CConstaterende datVenray
Koppel je AI →
Document · PDF

NL25-648800269-157712 onderzoek stikstofdepositie

Gemeenteraad 24 februari 2026, gemeente VenrayBij agendapunt: TAM-Omgevingsplan Hoofdstuk 22b 150 kV-hoogspanningsverbinding Boxmeer-Venray16.976 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 1 van 2

150 kV-tracé BoxmeerVenray Onderzoek stikstofdepositie

Sweco Nederland B.V. Onderwerp Projectnummer Klant Auteur Gecontroleerd door Vrijgegeven door Datum Versie Documentreferentie

Handelsregister 30129769 150 kV Boxmeer-Venray Veldonderzoeken 51006816 TenneT TSO B.V. Willem Fenten Guido Jenniskens Rob Cornelis 12-12-2025 C02 NL25-648800269-157712

2/14

Inhoudsopgave

1 2

Inleiding ......................................................................................................................... 4 Toetsingskader .............................................................................................................. 5 2.1 Inleiding ............................................................................................................. 5 2.2 Beoordelingslocaties ......................................................................................... 5 2.3 Rekenmodel ...................................................................................................... 6 2.4 Beoordeling projecten ....................................................................................... 6 2.5 Beoordeling buitenlandse Natura 2000-gebieden ............................................ 7 2.5.1 Duitsland ........................................................................................... 7

3

Uitgangspunten ............................................................................................................. 8 3.1 Inleiding ............................................................................................................. 8 3.2 Emissies stations .............................................................................................. 8 3.2.1 Mobiele werktuigen........................................................................... 8 3.2.2 Bouwverkeer ..................................................................................... 8 3.2.3 Stationair draaien vrachtwagenmotoren........................................... 9 3.2.4 Koude start werkverkeer................................................................... 9 3.3 Emissies kabeltracé ........................................................................................ 10 3.3.1 Stationair draaien vrachtwagenmotoren......................................... 14 3.3.2 Koude start werkverkeer................................................................. 14

4 5

Resultaten ................................................................................................................... 15 Conclusie ..................................................................................................................... 16

Bijlage 1 Materieelinzet en emissieberekening mobiele werktuigen: Station Boxmeer en station Venray................................................................................................................... 17 Bijlage 2 Materieelinzet en emissieberekening mobiele werktuigen: Station Boxmeer en station Venray met elektrificatie en SEB-akkoord ............................................................ 20 Bijlage 3 Materieelinzet en emissieberekening tracé zonder elektrificatie ............................ 23 Bijlage 4 Materieelinzet en emissieberekening tracé met elektrificatie en SEB-akkoord...... 28 Bijlage 5 Inzet mobiele werktuigen, per kabeltrek per werkterrein locatie ............................ 33 Bijlage 6 Bouwverkeer en emissies bij laden en lossen: Stations en Tracés........................ 38 Bijlage 7 Lengtestaat tracé .................................................................................................... 40 Bijlage 8 AERIUS rekenresultaten zonder elektrificatie ........................................................ 43 Bijlage 9 AERIUS rekenresultaten met elektrificatie en volgens het SEB-akkoord............... 223

3/14

1

Inleiding

Als onderdeel van het project 'Versterken 150 kV-net Boxmeer-Venray' dient een nieuwe ondergrondse 150 kV-hoogspanningsverbinding gerealiseerd te worden tussen de 150 kV-hoogspanningsstations Boxmeer in Noord-Brabant en Venray in Limburg. Voor de planprocedure is in opdracht van TenneT TSO een onderzoek uitgevoerd in het kader van de wet- en regelgeving voor natuur. Het doel is om te bepalen of er mogelijke belemmeringen vanuit deze wet- en regelgeving zijn voor de geplande werkzaamheden. Als onderdeel hiervan dienen de effecten van het project op de stikstofdepositie in stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden inzichtelijk te worden gemaakt. Daarbij dient te worden nagegaan of ten gevolge van het project negatieve effecten optreden in stikstofgevoelige habitattypen en/of stikstofgevoelige leefgebieden. In dit rapport zijn de uitgangspunten en resultaten vastgelegd van de berekeningen van de stikstofdepositie als gevolg van de voorgenomen activiteiten.

Figuur 1-1

Projectlocatie en omliggende (stikstofgevoelige) Natura-2000 gebieden

Sweco | 150 kV-tracé Boxmeer-Venray Onderzoek stikstofdepositie Projectnummer 51006816 Datum 12-02-2024

Versie C2

Documentreferentie NL25-648800269-157712

4/14

2

Toetsingskader

2.1

Inleiding

Natura 2000 is een Europees netwerk van beschermde natuurgebieden. Het netwerk bestaat uit gebieden die zijn aangewezen op basis van de Europese Vogel- en/of Habitatrichtlijnen. Het uiteindelijke doel is het bereiken van een gunstige staat van instandhouding voor alle door de richtlijnen beschermde soorten en habitats. De gebiedsbescherming van de Nederlandse Natura 2000gebieden is geregeld in de Omgevingswet. In de Nederlandse Natura 2000-gebieden is onder andere door een overbelasting met stikstofoxiden (NOx) en ammoniak (NH3) de staat van instandhouding van veel soorten en habitats niet gunstig en worden de instandhoudingsdoelstellingen niet behaald. Nieuwe ontwikkelingen die een toename van de stikstofdepositie tot gevolg hebben kunnen negatieve effecten hebben op het behalen van de instandhoudingsdoelstellingen. Voor nieuwe plannen of projecten, binnen of buiten een Natura 2000-gebied, moet daarom onderzocht worden of deze ontwikkelingen significant negatieve effecten hebben op het behalen van een gunstige staat van instandhouding van beschermde soorten en habitats. In de Omgevinsgwet worden activiteiten die significant nadelige gevolgen kunnen hebben voor een Natura 2000-gebied een Natura 2000-activiteit genoemd. Stikstofdepositie bestaat in gereduceerde vorm (NH3, ammoniak) en geoxideerde vorm (stikstofoxide, NOx).

Beide vormen van stikstof kunnen worden omgezet tot de nutriënten ammonium (NH4+) en nitraat (NO3-). De extra aanvoer van deze voedingsstoffen kan vooral bedreigend zijn voor habitattypen die afhankelijk zijn van voedselarme omstandigheden. Door de verrijking kan de vegetatie verruigen en kunnen kenmerkende soorten van schrale milieus verdwijnen. Daarnaast kan depositie van stikstof, in het bijzonder door ammoniak na nitrificatie, leiden tot een daling van de bodem-pH. Door verzuring verdwijnen gevoelige soorten en neemt de soortenrijkdom en de kwaliteit van zuurgevoelige habitattypen af.

2.2

Beoordelingslocaties

Voor elk Natura 2000-gebied zijn habitattypen en/of soorten aangewezen. Een groot aantal van deze habitattypen of leefgebieden van deze soorten is in meer of minder mate gevoelig voor de gevolgen van stikstofdepositie. De kritische depositiewaarde (KDW) geeft voor elk habitattype en elk leefgebied van soorten aan bij welke mate van stikstofdepositie (mol N/ha/jaar) er een risico is dat de kwaliteit verslechtert ten gevolge van de verzuring en/of vermesting die de stikstofdepositie veroorzaakt. Voor de beoordeling van de stikstofdepositie wordt gekeken naar de locaties binnen Natura 2000-gebieden waar er een overbelasting van stikstofdepositie is. Dat wil zeggen dat de heersende achtergronddepositie groter is dan de KDW van de gekarteerde habitattypen en/of leefgebieden. Uit voorzorg worden ook locaties beoordeeld waar de achtergronddepositie tot 70 mol N/ha/jaar onder de KDW ligt (een naderende overschrijding KDW).

Sweco | 150 kV-tracé Boxmeer-Venray Onderzoek stikstofdepositie Projectnummer 51006816 Datum 12-02-2024

Versie C2

Documentreferentie NL25-648800269-157712

5/14

2.3

Rekenmodel

Effecten van een plan of een project op de stikstofdepositie kunnen ontstaan tijdens de realisatiefase en/of de gebruiksfase. Met het rekenmodel AERIUS Calculator kan deze stikstofdepositie op de relevante stikstofgevoelige habitattypen en stikstofgevoelige leefgebieden van soorten binnen Natura 2000gebieden worden berekend. Het gebruik van dit rekeninstrument is in de Omgevingsregeling voorgeschreven.

2.4

Beoordeling projecten

Indien uit de berekeningen met AERIUS Calculator blijkt dat er geen sprake is van een toename van de stikstofdepositie (kleiner dan of gelijk aan 0,00 mol N/ha/jaar) op overbelaste habitats, dan kunnen significante effecten ten gevolge van stikstofdepositie op voorhand worden uitgesloten. Voor het onderdeel stikstofdepositie is er dan geen omgevingsvergunning voor een Natura 2000activteit nodig. Indien uit de berekening blijkt dat er sprake is van een toename van de stikstofdepositie (groter dan 0,00 mol N/ha/jaar) op overbelaste habitats, maar een verslechtering van stikstofgevoelige habitattypen of habitats van soorten kan, ondanks een toename van de depositie, volledig uitgesloten in een ecologische beoordeling (voortoets), dan is er ook geen omgevingsvergunning voor een Natura 2000-activiteit nodig: Indien uit de berekening blijkt dat er sprake is van een toename aan stikstofdepositie (groter dan 0,00 mol N/ha/jaar) en niet aan bovenstaande voorwaarden wordt voldaan, is een omgevingsvergunning voor een Natura 2000-activiteit nodig, of een natuurtoestemming als onderdeel van een projectbesluit. Een vergunning kan worden verleend als uit een passende beoordeling, eventueel inclusief intern en/of extern salderen, zekerheid is verkregen dat het project de natuurlijke kenmerken van de betreffende Natura 2000-gebieden niet zal aantasten.

