CConstaterende datSchouwen-Duiveland
Koppel je AI →
Document · PDF

998164 Bijlage 2 bijlage ruimtelijke onderbouwing

Commissie Ruimte en Economie 5 februari 2024, gemeente Schouwen-DuivelandBij agendapunt: RVS Omgevingsvergunning Hogezoom 108 Renesse (998164)13.805 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 1 van 2

Bijlagen bij ruimtelijke onderbouwing

Omgevingsvergunning “Hogezoom 108 te Renesse” Planstatus: Datum: Projectnr.:

concept 2023-12-21 230511

III Schoenmakers III Ruimtelijke ontwikkeling

Inhoudsopgave 1.

Aerius berekening Hogezoom 108 te Renesse

2.

Watertoets

3.

Aanmeldnotitie m.e.r.

4.

Duurzaamheidsscan Camping Sareshof

III Schoenmakers III Ruimtelijke ontwikkeling

1. Aerius berekening Hogezoom 108 te Renesse

Berekening stikstofdepositie planologische ontwikkeling

“Hogezoom 108 te Renesse” Datum: Projectnummer:

15-12-2023 230510

III Schoenmakers III Ruimtelijke ontwikkeling

Colofon

Titel:

Berekening stikstofdepositie planologische ontwikkeling, “Hogezoom 108 te Renesse”

Ontwerp:

Molenzicht 2 4881 BW ZUNDERT Tel: 076-5990340 www.schoenmakersadvies.nl Projectnummer:

230510

Datum:

15 december 2023

Copyright © Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd en/of openbaar worden gemaakt door middel van druk, fotokopie, elektronisch of op welke wijze dan ook, zonder schriftelijke toestemming van de auteurs.

Berekening stikstofdepositie 230510 | 15-12-2023

Pagina 2 van 12

III Schoenmakers III Ruimtelijke ontwikkeling

Inhoud 1. Inleiding ....................................................................................................................................................... 4 1.1

Algemeen ............................................................................................................................................... 4

1.2

Ligging van het plangebied .................................................................................................................... 5

2. Referentiesituatie......................................................................................................................................... 6 2.1 Uitgangspunten referentiesituatie ............................................................................................................... 6 2.1.1

Verkeer .............................................................................................................................................. 6

2.1.2

Stookinstallaties ................................................................................................................................ 7

3. Gebruiksfase ................................................................................................................................................ 8 3.1 Uitgangspunten gebruiksfase ........................................................................................................................ 8 3.1.1

Verkeer .............................................................................................................................................. 8

3.1.2

Stookinstallaties ................................................................................................................................ 8

3.2 Conclusie gebruiksfase .................................................................................................................................. 8 4. Bouwfase ..................................................................................................................................................... 9 4.1

Uitgangspunten bouwfase ..................................................................................................................... 9

4.1.1 Aanvoer en plaatsen chalets .................................................................................................................. 9 4.1.2 Bouwvakkerbewegingen ........................................................................................................................ 9 4.1.3 Mobiele werktuigen ............................................................................................................................... 9 4.1.4 Verkeer ................................................................................................................................................... 9 4.2 Conclusie bouwfase..................................................................................................................................... 10 Bijlagen .......................................................................................................................................................... 11 1. Stikstofdepositieberekening gebruiksfase AERIUS calculator 2. Stikstofdepositieberekening bouwfase AERIUS calculator

Berekening stikstofdepositie 230510 | 15-12-2023

Pagina 3 van 12

III Schoenmakers III Ruimtelijke ontwikkeling

1. Inleiding 1.1 Algemeen Op de planlocatie Hogezoom 108 te Renesse is camping Sareshof gelegen. Het voornemen is het maatvoering vlak wat op de locatie ligt te vergroten en uit te breiden van 35 naar 40 permanente standplaatsen en het plaatsen van een zonnecarport op de locatie. Om negatieve effecten van deze beoogde ontwikkeling uit te sluiten moet een stikstofdepositieonderzoek voor de aanleg en de gebruiksfase uitgevoerd worden. Camping Sareshof is gelegen in het recreatiegebied van Renesse. Met de uitbreiding van het maatvoering vlak op de planlocatie komt er meer ruimte beschikbaar om van camping Sareshof een groene, duurzame en toekomstbestendige camping te maken. In de stikstofberekening van de beoogde situatie zal uit worden gegaan van 40 standplaatsen.

Afbeelding 1. Locatie nieuw te realiseren standplaatsen camping Sareshof te Renesse

Berekening stikstofdepositie 230510 | 15-12-2023

Pagina 4 van 12

III Schoenmakers III Ruimtelijke ontwikkeling

1.2 Ligging van het plangebied Door middel van de AERIUS-calculator wordt de stikstofdepositie van de ontwikkeling berekend op de Natura2000 gebieden binnen een straal van 25 kilometer. De berekening is uitgevoerd in de meest recente versie van de AERIUS-calculator (2023.). De gebieden die binnen een straal van 25 km liggen van de planlocatie zijn onder andere; Kop van Schouwen ca. 150 meter Voordelta ca. 2 km Oosterschelde ca. 3 km Grevelingen ca. 5 km Duinen Goeree & Kwade Hoek ca. 9.5 km Veerse Meer ca. 17 km Manteling van Walcheren ca. 17.5 km

Afbeelding 2. Planlocatie ten opzichte van natura 2000-gebieden Bron: Aerius-calculator

Berekening stikstofdepositie 230510 | 15-12-2023

Pagina 5 van 12

III Schoenmakers III Ruimtelijke ontwikkeling

2. Referentiesituatie 2.1 Uitgangspunten referentiesituatie Deze berekening is gemaakt ten behoeve van een uitgebreide procedure omgevingsvergunning. Van een project is de milieutoestemming op de referentiedatum de referentiesituatie. In de milieutoestemming zijn 35 permanente standplaatsen opgenomen. Deze 35 permanente standplaatsen zijn allen gerealiseerd en mogen meegenomen worden als referentiesituatie. 2.1.1 Verkeer 2.1.1.1 Verkeersgeneratie Op de planlocatie zijn 35 standplaatsen met chalets aanwezig. Voor de berekening van de verkeersbewegingen is gebruik gemaakt van de Memo kengetallen parkeren en verkeer uit de Agenda Toerisme 2018-2026 van de gemeente Schouwen-Duiveland. 1. 35 Standplaatsen welke ieder 4 slaapplaatsen bieden geeft een totaal van 140 slaapplaatsen; 2. 140 Slaapplaatsen delen door 3 geeft 46,6=47 parkeerplaatsen 3. 47 vermenigvuldigen met het kengetal 2,2 geeft een verkeersgeneratie van 104 mtv/etmaal Het verkeer wordt evenredig verdeeld richting Renesse en Burg-Haamstede; 52 Motorvoertuigen richting Renesse. 52 Motorvoertuigen richting Burg-Haamstede. Door de recreatieve aard van gebruik zijn in de referentiesituatie enkel lichte voertuigen toegerekend aan de inrichting. Er is uitgegaan van een buitenweg met 10% stagnatie. Verkeer op het terrein van de inrichting heeft het weg type binnen bebouwde kom en een stagnatie van 50%.

