CConstaterende datVenray
Koppel je AI →
Document · PDF

04 Wegenbeleidsplan Venray 2017-2019

Gemeenteraad 28 september 2021, gemeente VenrayBij agendapunt: Vaststellen Monitoring 2020-Wegenbeleidsplan onderhoud wegen 2017-202012.755 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 2

Daarnaast zal er een vergelijk gemaakt worden van de beschikbare middelen en benodigd budget per variant. De volgende beleidsvarianten zijn opgesteld; -

Beleidsvariant 1; “Basis” voortzetten huidig beleid Bij deze beleidsvariant wordt het centrum op streefkwaliteit “A” en overige wegen op kwaliteit “B” onderhouden.

-

Beleidsvariant 2; “Basis” + verschuiven technische kwaliteit zwaar belaste wegen Bij deze beleidsvariant is gekozen om het onderhoud op de zwaar belaste wegen binnen de gemeente Venray te intensiveren van technische kwaliteit “B” naar technische kwaliteit “A”. Onderhoudsmaatregelen bestaan enkel uit het aanbrengen van overlagen op het asfalt.

-

Beleidsvariant 3; “Basis” + verschuiven technische kwaliteit fietspaden Deze beleidsvariant geeft een mogelijkheid om het onderhoud van de fietspaden binnen de gemeente te verbeteren. De technische kwaliteit wordt met deze beleidsvariant verhoogd van “B” naar “A”.

Wegenbeleidsplan Venray 2017 - 2020

6.1

Beleidsvariant 1; Voortzetten huidig beleid

Bij deze beleidsvariant wordt het huidige beleid voortgezet en wordt er geen verdere aandacht besteed om wegen op een beter kwaliteitsniveau te brengen, dan de eerder vastgestelde streefkwaliteiten respectievelijk; centrum op streefkwaliteit “A” en overige wegen op kwaliteit “B”. Een doorrekening van deze beleidsvariant is tevens gepresenteerd in paragraaf 5.7 “Wijze van financiering en consequenties”.

6.2

Beleidsvariant 2: “Verschuiven technische kwaliteit “zwaar belaste wegen (hoofdstructuur)”

De toegangs- en doorgaande wegen ook wel “hoofdstructuur” genoemd binnen de gemeente Venray worden intensief gebruikt. Het onderhoud van deze wegen dient op een goed niveau te zijn. Binnen het huidige wegbeheer worden deze wegen op normaal niveau “B” onderhouden. Door het niveau van het technisch onderhoud van de zwaar belaste wegen naar één niveau hoger te tillen (A), zal de kans op het naderen van de waarschuwingsgrens minder worden. De werkzaamheden die hierbij behoren zijn oppervlakte behandelingen zoals het onderhouden van asfalt dek/slijtlagen. Enkele voorbeelden; Stationsweg en rotonde Leunseweg Venray. De algehele kwaliteit van dit type weg blijft hiermee stabiel. De ambitie van de gemeente Venray is om toegankelijkheid van de economische zone rond Venray te verbeteren, zoals is opgenomen in het coalitieakkoord 2014-2018 wordt er gesproken over. De hoofdstructuur (zwaar belaste wegen) is hierin een belangrijke schakel. Figuur 9 illustreert de zwaar belaste wegen.

Figuur 9 Zwaar belaste wegen 'hoofdstructuur'.

Wegenbeleidsplan Venray 2017 - 2020

Huidige streefkwaliteit De huidige streefkwaliteiten van de “Hoofdstructuur” (zwaar belaste wegen) zijn hieronder in tabel 21 weergegeven. Tabel 21 Huidige streefkwaliteiten. Huidige streefkwaliteiten "Hoofdstructuur" Kwaliteit Oppervlakte Percentage RIJBAAN, ASFALT B 276.422 m2 96,29% RIJBAAN, ELEMENTEN B 10.654 m2 3,71% Totaal: 287.076 m2 100,00% Functie / verhardingssoort

Huidige staat De resultaten van de laatste monitoring zijn hieronder weergegeven. Tabel 22 Huidige kwaliteit. Huidige kwaliteit "Hoofdstructuur" Functie / verhardingssoort Kwaliteit Oppervlakte Percentage RIJBAAN, ASFALT A 276.422 m2 96,29% RIJBAAN, ELEMENTEN A+ 10.654 m2 3,71% Totaal: 287.076 m2 100,00% Streefkwaliteit beleidsvariant 2 De huidige staat van de hoofdstructuur is goed. De kwaliteit is zelfs beter dan de vastgesteld streefkwaliteit (“B”). Dit is te verklaren door de recentelijk uitgevoerde werkzaamheden. Echter zal er met de verschuiving van het kwaliteitsniveau (naar niveau “A”), de aard van onderhoud intensiveren en de onderhoudsfrequentie kleiner moeten worden ten opzichte van de huidige frequentie. Dit om de huidige staat A en A+ te kunnen behouden voor een langere periode. Tabel 22 Streefkwaliteit beleidsvariant 2. Streefkwaliteit Beleidsvariant 2 "Hoofdstructuur" Functie / verhardingssoort Kwaliteit Oppervlakte Percentage RIJBAAN, ASFALT A 276.422 m2 96,29% RIJBAAN, ELEMENTEN A 10.654 m2 3,71% Totaal: 287.076 m2 100,00%

