CConstaterende datVenray
Koppel je AI →
Document · PDF

05 Ontwerpbegroting 2024 incl meerjarenbegroting 2025-2027 RUD LN (versie 16 mei)

Gemeenteraad 27 juni 2023, gemeente VenrayBij agendapunt: RUD LN; zienswijze ontwerpbegroting 2024 inclusief meerjarenbegroting 2025-2027.12.589 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 2

Incidentele lasten en baten Lasten 1 Uitvoering 2 Coordinatiecentrum Coordinatiecentrum 3 Onvoorzien 4 Vennootschapsbelasting Totaal incidentele lasten Baten 5 Programmauitvoering Coordinatiecentrum Coordinatiecentrum Totaal incidentele baten Resultaat incidentele baten en lasten Incidenteel resultaat voor bestemming 6 Storting reserve Onttrekking reserve Incidenteel resultaat na bestemming

Taakveld

Rekening 2022

Bijgestelde begroting Begroting 2023 2024

Begroting 2025

Begroting 2026

Begroting 2027

7.4 milieubeheer 0.1 bestuur 0.4 overhead 0.8 overige baten en lasten 0.9 Vpb

€ € € € € €

33.000 € 508.000 € € € 45.000 € 271.000 € € € € € 78.000 € 779.000 €

€ € 36.000 € € 36.000 €

-

€ €

-

€ €

-

-

€ € €

-

€ € €

-

7.4 milieubeheer 0.4 overhead 0.1 bestuur

€ € € €

37.000 € 508.000 € € 271.000 € € € 37.000 € 779.000 €

€ 36.000 € 36.000

-

€

-

€

-

-

€

-

€

-

€ € € €

-41.000 € € € -41.000 €

-

-

€ € € €

-

€ € € €

-

0.10 mutaties reserves 0.10 mutaties reserves

€ € 37.000 € 37.000 €

€ € € €

29

4.4 Overzicht van reserves en voorzieningen In de financiële verordening is vastgelegd dat in de begroting en jaarrekening een overzicht wordt opgenomen van reserves en voorzieningen. Het overzicht bevat criteria voor de vorming en besteding ervan. Reserves Het Algemeen Bestuur is voorgesteld om het positieve jaarrekeningresultaat over 2022 te storten in een te vormen algemene reserve. Het voordeel van het een algemene reserve is dat de RUD LN geen lang proces van besluitvorming hoeft te doorlopen met zienswijzen, ook bij relatief kleine bedragen. De RUD LN kan zo snel en adequaat handelen op voorgekomen risico’s. Daarnaast heeft het aanhouden van een algemene reserve het voordeel dat partners niet gedurende het jaar op onverwachte momenten een verzoek krijgen voor aanvullende middelen. Verder is het voordeel dat de partners geen extra middelen in hun weerstandsvermogen hoeven op te nemen om de risico’s bij de RUD LN af te dekken. Het aanhouden van een algemene reserve heeft als doel: • Te fungeren als weerstandsvermogen om financiële risico’s en tegenvallers op te vangen. Het voorkomen van administratieve lasten bij het verrekenen van beperkte resultaten. De hoogte van de algemene reserve: De hoogte van de reserve wordt jaarlijks beoordeeld bij de paragraaf weerstandsvermogen.

Uitgangspunt is dat het weerstandsvermogen als ratio minimaal “voldoende” is om de mogelijke risico’s op te vangen. Indien het ratio “voldoende” is, wordt als maximum gesteld dat de algemene reserve niet meer bedraagt dan 5% van de totale begroting (totale lasten). Wanneer de gekwantificeerde risico’s echter hoger zijn, dient de algemene reserve daarop te worden aangepast. Uitgangspunten: Indien de algemene reserve lager is dan het minimum kan een aanvullende bijdrage aan de partners worden gevraagd om de algemene reserve op te hogen tot aan het minimum. In eerste instantie wordt de reserve aangevuld door het rekeningresultaat toe te voegen aan de algemene reserve. Wanneer de algemene reserve door een dergelijke toevoeging echter boven de streefhoogte uitstijgt, zal het restant van de winst naar rato teruggestort kunnen worden aan de partners. Voor het verloop van de algemene reserve zie tabel 12.

