CConstaterende datSchagen
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage MPG 2024 Ter vaststelling

Oordeelsvormende vergadering 15 oktober 2024, gemeente SchagenBij agendapunt: Meerjarenprognose Grondexploitaties (MPG) 202412.882 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 2

29

•

Meer kosten: € 132.545 nadelig. Er moeten nog kosten gemaakt worden ten behoeve van straatwerkzaamheden en herinrichting van het tussengebied. Daarnaast worden er nog wat extra advieskosten verwacht. Er is op basis van een grove raming gerekend op nog € 345.000 aan uit te voeren (werkzaamheden inclusief engineeringskosten voor realisatie). De totale kosten vallen hoger uit door onder andere het lange voortraject, faseringen die anders zijn gelopen, extra kosten voor inrichting van het hele gebied en de aanwezigheid van kabels en leidingen. • Meer opbrengsten: € 29.999 voordelig. Het risicoprofiel van Makado is geraamd op € 86.448 nadelig. Dit bestaat voor € 82.750 aan projectrisico’s en € 3.698 aan marktrisico’s conform marktrisicoscenario MPG 2024.

Risico’s en risicobeheersing

Er wordt rekening gehouden met het risico dat een deel van de nu opgenomen subsidies (€ 131.000) niet volledig kan worden verantwoord. Het totale risico wordt geschat op € 131.000 bij 25% kans van optreden (= € 32.750 nadelig).

6. Schagerbrug – Dijkzicht

30

Projectomschrijv ing

Het project betreft de ontwikkeling van het voormalig B-Veld van voetbalvereniging Vesdo in Schagerbrug. De gronden worden als bouwrijpe kavels door de gemeente uitgegeven aan de CPO ‘Coöperatie B-veld te Schagerbrug U.A.’, de corporatie Wooncompagnie (voor sociale huurwoningen) en een nog nader te selecteren partij voor de duurdere koopwoningen. Het betreft in totaal 45 woningen waarvan 51% sociale woningbouw.

Plangebied

Programma en ruimtegebruik

Planning en voortgang Inhoudelijke wijzigingen actualisatie

Uitgangspunt van de grondexploitatie is het stedenbouwkundig programma met een bouwprogramma van 45 woningen. Er worden door de gemeente 14 bouwrijpe kavels uitgegeven aan de Wooncompagnie voor sociale woningbouw, 23 aan de CPO voor goedkope en middeldure woningen en 8 aan een nog te bepalen partij voor duurdere twee-onder-een-kap woningen. Voor het CPO en Wooncompagnie waren per 1 juni op één na alle kavels verkocht. Dit vertaalt zich in 51% van het bouwprogramma in sociale huur en goedkope koop. De grondexploitatie is samen met het bestemmingsplan vastgesteld in de raadsvergadering van 21 juni 2022. De uitvoering van het bouwrijp is gestart medio 2023. De uitgifte van de CPO- en sociale huur is gestart en bijna afgerond. De kavels bestemd voor twee-onder-één-kap woningen zullen naar verwachting begin 2025 worden uitgegeven. Het woonrijpmaken zal plaatsvinden vanaf 2025.

Niet van toepassing.

31

Financiële effecten actualisatie

Risico’s en risicobeheersing

Het te verwachten exploitatieresultaat bedraagt € 161.606 nadelig op eindwaarde per 31-12-2027. Het resultaat is ten opzichte van het MPG 2023 € 160.990 nadeliger geworden. Toelichting: • • • •

Indexeringseffecten doorvoeren parameters jaarrekening 2023: € 69.284 voordelig. Faseringseffecten: € 33.848 nadelig. Minder kosten: € 141.285 voordelig. Minder opbrengsten: € 337.712 nadelig.

Het totale risicoprofiel is geraamd op € 44.084 nadelig. Dit bestaat voor ca. € 10.000 nadelig aan gewogen projectrisico’s, € 32.500 aan projectkansen en ca. € 66.584 nadelig aan marktrisico’s conform marktrisicoscenario MPG 2024. Mogelijk worden er meer opbrengsten gerealiseerd voor de nog uit te geven kavels.

7. Tuitjenhorn – Bogtmanweg Projectomschrijvin g

Het project Bogtmanweg omvat de ontwikkeling van 80 à 90 woningen in Tuitjenhorn. Momenteel worden het stedenbouwkundig ontwerp, bestemmingsplan en de grondexploitatie herzien. Minimaal 30% van de woningen moet sociale huur zijn, 40% van de

32

woningen moet in de sociale of goedkope categorie vallen en 40% in de betaalbare categorie). De gemeente zorgt voor het bouw- en woonrijp maken en geeft de gronden uit aan verschillende partijen.

