CConstaterende datVenray
Koppel je AI →
Document · PDF

07 Bijlage 4 omnibuzz-begroting-2027-v100-lees

Gemeenteraad 30 juni 2026, gemeente VenrayBij agendapunt: Zienswijze Omnibuzz begroting 2026-1, begroting 2027 & meerjarenplan 2028-2030 en jaarverslag 202521.917 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 3

Afdeling bedrijfsvoering

3.2.11 Structuur werkorganisatie

Functie

Fte

Manager bedrijfsvoering

0,9

Teamleider financiële Administratie

1,00

Financieel medewerkers A

2,82

Financieel medewerkers B

0,83

Teamleider klantenservice

1,00

Medewerker klantenservice

7,10

Medewerker applicatiebeheer

0,67

Medewerker ICT

0,90

Medewerker LLV

1,33

Medewerker LLV/MijnOmnibuzz/KTO/projecten

1,00

Medewerker finance & control

0,90

Afdeling bedrijfsvoering totaal

18,45

Omnibuzz staat onder aansturing van een éénhoofdige directie. De directeur legt verantwoording af aan het bestuur en geeft leiding aan de werkorganisatie. Binnen de werkorganisatie worden twee afdelingen onderscheiden die elk onder aansturing staan van een manager:

› Uitvoering, waaronder ritreservering en tactische regievoering. › Bedrijfsvoering, waaronder ICT, financiële administratie, finance & control en klantenservice. Naast deze afdelingen wordt een aantal staffuncties onderscheiden, die onder aansturing van de directeur vallen. De afdelingsmanagers vormen samen met de directeur het managementteam. Het formatieoverzicht is in 2024 geactualiseerd en op 13 november 2024 door het dagelijks bestuur vastgesteld. Deze actualisatie heeft de hiernavolgende verwachte bezettingen tot gevolg. Afdeling uitvoering

De afdeling bedrijfsvoering zal naar verwachting de volgende bezetting kennen in 2027:

Staffuncties

De afdeling uitvoering kent de volgende verwachte bezetting:

De staffuncties zien er naar verwachting als volgt uit:

Functie

Fte

Functie

Fte

Manager uitvoering

1,00

Directeur

1,00

Teamleider ritreservering

1,80

HR beleidsadviseur

1,00

Supervisor

2,20

HR consulent

0,78

HR assistent

0,16

Adviseur projecten

4,80

Medewerker Officemanagement/Directiesecretaresse

0,72

Management assistent

0,67

Communicatieadviseur

0,50

Coördinator klachtenafhandeling

1,00

Medewerker klachtenafhandeling

0,89

Preventiemedewerker

0,10

Medewerkers ritreservering

22,45

Regiemedewerkers

3,56

Consulent klantcontact

0,67

Afdeling uitvoering totaal

31,68

26

Medewerker databeheer en -analyse

0,67

Afdeling staf totaal

12,29

27

Omnibuzz

De beleidsbegroting

De totale structurele bezetting van Omnibuzz is 62,72 fte. Hierin is 0,30 fte opgenomen voor invulling van de OR-activiteiten. Het verloop van de bezetting over de jaren is als volgt: Afdeling

2026

2027

2028

2029

2030

Uitvoering

31,68

31,68

31,68

31,68

31,68

Bedrijfsvoering

18,45

18,45

18,45

18,45

18,45

Staf

12,29

12,29

12,29

12,29

12,29

OR

0,30

0,30

0,30

0,30

0,30

Externe expertise

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

Totaal

62,72

62,72

62,72

62,72

62,72

4 28

Financiële begroting

29

Omnibuzz

Financiële begroting

Financiële kaders

Aan de begroting 2027-0 ligt een aantal financiële uitgangspunten ten grondslag. Deze uitgangspunten vloeien deels voort uit eerdere besluiten die het bestuur heeft genomen, deels uit gemaakte contractuele afspraken en deels uit het financieel economisch beleid van Omnibuzz. De financiële uitgangspunten voor de begroting 2027 en het MJP 2028 tot en met 2030 zijn vastgesteld door het algemeen bestuur op 17 december 2025 en hieronder weergegeven. Onderstaand lichten wij deze toe: 1

2

3

4

5

30

De gerealiseerde vervoerscijfers per gemeente in de periode twee jaar voorafgaand aan het jaar waarop de begroting betrekking heeft (t-2) worden als uitgangspunt genomen. Uitgangspunt is het daadwerkelijk verreden aantal ritten en kilometers per gemeente. Voor de begroting 2027 vormt het begrote vervoersvolume 2026 (gebaseerd op realisatie 2025 plus opslagpercentage) op gemeenteniveau het uitgangspunt. Op de vervoerscijfers zoals genoemd bij 1) wordt een generieke opslag van 2,5% toegepast om de toekomstige groei in de vervoersvraag binnen de begroting op te vangen. De individuele gemeenten hebben de mogelijkheid naar wens een alternatief opslagpercentage toe te passen om een hogere (of lagere) verwachte stijging van het vervoersvolume op gemeenteniveau (zie 2) op te vangen. Dit individueel opslagpercentage kan op maat worden ingerekend. Het vervoerstarief 2027 wordt geïndexeerd met het gemiddelde over de twee meest recente NEA-indexen 2025 (1,5%) en 2026 (4,1%), zijnde 2,8%. Voor het vervoerstarief wordt gerekend met het voorcalculatorisch tarief op basis van de afgegeven tarieven in de vervoerscontracten, verhoogd met een opslag van 2,5%. De gehanteerde vervoersprijs is de prijs zoals die voortvloeit uit de aanbesteding, het addendum op vervoers-

Financiële begroting

4.1.1 Additionele uitgangspunten voor de meerjarenbegroting 2028-2030

4. Financiële begroting 4.1

Omnibuzz

contracten en de afspraken gemaakt in het kader van de afrekensystematiek. Het tarief voor 2027 wordt gebaseerd op het voorcalculatorisch tarief voor 2026. Dit tarief wordt verhoogd met de NEA-index (zie 5). 6 Indexatie van de salariscomponent gebeurt op basis van de beschikbare meest actuele cao-informatie of een op deze informatie te baseren schatting. Voor 2027 wordt conform de cao SGO 2025-2027 een index toegepast per 1 januari 2027 van 1,6%. Voor de hierop volgende jaren wordt gewerkt met een indexpercentage van 2,0%. 7 De overheadkosten en indirecte vervoerkosten 2027 zijn gebaseerd op een zo goed mogelijke nieuwe inschatting van de diverse kostencomponenten, of inflatievolgende ontwikkeling op basis van een geschatte index. Voor 2027 wordt gewerkt met een indexpercentage gebaseerd op de schatting van de cip uit de middellange termijnplanning MEV van het CPB, zijnde 2,2%. 8 Alle vervoerskosten worden conform uitgangspunt uit de notitie afrekensystematiek op basis van daadwerkelijk gebruik met de deelnemende gemeenten afgerekend. 9 De afrekensystematiek voor de indirecte vervoerskosten (zoals loonkosten ritreservering en klantenservice) gebeurt op basis van het aantal ritten. In de begroting zal het aantal ritten uit 2025 opgenomen worden. Bij de afrekening zal het gerealiseerde aantal ritten 2027 e.v. als basis worden genomen.

10 De afrekensystematiek voor de overheadkosten conform ‘Notitie overhead Commissie BBV/IV3’ (bijvoorbeeld loonkosten staf en directie, facilitaire zaken) gebeurt op basis van het aantal inwoners (gebaseerd op CBS-gegevens peildatum 1-1-2026). 11 In de begroting 2027 wordt ervan uitgegaan dat de algemene reserve minimaal € 550.000,- bedraagt conform de vastgestelde ‘Nota Reserves, Voorzieningen en Risicomanagement 2023’. 12 In de overheadkosten is een post onvoorzien opgenomen conform voorschrift BBV. Deze post wordt gesteld op € 50.000,-. 13 Alle bedragen zijn weergegeven exclusief btw.

14 Het vervoersvolume van de begroting 2027 geldt ook als

uitgangspunt voor de jaren van de meerjarenbegroting. Er wordt daarbij uitgegaan van een jaarlijkse stijging van 1% voor de jaren 2028-2030. 15 De vervoerstarieven voor de meerjarenbegroting 20282030 worden jaarlijks geïndexeerd met het gemiddelde over de twee meest recente NEA-indexen 2025 (1,5%) en 2026 (4,1%), zijnde 2,8%. 16 Voor indexatie van de overheadkosten en indirecte vervoerkosten wordt gewerkt met een indexpercentage gebaseerd op de schatting van de cip uit de middellange termijnplanning van het CPB. Voor 2028, 2029 en 2030 bedraagt deze 2,2%. 4.1.2 Additionele uitgangspunten JWV (alleen voor gemeenten waarvoor dit van toepassing is) 17 Investeringen worden doorbelast middels de verdeel-

sleutel Wmo–JWV op basis van het aantal geïndiceerde reizigers op 1 januari van het begrotingsjaar. 18 Vervoerkosten worden bepaald middels toerekening kosten vervoerder aan betreffende gemeente: 1 gemeentelijk tarief per contractsoort. Per gemeente wordt na afloop van het jaar afgerekend op basis van realisatie en toeslagen (hoeveelheid). 19 Verdeelsleutel interne doorbelasting Wmo–JWV: overheadkosten worden verdeeld op basis van het aantal geïndiceerde reizigers op 1 januari van het begrotingsjaar. 20 Verdeelsleutel interne doorbelasting LLV-JWV: indirecte vervoerskosten worden op basis van het aantal ritten verdeeld, alleen voor noodzakelijke gezamenlijke kosten JWV en LLV (Bijvoorbeeld Smartwheels en klantenservice jeugdwetvervoer).

21 Verdeelsleutels gemeenten binnen JWV: aantal kilome-

ters voor verdeling vervoerskosten, aantal inwoners voor verdeling overheadkosten en aantal ritten voor verdeling indirecte vervoerkosten. 22 Als uitgangspunt worden de gerealiseerde vervoerscijfers per gemeente in de periode één jaar voorafgaand aan het jaar waarop de begroting betrekking heeft (t-1) genomen. Uitgangspunt is het daadwerkelijk verreden aantal ritten en kilometers per gemeente. Deze gegevens kunnen door gemeenten worden aangevuld op basis van actuele data. Voor de begroting 2026-1 is het uitgangspunt het gerealiseerde vervoersvolume in 2025 op gemeenteniveau. 4.1.3 Additionele uitgangspunten leerlingenvervoer (LLV) (alleen voor gemeenten waarvoor dit van toepassing is) 23 Verdeelsleutel interne doorbelasting Wmo-LLV: overhead

op basis van het aantal geïndiceerde reizigers op 1 januari van het begrotingsjaar. 24 Verdeelsleutel gemeenten binnen LLV: kilometers voor directe vervoerskosten, inwoners voor overheadkosten en aantal ritten voor indirecte vervoerkosten. 25 Vervoerkosten middels gewogen gemiddelde tarief vervoerders: 1 gemeentelijk tarief. Alle perceeltarieven tezamen leiden tot een gewogen gemiddeld tarief (basisprijs en toeslagen) voor de gemeenten, waarbij per gemeente op basis van realisatie en toeslagen (hoeveelheid) wordt afgerekend. 26 Als uitgangspunt worden de gerealiseerde vervoerscijfers per gemeente in de periode één jaar voorafgaand aan het jaar waarop de begroting betrekking heeft (t-1) genomen. Uitgangspunt is het daadwerkelijk verreden aantal ritten en kilometers per gemeente. Voor de begroting 2026-1 is het uitgangspunt het gerealiseerde vervoersvolume in 2025 op gemeenteniveau.