2.1.1.2 Modellering en verdeling verkeer Verkeer kan aan het inwerking zijn van de inrichting worden toegekend tot het opgaat in het heersende verkeersbeeld. Dit wordt ondersteund door de volgende uitspraak van de Raad van State; ‘Volgens vaste jurisprudentie van de Afdeling worden de gevolgen voor het milieu van het af- en aanrijdende verkeer niet meer aan het in werking zijn van de inrichting toegerekend, indien dit verkeer kan worden geacht te zijn opgenomen in het heersende verkeersbeeld’ (ECLI:NL:RVS:2009:BG9779). Aansluitend in dezelfde jurisprudentie wordt de term ‘het heersende verkeersbeeld’ verder toegelicht; ‘Hiervan is sprake indien het aan- en afrijdende verkeer zich door zijn snelheid en rij- en stopgedrag nog niet dan wel niet meer onderscheidt van het overige verkeer dat zich op de betrokken weg kan bevinden’ (ECLI:NL:RVS:2009:BG9779). Bovenstaand wordt het overige verkeer benoemd dat zich op de betrokken weg kan bevinden. Hieruit valt op te maken dat het niet relevant is of het overige verkeer daadwerkelijk aanwezig is. Deze bevinding wordt onderbouwd door de volgende uitspraak van de Raad van State; Die omstandigheid laat, wat daarvan zij, onverlet dat het nachtelijk verkeer van en naar [partij] zich ter plaatse van de woning van [appellant] door zijn rijgedrag niet meer onderscheidt van het overige verkeer dat zich daar kán bevinden.

Of zich daar daadwerkelijk ander verkeer bevindt, is niet relevant in het kader van de vraag of de gevolgen voor het milieu van het af- en aanrijdende verkeer aan het in werking zijn van het transportbedrijf kunnen worden toegerekend (ECLI:NL:RVS:2016:1861). Conclusie; uitgaand van bovenstaande uitspraken mag aangenomen worden dat het verkeer opgegaan is in het heersende verkeersbeeld ter plaatse van het bereiken van de geldende toegestane maximumsnelheid. De afstand tot het bereiken van de toegestane maximum snelheid wordt bepaald door de formule van de remweg toe te passen met een positieve versnelling. De remweg (S) is afhankelijk van snelheid (V) en remvertraging (A). De formule om de remweg te berekenen is: S= V² / 2*A Dit wordt in het geval van optrekken; De afgelegde afstand (S) is afhankelijk van snelheid (V) en acceleratie (A). S=V 2 / 2*A Berekening stikstofdepositie 230510 | 15-12-2023

Pagina 6 van 12

III Schoenmakers III Ruimtelijke ontwikkeling

S is de afgelegde afstand(m) tot het bereiken van Snelheid (V). V is de te bereiken snelheid in m/s A is de acceleratie in m/s A personenauto is 2,77 m/s, afgeleid van 0 naar 100 km/u in 10 seconden. A vrachtauto is 0,72 m/s gegeven door CROW cijfers. De geldende maximum snelheid op de betrokken wegen bedraagt 60km/uur oftewel 16.67m/s Voor personenauto’s geeft dit een toerekenbare route van 50,2 meter vanaf het betreden van de openbare weg waar ander verkeer aanwezig kan zijn. Voor vrachtwagens geeft dit een toerekenbare route van 193,0 meter vanaf het betreden van de openbare weg waar ander verkeer aanwezig kan zijn. De remvertraging van betrokken motorvoertuigen is ten alle tijde groter dan de acceleratie. De afstand berekend tot het bereiken van de maximale snelheid word ook gehanteerd voor het afremmend verkeer, dit geeft een goede worst-case situatie weer. Hier bovenop komt de gemiddelde route welke motorvoertuigen op het terrein van de inrichting afleggen. 2.1.2 Stookinstallaties De bestaande chalets worden verwarmd door het verbranden van propaangas. Uitgegaan is van de standaardwaarden gegeven in; emissiewaarden_AERIUS_def_versie_05_juli _2018. De uitstoot van bestaande appartementen van 1.25 NOx kg per jaar is gebruikt om de uitstoot per chalet te weergeven. Tabel 1: Emissie chalets

Type bron volgens AERIUS Appartement (chalet)

Emissie NOx per chalet per jaar 1.25 kg NOx

Totaal 43.75 kg NOx

De gezamenlijke emissie van de 35 chalets bedraagt 43.75 kilo NOx.

Berekening stikstofdepositie 230510 | 15-12-2023

Pagina 7 van 12

III Schoenmakers III Ruimtelijke ontwikkeling

3. Gebruiksfase 3.1 Uitgangspunten gebruiksfase In de gebruiksfase wordt het verschil in depositie berekend van de beoogde gebruikssituatie tegenover de referentiesituatie. 3.1.1 Verkeer 3.1.1.1 Verkeersgeneratie In de beoogde situatie zijn op de planlocatie 40 standplaatsen met stacaravans aanwezig. Voor de berekening van de verkeersbewegingen is gebruik gemaakt van de Memo kengetallen parkeren en verkeer uit de Agenda Toerisme 2018-2026 van de gemeente Schouwen-Duiveland. 40 Standplaatsen welke ieder 4 slaapplaatsen bieden geeft een totaal van 160 slaapplaatsen; 160 Slaapplaatsen delen door 3 geeft 54 parkeerplaatsen; 54 vermenigvuldigen met het kengetal 2,2 geeft een verkeersgeneratie van 118 mtv/etmaal Het verkeer wordt evenredig verdeeld richting Renesse en Burg-Haamstede; 59 Motorvoertuigen richting Renesse. 59 Motorvoertuigen richting Burg-Haamstede. Door de recreatieve aard van gebruik zijn in de referentiesituatie enkel lichte voertuigen toegerekend aan de inrichting. Er is uitgegaan van een buitenweg met 10% stagnatie. Verkeer op het terrein van de inrichting heeft het weg type binnen bebouwde kom en een stagnatie van 50%. 3.1.1.2 Modellering en verdeling verkeer Het verkeer is in dezelfde modellering en verdeling ingevoerd als in de referentiesituatie is bepaald. 3.1.2 Stookinstallaties De 5 nieuw te plaatsen chalets worden gasloos, deze hebben daarom geen uitstoot.

