CConstaterende datPutten
Koppel je AI →
Document · PDF

Koekamperweg 3 Bijlagen toelichting

Gemeenteraad 4 juli 2024, gemeente PuttenBij agendapunt: Vaststelling bestemmingsplan Koekamperweg 317.743 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 2

-

-

Aantal voertuigbewegingen

In file

4,0 /etmaal 3,0 /etmaal 2,5 /etmaal 0,0 /etmaal

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

1b: Externe vervoersbewegingen rechtsaf (50%) X:170110,28 Y:472775,87 Type scherm 88,66 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Links Rechts NOₓ 0,5 kg/j - NO₂ 0,1 kg/j - NH₃ 15,5 g/j

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren II: Manouvreren op terrein X:169995,89 Y:472679,64 320,21 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

-

Aantal voertuigbewegingen

4,0 /etmaal 3,0 /etmaal 2,5 /etmaal 0,0 /etmaal Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

8,0 /etmaal 6,0 /etmaal 5,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

8,9 kg/j 2,2 kg/j 0,1 kg/j

In file

100,0 % 100,0 % 100,0 % 100,0 %

13/14

Projectberekening

12

Naam

Anders... | Anders...

III: Stationair Uittreedhoogte draaien van Warmteinhoud wegvoertuigen op Spreiding terrein Locatie X:170027,75 Y:472686,49 Oppervlakte 0,23 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Transport 13

4,0 m 0,000 MW 4m

Mobiele werktuigen | Landbouw

Naam Locatie Oppervlakte Naam

IV: Interne vervoersbewegingen X:170027,75 Y:472686,49 0,23 ha Stageklasse

landbouwtrekker 30 kW, Stage-IIIA, 2006-2010, <= 56 kW, bouwjaar 2007 diesel, SCR: nee vrachtauto's 200 kW, bouwjaar 2014 14

81 l/j

Landbouw | Stalemissies

Diersoort RAV-code - Omschrijving

H1.2 - dagontmesting met afvoer naar een gesloten opslag (Pelsdieren; nertsen, per fokteef )

BWL-code

7,6 kg/j 93,6 g/j

NOₓ NH₃

9,8 kg/j 53,5 g/j

Draaiuren AdBlue verbruik

24 u/j

Stof Emissie

NOₓ

2,6 kg/j 0,0 kg/j 7,2 kg/j 52,9 g/j

NH₃

Zware utiliteitsvoertuigen (meer dan 6L cilinderinhoud) op diesel

Naam Stal B Uittreedhoogte Locatie X:170028 Y:472636 Warmteinhoud Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven

Brandstof­verbruik

NOₓ NH₃

36 u/j

NOₓ NH₃

1,5 m 0,000 MW

NH₃

Aantal Stof Emissiefactor dieren (kg/dier/j)

BB94.02.013 2499

NH₃ 0,25

624,8 kg/j Reductie Emissie

-

624,8 kg/j

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023_20231004_fd8d865135 Database versie 2023_fd8d865135_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/ RjzDUF84dMcE (02 november 2023)

14/14

Bijlage 3: WNB vergunning

21

BESCHIKKING D.D. 31 MEI 2013 - ZAAKNUMMER 2013-001004 - VAN GEDEPUTEERDE STATEN VAN GELDERLAND Natuurbeschermingswet 1998 Artikel 19d en 19e 2013-001004 - gemeente Putten - een pelsdierenhouderij aan de Koekamperweg 3, 3882 TC Putten Verlenen vergunning Beslissing van GEDEPUTEERDE STATEN VAN GELDERLAND op het verzoek van Minkcon B.V., Putterbrink 9a te Putten, hierna te noemen aanvrager, van 15 januari 2013 om een vergunning in het kader van de Natuurbeschermingswet 1998, hierna de Nbw 1998.

Aanvraag en procesverloop De aanvraag voorziet in het vastleggen van de situatie uit de vergunning Wet milieubeheer d.d. 3 juli 2006, in een vergunning conform de Nbw 1998. De inrichting is gelegen op 630 meter van het Natura 2000-gebied Veluwe. Voor de beoordeling van de aanvraag zijn de volgende stukken gebruikt: - Aanvraagformulier Nbw 1998 agrarische bedrijven inclusief bijlagen, d.d. 10 januari 2013. Het ontwerpbesluit heeft in de periode 20 maart 2013 tot 1 mei 2013 ter inzage gelegen. Het ontwerpbesluit is tevens toegezonden aan het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Putten en aan de Gelderse Natuur en Milieufederatie waarbij zij in de gelegenheid zijn gesteld een zienswijze naar voren te brengen. Wij hebben geen zienswijzen ontvangen. Op deze vergunningaanvraag is afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht van toepassing verklaard. Besluit Gedeputeerde Staten van Gelderland; Gelet op de artikelen 16, 19d, 19e en 43, van de Nbw 1998; HEBBEN BESLOTEN Minkcon B.V. een vergunning conform de beschrijving in de aanvraag te verlenen onder de volgende voorschriften: 1

Deze vergunning dient op het bedrijf aanwezig te zijn.

2

Indien de inrichting binnen 3 jaar nadat de vergunning onherroepelijk is geworden niet volledig is voltooid en in werking gebracht conform de aanvraag, vervalt de vergunning voor die onderdelen welke binnen die termijn niet zijn benut.