34

Wegenbeleidsplan Venray 2017 - 2020

Financieel Met het programma is een doorrekening gemaakt voor de “nieuwe streefkwaliteiten” welke behoren bij beleidsvariant 2. Dit is gedaan op basis van de huidige streefkwaliteit. Het financiële verschil tussen “huidige streefkwaliteit” en de “nieuwe streefkwaliteit voor variant 2” is hieronder weergegeven in het onderste deel van de tabel. Om de hoofdstructuur (zwaar belaste wegen) te onderhouden met kwaliteitsniveau “A” kost het 8 a 9 ton per jaar meer dan het voortzetten van het huidige beleid. Tabel 23 Financieel overzicht (beschikbaar en benodigd t.o.v. "Basis"), Zwaar belaste wegen.

Wegenbeleidsplan Venray 2017 - 2020

Conclusie Binnen deze beleidsvariant zullen de zwaar belaste wegen in de hoofdstructuur op hoog niveau onderhouden worden. De streefkwaliteit gaat van “B” naar niveau “A”. De huidige staat (A/A+) is zeer goed, om deze te behouden moet er veel onderhoud met een korte onderhoudscyclus zijn om deze kwaliteit te waarborgen.  Kosten en budget Zoals te zien is in tabel 23 zal er over de gehele periode (kwalitatieve en cyclische planning) meer budget beschikbaar gesteld moeten worden om onderhoudsmaatregelen te kunnen blijven uitvoeren.  Voordelen Enkele voordelen van de beleidsvariant; het rijcomfort van de weggebruiker zal iets verbeteren, geluidsoverlast/belasting gaat omlaag bij direct aanwonende. Binnen het coalitieakkoord 2014-2018 wordt er gesproken over toegankelijkheid van de economische zone rond Venray. De hoofdstructuur is hierin een belangrijke schakel. Verdere informatie is te vinden in “Gebiedsagenda Via Venray” en “Infraplan Via Venray”.  Nadelen Het reduceren van geluidsoverlast is maatwerk. Momenteel worden de geluidsknelpunten binnen de gemeente Venray in kaart gebracht. Wanneer de knelpunten inzichtelijk zijn gemaakt, kunnen de kosten nader worden berekend. Met andere woorden er is mist nog een schakel om deze variant integraal op te kunnen pakken en te berekenen. Raadzaam is om verdere actie te ondernemen wanneer knelpunten inzichtelijk zijn gemaakt.

Op basis van deze punten kan een gegronde beslissing worden gemaakt, de consequenties van deze beslissing kunnen worden verwerkt in een van de jaarlijkse “monitoring beleidsplan wegen”. Daarnaast zal de variant een grote financiële belasting op de gemeentelijke begroting zijn. Bij onderhoud, zijn wegen langer afgesloten.

6.3

Beleidsvariant 3; Verschuiven technische kwaliteit “fietspaden”

De gemeente Venray beheert de fietspaden op niveau “B”. Met dit niveau is er een normaal rijcomfort voor de gebruikers op de meeste fietspaden. Op paden waar meerdere kleinere oneffenheden en andere kleinere schades zijn, kan het rijcomfort minder zijn, maar deze valt nog binnen het kwaliteitsniveau “B”. Om een beeld te krijgen wordt verwezen naar tabel 3 in paragraaf 3.2 . De gemeente Venray wil de komende 4 jaar door ontwikkelen naar een top-regio voor recreatief fietsen en wandelen, zoals opgenomen in “Het Masterplan Fietsen en Wandelen”. Om deze ambitie positief te beïnvloeden is een mogelijke beleidskeuze om het rijcomfort van de fietspaden van de gemeente Venray op een hoger niveau te brengen. Door de fietspaden op een hoger niveau te brengen wordt het comfort op de fiets voor de inwoners en toeristen groter en wordt het recreatief fietsen in de gemeente Venray gestimuleerd. Het rijcomfort kan verbeterd worden door het kwaliteitsniveau een stap te verhogen van “B” naar “A”. De intervallen tussen de onderhoudsmaatregelen zullen minder groot zijn. Daarnaast zijn de onderhoudsmaatregelen uitgebreider en zwaarder dan bij niveau “B”. Dit betekent ook dat routekwaliteit en routebeleving verder geoptimaliseerd moet worden met aantrekkingskracht op de wijde omgeving. Onder meer is van belang dat de fysieke kwaliteit en de dichtheid van de routes op orde zijn.

