CConstaterende datRoosendaal
Koppel je AI →
Document · PDF

1689060-E-RWB-Jaarstukken en resultaatbestemming 2025, 1e bestuursrapportage 2026 en begroting 2027 (Geanonimiseerd)

Gemeenteraad 24 september 2026, gemeente RoosendaalBij agendapunt: 4a: Lijst van aan de gemeenteraad geadresseerde brieven46.176 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 7

Noodzaak tot externe juridische 60 inhuur bij complexe leveranciersconflicten. Mismatch waarbij consultants in 264 de pool niet geplaatst kunnen worden. Risico op loondoorbetaling bij ziekte binnen de consultants-pool. Risico dat gemeenten vaker direct extern inhuren buiten de pool om. Bedrijfsvoering Bedrijfsvoering Bedrijfsvoering Nieuwe Economie (SA) Nieuwe Economie (SA) Vertrek sleutelfiguren Gemiddeld CEO-fraude Zeer klein ICT-beveiliging & CybercrimeKlein Langdurige ziekte / Welzijn Fraude bij O&O-fonds subsidie Niet voldoen aan subsidievereisten Stranded costs Groot (Website/Contracten) Cofinanciering Regio Deal Klein Aanbestedingsrisico Klein Continuiteitsrisico Klein vervoerder Terugval in vraag vanuit Zeer klein gemeenten Langdurig ziekte Klein Langdurige ziektes Zeer klein Grote leverancier (Careernet) Klein valt om Schending privacywet (AVG)Klein Leverancier (Netive) valt om Hacking software (Netive) Hoge kosten juridische geschillen Geen vraag naar interne Zeer klein inhuur Langdurige ziektes Zeer klein Concurrentie externe bureausKlein Groot Zeer klein Nieuwe Economie (SA) Zeer klein Nieuwe Economie (SA) Nieuwe Economie (SA) KCV KCV Regioarcheologie Regioarcheologie MBC (Algemeen) MBC (Algemeen) MBC (Flex West-Brabant) MBC (Flex West-Brabant) MBC (Flex West-Brabant) RISICO’S RWB loopt op verschillende onderdelen risico’s.

Welke dit zijn en wat de omvang daarvan is wordt weergeven in onderstaand overzicht: Klein Klein MBC (Flex West-Brabant) Zeer klein MBC (flexpool) MBC (flexpool) MBC (flexpool) Totaal 146 20 1. 486 Jaarstukken 2025 29 WEERSTANDSVERMOGEN | Totaal | Weerstands- | Ratio Ambities | kunnen | niet | gerealiseerd | worden | zonder | risico’s | te | nemen. | Of | Onderdeel | risicobedragcapaciteit | weerstands-Beoordeling vermogen RWB | is staat | is de | gevolgen | van | de | risico’s | op | te | vangen | zonder | dat | het | Bedrijfsvoering | 235 | 200 | 09 , matig beleid | of de | uitvoering | daarvan | in gevaar | komt | , wordt | weergegeven | Nieuwe | Economie | (SA) | 325 | 110 | 03 , ruim onvoldoende KCV | 115 | 85 | 07 , onvoldoende door | de | “weerstandscapaciteit”. | Onder | weerstandscapaciteit | verstaan | Regioarcheologie | 85 | 100 | 12 , voldoende we | de | middelen | en | mogelijkheden | die | RWB | heeft | om | onverwachte | , | MBC | (Algemeen) | 159 | 170 | 11 , voldoende niet-begrote | kosten | te kunnen | dekken. | Om | te | beoordelen | of deze | MBC | (Flex West-Brabant) | 137 | - | - | ruim onvoldoende MBC | (Flexpool) | 430 | 340 | 08 , matig capaciteit | voldoende | is , wordt | het | ratio | weerstandsvermogen | Totaal | 1. 486 | 1.

005 | 07 , onvoldoende berekend: ratio | weerstandsvermogen | = beschikbare | RISICO’S | BEDRIJFSVOERING weerstandscapaciteit/risicowaarde. | De | risico's | binnen | de | bedrijfsvoering | zijn | divers | en | hebben | onder Om | de | ratio | voor | het | weerstandsvermogen | te | kunnen | beoordelen | andere | betrekking | op | datalekken | , onrechtmatige | inkoop | en | het | niet wordt | gebruik | gemaakt | van | een | waarderingstabel | die | in samenwerking | voldoen | aan | subsidie- | of | arbeidsvoorwaarden. | Daarnaast | zijn nieuwe tussen | het | Nederlands | Adviesbureau | voor | Risicomanagement | (NAR) | en | risico's | zoals | CEO-fraude | en | het | uitvallen | van | kritische | functies de Universiteit | van | Twente | tot stand | is gekomen. | meegewogen. | De | totale | risicowaarde | voor | dit onderdeel | bedraagt | € 235. | 000. | Met | een | beschikbare | weerstandscapaciteit | van | € 200. | 000 Ratio | Betekenis | komt | de | ratio | uit op | 09 , , wat | volgens | de | gehanteerde | systematiek | als > 20 , | uitstekend | matig | wordt | beoordeeld. 14-20 , , | ruim | voldoende 10-14 , , | voldoende 08-10 , , | matig | RISICO’S | NIEUWE | ECONOMIE | (SA) 06-08 , , | onvoldoende | Binnen | dit programma | vormen | langdurige | ziekte | en | het | vertrek | van < 06 , | ruim | onvoldoende | personeel | de | voornaamste | personele | risico's.

| Daarnaast | zijn er | risico's Bij RWB | staan | de | deelnemende | gemeenten | financieel | garant. | Dat | geïdentificeerd | rondom | fraude | bij het | O&O-fonds | en | het | niet | voldoen betekent | dat | zij financiële | gevolgen | van | de | risico’s | dragen. | Voor | een | aan | subsidievereisten | van | derden | of voor | eigen | ontvangen | subsidies. aantal | specifieke | onderdelen | zijn er | met | instemming | van | het | algemeen | De | totale | omvang | van | deze | risico's | is vastgesteld | op | € 325. | 000. bestuur | , reserves | gevormd. | Tegenover | een | beschikbare | reserve | van | € 110. | 000 | resulteert | dit | in een ratio | van | 03 , , wat | als | 'ruim | onvoldoende' | wordt | gekwalificeerd. RISICO’S | OP | KLEINSCHALIG | COLLECTIEF | VERVOER Bij KCV | ligt de | focus | op | het | continuïteitsrisico | van | de | vervoerder. | Indien een | nieuwe | vervoerder | gezocht | moet | worden | , wordt | de | impact Jaarstukken | 2025 | 30 geraamd | op | € 75. | 000. | Daarnaast | is er | een | risico | op | capaciteitstekort. | RISICO’S | OP | MBC | (FLEXPOOL) De | totale | risicowaarde | bedraagt | € 115. | 000. | De | beschikbare | middelen | Binnen | de | Flexpool | (de | pool | van | consultants) | ligt het | grootste van | € 35.

000 | leiden | tot | een | ratio | van | 03 , , wat | als | ruim | onvoldoende | financiële | risico | bij | de | match | tussen | vraag | en | aanbod. | Het | risico | " geen wordt | aangemerkt. | vraag | naar | flexibele | interne | inhuur | " heeft | een | aanzienlijk | risicobedrag van | € 264. | 000. | Daarnaast | vormt | langdurige | ziekte | binnen | de | pool | een RISICO’S | OP | REGIOARCHEOLOGIE | risico | van | € 146. | 000. | De | totale | risicowaarde | voor | de | Flexpool | bedraagt Het | voornaamste | risico | bij Regioarcheologie | betreft | een | € 430. | 000. | Gezet | tegenover | de | bestemmingsreserve | van | € 340.000 | , capaciteitstekort | waardoor | niet | aan | de | vraag | voldaan | kan | worden. | De | resulteert | dit | in een | ratio | van | 079 , , wat | als | onvoldoende | wordt totale | risicowaarde | is bepaald | op | € | 112. | 000. | Met | een | beschikbare | gekwalificeerd. reserve | van | € 100. | 000 | is de | ratio | 09 , , wat | resulteert | in | een | beoordeling matig. | FINANCIËLE | KENGETALLEN Financiële | kengetallen | zijn | getallen | die | de | gezondheid | van | de | organisatie RISICO’S | OP | MOBILITEITSCENTRUM | (MBC) | weergeven.

| Hieronder | bespreken | we | de | drie | relevante | kengetallen | van De | risico’s | voor | het | algemene | deel | van | het | MBC | hebben | voornamelijk | RWB: betrekking | op | de | operationele | continuïteit | en | personele | bezetting. Belangrijke | posten | zijn | langdurige | ziekte | , privacywetgeving | (AVG) | en | Netto | schuldquote hacking | van | software. | Daarnaast | is er | het | risico | op | hoge | kosten | door | Verslag | Begroting | Verslag juridische | geschillen | met | leveranciers | en | de | impact | als | een | grote | partij | Kengetal | 2024 | 2025 | 2025 zoals | Careernet | zou | wegvallen. | De | totale | risicowaarde | voor | dit | Netto | schuldquote | -612% , | -274% , | -570% , onderdeel | bedraagt | € 326. | 000. | Met | een | beschikbare | reserve | van | € | Dit | kengetal | geeft | een | indicatie | van | de | hoogte | van | de | schuld | in relatie 170. | 000 | komt | de | ratio | uit | op | 053 , | , wat | wordt | beoordeeld | als | tot | de | baten | van | RWB. | De | VNG | (Vereniging | van | Nederlandse onvoldoende. | gemeenten) | geeft | aan | dat | als | dit percentage | boven | de | 130% | uitkomt | , de organisatie | in | de | gevarenzone | zit. Een | percentage | van | -575% , | is dus RISICO’S | OP | MBC | (FLEX | WEST-BRABANT) | gezond.

