2026-06-25 - bijlage bij antwoorden - Financieel kompas 2026-2030
Tekst van het document
PM
Totaal Wonen & leefbaarheid
17.651 10.926
7.225 10.046
Zorg & gezondheid 29 Verzamelbudget sportaccommodaties
150
150
Vervanging atletiekbaan
1.200
Vervanging atletiekbaan (verhoging)
1.000
31 Herallocatie VDH Kringgroep en Handboogmaatschappij Westerschelde Renovatie/verduurzaming Bellamystraat 26a (gebouw Toonbeeld / Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen) 33 Renovatie twee tennisbanen TV Axel 34 Investering toilet Totaal Zorg & gezondheid
150
150
190 8.000 55 50
50
50
50
8.445
2.400
200
200
213
213
4.774
60
60
60
4.269
273
273
4.834
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
950
1.107
330
38
Jeugd & onderwijs 35 De Regenboog - Terneuzen De Regenboog - Terneuzen Bijdrage
4.569 -450
36 De Torenberg - Zaamslag 37 Speelvoorzieningen
60
38 Inventaris MFA Hoek
50
39 Herstel Brandcompartimentering Oude Vaart
40
Totaal Jeugd & onderwijs Klimaat & Duurzaamheid
Totaal Klimaat & Duurzaamheid Economie & arbeidsmarkt
Totaal Economie & arbeidsmarkt Goed bestuur
Totaal Economie & arbeidsmarkt Overzicht Overhead 40 Machines, materiaal en tractiemiddelen afd. R&B Machines, materiaal en tractiemiddelen afd. R&B - Nieuw
100
41 Renovatie Stadhuis
2.000
42 Herinrichting Stadhuis
PM
43 Inrichting kantoren
200
30
Totaal Overzicht Overhead
3.250
1.107
Totaal
33.615 14.705
360
38
8.057 15.118
35
Bijlage: Financiële data 2022 - 2029 In deze bijlage geven wij inzicht in de cijfers van de jaren 2022 tot en met 2029 op thema niveau van de begroting. De data is gebaseerd op basis van: • de gerealiseerde cijfers van de jaren 2022 – 2024; • de begrotingscijfers van de jaren 2025 - 2029 (t/m perioderapportage 1 2026).
36
Power BI Desktop
Baten en lasten per programma in bedragen en percentage Jaar Programma
1. Wonen & leefbaarheid Baten Lasten
2. Zorg & gezondheid
Baten Lasten 3. Jeugd & onderwijs Baten Lasten 4. Klimaat & Duurzaamheid Baten Lasten
5. Economie & arbeidsmarkt Baten
6. Goed bestuur Baten
7. Algemene dekkingsmiddelen
Lasten
Lasten Baten Lasten
8. Overhead Baten Lasten
9. Reserves
2022 Som van Som Bedrag van %
2023 Som van Som Bedrag van %
2024 Som van Som Bedrag van %
2025 Som van Som Bedrag van %
2026 Som van Som Bedrag van %
2027 Som van Som Bedrag van %
2028 Som van Som Bedrag van %
2029 Som van Som Bedrag van %
24.986.800 51.446.800
11% 23%
26.472.900 52.999.300
10% 20%
30.675.700 61.388.400
28.462.500 62.475.300
29.529.200 65.352.200
27.502.200 63.127.500
27.668.600 64.545.700
11% 26%
28.043.600 64.950.800
11% 26%
24.872.300 94.928.900
11% 42%
37.331.100 108.689.800
14% 41.395.200 39% 119.918.800
14% 27.051.000 41% 123.350.500
10% 27.446.100 47% 126.522.200
11% 26.461.700 50% 126.020.100
11% 26.215.700 51% 126.694.800
11% 51%
26.247.000 126.780.500
10% 50%
