CConstaterende datTerneuzen
Koppel je AI →
Document · PDF

2024-09-26 a. Vaststelling Integraal Huisvestingsplan (IHP) Gemeente Terneuzen 2024 - ontwerpbesluit

gemeenteraad 26 september 2024, gemeente TerneuzenBij agendapunt: Vaststelling Integraal Huisvestingsplan (IHP) Gemeente Terneuzen 202426.731 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 3 van 4

• Bij zowel nieuwbouwprojecten als levensduur verlengende renovatie wordt er een extra frictiebudget toegevoegd van € 300.000,- ten behoeve van oplossingen voor de netcongestie. • Bovenop de bouwkosten wordt een voorzieningen post opgenomen van 10% van de bouwkosten om bijkomende kosten te dekken voor de buitenruimte met speelaanleidingen etc.

55/84

51

Daarnaast zijn er ook projectspecifieke baten en lasten die niet zijn meegenomen in deze berekening. Deze baten en lasten zijn ook beschreven in paragraaf 4.4. Het gaat om: • Paalfundering • Sloopkosten en kosten bouwrijp maken • Kosten aankoop gronden en opbrengsten vrijkomende gronden (indien nodig) • Asbest sanering (indien nodig) • Aanpassingen aan infrastructuur (bv. kiss&ride of parkeren) • Meerkosten als gevolg van stedenbouwkundige randvoorwaarden • Aansluiting op een warmtenet of elektriciteitsnet (transformatorhuisje) • Verhuiskosten • Contextuele factoren • Investeringen ten behoeve van huisvesting kinderopvang • Huurinkomsten huisvesting kinderopvang • Overig

56/84

52

7.2. Investering IHP periode 2024-2028 Op basis van de beschreven scenario’s in hoofdstuk 6 bedraagt de raming voor de komende IHP periode € 110.480.741. Figuur 17 geeft de kosten weer. Dit betreft de gemeentelijke investering en de geschatte kosten voor de schoolbesturen van de uitgangspunten en de fasering zoals beschreven in hoofdstuk 6. De kosten van de lopende projecten MFA Hoek, IKC de Kreeke en IKC de Steiger zijn hier niet in meegenomen. Dit geldt ook voor het voorbereidingskrediet voor Zaamslag. Hiervoor is reeds vanuit IHP 2020 een bedrag opgenomen. Gemeente Terneuzen

Totaal

Eenmalig kosten (gemeente Terneuzen)

School

Primair onderwijs Axel € 262.500

€ 262.500

€0

€0

voorbereidingskrediet Othene

€ 250.000

€ 250.000

€0

€0

Prins Willem van Oranjeschool

€ 712.078

€ 628.748

€ 83.330

€0

€ 7.854.741

€ 6.115.159

€ 453.631

€ 1.285.952

€ 75.000.000

n.t.b.

n.t.b.

n.t.b.

De Regenboog

€ 5.401.421

€ 4.119.418

€ 449.909

€ 832.094

De Wingerd (Campus)

€ 20.000.000

n.t.b.

n.t.b.

€0

€0

€0

€0

€0

voorbereidingskrediet Terneuzen

Koewacht De Vlaswiek Voortgezet onderwijs Lodewijk College (Campus) (Voortgezet) Speciaal onderwijs

De Argo (Campus)

€0

€0

€0

€0

Totaal

€ 109.480.741

€ 11.375.825

€ 1.986.870

€ 2.118.046

Reeds opgenomen in de gemeentelijke begroting Lodewijk College Oude Vaart Nieuwbouw (campusvorming) (krediet verstrekt)6

€ 75.000.000

n.t.b.

n.t.b.

n.t.b.

De Sprong - Schuberthof (Campus)

VSO

€ 21.000.000

n.t.b.

n.t.b.

€0

Totaal

€ 96.000.000

€ 20.000.000

€ 1.000.000

€0

Extra

€ 14.480.741

€ 11.375.825

€ 986.870

€ 2.118.046

7

Figuur 17: Overzicht van de investeringskosten

De scholen dragen bij aan boven normatieve kwaliteit met als doel om de exploitatielasten voor de school te verlagen onder andere op het gebied van onderhoud en energie. Deze bijdrage is ingeschat op de maximale boven normatieve kwaliteit. Per situatie moet via een businesscase verder onderzocht worden of deze bijdrage realistisch is.

6 Bedrag is excl. resterende boekwaarde. De verwachting is dat we dit wegstrepen tegen de inkomsten

van de vrijkomende locaties 7 Bedrag is excl. resterende boekwaarde. De verwachting is dat we dit wegstrepen tegen de inkomsten

van de vrijkomende locaties

57/84

53

7.3. Effect gemeentelijke begroting Bij het bepalen van het effect op de gemeentelijke begroting zijn de nieuwe kapitaallasten als gevolg van de investeringen in beeld gebracht. Bij het berekenen van de kapitaallasten zijn de volgende uitgangspunten gehanteerd; • Rekenrente: 2,5% • Prijsindex ten behoeve van bepalen van toekomstige investering 5% voor de eerste 4 jaar en daarna 2% • Afschrijvingsmethode: lineair • Afschrijvingstermijn bij nieuwbouw en vernieuwbouw: 40 jaar • Afschrijvingstermijn renovatie: 25 jaar

Nieuwe kapitaallasten n.a.v. extra investeringen IHP 2024-2028 € 700.000 € 600.000 € 500.000 € 400.000 € 300.000 € 200.000 € 100.000 €2025

2026

2027

2028

2029

Figuur 18: Nieuwe kapitaallasten n.a.v. extra investeringen IHP 2024-2028

De realisatie van de voorgestelde scenario’s voor het nieuwe IHP betekent dat er na 2028 ongeveer € 620.000,- aan nieuwe kapitaallasten gedekt moet worden. Bovenstaande figuur laat hiervan de opbouw zien. Dit is exclusief de projecten die reeds zijn opgenomen in de begroting (Campus Terneuzen en de lopende projecten)

58/84

54

Bijlagen

59/84

55

De Kreeke De Steiger Prinses Marijke Sterrenpracht De Warande De Vlaswiek De Torenberg De Argo De Regenboog De Wingerd De Sprong Sint Antonius De Driesprong Ds. D. L. Aangeenbrugschool De Oude Vaart De Irisschool & de Parel Het Mozaïek Laureyn De Kameleon De Twijn Prins Willem van Oranje ’t Geuzennest KC de Stelle De Statie Lodewijk College

2025 2024

X X X X X

X

2025 2024

X X X X X

X X

X X X X X X X

2025

2025

X X X X X

X

60/84

X X X X X X X X X X X X X X

X X X X

X

Binnen onderhoud 100% schoolbestuur

X

X

X X X

X X X X X

X X X X X X X X

X X X X X

X

Binnen onderhoud 60% gemeente, 40% schoolbestuur

Buitenonderhoud 100% schoolbestuur

Buitenonderhoud 100% gemeente

Juridisch eigendom schoolbestuur

Juridisch eigendom woningcoöperatie

Juridisch eigendom gemeente

Bijlage 1 Lokale huisvestingssituatie De gemeente Terneuzen is juridisch eigenaar van 8 gebouwen met een combinatie onderwijs/opvang. Vanaf september 2024 komt daar het gebouw van IKC de Steiger bij en medio 2025 de gebouwen van de Kreeke in Westdorpe en de multifunctionele accommodatie in Hoek. Twee gebouwen met onderwijs/opvang worden gehuurd van een woningbouwcoöperatie waarin de onderwijsruimtes in gebruik zijn gegeven aan Elevantio. . Met de schoolbesturen is overleg geweest en overeenstemming bereikt over de overheveling van de middelen voor (buiten) onderhoud voor de gebouwen waarvan de gemeente het juridisch eigendom bezit met uitzondering van de Argo. Voor de scholen waarvan het juridisch eigendom bij het schoolbestuur ligt, wordt niets gewijzigd. Dit betekent dat de schoolbesturen zelf verantwoordelijk blijven voor binnen- en buitenonderhoud. Er zijn duidelijke afspraken gemaakt tussen gemeente en beide schoolbesturen om de samenhang en afstemming voor het borgen van de kwaliteit van het binnen- en buitenonderhoud van de brede schoolgebouwen toekomstbestendig te houden. Op basis van de Rijksbaten die door de schoolbesturen jaarlijks als vergoeding wordt ontvangen vindt de overdracht van middelen aan de gemeente plaats. De jaarlijks te ontvangen middelen voor buitenonderhoud voor de brede scholen wordt het daaropvolgend boekjaar voor 100% overgedragen aan de gemeente.