31

Omnibuzz

4.2

Financiële begroting

Overzicht van baten en lasten per taakveld

Financiële begroting

Tabel Vervoersvolume 2027-0

Voor een toelichting op de baten en lasten per taakveld wordt verwezen naar 3.1.5 ‘Wat zijn de daarmee gepaard gaande programmakosten?’ op pagina 16. Programma Wmo-vervoer

Baten

4.3 Onderwijsbeleid en leerlingzaken

€

- €

4.485.646 €

4.485.646

6.6 Hulpmiddelen en diensten (Wmo)

€

- €

26.826.190 €

26.826.190

6.752 Jeugdhulp ambulant regionaal (Jeugdwet)

€

- €

492.859 €

492.859

Lasten

Saldo

Algemene dekkingsmiddelen 0.5 Treasury

€

100.000 €

19.336 €

-80.664

4.3 Onderwijsbeleid en leerlingzaken

€

4.485.646 €

- €

-4.485.646

6.6 Hulpmiddelen en diensten (Wmo)

€

26.789.401 €

- €

-26.789.401

6.752 Jeugdhulp ambulant regionaal (Jeugdwet)

€

492.859 €

- €

-492.859

0.4 Overhead Wmo

€

3.273.772 €

3.273.772 €

-

0.4 Overhead JWV

€

8.207 €

8.207 €

-

0.4 Overhead LLV

€

61.906 €

61.906 €

-

Overhead

Onvoorzien 0.8 Overige baten en lasten

Omnibuzz

€

- €

50.000 €

50.000

Bestemmingsreserve ICT 0.10 mutaties reserve

Gemeente

Kilometers 2026-1

Kilometers 2027-0 (incl. opslag)

Opslag

Toeslagen km hoog (incl. opslag)

Toeslagen km laag (incl. opslag)

Meereizend OV-er (incl. opslag)

Beek

87.726

2,50%

89.919

2.651

33.003

709

Beekdaelen

236.174

2,50%

242.079

4.190

59.561

1341

Beesel

67.778

2,50%

69.472

4.943

22.577

397

Bergen

64.729

2,50%

66.347

350

12.471

183

Brunssum

264.596

2,50%

271.211

5.292

95.573

1378 1436

Echt-Susteren

255.472

2,50%

261.859

11.627

79.581

Eijsden-Margraten

199.181

2,50%

204.160

5.330

53.862

709

Gennep

80.408

2,50%

82.418

3.739

24.501

1181

Gulpen-Wittem

134.509

2,50%

137.872

7.594

37.265

818

Heerlen

755.030

2,50%

773.906

17.128

218.785

5248

Horst aan de Maas

193.717

2,50%

198.560

6.231

54.620

1024

Kerkrade

506.043

2,50%

518.694

24.804

167.571

6089

Landgraaf

394.976

2,50%

404.850

29.407

150.279

2897

Leudal

173.817

2,50%

178.162

1.946

52.902

1128

Maasgouw

152.540

2,50%

156.353

5.469

39.994

829

Maastricht

841.301

2,50%

862.334

52.349

334.862

6532

Meerssen

173.024

2,50%

177.349

9.684

54.796

1905

Nederweert

40.800

2,50%

41.820

181

7.926

91

Peel en Maas

185.460

2,50%

190.097

9.378

60.025

993

€

-6.125 €

-6.125

Roerdalen

85.507

2,50%

87.645

2.117

27.593

423

€

35.211.791 €

35.211.791 €

-

Roermond

204.183

2,50%

209.287

2.598

54.975

1836

Simpelveld

65.326

2,50%

66.959

2.407

13.811

706

Toevoegingen aan de reserves

€

- €

- €

-

Sittard-Geleen

784.840

2,50%

804.461

42.017

248.381

5585

Onttrekkingen aan de reserves

€

- €

- €

-

Stein

110.169

2,50%

112.923

3.977

35.732

1380

Structureel saldo van baten en lasten Incidenteel

Algemene reserve

€

- €

- €

-

Vaals

85.235

2,50%

87.365

1.903

34.433

406

Incidenteel saldo van baten en lasten

€

- €

- €

-

Valkenburg aan de Geul

168.506

2,50%

172.719

12.922

47.247

1284

Structureel en reëel evenwicht

€

35.211.791 €

35.211.791 €

-

Venlo

329.348

2,50%

337.582

19.521

94.966

2864

Venray

157.605

2,50%

161.545

7.898

54.604

1162

Voerendaal

68.295

2,50%

70.002

627

21.525

541

Weert

125.207

2,50%

128.337

4.730

47.733

978

4.3.1 Vervoerskosten en baten (Wmo)

Totaal

6.991.499

7.166.286

303.010

2.241.153

52.053

Het vervoersvolume 2027 is gebaseerd op de begrote kilometers, de toeslagen laag en hoog en de meereizend OV-er voor de periode 1 januari tot en met 31 december 2026, vermeerderd met een opslag van 2,5%.

In de tabel ‘Vervoersvolume 2027-0’ zijn de aantallen vervoersvolumes, opslagpercentages, toeslagen laag en hoog en de

4.3

32

Toelichting op de baten en lasten (Wmo)

33

Omnibuzz

Financiële begroting

meereizend OV-er, waarmee in deze begroting wordt gerekend, weergegeven. Deze tabel vormt dan ook de basis voor de tabellen die op de volgende pagina’s staan. Basis voor de vervoerskosten zijn het opstarttarief en het geïndexeerd kilometertarief. Het voorcalculatorisch opstarttarief 2027 is vastgesteld op € 5,96 (afgerond) en het voorcalculatorisch kilometertarief 2027 is € 2,06 (afgerond). Beide tarieven worden jaarlijks met 2,8% geïndexeerd, conform de ‘Uitgangspuntennotitie’ (4.1 ‘Financiële kaders’ op pagina 30). De tarieven worden vermenigvuldigd met het vervoersvolume uit ‘Tabel Vervoersvolume 2027-0’ op pagina 33.

34

Omnibuzz

Financiële begroting

Tabel Vervoerskosten 2027-0 Gemeente

Kilometerkosten Toeslagen hoog 2027-0

Beek

€

251.546 €

1.865 €

8.081 €

2.136 €

263.628 €

3.357 €

266.985

Beekdaelen

€

677.519 €

2.462 €

14.918 €

4.039 €

698.939 €

8.901 €

707.840

Beesel

€

190.738 €

3.027 €

5.638 €

1.196 €

200.600 €

2.555 €

203.154

Bergen

€

170.498 €

206 €

2.905 €

551 €

174.160 €

2.218 €

176.378

Brunssum

€

788.866 €

3.403 €

24.151 €

4.149 €

820.569 €

10.450 €

831.019

Echt-Susteren

€

731.561 €

7.032 €

19.578 €

4.324 €

762.495 €

9.710 €

772.205

Eijsden-Margraten

€

573.769 €

3.493 €

13.687 €

2.136 €

593.086 €

7.553 €

600.639

Gennep

€

240.475 €

2.516 €

6.095 €

3.556 €

252.642 €

3.217 €

255.859

Gulpen-Wittem

€

380.118 €

4.540 €

9.217 €

2.464 €

396.339 €

5.047 €

401.387

Heerlen

€

2.359.879 €

11.739 €

56.653 €

15.807 €

2.444.078 €

31.125 €

2.475.203

Horst aan de Maas

€

539.191 €

3.893 €

13.611 €

3.083 €

559.778 €

7.129 €

566.907

Kerkrade

€

1.604.182 €

16.752 €

43.403 €

18.342 €

1.682.678 €

21.429 €

1.704.107

Landgraaf

€

1.217.644 €

18.541 €

38.613 €

8.727 €

1.283.525 €

16.346 €

1.299.870

Leudal

€

479.466 €

1.174 €

12.614 €

3.397 €

496.651 €

6.325 €

502.976

Maasgouw

€

424.648 €

3.261 €

9.718 €

2.496 €

440.123 €

5.605 €

445.728

Maastricht

€

2.792.459 €

33.732 €

90.098 €

19.676 €

2.935.965 €

37.389 €

2.973.354

Meerssen

€

504.720 €

6.097 €

13.680 €

5.738 €

530.235 €

6.752 €

536.987

Nederweert

€

122.789 €

120 €

2.017 €

276 €

125.202 €

1.594 €

126.796

Peel en Maas

€

504.697 €

5.967 €

14.798 €

2.992 €

528.454 €

6.730 €

535.183

Roerdalen

€

244.606 €

1.293 €

6.647 €

1.274 €

253.820 €

3.232 €

257.052

Roermond

€

677.415 €

1.901 €

14.815 €

5.530 €

699.661 €

8.910 €

708.571

Simpelveld

€

191.859 €

1.465 €

3.379 €

2.127 €

198.830 €

2.532 €

201.362

Sittard-Geleen

€

2.374.135 €

25.916 €

62.896 €

16.821 €

2.479.769 €

31.580 €

2.511.348

Stein

€

322.021 €

2.449 €

9.046 €

4.156 €

337.672 €

4.300 €

341.972

Vaals

€

234.752 €

1.378 €

8.235 €

1.222 €

245.588 €

3.128 €

248.715

Valkenburg aan de Geul

€

485.631 €

7.874 €

11.807 €

3.867 €

509.180 €

6.484 €

515.664

Venlo

€

1.076.362 €

12.921 €

25.373 €

8.626 €

1.123.283 €

14.305 €

1.137.588

Venray

€

483.007 €

4.915 €

13.946 €

3.501 €

505.369 €

6.436 €

511.805

Voerendaal

€

196.346 €

413 €

5.265 €

1.631 €

203.654 €

2.594 €

206.248

Weert

€

428.990 €

2.974 €

12.975 €

2.947 €

447.886 €

5.704 €

453.590

Totaal

€

21.269.890 €

193.320 €

573.861 €

156.787 €

22.193.857 €

282.637 €

22.476.494

Toeslagen laag

Meereizend OV-er

Totaal excl. flexibel tarief

Flexibel tarief

Totaal incl. flexibel tarief

35

Omnibuzz

Financiële begroting

Omnibuzz

Financiële begroting

4.3.2 Indirecte vervoerskosten

4.3.3 Overheadkosten

De indirecte vervoerskosten zijn alle kosten die verband houden met de uitvoering van het vervoer door Omnibuzz. De indirecte vervoerskosten bestaan bijvoorbeeld uit de loonkosten van de medewerkers van de ritreservering en van de klantenservice. Deze kosten worden tussen de gemeenten verdeeld op basis van het begrote aantal ritten.

De totale overheadkosten, conform de definities van de ‘Notitie Overhead Commissie BBV/IV3 systematiek’, worden, naar rato van het aantal inwoners per gemeente, op 1 januari van het jaar waarop die kosten betrekking hebben, gedragen door de gemeenten. Het aantal inwoners wordt bepaald op basis van de cijfers van het CBS. Overheadkosten bestaan onder andere uit de loonkosten directie, management en staf, automatisering en facilitaire kosten.