Voor intern gebruik: Documentnummer(s). inzagestukken: 01553142

Beoordeling van de aanvraag De aanvraag betreft een pelsdierenhouderij waarbij 2.999 nersten worden gehouden op een emissiearm stalsysteem conform BB 94.02.013. De mogelijk schadelijke effecten op de instandhoudingsdoelstellingen worden uitsluitend veroorzaakt door stikstofdepositie. Voor dit bedrijf is niet eerder een vergunning dan wel een verklaring van geen bedenkingen (hierna vvgb) op grond van de Nbw 1998 verleend. Mogelijke effecten kunnen optreden op het Natura 2000-gebied Veluwe. De instandhoudingsdoelstellingen van het voor deze aanvraag relevante Natura 2000-gebied zijn vermeld in bijlage 1. Toetsing Depositie Binnen de Natura 2000-gebieden zijn verschillende habitattypen aanwezig. Deze hebben een kritische depositiewaarde. Als de ammoniakdepositie boven deze waarde uitkomt, kunnen er soorten verdwijnen die kenmerkend zijn voor deze habitattypen. Nu sprake is van een wijziging van de bestaande activiteit kan, ondanks de te treffen maatregelen, een depositietoename op de stikstofgevoelige habitattypen per saldo niet op voorhand worden uitgesloten. Aanvrager is in het bezit van een vergunning op grond van de Hinderwet van 23 oktober 1990 voor het bij de aanvraag betrokken bedrijf.

Op grond hiervan stellen wij vast dat ten tijde van de plaatsing als Habitatrichtlijngebied op de lijst van communautair belang dan wel de aanwijzing in het kader van de Vogelrichtlijn nationale toestemming was verleend. In tabel 1 is de vergunde en de aangevraagde veebezetting weergegeven. In tabel 2 is de depositie van de vergunde en de aangevraagde situatie weergegeven. Tabel 1 veebezetting Vergunde veebezetting op 24 maart 2000 Diersoort Rav-code/BWL Nertsen H 1.1 Aangevraagde veebezetting Diersoort Rav-code/BWL Nertsen H 1.2 / BB 94.02.013

2

Aantal 1.300 Aantal 2.999

Tabel 2 NH3-depositie van het bedrijf in mol/ha/jr Habitattype Vergund op 24-3-2000 Veluwe H4030 Droge heiden H9120 Beuken- eikenbossen met hulst H9190 Oude eikenbossen H2310 Stuifzandheiden met struikhei H2310 Stuifzandheiden met struikhei H3160 Zure vennen H2330 Zandverstuivingen H2330 Zandverstuivingen H6230 Heischrale graslanden H5130 Jeneverbesstruwelen H4010A Vochtige heiden H3130 Zwakgebufferde vennen H91E0C Beekbegeleidende bossen

6,6 1,4 1,2 0,1 0,2 0,1 0,2 0,1 0,1 0,1 0,1 0,1 0,1

Depositie Aangevraagd

Verschil

6,5 1,4 1,2 0,1 0,2 0,1 0,2 0,1 0,1 0,1 0,1 0,1 0,1

- 0,1 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

Uit tabel 2 blijkt dat met het stalsysteem, zoals vermeld in de aanvraag, sprake is van een afname van de stikstofdepositie op de stikstofgevoelige habitattypen. Nu de aangevraagde emissie zowel als de depositie in vergelijking tot de vergunde emissie en depositie ten tijde van de aanwijzing van dit Natura 2000-gebied daalt, achten wij significant negatieve effecten uitgesloten Aangezien voor dit bedrijf niet eerder een vergunning of een vvgb op grond van de Nbw 1998 is verleend, is verlening van de vergunning mogelijk voor zover vereisten op economisch, sociaal en cultureel gebied, alsmede regionale en lokale belangen zich hier niet tegen verzetten. Niet is gebleken dat deze belangen vergunningverlening in de weg staan. Conclusie Uit de bij de aanvraag behorende stukken blijkt dat dit bedrijf vóór de plaatsing als Habitatrichtlijngebied op de lijst van communautair belang dan wel de aanwijzing in het kader van de Vogelrichtlijn beschikte over een nationale toestemming. De aangevraagde depositie overschrijdt de depositie van deze nationale toestemming niet. Gelet hierop is voor de aangevraagde activiteit geen passende beoordeling vereist. Nu tevens de belangen zoals vermeld in artikel 19e, sub c, Nbw 1998 niet aan de orde zijn, kan de vergunning worden verleend. Namens Gedeputeerde Staten van Gelderland,

ir. E.N. Boere plv. teammanager Vergunningverlening Water Ontgrondingen en Natuur

3

Beroep Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de dag waarop het besluit ter inzage is gelegd hiertegen beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage). Zij die partij zijn in de hoofdzaak kunnen bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak een verzoek indienen om een voorlopige voorziening te treffen. Voor het behandelen van het beroepschrift en voor het behandelen van een verzoek om een voorlopige voorziening wordt griffierecht geheven. Over de hoogte en de wijze van betaling van het griffierecht kunt u informatie verkrijgen bij de Raad van State, telefoonnummer (070) 426 44 26.

Bijlagen - Bijlage 1: Instandhoudingsdoelstellingen - Bijlage 2: Berekening vergunde situatie 24 maart 2000 - Bijlage 3: Berekening aangevraagde situatie

4

BIJLAGE 1: Instandhoudingsdoelstellingen van het voor deze aanvraag relevante Natura 2000-gebied

Veluwe (Habitatrichtlijn en Vogelrichtlijn) Aanwijzing en aanmelding De Veluwe is op 24 maart 2000 aangewezen als Vogelrichtlijngebied. In 2003 is de Veluwe aangemeld als Habitatrichtlijngebied bij de Europese Commissie. Op 7 december 2004 heeft de Europese Commissie de communautaire lijst vastgesteld op basis waarvan Nederland het gebied moet aanwijzen. Binnen de begrenzing van de Veluwe liggen twee Beschermde Natuurmonumenten, het Mosterdveen en de Leemputten bij Staverden. Beide gebieden zijn respectievelijk op 16 februari 1998 (N/98315) en 4 september 1974 (NBOR/S 13844) aangewezen als Beschermd Natuurmonument. In onderstaande tabel staan de voor NH3 gevoelige instandhoudingsdoelstellingen voor het Natura 2000-gebied Veluwe. Tabel 1 Instandhoudingsdoelstellingen (Bron: Ontwerp-aanwijzingsbesluit Veluwe) (= behoudsdoelstelling; > ontwikkelingsdoelstelling)