Plangebied

Programma en ruimtegebruik

Het project wordt momenteel nog verder uitgewerkt. Het plan is om verschillende woningtypen te realiseren. Voor de grondexploitatie is uitgegaan van de volgende woningtypen: seniorenwoningen, kleine appartementen, rijwoningen en een beperkt aantal vrije kavels. Over de exacte programmatische verdeling is nog geen formeel besluit genomen en er worden nog verschillende scenario’s voor de ontwikkeling onderzocht. Het totale plangebied is tot op heden ca. 33.400 m2 groot. Hiervan is 35% uitgeefbaar gebied en, vanwege diverse oorzaken, een relatief groot aandeel van 65% aan openbaar gebied inclusief water. De grondexploitatie is samen met het bestemmingsplan vastgesteld in de raadsvergadering van 21 juni 2022. Op 10 november 2022 heeft het College van B&W besloten een nieuw stedenbouwkundig ontwerp te maken voor het woningbouwproject Bogtmanweg Tuitjenhorn naar aanleiding van de behandeling van het eerdere ontwerp door de ARO.

Planning en voortgang

Er wordt nog naar mogelijkheden gezocht om het plan te optimaliseren en/of uit te breiden. De planning is als volgt: - 2024 herziening grex en beeldkwaliteitsplan (incl. stedenbouwkundig ontwerp). - 2025 vaststelling omgevingsvergunning. - 2025 bouwrijp maken. - 2026 t/m 2027 uitgifte kavels en woonrijp maken.

33

Er wordt momenteel gewerkt aan een herziene versie van de grondexploitatie. De grondexploitatiebegroting zoals opgenomen in dit MPG heeft betrekking op een raming gebaseerd op een tussentijds schetsontwerp.

Inhoudelijke wijzigingen actualisatie

Om een realistischer beeld van het huidig financiële resultaat te geven is rekening gehouden met de beperkingen die zijn ontstaan in het ruimtegebruik en het woningbouwprogramma als gevolg van aanwezige geurcirkels en de aanwezigheid van een spuitzone. Hiermee was eerder onvoldoende rekening gehouden. De planning van het project is ten opzichte van het vorige MPG 2023 met een jaar verschoven. Het te verwachten exploitatieresultaat bedraagt op basis van de huidige kaders, € 605.890 nadelig op eindwaarde per 31-12-2028. Het resultaat is ten opzichte van het MPG 2023 € 450.498 nadeliger geworden. Toelichting:

Financiële effecten actualisatie

Risico’s en risicobeheersing

• • • •

Indexeringseffecten financiële effecten parameters jaarrekening 2023: € 195.487 voordelig. Faseringseffecten: € 33.848 nadelig. Meerkosten: € 337.194 nadelig. De kosten zijn herzien op basis van het laatste schetsontwerp en concept-programma. Minder opbrengsten: € 264.360 nadelig. Bij deze actualisatie is rekening gehouden met de beperkingen die ontstaan door de hindercirkels (spuitzones en geurcirkel). Dit zorgt voor lagere opbrengsten.

Het totale risicoprofiel is geraamd op € 446.000 nadelig. Dit bestaat voor ca. € 150.000 aan gewogen projectrisico’s en € 335.000 aan marktrisico’s conform het marktrisicoscenario MPG 2024. Momenteel lopen er nog onderzoeken en zal de verdere planvorming meer inzicht moeten geven in de uiteindelijke omvang van het risicoprofiel.

8. Warmenhuizen Remmerdel (Landsheer) Het project Remmerdel (Landsheer) in Warmenhuizen ziet toe op de ontwikkeling van totaal 153 woningen, waarvan 40% in de sociale sector (sociale huur en goedkope koop). De gronden in het plangebied (ca. 6,8 ha.) zijn in bezit van de gemeente en zijn nu in gebruik als agrarische grond en openbare ruimte.

Projectomschrijving

De gemeente voert zelf de werkzaamheden uit om de grond geschikt te maken voor de bouw. Het uitgeefbare deel van de grond wordt in eigendom uitgegeven aan verschillende partijen waaronder Zeeman Vastgoed (i.s.m. Wooncompagnie) en diverse particulieren. Na de bouw wordt de openbare ruimte door de gemeente ingericht.

