Toelichting - bijl. 16 - Wijzigingsplan Willemshof (vastgesteld).pdf
Tekst van het document
6. Conclusie De inrichtingstekeningen en de bijbehorende tabellen met maatvoeringen, geven inzicht in zowel de huidige als de toekomstige situatie op het terrein. Hieruit kan de volgende conclusie worden getrokken: 1. Alle kavels voldoen, zowel in de bestaande als in de gewijzigde nieuwe situatie, aan de minimum oppervlakte van 150m². 2. De inhoudsmaten van de chalets voldoen aan de maximum inhoudsmaat van max 250 m3. 3. Er zijn in totaal 3 percelen waar het maximum bebouwingspercentage van 50% overschreden wordt, dit zijn perceel 8 (51%), 9 (71%) en 10 (52%).\ 4. Er is 1 perceel waar de maximum oppervlakte aan bijbehorende bouwwerken van 30 m² overschreden wordt. Dit betreft perceel 9 (57 m²). Voor het overige voldoet de bebouwing aan de daarvoor voorgeschreven maatvoeringen.
Toelichting IP Willemshof
blz. 5
Voor de percelen waar zich overschrijdingen van voorgeschreven maatvoeringen voordoen, is onderzocht in hoeverre de mogelijkheden voor vergunningsvrij bouwen een oplossing vormen. Als (een deel van) de bijbehorende bouwwerken voldoen aan de bepalingen voor vergunningsvrij bouwen, zou de bestaande bebouwing immers gezien kunnen worden als een combinatie van bebouwing die binnen de regels van het wijzigingsplan past + een deel aan bebouwing dat voldoet aan de bepalingen voor vergunningsvrij bouwen.
Perceel 8: 51% De vergunningsvrije mogelijkheden voor bijbehorende bouwwerken bieden voor dit perceel geen oplossing. De aanwezige bijbehorende bouwwerken bevinden zich immers voor de voorgevel van het chalet en daarmee buiten het achtererfgebied Omdat de erfgrens iets gewijzigd wordt t.b.v. de toegang tot de parkeerplaats, daalt de bebouwing tot een percentage van 50%, waardoor aan de norm wordt voldaan.
Perceel 9: 71% en 57m2 bijbehorende bouwwerken Op het perceel bevinden zich – buiten het chalet - diverse overkappingen en een bijgebouw. Twee daarvan (het bijgebouw en de overkapping van 11m2) reiken tot voorbij de denkbeeldige lijn die op 1m achter de voorgevel van het chalet ligt. Zij komen om die reden niet in aanmerking voor vergunningvrij bouwen. Dit betekent dat zij samen met het chalet dienen te voldoen aan de bepalingen uit het wijzigingsplan. Dit deel van de bebouwing (gezamenlijk 95 + 10 + 11 = 116m2) zorgt echter al tot een overschrijding van het bebouwingspercentage van 50% uit het wijzigingsplan (116m2 / 214m2 = 54%). De vergunningsvrije mogelijkheden voor bijbehorende bouwwerken bieden daarom voor dit perceel geen oplossing voor de bestaande bebouwing. Zoals aangegeven op de tekening van de nieuwe situatie wordt op één overkapping na alle overkappingen verwijderd. Hiermee wordt een bebouwingspercentage van 50% bereikt, waardoor de bebouwing voldoet aan de daarvoor voorgeschreven maatvoeringen.
Perceel 10: 52% De vergunningsvrije mogelijkheden voor bijbehorende bouwwerken bieden voor dit perceel geen oplossing voor de bestaande bebouwing. De aanwezige bijbehorende bouwwerken bevinden zich immers voor de voorgevel van het chalet en daarmee buiten het achtererfgebied. Aangezien het voorgeschreven bebouwingspercentage uit het wijzigingsplan met 2% wordt overschreden, wordt coulance gevraagd aan de gemeente.