Voor | Flex | West-Brabant | , het | platform | voor | externe | inhuur | , ligt | de | focus op | de | continuïteit | van | de | systeemleverancier | (Netive). | De | risico's | van | Solvabiliteitsratio het | omvallen | van | deze | leverancier | of | het | hacken | van | de | software | Verslag | Begroting | Verslag vertegenwoordigen | een | gezamenlijke | waarde | van | € | 67. 000. | Omdat | Kengetal | 2024 | 2025 | 2025 voor | dit specifieke | onderdeel | geen | aparte | reserve | is gevormd | , worden | Solvabiliteitsratio | 2200% , | 1200% , | 1492% , deze | risico's | gedekt | vanuit | de | fee-restitutie. | Dit | kengetal | geeft | aan | in hoeverre | RWB | in staat | is aan | haar | financiële verplichtingen | te | voldoen. | Hoe | hoger | de | solvabiliteit | hoe | beter. Jaarstukken | 2025 | 31 Structurele | exploitatieruimte Verslag | Begroting | Verslag Kengetal | 2024 | 2025 | 2025 Structurele | exploitatieruimte | -165% , | -003% , | -248% , Dit kengetal | geeft | aan | hoe | groot | de | structurele | exploitatieruimte is. Een | positief | percentage | betekent | dat | de | structurele | baten toereikend | zijn | om | de | structurele | lasten | te dekken. Jaarstukken | 2025 | 32 4. 2 | Financiering | 4. 3.

| Bedrijfsvoering In deze | paragraaf | wordt | ingegaan | op | hoe | RWB | omgaat | met | zijn | Deze | paragraaf | gaat | in op | de | belangrijkste | ontwikkelingen | en | de | stand financieringsrisico’s. | van | zaken | binnen | de | bedrijfsvoering | van | RWB. KASGELDLIMIET | RECHTMATIGHEIDSVERANTWOORDING De | kasgeldlimiet | is het | maximale | bedrag | waarmee | een | De | rechtmatigheidsverantwoording | heeft | betrekking | op | de | drie financieringstekort | met | een | kortlopende | lening | gefinancierd | mag | criteria: | begrotingscriterium | , voorwaardencriterium | en | het | misbruik | en worden | (Wet | fido). | De | tabel | hieronder | geeft | de | kasgeldlimiet | voor | 2025 | oneigenlijk | gebruik | criterium. weer. (bedragen | x €) | 2025 | In de | jaarrekening | worden | de | volgende | afwijkingen | verantwoord: Begrotingstotaal | 296 , | miljoen | Geconstateerde | rechtmatigheidsafwijkingen | bedragen | x € 1. 000 Toegestane | kasgeldlimiet | (85%) , | 25 , miljoen | Begrotingscriterium 1A. Overschrijding | lasten programma's | - 2. Ongeautoriseerde | reservemutaties | - RENTERISICONORM | 3. Overschrijding | van baten en/of onderschrijding | van lasten , investeringen | en baten die niet tijdig tot een begrotingswijziging | hebben | geleid of niet tijdig aan | - De | renterisiconorm | beperkt | het | renterisico | op | de | vaste | schuld.

| De | norm | het algemeen | bestuur zijn gemeld. bepaalt | dat | de | jaarlijkse | verplichte | aflossing | en | de | rente | niet | meer | Totaal begrotingsonrechtmatigheden | - 4. Totaal van de begrotingsonrechtmatigeden | (van onderdeel | 1 en 2) dat past mogen | bedragen | dan | 20% | van | het | begrotingstotaal. | RWB | heeft | geen | binnen | het vooraf vastgestelde | beleid en daarmee | vooraf als acceptabel | is - geduid. In de rechtmatigheidsverantwoording | wordt | verwezen | naar dit vooraf leningen | , waardoor | een | overschrijding | van | deze | norm | niet | aan | de | orde | vastgestelde | beleid. is. | De niet-accepabele | begrotingsonrechtmatigheden | worden | inhoudelijk | in de rechtmatigheidsverantwoording | en in de paragraaf | bedrijfsvoering | toegelicht. | - Voorwaardencriterium LIQUIDITEITSPLANNING | / FINANCIERINGSBEHOEFTE | 5. Inkopen | ten onrechte | niet Europees | aanbesteed. | 9 2 De | jaarlijkse | lasten | worden | gefinancierd | door | de | jaarlijkse | bijdragen | van | M&O | criterium gemeenten | , provincie | en | derden. | Bij tijdige | ontvangst | van | deze | Geen bevindingen | - bijdragen | , zorgt | RWB | ervoor | dat | er | geen | liquiditeitsprobleem | ontstaat.

| Totaal van onrechtmatigheden | 9 2 Waarvan | acceptabel | - Waarvan | niet-acceptabel | 9 2 RENTEKOSTEN | EN | RENTEOPBRENGSTEN RWB | heeft | geen | aangetrokken | , verstrekte | leningen | , investeringen | en/of | BEGROTINGSRECHTMATIGHEID grondexploitaties. | Daaraan | gerelateerde | rentelasten | en/of | baten | zijn | De | begrotingsrechtmatigheid | betreft | het | financiële | handelen | binnen voor | RWB | niet | van | toepassing. | het | kader | van | de | geautoriseerde | begroting. | Dit | wordt | formeel | als | volgt omschreven: | “Financiële | beheershandelingen | die | ten | grondslag | liggen Jaarstukken | 2025 | 33 aan | de | baten | en | lasten | (exploitatie) | , alsmede | de | balansposten | Eind | 2023 | was | al bekend | dat | deze | dienst | vanaf | 2025 | Europees (investeringen) | , dienen | tot | stand | te zijn gekomen | binnen | de grenzen | aanbesteedt | moest | gaan | worden. | In 2025 | is gestart | met | de van | de | aanbesteding | van | de | ICT-dienstverlening. | De | gunning | aan | de | nieuwe geautoriseerde | begroting | en | hiermee | samenhangende | programma’s | dienstverlener | heeft | in 2026 | plaats | gevonden | , en | is gestart | vanaf | april (begrotingscriterium). | In de | begroting | zijn de | maxima | voor | de | lasten | 2026.

| De | lasten | van | de | vorige | dienstverlener | lopen | tot | april | 2026 | en vermeld | die | door | het | algemeen | bestuur | zijn vastgesteld. | Dit houdt | in | zijn aangemerkt | als onrechtmatig. dat | de | financiële | beheershandelingen | dienen | te passen | binnen | de begroting | , waarbij | het | juiste | programma | , de | toereikendheid | van | het begrotingsbedrag | alsmede | het | begrotingsjaar | van | belang | zijn. ” Volgens | het | Besluit | Begroting | en | Verantwoording | provincies | en | MISBRUIK | EN | ONEIGENLIJK | GEBRUIK | CRITERIUM gemeenten | (BBV) | dienen | de | afwijkingen | in de | jaarrekening | herkenbaar | Onder | misbruik | wordt | verstaan: | het | opzettelijk | niet , niet | tijdig , onjuist te worden | opgenomen | en | van | een | toelichting | te worden | voorzien. | Als | of onvolledig | verstrekken | van | gegevens | met | als doel | om | bijvoorbeeld blijkt dat | de | gerealiseerde | uitgaven | op | programmaniveau | hoger | zijn | ten | onrechte | subsidies | te verkrijgen. | Onder | oneigenlijk | gebruik | wordt dan | geautoriseerd | , is er sprake | van | begrotingsonrechtmatigheid. | verstaan: | het | door | het | aangaan | van | rechtshandelingen | , al dan | niet Voor | 2025 | zijn er geen | begrotingsonrechtmatigheden | geconstateerd.

| gecombineerd | met | feitelijke | handelingen | , verkrijgen | van overheidsbijdragen | , in overeenstemming | met | de | bewoordingen | van | de VOORWAARDENCRITERIUM | regelgeving | maar | in strijd | met | het | doel | en | de | strekking | daarvan. Het | voorwaardencriterium | heeft | betrekking | op | de | eisen | die | worden gesteld | bij de | uitvoering | van | de | financiële | beheershandelingen. | De | Het | is aan | RWB | om | effectieve | maatregelen | te nemen | om | misbruik | en eisen/voorwaarden | zijn afkomstig | uit diverse | wet- | en | regelgeving | , | oneigenlijk | gebruik | te voorkomen. | Naast | misbruik | en | oneigenlijk zowel | intern | als extern. | Met | onze | interne | controles | sluiten | we | aan | bij | gebruik | kan | er sprake | zijn | van | fraude. de goedkeurings- | en | rapporteringstoleranties | die de | accountant hanteert. | In nauwe | samenspraak | met | de | accountant | hebben | we | de | In 2025 | zijn er | geen | constateringen | op | misbruik | en | oneigenlijk | gebruik. omvang | van | de | steekproeven | en | de | uit te voeren | controles | bepaald. | De controles | zijn | uitgevoerd | op | de | volgende | processen: | inkoop | en | FRAUDERISICOANALYSE aanbesteding | , subsidieverstrekkingen | , lonen | en | salarissen | , | Er zijn | verschillende | vormen | van | fraude.