Wanneer uit de passende beoordeling deze zekerheid niet kan worden verkregen, kan als laatste stap de ADC-toets1 worden doorlopen.

Sweco | 150 kV-tracé Boxmeer-Venray Onderzoek stikstofdepositie Projectnummer 51006816 Datum 12-02-2024

Versie C2

Documentreferentie NL25-648800269-157712

6/14

Figuur 2-1 Stappenplan toestemmingverlening stikstofdepositie bij nieuwe activiteiten.

2.5

Beoordeling buitenlandse Natura 2000-gebieden

Voor het beoordelen van effecten op buitenlandse gebieden is het gebruikelijk om het toetsingskader van het betreffende land te hanteren. Dit is conform artikel 4, derde lid, van het Verdrag van de Europese Unie. De Raad van State heeft meermaals geoordeeld dat de Duitse (ECLI:NL:RVS:2020:682) en Vlaamse (ECLI:NL:RVS:2019:872) toetsingskaders mogen worden gehanteerd voor activiteiten op Nederlands grondgebied die een depositietoename veroorzaken op buitenlandse Natura 2000-gebieden.

2.5.1

Duitsland

Wanneer een activiteit (project of andere handeling) op Nederlands grondgebied op geen enkel Natura 2000-gebied in Duitsland een toename van de stikstofdepositie van meer dan 7,14 mol N/ha/jaar veroorzaakt hoeft er voor deze activiteit geen toestemming te worden gevraagd aan het Duitse bevoegde gezag.

Sweco | 150 kV-tracé Boxmeer-Venray Onderzoek stikstofdepositie Projectnummer 51006816 Datum 12-02-2024

Versie C2

Documentreferentie NL25-648800269-157712

7/14

3

Uitgangspunten

3.1

Inleiding

Voor het project 'Versterken 150 kV-net Boxmeer-Venray’ worden de volgende netuitbreidingen gerealiseerd:  Een kabelveld (770 m2) op station Boxmeer (BMR150).  Een kabelveld (1.200 m2) op station Venray (VENR150).  Een 150 kV-kabelverbinding tussen Boxmeer en Venray bestaande uit twee circuits. Tijdens de werkzaamheden ontstaan tijdelijk extra stikstofemissies (NOx en NH3) van mobiele werktuigen, bouwverkeer, de koude start van personenvervoer en stationair draaiende vrachtwagenmotoren tijdens laden en lossen. Na de realisatiefase, in de gebruiksfase, zijn er geen wijzigingen in de emissies van stikstofoxiden of ammoniak. Om deze reden is in dit onderzoek alleen de realisatiefase beschouwd. Er is onderzocht of de werkzaamheden leiden tot een toename van stikstofdepositie in stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden. Hiervoor is gebruikgemaakt van het rekenprogramma AERIUS Calculator, versie 2025. Als worst-case uitgangspunt is het totaal van de activiteiten uitgevoerd binnen 1 jaar. Het gehanteerde rekenjaar is 2028.

3.2

Emissies stations

3.2.1

Mobiele werktuigen

De emissieberekeningen omtrent dieselverbruik en AdBlue verbruik voor de mobiele werktuigen zijn uitgevoerd op basis van de AUB-methode van TNO1. In bijlage 1 is het aantal draaiuren en het brandstofverbruik van de werktuigen tijdens de realisatie van de stations opgenomen. Het brandstofverbruik is afhankelijk van het motorvermogen en de belasting en is afgeleid met behulp van de Excel-tabel, behorende bij de rapportage van TNO2. De activiteiten van de mobiele werktuigen zijn in het rekenmodel opgenomen als een vlakbron binnen het plangebied. De emissies zijn in het rekenmodel ingevoerd onder sectorgroep Mobiele werktuigen en verdeeld per stageklasse. Aan de hand van brandstofverbruik (liter/jaar), draaiuren (uur/jaar) en Adblue (liter/jaar) bepaalt het model de emissies per stageklasse. De mobiele werktuigen met bijbehorende emissie zijn opgenomen in bijlage 1 en 2.

3.2.2

Bouwverkeer

Voor de geplande werkzaamheden is door Sweco een inschatting gemaakt van de verwachte verkeersbewegingen. Deze zijn opgenomen in tabel 3-1 en in bijlage 5.

1

TNO (2021) AUB (AdBlue verbruik, Uren, en Brandstofverbruik): een robuuste schatting van NOx en NH3 uitstoot van mobiele werktuigen. TNO 2021 R12305. 10 december 2021. 2 TNO-2021-R12305-tab.xlsx.

Sweco | 150 kV-tracé Boxmeer-Venray Onderzoek stikstofdepositie Projectnummer 51006816 Datum 12-02-2024

Versie C2

Documentreferentie NL25-648800269-157712

8/14

Tabel 3-1 Totaal aantal verkeersbewegingen ten behoeve van de werkzaamheden per station. Type

Station Boxmeer

Station Venray

Licht verkeer

1.000

1.500

Zwaar verkeer

700

1.050

De emissies bij transportbewegingen worden automatisch bepaald door het rekenmodel op basis van emissiefactoren (g/km) per type voertuigen en per snelheidsprofiel, het aantal vervoersbewegingen per voertuigtype en de lengte van de afgelegde weg per vervoersbeweging. Het bouwverkeer is vanaf beide werkgebieden gemodelleerd tot het opgaat in het heersende verkeersbeeld. De verkeersgeneratie heeft zich daar verdund tot enkele procenten van het reeds aanwezige verkeer en is daarvan niet meer te onderscheiden op basis van rijsnelheid en stopgedrag. Voor de modellering is het snelheidsprofiel ‘Binnen bebouwde kom (normaal)’ gehanteerd. Voor station Boxmeer, dat zich buiten de bebouwde kom bevindt, is dit een worst-case aanname. De berekende stikstofemissies bij het snelheidsprofiel ‘Binnen bebouwde kom (normaal) zijn namelijk hoger dan bij het snelheidsprofiel ‘Buiten de bebouwde kom’.

3.2.3

Stationair draaien vrachtwagenmotoren

De emissies van het stationair draaien van de vrachtwagens tijdens het laden en lossen zijn berekend op basis van de methode beschreven in de ‘Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2025’ van BIJ123. Met deze methode wordt de emissie bepaald op basis van het aantal uur stationair draaien van de motor en een set emissiefactoren. In bijlage 5 is het totaal aantal uren stationair draaien van de motor opgenomen per locatie en zijn de emissies berekend. Voor de berekening van de emissies is uitgegaan van de emissiefactoren voor het rekenjaar 2028. Bij het laden en lossen tijdens de bouwfase ontstaan emissies van 3,9 kg NOx en 0,1 kg NH3 bij station Boxmeer en 5,8 kg NOx en 0,1 kg NH3 bij station Venray. De emissies zijn in het rekenmodel ingevoerd als een vlakbron met een uitstoothoogte van 0,5 m, een spreiding van 0,25 m, een warmte-inhoud van 0 MW en met de etmaalvariatie ‘Standaard profiel Industrie’.

3.2.4

Koude start werkverkeer

Er is sprake van een koude start wanneer motorvoertuigen gestart worden nadat ze 2 uur of langer stil hebben gestaan. Tijdens de realisatiefase is er alleen sprake van een koude start bij het lichte verkeer dat aan het eind van de werkdag vertrekt van het werkterrein. Er is gerekend met 1 koude start per 2 verkeersbewegingen van het lichte verkeer. Bij het middelzware en zware verkeer is geen sprake van een koude start, omdat deze voertuigen maar een beperkte tijd aanwezig zijn op het werkterrein voor laden en lossen. De koude start is gemodelleerd als een vlakbron voor ieder station in de categorie ‘Verkeer – Koude start; overig’.

3

BIJ12 (2025) Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2025. Versie 1. Oktober 2025

Sweco | 150 kV-tracé Boxmeer-Venray Onderzoek stikstofdepositie Projectnummer 51006816 Datum 12-02-2024

Versie C2

Documentreferentie NL25-648800269-157712

9/14

3.3

Emissies kabeltracé

Mobiele werktuigen Voor het kabeltracé is de materieelinzet inclusief diesel- en AdBlue verbruik aangeleverd door Heijmans Infra B.V. Er zijn project-specifieke kentallen opgesteld om voor elke sectie van het tracé een emissieberekening uit te voeren. Hierbij wordt onderscheid gemaakt tussen bemaling, boringen, open ontgravingen, kabeltrek en ploegen. Een overzicht van de verschillende secties van beide circuits (paarse en oranje circuit) is opgenomen in bijlage 6.

Kentallen HDD boringen Bij de boringen is onderscheid gemaakt tussen drie varianten (Variant A, B en C). Daarnaast vindt er bij iedere boring een gedeelte variantonafhankelijke activiteit, activiteit voor aanbreng bemaling en bemaling plaats. Een deel van het benodigde materieel is ook beschikbaar in emissieloze elektrische uitvoering. De uitwerking van in te zetten materieel naar aparte stageklasses en het dieselverbruik, ureninzet en AdBlue inzet per stageklasse is opgenomen in bijlage 3 en 4. Voor deze berekening is gebruik gemaakt van de AUB-methode van TNO4.