4.549.900 8.998.600
2% 4%
4.711.200 10.031.700
2% 4%
5.112.600 10.467.500
2% 4%
4.361.800 10.667.700
2% 4%
5.339.600 11.906.300
2% 5%
4.774.600 12.916.800
2% 5%
5.137.300 14.691.700
2% 6%
4.745.300 13.892.700
2% 5%
369.900
0%
207.400
0%
1.597.800
1%
2.810.500
1%
2.914.500
1%
2.139.600
1%
-186.400
-0%
-186.400
-0%
2.279.900
1%
2.048.000
1%
4.113.300
1%
5.581.900
2%
6.105.100
2%
5.277.000
2%
3.093.700
1%
3.043.700
1%
2.988.300
1%
1.761.400
1%
4.273.800
1%
2.963.100
1%
2.214.100
1%
2.051.100
1%
2.070.100
1%
2.090.100
1%
3.151.600
1%
2.892.600
1%
4.074.100
1%
5.088.200
2%
4.128.100
2%
4.167.700
2%
4.644.400
2%
4.662.400
2%
1.420.900
1%
1.496.200
1%
1.508.400
1%
1.563.000
1%
1.601.000
1%
1.594.000
1%
1.597.000
1%
1.597.000
1%
4.372.300
2%
5.837.000
2%
7.311.400
2%
7.499.600
3%
7.148.100
3%
7.301.500
3%
7.457.800
3%
7.538.800
3%
148.532.000 18.790.900
66% 8%
155.814.300 18.045.500
58% 198.965.000 7% 10.017.200
68% 179.584.500 3% 6.236.200
69% 177.512.600 2% -4.193.800
71% 175.516.700 -2% -1.529.100
71% 181.663.700 -1% -1.905.900
73% -1%
187.910.700 2.283.500
74% 1%
2.408.000 16.695.100
1% 7%
2.378.500 20.116.100
1% 7%
1% 7%
2.084.300 22.023.700
1% 8%
655.300 22.199.200
0% 9%
634.400 23.438.500
0% 10%
634.400 24.861.300
0% 10%
634.400 26.654.400
0% 10%
2.313.500 20.491.000
10% 21%
11% 24%
12% 26%
11% 26%
Baten
16.225.200
7%
40.597.300
15%
8.139.000
3%
12.391.000
5%
4.187.200
2%
5.319.200
2%
4.555.200
2%
3.551.200
1%
Lasten
25.677.000
11%
51.876.500
19%
54.446.700
19%
18.364.000
7%
12.234.000
5%
5.299.000
2%
5.295.000
2%
4.845.000
2%
Power BI Desktop
Baten en lasten per programma in bedragen en percentage Jaar Rubriek
Baten
2022 Som van Bedrag
Som van %
2023 Som van Bedrag
Som van %
2024 Som van Bedrag
28.462.500 27.051.000 4.361.800 2.810.500 2.963.100
Som van %
11% 11% 2% 0% 1%
26.472.900 37.331.100 4.711.200 207.400 1.761.400
10% 14% 2% 0% 1%
6. Goed bestuur 7. Algemene dekkingsmiddelen 8. Overhead
1.420.900 148.532.000 2.408.000
1% 66% 1%
1.496.200 155.814.300 2.378.500
1% 1.508.400 58% 198.965.000 1% 2.313.500
1% 1.563.000 68% 179.584.500 1% 2.084.300
1% 1.601.000 69% 177.512.600 1% 655.300
16.225.200
7%
40.597.300
15%
3%
5%
1. Wonen & leefbaarheid 2. Zorg & gezondheid 3. Jeugd & onderwijs
51.446.800 94.928.900 8.998.600
23% 42% 4%
52.999.300 108.689.800 10.031.700
20% 61.388.400 39% 119.918.800 4% 10.467.500
21% 62.475.300 41% 123.350.500 4% 10.667.700
24% 65.352.200 47% 126.522.200 4% 11.906.300
4. Klimaat & Duurzaamheid 5. Economie & arbeidsmarkt 6. Goed bestuur
2.279.900 3.151.600 4.372.300
1% 1% 2%
2.048.000 2.892.600 5.837.000
1% 1% 2%
4.113.300 4.074.100 7.311.400
1% 1% 2%
5.581.900 5.088.200 7.499.600
2% 2% 3%
7. Algemene dekkingsmiddelen 8. Overhead
18.790.900 16.695.100
8% 7%
18.045.500 20.116.100
7% 7%
10.017.200 20.491.000
3% 7%
6.236.200 22.023.700
