CConstaterende datVenray
Koppel je AI →
Document · PDF

08 Omnibuzz-jaarverslag-2020

Gemeenteraad 6 juli 2021, gemeente VenrayBij agendapunt: Zienswijze Omnibuzz, gewijzigde begroting 2021, jaarverslag 2020, concept begroting 2022 en meerjarenperspectief.26.067 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 3 van 3

13.3 Toelichting lasten Loonkosten (ad - € 337.557,–)

Lasten Loonkosten

€

-337.557

Beheerskosten

€

-9.740

Kosten VEP

€

227.677

Kapitaallasten

€

-1.415

Vervoerskosten Wmo

€

-4.203.871

BonusMalus

€

-55.520

Totaal afwijking lasten

€

-4.380.426

Baten Klantbijdrage Vervoer Wmo

€

-23.904

Bijdrage VEP

€

-250.370

Bijdrage overig

€

-64.975

Totaal afwijking baten

€

-339.249

Last Tussentijdse afrekening gemeenten

€

1.558.750

Baat Onttrekking Algemen Reserve

€

-168.000

Vrijval bestemmingsreserve ICT

€

-19.320

Totaal afwijking batig saldo

€

-3.348.245

De totale afwijking batig saldo van € 3.348.245,– wordt veroorzaakt door: De onderschrijding van de gerealiseerde loonkosten ad € 337.557,–. De lager uitgevallen beheerkosten ad € 9.740,–. ĵ De kosten van de Voor Elkaar Pas (VEP) die niet zijn begroot € 227.677,–. ĵ De lager uitgevallen kapitaallasten ad € 1.415,–. ĵ De daling van de vervoerskosten ad € 4.203.871,– ten opzichte van de begroting. ĵ De lager uitgevallen bonus-malus ten opzichte van de begroting met € 55.520,–. ĵ De stijging in de klantbijdrage vervoer ad € 23.904,–. ĵ De baten van de Voor Elkaar Pas (VEP) die niet zijn begroot € 250.370,–. ĵ De baten van overige bijdrage die niet zijn begroot € 64.975,–. ĵ De last van de tussentijdse afrekening vervoer met betrekking tot de gemeenten ad € 1.558.750,–. ĵ De onttrekking vanuit de algemene reserve ad € 168.000,–. ĵ De onttrekking vanuit de bestemmingsreserve ‘ICT’ ad € 19.320,–. ĵ

Omnibuzz

De lager uitgevallen loonkosten worden veroorzaakt doordat er een aantal begrote fte’s niet (volledig) is ingevuld cq. is getemporiseerd gedurende 2020. Hierbij gaat het om de volgende functies: medewerker data-analyse, relatiebeheerder, fte’s bij de financiële administratie en fte’s bij klantenservice. De kosten van externe inhuur en studiekosten zijn wegens de COVID-19 pandemie ook lager uitgevallen.

ĵ

De overschrijding van de kosten betreft de volgende zaken, die veelvuldig gerelateerd zijn aan de COVID-19 pandemie: De overschrijding van de kosten inzake de inrichting van thuiswerkplekken. ĵ De additionele kosten voor telefonie en computer toebehoren. ĵ De overschrijding voor de kosten inzake de nieuwe facturatiemodule als gevolg van het stopzetten van de contante betaling in de voertuigen en de overgang naar rekeningrijden. ĵ De verminderde telefonie opbrengsten als gevolg van het gedaalde aantal telefoontjes, alsmede de afkoop van het abonnement met een provider. ĵ Additionele communicatie- en portokosten als gevolg van de additionele informatie die Omnibuzz haar klanten heeft gestuurd wegens de COVID-19 pandemie. ĵ De aanpassing van een aantal voertuigen met een beschermde cabine om de virusverspreiding tegen te gaan. ĵ Een overschrijding van de advieskosten omtrent COVID-19. ĵ Een overschrijding van de kosten inzake inspectie drempelvrij op basis van de Europese richtlijn EN 301 549 en daarmee samenhangend de Web Content Accessibility Guidelines (WCAG 2.1). ĵ

Hier tegenover staat een overschrijding op de loonkosten van de afdeling uitvoering als gevolg van de additionele pensioenlasten bij de toeslagen ORT en DOT en de externe inhuur op deze afdeling vanwege een aantal langdurig zieke medewerkers (zie paragraaf 11.7 ‘Bedrijfsvoering’ op pagina 58). Mede als gevolg van de COVID-19 pandemie heeft dit geleid tot extra loonkosten wegens de toename van de gemiddelde gesprekstijd van de telefoontjes. Deze langere gesprekstijd is een direct gevolg van de gezondheidscheck die door de telefoniste uitgevoerd dient te worden bij ieder telefoontje. Daarnaast hebben de diverse maatregelen en versoepelingen tot vele vragen geleid, hetgeen ook heeft geleid tot langere gesprekstijden. Tenslotte zijn ook de arbokosten hoger uitgevallen als gevolg van diverse spoor2-trajecten.

ĵ

72

Minder personeel gerelateerde kosten en dienstreizen. Minder automatiseringskosten. Denk aan kosten voor data-analyse en optimalisatie van de e-facturering. ĵ Minder kosten voor kantoorbenodigdheden. ĵ Minder reguliere communicatiekosten waaronder de regulier nieuwsbrief. Echter, hier staan additionele communicatiekosten tegenover welke onderstaand verder worden toegelicht. ĵ Minder kosten voor de klachtenafhandeling. ĵ Minder kosten voor het klanttevredenheidsonderzoek. ĵ Minder kosten voor facilitaire zaken in verband met de uitgestelde interne verhuizing en aanpassingen in het pand. ĵ

Voorgaande zorgt gezamenlijk voor een onderschrijding van de loonkosten van € 337.557,–. Beheerkosten (ad €- 9.740,–) De post beheerkosten is € 9.740,– lager uitgevallen als gevolg van diverse stijgingen en dalingen. De onderschrijding van de kosten betreft de volgende zaken, die veelvuldig gerelateerd zijn aan de COVID-19 pandemie zijn:

Voorgaande zorgt gezamenlijk voor een onderschrijding op de beheerkosten van € 9.740,–. Een deel van hierboven genoemde posten is gedekt via de onttrekking aan de algemene reserve. Zie paragraaf 11.5 ‘Risicomanagement’ op pagina 52 voor een additionele toelichting voor deze onttrekking. 73

Omnibuzz

De Programma­rekening

Kosten Voor Elkaar Pas (VEP) (ad € 227.677,–)

13.4 Toelichting baten

Deze post heeft betrekking op de kosten voor het aanmaken van de Voor Elkaar Pas. Omnibuzz draagt zorg voor betaling aan de leveranciers en verrekent vervolgens deze kosten met de klant (zie ook ‘Bijdrage VEP’ bij baten). Het betreft hier vervoer-, pas- en servicekosten.

Klantbijdrage vervoer Wmo (ad € 23.904,–)

Kapitaallasten (ad - € 1.415,–) De kapitaallasten zijn lager dan begroot. Dit komt doordat er minder banktransacties hebben plaatsgevonden dan op voorhand begroot. Vervoerskosten Wmo (ad - € 4.203.871,–) De vervoerskosten zijn € 4.203.871,– lager dan opgenomen in de begroting. Dit komt vooral doordat er aanzienlijk minder gereisd is in 2020 als gevolg van de COVID-19 pandemie. De begroting 2020-1 is gebaseerd op het vervoersvolume van 2019, de kosten van 2020 zijn gebaseerd op de vervoersvraag 2020 inclusief coronacompensatie. Dit afsprakenkader in combinatie met de vervoersvraag leidt tot deze forse daling van de vervoerskosten. Voor een aanvullende specificatie van het gerealiseerde vervoer en de bijbehorende kosten op gemeenteniveau wordt verwezen naar bijlage 1 en 2 op pagina pagina 86 en pagina 94. Bonus-malus (ad - € 55.520,–) De performance van de vervoerders is in het jaarverslag toegelicht op bladzijde ‘Kwaliteitscontroles vervoerders’ op pagina 24. Gezien de COVID-19 pandemie en de bijbehorende afspraken met de vervoerders zijn alleen in januari, februari en september bonussen uitgekeerd. Dit heeft geleid tot een verlaging van de kosten voor de bonus-malus van € 55.520,–.

