CConstaterende datSudwest Fryslan
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage II - Ontwerpbestemmingsplan Koudum - Wetterbies

Raadsvergadering 31 maart 2021, gemeente Sudwest FryslanBij agendapunt: Bestimmingsplan Koudum-Wetterbies19.719 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 3 van 3

Situatie 1

S1xMirA5fLfK (30 november 2020) pagina 5/9

Resultaten

Emissie (per bron)

Bron 1 Aanlegfase Materieel De Wetterbies 158406, 547426 7,39 kg/j < 1 kg/j

Naam

Situatie 1

Locatie (X,Y) NOx NH3

Voertuig

Omschrijving

Brandstof verbruik (l/j)

Stationair bedrijf (uren/j)

Cilinder Stof inhoud (l)

Emissie

720

8

10,8 NOx NH3

3,06 kg/j < 1 kg/j

1.080

22

5,1 NOx NH3

4,33 kg/j < 1 kg/j

STAGE IV, 130 <= VoorbereidingkW < 300, bouwjaar /grondwerk 2014 (Diesel) STAGE IV, 75 <= kW < 130, bouwjaar 2015 (Diesel)

Bouwfase

Naam

Locatie (X,Y) NOx NH3

Resultaten

Soort

Voertuig

Standaard

Standaard

Situatie 1

Bron 2 Aanlegfase Verkeer De Wetterbies 158933, 547531 130,63 kg/j 2,02 kg/j

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Licht verkeer

4,0 / etmaal NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Zwaar vrachtverkeer

60,0 / etmaal NOx NH3

129,96 kg/j 1,97 kg/j

S1xMirA5fLfK (30 november 2020) pagina 6/9

Resultaten

Bron 3 Exploitatiefase Verkeer De Wetterbies 158933, 547531 4,17 kg/j < 1 kg/j

Naam

Locatie (X,Y) NOx NH3

Soort

Voertuig

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Standaard

Licht verkeer

25,0 / etmaal NOx NH3

4,17 kg/j < 1 kg/j

Naam

Locatie (X,Y) NOx NH3

Voertuig

Resultaten

Brandstof verbruik (l/j)

Stationair bedrijf (uren/j)

Cilinder Stof inhoud (l)

Emissie

STAGE IV, 130 <= VoorbereidingkW < 300, bouwjaar /grondwerk 2014 (Diesel)

4.320

44

10,8 NOx NH3

18,01 kg/j < 1 kg/j

STAGE IV, 75 <= kW < 130, bouwjaar 2015 (Diesel)

8.640

173

5,1 NOx NH3

34,50 kg/j < 1 kg/j

Situatie 1

Omschrijving

Bron 4 Aanlegfase Materieel De Welle 159064, 547686 52,51 kg/j < 1 kg/j

Bouwfase

S1xMirA5fLfK (30 november 2020) pagina 7/9

Resultaten

Naam

Locatie (X,Y) NOx NH3

Soort

Voertuig

Standaard

Standaard

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Licht verkeer

4,0 / etmaal NOx NH3

< 1 kg/j < 1 kg/j

Zwaar vrachtverkeer

360,0 / jaar NOx NH3

1,52 kg/j < 1 kg/j

Naam

Locatie (X,Y) NOx NH3

Resultaten

Bron 5 Aanlegfase Verkeer De Welle 159067, 547392 1,99 kg/j < 1 kg/j

Bron 6 Exploitatiefase Verkeer De Welle 159067, 547392 4,27 kg/j < 1 kg/j

Soort

Voertuig

Aantal voertuigen Stof

Emissie

Standaard

Licht verkeer

36,0 / etmaal NOx NH3

4,27 kg/j < 1 kg/j

Situatie 1

S1xMirA5fLfK (30 november 2020) pagina 8/9

Resultaten

Disclaimer

Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.

