CConstaterende datTubbergen
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage Bijlagen bij de motivering.pdf

Commissie Omgeving en Economie 9 december 2025, gemeente TubbergenBij agendapunt: 9: Omgevingsplan TAM-Omgevingsplan Hoofdstuk 22k Eschenhoek Tubbergen33.187 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 4

Kijkend naar de verhouding tussen de hoeveelheid gemotoriseerd verkeer en fietsers kan (her)overwogen worden of de Sportlaan als fietsstraat ingericht moet worden. Een inrichting als erftoegangsweg 30 km/uur sluit beter aan bij de functie en het gebruik van de Sportlaan. Ook het voorgenomen (gelijkwaardige) kruispuntplateau ter plaatse van de ontsluiting van het plangebied op de Sportlaan is passend bij de inrichting als erftoegangsweg 30 km/uur. Indien de Sportlaan wel als fietsstraat ingericht moet blijven is het advies om de rijbaan dan ook dusdanig in te richten. Met toepassing van bovengenoemde adviesmaatregelen wordt vanuit de verkeersveiligheid voorzien in een acceptabele situatie.

8

NO01-D03-41242243-sws2

NOTITIE 7. CONCLUSIES & AANBEVELINGEN Op basis van voorgaande verkeersonderzoek volgen onderstaande conclusies: • Parkeren: Met een parkeeraanbod van totaal 138 parkeerplaatsen en een parkeervraag van totaal 125 parkeerplaatsen kent het plangebied voldoende parkeercapaciteit; • Verkeersgeneratie: De verkeersgeneratie van de planontwikkeling ligt op circa 510 mvt/werkdag. De huidige (te vervallen verkeersgeneratie is nagenoeg 0 mvt/werkdag, waarmee het planeffect uitkomt op een extra verkeersgeneratie van circa 510 mvt/werkdag; • Verkeersontsluiting: Het plangebied kent een goede ontsluitingsstructuur voor alle modaliteiten; Voor gemotoriseerd verkeer is er geen nut/noodzaak om het plangebied te ontsluiten op de Klarinet. De voorgenomen ontsluiting op de Klarinet kan worden vormgegeven als calamiteitenontsluiting, waar ook langzaam verkeer gebruik van kan maken; Binnen het plangebied volstaat een rijbaanbreedte van 5,5 m; De huidige weginrichting van de Sportlaan sluit niet aan bij de functie als fietsstraat; • Verkeersafwikkeling: In de plansituatie ligt de geprognotiseerde verkeersbelasting op de Sportlaan op een kleine 1.500 mvt/werkdag.

De intensiteit op de Hardenbergerweg ligt in de plansituatie op 5.600 tot 6.000 mvt/werkdag; De geprognotiseerde wegvakintensiteiten in de plansituatie vallen ruim binnen de wenselijke capaciteitswaarden voor de ontsluitende wegen; Vanuit de verkeersafwikkeling voorziet het voorrangskruispunt Hardenbergerweg – Sportlaan in een acceptabele situatie; • Verkeersveiligheid: Vanuit de verkeersveiligheid vormt het kruispunt Hardenbergerweg – Sportlaan een aandachtspunt. In de huidige situatie vormt het oprijdzicht al een risicofactor. In de plansituatie (met meer verkeer) wordt dit risico versterkt; Ter verbetering van het oprijdzicht is het advies om op de Hardenbergerweg de volgende aanvullende (verkeers)maatregelen te treffen: ▪ Verwijderen c.q. verplaatsen bewegwijzering ten zuiden van Sportlaan ▪ Kappen 2 of meer bonen ten noorden van de Sportlaan ▪ Verplaatsen verkeersmaatregel komgrens ten noorden van Sportlaan; Met toepassing van bovenstaande maatregelen voorziet de ontsluiting van het plangebied in vanuit de verkeersveiligheid in een acceptabele situatie. Aanbevolen wordt om de ontsluiting van het plangebied van De Eschenhoek 2 primair te ontsluiten via de Sportlaan en de aansluiting op de Klarinet in te richten als calamiteitenontsluiting. Hierbij dient (her)overwogen worden of de Sportlaan ingericht moet worden als erftoegangsweg of als fietsstraat.

Om de verkeersveiligheid op het kruispunt Hardenbergerweg – Sportlaan te verbeteren volgt de aanbeveling om bovenstaande maatregelen toe te passen.

9

NO01-D03-41242243-sws2

NOTITIE I.

UITGEBREIDE RESULTATEN WEGVAKTELLINGEN

NO01-D03-41242243-sws2

VERKEERSTELLING

HARDENBERGERWEG, TUBBERGEN

Motorvoertuigen

Tussen Sportlaan en Tubbergeresweg (N343)

Meetlocatie

INTENSITEITEN

UURVERLOOP WERKDAG PER RIJRICHTING

Hardenbergerweg

Doorsnede

Tubbergen

Werkdag

Ri. Noord Weekdag

Ri. Zuid

600

Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag

Tussen Sportlaan en Tubbergeresweg (N343)

Etmaal (0-24u)

5439

100%

5024

100%

2934

2705

2505

2319

Ri. 1 = Ri. Noord (Tubbergeresweg (N343))

Dag (7-19u)

4504

82,8%

4162

82,8%

2397

2214

2107

1948

Ri. 2 = Ri. Zuid (Sportlaan)

Avond (19-23u)

700

12,9%

631

12,6%

412

371

288

259

Nacht (23-7u)

235

4,3%

231

4,6%

125

120

111

112

Meting

Ochtendspits (7-9u)

712

13,1%

566

11,3%

345

273

367

293

Meetperiode: 20 november t/m 5 december 2024

Avondspits (16-18u)

967

17,8%

849

16,9%

539

477

429

372

Doorsnede Ri. Noord

500

Ri. Zuid

400 300

Methodiek: Telslangen In opdracht van: Gemeente Tubbergen Uitgevoerd door: Roelofs

UURCIJFERS

200 Doorsnede Werkdag

Ri. Noord Weekdag

Ri. Zuid

100

Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag

00:00

-

01:00

14

0,3%

28

0,6%

7

16

7

12

01:00

-

02:00

3

0,0%

10

0,2%

2

4

1

6

02:00

-

03:00

2

0,0%

5

0,1%

1

2

1

3

03:00

-

04:00

3

0,0%

4

0,1%

2

3

1

2

04:00

-

05:00

5

0,1%

5

0,1%

3

2

2

2

05:00

-

06:00

20

0,4%

14

0,3%

10

7

10

7

06:00

-

07:00

133

2,4%

110

2,2%

69

54

64

56

07:00

-

08:00

336

6,2%

261

5,2%

179

139

157

122

Doorsnede

Ri. Noord

Ri. Zuid

08:00

-

09:00

376

6,9%

305

6,1%

166

134

210

171

8u do 21-nov

5870

Gem. snelheid

56

59

53

09:00

-

10:00

311

5,7%

296

5,9%

139

136

172

160

vr 22-nov

5350

V85

66

68

61

10:00

-

11:00

310

5,7%

316

6,3%

174

170

136

146

10uza 23-nov

4750

< 30 km/u

0,4%

0,3%

0,6%

11:00

-

12:00

324

6,0%

331

6,6%

197

197

128

134

zo 24-nov

3134

30 - 40 km/u

2,8%

1,5%

4,3%

12:00

-

13:00

326

6,0%

334

6,6%

190

194

136

140

12uma 25-nov

5592

40 - 50 km/u

21,9%

14,1%

31%

13:00

-

14:00

370

6,8%

369

7,3%

185

188

185

181

di 26-nov

5244

50 - 60 km/u

44,7%

42,1%

47,8%

14:00

-

15:00

413

7,6%

403

8,0%

224

213

189

190

14uwo 27-nov

5570

60 - 70 km/u

24%

32%

14,6%

15:00

-

16:00

444

8,2%

417

8,3%

253

232

191

185

do 28-nov

5850

70 - 80 km/u

5,2%

8,3%

1,6%

16:00

-

17:00

507

9,3%

450

9,0%

302

268

205

182

16uvr 29-nov

5206

80 - 90 km/u

0,9%

1,5%

0,2%

17:00

-

18:00

461

8,5%

399

7,9%

237

209

223

190

za 30-nov

4908

> 90 km/u

0,1%

0,2%

0%

18:00

-

19:00

327

6,0%

280

5,6%

152

134

175

147

18uzo 1-dec

3150

Voertuigclassificatie

19:00

-

20:00

270

5,0%

235

4,7%

139

122

131

113

ma 2-dec

5078

Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties

20:00

-

21:00

194

3,6%

177

3,5%

124

113

70

65

20udi 3-dec

5466

L = Licht verkeer (2 assen, asafstand < 3,7 m)

21:00

-

22:00

135

2,5%

125

2,5%

87

79

48

47

wo 4-dec

5306

M = Middelzwaar verkeer (2 assen, asafstand > 3,7 m)

22:00

-

23:00

101

1,8%

93

1,8%

63

58

38

35

Z = Zwaar verkeer (3 of meer assen)

23:00

-

24:00

57

1,0%

55

1,1%

32

31

24

24

VOERTUIGVERDELING Doorsnede Werkdag

1

Ri. Noord Weekdag

Ri. Zuid

Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag

Licht (L)

4977

91,5%

4651

92,6%

90,3%

91,5%

92,9%

93,8%

Middelzwaar (M)

403

7,4%

322

6,4%

8,6%

7,5%

6,0%

5,1%

Zwaar (Z)

58

1,1%

51

1,0%

1,0%

0,9%

1,1%

1,1%

0u

0 0u

2u

4u

6u

8u

10u

12u

14u

16u

18u

20u

22u

2u 4u

ETMAALTOTALEN

6u

SNELHEID

Aantal voertuigen

22u

VERKEERSTELLING

HARDENBERGERWEG, TUBBERGEN

HARDENBERGERWEG, TUBBERGEN

Motorvoertuigen

Tussen Sportlaan en Tubbergeresweg (N343)

Tussen Sportlaan en Tubbergeresweg (N343)

Meetlocatie Hardenbergerweg Tubbergen Tussen Sportlaan en Tubbergeresweg (N343) Ri. 1 = Ri. Noord (Tubbergeresweg (N343)) Ri. 2 = Ri. Zuid (Sportlaan)