34

Plangebied

Het aantal woningen is binnen de gegeven ruimte van het bestemmingsplan bedraagt 153.135 woningen komen voor rekening van de ontwikkelaar/Wooncompagnie, 18 bouwkavels worden door de gemeente verkocht aan particulieren.

Programma en ruimtegebruik

Planning en voortgang Inhoudelijke wijzigingen actualisatie

Van het bouwprogramma is 40% toebedeeld aan sociale huur/goedkope koopsector, 40% aan middelduur en 20% aan een duur bouwprogramma. Van het dure bouwprogramma vallen 18 kavels in de categorie ‘particulier opdrachtgeverschap’. Deze kavels worden door de gemeente uitgegeven aan particulieren voor zelfbouw. Het totale plangebied is ca. 68.500 m2 groot (inclusief de nieuwe ontsluiting op de Dergmeerweg). Hiervan is 39% uitgeefbaar gebied, 58% openbaar gebied en is ca. 3% te handhaven gebied. Van de 18 vrije kavels die door de gemeente verkocht worden zullen de resterende kavels dit jaar naar verwachting allemaal uitgegeven worden. Eveneens zal de uitwerking van de rest van het woningbouwprogramma in samenwerking met de ontwikkelaar, inclusief de verkoop van de resterende woningen, naar verwachting dit jaar gereed zijn. N.v.t.

35

Het te verwachten exploitatieresultaat bedraagt € 2.380.419 voordelig op eindwaarde per 31-12-2027. Het resultaat is ten opzichte van het MPG 2023 € 1.078.034 voordeliger geworden. Toelichting: • Indexeringseffecten jaarrekening 2024: € 102.863,- nadelig. • Overige faseringseffecten: € 64,491,- voordelig. • Minder kosten € 1.752.372,-. • Minder opbrengsten € 1.405,-. • Winstneming 2024: € 711.306,- nadelig (komt ten gunste van de reserve grondexploitatie).

Financiële effecten actualisatie

*De reden dat het resultaat ca 1 miljoen voordeliger is geworden t.o.v. MPG 2023. In het MPG 2023 werd er vanuit gegaan dat er ca € 2,97 miljoen winst genomen kon worden. Dit bedrag werd onder verrekeningen aan kostenkant van de grondexploitatie opgenomen. Echter waren aan eind van 2023 nog niet alle gerognosticeerde opbrengsten gerealiseerd en hierdoor ook niet alle woonrijpwerkzaamheden afgerond. Hierdoor was de gerealiseerde winstneming (op basis van PoC methode) naar beneden bijgsteld. Voor MPG 2024 is de te verwachten winstneming nu € 0,71 miljoen op basis van PoC methode. De gerealiseerde winst (€1,16 miljoen) plus de te verwachten winstneming (€0,71miljoen) is samen nu € 1,88 miljoen voor 2024. Dit betekent dat beoogde winstnemening 2,97 miljoen (van MPG 2023) minus € 1,88 miljoen (MPG 2024) alleen al een positiever resultaat bijdraagt van ca € 1,09 miljoen. Dit betekent echter wel dat er vooralsnog wel minder wordt afgedragen aan reserve grondexploitatie. Als het plan volledig is afgerond kan in in 2025 vermoedelijk alsnog resterende resultaat genomen worden.

36

Het totale gewogen risicoprofiel is begroot op € 11.519,- nadelig. Dit bestaat uit projectkansen en marktrisico’s conform de marktrisicoscenario’s MPG 2024 . Marktrisico is € 111.019,- negatief. Ondanks dat het plan een positief saldo kent hebben wijzigingen van parameters op macroniveau in dit geval een negatief effect op het risico saldo.

Risico’s en risicobeheersing

Projectkansen zijn € 99,500,- positief. De projectkansen bestaan uit de mogelijke meeropbrengsten die volgen vanuit de koopovereenkomst met ontwikkelaar. Daarin is afgesproken dat wordt afgerekend op daadwerkelijk gerealiseerde vrij op naamprijzen. Deze waren nog niet beschikbaar ten tijde van het opstellen van de begroting.

