CConstaterende datVeenendaal
Koppel je AI →
Document · PDF

3.d OUD Bestemmingsplan Overgangszone Ambacht

Gemeenteraad 18 april 2024, gemeente VeenendaalBij agendapunt: Gewijzigde vaststelling bestemmingsplan "Overgangszone Ambacht"26.697 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 3 van 3

Voorschriften omgevingsvergunning

Aan de omgevingsvergunning als bedoeld in 4.3.1 kunnen burgemeester en wethouders de volgende voorschriften verbinden: a. de verplichting tot het treffen van technische maatregelen, waardoor archeologische resten in de bodem kunnen worden behouden; b. de verplichting tot het doen van opgravingen door een daartoe gecertificeerde instantie, volgens de vigerende versie van de Kwaliteitsnorm Nederlandse Archeologie (KNA) en een door burgemeester en wethouders goedgekeurd archeologisch Programma van Eisen (PvE); c. de verplichting de uitvoering van de werkzaamheden die leiden tot bodemverstoring te laten begeleiden volgens de vigerende versie van de Kwaliteitsnorm Nederlandse Archeologie (KNA) en een door burgemeester en wethouders goedgekeurd archeologisch Programma van Eisen (PvE). 4.4 Wijzigingsbevoegdheid 1. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd het plan zodanig te wijzigen dat: a. het bestemmingsvlak naar ligging wordt verschoven, b. het bestemmingsvlak naar omvang wordt vergroot of verkleind, c. het bestemmingsvlak van de verbeelding wordt verwijderd, of d. aan (een deel van) het bestemmingsvlak een andere archeologische verwachtingswaarde wordt toegekend. 2. Alvorens het plan te wijzigen overeenkomstig het eerste lid, winnen burgemeester en wethouders advies in van een door hen aan te wijzen ter zake deskundige.

bestemmingsplan

17

bestemmingsplan Overgangszone Ambacht

Hoofdstuk 3 Artikel 5

ALGEMENE REGELS

Anti-dubbeltelregel

Grond die eenmaal in aanmerking is genomen bij het toestaan van een bouwplan waaraan uitvoering is gegeven of alsnog kan worden gegeven, blijft bij de beoordeling van latere bouwplannen buiten beschouwing.

18

bestemmingsplan

bestemmingsplan Overgangszone Ambacht

Artikel 6 6.1

Algemene bouwregels

Ondergronds bouwen

1. Voor het bouwen van ondergrondse bouwwerken geldt dat deze uitsluitend toegestaan zijn binnen de bouwvlakken; 2. In afwijking van het gestelde onder 1. geldt voor ondergeschikte bouwdelen, putten en voorzieningen ten behoeve van de watervoorziening, waterberging en -infiltratie of de verzameling van water en rioolstoffen dat die ook buiten de bouwvlakken zijn toegestaan.

bestemmingsplan

19

bestemmingsplan Overgangszone Ambacht

Artikel 7 7.1

Algemene gebruiksregels

Strijdig gebruik

Als gebruik in strijd met de bestemming als bedoeld in artikel 7.2 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 2.1 van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht, wordt in ieder geval aangemerkt: a. het gebruik van gronden of bouwwerken voor een seksinrichting; b. permanente bewoning van bedrijfspanden en andere gebouwen die niet voor permanente bewoning bestemd zijn; c. het gebruik van niet-bebouwde grond als permanente staan- of ligplaats van demonteerbare of verplaatsbare inrichtingen voor de verkoop van etenswaren en/of dranken; d. het gebruik van niet-bebouwde grond als staan- of ligplaats voor kampeermiddelen buiten de daarvoor aangewezen gronden; e. het gebruik van niet-bebouwde grond als staan- of ligplaats voor voor (menselijk of dierlijk) verblijf geschikte, al dan niet aan hun bestemming onttrokken, vaar- of voertuigen, arken of andere objecten, voor zover die niet als bouwwerk zijn aan te merken; f. het gebruik van niet-bebouwde grond voor het opslaan, storten of bergen van al dan niet afgedankte stoffen, voorwerpen en producten, tenzij dit gebruik noodzakelijk is voor of verband houdt met het op de bestemming gerichte gebruik van de gronden.

20

bestemmingsplan

bestemmingsplan Overgangszone Ambacht

Artikel 8 8.1

Algemene afwijkingsregels

Afwijkingsbevoegdheden

1. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd met een omgevingsvergunning af te wijken van de regels in dit plan ten behoeve van: a. het aanbrengen van wijzigingen in de plaats, richting en/of afmetingen van een bouwgrens ten behoeve van de praktische uitvoering van het plan, dan wel ter correctie van afwijkingen of onnauwkeurigheden op de verbeelding. De afwijking mag ten hoogste 5 meter bedragen; b. het bouwen van openbare nutsgebouwen, wachthuisjes voor het openbaar vervoer, telefooncellen, gebouwen ten behoeve van de bediening van kunstwerken, toiletgebouwen, en naar de aard daarmee gelijk te stellen gebouwen, mits de inhoud per gebouw niet meer dan 50 m³ bedraagt; c. plaatselijke verhogingen op gebouwen, zoals luchtkokers, liftkokers, lichtkappen en technische installaties, mits de totale hoogte daardoor niet meer bedraagt dan 1,2 maal de maximum (bouw)hoogte van het betreffende gebouw. 2. De omgevingsvergunning als bedoeld onder 1. kan slechts worden verleend als: a. de belangen van de eigenaren en/of gebruikers van betrokken en nabijgelegen gronden niet onevenredig worden geschaad; b. het straat- en bebouwingsbeeld en de verkeersveiligheidsbelangen niet onevenredig worden geschaad.

bestemmingsplan

21

bestemmingsplan Overgangszone Ambacht

Artikel 9 9.1

Algemene wijzigingsregels

Algemeen

Burgemeester en Wethouders kunnen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 3.6 van de Wet ruimtelijke ordening het plan wijzigen ten aanzien van: a. het aanbrengen van wijzigingen in de plaats, richting en/of afmetingen van bestemmingsgrenzen ten behoeve van de praktische uitvoering van het plan met dien verstande dat de afwijking ten hoogste 5 meter mag bedragen, mits het wijzigingen betreft waarbij geen belangen van derden onevenredig worden geschaad, dan wel ter correctie van afwijkingen of onnauwkeurigheden op de verbeelding; b. het aanpassen van opgenomen regels in de voorafgaande artikelen, waarbij verwezen wordt naar een wet, een algemene maatregel van bestuur, een verordening, een richtlijn of een andere wettelijke regeling, indien deze wordt gewijzigd.

22

bestemmingsplan

bestemmingsplan Overgangszone Ambacht

Artikel 10 10.1

Overige regels

Voorwaardelijke verplichting parkeren

Burgemeester en wethouders verlenen slechts een omgevingsvergunning voor het bouwen, het uitbreiden en het wijzigen van de functie van bouwwerken en gronden, met inachtneming van het de voor het gebied ten tijde van de indiening van de aanvraag geldende parkeernormenbeleid, indien: a. bij de aanvraag aangetoond wordt dat het gebruik van gronden of bouwwerken waarbij op eigen terrein en/of onmiddellijke omgeving bij de ontwikkeling in voldoende (fiets)parkeergelegenheid voor zowel bewoners als bezoekers wordt voorzien en deze in stand gehouden wordt; b. of aangetoond wordt dat het voldoen aan deze regels door bijzondere omstandigheden op overwegende bezwaren stuit; c. voor zover op andere wijze in de nodige (fiets)parkeer- of stallingruimte wordt voorzien. Met dien verstande dat de omgevingsvergunning alsdan uitsluitend wordt verleend indien de verwachte effecten inzichtelijk zijn gemaakt en is aangetoond op welke wijze de hinder voor de directe omgeving geminimaliseerd wordt. 10.2 Voorwaardelijke verplichting laad- en losruimte Burgemeester en wethouders verlenen slechts een omgevingsvergunning voor het bouwen, het uitbreiden en het wijzigen van de functie van bouwwerken en gronden, met inachtneming van het de voor het gebied ten tijde van de indiening van de aanvraag geldende parkeernormenbeleid, indien : a.

bij de aanvraag aangetoond wordt dat het gebruik van gronden of bouwwerken waarbij op eigen terrein en/of onmiddellijke omgeving bij de ontwikkeling in voldoende mate in de behoefte aan ruimte voor het laden en lossen van goederen wordt voorzien en deze in stand gehouden wordt. b. of aangetoond wordt dat het voldoen aan deze regels door bijzondere omstandigheden op overwegende bezwaren stuit; c. voor zover op andere wijze in de nodige laad- en losruimte wordt voorzien. Met dien verstande dat de omgevingsvergunning alsdan uitsluitend wordt verleend indien de verwachte effecten inzichtelijk zijn gemaakt en is aangetoond op welke wijze de hinder voor de directe omgeving geminimaliseerd wordt. 10.3 Strijdig gebruik Tot een strijdig gebruik wordt in ieder geval gerekend het gebruik van gronden en bouwwerken met een parkeerbehoefte dan wel een behoefte aan ruimte voor het laden en lossen van goederen zonder dat hierin in voldoende mate is voorzien conform artikel 10.1 en artikel 10.2.