WERKDAG

WEEKDAG Doorsnede M Z 0 1 0 0 0 0 1 1

Tot 14 3 2 3

L 7 2 0 0

Ri. Noord M Z 0 0 0 0 0 0

Tot 7 2 1

L 5 1 1

Ri. Zuid M Z 0 1 0 0 0 0

Tot 7 1 1

00:00 01:00 02:00

-

01:00 02:00 03:00

L 27 10 4

Doorsnede M Z 0 1 0 0 0 0

Tot 28 10 5

L 16 4 1

Ri. Noord M Z 0 0 0 0 0 0

Tot 16 4 2

L 11 6 3

Ri. Zuid M Z 0 1 0 0 0 0

Tot 12 6 3

2 4 12 92

1 1 1 17

1 0 1 1

4 5 14 110

1 1 6 42

0 1 1 11

1 0 1 1

3 2 7 54

1 2 7 49

0 0 0 6

0 0 0 0

2 2 7 56

00:00 01:00 02:00 03:00

-

01:00 02:00 03:00 04:00

L 12 3 1 1

Meting Meetperiode: 20 november t/m 5 december 2024 Methodiek: Telslangen In opdracht van: Gemeente Tubbergen

04:00 05:00 06:00 07:00

-

05:00 06:00 07:00 08:00

3 17 109 295

1 1 22 36

0 1 1 5

5 20 133 336

1 8 54 153

0 1 1 14 24

1 0 1 1 2

2 3 10 69 179

1 2 9 56 142

0 0 1 8 12

0 0 0 0 3

1 2 10 64 157

03:00 04:00 05:00 06:00 07:00

-

04:00 05:00 06:00 07:00 08:00

Uitgevoerd door: Roelofs

08:00 09:00 10:00 11:00

-

09:00 10:00 11:00 12:00

340 281 282 296

34 27 25 24

2 3 4 4

376 311 310 324

144 122 156 180

21 15 15 14

1 1 2 2

166 139 174 197

196 159 125 116

12 11 10 10

1 1 1 2

210 172 136 128

08:00 09:00 10:00 11:00

-

09:00 10:00 11:00 12:00

230 278 272 293 308

27 25 21 20 20

4 2 3 3 3

261 305 296 316 331

119 118 122 156 184

18 16 12 12 12

2 1 1 2 2

139 134 136 170 197

111 161 150 137 125

9 9 9 8 8

3 1 1 1 2

122 171 160 146 134

12:00 13:00 14:00 15:00 16:00

-

13:00 14:00 15:00 16:00 17:00

295 335 375 401 468

26 30 33 36 32

4 5 5 6 7

326 370 413 444 507

172 163 202 227 275

15 20 19 23 22

2 2 2 4 5

190 185 224 253 302

123 172 173 174 193

11 10 14 14 10

2 3 2 3 2

136 185 189 191 205

12:00 13:00 14:00 15:00

-

13:00 14:00 15:00 16:00

308 341 373 383

21 25 26 28

4 4 4 6

334 369 403 417

179 170 196 212

13 16 16 18

2 2 2 3

194 188 213 232

130 170 177 172

9 9 10 10

2 2 2 2

140 181 190 185

17:00 18:00 19:00 20:00

-

18:00 19:00 20:00 21:00

430 310 255 186

28 16 14 7

3 1 1 1

461 327 270 194

220 140 130 118

17 11 9 5

1 0 0 1

237 152 139 124

210 170 125 68

12 4 5 2

2 1 1 0

223 175 131 70

16:00 17:00 18:00 19:00 20:00

-

17:00 18:00 19:00 20:00 21:00

419 374 265 222 169

26 22 13 12 8

5 3 2 1 1

450 399 280 235 177

247 194 124 115 107

18 13 9 8 5

3 2 1 0 0

268 209 134 122 113

172 180 141 108 62

9 9 4 4 2

2 2 1 1 0

182 190 147 113

21:00 22:00 22:00 23:00 23:00 24:00 Etmaal (0-24u) Dag (7-19u)

126 100 56 4977 4108

8 1 1 403 347

1 0 0 58 49

135 101 57 5439 4504

82 62 32 2650 2155

5 1 1 254 217

0 0 0 30 25

87 63 32 2934 2397

44 37 24 2327 1953

3 0 0 150 130

1 0 0 29 24

48 38 24 2505 2107

21:00 22:00 22:00 23:00 23:00 24:00 Etmaal (0-24u) Dag (7-19u)

118 92 54 4651 3845

7 1 1 322 274

1 0 0 51 43

125 93 55 5024

75 57 31 2476

4 1 1 203

0 0 0 25

79 58 31 2705

43 35 24 2175

3 0 0 119

1 0 0 25

65 47 35 24 2319

Avond (19-23u) Nacht (23-7u)

666 203

30 27

4 6

700 235

392 103

20 17

1 4

412 125

274 99

11 9

3 2

288 111

Avond (19-23u) Nacht (23-7u)

600 206

27 21

3 5

4162 631 231

2020 353 103

173 17 13

22 1 3

2214 371 120

1825 247 103

102 10 7

21 3 2

1948 259 112

Ochtendspits (7-9u) Avondspits (16-18u)

635 898

70 61

7 9

712 967

297 495

46 38

3 6

345 539

338 403

24 22

4 4

367 429

Ochtendspits (7-9u) Avondspits (16-18u)

508 792

52 48

6 8

566 849

237 441

34 30

2 5

273 477

271 351

18 18

4 3

293 372

Voertuigclassificatie Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties L = Licht verkeer (2 assen, asafstand < 3,7 m) M = Middelzwaar verkeer (2 assen, asafstand > 3,7 m) Z = Zwaar verkeer (3 of meer assen)

2

VERKEERSTELLING

HARDENBERGERWEG, TUBBERGEN

Motorvoertuigen

Tussen Sportlaan en Tubbergeresweg (N343)

Meetlocatie Hardenbergerweg Tubbergen Tussen Sportlaan en Tubbergeresweg (N343) Ri. 1 = Ri. Noord (Tubbergeresweg (N343))

DOORSNEDE 00:00 01:00

-

01:00 02:00

do 21-11 6 4

Meting Meetperiode: 20 november t/m 5 december 2024

02:00 03:00 04:00 05:00

-

03:00 04:00 05:00 06:00

2 0 2 26

0 2 4 14

8 2 4 0

18 18 0 2

0 2 10 18

2 4 10 26

2 0 8 22

2 4 0 26

0 2 0 20

Methodiek: Telslangen

06:00

-

07:00

164

114

58

38

132

142

134

136

122

68

42

140

140

122

In opdracht van: Gemeente Tubbergen Uitgevoerd door: Roelofs

07:00 08:00 09:00 10:00 11:00

-

08:00 09:00 10:00 11:00 12:00

408 428 348 342 310

300 310 330 400 326

96 156 334 406 418

44 66 162 248 266

312 362 240 284 298

352 374 286 298 266

370 434 362 322 350

324 428 294 306 360

264 316 378 356 334

104 240 414 412 440

52 48 122 258 272

344 360 296 236 298

380 384 322 278 358

320 390 258 286 342

12:00 13:00 14:00 15:00

-

13:00 14:00 15:00 16:00

332 384 430 454

370 430 422 442

380 404 486 404

296 246 312 284

334 362 420 384

334 326 334 472

354 374 482 476

300 380 470 424

328 338 418 464

428 492 422 420

314 328 298 288

294 342 392 424

304 350 370 434

308 412 410 452

16:00 17:00 18:00 19:00

-

17:00 18:00 19:00 20:00

534 462 412 284

462 462 264 214

344 288 180 158

246 248 138 144

574 512 394 302

518 436 306 278

512 460 270 252

498 490 384 422

500 394 314 216

364 280 180 142

274 164 160 148

448 476 296 240

524 478 348 260

544 466 262 250

20:00 21:00 22:00

-

21:00 22:00 23:00

234 130 104

154 112 94

178 154 100

100 56 62

282 204 110

152 150 126

154 110 72

248 114 114

156 104 90

160 126 74

104 66 56

172 150 92

204 164 92

174 126 104

23:00 24:00 Etmaal (0-24u)

70 5870

102 5350

100 4750

26 3134

46 5592

30 5244

42 5570

116 5850

54 5206

52 4908

24 3150

30 5078

32 5466

44 5306

Dag (7-19u) Avond (19-23u)

4844 752

4518 574

3896 590

2556 362

4476 898

4302 706

4766 588

4658 898

4404 566

4196 502

2578 374

4206 654

4530 720

4450 654

Nacht (23-7u) Ochtendspits (7-9u) Avondspits (16-18u) Validatie

274 836 996

258 610 924

264 252 632

216 110 494

218 674 1086

236 726 954

216 804 972

294 752 988

236 580 894

210 344 644

198 100 438

218 704 924

216 764 1002

202 710 1010

vr 22-11 2844 2506 53%

za 23-11 2572 2178 54%

zo 24-11 1690 1444 54%

ma 25-11 2990 2602 53%

di 26-11 2872 2372 55%

wo 27-11 3028 2542 54%

do 28-11 3200 2650 55%

vr 29-11 2796 2410 54%

za 30-11 2632 2276 54%

zo 1-12 1636 1514 52%

ma 2-12 2756 2322 54%

di 3-12 2928 2538 54%

wo 4-12 2906 2400 55%

47% 4912 386 52 91,8% 7,2% 1,0%

46% 4544 154 52 95,7% 3,2% 1,1%

46% 3026 88 20 96,6% 2,8% 0,6%

47% 5108 414 70 91,3% 7,4% 1,3%

45% 4778 414 52 91,1% 7,9% 1,0%

46% 5084 416 70 91,3% 7,5% 1,3%

45% 5350 426 74 91,5% 7,3% 1,3%

46% 4776 396 34 91,7% 7,6% 0,7%

46% 4736 146 26 96,5% 3,0% 0,5%

48% 3034 88 28 96,3% 2,8% 0,9%

46% 4640 380 58 91,4% 7,5% 1,1%

46% 5002 400 64 91,5% 7,3% 1,2%

45% 4834 426 46 91,1% 8,0% 0,9%

Ri. 2 = Ri. Zuid (Sportlaan)

Voertuigclassificatie Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties L = Licht verkeer (2 assen, asafstand < 3,7 m) M = Middelzwaar verkeer (2 assen, asafstand > 3,7 m) Z = Zwaar verkeer (3 of meer assen)

za 23-11 76 16

zo 24-11 70 44

ma 25-11 6 4

di 26-11 20 2

wo 27-11 8 0

do 28-11 10 0

vr 29-11 38 0

za 30-11 48 26

zo 1-12 64 34

ma 2-12 8 12

di 3-12 18 0

wo 4-12 6 0

6 4 6 0

18 10 6 0

0 4 8 16

2 6 4 14

10 2 2 16

DOORSNEDE

Validatie █ = Compleet en representatief █ = Niet representatief

Ri. Noord Ri. Zuid Ri. Noord

do 21-11 3112 2758 53%

█ = Niet compleet █ = Feestdag

Ri. Zuid Licht (L) Middelzwaar (M) Zwaar (Z) % Licht (L) % Middelzwaar (M) % Zwaar (Z)