Tabel Indirecte vervoerskosten 2027-0 Gemeente Beek

Aantal ritten

Verhouding ritten 11.182

Tabel Overheadkosten 2027-0

Totaal 1,02% €

40.831

Gemeente

Aantal inwoners 16.143

Verhouding inwoners 1,43%

Totaal €

47.476

Beekdaelen

30.157

2,76% €

110.113

Beek

Beesel

8.034

0,74% €

29.336

Beekdaelen

35.915

3,18%

€

105.624

Bergen

5.717

0,52% €

20.875

Beesel

13.569

1,20%

€

39.906

Brunssum

38.786

3,55% €

141.623

Bergen

13.038

1,15%

€

38.344

118.303

Brunssum

27.481

2,43%

€

80.820

32.394

2,87%

€

95.269

Echt-Susteren

32.399

2,97% €

Eijsden-Margraten

25.831

2,37% €

94.320

Echt-Susteren

Gennep

11.912

1,09% €

43.495

Eijsden-Margraten

26.346

2,33%

€

77.482

Gulpen-Wittem

16.210

1,48% €

59.191

Gennep

17.957

1,59%

€

52.811

Heerlen

128.929

11,81% €

470.772

Gulpen-Wittem

13.944

1,23%

€

41.009

Horst aan de Maas

21.963

2,01% €

80.196

Heerlen

87.754

7,76%

€

258.080

Kerkrade

90.190

8,26% €

329.319

Horst aan de Maas

44.805

3,96%

€

131.769

Landgraaf

60.039

5,50% €

219.226

Kerkrade

45.823

4,05%

€

134.763

Leudal

18.980

1,74% €

69.302

Landgraaf

36.838

3,26%

€

108.338

Maasgouw

17.306

1,59% €

63.191

Leudal

36.110

3,20%

€

106.197

Maastricht

170.988

15,66% €

624.347

Maasgouw

24.381

2,16%

€

71.703

Meerssen

23.496

2,15% €

85.792

Maastricht

126.017

11,15%

€

370.609

Nederweert

6.173

0,57% €

22.541

Meerssen

18.453

1,63%

€

54.269

Peel en Maas

19.096

1,75% €

69.727

Nederweert

17.537

1,55%

€

51.575

Roerdalen

10.802

0,99% €

39.444

Peel en Maas

45.819

4,05%

€

134.751

Roermond

41.446

3,80% €

151.337

Roerdalen

20.987

1,86%

€

61.722

Roermond

61.439

5,44%

€

180.689

Simpelveld

10.462

0,93%

€

30.768

Sittard-Geleen

92.428

8,18%

€

271.826

Stein

24.691

2,18%

€

72.615

Vaals

10.114

0,89%

€

29.745

Valkenburg aan de Geul

16.490

1,46%

€

48.496

Venlo

104.201

9,22%

€

306.449

Venray

45.104

3,99%

€

132.648

Voerendaal

12.435

1,10%

€

36.571

Weert

51.497

4,56%

€

151.450

Totaal

1.130.172

100,00% €

3.323.772

Simpelveld

9.089

0,83% €

33.187

Sittard-Geleen

120.784

11,06% €

441.032

Stein

15.070

1,38% €

55.025

Vaals

9.246

0,85% €

33.761

Valkenburg aan de Geul

21.891

2,01% €

79.932

Venlo

64.118

5,87% €

234.119

Venray

25.304

2,32% €

92.394

Voerendaal

8.792

0,81% €

32.103

Weert

27.695

Totaal

1.091.626

36

2,54%

€

101.126

100,00% €

3.985.960

37

Omnibuzz

Financiële begroting

Omnibuzz

Financiële begroting

In de begroting 2027-0 zijn de geactualiseerde inzichten met betrekking tot benodigde mensen en middelen verwerkt in de bedrijfsvoeringkosten. In paragraaf 4.4 ‘Analyse begroting 2027-0 ten opzichte van het jaar 2027 uit het meerjarenperspectief 2027-2029’ op pagina 41 zal een toelichting gegeven worden op de belangrijkste wijzigingen ten opzichte van de cijfers in het meerjarenplan 2028-2030.

De tabel geeft het resultaat weer van de totale kosten en baten voor de begroting 2027-0 omtrent het Wmo-gedeelte. Het geeft per gemeente inzicht in de bijdrage die van de betreffende gemeente voor het begrotingsjaar 2027 gevraagd wordt.

Tabel Eindresultaat

Tabel IV3

Gemeente

2027-0

Beek

€

355.292

Beekdaelen

€

923.577

Beesel

€

272.396

Bergen

€

235.597

Brunssum

€

1.053.462

Echt-Susteren

€

985.778

Eijsden-Margraten

€

772.440

Gennep

€

352.165

Gulpen-Wittem

€

501.586 3.204.055

4.3.4 Eindresultaat IV3 2027-0

Programma Wmo-vervoer overige kosten (overhead, onvoorzien)

Gemeente

6.6 Hulpmiddelen en diensten (Wmo)

Eindresultaat begroting 2027-0

Beek

€

307.816 €

47.476 €

355.292

Beekdaelen

€

817.953 €

105.624 €

923.577

Beesel

€

232.490 €

39.906 €

272.396

Bergen

€

197.253 €

38.344 €

235.597

Brunssum

€

972.642 €

80.820 €

1.053.462

Echt-Susteren

€

890.509 €

95.269 €

985.778

Eijsden-Margraten

€

694.958 €

77.482 €

772.440

Gennep

€

299.354 €

52.811 €

352.165

Gulpen-Wittem

€

460.578 €

41.009 €

501.586

Heerlen

€

2.945.976 €

258.080 €

3.204.055

Heerlen

€

HorstaandeMaas

€

778.872

Horst aan de Maas

€

647.103 €

131.769 €

778.872

Kerkrade

€

2.168.189

Kerkrade

€

2.033.426 €

134.763 €

2.168.189

Landgraaf

€

1.627.435

Landgraaf

€

1.519.096 €

108.338 €

1.627.435

Leudal

€

678.476

Leudal

€

572.278 €

106.197 €

678.476

Maasgouw

€

580.623

Maasgouw

€

508.920 €

71.703 €

580.623

€

3.597.701 €

370.609 €

3.968.310

Maastricht

€

3.968.310

Maastricht

Meerssen

€

677.049

Meerssen

€

622.779 €

54.269 €

677.049

Nederweert

€

200.913

Nederweert

€

149.338 €

51.575 €

200.913

PeelenMaas

€

739.661

Peel en Maas

€

604.910 €

134.751 €

739.661

Roerdalen

€

358.218

Roerdalen

€

296.496 €

61.722 €

358.218

Roermond

€

1.040.597

Roermond

€

859.908 €

180.689 €

1.040.597

Simpelveld

€

265.317

Simpelveld

€

234.549 €

30.768 €

265.317

Sittard-Geleen

€

3.224.205

Sittard-Geleen

€

2.952.380 €

271.826 €

3.224.205

Stein

€

469.612

Stein

€

396.997 €

72.615 €

469.612

Vaals

€

312.221

Vaals

€

282.476 €

29.745 €

312.221

ValkenburgaandeGeul

€

644.093

Valkenburg aan de Geul

€

595.596 €

48.496 €

644.093

Venlo

€

1.678.156

Venlo

€

1.371.707 €

306.449 €

1.678.156

Venray

€

736.847

Venray

€

604.198 €

132.648 €

736.847

Voerendaal

€

274.921

Voerendaal

€

238.350 €

36.571 €

274.921

Weert

€

706.165

Weert

€

554.716 €

151.450 €

TOTAAL

€

29.786.226

Totaal

€

38

26.462.454

€

3.323.772

€

706.165

29.786.226 39

Omnibuzz

Financiële begroting

Bovenstaande tabel geeft het resultaat weer van de totale Wmo-kosten en -opbrengsten voor de begroting 2027-0. Het resulterende saldo per gemeente geeft inzicht in de bijdrage die van de betreffende gemeente voor het begrotingsjaar 2027 gevraagd wordt, uitgesplitst naar het programma Wmo-vervoer en het programma Wmo-vervoer overige kosten (Overhead, onvoorzien en treasury conform paragraaf 3.1.5 ‘Wat zijn de daarmee gepaard gaande programmakosten?’ op pagina 16. 4.3.5 Vergelijking eindresultaat IV3 Tabel Vergelijking IV3 Eindresultaat begroting Eindresultaat begroting Verschil 2027-0 2027 MJP

Beek

€

355.292 €

340.133 €

15.159 €

16.056 €

-897

Beekdaelen

€

923.577 €

969.084 €

-45.507 €

-44.479 €

-1.028

Beesel

€

272.396 €

279.470 €

-7.074 €

-6.707 €

-368

Bergen

€

235.597 €

243.551 €

-7.955 €

-7.401 €

-554

Brunssum

€

1.053.462 €

1.039.906 €

13.556 €

14.715 €

-1.159

Echt-Susteren

€

985.778 €

921.653 €

64.124 €

64.955 €

-830

Eijsden-Margraten

€

772.440 €

842.546 €

-70.106 €

-69.632 €

-474

Gennep

€

352.165 €

381.056 €

-28.892 €

-28.750 €

-142

Gulpen-Wittem

€

501.586 €

479.104 €

22.482 €

23.209 €

-727

Heerlen

€

3.204.055 €

3.057.028 €

147.027 €

149.537 €

-2.510

Horst aan de Maas

€

778.872 €

741.846 €

37.025 €

37.097 €

-71

Kerkrade

€

2.168.189 €

2.043.833 €

124.356 €

125.033 €

-678

Landgraaf

€

1.627.435 €

1.428.164 €

199.271 €

200.661 €

-1.390

Leudal

€

678.476 €

692.177 €

-13.701 €

-12.380 €

-1.321

Maasgouw

€

580.623 €

594.557 €

-13.934 €

-12.681 €

-1.253

Maastricht

€

3.968.310 €

4.010.121 €

-41.811 €

-38.225 €

-3.586

Meerssen

€

677.049 €

681.023 €

-3.974 €

-3.278 €

-696

Nederweert

€

200.913 €

233.349 €

-32.436 €

-31.854 €

-582

Peel en Maas

€

739.661 €

698.495 €

41.166 €

43.089 €

-1.922

Roerdalen

€

358.218 €

370.732 €

-12.514 €

-12.210 €

-304

Roermond

€

1.040.597 €

1.057.811 €

-17.214 €

-15.587 €

-1.627

Simpelveld

€

265.317 €

219.867 €

45.451 €

45.269 €

181

Sittard-Geleen

€

3.224.205 €

3.088.313 €

135.893 €

139.465 €

-3.573

Stein

€

469.612 €

446.693 €

22.919 €

23.710 €

-791

Vaals

€

312.221 €

302.075 €

10.146 €

10.223 €

-77

Valkenburg aan de Geul

€

644.093 €

694.158 €

-50.065 €

-49.549 €

-517

Venlo

€

1.678.156 €

1.717.181 €

-39.025 €

-35.847 €

-3.177

Venray

€

736.847 €

712.140 €

24.707 €

25.489 €

-782

Voerendaal

€

274.921 €

275.836 €

-915 €

-18 €

-898

Weert

€

706.165 €

693.657 €

12.508 €

14.046 €

-1.538

Totaal

€

29.786.226 €

29.255.560 €

530.666 €

563.957 €

-33.291

40

6.6 Hulpmiddelen en diensten (Wmo)

Programma Wmovervoer overige kosten (overhead, onvoorzien)

Gemeente

Omnibuzz

4.4

Financiële begroting

Analyse begroting 2027-0 ten opzichte van het jaar 2027 uit het meerjarenperspectief 2027-2029

De gewijzigde uitgangspunten en inzichten die in deze eerste begrotingswijziging gehanteerd zijn, leiden tot een verandering in de te verwachten kosten en opbrengsten (vervoer, indirecte vervoers- en overheadkosten). Onderstaand worden deze verschillen per onderdeel geanalyseerd en verklaard. Het totale resultaat is gestegen met € 530.666,– ten opzichte van het meerjarenperspectief 2027-2029. Dit totale resultaat bestaat uit onder andere uit een stijging van het vervoersresultaat van € 532.167,–. De stijging van het vervoersresultaat is voor een klein deel te wijten aan de hogere NEA-index (2,8%) dan die gehanteerd in het meerjarenperspectief 2027-2029 (2,5%). De grootste stijging zit in het flexibel tarief. Verwacht werd dat dit zou dalen als gevolg van stijging van het vervoervolume. Echter is dit niet het geval. Hierdoor zal het flexibel tarief hoger uitkomen en dit is in de begroting aangepast . Tenslotte zorgt de opslag van 2,5%, samen met een stijging van de indirecte vervoerskosten nog voor een stijging van dit resultaat. De overheadkosten zorgen nog voor een kleine daling omdat de aanbestedingskosten Wmo, die begroot waren voor 2027, nu zijn doorgeschoven naar 2026-1. De overheadkosten dalen per saldo met € 33.291,-. Dit is onder andere te verklaren door: 1 2 3

De loonstijging voor 2026, die in begroting 2026-1 verwerkt zit, hebben wij conform de cao-afspraken berekend op 1,6% op jaarbasis. Voor begroting 2026-0 was een stijging van 2% ingerekend. Dit zorgt voor een daling in de loonkosten. De Wmo-aanbestedingskosten waren in begroting 2026-0 meegenomen voor 2027. Deze zijn verschoven naar 2026-1, hetgeen zorgt voor een flinke daling in de begroting 2027. De begroting voorzag te ruim in de interne doorbelasting waardoor een positief resultaat is gerealiseerd. Dit zorgt tevens voor een daling in de kosten. De indirecte vervoerskosten stijgen per saldo met € 31.790,-.