Bijlagen MPG 2024

Bijlage 1. Marktontwikkelingen 37

Economische ontwikkeling

het vorige kwartaal, wat neerkomt op ongeveer 15.200 woningen (Bron: NVM

Volgens het CBS daalde het volume van het bruto binnenlands product (bbp)

persbericht 2024).

in het eerste kwartaal van 2024 met 0,5 procent ten opzichte van het

De krappe markt, gunstige financieringsmogelijkheden, gestegen

voorgaande kwartaal. In het derde kwartaal van 2023 daaldedaalde het bbp

consumentenvertrouwen en de overwaarde van doorstromers zorgen ervoor

met 0, procent.

dat de huizenprijzen historisch snel stijgen. Bovendien krijgt de gemiddelde prijs dit kwartaal een extra boost door een toename in de verkoop van

Waardeontwikkeling vastgoed (Bron: NVM)

duurdere woningen in prijzige gebieden. Voor kopers is de concurrentie enorm.

De woningmarkt trekt aan. NVM-makelaars verkochten in het tweede kwartaal

In veel regio's is het vrijwel onmogelijk om een huis te kopen zonder te

van 2024 ruim 35.000 bestaande koopwoningen. Dit is een stijging van 3% ten

overbieden. Steeds vaker ziet men verkopen bij inschrijving en biedingen

opzichte van hetzelfde kwartaal in 2023 en een toename van 18% vergeleken

zonder financieringsvoorbehoud of bouwkundige keuring. Een positieve

met het eerste kwartaal van 2024. In het tweede kwartaal van 2024 bedroeg de

ontwikkeling is dat er in het tweede kwartaal wat meer woningen te koop

mediane verkoopprijs van een bestaande woning 468.000 euro. Dit is een

werden aangeboden, wat zorgt voor meer keuzemogelijkheden voor kopers en

stijging van 7,2% ten opzichte van het eerste kwartaal van 2024, wat slechts

een lichte stijging in het aantal verkochte woningen. De verwachting is echter

één keer eerder in de afgelopen 29 jaar is voorgekomen. Vergeleken met het

dat deze trend tijdelijk zal zijn. (Bron: NVM woningmarkt in vogelvlucht).

tweede kwartaal van 2023 steeg de mediane verkoopprijs met 13,6%.

Bouwkosten (Bron:BDB):

In het tweede kwartaal van 2024 werd twee op de drie woningen boven de

De Bouwkostenstijging vlakt af. De bouwkosten zijn in het eerste kwartaal

vraagprijs verkocht. Een kwartaal eerder was dit nog 56%, en een jaar eerder

gestegen met 1,52% ten opzichte van dezelfde periode in het jaar hiervoor. De

39%. Dit kwartaal werden 41% meer woningen te koop gezet dan in het eerste

prijzen voor bouwmaterialen lijken te stabilisereren. Ten opzichte van het

kwartaal van 2024 en 13% meer dan in het tweede kwartaal van 2023.

eerste kwartaal van 2023 stegen de kosten voor bouwmaterialen met De

Het herstel op de nieuwbouwmarkt zette zich in het tweede kwartaal van 2024

prijzen voor personeelskosten lieten in het eerste kwartaal een stijging van

door. NVM-makelaars verkochten ruim 7.300 nieuwbouwwoningen, een stijging

4,44% zien ten opzichte van hetzelfde kwartaal een jaar eerder.

van 1% ten opzichte van het voorgaande kwartaal en een toename van 70%

De GWW-kosten laten eenzelfde trend zien. Op jaarbasis stegen de GWW-

vergeleken met het tweede kwartaal van 2023. De mediane verkoopprijs van

kosten in het eerste kwartaal met 0,4%. De materiaal- en personeelskosten

een nieuwbouwwoning was in het tweede kwartaal van 2024 475.000 euro, wat

stegen respectievelijk met 0,6% en 6,9%.

een daling van 1,2% is ten opzichte van het eerste kwartaal van 2024. Het aanbod aan nieuwbouwwoningen steeg dit kwartaal met 11% ten opzichte van 38