74

De ontvangen klantbijdrage is € 23.904,– hoger dan de begrote klantbijdrage. Dit betreft voornamelijk de commerciële ritten welke verreden zijn door Omnibuzz-klanten waarvan het budget overschreden is en enkele pgb-klanten. De reguliere klantbijdragen die Omnibuzz namens de gemeenten ontvangt zijn per kwartaal teruggestort aan de deelnemende gemeenten. Bijdrage Voor Elkaar Pas (VEP) (ad € 250.370,–) Dit betreft de bijdrage van klanten voor de Voor Elkaar Pas; zowel de bijdrage voor de ritten als de bijdrage voor de abonnementskosten. De vaste bijdrage per jaar van de klant is gebaseerd op 1/5e deel van de kostprijs van de kaart plus de kostprijs voor de servicekosten. Het verschil tussen kosten en de hogere opbrengsten ad € 22.693,– komt voort uit de systematiek van afboeking omtrent voortijdige pasopzegging. Bijdrage overig (ad € 64.975,–) Als gevolg van de COVID-19 pandemie heeft Omnibuzz besloten om, in overleg met de GGD Zuid-Limburg, een aantal medewerkers van de ritreservering te detacheren aan de GGD- ZL. Als gevolg hiervan heeft Omnibuzz een bedrag van € 59.975,– gefactureerd aan de GGD-ZL. Daarnaast heeft Omnibuzz gebruikt gemaakt van een subsidie van het A&O fonds voor de thuiswerkplekken ad € 5.000,–.

Omnibuzz

De Programma­rekening

basis van facturen van de vervoerders met de gemeente wordt afgerekend. Als gevolg van de onzekerheid omtrent de COVID-19 pandemie en de hieruit voortvloeiende afspraken met de vervoerders, is besloten om de kwartaalafrekening tijdelijk buiten werking te stellen. Eind 2020 is het eerste half jaar met betrekking tot de coronacompensatie en de afrekening vervoer met de gemeenten afgerekend. Dit heeft tot een terugbetaling aan de gemeenten geleid van € 1.558.750,– Het tweede halfjaar van de afrekening vervoer is verwerkt in het voorstel resultaatbestemming 2020. Onttrekking algemene reserve ( € 168.000,–) Ter afdekking van de incidentele en niet voorziene COVID-19 gerelateerde kosten heeft het algemeen bestuur in haar vergadering van 16 december 2020 ingestemd met de onttrekking uit de algemene reserve om deze kosten af te dekken. Er is ingestemd met het in totaal € 168.000,– onttrekken en dit ten gunste van de exploitatie te brengen. De opbouw van dit bedrag is in paragraaf 11.5 ‘Risicomanagement’ op pagina 52 verder toegelicht. Onttrekking bestemmingsreserve ‘ICT’ ( € 19.320,–) Voor het boekjaar 2020 heeft een onttrekking uit de bestemmingsreserve ‘ICT’ plaatsgevonden ter financiering van hiertoe geoormerkte kosten: ĵ ĵ

Realisatie MijnOmnibuzz. Dekking afschrijvingskosten van investeringen.

Hiermee is een bedrag gemoeid van € 19.320,–.

13.5 Toelichting algemene dekkingsmiddelen De bijgestelde bijdrage van de gemeenten in de eerste begrotingswijziging 2020-1 en de onttrekking uit de algemene reserve en bestemmingsreserve ‘ICT’ blijkt meer dan voldoende te zijn voor de dekking van de werkelijke kosten. Gezien de lagere kosten inzake het vervoer als gevolg van de COVID-19 pandemie ten opzichte van de begroting 2020-1 en dekking van de meerkosten inzake aanpassingen COVID-19 welke afgedekt worden door de onttrekking aan de algemene reserve, zijn de middelen door Omnibuzz rechtmatig besteed. Voorgesteld wordt het totale positieve resultaat over 2020 te verdelen conform voorstel resultaatbestemming op bladzijde pagina 78.

Additionele last gemeenten (tussentijdse afrekening vervoer) (€ 1.558.750,–) Normaal gesproken worden de werkelijke vervoerskosten per kwartaal afgerekend met de deelnemende gemeenten. Dit betekent dat het verschil tussen het betaalde voorschot op basis van de begroting en de gerealiseerde kosten op

75

Omnibuzz

De Programma­rekening

14 OVERIGE GEGEVENS

76

77

Omnibuzz

Overige Gegevens

14. Overige gegevens 14.1 Voorstel resultaatbestemming 2020 Het dagelijks bestuur stelt voor het resultaat 2020 ad € 3.348.245,– als volgt te bestemmen: Terugbetaling aan de deelnemende gemeenten € 2.578.009,–. Dotatie aan algemene reserve € 368.000,–. ĵ Dotatie aan bestemmingsreserve ‘Personeel’ € 231.236,–. ĵ Dotatie aan bestemmingsreserve ‘ICT’ € 171.000,–. ĵ

15

ĵ

De onderverdeling van het resultaat naar de individuele gemeenten is terug te vinden in 16.1 ‘Bijlage 1: Bijdrage deelnemende gemeenten’ op pagina 86.

14.2 Bestemmingsreserve ‘Personeel’ (oud-Omnibuzz gemeenten) Met betrekking tot de langdurig zieke werknemer geldt dat inmiddels duidelijk is geworden dat deze niet zal terugkeren in de functie en dat het dienstverband beëindigd is. Wel draagt Omnibuzz nog het risico van re-integratie. Bij vorming van de reserve is rekening gehouden met dit risico. Op basis van actuele informatie zal Omnibuzz de resterende € 14.076,– (Zie ‘Tabel staat van reserves’ op pagina 53) aanhouden om het risico voor de komende jaren af te dekken. Dit bedrag is naar verwachting voldoende om dit risico af te dekken. Mocht dit risico zich in de komende jaren niet voordoen, dan zal het bedrag ten gunste van de 10 gemeenten worden uitgekeerd welke deze reserve gevormd hebben. Het algemeen bestuur van Omnibuzz zal hierover op 7 juli 2021 een besluit nemen.

78

CONTROLE­ VERKLARING

79

Omnibuzz

Controle­verklaring

Omnibuzz

Controle­verklaring

15. Controleverklaring van de onafhankelijke accountant

de opdracht relevante onafhankelijkheidsregels in Nederland. Verder hebben wij voldaan aan de Verordening gedrags- en beroepsregels accountants (VGBA).

OPGESTELD DOOR

Wij vinden dat de door ons verkregen controle-informatie voldoende en geschikt is als basis voor ons oordeel.