47% 5424 396 50 92,4% 6,7% 0,9%

3

vr 22-11 16 6

VERKEERSTELLING

HARDENBERGERWEG, TUBBERGEN

Motorvoertuigen

Tussen Sportlaan en Tubbergeresweg (N343)

Meetlocatie Hardenbergerweg Tubbergen Tussen Sportlaan en Tubbergeresweg (N343) Ri. 1 = Ri. Noord (Tubbergeresweg (N343)) Ri. 2 = Ri. Zuid (Sportlaan) Meting Meetperiode: 20 november t/m 5 december 2024 Methodiek: Telslangen In opdracht van: Gemeente Tubbergen Uitgevoerd door: Roelofs

SNELHEDEN WEEKDAG 00:00 01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 Gemiddelde

01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 24:00

Doorsnede Gemiddelde V85 59 70 58 68 56 66 56 71 62 69 60 75 57 68 56 67 56 66 56 66 55 66 56 66 56 67 56 66 55 65 55 66 55 65 56 66 55 67 56 66 57 67 57 67 58 68 57 68 56 66

SNELHEDEN PER DAGSOORT Ri. Noord Gemiddelde V85 64 74 61 72 56 67 57 73 61 69 66 80 60 72 60 70 59 69 59 68 58 68 58 68 59 68 58 68 58 68 58 68 57 67 58 68 58 69 59 69 59 69 58 69 60 69 58 69 59 68

Ri. Zuid Gemiddelde V85 54 64 55 63 56 66 56 64 63 68 54 67 53 63 52 60 53 61 53 61 52 60 53 60 53 61 53 60 51 60 52 60 52 60 53 62 52 62 53 61 54 63 54 64 55 66 56 66 53 61

UURVERLOOP SNELHEDEN Voertuigclassificatie Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties L = Licht verkeer (2 assen, asafstand < 3,7 m) M = Middelzwaar verkeer (2 assen, asafstand > 3,7 m) Z = Zwaar verkeer (3 of meer assen)

Doorsnede Gemiddelde V85 56 66 56 66 56 66 56 66 55 66 57 67 57 67 56 66 56 66

Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Werkdag Weekdag

Ri. Noord Gemiddelde V85 58 68 58 68 58 68 58 68 58 68 60 69 59 69 58 68 59 68

Ri. Zuid Gemiddelde V85 52 60 53 61 53 61 53 61 52 61 54 62 53 62 52 61 53 61

SNELHEIDSVERDELING WEEKDAG < 30 km/u 30 - 40 km/u 40 - 50 km/u 50 - 60 km/u 60 - 70 km/u 70 - 80 km/u 80 - 90 km/u > 90 km/u

Doorsnede % Cumulatief % 0,4% 0,4% 2,8% 3,2% 21,9% 25,1% 44,7% 69,9% 24,0% 93,8% 5,2% 99,0% 0,9% 99,9% 0,1% 100,0%

Ri. Noord % Cumulatief % 0,3% 0,3% 1,5% 1,8% 14,1% 16,0% 42,1% 58,1% 32,0% 90,1% 8,3% 98,3% 1,5% 99,8% 0,2% 100,0%

Ri. Zuid % Cumulatief % 0,6% 0,6% 4,3% 4,9% 31,0% 35,8% 47,8% 83,6% 14,6% 98,2% 1,6% 99,8% 0,2% 100,0% 0,0% 100,0%

SNELHEIDSVERDELING DOORSNEDE Gemiddelde V85

80

50,0% 45,0%

70

40,0%

60

35,0%

50

30,0%

40

25,0% 20,0%

30

15,0%

20

10,0%

10

5,0% 0,0%

0 0u

4

2u

4u

6u

8u

10u

12u

14u

16u

18u

20u

22u

< 30

30 - 40

40 - 50

50 - 60

60 - 70

70 - 80

80 - 90

> 90

VERKEERSTELLING

SPORTLAAN, TUBBERGEN

Motorvoertuigen

Tussen Hardenbergerweg en Sportlaan

Meetlocatie

INTENSITEITEN

UURVERLOOP WERKDAG PER RIJRICHTING

Sportlaan

Doorsnede

Tubbergen

Werkdag

Ri. Oost Weekdag

Ri. West

140

Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag

Tussen Hardenbergerweg en Sportlaan

Etmaal (0-24u)

933

100%

833

100%

467

417

466

416

Ri. 1 = Ri. Oost (Sportlaan)

Dag (7-19u)

784

84,1%

702

84,3%

374

335

410

367

Ri. 2 = Ri. West (Hardenbergerweg)

Avond (19-23u)

115

12,3%

99

11,9%

82

72

32

28

Nacht (23-7u)

34

3,6%

32

3,8%

10

10

23

21

Meting

Ochtendspits (7-9u)

103

11,0%

81

9,7%

36

29

67

52

Meetperiode: 20 november t/m 5 december 2024

Avondspits (16-18u)

193

20,7%

161

19,3%

115

98

78

63

Uitgevoerd door: Roelofs

Ri. Oost

120

Ri. West

100 80

Methodiek: Telslangen In opdracht van: Gemeente Tubbergen

Doorsnede

60

UURCIJFERS

40 Doorsnede Werkdag

Ri. Oost Weekdag

Ri. West

20

Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag

00:00

-

01:00

2

0,2%

2

0,2%

1

1

1

1

01:00

-

02:00

0

0,0%

0

0,0%

0

0

0

0

02:00

-

03:00

0

0,0%

0

0,0%

0

0

0

0

03:00

-

04:00

0

0,0%

0

0,0%

0

0

0

0

04:00

-

05:00

0

0,0%

0

0,0%

0

0

0

0

05:00

-

06:00

0

0,0%

0

0,0%

0

0

0

0

06:00

-

07:00

25

2,7%

23

2,8%

3

3

21

20

07:00

-

08:00

63

6,8%

51

6,1%

23

19

41

32

Doorsnede

Ri. Oost

Ri. West

08:00

-

09:00

40

4,3%

30

3,6%

13

10

27

20

8u do 21-nov

1044

Gem. snelheid

29

29

29

09:00

-

10:00

62

6,6%

54

6,4%

20

18

42

36

vr 22-nov

852

V85

38

38

38

10:00

-

11:00

63

6,8%

66

7,9%

28

26

35

40

10uza 23-nov

508

< 15 km/u

2,7%

2,7%

2,7%

11:00

-

12:00

68

7,3%

66

8,0%

46

45

22

22

zo 24-nov

516

15 - 20 km/u

8,8%

9,2%

8,5%

12:00

-

13:00

44

4,7%

42

5,0%

28

26

16

16

12uma 25-nov

972

20 - 25 km/u

18,9%

19,6%

18,2%

13:00

-

14:00

47

5,0%

45

5,4%

21

20

26

25

di 26-nov

938

25 - 30 km/u

25,7%

25,3%

26,1%

14:00

-

15:00

81

8,7%

76

9,1%

31

27

50

49

14uwo 27-nov

1098

30 - 35 km/u

21,5%

21,4%

21,6%

15:00

-

16:00

78

8,4%

75

9,0%

40

37

39

38

do 28-nov

976

35 - 40 km/u

13,5%

13,1%

13,9%

16:00

-

17:00

120

12,9%

103

12,4%

74

65

46

38

16uvr 29-nov

850

40 - 45 km/u

5,7%

5,6%

5,8%

17:00

-

18:00

73

7,9%

58

7,0%

41

33

32

25

za 30-nov

638

> 45 km/u

3,2%

3,2%

3,2%

18:00

-

19:00

45

4,8%

37

4,4%

11

9

34

28

18uzo 1-dec

678

Voertuigclassificatie

19:00

-

20:00

44

4,7%

37

4,4%

26

22

18

15

ma 2-dec

848

Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties

20:00

-

21:00

32

3,4%

27

3,2%

27

22

5

4

20udi 3-dec

944

L = Licht verkeer (2 assen, asafstand < 3,7 m)

21:00

-

22:00

12

1,2%

11

1,3%

11

10

1

1

wo 4-dec

846

M = Middelzwaar verkeer (2 assen, asafstand > 3,7 m)

22:00

-

23:00

27

2,9%

25

3,0%

19

18

8

8

Z = Zwaar verkeer (3 of meer assen)

23:00

-

24:00

6

0,6%

6

0,7%

5

5

1

1

VOERTUIGVERDELING Doorsnede Werkdag

1

Ri. Oost Weekdag

Ri. West

Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag

Licht (L)

890

95,4%

797

95,6%

95,7%

95,9%

95,1%

95,3%

Middelzwaar (M)

38

4,1%

33

3,9%

3,8%

3,6%

4,4%

4,3%

Zwaar (Z)

5

0,5%

4

0,4%

0,5%

0,4%

0,5%

0,4%

0u

0 0u

2u

4u

6u

8u

10u

12u

14u

16u

18u

20u

22u

2u 4u

ETMAALTOTALEN

6u

SNELHEID

Aantal voertuigen

22u

VERKEERSTELLING

SPORTLAAN, TUBBERGEN

SPORTLAAN, TUBBERGEN

Motorvoertuigen

Tussen Hardenbergerweg en Sportlaan

Tussen Hardenbergerweg en Sportlaan

Meetlocatie Sportlaan Tubbergen Tussen Hardenbergerweg en Sportlaan Ri. 1 = Ri. Oost (Sportlaan) Ri. 2 = Ri. West (Hardenbergerweg)

WERKDAG

WEEKDAG Doorsnede M Z 0 0 0 0 0 0 0 0

Tot 2 0 0 0

L 1 0 0 0

Ri. Oost M Z 0 0 0 0 0 0

Tot 1 0 0

L 1 0 0

Ri. West M Z 0 0 0 0 0 0

Tot 1 0 0

00:00 01:00 02:00

-

01:00 02:00 03:00

L 2 0 0

Doorsnede M Z 0 0 0 0 0 0

Tot 2 0 0

L 1 0 0

Ri. Oost M Z 0 0 0 0 0 0

Tot 1 0 0

L 1 0 0

Ri. West M Z 0 0 0 0 0 0

Tot 1 0 0

0 0 0 19

0 0 0 3

0 0 0 0

0 0 0 23

0 0 0 2

0 0 0 1

0 0 0 0

0 0 0 3

0 0 0 17

0 0 0 2

0 0 0 0

0 0 0 20

00:00 01:00 02:00 03:00

-

01:00 02:00 03:00 04:00

L 2 0 0 0

Meting Meetperiode: 20 november t/m 5 december 2024 Methodiek: Telslangen In opdracht van: Gemeente Tubbergen

