CConstaterende datPutten
Koppel je AI →
Document · PDF

Koekamperweg 3 Bijlagen toelichting

Gemeenteraad 4 juli 2024, gemeente PuttenBij agendapunt: Vaststelling bestemmingsplan Koekamperweg 317.743 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 1 van 2

bestemmingsplan Koekamperweg 3 ontwerp

bestemmingsplan Bijlagen toelichting

Koekamperweg 3 ontwerp

bestemmingsplan Koekamperweg 3

Inhoudsopgave

Bijlagen toelichting

5

Bijlage 1

Stikstof

7

Bijlage 2

Watertoets

93

Bijlage 3

Verkeersonderzoek Koekamperweg

99

3

bestemmingsplan Koekamperweg 3

4

bestemmingsplan Koekamperweg 3

Bijlagen toelichting

5

bestemmingsplan Koekamperweg 3

6

bestemmingsplan Koekamperweg 3

Bijlage 1 Stikstof

7

231102x1 *wngb* Koekamperweg 3 Putten

231102x1 Rapportage Beoordeling Stikstofeffecten Koekamperweg 3 Putten

Rapportage Beoordeling Stikstofeffecten ten behoeve van de realisatie van een bedrijventerrein en een ijssalon aan de Koekamperweg 3 & Voorthuizerstraat 202b te Putten

Initiatiefnemer:

Minkcon b.v.

Initiatieflocatie:

Koekamperweg 3 & Voorthuizerstraat 202b 3882 TC & 3881 SM te Putten

Datum: Rapportage: Kenmerk:

6 november 2023 Definitief, versie 1 BW23110211

INHOUDSOPGAVE Rapportage beoordeling stikstofeffecten voor de funcitewijziging van een agrarisch bedrijf aan de Koekamperweg 3 en de realisatie van ijssalon aan de Voorthuizerstraat 202b te Putten. 1.

ALGEMENE GEGEVENS INITIATIEFNEMER ...................................................................... 3

2.

INLEIDING........................................................................................................................... 4

3.

REFERENTIE SITUATIE LOCATIE KOEKAMPERSWEG 3 ................................................... 6 3.1.

WNB-VERGUNDE SITUATIE .................................................................................................................... 6

3.2.

HUIDIGE SITUATIE KOEKAMPERWEG 3 ................................................................................................... 6

3.3.

HUIDIG SITUATIE VOORTHUIZERSTRAAT 202B ..................................................................................... 6

3.4.

TOETSING PROVINCIALE BELEIDSREGELS ................................................................................................ 6

3.5.

VERVOERSBEWEGINGEN.......................................................................................................................... 7

3.6.

EXTERNE VERVOERSBEWEGINGEN .......................................................................................................... 7

3.7.

INTERNE VERVOERSBEWEGINGEN ........................................................................................................... 8

3.8.

OVERIGE BRONNEN ................................................................................................................................. 9

4.

LIGGING PLANGEBIED T.O.V. NATURA 2000-GEBIEDEN............................................. 10

5.

TOEGEPASTE METHODE.................................................................................................. 11

6.

REALISATIEFASE............................................................................................................... 12 6.1.

VERVOERSBEWEGINGEN....................................................................................................................... 12

6.2.

EXTERNE VERVOERSBEWEGINGEN, MANOEUVREREN EN STATIONAIR DRAAIEN WEGVOERTUIGEN OP

TERREIN.............................................................................................................................................................. 13

7.

6.3.

INTERNE VERVOERSBEWEGINGEN ........................................................................................................ 13

6.4.

AERIUS REALISATIEFASE ..................................................................................................................... 14

GEBRUIKSFASE ................................................................................................................. 15 7.1.

VERVOERSBEWEGINGEN....................................................................................................................... 15

7.2.

EXTERNE VERVOERSBEWEGINGEN, MANOEUVREREN EN STATIONAIR DRAAIEN WEGVOERTUIGEN OP

TERREIN.............................................................................................................................................................. 15

8.

7.3.

INTERNE VERVOERSBEWEGINGEN ........................................................................................................ 16

7.4.

OVERIGE BRONNEN (GASGESTOOKTE CV-INSTALLATIE) .................................................................... 17

7.5.

AERIUS GEBRUIKSFASE ....................................................................................................................... 17

CONCLUSIE ....................................................................................................................... 18

Bijlagen

2

1.

ALGEMENE GEGEVENS INITIATIEFNEMER

Initiatiefnemer:

Minkcon b.v. Putterbrink 9a 3881 LK Putten

Initiatieflocatie:

Koekamperweg 3 & Voorthuizerstraat 202b 3882 TC & 3881 SM Putten

Kadastraal:

gemeente Putten, sectie M, nummer 773 & 774 gemeente Putten, sectie F, nummer 4455 Functiewijziging agrarisch bedrijf en realisatie van een ijssalon 09065401 // 000008415447

Activiteit: KvK: Adviseur:

VanWestreenen B.V. Varsseveldseweg 65d 7131 JA LICHTENVOORDE T: 0544-379737 Mail: wabo@vanwestreenen.nl

Contact:

Dhr. Ing. B.H. (Barry) Wopereis Tel.: 06-21586306 E: wopereis@vanwestreenen.nl

Rapportage:

Definitief, versie 1 6 november 2023

3

2.

INLEIDING

In opdracht van Minkcon b.v. is door VanWestreenen Adviseurs te Lichtenvoorde een onderzoek naar mogelijke significante stikstofeffecten uitgevoerd. Dit in verband met het voornemen van initiatiefnemer aan de Koekamperweg 3 en de Voorthuizerstraat 202B te Putten. Het voornemen betreft de functiewijziging van een agrarisch bedrijf (nertsenhouderij) en de realisatie (herbouw) van een ijssalon. Middels onderhavige rapportage wordt inzichtelijk gemaakt dat het voornemen geen significant negatieve gevolgen op Natura 2000-gebieden tot gevolg heeft. Op 1 juli 2021 is een wijziging van de Wet natuurbescherming in werking getreden. Hierbij is onder artikel 2.9a van deze wet de zogeheten “bouwvrijstelling” opgenomen. Hieruit volgde dat bouwprojecten met een tijdelijke beperkte toename van stikstofdepositie van maximaal 0,05 mol per hectare per jaar vrijgesteld waren van vergunningsplicht op grond van de Wet natuurbescherming. Echter heeft de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State in de “Porthos-uitspraak” d.d. 2 november 2022 aangegeven dat deze bouwvrijstelling in strijd was met de Europese Habitatrichtlijn. Gevolg hiervan is dat bij bouwprojecten dan ook geen sprake meer mag zijn van enige significante toename van stikstofdepositie gedurende de realisatiefase van een bouwproject.

Gelet op voornoemde zijn de stikstofemissies van onderhavig bouwproject dan ook in onderhavige rapportage nader inzichtelijk gemaakt, waarbij geen gebruik gemaakt is van voornoemde bouwvrijstelling.Op navolgende afbeeldingen zijn luchtfotosopgenomen van de locaties:

Luchtfoto, Voorthuizerstraat 202b te Putten (Bron: StreetSmart, datum van opname: 18 april 2022)

4

Luchtfoto Koekamperweg 3 te Putten (Bron: StreetSmart, datum van opname: 18 april 2022)

5

3.