| Fraude | van | buitenaf | en | fraude subsidieontvangsten | en | reserves | en | voorzieningen. | van | eigen | medewerkers. | Voorbeelden | van | fraude | zijn: valsheid | in geschrifte | , diefstal | , boekhoudfraude | , corruptie | (vriendjespolitiek) | en Inkopen | ten | onterechte | niet | Europees | aanbesteedt | € 92. 000 | (5) | misbruik | & | oneigenlijk | gebruik. | Fraude | kan | zich | zowel | intern | voordoen ICT dienstverlening | € 92. 000 | (door | medewerkers) | als extern | (leveranciers | , subsidienemers). | Op | de Jaarstukken | 2025 | 34 belangrijkste | financiële | processen | zitten | beheersmaatregels | die | zorgen | In 2025 | huurde | RWB | bij 29 | verschillende | organisaties | voor ervoor | dat | het | risico | dat | zich | kan | voordoen | laag | is. | € 11 , mln | aan | capaciteit | in. Het | gemiddeld | ziekteverzuimpercentage | lag | in 2025 | op | 56% , | (2024: Binnen | RWB | zijn | algemene | zaken | ingeregeld | die | verbandhouden | met | 47%). , fraudepreventie: • | Screening | van | personeel | (verklaring | omtrent | gedrag). • | Personeel | legt | bij indiensttreding | een | ambtseed | of belofte | af. • | Er is een | klokkenluidersregeling. • | Er is een | vertrouwenspersoon.

• | Er is een | integriteitsbeleid | en | een | gedragscode | integriteit | , | INFORMATIEVEILIGHEID | (IB) | EN | GEGEVENSBESCHERMING | (AVG) tevens | expliciet | onderdeel | van | het | gesprek | tussen | In 2025 | is gewerkt | aan | acties | die | nodig | zijn om | aan | de | BIO | (Baseline leidinggevende | en | medewerker | in gesprekkencyclus. | Informatiebeveiliging | Overheid) | te voldoen. | Er | is nieuw | IB-beleid • | Medewerkers | tekenen | bij indiensttreding | een | opgesteld | , en | de | rollen | en | taken | van | personeel | op | zowel | IB , AVG | als geheimhoudingsverklaring. | archiefgebied | zijn | beschreven | en | begin | 2025 | belegd. | Ook | het | AVG- • | Personeel | dient | nevenwerkzaamheden | op | te geven. | beleid | is geactualiseerd. | Adviezen | zijn | uitgebracht | over | het | gebruik | van • | Er is een | Functionaris | gegevensbescherming. | AI en | de | beveiliging | van | bedrijfstelefoons. | Tools | zijn | ontwikkeld | om | de bedrijfsomgeving | in Teams | verdergaand | te | beveiligen.

CONCLUSIE Samenvattend | kan | uit deze | nadere | uitwerking | van | de | Aan | de | bewustwording | van | huidige | en | nieuwe | werknemers | is frauderisicoanalyse | geconcludeerd | worden | dat | er | binnen | RWB | gestructureerd | gewerkt | via | mondelinge | toelichtingen | , trainingen | en beheersmaatregels | zijn | om | de | risico’s | te verlagen. | publicaties | via intranet. | Phishingtesten | laten | een | groter | bewustzijn zien. | In | 2025 | is er | een | datalek | geweest. | Er is melding | gedaan | bij de PERSONEEL | Autoriteit | Persoonsgegevens. | Er | is geen | schade | geconstateerd. Op | 31 | december | 2025 | staan | er | 649 , | fte op | de | loonlijst | bij RWB. | De totale | loonsom | in 2025 | bedraagt | € 62 , miljoen. | Vanwege | de | nieuwe | vervoersovereenkomst | en | de | ingebruikname | van De | 649 , | fte (133 , | fte | vacatureruimte) | in 2025 | is verdeeld | over | de | een | dataportal | gaven | de | Functionaris | Gegevensbeheer | (FG) | en | de volgende | programma’s: | 95 , fte | Strategische | Agenda | (31 , | fte | Privacy | Officer | (PO) | veel | aandacht | aan | een | heldere | afbakening | van | de vacatureruimte) | ; 17 , fte | KCV | (10 , vacatureruimte) | ; 24 , fte | verantwoordelijkheden | van | de | betrokken | partijen.

| Diverse Regioarcheologie | (02 | fte | vacatureruimte) | ; 67 | fte | MBC | ; 274 | fte MBC | verwerkersovereenkomsten | werden | opgesteld | en | het , | , | , Flexpool | (69 , | fte vacatureruimte) | en | 89 , | fte MBC | Flex | West-Brabant | verwerkingsregister | werd | bijgewerkt. (09 , fte vacatureruimte) | ; 85 , | fte Overhead | (13 , | fte vacatureruimte). Jaarstukken | 2025 | 35 ICT | 4. 6 | Verbonden | partijen De | RWB-organisatie | werkt | volledig | in de | cloud. | Medewerkers | Verbonden | partijen | zijn organisaties | waarin | RWB | een | bestuurlijke | en beschikken | over | een | RWB-laptop. | Er | is een | nieuwe | ICT-dienstverlener | een | financieel | belang | heeft. | We | spreken | over | bestuurlijk | belang gekozen | via een | Europese | aanbesteding | , dat | is Bevio. | In 2025 | zijn | wanneer | RWB | een | zetel | heeft | in | het | bestuur | van | die | organisatie | of voorbereidingen | getroffen | voor | het | vernieuwen | van | alle | ict-devices. | Dit | wanneer | RWB | stemrecht | heeft. | RWB | heeft | op | die | manier | zeggenschap staat | gepland | voor | begin | 2026. | Bevio | verzorgt | het | technisch | beheer | in de | organisatie. | We | spreken | over | financieel | belang | wanneer | RWB | de van | de | apparatuur. | Functioneel | beheer | ligt | bij RWB | zelf | (eerstelijns).

| kosten | draagt | als de | organisatie | failliet | gaat | of | als | de | organisatie | haar verplichtingen | niet | nakomt. | Of | als de | organisatie | risico | draagt | over | inleg kapitaal | , zoals | bij het | bezit | van | aandelen. ARCHIEF | Deelnemingen In 2025 | is het | digitale | archief | verder | uitgebreid. | In 2025 | is gewerkt | aan | Bedragen | x € de | aandachtspunten | uit de | tweejaarlijkse | KPI-rapportage | van | het | WBA | B. V. Rewin | West-Brabant | 1. 000 ten | behoeve | van | het | Interbestuurlijk | Toezicht | dat | de | provincie | Noord- | Belang | 12% 40. 000 | aandelen Brabant | op | de | informatiehuishouding | uitoefent. | In 2025 | is RWB | Eigenvermogen | 01-01-2025 | 1. 087 vrijgesteld | van | controle | door | het | WBA | , in 2026 | volgt | een | nieuwe | KPI- | Eigenvermogen | 31-12-2025 | n. n. b. rapportage. | Vreemdvermogen | 01-01-2025 | 724 Vreemdvermogen | 31-12-2025 | n. n. b. Resultaat | 2025 | n. n. b. 4. 4 | Wet | open | overheid Per | 1 mei | 2022 | is de | Wet | open | overheid | (Woo) | gedeeltelijk | in werking | 4. 7 | Subsidies getreden. | Deze | vervangt | de | Wet | openbaarheid | van | bestuur | (Wob). | ONDERZOEK | EN | ONTWIKKELFONDS | (O&O) Overheden | hebben | zowel | een | passieve | als | actieve | informatieplicht.

| Over | de | beschikte | projecten | in 2025 | kunt | u | meer | informatie | lezen | in de Vanuit | het | Rijk | zal | fasegewijs | duidelijkheid | verschaft | worden | over | de | bijlage. onderscheiden | categorieën | waarbij | sprake | is van | een | actieve | SUBSIDIEREGELING | REWIN informatieplicht. | In 2025 | zijn | er | twee | Woo | verzoeken | afgehandeld. | De | economische | ontwikkelmaatschappij | B. V. REWIN | West-Brabant RWB | volgt | het | Rijk | bij | de | verdere | invulling | van | de | actieve | is in | 1986 | opgericht | door | de | overheid | , en | de | overheden | zijn | als | aan- informatieplicht. | deelhouder | formeel | eigenaar | van | B. V. REWIN. Jaarlijks | wordt | er aan | REWIN | een | bijdrage | verstrekt | die | bedoeld | is 4. 5 | Klachten | voor | (een | deel | van) | de | kosten | die | REWIN | maakt | voor | de | uitvoering Beschrijvingen | over | ontvangen | klachten | over | RWB/-medewerkers | die | van | haar | activiteiten. RWB | in 2025 | ontving. Jaarstukken | 2025 | 36 5 | Jaarrekening 5. 1 | Balans | per | 31 | december | 2025 Activa (in duizenden | euro's) | 31 december | 202531 | december | 2024 VASTE | ACTIVA Investeringen | met | een | economisch | nut | 22 | 24 Totaal | materiële | vaste | activa | 22 | 24 TOTAAL | VASTE | ACTIVA | 22 | 24 VLOTTENDE | ACTIVA Vorderingen | op | openbare | lichamen | 1.