04:00 05:00 06:00 07:00

-

05:00 06:00 07:00 08:00

0 0 21 60

0 0 4 3

0 0 1 0

0 0 25 63

0 0 2 21

0 0 0 1 2

0 0 0 0 0

0 0 0 3 23

0 0 0 19 39

0 0 0 2 2

0 0 0 0 0

0 0 0 21 41

03:00 04:00 05:00 06:00 07:00

-

04:00 05:00 06:00 07:00 08:00

Uitgevoerd door: Roelofs

08:00 09:00 10:00 11:00

-

09:00 10:00 11:00 12:00

37 59 58 64

2 3 5 4

1 0 0 0

40 62 63 68

12 19 26 43

1 1 2 2

0 0 0 0

13 20 28 46

25 40 32 21

1 1 3 1

0 0 0 0

27 42 35 22

08:00 09:00 10:00 11:00

-

09:00 10:00 11:00 12:00

48 28 51 61 64

3 1 2 5 3

0 0 0 0 0

51 30 54 66 66

17 9 17 24 43

1 0 1 2 2

0 0 0 0 0

19 10 18 26 45

30 19 34 37 21

1 1 1 3 1

0 0 0 0 0

32 20 36 40 22

12:00 13:00 14:00 15:00 16:00

-

13:00 14:00 15:00 16:00 17:00

39 42 79 76 118

5 4 2 3 2

1 1 0 0 0

44 47 81 78 120

25 18 29 39 73

2 2 1 1 1

1 0 0 0 0

28 21 31 40 74

14 24 49 37 45

3 2 1 1 1

0 0 0 0 0

16 26 50 39 46

12:00 13:00 14:00 15:00

-

13:00 14:00 15:00 16:00

38 40 74 73

3 4 2 2

1 0 0 0

42 45 76 75

24 17 26 36

2 2 1 1

0 0 0 0

26 20 27 37

14 23 48 37

2 2 1 1

0 0 0 0

16 25 49 38

17:00 18:00 19:00 20:00

-

18:00 19:00 20:00 21:00

72 44 44 32

1 1 0 0

0 0 0 0

73 45 44 32

40 11 26 27

0 0 0 0

0 0 0 0

41 11 26 27

31 34 17 5

1 0 0 0

0 0 0 0

32 34 18 5

16:00 17:00 18:00 19:00 20:00

-

17:00 18:00 19:00 20:00 21:00

101 57 36 36 26

2 1 1 1 0

0 0 0 0 0

103 58 37 37 27

64 33 9 22 22

1 0 0 0 0

0 0 0 0 0

65 33 9 22 22

37 24 27 14 4

1 1 0 1 0

0 0 0 0 0

38 25 28 15

21:00 22:00 22:00 23:00 23:00 24:00 Etmaal (0-24u) Dag (7-19u)

12 27 6 890 747

0 0 0 38 33

0 0 0 5 4

12 27 6 933 784

11 19 5 447 356

0 0 0 18 16

0 0 0 2 2

11 19 5 467 374

1 8 1 443 391

0 0 0 21 17

0 0 0 2 2

1 8 1 466 410

21:00 22:00 22:00 23:00 23:00 24:00 Etmaal (0-24u) Dag (7-19u)

11 25 6 797 671

0 0 0 33 28

0 0 0 4 3

11 25 6 833

10 18 5 400

0 0 0 15

0 0 0 2

10 18 5 417

1 8 0 397

0 0 0 18

0 0 0 2

4 1 8 1 416

Avond (19-23u) Nacht (23-7u)

114 29

0 4

0 1

115 34

82 8

0 2

0 0

82 10

32 20

0 3

0 1

32 23

Avond (19-23u) Nacht (23-7u)

98 27

1 4

0 1

702 99 32

320 71 8

13 0 1

2 0 0

335 72 10

351 27 19

15 1 2

1 0 0

367 28 21

Ochtendspits (7-9u) Avondspits (16-18u)

97 190

5 3

1 1

103 193

33 113

2 1

0 0

36 115

63 77

3 1

1 0

67 78

Ochtendspits (7-9u) Avondspits (16-18u)

76 158

4 2

1 1

81 161

27 97

2 1

0 0

29 98

49 61

2 1

0 0

52 63

Voertuigclassificatie Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties L = Licht verkeer (2 assen, asafstand < 3,7 m) M = Middelzwaar verkeer (2 assen, asafstand > 3,7 m) Z = Zwaar verkeer (3 of meer assen)

2

VERKEERSTELLING

SPORTLAAN, TUBBERGEN

Motorvoertuigen

Tussen Hardenbergerweg en Sportlaan

Meetlocatie Sportlaan Tubbergen Tussen Hardenbergerweg en Sportlaan Ri. 1 = Ri. Oost (Sportlaan)

DOORSNEDE 00:00 01:00

-

01:00 02:00

do 21-11 0 0

Meting Meetperiode: 20 november t/m 5 december 2024

02:00 03:00 04:00 05:00

-

03:00 04:00 05:00 06:00

0 0 0 0

0 0 0 0

Methodiek: Telslangen

06:00

-

07:00

34

34

8

8

22

24

26

22

28

34

22

14

36

16

In opdracht van: Gemeente Tubbergen Uitgevoerd door: Roelofs

07:00 08:00 09:00 10:00 11:00

-

08:00 09:00 10:00 11:00 12:00

80 80 62 84 94

64 28 68 64 60

26 2 40 54 48

14 2 36 74 58

56 26 66 60 38

62 28 70 56 50

94 48 90 78 82

70 54 42 54 92

52 40 40 80 62

18 16 44 64 66

18 8 14 94 78

48 44 50 52 66

64 34 84 64 72

46 30 34 48 64

12:00 13:00 14:00 15:00

-

13:00 14:00 15:00 16:00

62 48 80 54

36 50 84 78

34 18 62 54

34 26 64 60

60 46 60 84

46 42 76 110

38 52 138 98

34 60 74 78

36 40 92 72

34 48 64 76

42 64 62 82

42 38 78 68

70 46 50 66

18 38 96 76

16:00 17:00 18:00 19:00

-

17:00 18:00 19:00 20:00

136 60 38 44

92 64 22 34

56 18 10 24

40 22 14 16

130 102 48 58

130 74 44 54

134 72 36 36

132 66 54 66

98 54 52 30

68 24 22 20

78 18 22 16

118 90 46 30

114 80 52 28

122 78 56 60

20:00 21:00 22:00

-

21:00 22:00 23:00

40 14 22

16 12 30

14 8 20

12 8 24

40 20 52

26 8 26

42 8 26

34 14 24

22 14 24

8 6 20

18 12 20

24 6 24

48 6 26

22 20 18

23:00 24:00 Etmaal (0-24u)

12 1044

6 852

12 508

2 516

4 972

4 938

0 1098

6 976

8 850

6 638

4 678

10 848

2 944

2 846

Dag (7-19u) Avond (19-23u)

878 120

710 92

422 66

444 60

776 170

788 114

960 112

810 138

718 90

544 54

580 66

740 84

796 108

706 120

Nacht (23-7u) Ochtendspits (7-9u) Avondspits (16-18u) Validatie

46 160 196

50 92 156

20 28 74

12 16 62

26 82 232

36 90 204

26 142 206

28 124 198

42 92 152

40 34 92

32 26 96

24 92 208

40 98 194

20 76 200

vr 22-11 424 428 50%

za 23-11 256 252 50%

zo 24-11 256 260 50%

ma 25-11 488 484 50%

di 26-11 468 470 50%

wo 27-11 560 538 51%

do 28-11 488 488 50%

vr 29-11 424 426 50%

za 30-11 322 316 50%

zo 1-12 334 344 49%

ma 2-12 422 426 50%

di 3-12 468 476 50%

wo 4-12 414 432 49%

50% 806 46 0 94,6% 5,4% 0,0%

50% 486 22 0 95,7% 4,3% 0,0%

50% 498 18 0 96,5% 3,5% 0,0%

50% 924 44 4 95,1% 4,5% 0,4%

50% 898 36 4 95,7% 3,8% 0,4%

49% 1050 36 12 95,6% 3,3% 1,1%

50% 912 52 12 93,4% 5,3% 1,2%

50% 822 22 6 96,7% 2,6% 0,7%

50% 618 18 2 96,9% 2,8% 0,3%

51% 656 20 2 96,8% 2,9% 0,3%

50% 824 22 2 97,2% 2,6% 0,2%

50% 894 48 2 94,7% 5,1% 0,2%

51% 814 30 2 96,2% 3,5% 0,2%

Ri. 2 = Ri. West (Hardenbergerweg)

Voertuigclassificatie Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties L = Licht verkeer (2 assen, asafstand < 3,7 m) M = Middelzwaar verkeer (2 assen, asafstand > 3,7 m) Z = Zwaar verkeer (3 of meer assen)

za 23-11 0 0

zo 24-11 0 0

ma 25-11 0 0

di 26-11 2 0

wo 27-11 0 0

do 28-11 0 0

vr 29-11 4 0

za 30-11 0 0

zo 1-12 4 2

ma 2-12 0 0

di 3-12 2 0

wo 4-12 2 0

0 0 0 0

2 0 0 0

0 0 0 0

0 0 4 2

0 0 0 0

0 0 0 0

0 0 0 2

0 0 0 0

0 0 0 0

0 0 0 0

0 0 0 0

0 0 0 0

DOORSNEDE

Validatie █ = Compleet en representatief █ = Niet representatief

Ri. Oost Ri. West Ri. Oost

do 21-11 524 520 50%

█ = Niet compleet █ = Feestdag

Ri. West Licht (L) Middelzwaar (M) Zwaar (Z) % Licht (L) % Middelzwaar (M) % Zwaar (Z)

50% 992 50 2 95,0% 4,8% 0,2%

3

vr 22-11 8 2

VERKEERSTELLING

SPORTLAAN, TUBBERGEN

Motorvoertuigen

Tussen Hardenbergerweg en Sportlaan

Meetlocatie Sportlaan Tubbergen Tussen Hardenbergerweg en Sportlaan Ri. 1 = Ri. Oost (Sportlaan) Ri. 2 = Ri. West (Hardenbergerweg) Meting Meetperiode: 20 november t/m 5 december 2024 Methodiek: Telslangen In opdracht van: Gemeente Tubbergen Uitgevoerd door: Roelofs

SNELHEDEN WEEKDAG 00:00 01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 Gemiddelde

01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 24:00

Doorsnede Gemiddelde V85 28 34 28 34 8 13 25 29 38 39 33 39 33 40 29 37 28 36 27 35 27 35 29 37 27 36 27 35 28 36 30 38 32 41 28 35 29 36 29 38 36 44 37 47 34 42 29 38

SNELHEDEN PER DAGSOORT Ri. Oost Gemiddelde V85 29 33 28 34 8 13 23 24 29 34 33 40 28 38 29 37 28 36 27 35 28 37 27 34 27 35 27 34 29 37 30 39 29 37 28 35 29 37 36 44 37 48 34 43 29 38