REFERENTIE SITUATIE LOCATIE KOEKAMPERSWEG 3

3.1. WNB-vergunde situatie Voor het agrarisch bedrijf (nertsenhouderij) aan de Koekamperweg 3 te Putten is op 31 mei 2013 een vergunning op grond van de Natuurbeschermingswet 1998 met kenmerk 2013-001004verleend voor de dierbezetting uit navolgende tabel: Vigerende vergunning:

31-5-2013 Stalsysteem

Stal

B

Emissiepunt

Diercategorie

Aantal dieren

Rav. Code

pelsdieren

2999

H 1.2

Ammoniakemissie

Fijnstofemissie

BWL / BB code

Omschrijving

Kg NH3 per dier-plaats*

Kg NH3 totaal

Fijnstof g PM10/ dier/jaar***

Fijnstof totaal

BB 94.02.013

nertsen, per fokteef dagontmesting met afvoer naar een gesloten opslag

0,25

749,75

8

23992

Totaal:

749,75

* emissie in kg NH3 per dierplaats per jaar volgens de Regeling ammoniak en veehouderij ** geuremissiefactor in odour units per seconde per dier volgens de Regeling geurhinder en veehouderij ** fijn stofemissie (g PM10/dier/jaar) volgens de lijst ‘Emissiefactoren fijn stof voor veehouderij’ op rijksoverheid.nl

23992

De betreffende WNB-vergunning is als bijlage 3 bij onderhavige aanvraag gevoegd. Voor de locatie Voorthuizerstraat 202b te Putten is er in het verleden geen natuurvergunning op grond van de WNB verleend.

3.2. Huidige situatie Koekamperweg 3 In het verleden is er aan de Koekamperweg 3 te putten een agrarisch bedrijf in de vorm van een nertsenhouderij gevestigd. Sinds 8 januari 2021 is het verbod ingegaan voor het houden van pelsdieren. De nertsfokkerij werd dus verplicht om te stoppen, waardoor er op locatie naar een andere functie gezocht moet worden. Er is voor de locatie Koekamperweg 3 gekozen voor een bedrijfsfunctie (in hoofdzaak opslag en stalling).

3.3. Huidig situatie Voorthuizerstraat 202B In de huidige situatie is er aan de Voorthuizerstraat 202b te Putten reeds een ijssalon gevestigd. De ijssalon wordt herbouwd en wordt daarbij in de nieuwe situatie uitgebreid. Er worden derhalve in de huidige situatie al activiteiten ondernomen in de ijssalon en deze activiteiten worden meegenomen in de referentiesituatie. 3.4.

Toetsing provinciale beleidsregels

Per februari 2021 zijn de voorwaarden omtrent intern salderen uit de provinciale “Beleidsregels intern en extern salderen” buiten werking gesteld. Gelet op bovenstaande is een nadere toetsing van onderhavige aanvraag aan de provinciale beleidsregels dan ook niet noodzakelijk.

6

3.5. Vervoersbewegingen Naast emissie afkomstig van het houden van nertsen, zijn er ten behoeve van het agrarisch bedrijf en de ijssalon ook vervoersbewegingen opgenomen in de AERIUS-calculatie. Conform de Instructie gegevensinvoer voor de AERIUS Calculator 2022 dienen de betreffende emissies uitgesplitst te worden in vier categorieën. I: Externe vervoersbewegingen / heen- en terugrit II: Manoeuvreren op erf III: Stationair draaien wegvoertuig IV: Interne vervoersbewegingen. Alle overige mobiele werktuigen welke op het erf gebruikt worden voor werkzaamheden, vallen ook onder categorie IV: interne vervoersbewegingen. Alle overige mobiele werktuigen welke op het erf gebruikt worden voor werkzaamheden, vallen ook onder categorie IV: interne vervoersbewegingen.

3.6.

Externe vervoersbewegingen

De externe vervoersbewegingen zijn ingevoerd vanaf het bedrijf tot de plaats waar het verkeer opgaat in het heersende verkeersbeeld. Ten aanzien van de vervoersbewegingen geldt dat één voertuig gelijk staat aan twee vervoersbewegingen, er is immers sprake van een heenrit en een terugrit. Op basis van gegevens van vergelijkbare bedrijven is een reële inschatting gemaakt van het aantal vervoersbewegingen in de vigerende situaties. Deze zijn als volgt ingevoerd: Externe vervoersbewegingen Koekamperweg 3 Externe vervoersbewegingen · vigerende situatie Draaitijd stationair (u/j)

Emissiefactoren stationair

Emissie stationair draaien

Bewegingen per etmaal

NOx (g/u)

NH3 (g/u)

NOx (kg/j)

NH3 (kg/j)

Licht wegverkeer (personenauto's, bestelbusjes, etc.)

8

72

4,02

0,20

0,29

0,01

Middelzwaar wegverkeer (bakwagens, etc.)

6

54

69,72

0,71

3,76

0,04

Zwaar wegverkeer (tractoren, vrachtauto's, etc.)

5

45

79,04

0,91

3,56

0,04

Totaal:

7,61

0,09

Type

Een voertuig veroorzaakt twee vervoersbewegingen, er is steeds sprake van een heenrit en terugrit. Echter, niet elke dag is er een beweging van ieder type voertuig. Het verkeer rijdt vanuit twee richtingen naar de inrichting.

7

Externe vervoersbewegingen Voorthuizerstraat 202B Externe vervoersbewegingen · vigerende situatie Emissie stationair draaien

Bewegingen per etmaal

Draaitijd stationair (u/j)

Emissiefactoren stationair

Type

NOx (g/u)

NH3 (g/u)

NOx (kg/j)

NH3 (kg/j)

Licht wegverkeer (pers onena uto's , bes tel bus jes , etc.)

26

234

4,02

0,20

0,94

0,05

Middelzwaar wegverkeer (ba kwa gens , etc.)

2

18

69,72

0,71

1,25

0,01

Zwaar wegverkeer (tra ctoren, vra chta uto's , etc.)

4

36

79,04

0,91

2,85

0,03

Totaal:

5,04

0,09

Een voertuig veroorzaakt twee vervoersbewegingen, er is steeds sprake van een heenrit en terugrit. Echter, niet elke dag is er een beweging van ieder type voertuig. Het verkeer rijdt vanuit twee richtingen naar de inrichting.

De externe vervoersbewegingen betreffen bijvoorbeeld het transport van de aanvoer van bedrijfsbenodigdheden en de auto’s van personeel en bezoekers. Naar verwachting is de verkeersintensiteit in beide richtingen gelijkwaardig aan elkaar, derhalve is het verkeer gemodelleerd middels de verdeelsleutel van 50% linksaf en 50% rechtsaf.

3.7.

Interne vervoersbewegingen

Naast de externe vervoersbewegingen zijn voorts ook vervoersbewegingen op het terrein van beide bedrijfslocaties opgenomen in de Aerius-berekening. Deze bestaan met name uit voertuigen zoals een landbouwtrekker. Tevens is er sprake van emissies van vrachtauto’s tijdens het manoeuvreren op het erf. Interne vervoersbewegingen Koekamperweg 3 Interne vervoersbewegingen, vigerende situatie Werktuig

Totale emissie per jaar (in kg): Brandstof

STAGEklasse

AUB- type

Draaitijd totaal (u/j)

Brandstofverbruik (l/j)

AdBlue verbruik (l/jaar)

9,75

0,05

NOx-emissie NH3-emissie (kg/j) (kg/j)

landbouwtrekker 30 kW, bouwjaar 2007

Diesel

Stage-IIIA

X

24

81

n.v.t.

2,55

0,00

vrachtauto's 200 kW, bouwjaar 2014

Diesel

Stage-IV

ZUT

36

703

n.v.t.

