07 Bijlage 4 omnibuzz-begroting-2027-v100-lees
Tekst van het document
Ritten
Verreden kilometers
Opslagen in kilometers
Aantal kilometers boven 50 kilometer
Aantal uren gym- en zwemvervoer
Echt-Susteren
48.267
756.664
15.226
19.692
-
Maasgouw
33.973
441.772
3.384
549
-
Nederweert
24.118
385.423
21.022
16.441
-
Roerdalen
38.213
404.465
7.236
13.239
-
Roermond
51.826
696.259
34.768
34.294
1.197
Weert
29.698
726.161
11.056
17.351
-
Totaal
226.095
3.410.744
92.692
101.566
1.197
65
Omnibuzz
Financiële begroting
Omnibuzz
Financiële begroting
Dit leidt tot de volgende vervoerskostentabel. De begrote directe vervoerskosten worden gebaseerd op het gerealiseerde vervoersvolume van 2025 en de afgesproken tarieven en vervolgens verhoogd met het gemiddelde van de laatste twee NEA-indexen zijnde 2,8%.
De begrote overheadkosten bestaan volledige uit een interne doorbelasting vanuit het Wmo-vervoer, hetgeen per saldo een voordeel oplevert voor het Wmo-vervoer. Deze overheadkosten worden tussen de gemeentes verdeeld op basis van het aantal inwoners.
Tabel Verdeling vervoerskosten leerlingenvervoer 2027-0
4.8.3 Verdeling vervoerskosten leerlingenvervoer 2028-2030 Additionele kosten boven 50 kilometer
Opslagen
Gym- en zwemvervoer
Totaal
Zoals hierboven aangegeven is het begrote vervoersvolume voor 2028-2030 gelijk aan het volume van 2027. De tarieven worden vervolgens jaarlijks geïndexeerd met het gemiddelde van de laatste twee NEA-indexen, zijnde 2,8%. Dit leidt tot de volgende vervoerskosten.
Gemeente
Ritten/kilometers
Echt-Susteren
€
907.982 €
14.557 €
8.705 €
- €
931.243
Maasgouw
€
552.270 €
3.235 €
243 €
- €
555.748
Nederweert
€
460.711 €
20.098 €
7.268 €
- €
488.076
Roerdalen
€
532.817 €
6.918 €
5.852 €
- €
545.587
Roermond
€
863.842 €
33.240 €
15.159 €
77.867 €
990.108
Gemeente
Ritten/kilometers
Weert
€
807.809 €
10.570 €
7.670 €
- €
826.049
Echt-Susteren
€
933.405 €
14.964 €
8.948 €
- €
957.318
Totaal
€
4.125.431 €
88.617 €
44.896 €
77.867 €
4.336.812
Maasgouw
€
567.733 €
3.326 €
249 €
- €
571.309
Nederweert
€
473.611 €
20.661 €
7.471 €
- €
501.742
Roerdalen
€
547.736 €
7.112 €
6.016 €
- €
560.864
Roermond
€
888.030 €
34.170 €
15.584 €
80.047 €
1.017.831
Weert
€
830.428 €
10.866 €
7.885 €
- €
849.178
Totaal
€
4.240.943 €
91.099 €
46.153 €
80.047 €
4.458.242
4.8.2 Verdeling totale kosten leerlingenvervoer 2027-0
De totale kosten voor het leerlingenvervoer zijn in onderstaande tabel weergegeven. Tabel Totale kosten leerlingenvervoer 2027-0 Directe vervoerskosten gym- en zwemvervoer
Gemeente
Directe vervoerskosten
Echt-Susteren
€
931.243 €
- €
200 €
31.517 €
9.630 €
972.591
Maasgouw
€
555.748 €
- €
200 €
22.184 €
7.248 €
585.380
Nederweert
€
488.076 €
- €
200 €
15.748 €
5.214 €
509.238
Roerdalen
€
545.587 €
- €
200 €
24.952 €
6.239 €
576.979
Roermond
€
912.241 €
77.867 €
200 €
33.841 €
18.265 €
1.042.414
Weert
€
826.049 €
- €
200 €
19.392 €
15.309 €
860.950
Totaal
€
4.258.945 €
77.867 €
1.200 €
147.634 €
61.906 €
4.547.552
Winstopslag
Indirecte vervoerskosten
Overheadkosten
Tabel Verdeling vervoerskosten leerlingenvervoer 2028 Additionele kosten boven 50 kilometer
Opslagen
Gym- en zwemvervoer
Totaal
Tabel Verdeling vervoerskosten leerlingenvervoer 2029
Totaal
De indirecte vervoerskosten bestaan voor een groot gedeelte uit een interne doorbelasting van loonkosten vanuit het Wmo-vervoer. In de businesscase was hiervoor 1,0 fte begroot. De realiteit wijst uit dat dit helaas niet afdoende is als gevolg van de chauffeurstekorten bij de vervoerders. Deze verhogen de druk op onze klantenservice.