Dit is onder andere te verklaren door: 1

2 3 4 5 6 7

De loonstijging voor 2026, die in begroting 2026-1 verwerkt zit. Deze hebben wij conform de gemaakte cao-afspraken berekend op 1,6% op jaarbasis. Voor de begroting 2026-0 was een stijging van 2% ingerekend. Dit zorgt echter voor een daling in de kosten. Het ORT-percentage was in 2026-0 nog niet exact bekend doch wel voor het hele jaar begroot. Echter is het percentage nu bekend en naar beneden bijgesteld. Hierdoor valt de ORT € 39.000,- lager uit. Communicatiebudget welke een stijging laat zien in verband met sterk gestegen bezorgkosten. Het lidmaatschap van de VDVN is verdubbeld ten op zichte van begroting 2026-0 € 22.000,-. De aanpassing van de systemen wegens de wijziging van de afrekensystematiek van zones naar kilometers: € 68.000,-. De ICT-kosten die zijn gestegen in begroting 2026-1. De verdeelsleutel betreffende de doorbetasting Wmo-JWV valt voor begroting 2026-1 niet meer in de financiële uitgangspunten. 41

Omnibuzz

4.5

Financiële begroting

Meerjarenraming 2028-2030

Omnibuzz

Financiële begroting

4.5.2 Overzicht baten en lasten per programma

4.5.1 Beleidsindicatoren

Het meerjarenperspectief 2028-2030 is sluitend door de bijdrage van de deelnemende gemeenten.

Met de invoering van het ‘Besluit begroting en verantwoording’, ingaand voor begrotingen en programmaverantwoordingen, dienen decentrale overheden de voor hun van toepassing zijnde beleidsindicatoren op te nemen. Met deze beleidsindicatoren worden de effecten van het beleid toegelicht. Hieronder zijn de voor Omnibuzz van toepassing zijnde beleidsindicatoren opgenomen.

Tabel Begroting 2028 Programma Wmo-vervoer

Baten

Indicator

Bron

4.3 Onderwijsbeleid en leerlingzaken

€

- €

4.610.325 €

4.610.325

6.6 Hulpmiddelen en diensten (Wmo)

€

- €

27.605.789 €

27.605.789

6.752 Jeugdhulp ambulant regionaal (Jeugdwet)

€

- €

506.637 €

506.637

0.5 Treasury

€

100.000 €

19.761 €

-80.239

4.3 Onderwijsbeleid en leerlingzaken

€

4.610.325 €

- €

-4.610.325

6.6 Hulpmiddelen en diensten (Wmo)

€

27.569.425 €

- €

-27.569.425

6.752 Jeugdhulp ambulant regionaal (Jeugdwet)

€

506.637 €

- €

-506.637

0.4 Overhead Wmo

€

3.312.293 €

3.312.293 €

-

0.4 Overhead JWV

€

8.388 €

8.388 €

-

0.4 Overhead LLV

€

63.268 €

63.268 €

-

€

- €

50.000 €

50.000

€

-6.125 €

-6.125

€

36.170.335 €

36.170.335 €

-

Toevoegingen aan de reserves

€

- €

- €

-

Onttrekkingen aan de reserves

€

- €

- €

-

2028

2029

2030

Eenheid

Formatie

0,055

0,055

0,055

fte per 1.000 inwoners

Eigen gegevens

Bezettting

0,055

0,055

0,055

fte per 1.000 inwoners

Eigen gegevens

Apparaatskosten

€ 3,04

€ 3,04

€ 3,10

kosten per inwoner

Eigen begroting

Externe inhuur

0,6%

0,6%

0,6%

kosten als % van totale loonsom

Eigen begroting

Overhead

9,36%

9,06%

8,97%

% van totale lasten

Eigen begroting

Lasten

Saldo

Algemene dekkingsmiddelen

Overhead

Op basis van de onder ‘Overhead’ opgenomen lasten bedraagt de overhead voor de jaren 2028 tot en met 2030 gemiddeld 9.36% van de totale lasten. Omnibuzz streeft ernaar deze factor in de komende jaren van groei van activiteiten zo stabiel mogelijk te houden.

Onvoorzien 0.8 Overige baten en lasten

Bestemmingsreserve ICT 0.10 Mutaties reserve

Structureel saldo van baten en lasten Incidenteel

42

Algemene reserve

€

- €

- €

-

Incidenteel saldo van baten en lasten

€

- €

- €

-

Structureel en reëel evenwicht

€

36.170.335 €

36.170.335 €

-

43

Omnibuzz

Financiële begroting

Tabel Begroting 2029

Omnibuzz

Financiële begroting

Tabel Begroting 2030 Lasten

Programma Wmo-vervoer

Baten

4.738.475

4.3 Onderwijsbeleid en leerlingzaken

€

- €

4.870.194 €

4.870.194

28.348.734

6.6 Hulpmiddelen en diensten (Wmo)

€

- €

29.338.363 €

29.338.363

6.752 Jeugdhulp ambulant regionaal (Jeugdwet)

€

- €

826.178 €

826.178

0.5 Treasury

€

100.000 €

20.640 €

-79.360

-4.738.475

4.3 Onderwijsbeleid en leerlingzaken

€

4.870.194 €

- €

-4.870.194

-28.312.805

6.6 Hulpmiddelen en diensten (Wmo)

€

29.309.003 €

- €

-29.309.003

6.752 Jeugdhulp ambulant regionaal (Jeugdwet)

€

826.178 €

- €

-826.178

Programma Wmo-vervoer

Baten

Saldo

4.3 Onderwijsbeleid en leerlingzaken

€

- €

4.738.475 €

6.6 Hulpmiddelen en diensten (Wmo)

€

- €

28.348.734 €

6.752 Jeugdhulp ambulant regionaal (Jeugdwet)

€

- €

811.618 €

811.618

0.5 Treasury

€

100.000 €

20.196 €

-79.804

4.3 Onderwijsbeleid en leerlingzaken

€

4.738.475 €

- €

6.6 Hulpmiddelen en diensten (Wmo)

€

28.312.805 €

- €

6.752 Jeugdhulp ambulant regionaal (Jeugdwet)

€

811.618 €

- €

-811.618

Lasten

Saldo

Algemene dekkingsmiddelen

Algemene dekkingsmiddelen

Overhead

Overhead

0.4 Overhead Wmo

€

3.310.977 €

3.310.977 €

-

0.4 Overhead Wmo

€

3.383.363 €

3.383.363 €

-

0.4 Overhead JWV

€

8.572 €

8.572 €

-

0.4 Overhead JWV

€

8.761 €

8.761 €

-

0.4 Overhead LLV

€

64.659 €

64.659 €

-

0.4 Overhead LLV

€

66.082 €

66.082 €

-

€

- €

50.000 €

50.000

€

38.563.580 €

38.563.580 €

-

Onvoorzien 0.8 Overige baten en lasten

Onvoorzien €

- €

50.000 €

50.000

€

-6.125 €

-6.125

37.347.106 €

37.347.106 €

-

Bestemmingsreserve ICT

Bestemmingsreserve ICT 0.10 Mutaties reserve

Structureel saldo van baten en lasten

0.8 Overige baten en lasten

€

0.10 Mutaties reserve

Structureel saldo van baten en lasten Incidenteel

Incidenteel Toevoegingen aan de reserves

€

- €

- €

-

Toevoegingen aan de reserves

€

- €

- €

-

Onttrekkingen aan de reserves

€

- €

- €

-

Onttrekkingen aan de reserves

€

- €

- €

-

Algemene reserve

€

- €

- €

-

Algemene reserve

€

- €

- €

-

Incidenteel saldo van baten en lasten

€

- €

- €

-

Incidenteel saldo van baten en lasten

€

- €

- €

-

Structureel en reëel evenwicht

€

37.347.106 €

37.347.106 €

-

Structureel en reëel evenwicht

€

38.563.580 €

38.563.580 €

-

44

45

Omnibuzz

Financiële begroting

Tabel meerjarenbegroting 2027-2030

Omnibuzz

Financiële begroting

Meerjarenbalans

Hieronder is de voor Omnibuzz van toepassing zijnde meerjarenbalans 2028-2030 opgenomen.