Het “Masterplan Fietsen en Wandelen” doet hiervoor verbetervoorstellen. Figuur 10 illustreert de desbetreffende fietspaden.

Wegenbeleidsplan Venray 2017 - 2020

Figuur 10 Fietspaden Gemeente Venray.

37

Wegenbeleidsplan Venray 2017 - 2020

Huidige streefkwaliteit De huidige streefkwaliteiten volgens het wegenbeleidsplan 2010-2015 voor de geasfalteerde fietspaden is als volgt: Tabel 24 Huidige Streefkwaliteiten.

Huidige streefkwaliteiten "Fietspaden" Woongebied Bedrijventerrein Buitengebied intensief

Centrum Functie / verhardingssoort Kwaliteit FIETSPADEN, ASFALT

A

FIETSPADEN, ELEMENTEN

A

Totaal per gebied:

Opp. Perc. 3.230 m2 1,86% 191 m2 0,11% 3.421 m2 1,97%

Kwaliteit B B

Opp. Perc. 82.467 m2 47,59% 18.349 m2 10,59% 100.816 m2 58,18%

Kwaliteit B B

Opp. Perc. 24.223 m2 13,98% 2.988 m2 1,72% 27.211 m2 15,70%

Kwaliteit B B

Opp. Perc. 33.893 m2 19,56% 3.466 m2 2,00% 37.359 m2 21,56%

Buitengebied Extensief Kwaliteit B B

Totaal fietspaden

Opp. Perc. Opp. Perc. 3.722 m2 2,15% 147.535 m2 85,14% 754 m2 0,44% 25.748 m2 14,86% 4.476 m2 2,58% 173.283 m2 100,00%

Huidige staat wegen Onderstaande tabel presenteert de huidige staat van de fietspaden. Deze gegevens zijn opgenomen tijdens de laatste monitoring in juli/augustus 2015. Uit deze tabel is op te maken, dat de kwaliteiten van de fietspaden in “elementenverharding” één kwaliteitsniveau boven het huidige streefniveau zijn: A en A+. Geasfalteerde fietspaden “buitengebied extensief” halen niet het gewenste streefkwaliteit. Tabel 25 Huidige kwaliteiten.

Centrum Functie / verhardingssoort Kwaliteit FIETSPADEN, ASFALT

A

FIETSPADEN, ELEMENTEN

A

Totaal:

Opp. Perc. 3.230 m2 1,86% 191 m2 0,11% 3.421 m2 1,97%

Woongebied Kwaliteit B A+

Huidige kwaliteiten "Fietspaden" Bedrijventerrein

Opp. Perc. 82.467 m2 47,59% 18.349 m2 10,59% 100.816 m2 58,18%

Kwaliteit A A

Opp. Perc. 24.223 m2 13,98% 2.988 m2 1,72% 27.211 m2 15,70%

Buitengebied intensief Kwaliteit B A

Opp. Perc. 33.893 m2 19,56% 3.466 m2 2,00% 37.359 m2 21,56%

Buitengebied Extensief Kwaliteit C A

Totaal fietspaden

Opp. Perc. Opp. Perc. 3.722 m2 2,15% 147.535 m2 85,14% 754 m2 0,44% 25.748 m2 14,86% 4.476 m2 2,58% 173.283 m2 100,00%

Met de verschuiving van het kwaliteitsniveau naar niveau “A”, zal er meer onderhoud aan fietspaden gedaan moeten worden in het buitengebied. De kwaliteit van de fietspaden in het buitengebied “extensief” moeten twee niveaus omhoog. Voor “woongebieden” en “buitengebied intensief”, gaat de kwaliteit met één niveau ten opzichte van de huidige staat omhoog. Tabel 26 presenteert de streefkwaliteiten van beleidsvariant 3. Tabel 26 Streefkwaliteit beleidsvariant 3.