Toelichting IP Willemshof
blz. 6
Bijlage 1 Tabel met huidige bebouwing oppervlakte overkappingen
goothoogte
m3 153 151 60 131
% 33% 34% 19% 34%
m2 14,0 8,0
m1 2,50 2,30
15,0
1,90
2,50
7 8 9 10 11 12 13
R. Rijjkse Oostveen G. Baegen Huijting Polen
15 16 17
Eijsker
Renswoude
RP RP RP RP RP RP RP
R. Rijkse Oostveen
1 1 1 1 1 2 1
189 251 214 314 190 184 191
71,10 104,00 95,00 122,40 67,60 63,30 72,00
2,80 2,95 2,90 2,90 2,85 2,90 2,80
2,80 3,10 2,90 3,90 3,00 2,90 3,10
156 239 209 248 145 136 162
38% 41% 44% 39% 36% 34% 38%
6,0 7,0 47,5 13,0 14,1
2,50 1,80 1,80 2,10 1,90
2,50 2,10 2,20 2,30 2,40
G. Baegen Huijting Polen Renswoude
6,0
2,00
2,30
RP Eijsker RP RP
1
181 174 193
62,00 67,60 53,00
2,90 2,70 2,70
3,20 3,10 3,40
177 143 134
34% 39% 27%
8,1
2,10
2,40
% bebouwing t.o.v. perceel
% bebouwing t.o.v. perceel
m1 2,65 2,90 2,70 2,90
totale bebouwing
Inhoud chalet
m1 2,65 2,90 2,70 2,90
nokhoogte
nokhoogte
m2 71,00 70,10 28,00 60,70
goothoogte
goothoogte
S. Smits
RP RP RP RP S. Smits
oppervlakte bijgebouwen
oppervlakte chalet
m2 214 204 150 179
naam 1 2 3 4
nokhoogte
oppervlak perceel
2 2 1 1
parkeren op eigen terrein
huurder grond en opstal
huurder grond en eigenaar opstal
WILLEMSHOF
eigenaar grond
Bewoner
De Willemshof
BESTAAND
m1 2,65 2,30
m2 7,0 6,0 4,6 9,0
m1 1,80 2,30 1,80 1,90
m1 2,30 2,30 2,00 2,50
m2 92,00 84,10 32,60 84,70
% 43% 41% 22% 47%
4,0 17,0 10,0 30,1 8,0 6,9 17,0
2,40 1,80 1,80 2,10 1,90 2,30 2,00
2,50 2,10 2,20 2,30 2,40 2,30 2,30
81,10 128,00 152,50 165,50 89,70 70,20 95,00
43% 51% 71% 52% 47% 38% 50%
17,0 10,0 20,0
2,10 2,00 2,10
2,40 2,80 2,80
87,10 77,60 73,00
48% 45% 38%
Bijlage 2 Tabel met toekomstige bebouwing goothoogte
% 36% 36% 18% 34%
m2 14,0 8,0
m1 2,50 2,30
7 8 9 10 11 12 13
R. Rijjkse Oostveen G. Baegen Huijting Polen
15 16 17
Eijsker
Renswoude
S. Smits
15,0
1,90
2,50
186 257 214 314 190 173 191
71,10 104,00 95,00 122,40 67,60 63,30 72,00
2,80 2,95 2,90 2,90 2,85 2,90 2,80
2,80 3,10 2,90 3,90 3,00 2,90 3,10
156 239 209 248 145 136 162
38% 40% 44% 39% 36% 37% 38%
6,0 7,0 5,0 13,0 14,1
2,50 1,80 1,80 2,10 1,90
2,50 2,10 2,20 2,30 2,40
6,0
2,00
2,30
181 174 171
62,00 67,60 53,00
2,90 2,70 2,70
3,20 3,10 3,40
177 143 134
34% 39% 31%
8,1
2,10
2,40
RP RP RP RP RP RP RP
R. Rijkse
Renswoude
1 1 1 1 1 2 1
RP RP RP
Eijsker
1
Oostveen G. Baegen Huijting Polen
% bebouwing t.o.v. perceel
oppervlakte overkappingen
m3 153 138 60 131
totale bebouwing
% bebouwing t.o.v. perceel
m1 2,65 2,90 2,70 2,90
Bebouwing bijgeb. en overkapp.