7,20

0,05

Totaal:

60

784

0,0

9,75

0,05

Totale emissie per jaar (in kg):

3,33

0,02

STAGEklasse

AUB- type

Draaitijd totaal (u/j)

Brandstofverbruik (l/j)

Tabel berekend m.b.v. de AUB-methode, conform de AERIUS factsheet m.b.t. de emissie van mobiele werktuigen. Zie ook: https://www.aerius.nl/nl/factsheets/mobiele-werktuigen-stage-klasse-categorieën/

Interne vervoersbewegingen Voorhuizerstraat 202b Interne vervoersbewegingen, vigerende situatie Werktuig

Brandstof

AdBlue verbruik (l/jaar)

NOx-emissie NH3-emissie (kg/j) (kg/j)

grasmaaier 3 kW, bouwjaar 2005

Benzine (4-Takt)

n.v.t.

E

16

24

n.v.t.

0,10

0,00

bladblazer 2 kW, bouwjaar 2005

Benzine (4-Takt)

n.v.t.

E

6

9

n.v.t.

0,04

0,00

Diesel

Stage-IV

ZUT

16

313

n.v.t.

3,20

0,02

Totaal:

38

346

0,0

3,33

0,02

vrachtauto's 200 kW, bouwjaar 2014

Tabel berekend m.b.v. de AUB-methode, conform de AERIUS factsheet m.b.t. de emissie van mobiele werktuigen. Zie ook: https://www.aerius.nl/nl/factsheets/mobiele-werktuigen-stage-klasse-categorieën/

8

3.8. Overige bronnen Naast vervoersbewegingen zijn er op de beide bedrijfslocaties nog twee NOx-bron aanwezig, namelijk de CV-ketel in de bedrijfswoning Koekamperweg 3 en de CV-ketel in de ijssalon. De CBS-NOxemissienorm voor een vrijstaande, oudere woning bedraagt 3,59 kg per jaar, zoals blijkt uit navolgende tabel. De ijssalon heeft ongeveer dezelfde omvang als een vrijstaande woning, daarom wordt uitgegaan van dezelfde norm als een vrijstaande woning. Deze norm is dan ook gehanteerd in de AERIUS-berekeningen.

9

4.

LIGGING PLANGEBIED T.O.V. NATURA 2000-GEBIEDEN

Afbeelding, ligging beoogde locatie t.o.v. N2000 gebieden (Bron: AERIUS Calculator).

De twee locaties liggen op respectievelijk een afstand van ca. 660 meter en 745 meter van het meest dichtbijgelegen Natura 2000-gebied, betreffende ‘Veluwe’. Overige Natura 2000-gebieden in de verdere omgeving betreffen onder andere Arkemheen (5.6 km) en Veluwerandmeren (5.8 km). Gelet op de afstand tot het eerste beschermde Natura 2000-gebied (circa 660 meter) is reëel te veronderstellen dat uitsluitend het aspect stikstof relevant is. Er zal geen sprake zijn van overige effecten. Activiteiten met betrekking tot geluid, trillingen, licht, enzovoorts, hebben een verwaarloosbare invloed op het Natura 2000-gebied.

10

5.

TOEGEPASTE METHODE

De stikstofdepositie op stikstofgevoelige habitattypen in Natura 2000-gebieden is berekend met het programma AERIUS® Calculator. Hierbij is de meest recente versie gebruikt, daterend van 5 oktober 2023. AERIUS Calculator dient gebruikt te worden om de stikstofdepositie van een bouwplan of project te bepalen op stikstofgevoelige habitats in Natura 2000-gebieden. Het toepassingsbereik van het programma erkend het gebruik van het programma voor onderhavige situatie. De AERIUSberekeningen kunnen als worst case-situaties beschouwd worden. De ingevoerde emissies zijn namelijk ruim aangehouden en zullen in de praktijk derhalve naar verwachting lager uitvallen.

11

6.

REALISATIEFASE

Realisatiefase Koekamperweg 3 De voorgestelde functieverandering van het agrarische bedrijf naar een bedrijfsbestemming (milieucategorie II // opslag & stalling in combinatie met lichte industrie) betreft hoofdzakelijk wijzigingen in het gebruik en de activiteiten die binnen het bestaande bedrijfspand plaatsvinden. Deze verandering heeft geen directe gevolgen voor de externe structuur of de fysieke kenmerken van het pand zelf. Er zal dus geen sprake van bouw- of sloopwerkzaamheden. Hierdoor kunnen we concluderen dat er geen aanleiding bestaat voor een stikstofberekening t.b.v. de realisatiefase. Niettemin zijn er milieuoverwegingen die in aanmerking moeten worden genomen tijdens de transformatie van het agrarisch bedrijf naar een bedrijfsbestemming. Hoewel de verandering van de functie op zichzelf geen significant negatieve gevolgen heeft voor de externe omgeving, kunnen de activiteiten t.b.v. de bedrijfsbestemming mogelijk wel activiteiten met zich meebrengen die effecten hebben op de Natura-2000 gebieden. Denk dan aan de toename van het aantal personenauto’s of bestelbusjes en vrachtverkeer. De effecten worden getoetst in hoofdstuk 7 ‘Gebruiksfase’.

Realisatiefase Voorthuizerstraat 202B In de gewenste situatie wordt de bestaande ijssalon herbouwd en vergroot, waardoor op deze locatie kan worden gesproken van een “realisatiefase”. Hierbij zijn de sloopwerkzaamheden alsmede de grondwerkzaamheden opgenomen. Er zal vervoer van personen plaatsvinden (o.a. aannemers, elektriciens etc.) alsmede aanvoer van bouwmateriaal en werktuigen (o.a. hijskranen, graafmachines etc.). De rijroute van het verkeer is opgenomen vanaf de projectlocatie tot waar het verkeer opgaat in het heersende verkeersbeeld. In onderhavige situatie betreft dit de rijroute tot aan rotonde Oude Garderenseweg of kruispunt het Voorthuizerstraat - Huinerweg. Op deze punten is het namelijk aannemelijk dat het vrachtverkeer qua aantal en patroon van optrekken en afremmen niet meer te onderscheiden is van het overige verkeer ter plaatse.

6.1. Vervoersbewegingen Conform de Instructie gegevensinvoer voor de AERIUS Calculator 2021 dienen de emissies met betrekking tot wegvoertuigen uitgesplitst te worden in vier categorieën. Deze worden navolgend beschreven en geïllustreerd aan de hand van een vrachtauto: I: Externe vervoersbewegingen/ heen- en terugrit (Vrachtauto rijdt naar het terrein) II: Manoeuvreren op terrein (Vrachtauto rijdt naar de plaats waar lading gelost dient te worden) III: Stationair draaien wegvoertuig (Vrachtauto staat stil, motor draait en chauffeur is bezig met de administratie) IV: Interne vervoersbewegingen (Vrachtauto is aan het lossen m.b.t. motor en dient op dat moment gemodelleerd te worden middels de categorie mobiele werktuigen.) Alle overige mobiele werktuigen welke op het terrein gebruikt worden voor werkzaamheden, vallen ook onder categorie IV: interne vervoersbewegingen.

12

6.2.

Externe vervoersbewegingen, manoeuvreren en stationair draaien wegvoertuigen op terrein Ten aanzien van de externe vervoersbewegingen geldt dat één voertuig gelijk staat aan twee bewegingen, er is namelijk telkens een heenrit en een terugrit. In navolgende tabel zijn de externe vervoersbewegingen verband houdende met de realisatiefase weergegeven. Deze zijn uitgesplist naar type transport. Externe vervoersbewegingen · realisatiefase Type

Draaitijd stationair (u/j)

Bewegingen per jaar

Emissiefactoren stationair

Emissie stationair draaien

NOx (g/u)

NH3 (g/u)

NOx (kg/j)

NH3 (kg/j)

Licht wegverkeer (personenauto's, bestelbusjes, etc.)