bestemmingsplan

23

bestemmingsplan Overgangszone Ambacht

Hoofdstuk 4 Artikel 11 11.1

OVERGANGS- EN SLOTREGELS

Overgangsrecht

Overgangsrecht bouwwerken

11.1.1 Algemeen Een bouwwerk dat op het tijdstip van inwerkingtreding van het bestemmingsplan aanwezig of in uitvoering is, dan wel gebouwd kan worden krachtens een omgevingsvergunning voor het bouwen, en afwijkt van het plan, mag, mits deze afwijking naar aard en omvang niet wordt vergroot: a. gedeeltelijk worden vernieuwd of veranderd; b. na het teniet gaan ten gevolge van een calamiteit geheel worden vernieuwd of veranderd, mits de aanvraag van de omgevingsvergunning voor het bouwen wordt gedaan binnen twee jaar na de dag waarop het bouwwerk is teniet gegaan. 11.1.2 Vergroten inhoud Het bevoegd gezag kan eenmalig in afwijking van het bepaalde in 11.1.1 een omgevingsvergunning verlenen voor het vergroten van de inhoud van een bouwwerk als bedoeld in 11.1.1 met maximaal 10%. 11.1.3 Uitzondering Het bepaalde in 11.1.1 is niet van toepassing op bouwwerken die weliswaar bestaan op het tijdstip van inwerkingtreding van het plan, maar zijn gebouwd zonder vergunning en in strijd met het daarvoor geldende plan, daaronder begrepen de overgangsregels van dat plan. 11.2

Overgangsrecht gebruik

11.2.1 Algemeen Het gebruik van grond en bouwwerken dat bestond op het tijdstip van inwerkingtreding van het bestemmingsplan en hiermee in strijd is, mag worden voortgezet. 11.2.2 Strijdig gebruik Het is verboden het met het bestemmingsplan strijdige gebruik, bedoeld in 11.2.1, te veranderen of te laten veranderen in een ander met dat plan strijdig gebruik, tenzij door deze verandering de afwijking naar aard en omvang wordt verkleind. 11.2.3 Onderbroken gebruik Indien het gebruik, bedoeld in 11.2.1 na het tijdstip van inwerkingtreding van het plan voor een periode langer dan een jaar wordt onderbroken, is het verboden dit gebruik daarna te hervatten of te laten hervatten. 11.2.4 Uitzondering Het bepaalde in 11.2.1 is niet van toepassing op het gebruik dat reeds in strijd was met het voorheen geldende bestemmingsplan, daaronder begrepen de overgangsregels van dat plan.

24

bestemmingsplan

bestemmingsplan Overgangszone Ambacht

Artikel 12

Slotregel

Deze regels worden aangehaald als: Regels van het bestemmingsplan Overgangszone Ambacht Behoort bij het besluit van de raad der gemeente Veenendaal d.d. XX XX XXX tot vaststelling van het bestemmingsplan Overgangszone Ambacht Mij bekend, de griffier.

bestemmingsplan

25

bestemmingsplan Overgangszone Ambacht

26

bestemmingsplan

bestemmingsplan Overgangszone Ambacht

Bijlagen

bestemmingsplan

27

bestemmingsplan Overgangszone Ambacht

Bijlage 1 Lijst van bedrijfsactiviteiten

28

bestemmingsplan

Bijlage 1 Lijst van bedrijfsactiviteiten Bron: Handreiking VNG 'Bedrijven en milieuzonering ' - definitief maart 2009 OMSCHRIJVING

151 152 152 152 152 152 152 1531 1531 1531 1532, 1533 1532, 1533 1532, 1533 1532, 1533 1532, 1533 1532, 1533 1541 1541 1541 1542 1542 1542 1543 1543 1543 1551 1551 1551 1551 1552 1552 1561 1561 1561 1561 1562 1562 1562 1571 1571 1571 1571 1572 1581 1581 1581 1582 1583 1584 1584 1584 1584 1585 1586 1586 1587 1589 1589.1 1589.2 1589.2 1589.2 1589.2 1591 1592 1592 1592 1596 1597 1598 16 16 160 17 17 171 172 172 172 173 174, 175 1751 176, 177 18 18 181 183 19 19 191 192 193 20 20 2010.1 2010.2 2010.2 2010.2 202

108 102 102 102 102 102 102 1031 1031 1031 1032, 1039 1032, 1039 1032, 1039 1032, 1039 1032, 1039 1032, 1039 104101 104101 104101 104102 104102 104102 1042 1042 1042 1052 1051 1051 1051 1052 1052 1061 1061 1061 1061 1062 1062 1062 1091 1091 1091 1091 1092 1071 1071 1071 1072 1081 10821 10821 10821 10821 1073 1083 1083 108401 1089 1089 1089 1089 1089 1089 110101 110102 110102 110102 1105 1106 1107 12 12 120 13 13 131 132 132 132 133 139 1393 139, 143 14 14 141 142, 151 15 15 151, 152 151 152 16 16 16101 16102 16102 16102 1621

8 0 2 3 4 5 6 0 1 2 0 1 2 3 4 5 0 1 2 0 1 2 0 1 2 0 3 4 5 1 2 0 1 2 0 1 2 0 3 5 6 0 1 2 0 0 2 4 5 0 2

0 1 2 0 1 2

VERVAARDIGING VAN VOEDINGSMIDDELEN EN DRANKEN Slachterijen en overige vleesverwerking: - slachterijen en pluimveeslachterijen - bewerkingsinrichting van darmen en vleesafval - vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. > 1000 m² - vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. <= 1000 m² - vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. <= 200 m² - loonslachterijen - vervaardiging van snacks en vervaardiging van kant-en-klaar-maaltijden met p.o. < 2.000 m² Visverwerkingsbedrijven: - conserveren - roken - verwerken anderszins: p.o.> 1000 m² - verwerken anderszins: p.o. <= 1000 m² - verwerken anderszins: p.o. <= 300 m² Aardappelprodukten fabrieken: - vervaardiging van aardappelproducten - vervaardiging van snacks met p.o. < 2.000 m² Groente- en fruitconservenfabrieken: - jam - groente algemeen - met koolsoorten - met drogerijen - met uienconservering (zoutinleggerij) Vervaardiging van ruwe plantaardige en dierlijke oliën en vetten: - p.c. < 250.000 t/j - p.c. >= 250.000 t/j Raffinage van plantaardige en dierlijke oliën en vetten: - p.c. < 250.000 t/j - p.c. >= 250.000 t/j Margarinefabrieken: - p.c. < 250.000 t/j - p.c. >= 250.000 t/j Zuivelprodukten fabrieken: - melkprodukten fabrieken v.c. < 55.000 t/j - melkprodukten fabrieken v.c. >= 55.000 t/j - overige zuivelprodukten fabrieken Consumptie-ijsfabrieken: p.o. > 200 m² - consumptie-ijsfabrieken: p.o.

<= 200 m² Meelfabrieken: - p.c. >= 500 t/u - p.c. < 500 t/u Grutterswarenfabrieken Zetmeelfabrieken: - p.c. < 10 t/u - p.c. >= 10 t/u Veevoerfabrieken: - drogerijen (gras, pulp, groenvoeder, veevoeder) cap. < 10 t/u water - mengvoeder, p.c. < 100 t/u - mengvoeder, p.c. >= 100 t/u Vervaardiging van voer voor huisdieren Broodfabrieken, brood- en banketbakkerijen: - v.c. < 7500 kg meel/week, bij gebruik van charge-ovens - v.c. >= 7500 kg meel/week Banket, biscuit- en koekfabrieken Suikerfabrieken: Verwerking cacaobonen en vervaardiging chocolade- en suikerwerk: - cacao- en chocoladefabrieken vervaardigen van chocoladewerken met p.o. < 2.000 m² - Suikerwerkfabrieken met suiker branden - Suikerwerkfabrieken zonder suiker branden: p.o. > 200 m² Deegwarenfabrieken Koffiebranderijen en theepakkerijen: - theepakkerijen Vervaardiging van azijn, specerijen en kruiden Vervaardiging van overige voedingsmiddelen Bakkerijgrondstoffenfabrieken Soep- en soeparomafabrieken: - zonder poederdrogen - met poederdrogen Bakmeel- en puddingpoederfabrieken Destilleerderijen en likeurstokerijen Vervaardiging van ethylalcohol door gisting: - p.c. < 5.000 t/j - p.c. >= 5.000 t/j Bierbrouwerijen Mouterijen Mineraalwater- en frisdrankfabrieken