30

Tabel 12

Algemene reserve 1 Storting 5 Onttrekking Totaal mutatie Saldo reserve

Primaire begroting Rekening 2022 2023* € € € € € € € €

-

Begroting na Begroting Begroting Begroting Begroting wijziging 2023 2024 2025 2026 2027 € 135.000 € € € € € € € € € € 135.000 € € € € € 135.000 € 135.000 € 135.000 € 135.000 € 135.000

Bestemmingsreserve VTH-systeem Bestedingsdoel: bijdrage aan de incidentele implementatiekosten van het nieuwe VTHsysteem. Voor het jaar 2024 werden ook de structurele lasten uit deze reserve gedekt. Zie tabel 13. Tabel 13

Bestemmingsreserve VTHsysteem 1 Storting 2 Bijdrage VTH-syteem 3 Licentie en hosting 4 Beheerkosten Totaal mutatie Saldo reserve

Primaire begroting Begroting na Begroting Begroting Begroting Begroting Rekening 2022 2023* wijziging 2023 2024 2025 2026 2027 € € € € € € € € € € € € € € € € -23.000 € -23.000 € € € € € € -14.000 € -14.000 € € € € € € € -37.000 € -37.000 € € € € € 211.000 € 174.000 € 174.000 € 174.000 € 174.000 € 174.000 € 174.000

Het saldo 2023 is aangepast naar aanleiding van het werkelijke eindsaldo 2022 n.a.v. de jaarrekening.

Voorzieningen Verlofsparen Medewerkers kunnen vanaf 1 januari 2022 bovenwettelijke vakantie-uren sparen (CAO artikel 6.3). Met dit 'verlofsparen' kunnen medewerkers passend bij hun levensfase hun bovenwettelijke vakantie-uren inzetten op een manier die aansluit bij hun persoonlijke levens- en carrièreplanning. Deze vakantie-uren verjaren niet. Dit kan gaan leiden tot verlofstuwmeren die bijvoorbeeld ingezet gaan worden om eerder met pensioen te gaan. Aangezien er bij verlofsparen sprake is van arbeidskostengerelateerde verplichtingen die een niet voorspelbare opbouw en afbouw kennen, dient hier een voorziening voor gevormd te worden. In de opbouwjaren zal naar verwachting vooral sprake zijn van toevoegingen en groei van de omvang van het spaarsaldo. In 2022 was er nog geen sprake van verlofsparen binnen de RUD LN. In 2023 is het mogelijk dat hier wel gebruik van gemaakt gaat worden. Over de omvang van de benodigde voorziening zijn op dit moment nog onvoldoende details beschikbaar, waardoor de voorziening nog niet gekwantificeerd is in deze begroting. Hier zal wel jaarlijks over gerapporteerd worden.