Doelstelling verspreiding = = = = = = = = = = =

Habitattypen H2310 Stuifzandheiden met struikhei H2320 Binnenlandse kraaiheibegroeiingen H2330 Zandverstuivingen H3130 Zwakgebufferde vennen H3160 Zure vennen H4010A Vochtige heiden op zandgronden H4030 Droge heiden H5130 Jeneverbesstruwelen 1 H6230 Heischrale graslanden H6410 Blauwgraslanden 1 H7110B Actief hoogveen H7150 Pioniervegetaties met snavelbiezen H9120 Beuken-eikenbossen met hulst H9160A Eiken-Haagbeukenbossen H9190 Oude eikenbossen 1 H91E0C Beekbegeleidende alluviale bossen 1 Prioritair habitattype

5

Doelstelling oppervlakte > = > = = > > = > > > > > > > >

Doelstelling kwaliteit > = > = > > > > > > > > = = > >

BIJLAGE 2: Berekening vergunde situatie 24 maart 2000

Naam van de berekening: Koekamperweg 3 vergunde situatie Gemaakt op: 22-02-2013 15:59:55 Zwaartepunt X: 170,000 Y: 472,600 Cluster naam: Koekamperweg 3 te Putten Berekende ruwheid: 0,41 m

Emissie Punten: Volgnr.

BronID

X-coord.

Y-coord.

Hoogte

1

Stal 11

170 028

472 636

1,5

Gem.geb. hoogte 1,5

Diam. 0,5

Uittr. snelheid 0,40

Emissie 754

Gevoelige locaties: Volgnr. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Naam H4030 Droge heiden H9120 Beuken- eikenbossen met hulst H9190 Oude eikenbossen H2310 Stuifzandheiden met struikhei H2310 Stuifzandheiden met struikhei H3160 Zure vennen H2330 Zandverstuivingen H2330 Zandverstuivingen H6230 Heischrale graslanden H5130 Jeneverbesstruwelen H4010A Vochtige heiden H3130 Zwakgebufferde vennen H91E0C Beekbegeleidende bossen

X coordinaat 170 690 171 773 171 710 175 072 175 143 175 182 174 277 177 978 177 490 177 964 178 813 178 447 179 432

Details van Emissie Punt: Stal 11 (2021) Volgnr. 1

Code H 1.1

Type Nertsen

Aantal 1300

Emissie 0.58

Totaal 754

6

Y coordinaat 472 939 472 667 472 179 469 274 480 062 469 123 478 638 472 809 473 192 469 319 475 564 476 179 475 696

Depositie 6,56 1,37 1,23 0,13 0,16 0,13 0,22 0,12 0,14 0,08 0,12 0,12 0,11

7

BIJLAGE 3: Berekening aangevraagde situatie

Naam van de berekening: Koekamperweg 3 aangevraagde situatie Gemaakt op: 22-02-2013 15:53:40 Zwaartepunt X: 170,000 Y: 472,600 Cluster naam: Koekamperweg 3 te Putten Berekende ruwheid: 0,41 m

Emissie Punten: Volgnr.

BronID

X-coord.

Y-coord.

Hoogte

1

Stal B

170 028

472 636

1,5

Gem.geb. hoogte 1,5

Diam. 0,5

Uittr. snelheid 0,40

Emissie 750

Gevoelige locaties: Volgnr. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Naam H4030 Droge heiden H9120 Beuken- eikenbossen met hulst H9190 Oude eikenbossen H2310 Stuifzandheiden met struikhei H2310 Stuifzandheiden met struikhei H3160 Zure vennen H2330 Zandverstuivingen H2330 Zandverstuivingen H6230 Heischrale graslanden H5130 Jeneverbesstruwelen H4010A Vochtige heiden H3130 Zwakgebufferde vennen H91E0C Beekbegeleidende bossen

X coordinaat 170 690 171 773 171 710 175 072 175 143 175 182 174 277 177 978 177 490 177 964 178 813 178 447 179 432

Details van Emissie Punt: Stal B (2021) Volgnr. 1

Code H 1.2

Type Nertsen

Aantal 2999

Emissie 0.25

Totaal 749.75

8

Y coordinaat 472 939 472 667 472 179 469 274 480 062 469 123 478 638 472 809 473 192 469 319 475 564 476 179 475 696

Depositie 6,53 1,36 1,22 0,13 0,16 0,13 0,22 0,12 0,14 0,08 0,12 0,12 0,11

9

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Minkcon B.V. Koekamperweg 3, 3882TC Putten Wijzigen bedrijf - Putterbrink 9a te Putten Verschilberekening - Referentiesituatie vs realisatiefase

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RcA5MezpUdhV 02 november 2023, 16:35 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

melkmeisje referentie - Referentie Realisatie melkmeisje - Beoogd melkmeisje referentie - Referentie Realisatie melkmeisje - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RcA5MezpUdhV (02 november 2023)

2023 2023

10,95 mol/ha/j 0,03 mol/ha/j 0,00 ha 51.920,46 ha 0,00 mol/ha/j 10,93 mol/ha/j

625,3 kg/j 0,9 kg/j 5022134 5006845

48,2 kg/j 38,7 kg/j Veluwe Veluwe

2/13

Projectberekening

melkmeisje referentie (Referentie), rekenjaar 2023 Emissiebronnen

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Wonen en Werken | Woningen | CV ketel 5 Anders... | Anders... | III: Stationair draaien van wegvoertuigen op terrein 6 Mobiele werktuigen | Landbouw | IV: Interne vervoersbewegingen 8 Wonen en Werken | Woningen | CV ketel 12 Anders... | Anders... | III: Stationair draaien van wegvoertuigen op terrein 13 Mobiele werktuigen | Landbouw | IV: Interne vervoersbewegingen 14 Landbouw | Stalemissies | Stal B  Verkeersnetwerk