- VERWERKING VAN TABAK Tabakverwerkende industrie - VERVAARDIGING VAN TEXTIEL Bewerken en spinnen van textielvezels 0 Weven van textiel: 1 - aantal weefgetouwen < 50 2 - aantal weefgetouwen >= 50 Textielveredelingsbedrijven Vervaardiging van textielwaren Tapijt-, kokos- en vloermattenfabrieken Vervaardiging van gebreide en gehaakte stoffen en artikelen - VERVAARDIGING VAN KLEDING; BEREIDEN EN VERVEN VAN BONT Vervaardiging kleding van leer Bereiden en verven van bont; vervaardiging van artikelen van bont - VERVAARDIGING VAN LEER EN LEDERWAREN (EXCL. KLEDING) Lederfabrieken Lederwarenfabrieken (excl. kleding en schoeisel) Schoenenfabrieken - HOUTINDUSTRIE EN VERVAARDIGING ARTIKELEN VAN HOUT, RIET, KURK E.D. Houtzagerijen 0 Houtconserveringsbedrijven: 1 - met creosootolie 2 - met zoutoplossingen Fineer- en plaatmaterialenfabrieken

0 0 0 0 0 0

100 C 100 C 100 C 50 C 50 50

50 R 50 R 50 R 30 10 10

CATEGORIE

GROOTSTE AFSTAND

100 300 100 50 30 50

GEVAAR

0 1 3 4 5 6 7

GELUID

10, 11 101, 102 101, 102 101 101 101 101 101, 102

STOF

15 151 151 151 151 151 151 151

AFSTANDEN IN METERS

GEUR

SBI-CODE 2008

nummer

SBI-CODE

100 D 300 100 50 50 50

3.2 4.2 3.2 3.1 3.1 3.1

50

0

50

10

50

3.1

200 300 300 100 50

0 0 10 10 10

100 C 50 C 50 C 50 30

30 0 30 30 10

200 300 300 D 100 50

4.1 4.2 4.2 3.2 3.1

300 50

30 10

200 C 50

50 R 50 R

300 50

4.2 3.1

50 50 100 300 300

10 10 10 10 10

100 C 100 C 100 C 200 C 100 C

10 10 10 30 10

100 100 100 300 300

3.2 3.2 3.2 4.2 4.2

200 300

30 50

100 C 300 C Z

30 R 50 R

200 300

4.1 4.2

200 300

10 10

100 C 300 C Z

100 R 200 R

200 300

4.1 4.2

100 200

10 10

200 C 300 C Z

30 R 50 R

200 300

4.1 4.2

50 100 50 50 10

0 0 50 0 0

100 C 300 C Z 300 C 100 C 30

50 50 50 50 0

100 300 300 100 30

3.2 4.2 4.2 3.2 2

200 100 50

100 50 100

300 C Z 200 C 200 C

100 R 50 R 50

300 200 200 D

4.2 4.1 4.1

200 300

50 100

200 C 300 C Z

30 R 50 R

200 300

4.1 4.2

300 200 300 200

100 50 100 100

200 C 200 C 300 C Z 200 C

30 30 50 R 30

300 200 300 200

4.2 4.1 4.2 4.1

30 100 100

10 30 10

30 C 100 C 100 C

10 30 30

30 100 100

2 3.2 3.2

100 300 100 50

30 30 30 30

50 50 50 10

30 30 R 30 R 10

100 300 100 50

3.2 4.2 3.2 3.1

100 200 200 200

10 30 30 50

30 50 50 50

10 10 30 50 R

100 200 200 D 200

3.2 4.1 4.1 4.1

100 300 200 300

10 50 50 30

50 50 50 200 C

10 50 R 30 30

100 300 200 300

3.2 4.2 4.1 4.2

200 300 300 300 10

30 50 30 50 0

200 C 300 C 100 C 100 C 100

30 50 50 30 50

200 300 300 300 100

4.1 4.2 4.2 4.2 3.2

200

30

50 C

30

200

4.1

10

50

100

30

100

3.2

10 10 50 10 100 0

10 30 0 0 30 10

100 300 50 50 200 50

0 50 10 10 10 10

100 300 50 50 200 50

3.2 4.2 3.1 3.1 4.1 3.1

30 50

0 10

50 10

0 10

50 50

3.1 3.1

300 50 50

30 10 10

100 30 50

10 10 10

300 50 D 50

4.2 3.1 3.1

0

50

100

50 R

100

3.2

200 10 100

30 30 30

50 50 100

10 10 10

200 50 100

4.1 3.1 3.2

Z

R R R R

R R R R

Bijlage 1 Lijst van bedrijfsactiviteiten Bron: Handreiking VNG 'Bedrijven en milieuzonering ' - definitief maart 2009 OMSCHRIJVING

GEVAAR

GROOTSTE AFSTAND

CATEGORIE

0 0

100 50

3.2 3.1

50 R

200

4.1

30 50 100 30

R R R R

50 200 300 100

3.1 4.1 4.2 3.2

100 C 200 C Z

30 R 30 R

100 200

3.2 4.1

0 0

100 C 100

10 10

100 100

3.2 3.2

100 0 0 0 10

1500 C Z 100 100 200 100

1500 30 50 50 1500

R R R R

1500 100 300 300 D 1500 D

6 3.2 4.2 4.2 6

200

0

200 C

200 R

200 D

4.1

100

30

300 C

300 R

300 D

4.2

300

10

200 C

300 R

300 D

4.2

100 200

0 0

200 C 300 C Z

100 R 200 R

200 300

4.1 4.2

300

0

200 C

100 R

300

4.2

300

30

200 C

300 R

300 D

4.2

200

10

200 C

300 R

300

4.2

50 300 300

10 100 30

50 200 C 50 C

50 R 100 R 50 R

50 300 300

3.1 4.2 4.2

100 50 50 200 300

10 10 10 30 30

100 100 50 100 C 300 C

50 50 50 200 200

100 100 50 200 D 300

3.2 3.2 3.1 4.1 4.2

300

50

300 C

100 R

300

4.2

50 200 100

10 50 10

30 100 50

30 50 R 50 R

50 200 100 D

3.1 4.1 3.2

200 300 50

50 50 30

100 100 50

100 R 200 R 30

200 300 50

4.1 4.2 3.1

30 30 300 10

30 100 100 30

100 300 C Z 100 50

30 50 R 30 10

100 300 300 50

3.2 4.2 4.2 3.1

30 30 50

50 200 200

100 200 200

30 30 100 R

100 200 200

3.2 4.1 4.1

30

200

200

30 R

200

4.1

30

200

200

30 R

200

4.1

10 10

100 100

200 300

30 30

200 300

4.1 4.2

10 30 50

50 200 50

100 300 100

30 30 30

100 300 100

3.2 4.2 3.2

10 30

50 200

100 300

Z

10 10

100 300

3.2 4.2

10 30

50 200

100 300

Z

50 R 200 R

100 300

3.2 4.2

10 10 10 10

30 30 100 30

100 50 300 50

0 0 10 10

100 D 50 300 50 D

3.2 3.1 4.2 3.1

300

100

100

30

300

4.2

100 200 50 100 200

200 100 50 50 100

300 C Z 100 C 100 200 300 Z

30 50 50 30 50

300 200 100 D 200 300

4.2 4.1 3.2 4.1 4.2

GELUID

0 Timmerwerkfabrieken, vervaardiging overige artikelen van hout 1 Timmerwerkfabrieken, vervaardiging overige artikelen van hout, p.o. < 200 m2 - VERVAARDIGING VAN PAPIER, KARTON EN PAPIER- EN KARTONWAREN Vervaardiging van pulp 0 Papier- en kartonfabrieken: 1 - p.c. < 3 t/u 2 - p.c. 3 - 15 t/u 3 - p.c. >= 15 t/u Papier- en kartonwarenfabrieken 0 Golfkartonfabrieken: 1 - p.c. < 3 t/u 2 - p.c. >= 3 t/u - UITGEVERIJEN, DRUKKERIJEN EN REPRODUKTIE VAN OPGENOMEN MEDIA Drukkerijen van dagbladen Drukkerijen (vlak- en rotatie-diepdrukkerijen) - AARDOLIE-/STEENKOOLVERWERK. IND.; BEWERKING SPLIJT-/KWEEKSTOFFEN Aardolieraffinaderijen A Smeeroliën- en vettenfabrieken B Recyclingbedrijven voor afgewerkte olie C Aardolieproduktenfabrieken n.e.g. Splijt- en kweekstoffenbewerkingsbedrijven - VERVAARDIGING VAN CHEMISCHE PRODUKTEN 0 Vervaardiging van industriële gassen: Kleur- en verfstoffenfabrieken 0 Anorg. chemische grondstoffenfabrieken: 1 - niet vallend onder "post-Seveso-richtlijn" A0 Organ. chemische grondstoffenfabrieken: A1 - niet vallend onder "post-Seveso-richtlijn" B0 Methanolfabrieken: B1 - p.c. < 100.000 t/j B2 - p.c. >= 100.000 t/j 0 Vetzuren en alkanolenfabrieken (niet synth.): 1 - p.c. < 50.000 t/j 0 Landbouwchemicaliënfabrieken: Verf, lak en vernisfabrieken 0 Farmaceutische grondstoffenfabrieken: 1 - p.c.