Voor de 35 bestaande chalets wordt uitgegaan van de uitstoot in de referentiesituatie Tabel 2: Emissie chalets

Type bron volgens AERIUS Appartement (chalet bestaand) Appartement (chalet nieuw)

Aantal 35

Emissie NOx per chalet per jaar 1.25 kg NOx

Totaal 43.75 kg NOx

5

0 kg NOx

0 kg NOx

3.2 Conclusie gebruiksfase Uit de stikstofdepositieberekening voor de gebruiksfase (bijlage 1) volgt dat er geen Natura 2000-gebieden zijn waarvoor een toename in stikstofdepositie van 0,00 mol/ha/jaar of meer wordt berekend. Hierdoor kan worden uitgesloten dat het plan nadelige gevolgen op natura 2000-gebieden heeft.

Berekening stikstofdepositie 230510 | 15-12-2023

Pagina 8 van 12

III Schoenmakers III Ruimtelijke ontwikkeling

4. Bouwfase Op 18 juni 2021 is het Besluit stikstofreductie en natuurverbetering genomen over de vrijstelling van de bouwfase in de verantwoording of een project invloed heeft op een Natura2000 gebied. Per 2 november 2022 is de bouwvrijstelling buitenwerking gesteld. Hierdoor is voor de bouwfase een stikstofdepositieberekening benodigd. In deze berekening wordt de bouwfase tegenover de referentiesituatie berekend. 4.1 Uitgangspunten bouwfase Op de planlocatie worden 5 nieuwe standplaatsen voor chalets gerealiseerd en een zonnecarport. De bouwfase is in meerdere categorieën verdeeld: Aanvoer en plaatsen chalets Bouwvakkerbewegingen Mobiele werktuigen Het verbruik van mobiele werktuigen wordt bepaald aan de hand van de tabellen gepubliceerd door Norbert Ligterink behorend bij het TNO-rapport TNO 2021 R12305. In het bouwjaar wordt naast de uitstoot gerelateerd aan de bouw ook de normale situatie ingevoerd. In het principeverzoek is de beoogde situatie globaal verbeeld, hierin is te zien dat er voor de uitbreiding geen ingrijpende werkzaamheden benodigd zijn. Om ruimte te maken voor de chalets dient hooguit wat bestaande bosschage verwijderd te worden door een hovenier. De bestaande infrastructuur ter plaatse voorziet in verharde aanrijroutes voor de nieuw te plaatsen chalets.

4.1.1 Aanvoer en plaatsen chalets en zonnecarport Chalets en de zonnecarport worden elders gebouwd en worden kant-en-klaar aangeleverd op de planlocatie. De aanvoer van de chalets en zonnecarport genereert 12 vrachtvoertuigbewegingen. De chalets worden geplaatst met behulp van een autolaadkraan welke op de of een van de vrachtvoertuigen gemonteerd is. Voor het plaatsen van de chalets en de carport wordt een half uur per stuk gerekend. Voor deze autolaadkraan wordt het vermogen benut van het voertuig waar hij op gemonteerd is. Dit is een vrachtwagen met een bouwjaar van ten minste 2014 en een vermogen van ten hoogste 300kw met een brandstofverbruik van 29,45 liter per uur. Per eenheid moet er gemiddeld genomen 5 meter gegraven worden naar de bestaande nutsvoorzieningen ter plaatse, dit is voor een kleine graafmachine (<3 ton) ruimschoots binnen 1 werkdag te realiseren. Dit genereert totaal 2 vrachtbewegingen voor aan- en afvoer van de graafmachine. De fundering van de carport wordt handmatig uitgegraven, dit wordt in de berekening buitenbeschouwing gelaten. 4.1.2 Bouwvakkerbewegingen Chalets en de zonnecarport worden kant en klaar geleverd. Enkel de nutsvoorzieningen moeten aangesloten worden (plug-and-play). Er is dus relatief weinig arbeid benodigd voor het te realiseren plan. Voor de totale realisatie wordt een maand gerekend. Dit komt neer op 20 werkdagen.

Worst-case wordt uitgegaan van gemiddeld 2 personen per werkdag welke met aparte voertuigen naar de planlocatie komen. Dit genereert 80 lichte voertuigbewegingen. 4.1.3 Mobiele werktuigen Uit voorgaande uitgangspunten blijkt dat voor de bouwfase en autolaadkraan en een graafmachine benodigd zijn. De ureninzet en het brandstofverbruik hierbij is weergegeven in tabel 3. Tabel 3: Mobiele werktuigen

Type werktuig Autolaadkraan Graafmachine <3 ton

Bouwjaar >2014 >2014

vermogen 300 kw 20 kw

Draaiuren 5 8

Brandstofgebruik 147,25 20

Ad-blue 6% 8,8 Nvt.

4.1.4 Verkeer Het toe te rekenen verkeer wordt gelijkmatig verdeeld richting Renesse en Burg-Haamstede. Voor de modellering van het verkeer worden dezelfde uitgangspunten gebruikt als in de referentie- en gebruiksfase.

Berekening stikstofdepositie 230510 | 15-12-2023

Pagina 9 van 12

III Schoenmakers III Ruimtelijke ontwikkeling

4.2 Conclusie bouwfase Uit de stikstofdepositieberekening voor de bouwfase (bijlage 2) volgt dat er geen Natura 2000-gebieden zijn waarvoor een toename in stikstofdepositie van 0,00 mol/ha/jaar of meer wordt berekend. Hierdoor kan worden uitgesloten dat het plan nadelige gevolgen op natura 2000-gebieden heeft.

Berekening stikstofdepositie 230510 | 15-12-2023

Pagina 10 van 12

III Schoenmakers III Ruimtelijke ontwikkeling

Bijlagen Berekening stikstofdepositie 230510 | 15-12-2023

Pagina 11 van 12

III Schoenmakers III Ruimtelijke Ontwikkeling

1. Stikstofdepositieberekening gebruiksfase AERIUS calculator

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Schoenmakers Advies B.V. Hogezoom 108, 4325 CJ Renesse Gebruiksfase Camping Sareshof Stikstofdepositieberekening beoogde gebruiksfase Camping Sareshof

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RmkXWskKLus1 15 december 2023, 11:25 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Referentie situatie - Referentie Gebruiksfase beoogd - Beoogd Referentie situatie - Referentie Gebruiksfase beoogd - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RmkXWskKLus1 (15 december 2023)

2023 2023

0,12 mol/ha/j 0,12 mol/ha/j -

0,1 kg/j 0,1 kg/j

3390003 3390003

46,5 kg/j 46,9 kg/j

Kop van Schouwen Kop van Schouwen

2/10

Projectberekening

Gebruiksfase beoogd (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 5 

Wonen en Werken | Recreatie | Bestaande stacaravans Wonen en Werken | Recreatie | Uitbreiding staanplaatsen Verkeersnetwerk

RmkXWskKLus1 (15 december 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,1 kg/j

43,8 kg/j 3,1 kg/j

3/10

Projectberekening

Referentie situatie (Referentie), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 

