CConstaterende datSomeren
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage bij raadsinformatiebrief Integraal Zorgakkoord, IZA regiobeeld Zuidoost Brabant

Gemeenteraad 4 april 2024, gemeente SomerenBij agendapunt: Ter informatie13.666 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 2

27%

% inwoners > 65 jaar met dementie 26%

25%

10,0% 9,0%

8,1%

8,7%

9,0% 7,8%

8,0% 7,0%

20%

6,0% 15%

5,0% 4,0%

10%

3,0% 2,0%

5%

1,0% 0,0%

0% Zuidoost-Brabant

Eindhoven e.o.

Helmond de Peel

• Percentage ouderen in totaal is relatief stabiel gebleven in de periode 2016-2020 • Minimaal verschil in % kwetsbaarheid tussen Eindhoven e.o. en Helmond de Peel

Nederland

Zuidoost-Brabant

Eindhoven e.o.

Helmond de Peel

• Aantal inwoners met dementie is in de regio een kleine 10% hoger dan landelijk

Bron: Brabantscan, Vektis open data, Alzheimer Nederland Definitie: kwetsbaarheidsscore/frailty-score volgens de U-PRIM methode, waarin de kwetsbaarheid van ouderen wordt afgeleid van de informatie over aandoeningen/klachten die huisartsen invoeren in het Huisarts Informatie Systeem (HIS).

Woonsituatie ouderen: aantal ouderen in een instelling is relatief laag, zeker in Helmond de Peel Aandeel inwoners met PG dat thuis woont versus in instelling

Aantal ouderen per 1.000 70+’ers dat in instelling woont 50

47

40

100% 35

35

34

80%

30

60%

20

40%

10

20%

-

Nederland

Zuidoost-Brabant

Eindhoven e.o.

Helmond de Peel

• In de geheel Zuidoost-Brabant is er sprake van een relatief laag aantal ouderen dat in een instelling woont • Verschillen tussen Eindhoven e.o. en Helmond de Peel zijn minimaal

Bron: Vektis open data, https://www.waarstaatjegemeente.nl/

0%

32%

28%

29%

24%

68%

72%

71%

76%

Nederland

Zuidoost-Brabant Eindhoven e.o.

Helmond de Peel

• Aantal inwoners met PG dat thuis woont is met 72% licht hoger dan landelijk met 68%. Dit is inclusief de inwoners die in het betreffende jaar naar de instelling zijn verhuisd

(Positieve) Gezondheid Ouderen 2020: hoger risico op angststoornissen

Indicator

Nederland

Weinig regie over eigen functioneren

ZuidoostBrabant

Eindhoven e.o.

Helmond de Peel

15%

15%

15%

14% Nederland

Zuidoost -Brabant

Eindhove n e.o.

Helmond de Peel

Geeft mantelzorg

16%

17%

16%

18%

Voelt zich zwaar belast vanwege mantelzorg

2%

2%

2%

2%

Verricht vrijwilligerswerk

28%

29%

29%

31%

ZuidoostBrabant

Eindhoven e.o.

Helmond de Peel

11%

12%

11%

Indicator

Indicator

Nederland

Is zeer ernstig 10% eenzaam Bron: GGD Brabantscan 2020 Bron: GGD Brabantscan 2020

Indicator

Nederland

Zuidoost -Brabant

Eindhov en e.o.

Helmond de Peel

Leefstijl - roken

10%

10%

10%

9%

Leefstijl – alcohol drinken

74%

75%

76%

73%

Leefstijl – voldoet aan beweegnorm

NB

40%

40%

40%

Leefstijl – heeft overgewicht

41%

42%

42%

44%

Leefstijl – heeft obesitas

17%

16%

16%

17%

Ervaart gezondheid als goed

67%

67%

67%

66%

Een of meer langdurige aandoeningen

47%

45%

44%

46%

Indicator

Neder -land

ZuidoostBrabant

Eindhove n e.o.

Helmond de Peel

Voelt zich psychisch ongezond

NB

16%

17%

16%

Matig tot hoog risico op angststoornis

39%

42%

42%

42%

Hoog risico op angststoornis

4%

5%

4%

5%

Nederland

ZuidoostBrabant

Eindhoven e.o.