003 | 7 15 Overige | vorderingen | 1. 259 | 5 39 Uitzetting | in 's Rijks | schatkist | met | een | rentetypische | looptijd | korter | dan | één | 5. 800 | 4. 000 jaar Totaal | uitzettingen | met | een | rentetypische | looptijd | korter | dan | één | jaar | 8. 063 | 5. 254 Bank- | en girosaldi | 1 11 | 4 89 Totaal | liquide | middelen | 1 11 | 4 89 De | voorschotbedragen | die | ontstaan | door | voorfinanciering | op | uitkeringen | met een specifiek | bestedingsdoel | , nog | te ontvangen | van: - Overige | Nederlandse | overheidslichamen | 1 74 - Nog | te ontvangen | bedragen | 3 37 | 1. 793 - Vooruitbetaalde | bedragen | 2. 478 | 4 51 Totaal | overlopende | activa | 2. 815 | 2. 417 TOTAAL | VLOTTENDE | ACTIVA | 10. 989 | 8. 160 TOTAAL | ACTIVA | 11. 011 | 8. 184 Jaarstukken | 2025 | 37 Passiva (in duizenden | euro's) | 31 | december | 202531 | december | 2024 VASTE | PASSIVA Algemene | reserve | 2 00 Bestemmingsreserves | 8 64 | 9 75 Rekeningsaldo | 5 79 | 8 08 Totaal | eigen | vermogen | 1. 643 | 1. 782 Voorzieningen | 33 | 21 TOTAAL | VASTE | PASSIVA | 1. 676 | 1. 803 VLOTTENDE | PASSIVA Overige | schulden | 1. 286 | 7 10 Totaal | netto-vlottende | schulden | 1. 286 | 7 10 Nog | te betalen | bedragen | 3. 860 | 3. 905 Van | Europese | of Nederlandse | overheidslichamen | ontvangen | , nog | te besteden | 3.

036 | 7 85 specifieke | uitkeringen Overige | vooruitontvangen | bedragen | 1. 152 | 9 81 Totaal | overlopende | passiva | 8. 048 | 5. 672 TOTAAL | VLOTTENDE | PASSIVA | 9. 334 | 6. 381 TOTAAL | PASSIVA | 11. 011 | 8. 184 Jaarstukken | 2025 | 38 5. | 2 | Overzicht | baten | en | lasten | in | de | jaarrekening (bedragen | x | € | 1. 000) | Begroting | 2025 | Begroting | na | wijziging | 2025 | Realisatie | 2025 | Afwijkingen Programma: | Baten | Lasten | Saldo | Baten | Lasten | Saldo | Baten | Lasten | Saldo | Baten | Lasten | Saldo Algemeen | 3 | 56 | 5 | 67 | -211 | 3 21 | 4 | 37 | -116 | 3 36 | 4 25 | - 89 | 15 | - 12 | 27 Algemeen | 356 | 367 | -11 | 321 | 237 | 84 | 336 | 236 | 101 | 15 | -1 | 17 Transitiebudget | - | 200 | -200 | 200 | -200 | 189 | -189 | - | -11 | 11 Nieuwe | economie | 4. | 719 | 4. 719 | - | 6. | 322 | 5. | 962 | 3 | 60 | 5. 468 | 4. | 963 | 5 | 05 | -854 | -999 | 1 45 Strategische | agenda | 1. | 484 | 1. 484 | - | 1. | 519 | 1. | 126 | 393 | 1. 530 | 1. | 100 | 429 | 11 | -26 | 36 Projecten | - | - | - | 1. | 568 | 1. | 581 | -13 | 826 | 731 | 95 | -742 | -850 | 108 O&O | fonds | 469 | 469 | - | 469 | 469 | - | 346 | 346 | - | -123 | -123 | - REWIN | 2. | 766 | 2. 766 | - | 2. | 766 | 2. | 786 | -20 | 2. 766 | 2. | 786 | -20 | -0 | -0 | -0 Regionale | dienstverlening | 23. | 210 | 22. | 921 | 2 89 | 21. | 823 | 21. | 299 | 5 | 25 | 19. | 426 | 18.

| 965 | 4 | 61 | -2. | 398 | -2. | 334 | - 64 KCV | 13. | 915 | 13. | 965 | -50 | 13. | 915 | 13. | 806 | 109 | 11. | 714 | 11. | 574 | 140 | -2. | 201 | -2. | 232 | 31 Regioarcheologie | 321 | 291 | 30 | 321 | 291 | 30 | 323 | 266 | 57 | 2 | -25 | 27 Mobiliteitscentrum - Algemeen | 1. | 093 | 1. 074 | 19 | 1. | 195 | 1. | 170 | 25 | 1. 281 | 1. | 214 | 67 | 86 | 44 | 42 - Flexpool | 4. | 753 | 4. 635 | 118 | 2. | 770 | 2. | 581 | 189 | 2. 624 | 2. | 598 | 26 | -146 | 17 | -163 - Flex | West-Brabant | 3. | 128 | 2. 957 | 172 | 3. | 622 | 3. | 451 | 172 | 3. 484 | 3. | 312 | 172 | -139 | -138 | -0 Totaal | programma's | 28. | 285 | 28. | 207 | 78 | 28. | 466 | 27. | 698 | 7 | 69 | 25. | 230 | 24. | 353 | 8 | 77 | -3. | 237 | -3. | 345 | 1 08 Algemene | dekkingsmiddelen Saldo | van | de | financieringsfunctie | 2 | 00 | - | 2 00 | 1 20 | - | 1 | 20 | 1 64 | - | 1 | 64 | 44 | - | 44 Totaal | algemene | dekkingsmiddelen | 2 | 00 | - | 2 00 | 1 20 | - | 1 | 20 | 1 64 | - | 1 | 64 | 44 | - | 44 Kosten | van | de | overhead | 1. | 402 | 1. 741 | -339 | 1. | 402 | 1. | 944 | -542 | 1. 412 | 1. | 923 | -511 | 10 | -21 | 31 Totaal | saldo | van | baten | en | lasten | 29. | 887 | 29. | 948 | - 61 | 29. | 988 | 29. | 642 | 3 | 47 | 26. | 806 | 26. | 276 | 5 | 30 | -3. | 183 | -3.

| 366 | 1 83 Toevoegingen | en | onttrekkingen | aan | 61 | - | 61 | 49 | 49 | 49 | - | 49 | - | - | - reserves Gerealiseerd | resultaat | 29. | 948 | 29. | 948 | - | 30. | 037 | 29. | 642 | 3 | 96 | 26. | 855 | 26. | 276 | 5 | 79 | -3. | 183 | -3. | 366 | 1 83 Jaarstukken | 2025 | 39 5. 3 Toelichting op de balans ALGEMENE GRONDSLAGEN VOOR DE RECHTMATIGHEIDSVERANTWOORDING De in de jaarrekening opgenomen rechtmatigheidsverantwoording is opgesteld op basis van de kaders zoals besloten in de financiële verordening en op basis van de kadernota rechtmatigheid. Dat betekent dat: Algemene grondslagen voor waardering en resultaatbepaling De jaarrekening is opgesteld met inachtneming van de voorschriften zoals opgenomen in het Besluit begroting en verantwoording provincies en gemeenten (BBV). ALGEMENE GRONDSLAGEN VOOR HET OPSTELLEN VAN DE JAARREKNING Waardering van passiva en activa alsmede de bepaling van het resultaat vinden plaats op basis van historische kosten. Activa en passiva zijn opgenomen tegen nominale waarde. Baten en lasten worden toegerekend aan het jaar waarop zij betrekking hebben , onverschillig of zij tot inkosten of uitgaven in dat jaar hebben geleid. Baten en lasten , waaronder ook begrepen de heffing van de vennootschapsbelasting , worden daarbij verantwoord op hun brutobedrag.

Verliezen en risico’s die hun oorsprong vinden voor het einde van het begrotingsjaar worden opgenomen als zij voor het opmaken van de jaarrekening bekend zijn geworden. Personeelslasten worden in principe toegerekend aan het boekjaar waarop ze betrekking hebben. Als gevolg van het formele verbod op het opnemen van voorzieningen c. q. schulden uit hoofde van jaarlijks terugkerende arbeidsgerelateerde verplichtingen van vergelijkbaar volume , worden sommige personele lasten verantwoord in het jaar dat uitbetaling plaats vindt. Voor arbeidskosten gerelateerde verplichtingen van een jaarlijks vergelijkbaar volume wordt dan ook geen voorziening getroffen of op andere wijze een verplichting opgenomen. De waarderingsgrondslagen per balansonderdeel worden in het vervolg van deze jaarrekening toegelicht. - De rechtmatigheidsverantwoording toeziet op de financiële rechtmatigheid van baten , lasten , balansmutaties , alsmede de baten en lasten inzake de specifieke uitkeringen op grond van art. 17 Financiële-verhoudingswet ; De financiële rechtmatigheid waaronder het voorwaardencriterium , het begrotingscriterium en het misbruik & oneigenlijk gebruik criterium omvat: 1. Voor het voorwaardecriterium bestaat de norm uit het normenkader zoals op 3 juli 2025 is vastgesteld door het Algemeen Bestuur ; 2.