Wonen en Werken | Recreatie | Bron 1 Verkeersnetwerk

RmkXWskKLus1 (15 december 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,1 kg/j

43,8 kg/j 2,8 kg/j

4/10

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RmkXWskKLus1 (15 december 2023)

5/10

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase beoogd" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

-

-

Onderstaand is een overzicht opgenomen van alle Natura 2000-gebieden (binnen de maximale rekenafstand van 25 km) waar in de "Beoogde situatie" een bijdrage groter dan 0,00 mol/ha/jaar is berekend, maar waar in de "Projectberekening" (=verschilberekening) geen toe- of afname is berekend. Het effect vanuit de "Projectberekening" op deze gebieden is daarmee 0,00 mol/ha/jaar. Kop van Schouwen

RmkXWskKLus1 (15 december 2023)

6/10

Projectberekening

Gebruiksfase beoogd, Rekenjaar 2023 1

Wonen en Werken | Recreatie

Naam Bestaande Uittreedhoogte stacaravans Warmteinhoud Locatie X:42790,01 Spreiding Y:415812,37 Oppervlakte 0,89 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Mtv ter plaatse van inrichting X:42745,75 Y:415869,06 152,06 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4

2,5 m 0,000 MW 1m

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer RmkXWskKLus1 (15 december 2023)

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Ontsluiting ri. Renesse X:42740,95 Y:415941,47 50,21 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

NOₓ

Links Rechts NOₓ 2,7 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,3 kg/j Hoogte - - NH₃ 85,8 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

118,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

59,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

Ontsluiting ri. Burg-Haamstede X:42711,24 Y:415900,66 Type scherm 50,21 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

43,8 kg/j

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

59,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

50,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

0,2 kg/j 47,8 g/j 21,3 g/j

In file

10,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

0,2 kg/j 47,8 g/j 21,3 g/j

In file

10,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

7/10

Projectberekening

5

Wonen en Werken | Recreatie

Naam Uitbreiding Uittreedhoogte staanplaatsen Warmteinhoud Locatie X:42809,93 Spreiding Y:415855,96 Oppervlakte 0,53 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie

RmkXWskKLus1 (15 december 2023)

1,0 m 0,000 MW 1m

8/10

Projectberekening

Referentie situatie, Rekenjaar 2023 1

Wonen en Werken | Recreatie

Naam Bron 1 Uittreedhoogte Locatie X:42790,01 Warmteinhoud Y:415812,37 Spreiding Oppervlakte 0,89 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Mtv ter plaatse van inrichting X:42745,75 Y:415869,06 152,06 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4

2,5 m 0,000 MW 1m

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer RmkXWskKLus1 (15 december 2023)

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Ontsluiting ri. Renesse X:42740,95 Y:415941,47 50,21 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

NOₓ

Links Rechts NOₓ 2,4 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,3 kg/j Hoogte - - NH₃ 75,6 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

104,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

52,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

Ontsluiting ri. Burg-Haamstede X:42711,24 Y:415900,66 Type scherm 50,21 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

43,8 kg/j

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

52,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

50,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

0,2 kg/j 42,2 g/j 18,8 g/j

In file

10,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

0,2 kg/j 42,2 g/j 18,8 g/j

In file

10,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

9/10

Projectberekening

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.1_20231207_46ea8e9191 Database versie 2023.1_46ea8e9191_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

RmkXWskKLus1 (15 december 2023)

10/10

III Schoenmakers III Ruimtelijke ontwikkeling

2. Stikstofdepositieberekening bouwfase AERIUS calculator

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Schoenmakers Advies B.V. Hogezoom 108, 4325 CJ Renesse Bouwfase Camping Sareshof Stikstofdepositieberekening bouwfase Camping Sareshof

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RPChJoVykLkh 15 december 2023, 13:19 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

Referentie situatie - Referentie Bouwfase - Beoogd Referentie situatie - Referentie Bouwfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RPChJoVykLkh (15 december 2023)

2023 2023

0,12 mol/ha/j 0,12 mol/ha/j -

0,1 kg/j 0,1 kg/j

3390003 3390003

46,5 kg/j 47,7 kg/j

Kop van Schouwen Kop van Schouwen

2/11

Projectberekening

Bouwfase (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 5 6 

Wonen en Werken | Recreatie | Bestaande stacaravans Wonen en Werken | Recreatie | Uitbreiding staanplaatsen Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Uitbreiding staanplaatsen Verkeersnetwerk

RPChJoVykLkh (15 december 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

35,7 g/j 0,1 kg/j

43,8 kg/j 1,2 kg/j 2,8 kg/j

3/11

Projectberekening

Referentie situatie (Referentie), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 1 

Wonen en Werken | Recreatie | Bron 1 Verkeersnetwerk

RPChJoVykLkh (15 december 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,1 kg/j

43,8 kg/j 2,8 kg/j

4/11

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RPChJoVykLkh (15 december 2023)

5/11

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Bouwfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

-

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

-

-

-

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

-

-

Onderstaand is een overzicht opgenomen van alle Natura 2000-gebieden (binnen de maximale rekenafstand van 25 km) waar in de "Beoogde situatie" een bijdrage groter dan 0,00 mol/ha/jaar is berekend, maar waar in de "Projectberekening" (=verschilberekening) geen toe- of afname is berekend. Het effect vanuit de "Projectberekening" op deze gebieden is daarmee 0,00 mol/ha/jaar. Kop van Schouwen

RPChJoVykLkh (15 december 2023)

6/11

Projectberekening

Bouwfase, Rekenjaar 2023 1

Wonen en Werken | Recreatie

Naam Bestaande Uittreedhoogte stacaravans Warmteinhoud Locatie X:42790,01 Spreiding Y:415812,37 Oppervlakte 0,89 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Mtv ter plaatse van inrichting X:42745,75 Y:415869,06 152,06 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4

2,5 m 0,000 MW 1m

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer RPChJoVykLkh (15 december 2023)

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Ontsluiting ri. Renesse X:42740,95 Y:415941,47 50,21 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

NOₓ

Links Rechts NOₓ 2,4 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,3 kg/j Hoogte - - NH₃ 75,6 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

104,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

52,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

Ontsluiting ri. Burg-Haamstede X:42711,24 Y:415900,66 Type scherm 50,21 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

43,8 kg/j

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

52,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

50,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

0,2 kg/j 42,2 g/j 18,8 g/j

In file

10,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

0,2 kg/j 42,2 g/j 18,8 g/j

In file

10,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

7/11

Projectberekening

5

Wonen en Werken | Recreatie

Naam Uitbreiding Uittreedhoogte staanplaatsen Warmteinhoud Locatie X:42809,93 Spreiding Y:415855,96 Oppervlakte 0,53 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 6

1,0 m 0,000 MW 1m

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Uitbreiding staanplaatsen X:42809,93 Y:415855,96 0,53 ha