Op basis van de verdeling Rijks bekostiging ontvangt de gemeente 60% van de middelen voor het binnen onderhoud van het schoolbestuur. Voor de schoolbesturen blijft 40% beschikbaar voor het binnen onderhoud waarvoor het schoolbestuur verantwoordelijk is binnen de brede school.

X X X X

X

X

56

Bijlage 2 Factsheets gebouwen

61/84

57

De Irisschool - CBS De Parel ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Elevantio

Adres:

Schelpenlaan 1A 4533 DW Terneuzen

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Basisonderwijs

Brinnummer:

13EC00 / 10YW00

Denominatie:

Openbaar

GEBOUW Juridisch eigendom:

Gemeente

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

2011

Uitbreiding(en): Renovatie(s): Inbreiding(en)

FINANCIËN

2022 afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

Energie + water

maanden

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€

Boekwaarde:

5.001.545

31-12-2023

per

€9

Beoordeling PO benchmark - Energie + water Categorie bouwjaar: 2001 - 2015

CAPACITEIT GEBOUW

Categorie capaciteit: 2.001 - 4.000 m² 2

Onderwijsruimte:

2.536

m bvo

Overig:

659

m 2 bvo

Inpandige gymzaal:

460

Totale capaciteit:

20

Aantal speellokalen:

1

Aantal lokalen overig:

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

€ 23

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€ 33

2

Aantal gymzalen:

1

Beoordeling PO benchmark - Onderhoud

2

Totaal aantal lokalen:

22

Categorie bouwjaar: 2001 - 2015

m bvo

3.655

Aantal lokalen:

m bvo

Gemiddeld Laag

Categorie capaciteit: 2.001 - 4.000 m² 2

Tijdelijke huisvesting:

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 2175 m² bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

415

per

01-10-2023

Gebruikers onderwijsruimte: De Irisschool

1.261

m² bvo

(enkel)

€250.000

De Irisschool

1.275

m² bvo

(enkel)

€200.000

659

m² bvo

€150.000

Gebruikers overige ruimte: SKZV

€100.000 €50.000 €2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 10% toename

2024

-

2039 DUURZAAMHEID

600 500 400

- Gem. verbruik gas

-

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik elektra

-

kWh per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik water

-

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik warmte

-

GJ per m ² bvo per jaar

Energielabel: 300

CO₂-uitstoot (indicatie): WEii-indicatie:

200

= ( kWh/m² per jaar)

Zonnepanelen: 100

Andere duurzaamheidsaspecten:

0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

Opheffingsnorm

2031

2033

2035

2037

2039

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

2011

(Schaal 1 tot 5)

Leerling aantal

Totaaloordeel CAPACITEIT VS BEHOEFTE -2% leegstand in 2039 Inclusief andere gebruikers →

Uitstraling

-

-

-

-

2

Bouwkundige staat

-

-

-

-

3

98% tekort

6.000

Veiligheid

2

5.000

Onderwijskundig

4.000

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Exploitatie

3.000 2.000

2

Binnenmilieu

1.000 0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

2039

m² bvo onderwijs behoefte

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit

m² bvo onderwijs beschikbaar

tijdelijke huisvesting

5 -

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

OPMERKINGEN

Het speellokaal wordt gedeeld kinderopvang. De scholen ruilen indien nodig onderling lokalen uit.

62/84

2

De Kameleon ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Elevantio

Adres:

Leliestraat 26 4537 RJ Terneuzen

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Basisonderwijs

Brinnummer:

08JW00

Denominatie:

RK

GEBOUW Juridisch eigendom:

Woningcorporatie

Economisch claimrecht:

Woningcorporatie

Bouwjaar initieel:

2009

Uitbreiding(en): Renovatie(s): FINANCIËN

Inbreiding(en) afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

Energie + water

maanden

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€

Boekwaarde:

75.348

per

31-12-2023

€ 11

Beoordeling PO benchmark - Energie + water Categorie bouwjaar: 2001 - 2015

CAPACITEIT GEBOUW

Categorie capaciteit: < 1.000 m² 2

Onderwijsruimte:

895

m bvo

Overig:

992

m 2 bvo

Inpandige gymzaal:

558

Totale capaciteit:

2

2

Aantal lokalen:

m bvo

2.445

m bvo 2

Tijdelijke huisvesting:

7

Aantal speellokalen:

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

€ 17

Aantal lokalen overig: 3

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€ 39

Aantal gymzalen:

1

Beoordeling PO benchmark - Onderhoud

Totaal aantal lokalen:

11

Categorie bouwjaar: 2001 - 2015

Laag

Categorie capaciteit: < 1.000 m²

Laag

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 875 m² bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

141

per

01-10-2023

Gebruikers onderwijsruimte: SKZV

66

m² bvo

Gebruikers overige ruimte: GGD

86

m² bvo

SKZV

351

m² bvo

Gemeente

555

m² bvo

(dubbel)

€70.000 €60.000 €50.000 €40.000 €30.000 €20.000 €10.000 €2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE -11% afname

2024

-

2039 DUURZAAMHEID

180

- Gem. verbruik gas

-

m³ per m ² bvo per jaar

160

- Gem. verbruik elektra

-

kWh per m ² bvo per jaar

140

- Gem. verbruik water

-

m³ per m ² bvo per jaar

120

- Gem. verbruik warmte

-

GJ per m ² bvo per jaar

100

Energielabel:

80

CO₂-uitstoot (indicatie):

60

WEii-indicatie:

40

Zonnepanelen:

20

Andere duurzaamheidsaspecten:

0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

Opheffingsnorm

2031

2033

2035

2037

2039

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

= ( kWh/m² per jaar)

2009

(Schaal 1 tot 5)

Leerling aantal

Totaaloordeel CAPACITEIT VS BEHOEFTE -7% leegstand in 2039 Inclusief andere gebruikers →

Uitstraling

-

-

-

-

4

Bouwkundige staat

-

-

-

-

3

-7% leegstand

1.200

Veiligheid

2

1.000

Onderwijskundig

800

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Exploitatie

600 400

3

Binnenmilieu

200 0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

2039

m² bvo onderwijs behoefte

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit

m² bvo onderwijs beschikbaar

tijdelijke huisvesting

4 -

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

OPMERKINGEN

De school is in basis gebouwd voor een capaciteit van 100 leerlingen. De gemeente en schoolbestuur zijn overeen gekomen dat er een leerlingenaantal van maximaal 139 gehanteerd wordt.

63/84

3

De Oude Vaart ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Elevantio

Adres:

Tamarindestraat 4 4537 XH Terneuzen

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Basisonderwijs

Brinnummer:

13NZ00

Denominatie:

PC

GEBOUW Juridisch eigendom:

Schoolbestuur

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

2008

Uitbreiding(en): Renovatie(s): FINANCIËN

Inbreiding(en) afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

maanden €

Boekwaarde:

1.895.607

per

31-12-2023

2.002

2

m bvo

Inpandige gymzaal: 2.002

Aantal lokalen:

18

Aantal speellokalen:

1

Categorie bouwjaar: 2001 - 2015

Hoog

Categorie capaciteit: 2.001 - 4.000 m²

Hoog

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

€ 24

Aantal lokalen overig:

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€ 23

Aantal gymzalen:

Beoordeling PO benchmark - Onderhoud

2

Totaal aantal lokalen:

m bvo

Totale capaciteit:

€6

2

m 2 bvo

Overig:

€ 16

Beoordeling PO benchmark - Energie + water

CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:

Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

m bvo

19

Categorie bouwjaar: 2001 - 2015

Gemiddeld Laag

Categorie capaciteit: 2.001 - 4.000 m² 2

Tijdelijke huisvesting:

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 1190 m² bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

221

per

01-10-2023

Gebruikers onderwijsruimte: SKZV

200

m² bvo

(enkel)

€150.000 €100.000

Gebruikers overige ruimte:

€50.000

€2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE -10% afname

2024

-

2039 DUURZAAMHEID

300 250 200

- Gem. verbruik gas

3,6

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik elektra

28

kWh per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik water

0,2

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik warmte

-

GJ per m ² bvo per jaar

Energielabel: 150

CO₂-uitstoot (indicatie): WEii-indicatie:

100

Zeer zuinig

= (69 kWh/m² per jaar)

Zonnepanelen: 50

Andere duurzaamheidsaspecten:

0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

Opheffingsnorm

2031

2033

2035

2037

2039

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

2008

(Schaal 1 tot 5)

Leerling aantal

Totaaloordeel CAPACITEIT VS BEHOEFTE -40% leegstand in 2039 Inclusief andere gebruikers →

Uitstraling

-

-

-

-

3

Bouwkundige staat

-

-

-

-

3

-30% leegstand

2.500

Veiligheid

3

2.000

Onderwijskundig 1.500

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Exploitatie 1.000

3

Binnenmilieu

3

500

0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

2039

m² bvo onderwijs behoefte

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit

m² bvo onderwijs beschikbaar

tijdelijke huisvesting

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

OPMERKINGEN

De school huisvest TEK-leerlingen.