Ri. West Gemiddelde V85 28 36 28 29 38 39 33 39 32 40 29 37 28 35 26 35 28 36 29 38 28 37 27 35 29 37 32 40 34 43 28 35 30 37 32 40 40 45 37 45 35 42 29 38

UURVERLOOP SNELHEDEN Voertuigclassificatie Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties L = Licht verkeer (2 assen, asafstand < 3,7 m) M = Middelzwaar verkeer (2 assen, asafstand > 3,7 m) Z = Zwaar verkeer (3 of meer assen)

Doorsnede Gemiddelde V85 30 39 29 38 29 37 29 37 29 38 31 39 28 37 29 38 29 38

Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Werkdag Weekdag

Ri. Oost Gemiddelde V85 30 39 29 37 29 37 29 37 29 37 31 39 28 38 29 37 29 38

Ri. West Gemiddelde V85 30 38 29 38 29 37 29 38 30 38 30 39 28 37 29 38 29 38

SNELHEIDSVERDELING WEEKDAG < 15 km/u 15 - 20 km/u 20 - 25 km/u 25 - 30 km/u 30 - 35 km/u 35 - 40 km/u 40 - 45 km/u > 45 km/u

Doorsnede % Cumulatief % 2,7% 2,7% 8,8% 11,5% 18,9% 30,4% 25,7% 56,1% 21,5% 77,6% 13,5% 91,1% 5,7% 96,8% 3,2% 100,0%

Ri. Oost % Cumulatief % 2,7% 2,7% 9,2% 11,9% 19,6% 31,5% 25,3% 56,8% 21,4% 78,2% 13,1% 91,3% 5,6% 96,8% 3,2% 100,0%

Ri. West % Cumulatief % 2,7% 2,7% 8,5% 11,2% 18,2% 29,4% 26,1% 55,5% 21,6% 77,1% 13,9% 90,9% 5,8% 96,8% 3,2% 100,0%

SNELHEIDSVERDELING DOORSNEDE Gemiddelde V85

50 45

30,0%

25,0%

40 35

20,0%

30

15,0%

25 20

10,0%

15 10

5,0%

5 0,0%

0 0u

4

2u

4u

6u

8u

10u

12u

14u

16u

18u

20u

22u

< 15

15 - 20

20 - 25

25 - 30

30 - 35

35 - 40

40 - 45

> 45

VERKEERSTELLING

SPORTLAAN, TUBBERGEN

Bromfietsers en fietsers

Tussen Hardenbergerweg en Sportlaan

Meetlocatie

INTENSITEITEN

UURVERLOOP WERKDAG PER RIJRICHTING

Sportlaan

Doorsnede

Tubbergen

Werkdag

Ri. Oost Weekdag

Ri. West

25

Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag

Tussen Hardenbergerweg en Sportlaan

Etmaal (0-24u)

209

100%

210

100%

110

108

99

102

Ri. 1 = Ri. Oost (Sportlaan)

Dag (7-19u)

170

81,3%

170

80,9%

89

88

81

82

Ri. 2 = Ri. West (Hardenbergerweg)

Avond (19-23u)

26

12,3%

24

11,4%

16

13

10

11

Nacht (23-7u)

13

6,4%

16

7,8%

6

7

8

9

Meting

Ochtendspits (7-9u)

37

17,6%

31

14,6%

19

14

18

16

Meetperiode: 20 november t/m 5 december 2024

Avondspits (16-18u)

27

12,9%

29

13,6%

13

16

14

13

Ri. Oost

Uitgevoerd door: Roelofs

Ri. West

20

15

Methodiek: Telslangen In opdracht van: BJZ.nu

Doorsnede

10

UURCIJFERS Doorsnede Werkdag

Ri. Oost Weekdag

5

Ri. West

Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag

00:00

-

01:00

0

0,2%

2

0,8%

0

1

0

0

01:00

-

02:00

0

0,1%

2

1,2%

0

1

0

2

0u

02:00

-

03:00

0

0,0%

2

0,7%

0

1

0

0

03:00

-

04:00

0

0,1%

0

0,0%

0

0

0

0

04:00

-

05:00

0

0,1%

0

0,1%

0

0

0

0

05:00

-

06:00

2

1,0%

1

0,7%

2

1

0

0

06:00

-

07:00

9

4,3%

7

3,4%

2

2

7

5

07:00

-

08:00

17

8,1%

15

6,9%

8

6

9

8

08:00

-

09:00

20

9,5%

16

7,7%

11

8

9

8

8u do 21-nov

208

09:00

-

10:00

10

4,6%

11

5,2%

3

3

7

8

vr 22-nov

144

10:00

-

11:00

9

4,5%

11

5,3%

4

5

5

6

10uza 23-nov

156

11:00

-

12:00

15

7,3%

15

7,1%

11

11

4

4

zo 24-nov

236

12:00

-

13:00

13

6,1%

16

7,6%

7

9

5

7

12uma 25-nov

190

13:00

-

14:00

13

6,1%

13

6,4%

6

6

6

7

di 26-nov

252

14:00

-

15:00

18

8,7%

19

8,9%

10

10

8

9

14uwo 27-nov

90

15:00

-

16:00

17

8,3%

16

7,7%

9

9

8

7

do 28-nov

228

16:00

-

17:00

16

7,4%

16

7,8%

8

9

8

7

16uvr 29-nov

194

17:00

-

18:00

11

5,5%

12

5,8%

6

7

6

6

za 30-nov

214

18:00

-

19:00

11

5,2%

9

4,5%

5

5

6

5

18uzo 1-dec

248

Voertuigclassificatie

19:00

-

20:00

12

6,0%

11

5,2%

7

6

5

5

ma 2-dec

248

Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties

20:00

-

21:00

7

3,1%

6

3,0%

4

4

2

3

20udi 3-dec

238

21:00

-

22:00

5

2,2%

4

2,1%

3

2

2

2

wo 4-dec

306

22:00

-

23:00

2

1,0%

2

1,1%

1

1

1

1

23:00

-

24:00

2

0,7%

2

0,8%

0

0

1

1

0 0u

2u

4u

2u 4u

ETMAALTOTALEN

6u

Aantal voertuigen

22u

6u

8u

10u

12u

14u

16u

18u

20u

22u

bestemmingsplan TAM-omgevingsplan Hoofdstuk 22k Eschenhoek Tubbergen

Bijlage 4 AERIUS-berekening

38

Bijlagen bij de motivering (vastgesteld)

AERIUS-berekening

Eschenhoek, Tubbergen

Oktober 2025

STATUS: Definitief

AERIUS-BEREKENING ESCHENHOEK, TUBBERGEN

Status: Datum: Projectnummer: Versie:

Definitief 27 oktober 2025 2024-536 7

BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies

2

INHOUDSOPGAVE HOOFDSTUK 1

INLEIDING .................................................................................. 4

HOOFDSTUK 2

VOORGENOMEN ONTWIKKELING ..................................................... 5

HOOFDSTUK 3

UITGANGSPUNTEN ...................................................................... 7

3.1 3.2 3.3 3.4

Algemeen ............................................................................................................................................... 7 Aanlegfase – Hof woningen en overige grondgebonden woningen...................................................... 7 Aanlegfase appartementen en zorgcomplex ....................................................................................... 14 Gebruiksfase ........................................................................................................................................ 21

HOOFDSTUK 4 4.1 4.2 4.3

RESULTATEN & CONCLUSIE ...........................................................23

Aanlegfase ........................................................................................................................................... 23 Gebruiksfase ........................................................................................................................................ 23 Conclusie.............................................................................................................................................. 23

BIJLAGEN BIJ DE STIKSTOFBEREKENING .....................................................................24 Bijlage 1 Bijlage 2 Bijlage 3

Rekenresultaten aanlegfase – hof en overige grondgebonden woningen ................................. 24 Rekenresultaten aanlegfase – appartementen en zorgappartementen .................................... 25 Rekenresultaten gebruiksfase..................................................................................................... 26

BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies

3

AERIUS-berekening Eschenhoek, Tubbergen Definitief

HOOFDSTUK 1

INLEIDING

Voorliggende AERIUS-berekening heeft betrekking op de beoogde woningbouwontwikkeling die bekend staat als de Eschenhoek. Het projectgebied ligt aan de noordzijde van de kern Tubbergen aan de Sportlaan en ten noorden van de Borgstaete en voetbalvelden behorende bij sportpark De Grote Moat. Het woningbouwprogramma bestaat uit 5 vrijstaande woningen, 12 twee-onder-één-kapwoningen, 23 rijwoningen, 12 appartementen en een woonzorgcomplex met ruimte voor 32 zorgappartementen. In afbeelding 1.1 is de ligging van het projectgebied ten opzichte van Tubbergen en de directe omgeving indicatief weergegeven. Het projectgebied is aangeduid met de rode ster en rode contour.

Afbeelding 1.1

Ligging projectgebied (Bron: plattekaart.nl – bewerkt door BJZ.nu)

In het kader van het voornemen is inzicht in de te verwachten effecten van stikstof op nabijgelegen Natura 2000-gebieden nodig. BJZ.nu is gevraagd om de te verwachten stikstofemissie als gevolg van de voorgenomen ontwikkeling en de eventuele gevolgen daarvan inzichtelijk te maken. De stikstofberekening is uitgevoerd met behulp van de voorgeschreven rekentool AERIUS Calculator 2025. In voorliggend rapport wordt een toelichting op de AERIUS berekening gegeven.

BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies

4

AERIUS-berekening Eschenhoek, Tubbergen Definitief

HOOFDSTUK 2

VOORGENOMEN ONTWIKKELING

Het voornemen is om binnen het projectgebied woningbouw en een woonzorgcomplex te realiseren. Het (voorlopige) woningbouwprogramma bestaat uit 5 vrijstaande woningen, 12 twee-onder-één-kapwoningen, 23 rijwoningen, 12 appartementen en een woonzorgcomplex met ruimte voor 32 zorgappartementen. De beoogde situatie is weergegeven in afbeelding 2.1 en wordt hierna toegelicht. Het projectgebied is ruimtelijke gezien op te delen in twee delen, namelijk het noordelijk en zuidelijk deel. Beide delen zijn aan elkaar verbonden door de beoogde ontsluitingsweg tussen de Sportlaan en de Klarinet. De 12 appartementen zijn voorzien in een kleinschalig appartementengebouw. Het appartementengebouw, evenals het woonzorgcomplex zijn gepland aan de Sportlaan, in het zuiden van het projectgebied. Hier is tevens ruimte voor parkeerplaatsen en (gezamenlijke) bergingen. Hierbij wordt opgemerkt dat bij het kleinschalig appartementengebouw tevens parkeren onder het gebouw mogelijk wordt gemaakt. Het appartementengebouw bestaat uit maximaal drie bouwlagen. Het is ook voorstelbaar om hier uit te gaan van twee bouwlagen waarbij de derde laag een steile kap heeft. De appartementen worden levensloopbestendig ingericht. Zo zullen de appartementen gelijkvloers zijn en zijn de appartementen op de verdiepingen te bereiken met een lift.