Helmond de Peel

NB

58%

58%

59%

Indicator Gevoel doel en richting in het leven te hebben

Toegankelijkheid: 80% van wijkverpleging aanvragen vanuit zorginstellingen binnen 3 dagen ingevuld, 50% binnen een dag Verloop gedurende de tijd

Relatieve verdeling responstijd

100% 90% 80% 70%

14% 25%

16% 24%

12%

25%

32%

27%

60%

30%

Verdeling naar subregio 2022

18%

18%

28%

28%

54%

54%

Q4 2022

Q1 2023

22%

22%

29%

29%

49%

49%

Zuidoost Brabant

Eindhoven e.o.

19% 19%

31%

50% 40% 30%

62%

60%

60%

20%

45%

36%

61%

10% 0%

Q3 2021

Q4 2021

Binnen 1 dag ingevuld

Q1 2022

Q2 2022

Q3 2022

Binnen 3 dagen ingevuld

Na 3 dagen ingevuld

Binnen 1 dag ingevuld

Binnen 3 dagen ingevuld

Helmond de Peel Na 3 dagen ingevuld

• In de zomerperiode 2022 daalt het percentage aanvragen dat binnen een • In Zuidoost-Brabant werd in 2022 bijna 80% van de aanvragen vanuit dag kan worden opgepakt van 60% naar ongeveer 40%. Deze aanvragen zorginstellingen binnen 3 dagen opgepakt, waarvan bijna 50% binnen worden na drie dagen opgepakt, aangezien het aandeel dat binnen drie een dag dagen opgepakt wordt stabiel blijft • In Helmond de Peel wordt bijna 60% binnen een dag opgepakt. Dit • Het aandeel dat na de zomer 2022 weer binnen een dag wordt opgepakt betreft echter relatief kleine aantallen in twee gemeenten (Someren en blijft met 54% lager dan voor de zomer 2022 met 60% of meer Asten) Bron: Siilo app 2021 - 2023

Toegankelijkheid: omvang WLZ wachtlijst in Zuidoost- Brabant is voor urgent en actief ruimschoots het dubbele van landelijk WLZ wachtlijst verpleegzorg als % van aantal in zorg 25,0% 19,4%

20,0% 15,0% 10,0% 5,0% 0,0%

10,6%

14,7%

• Ook wanneer alleen gekeken wordt naar de wachtlijst voor urgente en actieve plaatsingen is deze met 4,5% aanzienlijk hoger dan de 1,5% landelijk.

9,1% 1,4% 0,1% Nederland

% urgent plaatsen

Bron: WLZ regiomonitor 2021 10-7-2023

• De WLZ wachtlijst voor verpleegzorg als % van aantal cliënten in zorg is in Zuidoost Brabant met ruim 19% aanzienlijk hoger dan landelijk.

% actief plaatsen

4,5% 0,2% Zuidoost-Brabant % wacht op voorkeur

66

Toegankelijkheid: personeelstekort in de ouderenzorg in Zuidoost-Brabant verdubbelt in 2030 Thuiszorg

Verpleging en Verzorging

400

50

1,00%

200

0,00%

0

2029

2030

3,00%

1700 1400

2028

4,00%

1500 1200

2027

5,00%

1200 1000

2026

6,00%

1000

1000 900

2025

7,00%

800 700

2024

8,00%

1200

700 700

2023

9,00%

1400

700 700

2022

10,00%

1600

600 700

0

1800

500 500

400

2,00% 400

100 400

600

300

3,00%

300

150

300

800

300

4,00%

200

200

200

5,00%

200

250

200

6,00%

200

300

200

7,00%

200

350

200

8,00%

200

400

200

9,00%

200

450

2022

2023

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2,00% 1,00% 0,00%

Absoluut tekort Referentie Scenario

Absoluut tekort Nieuw beleid Scenario

Absoluut tekort Referentie Scenario

Absoluut tekort Nieuw beleid Scenario

Relatief tekort Referentie Scenario

Relatief tekort Nieuw beleid Scenario

Relatief tekort Referentie Scenario

Relatief tekort Nieuw beleid Scenario

• In de thuiszorg bedraagt het personeelstekort in 2022 zo’n 200 medewerkers (4,7%). Landelijk is het tekort in 2022 3,4%.