64/84

2

De Twijn ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Elevantio

Adres:

Professor Zeemanstraat 216 4532 JM Terneuzen

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Basisonderwijs

Brinnummer:

11ZE00

Denominatie:

Samenwerking

GEBOUW Juridisch eigendom:

Gemeente

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

1970

Uitbreiding(en):

1994

Renovatie(s): FINANCIËN

Inbreiding(en) afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

Energie + water

maanden

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€

Boekwaarde:

1.018.462

per

31-12-2023

€8

Beoordeling PO benchmark - Energie + water Categorie bouwjaar: 1966 - 1985

CAPACITEIT GEBOUW

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m² 2

Onderwijsruimte:

1.405

m bvo

Overig:

571

m 2 bvo

Inpandige gymzaal:

Aantal lokalen:

1.976

Aantal speellokalen:

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

€ 40

Aantal lokalen overig: 4

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€ 30

Aantal gymzalen:

Beoordeling PO benchmark - Onderhoud

2

2

Totaal aantal lokalen:

m bvo

Totale capaciteit:

10

m bvo

14

Categorie bouwjaar: 1966 - 1985

Gemiddeld Hoog

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m² 2

Tijdelijke huisvesting:

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 1085 m² bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

192

per

01-10-2023

Gebruikers onderwijsruimte: Prokino

60

m² bvo

(enkel)

€200.000 €150.000 €100.000

Gebruikers overige ruimte: Wijkfunctie SKZV

197

m² bvo

374

m² bvo

€50.000 €2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 13% toename

2024

-

2039 DUURZAAMHEID

250 200 150

- Gem. verbruik gas

-

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik elektra

-

kWh per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik water

-

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik warmte

-

GJ per m ² bvo per jaar

Energielabel: CO₂-uitstoot (indicatie):

100

WEii-indicatie:

= ( kWh/m² per jaar)

Zonnepanelen:

50

Andere duurzaamheidsaspecten:

0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

Opheffingsnorm

2031

2033

2035

2037

2039

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

1970

1994

(Schaal 1 tot 5)

Leerling aantal

Totaaloordeel CAPACITEIT VS BEHOEFTE -8% leegstand in 2039 Inclusief andere gebruikers →

Uitstraling

-

-

-

-

3

Bouwkundige staat

-

-

-

-

3

-4% leegstand

1.600

Veiligheid

1.400 1.200

Onderwijskundig

1.000

3 -

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Exploitatie

800 600

3

Binnenmilieu

400 200 0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

2039

m² bvo onderwijs behoefte

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit

m² bvo onderwijs beschikbaar

tijdelijke huisvesting

3 -

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

OPMERKINGEN

65/84

3

IKC Stelle-Zeemeeuw ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Elevantio

Adres:

Wagnerhof 3 4536 BP Terneuzen

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Basisonderwijs

Brinnummer:

13DO00

Denominatie:

PC

GEBOUW Juridisch eigendom:

Gemeente

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

2009

Uitbreiding(en): Renovatie(s): FINANCIËN

Inbreiding(en) afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

Energie + water

maanden

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€

Boekwaarde:

1.240.474

per

31-12-2023

€ 10

Beoordeling PO benchmark - Energie + water Categorie bouwjaar: 2001 - 2015

CAPACITEIT GEBOUW

Categorie capaciteit: < 1.000 m² 2

Onderwijsruimte:

857

m bvo

Overig:

387

m 2 bvo

Inpandige gymzaal: 1.244

Aantal speellokalen:

1

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

€ 46

Aantal lokalen overig: 3

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€ 36

Aantal gymzalen:

Beoordeling PO benchmark - Onderhoud

2

Totaal aantal lokalen:

m bvo 2

Tijdelijke huisvesting:

7

2

m bvo

Totale capaciteit:

Aantal lokalen:

11

Categorie bouwjaar: 2001 - 2015

Hoog

Categorie capaciteit: < 1.000 m²

Hoog

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 785 m² bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

119

per

01-10-2023 €120.000

Gebruikers onderwijsruimte:

€100.000 €80.000 €60.000

Gebruikers overige ruimte: GGD Prokino

81

m² bvo

€40.000

306

m² bvo

€20.000 €2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE -18% afname

2024

-

2039 DUURZAAMHEID - Gem. verbruik gas

-

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik elektra

-

kWh per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik water

-

100

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik warmte

-

GJ per m ² bvo per jaar

80

Energielabel:

140 120

CO₂-uitstoot (indicatie):

60

WEii-indicatie:

40

Zonnepanelen:

20

Andere duurzaamheidsaspecten:

0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

Opheffingsnorm

2031

2033

2035

2037

2039

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

= ( kWh/m² per jaar)

2009

(Schaal 1 tot 5)

Leerling aantal

Totaaloordeel CAPACITEIT VS BEHOEFTE -19% leegstand in 2039 Inclusief andere gebruikers →

Uitstraling

-

-

-

-

5

Bouwkundige staat

-

-

-

-

3

-19% leegstand

900

Veiligheid

800 700

Onderwijskundig

600 500

2 -

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Exploitatie

400 300

2

Binnenmilieu

4

200 100 0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

2039

m² bvo onderwijs behoefte

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit

m² bvo onderwijs beschikbaar

tijdelijke huisvesting

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

OPMERKINGEN

66/84

2

Prins Willem van Oranje ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Elevantio

Adres:

Leeuwenlaan 29 4532 AE Terneuzen

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Basisonderwijs

Brinnummer:

13IZ00

Denominatie:

PC

GEBOUW Juridisch eigendom:

Schoolbestuur

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

1960

Uitbreiding(en):

2006

Renovatie(s): FINANCIËN

Inbreiding(en) afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

maanden €

Boekwaarde:

1.244.254

per

31-12-2023

2.235

2

m bvo m 2 bvo

Overig: Inpandige gymzaal: 2.235

Aantal lokalen:

18

Aantal speellokalen:

1

Aantal lokalen overig:

Categorie bouwjaar: 1946 - 1965

Hoog

Categorie capaciteit: 2.001 - 4.000 m²

Hoog

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

€ 21

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€ 34

Aantal gymzalen:

1

Beoordeling PO benchmark - Onderhoud

2

Totaal aantal lokalen:

20

Categorie bouwjaar: 1946 - 1965

Laag

Categorie capaciteit: 2.001 - 4.000 m²

Laag

m bvo 2

Tijdelijke huisvesting:

€9

2

m bvo

Totale capaciteit:

€ 15

Beoordeling PO benchmark - Energie + water

CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:

Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 1965 m² bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

380

per

01-10-2023

Gebruikers onderwijsruimte: Schoolbibliotheek Eigenwijs

66

m² bvo

(dubbel)

74

m² bvo

(dubbel)

Gebruikers overige ruimte:

€150.000 €100.000 €50.000

€2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE -2% afname

2024

-

2039 DUURZAAMHEID

400

- Gem. verbruik gas

4,4

m³ per m ² bvo per jaar

350

- Gem. verbruik elektra

40

kWh per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik water

0,1

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik warmte

-

GJ per m ² bvo per jaar

300 250

Energielabel:

200

CO₂-uitstoot (indicatie):

150

WEii-indicatie:

100

Zonnepanelen:

50

Andere duurzaamheidsaspecten:

0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

Opheffingsnorm

2031

2033

2035

2037

2039

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

Zuinig

1960

= (90 kWh/m² per jaar)

2006

(Schaal 1 tot 5)

Leerling aantal

Totaaloordeel CAPACITEIT VS BEHOEFTE -7% leegstand in 2039 Inclusief andere gebruikers →

Uitstraling

-

-

-

-

3

Bouwkundige staat

-

-

-

-

4

-7% leegstand

2.500

Veiligheid

3

2.000

Onderwijskundig 1.500

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Exploitatie 1.000

2

Binnenmilieu

3

500

0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

2039

m² bvo onderwijs behoefte

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit

m² bvo onderwijs beschikbaar

tijdelijke huisvesting

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

OPMERKINGEN

De school maakt gebruik van een peutergebouw op het terrein wat in slechte staat is.