9. Reserves
25.677.000
11%
51.876.500
19%
54.446.700
19%
18.364.000
12.391.000
11% 10% 2% 1% 1%
2026 Som van Bedrag
24.986.800 24.872.300 4.549.900 369.900 2.988.300
8.139.000
10% 14% 2% 1% 1%
2025 Som van Bedrag
1. Wonen & leefbaarheid 2. Zorg & gezondheid 3. Jeugd & onderwijs 4. Klimaat & Duurzaamheid 5. Economie & arbeidsmarkt
9. Reserves Lasten
30.675.700 41.395.200 5.112.600 1.597.800 4.273.800
Som van %
29.529.200 27.446.100 5.339.600 2.914.500 2.214.100
Som van %
27.502.200 26.461.700 4.774.600 2.139.600 2.051.100
Som van %
2029 Som Som van van % Bedrag
Som van %
11% 11% 2% -0% 1%
28.043.600 26.247.000 4.745.300 -186.400 2.090.100
11% 10% 2% -0% 1%
1% 1.594.000 71% 175.516.700 0% 634.400
1% 1.597.000 71% 181.663.700 0% 634.400
1% 73% 0%
1.597.000 187.910.700 634.400
1% 74% 0%
2%
2%
4.555.200
2%
3.551.200
1%
26% 63.127.500 50% 126.020.100 5% 12.916.800
26% 64.545.700 51% 126.694.800 5% 14.691.700
26% 51% 6%
64.950.800 126.780.500 13.892.700
26% 50% 5%
6.105.100 4.128.100 7.148.100
2% 2% 3%
5.277.000 4.167.700 7.301.500
2% 2% 3%
3.093.700 4.644.400 7.457.800
1% 2% 3%
3.043.700 4.662.400 7.538.800
1% 2% 3%
2% 8%
-4.193.800 22.199.200
-2% 9%
-1.529.100 23.438.500
-1% 10%
-1.905.900 24.861.300
-1% 10%
2.283.500 26.654.400
1% 10%
7%
12.234.000
5%
5.299.000
2%
5.295.000
2%
4.845.000
2%
5.319.200
11% 11% 2% 1% 1%
2028 Som van Bedrag 27.668.600 26.215.700 5.137.300 -186.400 2.070.100
4.187.200
12% 11% 2% 1% 1%
2027 Som van Bedrag
Power BI Desktop
Wonen en leefbaarheid Baten en lasten per programma per jaar Rubriek
61M
Baten
62M
Lasten per thema per jaar
Lasten
Jaar
65M
65M
65M
60M
63M
53M
30M
2022
2023
2026
2027
14M 14M 12M 7M
40M 31M
Rubriek
Baten
1.1. Veiligheid 1.2. Mobiliteit
1.3. Kunst, cultuur en cultureel erfgoed 1.4. Beheer openbare ruimte
1.5. Woningmarkt - Ruimtelijke ordening 1.6. Totaalplan Binnenstad Lasten 1.1. Veiligheid 1.2. Mobiliteit 1.3. Kunst, cultuur en cultureel erfgoed
1.4. Beheer openbare ruimte 1.5. Woningmarkt - Ruimtelijke ordening 1.6. Totaalplan Binnenstad
2025
2022
2026
2023
9M 9M 9M 6M
1.4. Beheer openbare ruimte
2027
2024
2028
2025
2029
2026
2027
2028
2029
1.2. Mobiliteit
1.3. Kunst, cultuur en cultureel erfgoed
1.1. Veiligheid
228.100 706.600
-29.300 795.000
53.000 349.300
53.200 350.300
53.300 351.300
54.500 353.300
54.500 353.300
1.510.300 1.783.400 2.246.600 1.827.400 1.763.900 1.894.800 1.796.000 1.796.000 18.028.200 18.837.400 20.346.800 22.260.800 21.659.800 22.018.800 22.296.800 22.671.800 3.366.700 1.312.000
4.915.700 1.700
10M 7M 6M 6M 6M
7.239.600 77.000
3.924.000 48.000
5.702.000 0
3.168.000 16.000
3.168.000 0
3.168.000 0