• Het personeelstekort in de V&V bedraagt in 2022 500 medewerkers (3,3%) Dit is vergelijkbaar met het landelijke tekort (3,4%).

• De eerste jaren blijft het tekort naar verwachting stabiel. Vanaf medio 2027 gaat het tekort verder oplopen. Onder invloed van de afspraken in met name de WOZO loopt het tekort sneller op bij het Nieuw beleid scenario. Dit omdat dit langer thuiswonen van ouderen sterker stimuleert. Er zal dus meer zorg aan huis geleverd worden.

• Door invoering van de WOZO en IZA is de verwachting dat het personeelstekort in de V&V minder hard gaat stijgen in de toekomst. Het tekort in 2030 loopt daardoor bij het referentiescenario op tot 1700 medewerkers (9,2%) en bij het nieuw beleidsscenario tot 1400 (8,3%). Landelijk is dit respectievelijk 8,9% en 7,8%.

• In vergelijking met landelijk is het relatieve tekort in 2030 vrijwel gelijk. Bron: prognosemodel zorg en welzijn, 2023. Data voor deze grafiek zijn uit vermelde bron opgehaald door de bovenregionale werkgroep regiobeelden (REOS, Robuust, Samergo, ZONH, CZ, VGZ en Transvorm)

Toegankelijkheid: uitbreidingsplannen verpleegzorg inclusief niet-geclusterde plekken niet voldoende voor behoefte Zuidoost-Brabant

Nederland 70.000

2.500

60.000

2.000

50.000 40.000

29.073

30.000 20.000 10.000 -

(2025 - 2030)

40.135

(2025 - 2030)

22.207 (2020 - 2025)

(2020 Uitbreidingsopgave - 2025)

verpleegzorg tot 2030

22.394

Intramuraal / geclusterd eigen woonomgeving tot 2025

Niet-geclusterd eigen woonomgeving tot 2025

Uitbreidingsplannen verpleegzorg tot 2025

1.500 1.000 500 -

1.111 (2025 - 2030)

860 1.054 (2020 - 2025)

513

Uitbreidingsopgave verpleegzorg tot 2030

Uitbreidingsplannen verpleegzorg tot 2025

• Landelijk lijken de uitbreidingsplannen voor intramuraal geclusterd en niet-geclusterd voldoende om de uitbreidingsopgave op te vangen • In Zuidoost-Brabant lijken de huidige uitbreidingsplannen niet voldoende te zijn en is er sprake van een tekort van minimaal 750 plekken

Bron: WLZ regiomonitor 2021 10-7-2023

68

Zvw gebruik: relatief laag gebruik van zorg gerelateerd aan ouderen (wijkverpleging, ELV, GRZ)

Gecorrigeerde afwijking t.o.v. Nederlands gemiddelde

Gecorrigeerd voor leeftijd en geslacht

50% 40% 30% 20% 10% 0% -10% -20% -30% -40% -50%

44% 30% 25%

2%

7% 7% 8%

0%-1%

0%

3%

39% 38% 35%

4% 4% 4%

1%

-1%

8%

-3% -15% -17% -20%

-18% -24%

2%

-3%-5% -22%

3%

-8% -12%

-29% -35% -37% Totaal

Huisarts

Farmacie

Wijkverpleging

ELV

Zuidoost-Brabant

GRZ

Eindhoven e.o.