Streefkwaliteiten beleidsvariant 3 "Fietspaden" Woongebied Bedrijventerrein Buitengebied intensief

Centrum Functie / verhardingssoort Kwaliteit FIETSPADEN, ASFALT

A

FIETSPADEN, ELEMENTEN

A

Totaal:

Opp. Perc. 3.230 m2 1,86% 191 m2 0,11% 3.421 m2 1,97%

Kwaliteit A A

Opp. Perc. 82.467 m2 47,59% 18.349 m2 10,59% 100.816 m2 58,18%

Kwaliteit A A

Opp. Perc. 24.223 m2 13,98% 2.988 m2 1,72% 27.211 m2 15,70%

Kwaliteit A A

Opp. Perc. 33.893 m2 19,56% 3.466 m2 2,00% 37.359 m2 21,56%

Buitengebied Extensief Kwaliteit A A

Totaal fietspaden

Opp. Perc. Opp. Perc. 3.722 m2 2,15% 147.535 m2 85,14% 754 m2 0,44% 25.748 m2 14,86% 4.476 m2 2,58% 173.283 m2 100,00%

Wegenbeleidsplan Venray 2017 - 2020

Financieel Met het programma GBI is een doorrekening gemaakt voor de “nieuwe streefkwaliteiten”. Dit is gedaan op basis van de “huidige streefkwaliteiten” van de fietspaden. Voor de komende beleidsperiode zal er voor deze variant gemiddeld één ton per jaar extra beschikbaar worden gesteld ten opzichte van het voortzetten van het huidige beleid. Tabel 27 Financieel overzicht (beschikbaar en benodigd t.o.v. "Basis"), Fietspaden.

Wegenbeleidsplan Venray 2017 - 2020

Conclusie Met deze beleidsvariant zal er aandacht besteedt worden aan de fietspaden. Deze worden tot een hoger niveau gebracht. De huidige streefkwaliteit voor de fietspaden ligt op niveau “B” enkel in het centrum op “A”. Met deze variant zullen alle fietspaden binnen de gemeente naar niveau “A” gebracht en onderhouden worden. De huidige staat van de fietspaden binnen de gemeente is erg verschillend. In de woongebieden en in het buitengebied moeten de “Fietspaden, Asfalt” verbeterd worden en behoeven prioriteit.  Kosten en budget Zoals te zien is in tabel 27, zal er over de gehele linie meer budget beschikbaar gesteld moeten worden. Dit loopt langzaam op tot 2021. Binnen de cyclische planning loopt het tekort sneller op. Om de fietspaden in het buitengebied op niveau te krijgen, moet er een investering gedaan worden. Deze investering is opgenomen binnen de berekeningen.  Voor en nadelen Deze beleidsvariant sluit goed aan op de ambities die binnen het “Masterplan Fietsen en Wandelen” staan omschreven. Fietscomfort gaat omhoog en daarmee hopen we fietsen te promoten. Voor ongeveer € 100.000 per jaar zal er een aanzienlijke verbetering plaats vinden in comfort en veiligheid van het fietsnetwerk binnen de gemeente.  Nadelen Financiële belasting op gemeentelijke begroting, mede door de investering welke gedaan dient te worden om het fietsnetwerk op niveau te krijgen.

Wegenbeleidsplan Venray 2017 - 2020

7

Knelpunten, Risico’s

In dit hoofdstuk zullen enkele knelpunten en risico’s worden beschreven ten aanzien van het succesvol vormgeven van het beleid. Het tweede deel geeft daarop volgende een beleidskeuze advies. Berekeningen De verschillende onderhoudsvormen zijn berekend aan de hand van verschillende theoretische modellen. In de praktijk wordt vaak onderhoud uitgevoerd op basis van inspecties en meldingen van bewoners. De beschikbare budgetten worden ingezet om deze geconstateerde schades te herstellen. In de praktijk (laatste 20/30 jaar) blijkt vaak dat de kosten voor het repareren van de schades lager uitvallen dan in eerste instantie theoretisch is berekend. Jaarlijks wordt dit nauwlettend in de gaten gehouden. Aanlegdata, onderhoud en groei Over een jaar of 5 zijn er binnen Venray veel wegen aan het einde van hun levenscyclus. Gezien de grote piek in onderhoud/investeringen vanaf 2020 (zie grafiek 2 en 3) zal hiermee rekening gehouden moeten worden. Dit om personele problemen te voorkomen zoals inzetbaar personeel en hun capaciteit. Ook het wegenareaal van de gemeente zal de komende jaren groeien en gevolgen hebben voor het budget. Hiermee dient in een vroeg stadium al rekening gehouden te worden. Verwachte onderhoudsmaatregelen Naast de geplande onderhoudskosten is het noodzaak rekening te houden met veel onderhoudsmaatregelen na 2020.

De onderhoudskosten van de eerste vijf planjaren (basis) vallen binnen het beschikbare budget. Echter op langere termijn gaan de kosten wel behoorlijk uiteenlopen. Dit is te herleiden aan de leeftijdsopbouw van het areaal en de gemiddelde technische levensduur (60 jaar) van een weg. Venray maakte vanaf de jaren zestig een sterke groei door, waardoor veel wegen die destijds zijn aangelegd nu op het einde van hun levenscyclus zijn aanbeland. In de doorrekening van onderhoudsmaatregelen gaat dit om een flink areaal en dus hoge kosten. Grafiek 2 geeft een beeld van de aanlegdata en percentage van het wegenareaal van de gemeente. Grafiek 3 illustreert aanlegdata en verhardingsoppervlakte van de wegen.