31

Bijlage 1 Bijdrage per deelnemer Tabel 14

Totaal vaste bijdrage per partner Deelnemers Rekening 2022 Begroting 2023 Begroting 2024 Begroting 2025 Begroting 2026 Begroting 2027 Beesel € 32.399 € 39.650 € 37.585 € 38.307 € 40.024 € 41.820 Bergen € 31.522 € 38.710 € 36.737 € 37.445 € 39.124 € 40.881 Echt-Susteren € 72.432 € 89.950 € 85.149 € 86.648 € 90.500 € 94.529 Gennep € 39.993 € 49.503 € 48.668 € 49.571 € 51.786 € 54.102 Horst aan de Maas € 96.324 € 119.457 € 115.135 € 117.124 € 122.322 € 127.758 Leudal € 81.859 € 101.752 € 95.871 € 97.545 € 101.878 € 106.410 Maasgouw € 55.549 € 68.501 € 65.469 € 66.647 € 69.615 € 72.720 Mook en Middelaar € 19.954 € 24.421 € 23.699 € 24.194 € 25.288 € 26.432 Nederweert € 40.210 € 49.877 € 47.987 € 48.879 € 51.063 € 53.348 Peel en Maas € 98.524 € 122.681 € 119.335 € 121.392 € 126.778 € 132.412 Roerdalen € 48.060 € 59.246 € 56.214 € 57.241 € 59.794 € 62.465 Roermond € 131.285 € 164.191 € 157.106 € 159.780 € 166.862 € 174.268 Venlo € 227.442 € 282.994 € 268.446 € 272.938 € 285.018 € 297.650 Venray € 98.941 € 122.827 € 117.670 € 119.700 € 125.012 € 130.567 Weert € 113.276 € 140.137 € 133.708 € 136.000 € 142.032 € 148.340 Provincie € 85.459 € 87.425 € 93.719 € 100.467 € 107.701 € 115.455 Totaal € 1.273.229 € 1.561.321 € 1.502.498 € 1.533.879 € 1.604.796 € 1.679.158

Hieronder is de opbouw van de totale vaste bijdrage weergegeven: Tabel 15

Overhead: bijdrage coördinatiecentrum Deelnemers Rekening 2022 Begroting 2023 Begroting 2024 Begroting 2025 Begroting 2026 Begroting 2027 Beesel € 25.893 € 33.066 € 29.424 € 29.833 € 31.222 € 32.675 Bergen € 25.130 € 32.225 € 28.702 € 29.101 € 30.456 € 31.874 Echt-Susteren € 60.708 € 78.058 € 69.938 € 70.910 € 74.212 € 77.666 Gennep € 32.497 € 41.880 € 38.864 € 39.405 € 41.239 € 43.159 Horst aan de Maas € 81.486 € 104.452 € 95.478 € 96.805 € 101.313 € 106.029 Leudal € 68.907 € 88.615 € 79.070 € 80.169 € 83.902 € 87.807 Maasgouw € 46.025 € 58.873 € 53.175 € 53.914 € 56.424 € 59.051 Mook en Middelaar € 15.070 € 19.444 € 17.597 € 17.841 € 18.672 € 19.541 Nederweert € 32.685 € 42.214 € 38.285 € 38.817 € 40.624 € 42.515 Peel en Maas € 83.399 € 107.336 € 99.056 € 100.432 € 105.109 € 110.002 Roerdalen € 39.513 € 50.595 € 45.292 € 45.922 € 48.060 € 50.297 Roermond € 111.890 € 144.466 € 131.227 € 133.051 € 139.247 € 145.729 Venlo € 195.514 € 250.733 € 226.063 € 229.205 € 239.877 € 251.044 Venray € 83.762 € 107.467 € 97.638 € 98.995 € 103.604 € 108.427 Weert € 96.228 € 122.950 € 111.299 € 112.845 € 118.100 € 123.598 Provincie € 85.459 € 87.425 € 93.719 € 100.467 € 107.701 € 115.455 Totaal € 1.084.166 € 1.369.800 € 1.254.826 € 1.277.712 € 1.339.763 € 1.404.869

32

Tabel 16

Bestuur: bijdrage coördinatiecentrum Deelnemers Rekening 2022 Begroting 2023 Begroting 2024 Begroting 2025 Begroting 2026 Begroting 2027 Beesel € 543 € 549 € 760 € 790 € 821 € 853 Bergen € 527 € 535 € 742 € 771 € 801 € 832 Echt-Susteren € 1.274 € 1.296 € 1.807 € 1.877 € 1.951 € 2.027 Gennep € 682 € 695 € 1.004 € 1.043 € 1.084 € 1.126 Horst aan de Maas € 1.710 € 1.734 € 2.467 € 2.563 € 2.663 € 2.767 Leudal € 1.445 € 1.471 € 2.043 € 2.123 € 2.205 € 2.291 Maasgouw € 966 € 977 € 1.374 € 1.427 € 1.483 € 1.541 Mook en Middelaar € 316 € 323 € 455 € 472 € 491 € 510 Nederweert € 686 € 701 € 989 € 1.028 € 1.068 € 1.109 Peel en Maas € 1.750 € 1.782 € 2.559 € 2.659 € 2.763 € 2.871 Roerdalen € 829 € 840 € 1.170 € 1.216 € 1.263 € 1.313 Roermond € 2.348 € 2.398 € 3.391 € 3.523 € 3.660 € 3.803 Venlo € 4.102 € 4.162 € 5.841 € 6.069 € 6.305 € 6.551 Venray € 1.757 € 1.784 € 2.523 € 2.621 € 2.723 € 2.829 Weert € 2.019 € 2.041 € 2.876 € 2.988 € 3.104 € 3.225 Provincie € € € € € € Totaal € 20.954 € 21.289 € 30.000 € 31.170 € 32.385 € 33.648