Kentallen open ontgravingen Bij de open ontgravingen is op onderscheid gemaakt tussen vier aparte varianten (Variant 1, 2, 3 en 4). Hierbij zijn variant 1 en 2 respectievelijk het graven en verdichten van sleuven voor 1 en 2 bundels, waarbij in het laatste geval de inzet voor variant 1 dubbel moet worden meegenomen (wanneer beide circuits hier doorheen lopen) en variant 2 alleen enkel. Bij ieder van deze open ontgravingen wordt ook een activiteit voor het aanbrengen van bemaling en bemaling meegenomen. Variant 3 vindt alleen plaats met betrekking tot het graven en verdichten van een werkgat/mofput en in dit geval zal er ook bemaling voor een werkgat/mofput worden meegenomen. Variant 4 is een ontgraving welke wordt ingezet na iedere boring om de boring op te zoeken in de grond. Een deel van het benodigde materieel is ook beschikbaar in emissie-loze elektrische uitvoering. De emissieberekening en de kentallen voor open ontgravingen zijn opgenomen in bijlage 3 en 4. Voor deze berekening is gebruik gemaakt van de AUB-methode van TNO5. Voor invoer in de AERIUS modellering zijn de activiteiten van mobiele werktuigen in betrekking tot open ontgravingen samen genomen met de activiteiten voor ploegen en de kabeltrek (zie ‘Kentallen kabeltrek en ploegen’) en verdeeld over de door Heijmans

4

AUB (AdBlue verbruik, Uren, en Brandstofverbruik): een robuuste schatting van NOX- en NH3uitstoot van mobiele werktuigen (TNO-rapport 2021 R12305) 5 AUB (AdBlue verbruik, Uren, en Brandstofverbruik): een robuuste schatting van NOX- en NH3uitstoot van mobiele werktuigen (TNO-rapport 2021 R12305)

Sweco | 150 kV-tracé Boxmeer-Venray Onderzoek stikstofdepositie Projectnummer 51006816 Datum 12-02-2024

Versie C2

Documentreferentie NL25-648800269-157712

10/14

bepaalde werkterreinen. In bijlage 5 staat de dieselverbruik, ureninzet en AdBlue verbruik weergeven per kabeltrek en per locatie.

Kentallen kabeltrek en ploegen Het ploegen en het trekken van de kabel door een open ontgraving zijn beschreven als twee aparte activiteiten. Het trekken van de kabel vindt plaats na iedere ontgraving en boring en is gebaseerd op de totale lengte zoals wordt beschreven in de lengtestaat (dus lengte open ontgraving + lengte ploegen + lengte boring; zie bijlage 6). Een deel van het benodigde materieel is ook beschikbaar in emissie-loze elektrische uitvoering. De emissieberekening en de kentallen voor de kabeltrek en het ploegen zijn opgenomen in bijlage 3 en 4. Voor deze berekening is gebruik gemaakt van de AUB-methode van TNO6. Voor invoer in de AERIUS modellering zijn de activiteiten van mobiele werktuigen in betrekking tot kabeltrek en ploegen samen genomen met de activiteiten voor open ontgravingen (zie ‘Kentallen open ontgravingen’) en verdeeld over de door Heijmans bepaalde werkterreinen. In bijlage 5 staat de dieselverbruik, ureninzet en AdBlue verbruik weergeven per kabeltrek en per locatie. Op basis van de kentallen zijn voor elke sectie van beide circuits het dieselverbruik, de ureninzet en het AdBlue verbruik van mobiele werktuigen bepaald voor een scenario mét en zonder elektrificatie.

Voor de inzet met elektrificatie wordt er rekening gehouden met de maatregelen zoals is voorgeschreven in het SEB-akkoord7 en wat er beschikbaar is volgens Heijmans Infra B.V (bijlage 4). Specifiek voor de inzet voor de open ontgravingen, de kabeltrek en het ploegen is er gekozen om dit te verdelen over de werkterreinen waar deze activiteiten zullen plaatsvinden (zie figuur 3-1). In bijlage 5 is de inzet per kabeltrek en vervolgens verdeeld per werkterrein te zien.

6

AUB (AdBlue verbruik, Uren, en Brandstofverbruik): een robuuste schatting van NOX- en NH3uitstoot van mobiele werktuigen (TNO-rapport 2021 R12305) 7 Routekaart SEB - definitief.pdf (https://cdn.opwegnaarseb.nl/media/Routekaart%20SEB%20%20definitief.pdf)

Sweco | 150 kV-tracé Boxmeer-Venray Onderzoek stikstofdepositie Projectnummer 51006816 Datum 12-02-2024

Versie C2

Documentreferentie NL25-648800269-157712

11/14

Figuur 3-1 Locaties Kabeltreks en bijbehorende werkterreinen. Er zijn meerdere werkterreinen per kabeltrek (zie legenda).

De emissies van de mobiele werktuigen zijn in het rekenmodel opgenomen als een vlakbron binnen het plangebied. De emissies zijn in het rekenmodel ingevoerd onder sectorgroep Mobiele werktuigen en verdeeld per stageklasse. Aan de hand van brandstofverbruik (liter/jaar), draaiuren (uur/jaar) en Adblue (liter/jaar) bepaalt het model de emissies per stageklasse en de bronkenmerken.

Bouwverkeer Voor de geplande werkzaamheden is door Heijmans Infra B.V. een inschatting gemaakt van het totale aantal verkeersbewegingen. De verkeersbewegingen zijn gemodelleerd over 27 bouwwegen die langs de open ontgravingen en boorlocaties lopen en de werkgebieden met de openbare weg verbinden. De verkeersaantallen per bouwweg zijn bepaald door het totaal aantal verkeersbewegingen te schalen naar de lengte van de bouwweg. Voor elke bouwweg zijn de aantallen naar boven afgerond op tientallen. De verkeersaantallen zijn opgenomen in bijlage 5 en samengevat in tabel 3-2. Tabel 3-2

Totaal aantal verkeersbewegingen ten behoeve van de tracé-werkzaamheden

Type

Verkeersbewegingen geraamd

Verkeersbewegingen gemodelleerd*

Sweco | 150 kV-tracé Boxmeer-Venray Onderzoek stikstofdepositie Projectnummer 51006816 Datum 12-02-2024

Versie C2

Documentreferentie NL25-648800269-157712

12/14

Licht verkeer

1.614

1740

Middelzwaar verkeer

1.000

1.150

Zwaar verkeer

9.403

9.550

*Hoger door afronding op tientallen

Sweco | 150 kV-tracé Boxmeer-Venray Onderzoek stikstofdepositie Projectnummer 51006816 Datum 12-02-2024

Versie C2

Documentreferentie NL25-648800269-157712

13/14

De emissies van het wegverkeer worden door het rekenprogramma automatisch bepaald op basis van de emissiefactoren (g/km) behorende bij het snelheidsprofiel van de voertuigen, het aantal vervoersbewegingen en de lengte van de afgelegde weg per vervoersbeweging. Het bouwverkeer is gemodelleerd over de bouwwegen die langs de werkgebieden lopen en deze verbinden met de openbare weg. Zodra het verkeer de openbare weg opdraait gaat het op in het heersende verkeersbeeld. De meeste wegen liggen buiten de bebouwde kom, maar vanwege de lagere rijsnelheid op de rijplaten is voor de modellering het snelheidsprofiel ‘Binnen bebouwde kom (stagnerend)’ gehanteerd.

3.3.1

Stationair draaien vrachtwagenmotoren

De emissies van het stationair draaien van de vrachtwagens tijdens het laden en lossen zijn berekend op basis van de methode beschreven in de ‘Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2025’ van BIJ128. Met deze methode wordt de emissie bepaald op basis van het aantal uur stationair draaien van de motor en een set emissiefactoren. Voor de berekening van de emissies is uitgegaan van de emissiefactoren voor het rekenjaar 2028. De emissieberekeningen per bron zijn opgenomen in bijlage 5. De emissies zijn in het rekenmodel ingevoerd als een vlakbron met een uitstoothoogte van 0,5 m, een spreiding van 0,25 m, een warmte-inhoud van 0 MW en met de etmaalvariatie ‘Standaard profiel Industrie’.

3.3.2

Koude start werkverkeer

Er is sprake van een koude start wanneer motorvoertuigen gestart worden nadat ze 2 uur of langer stil hebben gestaan. Tijdens de realisatiefase is er alleen sprake van een koude start bij het lichte verkeer dat aan het eind van de werkdag vertrekt van het werkterrein. Er is gerekend met 1 koude start per 2 verkeersbewegingen van het lichte verkeer. Bij het middelzware en zware verkeer is geen sprake van een koude start, omdat deze voertuigen maar een beperkte tijd aanwezig zijn op het werkterrein voor laden en lossen. De koude start is gemodelleerd als een vlakbron per laden/lossen locatie in de categorie ‘Verkeer – Koude start; overig’.

8

BIJ12 (2025) Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2025. Versie 1. Oktober 2025

Sweco | 150 kV-tracé Boxmeer-Venray Onderzoek stikstofdepositie Projectnummer 51006816 Datum 12-02-2024

Versie C2

Documentreferentie NL25-648800269-157712

14/14

4

Resultaten

Uit de AERIUS-berekeningen blijkt dat het project leidt tot een depositietoename op stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden in Nederland en Duitsland. De rekenresultaten zijn samengevat in tabel 4-1. Zonder elektrificatie bedraagt de maximale depositietoename 0,61 mol N/ha/jaar, en met elektrificatie volgens het SEB-akkoord 0,45 mol N/ha/jaar. De resultaatbestanden van AERIUS Calculator zijn los meegeleverd met deze notitie en zijn tevens opgenomen in bijlage 8 (zonder elektrificatie) en bijlage 9 (met elektrificatie volgens het SEB-akkoord). Tabel 4-1

Maximale depositietoename (mol N/ha/jaar) per natuurgebied

Gebied

Zonder elektrificatie

Met elektrificatie en volgen van het SEBakkoord

Boschhuizerbergen

0,61

0,45

Maasduinen

0,33

0,25

Zeldersche Driessen

0,22

0,16

Sint Jansberg

0,15

0,10

Deurnsche Peel & Mariapeel

0,12

0,08

De Bruuk

0,10

0,07

Oeffelter Meent

0,10

0,07

Groote Peel

0,02

0,02

Rijntakken

0,01

-

Stabrechtse Heiden & Beuven

0,01

-

Reichswald (DE)