6.081.900 6.544.300 6.999.000 7.112.900 7.276.800 7.507.900 7.681.900 7.683.900 11.811.500 12.770.900 13.725.700 13.728.900 13.652.400 14.421.700 14.522.800 14.555.000 7.343.500 7.880.800 8.679.100 8.817.100 8.995.700 9.292.400 9.394.900 9.575.300 18.971.600 20.106.500 22.030.700 24.292.900 26.282.400 25.769.800 26.707.200 26.897.700 5.926.300 5.434.400 9.726.800 7.330.500 8.844.900 5.819.700 5.938.900 5.938.900 1.312.000 262.400 227.100 1.193.000 300.000 316.000 300.000 300.000
1.5. Woningmarkt Ruimtelijke ordening
0M 0M 0M
1.6. Totaalplan Binnenstad
Lasten per thema in percentages Thema code
-29.100 798.700
7M 7M 8M
0M
28M
25M 2024
28M
28M
28M 2023
2029
1M
30M
26M
2022
2028
19M
20M
10M
2025
26M 27M 24M 22M
51M
20M
2024
11%
14
12
13
11
15
16
1%
12%
39%
14%
22%
Power BI Desktop
Zorg en gezondheid Baten en lasten per programma per jaar Rubriek
Baten
Lasten
Jaar 128M
128M
124M
120M
Lasten per thema per jaar
128M
109M
2022
2023
41M 42M 42M 127M
100M
40M
2024
23M
20M
25M 2022
2023
Rubriek
Baten
2.1. Welzijn - Sport 2.2. Participatie 2.3. Zelfredzaamheid 2.4. Volksgezondheid 2.5. Jeugdhulp
2024
27M
27M
2025
2026
2023
2024
2025
26M
26M
26M
17M 15M
2027
2028
2029
2026
2027
2028
412.000 346.600 1.100
544.000 560.800
23.408.300 41.297.300 16.698.600 3.131.800 24.153.800
30.088.200 40.139.100 18.555.100 3.307.000 27.829.400
4M 3M
0M 2.2. Participatie
2.5. Jeugdhulp
2.1. Welzijn - Sport
1.007.800 411.600 0
1.721.900 279.600 0
1.363.000 16.600 0
1.264.200 16.600 0
1.264.200 16.600 0
21.674.800 42.705.100 20.767.100 3.717.200 34.790.300
21.029.800 41.767.900 22.368.500 3.696.300 39.358.700
21.084.500 41.703.700 20.861.500 3.438.700 40.631.700
20.942.900 41.717.000 21.250.600 3.445.600 41.038.700
21.000.200 41.742.600 21.912.700 3.445.300 38.679.700
2.3. Zelfredzaamheid
2.4. Volksgezondheid
Lasten Jeugd en WMO
2029
8.161.000 14.759.900 18.146.500 3.736.600 3.438.600 3.049.100 2.871.900 2.873.200 15.532.000 21.811.500 22.143.900 21.895.000 22.006.000 22.033.000 22.063.000 22.093.000
17.488.200 36.674.100 14.631.900 2.702.300 23.432.400
21M 21M
3M 3M
Lasten
2.1. Welzijn - Sport 2.2. Participatie 2.3. Zelfredzaamheid 2.4. Volksgezondheid 2.5. Jeugdhulp
21M 21M
17M
Categorie
829.600 349.700
2029
10M
41M
2022
2028
30M
23M
37M
2027
35M 28M
95M
2026
39M 39M
37M
30M
50M
2025
31M
20M 24M
10M 14M 2022
WMO
39M
40M
30M
Jeugd
35M
27M
17M
18M
40M
21M
41M
23M
22M 22M
2024
2026
2028
38M 22M
Power BI Desktop
Jeugd en onderwijs Baten en lasten per programma per jaar Rubriek
Baten
Lasten per thema per jaar
Lasten
Jaar 14,7M
15M
2025
2026
2027
2028
2029
11,5M 9,6M 9,0M
10M
10,7M
2024
14,3M 13,5M 12,6M
13,9M
11,9M 10,5M
2023
15M
12,9M
10,0M
2022
10,3M
10M 5M
9,0M
4,7M
5M 4,5M 2022
Baten
2023
5,3M
5,1M 4,4M 2024
Rubriek
3.1. Onderwijs 3.2. Jeugd spelen en ontmoeten Lasten 3.1. Onderwijs 3.2. Jeugd spelen en ontmoeten
2025
2022
2023
5,1M
4,8M
0,4M 0,4M 0,4M 0,4M
0M 2026
2024
2027
2025
4,7M 2029
2028
2026
2027
2028
3.1. Onderwijs
2029
3.2. Jeugd spelen en ontmoeten
Lasten per thema in percentages Thema code