90,3 g/j 23,8 g/j 93,6 g/j 53,5 g/j 624,8 kg/j 0,3 kg/j

3,6 kg/j 5,0 kg/j 3,3 kg/j 3,6 kg/j 7,6 kg/j 9,8 kg/j 15,3 kg/j

1

RcA5MezpUdhV (02 november 2023)

3/13

Projectberekening

Realisatie melkmeisje (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 4 Anders... | Anders... | III: Stationair draaien van wegvoertuigen op terrein 5 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | IV: Interne vervoersbewegingen  Verkeersnetwerk

RcA5MezpUdhV (02 november 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

2,8 g/j 0,9 kg/j 3,7 g/j

0,2 kg/j 38,4 kg/j 0,1 kg/j

4/13

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

5 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RcA5MezpUdhV (02 november 2023)

5/13

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Realisatie melkmeisje" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

51.920,46

Per gebied

Berekend (ha gekarteerd)

Veluwe (57)

51.920,46

RcA5MezpUdhV (02 november 2023)

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

6.243,95

6.243,95

0,00

0,00

0,00

0,00

51.920,46

51.920,46

10,93

10,93

6/13

Projectberekening

melkmeisje referentie , Rekenjaar 2023 1

Wonen en Werken | Woningen

Naam CV ketel Uittreedhoogte Locatie X:170165,28 Warmteinhoud Y:472235,76 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer RcA5MezpUdhV (02 november 2023)

1,0 m 0,000 MW

NOₓ

3,6 kg/j

1a: Externe vervoersbewegingen linksaf (50%) X:170185,73 Y:472252,61 Type scherm 63,93 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Links Rechts NOₓ 0,3 kg/j - NO₂ 66,2 g/j - NH₃ 11,2 g/j

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

Aantal voertuigbewegingen

13,0 /etmaal 1,0 /etmaal 2,0 /etmaal 0,0 /etmaal

1b: Externe vervoersbewegingen rechtsaf (50%) X:170193,81 Y:472052,54 Type scherm 334,66 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren II: Manouvreren op terrein X:170173,08 Y:472227,23 102,46 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

Links Rechts NOₓ 1,4 kg/j - NO₂ 0,3 kg/j - NH₃ 58,8 g/j

-

-

Aantal voertuigbewegingen

13,0 /etmaal 1,0 /etmaal 2,0 /etmaal 0,0 /etmaal Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

26,0 /etmaal 2,0 /etmaal 4,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

1,9 kg/j 0,5 kg/j 43,8 g/j

In file

100,0 % 100,0 % 100,0 % 100,0 %

7/13

Projectberekening

5

Naam

Anders... | Anders...

III: Stationair Uittreedhoogte draaien van Warmteinhoud wegvoertuigen op Spreiding terrein Locatie X:170163,08 Y:472228,6 Oppervlakte 0,26 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Transport 6

4,0 m 0,000 MW 4m

Mobiele werktuigen | Landbouw

Naam Locatie Oppervlakte Naam

IV: Interne vervoersbewegingen X:170163,08 Y:472228,61 0,26 ha Stageklasse

grasmaaier 3 kW, bouwjaar 2005

alle werktuigen op benzine, 2takt

bladblazer 2 kW, bouwjaar 2005

alle werktuigen op benzine, 2takt

Brandstof­verbruik

24 l/j

3,3 kg/j 23,8 g/j

Draaiuren AdBlue verbruik

9 l/j

woning bron X:170075,97 Y:472772,77 158,85 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RcA5MezpUdhV (02 november 2023)

NOₓ NH₃

Stof Emissie

NOₓ NOₓ NH₃

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

5,0 kg/j 90,3 g/j

NH₃

vrachtauto's 200 kW, Zware utiliteitsvoertuigen (meer dan bouwjaar 2014 6L cilinderinhoud) op diesel 7

NOₓ NH₃

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

16 u/j

NOₓ NH₃

96,0 g/j 0,0 kg/j 36,0 g/j 0,0 kg/j 3,2 kg/j 23,5 g/j

Links Rechts NOₓ 91,5 g/j Type scherm - - NO₂ 16,2 g/j Hoogte - - NH₃ 3,1 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

4,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /maand 4,0 /maand 1,0 /maand 0,0 /maand

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

8/13

Projectberekening

8

Wonen en Werken | Woningen

Naam CV ketel Uittreedhoogte Locatie X:170024,47 Warmteinhoud Y:472724,65 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 9

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 10

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 11

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RcA5MezpUdhV (02 november 2023)

1,0 m 0,000 MW

NOₓ

3,6 kg/j

1a: Externe vervoersbewegingen linksaf (50%) X:169869,79 Y:472737,31 Type scherm 396,04 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Links Rechts NOₓ 2,2 kg/j - NO₂ 0,5 kg/j - NH₃ 69,4 g/j

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

-

Aantal voertuigbewegingen

In file

4,0 /etmaal 3,0 /etmaal 2,5 /etmaal 0,0 /etmaal

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

1b: Externe vervoersbewegingen rechtsaf (50%) X:170110,28 Y:472775,87 Type scherm 88,66 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Links Rechts NOₓ 0,5 kg/j - NO₂ 0,1 kg/j - NH₃ 15,5 g/j

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren II: Manouvreren op terrein X:169995,89 Y:472679,64 320,21 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

-

Aantal voertuigbewegingen

4,0 /etmaal 3,0 /etmaal 2,5 /etmaal 0,0 /etmaal Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

8,0 /etmaal 6,0 /etmaal 5,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

8,9 kg/j 2,2 kg/j 0,1 kg/j

In file

100,0 % 100,0 % 100,0 % 100,0 %

9/13

Projectberekening

12

Naam

Anders... | Anders...