0,15

0,11

Erlenwälder bei Gut Hovesaat (DE)

0,11

0,08

Vogelschutzgebiet 'Unterer Niederrhein' (DE)

0,04

0,03

NSG Kranenburger Bruch (DE)

0,04

0,02

Wyler meer (Teilfläche des NSG-Düffels) (DE)

0,02

0,01

Fleuthkuhlen (DE)

0,02

0,01

Hangmoor Damerbruch (DE)

0,01

0,01

Sweco | 150 kV-tracé Boxmeer-Venray Onderzoek stikstofdepositie Projectnummer 51006816 Datum 12-02-2024

Versie C2

Documentreferentie NL25-648800269-157712

15/14

5

Conclusie

TenneT TSO is voornemens om een nieuwe ondergrondse 150 kV-hoogspanningsverbinding te realiseren tussen de 150 kVhoogspanningsstations Boxmeer in Noord-Brabant en Venray in Limburg. In dit onderzoek zijn de effecten van het plan inzichtelijk gemaakt op de stikstofdepositie in Natura 2000-gebieden. In Nederland bedraagt de maximale tijdelijke toename van stikstofdepositie op stikstofgevoelige natuur met een (naderende) overbelasting 0,61 mol N/ha/jaar bij de inzet van diesel-aangedreven materieel. De depositietoename kan worden beperkt tot maximaal 0,45 mol N/ha/jaar als er wordt gewerkt binnen de grenzen van het SEB-akkoord en elektrisch materieel wordt ingezet. Op Duitse Natura 2000-gebieden bedraagt de maximale toename 0,15 mol N/ha/jaar in het scenario zonder elektrificatie, en maximaal 0,11 mol N/ha/jaar met elektrificatie en volgens het SEB-akkoord. De effecten van de depositietoename op Duitse gebieden hoeven volgens het Duitse toetsingskader niet nader onderzocht te worden omdat de maximale depositietoename ruim onder de gehanteerde drempelwaarde van 7,14 mol N/ha/jaar valt.

In een ecologische beoordeling zal worden onderzocht of significant negatieve gevolgen voor de natuurlijke kenmerken van de Nederlandse Natura 2000gebieden met betrekking tot de instandhoudingsdoelstellingen van stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden van kwalificerende soorten kunnen worden uitgesloten.

Sweco | 150 kV-tracé Boxmeer-Venray Onderzoek stikstofdepositie Projectnummer 51006816 Datum 12-02-2024

Versie C2

Documentreferentie NL25-648800269-157712

16/14

Bijlage 1 Materieelinzet en emissieberekening mobiele werktuigen: Station Boxmeer en station Venray

weco | 150 kV-tracé Boxmeer-Venray Onderzoek stikstofdepositie Projectnummer 51006816 Datum 12-12-2025

Versie C2

Documentreferentie NL25-648800269-157712

MOBIELE WERKTUIGEN

Realisatie station Boxmeer Naam

Graafmachine, rups Wiellaadschop Trilwals Hijskraan, klein Verreiker Graafmachine, mini LEEG Categorie Stage I, ≤ 56 kW, SCR: nee Stage I, 56-75 kW, SCR: nee Stage I, 75-560 kW, SCR: nee Stage I, ≥ 560 kW, SCR: nee Stage II, ≤ 56 kW, SCR: nee Stage II, 56-75 kW, SCR: nee Stage II, 75-560 kW, SCR: nee Stage II, ≥ 560 kW, SCR: nee Stage IIIa, ≤ 56 kW, SCR: nee Stage IIIa, 56-75 kW, SCR: nee Stage IIIa, 75-560 kW, SCR: nee Stage IIIa, ≥ 560 kW, SCR: nee Stage IIIb, ≤ 56 kW, SCR: nee Stage IIIb, 56-75 kW, SCR: nee Stage IIIb, 75-560 kW, SCR: nee Stage IIIb, 75-560 kW, SCR: ja Stage IIIb, ≥ 560 kW, SCR: nee Stage IV, ≤ 56 kW, SCR: nee Stage IV, 56-75 kW, SCR: ja Stage IV, 75-560 kW, SCR: ja Stage IV, ≥ 560 kW, SCR: nee Stage V, ≤ 56 kW, SCR: nee Stage V, 56-75 kW, SCR: ja Stage V, 75-560 kW, SCR: ja Stage V, ≥ 560 kW, SCR: nee Stage V, ≥ 560 kW, SCR: ja Alle werktuigen op benzine, 2-takt Alle werktuigen op benzine, 4-takt Alle werktuigen op LPG Middelzware utiliteitsvoertuigen (MUT) Zware utiliteitsvoertuigen (ZUT)

Draaiuren

Vermogen [kW]

Bouwjaar

Categorie

12,00 12,00 8,00 44,00 104,00 52,00

140 125 65 145 115 20

Brandstofverbruik

Draaiuren

AdBlue-verbruik

144 61 1.882

52 8 172

4 113

2014 2014 2014 2014 2014 2014

Stage IV, 75-560 kW, SCR: ja Stage IV, 75-560 kW, SCR: ja Stage IV, 56-75 kW, SCR: ja Stage IV, 75-560 kW, SCR: ja Stage IV, 75-560 kW, SCR: ja Stage IV, ≤ 56 kW, SCR: nee

Belasting

40% 40% 50% 40% 40% 50%

Motor- Brandstof- BrandstofAdBlue- AdBlueefficiëntie verbruik verbruik toediening verbruik [liter/uur] [liter] [liter] 96% 12,18 146 6,0% 9 96% 10,93 131 6,0% 8 96% 7,67 61 6,0% 4 96% 12,59 554 6,0% 33 96% 10,10 1.050 6,0% 63 96% 2,77 144

MOBIELE WERKTUIGEN

Realisatie station Venray Naam

Graafmachine, rups Wiellaadschop Trilwals Hijskraan, klein Verreiker Graafmachine, mini Heistelling LEEG Categorie Stage I, ≤ 56 kW, SCR: nee Stage I, 56-75 kW, SCR: nee Stage I, 75-560 kW, SCR: nee Stage I, ≥ 560 kW, SCR: nee Stage II, ≤ 56 kW, SCR: nee Stage II, 56-75 kW, SCR: nee Stage II, 75-560 kW, SCR: nee Stage II, ≥ 560 kW, SCR: nee Stage IIIa, ≤ 56 kW, SCR: nee Stage IIIa, 56-75 kW, SCR: nee Stage IIIa, 75-560 kW, SCR: nee Stage IIIa, ≥ 560 kW, SCR: nee Stage IIIb, ≤ 56 kW, SCR: nee Stage IIIb, 56-75 kW, SCR: nee Stage IIIb, 75-560 kW, SCR: nee Stage IIIb, 75-560 kW, SCR: ja Stage IIIb, ≥ 560 kW, SCR: nee Stage IV, ≤ 56 kW, SCR: nee Stage IV, 56-75 kW, SCR: ja Stage IV, 75-560 kW, SCR: ja Stage IV, ≥ 560 kW, SCR: nee Stage V, ≤ 56 kW, SCR: nee Stage V, 56-75 kW, SCR: ja Stage V, 75-560 kW, SCR: ja Stage V, ≥ 560 kW, SCR: nee Stage V, ≥ 560 kW, SCR: ja Alle werktuigen op benzine, 2-takt Alle werktuigen op benzine, 4-takt Alle werktuigen op LPG Middelzware utiliteitsvoertuigen (MUT) Zware utiliteitsvoertuigen (ZUT)

Draaiuren

Vermogen [kW]

Bouwjaar

Categorie

16,00 16,00 12,00 64,00 160,00 160,00 96,00

140 125 65 145 115 20 160

Brandstofverbruik

Draaiuren

AdBlue-verbruik

444 92 4.120

160 12 352

6 247

2014 2014 2014 2014 2014 2014 2014

Stage IV, 75-560 kW, SCR: ja Stage IV, 75-560 kW, SCR: ja Stage IV, 56-75 kW, SCR: ja Stage IV, 75-560 kW, SCR: ja Stage IV, 75-560 kW, SCR: ja Stage IV, ≤ 56 kW, SCR: nee Stage IV, 75-560 kW, SCR: ja

Belasting

40% 40% 50% 40% 40% 50% 40%

Motor- Brandstof- BrandstofAdBlue- AdBlueefficiëntie verbruik verbruik toediening verbruik [liter/uur] [liter] [liter] 96% 12,18 195 6,0% 12 96% 10,93 175 6,0% 10 96% 7,67 92 6,0% 6 96% 12,59 806 6,0% 48 96% 10,10 1.616 6,0% 97 96% 2,77 444 96% 13,84 1.328 6,0% 80

Bijlage 2 Materieelinzet en emissieberekening mobiele werktuigen: Station Boxmeer en station Venray met elektrificatie en SEB-akkoord Alle groene regels indiceren wat kan worden ingezet als elektrisch materieel en dus geen emissies produceert. Alle in te zetten werktuigen worden minimaal stage 4 met roetfilter.

weco | 150 kV-tracé Boxmeer-Venray Onderzoek stikstofdepositie Projectnummer 51006816 Datum 12-12-2025