41

Wegenbeleidsplan Venray 2017 - 2020

Percentage per verhardingstype 14,00% 12,00% 10,00% 8,00% 6,00%

Asfalt

4,00%

Element

2,00%

Totaal 1945-1949 1950-1954 1955-1959 1960-1964 1965-1969 1970-1974 1975-1979 1980-1984 1985-1989 1990-1994 1995-1999 2000-2004 2005-2009 2010-2014 2015-2019 Eindtotaal

0,00%

Jaartallen tussen 5 jaar

Grafiek 2 Verhardingspercentage en aanlegdata.

Oppervlakte per verhardingstype 450.000,00 400.000,00 350.000,00 300.000,00 250.000,00 200.000,00 Element 150.000,00

Asfalt

100.000,00 50.000,00 0,00

Jaartallen tussen 5 jaar

Grafiek 3 Aangelegde oppervlakte in m² per periode in de gemeente Venray (2016).

42

Wegenbeleidsplan Venray 2017 - 2020

Minderen op klein onderhoud Het niet of niet volledig uitvoeren van het “klein onderhoud” kan tot zwaardere onderhoudsmaatregelen en daarmee hogere onderhoudskosten in de toekomst leiden. Daarmee verschuiven “klein onderhoudsmaatregelen” naar “groot onderhoudswerkzaamheden”. Daarnaast ontstaan er door de verschuiving problemen betreffende de veiligheid en kwaliteit van de wegen binnen de gemeente Venray. Varianten en financieel Grafiek 4 (vergelijking) illustreert de kosten per planjaar van de verschillende beleidsvarianten. Uit de financiële berekening van de varianten kan geconcludeerd worden dat wanneer gekozen wordt voor variant “Zwaar belaste wegen” de budgetten vergroot moeten worden (zie grijze lijn kolom). Binnen variant “Fietspaden” ligt het benodigd en beschikbaar niet zo ver uiteen met de “basis” (zie rode lijn). De bedragen zijn sterk afhankelijk van investeringen die er gedaan worden de komende jaren. Ook de goedkeuring van investeringen is sterk van invloed op uitvoerbaarheid van de genoemde ambities en werkzaamheden. 6.000.000 5.000.000 4.000.000 Basis 3.000.000

Fietspaden A Zwaarbelast A

2.000.000 1.000.000 0 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025

Grafiek 4 Beleidsvarianten en kosten per planjaar.

43

Wegenbeleidsplan Venray 2017 - 2020

8

Conclusie en Advies

Variant 1, de basisvariant, voldoet aan de wettelijke verplichting. Beheer en onderhoud zal in deze variant worden uitgevoerd om te voldoen aan alle geldende eisen en wetgeving, zodat de kwaliteit, veiligheid en comfort op het Venrayse wegennet gewaarborgd kan waarborgen. Deze variant is ook verwerkt in de begroting 2017. De tweede variant bevat - aanvullend op de basis - extra investeringen in de “Hoofdstructuur” (zwaar belaste wegen). Hiermee wordt ingespeeld op het veranderde gebruik op diverse wegen zoals meer en zwaarder landbouw- en transportverkeer in het buitengebied. Hiervoor moeten de budgetten echter fors worden verhoogd met zo’n € 850.000 per jaar ten opzichte van de basisvariant. De derde variant is een uitbreiding van de basis met extra kwaliteit voor de “fietspaden”. Hiermee wordt uitvoering gegeven aan de speerpunt “promoten en stimuleren van fietsen en wandelen”, uit het “coalitieprogramma 2014-2018”. Vanwege de hoge extra kosten en het feit dat er nog een onderzoek loopt naar knelpunten met (geluids)overlast, wordt voorgesteld om vooralsnog niet te kiezen voor variant 2. Afhankelijk van de uitkomsten van het onderzoek kan een apart voorstel worden opgesteld voor maatwerk op de knelpunten. Variant 3 is een reële optie, maar vergt wel een (relatief kleine) extra investering, waarmee een grote kwaliteitsimpuls gegeven kan worden aan de fietspaden.

Tevens sluit het goed aan op het coalitieprogramma. Deze optie is echter niet opgenomen in de begroting 2017. Gezien de huidige kwaliteit van het wegennet, de maatschappelijke behoeften en vanuit financieel oogpunt op langere termijn, wordt er geadviseerd het basisbeleid van variant 1 voort te zetten. Met deze variant wordt er voldaan aan de plicht die de gemeente heeft, echter blijft er de optie te kiezen voor de overige twee varianten, welke wellicht beter aansluiten bij andere gemeentelijke ambities.