4.549.900 4.708.200 3.000
5.112.600 0
4.361.800 0
5.339.600 0
4.774.600 0
5.137.300 0
4.745.300 0
31
3%
8.998.600 9.644.000 10.139.500 10.302.200 11.525.800 12.560.300 14.328.200 13.528.200 387.700 328.000 365.500 380.500 356.500 363.500 364.500
97%
32
Power BI Desktop
Klimaat en duurzaamheid Baten en lasten per programma per jaar Rubriek
Baten
Lasten per thema per jaar
Lasten
Jaar
2022
2023
2024
2025
2026
2027
2028
2029
6,1M
6M
6,1M 5,6M
5M
5,5M
5,3M
4,1M
4,1M
4M
3,1M
2,9M
2,8M 2,3M
3,1M
2,1M
3,0M
1,6M 0,4M
2,0M -0,2M
0M
0,2M
2022
2023
Rubriek
Baten
4.1. Duurzaamheid/klimaat Lasten 4.1. Duurzaamheid/klimaat 4.2. Bodemkwaliteit
5,2M
2,3M
2M
-0,2M
2024
2022
2025
2023
2026
2024
2027
2025
2026
2028
2027
2029
2028
0M
2029
0,0M 0,0M 0,0M 0,0M 4.1. Duurzaamheid/klimaat
4.2. Bodemkwaliteit
Lasten per thema in percentages Thema code
369.900
207.400 1.597.800 2.810.500 2.914.500 2.139.600
-186.400
-186.400
41
1%
2.279.900 2.032.000 4.095.300 5.546.900 6.070.100 5.242.000 3.058.700 3.008.700 16.000 18.000 35.000 35.000 35.000 35.000 35.000
99%
42
Power BI Desktop
Economie en arbeidsmarkt Baten en lasten per programma per jaar Rubriek
Baten
Lasten per thema per jaar
Lasten
Jaar
6M
2022
2023
2024
2025
2026
2027
2028
2029
4,5M 4,1M
5,1M
4,3M 4,1M
4M
4,7M
4,6M
3,6M 3,6M
4,2M
2,9M
3M
4M
2,5M
4,1M 3,0M
3,0M 2,9M
2M 2,2M
2,1M
2,1M
1M
2M
0,3M 0,3M 0,4M 0,4M
2,1M 1,8M 2022
2023
0M 2024
Rubriek
0,1M 0,2M 0,2M 0,2M
2025
2022
5.2. Toerisme en plattelandsontwikkeling 5.3. Economie
2023
2027
2024
2025
2028
2026
5.3. Economie
2029
2027
2028
2029
5.2. Toerisme en plattelandsontwikkeling
48.000
60.000 48.000
67.000 48.000
86.000 48.000
86.000 48.000
86.000 48.000
86.000 48.000
86.000 48.000
5.1. Arbeidsmarkt
Lasten per thema in percentages Thema code
Baten
5.1. Arbeidsmarkt 5.2. Toerisme en plattelandsontwikkeling 5.3. Economie Lasten 5.1. Arbeidsmarkt
2026
8%
53
52
51
4%
2.940.300 1.653.400 4.158.800 2.829.100 2.080.100 1.917.100 1.936.100 1.956.100
288.800
138.400
202.800
231.500
187.500
190.500
192.500
192.500
300.500
297.000
339.000
362.000
357.000
376.000
376.000
2.862.800 2.453.700 3.574.300 4.517.700 3.578.600 3.620.200 4.075.900 4.093.900
88%
Power BI Desktop
Goed bestuur Baten en lasten per programma per jaar Rubriek
8M
Lasten
Jaar
7,3M
7,5M
7,5M
7,3M
2022
2023
2024
2025
2026
2027
2028
2029
5,1M 4,6M
7,5M
7M 6M
Baten
Lasten per thema per jaar
7,1M
4,8M
4,1M
5,8M
4M
5M
2,8M 2,5M 2,2M
4M 4,4M
2M
2,6M 2,7M
1,6M
3M 2M 1M 1,4M 2022
1,5M
1,5M
1,6M
1,6M
1,6M
2023
2024
Baten
6.1. Transparante samenwerkende overheid 6.2. Dienstverlening 6.3. Burger en overheidsparticipatie Lasten 6.1. Transparante samenwerkende overheid 6.2. Dienstverlening 6.3. Burger en overheidsparticipatie
2025
2022
2026
2023
2027
2024
0,1M 0,0M 0,0M 0,0M
0M
1,6M
Rubriek
1,6M
2028
2025
6.1. Transparante samenwerkende overheid