Rekenbasis

Deze berekening is tot stand gekomen op basis van: AERIUS versie 2020_20201124_13fd900ebd Database versie 2020_20201124_13fd900ebd Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/nl/factsheets/release/aerius-calculator-2020

Resultaten

Situatie 1

S1xMirA5fLfK (30 november 2020) pagina 9/9

20191178

Bijlage 5

blz 91

Mer-notitie

bestemmingsplan Koudum - De Wetterbies Status: ontwerp / 10-09-2020

Rho Adviseurs B.V.

vormvrije m.e.r.-beoordeling

WONINGBOUWLOCATIES DE WELLE EN DE WETTERBIES KOUDUM Project: 2019-1178

identificatie

planstatus

Projectleider:

datum:

E. Venema

08-09-2020

status:

ter besluitvorming

Inhoud 1.

2. 3. 4.

Inleiding

3

Kenmerken en plaats van het project

5

Kenmerken van de milieueffecten Conclusie

7 10

1.1. 1.2. 1.3. 2.1. 2.2.

Aanleiding Wat houdt een m.e.r.-beoordeling in? Leeswijzer Kenmerken van het project Plaats van het project

Bijlage: Toetsing milieu- en omgevingsaspecten

Rho adviseurs voor leefruimte

3 4 4 5 6

3

1. Inleiding

1.1.

Aanleiding

Op twee locaties in Koudum worden nieuwe woningen ontwikkeld. Het gaat om een herontwikkelingslocatie van een voormalige basisschool (locatie De Welle) en om het invullen van een open plek bij de nieuwbouwwijk Morraplan (locatie De Wetterbies). Op locatie De Welle is een plan met 18 gestapelde woningen geschikt voor senioren voorgesteld. Op de locatie De Wetterbies worden drie vrije kavels voor vrijstaande woningen voorgesteld met een levensloopbestendig karakter. Om deze ontwikkelingen mogelijk te maken wordt voor ieder plan een afzonderlijk bestemmingsplan in procedure gebracht. In het kader van de bestemmingsplanprocedure moet rekening worden gehouden met mogelijke verplichtingen op grond van het Besluit milieueffectrapportage (Besluit m.e.r.). Daarin is vastgelegd wanneer een milieueffectrapport (MER) moet worden opgesteld of een m.e.r.-beoordeling uitgevoerd moet worden. In onderdeel C en D van de bijlage van het Besluit m.e.r. is aangegeven welke activiteiten in het kader van het bestemmingsplan planMER-plichtig (onderdeel C en D), projectMER-plichtig (onderdeel C) of m.e.r.-beoordelingsplichtig (onderdeel D) zijn. Voor deze activiteiten zijn in het Besluit m.e.r. drempelwaarden opgenomen. Dit project raakt de volgende activiteiten uit bijlage D van het Besluit m.e.r.: Nr. D 11.2

Activiteit De aanleg, wijziging of uitbreiding van een stedelijk ontwikkelingsproject, met inbegrip van de bouw van winkelcentra of parkeerterreinen.

Drempelwaarde Een terreinoppervlakte van 100 hectare of 2.000 woningen of meer c.q. 200.000 m2 bedrijfsvloeroppervlak of meer.

Het plangebied omvat de twee woningbouwlocaties met een totale oppervlakte van minder dan een hectare. Tevens worden er minder dan 2.000 woningen gerealiseerd. Er worden per saldo geen nieuwe vierkante meters bedrijfsvloeroppervlak toegevoegd. Het project blijft dus ruim onder de drempelwaarden voor een mer-beoordeling. Het project is dus niet rechtstreeks planMER, projectMER of m.e.r.-beoordelingsplichtig. In het Besluit m.e.r. is geregeld dat ook voor projecten die zijn opgenomen in bijlage D, maar beneden de drempelwaarden vallen, een besluit moet worden genomen of een MER nodig is. In dat kader wordt afgewogen of het plan - ondanks dat het ruim onder de drempelwaarde blijft - mogelijk toch belangrijke negatieve milieueffecten heeft. Dit is een “vormvrije” m.e.r.-beoordeling.