Koenen en Co, Audit & Assurance Westhoven 16, Postbus 1161, NL-6040 KD Roermond Telefoon: +31 (0)475 35 10 00, Fax: +31 (0)475 32 19 16 Website: www.koenenenco.nl KvK-nummer: 14091110 Aan: het Algemeen Bestuur van de Gemeenschappelijke Regeling Omnibuzz Postbus 99 6160 AB GELEEN A. VERKLARING OVER DE IN HET JAARVERSLAG OPGENOMEN JAARREKENING 2020

Ons oordeel

Naleving anticumulatiebepaling WNT niet gecontroleerd In overeenstemming met het Controleprotocol WNT 2020 hebben wij de anticumulatiebepaling, bedoeld in artikel 1.6a WNT en artikel 5, lid 1 sub n en o Uitvoeringsregeling WNT, niet gecontroleerd. Dit betekent dat wij niet hebben gecontroleerd of er wel of niet sprake is van een normoverschrijding door een leidinggevende topfunctionaris vanwege eventuele dienstbetrekkingen als leidinggevende topfunctionaris bij andere WNT-plichtige instellingen, alsmede of de in dit kader vereiste toelichting juist en volledig is. B. VERKLARING OVER DE IN HET JAARVERSLAG OPGENOMEN ANDERE INFORMATIE

Naast de jaarrekening en onze controleverklaring daarbij, omvat het jaarverslag andere informatie, die bestaat uit: De inleiding. Het jaarverslag. ĵ De algemene verplichte paragrafen conform het Besluit Begroting en Verantwoording Provincies en Gemeenten. ĵ De overige gegevens. ĵ Bijlage 1 tot en met 3. ĵ ĵ

Wij hebben de jaarrekening 2020 van de Gemeenschappelijke Regeling Omnibuzz te Geleen gecontroleerd. Naar ons oordeel geeft de in dit jaarverslag opgenomen jaarrekening een getrouw beeld van de grootte en de samenstelling van het vermogen van de Gemeenschappelijke Regeling Omnibuzz per 31 december 2020 en van het resultaat over 2020 in overeenstemming met het Besluit Begroting en Verantwoording Provincies en Gemeenten. Voorts zijn wij van oordeel dat de in deze jaarrekening verantwoorde baten, lasten en balansmutaties over 2020 in alle van materieel belang zijnde aspecten rechtmatig tot stand zijn gekomen in overeenstemming met de begroting en met de relevante wet- en regelgeving waaronder Verordeningen van de Gemeenschappelijke Regeling. De jaarrekening bestaat uit: De balans per 31 december 2020; De programmarekening van baten en lasten over de periode 2020; en ĵ De toelichting met een overzicht van de gehanteerde grondslagen voor financiële verslaggeving en andere toelichtingen.

Op grond van onderstaande werkzaamheden zijn wij van mening dat de andere informatie: Ingevolge artikel 213, lid 3 onder de Gemeentewet, voor zover wij dat kunnen beoordelen, verenigbaar is met de jaarrekening en geen materiële afwijkingen bevat. ĵ Alle informatie bevat die op grond van het Besluit Begroting en Verantwoording Provincies en Gemeenten vereist is. ĵ

Wij hebben de andere informatie gelezen en hebben op basis van onze kennis en ons begrip, verkregen vanuit de jaarrekeningcontrole of anderszins, overwogen of de andere informatie materiële afwijkingen bevat.

ĵ ĵ

De basis voor ons oordeel Wij hebben onze controle uitgevoerd volgens het Nederlands recht, waaronder ook de Nederlandse controlestandaarden vallen. Onze verantwoordelijkheden op grond hiervan zijn beschreven in de sectie ‘Onze verantwoordelijkheden voor de controle van de jaarrekening’.

Met onze werkzaamheden hebben wij voldaan aan de vereisten in het Besluit Begroting en Verantwoording Provincies en Gemeenten en de Nederlandse Standaard 720. Deze werkzaamheden hebben niet dezelfde diepgang als onze controlewerkzaamheden bij de jaarrekening. Het Dagelijks Bestuur is verantwoordelijk voor het opstellen van de andere informatie, in overeenstemming met het Besluit Begroting en Verantwoording Provincies en Gemeenten.

Wij zijn onafhankelijk van de Gemeenschappelijke Regeling Omnibuzz zoals vereist in de Wet toezicht accountantsorganisaties (Wta), de Verordening inzake de onafhankelijkheid van accountants bij assurance-opdrachten (ViO) en andere voor 80

81

Omnibuzz

Controle­verklaring

C. BESCHRIJVING VAN VERANTWOORDELIJKHEDEN MET BETREKKING TOT DE JAARREKENING

Verantwoordelijkheden van het Dagelijks Bestuur voor de jaarrekening

Omnibuzz

Controle­verklaring

het op 3 juli 2019 door het Algemeen Bestuur vastgestelde controleprotocol en het Controleprotocol WNT, ethische voorschriften en de onafhankelijkheidseisen. Onze controle bestond onder andere uit: Het identificeren en inschatten van de risico’s dat de jaarrekening afwijkingen van materieel belang bevat als gevolg van fouten of fraude, het in reactie op deze risico’s bepalen en uitvoeren van controlewerkzaamheden en het verkrijgen van controle-informatie die voldoende en geschikt is als basis voor ons oordeel. Bij fraude is het risico dat een afwijking van materieel belang niet ontdekt wordt groter dan bij fouten. Bij fraude kan sprake zijn van samenspanning, valsheid in geschrifte, het opzettelijk nalaten transacties vast te leggen, het opzettelijk verkeerd voorstellen van zaken of het doorbreken van de interne beheersing. ĵ Het verkrijgen van inzicht in de interne beheersing die relevant is voor de controle met als doel controlewerkzaamheden te selecteren die passend zijn in de omstandigheden. Deze werkzaamheden hebben niet als doel om een oordeel uit te spreken over de effectiviteit van de interne beheersing van de entiteit.

ĵ Het evalueren van de geschiktheid van de gebruikte grondslagen voor financiële verslaggeving en de gebruikte financiële rechtmatigheidscriteria en van de redelijkheid van de door het Dagelijks Bestuur van de Gemeenschappelijke Regeling gemaakte schattingen en de toelichtingen die daarover in de jaarrekening staan. ĵ Het vaststellen dat de door het Dagelijks Bestuur gehanteerde continuïteitsveronderstelling aanvaardbaar is. Tevens het op basis van de verkregen controle-informatie vaststellen of er gebeurtenissen en omstandigheden zijn waardoor gerede twijfel zou kunnen bestaan of de onderneming haar bedrijfsactiviteiten in continuïteit kan voortzetten. Als wij concluderen dat er een onzekerheid van materieel belang bestaat, zijn wij verplicht om aandacht in onze controleverklaring te vestigen op de relevante gerelateerde toelichtingen in de jaarrekening. Als de toelichtingen inadequaat zijn, moeten wij onze verklaring aanpassen. Onze conclusies zijn gebaseerd op de controle-informatie die verkregen is tot de datum van onze controleverklaring. Toekomstige gebeurtenissen of omstandigheden kunnen er echter toe leiden dat een onderneming haar continuïteit niet langer kan handhaven.

ĵ Het evalueren van de presentatie, structuur en inhoud van de jaarrekening en de daarin opgenomen toelichtingen; en ĵ Het evalueren of de jaarrekening een getrouw beeld geeft van de onderliggende transacties en gebeurtenissen. ĵ

Het Dagelijks Bestuur is verantwoordelijk voor het opmaken en getrouw weergeven van de jaarrekening in overeenstemming met het Besluit Begroting en Verantwoording Provincies en Gemeenten. In dit kader is het Dagelijks Bestuur verantwoordelijk voor een zodanige interne beheersing die het Dagelijks Bestuur noodzakelijk acht om het opmaken van de jaarrekening mogelijk te maken zonder afwijkingen van materieel belang als gevolg van fouten of fraude. Bij het opmaken van de jaarrekening moet het Dagelijks Bestuur afwegen of de entiteit in staat is om haar werkzaamheden in continuïteit voort te zetten. Op grond van genoemd verslaggevingsstelsel moet het Dagelijks Bestuur de jaarrekening opmaken op basis van de continuïteitsveronderstelling, tenzij het Dagelijks Bestuur het voornemen heeft om de Gemeenschappelijke Regeling te ontbinden of de bedrijfsactiviteiten te beëindigen of als beëindiging het enige realistische alternatief is. Het Dagelijks Bestuur moet gebeurtenissen en omstandigheden waardoor gerede twijfel zou kunnen bestaan of de entiteit haar bedrijfsactiviteiten in continuïteit kan voortzetten, toelichten in de jaarrekening. De met governance belaste personen zijn verantwoordelijk voor het uitoefenen van toezicht op het proces van financiële verslaggeving van de entiteit.