67/84

3

Aangeenbrug ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

VVOGG Terneuzen

Adres:

Willem Andriessenlaan 4 4536 CA Terneuzen

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Basisonderwijs

Brinnummer:

07NE00

Denominatie:

PC

GEBOUW Juridisch eigendom:

Schoolbestuur

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

1966

Uitbreiding(en):

2000

Renovatie(s): FINANCIËN

Inbreiding(en) afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

maanden €

Boekwaarde:

831.226

per

31-12-2023

2

1.829

m bvo

Inpandige gymzaal: 1.829

14

Aantal speellokalen:

1

Hoog

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Hoog

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

€ 20

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€ 25

Aantal gymzalen:

Beoordeling PO benchmark - Onderhoud

2

Totaal aantal lokalen:

m bvo 2

Tijdelijke huisvesting:

Aantal lokalen:

Categorie bouwjaar: 1966 - 1985

Aantal lokalen overig:

m bvo

Totale capaciteit:

€7

2

m 2 bvo

Overig:

€ 18

Beoordeling PO benchmark - Energie + water

CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:

Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

15

Categorie bouwjaar: 1966 - 1985

Laag

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Laag

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 1190 m² bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

210

per

01-10-2023

Gebruikers onderwijsruimte: SKZV

60

m² bvo

(enkel)

€200.000 €150.000 €100.000

Gebruikers overige ruimte:

€50.000 €2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 0% afname

2024

-

2039 DUURZAAMHEID

250 200 150

- Gem. verbruik gas

5,0

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik elektra

8

kWh per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik water

0,4

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik warmte

-

GJ per m ² bvo per jaar

Energielabel: CO₂-uitstoot (indicatie):

100

WEii-indicatie:

Zeer zuinig

= (63 kWh/m² per jaar)

Zonnepanelen:

50

Andere duurzaamheidsaspecten:

0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

Opheffingsnorm

2031

2033

2035

2037

2039

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

1966

2000

(Schaal 1 tot 5)

Leerling aantal

Totaaloordeel CAPACITEIT VS BEHOEFTE -32% leegstand in 2039 Inclusief andere gebruikers →

Uitstraling

-

-

-

-

4

Bouwkundige staat

-

-

-

-

3

-28% leegstand

2.000

Veiligheid

1.800

3

1.600

Onderwijskundig

1.400 1.200

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Exploitatie

1.000 800

4

Binnenmilieu

600

3

400 200 0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

2039

m² bvo onderwijs behoefte

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit

m² bvo onderwijs beschikbaar

tijdelijke huisvesting

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

OPMERKINGEN

68/84

3

De Statie ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Elevantio

Adres:

Canadalaan 2b 4551 AL Sas van Gent

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Basisonderwijs

Brinnummer:

18FH00

Denominatie:

Openbaar

GEBOUW Juridisch eigendom:

Woningcorporatie

Economisch claimrecht:

Woningcorporatie

Bouwjaar initieel:

2014

Uitbreiding(en): Renovatie(s): FINANCIËN

Inbreiding(en) afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

Energie + water

maanden

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€

Boekwaarde:

-

per

31-12-2023

€7

Beoordeling PO benchmark - Energie + water Categorie bouwjaar: 2001 - 2015

CAPACITEIT GEBOUW

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m² 2

Onderwijsruimte:

1.576

m bvo

Overig:

438

m 2 bvo

Inpandige gymzaal:

480

Totale capaciteit:

11

Aantal speellokalen:

1

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

Aantal lokalen overig:

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€ 24

2

Aantal gymzalen:

1

Beoordeling PO benchmark - Onderhoud

2

Totaal aantal lokalen:

13

Categorie bouwjaar: 2001 - 2015

2

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

2.494

Aantal lokalen:

m bvo

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Tijdelijke huisvesting:

m bvo

*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 980 m² bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

156

per

01-10-2023 €1

Gebruikers onderwijsruimte:

€1 €1 €0

Gebruikers overige ruimte: Bibliotheek

€0

GGD

€-

SKZV

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 1% toename

2024

-

2039 DUURZAAMHEID

250 200 150

- Gem. verbruik gas

-

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik elektra

-

kWh per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik water

-

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik warmte

-

GJ per m ² bvo per jaar

Energielabel: CO₂-uitstoot (indicatie):

100

WEii-indicatie:

= ( kWh/m² per jaar)

Zonnepanelen:

50

Andere duurzaamheidsaspecten:

0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

Opheffingsnorm

2031

2033

2035

2037

2039

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

2014

(Schaal 1 tot 5)

Leerling aantal

Totaaloordeel CAPACITEIT VS BEHOEFTE -37% leegstand in 2039 Inclusief andere gebruikers →

Uitstraling

-

-

-

-

2

Bouwkundige staat

-

-

-

-

3

-37% leegstand

1.800

Veiligheid

1.600 1.400

Onderwijskundig

1.200 1.000

2 -

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Exploitatie

800 600

2

Binnenmilieu

4

400 200 0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

2039

m² bvo onderwijs behoefte

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit

m² bvo onderwijs beschikbaar

tijdelijke huisvesting

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

OPMERKINGEN

Ook een welzijnsorganisatie maakt gebruik van het gebouw. De meters voor overig gebruik zijn niet meegenomen in het totaal.

69/84

3

De Torenberg ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Elevantio

Adres:

Brouwerijstraat 5 4543 CX Zaamslag

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Basisonderwijs

Brinnummer:

10IW00

Denominatie:

PC

GEBOUW Juridisch eigendom:

Schoolbestuur

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

1986

Uitbreiding(en): Renovatie(s): FINANCIËN

Inbreiding(en) afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

maanden €

Boekwaarde:

243.272

per

31-12-2023

2

920

m bvo

Inpandige gymzaal: 920

Tijdelijke huisvesting:

7

Aantal speellokalen:

1

Hoog

Categorie capaciteit: < 1.000 m²

Hoog

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

€ 39

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€ 42

Aantal gymzalen:

Beoordeling PO benchmark - Onderhoud

2

Totaal aantal lokalen:

m bvo 2

168

Aantal lokalen:

Categorie bouwjaar: 1986 - 2000

Aantal lokalen overig:

m bvo

Totale capaciteit:

€ 11

2

m 2 bvo

Overig:

€ 21

Beoordeling PO benchmark - Energie + water

CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:

Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

8

Categorie bouwjaar: 1986 - 2000

Hoog

Categorie capaciteit: < 1.000 m²

Gemiddeld

2 *o.b.v. genormeerd vloeropp. van 980 m² bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

173

per

01-10-2023 €150.000

Gebruikers onderwijsruimte:

€100.000

Gebruikers overige ruimte:

€50.000

€2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE -16% afname

2024

-

2039 DUURZAAMHEID

200

- Gem. verbruik gas

9,4

m³ per m ² bvo per jaar

180

- Gem. verbruik elektra

28

kWh per m ² bvo per jaar

160

- Gem. verbruik water

0,3

m³ per m ² bvo per jaar

140

- Gem. verbruik warmte

-

GJ per m ² bvo per jaar

120

Energielabel:

100

CO₂-uitstoot (indicatie):

80

WEii-indicatie:

60

Gemiddeld

= (130 kWh/m² per jaar)

Zonnepanelen:

40

Andere duurzaamheidsaspecten:

20 0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

Opheffingsnorm

2031

2033

2035

2037

2039

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

1986

(Schaal 1 tot 5)

Leerling aantal

Totaaloordeel CAPACITEIT VS BEHOEFTE 2% tekort in Inclusief andere gebruikers →

2039

Uitstraling

-

-

-

-

3

Bouwkundige staat

-

-

-

-

3

2% tekort

1.200

Veiligheid

3

1.000

Onderwijskundig

800

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Exploitatie

600 400

4

Binnenmilieu

200 0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

2039

m² bvo onderwijs behoefte

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit

m² bvo onderwijs beschikbaar

tijdelijke huisvesting

4 -

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

OPMERKINGEN

Het perceel biedt weinig tot geen kansen tot uitbreiding

70/84

3

De Vlaswiek ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Elevantio

Adres:

Eikenlaan 22 4576 BL Koewacht

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Basisonderwijs

Brinnummer:

06LD00

Denominatie:

RK

GEBOUW Juridisch eigendom:

Gemeente

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

1931

Uitbreiding(en):

1950

2003

Renovatie(s): FINANCIËN

Inbreiding(en) afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

Energie + water

maanden

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€

Boekwaarde:

1.139.066

per

31-12-2023

€6

Beoordeling PO benchmark - Energie + water Categorie bouwjaar: 1945 en ouder

CAPACITEIT GEBOUW

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m² 2

Onderwijsruimte:

1.127

m bvo

Overig:

730

m 2 bvo

Inpandige gymzaal:

565

Totale capaciteit:

Aantal speellokalen:

1

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

€ 63

Aantal lokalen overig: 4

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€ 23

Aantal gymzalen:

1

Beoordeling PO benchmark - Onderhoud

2

Totaal aantal lokalen:

14

Categorie bouwjaar: 1945 en ouder

Hoog

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Hoog

m bvo 2

Tijdelijke huisvesting:

8

2

m bvo

2.422

Aantal lokalen:

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 650 m² bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

99

per

01-10-2023

Gebruikers onderwijsruimte: SKZV

60

m² bvo

(enkel)

€300.000 €250.000 €200.000 €150.000

Gebruikers overige ruimte: Bibliotheek SKZV

306

m² bvo

€100.000

424

m² bvo

€50.000 €2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 8% toename

2024

-

2039 DUURZAAMHEID

120 100 80

- Gem. verbruik gas

-

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik elektra

-

kWh per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik water

-

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik warmte

-

GJ per m ² bvo per jaar

Energielabel: 60

CO₂-uitstoot (indicatie): WEii-indicatie:

40

= ( kWh/m² per jaar)

Zonnepanelen: 20

Andere duurzaamheidsaspecten:

0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

Opheffingsnorm

2031

2033

2035

2037

2039

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

1931

1950

2003

(Schaal 1 tot 5)

Leerling aantal

Totaaloordeel CAPACITEIT VS BEHOEFTE -35% leegstand in 2039 Inclusief andere gebruikers →

Uitstraling

-

-

-

-

5

Bouwkundige staat

-

-

-

-

4

-29% leegstand

1.200

Veiligheid

3

1.000

Onderwijskundig

800

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Exploitatie

600 400

5

Binnenmilieu

200 0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

2039

m² bvo onderwijs behoefte

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit

m² bvo onderwijs beschikbaar

tijdelijke huisvesting

5 -

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

OPMERKINGEN

Boekwaarde is van het gehele gebouw.

71/84

3

De Warande ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Elevantio

Adres:

Burchtlaan 7 4571 HR Axel

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Basisonderwijs

Brinnummer:

04PL00

Denominatie:

PC

GEBOUW Juridisch eigendom:

Schoolbestuur

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

1968

Uitbreiding(en):

2008

2014

Renovatie(s): FINANCIËN

Inbreiding(en) afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

maanden €

Boekwaarde:

869.438

per

31-12-2023

2

1.600

m bvo

Overig:

181

m 2 bvo

€7

Aantal lokalen:

12

Aantal speellokalen:

1

Aantal lokalen overig: 2

Categorie bouwjaar: 1966 - 1985

Laag

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Laag

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

€3

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€ 26

2

Aantal gymzalen:

1

Beoordeling PO benchmark - Onderhoud

2

Totaal aantal lokalen:

16

Categorie bouwjaar: 1966 - 1985

Laag

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Laag

Inpandige gymzaal:

424

m bvo

Totale capaciteit:

2.205

m bvo 2

Tijdelijke huisvesting:

€7

Beoordeling PO benchmark - Energie + water

CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:

Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 1085 m² bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

188

per

01-10-2023 €50.000

Gebruikers onderwijsruimte:

€40.000 €30.000

Gebruikers overige ruimte: BSO De Kinderburcht

113

€20.000

m² bvo

€10.000 €2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 5% toename

2024

-

2039 DUURZAAMHEID

250 200 150

- Gem. verbruik gas

-

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik elektra

24

kWh per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik water

0,3

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik warmte

-

GJ per m ² bvo per jaar

Energielabel: CO₂-uitstoot (indicatie):

100

WEii-indicatie:

= ( kWh/m² per jaar)

Zonnepanelen:

50

Andere duurzaamheidsaspecten:

0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

Opheffingsnorm

2031

2033

2035

2037

2039

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

1968

2008

2014

(Schaal 1 tot 5)

Leerling aantal

Totaaloordeel CAPACITEIT VS BEHOEFTE -26% leegstand in 2039 Inclusief andere gebruikers →

Uitstraling

-

-

-

-

5

Bouwkundige staat

-

-

-

-

4

-26% leegstand

1.800

Veiligheid

1.600 1.400

Onderwijskundig

1.200 1.000

3 -

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Exploitatie

800 600

5

Binnenmilieu

4

400 200 0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

2039

m² bvo onderwijs behoefte

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit

m² bvo onderwijs beschikbaar

tijdelijke huisvesting

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

OPMERKINGEN

In 2009 heeft SKZV een eigen voorziening gerealiseerd, welke verbonden is aan het schoolgebouw

72/84

4

Prinses Marijke ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Elevantio

Adres:

Marijkestraat 1 4571 VW Axel

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Basisonderwijs

Brinnummer:

08DX00

Denominatie:

Openbaar

GEBOUW Juridisch eigendom:

Schoolbestuur

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

1955

Uitbreiding(en):

1983

Renovatie(s): FINANCIËN

Inbreiding(en) afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

maanden €

Boekwaarde:

148.632

per

31-12-2023

1.398

2

m bvo m 2 bvo

Overig: Inpandige gymzaal: 1.398

Aantal lokalen:

11

Aantal speellokalen:

1

Aantal lokalen overig:

Categorie bouwjaar: 1946 - 1965

Hoog

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Hoog

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

€2

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€ 22

Aantal gymzalen:

1

Beoordeling PO benchmark - Onderhoud

2

Totaal aantal lokalen:

13

Categorie bouwjaar: 1946 - 1965

Laag

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Laag

m bvo 2

Tijdelijke huisvesting:

€6

2

m bvo

Totale capaciteit:

€ 15

Beoordeling PO benchmark - Energie + water

CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:

Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 785 m² bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

121

per

01-10-2023

Gebruikers onderwijsruimte: SKZV

60

m² bvo

(enkel)

SKZV

60

m² bvo

(dubbel)

€3.000 €2.500 €2.000 €1.500

Gebruikers overige ruimte:

€1.000

€500 €2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE -7% afname

2024

-

2039 DUURZAAMHEID

160

- Gem. verbruik gas

7,3

m³ per m ² bvo per jaar

140

- Gem. verbruik elektra

19

kWh per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik water

0,3

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik warmte

-

GJ per m ² bvo per jaar

120 100

Energielabel:

80

CO₂-uitstoot (indicatie):

60

WEii-indicatie:

40

Zonnepanelen:

20

Andere duurzaamheidsaspecten:

0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

Opheffingsnorm

2031

2033

2035

2037

2039

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

Zuinig

1955

= (99 kWh/m² per jaar)

1983

(Schaal 1 tot 5)

Leerling aantal

Totaaloordeel CAPACITEIT VS BEHOEFTE -45% leegstand in 2039 Inclusief andere gebruikers →

Uitstraling

-

-

-

-

4

Bouwkundige staat

-

-

-

-

4

-41% leegstand

1.600

Veiligheid

1.400 1.200

Onderwijskundig

1.000

3 -

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Exploitatie

800 600

4

Binnenmilieu

400 200 0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

2039

m² bvo onderwijs behoefte

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit

m² bvo onderwijs beschikbaar

tijdelijke huisvesting

3 -

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

OPMERKINGEN

73/84

3

Sint Antonius ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Elevantio

Adres:

Oud-Oosteinde 2 4571 DE Axel

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Basisonderwijs

Brinnummer:

04VM00

Denominatie:

RK

GEBOUW Juridisch eigendom:

Schoolbestuur

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

1985

Uitbreiding(en):

1998

2005 2007

Renovatie(s): FINANCIËN

Inbreiding(en) afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

maanden €

Boekwaarde:

564.471

per

31-12-2023

1.524

2

m bvo m 2 bvo

Overig: Inpandige gymzaal: 1.524

11

Aantal speellokalen:

1

Aantal lokalen overig:

€8

Categorie bouwjaar: 1966 - 1985

Hoog

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Hoog

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

€8

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€ 28

Beoordeling PO benchmark - Onderhoud

Aantal gymzalen:

2

Totaal aantal lokalen:

m bvo 2

Tijdelijke huisvesting:

Aantal lokalen:

2

m bvo

Totale capaciteit:

€ 17

Beoordeling PO benchmark - Energie + water

CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:

Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

12

Categorie bouwjaar: 1966 - 1985

Laag

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Laag

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 1085 m² bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

189

per

01-10-2023

Gebruikers onderwijsruimte: SKZV

120

m² bvo

(enkel)

Gebruikers overige ruimte:

€35.000 €30.000 €25.000 €20.000 €15.000 €10.000 €5.000 €2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE -12% afname