NOₓ NH₃

Stageklasse

Brandstof­verbruik

Autolaadkraan Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 148 l/j SCR: ja Graafmachine Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: nee 7

Draaiuren AdBlue verbruik

5 u/j

9 l/j

Stof Emissie

NOₓ NH₃

8 u/j

NOₓ NH₃

0,8 kg/j 35,5 g/j 0,4 kg/j 0,0 kg/j

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Bouwverkeer ter plaatse van inrichting (1) Links Rechts NOₓ 9,6 g/j X:42768,06 Y:415879,4 Type scherm - - NO₂ 2,1 g/j 117,47 m Hoogte - - NH₃ 0,0 kg/j Binnen bebouwde kom (doorstromend) Afstand tot de weg - Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 8

20 l/j

1,2 kg/j 35,7 g/j

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer RPChJoVykLkh (15 december 2023)

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Aantal voertuigbewegingen

80,0 /jaar 0,0 /jaar 12,0 /jaar 0,0 /jaar

Ontsluiting bouwverkeer ri. Renesse X:42740,95 Y:415941,47 Type scherm 50,21 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

40,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

50,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

0,0 kg/j 0,0 kg/j 0,0 kg/j

In file

10,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

8/11

Projectberekening

9

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 10

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 11

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RPChJoVykLkh (15 december 2023)

Ontsluiting bouwverkeer ri. Burg-Haamstede (1) X:42711,24 Y:415900,66 Type scherm 50,21 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 0,0 kg/j - NO₂ 0,0 kg/j - NH₃ 0,0 kg/j

-

-

Aantal voertuigbewegingen

In file

40,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar

10,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

Onsluiting vrachtverkeer richting Renesse X:42782,67 Y:416000,02 Type scherm 193,50 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Links Rechts NOₓ 4,4 g/j - NO₂ 1,3 g/j - NH₃ 0,0 kg/j

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

-

Aantal voertuigbewegingen

In file

0,0 /jaar 0,0 /jaar 6,0 /jaar 0,0 /jaar

0,0 % 0,0 % 10,0 % 0,0 %

Ontsluiting vrachtverkeer ri. Burg-Haamstede X:42663,84 Y:415847,14 Type scherm 193,37 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Links Rechts NOₓ 4,3 g/j - NO₂ 1,3 g/j - NH₃ 0,0 kg/j

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

-

Aantal voertuigbewegingen

0,0 /jaar 0,0 /jaar 6,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 10,0 % 0,0 %

9/11

Projectberekening

Referentie situatie, Rekenjaar 2023 1

Wonen en Werken | Recreatie

Naam Bron 1 Uittreedhoogte Locatie X:42790,01 Warmteinhoud Y:415812,37 Spreiding Oppervlakte 0,89 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Mtv ter plaatse van inrichting X:42745,75 Y:415869,06 152,06 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4

2,5 m 0,000 MW 1m

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer RPChJoVykLkh (15 december 2023)

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Ontsluiting ri. Renesse X:42740,95 Y:415941,47 50,21 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

NOₓ

Links Rechts NOₓ 2,4 kg/j Type scherm - - NO₂ 0,3 kg/j Hoogte - - NH₃ 75,6 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

104,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

52,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

Ontsluiting ri. Burg-Haamstede X:42711,24 Y:415900,66 Type scherm 50,21 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

43,8 kg/j

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

52,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

50,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

0,2 kg/j 42,2 g/j 18,8 g/j

In file

10,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

0,2 kg/j 42,2 g/j 18,8 g/j

In file

10,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

10/11

Projectberekening

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.1_20231207_46ea8e9191 Database versie 2023.1_46ea8e9191_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

RPChJoVykLkh (15 december 2023)

11/11

III Schoenmakers III Ruimtelijke ontwikkeling

2. Watertoets

Aanmeldformulier watertoets waterschap Scheldestromen De watertoets of waterschapstoets geeft inzicht in de consequenties van uw plan voor de taken van Waterschap Scheldestromen. Voorafgaand aan het overleg stuurt u ons een zo volledig mogelijk ingevuld aanmeldformulier. Dit formulier is de agenda voor ons contact met u (in persoon, per mail en/of telefonisch). De watertoetstabel met definitieve invullingen en eventueel aanvullende documenten is inhoudelijk gelijk aan de, wettelijk verplichte, waterparagraaf van het ruimtelijk plan. Het ruimtelijk plan vormt de basis voor ruimtelijke besluitvorming en vergunningverlening.

Uw gegevens Naam: Organisatie: Adres: Postcode + plaats: E-mailadres: Telefoonnummer: Datum aanvraag:

Gegevens initiatiefnemer

Formulier ingevuld door

(particulier/bedrijf)

(werkend voor initiatiefnemer, b.v. adviesbureau)

Camping Sareshof Hogezoom 108 4325 CJ Renesse info@sareshof.nl 06-22699282 -

F. Boomaerts Schoenmakers Molenzicht 2 4881 BW Zundert femke@schoenmakers-ontwerp.nl 076-5990340 -

Gegevens van het plan Wat is de (concept)plannaam:

Ruimtelijke onderbouwing omgevingsvergunning “Hogezoom 108 te Renesse”

Waar is het plan gelegen:

(adres en kadastrale gegevens, Voeg kaart toe)

Het adres van de planlocatie is Hogezoom 108 te Renesse. De locatie is bekend onder het kadastrale perceel WTS, sectie H, nummer 326. Op onderstaande figuur is de planlocatie te zien op de topografische kaart.

Beknopte planomschrijving (wat gaat er gebeuren?) De initiatiefnemer is voornemen om de camping uit te breiden met 5 standplaatsen. De standplaatsen zijn geschikt voor 5 chalets.

2

Wie is de contactpersoon bij de gemeente? (naam is voldoende) Cas Abbas

Watertoetstabel De watertoetstabel ondersteunt de onderbouwing van de wateraspecten in uw ruimtelijk plan. Thema en water(beheer)doelstelling

Uitwerking

Veiligheid waterkeringen

Camping Sareshof is omringd met watergangen. Aan de noord-, noordwest- en noordoostzijde van de planlocatie is een secundaire watergang gelegen. Aan de zuid-, zuidwest en zuidoostzijde van de planlocatie is een primaire watergang gelegen. Over de planlocatie ligt een bufferzone. De bestaande waterlopen blijven behouden en worden niet belemmerd door de beoogde ontwikkeling op de locatie Hogezoom 108.

Waarborgen van het veiligheidsniveau en rekening houden met de daarvoor benodigde ruimte.

3

Voorkomen overlast door oppervlaktewater Het plan biedt voldoende ruimte voor het vasthouden, bergen en afvoeren van water. Waarborgen van voldoende bouwpeil om overstroming vanuit oppervlaktewater in maatgevende situaties te voorkomen. Rekening houden met de gevolgen van klimaatverandering en de kans op extreme weersituaties.