Onze verantwoordelijkheden voor de controle van de jaarrekening Onze verantwoordelijkheid is het zodanig plannen en uitvoeren van een controleopdracht dat wij daarmee voldoende en geschikte controle-informatie verkrijgen voor het door ons af te geven oordeel. Onze controle is uitgevoerd met een hoge mate maar geen absolute mate van zekerheid waardoor het mogelijk is dat wij tijdens onze controle niet alle materiële fouten en fraude ontdekken. Afwijkingen kunnen ontstaan als gevolg van fraude of fouten en zijn materieel indien redelijkerwijs kan worden verwacht dat deze, afzonderlijk of gezamenlijk, van invloed kunnen zijn op de economische beslissingen die gebruikers op basis van deze jaarrekening nemen. De materialiteit beïnvloedt de aard, timing en omvang van onze controlewerkzaamheden en de evaluatie van het effect van onderkende afwijkingen op ons oordeel. De bij onze controle toegepaste goedkeuringstolerantie bedraagt voor fouten 1% en voor onzekerheden 3% van de totale lasten inclusief toevoegingen aan reserves. Op basis van artikel 2 lid 7 Bado is deze goedkeuringstolerantie door het Algemene Bestuur d.d. 3 juli 2019 vastgesteld. Wij houden ook rekening met afwijkingen en/of mogelijke afwijkingen die naar onze mening voor de gebruikers van de jaarrekening om kwalitatieve redenen materieel zijn.

Daarbij zijn voor de controle van de in de jaarrekening opgenomen WNT-informatie de toleranties gehanteerd zoals vastgelegd in het Controleprotocol WNT.

Wij communiceren met de met governance belaste personen onder andere over de geplande reikwijdte en timing van de controle en over de significante bevindingen die uit onze controle naar voren zijn gekomen, waaronder eventuele significante tekortkomingen in de interne beheersing. Roermond, 2 april 2021 KOENEN EN CO, Audit & Assurance B.V. H.C.E.J. Hees MSc RA (w.g.)

Wij hebben deze accountantscontrole professioneel kritisch uitgevoerd en hebben waar relevant professionele oordeelsvorming toegepast in overeenstemming met de Nederlandse controlestandaarden, het Besluit Accountantscontrole Decentrale Overheden, 82

83

Omnibuzz

Controle­verklaring

16 BIJLAGEN

84

85

Omnibuzz

Bijlagen

Omnibuzz

Bijlagen

16. Bijlagen 16.1 Bijlage 1: Bijdrage deelnemende gemeenten TOTAAL BIJDRAGE DEELNEMENDE GEMEENTEN Gemeente

Oorspronkelijke begroting 2020

Begroting 2020-1 Bijdrage gemeenten

BEEK

€

275.460

€

314.923

€

305.653

€

268.871

€

2.382

€

274

€

39.437

BEEKDAELEN

€

681.328

€

729.644

€

683.673

€

592.260

€

5.128

€

590

€

97.131

BEESEL

€

209.853

€

222.777

€

204.757

€

183.273

€

1.900

€

219

€

23.602

BERGEN

€

163.381

€

178.445

€

183.184

€

167.666

€

1.715

€

197

€

17.431

BRUNSSUM

€

724.477

€

789.305

€

764.386

€

695.540

€

4.550

€

523

€

73.920

ECHT-SUSTEREN

€

657.259

€

702.294

€

641.006

€

559.079

€

4.535

€

522

€

86.984

EIJSDEN-MARGRATEN

€

435.685

€

544.952

€

516.295

€

463.563

€

3.944

€

454

€

57.130

GENNEP

€

367.270

€

396.105

€

337.964

€

251.850

€

2.598

€

299

€

89.011

GULPEN-WITTEM

€

304.621

€

350.111

€

331.651

€

299.487

€

2.317

€

266

€

34.747

HEERLEN

€

2.268.392

€

2.469.115

€

2.332.702

€

2.008.695

€

12.956

€

1.490

€

338.453

HORST AAN DE MAAS

€

600.098

€

617.743

€

580.422

€

502.847

€

5.069

€

583

€

83.226

KERKRADE

€

1.495.982

€

1.585.197

€

1.523.236

€

1.338.308

€

8.212

€

944

€

194.084

LANDGRAAF

€

1.083.602

€

1.248.494

€

1.164.116

€

1.011.664

€

7.114

€

818

€

160.384

LEUDAL

€

550.012

€

584.485

€

533.889

€

434.211

€

4.796

€

552

€

105.025

MAASGOUW

€

509.564

€

521.359

€

477.362

€

405.992

€

3.925

€

451

€

75.746

MAASTRICHT

€

3.915.304

€

3.899.881

€

3.585.954

€

3.089.368

€

21.203

€

2.438

€

520.228

MEERSSEN

€

536.978

€

596.474

€

548.223

€

480.628

€

3.380

€

389

€

71.363

NEDERWEERT

€

228.316

€

239.355

€

216.628

€

174.013

€

2.172

€

250

€

45.037

PEEL EN MAAS

€

597.813

€

631.192

€

607.799

€

524.855

€

5.231

€

602

€

88.777

ROERDALEN

€

299.296

€

315.693

€

302.751

€

273.736

€

2.746

€

316

€

32.077

ROERMOND

€

1.007.107

€

1.046.545

€

977.366

€

837.586

€

8.785

€

1.010

€

149.574

SIMPELVELD

€

175.164

€

205.299

€

185.887

€

158.662

€

1.644

€

189

€

29.058

SITTARD-GELEEN

€

2.223.724

€

2.378.300

€

2.235.991

€

1.948.758

€

14.457

€

1.663

€

303.353

STEIN

€

322.102

€

375.300

€

356.593

€

318.140

€

3.248

€

374

€

42.075

VAALS

€

219.908

€

226.406

€

223.480

€

199.106

€

1.735

€

200

€

26.309

VALKENBURG AAN DE GEUL

€

421.072

€

471.184

€

434.217

€

369.821

€

2.842

€

327

€

67.566

VENLO

€

1.777.397

€

1.862.980

€

1.792.382

€

1.541.814

€

16.294

€

1.874

€

268.736

VENRAY

€

538.814

€

572.395

€

546.621

€

451.571

€

4.828

€

555

€

100.433

VOERENDAAL

€

205.974

€

239.535

€

214.180

€

176.561

€

1.618

€

186

€

39.423

WEERT

€

565.275

€

661.103

€

609.472

€

528.987

€

6.674

€

768

€

87.927

TOTAAL

€

23.361.227 €

24.976.591 €

23.417.839

€

20.256.914 €

19.320 €

3.348.245

86

Totaal betaalde bijdrage gemeenten inclusief afrekening vervoer

Kosten 2020

A

B

Onttrekking bestemmingsreserve ICT

Onttrekking algemene reserve C

Te bestemmen resultaat 2020

D

168.000 €

E= A - (B-C-D)

87

Omnibuzz

Bijlagen

Omnibuzz

Bijlagen

UITSPLITSING VERVOERSRESULTAAT Gemeente

Oorspronkelijke begroting 2020

"Begroting 2020-1 Bijdrage gemeenten"

"Afrekening vervoer eerste halfjaar 2020 Bijdrage gemeenten"