2024

-

2039 DUURZAAMHEID

250 200 150

- Gem. verbruik gas

8,8

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik elektra

21

kWh per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik water

0,2

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik warmte

-

GJ per m ² bvo per jaar

Energielabel: CO₂-uitstoot (indicatie):

100

WEii-indicatie:

Zuinig

= (116 kWh/m² per jaar)

Zonnepanelen:

50

Andere duurzaamheidsaspecten:

0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

Opheffingsnorm

2031

2033

2035

2037

2039

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

1985

1998

2005

2007

(Schaal 1 tot 5)

Leerling aantal

Totaaloordeel CAPACITEIT VS BEHOEFTE -32% leegstand in 2039 Inclusief andere gebruikers →

Uitstraling

-

-

-

-

3

Bouwkundige staat

-

-

-

-

3

-24% leegstand

1.800

Veiligheid

1.600 1.400

Onderwijskundig

1.200 1.000

4 -

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Exploitatie

800 600

4

Binnenmilieu

4

400 200 0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

2039

m² bvo onderwijs behoefte

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit

m² bvo onderwijs beschikbaar

tijdelijke huisvesting

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

OPMERKINGEN

74/84

3

Sterrenpracht ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

LEV - WN

Adres:

Karel Doormanlaan 2 4571 TV Axel

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Basisonderwijs

Brinnummer:

03OR00

Denominatie:

PC

GEBOUW Juridisch eigendom:

Schoolbestuur

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

1975

Uitbreiding(en):

1987

1995

Renovatie(s): FINANCIËN

Inbreiding(en) afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

Energie + water

maanden

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€

Boekwaarde:

356.458

per

31-12-2023

€8

Beoordeling PO benchmark - Energie + water Categorie bouwjaar: 1966 - 1985

CAPACITEIT GEBOUW

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Onderwijsruimte:

1.327

2

m bvo

Inpandige gymzaal: 1.327

1

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

€ 23

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€ 29

Aantal gymzalen:

Beoordeling PO benchmark - Onderhoud

2

Totaal aantal lokalen:

m bvo 2

Tijdelijke huisvesting:

Aantal speellokalen:

Aantal lokalen overig: 1

m bvo

Totale capaciteit:

8

2

m 2 bvo

Overig:

Aantal lokalen:

10

Categorie bouwjaar: 1966 - 1985

Laag

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Laag

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 980 m² bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

175

per

01-10-2023

Gebruikers onderwijsruimte: Prokino

180

m² bvo

(enkel)

€200.000 €150.000 €100.000

Gebruikers overige ruimte:

€50.000 €2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE -5% afname

2024

-

2039 DUURZAAMHEID

200

- Gem. verbruik gas

-

m³ per m ² bvo per jaar

180

- Gem. verbruik elektra

-

kWh per m ² bvo per jaar

160

- Gem. verbruik water

-

m³ per m ² bvo per jaar

140

- Gem. verbruik warmte

-

GJ per m ² bvo per jaar

120

Energielabel:

100

CO₂-uitstoot (indicatie):

80

WEii-indicatie:

60

= ( kWh/m² per jaar)

Zonnepanelen:

40

Andere duurzaamheidsaspecten:

20 0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

Opheffingsnorm

2031

2033

2035

2037

2039

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

1975

1987

1995

(Schaal 1 tot 5)

Leerling aantal

Totaaloordeel CAPACITEIT VS BEHOEFTE -22% leegstand in 2039 Inclusief andere gebruikers →

Uitstraling

-

-

-

-

4

Bouwkundige staat

-

-

-

-

3

-8% leegstand

1.400

Veiligheid

1.200

Onderwijskundig

1.000 800

2 -

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Exploitatie

600

4

Binnenmilieu

400 200 0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

2039

m² bvo onderwijs behoefte

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit

m² bvo onderwijs beschikbaar

tijdelijke huisvesting

3 -

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

OPMERKINGEN

75/84

3

Het Mozaiek ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Elevantio

Adres:

Spoorstraat 40 4541 AL Sluiskil

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Basisonderwijs

Brinnummer:

03SE00

Denominatie:

RK

GEBOUW Juridisch eigendom:

Gemeente

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

2015

Uitbreiding(en): Renovatie(s): FINANCIËN

Inbreiding(en) afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

Energie + water

maanden

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€

Boekwaarde:

2.991.376

per

31-12-2023

€9

Beoordeling PO benchmark - Energie + water Categorie bouwjaar: 2001 - 2015

CAPACITEIT GEBOUW

Categorie capaciteit: < 1.000 m² 2

Onderwijsruimte:

979

m bvo

Overig:

640

m 2 bvo

Inpandige gymzaal:

534

Totale capaciteit:

2

2

Aantal lokalen:

m bvo

2.153

m bvo 2

Tijdelijke huisvesting:

8

Aantal speellokalen:

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

€ 43

Aantal lokalen overig: 4

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€ 32

Aantal gymzalen:

1

Beoordeling PO benchmark - Onderhoud

Totaal aantal lokalen:

13

Categorie bouwjaar: 2001 - 2015

Hoog

Categorie capaciteit: < 1.000 m²

Hoog

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 785 m² bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

119

per

01-10-2023 €120.000

Gebruikers onderwijsruimte:

€100.000 €80.000 €60.000

Gebruikers overige ruimte: SKZV

404

m² bvo

€40.000

Bibliotheek

146

m² bvo

€20.000

GGD

90

m² bvo

€2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE -1% afname

2024

-

2039 DUURZAAMHEID - Gem. verbruik gas

-

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik elektra

-

kWh per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik water

-

100

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik warmte

-

GJ per m ² bvo per jaar

80

Energielabel:

140 120

CO₂-uitstoot (indicatie):

60

WEii-indicatie:

40

Zonnepanelen:

20

Andere duurzaamheidsaspecten:

0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

Opheffingsnorm

2031

2033

2035

2037

2039

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

= ( kWh/m² per jaar)

2015

(Schaal 1 tot 5)

Leerling aantal

Totaaloordeel CAPACITEIT VS BEHOEFTE -19% leegstand in 2039 Inclusief andere gebruikers →

Uitstraling

-

-

-

-

4

Bouwkundige staat

-

-

-

-

3

-19% leegstand

1.200

Veiligheid

2

1.000

Onderwijskundig

800

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Exploitatie

600 400

2

Binnenmilieu

200 0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

2039

m² bvo onderwijs behoefte

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit

m² bvo onderwijs beschikbaar

tijdelijke huisvesting

4 -

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

OPMERKINGEN

76/84

3

t Geuzennest ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Elevantio

Adres:

Braakmanlaan 14A 4521 AA Biervliet

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Basisonderwijs

Brinnummer:

13ST00

Denominatie:

Openbaar

GEBOUW Juridisch eigendom:

Gemeente

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

2013

Uitbreiding(en): Renovatie(s): FINANCIËN

Inbreiding(en) afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

Energie + water

maanden

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€

Boekwaarde:

2.627.070

per

31-12-2023

€6

Beoordeling PO benchmark - Energie + water Categorie bouwjaar: 2001 - 2015

CAPACITEIT GEBOUW

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m² 2

Onderwijsruimte:

1.122

m bvo

Overig:

128

m 2 bvo

Inpandige gymzaal:

446

Totale capaciteit:

Aantal speellokalen:

1

Aantal lokalen overig:

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

€ 48

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€ 23

Aantal gymzalen:

1

Beoordeling PO benchmark - Onderhoud

2

Totaal aantal lokalen:

8

Categorie bouwjaar: 2001 - 2015

Hoog

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Hoog

m bvo 2

Tijdelijke huisvesting:

6

2

m bvo

1.696

Aantal lokalen:

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 650 m² bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

97

per

01-10-2023 €250.000

Gebruikers onderwijsruimte:

€200.000 €150.000

Gebruikers overige ruimte: Bibliotheek

128

€100.000

m² bvo

€50.000 €2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 3% toename

2024

-

2039 DUURZAAMHEID

120 100 80

- Gem. verbruik gas

-

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik elektra

-

kWh per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik water

-

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik warmte

-

GJ per m ² bvo per jaar

Energielabel: 60

CO₂-uitstoot (indicatie): WEii-indicatie:

40

= ( kWh/m² per jaar)

Zonnepanelen: 20

Andere duurzaamheidsaspecten:

0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

Opheffingsnorm

2031

2033

2035

2037

2039

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

2013

(Schaal 1 tot 5)

Leerling aantal

Totaaloordeel CAPACITEIT VS BEHOEFTE -37% leegstand in 2039 Inclusief andere gebruikers →

Uitstraling

-

-

-

-

3

Bouwkundige staat

-

-

-

-

3

-37% leegstand

1.200

Veiligheid

2

1.000

Onderwijskundig

800

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Exploitatie

600 400

2

Binnenmilieu

200 0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

2039

m² bvo onderwijs behoefte

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit

m² bvo onderwijs beschikbaar

tijdelijke huisvesting

2 -

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

OPMERKINGEN Er lijkt veel overcapaciteit te zijn. Er zijn echter veel vierkante meters die niet direct inzetbaar zijn voor het onderwijs. Op basis van lokalen wordt er geen overcapaciteit ervaren.