In de huidige situatie is de planlocatie bijna volledig onverhard. Op de planlocatie worden 5 nieuwe standplaatsen gerealiseerd. De toename aan verharding betreft enkel verharding op de standplaats, de zonnecarport, parkeerplaatsen, de chalets die zijn aangesloten op een regenwater riool en een schuurtje bij de chalets. Één chalet met bijbehorend schuurtje kent een oppervlakte van 50 m². Verder kent de standplaats van de chalets nog circa 50 m² aan verharding. De zonnecarport heeft een oppervlakte van 36 m², onder de carport is plaats voor 2 parkeerplaatsen. Momenteel zijn er aan de voorzijde van de camping al 3 parkeerplaatsen aanwezig, welke bestaan uit halfverharding. De 5 nieuwe standplaatsen kennen tevens allen een parkeerplaats met halfverharding. Daarnaast worden er nog enkele parkeerplaatsen toegevoegd aan de voorzijde van de camping, welke zullen bestaan uit halfverharding. Er wordt geen bodemverharding verwijderd en geen wateroppervlak gedempt. Het regenwater wordt zoveel als mogelijk lokaal, daar waar het valt, weer naar de bodem afgevoerd.

• •

huidige situatie

na realisatie

dakoppervlak

0

286

1

dichte bodemverharding

0

250

2

doorlatende bodemverharding

37,5

187,5

3

wateroppervlak

0

-

4

Ad 3: Indien doorlatende verharding (NB niet bedoeld: natuurlijke bodem!) een rol speelt zal deze apart worden beoordeeld. Overall: geef aan hoe compensatie wordt voorgesteld voor het netto effect van deze veranderingen.

4

Om uit te gaan van de worst-case scenario dient de halfverharding voor 50% meegenomen te worden in de berekening voor de watercompensatie. Op basis van bovenstaande tabel blijkt dat er daarom een toename in verhard oppervlak is van 686 m². Dit betekent een watercompensatie van 51,45 m² (686 * 0,075). Bovenstaande zou gelden als al het verharde oppervlak via buizen, leidingen en kolken direct afgevoerd wordt naar het oppervlaktewater. Dit is nogal een ingreep aangezien als eerst de struikbeplanting verwijderd moet worden en dan nog het graafwerk plaats moet vinden aan de waterlopen. Daarom is in overleg met de heer Schwartz van het Waterschap Scheldestromen gekozen voor een locatie gerichte oplossing. Het advies om het maaiveld van de camping afwaterend te leggen richting de waterlopen en vervolgens al het verharde oppervlak oppervlakkig af te voeren wordt nageleefd. Dit betekent dat regenpijpen boven het maaiveld worden gehouden en er geen kolken e.d. worden aangelegd. Op deze manier wordt er op de camping gezorgd voor een vertraagde afvoer naar het oppervlaktewater. Het regenwater wordt onderweg naar de waterloop opgenomen in de grond en beplanting wat dus vertragend werkt. Mocht het bevoegd gezag bang zijn voor vernatting dan kan er nog gekozen worden om het perceel eerst te draineren, en/of de waterstromen te leiden d.m.v.

laagtes aan te leggen binnen het plangebied naar de waterlopen. Thema en water(beheer)doelstelling

Voorkomen overlast door hemel- en afvalwater Waarborgen optimale werking van de zuiveringen/ RWZI’s en van de (gemeentelijke) rioleringen. Afkoppelen van (schone) verharde oppervlakken in verband met de reductie van hydraulische belasting van de RWZI, het transportsysteem en het beperken van overstorten.

Uitwerking

Uitgangspunt voor de waterhuishouding in met name nieuwbouwprojecten, is een duurzaam gescheiden systeem. Dit betekent dat schoon hemelwater, wat valt op daken en terreinverharding, zoveel mogelijk in het gebied opgevangen en geïnfiltreerd dient te worden en alleen het vervuilde afvalwater wordt afgevoerd. De hoeveelheid afvalwater, die getransporteerd wordt zal hiermee afnemen, wat uit het oogpunt van milieu een positieve ontwikkeling betekent. Het huishoudelijk afval wordt aangesloten op het vuilwaterriool en wordt afgevoerd op de vrijvervalleiding in de Hogezoom. De huidige leiding heeft voldoende capaciteit om het afvalwater ten gevolge van de ontwikkeling op te vangen. De leiding gaat namelijk vrij snel over naar een 500mm leiding in de Saresweg. Het hemelwater van de daken en

5

paden wordt afgevoerd naar de dichtstbijzijnde sloten.

Grondwaterkwantiteit en verdroging Voorkomen en tegengaan van grondwateroverlast en -tekort. Rekening houdend met de gevolgen van klimaatverandering. Beschermen van infiltratiegebieden en –mogelijkheden.

Grondwaterkwaliteit Behoud of realisatie van een goede grondwaterkwaliteit. Denk aan grondwaterbeschermingsgebieden.

Oppervlaktewaterkwaliteit Behoud of realisatie van goede oppervlaktewaterkwaliteit. Vergroten van de veerkracht van het watersysteem. Toepassing van de trits schoonhouden, scheiden, zuiveren.

Volksgezondheid Minimaliseren risico watergerelateerde ziekten en plagen. Voorkomen van verdrinkingsgevaar/-risico’s via o.a. de daarvoor benodigde ruimte.

Bodemdaling Voorkomen van maatregelen die (extra) maaiveldsdalingen in zettinggevoelige gebieden kunnen veroorzaken.

Natte natuur Ontwikkeling/bescherming van een rijke gevarieerde en natuurlijk karakteristieke aquatische natuur.

Onderhoud oppervlaktewater Oppervlaktewater moet adequaat onderhouden worden. Rekening houden met obstakelvrije onderhoudsstroken vrij van bebouwing en opgaande (hout)beplanting.

Op de planlocatie is op dit moment geen sprake van grondwateroverlast en -tekort. Uit de provinciale waterkansenkaart blijkt dat de planlocatie niet in een aandachtsgebied voor waterhuishouding ligt. Ter plaatse van de nieuwe standplaatsen zijn er beperkte infiltratiemogelijkheden voor stedelijke ontwikkelingen. De ontwikkeling voorziet niet in het onttrekken van grondwater. Bij de gebruiksfase en de bouwfase van de chalets worden er geen uitlogende materialen of verontreinigende stoffen gebruikt. Zoals hierboven ook al is aangegeven worden er geen uitlogende materialen of verontreinigende stoffen gebruikt tijdens de gebruiks- en bouwfase. De genoemde risico’s zijn niet van toepassing op het initiatief op de planlocatie. De planlocatie is sterk tot weinig zettingsgevoelig. Het regenwater wordt zoveel als mogelijk lokaal weer geïnfiltreerd. De beoogde ontwikkeling heeft daarmee geen verdrogend effect. Op de planlocatie is geen aquatische natuur aanwezig waar rekening mee gehouden moet worden. De ontwikkeling zorgt ook niet voor (negatieve) effecten op de eventuele in de nabije omgeving aanwezige natuur. Ter plaatse van de beschermings- en onderhoudszone wordt geen bebouwing of opgaande beplanting bevestigd. Hierdoor is het initiatief niet van invloed op het onderhoud van de waterlopen.