2029
2026
2027
2028
6.2. Dienstverlening
Lasten per thema in percentages
2029
Thema code
582.400 838.500
671.600 201.900 185.000 185.000 175.000 175.000 175.000 824.600 1.306.500 1.378.000 1.416.000 1.419.000 1.422.000 1.422.000 0
0
0
0
0
6.3. Burger en overheidsparticipatie
0
2.759.500 4.051.300 5.122.600 5.037.100 4.625.200 4.694.700 4.781.800 4.862.800 1.612.800 1.699.700 2.188.800 2.462.500 2.522.900 2.606.800 2.676.000 2.676.000 86.000 0 0 0 0 0 0
61
62
63
0% 34%
66%
Power BI Desktop
Algemene dekkingsmiddelen Baten en lasten per programma per jaar Rubriek
Baten
0,2mld
Lasten per thema per jaar
Lasten
Jaar 0,19mld
0,18mld 0,16mld
0,20mld 0,18mld
0,18mld
2022
2023
2024
2025
2026
2027
2028
2029
6,2M
6M
0,18mld
0,15mld
3,7M
4M
0,1mld 2M
0,00mld
0,00mld
0,00mld
0,00mld
0,00mld
0,01mld
1,0M 0,4M
2022
2024
Rubriek
Baten
7.2. Treasury 7.3. OZB
7.4. OZB 7.5. Belastingen Overig
7.6. Belastingen Overig 7.7. Algemene uitkering en overige uitkeringen Gemeentefonds 7.8. Overige baten en lasten Lasten 7.2. Treasury
7.3. OZB 7.4. OZB 7.6. Belastingen Overig 7.8. Overige baten en lasten
2025
2022
1,7M 0,1M 0,1M 0,2M
0,1M 0,1M 0,1M
0,7M 0,1M -0,2M
0,00mld 2023
1,3M 0,7M 0,8M 0,9M
0M
0,0mld 0,00mld
1,3M
2026
-2M 2027
2023
2024
2028
2025
7.8. Overige baten en lasten
2029
2026
-0,9M
-1,0M
2027
2028
2029
7.3. OZB
7.4. OZB
8.137.000 8.327.000
37.785.000 8.570.000
15.359.000 8.770.000
15.736.000 9.007.000
7.854.000 9.187.000
7.854.000 9.371.000
7.854.000 9.558.000
11.092.000 766.800
11.784.000 866.300
13.510.000 746.000
13.129.000 1.084.500
13.485.000 887.600
13.754.000 892.700
14.029.000 898.700
14.309.000 898.700
385.000 406.000 430.000 409.000 477.000 485.000 494.000 503.000 121.453.200 126.294.000 137.656.000 140.833.000 138.270.000 143.694.000 149.367.000 155.138.000 119.000
0
268.000
0
-350.000
-350.000
-350.000
-350.000
114.700
729.500
1.733.200
-219.800
-285.900
-394.300
-886.900
-893.900
658.000 129.000 73.000 372.200
804.000 146.000 79.000 950.000
1.318.000 234.000 63.000 173.000
831.000 146.000 65.000 -999.000
847.000 149.000 65.000 -1.099.000
871.000 153.000 66.000 1.274.000
901.000 158.000 67.000 3.689.000
901.000 158.000 67.000 6.159.000
7.2. Treasury
Baten per thema in percentages Thema code
7.042.000 7.674.000
7.6. Belastingen Overig
77
72
74
73
75
76
5% 1% 7% 8%
79%
78
Power BI Desktop
Overhead
Baten en lasten per programma per jaar Rubriek
Baten
Lasten per thema per jaar
Lasten
Jaar
2022
2023
2024
2025
2026
30M 24,9M 22,0M 20,1M
22,2M
20,5M
16,7M
15M 16,7M
15M
10M
10M
5M
0M
20,1M
20M
20M
2029
24,9M 23,4M 22,0M
25M
23,4M
2028
26,7M
26,7M
25M
2027
2,4M
2,4M
2022
2023
Rubriek
Baten
8.1. Overhead Lasten 8.1. Overhead
2,3M
2024
5M
2,1M
2025
2022
0,7M
0,6M
0,6M
0,6M
2026
2027
2028
2029
2023
2024
2025
2026
2027
0M
8.1. Overhead
2028
2029