Paramedi

Mondzorg

MSZ

GGZ

Hulpmiddelen

Ziekenvervoer

Helmond de Peel

• Totale zvw zorgconsumptie voor inwoners ouder dan 65 jaar is conform verwachting. Gebruik van zorg die gerelateerd is aan ouderen, zoals wijkverpleging, GRZ en ELV blijft achter op het landelijk gemiddelde • Gebruik van huisartsenzorg en MSZ is relatief hoger dan het landelijk gemiddelde • Het beeld voor Eindhoven e.o. en Helmond de Peel is grotendeels vergelijkbaar, behalve bij wijkverpleging (hoger in Helmond de Peel) en GGZ (hoger in Eindhoven e.o.) • De verwachte zorgconsumptie voor inwoners ouder dan 65 jaar in Helmond de Peel licht hoger is dan gemiddeld. Bron: Vektis open data 2020, gecorrigeerd voor leeftijd en geslacht

WLZ kosten: relatief laag voor de regio, mede door substitutie van ’zorg in instelling’ door ‘zorg thuis’ in Helmond de Peel 25,0%

Afwijking t.o.v. Nederlands gemiddelde

0,0%

19,1%

20,0% 15,0%

-5,0%

10,0%

10,0%

-15,0%

12,5%

0,0% -5,0%

-2,0%

-10,0% -15,0%

-20,0%

4,1%

5,0%

-10,0%

19,3%

-20,0%

Totaal WLZ

-25,3%

Zorg in instelling Zuidoost-Brabant

• •

-4,2%

-11,0%

-13,8%

-25,0%

-30,0%

-25,0%

-9,5%

-22,1%

Zorg thuis Eindhoven e.o.

Overig Helmond de Peel

De totale WLZ kosten in de regio zijn aanzienlijk lager dan landelijk gemiddeld voor inwoners van 65 jaar en ouder, in Helmond de Peel zelfs bijna 20% lager dan gemiddeld In Eindhoven e.o. worden de relatief lage kosten veroorzaakt door zowel lage ‘Zorg in instelling’ als ‘Zorg thuis’. In Helmond de Peel lijkt er sprake van substitutie van ‘Zorg in instelling’ door ‘Zorg thuis’ Bron: Vektis open data 2020

WLZ gebruik: kosten per client over de gehele linie relatief laag, relatief veel cliënten in ‘Zorg thuis’ Relatieve WLZ kosten per cliënt (> 65 jaar)

Relatief aantal WLZ cliënten (> 65 jaar) 0,25 0,2 0,15 0,1 0,05 0 -0,05 -0,1 -0,15 -0,2 -0,25 -0,3

20,3% 11,7% 8,6%

0,0%

0,0%

-0,6%

-5,0% -10,0%

-1,0%

-2,4%

-5,8%-5,2% -7,6%

-15,0% -5,1% -7,1%

-20,0%

-9,5% -13,3%

-12,6%

-23,5% Totaal WLZ

Zuidoost Brabant

Zorg in instelling

Eindhoven e.o.

-20,4%

-25,0% -30,0% Zorg thuis

Helmond de Peel

Totaal WLZ

Zuidoost Brabant

Zorg in instelling

-28,2% Zorg thuis

Eindhoven e.o.

Helmond de Peel

• Totaal aantal WLZ clienten is relatief laag vanwege de relatief lage aantallen clienten in ‘Zorg in instelling’. Het aantal clienten ‘Zorg thuis’ is relatief hoog in de gehele regio • Kosten per client zijn relatief laag, met name bij ‘Zorg thuis’

Bron: Vektis open data 2020

WLZ gebruik 75+ers: ondanks relatief lage WLZ kosten per client is de ZZP mix voor 75+ers zwaarder dan landelijk

Relatieve verdeling ZZP pakketten (ZZP mix)

100% 90% 80% 70% 60% 50% 40% 30% 20% 10% 0% ZZP 4

2% 8%

2% 10%

22%

19%

50%

52%

19%

17%

Nederland

Zuid-Oost Brabant

ZZP 5

Bron: WLZ regiomonitor 2021 10-7-2023

ZZP 6

ZZP 7

• In Zuidoost-Brabant met een relatief laag WLZ gebruik per 75+ers is de ZZP mix zwaarder dan landelijk • Desondanks zijn de kosten per client lager dan landelijk (zie vorige slide)

ZZP 8-10

72

WLZ verschijningsvorm: omvang van intramurale locaties vergelijkbaar met landelijk, relatief laag aandeel intramuraal Intramuraal versus overig

Aantal intramurale WLZ locaties per 1.000 cliënten 20

18

17

15

100% 80%

35%

71%

65%

Nederland

Zuidoost-Brabant

60%

10

40% 5 0

29%

20% Nederland

Zuidoost-Brabant

0%

Intramuraal • Omvang per intramurale locatie is in Zuidoost-Brabant vergelijkbaar met landelijk