Inhoud chalet
m1 2,65 2,90 2,70 2,90
m2
m2 91,00 77,00 32,60 84,70
% 47% 43% 21% 47%
2,50 2,10 2,20 2,30 2,40 2,30 2,30
81,10 128,00 108,00 165,50 89,70 70,20 95,00
44% 50% 50% 52% 47% 41% 50%
2,40 2,80 2,80
87,10 77,60 73,00
48% 45% 43%
nokhoogte
nokhoogte
m2 71,00 64,00 28,00 60,70
goothoogte
goothoogte
S. Smits
RP RP RP RP
oppervlakte bijgebouwen
oppervlakte chalet
m2 195 178 152 179
naam 1 2 3 4
nokhoogte
oppervlak perceel
2 2 1 1
parkeren op eigen terrein
huurder grond en opstal
huurder grond en eigenaar opstal
eigenaar grond
GEEL: WIJZIGT
Bewoner
De Willemshof
NIEUW
m1 2,65 2,30
m2 6,0 5,0 4,6 9,0
m1 1,80 2,30 1,80 1,90
m1 2,30 2,30 2,00 2,50
4,0 17,0 8,0 30,1 8,0 6,9 17,0
2,40 1,80 1,80 2,10 1,90 2,30 2,00
17,0 10,0 20,0
2,10 2,00 2,10
Verklaring bij wijzigingen 1 perceel wijzigt door pad achterlangs verwijderen. Groenstroken aan voorzijde. 2 perceel wijzigt door pad achterlangs verwijderen, verschuiving perceelgrens en groenstrook aan voorzijde. Tevens schuurtje laten staan en gebouw exact ingemeten. 3 perceel wijzigt door grensverschuiving en groenstrook aan voorzijde. 8 kleine grenscorrecties vanwege toegang parkeerplaats. 9 verdere overkapping verwijderd waardoor open beheel. 10 perceel wijzigt door opnemen gehuurde grond van en opstal op naastgelegen park. 12 perceel wijzigt door groenstrook aan de voorzijde. 13 perceel wijzigt door aan achterzijde stuk grond toe te voegen. Tevens oppervlakte bebouwing exact ingemeten. 15 perceel wijzigt door exacte inmeting. 17 perceel wijzigt door opnemen stuk openbaar groen. Tevens oppervlakte bebouwing exact ingemeten.
Bijlage 3 - Fotobladen
Luchtfoto park Willemshof
Luchtfoto in vogelvlucht vanaf voorzijde Willemshof
Luchtfoto in vogelvlucht vanaf achterzijde Willemshof
Toegangsweg vanaf voorzijde
Toegangsweg vanaf achterzijde
Parkeerruimte achter op terrein (huidige situatie)
Parkeerruimte langs toegangsweg (huidige situatie)
Perceel 9 (links): overschrijding van oppervlakte bijbehorende bouwwerken (57m2 ipv 30m2) en bebouwingspercentage (71% ipv 50%) Perceel 10 (rechts): overschrijding van bebouwingspercentage (58% ipv 50%)
Perceel 8: overschrijding bebouwingspercentage (51% ipv 50%)
Perceel 13: overschrijding bebouwingspercentage (59% ipv 50%)
Bijlage 3 Verklaring aan bewoners perceel 10
Bijlage 4 Keuring bouwbesluit
Rho adviseurs voor leefruimte
44031236.20180631
Gemeente Stichtse Vecht - Project 'Inspecties Bouwbesluit park Willemshof' Chalet C1 C2 C3 C6 C7 C8 C9 C10 C11 C12 C13 C15 C16 C17
Datum 19-jun 19-jun 19-jun 26-jun 26-jun 19-jun 26-jun 26-jun 26-jun 19-jun 26-jun 1-jul 19-jun 19-jun
Voldoet wel/niet Wel Wel Wel Niet Wel Niet Niet Wel Wel Niet Niet Niet Wel Wel
Constatering n.v.t. n.v.t. n.v.t. Plafond verblijfsruimte meet 2.04m i.p.v. minimaal 2.1m. n.v.t. Plafond verblijfsruimte meet 2.04m i.p.v. minimaal 2.1m. Plafond verblijfsruimte meet 2.04m i.p.v. minimaal 2.1m. n.v.t. n.v.t. Plafond verblijfsruimte meet 2.04m i.p.v. minimaal 2.1m Rookmelder nog niet opgehangen Plafond verblijfsruimte meet 2.07m i.p.v. minimaal 2.1m. Rookmelder nog niet opgehangen. n.v.t. n.v.t.