39

CLO C 764 (oud 584) 38785 m2 kortlopende pacht CLO D 960 275 m2 erfpacht CLO D 972 374 m2 erfpacht CLO D 979 243 m2 erfpacht CLO E 289 594 m2 erfpacht CLO E 290 415 m2 erfpacht HRK H 3225 1020 m2 eigen HRK H 3227 7540 m2 eigen HRK H 1262 2660 m2 kortlopende pacht HRK H 1790 19720 m2 kortlopende pacht HRK H 1831 8285 m2 kortlopende pacht HRK H 3140 (oud 3013) 10000 m2 kortlopende pacht HRK I 1339 4089 m2 kortlopende pacht HRK I 176 5840 m2 kortlopende pacht HRK I 2103 1429 m2 kortlopende pacht HRK I 2645 12632 m2 kortlopende pacht HRK I 2647 49670 m2 kortlopende pacht HRK I 3316 13095 m2 kortlopende pacht HRK I 3490 11070 m2 kortlopende pacht HRK I 4552 5200 m2 kortlopende pacht HRK I 4573 42510 m2 kortlopende pacht HRK I 4634 4305 m2 in gebruik gegeven HRK I 4637 325 m2 HRK I 4638 5405 m2 in gebruik gegeven HRK I 474 25100 m2 kortlopende pacht HRK I 475 12530 m2 kortlopende pacht HRK I 5033 (oud 4886) 28499 m2 in gebruik gegeven HRK I 77 26760 m2 kortlopende pacht HRK K 690 1496 m2 in bruikleen gegeven volkstuin HRK K 840 0 m2 eigen MTN D 1209 55872 m2 kortlopende pacht SGN C 3484 630 m2 eigen SGN E 1199 0 m2 eigen SGN E 1568 24060 m2 langlopende pacht SGN E 1617 7235 m2 kortlopende pacht SGN E 2419 13523 m2 openbare ruimte SGN H 118 4045 m2 langlopende pacht SGN H 119 4525 m2 erfpacht SGN H 122 12165 m2 langlopende pacht SGN H 136 14485 m2 eigen SGN H 167 27170 m2 verhuurde

percelen SGN H 84 25190 m2 kortlopende pacht SGN K 1064 141816 m2 kortlopende pacht WMF F 634 7220 m2 kortlopende pacht WMH F 538 7000 m2 kortlopende pacht WMH F 539 8982 m2 kortlopende pacht WMH F 540 3308 m2 kortlopende pacht WMH F 570 7106 m2 in gebruik gegeven WMH G 2027 12656 m2 kortlopende pacht WMH I 15 113500 m2 kortlopende pacht WMH I 17 17628 m2 kortlopende pacht WMH I 18 16571 m2 kortlopende pacht WMH I 189 2500 m2 kortlopende pacht WMH I 32 2470 m2 kortlopende pacht WMH I 374 9165 m2 kortlopende pacht WMH I 375 13477 m2 kortlopende pacht WMH I 633 (oud 625, oud 556) 40494 m2 kortlopende pacht WMH I 638 (oud 371) 212 m2 oneigenlijk gebruik WMH I 640 (oud 371) 7612 m2 eigen WMH I 643 (oud 627, oud 602) 53360 m2 eigen ZPE D 3966 6015,582 m2 kortlopende pacht

Omschrijving actief binnen Civision

40

Totaal

MVA gronden en terreinen: maatschappelijk, scholen en sport 7423010 1974 Grondkosten Regenboog 7423011 Grond 1987 7423012 Grond 4e lokaal Dorpsstraat 35 TH 7423013 Grond doc.centr. Vollweg 24 7423014 Grond uitbr Dorpsstraat 35 TH 7423017 Grond verbet. gymlokaal 7423018 Grondk Volleringweg 24 aanvulling 7423019 Grondkosten uitbreiding 1998 7423020 Grondkosten uitbreiding 2000 7423021 Grondkosten Volleringweg 24 7531022 Grond sportvelden NES 7650010 Berek.grondk. Doorbraak/Kr'dam 7830000 SV Petten Corfwater 7830001 SV Petten Strand 7830002 SV Petten Zuidelijke duinovergang 7830003 SV Petten Centrum/Plein 7830908 Grond Kolksluis restgronden 7119 m2 7830909 Warmenhuizen fase 2 7580010 Grd volkstuin Remmerdel 9880m2 I374/375 7810010 Grond Halerweg 1-2-2a (2.155 m2) 7810011 Grond Halerweg 3 (1.075 m2) 7830042 Strategische gronden 7830964 Tiny houses 7120054 Brandweer bouwrijpmaken Hofstraat 3244025 Hockeyveld Magnus 3244026 Hoofdveld Schagen United 7531030 VIOS renovatie A-veld 7531034 Renovatie A-veld Dirkshorn (2019) 7421010 Grondkosten 1977 de Zwerm 7421011 Grondkosten 2e lokaal obs 73 7421012 Grondkosten 5e lokaal Torenven 7421013 Grondkosten obs 1971 7421014 Grondkosten oks Torenven 7421015 Grondkosten ols 7421016 Grondkst OLS Dirkshorn 7421017 Grondkosten OBS Callantsoog