< 1.000 t/j 0 Farmaceutische produktenfabrieken: 1 - formulering en afvullen geneesmiddelen Zeep-, was- en reinigingsmiddelenfabrieken Parfumerie- en cosmeticafabrieken 0 Lijm- en plakmiddelenfabrieken: 1 - zonder dierlijke grondstoffen Fotochemische produktenfabrieken A Chemische kantoorbenodigdhedenfabrieken B Overige chemische produktenfabrieken n.e.g. Kunstmatige synthetische garen- en vezelfabrieken - VERVAARDIGING VAN PRODUKTEN VAN RUBBER EN KUNSTSTOF Rubberbandenfabrieken 0 Loopvlakvernieuwingsbedrijven: 1 - vloeropp. < 100 m2 2 - vloeropp. >= 100 m2 Rubber-artikelenfabrieken 0 Kunststofverwerkende bedrijven: 1 - zonder fenolharsen 2 - met fenolharsen 3 - productie van verpakkingsmateriaal en assemblage van kunststofbouwmaterialen - VERVAARDIGING VAN GLAS, AARDEWERK, CEMENT-, KALK- EN GIPSPRODUKTEN 0 Glasfabrieken: 1 - glas en glasprodukten, p.c. < 5.000 t/j 2 - glas en glasprodukten, p.c. >= 5.000 t/j 3 - glaswol en glasvezels, p.c.< 5.000 t/j Glasbewerkingsbedrijven 0 Aardewerkfabrieken: 2 - vermogen elektrische ovens totaal >= 40 kW A Baksteen en baksteenelementenfabrieken B Dakpannenfabrieken 0 Cementfabrieken: 0 Kalkfabrieken: 1 - p.c. < 100.000 t/j 0 Gipsfabrieken: 1 - p.c. < 100.000 t/j 0 Betonwarenfabrieken: 1 - zonder persen, triltafels en bekistingtrille 2 - met persen, triltafels of bekistingtrillers, p.c. < 100 t/d 0 Kalkzandsteenfabrieken: 1 - p.c.

< 100.000 t/j 2 - p.c. >= 100.000 t/j Mineraalgebonden bouwplatenfabrieken 0 Betonmortelcentrales: 1 - p.c. < 100 t/u 2 - p.c. >= 100 t/u 0 Vervaardiging van produkten van beton, (vezel)cement en gips: 1 - p.c. < 100 t/d 2 - p.c. >= 100 t/d 0 Natuursteenbewerkingsbedrijven: 1 - zonder breken, zeven en drogen: p.o. > 2.000 m² 2 - zonder breken, zeven en drogen: p.o. <= 2.000 m² 3 - met breken, zeven of drogen, v.c. < 100.000 t/j Slijp- en polijstmiddelen fabrieken A0 Bitumineuze materialenfabrieken: A1 - p.c. < 100 t/u B0 Isolatiematerialenfabrieken (excl. glaswol): B1 - steenwol, p.c. >= 5.000 t/j B2 - overige isolatiematerialen C Minerale produktenfabrieken n.e.g. D0 Asfaltcentrales: p.c.< 100 ton/uur D1 - asfaltcentrales, p.c. >= 100 ton/uur - VERVAARDIGING VAN METALEN 0 Ruwijzer- en staalfabrieken:

STOF

203, 204, 205 162 203, 204, 205 162 21 17 21 17 2111 1711 2112 1712 2112 1712 2112 1712 2112 1712 212 172 2121.2 17212 2121.2 17212 2121.2 17212 22 58 22 58 2221 1811 2222 1812 23 19 23 19 2320.1 19201 2320.2 19202 2320.2 19202 2320.2 19202 233 201, 212, 244 24 20 24 20 2411 2011 2412 2012 2413 2012 2413 2012 2414.1 20141 2414.1 20141 2414.1 20141 2414.1 20141 2414.1 20141 2414.2 20149 2414.2 20149 242 202 243 203 2441 2120 2441 2110 2442 2120 2442 2120 2451 2041 2452 2042 2462 2052 2462 2052 2464 205902 2466 205903 2466 205903 247 2060 25 22 25 22 2511 221101 2512 221102 2512 221102 2512 221102 2513 2219 252 222 252 222 252 222 252 222 26 23 26 23 261 231 261 231 261 231 261 231 2615 231 262, 263 232, 234 262, 263 232, 234 264 233 264 233 2651 2351 2652 235201 2652 235201 2653 235202 2653 235202 2661.1 23611 2661.1 23611 2661.1 23611 2661.2 23612 2661.2 23612 2661.2 23612 2662 2362 2663, 2664 2363, 2364 2663, 2664 2363, 2364 2663, 2664 2363, 2364 2665, 2666 2365, 2369 2665, 2666 2365, 2369 2665, 2666 2365, 2369 267 237 267 237 267 237 267 237 2681 2391 2682 2399 2682 2399 2682 2399 2682 2399 2682 2399 2682 2399 2682 2399 2682 2399 27 24 27 24 271 241

AFSTANDEN IN METERS

GEUR

SBI-CODE 2008

nummer

SBI-CODE

0 0

30 30

100 50

200

100

200 C

50 100 200 30

30 50 100 30

50 C 200 C Z 300 C Z 100 C

30 50

30 30

30 30 1500 50 300 300 10

Z

R R R R

Bijlage 1 Lijst van bedrijfsactiviteiten Bron: Handreiking VNG 'Bedrijven en milieuzonering ' - definitief maart 2009 OMSCHRIJVING

0 1 2 3 A -

VERVAARDIGING VAN MACHINES EN APPARATEN Machine- en apparatenfabrieken incl. reparatie: - p.o. < 2.000 m2 - p.o. >= 2.000 m2 - met proefdraaien verbrandingsmotoren >= 1 MW VERVAARDIGING VAN KANTOORMACHINES EN COMPUTERS Kantoormachines- en computerfabrieken incl. reparatie VERVAARDIGING VAN OVER. ELEKTR. MACHINES, APPARATEN EN BENODIGDH. Elektromotoren- en generatorenfabrieken incl. reparatie Schakel- en installatiemateriaalfabrieken Elektrische draad- en kabelfabrieken Accumulatoren- en batterijenfabrieken Lampenfabrieken Koolelektrodenfabrieken

- VERVAARDIGING VAN AUDIO-, VIDEO-, TELECOM-APPARATEN EN -BENODIGDH. Vervaardiging van audio-, video- en telecom-apparatuur e.d. Fabrieken voor gedrukte bedrading - VERVAARDIGING VAN MEDISCHE EN OPTISCHE APPARATEN EN INSTRUMENTEN A Fabrieken voor medische en optische apparaten en instrumenten e.d. incl. reparatie VERVAARDIGING VAN AUTO'S, AANHANGWAGENS EN OPLEGGERS 0 Autofabrieken en assemblagebedrijven 1 - p.o. < 10.000 m2 2 - p.o. >= 10.000 m2 Carrosseriefabrieken Aanhangwagen- en opleggerfabrieken Auto-onderdelenfabrieken - VERVAARDIGING VAN TRANSPORTMIDDELEN (EXCL. AUTO'S, AANHANGWAGENS) 0 Scheepsbouw- en reparatiebedrijven: 1 - houten schepen 2 - kunststof schepen 3 - metalen schepen < 25 m 0 Wagonbouw- en spoorwegwerkplaatsen: 1 - algemeen 2 - met proefdraaien van verbrandingsmotoren >= 1 MW 0 Vliegtuigbouw en -reparatiebedrijven: 1 - zonder proefdraaien motoren Rijwiel- en motorrijwielfabrieken Transportmiddelenindustrie n.e.g. - VERVAARDIGING VAN MEUBELS EN OVERIGE GOEDEREN N.E.G. 1 Meubelfabrieken 2 Meubelstoffeerderijen b.o. < 200 m2 Fabricage van munten, sieraden e.d. Muziekinstrumentenfabrieken Sportartikelenfabrieken Speelgoedartikelenfabrieken Sociale werkvoorziening Vervaardiging van overige goederen n.e.g. - VOORBEREIDING TOT RECYCLING A0 Puinbrekerijen en -malerijen: A1 - v.c.