260

6

4,02

0,20

0,02

0,00

Middelzwaar wegverkeer (bakwagens, etc.)

30

1

69,72

0,71

0,07

0,00

Zwaar wegverkeer (tractoren, vrachtauto's, etc.)

60

1

79,04

0,91

0,08

0,00

Een voertuig veroorzaakt twee vervoersbewegingen, er is steeds sprake van een heenrit en terugrit. Echter, niet elke dag is er een beweging van ieder type voertuig. Het verkeer rijdt vanuit twee richtingen naar de inrichting.

Totaal:

0,17

0,00

De locatie is gesitueerd aan een erftoegangsweg. Naar verwachting zal 50% van het verkeer linksaf slaan, en 50% rechtsaf. Het verkeer is dan ook middels deze verdeelsleutel gemodelleerd.

6.3. Interne vervoersbewegingen Naast de transportbewegingen naar de bouwplaats toe, zullen er ook mobiele werktuigen op de locatie zelf in gebruik zijn. Verder zullen er vrachtwagens laden en lossen op de bouwplaats (b.v. bouwmaterialen en bouwafval). De inzet van de mobiele werktuigen alsmede de verkeersbewegingen van het bouwverkeer zijn berekend conform navolgende waarden. Hierbij is als uitgangspunt genomen dat zowel de bouwfase als de sloopfase gelijktijdig zal plaatsvinden. Dit betreft uiteraard een worstcasescenario daar sloop en bouwwerkzaamheden elkaar zullen opvolgen. Echter, gelet op mogelijke overlap van grondwerkzaamheden, zijn beide activiteiten gezamenlijk meegenomen in de berekening. Navolgend zijn de emissies van de betreffende voer- en werktuigen weergegeven:

Interne vervoersbewegingen, realisatiefase Werktuig

Totale emissie per jaar (in kg): Brandstof

STAGEklasse

AUB- type

Draaitijd totaal (u/j)

Brandstofverbruik (l/j)

AdBlue verbruik (l/jaar)

38,41

0,87

NOx-emissie (kg/j)

NH3-emissie (kg/j)

graafmachine 200 kW, bouwjaar 2014

Diesel

Stage-IV

D

72

1407

84,00

8,15

0,34

vrachtauto's 200 kW, bouwjaar 2014

Diesel

Stage-IV

ZUT

32

625

n.v.t.

6,40

0,05

landbouwtrekker 70 kW, bouwjaar 2008

Diesel

Stage-IIIA

A

72

518

n.v.t.

10,72

0,00

betonstorter 200 kW, bouwjaar 2014

Diesel

Stage-IV

D

24

469

28,00

2,72

0,11

hijskranen 200 kW, bouwjaar 2014

Diesel

Stage-IV

D

40

782

47,00

4,39

0,19

vrachtauto's 200 kW, bouwjaar 2014

Diesel

Stage-IV

ZUT

8

156

n.v.t.

1,60

0,01

verreiker 100 kW, bouwjaar 2015

Diesel

Stage-IV

D

72

723

43,00

4,44

0,17

Totaal:

320

4680

202,0

38,41

0,87

Tabel berekend m.b.v. de AUB-methode, conform de AERIUS factsheet m.b.t. de emissie van mobiele werktuigen. Zie ook: https://www.aerius.nl/nl/factsheets/mobiele-werktuigen-stage-klasse-categorieën/

13

AERIUS Realisatiefase Navolgend zijn de belangrijkste resultaten uit de uitvoer van de AERIUS-calculatie van de realisatiefase weergegeven: 6.4.

De volledige AERIUS-berekening is weergegeven in bijlage 1. Uit de berekening van de realisatiefase blijkt dat er geen rekenresultaten boven de 0,00 mol/ha/j verkregen worden op stikstofgevoelige habitattypen in Natura 2000-gebieden. De verkeersbewegingen en mobiele werktuigen verband houdende met de realisatiefase zullen dan ook geen significante toename van stikstofgevoelige habitattypen in Natura 2000-gebieden tot gevolg hebben. Negatieve significante effecten op Natura 2000-gebieden als gevolg van de realisatiefase zijn dan ook uitgesloten.

14

7.

GEBRUIKSFASE

De beoogde situatie ziet toe op de ingebruikname van de ijssalon en het bedrijventerrein. In de gebruiksfase is er sprake van extra verkeersbewegingen ten opzichte van de vigerende situatie en een enkele wijziging in het gebruik van machines en werktuigen. Verder zal de ijssalon zal niet worden voorzien van een gasaansluiting. De bestaande bedrijfswoning aan de Koekamperweg 3 (incl. Cv-ketel) blijft ongewijzigd in tact.

7.1. Vervoersbewegingen Conform de Instructie gegevensinvoer voor de AERIUS Calculator 2021 dienen de emissies met betrekking tot wegvoertuigen uitgesplitst te worden in vier categorieën. Deze worden navolgend beschreven en geïllustreerd aan de hand van een vrachtauto: I: Externe vervoersbewegingen/ heen- en terugrit (Vrachtauto rijdt naar het terrein) II: Manoeuvreren op terrein (Vrachtauto rijdt naar de plek waar vracht gelost dient te worden) III: Stationair draaien wegvoertuig (Vrachtauto staat stil, motor draait en chauffeur is bezig met de administratie) IV: Interne vervoersbewegingen (Vrachtauto is aan het lossen m.b.t. motor en dient op dat moment gemodelleerd te worden middels de categorie mobiele werktuigen.) Alle overige mobiele werktuigen welke op het terrein gebruikt worden voor werkzaamheden, vallen ook onder categorie IV: interne vervoersbewegingen.

7.2.

Externe vervoersbewegingen, manoeuvreren en stationair draaien wegvoertuigen op terrein Naast externe vervoersbewegingen, is in de beoogde situatie sprake van een kleine hoeveelheid relevante interne vervoersbewegingen. Wederom geldt dat de rijroute van het verkeer is opgenomen vanaf de ijssalon en het bedrijventerrein tot waar het verkeer opgaat in het heersende verkeersbeeld. Voor de Voorthuizerstraat is dit voorheen benoemd, voor de Koekamperweg 3 is dit rijroute tot aan kruispunt Koekamperweg – Voorthuizerstraat of kruispunt Koekamperweg 3 – Matseweg. Hier geldt opnieuw dat één voertuig gelijk staat aan twee bewegingen, omdat er namelijk telkens sprake is van een heenrit en een terugrit.

15

Externe vervoerbewegingen Koekamperweg 3 Externe vervoersbewegingen · beoogde situatie Type

Bewegingen per etmaal

Draaitijd stationair (u/j)

Emissiefactoren stationair

Emissie stationair draaien

NOx (g/u)

NH3 (g/u)

NOx (kg/j)

NH3 (kg/j)

Licht wegverkeer (personenauto's, bestelbusjes, etc.)

20

180

4,02

0,20

0,72

0,04

Middelzwaar wegverkeer (bakwagens, etc.)

20

180

69,72

0,71

12,55

0,13

Zwaar wegverkeer (tractoren, vrachtauto's, etc.)

8

72

79,04

0,91

5,69

0,07

Totaal:

18,96

0,23

Een voertuig veroorzaakt twee vervoersbewegingen, er is steeds sprake van een heenrit en terugrit. Echter, niet elke dag is er een beweging van ieder type voertuig. Het verkeer rijdt vanuit twee richtingen naar de inrichting.