Opslagen
Additionele kosten boven 50 kilometer
Gemeente
Ritten/kilometers
Gym- en zwemvervoer
Totaal
Echt-Susteren
€
959.541 €
15.383 €
9.199 €
- €
984.123
Maasgouw
€
583.630 €
3.419 €
256 €
- €
587.305
Nederweert
€
486.872 €
21.239 €
7.680 €
- €
515.791
Roerdalen
€
563.073 €
7.311 €
6.184 €
- €
576.568
Roermond
€
912.895 €
35.127 €
16.020 €
82.289 €
1.046.331
Weert
€
853.679 €
11.170 €
8.105 €
- €
872.955
Totaal
€
4.359.690 €
93.649 €
47.446 €
82.289 €
4.583.073
Het aantal fte is momenteel begroot op 1,33. Verder bestaan de indirecte vervoerskosten onder andere uit de kosten voor het gebruik en onderhoud van ritsystemen, advieskosten en een multi-inzetbaar budget van € 5,- per geïndiceerde reiziger. De doorbelasting van indirecte vervoerskosten aan het jeugdwetvervoer levert een kleine meevaller op voor het leerlingenvervoer. 66
67
Omnibuzz
Financiële begroting
Tabel Verdeling vervoerskosten leerlingenvervoer 2030 Gemeente
Ritten/kilometers
Financiële begroting
Tabel Totale kosten leerlingenvervoer 2030
Additionele kosten boven 50 kilometer
Opslagen
Omnibuzz
Gym- en zwemvervoer
Totaal Gemeente
Directe vervoerskosten
Directe vervoerskosten gym- en zwemvervoer
Indirecte vervoerskosten
Overheadkosten
Totaal
200
€
33.643
€
10.280
€
1.055.802
200
€
23.680
€
7.737
€
635.367
€
200
€
16.811
€
5.565
€
552.810
-
€
200
€
26.635
€
6.660
€
626.208
84.593
€
200
€
36.124
€
19.497
€
1.131.449
€
200
€
20.700
€
16.342
€
934.640
66.082 €
4.936.275
Winstopslag
Echt-Susteren
€
986.408
€
15.814
€
9.457
€
-
€
1.011.678
Maasgouw
€
599.972
€
3.515
€
264
€
-
€
603.750
Echt-Susteren
€
1.011.678
€
-
€
Nederweert
€
500.504
€
21.834
€
7.895
€
-
€
530.233
Maasgouw
€
603.750
€
-
€
Roerdalen
€
578.839
€
7.515
€
6.358
€
-
€
592.712
Nederweert
€
530.233
€
-
Roermond
€
938.456
€
36.111
€
16.469
€
84.593
€
1.075.628
Roerdalen
€
592.712
€
Weert
€
877.583
€
11.483
€
8.332
€
-
€
897.398
Roermond
€
991.035
€
Totaal
€
4.481.761 €
84.593 €
4.711.399
Weert
€
897.398
€
-
Totaal
€
4.626.807 €
96.271 €
48.774 €
84.593 €
1.200 €
157.594 €
4.8.4 Verdeling totale kosten leerlingenvervoer 2028-2030 Tabel Totale kosten leerlingenvervoer 2028
4.8.5 ‘Winstopslag’ jeugdwet- en leerlingenvervoer
Gemeente
Directe vervoerskosten
Directe vervoerskosten gym- en zwemvervoer
Echt-Susteren
€
957.318
€
-
€
Maasgouw
€
571.309
€
-
€
Nederweert
€
501.742
€
-
Roerdalen
€
560.864
€
Roermond
€
937.784
€
Weert
€
849.178
€
-
Totaal
€
4.378.195 €
Indirecte vervoerskosten
Overheadkosten
Totaal
200
€
32.211
€
9.842
€
999.571
200
€
22.672
€
7.408
€
601.588
€
200
€
16.095
€
5.328
€
523.366
-
€
200
€
25.501
€
6.376
€
592.941
80.047
€
200
€
34.586
€
18.667
€
1.071.284
€
200
€
19.819
€
15.646
€
884.843
63.268 €
4.673.592
Winstopslag
80.047 €
1.200 €
150.882 €
In tegenstelling tot het Wmo-vervoer, waar de gemeenten optreden als een btw-ondernemer met btw-belaste prestaties, treden gemeenten voor het leerlingenvervoer en het JWV niet op als btw-ondernemer. Vanuit deze laatste positie zou Omnibuzz – als zij uitsluitend tegen kostprijs zou werken – btw-vrijgestelde prestaties verrichten voor de gemeenten. Om ervoor te zorgen dat Omnibuzz te allen tijde haar werkzaamheden met btw kan blijven uitvoeren, werken wij met een ‘winstopslag’. Dit betekent dat wij geen btw-schade aan de verhuurder hoeven te betalen en dat wij die schade niet als extra kostenpost aan de deelnemers in rekening brengen. Deze opslag bedraagt € 50,- per kwartaal per gemeente en zal worden toegevoegd aan de algemene reserve.