“wegen in de hele gemeente kwalitatief op een aanvaardbaar niveau houden” “goed monitoren van de kwaliteit van onze infrastructuur” “voorkomen is beter dan genezen”

44

Wegenbeleidsplan Venray 2017 - 2020

Afkortingen: BGT

Basisregistratie Grootschalig Topografie

GBI

Wegenbeheersysteem van Antea bv.

GRP

Gemeentelijk Riolering Plan

M.U.I.P.

Meer jaren Uitgaven en Investeringsplan

VVVP

Venray Verkeer en Vervoersplan

Begrippenlijst: Begroting

De jaarlijkse onderhoudskosten behorend bij een onderhoudsplanning.

Beheergegevens

Verzamelde gegevens (zowel t.a.v. kwantiteit als kwaliteit) van een verhardingsfunctie (rijbaan, voetpad, et cetera).

CROW

Stichting Centrum voor Regelgeving en Onderzoek in de Grond-, Water- en Wegenbouw en de Verkeerstechniek. De methodiek van rationeel wegbeheer is beschreven in Publicatie 20: ‘RATIONEEL WEGBEHEER’.

Enexis

Leverancier elektriciteit en gas.

Gedragsmodel

Voorspellingsmodel waarin het kwaliteitsverloop van een schadebeeld in de tijd wordt beschreven.

Groot onderhoud

Onder groot onderhoud vallen de onderhoudsmaatregelen die periodiek worden uitgevoerd. De maatregelen betreffen het tegengaan van structurele achteruitgang van de kwaliteit van de verharding en het handhaven van de oppervlakte eigenschappen op een acceptabel niveau. Groot onderhoud wordt planmatig opgesteld.

Inspectiegegevens

Gegevens waarmee de kwaliteit van het object beschreven wordt.

Kwaliteitsniveaus

Vijf schalen waarin ‘kwaliteit’ wordt uitgedrukt met behulp van een score of een te behalen doel, variërend van ‘zeer hoog’ tot ‘zeer laag’.

Norm

Waarde die een wegkenmerk tenminste moet hebben om de kwaliteit (en daarmee de veiligheid en het rijcomfort) van de weg niet in gevaar te laten komen.

Prioriteit

Volgorde in de belangrijkheid van geografiegegevens, inventarisatiegegevens en schade beelden. Deze wordt bepaald aan de hand van weegfactoren.

Reconstructie

Een reconstructie is een wijziging in de constructie (ten behoeve van het verbeteren van de draagkracht van de weg).

Rehabilitatie

Rehabilitatie is het terugbrengen van de voorziening in de oorspronkelijke staat aan het eind van de levensduur (geen functie wijziging). Inclusief aanpassen fundering. De benodigde investeringen worden opgenomen in de begroting.

Samenhang

Mate waarin de verhardingsmaterialen met elkaar zijn verbonden of waarin zij zijn samengevoegd.

Schadebeeld

Bepaalde zichtbare, typerende vorm van schade aan een verharding.

45

Wegenbeleidsplan Venray 2017 - 2020

Bijlagen I. Resultaten monitoring(en) 2009-2015

1 kwaliteit 2015 Over het algeheel genomen is de kwaliteit ten opzichte van de weginspectie van 2014 iets afgenomen. Je ziet een afname in de “woongebieden” over bijna de gehele linie. De wegen in de buitengebieden blijven met niveau C onder de streefkwaliteit van B. Tabel.1

Huidige streefkwaliteit per functieonderdeel

Centrum

Tabel 2

Hoofdstructuur

Bedrijventerrein

Buitengebied Int

Buitengebied Ext

Rijbaan, asfalt

A

B

B

B

B

B

Rijbaan, elementen

A

B

B

B

B

B

Fietspaden, asfalt

A

B

B

B

B

B

Fietspaden, elementen

A

B

B

B

B

B

Voetpaden

A

B

B

B

B

B

Parkeerstroken / overig

B

B

B

B

B

B

Bedrijventerrein

Buitengebied Int

Buitengebied Ext

Kwaliteit functieonderdelen 2015

Centrum

Tabel 3

Woongebied

HoofdWoongebied structuur

Rijbaan, asfalt

A

B

A

B

C

C

Rijbaan, elementen

A+

A

A+

A+

A+

A+

Fietspaden, asfalt

A

B

A

B

C

Fietspaden, elementen

A

A+

A

A

A

Voetpaden

A+

A

A+

A+

C

Parkeerstroken / overig

A

A

A

B

B

Bedrijventerrein

Buitengebied Int

Buitengebied Ext

Kwaliteit functieonderdelen 2014

Centrum

HoofdWoongebied structuur

Rijbaan, asfalt

A+

B

A+

B

C

C

Rijbaan, elementen

A+

A+

A+

A+

A+

A+

Fietspaden, asfalt

A+

B

A

A

C

Fietspaden, elementen

A+

A+

A+

A+

A+

Voetpaden

A+

A+

A+

A

A+

Parkeerstroken / overig

C

A

A

A

B

46

Wegenbeleidsplan Venray 2017 - 2020

2 Verloop kwaliteit 2009 - 2015 Verloop kwaliteiten functieonderdelen wegen in de Gemeente Venray vanaf 2009 tot en met 2015. Tabel 1