Externe vervoersbewegingen Voorthuizerstraat 202b Externe vervoersbewegingen · beoogde situatie Type

Bewegingen per etmaal

Draaitijd stationair (u/j)

Emissiefactoren stationair

Emissie stationair draaien

NOx (g/u)

NH3 (g/u)

NOx (kg/j)

NH3 (kg/j)

Licht wegverkeer (personenauto's, bestelbusjes, etc.)

200

1800

4,02

0,20

7,24

0,36

Middelzwaar wegverkeer (bakwagens, etc.)

2

18

69,72

0,71

1,25

0,01

Zwaar wegverkeer (tractoren, vrachtauto's, etc.)

4

36

79,04

0,91

2,85

0,03

Totaal:

11,34

0,40

Een voertuig veroorzaakt twee vervoersbewegingen, er is steeds sprake van een heenrit en terugrit. Echter, niet elke dag is er een beweging van ieder type voertuig. Het verkeer rijdt vanuit twee richtingen naar de inrichting.

De locaties zijn gesitueerd aan een erftoegangsweg. Naar verwachting zal 50% van het verkeer linksaf slaan, en 50% rechtsaf. Het verkeer is dan ook middels deze verdeelsleutel gemodelleerd.

7.3. Interne vervoersbewegingen Naast externe vervoersbewegingen, is in de beoogde situatie sprake van een kleine hoeveelheid relevante interne vervoersbewegingen. Dit betreft bijvoorbeeld het bijhouden van het gazon met een bladblazer of grasmaaier. Voor het bedrijventerrein zijn dit bijvoorbeeld vrachtauto’s. Interne vervoersbewegingen Koekamperweg 3 Interne vervoersbewegingen, beoogde situatie Werktuig vrachtauto's 200 kW, bouwjaar 2014

Totale emissie per jaar (in kg): Brandstof

STAGEklasse

Diesel

Stage-IV

Tabel berekend m.b.v. de AUB-methode, conform de AERIUS factsheet m.b.t. de emissie van mobiele werktuigen. Zie ook: https://www.aerius.nl/nl/factsheets/mobiele-werktuigen-stage-klasse-categorieën/

7,20

0,05

NOx-emissie (kg/j)

NH3-emissie (kg/j)

n.v.t.

7,20

0,05

0,0

7,20

0,05

Totale emissie per jaar (in kg):

0,13

0,00

NOx-emissie (kg/j)

NH3-emissie (kg/j)

AUB- type

Draaitijd totaal (u/j)

Brandstofverbruik (l/j)

ZUT

36

703

Totaal:

36

703

AdBlue verbruik (l/jaar)

Interne vervoersbewegingen Voorthuizerstraat 202B Interne vervoersbewegingen, beoogde situatie Werktuig

Brandstof

STAGEklasse

AUB- type

Draaitijd totaal (u/j)

Brandstofverbruik (l/j)

AdBlue verbruik (l/jaar)

grasmaaier 3 kW, bouwjaar 2005

Benzine (4-Takt)

n.v.t.

E

16

24

n.v.t.

0,10

0,00

bladblazer 2 kW, bouwjaar 2005

Benzine (4-Takt)

n.v.t.

E

6

9

n.v.t.

0,04

0,00

Totaal:

22

33

0,0

0,13

0,00

Tabel berekend m.b.v. de AUB-methode, conform de AERIUS factsheet m.b.t. de emissie van mobiele werktuigen. Zie ook: https://www.aerius.nl/nl/factsheets/mobiele-werktuigen-stage-klasse-categorieën/

16

7.4. Overige bronnen (gasgestookte Cv-installatie) Naast vervoersbewegingen is er op het bedrijf nog een NOx-bron aanwezig, namelijk een CV-ketel van de bestaande bebouwing. De CBS-NOx-emissienorm voor een vrijstaande, oudere woning betreft 3,59 kg per jaar, zoals blijkt uit navolgende tabel. Deze norm is dan ook gehanteerd in de AERIUSberekeningen.

7.5. AERIUS Gebruiksfase Navolgend zijn de belangrijkste resultaten uit de uitvoer van de AERIUS-calculatie van de gebruiksfase weergegeven:

17

8.

CONCLUSIE

In opdracht van Minkcon b.v. is door VanWestreenen Adviseurs te Lichtenvoorde een onderzoek naar mogelijke significante stikstofeffecten uitgevoerd. Dit in verband met het voornemens van initiatiefnemer aan de Koekamperweg 3 en Voorthuizerstraat 202b te Putten. Het voornemen betreft de functiewijziging van een agrarisch bedrijf (nertsenhouderij) en de realisatie (herbouw) van een ijssalon. Gelet op de forse afstand van ca. 650 meter tot het dichtstbijgelegen Natura 2000-gebied ‘Veluwe’ zijn er geen factoren die leiden tot een significant negatief effect op dit Natura 2000-gebied. Uit de calculaties uit hoofdstuk 6 en 7 en de bijbehorende AERIUS-berekeningen blijkt dat in de toegepaste ‘worst-case’ benadering de stikstofdepositie niet leidt tot significant negatieve effecten op stikstofgevoelige habitattypen in Natura 2000-gebieden. Dit geldt voor zowel de realisatie- als gebruiksfase. Derhalve kan op voorhand worden uitgesloten dat er bij onderhavig bouwproject sprake zal zijn van significant negatieve effecten.

Bijlagen Bijlage 1: Bijlage 2:

AERIUS-berekening Realisatiefase AERIUS-berekening Gebruiksfase

Bijlage 3:

WNB vergunning

18

Bijlage 1

AERIUS-BEREKENING REALISATIEFASE

19

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Minkcon B.V. Koekamperweg 3, 3882TC Putten Wijzigen bedrijf - Putterbrink 9a te Putten Verschilberekening - Referentiesituatie vs realisatiefase

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RcA5MezpUdhV 02 november 2023, 16:35 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

melkmeisje referentie - Referentie Realisatie melkmeisje - Beoogd melkmeisje referentie - Referentie Realisatie melkmeisje - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RcA5MezpUdhV (02 november 2023)

2023 2023

10,95 mol/ha/j 0,03 mol/ha/j 0,00 ha 51.920,46 ha 0,00 mol/ha/j 10,93 mol/ha/j

625,3 kg/j 0,9 kg/j 5022134 5006845

48,2 kg/j 38,7 kg/j Veluwe Veluwe

2/13

Projectberekening

melkmeisje referentie (Referentie), rekenjaar 2023 Emissiebronnen

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Wonen en Werken | Woningen | CV ketel 5 Anders... | Anders... | III: Stationair draaien van wegvoertuigen op terrein 6 Mobiele werktuigen | Landbouw | IV: Interne vervoersbewegingen 8 Wonen en Werken | Woningen | CV ketel 12 Anders... | Anders... | III: Stationair draaien van wegvoertuigen op terrein 13 Mobiele werktuigen | Landbouw | IV: Interne vervoersbewegingen 14 Landbouw | Stalemissies | Stal B  Verkeersnetwerk

90,3 g/j 23,8 g/j 93,6 g/j 53,5 g/j 624,8 kg/j 0,3 kg/j

3,6 kg/j 5,0 kg/j 3,3 kg/j 3,6 kg/j 7,6 kg/j 9,8 kg/j 15,3 kg/j

1

RcA5MezpUdhV (02 november 2023)

3/13

Projectberekening

Realisatie melkmeisje (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 4 Anders... | Anders... | III: Stationair draaien van wegvoertuigen op terrein 5 Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | IV: Interne vervoersbewegingen  Verkeersnetwerk