Tabel 17

Overige baten en lasten: onvoorzien Deelnemers Rekening 2022 Begroting 2023 Begroting 2024 Begroting 2025 Begroting 2026 Begroting 2027 Beesel € 1.297 € 1.289 € 1.267 € 1.267 € 1.267 € 1.267 Bergen € 1.258 € 1.256 € 1.236 € 1.236 € 1.236 € 1.236 Echt-Susteren € 3.039 € 3.044 € 3.012 € 3.012 € 3.012 € 3.012 Gennep € 1.627 € 1.633 € 1.674 € 1.674 € 1.674 € 1.674 Horst aan de Maas € 4.080 € 4.073 € 4.112 € 4.112 € 4.112 € 4.112 Leudal € 3.450 € 3.455 € 3.405 € 3.405 € 3.405 € 3.405 Maasgouw € 2.304 € 2.295 € 2.290 € 2.290 € 2.290 € 2.290 Mook en Middelaar € 754 € 758 € 758 € 758 € 758 € 758 Nederweert € 1.636 € 1.646 € 1.649 € 1.649 € 1.649 € 1.649 Peel en Maas € 4.175 € 4.185 € 4.266 € 4.266 € 4.266 € 4.266 Roerdalen € 1.978 € 1.973 € 1.950 € 1.950 € 1.950 € 1.950 Roermond € 5.602 € 5.633 € 5.651 € 5.651 € 5.651 € 5.651 Venlo € 9.788 € 9.776 € 9.735 € 9.735 € 9.735 € 9.735 Venray € 4.194 € 4.190 € 4.205 € 4.205 € 4.205 € 4.205 Weert € 4.818 € 4.794 € 4.793 € 4.793 € 4.793 € 4.793 Provincie € € € € € € Totaal € 50.000 € 50.000 € 50.000 € 50.000 € 50.000 € 50.000

33

Tabel 18

Milieubeheer: apparatuur Deelnemers Rekening 2022 Begroting 2023 Begroting 2024 Begroting 2025 Begroting 2026 Begroting 2027 Beesel € 2.041 € 2.063 € 3.094 € 3.219 € 3.350 € 3.486 Bergen € 1.981 € 2.010 € 3.018 € 3.140 € 3.268 € 3.400 Echt-Susteren € 4.786 € 4.869 € 7.353 € 7.652 € 7.962 € 8.286 Gennep € 2.562 € 2.612 € 4.086 € 4.252 € 4.425 € 4.604 Horst aan de Maas € 6.423 € 6.515 € 10.038 € 10.446 € 10.870 € 11.311 Leudal € 5.432 € 5.527 € 8.313 € 8.651 € 9.002 € 9.367 Maasgouw € 3.628 € 3.672 € 5.591 € 5.818 € 6.054 € 6.300 Mook en Middelaar € 1.188 € 1.213 € 1.850 € 1.925 € 2.003 € 2.085 Nederweert € 2.577 € 2.633 € 4.025 € 4.188 € 4.359 € 4.536 Peel en Maas € 6.574 € 6.695 € 10.414 € 10.837 € 11.277 € 11.735 Roerdalen € 3.115 € 3.156 € 4.762 € 4.955 € 5.156 € 5.366 Roermond € 8.820 € 9.011 € 13.797 € 14.357 € 14.940 € 15.546 Venlo € 15.413 € 15.639 € 23.768 € 24.732 € 25.736 € 26.782 Venray € 6.603 € 6.703 € 10.265 € 10.682 € 11.116 € 11.567 Weert € 7.586 € 7.669 € 11.702 € 12.177 € 12.671 € 13.186 Provincie € € € € € € Totaal € 78.729 € 79.988 € 122.076 € 127.030 € 132.187 € 137.556