Programma Wmo-vervoer

2027

2028

2029

2030

4.3 Onderwijsbeleid en leerlingzaken

€

4.485.646 €

4.610.325 €

4.738.475 €

4.870.194

6.6 Hulpmiddelen en diensten (Wmo) 6.752 Jeugdhulp ambulant regionaal (Jeugdwet)

€

26.826.190 €

27.605.652 €

28.348.451 €

29.337.925

€

492.859 €

506.637 €

811.618 €

826.178

0.5 Treasury

€

-80.664 €

-80.239 €

-79.804 €

-79.360

4.3 Onderwijsbeleid en leerlingzaken

€

-4.485.646 €

-4.610.325 €

-4.738.475 €

-4.870.194

6.6 Hulpmiddelen en diensten (Wmo) 6.752 Jeugdhulp ambulant regionaal (Jeugdwet)

€

-26.789.401 €

-27.569.288 €

-28.312.522 €

-29.308.565

€

-492.859 €

-506.637 €

-811.618 €

-826.178

0.4 Overhead Wmo

€

- €

- €

- €

-

0.4 Overhead JWV

€

- €

- €

- €

-

0.4 Overhead LLV

€

- €

- €

- €

-

Algemene dekkingsmiddelen

Activa

31-dec-28

31-dec-29

31-dec-30

Passiva

31-dec-28

31-dec-29

31-dec-30

Vaste activa

€

€

€

Vaste passiva

€

€

€

Materiële vaste activa: Investeringen met een economisch nut

160.781

143.852

126.923

0.8 Overige baten en lasten

Financiële vaste activa

50.000 €

50.000 €

50.000 €

0.10 Mutaties reserve

€

-6.125 €

-6.125 €

-6.125

Structureel saldo van baten en lasten

€

35.211.791 €

36.170.198 €

37.346.823 €

Toevoegingen aan de reserves

€

- €

- €

Onttrekkingen aan de reserves

€

- €

- €

727.649

Egalisatiereserve

-

-

-

-

-

22.997

22.997

22.997

Resultaat voor bestemming Wmo

-

-

-

Resultaat voor bestemming JWV

-

-

-

Resultaat voor bestemming LLV

-

-

-

103.599

103.599

103.599

160.781

143.852

854.245

854.245

854.245

2.069.225

2.120.029

2.107.436

678.717

707.392

712.851

5.944.491

5.623.354

5.787.272

126.923 Totaal vaste passiva

50.000

Bestemmingsreserve ICT

Vlottende activa

Vlottende passiva

38.563.141

Uitzettingen met een rentetypische looptijd korter dan één jaar:

Netto-vlottende schulden:

- €

-

7.817.846

7.629.251

7.782.310

- €

-

Uitzettingen in ‘s Rijks schatkist met een rentetypische looptijd korter dan één jaar Overige vorderingen

509.411

489.030

495.773

Incidenteel

Algemene reserve

€

- €

- €

- €

-

Incidenteel saldo van baten en lasten

€

- €

- €

- €

-

Structureel en reëel evenwicht

€

35.211.791 €

36.170.198 €

37.346.823 €

38.563.141

46

727.649

Voorziening verlofsparen

Totaal vaste activa €

727.649

Bestemmingsreserve

Overhead

Onvoorzien

Algemene reserve

Overige schulden Overlopende passiva: Te betalen verplichtingen

Liquide middelen

896.860

869.528

887.784

Voorschotbedragen:

Overlopende activa

161.780

173.360

169.015

Overige Nederlandse overheidslichamen

Totaal vlottende activa

9.385.897

9.161.169

9.334.881 Totaal vlottende passiva

8.692.433

8.450.775

8.607.559

Totaal generaal

9.546.678

9.305.021

9.461.804 Totaal generaal

9.546.678

9.305.021

9.461.804

47

Omnibuzz

Financiële begroting

Omnibuzz

Financiële begroting

4.5.3 Vervoerskosten

Tabel Vervoersvolume 2029

Het vervoersvolume voor de jaren 2028 tot en met 2030 is gebaseerd op het begrote aantal kilometers voor de periode 1 januari tot en met 31 december 2027, inclusief toeslagen laag en hoog en de meereizende OV-er, vermeerderd met een jaarlijkse opslag van 1%. De vervoerstarieven voor de jaren 2028 tot en met 2030 worden begroot door deze jaarlijks te indexeren met het gemiddelde van de laatste twee NEA-indexen (2,8%).

Gemeente

Gemeente Beek

Kilometers 2027 89.919

Opslag 1%

90.818

Toeslagen km hoog (incl. opslag)

Toeslagen km laag (incl. opslag)

2.677

33.333

Toeslagen km hoog (incl. opslag)

Toeslagen km laag (incl. opslag)

Meereizend OV- Aantal ritten er (incl. opslag) 2029

90.818

1%

91.726

2.704

33.666

724

11.407

Beekdaelen

244.499

1%

246.944

4.274

60.758

1368

30.763

Beesel

70.167

1%

70.868

5.042

23.031

405

8.196

Bergen

67.011

1%

67.681

357

12.721

187

5.832

Brunssum

273.923

1%

276.662

5.399

97.494

1405

39.565

Echt-Susteren

264.478

1%

267.123

11.861

81.181

1465

33.051

11.294

Eijsden-Margraten

206.202

1%

208.264

5.437

54.945

724

26.350

83.242

1%

84.074

3.814

24.993

1204

12.151

Meereizend OV- Aantal ritten er (incl. opslag) 2028 716

Kilometers 2029 (incl. opslag)

Opslag

Beek

Tabel Vervoersvolume 2028 Kilometers 2028 (incl. opslag)

Kilometers 2028

Beekdaelen

242.079

1%

244.499

4.231

60.157

1354

30.458

Gennep

Beesel

69.472

1%

70.167

4.993

22.803

401

8.115

Gulpen-Wittem

139.251

1%

140.643

7.746

38.014

834

16.536

Bergen

66.347

1%

67.011

354

12.595

185

5.774

Brunssum

271.211

1%

273.923

5.345

96.529

1391

39.174

Heerlen

781.645

1%

789.462

17.472

223.183

5353

131.521

Echt-Susteren

261.859

1%

264.478

11.744

80.377

1450

32.723

Horst aan de Maas

200.545

1%

202.551

6.356

55.718

1044

22.404

Eijsden-Margraten

204.160

1%

206.202

5.383

54.401

716

26.089

Kerkrade

523.881

1%

529.120

25.303

170.939

6212

92.003

Gennep

82.418

1%

83.242

3.777

24.746

1192

12.031

Landgraaf

408.899

1%

412.988

29.998

153.299

2956

65.916

Gulpen-Wittem

137.872

1%

139.251

7.670

37.638

826

16.373

Leudal

179.944

1%

181.743

1.985

53.966

1151

19.361

157.917

1%

159.496

5.579

40.798

845

17.654

220.973

5300

130.219

Maasgouw

6.294

55.166

1034

22.183

Maastricht

870.957

1%

879.667

53.401

341.593

6664

174.425

25.052

169.247

6150

91.092

Meerssen

179.123

1%

180.914

9.879

55.897

1943

23.968

29.701

151.782

2926

65.263

1.965

53.432

1139

19.169

Nederweert

42.238

1%

42.660

185

8.085

93

6.297

Peel en Maas

191.998

1%

193.918

9.567

61.232

1013

19.480

Roerdalen

88.521

1%

89.407

2.159

28.148

431

11.019

Roermond

211.380

1%

213.494

2.651

56.080

1873

42.279

Simpelveld

67.628

1%

68.305

2.455

14.088

720

9.272

Sittard-Geleen

812.505

1%

820.630

42.862

253.374

5697

123.212

10.910

Stein

114.052

1%

115.193

4.057

36.450

1407

15.373

1854

41.861

Vaals

88.239

1%

89.121

1.941

35.125

414

9.432

713

9.180

Valkenburg aan de Geul

174.446

1%

176.190

13.182

48.196

1310

22.331

250.865

5641

121.992

Venlo

337.582

0%

337.582

19.521

94.966

2864

64.118

36.089

1394

15.220

Venray

163.160

1%

164.792

8.056

55.702

1186

25.812

1.922

34.777

410

9.339

174.446

13.051

47.719

1297

22.110

Voerendaal

70.702

1%

71.409

640

21.957

552

8.969

0%

337.582

19.521

94.966

2864

64.118

Weert

129.620

1%

161.545

1%

163.160

7.977

55.151

1174

25.557

Totaal

7.234.573

70.002

1%

70.702

633

21.740

547

8.880

Weert

128.337

1%

129.620

4.777

48.210

988

27.972

Totaal

7.166.286

7.234.573

305.845

2.262.615

52.545

1.106.525

Heerlen

773.906

1%

781.645

Horst aan de Maas

198.560

1%

200.545

Kerkrade

518.694

1%

523.881

Landgraaf

404.850

1%

408.899

Leudal

178.162

1%

179.944

Maasgouw

156.353

1%

157.917

5.523

40.394

837

17.479

Maastricht

862.334

1%

870.957

52.872

338.211

6598

172.698

Meerssen

177.349

1%

179.123

9.781

55.344

1924

23.731

Nederweert

41.820

1%

42.238

183

8.005

92

6.235

Peel en Maas

190.097

1%

191.998

9.472

60.625

1003

19.287

Roerdalen

87.645

1%

88.521

2.138

27.869

427

Roermond

209.287

1%

211.380

2.624

55.524

Simpelveld

66.959

1%

67.628

2.431

13.949

Sittard-Geleen

804.461

1%

812.505

42.437

Stein

112.923

1%

114.052

4.017

Vaals

87.365

1%

88.239

Valkenburg aan de Geul

172.719

1%

Venlo

337.582

Venray Voerendaal

48

17.299

130.917

4.825

48.692

998

28.252

7.303.543

308.709

2.284.291

53.042

1.116.949

49

Omnibuzz

Financiële begroting

Financiële begroting

Tabel Vervoerskosten 2028

Tabel Vervoersvolume 2030 Gemeente

Omnibuzz

Kilometers 2029

Kilometers 2030 (incl. opslag)

Opslag

Toeslagen km hoog (incl. opslag)

Toeslagen km laag (incl. opslag)