RcA5MezpUdhV (02 november 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

2,8 g/j 0,9 kg/j 3,7 g/j

0,2 kg/j 38,4 kg/j 0,1 kg/j

4/13

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

5 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RcA5MezpUdhV (02 november 2023)

5/13

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Realisatie melkmeisje" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

51.920,46

Per gebied

Berekend (ha gekarteerd)

Veluwe (57)

51.920,46

RcA5MezpUdhV (02 november 2023)

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

6.243,95

6.243,95

0,00

0,00

0,00

0,00

51.920,46

51.920,46

10,93

10,93

6/13

Projectberekening

melkmeisje referentie , Rekenjaar 2023 1

Wonen en Werken | Woningen

Naam CV ketel Uittreedhoogte Locatie X:170165,28 Warmteinhoud Y:472235,76 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer RcA5MezpUdhV (02 november 2023)

1,0 m 0,000 MW

NOₓ

3,6 kg/j

1a: Externe vervoersbewegingen linksaf (50%) X:170185,73 Y:472252,61 Type scherm 63,93 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Links Rechts NOₓ 0,3 kg/j - NO₂ 66,2 g/j - NH₃ 11,2 g/j

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

Aantal voertuigbewegingen

13,0 /etmaal 1,0 /etmaal 2,0 /etmaal 0,0 /etmaal

1b: Externe vervoersbewegingen rechtsaf (50%) X:170193,81 Y:472052,54 Type scherm 334,66 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren II: Manouvreren op terrein X:170173,08 Y:472227,23 102,46 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

Links Rechts NOₓ 1,4 kg/j - NO₂ 0,3 kg/j - NH₃ 58,8 g/j

-

-

Aantal voertuigbewegingen

13,0 /etmaal 1,0 /etmaal 2,0 /etmaal 0,0 /etmaal Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

26,0 /etmaal 2,0 /etmaal 4,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

1,9 kg/j 0,5 kg/j 43,8 g/j

In file

100,0 % 100,0 % 100,0 % 100,0 %

7/13

Projectberekening

5

Naam

Anders... | Anders...

III: Stationair Uittreedhoogte draaien van Warmteinhoud wegvoertuigen op Spreiding terrein Locatie X:170163,08 Y:472228,6 Oppervlakte 0,26 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Transport 6

4,0 m 0,000 MW 4m

Mobiele werktuigen | Landbouw

Naam Locatie Oppervlakte Naam

IV: Interne vervoersbewegingen X:170163,08 Y:472228,61 0,26 ha Stageklasse

grasmaaier 3 kW, bouwjaar 2005

alle werktuigen op benzine, 2takt

bladblazer 2 kW, bouwjaar 2005

alle werktuigen op benzine, 2takt

Brandstof­verbruik

24 l/j

3,3 kg/j 23,8 g/j

Draaiuren AdBlue verbruik

9 l/j

woning bron X:170075,97 Y:472772,77 158,85 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RcA5MezpUdhV (02 november 2023)

NOₓ NH₃

Stof Emissie

NOₓ NOₓ NH₃

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

5,0 kg/j 90,3 g/j

NH₃

vrachtauto's 200 kW, Zware utiliteitsvoertuigen (meer dan bouwjaar 2014 6L cilinderinhoud) op diesel 7

NOₓ NH₃

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

16 u/j

NOₓ NH₃

96,0 g/j 0,0 kg/j 36,0 g/j 0,0 kg/j 3,2 kg/j 23,5 g/j

Links Rechts NOₓ 91,5 g/j Type scherm - - NO₂ 16,2 g/j Hoogte - - NH₃ 3,1 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

4,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /maand 4,0 /maand 1,0 /maand 0,0 /maand

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

8/13

Projectberekening

8

Wonen en Werken | Woningen

Naam CV ketel Uittreedhoogte Locatie X:170024,47 Warmteinhoud Y:472724,65 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 9

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 10

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 11

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RcA5MezpUdhV (02 november 2023)

1,0 m 0,000 MW

NOₓ

3,6 kg/j

1a: Externe vervoersbewegingen linksaf (50%) X:169869,79 Y:472737,31 Type scherm 396,04 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Links Rechts NOₓ 2,2 kg/j - NO₂ 0,5 kg/j - NH₃ 69,4 g/j

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

-

Aantal voertuigbewegingen

In file

4,0 /etmaal 3,0 /etmaal 2,5 /etmaal 0,0 /etmaal

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

1b: Externe vervoersbewegingen rechtsaf (50%) X:170110,28 Y:472775,87 Type scherm 88,66 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Links Rechts NOₓ 0,5 kg/j - NO₂ 0,1 kg/j - NH₃ 15,5 g/j

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren II: Manouvreren op terrein X:169995,89 Y:472679,64 320,21 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

-

Aantal voertuigbewegingen

4,0 /etmaal 3,0 /etmaal 2,5 /etmaal 0,0 /etmaal Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

8,0 /etmaal 6,0 /etmaal 5,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

8,9 kg/j 2,2 kg/j 0,1 kg/j

In file

100,0 % 100,0 % 100,0 % 100,0 %

9/13

Projectberekening

12

Naam

Anders... | Anders...

III: Stationair Uittreedhoogte draaien van Warmteinhoud wegvoertuigen op Spreiding terrein Locatie X:170027,75 Y:472686,49 Oppervlakte 0,23 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Transport 13

4,0 m 0,000 MW 4m

Mobiele werktuigen | Landbouw

Naam Locatie Oppervlakte Naam

IV: Interne vervoersbewegingen X:170027,75 Y:472686,49 0,23 ha Stageklasse

landbouwtrekker 30 kW, Stage-IIIA, 2006-2010, <= 56 kW, bouwjaar 2007 diesel, SCR: nee vrachtauto's 200 kW, bouwjaar 2014 14

Landbouw | Stalemissies

Diersoort RAV-code - Omschrijving

H1.2 - dagontmesting met afvoer naar een gesloten opslag (Pelsdieren; nertsen, per fokteef )

RcA5MezpUdhV (02 november 2023)

81 l/j

BWL-code

7,6 kg/j 93,6 g/j

NOₓ NH₃

9,8 kg/j 53,5 g/j

Draaiuren AdBlue verbruik

24 u/j

Stof Emissie

NOₓ

2,6 kg/j 0,0 kg/j 7,2 kg/j 52,9 g/j

NH₃

Zware utiliteitsvoertuigen (meer dan 6L cilinderinhoud) op diesel

Naam Stal B Uittreedhoogte Locatie X:170028 Y:472636 Warmteinhoud Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven

Brandstof­verbruik

NOₓ NH₃

36 u/j

NOₓ NH₃

1,5 m 0,000 MW

NH₃

Aantal Stof Emissiefactor dieren (kg/dier/j)

BB94.02.013 2499

NH₃ 0,25

624,8 kg/j Reductie Emissie

-

624,8 kg/j

10/13

Projectberekening

Realisatie melkmeisje, Rekenjaar 2023 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RcA5MezpUdhV (02 november 2023)

1a: Externe vervoersbewegingen linksaf (50%) X:170185,89 Y:472260,53 Type scherm 48,62 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 7,7 g/j - NO₂ 1,9 g/j - NH₃ 0,0 kg/j

-

Aantal voertuigbewegingen

130,0 /jaar 15,0 /jaar 30,0 /jaar 0,0 /jaar

1b: Externe vervoersbewegingen rechtsaf (50%) X:170195,69 Y:472062 Type scherm 343,12 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren II: Manouvreren op terrein X:170159,12 Y:472255,25 98,48 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

Links Rechts NOₓ 54,0 g/j - NO₂ 13,7 g/j - NH₃ 2,1 g/j

-

-

Aantal voertuigbewegingen

130,0 /jaar 15,0 /jaar 30,0 /jaar 0,0 /jaar Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

260,0 /jaar 30,0 /jaar 60,0 /jaar 0,0 /jaar

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

70,9 g/j 18,1 g/j 1,3 g/j

In file

100,0 % 100,0 % 100,0 % 100,0 %

11/13

Projectberekening

4

Naam

Anders... | Anders...