Voor het begrotingscriterium geldt dat alle overschrijdingen van lasten en investeringskredieten onrechtmatig zijn , waarbij voor een aantal scenario’s in de financiële verordening is beschreven wanneer deze overschrijdingen acceptabel zijn. Voor over- en onderscheidingen van baten , onderschrijdingen van lasten en onderschrijdingen van investeringskredieten geldt dat deze als onrechtmatig zijn aangemerkt indien ze niet tijdig aan het Algemeen Bestuur zijn gemeld. 3. Ten aanzien van het Misbruik & Oneigenlijk beleid van onze organisatie leidend bij het voorkomen en opsporen van misbruik en oneigenlijk gebruik. Omdat alleen bij misbruik sprake is van een onrechtmatigheid zijn eventuele gevallen van misbruik (mits cumulatief met andere fouten of onduidelijkheden boven - Jaarstukken 2025 40 verantwoordingsgrens) | opgenomen | in de | De | op de | oorspronkelijke | verkrijgingswaarde | toegepaste rechtmatigheidsverantwoording. | jaarlijkse | afschrijvingen | corresponderen De | rechtmatigheidsverantwoording | is opgesteld | binnen | de | met | een | stelsel | dat | is afgestemd | op | de | verwachte | toekomstige kaders | van | de | kadernota | rechtmatigheid | 2025 | van | de | gebruiksduur | de | geactiveerde | objecten | en voorzieningen. Commissie | BBV | alsmede | eigen | financiële | verordening.

| Dit | De | gehanteerde | afschrijvingstermijnen | zijn opgenomen | in de onze | financiële | verordening | , zoals | laatstelijk | vastgesteld | door | de betekent | dat: | Het | algemeen | bestuur | in haar | vergadering | d. d. 3 juli 2025. | De - Een | verantwoordingsgrens | van | 2 % | (zijnde | € 525. | 511) | is gehanteerd | waarboven | cumulatieve | fouten | en | onduidelijkheden | afschrijvingen | worden | berekend | volgens | de lineaire | methode | en in de | rechtmatigheidsverantwoording | worden | ; | starten | in het | boekjaar | volgend | op het | jaar | waarin | het | activum opgenomen | in gebruik | is genomen. | Afschrijvingen | geschieden | daarnaast - Een | rapporteringstolerantie | van | € 52. 551 | is gehanteerd waarboven | fouten | en onduidelijkheden | in paragraaf | onafhankelijk | van | het resultaat | van | het | boekjaar. | Eventuele bedrijfsvoering | worden | opgenomen. | boekwinsten | bij inruil of | afstoting | van | een | kapitaalgoed | zijn als incidentele | bate | in de | jaarrekening | verwerkt ALGEMEEN | UITZETTINGEN | MET | EEN | RENTETYPISCHE | LOOPTIJD | KORTER | DAN | ÉÉN Hieronder | wordt | bij de | diverse | onderdelen | van | de | vaste | activa | een | JAAR toelichting | gegeven.

| De | uitzettingen | met | een | rentetypische | looptijd | korter | dan | één | jaar Alle bedragen | in de | tabellen | van | deze | paragraaf | zijn | gedeeld | door | € 1. 000. | worden | gewaardeerd | tegen | nominale | waarde. | Voor | verwachte MATERIËLE | VASTE | ACTIVA | oninbaarheid | is een | voorziening | in mindering | gebracht. | Deze | voorziening activa | zijn | aanwezige | activa. | wordt | statisch | bepaald. Materiële | vaste | fysiek | Het | BBV | kent de volgende | soorten | materiële | vaste | activa: | LIQUIDE | MIDDELEN - investeringen | met | een | economisch | nut ; | De | liquide | middelen | zijn gewaardeerd | tegen | nominale | waarde. - investeringen | met | een | economisch | nut , waarvoor | ter bestrijding | van | de | kosten | een | heffing | kan | worden | geheven | ; | OVERLOPENDE | ACTIVA De | overlopende | activa | zijn gewaardeerd | tegen | nominale | waarde. - investeringen | in de openbare | ruimte | met | een | maatschappelijk nut. | EIGEN | VERMOGEN Investeringen | hebben | een | economisch | nut | indien | ze | In het | BBV | worden | reserves | omschreven | als vermogensbestanddelen | die verhandelbaar | zijn en/of | indien | ze | kunnen | bijdragen | aan | het | als | eigen | vermogen | zijn aan | te merken | en die | vanuit | bedrijfseconomisch genereren | van | middelen.

| Alle | investeringen | met | een | oogpunt | vrij te besteden | zijn. De | vaststelling | van | de noodzakelijke economisch | nut | > € 10. 000 | worden | conform | de | financiële | omvang | van | reserves | is een | zaak | van | het | algemeen | bestuur. | Daarom verordening | geactiveerd. | worden | reserves | ook | wel | onderverdeeld | in algemene | en Jaarstukken | 2025 | 41 bestemmingsreserves. | Zodra | het | algemeen | bestuur | aan | een | reserve | een | VOORZIENINGEN bepaalde | bestemming | heeft | gegeven | , is er | sprake | van | een | Voorzieningen | behoren | tot | het | vreemd | vermogen | (schulden) | van | RWB. bestemmingsreserve. | Om | die | reden | kunnen | bestemmingsreserves | naar | Om | die reden | kunnen | voorzieningen | naar | de | situatie | per | ultimo de situatie | per | ultimo | verslagjaar | geen | negatieve | stand | kennen. | Heeft | een | verslagjaar | geen | negatieve | stand | kennen. | Voorzieningen | worden reserve | geen | bestemming | dan | wordt | het | een | algemene | reserve | gewaardeerd | op | het | nominale | bedrag | van | de | betrokken | verplichting | c. q. genoemd. | Mutaties | in | reserves | zijn enkel | mogelijk | op | basis | van | een | het | voorzienbare | verlies. besluit | dat | is genomen | door | het | algemeen | bestuur | voor | het | einde | van | het betreffende | begrotingsjaar.

| De | reserves | worden | gewaardeerd | tegen | NETTO-VLOTTENDE | SCHULDEN | MET | EEN | RENTETYPISCHE | LOOPTIJD nominale | waarde. | KORTER | DAN | ÉÉN | JAAR De | netto-vlottende | schulden | met | een | rente | typische | looptijd | korter | dan één | jaar | zijn gewaardeerd | tegen | nominale | waarde. 5. 3. 1 Vaste | activa MATERIËLE | VASTE | ACTIVA Het | onderstaande | overzicht | heeft | het | verloop | weer | van | de | materiële | vaste | activa | gedurende | het | jaar | 2025: Boekwaarde | Boekwaarde 1 januari | Inves- | Des- | Af- | Bijdragen | Afwaar-31 | december (in duizenden | euro's) | 2025 | teringeninvesteringen | schrijvingen | van derden | deringen | 2025 Investeringen | met | economisch | nut Overige | materiele | vaste | activa | 24 | - | - | 2 | - | - | 22 Totaal | uitzettingen | met | een rentetypische | 24 | - | - | 2 | - | - | 22 looptijd | korter | dan | één jaar Jaarstukken | 2025 | 42 5. 3. 2 | Vlottende | activa UITZETTINGEN | MET | EEN | RENTETYPISCHE | LOOPTIJD | KORTER | DAN | ÉÉN | JAAR De | post | uitzettingen | met | een | rente | typische | looptijd | korter | dan | één | jaar | wordt | onderscheiden | in: Stand | Voorziening | Boekwaarde | Boekwaarde (in duizenden | euro's) | 31 | december | 2025 | oninbaarheid | 31 december | 2025 | 31 | december | 2024 Vorderingen | op | openbare | lichamen | 1. 003 | - | 1.

003 | 7 15 Overige | vorderingen | 1. 274 | 15 | 1. 259 | 5 39 Uitzetting | in 's Rijks | schatkist | met | een | rentetypische | 5. 800 | - | 5. 800 | 4. 000 looptijd | korter | dan | één | jaar Totaal | uitzettingen | met | een | rentetypische | looptijd | korter | 8. 078 | 15 | 8. 063 | 5. 254 dan | één | jaar Schatkistbankieren Drempelbedrag In principe | dienen | alle | overtollige | middelen | in de | schatkist | te | worden | aangehouden. | Er | is echter | een | aantal | uitzonderingen. | Eén | daarvan | is het drempelbedrag. | Dat | is een | minimum | bedrag | dat | gemiddeld | per | kwartaal | buiten | de | schatkist | mag | worden | gehouden. | Voor | RWB | geldt | voor | 2025 | een drempelbedrag | van | € 1. 000. | 000 | per | kwartaal. Berekening | benutting | drempelbedrag | schatkistbankieren Het | drempelbedrag | is bedoeld | om | het | dagelijkse | kasbeheer | te vereenvoudigen: | niet | elke | laatste | euro | hoeft | in de | schatkist | te worden | aangehouden. | In principe | hoeven | dus | alleen | de | liquide | middelen | die | boven | het | drempelbedrag | uitgaan | in de | schatkist | te | worden | aangehouden. | In | 2025 | hebben | geen overschrijdingen | plaatsgevonden | van | het | drempelbedrag.

| In | onderstaande | tabel | is te | zien | wat | de | benutting | van | het | drempelbedrag | schatkistbankieren gedurende | de | vier | kwartalen | 2025 | is geweest: Jaarstukken | 2025 | 43 Berekening | benutting | drempelbedrag | schatkistbankieren | (bedragen | x € 1000) Verslagjaar | 2025 (1) | Drempelbedrag | 1. 000 Kwartaal | 1 | Kwartaal | 2 | Kwartaal | 3 | Kwartaal | 4 (2) | Kwartaalcijfer | op | dagbasis | buiten | 's | 4 04 | 3 99 | 3 38 | 3 11 Rijks | schatkist | aangehouden | middelen (3a) | = (1) > (2) | Ruimte | onder | het | drempelbedrag | 5 96 | 6 01 | 6 62 | 6 89 (3b) | = (2) > (1) | Overschrijding | van | het | drempelbedrag | - | - | - | - (1) | Berekening | drempelbedrag | Verslagjaar | 2025 (4a) | Begrotingstotaal | verslagjaar | 28. 391 (4b) | Het | deel | van | het begrotingstotaal | dat | 28. 391 kleiner | of gelijk | is aan | € 500 | miljoen (4c) | Het | deel | van | het begrotingstotaal | dat | - de | € 500 | miljoen | te boven | gaat (1) | = (4b)*002 | , | met | Drempelbedrag | 1. 000 een | minimum | van €1. 000. | 000 (2) | Berekening | kwartaalcijfer | op | dagbasis | buiten | 's Rijks | schatkist | aangehouden | middelen Kwartaal | 1 | Kwartaal | 2 | Kwartaal | 3 | Kwartaal | 4 Som | van | de | per | dag | buiten | 's Rijks (5a) | schatkist | aangehouden | middelen | 36. 392 | 36. 303 | 31. 136 | 28.