1 2 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 57 58 59 60 61 62 63

nr

€

€ € € € € € € € € € € € € € € € € € € 2.155 € 1.075 € € € € € € € € € € € € € € € € €

38.785 € € € 243 € € 415 € 1.020 € 7.540 € 2.660 € 19.720 € 8.285 € 10.000 € € 5.840 € € € 49.670 € € 11.070 € 5.200 € 42.510 € 4.305 € 325 € 5.405 € 25.100 € 12.530 € 28.499 € 26.760 € 1.496 € € 55.872 € € € 24.060 € 7.235 € 13.523 € 4.045 € 4.525 € 12.165 € 14.485 € 27.170 € 25.190 € 141.816 € 7.220 € 7.000 € 8.982 € 3.308 € 7.106 € 12.656 € 113.500 € 17.628 € 526 € 2.500 € 2.470 € € € 40.494 € 212 € 7.612 € 53.360 € 6.016 € 928.054

Nieuw oppervlak

5.353.456

8.132 6.535 6.195 6.443 27.159 13.215 15.200 3.495 7.624 324.000 118.560 215.500 107.500 -260 203.304 542 354.305 43.740 5.014 3.335 28.180 35.395 1.533.113

326.958 1.215 2.075 8.782 64.919 13.107 97.168 40.824 49.274 29.200 248.350 55.350 25.623 212.550 21.212 1.601 26.633 123.678 61.740 140.426 131.857 7.478 32.616 279.360 3.436 31.759 9.550 17.850 5.339 5.973 16.058 19.120 35.864 33.251 187.197 36.100 35.000 44.910 16.540 35.530 63.280 567.500 88.140 2.630 12.500 12.350 202.470 1.060 38.060 266.800 30.077,91 3.820.343

Boekwaarde

Bijlage 2. Lijst MVA per 1-1-2024

Bijlage 3. Dotaties en onttrekkingen reserve grondexploitaties meerjarig Omschrijving Stand reserve per 01-01 Verminderingen Afwaardering voorbereidingskrediet Krediet Waldervaart Sporthal Voorbereidingskrediet Schagen Oost Structurele inhuur € 493.000,Nagekomen kosten afgesloten grexen Vormen van verliesvoorzieningen Verkoopkosten vastgoed Overige onttrekkingen Project vastgoed op sterkte totaal onttrekkingen Vermeerderingen Omschrijving

2024

2025

2026

2027

2028

Totaal

5.287.368 6.229.880 7.922.338 7.419.338 6.916.338

100.000

100.000

100.000

100.000

100.000

500.000 0 347.188 2.465.000 50.000 824.554 100.000 50.000 387.990

347.188 493.000 10.000 824.554 20.000 10.000 193.995

493.000 10.000 p.m. 20.000 10.000 193.995

493.000 10.000 p.m. 20.000 10.000

493.000 10.000 p.m. 20.000 10.000

493.000 10.000 p.m. 20.000 10.000

1.998.737

826.995

633.000

633.000

633.000 4.724.732

2024

2025

2026

2027

2028

Totaal

Winstneming vastgestelde grondexploitaties Winstneming toekomstige grondexploitaties Vrijval verliesvoorziening Verkoop gemeentelijke vastgoed Opbrengsten uit afgesloten grondexploitaties

810.528 2.389.453 p.m. p.m. 1.300.721 65.000 65.000 765.000 65.000

p.m.

p.m.

65.000 65.000

65.000 65.000

3.199.980 0 1.300.721 65.000 325.000 65.000 1.025.000

totaal dotaties

2.941.248 2.519.453

130.000

130.000

130.000 5.850.701

Stand reserve per 31-12

6.229.880 7.922.338 7.419.338 6.916.338 6.413.338 (A)

Risico's Omschrijving Afdekkings risico's grex Afdekking risico vennootschapsbelasting Raadsbesluit 2023 Ontwikkeling Noorderlicht (risico)

2024 295.339 34.000 1.134.150

2025 295.339 34.000

2026 295.339 34.000

2027 295.339 34.000

2028 Totaal 295.339 1.476.697 34.000 170.000 1.134.150

totaal risico's

1.463.489

329.339

329.339

329.339

329.339 2.780.847 (B) 3.632.490

Ruimte binnen reserve grex indien risico's zich voordoen (A-B)

p.m.

41

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/14867883/1