Tabel 19

Milieubeheer: beschikbaarheidsdienst Deelnemers Rekening 2022 Begroting 2023 Begroting 2024 Begroting 2025 Begroting 2026 Begroting 2027 Beesel € 2.625 € 2.683 € 3.040 € 3.198 € 3.364 € 3.539 Bergen € 2.626 € 2.683 € 3.040 € 3.198 € 3.364 € 3.539 Echt-Susteren € 2.625 € 2.683 € 3.040 € 3.198 € 3.364 € 3.539 Gennep € 2.625 € 2.683 € 3.040 € 3.198 € 3.364 € 3.539 Horst aan de Maas € 2.625 € 2.683 € 3.040 € 3.198 € 3.364 € 3.539 Leudal € 2.625 € 2.683 € 3.040 € 3.198 € 3.364 € 3.539 Maasgouw € 2.626 € 2.683 € 3.040 € 3.198 € 3.364 € 3.539 Mook en Middelaar € 2.626 € 2.683 € 3.040 € 3.198 € 3.364 € 3.539 Nederweert € 2.626 € 2.683 € 3.040 € 3.198 € 3.364 € 3.539 Peel en Maas € 2.626 € 2.683 € 3.040 € 3.198 € 3.364 € 3.539 Roerdalen € 2.625 € 2.683 € 3.040 € 3.198 € 3.364 € 3.539 Roermond € 2.625 € 2.683 € 3.040 € 3.198 € 3.364 € 3.539 Venlo € 2.625 € 2.683 € 3.040 € 3.198 € 3.364 € 3.539 Venray € 2.625 € 2.683 € 3.040 € 3.198 € 3.364 € 3.539 Weert € 2.625 € 2.683 € 3.040 € 3.198 € 3.364 € 3.539 Provincie € € € € € € Totaal € 39.380 € 40.244 € 45.596 € 47.967 € 50.461 € 53.085

34

Bijlage 2 geactualiseerde risico-inventarisatie nr Benaming risico

inhoud risico

Gevolg

Het risico dat gemeentelijke bezuinigingen De exploitatie van RUD is niet (taakstellend) worden door vertaald naar de 1 Bezuinigingen gemeentes kostendekkend. De werkorganisatie van exploitatie van de RUD. Dit heeft directe gevolgen RUD zal hierop moeten worden aangepast. voor de exploitatie van de RUD. Het risico bestaat dat de gezamenlijke afspraken en Niet naleven van de DVO procedures onvoldoende worden nageleefd, Er ontstaat geen level playing field en 2 afspraken door waardoor de RUD onvoldoende de doelstellingen worden niet gehaald. deelnemers uitvoeringskwaliteit kan garanderen. Het risico dat de kosten van de ontwikkeling van De exploitatie van RUD is niet Kosten ontwikkeling ICT 3 noodzakelijke ICT-voorzieningen (voornamelijk kostendekkend. De organisatie van RUD zal voorzieningen software) groter zijn dan thans begroot. hierop moeten worden aangepast. Indien niet voldaan wordt aan wet AVG kan De RUD LN en haar partners zijn dragers van de Autoriteit Persoonsgegevens forse gegevens. Het risico bestaat dat bij het beheer van boetes opleggen. Tevens kan door een 4 Gegevensbescherming deze gegevens niet wordt voldaan aan de wet AVG. datalek vertrouwelijk informatie publiek Ook bestaat het risico op een data lek of een aanval worden gemaakt wat tot schadeclaims van door ransomware. betrokkenen kan leiden.