Andere belangen waterbeheer Relatie met eigendom waterbeheerder Ruimtelijke ontwikkelingen mogen de werking van objecten (terreinen, milieuzonering) van de waterbeheerder niet belemmeren.

Wegen in beheer bij het waterschap (alleen invullen voor zover van toepassing) * in de bouwfase: Vinden er transporten (grond/bouwmaterialen) plaats over waterschapswegen? * na realisatie: verkeersaantrekkende werking Veroorzaakt uw plan structureel extra verkeer?

De planlocatie is gelegen in de bufferzone van een kwetsbaar natuurgebied. De ontwikkeling op de planlocatie vormt geen belemmering voor eigendommen van de waterbeheerder. Er vinden geen transporten plaats over wegen van het waterschap. De transporten zullen via de Hogezoom verlopen. De beoogde ontwikkeling op de planlocatie zorgt voor een lichte toename in verkeer,

6

namelijk 14 mtv/etmaal. Ontsluiting vindt plaats via de Hogezoom. * na realisatie: bereikbaarheid Omschrijf hoe motorvoertuigen, fietsers en voetgangers uw plan kunnen bereiken. Worden er hiervoor uitwegen gewijzigd of nieuw aangelegd? * na realisatie: parkeren Wordt er op uw eigen terrein geparkeerd? * na realisatie: (ver)bouwen Bent u voornemens om binnen 20 meter van een waterschapsweg een bouwwerk te (ver)bouwen? (zoals een woning of afscheiding (gefundeerd).

Tot slot Wij verzoeken u het formulier zo volledig mogelijk in te vullen en met een overzichtskaart van het plan te mailen naar waterschap Scheldestromen: info@scheldestromen.nl of postbus 1000, 4330 ZW Middelburg.

De bereikbaarheid en ontsluiting van camping Sareshof wijzigt niet in de toekomstige situatie. Parkeren vindt volledig op eigen terrein plaats. Er wordt binnen 20 meter van een waterschapsweg geen bouwwerk ver- of gebouwd.

III Schoenmakers III Ruimtelijke ontwikkeling

3. Aanmeldnotitie m.e.r.

Aanmeldnotitie

Omgevingsvergunning “Hogezoom 108 te Renesse” Datum:

2023-12-19

Inhoudsopgave 1. 1.1 1.2 1.3

Inleiding .................................................................................................................................. 3 Aanleiding .............................................................................................................................................. 3 Bevoegd gezag ....................................................................................................................................... 3 Leeswijzer .............................................................................................................................................. 3

2.1 2.2

M.e.r.-beoordelingsplicht ........................................................................................................ 4 Is de activiteit m.e.r.-beoordelingsplichtig ............................................................................................ 4 Procedure .............................................................................................................................................. 4

3.1 3.2 3.3 3.4

De (vormvrije) m.e.r.-beoordeling ........................................................................................... 5 De kenmerken van de activiteit ............................................................................................................. 5 Plaats van het project ............................................................................................................................ 6 Kenmerken van het potentiële effect .................................................................................................... 7 Conclusie................................................................................................................................................ 9

2.

3.

Aanmeldnotitie 230511 | 19-12-2023

Pagina 2 van 9

1. Inleiding 1.1

Aanleiding

Op de locatie Hogezoom 108 te Renesse is de eigenaar voornemens om het aantal standplaatsen op de camping uit te breiden. Initiatiefnemer heeft de wens om het totaal aantal standplaatsen uit te breiden met 5 permanente standplaatsen naar een totaal van 40 standplaatsen op camping Sareshof. De uitbreiding bestaat uit maximaal 5 standplaatsen betreffende 5 chalets. Op de planlocatie hebben de chalets een oppervlakte van 44 m² met een berging van 6 m². De standplaatsen kennen allen een oppervlakte van maximaal 250 m². In deze notitie is de toetsing aan het Besluit milieueffectrapportage (m.e.r.) opgenomen. Het Besluit m.e.r. is essentieel om te kunnen bepalen of bij de voorbereiding van een plan of een besluit (in dit geval de omgevingsvergunning) een m.e.r.-procedure moet worden doorlopen. 1.2

Bevoegd gezag

De vormvrije m.e.r.-beoordeling vindt plaats op basis van informatie, die door de initiatiefnemer bij het bevoegde gezag (de gemeente Schouwen-Duivenland) wordt ingediend. Bij onderhavig plan treedt de gemeente Schouwen-Duivenland op als bevoegd gezag. De gemeente moet een bestemmingsplan vaststellen om dit plan mogelijk te maken. Op basis van de voorliggende vormvrije m.e.r.-beoordeling kan het bevoegd gezag besluiten of er sprake is van ‘belangrijke nadelige gevolgen voor het milieu’, die het doorlopen van een m.e.r.- procedure noodzakelijk maken. 1.3

Leeswijzer

In hoofdstuk 2 wordt in eerste plaats in gegaan op de huidige wet- en regelgeving omtrent milieueffectrapportages. Vervolgens wordt het beoogde plan en de activiteit getoetst aan deze wetgeving. Hoofdstuk 3 bevat de (vormvrije) m.e.r.-beoordeling.

Aanmeldnotitie 230511 | 19-12-2023

Pagina 3 van 9

2. M.e.r.-beoordelingsplicht 2.1

Is de activiteit m.e.r.-beoordelingsplichtig

De milieueffectrapportage-procedure (m.e.r.) is bedoeld om het milieubelang volwaardig en vroegtijdig in de plan- en besluitvorming in te brengen. Een m.e.r. is altijd gekoppeld aan een plan of besluit, bijvoorbeeld een structuurvisie, bestemmingsplan of vergunning. De wettelijke eisen ten aanzien van m.e.r. zijn vastgelegd in de Wet milieubeheer en in het Besluit m.e.r. In de Wet milieubeheer en in het Besluit m.e.r. wordt een onderscheid gemaakt in activiteiten die m.e.r.-plichtig zijn (de zogenaamde bijlage C-activiteiten), activiteiten die m.e.r.-beoordelingsplichtig zijn (de zogenaamde bijlage D-activiteiten) en activiteiten die wel zijn opgenomen in de D-lijst, maar in omvang kleiner zijn dan de opgenomen drempelwaarden. Voor deze laatste categorie geldt een vormvrije m.e.r.-beoordeling. Het uitbreiden van het aantal standplaatsen is een m.e.r.-beoordelingsplichtige activiteit conform categorie D 10 van het Besluit m.e.r.: ‘de aanleg, wijziging of uitbreiding van permanente kampeer- en caravanterreinen’. De omvang van de voorgenomen ontwikkeling (10 standplaatsen op een oppervlakte van 3.872 m²) is kleiner dan de drempelwaarde voor een m.e.r.-beoordeling (100 ligplaatsen of 25 ha). Conform de m.e.r.-regelgeving leidt dit tot de noodzaak tot het uitvoeren van een zogenaamde vormvrije m.e.r.-beoordeling.