Advies n.v.t. n.v.t. n.v.t. Gedogen n.v.t. Gedogen Gedogen n.v.t. n.v.t. Gedogen Rookmelder ophangen en nacontrole uitvoeren Rookmelder ophangen en nacontrole uitvoeren n.v.t. n.v.t.
Nacontrole n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. n.v.t. Akkoord Akkoord n.v.t. n.v.t.
Bijlage 5 Instemming Brandweer
Rho adviseurs voor leefruimte
44031236.20180631
Bijlage 6 AERIUS berekening
Rho adviseurs voor leefruimte
44031236.20180631
Dit document bevat rekenresultaten van AERIUS Calculator. Het betreft de hoogst berekende stikstofbijdragen per stikstofgevoelig Natura 2000-gebied, op basis van rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant. De berekening op basis van stikstofemissies gaat uit van de componenten ammoniak (NH3) en/of stikstofoxide (NOx). Wilt u verder rekenen of gegevens wijzigen? Importeer de pdf dan in Calculator. Voor meer toelichting verwijzen wij u naar de website www.aerius.nl.
Berekening Situatie 1 Kenmerken Samenvatting emissies Depositieresultaten Gedetailleerde emissiegegevens
Verdere toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via: https://www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers. RwDaS9HmdRYf (15 oktober 2020) pagina 1/7
Resultaten
Contact
Activiteit
Rechtspersoon
Inrichtingslocatie
Rho adviseurs
Westbroekseweg, xx Tienhoven
Omschrijving
AERIUS kenmerk
Willemshof
RwDaS9HmdRYf
Datum berekening
Rekenjaar
Rekenconfiguratie
15 oktober 2020, 14:50
2021
Berekend voor natuurgebieden
Totale emissie
Resultaten Hectare met hoogste bijdrage (mol/ha/j)
Situatie 1
NOx
16,72 kg/j
NH3
< 1 kg/j
Natuurgebied
Bijdrage
Oostelijke Vechtplassen
0,52
Toelichting
Gebruik
Resultaten
Situatie 1
RwDaS9HmdRYf (15 oktober 2020) pagina 2/7
Resultaten
Locatie Situatie 1
Emissie Situatie 1
Bron Sector
Emissie NH3
Emissie NOx
-
15,50 kg/j
Wegverkeer Wegverkeer | Buitenwegen
< 1 kg/j
< 1 kg/j
Wegverkeer Wegverkeer | Buitenwegen
< 1 kg/j
< 1 kg/j
Wonen Wonen en Werken | Woningen
Resultaten
Situatie 1
RwDaS9HmdRYf (15 oktober 2020) pagina 3/7
Resultaten
Resultaten stikstof gevoelige Natura 2000 gebieden
Natuurgebied
Hoogste bijdrage
Bijdrage op (bijna) overbelaste hexagonen*
Oostelijke Vechtplassen
0,52
0,09
(mol/ha/j)
*
Resultaten
Als de hoogste depositietoename plaatsvindt op een hexagoon waar géén sprake is van een (naderende) stikstofoverbelasting, dan is de hoogste toename op een hexagoon met wel een (naderende) stikstofoverbelasting in deze kolom weergegeven.
Situatie 1
RwDaS9HmdRYf (15 oktober 2020) pagina 4/7
Resultaten
Resultaten per habitattype
Oostelijke Vechtplassen Habitattype
Hoogste bijdrage
Bijdrage op (bijna) overbelaste hexagonen*
ZGH3150 Meren met krabbenscheer en fonteinkruiden, buiten afgesloten zeearmen
0,52
0,09
H91D0 Hoogveenbossen
0,18
0,09
H7140B Overgangs- en trilvenen (veenmosrietlanden)
0,09
H3140 Kranswierwateren
0,05
H3150 Meren met krabbenscheer en fonteinkruiden, buiten afgesloten zeearmen
0,03
ZGH3140 Kranswierwateren
0,03
H7210 Galigaanmoerassen
0,02
(mol/ha/j) voor de 10 stikstofgevoelige Natura 2000gebieden met het hoogste resultaat
*
Resultaten
-
Als de hoogste depositietoename plaatsvindt op een hexagoon waar géén sprake is van een (naderende) stikstofoverbelasting, dan is de hoogste toename op een hexagoon met wel een (naderende) stikstofoverbelasting in deze kolom weergegeven.