Lasten per thema in percentages Thema code
2.408.000
2.378.500
2.313.500
2.084.300
655.300
634.400
634.400
81
634.400
16.695.100 20.116.100 20.491.000 22.023.700 22.199.200 23.438.500 24.861.300 26.654.400
100%
Power BI Desktop
Salarissen per programma per jaar
Programma
2022
2023
2024
2025
2026
2027
2028
2029
1. Wonen & leefbaarheid 2. Zorg & gezondheid 3. Jeugd & onderwijs 4. Klimaat & Duurzaamheid 5. Economie & arbeidsmarkt
11.233.200 5.773.500 1.057.100 449.000 628.700
11.369.900 6.683.900 1.321.000 435.000 928.000
13.496.900 8.537.100 1.731.000 1.039.000 971.500
14.828.000 9.494.900 1.838.000 1.224.000 911.100
15.075.800 9.753.400 1.844.000 1.248.000 933.800
15.239.800 9.919.600 1.916.000 1.299.000 965.000
15.817.800 10.298.800 1.992.000 778.000 1.106.000
15.824.800 10.312.800 2.039.000 778.000 1.106.000
6. Goed bestuur 7. Algemene dekkingsmiddelen
3.101.000 26.000
3.494.000 35.000
3.963.500 17.000
4.280.000 162.000
4.398.800 -838.000
4.572.600 -838.000
4.748.800 -838.000
4.825.800 -838.000
35M
8.286.400 11.543.000 10.388.000 12.069.700 11.936.700 12.854.600 13.794.700 15.594.900 30.554.900 35.809.800 40.144.000 44.807.700 44.352.500 45.928.600 47.698.100 49.643.300
30M
8. Overhead Totaal
50M 45M 40M
2022
2024
2026
2028
Inhuur per programma per jaar
Programma
2022
2023
2024
1. Wonen & leefbaarheid 2. Zorg & gezondheid 3. Jeugd & onderwijs
1.607.500 2.143.000 142.500
2.129.300 1.761.700 121.000
1.983.200 1.920.300 192.800
813.200 584.100 15.000
665.400 439.900 0
665.600 446.000 0
660.400 445.000 0
660.400 445.000 0
39.000 17.300 54.100
48.000 43.100 87.500
410.000 61.300 159.900
453.000 39.500 142.500
430.000 28.200 142.500
67.000 28.200 142.600
0 28.200 134.500
0 28.200 134.500
0
0
0
0
0
0
0
4. Klimaat & Duurzaamheid 5. Economie & arbeidsmarkt 6. Goed bestuur 7. Algemene dekkingsmiddelen 8. Overhead Totaal
2025
2026
2027
2028
2029
816.100 655.500 557.500 1.221.000 1.015.000 1.036.000 894.200 894.200 4.819.500 4.846.100 5.285.000 3.268.300 2.721.000 2.385.400 2.162.300 2.162.300
5M
4M
3M
2M
2022
2024
2026
2028
Power BI Desktop
Belastingen op producenten, huishoudens en leges en andere rechten (baten)
Rubriek
Baten 1. Wonen & leefbaarheid
Afval Begraafplaatsen en crematoria Openbaar groen en (openlucht) recreatie Openbare orde en veiligheid Parkeren Riolering Verkeer en vervoer Wonen en bouwen 2. Zorg & gezondheid Maatwerkvoorzieningen Samenkracht en burgerparticipatie 4. Klimaat & Duurzaamheid
Milieubeheer 5. Economie & arbeidsmarkt Bedrijvenloket en bedrijfsregelingen Economische promotie
6. Goed bestuur
Burgerzaken 7. Algemene Belastingen overig
OZB niet-woningen OZB woningen Parkeerbelasting
8. Overhead Overhead
2022
2023
2024
2025
2026
2027
2028
Totale baten belastingen, leges en andere rechten per jaar
2029 50M
8.625.000 801.000 60.000