III: Stationair Uittreedhoogte draaien van Warmteinhoud wegvoertuigen op Spreiding terrein Locatie X:170027,75 Y:472686,49 Oppervlakte 0,23 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Transport 13

4,0 m 0,000 MW 4m

Mobiele werktuigen | Landbouw

Naam Locatie Oppervlakte Naam

IV: Interne vervoersbewegingen X:170027,75 Y:472686,49 0,23 ha Stageklasse

landbouwtrekker 30 kW, Stage-IIIA, 2006-2010, <= 56 kW, bouwjaar 2007 diesel, SCR: nee vrachtauto's 200 kW, bouwjaar 2014 14

Landbouw | Stalemissies

Diersoort RAV-code - Omschrijving

H1.2 - dagontmesting met afvoer naar een gesloten opslag (Pelsdieren; nertsen, per fokteef )

RcA5MezpUdhV (02 november 2023)

81 l/j

BWL-code

7,6 kg/j 93,6 g/j

NOₓ NH₃

9,8 kg/j 53,5 g/j

Draaiuren AdBlue verbruik

24 u/j

Stof Emissie

NOₓ

2,6 kg/j 0,0 kg/j 7,2 kg/j 52,9 g/j

NH₃

Zware utiliteitsvoertuigen (meer dan 6L cilinderinhoud) op diesel

Naam Stal B Uittreedhoogte Locatie X:170028 Y:472636 Warmteinhoud Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven

Brandstof­verbruik

NOₓ NH₃

36 u/j

NOₓ NH₃

1,5 m 0,000 MW

NH₃

Aantal Stof Emissiefactor dieren (kg/dier/j)

BB94.02.013 2499

NH₃ 0,25

624,8 kg/j Reductie Emissie

-

624,8 kg/j

10/13

Projectberekening

Realisatie melkmeisje, Rekenjaar 2023 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RcA5MezpUdhV (02 november 2023)

1a: Externe vervoersbewegingen linksaf (50%) X:170185,89 Y:472260,53 Type scherm 48,62 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 7,7 g/j - NO₂ 1,9 g/j - NH₃ 0,0 kg/j

-

Aantal voertuigbewegingen

130,0 /jaar 15,0 /jaar 30,0 /jaar 0,0 /jaar

1b: Externe vervoersbewegingen rechtsaf (50%) X:170195,69 Y:472062 Type scherm 343,12 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren II: Manouvreren op terrein X:170159,12 Y:472255,25 98,48 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

Links Rechts NOₓ 54,0 g/j - NO₂ 13,7 g/j - NH₃ 2,1 g/j

-

-

Aantal voertuigbewegingen

130,0 /jaar 15,0 /jaar 30,0 /jaar 0,0 /jaar Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

260,0 /jaar 30,0 /jaar 60,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

70,9 g/j 18,1 g/j 1,3 g/j

In file

100,0 % 100,0 % 100,0 % 100,0 %

11/13

Projectberekening

4

Naam

Anders... | Anders...

III: Stationair Uittreedhoogte draaien van Warmteinhoud wegvoertuigen op Spreiding terrein Locatie X:170163,87 Y:472244,1 Oppervlakte 0,12 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Transport 5

4,0 m 0,000 MW 4m

NOₓ NH₃

0,2 kg/j 2,8 g/j

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

IV: Interne vervoersbewegingen X:170163,87 Y:472244,1 0,12 ha Stageklasse

graafmachine 200 kW, bouwjaar 2014

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

vrachtauto's 200 kW, bouwjaar 2014

Zware utiliteitsvoertuigen (meer dan 6L cilinderinhoud) op diesel

NOₓ NH₃

Brandstof­verbruik

1407 l/j

38,4 kg/j 0,9 kg/j

Draaiuren AdBlue verbruik

72 u/j

84 l/j

32 u/j

landbouwtrekker 70 kW, Stage-IIIA, 2006-2010, 56-75 kW, bouwjaar 2008 diesel, SCR: nee

518 l/j

72 u/j

betonstorter 200 kW, bouwjaar 2014

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

469 l/j

24 u/j

28 l/j

hijskranen 200 kW, bouwjaar 2014

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

782 l/j

40 u/j

47 l/j

vrachtauto's 200 kW, bouwjaar 2014

Zware utiliteitsvoertuigen (meer dan 6L cilinderinhoud) op diesel

verreiker 100 kW, bouwjaar 2015

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

8 u/j 723 l/j

72 u/j

43 l/j

Stof Emissie

NOₓ

8,2 kg/j NH₃ 0,3 kg/j NOₓ 6,4 kg/j NH₃ 47,0 g/j NOₓ 10,7 kg/j NH₃ 3,9 g/j NOₓ 2,7 kg/j NH₃ 0,1 kg/j NOₓ 4,4 kg/j NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 1,6 kg/j NH₃ 11,8 g/j NOₓ 4,4 kg/j NH₃ 0,2 kg/j

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. RcA5MezpUdhV (02 november 2023)

12/13

Projectberekening

Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023_20231004_fd8d865135 Database versie 2023_fd8d865135_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

RcA5MezpUdhV (02 november 2023)

13/13

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Minkcon B.V. Koekamperweg 3, 3882TC Putten Wijzigen bedrijf - Putterbrink 9a te Putten Verschilberekening - Referentiesituatie vs realisatiefase

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RjzDUF84dMcE 02 november 2023, 16:38 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

melkmeisje referentie - Referentie melkmeisje beoogd - Beoogd melkmeisje referentie - Referentie melkmeisje beoogd - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RjzDUF84dMcE (02 november 2023)