Meereizend OV- Aantal ritten er (incl. opslag) 2030

Beek

91.726

1%

92.643

2.731

34.003

731

11.521

Beekdaelen

246.944

1%

249.414

4.316

61.366

1382

31.070

Toeslagen laag

Meereizend OV-er

Totaal excl. flexibel tarief

Flexibel tarief

Totaal incl. flexibel tarief

Gemeente

Kilometerkosten Toeslagen hoog

Beek

€

261.175 €

1.936 €

8.390 €

2.218 €

273.720 €

2.519 €

276.239

Beekdaelen

€

703.454 €

2.557 €

15.489 €

4.194 €

725.694 €

6.679 €

732.373

€

198.039 €

3.143 €

5.854 €

1.242 €

208.279 €

1.917 €

210.196

Beesel

70.868

1%

71.577

5.093

23.262

409

8.278

Beesel

Bergen

67.681

1%

68.358

361

12.849

189

5.890

Bergen

€

177.024 €

214 €

3.016 €

572 €

180.826 €

1.664 €

182.491

Brunssum

276.662

1%

279.428

5.453

98.469

1419

39.961

Brunssum

€

819.064 €

3.534 €

25.075 €

4.308 €

851.981 €

7.841 €

859.822

Echt-Susteren

267.123

1%

269.794

11.980

81.993

1479

33.381

Echt-Susteren

€

759.565 €

7.301 €

20.328 €

4.490 €

791.683 €

7.286 €

798.970

Eijsden-Margraten

208.264

1%

210.347

5.492

55.494

731

26.614

Eijsden-Margraten

€

595.733 €

3.627 €

14.211 €

2.218 €

615.789 €

5.668 €

621.457

Gennep

84.074

1%

84.915

3.853

25.243

1216

12.273

Gennep

€

249.680 €

2.612 €

6.328 €

3.692 €

262.313 €

2.414 €

264.727

Gulpen-Wittem

140.643

1%

142.050

7.824

38.394

843

16.702

394.669 €

4.714 €

9.570 €

2.558 €

411.511 €

3.787 €

415.299

789.462

1%

797.356

17.647

225.415

5407

132.836

Gulpen-Wittem

€

Heerlen Horst aan de Maas

202.551

1%

204.576

6.420

56.275

1055

22.629

Heerlen

€

2.450.216 €

12.189 €

58.822 €

16.412 €

2.537.638 €

23.356 €

2.560.993

Kerkrade

529.120

1%

534.411

25.556

172.649

6274

92.923

Horst aan de Maas

€

559.831 €

4.042 €

14.132 €

3.201 €

581.206 €

5.349 €

586.556

Landgraaf

412.988

1%

417.117

30.298

154.832

2985

66.575

Kerkrade

€

1.665.590 €

17.393 €

45.065 €

19.044 €

1.747.091 €

16.080 €

1.763.171

Leudal

181.743

1%

183.561

2.005

54.505

1162

19.555

Landgraaf

€

1.264.255 €

19.250 €

40.092 €

9.061 €

1.332.658 €

12.265 €

1.344.923

Maasgouw

159.496

1%

161.091

5.634

41.205

854

17.830

Leudal

€

497.820 €

1.218 €

13.097 €

3.527 €

515.663 €

4.746 €

520.409

€

440.904 €

3.386 €

10.090 €

2.592 €

456.971 €

4.206 €

461.177

Maastricht

879.667

1%

888.463

53.935

345.009

6730

176.170

Maasgouw

Meerssen

180.914

1%

182.723

9.977

56.456

1963

24.208

Maastricht

€

2.899.355 €

35.023 €

93.546 €

20.429 €

3.048.354 €

28.056 €

3.076.410

Nederweert

42.660

1%

43.087

187

8.166

94

6.360

Meerssen

€

524.041 €

6.330 €

14.204 €

5.957 €

550.532 €

5.067 €

555.599

Peel en Maas

193.918

1%

195.857

9.662

61.844

1023

19.675

Nederweert

€

127.490 €

124 €

2.094 €

286 €

129.994 €

1.196 €

131.191

Roerdalen

89.407

1%

90.301

2.181

28.429

436

11.130

Peel en Maas

€

524.017 €

6.195 €

15.364 €

3.107 €

548.683 €

5.050 €

553.733

Roermond

213.494

1%

215.629

2.677

56.640

1892

42.702

Simpelveld

68.305

1%

68.988

2.480

14.229

727

9.364

Roerdalen

€

253.969 €

1.342 €

6.902 €

1.323 €

263.536 €

2.426 €

265.962

Sittard-Geleen

820.630

1%

828.837

43.290

255.907

5754

124.444

Roermond

€

703.346 €

1.974 €

15.382 €

5.742 €

726.444 €

6.686 €

733.130

Stein

115.193

1%

116.345

4.098

36.814

1422

15.526

Simpelveld

€

199.203 €

1.521 €

3.508 €

2.208 €

206.441 €

1.900 €

208.341

Vaals

89.121

1%

90.013

1.960

35.476

418

9.526

Sittard-Geleen

€

2.465.017 €

26.908 €

65.304 €

17.465 €

2.574.694 €

23.697 €

2.598.391

Valkenburg aan de Geul

176.190

1%

177.952

13.314

48.678

1323

22.554

Stein

€

334.348 €

2.543 €

9.392 €

4.315 €

350.598 €

3.227 €

353.825

Venlo

337.582

0%

337.582

19.521

94.966

2864

64.118

Vaals

€

243.738 €

1.431 €

8.550 €

1.269 €

254.989 €

2.347 €

257.336

Venray

164.792

1%

166.440

8.137

56.259

1198

26.070

Valkenburg aan de Geul

€

504.221 €

8.176 €

12.259 €

4.015 €

528.671 €

4.866 €

533.537

Voerendaal

71.409

1%

72.124

646

22.177

558

9.058

Weert

130.917

1%

Venlo

€

1.106.500 €

13.283 €

26.084 €

8.868 €

1.154.735 €

10.628 €

1.165.363

Totaal

7.303.543

Venray

€

501.496 €

5.103 €

14.480 €

3.635 €

524.714 €

4.829 €

529.543

Voerendaal

€

203.862 €

429 €

5.467 €

1.693 €

211.450 €

1.946 €

213.396

Weert

€

445.412 €

3.087 €

13.472 €

3.060 €

465.031 €

4.280 €

469.311

Totaal

€

22.073.036 €

200.587 €

595.567 €

162.700 €

23.031.890 €

211.978 €

23.243.868

132.226

4.873

49.179

1008

28.534

7.373.203

311.600

2.306.184

53.544

1.127.477

In bovenstaande tabellen worden de reisvolumes waarmee in deze meerjarenbegroting is gerekend, gepresenteerd. Deze tabellen vormen tevens de basis voor de volgende tabellen waarin de vervoerskosten weergegeven worden. 50

51

Omnibuzz

Financiële begroting

Tabel Vervoerskosten 2029

Omnibuzz

Financiële begroting

Tabel Vervoerskosten 2030

Gemeente

Kilometerkosten

Gemeente

Kilometerkosten

Beek

€

271.173 €

2.010 €

8.712 €

2.303 €

284.198

Beek

€

281.553 €

2.087 €

9.045 €

2.391 €

295.077

Beekdaelen

€

730.383 €

2.655 €

16.082 €

Beesel

€

205.620 €

3.264 €

6.078 €

4.354 €

753.474

Beekdaelen

€

758.342 €

2.756 €

16.698 €

4.521 €

782.317

1.290 €

216.252

Beesel

€

213.491 €

3.389 €

6.311 €

1.339 €

224.530

Bergen

€

183.801 €

222 €

3.131 €

594 €

187.748

Bergen

€

190.837 €

231 €

3.251 €

617 €

194.935

Brunssum

€

850.417 €

3.669 €

26.035 €

4.473 €

884.595

Brunssum

€

882.971 €

3.809 €

27.032 €

4.644 €

918.457

Echt-Susteren

€

Eijsden-Margraten

€

788.641 €

7.580 €

21.106 €

4.662 €

821.989

Echt-Susteren

€

818.830 €

7.871 €

21.914 €

4.840 €

853.455

618.537 €

3.766 €

14.755 €

2.303 €

639.362

Eijsden-Margraten

€

642.215 €

3.910 €

15.320 €

2.391 €

663.836

Gennep

€

259.238 €

2.712 €

6.570 €

3.834 €

272.354

Gennep

€

269.162 €

2.816 €

6.822 €

3.980 €

282.780

Gulpen-Wittem

€

409.777 €

4.894 €

9.937 €

2.656 €

427.264

Gulpen-Wittem

€

425.463 €

5.082 €

10.317 €

2.758 €

443.619

Heerlen

€

2.544.010 €

12.655 €

61.073 €

17.040 €

2.634.778

Heerlen

€

2.641.395 €

13.140 €

63.411 €

17.692 €

2.735.638

Horst aan de Maas

€

581.262 €

4.197 €

14.673 €

3.323 €

603.455

Horst aan de Maas

€

603.512 €

4.358 €

15.234 €

3.451 €

626.555

Kerkrade

€

1.729.349 €

18.059 €

46.790 €

19.773 €

1.813.970

Kerkrade

€

1.795.548 €

18.750 €

48.581 €

20.530 €

1.883.409

Landgraaf

€

1.312.651 €

19.987 €

41.626 €

9.408 €

1.383.672

Landgraaf

€

1.362.899 €

20.752 €

43.220 €

9.768 €

1.436.639

Leudal

€

516.876 €

1.265 €

13.599 €

3.662 €

535.403

Leudal

€

536.663 €

1.314 €

14.119 €

3.803 €

555.898

Maasgouw

€

457.782 €

3.515 €

10.476 €

2.691 €

474.464

Maasgouw

€

475.306 €

3.650 €

10.877 €

2.794 €

492.627

Maastricht

€

3.010.342 €

36.364 €

97.127 €

21.211 €

3.165.045

Maastricht

€

3.125.578 €

37.756 €

100.845 €

22.023 €

3.286.202

Meerssen

€

544.101 €

6.573 €

14.747 €

6.186 €

571.607

Meerssen

€

564.929 €

6.824 €

15.312 €

6.422 €

593.488

Nederweert

€

132.370 €

129 €

2.175 €

297 €

134.971

Nederweert

€

137.437 €

134 €

2.258 €

308 €

140.137

Peel en Maas

€

544.076 €

6.433 €

15.952 €

3.226 €

569.686

Peel en Maas

€

564.903 €

6.679 €

16.563 €

3.349 €

591.494

Roerdalen

€

263.691 €

1.394 €

7.166 €

1.373 €

273.625

Roerdalen

€

273.786 €

1.447 €

7.440 €

1.426 €

284.099

Roermond

€

730.270 €

2.049 €

15.971 €

5.962 €

754.252

Roermond

€

758.225 €

2.128 €

16.582 €

6.190 €

783.125

Simpelveld

€

206.829 €

1.580 €

3.643 €

2.292 €

214.344

Simpelveld

€

214.746 €

1.640 €

3.782 €

2.380 €

222.549

Sittard-Geleen

€

2.559.378 €

27.938 €

67.804 €

18.134 €

2.673.253

Sittard-Geleen

€

2.657.351 €

29.007 €

70.399 €

18.828 €

2.775.586

Stein

€

347.147 €

2.640 €

9.752 €

4.480 €

364.019

Stein

€

360.436 €

2.741 €

10.125 €

4.652 €

377.953

Vaals

€

253.069 €

1.486 €

8.878 €

1.317 €

264.750

Vaals

€

262.756 €

1.543 €

9.218 €

1.368 €

274.884

Valkenburg aan de Geul

€

523.523 €

8.489 €

12.728 €

4.169 €

548.909

Valkenburg aan de Geul

€

543.564 €

8.814 €

13.216 €

4.328 €

569.921

Venlo

€

1.137.482 €

13.655 €

26.814 €

9.116 €

1.187.068

Venlo

€

1.169.332 €

14.037 €

27.565 €

9.372 €

1.220.306

Venray

€

520.693 €

5.298 €

15.034 €

3.774 €

544.800

Venray

€

540.626 €

5.501 €

15.610 €

3.919 €

565.655

Voerendaal

€

211.666 €

445 €

5.676 €

1.758 €

219.544

Voerendaal

€

219.768 €

462 €

5.893 €

1.825 €

227.948

Weert

€

462.463 €

3.206 €

13.987 €

3.177 €

482.832

Weert

€

480.166 €

3.328 €

14.523 €

3.298 €

501.315

Totaal

€

22.906.617 €

208.129 €

618.097 €

168.837 €

23.901.680

Totaal

€

23.771.789 €

215.956 €

641.482 €

175.206 €

24.804.434

52

Toeslagen hoog

Toeslagen laag

Meereizend OV-er

Totaal

Toeslagen hoog

Toeslagen laag

Meereizend OV-er

Totaal

53

Omnibuzz

Financiële begroting

De tarieven en de toeslagen zoals deze in de uitgangspunten voor de meerjarenbegroting 2028-2030 in paragraaf 4.1 ‘Financiële kaders’ op pagina 30 zijn toegelicht zijn de basis voor de vervoerskosten. Deze tarieven worden vermenigvuldigd met het vervoersvolume uit de tabellen ‘Vervoersvolume 2028 tot en met 2030’ op de voorgaande pagina’s. Vanaf het jaar 2029 verwachten wij dat de stijging van het vervoersvolume dusdanig is dat wij geen flexibel tarief meer hoeven te betalen. Daarom verdwijnt deze kolom vanaf 2029 uit de tabellen. 4.5.4 Indirecte vervoerskosten 2028-2030

De indirecte vervoerskosten zijn alle kosten die verband houden met de uitvoering van het vervoer door Omnibuzz. De indirecte vervoerskosten bestaan bijvoorbeeld uit de loonkosten van de medewerkers van ritreservering en van de klantenservice. Deze kosten worden tussen de gemeenten verdeeld op basis van het begrote aantal ritten.