III: Stationair Uittreedhoogte draaien van Warmteinhoud wegvoertuigen op Spreiding terrein Locatie X:170163,87 Y:472244,1 Oppervlakte 0,12 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Transport 5

4,0 m 0,000 MW 4m

NOₓ NH₃

0,2 kg/j 2,8 g/j

Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning

Naam Locatie Oppervlakte Naam

IV: Interne vervoersbewegingen X:170163,87 Y:472244,1 0,12 ha Stageklasse

graafmachine 200 kW, bouwjaar 2014

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

vrachtauto's 200 kW, bouwjaar 2014

Zware utiliteitsvoertuigen (meer dan 6L cilinderinhoud) op diesel

NOₓ NH₃

Brandstof­verbruik

1407 l/j

38,4 kg/j 0,9 kg/j

Draaiuren AdBlue verbruik

72 u/j

84 l/j

32 u/j

landbouwtrekker 70 kW, Stage-IIIA, 2006-2010, 56-75 kW, bouwjaar 2008 diesel, SCR: nee

518 l/j

72 u/j

betonstorter 200 kW, bouwjaar 2014

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

469 l/j

24 u/j

28 l/j

hijskranen 200 kW, bouwjaar 2014

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

782 l/j

40 u/j

47 l/j

vrachtauto's 200 kW, bouwjaar 2014

Zware utiliteitsvoertuigen (meer dan 6L cilinderinhoud) op diesel

verreiker 100 kW, bouwjaar 2015

Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja

8 u/j 723 l/j

72 u/j

43 l/j

Stof Emissie

NOₓ

8,2 kg/j NH₃ 0,3 kg/j NOₓ 6,4 kg/j NH₃ 47,0 g/j NOₓ 10,7 kg/j NH₃ 3,9 g/j NOₓ 2,7 kg/j NH₃ 0,1 kg/j NOₓ 4,4 kg/j NH₃ 0,2 kg/j NOₓ 1,6 kg/j NH₃ 11,8 g/j NOₓ 4,4 kg/j NH₃ 0,2 kg/j

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. RcA5MezpUdhV (02 november 2023)

12/13

Projectberekening

Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023_20231004_fd8d865135 Database versie 2023_fd8d865135_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/

RcA5MezpUdhV (02 november 2023)

13/13

Bijlage 2

AERIUS-BEREKENING GEBRUIKSFASE

20

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:

www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

Minkcon B.V. Koekamperweg 3, 3882TC Putten Wijzigen bedrijf - Putterbrink 9a te Putten Verschilberekening - Referentiesituatie vs realisatiefase

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RjzDUF84dMcE 02 november 2023, 16:38 Wnb-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

melkmeisje referentie - Referentie melkmeisje beoogd - Beoogd melkmeisje referentie - Referentie melkmeisje beoogd - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RjzDUF84dMcE (02 november 2023)

2023 2023

10,95 mol/ha/j 0,15 mol/ha/j 0,00 ha 51.985,76 ha 0,00 mol/ha/j 10,79 mol/ha/j

625,3 kg/j 5,3 kg/j 5022134 5022134

48,2 kg/j 76,1 kg/j Veluwe Veluwe

2/14

Projectberekening

melkmeisje beoogd (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen 4 Anders... | Anders... | III: Stationair draaien van wegvoertuigen op terrein 5 Mobiele werktuigen | Landbouw | IV: Interne vervoersbewegingen 6 Wonen en Werken | Woningen | CV ketel 10 Anders... | Anders... | III: Stationair draaien van wegvoertuigen op terrein 11 Wonen en Werken | Woningen | CV ketel 13 Mobiele werktuigen | Landbouw | Stationair draaien van voertuigen  Verkeersnetwerk

RjzDUF84dMcE (02 november 2023)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,4 kg/j 0,0 kg/j 0,2 kg/j 3,6 kg/j 52,9 g/j 1,0 kg/j

11,3 kg/j 0,1 kg/j 3,6 kg/j 19,0 kg/j 7,2 kg/j 34,9 kg/j

3/14

Projectberekening

melkmeisje referentie (Referentie), rekenjaar 2023 Emissiebronnen

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Wonen en Werken | Woningen | CV ketel 5 Anders... | Anders... | III: Stationair draaien van wegvoertuigen op terrein 6 Mobiele werktuigen | Landbouw | IV: Interne vervoersbewegingen 8 Wonen en Werken | Woningen | CV ketel 12 Anders... | Anders... | III: Stationair draaien van wegvoertuigen op terrein 13 Mobiele werktuigen | Landbouw | IV: Interne vervoersbewegingen 14 Landbouw | Stalemissies | Stal B  Verkeersnetwerk

90,3 g/j 23,8 g/j 93,6 g/j 53,5 g/j 624,8 kg/j 0,3 kg/j

3,6 kg/j 5,0 kg/j 3,3 kg/j 3,6 kg/j 7,6 kg/j 9,8 kg/j 15,3 kg/j

1

RjzDUF84dMcE (02 november 2023)

4/14

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

5 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RjzDUF84dMcE (02 november 2023)

5/14

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "melkmeisje beoogd" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

51.985,76

Per gebied

Berekend (ha gekarteerd)

Veluwe (57)

51.985,76

RjzDUF84dMcE (02 november 2023)

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)

6.243,95

6.243,95

0,00

0,00

0,00

0,00

51.985,76

51.985,76

10,79

10,79

6/14

Projectberekening

melkmeisje beoogd, Rekenjaar 2023 1

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 2

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RjzDUF84dMcE (02 november 2023)

1a: Externe vervoersbewegingen linksaf (50%) X:170185,75 Y:472257,07 Type scherm 55,32 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 0,6 kg/j - NO₂ 0,1 kg/j - NH₃ 42,4 g/j

-

Aantal voertuigbewegingen

100,0 /etmaal 1,0 /etmaal 2,0 /etmaal 0,0 /etmaal

1b: Externe vervoersbewegingen rechtsaf (50%) X:170195,77 Y:472058,14 Type scherm 339,01 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren II: Manouvreren op terrein X:170175,17 Y:472220,81 96,51 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

Links Rechts NOₓ 3,6 kg/j - NO₂ 0,8 kg/j - NH₃ 0,3 kg/j

-

-

Aantal voertuigbewegingen

100,0 /etmaal 1,0 /etmaal 2,0 /etmaal 0,0 /etmaal Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

200,0 /etmaal 2,0 /etmaal 4,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

3,9 kg/j 1,0 kg/j 0,2 kg/j

In file

100,0 % 100,0 % 100,0 % 100,0 %

7/14

Projectberekening

4

Naam

Anders... | Anders...