Kwaliteitsverdeling Te slecht Sober Voldoende Goed Zeer goed

Tabel 2

D C B A A+

Bijgestelde streefkwaliteit

Centrum

Tabel 3

Bedrijventerrein

Buitengebied Int

Buitengebied Ext

A

B

B

B

B

B

Rijbaan, elementen

A

B

B

B

B

B

Fietspaden, asfalt

A

B

B

B

B

B

Fietspaden, elementen

A

B

B

B

B

B

Voetpaden

A

B

B

B

B

B

Parkeerstroken / overig

B

B

B

B

B

B

Hoofdstructuur

Bedrijventerrein

Buitengebied Int

Buitengebied Ext A

Kwaliteitsniveaus nulmeting 2009

Woongebied

Rijbaan, asfalt

A

B

A

A

A

Rijbaan, elementen

C

A

A+

A+

B

B

C

C

A+

Fietspaden, asfalt

B

Fietspaden, elementen

A

A

A+

A+

A+

A+

Voetpaden

A

A

A

A

C

D

Parkeerstroken / overig

D

B

C

A

A+

A+

Hoofdstructuur

Bedrijventerrein

Buitengebied Int

Buitengebied Ext

Kwaliteitsniveau weginspectie 2010 Centrum

Tabel 5

Hoofdstructuur

Rijbaan, asfalt

Centrum

Tabel 4

Woongebied

Woongebied

Rijbaan, asfalt

A

B

A

B

A

A

Rijbaan, elementen

A

A

A

A+

D

B

Fietspaden, asfalt

-

A

A+

A

A+

Fietspaden, elementen

A

B

A+

A+

A+

Voetpaden

A

A

A+

A+

A+

Parkeerstroken / overig

C

A

A+

A+

A+

Bedrijventerrein

Buitengebied Int

Buitengebied Ext

Kwaliteitsniveau weginspectie 2011 Centrum

Woongebied

Hoofdstructuur

Rijbaan, asfalt

A

C

A

C

C

B

Rijbaan, elementen

A+

A

A+

A+

A+

A

Fietspaden, asfalt

-

B

A

D

A+

Fietspaden, elementen

A

A

A

A

D

Voetpaden

A

A

A

A

B

Parkeerstroken / overig

A+

A+

A+

A

A

47

Wegenbeleidsplan Venray 2017 - 2020

Tabel 6

Kwaliteitsniveaus weginspectie 2012 Centrum

Woongebied

Hoofdstructuur

Bedrijventerrein

Buitengebied Int

Buitengebied Ext

Rijbaan, asfalt

A+

B

A

B

B

B

Rijbaan, elementen

B

A

A+

A

A+

A

Fietspaden, asfalt

A+

B

A

D

A

Fietspaden, elementen

A+

A

B

A+

A+

Voetpaden

B

A

A+

B

A

Parkeerstroken / overig

D

A

B

A

B

Tabel 7

Kwaliteitsniveaus weginspectie 2013 Woon-

Hoofd-

Bedrijven-

Buiten-

Buiten-

gebied

structuur

terrein

gebied Int

gebied Ext

A

B

A

B

B

B

Rijbaan, elementen

A

A

A+

A

D

A

Fietspaden, asfalt

A+

B

A

D

A

Fietspaden, elementen

A

A

A

A+

C

Voetpaden

A

A+

A

A

A+

Parkeerstroken / overig

B

A

A

A

B

Bedrijventerrein

Buitengebied Int

Buitengebied Ext

Centrum Rijbaan, asfalt

Tabel 8

Kwaliteitsniveaus weginspectie 2014

Centrum

HoofdWoongebied structuur

Rijbaan, asfalt

A+

B

A+

B

C

C

Rijbaan, elementen

A+

A+

A+

A+

A+

A+

Fietspaden, asfalt

A+

B

A

A

C

Fietspaden, elementen

A+

A+

A+

A+

A+

Voetpaden

A+

A+

A+

A

A+

Parkeerstroken / overig

C

A

A

A

B

Bedrijventerrein

Buitengebied Int

Buitengebied Ext

Tabel 9

Kwaliteitsniveaus weginspectie 2015

Centrum

HoofdWoongebied structuur

Rijbaan, asfalt

A

B

A

B

C

C

Rijbaan, elementen

A+

A

A+

A+

A+

A+

Fietspaden, asfalt

A

B

A

B

C

Fietspaden, elementen

A

A+

A

A

A

Voetpaden

A+

A

A+

A+

C

Parkeerstroken / overig

A

A

A

B

B

Wegenbeleidsplan Venray 2017 - 2020

II.