Situatie 1
RwDaS9HmdRYf (15 oktober 2020) pagina 5/7
Resultaten
Emissie (per bron)
Naam Locatie (X,Y)
Situatie 1
Uitstoothoogte Oppervlakte Spreiding Warmteinhoud Temporele variatie NOx
Naam Locatie (X,Y) NOx NH3
Wegverkeer 135018, 461695 < 1 kg/j < 1 kg/j
Soort
Voertuig
Aantal voertuigen Stof
Emissie
Standaard
Licht verkeer
41,0 / etmaal NOx NH3
< 1 kg/j < 1 kg/j
Naam Locatie (X,Y) NOx NH3
Resultaten
Wonen 135028, 461599 3,0 m 0,4 ha 1,5 m 0,000 MW Continue emissie 15,50 kg/j
Wegverkeer 135160, 461615 < 1 kg/j < 1 kg/j
Soort
Voertuig
Aantal voertuigen Stof
Emissie
Standaard
Licht verkeer
41,0 / etmaal NOx NH3
< 1 kg/j < 1 kg/j
Situatie 1
RwDaS9HmdRYf (15 oktober 2020) pagina 6/7
Resultaten
Disclaimer
Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.
Rekenbasis
Deze berekening is tot stand gekomen op basis van: AERIUS versie 2020_20201013_1649cba239 Database versie 2020_20201013_1649cba239 Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/nl/factsheets/release/aerius-calculator-2020
Resultaten
Situatie 1
RwDaS9HmdRYf (15 oktober 2020) pagina 7/7
Bijlage 7 Memo Stikstofberekening
Rho adviseurs voor leefruimte
44031236.20180631
memo Onderwerp:
Uitgangspunten stikstofberekening Willemshof
Datum:
15 oktober 2020
Auteur:
Sebi den Breejen
Inleiding Voor het recreatieterrein Willemshof, gelegen achter de Westbroekse Binnenweg 58, vigeert de bestemming 'Recreatie - 3'. Voor het perceel is het mogelijk deze bestemming te wijzigen ten behoeve van de bestemming 'Woongebied’. Voor de globale ligging van het perceel en de plangrens wordt verwezen naar figuur 1. Dit park heeft een omvang van circa 0,3 hectare. Binnen het plangebied staan 14 chalets. Het plangebied is op circa 40 meter gelegen van het Natura 2000-gebied Oostelijke Vechtplassen. Om de feitelijke situatie vast te leggen is een stikstofberekening uitgevoerd met het rekenprogramma AERIUS Calculator.
Figuur 1 Ligging plangebied Toetsingskader De bescherming van Natura 2000‐gebieden is geregeld in de Wet natuurbescherming. Bij de beoordeling van de gevolgen van plannen, projecten en handelingen voor de instandhoudingsdoelstellingen spelen onder andere de ecologische effecten van verzuring en vermesting door een eventuele toename van stikstofdepositie een rol. Tot voorkort werden projecten en handelingen met mogelijke gevolgen voor de stikstofdepositie binnen Natura 2000 getoetst aan het algemene beoordelingskader zoals dat was gekoppeld aan het programma aanpak stikstof (PAS). Uit uitspraken van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State volgt dat het PAS als beoordelingskader niet juridisch houdbaar is en dat een vergunning voor een activiteit die stikstofdepositie veroorzaakt op een (overbelast) Natura 2000‐gebied of ander toestemmingsbesluit niet kan worden verleend met verwijzing naar de passende beoordeling voor het PAS. Dit betekent dat op projectniveau zal moeten worden beoordeeld of de eventuele toename van stikstofdepositie leidt tot significante negatieve effecten en welke maatregelen zo nodig kunnen worden getroffen om strijdigheid met de Wet natuurbescherming te voorkomen.