< 100.000 t/j B Rubberregeneratiebedrijven C Afvalscheidingsinstallaties - PRODUKTIE EN DISTRIB. VAN STROOM, AARDGAS, STOOM EN WARM WATER

1500 C Z

300 R

1500

6

GELUID

1000

CATEGORIE

25, 31 251, 331 251, 331 251, 331 251, 331 251, 331 2529, 3311 2529, 3311 2521, 2530, 3311 255, 331 255, 331 255, 331 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2561,3311 2561, 3311 2561, 3311 2561, 3311 2562, 3311 2562, 3311 259, 331 259, 331 259, 331 259, 331 27, 28, 33 27, 28, 33 27, 28, 33 27, 28, 33 27, 28, 33 28, 33 26, 28, 33 26, 28, 33 26, 28, 33 26, 27, 33 26, 27, 33 271, 331 271, 273 273 272 274 2790 26,33 26, 33 261, 263, 264, 331 2612 26, 32, 33 26, 32, 33 26, 32, 33 29 29 291 291 291 29201 29202 293 30 30 301, 3315 301, 3315 301, 3315 301, 3315 302, 317 302, 317 302, 317 303,3316 303, 3316 309 3099 31 31 310 9524 321 322 323 324 32991 32999 38 38 383202 383202 383202 383202 35 35

1500

GROOTSTE AFSTAND

28 281 281 281 281 281 2821 2821 2822, 2830 284 284 284 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2852 2852 287 287 287 287 29 29 29 29 29 29 30 30 30 31 31 311 312 313 314 315 3162 32 32 321 t/m 323 3210 33 33 33 34 34 341 341 341 3420.1 3420.2 343 35 35 351 351 351 351 352 352 352 353 353 354 355 36 36 361 361 362 363 364 365 3663.1 3663.2 37 37 372 372 372 372 40 40

2 - p.c. >= 1.000 t/j 0 IJzeren- en stalenbuizenfabrieken: 0 Draadtrekkerijen, koudbandwalserijen en profielzetterijen: 1 - p.o. < 2.000 m2 A0 Non-ferro-metaalfabrieken: A1 - p.c. < 1.000 t/j B0 Non-ferro-metaalwalserijen, -trekkerijen e.d.: 0 IJzer- en staalgieterijen/ -smelterijen: 1 - p.c. < 4.000 t/j 0 Non-ferro-metaalgieterijen/ -smelterijen: 1 - p.c. < 4.000 t/j VERVAARD. EN REPARATIE VAN PRODUKTEN VAN METAAL (EXCL. - MACH./TRANSPORTMIDD.) 0 Constructiewerkplaatsen: 1 - gesloten gebouw 1a - gesloten gebouw, p.o. < 200 m2 2 - in open lucht, p.o. < 2.000 m2 3 - in open lucht, p.o. >= 2.000 m2 0 Tank- en reservoirbouwbedrijven: 1 - p.o. < 2.000 m2 Vervaardiging van verwarmingsketels, radiatoren en stoomketels A Stamp-, pers-, dieptrek- en forceerbedrijven B Smederijen, lasinrichtingen, bankwerkerijen e.d. B1 Smederijen, lasinrichtingen, bankwerkerijen e.d., p.o. < 200 m2 0 Metaaloppervlaktebehandelingsbedrijven: 1 - algemeen 10 - stralen 11 - metaalharden 12 - lakspuiten en moffelen 2 - scoperen (opspuiten van zink) 3 - thermisch verzinken 4 - thermisch vertinnen 5 - mechanische oppervlaktebehandeling (slijpen, polijsten) 6 - anodiseren, eloxeren 7 - chemische oppervlaktebehandeling 8 - emailleren 9 - galvaniseren (vernikkelen, verchromen, verzinken, verkoperen ed) 1 Overige metaalbewerkende industrie 2 Overige metaalbewerkende industrie, inpandig, p.o.

<200m2 A0 Grofsmederijen, anker- en kettingfabrieken: A1 - p.o. < 2.000 m2 B Overige metaalwarenfabrieken n.e.g. B Overige metaalwarenfabrieken n.e.g.; inpandig, p.o. <200 m2

GEVAAR

241 241 243 243 244 244 244 2451, 2452 2451, 2452 2453, 2454 2453, 2454 25

STOF

271 272 273 273 274 274 274 2751, 2752 2751, 2752 2753, 2754 2753, 2754 28

AFSTANDEN IN METERS

GEUR

SBI-CODE 2008

nummer

SBI-CODE

30

30

300

30

300

4.2

100

100

300

30 R

300

4.2

100

50

300 C

30 R

300

4.2

100

50

300 C

30 R

300

4.2

30 30 30 50

30 30 50 200

100 50 200 300

30 10 30 30

100 50 200 300

3.2 3.1 4.1 4.2

30 30 10 50 30

50 30 30 30 30

300 200 200 100 50

30 R 30 30 30 10

300 200 200 100 D 50 D

4.2 4.1 4.1 3.2 3.1

50 30 30 100 50 100 100 30 50 50 100 30 10 10

50 200 50 30 50 50 50 50 10 10 50 30 30 30

100 200 100 100 100 100 100 100 100 100 100 100 100 50

50 30 50 50 R 30 R 50 50 30 30 30 50 R 50 30 10

100 200 100 100 100 100 100 100 100 100 100 100 100 50

3.2 4.1 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.1

30 30 30

50 30 30

200 100 50

30 30 10

200 100 50

4.1 3.2 3.1

30 50 50

30 30 30

100 200 300

30 30 30

100 D 200 D 300 D

3.2 4.1 4.2

30

10

30

10

30

2

200 200 100 100 200 1500

30 10 10 30 30 300

50 50 100 R 50 300 R 200 R

200 200 200 D 100 300 1500

4.1 4.1 4.1 3.2 4.2 6

30 50

0 10

50 50

30 30

50 D 50

3.1 3.1

30

0

30

0

30

2

100 200 100 30 30

10 30 10 10 10

200 C 300 Z 200 200 100

30 50 30 30 30

200 D 300 200 200 100

4.1 4.2 4.1 4.1 3.2

30 100 50

30 50 100

50 100 200

10 50 R 30

50 100 200

3.1 3.2 4.1

50 50

30 30

100 300

30 30 R

100 300

3.2 4.2

50 30 30

30 10 30

200 100 100

30 30 R 30

200 100 100 D

4.1 3.2 3.2

50 0 30 30 30 30 0 30

50 10 10 10 10 10 30 10

100 10 10 30 50 50 30 50

30 0 10 10 30 30 0 30

100 D 10 30 30 50 50 30 50 D

3.2 1 2 2 3.1 3.1 2 3.1

30 300 200

100 50 200

300 100 300 C

10 50 R 50

300 300 300

4.2 4.2 4.2

Z

Z

30 30 200 100 30 1000 C Z

Z

R R R R

D D D D

D D

Bijlage 1 Lijst van bedrijfsactiviteiten Bron: Handreiking VNG 'Bedrijven en milieuzonering ' - definitief maart 2009 OMSCHRIJVING

4621 4622 4623 4624 46217, 4631 4632, 4633 4634 4635 4636 4637 4638, 4639 464, 46733 46499 46499 46499 46499 46711 46711 46712 46712 46712 46713 46721 46721 46722, 46723 4673 4673 4673 46735 46735 46735 4674 4674 4674 46751 46752 4676 4677 4677 4677 4677 466 466 466 466, 469 47 49 493 493 494 494 495 52 52 52241 52241 52241 52242 52241 52242 52242 52242 52242 52242 52102, 52109 52109 5221 53

CATEGORIE

5121 5122 5123 5124 5125, 5131 5132, 5133 5134 5135 5136 5137 5138, 5139 514 5148.7 5148.7 5148.7 5148.7 5151.1 5151.1 5151.2 5151.2 5151.2 5151.3 5152.1 5152.1 5152.2 /.3 5153 5153 5153 5153.4 5153.4 5153.4 5154 5154 5154 5155.1 5155.2 5156 5157 5157 5157.2/3 5157.2/3 518 518 518 519 60 60 6021.1 6023 6024 6024 603 63 63 6311.1 6311.1 6311.1 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6312 6312 6321 64

GROOTSTE AFSTAND

35 35 35 35 35 35 35 35 35 35 35 35 36 36 36 36 36 36 36 36 41, 42, 43 41, 42, 43 41, 42, 43 41, 42, 43 41, 42, 43 41, 42, 43 45, 47 45, 47 451 45204 45204 46 46 4621

