / 40

Classificatie: VRR-Standaard (V2)

Begroting VRR 2027 en 2e Begrotingswijziging 2026

Bedragen x € 1.000 Rentelasten Rentebaten Rente saldo

2026 641 750 -109

2027 605 673 -68

2028 1.016 673 343

2029 1.449 673 776

2030 1.449 673 776

3.11 Gemeentelijke bijdragen De totale gemeentelijke bijdrage neemt voor 2027 toe met € 4,5 miljoen ten opzichte van 2026. Deze toename bestaat uit € 4,3 miljoen (indexatie kosten) en afgerond € 0,2 miljoen (ingroei gemeente Goeree Overflakkee). • •

2027: Voor het bepalen van de bijdragen voor 2027 wordt de vastgestelde indexering van 3,41% gebruikt (€ 4,3 miljoen). Daarbij is de ingroei gemeente Goeree Overflakkee € 211.448 en komt het totaal op € 131 miljoen. 2028: In 2028 zal de korting van gemeente Goeree Overflakkee volledig worden afgebouwd naar 0. Andere mutaties in de gemeentelijke bijdragen worden nu niet meegenomen voor de jaren na 2027.

In de volgende tabel staat de ontwikkeling van de verdeling van de gemeentelijke bijdragen 20262029, exclusief de DVO’s (Dienstverleningsovereenkomsten), op basis van: - de afspraken over de kostenverdeelsleutel; - de geactualiseerde kostenverdeelsleutel op basis van de meicirculaire 2025; - de verwerking van de bezuiniging van 4%; - de indexatie van de gemeentelijke bijdrage en de tranches van de ontwikkelagenda (tot en met 2027); - de ingroeiperiode (2027) in het kader van het ingroeitraject van de gemeente Goeree Overflakkee.

Gemeente

Bijdrage 2025

Bijdrage 2026

Albrandswaard

1.796.896

1.880.521

Barendrecht

3.500.047

3.625.547

5.774.696 4.459.756 2.165.892 4.610.909 2.679.849 7.140.853 3.618.702 66.575.524 8.006.721 7.083.801 5.868.046 123.281.692

5.936.463 4.794.727 2.265.729 4.633.110 2.957.419 7.300.541 3.858.252 67.421.784 8.327.880 7.177.077 6.005.010 126.184.063

Capelle aan den IJssel Goeree-Overflakkee Krimpen aan den IJssel Lansingerland Maassluis Nissewaard Ridderkerk Rotterdam (excl. GB) Schiedam Vlaardingen Voorne aan zee Totaal

41

Verdeel sleutel 2027

Bijdrage 2027 excl DVO+ (geen herijking meer)

Verdeel sleutel 2028

Bijdrage 2028 Verdeel Bijdrage 2029 excl DVO+ (geen sleutel excl DVO+ (geen herijking meer) 2029 herijking meer)

1,48%

1.944.433

1,48%

1.940.229

1,48%

1.940.229

2,83%

3.748.766

2,83%

3.692.649

2,83%

3.692.649

4,68% 3,79% 1,78% 3,66% 2,35% 5,73% 3,04% 53,40% 6,52% 5,66% 4,80% 99,71%

6.138.220 5.183.502 2.342.732 4.790.572 3.057.930 7.548.658 3.989.379 69.713.188 8.610.912 7.420.998 6.209.097 130.698.388

4,68% 4,08% 1,78% 3,66% 2,35% 5,73% 3,04% 53,40% 6,52% 5,66% 4,80% 100,00%

6.118.387 4,68% 5.331.748 4,08% 2.326.044 1,78% 4.780.977 3,66% 3.066.156 2,35% 7.493.259 5,73% 3.973.027 3,04% 69.787.711 53,40% 8.523.249 6,52% 7.392.005 5,66% 6.272.947 4,80% 130.698.388 100,00%

6.118.387 5.331.748 2.326.044 4.780.977 3.066.156 7.493.259 3.973.027 69.787.711 8.523.249 7.392.005 6.272.947 130.698.388