2023 2023

10,95 mol/ha/j 0,15 mol/ha/j 0,00 ha 51.985,76 ha 0,00 mol/ha/j 10,79 mol/ha/j

625,3 kg/j 5,3 kg/j 5022134 5022134

48,2 kg/j 76,1 kg/j Veluwe Veluwe

2/14

Projectberekening

melkmeisje beoogd (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 4 Anders... | Anders... | III: Stationair draaien van wegvoertuigen op terrein 5 Mobiele werktuigen | Landbouw | IV: Interne vervoersbewegingen 6 Wonen en Werken | Woningen | CV ketel 10 Anders... | Anders... | III: Stationair draaien van wegvoertuigen op terrein 11 Wonen en Werken | Woningen | CV ketel 13 Mobiele werktuigen | Landbouw | Stationair draaien van voertuigen  Verkeersnetwerk

RjzDUF84dMcE (02 november 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,4 kg/j 0,0 kg/j 0,2 kg/j 3,6 kg/j 52,9 g/j 1,0 kg/j

11,3 kg/j 0,1 kg/j 3,6 kg/j 19,0 kg/j 7,2 kg/j 34,9 kg/j

3/14

Projectberekening

melkmeisje referentie (Referentie), rekenjaar 2023 Emissiebronnen

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Wonen en Werken | Woningen | CV ketel 5 Anders... | Anders... | III: Stationair draaien van wegvoertuigen op terrein 6 Mobiele werktuigen | Landbouw | IV: Interne vervoersbewegingen 8 Wonen en Werken | Woningen | CV ketel 12 Anders... | Anders... | III: Stationair draaien van wegvoertuigen op terrein 13 Mobiele werktuigen | Landbouw | IV: Interne vervoersbewegingen 14 Landbouw | Stalemissies | Stal B  Verkeersnetwerk

90,3 g/j 23,8 g/j 93,6 g/j 53,5 g/j 624,8 kg/j 0,3 kg/j

3,6 kg/j 5,0 kg/j 3,3 kg/j 3,6 kg/j 7,6 kg/j 9,8 kg/j 15,3 kg/j

1

RjzDUF84dMcE (02 november 2023)

4/14

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

5 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RjzDUF84dMcE (02 november 2023)

5/14

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "melkmeisje beoogd" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

51.985,76

Per gebied

Berekend (ha gekarteerd)

Veluwe (57)

51.985,76

RjzDUF84dMcE (02 november 2023)

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

6.243,95

6.243,95

0,00

0,00

0,00

0,00

51.985,76

51.985,76

10,79

10,79

6/14

Projectberekening

melkmeisje beoogd, Rekenjaar 2023 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RjzDUF84dMcE (02 november 2023)

1a: Externe vervoersbewegingen linksaf (50%) X:170185,75 Y:472257,07 Type scherm 55,32 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 0,6 kg/j - NO₂ 0,1 kg/j - NH₃ 42,4 g/j

-

Aantal voertuigbewegingen

100,0 /etmaal 1,0 /etmaal 2,0 /etmaal 0,0 /etmaal

1b: Externe vervoersbewegingen rechtsaf (50%) X:170195,77 Y:472058,14 Type scherm 339,01 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren II: Manouvreren op terrein X:170175,17 Y:472220,81 96,51 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

Links Rechts NOₓ 3,6 kg/j - NO₂ 0,8 kg/j - NH₃ 0,3 kg/j

-

-

Aantal voertuigbewegingen

100,0 /etmaal 1,0 /etmaal 2,0 /etmaal 0,0 /etmaal Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

200,0 /etmaal 2,0 /etmaal 4,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

3,9 kg/j 1,0 kg/j 0,2 kg/j

In file

100,0 % 100,0 % 100,0 % 100,0 %

7/14

Projectberekening

4

Naam

Anders... | Anders...

III: Stationair Uittreedhoogte draaien van Warmteinhoud wegvoertuigen op Spreiding terrein Locatie X:170164,71 Y:472234,49 Oppervlakte 0,23 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Transport 5

4,0 m 0,000 MW 4m

Mobiele werktuigen | Landbouw

Naam Locatie Oppervlakte Naam

IV: Interne vervoersbewegingen X:170164,71 Y:472234,49 0,23 ha

Stageklasse

Brandstof­verbruik

grasmaaier 3 kW, bouwjaar alle werktuigen op benzine, 24 l/j 2005 2takt

NOₓ NH₃

11,3 kg/j 0,4 kg/j

NOₓ NH₃

0,1 kg/j 0,0 kg/j

Draaiuren AdBlue verbruik

Stof Emissie

NOₓ NH₃

bladblazer 2 kW, bouwjaar alle werktuigen op benzine, 9 l/j 2005 2takt 6

Wonen en Werken | Woningen

Naam CV ketel Uittreedhoogte Locatie X:170163,95 Warmteinhoud Y:472234,85 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 7

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RjzDUF84dMcE (02 november 2023)

1,0 m 0,000 MW

NOₓ NH₃

96,0 g/j 0,0 kg/j 36,0 g/j 0,0 kg/j

NOₓ

3,6 kg/j

1a: Externe vervoersbewegingen linksaf (50%) X:169871,42 Y:472739,21 Type scherm 387,29 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Links Rechts NOₓ 5,1 kg/j - NO₂ 1,1 kg/j - NH₃ 0,2 kg/j

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

-

Aantal voertuigbewegingen

10,0 /etmaal 10,0 /etmaal 4,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

8/14

Projectberekening

8

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

1b: Externe vervoersbewegingen rechtsaf (50%) X:170109,1 Y:472773,11 Type scherm 89,80 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 9

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 10

Naam

Max. snelheid

11

Wonen en Werken | Woningen

Naam CV ketel Uittreedhoogte Locatie X:170022,83 Warmteinhoud Y:472725,51 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie

RjzDUF84dMcE (02 november 2023)

Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

III: Stationair Uittreedhoogte draaien van Warmteinhoud wegvoertuigen op Spreiding terrein Locatie X:170026,21 Y:472685,22 Oppervlakte 0,16 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Transport

-

10,0 /etmaal 10,0 /etmaal 4,0 /etmaal 0,0 /etmaal

Max. snelheid

Anders... | Anders...