4 1.2.

Wat houdt een m.e.r.-beoordeling in?

De wettelijke regeling voor de m.e.r.-beoordeling gaat uit van het principe 'nee, tenzij'. Dat wil zeggen, een volwaardige m.e.r.-procedure is alleen noodzakelijk als er sprake is van 'belangrijke nadelige gevolgen' die het betreffende project voor het milieu kan hebben. Daarbij moet het bevoegd gezag rekening houden met de omstandigheden zoals aangegeven in bijlage III van de EEG-richtlijn milieueffectbeoordeling, te weten: - de plaats van het project; - de kenmerken van het project; - de kenmerken van de potentiële milieueffecten (in samenhang met de eerste twee criteria). Voorafgaand aan het in procedure brengen van het ontwerpbestemmingsplan moet een m.e.r.beoordelingsbesluit worden genomen. De voorliggende notitie vormt de basis voor dit besluit. In geval van deze aanvraag is het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Súdwest-Fryslân bevoegd gezag.

1.3.

Leeswijzer

Deze m.e.r.-beoordelingsnotitie: beschrijft in hoofdstuk 2 de kenmerken en de plaats van het project; gaat in hoofdstuk 3 in op de kenmerken van de potentiële milieueffecten; geeft ten slotte in hoofdstuk 4 de conclusie weer voor de m.e.r.-beoordeling. Bij de analyse in hoofdstuk 2 en 3 is gebruik gemaakt van de informatie uit het bestemmingsplan en de onderliggende onderzoeken.

5

2. Kenmerken en plaats van het project

2.1.

Kenmerken van het project

Algemeen Bij de kenmerken van een project wordt conform Bijlage III van de EU richtlijn in overweging genomen wat de omvang van het project is, in welke mate er sprake kan zijn van cumulatie met andere projecten. Ook wordt ingegaan op de mate van gebruik van natuurlijke hulpstoffen, de productie van afvalstoffen en de mate van verontreiniging en hinder als gevolg van het project. Tot slot wordt ingegaan op het risico van ongevallen. Omvang en cumulatie Het project omvat de bouw van 21 nieuwe woningen verspreid over twee locaties in het dorp Koudum. Op de plek waar de 18 gestapelde woningen zijn gepland (locatie de Welle) stond tot voorkort een basisschool. Deze voormalige basisschool is reeds gesloopt. De locatie aan de Wetterbies, waar de overige drie vrijstaande woningen zijn gepland, was bestemd voor het realiseren van een jachthaven voor de wijk Morraplan. Hier is geen behoefte meer aan, waardoor er ruimte is voor het uitbreiden van de wijk met een aantal nieuwe woningen. De woningen op beide locaties zullen gasloos gebouwd worden. Verder zijn er in Koudum geen projecten van dezelfde aard, er daarom wordt geen cumulatie van milieueffecten voorzien. Gebruik natuurlijke hulpstoffen Voor de aanleg van de woongebieden en de daarbij behorende bouwwerkzaamheden hoeft geen gebruik te worden gemaakt van bijzondere en/of schaarse hulpstoffen.

Productie van afvalstoffen Vanuit het plangebied kan sprake zijn van bouwafval. Mocht dit voorkomen, dan wordt het op een correcte manier afgevoerd. Er is geen sprake van bijzonder schadelijk afval waaraan vanuit de Wet milieubeheer specifieke voorwaarden zijn verbonden. Verontreiniging en hinder De woningen brengen geen belangrijke risico’s voor milieuverontreiniging met zich mee. Verder is er geen sprake van een onaanvaardbare mate van hinder. Dit blijkt ook uit de toetsing aan de milieu- en omgevingsaspecten in hoofdstuk 3. Risico van ongevallen De uitvoering van de plannen en het gebruik van de woningen brengen geen verhoogd risico op ongevallen met zich mee. Er is geen sprake van het gebruik van gevaarlijke stoffen en technologieën.

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/9843533/1