1500 D

6

30 R 30 R

100 100

3.2 3.2

30 C 50 C 100 C 300 C Z

10 30 50 50

30 50 100 300

2 3.1 3.2 4.2

0 0

300 C 50 C

100 50 R

300 50

4.2 3.1

30

10

100 C

50

100

3.2

10

0

50 C

30

50

3.1

0 0 0

0 0 0

30 C 100 C 300 C

10 10 10

30 100 300

2 3.2 4.2

10 10 10 0

30 30 30 10

100 50 50 30

10 10 10 10

100 50 50 30

3.2 3.1 3.1 2

10 10 50

10 30 30

100 100 30

10 10 30 R

100 100 50

3.2 3.2 3.1

GEVAAR

40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 41 41 41 41 41 41 41 41 45 45 45 45 45 45 50 50 501 5020.4 5020.4 51 51 5121

A0 Elektriciteitsproduktiebedrijven (electrisch vermogen >= 50 MWe) A4 - kerncentrales met koeltorens B0 bio-energieinstallaties electrisch vermogen < 50 MWe: - covergisting, verbranding en vergassing van mest, slib, GFT en reststromen B1 voedingsindustrie B2 - vergisting, verbranding en vergassing van overige biomassa C0 Elektriciteitsdistributiebedrijven, met transformatorvermogen: C1 - < 10 MVA C2 - 10 - 100 MVA C3 - 100 - 200 MVA C4 - 200 - 1000 MVA D0 Gasdistributiebedrijven: D1 - gascompressorstations vermogen < 100 MW D5 - gasontvang- en -verdeelstations, cat. D E0 Warmtevoorzieningsinstallaties, gasgestookt: E1 - stadsverwarming - WINNING EN DITRIBUTIE VAN WATER A0 Waterwinning-/ bereiding- bedrijven: A2 - bereiding met chloorbleekloog e.d. en/of straling B0 Waterdistributiebedrijven met pompvermogen: B1 - < 1 MW B2 - 1 - 15 MW B3 - >= 15 MW - BOUWNIJVERHEID 0 Bouwbedrijven algemeen: b.o. > 2.000 m² 1 - bouwbedrijven algemeen: b.o. <= 2.000 m² 2 Aannemersbedrijven met werkplaats: b.o. > 1000 m² 3 - aannemersbedrijven met werkplaats: b.o.< 1000 m² - HANDEL/REPARATIE VAN AUTO'S, MOTORFIETSEN; BENZINESERVICESTATIONS Groothandel in vrachtauto's (incl.

import) A Autoplaatwerkerijen C Autospuitinrichtingen - GROOTHANDEL EN HANDELSBEMIDDELING 0 Grth in akkerbouwprodukten en veevoeders Grth in akkerbouwprodukten en veevoeders met een verwerkingscapaciteit van 500 1 ton/uur of meer Grth in bloemen en planten Grth in levende dieren Grth in huiden, vellen en leder Grth in ruwe tabak, groenten, fruit en consumptie-aardappelen Grth in vlees, vleeswaren, zuivelprodukten, eieren, spijsoliën Grth in dranken Grth in tabaksprodukten Grth in suiker, chocolade en suikerwerk Grth in koffie, thee, cacao en specerijen Grth in overige voedings- en genotmiddelen Grth in overige consumentenartikelen 0 Grth in vuurwerk en munitie: 1 - consumentenvuurwerk, verpakt, opslag < 10 ton 2 - consumentenvuurwerk, verpakt, opslag 10 tot 50 ton 5 - munitie 0 Grth in vaste brandstoffen: 1 - klein, lokaal verzorgingsgebied 0 Grth in vloeibare en gasvormige brandstoffen: 1 - vloeistoffen, o.c. < 100.000 m3 3 - tot vloeistof verdichte gassen Grth minerale olieprodukten (excl. brandstoffen) 0 Grth in metaalertsen: 1 - opslag opp. < 2.000 m2 Grth in metalen en -halffabrikaten 0 Grth in hout en bouwmaterialen: 1 - algemeen: b.o. > 2000 m² 2 - algemeen: b.o. <= 2000 m² 4 zand en grind: 5 - algemeen: b.o. > 200 m² 6 - algemeen: b.o. <= 200 m² 0 Grth in ijzer- en metaalwaren en verwarmingsapparatuur: 1 - algemeen: b.o. > 2.000 m² 2 - algemeen: b.o.

< = 2.000 m² Grth in chemische produkten Grth in kunstmeststoffen Grth in overige intermediaire goederen 0 Autosloperijen: b.o. > 1000 m² 1 - autosloperijen: b.o. <= 1000 m² 0 Overige groothandel in afval en schroot: b.o. > 1000 m² 1 - overige groothandel in afval en schroot: b.o. <= 1000 m² 0 Grth in machines en apparaten: 1 - machines voor de bouwnijverheid 2 - overige Overige grth (bedrijfsmeubels, emballage, vakbenodigdheden e.d. - VERVOER OVER LAND Bus-, tram- en metrostations en -remises Touringcarbedrijven 0 Goederenwegvervoerbedrijven (zonder schoonmaken tanks): b.o. > 1000 m² 1 - Goederenwegvervoerbedrijven (zonder schoonmaken tanks) b.o. <= 1000 m² Pomp- en compressorstations van pijpleidingen - DIENSTVERLENING T.B.V. HET VERVOER 0 Laad-, los- en overslagbedrijven t.b.v. zeeschepen: 2 - stukgoederen 7 - tankercleaning 0 Laad-, los- en overslagbedrijven t.b.v. binnenvaart: 1 - containers 10 - tankercleaning 2 - stukgoederen 3 - ertsen, mineralen, e.d., opslagopp. < 2.000 m² 5 - granen of meelsoorten , v.c. < 500 t/u 7 - steenkool, opslagopp. < 2.000 m2 A Distributiecentra, koelhuizen B Opslaggebouwen (verhuur opslagruimte) 2 Stalling van vrachtwagens (met koelinstallaties) -

GELUID

35 35 35

STOF

40 40 40

AFSTANDEN IN METERS

GEUR

SBI-CODE 2008

nummer

SBI-CODE

10

10

500 C

1500

100 50

50 50

100 100

0 0 0 0

0 0 0 0

0 0

30

30

50

30 R

50

3.1

100 10 50 50 30 10 0 10 10 30 10 10

100 10 10 0 10 0 0 0 10 10 10 10

300 Z 30 100 C 30 30 30 30 30 30 30 30 30

50 R 0 0 0 50 R 50 R 0 0 0 0 10 10

300 30 100 50 50 50 30 30 30 30 30 30

4.2 2 3.2 3.1 3.1 3.1 2 2 2 2 2 2

10 10 0

0 0 0

30 30 30

10 V 50 V 30

30 50 30

2 3.1 2

10

50

50

30

50

3.1

50 50 100

0 0 0

50 50 30

200 R 300 R 50

200 D 300 D 100

4.1 4.2 3.2

30 0

300 10

300 100

10 10

300 100

4.2 3.2

0 0

10 10

50 30

10 10

50 30

3.1 2

0 0

30 10

100 30

0 0

100 30

3.2 2

0 0 50 30 10 10 10 10 10

0 0 10 30 10 30 10 30 10

50 30 30 30 30 100 50 100 50

10 0 100 R 30 R 10 30 10 10 10

50 30 100 D 30 30 100 50 100 D 50

3.1 2 3.2 2 2 3.2 3.1 3.2 3.1

0 0 0

10 10 0

100 50 30

10 0 0

100 50 30

3.2 3.1 2

0 10 0 0 0

10 0 0 0 0

100 C 100 C 100 C 50 C 30 C

0 0 30 30 10

100 D 100 100 50 30 D

3.2 3.2 3.2 3.1 2

0 300

30 10

300 C 100 C

100 R 200 R

300 D 300

4.2 4.2

0 300 0 30 50 50 30 0 10

10 10 10 200 300 300 10 0 0

300 100 100 300 200 300 50 C 30 C 100 C

50 200 50 30 50 50 50 10 30

300 300 100 D 300 300 300 50 D 30 100

4.2 4.2 3.2 4.2 4.2 4.2 3.1 2 3.2

R R R R R

Bijlage 1 Lijst van bedrijfsactiviteiten Bron: Handreiking VNG 'Bedrijven en milieuzonering ' - definitief maart 2009 OMSCHRIJVING

STOF

GELUID

GEVAAR

GROOTSTE AFSTAND

CATEGORIE

AFSTANDEN IN METERS

GEUR

SBI-CODE 2008

- POST EN TELECOMMUNICATIE Post- en koeriersdiensten A Telecommunicatiebedrijven VERHUUR VAN TRANSPORTMIDDELEN, MACHINES, ANDERE ROERENDE - GOEDEREN Verhuurbedrijven voor transportmiddelen (excl. personenauto's) Verhuurbedrijven voor machines en werktuigen Verhuurbedrijven voor roerende goederen n.e.g.