649 (negatieve | bedragen | tellen | als | nihil) (5b) | Dagen | in het | kwartaal | 90 | 91 | 92 | 92 - | / | Kwartaalcijfer | op | dagbasis | buiten | 's (2) | (5a) | (5b) | Rijks | schatkist | aangehouden | middelen | 4 04 | 3 99 | 3 38 | 3 11 LIQUIDE | MIDDELEN De | post | liquide | middelen | wordt | onderscheiden | in: 31 | december | 2025 | 31 | december | 2024 Bank- | en | girosaldi | 1 11 | 4 89 Totaal | 1 11 | 4 89 Jaarstukken | 2025 | 44 OVERLOPENDE | ACTIVA De | post | overlopende | activa | wordt | onderscheiden | in: 31 | december | 202531 | december | 2024 De | voorschotbedragen | die | ontstaan | door | voorfinanciering op | uitkeringen | met | een | specifiek | bestedingsdoel | , nog | te ontvangen | van: - Overige | Nederlandse | overheidslichamen | - | 1 74 - Overige | nog | te ontvangen | bedragen | 3 37 | 1. 793 - Vooruitbetaalde | bedragen | die | ten | laste | van | volgende begrotingsjaren | komen | 2. 478 | 4 51 Totaal | 2. 815 | 2.

417 Saldo | 1 januari | Ontvangen | Saldo | 31 | december 2025 | Toevoegingen | bedragen | 2025 Overige | Nederlandse | overheidslichamen | nog | te | ontvangen bedragen - Subsidie | HCA | 87 | 87 | - - Subsidie | West-Brabant | Werkt | met | Talent | 86 | 86 | - Totaal | nog | te | ontvangen | bedragen | 1 74 | - | 1 73 | - Saldo | 1 januari | Ontvangen | Saldo | 31 | december 2025 | Toevoegingen | bedragen | 2025 Nog | te | ontvangen | bedragen - Fee | Flex | West-Brabant | 1. 029 | 78 | 1. 029 | 78 - Flexpool | 2 97 | 43 | 2 97 | 43 - MBC | Algemeen | 15 | 15 | 0 - Rente | 52 | 34 | 52 | 34 - KCV | Malus | 1 17 | 43 | 1 17 | 43 - Overig | 9 | 29 | 9 | 28 - BTW | / BCF | 2 75 | 1 12 | 2 75 | 1 12 Totaal | overige | nog | te | ontvangen | bedragen | 1. 793 | 3 38 | 1. 793 | 3 37 Jaarstukken | 2025 | 45 Saldo | 1 januari | Ten | laste | gekomen | Saldo | 31 | december 2025 | Toevoegingen | in | 2025 | 2025 Vooruitbetaalde | bedragen | die | ten | laste | van | volgende begrotingsjaren | komen - Overige | vooruitbetaalde | bedragen | 8 | 48 | 8 | 48 - Vooruitbetaalde | bedragen | project | A27 | 2 85 | 15 | 2 70 - Voorschot | O&O | subsidies | 4 43 | 2 52 | 1 86 | 5 09 - Voorschot | Regiodeal | subsidies | 1. 651 | 1. 651 Totaal | vooruitbetaalde | bedragen | 4 51 | 2. 236 | 2 09 | 2. 478 Jaarstukken | 2025 | 46 5. 3.

3 Vaste | passiva EIGENVERMOGEN De | post | eigen | vermogen | wordt | onderscheiden | in: 31 | december | 2025 | 31 | december | 2024 Reserves | , gespecificeerd | naar: - Algemenereserve | 2 00 - bestemmingsreserves | 8 64 | 9 75 Het | gerealiseerde | resultaat | volgend | uit het | overzicht | van | 5 79 | 8 07 baten | en lasten | in de | jaarrekening Totaal | eigen | vermogen | 1. 643 | 1. 782 RESERVES In het | BBV | worden | reserves | omschreven | als | vermogensbestanddelen | die | als eigen | vermogen | zijn aan | te | merken | en | die | vanuit | bedrijfseconomisch | oogpunt vrij te | besteden | zijn. | De | vaststelling | van | de | noodzakelijke | omvang | van | reserves | is een | zaak | van | het | algemeen | bestuur. | Daarom | worden | reserves | ook | wel onderverdeeld | in algemene | en | bestemmingsreserves. | Zodra | het | algemeen | bestuur | aan | een | reserve | een | bepaalde | bestemming | heeft | gegeven | , is er sprake van | een | bestemmingsreserve. | Om | die | reden | kunnen | bestemmingsreserves | naar | de situatie | per | ultimo | verslagjaar | geen | negatieve | stand | kennen. | Heeft | een reserve | geen | bestemming | dan | wordt | het | een | algemene | reserve | genoemd.

Het | onderstaande | overzicht | geeft | het | verloop | weer | van | de | reserves | gedurende | het | jaar | 2025: Jaarstukken | 2025 | 47 Resultaat- Saldo | 1 januari | bestemming | Saldo | 31 (bedragen | x € 1. 000) | 2025 | 2024 | Toevoegingen | Onttrekkingen | december | 2025 Algemene | reserve | - | 1 9 | 181 | 200 Bestemmingsreserves Reserve | knelpuntenpot | 100 | 4 0 | 6 0 Reserve | Basis | op | Orde | - | - Reserve | bijdrage | apparaatkosten | 9 | 9 | 0 Reserve | Actieprogramma | - | 110 | 110 Reserve | afronding | subsidie | WBWMT | - | - Reserve | KCV | 7 5 | 1 0 | 8 5 Reserve | Regioarcheologie | 123 | 2 3 | 100 Reserve | Mobiliteitscentrum | 250 | 8 0 | 170 Reserve | Flexpools | 418 | 7 8 | 340 Totaal | bestemmingsreserves | 975 | 119 | - | 230 | 865 Totaal | reserves | 975 | 138 | 181 | 230 | 1. 065 ALGEMENE | RESERVE Jaar | vorming: | 2025 Jaar | opheffing: | n. v. t. Maximale | omvang: | € | 200. | 000 Mutaties | 2025: | Dotatie | van | € 19. | 000 | vanuit | het rekeningresultaat | 2024 | , € 181. | 000 | vanuit overheveling | bestemmingsreserves. Jaarstukken | 2025 | 48 RESERVE | KNELPUNTENPOT Jaar | vorming: | 2017 Jaar | opheffing: | n. v. t. | RESERVE | KLEINSCHALIG | COLLECTIEF | VERVOER Maximale | omvang: | € 100. | 000 | Jaar | vorming: | 2012 Bestemming: | Opvangen | van | niet | begrote | onverwachte | Jaar | opheffing: | n. v. t.

kosten | als gevolg | van | bijvoorbeeld | Maximale | omvang: | € 80. 000 personele | fricties , hogere | CAO | ontwikkeling | Bestemming: | Weerstandscapaciteit dan | begroot. | Dekking | voor | lasten | waar | geen | structurele Mutaties | 2025: | € 40. 000 | voor | aanbesteding | ICT | dekking | voor | is , zoals | kosten | voor dienstverlener | aanbesteding | van | vervoerscontract. Mutaties | 2025: | Dotatie: € 10. 000 | vanuit | het | jaarrekeningresultaat RESERVE | BIJDRAGE | APPARAATKOSTEN | 2024. Jaar | vorming: | 2021 Jaar | opheffing: | 2025 Maximale | omvang: | n. v. t. betreft | eenmalige | dotatie Bestemming: | Dekken | van | het | tekort | aan | bijdragen | door uittreden | van | gemeente | Tholen. Mutaties | 2025: | Onttrekking: € 9. 000 | ter dekking | tekort | als | gevolg | van uittreding | gemeente | Tholen Jaarstukken | 2025 | 49 RESERVE | REGIOARCHEOLOGIE Jaar | vorming: | 2021 | RESERVE | STRATEGISCHE | AGENDA Jaar | opheffing: | € 100. | 000 | Jaar | vorming: | 2025 Maximale | omvang: | Nog | te bepalen | Jaar | opheffing: | n. v. t. Bestemming: | Buffer | om | continuïteit | van | de | Maximale | omvang: | € 110. | 000 dienstverlening | te waarborgen. | Bestemming: | Servicearrangement | Mobiliteit | 2024 Mutaties | 2025: | Overheveling | naar | algemene | reserve | van | € | Mutaties | 2025: | Dotatie: 23. 000. | € 110.

| 000 | vanuit | het | jaarrekeningresultaat 2024. RESERVE | MOBILITEITSCENTRUM Jaar | vorming: | 2019 | RESERVE | FLEXPOOL Jaar | opheffing: | n. v. t. | Jaar | vorming: | 2018 Maximale | omvang: | € 170. | 000 | Jaar | opheffing: | n. v. t. Bestemming: | Buffer | om | continuïteit | van | de | Maximale | omvang: | € 340. | 000 dienstverlening | te waarborgen. | Bestemming: | Buffer | om | continuïteit | van | de Mutaties | 2025: | Overheveling | algemene | € | dienstverlening | te waarborgen. | . naar | reserve | van 80. 000 | Mutaties | 2025: | Overheveling | van | € 78. 000 | naar | algemene reserve Jaarstukken | 2025 | 50 VOORZIENINGEN De | post | voorzieningen | wordt | onderscheiden | in: Boekwaarde | 31 | Boekwaarde | 31 december | 2025 | december | 2024 Voorzieningen | voor | middelen | van | derden | waarvan | de | 33 | 21 bestemming | gebonden | is Totaal | voorzieningen | 33 | 21 Het | onderstaande | overzicht | geeft | het | verloop | weer | van | de | voorzieningen | gedurende | het | jaar | 2025: Saldo | 1 januari | Vrijgevallen | Saldo | 31 (bedragen | x € 1.