A

Totaal betaalde bijdrage Kosten regulier vervoer gemeenten 2020

B

C=A-B

Kosten toeslag individueel

D

Kosten coronacompensatie 1ste halfjaar

Kosten coronacompensatie 2de halfjaar

Kosten flexibel tarief - vervoerskorting - Nacalculatorisch tarief

F

G

H

E

Saldo vervoersresultaat 2020 I = C-D-E-F-G-H

Beek

€

201.274 €

235.869 €

9.271 €

226.598 €

129.666

€

2.371 €

43.959 €

20.521 €

522 €

29.559

Beekdaelen

€

527.244 €

559.459 €

45.970 €

513.489 €

292.811

€

4.547 €

91.742 €

47.344 €

1.178 €

75.867

Beesel

€

150.455 €

159.713 €

18.020 €

141.693 €

87.303

€

867 €

22.550 €

14.899 €

351 €

15.723

Bergen

€

112.248 €

121.514 €

4.740- €

126.253 €

74.348

€

1.659 €

27.918 €

11.712 €

299 €

10.318

Brunssum

€

581.316 €

638.275 €

24.919 €

613.357 €

369.726

€

6.080 €

119.673 €

61.340 €

1.488 €

55.049

Echt-Susteren

€

504.753 €

551.775 €

61.288 €

490.488 €

290.250

€

3.083 €

79.564 €

48.245 €

1.168 €

68.177

Eijsden-Margraten

€

320.272 €

414.036 €

28.656 €

385.380 €

233.378

€

3.009 €

68.668 €

38.613 €

939 €

40.772

Gennep

€

289.760 €

309.871 €

58.141 €

251.730 €

125.447

€

847 €

28.897 €

17.798 €

505 €

78.236

Gulpen-Wittem

€

235.967 €

273.215 €

18.460 €

254.755 €

155.156

€

2.014 €

45.930 €

25.891 €

624 €

25.139

Heerlen

€

1.846.456 €

2.039.115 €

136.414 €

1.902.701 €

1.073.385

€

18.147 €

351.486 €

170.637 €

4.320 €

284.726

Horst aan de Maas

€

440.366 €

449.501 €

37.322 €

412.179 €

237.537

€

3.119 €

70.617 €

37.745 €

956 €

62.205

Kerkrade

€

1.211.361 €

1.312.654 €

61.962 €

1.250.693 €

724.602

€

11.771 €

236.126 €

115.246 €

2.916 €

160.031

Landgraaf

€

869.516 €

1.012.381 €

84.379 €

928.002 €

539.830

€

7.374 €

160.585 €

87.159 €

2.173 €

130.882

Leudal

€

388.956 €

425.309 €

50.596 €

374.713 €

197.289

€

2.755 €

59.137 €

29.601 €

794 €

85.137

Maasgouw

€

392.684 €

391.100 €

43.997 €

347.103 €

200.857

€

2.233 €

52.137 €

31.597 €

808 €

59.471

Maastricht

€

3.289.004 €

3.196.144 €

313.926 €

2.882.217 €

1.670.377

€

20.294 €

481.788 €

270.737 €

6.723 €

432.298

Meerssen

€

428.375 €

484.303 €

48.251 €

436.053 €

262.394

€

2.807 €

69.527 €

42.921 €

1.056 €

57.348

Nederweert

€

158.359 €

167.262 €

22.728 €

144.534 €

76.066

€

745 €

20.341 €

11.048 €

306 €

36.029

Peel en Maas

€

438.786 €

457.564 €

23.393 €

434.172 €

243.897

€

3.891 €

80.778 €

37.541 €

982 €

67.083

Roerdalen

€

216.543 €

224.546 €

12.942 €

211.604 €

129.310

€

1.977 €

37.837 €

21.271 €

520 €

20.688

Roermond

€

741.210 €

754.989 €

69.178 €

685.811 €

386.314

€

5.513 €

117.899 €

61.385 €

1.555 €

113.146

Simpelveld

€

126.737 €

150.749 €

19.411 €

131.338 €

75.223

€

676 €

20.553 €

12.340 €

303 €

22.242

Sittard-Geleen

€

1.706.659 €

1.898.477 €

142.309 €

1.756.169 €

1.026.700

€

14.030 €

303.998 €

163.908 €

4.132 €

243.400

Stein

€

225.181 €

267.486 €

18.707 €

248.779 €

148.255

€

2.109 €

44.795 €

24.420 €

597 €

28.604

Vaals

€

165.545 €

168.807 €

2.926 €

165.881 €

95.274

€

1.796 €

34.154 €

15.162 €

383 €

19.112

Valkenburg aan de Geul

€

333.560 €

376.844 €

36.967 €

339.877 €

193.304

€

2.287 €

56.927 €

30.802 €

778 €

55.778

Venlo

€

1.269.763 €

1.322.177 €

70.598 €

1.251.580 €

703.692

€

10.820 €

226.300 €

106.770 €

2.832 €

201.165

Venray

€

391.266 €

412.152 €

25.774 €

386.378 €

199.539

€

3.684 €

72.774 €

29.166 €

803 €

80.411

Voerendaal

€

157.666 €

185.836 €

25.355 €

160.481 €

86.161

€

1.219 €

26.059 €

13.982 €

347 €

32.713

Weert

€

368.416 €

439.600 €

51.631 €

387.969 €

227.312

€

2.284 €

60.153 €

37.055 €

915 €

60.251

TOTAAL

€

18.089.698 €

19.400.724 €

1.558.750 €

17.841.974 €

10.255.403

€

144.010 €

3.112.872 €

1.636.855 €

41.274 €

2.651.560

88

89

Omnibuzz

Bijlagen

UITSPLITSING KOSTEN REGIE EN PLANNING Gemeente

Oorspronkelijke begroting 2020

Omnibuzz

Bijlagen

UITSPLITSING BEDRIJFSVOERINGSKOSTEN Begroting 2020-1 Bijdrage gemeenten

Kosten regie en planning 2020

A

Resultaat kosten regie en planning

B

Gemeente

Oorspronkelijke begroting 2020

Begroting 2020-1 Bijdrage gemeenten

C=A-B

Bedrijfsvoeringskosten 2020

A

Resultaat bedrijfsvoeringskosten

B

C=A-B

Beek

€

26.715

€

27.553

€

29.497

€

1.944-

Beek

€

47.471

€

51.501

€

42.336

€

9.166

Beekdaelen

€

55.487

€

59.315

€

63.500

€

4.184-

Beekdaelen

€

98.597

€

110.869

€

91.138

€

19.731

Beesel

€

21.390

€

21.980

€

23.531

€

1.551-

Beesel

€

38.009

€

41.084

€

33.772

€

7.312

Bergen

€

18.413

€

19.842

€

21.242

€

1.400-

Bergen

€

32.719

€

37.088

€

30.488

€

6.601

Brunssum

€

51.554

€

52.639

€

56.353

€

3.713-

Brunssum

€

91.608

€

98.390

€

80.880

€

17.510

Echt-Susteren

€

54.919

€

52.461

€

56.162

€

3.701-

Echt-Susteren

€

97.587

€

98.057

€

80.606

€

17.451

Eijsden-Margraten

€

41.561

€

45.629

€

48.848

€

3.219-

Eijsden-Margraten

€

73.852

€

85.287

€

70.108

€

15.178

Gennep

€

27.912

€

30.056

€

32.176

€

2.120-

Gennep

€

49.598

€

56.178

€

46.180

€

9.998

Gulpen-Wittem

€

24.723

€

26.801

€

28.692

€

1.891-

Gulpen-Wittem

€

43.931

€

50.095

€

41.180

€

8.915

Heerlen

€

151.943

€

149.871

€

160.443

€

10.573-

Heerlen

€

269.993

€

280.130

€

230.276

€

49.854

Horst aan de Maas

€

57.521

€

58.639

€

62.775

€

4.137-

Horst aan de Maas

€

102.211

€

109.604

€

90.098

€

19.506

Kerkrade

€

102.495

€

94.991

€

101.692

€

6.701-

Kerkrade

€

182.126

€

177.552

€

145.954

€

31.598

Landgraaf

€

77.094

€

82.294

€

88.100

€

5.805-

Landgraaf

€

136.992

€

153.819

€

126.445

€

27.375

Leudal

€

57.998

€

55.479

€

59.392

€

3.914-

Leudal

€

103.058

€

103.697

€

85.243

€

18.455

Maasgouw

€

42.090

€

45.400

€

48.603

€

3.203-

Maasgouw

€

74.791

€

84.859

€

69.757

€

15.102

Maastricht

€

225.536

€

245.278

€

262.581

€

17.303-

Maastricht

€

400.763

€

458.459

€

376.868

€

81.591

Meerssen

€

39.109

€

39.095

€

41.853

€

2.758-

Meerssen

€

69.494

€

73.075

€

60.070

€

13.005

Nederweert

€

25.192

€

25.127

€

26.900

€

1.773-

Nederweert

€

44.765

€

46.966

€

38.608

€

8.358

Peel En Maas

€

57.267

€

60.515

€

64.784

€

4.269-

Peel En Maas

€

101.760

€

113.112

€

92.982

€

20.130

Roerdalen

€

29.800

€

31.768

€

34.009

€

2.241-

Roerdalen

€

52.952

€

59.379

€

48.811

€

10.568

Roermond

€

95.752

€

101.617

€

108.786

€

7.169-

Roermond

€

170.145

€

189.938

€

156.135

€

33.803

Simpelveld

€

17.439

€

19.013

€

20.354

€

1.341-

Simpelveld

€

30.988

€

35.537

€

29.213

€

6.324

Sittard-Geleen

€

186.200

€

167.235

€

179.033

€

11.798-

Sittard-Geleen

€

330.866

€

312.587

€

256.957

€

55.630

Stein

€

34.902

€

37.577

€

40.228

€

2.651-

Stein

€

62.019

€

70.237

€

57.737

€

12.500

Vaals

€

19.577

€

20.075

€

21.492

€

1.416-

Vaals

€

34.786

€

37.524

€

30.846

€

6.678

Valkenburg aan de Geul

€

31.514

€

32.881

€

35.201

€

2.320-

Valkenburg aan de Geul

€

55.998

€

61.459

€

50.522

€

10.938

Venlo

€

182.804

€

188.489

€

201.786

€

13.297-

Venlo

€

324.831

€

352.313

€

289.613

€

62.700

Venray

€

53.133

€

55.851

€

59.791

€

3.940-

Venray

€

94.414

€

104.393

€

85.814

€

18.578

Voerendaal

€

17.396

€

18.716

€

20.036

€

1.320-

Voerendaal

€

30.912

€

34.983

€

28.757

€

6.226

Weert

€

70.891

€

77.202

€

82.648

€

5.446-

Weert

€

125.968

€

144.301

€

118.620

€

25.681

TOTAAL

€

1.898.326 €

2.080.487 €

-137.097

TOTAAL

€

3.373.203 €

2.986.013 €

646.462

90

1.943.390 €

3.632.475 €

91

Omnibuzz

Bijlagen

Omnibuzz

Bijlagen

IV3 METHODIEK UITSPLITSING IN DIRECTE (VERVOER) KOSTEN EN INDIRECTE (OVERHEAD) KOSTEN Gemeente

Programma Wmo-vervoer 6.71 Maatwerkdienstverlening 18+

Verdeelsleutel

Programma Wmo-vervoer overige kosten (Overhead, Onvoorzien Treasury)