77/84

3

t Laureyn ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Elevantio

Adres:

Mosselbank 22 4553 CH Philippine

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Basisonderwijs

Brinnummer:

18HP00

Denominatie:

Samenwerking

GEBOUW Juridisch eigendom:

Gemeente

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

1977

Uitbreiding(en):

2003

Renovatie(s): FINANCIËN

Inbreiding(en) afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

Energie + water

maanden

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€

Boekwaarde:

918.877

per

31-12-2023

€7

Beoordeling PO benchmark - Energie + water Categorie bouwjaar: 1966 - 1985

CAPACITEIT GEBOUW

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m² 2

Onderwijsruimte:

1.036

m bvo

Overig:

490

m 2 bvo

Inpandige gymzaal: 1.526

Aantal speellokalen:

1

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

€ 23

Aantal lokalen overig: 3

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€ 25

Aantal gymzalen:

Beoordeling PO benchmark - Onderhoud

2

Totaal aantal lokalen:

m bvo 2

Tijdelijke huisvesting:

7

2

m bvo

Totale capaciteit:

Aantal lokalen:

11

Categorie bouwjaar: 1966 - 1985

Laag

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Laag

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 650 m² bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

85

per

01-10-2023 €80.000

Gebruikers onderwijsruimte:

€60.000 €40.000

Gebruikers overige ruimte: Prokino

295

m² bvo

Bibliotheek

180

m² bvo

Wijkfunctie

15

m² bvo

€20.000 €2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 29% toename

2024

-

2039 DUURZAAMHEID

120 100 80

- Gem. verbruik gas

-

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik elektra

-

kWh per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik water

-

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik warmte

-

GJ per m ² bvo per jaar

Energielabel: 60

CO₂-uitstoot (indicatie): WEii-indicatie:

40

= ( kWh/m² per jaar)

Zonnepanelen: 20

Andere duurzaamheidsaspecten:

0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

Opheffingsnorm

2031

2033

2035

2037

2039

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

1977

2003

(Schaal 1 tot 5)

Leerling aantal

Totaaloordeel CAPACITEIT VS BEHOEFTE -27% leegstand in 2039 Inclusief andere gebruikers →

Uitstraling

-

-

-

-

3

Bouwkundige staat

-

-

-

-

3

-27% leegstand

1.200

Veiligheid

3

1.000

Onderwijskundig

800

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Exploitatie

600 400

3

Binnenmilieu

200 0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

2039

m² bvo onderwijs behoefte

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit

m² bvo onderwijs beschikbaar

tijdelijke huisvesting

3 -

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

OPMERKINGEN

78/84

2

De Argo ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Ozeo

Adres:

Evertsenlaan 84 4535 AD Terneuzen

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Voortgezet speciaal onderwijs

Brinnummer:

04EY08

Denominatie:

AB

GEBOUW Juridisch eigendom:

Schoolbestuur

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

1950

Uitbreiding(en):

2001

Renovatie(s): FINANCIËN

Inbreiding(en) afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

Energie + water

maanden €

Boekwaarde:

617.250

per

31-12-2023

Beoordeling SO benchmark - Energie + water

CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:

1.293

2

m bvo

Aantal lokalen:

m 2 bvo

Aantal lokalen overig:

Laag

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Laag

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

€ 96

2

Aantal gymzalen:

1

Beoordeling SO benchmark - Onderhoud

2

Totaal aantal lokalen:

11

Categorie bouwjaar: 1946 - 1965

Hoog

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Hoog

Inpandige gymzaal:

388

m bvo

Totale capaciteit:

1.681

m bvo 2

Tijdelijke huisvesting:

Categorie bouwjaar: 1946 - 1965

9 1

Overig:

€ 13

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

107

per

01-10-2023 €600.000

Gebruikers onderwijsruimte:

€500.000 €400.000 €300.000

Gebruikers overige ruimte:

€200.000

€100.000 €2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE -9% afname

2024

-

2039 DUURZAAMHEID

120 100 80

- Gem. verbruik gas

13,4

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik elektra

21

kWh per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik water

0,2

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik warmte

-

GJ per m ² bvo per jaar

Energielabel: 60

CO₂-uitstoot (indicatie): WEii-indicatie:

40

Gemiddeld

= (165 kWh/m² per jaar)

Zonnepanelen: 20

Andere duurzaamheidsaspecten:

0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

Opheffingsnorm

2031

2033

2035

2037

2039

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

1950

2001

(Schaal 1 tot 5)

Leerling aantal

Totaaloordeel CAPACITEIT VS BEHOEFTE 20% tekort in Inclusief andere gebruikers →

2039

Uitstraling

-

-

-

-

5

Bouwkundige staat

-

-

-

-

3

20% tekort

1.800

Veiligheid

1.600 1.400

Onderwijskundig

1.200 1.000

3 -

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Exploitatie

800 600

5

Binnenmilieu

3

400 200 0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

2039

m² bvo onderwijs behoefte

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit

m² bvo onderwijs beschikbaar

tijdelijke huisvesting

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

OPMERKINGEN

Instandhoudings afspraken met de gemeente. Er wordt daarom alleen noodzakelijk onderhoud gepleegd. De hoge investeringskosten van het IHP zullen mogelijk dus niet uitgevoerd worden.

79/84

3

De Regenboog ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Ozeo

Adres:

Madame Curiestraat 25 4532 LJ Terneuzen

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

(Voortgezet) speciaal onderwijs

Brinnummer:

05HS00

Denominatie:

AB

GEBOUW Juridisch eigendom:

Schoolbestuur

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

1974

Uitbreiding(en):

1999

Renovatie(s): FINANCIËN

Inbreiding(en) afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

Energie + water

maanden €

Boekwaarde:

530.468

per

31-12-2023

Beoordeling SO benchmark - Energie + water

CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:

2

1.237

Aantal lokalen:

m bvo

Hoog

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Hoog

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

€ 15

Aantal lokalen overig:

2

Aantal gymzalen:

1

Beoordeling SO benchmark - Onderhoud

2

Totaal aantal lokalen:

13

Categorie bouwjaar: 1966 - 1985

Laag

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Laag

Inpandige gymzaal:

249

m bvo

Totale capaciteit:

1.486

m bvo 2

Tijdelijke huisvesting:

Categorie bouwjaar: 1966 - 1985

12

Aantal speellokalen: m 2 bvo

Overig:

€ 19

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

65

per

01-10-2023 €35.000 €30.000 €25.000 €20.000 €15.000 €10.000 €5.000 €-

Gebruikers onderwijsruimte:

Gebruikers overige ruimte:

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 3% toename

2024

-

2039 DUURZAAMHEID

80

- Gem. verbruik gas

7,5

m³ per m ² bvo per jaar

70

- Gem. verbruik elektra

19

kWh per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik water

0,3

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik warmte

-

GJ per m ² bvo per jaar

60 50

Energielabel:

40

CO₂-uitstoot (indicatie):

30

WEii-indicatie:

20

Zonnepanelen:

10

Andere duurzaamheidsaspecten:

0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

Opheffingsnorm

2031

2033

2035

2037

2039

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

Zuinig

1974

= (100 kWh/m² per jaar)

1999

(Schaal 1 tot 5)

Leerling aantal

Totaaloordeel CAPACITEIT VS BEHOEFTE -22% leegstand in 2039 Inclusief andere gebruikers →

Uitstraling

-

-

-

-

Bouwkundige staat

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-22% leegstand

1.400

Veiligheid

1.200

Onderwijskundig

1.000 800

Exploitatie

600

Binnenmilieu

400 200 0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

2039

m² bvo onderwijs behoefte

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit

m² bvo onderwijs beschikbaar

tijdelijke huisvesting

OPMERKINGEN

Met de telling van februari 2024 heeft De Regenboog 72 leerlingen. In bovenstaande grafieken wordt echter de leerlingenprognose weergeven op basis van de oktobertelling in 2023 (65 leerlingen)

80/84

De Wingerd ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Ozeo

Adres:

Leeuwenlaan 19 4532 AC Terneuzen

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Speciaal onderwijs

Brinnummer:

05HS01

Denominatie:

AB

GEBOUW Juridisch eigendom:

Schoolbestuur

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

1975

Uitbreiding(en):

1983

Renovatie(s):

2004 FINANCIËN

Inbreiding(en) afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

Energie + water

maanden €

Boekwaarde:

618.349

per

31-12-2023

Beoordeling SO benchmark - Energie + water

CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:

2

828

Overig: Inpandige gymzaal:

m bvo

Aantal lokalen:

m 2 bvo

Aantal lokalen overig:

828

Totaal aantal lokalen:

2

Tijdelijke huisvesting:

Hoog

Categorie capaciteit: < 1.000 m²

Hoog

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

€ 76

Beoordeling SO benchmark - Onderhoud

Aantal gymzalen:

2

m bvo

Categorie bouwjaar: 1966 - 1985

8

2

m bvo

Totale capaciteit:

€ 18

8

Categorie bouwjaar: 1966 - 1985

Hoog

Categorie capaciteit: < 1.000 m²

Hoog

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

80

per

01-10-2023 €300.000

Gebruikers onderwijsruimte:

€250.000 €200.000 €150.000

Gebruikers overige ruimte:

€100.000

€50.000 €2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE -8% afname

2024

-

2039 DUURZAAMHEID

90

- Gem. verbruik gas

8,0

m³ per m ² bvo per jaar

80

- Gem. verbruik elektra

13

kWh per m ² bvo per jaar

70

- Gem. verbruik water

0,2

m³ per m ² bvo per jaar

60

- Gem. verbruik warmte

-

GJ per m ² bvo per jaar

50

Energielabel:

40

CO₂-uitstoot (indicatie):

30

WEii-indicatie:

20

Zonnepanelen:

10

Andere duurzaamheidsaspecten:

0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

Opheffingsnorm

2031

2033

2035

2037

2039

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

Zuinig

1975

= (100 kWh/m² per jaar)

1983

(Schaal 1 tot 5)

Leerling aantal

Totaaloordeel CAPACITEIT VS BEHOEFTE 54% tekort in Inclusief andere gebruikers →

2039

Uitstraling

-

-

-

-

4

Bouwkundige staat

-

-

-

-

4

54% tekort

1.600

Veiligheid

1.400 1.200

Onderwijskundig

1.000

3 -

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Exploitatie

800 600

4

Binnenmilieu

400 200 0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

2039

m² bvo onderwijs behoefte

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit

m² bvo onderwijs beschikbaar

tijdelijke huisvesting

3 -

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

OPMERKINGEN

De school maakt deel uit van de campusontwikkeling

81/84

3

De Springplank ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Ozeo

Adres:

Jacob Catsstraat 9 4532 BX Terneuzen

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Speciaal basisonderwijs

Brinnummer:

00MY00

Denominatie:

AB

GEBOUW Juridisch eigendom:

Schoolbestuur

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

1953

Uitbreiding(en):

2006

Renovatie(s):

2023 FINANCIËN

Inbreiding(en) afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

maanden €

Boekwaarde:

510.303

per

31-12-2023

1.596

2

m 2 bvo

Overig: Inpandige gymzaal:

321

Totale capaciteit:

Hoog

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Hoog

Aantal speellokalen:

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

€ 38

Aantal lokalen overig:

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€ 16

15

2

Aantal gymzalen:

1

Beoordeling PO benchmark - Onderhoud

2

Totaal aantal lokalen:

16

Categorie bouwjaar: 1946 - 1965

m bvo

1.917

€4

Categorie bouwjaar: 1946 - 1965

Aantal lokalen:

m bvo

€ 18

Beoordeling PO benchmark - Energie + water

CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:

Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

m bvo

Gemiddeld Hoog

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m² 2

Tijdelijke huisvesting:

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

106

per

01-10-2023

Gebruikers onderwijsruimte: Juvent BSO+

60

m² bvo

(enkel)

€250.000

120

m² bvo

(enkel)

€200.000 €150.000 €100.000

Gebruikers overige ruimte:

€50.000 €2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE -3% afname

2024

-

2039 DUURZAAMHEID - Gem. verbruik gas

17,4

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik elektra

23

kWh per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik water

-

100

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik warmte

-

GJ per m ² bvo per jaar

80

Energielabel:

140 120

CO₂-uitstoot (indicatie):

60

WEii-indicatie:

40

Zonnepanelen:

20

Andere duurzaamheidsaspecten:

0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

Opheffingsnorm

2031

2033

2035

2037

2039

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

Onzuinig

1953

= (210 kWh/m² per jaar)

2006

(Schaal 1 tot 5)

Leerling aantal

Totaaloordeel CAPACITEIT VS BEHOEFTE -37% leegstand in 2039 Inclusief andere gebruikers →

Uitstraling

-

-

-

-

4

Bouwkundige staat

-

-

-

-

3

-26% leegstand

1.800

Veiligheid

1.600 1.400

Onderwijskundig

1.200 1.000

3 -

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Exploitatie

800 600

3

Binnenmilieu

3

400 200 0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

2039

m² bvo onderwijs behoefte

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit

m² bvo onderwijs beschikbaar

tijdelijke huisvesting

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

OPMERKINGEN

Groot onderhoud in '23/'24 wat moet zorgen voor een betere veiligheid

82/84

3

De Sprong - Evertslaan ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Ozeo

Adres:

Evertslaan 84A 4535 AD Terneuzen

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Basisonderwijs

Brinnummer:

26LL00

Denominatie:

Overige

GEBOUW Juridisch eigendom:

Schoolbestuur

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

2006

Uitbreiding(en): Renovatie(s): FINANCIËN

Inbreiding(en) afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

maanden €

Boekwaarde:

966.908

per

31-12-2023

Onderwijsruimte:

1.076

m bvo

Aantal lokalen:

Overig:

655

m 2 bvo

Inpandige gymzaal: 1.731

Categorie bouwjaar: 2001 - 2015

Hoog

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Hoog

11 Onderhoud (o.b.v. MJOP)

€ 63

Aantal lokalen overig:

MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

€ 19

Aantal gymzalen:

Beoordeling PrO benchmark - Onderhoud

2

Totaal aantal lokalen:

m bvo 2

Tijdelijke huisvesting:

€5

2

m bvo

Totale capaciteit:

€ 23

Beoordeling PrO benchmark - Energie + water

CAPACITEIT GEBOUW 2

Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2023)*

11

Categorie bouwjaar: 2001 - 2015

Hoog

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Hoog

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

72

per

01-10-2023 €250.000

Gebruikers onderwijsruimte:

€200.000 €150.000 €100.000

Gebruikers overige ruimte:

€50.000 €2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE -14% afname

2024

-

2039 DUURZAAMHEID

100

- Gem. verbruik gas

6,9

m³ per m ² bvo per jaar

90

- Gem. verbruik elektra

41

kWh per m ² bvo per jaar

80

- Gem. verbruik water

-

m³ per m ² bvo per jaar

70

- Gem. verbruik warmte

-

GJ per m ² bvo per jaar

60

Energielabel:

50

CO₂-uitstoot (indicatie):

40

WEii-indicatie:

30

Zuinig

= (118 kWh/m² per jaar)

Zonnepanelen:

20

Andere duurzaamheidsaspecten:

10 0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

Opheffingsnorm

2031

2033

2035

2037

2039

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

2006

(Schaal 1 tot 5)

Leerling aantal

Totaaloordeel CAPACITEIT VS BEHOEFTE -2% leegstand in 2039 Inclusief andere gebruikers →

Uitstraling

-

-

-

-

4

Bouwkundige staat

-

-

-

-

3

-2% leegstand

1.600

Veiligheid

1.400 1.200

Onderwijskundig

1.000

3 -

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Exploitatie

800 600

2

Binnenmilieu

400 200 0 2021

2022

2023

2024

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

2039

m² bvo onderwijs behoefte

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit

m² bvo onderwijs beschikbaar

tijdelijke huisvesting

2 -

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

OPMERKINGEN

De school maakt deel uit van de campusontwikkeling

83/84

3

De Sprong - Schuberthof ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Ozeo

Adres:

Schuberthof 31 4536AL Terneuzen

Locatie:

Dislocatie

Onderwijssoort:

Basisonderwijs

Brinnummer:

26LL01

Denominatie:

Overige

GEBOUW Juridisch eigendom:

Gemeente

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

1967

Uitbreiding(en): Renovatie(s): FINANCIËN

Inbreiding(en) afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/14558164/1