Bron: WLZ regiomonitor 2021 10-7-2023

Overig (MPT, VPT, PGB)

• Aandeel intramuraal is in Zuidoost-Brabant relatief laag t.o.v. landelijk

73

Bijlage

10-7-2023

74

B. Zorg in de regio (per sector)

10-7-2023

75

Acute zorg en samenhang met ROAZ-beeld Conform de opdracht uit IZA wordt met het ROAZ-beeld voor ROAZ-regio Brabant inzicht gegeven in enerzijds de capaciteit van het acute zorgaanbod in de regio en de kwaliteitsparameters geldend in de acute zorg en anderzijds de prognoses en ontwikkelingen in zorgbehoefte en andere relevante informatie over de bevolking van de regio. Voor meer inzicht in bovenstaande ten aanzien van de reguliere zorgbehoefte, verwijzen wij naar de regio-beelden die voor de zorgkantoorregio’s in Brabant zijn gemaakt. Dit is in lijn met het verzoek vanuit IZA om te streven naar inhoudelijke congruentie tussen voor de regio relevante regiobeelden en op elkaar aansluitende processen.

Zvw gebruik alle inwoners Zuidoost-Brabant: 2017 - 2020 Gecorrigeerd voor leeftijd en geslacht Gecorrigeerde afwijking t.o.v. Nederlands gemiddelde

30%

23% 22% 22% 21%

20% 10% 0% -10%

2% 0% -1%0%

2%

7% 5%8% 4%

5%

-2% -1%

5%4% 3%3%

-2% -3% -3% -3%

1%

-3% -3% -7% -8% -8% -13%

-20%

1%

-1% -2% -2% -4%

-12% -17% -18% -17%

-7% -9% -9% -7%

-30% -40%

-50%

-39% -40% -38% Totaal

Huisarts

Farmacie

Wijkverpleging

ELV

2017

GRZ

2018

Bron: Vektis open data 2017 - 2020, gecorrigeerd voor leeftijd en geslacht

Paramedi

2019

2020

Mondzorg

MSZ (incl. buitenland)

GGZ

Hulpmiddelen

Ziekenvervoer

Zvw gebruik alle inwoners Eindhoven e.o.: 2017 - 2020 Gecorrigeerd voor leeftijd en geslacht Gecorrigeerde afwijking t.o.v. Nederlands gemiddelde

30% 18% 17% 17% 17%

20% 10%

3%

1%

7% 5% 3% 2%

6%

4%3%3%3%

8% 9% 5% 3%

0% -10%

-1% -1%0%

-3% -2%

-3% -3% -3% -3%

-3% -4% -4% -6%

-8% -13% -14% -13% -19%

-20%

-12% -13% -11% -13%

-14% -14% -14%

-30% -40% -42% -41% -47%

-50%

-60%

Totaal

Huisarts

Farmacie

Wijkverpleging

ELV

2017

GRZ

2018

Bron: Vektis open data 2017 - 2020, gecorrigeerd voor leeftijd en geslacht

Paramedi

2019

2020

Mondzorg

MSZ (incl. buitenland)

GGZ

Hulpmiddelen

Ziekenvervoer

Zvw gebruik alle inwoners Helmond de Peel: 2017 - 2020 Gecorrigeerd voor leeftijd en geslacht Gecorrigeerde afwijking t.o.v. Nederlands gemiddelde

50% 38% 37% 35% 33%

40% 30% 20% 10% 0%

5% 2% 0%0%

2%1% 2% 1%

11% 13% 11% 6% 1% -1%

-10%

13% 11% 10% 9%

1%

6%5%6%4%

7%4%6% 2%

Hulpmiddelen

Ziekenvervoer

0%

0%

-8%

-20%

-16% -16% -17%

-18%-17%

-30%

-40%

8%7% 4% 2%

-28% Totaal

Huisarts

Farmacie

Wijkverpleging

ELV

2017

-22%

-26% -23% GRZ

2018

Bron: Vektis open data 2017 - 2020, gecorrigeerd voor leeftijd en geslacht

Paramedi

2019

2020

Mondzorg

MSZ (incl. buitenland)