A

Totaal 2020

B

C=A+B

Beek

1,42%

€

233.514

€

35.358

€

268.871

Beekdaelen

3,05%

€

516.144

€

76.116

€

592.260

Beesel

1,13%

€

155.067

€

28.206

€

183.273

Bergen

1,02%

€

142.203

€

25.463

€

167.666

Brunssum

2,71%

€

627.991

€

67.549

€

695.540

Echt-Susteren

2,70%

€

491.759

€

67.320

€

559.079

Eijsden-Margraten

2,35%

€

405.011

€

58.553

€

463.563

Gennep

1,55%

€

213.282

€

38.569

€

251.850

Gulpen-Wittem

1,38%

€

265.095

€

34.392

€

299.487

Heerlen

7,71%

€

1.816.374

€

192.321

€

2.008.695

Horst aan de Maas

3,02%

€

427.600

€

75.248

€

502.847

Kerkrade

4,89%

€

1.216.411

€

121.897

€

1.338.308

Landgraaf

4,23%

€

906.061

€

105.604

€

1.011.664

Leudal

2,85%

€

363.019

€

71.193

€

434.211

Maasgouw

2,34%

€

347.732

€

58.259

€

405.992

Maastricht

12,62%

€

2.774.617

€

314.751

€

3.089.368

Meerssen

2,01%

€

430.459

€

50.169

€

480.628

Nederweert

1,29%

€

141.769

€

32.244

€

174.013

Peel En Maas

3,11%

€

447.199

€

77.656

€

524.855

Roerdalen

1,63%

€

232.970

€

40.766

€

273.736

Roermond

5,23%

€

707.186

€

130.400

€

837.586

Simpelveld

0,98%

€

134.264

€

24.398

€

158.662

Sittard-Geleen

8,61%

€

1.734.154

€

214.604

€

1.948.758

Stein

1,93%

€

269.920

€

48.221

€

318.140

Vaals

1,03%

€

173.345

€

25.762

€

199.106

Valkenburg aan de Geul

1,69%

€

327.626

€

42.194

€

369.821

Venlo

9,70%

€

1.299.936

€

241.878

€

1.541.814

Venray

2,87%

€

379.901

€

71.670

€

451.571

Voerendaal

0,96%

€

152.543

€

24.017

€

176.561

Weert

3,97%

€

429.918

€

99.069

€

528.987

2.493.846 €

20.256.914

TOTAAL 92

100,00% €

17.763.068 €

93

Omnibuzz

Bijlagen

Omnibuzz

Bijlagen

16.2 Bijlage 2: Gerealiseerde versus gebudgetteerde zones Vervoerzones BBV 2020-1 Gemeente

Zones

Individueel

Vervoerszones Realisatie 2020 KamerKamer

Toeslag laag

Meereizend OV'er

Persoonlijke Zones overdracht

Afwijking Realisatie tov BBV 2020-1

KamerKamer

Individueel

Toeslag laag

Meereizend OV’er

Persoonlijke overdracht

Zones

KamerKamer

Individueel

Toeslag laag

Meereizend OV'er

Persoonlijke overdracht

Totaal

Beek

52.180

2.024

896

11.447

663

-

27.919

822

48

6.452

438

0

-24.261

-1.202

-848

-4.995

-225

-

-31.531

Beekdaelen

124.815

2.579

1.090

28.534

837

-

63.488

804

226

14.497

594

0

-61.327

-1.775

-864

-14.037

-243

-

-78.246

Beesel

34.457

1.328

2.493

11.893

442

-

18.527

725

625

6.079

106

0

-15.930

-603

-1.868

-5.814

-336

-

-24.551

Bergen

27.357

72

102

5.071

226

-

16.238

228

36

2.720

108

0

-11.119

156

-66

-2.351

-118

-

-13.498

Brunssum

140.785

4.411

2.901

38.046

1.503

-

78.827

2.777

2.557

21.527

756

0

-61.958

-1.634

-344

-16.519

-747

-

-81.202

Echt-Susteren

123.193

3.668

203

23.458

1.449

-

62.670

2.556

178

12.806

571

0

-60.523

-1.112

-25

-10.652

-878

-

-73.190

Eijsden-Margraten

91.739

1.655

1.861

22.886

1.121

-

50.469

347

1.072

11.312

456

80

-41.270

-1.308

-789

-11.574

-665

80

-55.526

Gennep

68.440

398

2.847

19.228

549

-

26.643

337

1.093

7.837

542

0

-41.797

-61

-1.754

-11.391

-7

-

-55.010

Gulpen-Wittem

59.666

3.067

428

20.299

844

-

32.620

1.357

346

14.438

416

0

-27.046

-1.710

-82

-5.861

-428

-

-35.127

Heerlen

458.226

4.019

3.942

71.994

5.573

-

233.117

1.813

2.619

44.167

2.882

0

-225.109

-2.206

-1.323

-27.827

-2.691

-

-259.156

Horst aan de Maas

99.521

2.203

2.539

25.180

841

-

51.116

1.042

1.013

12.176

561

0

-48.405

-1.161

-1.526

-13.004

-280

-

-64.376

Kerkrade

292.881

6.400

3.490

61.489

2.357

-

156.570

4.544

1.555

30.408

1.774

236

-136.311

-1.856

-1.935

-31.081

-583

236

-171.530

Landgraaf

225.705

3.783

3.792

46.231

2.435

-

116.820

2.815

1.737

22.224

1.092

87

-108.885

-968

-2.055

-24.007

-1.343

87

-137.171

Leudal

95.936

287

546

14.751

910

-

43.026

327

84

7.716

456

0

-52.910

40

-462

-7.035

-454

-

-60.821

Maasgouw

87.447

1.289

334

17.626

1.132

-

43.676

148

220

8.655

528

140

-43.771

-1.141

-114

-8.971

-604

140

-54.461

Maastricht

701.034

27.246

13.553

221.336

7.113

-

354.927

17.424

6.527

108.418

3.646

0

-346.107

-9.822

-7.026

-112.918

-3.467

-

-479.340

Meerssen

106.720

4.559

876

30.870

1.003

-

56.244

1.696

562

14.449

864

0

-50.476

-2.863

-314

-16.421

-139

-

-70.213

Nederweert

37.894

495

255

3.416

297

-

16.687

132

0

1.965

196

0

-21.207

-363

-255

-1.451

-101

-

-23.377

Peel En Maas

100.346

2.729

3.410

31.880

861

-

51.669

1.478

1.120

16.963

1.059

0

-48.677

-1.251

-2.290

-14.917