9.005.000 10.036.000 10.495.000 10.779.000 10.994.000 11.214.000 11.438.000 847.000 800.400 594.000 594.000 594.000 594.000 594.000 57.000 54.000 62.000 62.000 62.000 62.000 62.000
14.600 39.200 5.600.000 83.000 2.462.000
16.000 40.000 6.086.000 82.000 2.648.000
17.900 38.000 6.424.000 142.000 1.895.000
31.300 52.000 6.921.000 64.000 2.265.000
31.500 52.000 7.108.000 65.000 2.265.000
31.600 52.000 7.250.000 66.000 2.265.000
32.800 52.000 7.395.000 68.000 2.265.000
32.800 52.000 7.543.000 68.000 2.265.000
7.200
8.600
10.000
6.800
6.900
7.000
7.200
7.200
400
1.000
1.000
1.800
1.800
1.800
1.900
1.900
1.100
1.100
1.100
1.100
1.100
126.000
125.700
125.800
143.000
129.000
130.000
131.000
131.000
1.513.000
767.000
916.000
876.000
900.000
918.000
936.000
956.000
693.700
687.600
1.160.500
1.251.000
1.264.000
1.267.000
1.270.000
1.270.000
366.000
349.000
359.000
409.000
420.000
428.000
437.000
446.000
11.092.000 11.784.000 13.510.000 13.129.000 13.485.000 13.754.000 14.029.000 14.309.000 7.674.000 723.800
8.327.000 821.300
8.570.000 716.900
8.770.000 1.056.400
9.007.000 859.500
9.187.000 864.600
9.371.000 870.600
9.558.000 870.600
0
100
0
1.300
1.300
1.400
1.400
1.400
49,6M 48,7M 47,9M
48M 47,0M
46,1M 46M 44,8M
44M
41,7M
42M
40M 39,9M 2022
2024
2026
2028
Power BI Desktop
Verbonden partijen
Subcategorie verbonden partijen 2022
2023
2024
2025
2026
2027
2028
2029
Verbonden partij: Aan-z Verbonden partij: CVV Verbonden partij: Dethon Verbonden partij: GGD Verbonden partij: Jeugd
5.424.093 2.270.401 10.471.573 2.410.168 22.368.890
6.109.523 2.732.913 10.483.485 2.977.129 23.451.560
7.362.306 2.956.600 10.575.513 3.440.756 27.960.940
7.935.964 3.140.609 9.761.129 3.743.787 30.920.022
8.223.437 3.266.000 9.371.879 3.783.244 35.408.080
8.504.196 3.396.382 9.187.251 3.783.244 36.614.130
8.792.215 3.531.970 8.920.474 3.783.244 36.936.224
8.792.215 3.531.970 8.920.474 3.783.244 34.574.837
1.253.068 1.178.788
1.051.355 1.236.556
1.420.628 1.610.077
1.455.967 1.493.989
1.455.967 1.715.373
1.455.967 1.791.702
1.455.967 1.868.030
1.455.967 1.868.030
Verbonden partij: Sabewa Verbonden partij: VRZ Totaal
960.210 1.150.364 1.864.034 1.182.194 1.211.341 1.243.554 1.289.350 1.289.350 4.227.146 4.337.412 4.626.631 4.721.164 4.721.164 4.876.965 4.938.360 4.938.360 50.564.336 53.530.297 61.817.486 64.354.825 69.156.485 70.853.391 71.515.834 69.154.447
Verbonden partij: OLAZ Verbonden partij: RUD Zeeland
Lasten verboden partijen per jaar Jaar
40M 35M
2022
2023
2024
2025
2026
2027
2028
2029
37M 35M
31M
30M
28M 22M
20M
10M 11M
10M
9M 9M 5M
7M
8M 9M 4M 5M 5M 5M
2M
3M 4M 4M
3M 4M 2M 3M
1M 2M 2M 2M
1M 1M 1M 1M
Verbonden partij: RUD Zeeland
Verbonden partij: OLAZ
1M
2M 1M 1M
0M Verbonden partij: Jeugd
Verbonden partij: Dethon
Verbonden partij: Aan-z
Verbonden partij: VRZ
Verbonden partij: GGD
Verbonden partij: CVV
Verbonden partij: Sabewa