GGZ

Zvw gebruik 65+’ers Zuidoost-Brabant: 2017 - 2020 Gecorrigeerd voor leeftijd en geslacht Gecorrigeerde afwijking t.o.v. Nederlands gemiddelde

50% 38%

40%

32% 30% 29% 28%

30% 20% 10% 0%

15% 11% 9%7% 2%1%1%

6%5%4%4%

1%1%0%

0%

-10%

0% -6% -8% -8%

-20%

-3% -5% -5% -8%

-2% -3% -3% -3%

GGZ

Hulpmiddelen

-16%-17% -17% -17%

-18%

-30% -40%

-50%

29% 26% 26%

-8% -10% -8% -8%

-35%

-43% -41% Totaal

Huisarts

Farmacie

Wijkverpleging

ELV

2017

GRZ

2018

Bron: Vektis open data 2017 - 2020, gecorrigeerd voor leeftijd en geslacht

Paramedi

2019

2020

Mondzorg

MSZ (incl. buitenland)

Ziekenvervoer

Zvw gebruik 65+’ers Eindhoven e.o.: 2017 - 2020 Gecorrigeerd voor leeftijd en geslacht Gecorrigeerde afwijking t.o.v. Nederlands gemiddelde

50%

39%

40% 26% 25% 23% 22%

30% 16% 11% 9%7%

20% 10%

1%

6%4%4%4%

0%

0% -10%

-1%0%

-1% -1% -1%

-13% -14% -14%

-30%

8% 4% -1%0%

-1%

-20%

-4% -4% -4% -5% -12% -13% -12% -10%

-13% -14% -15% -14%

-24%

-40%

-37%

-50% -60%

27% 23% 23%

-43% -50% Totaal

Huisarts

Farmacie

Wijkverpleging

ELV

2017

GRZ

2018

Bron: Vektis open data 2017 - 2020, gecorrigeerd voor leeftijd en geslacht

Paramedi

2019

2020

Mondzorg

MSZ (incl. buitenland)

GGZ

Hulpmiddelen

Ziekenvervoer

Zvw gebruik 65+’ers Helmond de Peel: 2017 - 2020 Gecorrigeerd voor leeftijd en geslacht

Gecorrigeerde afwijking t.o.v. Nederlands gemiddelde

60%

49% 48% 46% 44%

50%

37% 37% 34% 35%

40% 30% 20% 10%

6%4% 4%2%

11% 10% 9%8%

15% 11% 9% 2%3%3%3%

6%6%5% 4%

1%

1%

2%2%

4%

3%

0% -20%

-15%

-30% -40%

-1%

-2%

-10%

-25% -29% Totaal

Huisarts

Farmacie

Wijkverpleging

ELV

2017

-18%-20% -25% -24% GRZ

2018

Bron: Vektis open data 2017 - 2020, gecorrigeerd voor leeftijd en geslacht

-18%

-22% -25%

Paramedi

2019

0% -2%

2020

Mondzorg

MSZ (incl. buitenland)

GGZ

Hulpmiddelen

Ziekenvervoer

Positieve Gezondheid: volwassenen 18 – 65 jaar en ouder dan 65 H zon . Gedh zon dhin e idé éinn éove é n rove 3 Hjaar .3 Ge e id zichrtzicht Deze graagDeze – heel duidelijk erin –graag heel erin duidelijk

De scores in De de score Gezondh Gezondheidsmonitor (GGD’en (GGD’en, RIVM en CB zijn zijn uitgedrukt inuitg per zowel op zowel op regionaal al landelijk landelijk niveau. De k de figure de figuren geven aan hoeverre hoeverre de percenta de regio de regio afwijken van landelijk landelijke gemiddelde rode/ora rode/oranje kleur gee de egio de regio slechter scoo vergelijk vergelijking met land ro meer rokers,meer minder met een goede ervar met een gezondheid),gezondh een gro geeft aan datgeeft de regi aa scoort dan het landel scoort d gemiddelde. gemidde De gele betekent rondom het beteken gemiddelde. gemidde

regio < 0,95 reg

0,95 =< regio < 0,9 •

De regio •Zuidoost-Brabant…… De regio Zuidoost-Brabant……

•

Verdere duiding/ aanvulling regio…door regio… • Verdere duiding/door aanvulling

0,98 =< regio < 0,9

1,02 =< regio < 1,0

1,05 < regio 1,0

Huisartsenzorg – aanbod

•

In de regio Zuidoost-Brabant wonen inwoners over het algemeen (zeer) dichtbij een huisartsenpraktijk.