blz. 1
Uitgangspunten Bebouwing De chalets zijn aangesloten op het gas en worden verwarmd middels een Cv-ketel of gaskachel. Dit komt voor 14 chalets neer op circa 15,5 NOx in kg/jaar. Er is gerekend met oppervlakte bron met een uitstoothoogte van 3 meter en een spreiding van 1,5 meter. Verkeer Het plangebied wordt voor alle modaliteiten ontsloten via de Westbroekse Binnenweg. Deze is gecategoriseerd als erftoegangsweg en heeft een snelheidslimiet van 50 km/h. Voor de functie wonen geldt een verkeersgeneratie van 5,8 mvt/etmaal, uitgegaan van woningen in een groenstedelijke omgeving. De verkeersgeneratie van 14 woningen in dit gebiedstype bedraagt dan circa 82 mvt/etmaal. Gezien de snelheidslimiet van 50 kilometer en de geringe verkeersgeneratie kan worden gesteld dat het verkeer op gaat in het heersende verkeersbeeld na 160 meter. Voor de berekening is uitgegaan dat 50 procent van het verkeer zich over het westen verdeeld en 50 procent over het oosten.
Figuur 2 Weergave van de bronnen
blz. 2
Beoordeling van de resultaten Uit de berekening blijkt dat er sprake is van rekenresultaten die hoger zijn dan de drempel- en grenswaarde van 0,00 mol/ha/jr, namelijk 0,52 mol op habitattype ZGH3150baz Meren met krabbenscheer en fonteinkruiden buiten afgesloten zeearmen. De hoogste toename op een hexagoon met wel een stikstofbelasting bedraagt 0,09 mol/ha/jr.
Figuur 3 Uitsnede resultaten berekening Voor bijdragen boven de 0,00 mol/ha/jr. geldt voor het Natura 2000-gebied Oostelijke Vechtplassen een vergunningplicht. Voor dit project wordt een vergunning van de Wet natuurbescherming aangevraagd. Omdat het hier gaat om het vastleggen van een feitelijke situatie en dus ook een reeds bestaande stikstofdepositie die daarmee gemoeid is, is er geen sprake van een toename aan stikstofdepositie. Verwacht wordt daarom dat de vergunning wordt verleend.
blz. 3
Bijlage 8 Aanmeldnotitie
Rho adviseurs voor leefruimte
44031236.20180631
Gemeente Stichtse Vecht Willemshof, Tienhoven Aanmeldnotitie vormvrije m.e.r.‐beoordeling
Willemshof, Tienhoven Gemeente Stichtse Vecht Aanmeldnotitie vormvrije m.e.r.‐beoordeling
identificatie
planstatus
projectnummer:
datum:
44001236.20180631
15‐10‐2020
projectleider:
opdrachtgever:
ir. R.A. Sips
Romijn Bouw BV
auteur(s):
ing. S. Zonneveld
aangesloten bij:
Delftseplein 27b postbus 150 3000 AD Rotterdam T: 010‐20 18 555 E‐mail: info@rho.nl
© Rho Adviseurs bv Niets uit dit drukwerk mag door anderen dan de opdrachtgever worden verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt door middel van druk, fotokopie, microfilm of op welke andere wijze dan ook zonder voorafgaande toestemming van Rho Adviseurs bv, behoudens voorzover dit drukwerk wettelijk een openbaar karakter heeft gekregen. Dit drukwerk mag zonder genoemde toestemming niet worden gebruikt voor enig ander doel dan waarvoor het is vervaardigd.
Inleiding
3
Inhoud
1.
2.
3.
4.
Inleiding
5
1.1. 1.2. 1.3.
5 6 6
Aanleiding Wat houdt een m.e.r.‐ beoordeling in? Leeswijzer
Plaats en kenmerken van het project
7
2.1. 2.2.
Plaats van het project Kenmerken van het project
7 8
Kenmerken van de milieueffecten
11
3.1. 3.2. 3.3. 3.4. 3.5. 3.6. 3.7. 3.8. 3.9.
11 11 12 13 14 14 15 15 15
Verkeer en parkeren Geluid Luchtkwaliteit Risico’s op zware ongevallen of rampen en risico’s voor de menselijke gezondheid Bodem en water Ecologie Cultuurhistorie en archeologie Aanlegwerkzaamheden Mitigerende maatregelen
Conclusie
Bijlagen Bijlage 1 – Memo stikstofberekening Bijlage 2 – Aerius‐berekening
Rho adviseurs voor leefruimte. vestiging Rotterdam
17
4
Rho adviseurs voor leefruimte vestiging Rotterdam
5
1. Inleiding
1.1.