Juridische procedure wordt opgestart door Fouten in Het risico dat de RUD fouten maakt in een 5 een partij die de opdracht niet gegund aanbestedingsprocedure aanbestedingsprocedure heeft gekregen.

Kennisverlies als gevolg 6 van uitstroom van medewerkers

Het gevolg kan zijn dat de taken en productie niet gerealiseerd kan worden Het risico dat RUD essentiële en waardevolle kennis en/of er niet voldaan kan worden aan verliest als gevolg van uitstroom van medewerkers. kwaliteitscriteria en/of er niet voldoende ingezet kan worden aan de juiste doorontwikkeling.

Beheersmaatregel

kans impact

risico

Het AB stelt jaarlijks de begroting vast en zal bij (taakstellende) lagere bijdragen van deelnemers moeten zorgen een sluitende begroting. Helder communiceren over de afspraken. Vervolgens eventuele afwijkingen constateren, waarna gedrag wordt verzocht aan te passen en waarbij eventueel bestuurlijk geescaleerd kan worden bij geen opvolging Bij het opstellen van de begroting zo adequaat mogelijk inspelen op actuele ontwikkelingen. En het hanteren van een algemene reserve. De RUD dient zorgvuldig te zijn in de informatie die zij verstrekt. De RUD heeft een functionaris gegevensbescherming aangesteld. Hij houdt toezicht op het naleven van de AVG binnen de RUD LN. Daarnaast worden medewerkers bewust geattendeerd op gevaren van ransomware en data lekken Werken volgens het inkoop- en aanbestedingsbeleid, waarbij bij grote aanbestedingen gebruik wordt gemaakt van de expertise van de gastheer. Wensen en behoeften regelmatig bespreken met de medewerkers.Korte lijnen met mogelijke inhuur opzetten. Eens in de 5 jaar worden de EVP's geactualiseerd. Er is een opleidingsplan waarbij bekeken worden welke medewerkers voor welke specialismen opgeleid kunnen worden.Verder wordne er contacten onderhouden met scholen en er wordt deelgenomen in de landelijke opleidingsacademie.

20%

75.000,00

15.000,00

5%

75.000,00

3.750,00

20%

75.000,00

15.000,00

10%

200.000,00

20.000,00

10%

75.000,00

7.500,00

50%

75.000,00

37.500,00

35

Risico langdurig 7 ziekteverzuim of arbeidsongeschiktheid 8

Afwijking IBP tov eigen genomen maatregelen.

Het risico dat werknemers in dienst bij de RUD De exploitatie van RUD is niet Goede ziekteverzuimbegeleiding. Als ook bepalen hoe de werknemers langdurig ziek of arbeidsongeschikt raken met kostendekkend. De werkorganisatie van kan blijven functioneren binnen de organisatie en eventueel apart financiële gevolgen voor RUD inzake het eigen risico. RUD zal hierop moeten worden aangepast. bijverzekeren. uitkomsten IBP wijken significant af van onze eigen genomen organisatorische maatregelen.

Er zullen aanvullende maatregelen ontwikkeld moeten worden om te voldoen aan de landelijke criteria.

Volgen van het IBP en deelnemen in de landelijke opzet. Daarbij zoveel mogelijk anticiperen in ons eigen plan van aanpak.

20%

20%

15.000,00

75.000,00

15.000,00

725.000,00 128.750,00

Totaal Toelichting bij de kolommen 1. Voor elk van de risico's is een kans bepaald. Hiervoor zijn een vijf-tal klasses vastgesteld. De klassen bestaan uit de verwachte frequentie en daarmee een kanspercentage. kans frequentie % zeer klein 1x per 20 jaar 5% klein 1x per 10 jaar 10% gemiddeld 1x per 5 jaar 20% groot 1x per 2 jaar 50% zeer groot 1x per jaar 100% 2. Voor elk van de risico's is ingeschat wat het effect in euro's is wanneer het fenomeen zich daadwerkelijk voordoet. Aan de hand van de omvang van het effect is er een gemiddelde impact bepaald. Min. ingesch. fin. impact maximaal ingeschatte financiele impact gem. ingeschatte financiele impact 0 20.000 10.000 20.000 50.000 35.000 50.000 100.000 75.000 100.000 maximaal 3. Voor elk van de risico's is door vermenigvuldiging van de kans maal financiele impact het financiele risico bepaald.