III: Stationair Uittreedhoogte draaien van Warmteinhoud wegvoertuigen op Spreiding terrein Locatie X:170164,71 Y:472234,49 Oppervlakte 0,23 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Transport 5

4,0 m 0,000 MW 4m

Mobiele werktuigen | Landbouw

Naam Locatie Oppervlakte Naam

IV: Interne vervoersbewegingen X:170164,71 Y:472234,49 0,23 ha

Stageklasse

Brandstof­verbruik

grasmaaier 3 kW, bouwjaar alle werktuigen op benzine, 24 l/j 2005 2takt

NOₓ NH₃

11,3 kg/j 0,4 kg/j

NOₓ NH₃

0,1 kg/j 0,0 kg/j

Draaiuren AdBlue verbruik

Stof Emissie

NOₓ NH₃

bladblazer 2 kW, bouwjaar alle werktuigen op benzine, 9 l/j 2005 2takt 6

Wonen en Werken | Woningen

Naam CV ketel Uittreedhoogte Locatie X:170163,95 Warmteinhoud Y:472234,85 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 7

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RjzDUF84dMcE (02 november 2023)

1,0 m 0,000 MW

NOₓ NH₃

96,0 g/j 0,0 kg/j 36,0 g/j 0,0 kg/j

NOₓ

3,6 kg/j

1a: Externe vervoersbewegingen linksaf (50%) X:169871,42 Y:472739,21 Type scherm 387,29 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Links Rechts NOₓ 5,1 kg/j - NO₂ 1,1 kg/j - NH₃ 0,2 kg/j

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

-

Aantal voertuigbewegingen

10,0 /etmaal 10,0 /etmaal 4,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

8/14

Projectberekening

8

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

1b: Externe vervoersbewegingen rechtsaf (50%) X:170109,1 Y:472773,11 Type scherm 89,80 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 9

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 10

Naam

Max. snelheid

11

Wonen en Werken | Woningen

Naam CV ketel Uittreedhoogte Locatie X:170022,83 Warmteinhoud Y:472725,51 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie

RjzDUF84dMcE (02 november 2023)

Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

III: Stationair Uittreedhoogte draaien van Warmteinhoud wegvoertuigen op Spreiding terrein Locatie X:170026,21 Y:472685,22 Oppervlakte 0,16 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Transport

-

10,0 /etmaal 10,0 /etmaal 4,0 /etmaal 0,0 /etmaal

Max. snelheid

Anders... | Anders...

-

Aantal voertuigbewegingen

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren II: Manouvreren op terrein X:169996,4 Y:472681,56 299,36 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Links Rechts NOₓ 1,2 kg/j - NO₂ 0,3 kg/j - NH₃ 37,7 g/j

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

20,4 kg/j 5,0 kg/j 0,2 kg/j

In file

20,0 /etmaal 20,0 /etmaal 8,0 /etmaal 0,0 /etmaal

100,0 % 100,0 % 100,0 % 100,0 %

4,0 m 0,000 MW 4m

NOₓ NH₃

19,0 kg/j 0,2 kg/j

1,0 m 0,000 MW

NH₃

3,6 kg/j

9/14

Projectberekening

12

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

woning bron X:170075,97 Y:472772,77 158,84 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 13

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Links Rechts NOₓ 91,5 g/j Type scherm - - NO₂ 16,2 g/j Hoogte - - NH₃ 3,1 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

NOₓ NH₃

7,2 kg/j 52,9 g/j

Mobiele werktuigen | Landbouw

Naam Locatie Oppervlakte Naam

Stationair draaien van voertuigen X:170025,42 Y:472685,16 0,16 ha Stageklasse

Vrachtauto's 2000 KW, Zware utiliteitsvoertuigen (meer dan Bouwjaar 2014 6L cilinderinhoud) op diesel

RjzDUF84dMcE (02 november 2023)

In file

4,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /maand 4,0 /maand 1,0 /maand 0,0 /maand

Brandstof­verbruik

Draaiuren AdBlue verbruik

36 u/j

Stof Emissie

NOₓ NH₃

7,2 kg/j 52,9 g/j

10/14

Projectberekening

melkmeisje referentie , Rekenjaar 2023 1

Wonen en Werken | Woningen

Naam CV ketel Uittreedhoogte Locatie X:170165,28 Warmteinhoud Y:472235,76 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 2

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 4

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer RjzDUF84dMcE (02 november 2023)

1,0 m 0,000 MW

NOₓ

3,6 kg/j

1a: Externe vervoersbewegingen linksaf (50%) X:170185,73 Y:472252,61 Type scherm 63,93 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Links Rechts NOₓ 0,3 kg/j - NO₂ 66,2 g/j - NH₃ 11,2 g/j

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

Aantal voertuigbewegingen

13,0 /etmaal 1,0 /etmaal 2,0 /etmaal 0,0 /etmaal

1b: Externe vervoersbewegingen rechtsaf (50%) X:170193,81 Y:472052,54 Type scherm 334,66 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren II: Manouvreren op terrein X:170173,08 Y:472227,23 102,46 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

-

Links Rechts NOₓ 1,4 kg/j - NO₂ 0,3 kg/j - NH₃ 58,8 g/j

-

-

Aantal voertuigbewegingen

13,0 /etmaal 1,0 /etmaal 2,0 /etmaal 0,0 /etmaal Type scherm Hoogte Afstand tot de weg

Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃

-

-

Aantal voertuigbewegingen

26,0 /etmaal 2,0 /etmaal 4,0 /etmaal 0,0 /etmaal

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

1,9 kg/j 0,5 kg/j 43,8 g/j

In file

100,0 % 100,0 % 100,0 % 100,0 %

11/14

Projectberekening

5

Naam

Anders... | Anders...

III: Stationair Uittreedhoogte draaien van Warmteinhoud wegvoertuigen op Spreiding terrein Locatie X:170163,08 Y:472228,6 Oppervlakte 0,26 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Transport 6

4,0 m 0,000 MW 4m

Mobiele werktuigen | Landbouw

Naam Locatie Oppervlakte Naam

IV: Interne vervoersbewegingen X:170163,08 Y:472228,61 0,26 ha Stageklasse

grasmaaier 3 kW, bouwjaar 2005

alle werktuigen op benzine, 2takt

bladblazer 2 kW, bouwjaar 2005

alle werktuigen op benzine, 2takt

Brandstof­verbruik

24 l/j

3,3 kg/j 23,8 g/j

Draaiuren AdBlue verbruik

9 l/j

woning bron X:170075,97 Y:472772,77 158,85 m Binnen bebouwde kom (doorstromend) Beide richtingen 1 Normaal 0m

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RjzDUF84dMcE (02 november 2023)

NOₓ NH₃

Stof Emissie

NOₓ NOₓ NH₃

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

5,0 kg/j 90,3 g/j

NH₃

vrachtauto's 200 kW, Zware utiliteitsvoertuigen (meer dan bouwjaar 2014 6L cilinderinhoud) op diesel 7

NOₓ NH₃

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

16 u/j

NOₓ NH₃

96,0 g/j 0,0 kg/j 36,0 g/j 0,0 kg/j 3,2 kg/j 23,5 g/j

Links Rechts NOₓ 91,5 g/j Type scherm - - NO₂ 16,2 g/j Hoogte - - NH₃ 3,1 g/j Afstand tot de weg - -

Aantal voertuigbewegingen

4,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /maand 4,0 /maand 1,0 /maand 0,0 /maand

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

12/14

Projectberekening

8

Wonen en Werken | Woningen

Naam CV ketel Uittreedhoogte Locatie X:170024,47 Warmteinhoud Y:472724,65 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 9

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 10

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 11

Wegverkeer | Weg

Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

RjzDUF84dMcE (02 november 2023)

1,0 m 0,000 MW

NOₓ

3,6 kg/j

1a: Externe vervoersbewegingen linksaf (50%) X:169869,79 Y:472737,31 Type scherm 396,04 m Hoogte Buitenweg Afstand tot de weg Beide richtingen 1 Normaal 0m

Links Rechts NOₓ 2,2 kg/j - NO₂ 0,5 kg/j - NH₃ 69,4 g/j

Max. snelheid

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/14340598/1