54

Omnibuzz

Financiële begroting

Tabel Indirecte vervoerskosten 2028-2030

Met betrekking tot ritten vindt er een jaarlijkse stijging van 1% ten opzichte van het voorgaand jaar plaats. Gemeente

Verhouding ritten

2028

2029

2030

Beek

1,02%

€

40.978

€

41.850

€

42.738

Beekdaelen

2,76%

€

110.512

€

112.861

€

115.258

Beesel

0,74%

€

29.442

€

30.068

€

30.707

Bergen

0,52%

€

20.951

€

21.396

€

21.850

Brunssum

3,56%

€

142.135

€

145.156

€

148.239

Echt-Susteren

2,97%

€

118.731

€

121.255

€

123.830

Eijsden-Margraten

2,37%

€

94.661

€

96.673

€

98.726

Gennep

1,09%

€

43.652

€

44.580

€

45.527

Gulpen-Wittem

1,49%

€

59.405

€

60.668

€

61.956

Heerlen

11,82%

€

472.475

€

482.518

€

492.767

Horst aan de Maas

2,01%

€

80.486

€

82.197

€

83.942

Kerkrade

8,27%

€

330.510

€

337.535

€

344.704

Landgraaf

5,50%

€

220.019

€

224.696

€

229.468

Leudal

1,74%

€

69.553

€

71.031

€

72.540

Maasgouw

1,59%

€

63.420

€

64.768

€

66.144

Maastricht

15,67%

€

626.605

€

639.924

€

653.516

Meerssen

2,15%

€

86.102

€

87.932

€

89.800

Nederweert

0,57%

€

22.623

€

23.104

€

23.595

Peel en Maas

1,75%

€

69.979

€

71.466

€

72.984

Roerdalen

0,99%

€

39.586

€

40.428

€

41.286

Roermond

3,80%

€

151.885

€

155.113

€

158.408

Simpelveld

0,83%

€

33.307

€

34.015

€

34.738

Sittard-Geleen

11,07%

€

442.626

€

452.035

€

461.636

Stein

1,38%

€

55.224

€

56.398

€

57.596

Vaals

0,85%

€

33.883

€

34.603

€

35.338

Valkenburg aan de Geul

2,01%

€

80.221

€

81.926

€

83.666

Venlo

5,82%

€

232.639

€

237.584

€

242.630

Venray

2,32%

€

92.728

€

94.699

€

96.710

Voerendaal

0,81%

€

32.219

€

32.904

€

33.602

Weert

2,54%

€

101.492

€

103.649

€

105.851

Totaal

100% €

4.083.034 €

4.169.755

3.998.048 €

55

Omnibuzz

Financiële begroting

Overheadkosten

De totale overheadkosten, conform de definities van de ‘Notitie Overhead Commissie BBV/IV3 systematiek’, worden naar rato van het aantal inwoners per gemeente, gedragen door de gemeenten. Het aantal inwoners wordt bepaald op basis van de cijfers van het CBS. Tabel Overheadkosten 2028-2030 Gemeente

Verhouding inwoners

2028

2029

2030

Omnibuzz

Financiële begroting

4.5.5 Eindresultaat 2028-2030 Gemeente

2028

2029

2030

Totaal

Beek

€

365.243 €

374.054 €

386.856 €

1.126.153

Beekdaelen

€

949.733 €

973.141 €

1.006.681 €

2.929.555

Beesel

€

280.006 €

286.672 €

296.458 €

863.135

Bergen

€

242.230 €

247.918 €

256.394 €

746.542

Brunssum

€

1.083.714 €

1.111.476 €

1.150.181 €

3.345.371

Echt-Susteren

€

1.014.074 €

1.039.579 €

1.075.695 €

3.129.349

Eijsden-Margraten

€

794.497 €

814.384 €

842.599 €

2.451.480

Gennep

€

361.802 €

370.336 €

382.859 €

1.114.997

Beek

1,43% €

48.026 €

48.007 €

49.041

Beekdaelen

3,18% €

106.848 €

106.806 €

109.107

Beesel

1,20% €

40.368 €

40.352 €

41.221

Bergen

1,15% €

38.788 €

38.773 €

39.608

Brunssum

2,43% €

81.757 €

81.725 €

83.485

Echt-Susteren

2,87% €

96.373 €

96.335 €

98.410

Eijsden-Margraten

2,33% €

78.380 €

78.349 €

80.037

Gulpen-Wittem

€

516.187 €

529.399 €

547.936 €

1.593.523

Gennep

1,59% €

53.423 €

53.402 €

54.552

Heerlen

€

3.294.539 €

3.378.265 €

3.494.993 €

10.167.797

Gulpen-Wittem

1,23% €

41.484 €

41.468 €

42.361

Horst aan de Maas

€

800.338 €

818.896 €

846.611 €

2.465.844

Heerlen

7,76% €

261.071 €

260.968 €

266.589

Kerkrade

€

2.230.005 €

2.287.777 €

2.367.319 €

6.885.101

Horst aan de Maas

3,96% €

133.296 €

133.244 €

136.114

Kerkrade

4,05% €

136.325 €

136.271 €

139.206

Landgraaf

€

1.674.536 €

1.717.919 €

1.778.018 €

5.170.473

Landgraaf

3,26% €

109.594 €

109.551 €

111.911

Leudal

€

697.390 €

713.820 €

738.137 €

2.149.347

Leudal

3,20% €

107.428 €

107.386 €

109.699

Maasgouw

€

597.131 €

611.738 €

632.838 €

1.841.707

Maastricht

€

4.077.918 €

4.179.726 €

4.322.547 €

12.580.191

Meerssen

€

696.600 €

714.416 €

739.346 €

2.150.362

€

205.987 €

210.227 €

217.008 €

633.222

760.024 €

777.412 €

803.672 €

2.341.109

Maasgouw

2,16% €

72.534 €

72.506 €

74.067

Maastricht

11,15% €

374.904 €

374.757 €

382.829

Meerssen

1,63% €

54.898 €

54.877 €

56.059

Nederweert

Nederweert

1,55% €

52.173 €

52.153 €

53.276

Peel en Maas

€

Peel en Maas

4,05% €

136.313 €

136.259 €

139.194

Roerdalen

€

367.985 €

376.465 €

389.142 €

1.133.592

Roerdalen

1,86% €

62.437 €

62.412 €

63.757

Roermond

€

1.067.797 €

1.092.077 €

1.128.179 €

3.288.053

Roermond

5,44% €

182.783 €

182.711 €

186.646

Simpelveld

0,93% €

31.125 €

31.113 €

31.783

Simpelveld

€

272.773 €

279.472 €

289.069 €

841.314

Sittard-Geleen

8,18% €

274.976 €

274.868 €

280.788

Sittard-Geleen

€

3.315.993 €

3.400.157 €

3.518.010 €

10.234.160

Stein

2,18% €

73.456 €

73.428 €

75.009

Stein

€

482.505 €

493.844 €

510.558 €

1.486.908

Vaals

0,89% €

30.089 €

30.078 €

30.725

Vaals

€

321.308 €

329.431 €

340.948 €

991.687

Valkenburg aan de Geul

1,46% €

49.058 €

49.039 €

50.095

Valkenburg aan de Geul

€

662.816 €

679.874 €

703.683 €

2.046.373

€

1.708.003 €

1.734.531 €

1.779.489 €

5.222.023

Venlo

9,22% €

310.001 €

309.880 €

316.553

Venlo

Venray

3,99% €

134.186 €

134.133 €

137.022

Venray

€

756.457 €

773.633 €

799.388 €

2.329.477

Voerendaal

1,10% €

36.994 €

36.980 €

37.776

Voerendaal

€

282.609 €

289.428 €

299.327 €

871.365

Weert

4,56% €

153.205 €

153.145 €

156.443

Weert

€

724.008 €

739.626 €

763.609 €

2.227.243

Totaal

100% €

3.362.293 €

3.360.977 €

3.433.363

Totaal

€

30.604.209 €

31.345.692 €

32.407.551 €

94.357.452

56

57

Omnibuzz

Financiële begroting

4.5.6 Eindresultaat IV3

Omnibuzz

Financiële begroting

Tabel Begroting 2029

Tabel Begroting 2028 Programma Wmo-vervoer overige kosten (overhead, onvoorzien)

Eindresultaat begroting 2028

Gemeente

6.6 Hulpmiddelen en diensten (Wmo)

Programma Wmo-vervoer overige kosten (overhead, onvoorzien)