-

Aantal voertuigbewegingen

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren II: Manouvreren op terrein X:169996,4 Y:472681,56 299,36 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Links Rechts NOₓ 1,2 kg/j - NO₂ 0,3 kg/j - NH₃ 37,7 g/j

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

20,4 kg/j 5,0 kg/j 0,2 kg/j

In file

20,0 /etmaal 20,0 /etmaal 8,0 /etmaal 0,0 /etmaal

100,0 % 100,0 % 100,0 % 100,0 %

4,0 m 0,000 MW 4m

NOₓ NH₃

19,0 kg/j 0,2 kg/j

1,0 m 0,000 MW

NH₃

3,6 kg/j

9/14

Projectberekening

12

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

woning bron X:170075,97 Y:472772,77 158,84 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 13

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 91,5 g/j Type scherm - - NO₂ 16,2 g/j Hoogte - - NH₃ 3,1 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

NOₓ NH₃

7,2 kg/j 52,9 g/j

Mobiele werktuigen | Landbouw

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Stationair draaien van voertuigen X:170025,42 Y:472685,16 0,16 ha Stageklasse

Vrachtauto's 2000 KW, Zware utiliteitsvoertuigen (meer dan Bouwjaar 2014 6L cilinderinhoud) op diesel

RjzDUF84dMcE (02 november 2023)

In file

4,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /maand 4,0 /maand 1,0 /maand 0,0 /maand

Brandstof­verbruik

Draaiuren AdBlue verbruik

36 u/j

Stof Emissie

NOₓ NH₃

7,2 kg/j 52,9 g/j

10/14

Projectberekening

melkmeisje referentie , Rekenjaar 2023 1

Wonen en Werken | Woningen

Naam CV ketel Uittreedhoogte Locatie X:170165,28 Warmteinhoud Y:472235,76 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer RjzDUF84dMcE (02 november 2023)

1,0 m 0,000 MW

NOₓ

3,6 kg/j

1a: Externe vervoersbewegingen linksaf (50%) X:170185,73 Y:472252,61 Type scherm 63,93 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Links Rechts NOₓ 0,3 kg/j - NO₂ 66,2 g/j - NH₃ 11,2 g/j

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

Aantal voertuigbewegingen

13,0 /etmaal 1,0 /etmaal 2,0 /etmaal 0,0 /etmaal

1b: Externe vervoersbewegingen rechtsaf (50%) X:170193,81 Y:472052,54 Type scherm 334,66 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren II: Manouvreren op terrein X:170173,08 Y:472227,23 102,46 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

Links Rechts NOₓ 1,4 kg/j - NO₂ 0,3 kg/j - NH₃ 58,8 g/j

-

-

Aantal voertuigbewegingen

13,0 /etmaal 1,0 /etmaal 2,0 /etmaal 0,0 /etmaal Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

26,0 /etmaal 2,0 /etmaal 4,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

1,9 kg/j 0,5 kg/j 43,8 g/j

In file

100,0 % 100,0 % 100,0 % 100,0 %

11/14

Projectberekening

5

Naam

Anders... | Anders...

III: Stationair Uittreedhoogte draaien van Warmteinhoud wegvoertuigen op Spreiding terrein Locatie X:170163,08 Y:472228,6 Oppervlakte 0,26 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Transport 6

4,0 m 0,000 MW 4m

Mobiele werktuigen | Landbouw

Naam Locatie Oppervlakte Naam

IV: Interne vervoersbewegingen X:170163,08 Y:472228,61 0,26 ha Stageklasse

grasmaaier 3 kW, bouwjaar 2005

alle werktuigen op benzine, 2takt

bladblazer 2 kW, bouwjaar 2005

alle werktuigen op benzine, 2takt

Brandstof­verbruik

24 l/j

3,3 kg/j 23,8 g/j

Draaiuren AdBlue verbruik

9 l/j

woning bron X:170075,97 Y:472772,77 158,85 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RjzDUF84dMcE (02 november 2023)

NOₓ NH₃

Stof Emissie

NOₓ NOₓ NH₃

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

5,0 kg/j 90,3 g/j

NH₃

vrachtauto's 200 kW, Zware utiliteitsvoertuigen (meer dan bouwjaar 2014 6L cilinderinhoud) op diesel 7

NOₓ NH₃

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

16 u/j

NOₓ NH₃

96,0 g/j 0,0 kg/j 36,0 g/j 0,0 kg/j 3,2 kg/j 23,5 g/j

Links Rechts NOₓ 91,5 g/j Type scherm - - NO₂ 16,2 g/j Hoogte - - NH₃ 3,1 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

4,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /maand 4,0 /maand 1,0 /maand 0,0 /maand

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

12/14

Projectberekening

8

Wonen en Werken | Woningen

Naam CV ketel Uittreedhoogte Locatie X:170024,47 Warmteinhoud Y:472724,65 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 9

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 10

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 11

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RjzDUF84dMcE (02 november 2023)

1,0 m 0,000 MW

NOₓ

3,6 kg/j

1a: Externe vervoersbewegingen linksaf (50%) X:169869,79 Y:472737,31 Type scherm 396,04 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Links Rechts NOₓ 2,2 kg/j - NO₂ 0,5 kg/j - NH₃ 69,4 g/j

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

-

Aantal voertuigbewegingen

In file

4,0 /etmaal 3,0 /etmaal 2,5 /etmaal 0,0 /etmaal

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

1b: Externe vervoersbewegingen rechtsaf (50%) X:170110,28 Y:472775,87 Type scherm 88,66 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Links Rechts NOₓ 0,5 kg/j - NO₂ 0,1 kg/j - NH₃ 15,5 g/j

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren II: Manouvreren op terrein X:169995,89 Y:472679,64 320,21 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

-

Aantal voertuigbewegingen

4,0 /etmaal 3,0 /etmaal 2,5 /etmaal 0,0 /etmaal Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

8,0 /etmaal 6,0 /etmaal 5,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

8,9 kg/j 2,2 kg/j 0,1 kg/j

In file

100,0 % 100,0 % 100,0 % 100,0 %

13/14

Projectberekening

12

Naam

Anders... | Anders...