Gemeentelijke planning wegenonderhoud

49

mei 2016

Wegbeheer Gemeente Venray Presentatietekening Basisplanning Asfalt Gemeente Venray

UITVOERENDE WEGWERKERS, DENK ALTIJD AAN UW ZICHTBAARHEID EN EEN GOEDE AFZETTING!!!

Als er vragen zijn of onduidelijkheden zijn m.b.t. de klacht (locatie of omvang van herstelwerk) overleggen of bellen met contactpersoon van de gemeente.

Legenda Planjaar 2016 Conserveren asfalt Ged. groot onderhoud (en conserveren) Verbeteren vlakheid/Versterken asfalt Geen maatregel

Basisplanning planjaar 2016 Wegbeheer Gemeente Venray PROJECT

2014.61_C_Groot onderhoud Venray ONDERDEEL

/

Basisplanning Venray

NUMMER

Pagina van

DATUM

FORMAAT

A0

SCHAAL

TEKENAAR

T.H. van Loon

GECONTR:

11-5-2016

J. de Wildt

WIJZIG. A WIJZIG. B

"Het Bureau" voor (Inrichting en Beheer) Openbare Ruimte en Ingenieursdiensten Elleboogstraat 3a 5371 LL Ravenstein |T: 0486 - 436 607 |E: info@tbh-info.nl |W: www.tbh-info.nl 0

100

200

400

600

800

1.000

1.200

1.400

Meters

Copyright Ingenieursbureau TBH B.V. 2009 - 2014

mei 2016

Wegbeheer Gemeente Venray Presentatietekening Basisplanning Asfalt Gemeente Venray

UITVOERENDE WEGWERKERS, DENK ALTIJD AAN UW ZICHTBAARHEID EN EEN GOEDE AFZETTING!!!

Als er vragen zijn of onduidelijkheden zijn m.b.t. de klacht (locatie of omvang van herstelwerk) overleggen of bellen met contactpersoon van de gemeente.

Legenda Planjaar 2017 Conserveren asfalt Ged. groot onderhoud (en conserveren) Verbeteren vlakheid/Versterken asfalt Geen maatregel

Basisplanning planjaar 2017 Wegbeheer Gemeente Venray PROJECT

2014.61_C_Groot onderhoud Venray ONDERDEEL

/

Basisplanning Venray

NUMMER

Pagina van

DATUM

FORMAAT

A0

SCHAAL

TEKENAAR

T.H. van Loon

GECONTR:

11-5-2016

J. de Wildt

WIJZIG. A WIJZIG. B

"Het Bureau" voor (Inrichting en Beheer) Openbare Ruimte en Ingenieursdiensten Elleboogstraat 3a 5371 LL Ravenstein |T: 0486 - 436 607 |E: info@tbh-info.nl |W: www.tbh-info.nl 0

100

200

400

600

800

1.000

1.200

1.400

Meters

Copyright Ingenieursbureau TBH B.V. 2009 - 2014

UITVOERENDE WEGWERKERS, DENK ALTIJD AAN UW ZICHTBAARHEID EN EEN GOEDE AFZETTING!!!

mei 2016

Wegbeheer Gemeente Venray Presentatietekening Basisplanning Asfalt Gemeente Venray

Als er vragen zijn of onduidelijkheden zijn m.b.t. de klacht (locatie of omvang van herstelwerk) overleggen of bellen met contactpersoon van de gemeente.

Legenda Planjaren 2018 t/m 2020 Conserveren asfalt Ged. groot onderhoud (en conserveren) Vebeteren vlakheid/Versterken asfalt Geen maatregel

Basisplanning planjaren 2018 t/m 2020 Wegbeheer Gemeente Venray PROJECT

2014.61_C_Groot onderhoud Venray ONDERDEEL

/

Basisplanning Venray

NUMMER

Pagina van

DATUM

FORMAAT

A0

SCHAAL

TEKENAAR

T.H. van Loon

GECONTR:

11-5-2016

J. de Wildt

WIJZIG. A WIJZIG. B

"Het Bureau" voor (Inrichting en Beheer) Openbare Ruimte en Ingenieursdiensten Elleboogstraat 3a 5371 LL Ravenstein |T: 0486 - 436 607 |E: info@tbh-info.nl |W: www.tbh-info.nl 0

100

200

400

600

800

1.000

1.200

1.400

Meters

Copyright Ingenieursbureau TBH B.V. 2009 - 2014

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/10477144/1