Hierdoor kan een brede doelgroep worden bediend, zoals senioren, mensen die minder mobiel zijn en kleine huishoudens (1 of 2 persoons). Het woonzorgcomplex bestaat uit twee bouwlagen met mogelijkheid voor een onbewoonde kap. Het gaat hier om sociale huurwoningen voor zorgbehoevende mensen die niet (meer) geheel zelfstandig kunnen wonen. In het noordelijke deel van het projectgebied is ruimte voor grondgebonden woningen. Het gaat hierbij om een gevarieerd programma bestaande uit rijwoningen, twee-onder-één-kapwoningen en vrijstaande woningen. Bij de twee-onder-één-kapwoningen en vrijstaande woningen wordt op eigen terrein parkeervoorzieningen gerealiseerd. Bij de rijwoningen worden parkeerplaatsen langs de te realiseren ontsluitingsweg gerealiseerd. De rijwoningen worden in een hofje georiënteerd waarbij de ontsluitingsweg rondom de woningen loopt. Deze woningen bestaan uit één bouwlaag en een kap. De voornaamste doelgroep die hier bediend kan worden zijn senioren en de kleinere huishoudens (1 of 2 persoons). De vrijstaande woningen en tweekappers bestaan uit twee bouwlagen en een kap. Deze woningen zijn primair bedoeld voor doorstromers, zoals gezinnen die hun huidige woning zijn ‘ontgroeid’. Met realisatie van deze woningen wordt de (verdere) doorstroming op de woningmarkt in Tubbergen en omgeving bevorderd.

In afbeelding 2.1 is de beoogde situatie ter plaatse van het projectgebied weergegeven.

BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies

5

AERIUS-berekening Eschenhoek, Tubbergen Definitief

Afbeelding 2.1

Beoogde situatie projectgebied (Bron: ODIN)

BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies

6

AERIUS-berekening Eschenhoek, Tubbergen Definitief

HOOFDSTUK 3 3.1

UITGANGSPUNTEN

Algemeen

Het projectgebied bevindt zich op circa 3,1 kilometer afstand van het dichtstbijzijnde stikstofgevoelige Natura 2000-gebied ‘Springendal & Dal van de Mosbeek”. Ten behoeve van het voornemen zijn, in het kader van de stikstofdepositie als gevolg van het project, twee AERIUS-berekeningen uitgevoerd. Deze bestaan uit een berekening voor de aanlegfase (realisatie voornemen) en een berekening voor de gebruiksfase (gebruik voornemen). Hierna worden de uitgangspunten voor deze berekeningen en de resultaten toegelicht. De aanlegfase is opgesplitst in twee jaar. De start van de bouw is in 2026. In het eerste jaar (2026) worden de hof- en overige grondgebonden woningen gebouwd. In het tweede jaar (2027) worden de appartementen en zorgappartementen gebouwd. De woningen die gebouwd worden in het jaar 2026 worden aan het eind van 2026 opgeleverd, om deze reden is het gebruik van deze woningen meegerekend in de aanlegfase van het rekenjaar 2027. De appartementen en zorgappartementen die gebouwd worden in het rekenjaar 2027 worden eind 2027 opgeleverd. Om de volledige gebruik van de woningen te bereken is de volledige gebruiksfase gemoduleerd in het jaar dat alle woningen in gebruik worden genomen, dit is het jaar 2028.

3.2

Aanlegfase – Hof woningen en overige grondgebonden woningen

3.2.1

Algemeen

Binnen de aanlegfase (realisatie voornemen) is in voorliggend geval sprake van de volgende activiteiten (bronnen) die bijdragen aan de emissie van stikstof: 1. 2. 3. 4.

Verkeersgeneratie bouwverkeer van en naar het projectgebied; Laden en lossen van vrachtwagens; Emissie koude start bouwverkeer; Te benutten werktuigen binnen het projectgebied.

Deze fase is in de AERIUS-Calculator gemodelleerd in het rekenjaar 2026. 3.2.2

Verkeersgeneratie

3.2.2.1 Bouwrijpfase Om de grond bouwrijp te maken wordt gesteld dat de benodigde werkzaamheden 20 werkdagen duren. Gedurende deze dagen komen er twee personeelsbusjes per dag, In totaal 80 busjes, 160 bewegingen. Verder wordt ingeschat dat er maximaal 30 zware vrachtwagens nodig zijn om de benodigde materialen aan te leveren. Onderstaande tabel geeft het totaal aantal voertuigen en verkeersbewegingen weer van de bouwrijpfase. Type verkeer

Aantal voertuigen

Licht verkeer Zwaar verkeer

80 30

Aantal verkeersbewegingen (aantal voertuigen x2) 160 60

3.2.2.2 Bouwfase Voor de te bouwen vrijstaande en twee-onder-een kap woningen wordt een bouwput gegraven van in totaal 1.400 m² met een diepte van 1 meter. Hierbij is per kavel met vrijstaande woning uitgaan van een bouwput van 100 m2 en per kavel met twee-onder-één-kapwoning 75 m2.Voor de te bouwen hof-woningen wordt een bouwput gegraven van 1.750 m² met een diepte van 1 meter. In totaal moet zodoende 3.150 kubieke meter grond worden afgegraven. De initiatiefnemer heeft aangegeven dat al het zand wordt hergebruikt in het gebied voor de fundering en de bestrating en niet wordt afgevoerd. Als uiterst geval wordt er vanuit gegaan dat bij de te realiseren woningen beton wordt gestort over de gehele oppervlakte met een dikte van 25 cm. Bij een oppervlakte van 3.150 m2 resulteert dit in 787,5 m3 beton. Een

BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies

7

AERIUS-berekening Eschenhoek, Tubbergen Definitief betonvrachtwagen heeft een laadvermogen van 15 m3, waardoor er 53 vrachtwagens nodig zijn voor het leveren voor beton. Dit resulteert in 106 bewegingen van betonvrachtwagens. De verdiepingsvloeren van het de woningen bestaan uit kanaalplaatvloeren. In deze berekening wordt uitgegaan van gemiddeld drie verdiepingsvloeren.

Uitgegaan van 1 vrachtwagen per woning (38*1=38) worden deze kanaalplaatvloeren aangeleverd met 38 vrachtwagens (76 bewegingen). Bouwafval wordt afgevoerd in 10 bouwcontainers. Deze worden gebracht en op een later moment opgehaald. Dit resulteert in 10 volle vrachtwagens (20 bewegingen) en 10 lege vrachtwagens (20 bewegingen). Voor de aanvoer van bouwmaterialen wordt de volgende indeling gehanteerd: Bouwmateriaal

Aantal vrachtwagens

Gevelsteen binnen Gevelsteen buiten Kozijnen, deuren, ramen Dakbedekking, dakgoten en afwatering E&W (middelzwaar verkeer)

20 20 20 10

Aantal verkeersbewegingen (aantal vrachtwagens x2) 40 40 40 20

20

40

In totaal zijn er aan bouwmaterialen 70 zware vrachtwagens benodigd; 140 zware vrachtvoertuig bewegingen. De installatiematerialen worden aangeleverd door 20 middelzware vrachtwagens (40 bewegingen). De bouwperiode wordt ingeschat op 36 weken wat neerkomt op in totaal 180 werkdagen. Er komen 4 lichte voertuigen per dag zodat er in totaal sprake is van 720 lichte voertuigen voor het gehele project. In de onderstaande tabel zijn de totale verkeersbewegingen voor de bovenstaande activiteiten samengevat. Type verkeer

Aantal voertuigen

Licht verkeer Middelzwaar verkeer Zwaar verkeer

720 20 181

Aantal voertuigbewegingen (aantal voertuigen x2) 1.440 40 362

3.2.2.3 Aanleggen verharding en groen In het projectgebied wordt ten behoeve van het nieuwe te realiseren parkeerterrein (81 parkeerplaatsen*10 m2) 810 m2 bestraat met klinkers. Daarnaast worden er wegen toegevoegd aan het gebied. Uitgegaan word dat de wegen 5 meter breed zijn. In totaal wordt er circa 500 meter weg wordt toegevoegd. Dit resulteert in 2.500 m2 bestrating. In totaal wordt er dus 3.310 m2 bestrating toegevoegd. Uitgegaan wordt van een klinker van 210 x 105 x 100 mm met een gewicht van 1,28 kg per klinker. Bij een te bestraten/verharden oppervlak van 3.310 m2 is daarmee 819.225 kg (819,225 t) aan klinkers benodigd. Het gemiddelde laadvermogen van een vrachtwagen is 40 ton. Voor de bestrating is daarom 21 vrachtwagen; 42 bewegingen benodigd. Onder de bestrating moet circa 20 cm zand worden aangelegd. Met een verhard oppervlak van 3.310 m² is 662 m³ aan zand nodig. Hiervoor wordt het zand uit het projectgebied gebruikt. Door machinaal te bestraten kan per uur circa 50 m² aan bestrating worden aangelegd. Bij 3.310 m² is sprake van 67 afgeronde werkuren (9 werkdagen). Gedurende deze werkdag zal twee busje met werknemers het projectgebied benaderen en verlaten. Voor het aanleggen van de verharding is daarmee 18 licht voertuig; 36 bewegingen benodigd. Daarnaast wordt er in het gebied circa 3.000 m2 aan groen toegevoegd.

Dit wordt gedaan middels 50 vrachtwagens (100 bewegingen). Al met al is er voor het aanleggen van de verharding en groen sprake van de volgende verkeersbewegingen:

BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies

8

AERIUS-berekening Eschenhoek, Tubbergen Definitief Type verkeer

Aantal voertuigen

Licht verkeer Middelzwaar verkeer Zwaar verkeer

18 50 21

Aantal voertuigbewegingen (aantal voertuigen x2) 36 100 42

3.2.2.4 Werktuigen Ten behoeve van de bouwwerkzaamheden worden er een aantal werktuigen in het projectgebied ingezet. Deze voertuigen worden ofwel gebracht door een zwaar vrachtvoertuig, ofwel rijden zelf naar het projectgebied toe. Indien de werktuigen zelf naar het projectgebied toe rijden wordt worst-case verondersteld dat dit iedere dag gebeurt. Voor de graafmachines, betonstorter, mobiele hijskraan en verreiker geldt dat deze zelf van en naar het projectgebied rijden. De machines gelden als zware vrachtvoertuigen. Het aantal keer dat deze van en naar het projectgebied rijden is gebaseerd op het aantal draaiuren (zie paragraaf 3.2.5). De overige werktuigen worden telkens aan het begin van de bouwperiode door één vrachtwagen naar het projectgebied gebracht en aan het eind van de bouwperiode door één vrachtwagen opgehaald. Voor de minishovel en trilplaat geldt dat deze op dezelfde vrachtwagen worden vervoerd. Dit geldt ook voor de shovel en mini-graafmachine. In de onderstaande tabel zijn het aantal werktuigen en de hoeveelheid vrachtvoertuigen weergegeven: Werktuig

Fase

Graafmachine 1 Trekker met dumper Mini- graafmachine Graafmachine 2 Betonstorter Mobiele hijskraan Verreiker Mini- shovel Trilplaat Totaal

Bouwrijp Bouwrijp Bouwen Bouwen Bouwen Bouwen Bouwen Bouwen Bouwen

Aantal vrachtvoertuigen 13 7 2 14 2 25 7 2 2 74

Aantal voertuigbewegingen 26 14 4 28 4 50 14 4 4 148

In totaal zijn er 4 middelzware en 144 zware vrachtvoertuigen bewegingen nodig om de werktuigen van en naar het projectgebied te brengen en halen.

BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies

9

AERIUS-berekening Eschenhoek, Tubbergen Definitief 3.2.2.5 Resumé Op basis van de vorenstaande uitgangspunten is tijdens de aanlegfase van de voorgenomen ontwikkeling sprake van de volgende verkeersgeneratie: Type verkeer

Aantal voertuigen

Licht verkeer Middelzwaar verkeer Zwaar verkeer

778 72 304

Aantal verkeersbewegingen (aantal voertuigen x2) 1.556 144 608

Het verkeer dient mee worden genomen tot het moment waarop het verkeer opgaat in het heersende verkeersbeeld. Het verkeer gaat op in het heersende verkeersbeeld, wanneer het verdund is tot enkele procenten van het reeds aanwezige verkeer en dat het qua rij- en stopgedrag niet meer te onderscheiden is van het overige wegverkeer.1 In de berekening is de bronemissie ‘koude start’ opgenomen. Dit betreft de emissie die vrijkomt tijdens het draaien van de moter gedurende maximaal één minuut na het starten van het voertuig. Aangenomen wordt dat voertuigen binnen deze tijd het plangebied hebben verlaten. De emissie bij een koude start is hoger dan bij het rijdend verkeer. Daarmee is sprake van een worst-case benadering. In voorliggend geval wordt er, gezien de ligging van het projectgebied, vanuit gegaan dat het bouwverkeer de locatie bereikt en verlaat via de Sportlaan in westelijke richting. Hier slaat het verkeer rechtsaf op de Hardenbergerweg. Via de Hardenbergerweg wordt de N343 bereikt. Hier wordt gesteld dat het verkeer qua rijen stopgedrag niet meer te onderscheiden is van het overige wegverkeer 3.2.3

Emissies stationair draaien laden en lossen

Tijdens het laden en lossen van bouwmaterialen, beton, betonplaten, afvalcontainers, bestrating en zand draait een vrachtwagen stationair. Hierdoor is sprake van een NO x emitterende bron. Om deze reden is de emissie van het laden en lossen van deze vrachtwagens in de berekening meegenomen. Gemiddeld draaien deze vrachtwagens 10 minuten stationair. Voor het laden en lossen is onderscheid gemaakt tussen middelzware en zware vrachtwagens. Voor zware vrachtwagens die mobiele werktuigen komen brengen en ophalen is worstcase uitgegaan dat deze de motor stationair laten draaien. De mobiele werktuigen die zelf van en naar het projectgebied rijden laten hun motoren niet stationair draaien en zijn niet meegenomen in het aantal vrachtwagens. In onderstaande tabel is het totaal aantal uren per jaar, de emissiefactoren en de emissie weergegeven. Type Rekenjaar Vrachtaantal Maximaal Aantal Emissie kg/jaar Emissiefactor aantal uren g/uur2 laad-los totaal/jaar NOx NH3 NOx NH3 minuten Zwaar 2026 236 10 40 91,03176 0,8976 3,64 0,036 verkeer Middelzwaar 2026 70 10 12 62,7792 0,72 0,75 0,009 verkeer Totaal 4,39 0,045 Het stationair draaien is als oppervlaktebron in de AERIUS-Calculator ingevoerd onder ‘anders’. De bovenstaande emissies zijn gemodelleerd als een oppervlaktebron.

1

BIJ12, Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2024, pagina 16

2

BIJ12, Instructie gegevensinvoer voor AERIUS-Calculator 2024, pagina 72

BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies

10

AERIUS-berekening Eschenhoek, Tubbergen Definitief 3.2.4

Emissies koude start bouwverkeer

In de AERIUS-Calculator is per 1 oktober 2024 het verkeer opgesplitst in rijdend verkeer en opstartend verkeer. De emissie van voertuigen met een koude motor zijn bij het opstarten tijdelijk veel groter. In onderzoek van TNO is naar voren gekomen dat binnen de periode van 10 tot 30 seconden de voertuigen nog niet of nauwelijks van hun startlocatie zijn vertrokken. De emissie van de koude start vindt hoofdzakelijk plaats rondom de startlocatie van het voertuig en niet op de wegen met doorgaand verkeer. Na ongeveer 2 uur stilstand (zonder draaiende motor) is de motor weer koud. Dit is van belang voor het toekennen van emissie op locaties waar voertuigen tijdelijk stilstaan, zoals parkeerplaatsen. Om het aantal koude starts te bepalen zijn onderstaande uitgangspunten gebruikt: • •

•

Licht verkeer: alle voertuigen bereiken het projectgebied aan het begin van de werkdag en verlaten het projectgebied aan het eind van de werkdag: één koude start per voertuig; Middelzwaar verkeer: alle voertuigen doen het projectgebied slechts korte tijd aan voor laden en lossen waarbij de motor stationair blijft draaien (zie vorige paragraaf). Er is geen sprake van een koude start; Zwaar verkeer: alleen de mobiele werktuigen die zelf van en naar het projectgebied rijden kennen 1 koude start. Aan het einde van de werkdag vindt er een koude start plaats op het bouwterrein voordat deze mobiele werktuigen elders heen rijden. Aangezien deze werktuigen 8 uur per dag aan het werk zijn, is het aantal dagen dat deze nodig zijn, en dus het aantal koude starts dat plaatsvindt, het aantal uur dat zij gebruikt worden gedeeld door 8. De werktuigen die zelf van en naar het plangebied rijden zijn de graafmachines, trekker, de verreiker, de betonstorter en de mobiele hijskraan. Onderstaande tabel toont het aantal uren, werkdagen en koude starts per werktuig.

Werktuig

Aantal uren project

Werkdagen (uren/8)

Graafmachine 1 Graafmachine 2 Trekker met dumper Verreiker Mobiele hijskraan Betonstorter Totaal

100 106 50 50 190 16

13 14 7 7 24 2

Koude starts (1 per werkdag) 13 14 7 7 24 2 (middelzwaar verkeer) 66 zwaar verkeer, 2 middelzwaar verkeer

Dit leidt tot het volgende aantal koude starts: 778 koude starts voor licht verkeer, 2 koude starts voor middelzwaar verkeer en 66 koude starts voor zwaar verkeer. De emissie is in de AERIUS-Calculator als oppervlaktebron ingevoerd.

BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies

11

AERIUS-berekening Eschenhoek, Tubbergen Definitief 3.2.5

Emissies mobiele werktuigen

3.2.5.1 Algemeen Tijdens de realisatie van het voornemen worden er werktuigen ingezet. Deze werktuigen stoten stikstof uit en dienen om deze reden in ogenschouw genomen te worden. Voor het berekenen van het dieselverbruik is gebruik gemaakt van de Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2024. Voor het berekenen van het dieselverbruik is de volgende formule aangehouden: LBPJ = (0.095 * Pmax + 0.54) * D LBPJ staat in de bovengenoemde formule voor literverbruik per jaar. Pmax is het maximale vermogen van het werktuig en D staat voor het aantal draaiuren. Daarnaast is er rekening gehouden met het gebruik van AdBlue. Ligterink et al 20213 constateert dat voor Stage IV en V werktuigen dit 6% van het totale dieselverbruik bedraagt. In de rest van deze paragraaf zijn de werktuigen nader toegelicht en uitgewerkt. 3.2.5.2 Bouwrijpfase Graafmachine (150 kW) Bij het bouwrijp maken van het projectgebied wordt een graafmachine ingezet. Deze is 100 uur bezig (13 werkdagen). Trekker met dumper Naast een graafmachine wordt bij het bouwrijp maken ook een trekker met dumber ingezet. Deze is 50 uur (14 werkdagen) bezig. 3.2.5.3 Bouwfase Graafmachine (150 kW) Voor de te realiseren woningen wordt een bouwput gegraven van 3.150 m² met een diepte van 1 meter. In totaal wordt er dus 3.150 m3 aan grond worden afgegraven. De bakinhoud van een graafmachine is 1,5 m 3.

Zodoende zijn er 2.100 graafbewegingen nodig. 1 graafbeweging duurt 1,5 minuut. Hiervoor is de graafmachine 3.150 (afgerond 53 uur) bezig met graven. Aangenomen wordt dat 100% van de grond opgeslagen in het gebied wordt hergebruikt. De graafmachine is voor het herverdelen nog eens 53 uur bezig. In totaal is de graafmachine 106 uur (14 werkdagen) werkzaam. Betonstorter (150 kW) Voor de vloeren van de begane grond wordt beton gestort. Deze laag beton wordt gestort op een oppervlakte van 3.150 m2 met een diepte van 0,25 centimeter. In totaal wordt er dus 787,5 m3 aan beton gestort. Een betonstorter kan 50 m3 beton per uur verwerken. Dit resulteert in (afgerond) 16 uur (2 werkdagen) dat de betonstorter aan het werk is. Mobiele hijskraan (200 kW) Ten behoeve van het leggen van onder meer de betonplaten en de prefab onderdelen zal er gebruik worden gemaakt van een mobiele hijskraan. In totaal is de mobiele hijskraan 380 uur (48 werkdagen) werkzaam. De hijskraan wordt voor de 50% elektrisch ingezet (190 uur, 24 werkdagen). Verreiker (100 kW) Voor het verplaatsen van bouwmaterialen wordt een verreiker ingezet. Deze is in totaal 50 uur (7 werkdagen) werkzaam.