•

Het aantal huisartsen per 10.000 inwoners is in de regio Zuidoost-Brabant hoog. Er zit veel verschil tussen de verschillende gemeenten.

•

In Eersel en Helmond is deze verhouding het laagst.

84

Huisartsenzorg – consulten

•

Het aantal reguliere huisartsconsulten is in 2040 211.350 per jaar hoger dan in 2023; een stijging van 11,6%.

•

Het aantal telefonische huisartsconsulten is in 2040 199.510 per jaar meer dan in 2023; een stijging van 15,8%.

•

De stijging van het aantal reguliere huisartsconsulten in de regio Zuidoost-Brabant is sterker dan de gemiddelde stijging in Nederland.

•

De stijging van het aantal telefonische huisartsconsulten in de regio Zuidoost-Brabant is licht sterker dan de gemiddelde stijging in Nederland.

85

Huisartsenzorg – zorgkosten •

De gemiddelde kosten voor huisartsenzorg liggen in de regio Zuidoost-Brabant voor alle leeftijdscategorieën op of rondom het landelijk gemiddelde.

86

Zorgkosten: huisartsenzorg (consult + inschrijftarief + multidisciplinair + overig)

87 Data voor deze grafiek zijn uit vermelde bron opgehaald door de bovenregionale werkgroep regiobeelden (REOS, Robuust, Samergo, ZONH, CZ, VGZ en Transvorm)

Huisartsenzorg – capaciteit

88

Huisartsenzorg – capaciteit

89

Huisartsenzorg – capaciteit

90

Huisartsenzorg – capaciteit

91

Huisartsenzorg – capaciteit

92

Huisartsenzorg – capaciteit

93

Huisartsenzorg – capaciteit

94

Huisartsenzorg – capaciteit

95

Huisartsenzorg – capaciteit

96

Huisartsenzorg – capaciteit

97

MSZ – locaties ziekenhuizen In de regio Zuidoost-Brabant zijn vier ziekenhuizen (hoofdlocaties):

•

A.

Catharina Ziekenhuis Eindhoven

B.

Anna Ziekenhuis Geldrop

C.

Maxima Medisch Centrum (Eindhoven, Veldhoven)

D.

Elkerliek Ziekenhuis Helmond

In de regio Zuidoost-Brabant is de afstand tot ziekenhuislocaties (in kilometers) relatief beperkt.

98

MSZ – aantal DBC’s

•

•

Het aantal patiënten in de regio ZuidoostBrabant dat onder behandeling is in een algemeen ziekenhuis stijgt van 349.680 in 2023 naar 395.260 in 2040; dit is een stijging van 45.580 personen, een toename van 13,3%. Het aantal patiënten in de regio ZuidoostBrabant dat onder behandeling is in een algemeen ziekenhuis stijgt in de regio Zuidoost-Brabant licht sterker dan de gemiddelde stijging in Nederland.

•

•

Het aantal patiënten in de regio ZuidoostBrabant dat onder behandeling is in een UMC stijgt van 18.390 in 2023 naar 20.440 in 2040; dit is een stijging van 2.050 personen, een toename van 11,15%. Het aantal patiënten in de regio ZuidoostBrabant dat onder behandeling is in een UMC stijgt sterker dan de het gemiddelde in Nederland.

•

Het aantal DBC’s in de regio ZuidoostBrabant stijgt met 13,6% in de periode 2023-2040.

•

De stijging van het aantal DBC’s in de regio Zuidoost-Brabant is ongeveer gelijk aan de gemiddelde stijging in Nederland.

99

100

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/13948129/1