198

-

-66.937

Roerdalen

49.714

502

1.488

14.214

285

-

27.863

385

452

6.264

209

600

-21.851

-117

-1.036

-7.950

-76

600

-30.430

Roermond

170.109

623

243

28.157

1.907

-

84.467

294

130

13.374

997

0

-85.642

-329

-113

-14.783

-910

-

-101.777

Simpelveld

33.356

779

654

6.679

751

-

16.277

473

192

2.341

295

0

-17.079

-306

-462

-4.338

-456

-

-22.641

Sittard-Geleen

417.080

25.847

6.197

103.940

4.506

-

219.542

11.039

2.760

52.676

2.738

0

-197.538

-14.808

-3.437

-51.264

-1.768

-

-268.815

Stein

58.856

1.754

274

19.195

781

-

31.667

979

41

10.616

347

0

-27.189

-775

-233

-8.579

-434

-

-37.210

Vaals

37.502

857

5

8.708

668

-

20.546

197

14

5.773

265

0

-16.956

-660

9

-2.935

-403

-

-20.945

Valkenburg aan de Geul

83.819

2.647

156

18.360

1.074

-

41.118

1.952

416

13.113

422

0

-42.701

-695

260

-5.247

-652

-

-49.035

Venlo

292.181

7.001

8.146

71.636

3.460

-

151.129

3.639

3.663

36.221

1.623

0

-141.052

-3.362

-4.483

-35.415

-1.837

-

-186.149

Venray

91.997

1.265

596

20.077

1.130

-

43.014

767

0

9.805

883

0

-48.983

-498

-596

-10.272

-247

-

-60.596

Voerendaal

41.619

221

1.004

6.521

549

-

18.758

7

245

3.075

286

0

-22.861

-214

-759

-3.446

-263

-

-27.543

Weert

98.460

944

651

18.271

1.360

-

49.444

132

334

9.198

721

8

-49.016

-812

-317

-9.073

-639

8

-59.849

4.303.034

114.652

64.972

1.021.393

46.627

-

2.205.078

61.236

29.865

527.265

25.831

1.151

-2.097.956

-53.416

-35.107

-494.128

-20.796

1.151

-2.700.252

TOTAAL 94

95

Omnibuzz Vervoerzones BBV 2020-1 in euro’s Individueel

KamerKamer

Bijlagen

Omnibuzz

Bijlagen

Vervoerszones Realisatie 2020 in euro’s Toeslag laag

Meereizend OV'er

Persoonlijke Zones overdracht

Individueel

Afwijking Realisatie tov BBV 2020-1 in euro’s

KamerKamer

Toeslag laag

Meereizend OV’er

Persoonlijke overdracht

Zones

Individueel

KamerKamer

Gemeente

Zones

Beek

€

233.243 €

2.267 €

1.004 €

5.151 €

1.498 €

-€

124.798 €

921 €

54

€

2.903 €

990 €

-€

108.446- €

1.346- €

Beekdaelen

€

557.921 €

2.888 €

1.221 €

12.840 €

1.892 €

-€

283.791 €

900 €

253

€

6.524 €

1.342 €

-€

274.130- €

Beesel

€

154.022 €

1.487 €

2.792 €

5.352 €

999 €

-€

82.816 €

812 €

700

€

2.736 €

240 €

-€

71.206- €

Bergen

€

122.284 €

81 €

114 €

2.282 €

511 €

-€

72.584 €

255 €

40

€

1.224 €

244 €

-€

49.701- €

Brunssum

€

629.309 €

4.940 €

3.249 €

17.121 €

3.397 €

-€

352.357 €

3.110 €

2.864

€

9.687 €

1.709 €

-€

276.952- €

Echt-Susteren

€

550.674 €

4.108 €

227 €

10.556 €

3.275 €

-€

280.135 €

2.863 €

199

€

5.763 €

1.290 €

-€

270.539- €

Eijsden-Margraten

€

410.071 €

1.854 €

2.084 €

10.299 €

2.533 €

-€

225.596 €

389 €

1.201

€

5.090 €

1.031 €

71 €

184.475- €

Gennep

€

305.927 €

446 €

3.189 €

8.653 €

1.241 €

-€

119.094 €

377 €

1.224

€

3.527 €

1.225 €

-€

Gulpen-Wittem

€

266.708 €

3.435 €

479 €

9.135 €

1.907 €

-€

145.811 €

1.520 €

388

€

6.497 €

940 €

-€

Heerlen

€

2.048.272 €

4.501 €

4.415 €

32.397 €

12.595 €

-€

1.042.033 €

2.031 €

2.933

€

19.875 €

6.513 €

Horst aan de Maas

€

444.860 €

2.467 €

2.844 €

11.331 €

1.901 €

-€

228.489 €

1.167 €

1.135

€

5.479 €

1.268 €

Kerkrade

€

1.309.178 €

7.168 €

3.909 €

27.670 €

5.327 €

-€

699.868 €

5.089 €

1.742

€

13.684 €

Landgraaf

€

1.008.901 €

4.237 €

4.247 €

20.804 €

5.503 €

-€

522.185 €

3.153 €

1.945

€

Leudal

€

428.836 €

321 €

612 €

6.638 €

2.057 €

-€

192.326 €

366 €

94

€

Maasgouw

€

390.888 €

1.444 €

374 €

7.932 €

2.558 €

-€

195.232 €

166 €

246

Maastricht

€

3.133.622 €

30.516 €

15.179 €

99.601 €

16.075 €

-€

1.586.524 €

19.515 €

7.310

Meerssen

€

477.036 €

5.106 €

981 €

13.892 €

2.267 €

-€

251.411 €

1.900 €

Nederweert

€

169.386 €

554 €

286 €

1.537 €

671 €

-€

74.591 €

148 €

Peel En Maas

€

448.548 €

3.056 €

3.819 €

14.346 €

1.946 €

-€

230.960 €

Roerdalen

€

222.222 €

562 €

1.667 €

6.396 €

644 €

-€

124.548 €

Roermond

€

760.389 €

698 €

272 €

12.671 €

4.310 €

-€

Simpelveld

€

149.103 €

872 €

732 €

3.006 €

1.697 €

-€

Sittard-Geleen

€

1.864.347 €

28.949 €

6.941 €

46.773 €

10.184 €

Stein

€

263.085 €

1.964 €

307 €

8.638 €

1.765 €

Vaals

€

167.634 €

960 €

6€

3.919 €

1.510 €

-€

91.841 €

Valkenburg aan de Geul €

374.670 €

2.965 €

175 €

8.262 €

2.427 €

-€

183.797 €

Toeslag laag

Meereizend OV'er

Persoonlijke overdracht

Totaal

950- €

2.248- €

509- €

-€

113.498-

1.988- €

968- €

6.317- €

549- €

-€

283.951-

675- €

2.092- €

2.616- €

759- €

-€

77.349-

175 €