Voor activiteiten onder de drempelwaarde van bijlage D bestaat sinds de wijziging van het Besluit m.e.r. van 1 april 2011 de verplichting tot een zogenaamde vormvrije m.e.r.-beoordeling. Ook daarbij concludeert het bevoegd gezag (bijv. op basis van een aanmeldingsnotitie) of er wel of geen belangrijke nadelige milieugevolgen zullen optreden. Als blijkt dat aanzienlijke nadelige milieugevolgen niet zijn uit te sluiten, is alsnog een volledige m.e.r.-beoordeling of m.e.r.-procedure nodig. 2.2

Procedure

De voorliggende aanmeldnotitie beschrijft de gevolgen van de voorgenomen activiteit voor het milieu en geeft een conclusie over de noodzaak tot een m.e.r.-procedure. Een vormvrije m.e.r.-beoordeling betekent, dat er géén MER wordt opgesteld, tenzij er sprake is van belangrijke nadelige gevolgen voor het milieu. Het uitgangspunt is dus: 'Nee, tenzij....' De 'belangrijke nadelige gevolgen' moeten worden beoordeeld op basis van het toetsingskader van bijlage III van de Europese Richtlijn Milieueffectbeoordeling (85/337/EEG en latere wijzigingen). Bijlage III noemt drie hoofdthema's: 1. de kenmerken van de activiteit (waaronder omvang, verontreiniging, hinder en risico van ongevallen); 2. de plaats van de activiteit (in relatie tot de kwetsbaarheid van het milieu); 3. de kenmerken van het potentiële effect (waaronder het bereik, de orde van grootte en waarschijnlijkheid van het effect). Op 7 juli 2017 is een wijziging van het Besluit m.e.r. in werking getreden, naar aanleiding van een wijziging van de Europese Richtlijn m.e.r. Deze wijziging heeft tot gevolg dat voor elke vergunningsaanvraag waarbij een vormvrije m.e.r.-beoordeling aan de orde is de volgende procedurestappen doorlopen moeten worden: ▪ door de initiatiefnemer moet een aanmeldingsnotitie worden opgesteld; ▪ het bevoegd gezag moet binnen 6 weken een m.e.r.-beoordelingsbesluit nemen.

Dit besluit moet genomen zijn voor de ter inzage legging van het ontwerp-besluit; ▪ het besluit hoeft niet in de Staatscourant gepubliceerd te worden, maar wel via andere (digitale) kanalen; ▪ het (vormvrije)-m.e.r.-beoordelingsbesluit moet onderdeel zijn van de vergunningaanvraag. In het kader van de omgevingsvergunning is deze aanmeldingsnotitie vormvrije m.e.r.- beoordeling opgesteld. Het (vormvrije) m.e.r.- beoordelingsbesluit vormt een bijlage bij het uiteindelijk te nemen besluit. De onderzoeken waar in deze notitie naar verwezen wordt, zijn als bijlage opgenomen bij de omgevingsvergunning ‘Hogezoom 108 te Renesse’. Er staat bij een m.e.r.-beoordeling geen direct beroep en bezwaar open. Beroep en bezwaar vindt plaats in het kader van de procedure van het te nemen besluit (in dit geval de omgevingsvergunning ‘Hogezoom 108 te Renesse’)

Aanmeldnotitie 230511 | 19-12-2023

Pagina 4 van 9

3. De (vormvrije) m.e.r.-beoordeling In bijlage III van de Europese richtlijn 'betreffende de milieubeoordeling van bepaalde openbare en particuliere projecten' staan drie hoofdcriteria centraal: ▪ de kenmerken van het project; ▪ de plaats van het project; ▪ de kenmerken van de potentiële effecten. 3.1

De kenmerken van de activiteit

Bij het kenmerk van het project moet in het bijzonder in overweging worden genomen: a. de omvang van het project; b. de cumulatie met andere projecten; c. het gebruik van natuurlijke hulpbronnen; d. de productie van afvalstoffen; e. verontreiniging en hinder; f. het risico van zware ongevallen en/of rampen, waaronder rampen door klimaatverandering; g. risico’s voor de menselijke gezondheid (bijvoorbeeld als gevolg van waterverontreiniging of luchtvervuiling). Ad a. de omvang van het project Het plangebied ligt in het buitengebied van Renesse, in de provincie Noord-Brabant, en betreft het realiseren van 5 standplaatsen. Renesse maakt onderdeel uit van de gemeente Schouwen-Duivenland. De locatie is bekend onder de kadastrale gemeente WTS00, sectie H, nummer 326. Op de planlocatie zijn momenteel enkele grasvelden gelegen met daaromheen beplanting. Op deze grasvelden worden de nieuwe standplaatsen gerealiseerd.

Figuur 1: Plangebied aangegeven op luchtfoto

Ad b. cumulatie met andere projecten Er is geen sprake van cumulatie met andere projecten. Aanmeldnotitie 230511 | 19-12-2023

Pagina 5 van 9

Ad c. gebruik van natuurlijke hulpbronnen Onder natuurlijke hulpbronnen worden onder andere niet vernieuwbare bronnen, zoals fossiele brandstoffen verstaan, maar ook hernieuwbare bronnen, zoals hout, zon, rubber, drinkwater en zuurstof. De chalets die op de planlocatie worden gerealiseerd worden niet meer aangesloten op aardgas (fossiele brandstof). Aan de voorzijde van de camping wordt een zonnecarport gerealiseerd zodat duurzame energie (deels) zelf wordt opgewekt op de planlocatie. Tevens is initiatiefnemer voornemens om de camping energie neutraler te maken door de bestaande gebouwen te voorzien van zonnepanelen. Het gebruik van natuurlijke hulpbronnen is bij de verdere ontwikkeling binnen het plangebied niet aan de orde. Het gebruik van natuurlijke hulpbronnen geven geen aanleiding aanzienlijke gevolgen voor het milieu te veronderstellen, zodanig dat daarvoor een milieueffectrapportage dient te worden opgesteld. Ad d. de productie van afvalstoffen De productie van afvalstoffen is beperkt tot de toekomstige huishoudelijke afvalstoffen tijdens het gebruik van de chalets. De chalets worden prefab geleverd waardoor er weinig tot geen bouwafvalstoffen zijn. De afvalstoffen worden bij erkende afvalverwerkingsbedrijven afgevoerd en hier verantwoord verwerkt of gerecycled.

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/13732413/1