000) | 2025 | bedragen | Toevoegingen | Aanwendingendecember | 2025 Voorziening | verlofsparen | 2 1 | - | 1 2 | - | 3 3 Totaal | voorzieningen | 2 1 | - | 1 2 | - | 3 3 Voorziening | verlofsparen Medewerkers | kunnen | sinds | 1 januari | 2022 | bovenwettelijke | vakantie | uren | sparen | conform | de | CAO | SGO. | Met | “verlofsparen” | kunnen | medewerkers bovenwettelijke | vakantie | uren | inzetten | op | een | manier | die | aansluit | bij hun | persoonlijke | levens- | en | carriereplanning. | Deze | vakantie | uren | verjaren | niet. | Als gevolg | hiervan | kan | dit leiden | tot | verlofstuwmeren | die | bijvoorbeeld | ingezet | gaan | worden | om | eerder | met | pensioen | te | gaan. | Doordat | er bij verlofsparen | sprake is van | arbeidskostengerelateerde | verplichtingen | die een | niet | voorspelbare | op- | en | afbouw | kennen | , hiervoor | is deze | voorziening | getroffen. Jaarstukken | 2025 | 51 5. 3. 4 | Vlottende | passiva NETTO-VLOTTENDE | SCHULDEN | MET | EEN | RENTETYPISCHE | LOOPTIJD | KORTER | DAN | ÉÉN | JAAR De | post | netto | vlottende | schulden | wordt | onderscheiding | in: 31 | december | 2025 | 31 december | 2024 Overige | schulden | 1. 286 | 7 10 Totaal | netto | vlottende | schulden | 1.

286 | 7 10 OVERLOPENDE | PASSIVA De | post | overlopende | passiva | wordt | onderscheiden | in: 31 | december | 2025 | 31 december | 2024 Nog | te betalen | bedragen | 3. 860 | 3. 905 Van | Europese | of Nederlandse | overheidslichamen | 3. 036 | 7 85 ontvangen | , nog te besteden | specifieke | uitkeringen Overige | vooruitontvangen | bedragen | 1. 152 | 9 81 Totaal | overlopende | passiva | 8. 048 | 5. 672 De | in de | balans | opgenomen | van | Europese | en | Nederlandse | overheidslichamen | ontvangen | voorschotbedragen | voor | uitkeringen | met | een | specifiek bestedingsdoel | die | dienen | ter | dekking | van | lasten | van | volgende | begrotingsjaren | , kunnen | als volgt | gespecificeerd | worden: Jaarstukken | 2025 | 52 Saldo | Saldo 1 januari | Ontvangen | Vrijgevallen | Terug- | 3 1 december (bedragen | x € 1. 000) | 2025 | bedragen | bedragen | betalingen | 2025 Overige | Nederlandse | overheidslichamen Pilot | Bravoflex | 1 5 | 7 | 8 | - Mentale | toegankelijkheid | 2023 | 5 2 | 5 2 | - Mentale | toegankelijkheid | 2024 | 1 9 | 1 9 | - Werkpakket | 2 A27 | aanpak | 697 | 150 | 547 Regiodeal | Van | Plant | naar | Pand | 464 | 103 | 361 Regiodeal | Samenwerken | aan | Talent | 659 | 248 | 411 Regiodeal | Energie | van | Onderop | 1. 846 | 204 | 1.

642 Cofinanciering | Regiodeal | West-Brabant | 7 5 | 7 5 Overig | 2 | 2 | - Totaal | van | Europese | of Nederlandse | overheidslichamen | 785 | 3. 045 | 783 | 1 0 | 3. 036 ontvangen | , nog | te besteden | specifieke | uitkeringen Jaarstukken | 2025 | 53 NIET IN DE BALANS OPGENOMEN BELANGRIJKE FINANCIËLE VERPLICHTINGEN WAARAAN DE GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING VOOR TOEKOMSTIGE JAREN IS VERBONDEN Jaarstukken 2025 54 5. 4. Toelichting op het overzicht van baten en lasten in de jaarrekening Hierna wordt een toelichting gegeven op diverse aspecten van het overzicht baten en lasten. Achtereenvolgens wordt ingegaan op: Een analyse van afwijkingen tussen de begroting na wijziging en de realisatie per programma ; Een overzicht van de incidentele baten en lasten per programma , waarbij per programma ten minste de belangrijkste posten afzonderlijk worden gespecificeerd ; Analyse ten aanzien van de begrotingsrechtmatigheid ; De informatie in het kader van Wet normering bezoldiging topfunctionarissen publieke en semipublieke sector (WNT). • • • • Alle bedragen in de tabellen van deze paragraaf zijn gedeeld door € 1. 000.

Het overzicht van baten en lasten in de jaarrekening wordt vastgesteld met inachtneming van hetgeen omtrent de financiële positie op de balansdatum is gebleken tussen het moment van opmaken van de jaarstukken en het tijdstip van vaststelling daarvan , voor zover deze aanvullende informatie onontbeerlijk is voor het bedoelde inzicht. Jaarstukken 2025 55 5. | 4. 1 | Het | gerealiseerde | resultaat | volgend | uit | het | overzicht | van | baten | en | lasten | in | de | jaarrekening Hierna | is | per | onderdeel | zoals | opgenomen | in | het | overzicht | van | baten | en | lasten | een | analyse | opgenomen | van | de | belangrijkste | afwijkingen | tussen | de | begroting na | wijziging | en | de | jaarstukken. | Afwijkingen | ten | opzichte | van | de | begroting | groter | dan | € | 25. | 000 | worden | afzonderlijk | toegelicht. PROGRAMMA | ALGEMEEN (bedragen | x € 1.

000) | Begroting | wijziging | Rekening | Verschil na | 2025 Programma | Algemeen | Baten | Lasten | Saldo | Baten | Lasten | Saldo | Baten | Lasten | Saldo Algemeen | 3 21 | 2 37 | 84 | 3 36 | 2 36 | 1 01 | 15 | -1 | 17 Transitiebudget | - | 2 00 | -200 | - | 1 89 | -189 | - | - 11 | 11 Totaal | saldo | baten | en | lasten | 3 21 | 2 37 | 84 | 3 36 | 2 36 | 1 01 | 15 | - 12 | 27 Toevoegingen | en | onttrekkingen | aan | reserves | - | - | - | - | - | - | - | - | - Gerealiseerd | resultaat | 3 21 | 2 37 | 84 | 3 36 | 2 36 | 1 01 | 15 | - 12 | 27 Het | verschil | tussen | de | begroting | na | wijziging | en | het | werkelijke | saldo | van | baten | en | lasten | is | € 27. | 000 | voordelig. | De | belangrijkste | afwijkingen | zijn | de volgende: (in duizenden euro's) Programma | Algemeen | Baten | Lasten | Bedrag (Algemeen) | Project kring gemeentesecretarissen | 15 | 15 | - (Algemeen) | Minder | uitgegeven | aan communicatie | -16 | 16 (Transitiebudget) | minder | personele | inzet | -11 | 11 Totaal afwijking | 15 | -12 | 27 Jaarstukken | 2025 | 56 (Algemeen) | Project | kring | gemeentesecretarissen | (Neutraal) RWB | organiseert | jaarlijks | bijeenkomsten | voor | gemeentesecretarissen. | (Transitiebudget) | minder | personele | inzet | (€ 11. | 000 | positief) Deze | lasten | worden | doorbelast | aan | de | deelnemende | gemeenten. | Deze | In 2025 | is er € 200.

| 000 | geraamd | voor | uitgaves | voor | de | overdracht | van | de baten | en | lasten | zijn bij de | tweede | bestuursrapportage | niet | begroot. | mobiliteitstaken. | Hiervan | is € 170. | 000 | beschikbaar | gesteld | voor | de stedelijke | regio’s. | Er | was | € 30. 000 | geraamd | voor | personele | inzet | om | de (Algemeen) | Minder | uitgaves | Evenementen | en | Communicatie | (€ 16. 000 | overdracht | te organiseren | , voor | de | overdracht | bleek | minder | tijd voor positief) | nodig | te zijn. Vanwege | het | transitiejaar | naar | een | nieuwe | strategische | agenda | lagen | de uitgaven | voor | evenementen | en | communicatie | lager. Jaarstukken | 2025 | 57 PROGRAMMA | NIEUWE | ECONOMIE (bedragen | x € 1. 000) Begroting | na | wijziging | Rekening | 2025 | Verschil Programma | Nieuwe | economie | Baten | Lasten | Saldo | Baten | Lasten | Saldo | Baten | Lasten | Saldo Strategische | agenda | 1. 519 | 1. 126 | 3 93 | 1. 530 | 1. 100 | 4 29 | 11 | - 26 | 36 Projecten | 1. 568 | 1. 581 | - 13 | 8 26 | 7 31 | 95 | -742 | -850 | 1 08 O&O | fonds | 4 69 | 4 69 | - | 3 46 | 3 46 | - | -123 | -123 | - REWIN | 2. 766 | 2. 786 | - 20 | 2. 766 | 2. 786 | - 20 | -0 | -0 | -0 Totaal | saldo | baten | en | lasten | 6. 322 | 5. 962 | 3 60 | 5. 468 | 4.