3

Ligterink et al., 2021. ‘AUB (AdBlue verbruik, Uren, en Brandstofverbruik): een robuuste schatting van NOx en NH3 uitstoot van mobiele werktuigen’. TNO_2021_R12305

BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies

12

AERIUS-berekening Eschenhoek, Tubbergen Definitief Trilplaat (10 kW) Zoals eerder vermeld wordt er 3.310 m2 aan verharding toegevoegd. Door machinaal te bestraten kan er circa 50 m2 per uur aan verharding worden aangelegd. Zodoende is de trilplaat circa 67 uur bezig met de verharding. Mini shovel (28 kW) Voor het aanleggen van kabels en leidingen wordt een mini shovel ingezet. Verwacht wordt dat deze mini shovel 80 uur (10 werkdagen) wordt ingezet. Mini graafmachine (28 kW) Voor het aanleggen van kabels en leidingen wordt een mini graafmachine ingezet. Verwacht wordt dat deze mini graafmachine 80 uur (10 werkdagen) wordt ingezet. 3.2.5.4 Overzicht emissie mobiele werktuigen In de onderstaande tabel zijn de gegevens zoals ingevoerd in de AERIUS-Calculator weergegeven. De werktuigen zijn in de AERIUS-berekening ingevoerd als ‘oppervlaktebron - mobiele werktuigen’. Opgemerkt wordt dat werktuigen met een vermogen van 56 kW of minder geen AdBlue verbruik hebben, evenals werktuigen op benzine. Voor deze werktuigen is dan ook geen AdBlue verbruik opgenomen in de AERIUS-Calculator. Werktuigen

Stage klasse

Aantal uren totaal

Graafmachine 1

STAGE IV, 2014-2018 ZUT

100 50

Trekker met dumper

Max. vermogen (kW)

Dieselverbruik totaal

Aantal liter AdBlue

Bouwrijpfase 100

1.004

60

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

Bouwfase Graafmachine 2

STAGE IV, 2014-2018 MUT

106

150

1.568

94

16

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

Vereiker

STAGE IV, 2014-2018

50

80

407

24

Mobiele hijskraan

STAGE IV, 2014-2018

200

200

3.908

234

Mobiele hijskraan

Elektrisch

200

Elektrisch

Elektrisch

Elektrisch

Trilplaat

Benzine, 2takt STAGE IV, 2014-2018 STAGE IV, 2014-2018

67

10

100

n.v.t.

80

28

256

n.v.t.

80

28

256

n.v.t.

Betonstorter

Mini graafmachine Mini Shovel

BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies

13

AERIUS-berekening Eschenhoek, Tubbergen Definitief

3.3

Aanlegfase appartementen en zorgcomplex

3.3.1

Algemeen

Binnen de aanlegfase (realisatie voornemen) is in voorliggend geval sprake van de volgende activiteiten (bronnen) die bijdragen aan de emissie van stikstof: 1. 2. 3. 4.

Verkeersgeneratie bouwverkeer van en naar het projectgebied; Laden en lossen van vrachtwagens; Emissie koude start bouwverkeer; Te benutten werktuigen binnen het projectgebied.

Deze fase is gemoduleerd in het rekenjaar 2027. Tevens is de gebruiksfase van de hof woningen en overige grondgebonden woningen gemoduleerd in deze fase. 3.3.2

Verkeersgeneratie bouwverkeer

3.3.2.1 Algemeen De realisatie van het voornemen heeft een tijdelijke toename van vervoersbewegingen tot gevolg, namelijk door de komst van het personeel (bouwvakkers en aannemers) en de aan- en afvoer van bouwmateriaal en bouwafval. Dit heeft tijdelijke stikstofuitstoot tot gevolg. 3.3.2.2 Bouwrijpfase Om de grond bouwrijp te maken wordt gesteld dat de benodigde werkzaamheden 20 werkdagen duren. Gedurende deze dagen komen er twee personeelsbusjes per dag, In totaal 40 busjes, 80 bewegingen. Verder wordt ingeschat dat er maximaal 20 zware vrachtwagens nodig zijn om de benodigde materialen aan te leveren. Onderstaande tabel geeft het totaal aantal voertuigen en verkeersbewegingen weer van de bouwrijpfase. Type verkeer

Aantal voertuigen

Licht verkeer Zwaar verkeer

40 20

Aantal verkeersbewegingen (aantal voertuigen x2) 80 40

3.3.2.3 Bouwfase Voor de te realiseren appartementen en zorgwoningen wordt een bouwput gegraven van 1.300 m² met een diepte van 1 meter. Ten behoeve van het appartementencomplex wordt er ook een half verdiepte parkeergarage aangelegd. Hiervoor wordt voor 729 m² een bouwput gegraven van 2 meter diep. De totale oppervlakte is 1.629 m2. In totaal moet zodoende 2443,5 kubieke meter grond worden afgegraven. De initiatiefnemer heeft aangegeven dat al het zand wordt hergebruikt in het gebied voor de fundering en de bestrating en niet wordt afgevoerd. Als uiterst geval wordt er vanuit gegaan dat bij de te realiseren appartementen beton wordt gestort over de gehele oppervlakte met een dikte van 30 cm. Bij een oppervlakte van 1.629 m2 resulteert dit in 488,7 m3 beton. Een betonvrachtwagen heeft een laadvermogen van 15 m 3, waardoor er afgerond 33 vrachtwagens nodig zijn voor het leveren voor beton. Dit resulteert in 66 bewegingen van betonvrachtwagens. De verdiepingsvloeren van het zorg- en appartementengebouw bestaan uit kanaalplaatvloeren. In deze berekening wordt uitgegaan van gemiddeld drie verdiepingsvloeren (2 verdiepingsvloeren voor de zorgwoningen en 3 verdiepingsvloeren voor het appartementencomplex). Uitgegaan wordt van 1 vrachtwagen per appartement. De kanaalplaatvloeren worden aangeleverd met 44 vrachtwagens (88 bewegingen). Bouwafval wordt afgevoerd in 5 bouwcontainers.

Deze worden gebracht en op een later moment opgehaald. Dit resulteert in 10 volle vrachtwagens (20 bewegingen) en 10 lege vrachtwagens (20 bewegingen).

BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies

14

AERIUS-berekening Eschenhoek, Tubbergen Definitief Voor de aanvoer van bouwmaterialen wordt de volgende indeling gehanteerd: Bouwmateriaal

Aantal vrachtwagens

Gevelsteen binnen Gevelsteen buiten Kozijnen, deuren, ramen Dakbedekking, dakgoten en afwatering E&W

10 10 10 5

Aantal verkeersbewegingen (aantal vrachtwagens x2) 10 10 20 10

10

20

In totaal zijn er aan bouwmaterialen 35 zware vrachtwagens benodigd; 70 zware vrachtvoertuig bewegingen. De installatiematerialen worden aangeleverd door 10 middelzware vrachtwagens (20 bewegingen). De bouwperiode wordt ingeschat op 36 weken wat neerkomt op in totaal 180 werkdagen. Er komen 4 lichte voertuigen per dag zodat er in totaal sprake is van 720 lichte voertuigen voor het gehele project. In de onderstaande tabel zijn de totale verkeersbewegingen voor de bovenstaande activiteiten samengevat. Type verkeer

Aantal voertuigen

Licht verkeer Middelzwaar verkeer Zwaar verkeer

720 10 132

Aantal voertuigbewegingen (aantal voertuigen x2) 1.440 20 264

3.3.2.4 Aanleggen verharding en groen In het projectgebied wordt ten behoeve van het nieuwe te realiseren parkeerterrein circa (42 parkeerplaatsen*10) 420 m2 bestraat met klinkers. Daarnaast worden er wegen toegevoegd aan het gebied. Uitgegaan word dat de wegen 5 meter breed zijn. In totaal wordt er circa 500 meter weg wordt toegevoegd. Dit resulteert in 2.500 m2 bestrating. In totaal wordt er dus 2.920 m2 bestrating toegevoegd. Uitgegaan wordt van een klinker van 210 x 105 x 100 mm met een gewicht van 1,28 kg per klinker. Bij een te bestraten/verharden oppervlak van 2.920 m2 is daarmee 722.700 kg (722.7 t) aan klinkers benodigd. Het gemiddelde laadvermogen van een vrachtwagen is 40 ton. Voor de bestrating is daarom 19 vrachtwagen; 38 bewegingen benodigd. Onder de bestrating moet circa 20 cm zand worden aangelegd. Met een verhard oppervlak 2.920 m² is 584 m³ aan zand nodig. Hiervoor wordt het zand gebruikt uit het projectgebied. Door machinaal te bestraten kan per uur circa 50 m² aan bestrating worden aangelegd. Bij 2.920 m² is sprake van 59 afgeronde werkuren (8 werkdagen). Gedurende deze werkdagen zal twee busje met werknemers het projectgebied benaderen en verlaten. Voor het aanleggen van de verharding is daarmee 16 licht voertuig; 32 bewegingen benodigd. Daarnaast wordt er in het gebied circa 3.000 m2 aan groen toegevoegd.

Dit wordt gedaan middels 50 vrachtwagens (100 bewegingen). Al met al is er voor het aanleggen van de verharding en groen sprake van de volgende verkeersbewegingen: Type verkeer

Aantal voertuigen

Licht verkeer Middelzwaar verkeer Zwaar verkeer

16 50 19

Aantal voertuigbewegingen (aantal voertuigen x2) 32 100 38

3.3.2.5 Werktuigen Ten behoeve van de bouwwerkzaamheden worden er een aantal werktuigen in het projectgebied ingezet. Deze voertuigen worden ofwel gebracht door een zwaar vrachtvoertuig, ofwel rijden zelf naar het projectgebied toe. Indien de werktuigen zelf naar het projectgebied toe rijden wordt worst-case verondersteld dat dit iedere dag gebeurt.

BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies

15

AERIUS-berekening Eschenhoek, Tubbergen Definitief Voor de graafmachines, betonstorter, mobiele hijskraan en verreiker geldt dat deze zelf van en naar het projectgebied rijden. De machines gelden als zware vrachtvoertuigen. Het aantal keer dat deze van en naar het projectgebied rijden is gebaseerd op het aantal draaiuren (zie paragraaf 3.2.5). De overige werktuigen worden telkens aan het begin van de bouwperiode door één vrachtwagen naar het projectgebied gebracht en aan het eind van de bouwperiode door één vrachtwagen opgehaald. Voor de mini-shovel en trilplaat geldt dat deze op dezelfde vrachtwagen worden vervoerd. Dit geldt ook voor de shovel en mini-graafmachine. In de onderstaande tabel zijn het aantal werktuigen en de hoeveelheid vrachtvoertuigen weergegeven: Werktuig

Fase

Graafmachine 1 Trekker met dumper Mini- graafmachine Graafmachine 2 Betonstorter Mobiele hijskraan Verreiker Mini- shovel Trilplaat Totaal

Bouwrijp Bouwrijp Bouwen Bouwen Bouwen Bouwen Bouwen Bouwen Bouwen

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://bestuur.tubbergen.nl/api/v1/meetings/1308/documents/26721