74- €

1.058- €

267- €

-€

50.924-

1.830- €

385- €

7.434- €

1.688- €

-€

288.289-

1.245- €

28- €

4.793- €

1.984- €

-€

278.590-

1.465- €

884- €

5.208- €

1.503- €

71 €

193.463-

186.833- €

68- €

1.964- €

5.126- €

16- €

-€

194.007-

120.897- €

1.915- €

92- €

2.637- €

967- €

-€

126.509-

-€

1.006.239- €

2.471- €

1.482- €

12.522- €

6.082- €

-€

1.028.795-

-€

216.372- €

1.300- €

1.709- €

5.852- €

633- €

-€

225.866-

4.009 €

210 €

609.310- €

2.079- €

2.167- €

13.986- €

1.318- €

210 €

628.650-

10.001 €

2.468 €

77 €

486.715- €

1.084- €

2.302- €

10.803- €

3.035- €

77 €

503.862-

3.472 €

1.031 €

-€

236.509- €

45 €

517- €

3.166- €

1.026- €

-€

241.174-

€

3.895 €

1.193 €

125 €

195.656- €

1.278- €

128- €

4.037- €

1.365- €

125 €

202.339-

€

48.788 €

8.240 €

-€

1.547.098- €

11.001- €

7.869- €

50.813- €

7.835- €

-€

1.624.617-

629

€

6.502 €

1.953 €

-€

225.626- €

3.207- €

352- €

7.389- €

314- €

-€

236.887-

-

€

884 €

443 €

-€

94.795- €

407- €

286- €

653- €

228- €

-€

96.369-

1.655 €

1.254

€

7.633 €

2.393 €

-€

217.588- €

1.401- €

2.565- €

6.713- €

447 €

-€

227.819-

431 €

506

€

2.819 €

472 €

534 €

97.674- €

131- €

1.160- €

3.578- €

172- €

534 €

102.181-

377.567 €

329 €

146

€

6.018 €

2.253 €

-€

382.822- €

368- €

127- €

6.652- €

2.057- €

-€

392.026-

72.758 €

530 €

215

€

1.053 €

667 €

-€

76.345- €

343- €

517- €

1.952- €

1.031- €

-€

80.188-

-€

981.353 €

12.364 €

3.091

€

23.704 €

6.188 €

-€

882.995- €

16.585- €

3.849- €

23.069- €

3.996- €

-€

930.494-

-€

141.551 €

1.096 €

46

€

4.777 €

784 €

-€

121.533- €

868- €

261- €

3.861- €

981- €

-€

127.504-

221 €

16

€

2.598 €

599 €

-€

75.793- €

739- €

10 €

1.321- €

911- €

-€

78.754-

2.186 €

466

€

5.901 €

954 €

-€

190.873- €

778- €

291 €

2.361- €

1.474- €

-€

195.194-

Venlo

€

1.306.049 €

7.841 €

9.124 €

32.236 €

7.820 €

-€

675.547 €

4.076 €

4.103

€

16.299 €

3.668 €

-€

630.502- €

3.765- €

5.021- €

15.937- €

4.152- €

-€

659.377-

Venray

€

411.226 €

1.417 €

668 €

9.035 €

2.554 €

-€

192.273 €

859 €

-

€

4.412 €

1.996 €

-€

218.953- €

558- €

668- €

4.622- €

558- €

-€

225.359-

Voerendaal

€

186.036 €

248 €

1.124 €

2.934 €

1.241 €

-€

83.848 €

8€

274

€

1.384 €

646 €

-€

102.188- €

240- €

850- €

1.551- €

594- €

-€

105.423-

Weert

€

440.114 €

1.057 €

729 €

8.222 €

3.074 €

-€

221.015 €

148 €

374

€

4.139 €

1.629 €

7€

219.100- €

909- €

355- €

4.083- €

1.444- €

7€

225.884-

TOTAAL

€ 19.234.563 €

128.410 €

72.769 €

459.627 €

105.377 €

- € 9.856.699 €

68.584 €

33.449

€

237.269 €

58.378 €

1.024 € 9.377.864- €

59.826- €

39.320- €

222.358- €

46.999- €

96

1.024 € 9.745.342-

97

Omnibuzz

Bijlagen

16.3 Bijlage 3: Saldo kosten en opbrengsten COVID-19 Gemeente

Programma Wmo-vervoer overige kosten (Overhead, Onvoorzien Treasury)

Programma Wmo-vervoer 6.71 Maatwerkdienstverlening 18+

Coronakosten 2020 A

B

C=A-B

Beek

€

2.783

€

921

€

1.861

Beekdaelen

€

5.990

€

1.983

€

4.007

Beesel

€

2.220

€

735

€

1.485

Bergen

€

2.004

€

663

€

1.340

Brunssum

€

5.316

€

1.760

€

3.556

Echt-Susteren

€

5.298

€

1.754

€

3.544

Eijsden-Margraten

€

4.608

€

1.526

€

3.082

Gennep

€

3.035

€

1.005

€

2.030

Gulpen-Wittem

€

2.707

€

896

€

1.811

Heerlen

€

15.135

€

5.011

€

10.125

Horst aan de Maas

€

5.922

€

1.961

€

3.961

Kerkrade

€

9.593

€

3.176

€

6.417

Landgraaf

€

8.311

€

2.751

€

5.559

Leudal

€

5.603

€

1.855

€

3.748

Maasgouw

€

4.585

€

1.518

€

3.067

Maastricht

€

24.770

€

8.201

€

16.570

Meerssen

€

3.948

€

1.307

€

2.641

Nederweert

€

2.538

€

840

€

1.697

Peel En Maas

€

6.111

€

2.023

€

4.088

Roerdalen

€

3.208

€

1.062

€

2.146

Roermond

€

10.262

€

3.397

€

6.865

Simpelveld

€

1.920

€

636

€

1.284

Sittard-Geleen

€

16.889

€

5.591

€

11.298

Stein

€

3.795

€

1.256

€

2.539

Vaals

€

2.027

€

671

€

1.356

Valkenburg aan de Geul

€

3.321

€

1.099

€

2.221

Venlo

€

19.035

€

6.302

€

12.734

Venray

€

5.640

€

1.867

€

3.773

Voerendaal

€

1.890

€

626

€

1.264

Weert

€

7.797

€

2.581

€

5.215

TOTAAL

€

196.262 €

64.975 €

131.287

98

99

Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd, opgeslagen in een geautomatiseerd gegevensbestand of openbaar gemaakt worden in enige vorm of op enige wijze, hetzij elektronisch, mechanisch of door fotokopieën, opname, of op enige andere manier, zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van Omnibuzz.

V1.00 - 202104

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/10143297/2