Versie C2

Documentreferentie NL25-648800269-157712

MOBIELE WERKTUIGEN

Realisatie station Boxmeer Naam

Graafmachine, rups Wiellaadschop Trilwals Hijskraan, klein Verreiker Graafmachine, mini LEEG Categorie Stage I, ≤ 56 kW, SCR: nee Stage I, 56-75 kW, SCR: nee Stage I, 75-560 kW, SCR: nee Stage I, ≥ 560 kW, SCR: nee Stage II, ≤ 56 kW, SCR: nee Stage II, 56-75 kW, SCR: nee Stage II, 75-560 kW, SCR: nee Stage II, ≥ 560 kW, SCR: nee Stage IIIa, ≤ 56 kW, SCR: nee Stage IIIa, 56-75 kW, SCR: nee Stage IIIa, 75-560 kW, SCR: nee Stage IIIa, ≥ 560 kW, SCR: nee Stage IIIb, ≤ 56 kW, SCR: nee Stage IIIb, 56-75 kW, SCR: nee Stage IIIb, 75-560 kW, SCR: nee Stage IIIb, 75-560 kW, SCR: ja Stage IIIb, ≥ 560 kW, SCR: nee Stage IV, ≤ 56 kW, SCR: nee Stage IV, 56-75 kW, SCR: ja Stage IV, 75-560 kW, SCR: ja Stage IV, ≥ 560 kW, SCR: nee Stage V, ≤ 56 kW, SCR: nee Stage V, 56-75 kW, SCR: ja Stage V, 75-560 kW, SCR: ja Stage V, ≥ 560 kW, SCR: nee Stage V, ≥ 560 kW, SCR: ja Alle werktuigen op benzine, 2-takt Alle werktuigen op benzine, 4-takt Alle werktuigen op LPG Middelzware utiliteitsvoertuigen (MUT) Zware utiliteitsvoertuigen (ZUT)

Draaiuren

Vermogen [kW]

Bouwjaar

Categorie

12,00 12,00 8,00 44,00 104,00

140 125 65 145 115 20

Brandstofverbruik

Draaiuren

AdBlue-verbruik

61 1.882

8 172

4 113

2014 2014 2014 2014 2014 2014

Stage IV, 75-560 kW, SCR: ja Stage IV, 75-560 kW, SCR: ja Stage IV, 56-75 kW, SCR: ja Stage IV, 75-560 kW, SCR: ja Stage IV, 75-560 kW, SCR: ja Stage IV, ≤ 56 kW, SCR: nee

Belasting

40% 40% 50% 40% 40% 50%

Motor- Brandstof- BrandstofAdBlue- AdBlueefficiëntie verbruik verbruik toediening verbruik [liter/uur] [liter] [liter] 96% 12,18 146 6,0% 9 96% 10,93 131 6,0% 8 96% 7,67 61 6,0% 4 96% 12,59 554 6,0% 33 96% 10,10 1.050 6,0% 63 96% 2,77

MOBIELE WERKTUIGEN

Realisatie station Venray Naam

Graafmachine, rups Wiellaadschop Trilwals Hijskraan, klein Verreiker Graafmachine, mini Heistelling LEEG Categorie Stage I, ≤ 56 kW, SCR: nee Stage I, 56-75 kW, SCR: nee Stage I, 75-560 kW, SCR: nee Stage I, ≥ 560 kW, SCR: nee Stage II, ≤ 56 kW, SCR: nee Stage II, 56-75 kW, SCR: nee Stage II, 75-560 kW, SCR: nee Stage II, ≥ 560 kW, SCR: nee Stage IIIa, ≤ 56 kW, SCR: nee Stage IIIa, 56-75 kW, SCR: nee Stage IIIa, 75-560 kW, SCR: nee Stage IIIa, ≥ 560 kW, SCR: nee Stage IIIb, ≤ 56 kW, SCR: nee Stage IIIb, 56-75 kW, SCR: nee Stage IIIb, 75-560 kW, SCR: nee Stage IIIb, 75-560 kW, SCR: ja Stage IIIb, ≥ 560 kW, SCR: nee Stage IV, ≤ 56 kW, SCR: nee Stage IV, 56-75 kW, SCR: ja Stage IV, 75-560 kW, SCR: ja Stage IV, ≥ 560 kW, SCR: nee Stage V, ≤ 56 kW, SCR: nee Stage V, 56-75 kW, SCR: ja Stage V, 75-560 kW, SCR: ja Stage V, ≥ 560 kW, SCR: nee Stage V, ≥ 560 kW, SCR: ja Alle werktuigen op benzine, 2-takt Alle werktuigen op benzine, 4-takt Alle werktuigen op LPG Middelzware utiliteitsvoertuigen (MUT) Zware utiliteitsvoertuigen (ZUT)

Draaiuren

Vermogen [kW]

Bouwjaar

Categorie

16,00 16,00 12,00 64,00 160,00 96,00

140 125 65 145 115 20 160

Brandstofverbruik

Draaiuren

AdBlue-verbruik

92 4.120

12 352

6 247

2014 2014 2014 2014 2014 2014 2014

Stage IV, 75-560 kW, SCR: ja Stage IV, 75-560 kW, SCR: ja Stage IV, 56-75 kW, SCR: ja Stage IV, 75-560 kW, SCR: ja Stage IV, 75-560 kW, SCR: ja Stage IV, ≤ 56 kW, SCR: nee Stage IV, 75-560 kW, SCR: ja

Belasting

40% 40% 50% 40% 40% 50% 40%

Motor- Brandstof- BrandstofAdBlue- AdBlueefficiëntie verbruik verbruik toediening verbruik [liter/uur] [liter] [liter] 96% 12,18 195 6,0% 12 96% 10,93 175 6,0% 10 96% 7,67 92 6,0% 6 96% 12,59 806 6,0% 48 96% 10,10 1.616 6,0% 97 96% 2,77 96% 13,84 1.328 6,0% 80

Bijlage 3 Materieelinzet en emissieberekening tracé zonder elektrificatie

weco | 150 kV-tracé Boxmeer-Venray Onderzoek stikstofdepositie Projectnummer 51006816 Datum 12-12-2025

Versie C2

Documentreferentie NL25-648800269-157712

Materieelstaat Aerius Boxmeer-Venray Boortrajecten (puntlasten) Variant A per 100m (1 bundel) HDD 120 ton / 100m1 Aggregaat 650 KVA Aggregaat 250 kVA Mobiele kraan vrachtwagen diverse

brandstof draaiuren Bouwjaar Diesel 10,0 >=2019 Diesel 10,0 >=2019 Diesel 15,0 >=2019 Diesel 10,0 >=2019

Vermogen Stage 75-560 stage 5 75-560 stage 5 75-560 stage 5 75-560 stage 5

verb. diesel l/h Adblue verb. l/h Tot. Diesel Tot. Adblue 90 5,4 900 54 35 2,1 350 21 10 0,6 150 9 9 0,54 90 5

Variant B per 100m (1 bundel) HDD 50 ton / 100m1 Aggregaat 500 kVA Aggregaat 250 kVA Mobiele kraan vrachtwagen diverse

brandstof draaiuren Bouwjaar Diesel 18,0 >=2019 Diesel 18,0 >=2019 Diesel 13,5 >=2019 Diesel 18,0 >=2019

Vermogen Stage 75-560 stage 5 75-560 stage 5 75-560 stage 5 75-560 stage 5

verb. diesel l/h Adblue verb. l/h Tot. Diesel Tot. Adblue 70 4,2 1260 76 35 2,1 630 38 10 0,6 135 8 9 0,54 162 10

Variant C per 100m (1 bundel) HDD 27 ton / 100m1 27 tonner rig Mobiele kraan Mixpomp 750 liter vrachtwagen diverse Aggregaat 27 kVA

brandstof draaiuren Bouwjaar Diesel 15,0 >=2019 Diesel 20,0 >=2019 Diesel 15,0 >=2019 Diesel 15,0 >=2019 Diesel 15,0 >=2019

Vermogen Stage 75-560 stage 5 75-560 stage 5 75-560 stage 5 75-560 stage 5 <=56 stage 5

verb. diesel l/h Adblue verb. l/h Tot. Diesel Tot. Adblue 28 1,68 420 25 10 0,6 200 12 45 2,7 675 41 9 0,54 135 8 4 0,24 60 4

variantonafhankelijk per 100m Werkterrein en uitlegstrook boringen per 100m1 (1 bundel) Hydraulische Graafmachine rups, minimaal 25 ton Rupskr. binnendraaier <H> 26t - 1850 ltr, incl. GPS, hulpst, DKS & HVO. Liebherr R926 Compact Shovel Grondwals <H> 13t incl. inhuur mach & HVO Dieplader 40-60 ton Vr.8x8 (25ton) Vrachtwagen met oplegger Tractor landbouw met werktuig (frees, ploeg, cultivator etc…) Bulldozer (Cat -34- D6 of vergelijkbaar)

brandstof draaiuren Bouwjaar Diesel 1 >=2019 Diesel 1 >=2019 Diesel 12 >=2019 Diesel 1,6 >=2019 Diesel 11 >=2019 Diesel 0,2 >=2019 Diesel 12,6 >=2019 Diesel 4 >=2019 Diesel 1 >=2019

Vermogen Stage 75-560 stage 5 75-560 stage 5 75-560 stage 5 <=56 stage 5 75-560 stage 5 75-560 stage 5 75-560 stage 5 75-560 stage 5 75-560 stage 5

verb. l/h

brandstof draaiuren

Vermogen Stage

verb. l/h

15 15 12 8 18 16 9 12 25

Adblue verb. l/h Tot. Diesel Tot. Adblue 0,9 15 1 0,9 15 1 0,72 144 9 0,48 13 1 1,08 198 12 0,96 3 0 0,54 113 7 0,72 48 3 1,5 25 2

open ontgraving (lijnlasten) Variant 1 - sleuf enkel circuit per 100m Open ontgraven / 100m1 sleuf met enkel circuit zonder backfillzand (1 bundel) Ontgraven Trilplaat groot incl. brandstof. Hydraulische Graafmachine rups, minimaal 25 ton Rupskr. binnendraaier <H> 26t - 1850 ltr, incl. GPS, hulpst, DKS & HVO. Liebherr R926 Compact Grondwals <H> 13t incl. inhuur mach & HVO Hydraulische graafmachine rups, minimaal 6 ton Bulldozer (Cat -34- D6 of vergelijkbaar) Rupsdumper Realiseren en verwijderen werktterrein en werkwegen Hydraulische Graafmachine rups, minimaal 25 ton Rupskr. binnendraaier <H> 26t - 1850 ltr, incl. GPS, hulpst, DKS & HVO. Liebherr R926 Compact Mobiele kraan 20 ton op banden