963 | 5 05 | -854 | -999 | 1 45 Toevoegingen | en | onttrekkingen | aan | reserves | - | - | - | - | - | - | - | - | - Gerealiseerd | resultaat | 6. 322 | 5. 962 | 3 60 | 5. 468 | 4. 963 | 5 05 | -854 | -999 | 1 45 Het | verschil | tussen | de | begroting | na | wijziging | en | het | werkelijke | saldo | van | baten | en | lasten | is | € | 145. | 000 | voordelig. | De | belangrijkste | afwijkingen | zijn | de volgende: (in duizenden | euro's) Programma | Nieuwe | economie | Baten | Lasten | Saldo (Strategische | Agenda) | Personele | inzet | en | werkbudget | -26 | 26 (Strategische | Agenda) | Overig | 11 | 11 (Projecten) | Realisatie | Regiodeal | - 264 | - 381 | 1 17 (Projecten) | SmartWayz | A27 | - 483 | - 483 | - (Projecten) | Overig | 5 | 14 | - 9 (O&O | fonds) | Toegekende | subsidies | - 123 | - 123 | - Saldo | baten | en | lasten | - 854 | - 999 | 1 45 Jaarstukken | 2025 | 58 (Projecten) | SmartWayz | A27 | (Neutraal) (Strategische | Agenda) | Personele | inzet | en | werkbudget | (€ | 26. 000 | positief) | De | afronding | van | de | projecten | binnen | SmartWayz | A27 | verschuift | van Op | de | strategische | agenda | is een | deel | van | het | budget | niet | besteedt | en | 2025 | naar | 2026. | Voor | deze | vertraging | is inmiddels | uitstel | aangevraagd | en zijn de | personele | lasten | iets | lager | uitgevallen.

| Dit | tensamen | zorgt | voor | verleend. | Financieel | heeft | dit geen | gevolgen | voor | het | resultaat | van | dit een | positief | resultaat | van | € 26. 000 | jaar: | de | lagere | uitgaven | worden | volledig | gecompenseerd | door | het | later ontvangen | van | de | bijbehorende | inkomsten. (Projecten) | Realisatie | Regiodeal | (€ 117. | 000 | positief) De | projecten | binnen | de | Regiodeal | worden | uitgevoerd | door | de | RWB. | De | (O&O | fonds) | Toegekende | subsidies | (Neutraal) verplichte | eigen | bijdrage | (co-financiering) | van | de | RWB | bestaat | uit de | inzet | De | subsidies | uit het | O&O-fonds | hebben | verschillende | looptijden. | Omdat van | eigen | personeel. | Omdat | de | loonkosten | van | dit personeel | al zijn | de | inkomsten | en | uitgaven | pas | definitief | worden | verwerkt | zodra | de opgenomen | in de | reguliere | begroting | (via | de | bijdrage | per | inwoner) | en er | projecten | zijn | afgerond | , ontstaan | er | jaarlijkse | schommelingen | in de in 2025 | geen | extra | directe | kosten | zijn gemaakt | , ontstaat | er | onder | de | cijfers. | Dit | heeft | echter | geen | invloed | op | het | resultaat | , omdat | de | lasten streep | een | positief | resultaat | van | € 117. | 000. | altijd | gedekt | zijn door | de | bijbehorende | baten.

Jaarstukken | 2025 | 59 DEELPROGRAMMA | KLEINSCHALIG | COLLECTIEF | VERVOER | (KCV) (bedragen | x € 1. 000) | Begroting | na | wijziging | Rekening | 2025 | Verschil Deelprogramma | KCV | Baten | Lasten | Saldo | Baten | Lasten | Saldo | Baten | Lasten | Saldo KCV | 13. | 915 | 13. | 806 | 1 09 | 11. | 714 | 11. | 574 | 1 40 | -2. 201 | -2. 232 | 31 Totaal | saldo | baten | en | lasten | 13. | 915 | 13. | 806 | 1 09 | 11. | 714 | 11. | 574 | 1 40 | -2. 201 | -2. 232 | 31 Toevoegingen | en | onttrekkingen | aan | reserves | - | - | - | - | - | - | - | - | - Gerealiseerd | resultaat | 13. | 915 | 13. | 806 | 1 09 | 11. | 714 | 11. | 574 | 1 40 | -2. 201 | -2. 232 | 31 . Het | verschil | tussen | de | begroting | na | wijziging | en | het | werkelijke | saldo | van | baten | en | lasten | is | € | 31. | 000 | voordelig. | De | belangrijkste | afwijkingen | zijn | de volgende: (in duizenden | euro's) Deelprogramma | KCV | Baten | Lasten | Saldo (KCV) | Loonlasten | en | werkbudget | 2 | -29 | 31 (KCV) | OV | advies | vervallen | -25 | -25 | - (KCV) | Mentale | toegankelijkheid | -50 | -50 (KCV) | Realisatie | vervoerskosten | - 2. 068 | - 2. 068 | - (KCV) | Malus | 2025 | -60 | -60 | - Saldo | baten | en | lasten | - 2. 201 | - 2. 232 | 31 Jaarstukken | 2025 | 60 Loonlasten | en | werkbudget | ( € 31.

000 | positief) | Realisatie | vervoerskosten | (neutraal) Op | de | posten | voor | KTO | en | klant- | en | datasystemen | is minder | uitgegeven | De | vervoerskosten | worden | begroot | op | basis | van | de daadwerkelijk dan | oorspronkelijk | begroot. | Omdat | de | geplande | onderzoeken | en | gereden | ritten. | Hoewel | de uiteindelijke | ritaantallen | kunnen | afwijken | van advieskosten | niet | zijn gemaakt | , sluit dit | onderdeel | het | jaar | af met | een | de | prognose | , heeft | dit geen | effect | op | het | resultaat. | De | werkelijke | kosten overschot | van | € 31. 000. | worden | namelijk | één-op-één | doorbelast | aan | de | deelnemende | partijen. OV | advies | vervallen | (neutraal) | Malus | 2025 | (neutraal) De | geplande | activiteiten | voor | het | OV-advies | zijn | komen | te vervallen. | Vanwege | het | niet | volledig | nakomen | van | de | overeengekomen Aangezien | deze | kosten | volledig | zouden | worden | doorbelast | aan | de | prestatieafspraken | door | de | vervoerder | , is er | over | 2025 | een | boete | (malus) deelnemende | gemeenten | , vallen | nu | zowel | de | uitgaven | als de | inkomsten | opgelegd | van | € 60. | 000. | Dit | bedrag | wordt | conform | de | afspraken | verdeeld weg. | Per | saldo | heeft | dit geen | effect | op | het | resultaat | over | de | deelnemende | partijen.

Jaarstukken | 2025 | 61 DEELPROGRAMMA | REGIOARCHEOLOGIE (bedragen | x € 1. 000) Begroting | na | wijziging | Rekening | 2025 | Verschil Deelprogramma | Regioarcheologie | Baten | Lasten | Saldo | Baten | Lasten | Saldo | Baten | Lasten | Saldo Regioarcheologie | 3 21 | 2 91 | 30 | 3 23 | 2 66 | 57 | 2 | - 25 | 27 Totaal | saldo | baten | en | lasten | 3 21 | 2 91 | 30 | 3 23 | 2 66 | 57 | 2 | - 25 | 27 Toevoegingen | en | onttrekkingen | aan | reserves | - | - | - | - | - | - Gerealiseerd | resultaat | 3 21 | 2 91 | 30 | 3 23 | 2 66 | 57 | 2 | - 25 | 27 Het | verschil | tussen | de | begroting | na | wijziging | en | het | werkelijke | saldo | van | baten | en | lasten | is | € 27. | 000 | voordelig. | De | belangrijkste | afwijkingen | zijn | de volgende: (in duizenden | euro's) Deelprogramma | Regioarcheolgie | Baten | Lasten | Saldo Minder | externe | capaciteit | -25 | 25 Overig | 2 | 2 Saldo | baten | en | lasten | 2 | -25 | 27 Minder | externe | capaciteit | (€ | 25. | 000 | positief) Bij de | begroting | is rekening | gehouden | met | een | post | externe | capaciteit (flexibele | schil. | ) Omdat | de | werkzaamheden | in 2025 | volledig | door | eigen personeel | kon | worden | opgevangen | , is deze | extra | capaciteit | niet | ingezet. Dit | leidt | tot | een | besparing | van | € 25. | 000.

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://raad.roosendaal.nl/api/v1/meetings/1948/documents/54833