III: Stationair Uittreedhoogte draaien van Warmteinhoud wegvoertuigen op Spreiding terrein Locatie X:170027,75 Y:472686,49 Oppervlakte 0,23 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Transport 13

4,0 m 0,000 MW 4m

Mobiele werktuigen | Landbouw

Naam Locatie Oppervlakte Naam

IV: Interne vervoersbewegingen X:170027,75 Y:472686,49 0,23 ha Stageklasse

landbouwtrekker 30 kW, Stage-IIIA, 2006-2010, <= 56 kW, bouwjaar 2007 diesel, SCR: nee vrachtauto's 200 kW, bouwjaar 2014 14

81 l/j

Landbouw | Stalemissies

Diersoort RAV-code - Omschrijving

H1.2 - dagontmesting met afvoer naar een gesloten opslag (Pelsdieren; nertsen, per fokteef )

BWL-code

7,6 kg/j 93,6 g/j

NOₓ NH₃

9,8 kg/j 53,5 g/j

Draaiuren AdBlue verbruik

24 u/j

Stof Emissie

NOₓ

2,6 kg/j 0,0 kg/j 7,2 kg/j 52,9 g/j

NH₃

Zware utiliteitsvoertuigen (meer dan 6L cilinderinhoud) op diesel

Naam Stal B Uittreedhoogte Locatie X:170028 Y:472636 Warmteinhoud Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven

Brandstof­verbruik

NOₓ NH₃

36 u/j

NOₓ NH₃

1,5 m 0,000 MW

NH₃

Aantal Stof Emissiefactor dieren (kg/dier/j)

BB94.02.013 2499

NH₃ 0,25

624,8 kg/j Reductie Emissie

-

624,8 kg/j

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023_20231004_fd8d865135 Database versie 2023_fd8d865135_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/ RjzDUF84dMcE (02 november 2023)

14/14

bestemmingsplan Koekamperweg 3

Bijlage 2 Watertoets

93

Digitale Watertoets

Digitale watertoets De watertoets helpt u om aan de hand van de locatie van uw ruimtelijke plan en een aantal vragen te toetsen of u de belangen van het Waterschap raakt. Indien dit het geval is krijgt u tekst en uitleg over het vervolg proces.

Op basis van de check is onderstaande nodig 1. Geen belang procedure

Op basis van onderstaande locatie

14-06-2023 15:46

1

https://dewatertoets.nl

Digitale Watertoets

Vragen en antwoorden uit de check Gaat het om een ruimtelijk plan dat uitsluitend een functiewijziging betreft van bestaande bebouwing zonder fysieke aanpassing van bebouwing en ruimte?

ja

Wordt er in de huidige situatie wateroverlast ervaren binnen het plangebied?

nee

14-06-2023 15:46

2

https://dewatertoets.nl

Digitale Watertoets

Details 1. Geen belang procedure Wat moet ik doen? "U kunt de volgende tekst in uw ruimtelijke plan opnemen:

De initiatiefnemer heeft Waterschap Vallei en Veluwe geïnformeerd over het onderhavige plan via de Digitale Watertoets (www.dewatertoets.nl). Hiermee is bepaald dat het plan geen invloed heeft op de waterhuishouding en/of de afvalwaterketen. Verder overleg met het waterschap is niet nodig. Het Waterschap Vallei en Veluwe geeft een positief wateradvies.

LET OP: Het (concept)wateradvies is geen aanvraag voor een watervergunning. Onze conclusie en wateradvies mogen alleen gebruikt worden tijdens de (ruimtelijke) planvormingfase. Eventueel benodigde vergunningen worden niet binnen de watertoetsprocedure of met deze Digitale Watertoets geregeld en zullen via daarvoor bedoelde procedures verkregen moeten worden. Een watervergunning van het waterschap is bijvoorbeeld nodig voor het dempen en/of vergraven van watergangen, het lozen van water op oppervlaktewater en het onttrekken van grondwater. Informatie over een watervergunning kunt u vinden op de website van het waterschap (https:// www.vallei-veluwe.nl/toptaken/vergunning-aanvragen/). Op www.omgevingsloket.nl kunt u een watervergunning aanvragen. "

Waar moet ik op letten? "U dient deze aanvraag in te dienen door op de knop ""DIRECT AANVRAGEN"" te drukken. Als u dit niet doet, wordt de aanvraag niet doorgezet naar het waterschap en zijn wij nog niet op de hoogte van uw plan. Ook in het geval van geen waterschapsbelangen vragen wij u de watertoets wel aan te vragen zodat wij op de hoogte worden gesteld van uw plan.

Met deze watertoets is uw plan naast het beleid van het waterschap gelegd. Hieruit is de conclusie naar voren gekomen dat het plan geen invloed heeft op de waterhuishouding en/of de afvalwaterketen. Deze beoordeling heeft plaats gevonden vanuit het beleid van het waterschap. Voor het waterschap leidt een toename van verharding alleen tot een watercompensatieopgave (noodzaak tot waterberging) als er een toename is van 1500 m2 of meer. Een groot aantal gemeenten stelt ook eisen bij de realisatie van nieuw verhard oppervlak of bij herontwikkeling van bestaand verhard gebied. Het kan dan ook zijn dat de gemeente wel eisen aan uw plan stelt. Het is van belang om dit na te vragen bij de betreffende gemeente. "

14-06-2023 15:46

3

https://dewatertoets.nl

bestemmingsplan Koekamperweg 3

98

bestemmingsplan Koekamperweg 3

Bijlage 3 Verkeersonderzoek Koekamperweg

99

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/14340598/1