Begroting VRR 2027 en 2e begrotingswijziging 2026

3.12 Plustaken

Gemeente Albrandswaard Barendrecht Capelle aan den IJssel

Plustaken

DVO's 2026

DVO's 2027

Wijkbrandweer

84.252

87.125

87.125

87.125

87.125

Evenementen

1.860

1.920

1.920

1.920

1.920

Wijkbrandweer

80.296

83.035

83.035

83.035

83.035

Evenementen

4.185

4.320

4.320

4.320

4.320

Wijkbrandweer

80.296

83.035

83.035

83.035

83.035

Evenementen

6.355

6.560

6.560

6.560

6.560 6.560

DVO's 2028 DVO's 2029 DVO's 2030

Goeree-Overflakkee

Evenementen

6.355

6.560

6.560

6.560

Lansingerland

Wijkbrandweer

85.087

-

-

-

-

Evenementen

4.650

4.800

4.800

4.800

4.800

Maassluis

Evenementen

8.060

8.320

8.320

8.320

8.320

Ridderkerk

Wijkbrandweer

80.296

83.035

83.035

83.035

83.035

Evenementen

11.470

11.861

11.861

Strandwachten

684.641

707.988

WABO/TCH

719.052

743.572

Wijkbrandweer

162.224

167.756

11.861 707.988 743.572 167.756 80.143 83.878 83.035 22.000 4.800

707.988 743.572 167.756 80.143 83.878 83.035 22.000 4.800

2.273.741

2.273.741

Evenementen

77.500

80.143

Schiedam

Wijkbrandweer

81.112

83.878

Vlaardingen

Wijkbrandweer

80.296

83.035

Voorne aan Zee

Cultureel erfgoed

22.000

22.000

Evenementen

4.650

4.800

11.861 707.988 743.572 167.756 80.143 83.878 83.035 22.000 4.800

2.284.640

2.273.741

2.273.741

Rotterdam

Begroting VRR 2027 en 2e begrotingswijziging 2026 VRR / 42

Classificatie: VRR-Standaard (V2)

Begroting VRR 2027 en 2e Begrotingswijziging 2026

Bijlage 1: Meerjarenraming 2026-2030 per kostensoort Kostensoort Personeel Huisvesting Middelen Overig Afschrijvingen Financieringsfunctie Totaal lasten Bijdragen gemeenten (incl. DVO+) BDUR Zorgverzekeraars Overheidsmiddelen Overige opbrengsten Vennootschapsbelasting Financieringsfunctie Totaal baten Saldo van de baten en lasten Toevoeging bestemmingsreserves Onttrekking bestemmingsreserves Resultaat (* € 1.000,-)

43

1e BW 2026 181.892 11.950 14.401 15.456 9.899 641 234.238 128.266 17.912 75.085 9.811 400 231.474 -2.764 1.163 2.581 -1.346

Wijzigingen

2e BW 2026

Wijzigingen

-32 685 1.354 2 -197 1.812 265 358 -212 1.037 350 1.798 14 -14 -0 -

181.860 12.635 15.755 15.458 9.702 641 236.050 128.531 18.270 74.874 10.848

3.870 109 1.288 -250 145 -36 5.126 4.523 2.267 1.440 -248 -77 7.904 -2.778 -210 -1.420 -3.988

750 233.273 -2.778 1.149 2.581 -1.346

Begroting Mutatie 2027 s 185.883 12.743 17.043 15.208 9.847 605 241.328 133.053 20.537 76.465 10.599

673 241.328 947 1.194 247

-1.935 248 1.475 411 199 199 199 -283 -495 212

Plan 2028

Mutaties

Plan 2029

Plan 2030

183.947 12.991 17.043 15.208 11.123 1.016 241.328 133.053 20.537 76.465 10.599

-1.006 573 433 1.093 -111 1.204

182.941 12.991 17.043 15.208 11.895 1.449 241.527 133.053 20.537 76.664 10.599

182.941 12.991 17.043 15.208 11.895 1.449 241.527 133.053 20.537 76.664 10.599

673 241.527 631 1.295 663

673 241.527 631 915 284

673 241.328 639 721 83

Begroting VRR 2027 en 2e begrotingswijziging 2026

4.1 Staat van vereiste handtekeningen

Aldus vastgesteld in de openbare vergadering van het Algemeen bestuur van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond d.d. 9 september 2026.

De secretaris

De voorzitter

…………………………………….

………………………………..

A. Littooij

C. Schouten

Begroting VRR 2027 en 2e begrotingswijziging 2026 VRR / 44

Classificatie: VRR-Standaard (V2)

Begroting VRR 2027 en 2e Begrotingswijziging 2026

4.2 Afkortingen

ARR

Ambulance Rotterdam Rijnmond

Brzo

Besluit risico's zware ongevallen

BBV

Besluit begroting en verantwoording

BDUR

Brede Doeluitkering Rampenbestrijding

CBRN

Chemische, biologische, radiologische en nucleaire stoffen

COA

Centraal Orgaan opvang Asielzoekers

DCMR

Dienst centraal milieubeheer Rijnmond

FLO

Functioneel Leeftijds Ontslag

GHOR

Geneeskundige hulpverleningsorganisatie in de Regio

GRIP

Gecoördineerde Regionale Incidentbestrijdingsprocedure

M&O

Misbruik en oneigenlijk gebruik

MIC

Multi Intelligence Center

MIRG

Maritime Incident Response Group

NIPV

Nederlands Instituut Publieke Veiligheid

NFST

Netto FLO Spaartegoed

Pentest

Penetration Testing

PTSS

Post Traumatische Stress Stoornis

VIK

Veiligheids Informatie Knooppunt

VRR

Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond

WAS

Waarschuwings- en alarmeringssysteem

WNT

Wet normering topinkomens

WOO

Wet open overheid

45

Begroting VRR 2027 en 2e begrotingswijziging 2026

Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond Postbus 9154 3007 AD Rotterdam Wilhelminakade 947 3072 AP Rotterdam 088-877 90 00 vr-rr.nl rijnmondveilig.nl

Begroting VRR 2027 en 2e begrotingswijziging 2026 VRR / 46

Classificatie: VRR-Standaard (V2)

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/16937400/1