0 0

0 0

30 C 10 C

0 0

30 10

2 1

10 10 10

0 0 10

50 50 30

10 10 10

50 D 50 D 30 D

3.1 3.1 2

- COMPUTERSERVICE- EN INFORMATIETECHNOLOGIE B Datacentra

0

0

30 C

0

30

2

50 10 50

10 0 30

30 30 C 200 C

30 10 50 R

50 D 30 200

3.1 2 4.1

200 300 30 50 30 200

10 10 0 30 30 200

100 C 200 C Z 10 C 50 50 300

10 10 0 10 30 R 30

200 300 30 50 50 300

4.1 4.2 2 3.1 3.1 4.2

100 0 50 100 300 10 300

50 10 10 0 200 10 200

30 200 C 30 10 300 C Z 30 300

10 1500 10 30 R 50 30 R 10

100 1500 50 100 D 300 D 30 300

3.2 6 3.1 3.2 4.2 2 4.2

100 200 200

100 200 50

100 100 100

10 30 100 R

100 200 200

3.2 4.1 4.1

30 30 30 0

0 0 0 0

50 C 50 30 30

30 30 30 R 0

50 50 30 30

3.1 3.1 2 2

nummer

SBI-CODE

64 641 642 71

53 531, 532 61 77

71 712 713 714 72 72 72

77 7712, 7739 773 772 62 62 58, 63

74

63, 69tm71, 73,74,77,78, 80tm82

-

74 747 7481.3 7484.3 90 90 9001 9001 9001 9001 9002.1 9002.1 9002.1 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 93 93 9301.1 9301.1 9301.2 9301.3

63, 69tm71, 73,74,77,78, 80tm82 812 74203 82991 37, 38, 39 37, 38, 39 3700 3700 3700 3700 381 381 381 382 382 382 382 382 382 382 382 382 382 382 382 96 96 96011 96011 96012 96013

- OVERIGE ZAKELIJKE DIENSTVERLENING Reinigingsbedrijven voor gebouwen Foto- en filmontwikkelcentrales Veilingen voor landbouw- en visserijprodukten - MILIEUDIENSTVERLENING A0 RWZI's en gierverwerkingsinricht., met afdekking voorbezinktanks: A1 - < 100.000 i.e. A2 - 100.000 - 300.000 i.e. B rioolgemalen A Vuilophaal-, straatreinigingsbedrijven e.d. B Gemeentewerven (afval-inzameldepots) C Vuiloverslagstations A0 Afvalverwerkingsbedrijven: A2 - kabelbranderijen A3 - verwerking radio-actief afval A4 - pathogeen afvalverbranding (voor ziekenhuizen) A5 - oplosmiddelterugwinning A6 - afvalverbrandingsinrichtingen, thermisch vermogen > 75 MW A7 - verwerking fotochemisch en galvano-afval B Vuilstortplaatsen C0 Composteerbedrijven: C3 - belucht v.c. < 20.000 ton/jr C4 - belucht v.c. > 20.000 ton/jr C5 - GFT in gesloten gebouw - OVERIGE DIENSTVERLENING A Wasserijen en strijkinrichtingen B Tapijtreinigingsbedrijven Chemische wasserijen en ververijen A Wasverzendinrichtingen

Toelichting bij de 'Lijst van Bedrijfsactiviteiten' 1. Algemeen Regeling toelaatbaarheid van bedrijfsactiviteiten met behulp van milieuzonering Om de toelaatbaarheid van bedrijfsactiviteiten in dit bestemmingsplan vast te leggen is gebruikgemaakt van mili euzonering. Milieuzonering zorgt ervoor dat milieubelastende functies (zoals bedrijven) en milieugevoelige functies (zoals woningen) waar nodig ruimtelijk voldoende worden gescheiden. De gehanteerde milieuzonering is gekoppeld aan een Lijst van Bedrijfsactiviteiten. Een Lijst van Bedrijfsactiviteiten is een lijst waarin de meest voorkomende bedrijven en bedrijfsactiviteiten, al naar gelang de te verwachten belasting voor het milieu, zijn ingedeeld in een aantal categorieën. Voor de indeling in de categorieën zijn de volgende ruimtelijk relevante milieuaspecten van belang: -

geluid; geur; stof; gevaar (met name brand- en explosiegevaar).

In specifieke situaties kan daarnaast de verkeersaantrekkende werking van een bedrijf relevant zijn. 2. Toepassing 'standaard Lijst van Bedrijfsactiviteiten' Algemeen De aanpak van milieuzonering en de in dit plan gebruikte 'standaard Staat van Bedrijfsactiviteiten' ('standaard SvB') zijn gebaseerd op de VNG-publicatie Bedrijven en milieuzonering (2009), op de Voorbeeld Staat van Bedrijfsactiviteiten voor bedrijventerreinen. De 'standaard SvB' kan in verschillende situaties gehanteerd worden, bijvoorbeeld: om de milieuzonering van bedrijfsactiviteiten op een samenhangend bedrijventerrein te regelen; in buitengebieden; op losliggende relatief grootschalige bedrijfspercelen op enige afstand van burgerwoningen; om indien gewenst de toelaatbaarheid van bedrijfsactiviteiten te regelen in stedelijk gebied of (delen van woongebieden met enige vorm van bedrijvigheid. Richtafstanden bepalend voor de categorie-indeling In de 'standaard SvB' is voor elke bedrijfsactiviteit voor ieder van de ruimtelijke relevante milieuaspecten (zie hiervoor) een richtafstand ten opzichte van een 'rustige woonwijk' vermeld. De grootste van deze vier richtafstanden is bepalend voor de indeling van een activiteit in een milieucategorie. Daarnaast vermeldt de 'standaard SvB' indicaties voor verkeersaantrekkende werking (categorieën oplopend naarmate de verkeersaantrekkende werking toenemeemt).

Omgevingstype bepalend voor de daadwerkelijk te hanteren afstanden De gewenste afstand tussen een bedrijfsactiviteit en woningen (of andere gevoelige functies zoals scholen) wordt mede bepaald door het type gebied waarin de gevoelige functie zich bevindt. Conform de VNG-publicatie worden daarbij twee omgevingstypen onderscheiden: rustige woonwijk en gemengd gebied. De richtafstanden die zijn vermeld in de 'standaard SvB' gelden ten opzichte van een rustige woonwijk (of een vergelijkbaar omgevingstype). Voor een gemengd gebied (en daarmee te vergelijken gebieden) gelden kleinere afstanden. Daarnaast dient in de milieuzonering rekening te worden gehouden met de aanwezigheid van eventuele bedrijfswoningen op een bedrijventerrein. Omgevingstype rustige woonwijk In een rustige woonwijk komen enkel wijkgebonden voorzieningen voor en vrijwel geen andere functies zoals kantoren of bedrijven. Langs de randen (in de overgang naar eventuele bedrijfsfuncties) is weinig verstoring door verkeer. Als daarmee vergelijkbare omgevingstypen noemt de VNG-publicatie onder meer een rustig buitengebied (eventueel met verblijfsrecreatie) en een stilte- of natuurgebied. Omgevingstype gemengd gebied In een gemengd gebied komen naast wonen ook andere functies voor, zoals winkels, horeca en kleine bedrijven. Daarmee vergelijkbare gebieden zijn lintbebouwingen in het buitengebied

waarin functiemenging voorkomt en gebieden gelegen direct langs een hoofdinfrastructuur. Kenmerkend voor het omgevingstype gemengd gebied is dat sprake is van een zekere verstoring en dus van een relevant andere omgevingskwaliteit dan in een rustig woongebied. Bedrijfswoningen Een bedrijfswoning op een bedrijventerrein is een specifiek woningtype waar minder hoge eisen aan het woonen leefklimaat kunnen worden gesteld. Bedrijfswoningen zijn in het algemeen minder milieugevoelig dan de omgevingstypen rustige woonwijk en gemengd gebied. Te hanteren richtafstanden De 'standaard SvB' onderscheidt een tiental milieucategorieën. De volgende tabel geeft voor beide omgevingstypen (rustige woonwijk en gemengd gebied) per milieucategorie inzicht in de gewenste richtafstanden. De richtafstand geldt tussen de grens van de bestemming die bedrijven toelaat en de uiterste situering van de gevel van een woning die volgens het bestemmingsplan (of via vergunningvrij bouwen) mogelijk is. Daarbij gaat het nadrukkelijk om een richtafstand. Kleinere afwijkingen ten opzichte van deze afstand zijn mogelijk zonder dat hierdoor knelpunten behoeven te ontstaan.