Tabel Totale kosten leerlingenvervoer 2029 Gemeente
Directe vervoerskosten
Directe vervoerskosten gym- en zwemvervoer
Echt-Susteren
€
984.123
€
-
€
Maasgouw
€
587.305
€
-
€
Nederweert
€
515.791
€
-
Roerdalen
€
576.568
€
Roermond
€
964.042
€
Weert
€
872.955
€
-
Totaal
€
4.500.785 €
68
Indirecte vervoerskosten
Overheadkosten
Totaal
200
€
32.919
€
10.059
€
1.027.301
200
€
23.170
€
7.571
€
618.246
€
200
€
16.449
€
5.445
€
537.886
-
€
200
€
26.062
€
6.517
€
609.347
82.289
€
200
€
35.346
€
19.078
€
1.100.955
€
200
€
20.255
€
15.990
€
909.400
64.659 €
4.803.134
Winstopslag
82.289 €
1.200 €
154.202 €
69
5 70
Bijlagen
71
Omnibuzz
Bijlagen
5.2
5. Bijlagen 5.1
Tabel Staat van geactiveerde kapitaaluitgaven 2027
Alle bedragen in €
Totaal van de afschrijving/aflos% of andesing op de re maatstaf kapitaaluitvan afgaven aan schrijving het begin van het dienstjaar
(Extra) afschrijvingen van het kapitaaluitgaven in het dienstjaar
(Extra) aflossingen op kapitaalverstrekking in het dienstjaar
Boekwaarde aan het begin van het dienstjaar
Boekwaarde aan het einde van het dienstjaar
Inventaris
68.336
-
-
68.336
10,00%
24.236
6.834
-
44.100
37.266
Hardware
53.294
-
-
53.294
33,33%
24.368
17.763
-
28.926
11.164
Inrichting en verbouwing
75.039
-
-
75.039
4,00%
4.398
3.002
-
70.641
67.640
Technische installaties
72.594
-
-
72.594
6,67%
8.266
4.842
-
64.328
59.486
Software
22.519
-
-
22.519
10,00%
6.949
2.252
-
15.570
13.319
291.782
-
-
291.782
68.217
Alle bedragen in €
Programma Wmo-vervoer Inventaris Hardware
Boekwaarde aan het einde van het dienstjaar
34.692
-
Boekwaarde aan het einde van het dienstjaar
2027
Overige vermeerderingen
Verminderingen van de reserve
Bestemming van het resultaat tussentijds via begrotingswijziging
Saldo einde van het dienstjaar
Bestemming Reserves na van het resul- bestemming taat 2027 ultimo 2027
Algemene reserve
727.649
-
-
Bestemmingsreserve Data-analyse
22.997
-
-
Bestemmingsreserve ICT
12.249
-
-
-
6.125
727.649
-
-
727.649
22.997
-
-
22.997
6.125
-
-
6.125
Voorziening verlofsparen
103.599
Totaal Reserves
866.494
223.565
188.873
103.599
-
-
6.125
103.599
860.370
-
-
860.370
Tabel Staat van reserves 2028-2030 Reserves na bestemming ultimo 2028
Reserves na bestemming ultimo 2029
Reserves na bestemming ultimo 2030
Algemene reserve
727.649
727.649
727.649
Bestemmingsreserve Data-analyse
22.997
22.997
22.997
Reserves
Bestemmingsreserve ICT
0-
-
-
Bestemmingsreserve ICT
103.599
103.599
103.599
Totaal algemene reserves
854.245
854.245
854.245
Boekwaarde aan het einde van het dienstjaar
2028 30.433
Saldo aan het begin van het dienstjaar
Vermeerderingen wegens bijboeking van de rente
Reserves
Alle bedragen in €
Tabel Staat van geactiveerde kapitaaluitgaven 2028-2030
2029 23.599
16.765
-
-
-
Inrichting en verbouwing
64.638
61.637
58.635
Technische installaties
54.644
49.802
44.959
Software
11.067
8.815
6.563
Totaal Wmo-vervoer
160.781
143.852
126.923
Totaal-generaal