Aanleiding
Het park Willemshof ligt aan de Westbroekse Binnenweg 58 te Tienhoven. Binnen het plangebied staan 14 chalets. Men heeft het voornemen om het recreatiepark om te zetten naar een definitieve woonbestemming conform een in het bestemmingsplan opgenomen wijzigingsbevoegdheid. In het geldende bestemmingsplan Maarsseveense Plassen e.o. (2018) is in de overgangs‐ en slotbepalingen van de regels (artikel 30 overgangsrecht) het volgende opgenomen: Persoonsgebonden overgangsrecht recreatieverblijven Een recreatieverblijf dat vóór 1 januari 2005 permanent werd bewoond en sedertdien onafgebroken is bewoond mag als woning in gebruik blijven door; personen die zulks kunnen aantonen, personen die volgens de gemeentelijke basis Administratie in dat recreatieverblijf vóór die datum ingeschreven stonden. Op grond van bovenstaande hebben de bewoners gedoogbeschikkingen ontvangen. Een groot aantal bewoners had al in 1984 of in 1990 een gedoogbeschikking ontvangen voor permanente bewoning. De bewoners hebben, na een uitgebreide controle van de aangeleverde bewijsstukken, in 2008 een nieuwe gedoogbeschikking ontvangen. Deze situatie wordt nu ook planologisch gelegaliseerd. In het Besluit milieueffectrapportage zijn twee categorieën opgenomen waar deze ontwikkeling mogelijk onder geschaard kan worden.
Dit betreft de categorie D10 (wijziging van een vakantiedorp buiten stedelijke zones) en D11.2 (stedelijk ontwikkelingsproject). Gelet op jurisprudentie met betrekking tot deze twee categorieën, kan worden gesteld dat de beoogde ontwikkeling (legalisering woongebruik) niet onder één van beide kan worden geschaard. Op basis van de uitspraak van de Raad van State (ABRvS) van 1 juni 2016 (ECLI:NL:RVS:2016:1503) volgt dat de wijziging van recreatief naar permanent gebruik van woningen niet onder categorie D10 valt wanneer dit niet leidt tot wezenlijke andere en aanzienlijke nadelige milieueffecten ten opzichte van de huidige situatie en de wijziging slechts een beperkte toename van verkeer tot gevolg zal hebben. Op basis van de uitspraak van de Raad van State (ABRvS) van 12 juni 2019, r.o. 6.2 (ECLI:NL:RVS:2019:1879) is categorie D11.2 evenmin van toepassing aangezien er geen sprake is van uitbreiding van bebouwing. Volledigheidshalve is ervoor gekozen toch een aanmeldnotitie op te stellen om uit te sluiten dat het plan tot belangrijk negatieve milieugevolgen leidt.
Rho adviseurs voor leefruimte vestiging Rotterdam
6
1.2.
Inleiding
Wat houdt een m.e.r.‐ beoordeling in?
In een m.e.r.‐ beoordeling wordt getoetst of een m.e.r. procedure doorlopen moet worden. De wettelijke regeling voor de m.e.r.‐beoordeling gaat uit van het principe 'nee, tenzij'. Dat wil zeggen, een volwaardige m.e.r.‐procedure is alleen noodzakelijk als sprake is van 'belangrijke nadelige gevolgen' die het betreffende project voor het milieu kan hebben. Daarbij moet het bevoegd gezag rekening houden met de omstandigheden zoals aangegeven in bijlage III van de EEG‐richtlijn milieueffectbeoordeling, te weten: de plaats van het plan; de omvang van het plan; de kenmerken van de potentiële milieueffecten (in samenhang met de eerste twee criteria).
1.3.
Leeswijzer
Deze m.e.r.‐beoordelingsnotitie: beschrijft in hoofdstuk 2 de plaats en omvang van het plan; licht in hoofdstuk 3 de verwachte effecten voor de verschillende milieueffecten toe; geeft ten slotte in hoofdstuk 4 de conclusie weer voor de m.e.r.‐beoordeling. Bij de analyse in hoofdstuk 2 en 3 is gebruik gemaakt van informatie uit het bestemmingsplan dat is opgesteld ten behoeve van de beoogde ontwikkeling.
Rho adviseurs voor leefruimte. vestiging Rotterdam