Milieucategorie

Richtafstand in meters Rustige woonwijk Gemengd gebied 1 10 0 2 30 10 3.1 50 30 3.2 100 50 4.1 200 100 4.2 300 200 5.1 500 300 5.2 700 500 5.3 1000 700 6 1500 1000 Toelaatbaarheid van bedrijven die onder een specifieke regelgeving vallen In de 'standaard SvB' zijn ook aanduidingen opgenomen die aangeven dat bepaalde bedrijven onder een specifieke wettelijke regeling kunnen vallen. Het betreft: bedrijven die 'in belangrijke mate geluidshinder kunnen veroorzaken' zoals bedoeld in de Wet geluidhinder (zogenoemde grote lawaaimakers); deze bedrijven zijn alleen toegestaan op industrieterreinen die in het kader van deze wet gezoneerd zijn; bedrijven die onder het Besluit externe veiligheid inrichtingen (Bevi) kunnen vallen (nu of in de toekomst); het betreft risicovolle bedrijven waar gebruik, opslag en/of productie van gevaarlijke stoffen plaatsvindt; voor dergelijke bedrijven gelden (wettelijke) normen ten aanzien van het plaatsgebonden risico en het groepsrisico; bedrijven die onder het Vuurwerkbesluit vallen; voor dergelijke bedrijven gelden (wettelijke) afstandsnormen. In de regels van dit bestemmingsplan is aangegeven of en zo ja, onder welke voorwaarden dergelijke bedrijven in het plangebied zijn toegestaan. 3. Flexibiliteit De 'standaard SvB' blijkt in de praktijk een relatief grof hulpmiddel te zijn om hinder door bedrijfsactiviteiten in te schatten.

De richtafstanden en inschalingen gaan uit van een gemiddeld bedrijf met een moderne bedrijfsvoering. Het komt in de praktijk voor dat een bepaald

bedrijf als gevolg van een geringe omvang van hinderlijke deelactiviteiten, een milieuvriendelijke werkwijze of bijzondere voorzieningen minder hinder veroorzaakt dan in de 'standaard SvB' is verondersteld. In de regels is daarom bepaald dat het bevoegd gezag bij een omgevingsvergunning kan afwijken van de 'standaard SvB' en een dergelijk bedrijf toch kan toestaan, indien dit bedrijf niet binnen de algemene toelaatbaarheid past. Bij de 'standaard SvB' is deze mogelijkheid beperkt tot maximaal één categorie (dus bijvoorbeeld categorie 3.1 in plaats van 2). Om deze omgevingsvergunning te kunnen verlenen moet worden aangetoond dat het bedrijf naar aard en invloed op de omgeving (gelet op de specifieke werkwijze of bijzondere verschijningsvorm) vergelijkbaar is met andere bedrijven uit de desbetreffende lagere categorie. Daarnaast is het mogelijk dat bepaalde bedrijven zich aandienen, waarvan de activiteiten in de 'standaard SvB' niet zijn genoemd, maar die qua aard en invloed overeenkomen met bedrijven die wel zijn toegestaan. Met het oog hierop is in de regels bepaald dat het bevoegd gezag vestiging van een dergelijk bedrijf via een omgevingsvergunning kan toestaan. Om deze omgevingsvergunning te kunnen verlenen, moet op basis van milieutechnisch onderzoek worden aangetoond dat het bedrijf naar aard en invloed op de omgeving vergelijkbaar is met direct toegelaten bedrijven. 4.

Indicaties voor verkeer, bodem, divers en lucht In de kolommen komen de letters V van ‘verkeer’, B van 'bodemverontreiniging', D van 'divers' en L van 'luchtverontreiniging' voor. Verkeer De verkeersaantrekkende werking kan tevens van belang zijn voor de toelaatbaarheid van een functie op een bepaalde locatie. Dit vertaalt zich niet in vaste afstanden, maar in een kwalitatieve index: 1: potentieel geringe verkeersaantrekkende werking; 2: potentieel aanzienlijke verkeersaantrekkende werking; 3: potentieel zeer grote verkeersaantrekkende werking. Daarbij wordt een onderscheid gemaakt tussen personenvervoer met de letter P en goederenvervoer, met de letter G. De index voor verkeersaantrekkende werking is van belang in combinatie met de verkeersontsluiting van het gebied. Verkeerssituaties worden per locatie in het bestemmingsplan beoordeeld. Om die reden is de verkeersindex in de bedrijvenlijst opgenomen. Bedrijven met een verkeersindex 3 zijn in het plangebied niet toegestaan. B van 'bodemverontreiniging' De index voor bodem kan een hulpmiddel zijn bij de selectie van toelaatbare inrichtingen op gevoelige gronden, zoals bodembeschermingsgebieden. Vooral in het provinciale beleid met betrekking tot de bodembescherming speelt dit aspect een rol en is dit geconcretiseerd in de provinciale milieuverordeningen.

Los van de formele gemeentelijke bevoegdheden en verplichtingen voor het bodembeleid is het in principe zinvol om met het provinciale beleid rekening te houden bij het concipiëren dan wel herzien van (gemeentelijke) bestemmingsplannen. In de kolom is de letter B opgenomen indien een gemiddeld bedrijf binnen het genoemde bedrijfstype een verhoogde kans op bodemverontreiniging geeft. D van 'divers:' Bij de bepaling van de afstanden voor de onderscheiden bedrijfstypen is telkens uitgegaan van een 'gemiddeld' modern bedrijf met gebruikelijke voorzieningen. De bedrijven binnen een gedefinieerd bedrijfstype zijn echter zelden gelijk wat de diverse emissies betreft, die in planologisch opzicht relevant zijn. Er zijn meestal verschillen in: − Bedrijfsgrootte (in termen van productiecapaciteit opgesteld vermogen, aantal medewerkers, productieoppervlak etc.). − Productiewijze (processen, voorzieningen, milieuzorg). Hierbij wordt opgemerkt dat de tabel voor nieuwe bedrijven geldt.

L van 'luchtverontreiniging' De uitstoot van schadelijke stoffen naar de lucht is vaak niet te vertalen in een standaardafstand die tot mensen of woningen (of andere gevoelige locaties) in acht genomen zou moeten worden. Toch kan uitstoot van schadelijke stoffen naar de lucht in planologisch opzicht relevant zijn, vooral als het de neerslag van geëmitteerde schadelijke stoffen op gevoelige bodems, gewassen en flora betreft, zoals zware metalen op groentes en verzurende stoffen op natuurgebieden. Indien dit aspect relevant kan zijn in relatie tot de in de tabel genoemde grootste afstand, is de letter L vermeld. 5. Gebruikte afkortingen De volgende afkortingen worden in de tabel gebruikt: V - Verkeer Z - Zonering (zware lawaaimakers) Cat - Categorie B - Bodem D - Divers L - Lucht - niet van toepassing of niet relevant < kleiner dan >= groter dan of gelijk aan cat. categorie e.d. en dergelijke kl. klasse n.c.g. niet elders genoemd o.c. opslagcapaciteit p.c. productiecapaciteit p.o. productieoppervlak v.c. verwerkingscapaciteit u uur d dag w week j jaar t ton

PLANGEBIED

Wa

gen

ing

sel aan

Overgangszone Ambacht BESTEMMINGEN

(k)

B (b≤2)

DH-DHP

Bedrijf Detailhandel - Detailhandel Perifeer

DUBBELBESTEMMINGEN

WR-A3

Waarde - Archeologie-Middelhoog

Gro ene vel dse laa n

AANDUIDINGEN gebiedsaanduidingen

Bevi 1

veiligheidszone - bevi - 1_invloedsgebied

Bevi 2

veiligheidszone - bevi - 2_plaatsgebonden risicocontour

[sba-gwm]

Bevi

veiligheidszone - bevi - inrichting PR10-6 contouren

functieaanduidingen

(b≤2)

bedrijf tot en met categorie 2

(b≤3.2)

bedrijf tot en met categorie 3.2

(k)

kantoor

bouwvlak bouwvlak bouwaanduiding

[sba-gwm] specifieke bouwaanduiding - geluidwerende muur maatvoering

at

B Ind

uct

ors

tra

maximum bouwhoogte (m) VERKLARINGEN Ondergrond

12

Ind

uc

to

rs

tra

at

Gro

ene

veld

sela

an

B

(b≤3.2)

WR-A3

ors uct Ind

Bevi 2

Be

vi

DH

-DH

tra

P

at

Bevi 1

De Sm a

lle

Zijd e

IDN.:

NL.IMRO.0345.bpOvergangAmbacht-vg01

Planstatus:

Vastgesteld

Besluitnummer:

______________________

Bestemmingsplan Overgangszone Ambacht

VEENENDAAL AFD. BELEID & ONTWIKKELING - TEAM RUIMTELIJKE ONTWIKKELING

Z.v.D

28-03-2022

1:1000

20-02-2024

__

01

plot_NL.IMRO.0345.bpOvergangAmbacht-vg01.dgn/pdf

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/13958169/2