Eindresultaat begroting 2029

Gemeente

6.6 Hulpmiddelen en diensten (Wmo)

Beek

€

326.047 €

48.007 €

374.054

Beek

€

317.217 €

48.026 €

365.243

Beekdaelen

€

866.334 €

106.806 €

973.141

Beekdaelen

€

842.885 €

106.848 €

949.733

Beesel

€

246.320 €

40.352 €

286.672

Beesel

€

239.638 €

40.368 €

280.006

Bergen

€

209.144 €

38.773 €

247.918

Bergen

€

203.441 €

38.788 €

242.230

Brunssum

€

1.029.751 €

81.725 €

1.111.476

Brunssum

€

1.001.957 €

81.757 €

1.083.714

Echt-Susteren

€

943.244 €

96.335 €

1.039.579

Echt-Susteren

€

917.701 €

96.373 €

1.014.074

Eijsden-Margraten

€

716.117 €

78.380 €

794.497

Eijsden-Margraten

€

736.034 €

78.349 €

814.384

Gennep

€

308.379 €

53.423 €

361.802

Gennep

€

316.934 €

53.402 €

370.336

Gulpen-Wittem

€

474.704 €

41.484 €

516.187

Gulpen-Wittem

€

487.932 €

41.468 €

529.399

Heerlen

€

3.033.468 €

261.071 €

3.294.539

Heerlen

€

3.117.297 €

260.968 €

3.378.265

Horst aan de Maas

€

667.041 €

133.296 €

800.338

Horst aan de Maas

€

685.652 €

133.244 €

818.896

Kerkrade

€

2.093.681 €

136.325 €

2.230.005

Kerkrade

€

2.151.505 €

136.271 €

2.287.777

Landgraaf

€

1.564.942 €

109.594 €

1.674.536

Landgraaf

€

1.608.368 €

109.551 €

1.717.919

Leudal

€

589.962 €

107.428 €

697.390

Leudal

€

606.434 €

107.386 €

713.820

Maasgouw

€

524.597 €

72.534 €

597.131

Maasgouw

€

539.232 €

72.506 €

611.738

Maastricht

€

3.703.014 €

374.904 €

4.077.918

Maastricht

€

3.804.969 €

374.757 €

4.179.726

Meerssen

€

641.701 €

54.898 €

696.600

Meerssen

€

659.539 €

54.877 €

714.416

Nederweert

€

153.814 €

52.173 €

205.987

Nederweert

€

158.075 €

52.153 €

210.227

Peel en Maas

€

623.712 €

136.313 €

760.024

Peel en Maas

€

641.153 €

136.259 €

777.412

Roerdalen

€

305.548 €

62.437 €

367.985

Roerdalen

€

314.052 €

62.412 €

376.465

Roermond

€

885.015 €

182.783 €

1.067.797

Roermond

€

909.365 €

182.711 €

1.092.077

Simpelveld

€

248.359 €

31.113 €

279.472

Sittard-Geleen

€

3.125.289 €

274.868 €

3.400.157

€

420.417 €

73.428 €

493.844

Simpelveld

€

241.648 €

31.125 €

272.773

Sittard-Geleen

€

3.041.017 €

274.976 €

3.315.993

Stein

€

409.049 €

73.456 €

482.505

Stein

Vaals

€

291.219 €

30.089 €

321.308

Vaals

€

299.353 €

30.078 €

329.431

Valkenburg aan de Geul

€

630.835 €

49.039 €

679.874

Valkenburg aan de Geul

€

613.758 €

49.058 €

662.816

Venlo

€

1.398.002 €

310.001 €

1.708.003

Venlo

€

1.424.652 €

309.880 €

1.734.531

Venray

€

622.272 €

134.186 €

756.457

Venray

€

639.499 €

134.133 €

773.633

Voerendaal

€

245.615 €

36.994 €

282.609

Voerendaal

€

252.448 €

36.980 €

289.428

Weert

€

570.803 €

153.205 €

724.008

Weert

€

586.481 €

153.145 €

739.626

Totaal

€

27.241.916 €

3.362.293 €

30.604.209

Totaal

€

27.984.715 €

3.360.977 €

31.345.692

58

59

Omnibuzz

Financiële begroting

Tabel Begroting 2030

Omnibuzz

4.6 Programma Wmo-vervoer overige kosten (overhead, onvoorzien)

Gemeente

6.6 Hulpmiddelen en diensten (Wmo)

Eindresultaat begroting 2030

Beek

€

337.815 €

49.041 €

386.856

Beekdaelen

€

897.574 €

109.107 €

1.006.681

Beesel

€

255.236 €

41.221 €

296.458

Bergen

€

216.786 €

39.608 €

256.394

Brunssum

€

1.066.696 €

83.485 €

1.150.181

Echt-Susteren

€

977.285 €

98.410 €

1.075.695

Eijsden-Margraten

€

762.562 €

80.037 €

842.599

Gennep

€

328.307 €

54.552 €

382.859

Gulpen-Wittem

€

505.576 €

42.361 €

547.936

Heerlen

€

3.228.404 €

266.589 €

3.494.993

Horst aan de Maas

€

710.498 €

136.114 €

846.611

Kerkrade

€

2.228.113 €

139.206 €

2.367.319

Landgraaf

€

1.666.107 €

111.911 €

1.778.018

Leudal

€

628.438 €

109.699 €

738.137

Maasgouw

€

558.770 €

74.067 €

632.838

Maastricht

€

3.939.718 €

382.829 €

4.322.547

Meerssen

€

683.288 €

56.059 €

739.346

Nederweert

€

163.732 €

53.276 €

Peel en Maas

€

664.478 €

139.194 €

Financiële begroting

Toelichting op de baten en lasten jeugdwetvervoer (JWV)

In 2022 zijn wij met jeugdwetvervoer voor de gemeente Roermond gestart. Inmiddels zijn de gemeente Roermond, gemeente Nederweert, gemeente Weert aangesloten. Per augustus 2025 zijn ook de gemeenten Echt-Susteren en Maasgouw aangesloten. Dit vervoer behelst momenteel het vervoer van jeugdigen en valt daarom onder taakveld 6.752 ‘Jeugdhulp ambulant regionaal’. Op basis van de toelichtingen in de financiële uitgangspuntennotitie 206-1 zullen achtereenvolgens de verdeling van de vervoerskosten en de verdeling van de interne doorbelasting van het Wmo-vervoer naar het jeugdwetvervoer aan bod komen. 4.6.1 Verdeling vervoerskosten 2026

Het vervoersvolume wordt, al dan niet aangevuld met de te verwachten ritten op basis van de door de deelnemende gemeenten aangeleverde informatie, gebaseerd op de gerealiseerde kilometers die in 2025 voor dit type vervoer gereden zijn. De begrote vervoerskosten worden verhoogd met de gemiddelde NEA-index van de afgelopen 2 jaren, 2,8%. Deze vervoerskosten worden verdeeld conform systematiek Wmo-vervoer. Dit levert de volgende verdeling op: Tabel Vervoersvolume JWV Gemeente

Aantal ritten

Aantal kilometers

Echt-Susteren

1.515

65.565

Maasgouw

339

6.552

217.008

Nederweert

820

13.247

803.672

Roermond

2.199

43.181

1.121

37.223

5.994

165.768

Roerdalen

€

325.385 €

63.757 €

389.142

Weert

Roermond

€

941.533 €

186.646 €

1.128.179

Totaal

Simpelveld

€

257.287 €

31.783 €

289.069

Sittard-Geleen

€

3.237.222 €

280.788 €

3.518.010

Stein

€

435.549 €

75.009 €

510.558

Vaals

€

310.223 €

30.725 €

340.948

Valkenburg aan de Geul

€

653.588 €

50.095 €

703.683

Venlo

€

1.462.936 €

316.553 €

1.779.489

Venray

€

662.366 €

137.022 €

799.388

Voerendaal

€

261.551 €

37.776 €

Weert

€

607.166 €

Totaal

€

28.974.189 €

60

Tabel Verdeling vervoerskosten Gemeente

Kilometers 2027

Toeslagen

Vervoersresultaat

Echt-Susteren

€

164.030 €

17.846 €

181.875

Maasgouw

€

18.110 €

- €

18.110

Nederweert

€

37.848 €

4.992 €

42.840

299.327

Roermond

€

119.033 €

26.485 €

145.518

156.443 €

763.609

Weert

€

95.517 €

5.319 €

100.835

3.433.363 €

32.407.551

Totaal

€

434.538 €

54.641 €

489.179 61

Omnibuzz

Financiële begroting

Omnibuzz

Financiële begroting

4.6.2 Verdeling indirecte vervoers- en overheadkosten

4.7

Naast de eerdergenoemde vervoerskosten, zijn er ook nog indirecte vervoerskosten en overheadkosten. De indirecte vervoerskosten bestaan voor het grootste deel uit de doorbelasting vanuit het leerlingenvervoer naar het jeugdwetvervoer. Daarnaast worden er nog reguliere indirecte vervoerskosten begroot. De indirecte vervoerskosten worden hierbij verdeeld op basis van het aantal ritten per gemeente ten opzichte van het totaal aantal ritten.

Hieronder staan de tabellen inzake de meerjarenraming jeugdwetvervoer van 2028 tot en met 2030.

De overheadkosten bestaan uit een interne doorbelasting op basis van het aantal pashouders per gemeente ten opzichte van het totaal aantal pashouders. Deze interne doorbelasting leidt tot een vermindering van de lasten voor het Wmovervoer en dus tot een vermindering van de lasten voor de andere gemeenten. Daarnaast worden er nog reguliere overheadkosten in verband met het jeugdwetvervoer begroot. Deze overheadkosten worden tussen de gemeenten verdeeld op basis van het aantal inwoners. Tabel Overheadkosten Gemeente

Aantal ritten

Indirecte vervoerskosten

Verhouding inwoners

Overheadkosten

Echt-Susteren

25% €

930

17% €

1.420

Maasgouw

6% €

208

13% €

1.069

Nederweert

14% €

503

9% €

769

Roermond

37% €

1.350

33% €

2.693

Weert

19% €

688

28% €

2.257

Totaal

100% €

3.680

100% €

8.207

4.6.3 Bijdrage jeugdwetvervoer per gemeente 2027-0

Bovenstaande kosten leiden tot de volgende totaalbijdragen per gemeente. Tabel totaalbijdrage per gemeente 2027-0

4.7.1 Verdeling vervoerskosten 2028-2030 Tabel Verdeling vervoerskosten 2028 Gemeente

Kilometers 2028

Toeslagen

Vervoersresultaat

Echt-Susteren

€

168.622 €

18.345 €

186.968

Maasgouw

€

18.617 €

- €

18.617

Nederweert

€

38.908 €

5.131 €

44.039

Roermond

€

122.366 €

27.226 €

149.592

Weert

€

98.191 €

5.468 €

103.659

Totaal

€

446.705 €

56.171 €

502.876

Tabel Verdeling vervoerskosten 2029 Gemeente

Kilometers 2029

Toeslagen

Vervoersresultaat

Echt-Susteren

€

173.344 €

18.859 €

192.203

Maasgouw

€

19.139 €

- €

19.139

Nederweert

€

39.997 €

5.275 €

45.272

Roermond

€

125.793 €

27.988 €

153.781

Weert

€

100.940 €

5.621 €

106.561

Totaal

€

459.213 €

57.743 €

516.956

Tabel Verdeling vervoerskosten 2030 Gemeente

Kilometers 2030

Echt-Susteren

€

178.197 €

19.387 €

197.585

Maasgouw

€

19.674 €

- €

19.674

44.312

Nederweert

€

41.117 €

5.423 €

46.540

200 €

149.761

Roermond

€

129.315 €

28.772 €

158.087

200 €

103.981

Weert

€

103.767 €

5.778 €

109.545

1.000 €

502.066

Totaal

€

472.071 €

59.360 €

531.431

Gemeente

Winstopslag

Echt-Susteren

€

200 €

184.425

Maasgouw

€

200 €

19.587

Nederweert

€

200 €

Roermond

€

Weert

€

Totaal

€

62

Meerjarenraming jeugdwetvervoer 2028-2030

Bijdrage

Toeslagen

Vervoersresultaat

63

Omnibuzz

Financiële begroting

Omnibuzz

Financiële begroting

4.7.2 Verdeling indirecte vervoers- en overheadkosten 2028-2030

4.7.3 Bijdrage jeugdwetvervoer per gemeente 2028-2030

Tabel Verdeling indirecte vervoers- en overheadkosten 2028

Bovenstaande kosten leiden tot de volgende totaalbijdragen per gemeente.

Gemeente

Indirecte vervoerskosten

Overheadkosten

Echt-Susteren

€

951 €

1.451

Maasgouw

€

213 €

1.092

Nederweert

€

515 €

786

Roermond

€

1.380 €

2.752

Weert

€

704 €

2.307

Totaal

€

3.761 €

8.388

Tabel Verdeling indirecte vervoers- en overheadkosten 2029

Gemeente

2028

Echt-Susteren

€

189.570 €

194.857 €

200.293

Maasgouw

€

20.122 €

20.672 €

21.237

Nederweert

€

45.539 €

46.801 €

48.098

Roermond

€

153.924 €

158.204 €

162.603

Weert

€

106.869 €

109.838 €

112.889

Totaal

€

516.025

530.372 €

545.120

4.8

Gemeente

Indirecte vervoerskosten

Echt-Susteren

€

972 €

1.483

Maasgouw

€

217 €

1.116

Nederweert

€

526 €

803

Roermond

€

1.410 €

2.813

Weert

€

719 €

2.357

Totaal

€

3.844 €

8.572

Overheadkosten

Tabel Verdeling indirecte vervoers- en overheadkosten 2030

2029

2030

Toelichting op de baten en lasten leerlingenvervoer

In augustus 2024 zijn wij gestart met de uitvoering van het leerlingenvervoer voor de gemeenten Echt-Susteren, Maasgouw, Nederweert, Roerdalen, Roermond en Weert. Tevens verzorgen wij voor de gemeente Roermond het gym- en zwemvervoer. Beide typen vervoer vallen onder taakveld 4.3 ‘Onderwijsbeleid en leerlingzaken’. Het vervoersvolume voor de begroting 2027-0 wordt gebaseerd op de realisatie van het jaar 2025. Op basis van de toelichtingen in de financiële uitgangspuntennotitie 2027-0 zullen achtereenvolgens de verdeling van de vervoerskosten, de verdeling van de indirecte vervoerskosten en de verdeling van de overheadkosten aan bod komen. 4.8.1 Verdeling directe vervoerskosten 2027-0

Gemeente

Indirecte vervoerskosten

Echt-Susteren

€

993 €

1.516

Maasgouw

€

222 €

1.141

Nederweert

€

537 €

820

Roermond

€

1.441 €

2.875

Weert

€

735 €

2.409

Totaal

€

3.928 €

8.761

64

Tabel Totaalbijdrage per gemeente 2028-2030

Overheadkosten

Het totale vervoersvolume is, zoals genoemd, gebaseerd op het gerealiseerde volume van 2025. Dit volume is hieronder weergegeven. Omdat wij geen opslag ingerekend hebben, is dit volume ook het volume dat wij begroten voor de jaren 2028-2030. Tabel volumes leerlingenvervoer 2027-0 Gemeente

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/16969021/1