160.781
143.852
126.923
72
Staat van reserves
Voorzieningen
Programma Wmo-vervoer
Totaal Wmovervoer
Bijlagen
Naam reserve, alle bedragen in €
Oorspronkelijk bedrag van de kapitaaluitgaven (aanschaffingswaarde) aan het einde van het dienstjaar
Verminderingen (anders dan door afschrijvingen of aflossingen) in het dienstjaar
Vermeerderingen in het dienstjaar
Tabel Staat van reserves 2027
Staat van geactiveerde kapitaaluitgaven
Oorspronkelijk bedrag van de kapitaaluitgaven (aanschaffingswaarde) aan het begin van het dienstjaar
Omnibuzz
73
Omnibuzz
5.3
Bijlagen
Opbouw algemene reserve
Op 20 december 2023 heeft het algemeen bestuur ingestemd met de geactualiseerde nota ‘Reserves, voorzieningen en risicomanagement’. De ingeschatte risico’s van de GR Omnibuzz zijn als volgt bepaald: 1 Economische kwetsbaarheid taxibedrijven
Het risico dat een van de vervoersbedrijven die als leverancier van Omnibuzz optreedt niet meer aan de vervoersvraag kan voldoen of zelfs failliet gaat waardoor de continuïteit van het vervoer in het gedrang komt. Dit kan ook leiden tot een inkooprisico omdat het vervoer opnieuw moet worden ingekocht. Risico
Kans
Benodigde weerstandcapaciteit
650.000
50%
325.000
2 Gebrek aan kennis omtrent nieuw doelgroepenvervoer
Het risico dat binnen Omnibuzz te weinig kennis aanwezig is omtrent de nieuwe activiteiten, zoals het leerlingenvervoer en de hiermee verbonden processen en de kans dat nieuwe medewerkers onvoldoende op de hoogte zijn van reeds bestaande processen en activiteiten. Dit kan leiden tot fouten, verkeerde inschattingen en financiële schade. Risico
Kans 200.000
Benodigde weerstandcapaciteit 30%
60.000
3 Afhankelijkheid leveranciers ICT
Binnen onze branche wordt er veel gebruikgemaakt van complexe, op maat gemaakte software, die niet alleen door Omnibuzz gebruikt wordt, maar ook door verscheidene vervoersbedrijven die als leverancier van Omnibuzz optreden. Als een van deze softwareleveranciers failliet gaat, kan dit grote gevolgen hebben, zowel voor onze vervoersbedrijven als voor Omnibuzz. Risico
Kans 750.000
Benodigde weerstandcapaciteit 20%
150,000
4 Digitale dreigingen
Omnibuzz is, net zoals vrijwel ieder ander bedrijf, in een bepaalde mate vatbaar voor digitale dreigingen van buitenaf. Dit kan in de vorm van phishingmails en virussen zijn of grootschalige hacks. Er zijn helaas talloze recente voorbeelden van bedrijven die slachtoffer zijn geworden en die zelfs losgeld hebben moeten betalen. Risico
Kans 750,000
74
Benodigde weerstandcapaciteit 30%
225.000
Totaal benodigde weerstandcapaciteit
760.000
75
Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd, opgeslagen in een geautomatiseerd gegevensbestand of openbaar gemaakt worden in enige vorm of op enige wijze, hetzij elektronisch, mechanisch of door fotokopieën, opname, of op enige andere manier, zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van Omnibuzz.
V1.00 - 202604