Bouwjaar

Adblue verb. l/h Tot. Diesel

Tot. Adblue

Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel

6 >=2019 13 >=2019 9 >=2019 2 >=2019 18 >=2019 6 >=2019 52 >=2019

<=56 75-560 75-560 <=56 56-75 75-560 56-75

stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5

1,76 15 15 8 10 25 10

0 0,9 0,9 0,48 0,6 1,5 0,6

11 195 135 16 180 150 520

0 12 8 1 11 9 31

Diesel Diesel Diesel

1,2 >=2019 1,2 >=2019 11,5 >=2019

75-560 75-560 75-560

stage 5 stage 5 stage 5

15 15 15

0,9 0,9 0,9

18 18 173

1 1 10

Shovel Grondwals <H> 13t incl. inhuur mach & HVO Dieplader 40-60 ton Vr.8x8 (25ton) Vrachtwagen met oplegger Tractor landbouw met werktuig (frees, ploeg, cultivator etc…) Bulldozer (Cat -34- D6 of vergelijkbaar) Veegwagen Variant 2 - sleuf dubbel circuit per 100m Open ontgraven / 100m1 sleuf met dubbel circuit zonder backfillzand (2 bundels) Ontgraven Trilplaat groot incl. brandstof. Hydraulische Graafmachine rups, minimaal 25 ton Rupskr. binnendraaier <H> 26t - 1850 ltr, incl. GPS, hulpst, DKS & HVO. Liebherr R926 Compact Grondwals <H> 13t incl. inhuur mach & HVO Bulldozer (Cat -34- D6 of vergelijkbaar) Realiseren en verwijderen werktterrein en werkwegen Hydraulische Graafmachine rups, minimaal 25 ton Rupskr. binnendraaier <H> 26t - 1850 ltr, incl. GPS, hulpst, DKS & HVO. Liebherr R926 Compact Mobiele kraan 20 ton op banden Shovel Grondwals <H> 13t incl. inhuur mach & HVO Dieplader 40-60 ton Vr.8x8 (25ton) Vrachtwagen met oplegger Tractor landbouw met werktuig (frees, ploeg, cultivator etc…) Bulldozer (Cat -34- D6 of vergelijkbaar) Veegwagen Variant 3 - Inzet per werkgat moflocatie met 2 bundels Open ontgraven / 100m1 sleuf met dubbel circuit zonder backfillzand (2 bundels) Hydraulische Graafmachine rups, minimaal 25 ton Mobiele kraan 20 ton op banden Shovel Grondwals <H> 13t incl.

inhuur mach & HVO Dieplader 40-60 ton Vr.8x8 (25ton) Vrachtwagen met oplegger Tractor landbouw met werktuig (frees, ploeg, cultivator etc…) Variant 4 - teruggraven boorbuis beide kanten, per boring Open ontgraven terugraafsleuf per boring (1 bundel) Ontgraven Trilplaat groot incl. brandstof. Hydraulische Graafmachine rups, minimaal 25 ton Rupskr. binnendraaier <H> 26t - 1850 ltr, incl. GPS, hulpst, DKS & HVO. Liebherr R926 Compact Grondwals <H> 13t incl. inhuur mach & HVO Hydraulische graafmachine rups, minimaal 6 ton Bulldozer (Cat -34- D6 of vergelijkbaar) Rupsdumper Realiseren en verwijderen werktterrein en werkwegen boring (1 bundel) Hydraulische Graafmachine rups, minimaal 25 ton Rupskr. binnendraaier <H> 26t - 1850 ltr, incl. GPS, hulpst, DKS & HVO. Liebherr R926 Compact Mobiele kraan 20 ton op banden

Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel

brandstof draaiuren

23 >=2019 2 >=2019 11,5 >=2019 0,3 >=2019 16 >=2019 18,5 >=2019 1,2 >=2019 0,5 >=2019

Bouwjaar

75-560 <=56 75-560 75-560 75-560 75-560 75-560 75-560

stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5

Vermogen Stage

12 8 18 16 9 12 25 10

verb. l/h

0,72 0,48 1,08 0,96 0,54 0,72 1,5 0,6

276 16 207 5 144 222 30 5

Adblue verb. l/h Tot. Diesel

17 1 12 0 9 13 2 0

Tot. Adblue

Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel

8 >=2019 45 >=2019 31 >=2019 6 >=2019 19 >=2019

<=56 75-560 75-560 56-75 75-560

stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5

1,76 15 15 8 25

0 0,9 0,9 0,48 1,5

14 675 465 48 475

0 41 28 3 29

Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel

2,4 >=2019 2,4 >=2019 25,0 >=2019 46 >=2019 4 >=2019 23 >=2019 0,6 >=2019 32 >=2019 37 >=2019 2,4 >=2019 1 >=2019

75-560 75-560 75-560 75-560 <=56 75-560 75-560 75-560 75-560 75-560 75-560

stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5

15 15 15 12 8 18 16 9 12 25 10

0,9 0,9 0,9 0,72 0,48 1,08 0,96 0,54 0,72 1,5 0,6

36 36 375 552 32 414 10 288 444 60 10

2 2 23 33 2 25 1 17 27 4 1

brandstof draaiuren Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel

Bouwjaar 11 >=2019 33 >=2019 64 >=2019 5 >=2019 5 >=2019 7 >=2019 6 >=2019 24 >=2019

Vermogen Stage 75-560 stage 5 75-560 stage 5 75-560 stage 5 <=56 stage 5 75-560 stage 5 75-560 stage 5 75-560 stage 5 75-560 stage 5

verb. l/h 15 15 12 8 18 16 9 12

Adblue verb. l/h Tot. Diesel Tot. Adblue 0,9 165 10 0,9 495 30 0,72 768 46 0,48 40 2 1,08 90 5 0,96 112 7 0,54 54 3 0,72 288 17

brandstof draaiuren

1150 m1 turuggraaf sleuf 58 boringen Bouwjaar Vermogen Stage verb. l/h

Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel

1,2 >=2019 2,6 >=2019 1,8 >=2019 0,4 >=2019 3,6 >=2019 1,2 >=2019 10,4 >=2019

<=56 75-560 75-560 <=56 56-75 75-560 56-75

stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5

1,76 15 15 8 10 25 10

0 0,9 0,9 0,48 0,6 1,5 0,6

2 39 27 3 36 30 104

0 2 2 0 2 2 6

Diesel Diesel Diesel

0,24 >=2019 0,24 >=2019 2,5 >=2019

75-560 75-560 75-560

stage 5 stage 5 stage 5

15 15 15

0,9 0,9 0,9

4 4 38

0 0 2

Adblue verb. l/h Tot. Diesel

Tot. Adblue

Shovel Grondwals <H> 13t incl. inhuur mach & HVO Dieplader 40-60 ton Vr.8x8 (25ton) Vrachtwagen met oplegger Tractor landbouw met werktuig (frees, ploeg, cultivator etc…) Bulldozer (Cat -34- D6 of vergelijkbaar) Veegwagen

Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel

4,6 >=2019 0,4 >=2019 2,3 >=2019 0,06 >=2019 3,2 >=2019 3,7 >=2019 0,24 >=2019 0,1 >=2019

75-560 <=56 75-560 75-560 75-560 75-560 75-560 75-560

stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5

12 8 18 16 9 12 25 10

0,72 0,48 1,08 0,96 0,54 0,72 1,5 0,6

55 3 41 1 29 44 6 1

3 0 2 0 2 3 0 0

Ploegen (lijnlasten) Variant P - ploegen 2 circuits Ontgraven A laag voor het ploegen incl. terugbrengen per 100m1 tracé (2 bundels) Hydraulische Graafmachine rups, minimaal 25 ton Rupskr. binnendraaier <H> 26t - 1850 ltr, incl. GPS, hulpst, DKS & HVO. Liebherr R926 Compact Bulldozer (Cat -34- D6 of vergelijkbaar) Grondwals <H> 13t incl. inhuur mach & HVO Uitlegstrook ploegen aanbrengen per 100m1 tracé (2 bundels) Bulldozer (Cat -34- D6 of vergelijkbaar) Shovel Dieplader 40-60 ton Vr.8x8 (25ton) Tractor landbouw met werktuig (frees, ploeg, cultivator etc…) ploegen per 100m1 (2 bundels) Ploeg FSP 280 28T Lier FWF 94 Lier FWF 94 Hydraulische Graafmachine rups, minimaal 25 ton Hydraulische Graafmachine rups, minimaal 25 ton Dieplader 40-60 ton

brandstof draaiuren Diesel Diesel Diesel Diesel

Bouwjaar 5 >=2019 5 >=2019 5 >=2019 8 >=2019

Vermogen Stage 75-560 stage 5 75-560 stage 5 75-560 stage 5 56-75 stage 5

verb. l/h

Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel

5 >=2019 17 >=2019 29 >=2019 1 >=2019 5 >=2019

75-560 75-560 75-560 75-560 75-560

stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5

25 12 18 16 12

1,5 0,72 1,08 0,96 0,72

125 204 522 16 60

8 12 31 1 4

Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel

2,3 2014-2018 2,3 2011-2013 2,3 2011-2013 2,3 >=2019 2,3 >=2019 4 >=2019

75-560 75-560 75-560 75-560 75-560 75-560

stage 4 stage 3b stage 3b stage 5 stage 5 stage 5

60 85 85 15 15 18

3,6 0 0 0,9 0,9 1,08

138 196 196 35 35 72

8 0 0 2 2 4

15 15 25 8

Adblue verb. l/h Tot. Diesel Tot. Adblue 0,9 75 5 0,9 75 5 1,5 125 8 0,48 64 4

bemalingsplan open ontgraving (lijnlasten) Aanbrengen verticale bemaling per 100m1 open ontgraving (1 bundel) bemalingsplan Vrachtwagen diverse - spuitmachine (hoge druk pomp) Vrachtwagen diverse - waterwagen 2x Vrachtwagen diverse - transport materieel zie tabblad lengtestaat voor lengte open ontgraving per kabelsectie

brandstof draaiuren Diesel Diesel Diesel

Instandhouden veticale bemaling (voor verdeling zie tabblad lengtestaat) bemalingsplan Bemalingspomp diesel zie tabblad lengtestaat voor bemalingsuren per kabelsectie

brandstof draaiuren Bouwjaar Diesel 33406 2011-2013

brandstof draaiuren Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel

Bemaling per werkgat moflocatie incl. retourbemaling Verticale bemaling aanbrengen per werkgat (2 bundels) Vrachtwagen diverse - spuitmachine (hoge druk pomp) Vrachtwagen diverse - waterwagen 2x Vrachtwagen diverse - transport materieel Retourbemaling en ontijzering aanbrengen per werkgat (2 bundels) Spuitboorkraan - Liebherr 918 compact Compressor 3,7m3/min Spuitboorkraan - t.b.v. retour filters