75.000,00

200.000

36

Bijlage 3 Berekening kengetallen De wijze waarop de kengetallen worden berekend is in de ministeriele regeling van juni 2015 vastgelegd. Netto schuldquote: De netto schuldquote geeft de verhouding van de schuldenlast van de RUD Limburg Noord ten opzichte van de eigen middelen weer. Tabel 20 Netto schuldquote (X € 1.000)

Jaarrekening 2022

Vaste schulden

Begroting 2023*

Begroting 2024

Begroting 2025

Begroting 2026

Begroting 2027

€-

€-

€-

€-

€-

€-

Netto vlottende schuld

€ 107

€ 150

€ 150

€ 150

€ 150

€ 150

Overlopende passiva

€ 999

€ 1000

€ 1000

€ 1000

€ 1000

€ 1000

Financiële activa excl. verstrekte leningen

€-

€-

€-

€-

€-

€-

Uitzettingen < 1 jaar

€ 1092

€ 1084

€ 1084

€ 1084

€ 1084

€ 1084

Liquide middelen

€ 83

€ 100

€ 100

€ 100

€ 100

€ 100

Overlopende activa

€ 277

€ 275

€ 275

€ 275

€ 275

€ 275

Saldo Totale baten (excl. mutatie reserves) Saldo / totale baten = Netto schuldquote

-

€ 346

-

€ 309

-

€ 309

-

€ 309

-

€ 309

-

€ 309

€ 1.794

€ 3.318

€ 2.726

€ 2.807

€ 2.924

€ 2.508

- 19,29%

- 9,31%

-11,34%

- 11,01%

- 10,57%

-12,32%

* De begrotingscijfers 2023 zijn aangepast n.a.v. de jaarrekening 2023 m.b.t. de juiste stand van het eigen vermogen.

De netto schuldquote geeft een indicatie van de druk van de rentelasten en de aflossingen op de exploitatie.

37

Solvabiliteitsratio: Het solvabiliteitsratio betreft het eigen vermogen als percentage van het balanstotaal. Tabel 21 Solvabiliteitsratio (X € 1.000)

Jaarrekening 2022

Eigen vermogen

Begroting 2023

Begroting 2024

Begroting 2025

Begroting 2026

Begroting 2027

€ 346

€ 309

€ 309

€ 309

€ 309

€ 309

Balanstotaal

€ 1.452

€ 1.459

€ 1.459

€ 1.459

€ 1.459

€ 1.459

Totaal

23,83%

21,18%

21,18%

21,18%

21,18%

21,18%

Dit kengetal geeft inzicht in de mate waarin de RUD Limburg Noord in staat is aan haar financiële verplichtingen te voldoen. Structurele exploitatieruimte: Tabel 22 Structurele exploitatieruimte (X € 1.000)

Jaarrekening 2022

Begroting 2023

Begroting 2024

Begroting 2025

Begroting 2026

Begroting 2027

Totale structurele lasten

€ 1.581

€ 2.576

€ 2.690

€ 2.807

€ 2.924

€ 2.508

Totale structurele baten

€ 1.757

€ 2.539

€ 2.690

€ 2.807

€ 2.924

€ 2.508

€0

€0

€0

€0

€0

€0

€0

€0

€0

€0

€0

€0

€ 1.794

€ 3.318

€ 2.726

€ 2.807

€ 2.924

€ 2.508

9,81%

-1,12%

0.00%

0.00%

0.00%

0.00%

Totale structurele toevoegingen reserves Totale structurele onttrekkingen reserves Gerealiseerde totaalsaldo baten Totaal

38

39

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/12792497/1