Bouwjaar 8 >=2019 4 >=2019 4 >=2019

Vermogen Stage 75-560 stage 5 75-560 stage 5 75-560 stage 5

12 9 9

Adblue verb. l/h Tot. Diesel Tot. Adblue 0,54 96 4 0,54 36 2 0,54 36 2

Vermogen Stage verb. l/h <=56 stage 3b

1,2

Adblue verb. l/h Tot. Diesel Tot. Adblue 0 40087 0

Bouwjaar 8 >=2019 4 >=2019 4 >=2019

Vermogen Stage 75-560 stage 5 75-560 stage 5 75-560 stage 5

12 9 9

Adblue verb. l/h Tot. Diesel Tot. Adblue 0,54 96 4 0,54 36 2 0,54 36 2

16 >=2019 8 2011-2013 12 >=2019

75-560 <=56 75-560

stage 5 stage 3b stage 5

verb. l/h

verb. l/h

12 5 12

0,54 0 0,54

192 40 144

9 0 6

2x Vrachtwagen diverse - transport materieel retourbemaling 14x Vrachtwagen diverse - transport materieel ontijzer installatie Instandhouden verticale en retourbemaling per werkgat (2 bundels) 2x Bemalingspomp elektrisch Opvoerpomp elektrisch Ontijzerinstallatie Primare aggregaat 175 kVA Noodstroom aggregraat 175 kVA zie tabblad lengtestaat voor # moflocaties

Diesel Diesel Elektrisch Elektrisch Elektrisch Diesel Diesel

4 >=2019 28 >=2019 1920 960 960 960 >=2019 96 >=2019

75-560 75-560

stage 5 stage 5

9 9

0,54 0,54

36 252

2 15

stage 5 stage 5

0 0 0 31,5 31,5

0 0 0 0,54 0,54

0 0 0 30240 3024

0 0 0 518 52

Vermogen Stage verb. l/h 75-560 stage 5 56-75 stage 4 75-560 stage 5 75-560 stage 5 <=56 stage 3b 75-560 stage 5 <=56 stage 5 <=56 stage 5 <=56 stage 5

12,8 6,2 15 12 5 18 1,76 2,4 0,8

75-560 75-560

kabeltrek (lijnlast) Kabeltrekken per 100m1 2 bundels Uitleggen en trekken in de sleuf tbv ritsen. 100m1 (2 bundels) Aggregraat 80 kva t.b.v. kabeltrekmachines Kabellier 5T zowel normaal als rups Mobiele kraan 20 ton op banden Telekraan 130 ton Compressor 3,7m3/min Dieplader 40-60 ton Trilplaat groot incl. brandstof. Aggregraat 15 kva Aggregraat 5 kva

brandstof draaiuren Bouwjaar Diesel 1,6 >=2019 Diesel 9,0 2014-2018 Diesel 19,0 >=2019 Diesel 6,0 >=2019 Diesel 1,0 2011-2013 Diesel 2,0 >=2019 Diesel 1,0 >=2019 Diesel 0,5 >=2019 Diesel 15,0 >=2019

Adblue verb. l/h Tot. Diesel Tot. Adblue 0,768 20 1 0,372 56 3 0,9 285 17 0,72 72 4 0 5 0 1,08 36 2 0 2 0 0 1 0 0 12 0

Bijlage 4 Materieelinzet en emissieberekening tracé met elektrificatie en SEB-akkoord Alle groene regels indiceren wat kan worden ingezet als elektrisch materieel en dus geen emissies produceert. Alle in te zetten werktuigen wordt worden minimaal stage 4 met roetfilter.

weco | 150 kV-tracé Boxmeer-Venray Onderzoek stikstofdepositie Projectnummer 51006816 Datum 12-12-2025

Versie C2

Documentreferentie NL25-648800269-157712

Materieelstaat Aerius Boxmeer-Venray Boortrajecten (puntlasten) Variant A per 100m (1 bundel) HDD 120 ton / 100m1 Aggregaat 650 KVA Aggregaat 250 kVA Mobiele kraan vrachtwagen diverse

brandstof draaiuren Bouwjaar Diesel 10,0 >=2019 Diesel 10,0 >=2019 Diesel 15,0 >=2019 Diesel 10,0 >=2019

Vermogen 75-560 75-560 75-560 75-560

Stage stage 5 stage 5 stage 5 stage 5

verb. diesel l/h Adblue verb. l/h Tot. Diesel Tot. Adblue 90 5,4 900 54 35 2,1 350 21 10 0,6 150 9 9 0,54 90 5

Variant B per 100m (1 bundel) HDD 50 ton / 100m1 Aggregaat 500 kVA Aggregaat 250 kVA Mobiele kraan vrachtwagen diverse

brandstof draaiuren Bouwjaar Diesel 18,0 >=2019 Diesel 18,0 >=2019 Diesel 13,5 >=2019 Diesel 18,0 >=2019

Vermogen 75-560 75-560 75-560 75-560

Stage stage 5 stage 5 stage 5 stage 5

verb. diesel l/h Adblue verb. l/h Tot. Diesel Tot. Adblue 70 4,2 1260 76 35 2,1 630 38 10 0,6 135 8 9 0,54 162 10

Variant C per 100m (1 bundel) HDD 27 ton / 100m1 27 tonner rig Mobiele kraan Mixpomp 750 liter vrachtwagen diverse Aggregaat 27 kVA

brandstof draaiuren Bouwjaar Diesel 15,0 >=2019 Diesel 20,0 >=2019 Diesel 15,0 >=2019 Diesel 15,0 >=2019 Diesel 15,0 >=2019

Vermogen 75-560 75-560 75-560 75-560 <=56

Stage stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5

verb. diesel l/h Adblue verb. l/h Tot. Diesel Tot. Adblue 28 1,68 420 25 10 0,6 200 12 45 2,7 675 41 9 0,54 135 8 4 0,24 60 4

variantonafhankelijk per 100m Werkterrein en uitlegstrook boringen per 100m1 (1 bundel) Hydraulische Graafmachine rups, minimaal 25 ton Rupskr. binnendraaier <H> 26t - 1850 ltr, incl. GPS, hulpst, DKS & HVO. Liebherr R926 Compact Shovel Grondwals <H> 13t incl. inhuur mach & HVO Dieplader 40-60 ton Vr.8x8 (25ton) Vrachtwagen met oplegger Tractor landbouw met werktuig (frees, ploeg, cultivator etc…) Bulldozer (Cat -34- D6 of vergelijkbaar)

brandstof draaiuren Bouwjaar Diesel 1 >=2019 Diesel 1 >=2019 Diesel 12 >=2019 Diesel 1,6 >=2019 Diesel 11 >=2019 Diesel 0,2 >=2019 Diesel 12,6 >=2019 Diesel 4 >=2019 Diesel 1 >=2019

Vermogen 75-560 75-560 75-560 <=56 75-560 75-560 75-560 75-560 75-560

Stage stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5

verb. l/h

brandstof draaiuren

Vermogen Stage

verb. l/h

15 15 12 8 18 16 9 12 25

Adblue verb. l/h Tot. Diesel Tot. Adblue 0,9 15 1 0,9 15 1 0,72 144 9 0,48 13 1 1,08 198 12 0,96 3 0 0,54 113 7 0,72 48 3 1,5 25 2

open ontgraving (lijnlasten) Variant 1 - sleuf enkel circuit per 100m Open ontgraven / 100m1 sleuf met enkel circuit zonder backfillzand (1 bundel) Ontgraven Trilplaat groot incl. brandstof. Hydraulische Graafmachine rups, minimaal 25 ton Rupskr. binnendraaier <H> 26t - 1850 ltr, incl. GPS, hulpst, DKS & HVO. Liebherr R926 Compact Grondwals <H> 13t incl. inhuur mach & HVO

Diesel Diesel Diesel Diesel

Bouwjaar 6 >=2019 13 >=2019 9 >=2019 2 >=2019

<=56 75-560 75-560 <=56

stage 5 stage 5 stage 5 stage 5

Adblue verb. l/h Tot. Diesel 1,76 15 15 8

0 0,9 0,9 0,48

11 195 135 16

Tot. Adblue 0 12 8 1

Hydraulische graafmachine rups, minimaal 6 ton Bulldozer (Cat -34- D6 of vergelijkbaar) Rupsdumper Realiseren en verwijderen werktterrein en werkwegen Hydraulische Graafmachine rups, minimaal 25 ton Rupskr. binnendraaier <H> 26t - 1850 ltr, incl. GPS, hulpst, DKS & HVO. Liebherr R926 Compact Mobiele kraan 20 ton op banden Shovel Grondwals <H> 13t incl. inhuur mach & HVO Dieplader 40-60 ton Vr.8x8 (25ton) Vrachtwagen met oplegger Tractor landbouw met werktuig (frees, ploeg, cultivator etc…) Bulldozer (Cat -34- D6 of vergelijkbaar) Veegwagen Variant 2 - sleuf dubbel circuit per 100m Open ontgraven / 100m1 sleuf met dubbel circuit zonder backfillzand (2 bundels) Ontgraven Trilplaat groot incl. brandstof. Hydraulische Graafmachine rups, minimaal 25 ton Rupskr. binnendraaier <H> 26t - 1850 ltr, incl. GPS, hulpst, DKS & HVO. Liebherr R926 Compact Grondwals <H> 13t incl. inhuur mach & HVO Bulldozer (Cat -34- D6 of vergelijkbaar) Realiseren en verwijderen werktterrein en werkwegen Hydraulische Graafmachine rups, minimaal 25 ton Rupskr. binnendraaier <H> 26t - 1850 ltr, incl. GPS, hulpst, DKS & HVO. Liebherr R926 Compact Mobiele kraan 20 ton op banden Shovel Grondwals <H> 13t incl.

inhuur mach & HVO Dieplader 40-60 ton Vr.8x8 (25ton) Vrachtwagen met oplegger Tractor landbouw met werktuig (frees, ploeg, cultivator etc…) Bulldozer (Cat -34- D6 of vergelijkbaar) Veegwagen Variant 3 - Inzet per werkgat moflocatie met 2 bundels Open ontgraven / 100m1 sleuf met dubbel circuit zonder backfillzand (2 bundels) Hydraulische Graafmachine rups, minimaal 25 ton Mobiele kraan 20 ton op banden Shovel Grondwals <H> 13t incl. inhuur mach & HVO Dieplader 40-60 ton Vr.8x8 (25ton) Vrachtwagen met oplegger Tractor landbouw met werktuig (frees, ploeg, cultivator etc…)

Diesel Diesel Diesel

18 >=2019 6 >=2019 52 >=2019

56-75 75-560 56-75

stage 5 stage 5 stage 5

10 25 10

0,6 1,5 0,6

180 150 520

11 9 31

Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel

1,2 >=2019 1,2 >=2019 11,5 >=2019 23 >=2019 2 >=2019 11,5 >=2019 0,3 >=2019 16 >=2019 18,5 >=2019 1,2 >=2019 0,5 >=2019

75-560 75-560 75-560 75-560 <=56 75-560 75-560 75-560 75-560 75-560 75-560

stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5

15 15 15 12 8 18 16 9 12 25 10

0,9 0,9 0,9 0,72 0,48 1,08 0,96 0,54 0,72 1,5 0,6

18 18 173 276 16 207 5 144 222 30 5

1 1 10 17 1 12 0 9 13 2 0

brandstof draaiuren

Bouwjaar

Vermogen Stage

verb. l/h

Adblue verb. l/h Tot. Diesel

Tot. Adblue

Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel

8 >=2019 45 >=2019 31 >=2019 6 >=2019 19 >=2019

<=56 75-560 75-560 56-75 75-560

stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5

1,76 15 15 8 25

0 0,9 0,9 0,48 1,5

14 675 465 48 475

0 41 28 3 29

Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel

2,4 >=2019 2,4 >=2019 25,0 >=2019 46 >=2019 4 >=2019 23 >=2019 0,6 >=2019 32 >=2019 37 >=2019 2,4 >=2019 1 >=2019

75-560 75-560 75-560 75-560 <=56 75-560 75-560 75-560 75-560 75-560 75-560

stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5

15 15 15 12 8 18 16 9 12 25 10

0,9 0,9 0,9 0,72 0,48 1,08 0,96 0,54 0,72 1,5 0,6

36 36 375 552 32 414 10 288 444 60 10

2 2 23 33 2 25 1 17 27 4 1

Vermogen 75-560 75-560 75-560 <=56 75-560 75-560 75-560 75-560

Stage stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5

brandstof draaiuren Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel

Bouwjaar 11 >=2019 33 >=2019 64 >=2019 5 >=2019 5 >=2019 7 >=2019 6 >=2019 24 >=2019

verb. l/h 15 15 12 8 18 16 9 12

Adblue verb. l/h Tot. Diesel Tot. Adblue 0,9 165 10 0,9 495 30 0,72 768 46 0,48 40 2 1,08 90 5 0,96 112 7 0,54 54 3 0,72 288 17

Variant 4 - teruggraven boorbuis beide kanten, per boring Open ontgraven terugraafsleuf per boring (1 bundel) Ontgraven Trilplaat groot incl. brandstof. Hydraulische Graafmachine rups, minimaal 25 ton Rupskr. binnendraaier <H> 26t - 1850 ltr, incl. GPS, hulpst, DKS & HVO. Liebherr R926 Compact Grondwals <H> 13t incl. inhuur mach & HVO Hydraulische graafmachine rups, minimaal 6 ton Bulldozer (Cat -34- D6 of vergelijkbaar) Rupsdumper Realiseren en verwijderen werktterrein en werkwegen boring (1 bundel) Hydraulische Graafmachine rups, minimaal 25 ton Rupskr. binnendraaier <H> 26t - 1850 ltr, incl. GPS, hulpst, DKS & HVO. Liebherr R926 Compact Mobiele kraan 20 ton op banden Shovel Grondwals <H> 13t incl. inhuur mach & HVO Dieplader 40-60 ton Vr.8x8 (25ton) Vrachtwagen met oplegger Tractor landbouw met werktuig (frees, ploeg, cultivator etc…) Bulldozer (Cat -34- D6 of vergelijkbaar) Veegwagen

brandstof draaiuren

1150 m1 turuggraaf sleuf 58 boringen Bouwjaar Vermogen Stage verb. l/h

Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel

1,2 >=2019 2,6 >=2019 1,8 >=2019 0,4 >=2019 3,6 >=2019 1,2 >=2019 10,4 >=2019

<=56 75-560 75-560 <=56 56-75 75-560 56-75

stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5

1,76 15 15 8 10 25 10

0 0,9 0,9 0,48 0,6 1,5 0,6

2 39 27 3 36 30 104

0 2 2 0 2 2 6

Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel

0,24 >=2019 0,24 >=2019 2,5 >=2019 4,6 >=2019 0,4 >=2019 2,3 >=2019 0,06 >=2019 3,2 >=2019 3,7 >=2019 0,24 >=2019 0,1 >=2019

75-560 75-560 75-560 75-560 <=56 75-560 75-560 75-560 75-560 75-560 75-560

stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5

15 15 15 12 8 18 16 9 12 25 10

0,9 0,9 0,9 0,72 0,48 1,08 0,96 0,54 0,72 1,5 0,6

4 4 38 55 3 41 1 29 44 6 1

0 0 2 3 0 2 0 2 3 0 0

Adblue verb. l/h Tot. Diesel

Tot. Adblue

Ploegen (lijnlasten) Variant P - ploegen 2 circuits Ontgraven A laag voor het ploegen incl. terugbrengen per 100m1 tracé (2 bundels) Hydraulische Graafmachine rups, minimaal 25 ton Rupskr. binnendraaier <H> 26t - 1850 ltr, incl. GPS, hulpst, DKS & HVO. Liebherr R926 Compact Bulldozer (Cat -34- D6 of vergelijkbaar) Grondwals <H> 13t incl. inhuur mach & HVO Uitlegstrook ploegen aanbrengen per 100m1 tracé (2 bundels) Bulldozer (Cat -34- D6 of vergelijkbaar) Shovel Dieplader 40-60 ton Vr.8x8 (25ton) Tractor landbouw met werktuig (frees, ploeg, cultivator etc…) ploegen per 100m1 (2 bundels) Ploeg FSP 280 28T Lier FWF 94 Lier FWF 94 Hydraulische Graafmachine rups, minimaal 25 ton Hydraulische Graafmachine rups, minimaal 25 ton Dieplader 40-60 ton

bemalingsplan open ontgraving (lijnlasten)

brandstof draaiuren Diesel Diesel Diesel Diesel

Bouwjaar 5 >=2019 5 >=2019 5 >=2019 8 >=2019

Vermogen 75-560 75-560 75-560 56-75

Stage stage 5 stage 5 stage 5 stage 5

verb. l/h

Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel

5 >=2019 17 >=2019 29 >=2019 1 >=2019 5 >=2019

75-560 75-560 75-560 75-560 75-560

stage 5 stage 5 stage 5 stage 5 stage 5

25 12 18 16 12

1,5 0,72 1,08 0,96 0,72

125 204 522 16 60

8 12 31 1 4

Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel Diesel

2,3 2014-2018 2,3 2011-2013 2,3 2011-2013 2,3 >=2019 2,3 >=2019 4 >=2019

75-560 75-560 75-560 75-560 75-560 75-560

stage 4 stage 3b stage 3b stage 5 stage 5 stage 5

60 85 85 15 15 18

3,6 0 0 0,9 0,9 1,08

138 196 196 35 35 72

8 0 0 2 2 4

15 15 25 8

Adblue verb. l/h Tot. Diesel Tot. Adblue 0,9 75 5 0,9 75 5 1,5 125 8 0,48 64 4

Aanbrengen verticale bemaling per 100m1 open ontgraving (1 bundel) bemalingsplan Vrachtwagen diverse - spuitmachine (hoge druk pomp) Vrachtwagen diverse - waterwagen 2x Vrachtwagen diverse - transport materieel zie tabblad lengtestaat voor lengte open ontgraving per kabelsectie

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/16479599/1