Zienswijzennota Rabelingstraat 10 Silvolde.pdf
Tekst van het document
NH₃
-
213,5 kg/j
14/18
Projectberekening
8
Landbouw | Stalemissies
Naam Stal 1 Locatie X:225040,37 Y:437074,09 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven Diersoort RAV-code - Omschrijving
9
Uittreedhoogte Warmteinhoud
7,1 m 0,000 MW
BWL-code
NH₃
1.337,7 kg/j
Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)
D1.3.6 - biologisch luchtwassysteem BWL2006.02 813 70% emissiereductie (bij individuele en groepshuisvesting) (Varkens; fokzeugen, inclusief biggen tot 25 kg; guste en dragende zeugen) D3.2.8 - gedeeltelijk roostervloer; BWL2006.02 312 biologisch luchtwassysteem 70% emissiereductie (Varkens; vleesvarkens, opfokberen van circa 25 kg tot 7 maanden, opfokzeugen van circa 25 kg tot eerste dekking )
Landbouw | Stalemissies
NH₃ 1,3
-
1.056,9 kg/j
NH₃ 0,9
-
280,8 kg/j
Naam Stal 2 Uittreedhoogte 5,0 m Locatie X:224999 Y:437063 Uittreeddiameter 0,4 m Wijze van ventilatie Geforceerd Temperatuur 11,85 °C Temporele variatie Dierverblijven Emissie Uittreedrichting Verticaal Uittreedsnelheid 2,1 m/s
NH₃
D1.3.100 - overige huisvestingssystemen, Overig 174 groepshuisvesting (Varkens; fokzeugen, inclusief biggen tot 25 kg; guste en dragende zeugen) D2.100 - overige huisvestingssystemen Overig 1 (Varkens; dekberen, 7 maanden en ouder)
NH₃ 4,2
-
730,8 kg/j
NH₃ 5,5
-
5,5 kg/j
Diersoort RAV-code - Omschrijving
10
Landbouw | Stalemissies
Naam Stal 2a Locatie X:224974,64 Y:437054,4 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven Diersoort RAV-code - Omschrijving
BWLcode
Uittreedhoogte Warmteinhoud
Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)
7,3 m 0,000 MW
BWL-code
NH₃
208,0 kg/j
Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)
D1.2.17.4 - gecombineerd BWL2010.02 160 luchtwassysteem 85% emissiereductie met watergordijn en biologische wasser (Varkens; fokzeugen, inclusief biggen tot 25 kg; kraamzeugen (incl. biggen tot spenen))
RsXCxY5JxnGh (05 december 2023)
736,3 kg/j
NH₃ 1,3
-
208,0 kg/j
15/18
Projectberekening
11
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 12
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 13
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Max. snelheid
Licht verkeer X:224740,09 Y:436913,99 351,39 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Stageklasse
Trekker Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 1 SCR: ja
Brandstofverbruik
4336 l/j
Trekker Stage-I, <= 2001, <= 56 kW, diesel, SCR: nee 260 l/j 2 14
Anders... | Anders...
Naam Aggregaat Uittreedhoogte Locatie X:224911,17 Warmteinhoud Y:437028,54 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
RsXCxY5JxnGh (05 december 2023)
-
-
0,0 m 0,000 MW
0,0 % 5,0 % 5,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
1,4 kg/j 0,4 kg/j 35,3 g/j
In file
0,0 /jaar 125,0 /jaar 682,0 /jaar 0,0 /jaar
Max. snelheid
Mobiele werktuigen X:224964,29 Y:437050,55 2,23 ha
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
Aantal voertuigbewegingen
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Mobiele werktuigen | Landbouw
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Zwaar/middelzwaar verkeer X:224657,03 Y:436907,56 519,31 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m
-
Aantal voertuigbewegingen
0,4 kg/j 89,1 g/j 40,7 g/j
In file
6.050,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar
5,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
NOₓ NH₃
152,6 kg/j 1,0 kg/j
Draaiuren AdBlue verbruik
Stof Emissie
400 u/j 1 l/j
NOₓ
40 u/j
NH₃ NOₓ
144,6 kg/j 1,0 kg/j 8,0 kg/j
NH₃
2,0 g/j
NOₓ NH₃
0,5 kg/j 0,0 kg/j
16/18
Projectberekening
15
Anders... | Anders...
Naam Stationaire Uittreedhoogte voertuigen Warmteinhoud Locatie X:224961,73 Spreiding Y:437047,62 Oppervlakte 1,66 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 16
Landbouw | Vuurhaarden, overig
Naam cv Uittreedhoogte Locatie X:224933,37 Warmteinhoud Y:436999,07 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Verwarming van Ruimten (Zonder Seizoenscorrectie) 17
Landbouw | Vuurhaarden, overig
Naam CV Uittreedhoogte Locatie X:224923,16 Warmteinhoud Y:437037,77 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Verwarming van Ruimten (Zonder Seizoenscorrectie) 18
Landbouw | Vuurhaarden, overig
Naam CV Uittreedhoogte Locatie X:224920,49 Warmteinhoud Y:437039,78 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Verwarming van Ruimten (Zonder Seizoenscorrectie) 19
Landbouw | Vuurhaarden, overig
Naam CV Uittreedhoogte Locatie X:224911,48 Warmteinhoud Y:437052,79 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Verwarming van Ruimten (Zonder Seizoenscorrectie) 20
Landbouw | Mestopslag
Naam mestbassin Uittreedhoogte Locatie X:225040 Y:437074 Warmteinhoud Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven
RsXCxY5JxnGh (05 december 2023)
0,0 m 0,000 MW 0m
NOₓ NH₃
22,0 kg/j 0,2 kg/j
6,0 m 0,000 MW
NOₓ
2,1 kg/j
3,6 m 0,000 MW
NOₓ
2,1 kg/j
3,6 m 0,000 MW
NOₓ
2,1 kg/j
2,0 m 0,000 MW
NOₓ
2,1 kg/j
7,1 m 0,000 MW
NH₃
149,7 kg/j
17/18
Projectberekening
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
RsXCxY5JxnGh (05 december 2023)
18/18
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met habitattypen en/of leefgebieden die aangewezen zijn in het kader van de Wet natuurbescherming, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstof.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over deze PDF kunt u vinden in een bijbehorende leeswijzer. Deze leeswijzer en overige documentatie is te raadplegen via:
www.aerius.nl/handleidingen-en-leeswijzers
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Varkenshouderij Huls Rabelingstraat 10, 7064 KG Silvolde Varkenshouderij Huls Beoogde situatie inclusief mestsilo op Luchtwasser.
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RuEZxU3cDmXc 05 december 2023, 12:14 Wnb-rekengrid incl. eigen rekenpunten
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Nb vergunning 03-06-2014 - Referentie Beoogde situatie - Beoogd Nb vergunning 03-06-2014 - Referentie Beoogde situatie - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RuEZxU3cDmXc (05 december 2023)
2023 2023
0,37 mol/ha/j 0,38 mol/ha/j -
4.430,3 kg/j 4.317,0 kg/j 4190740 4190740
185,5 kg/j 185,4 kg/j
Korenburgerveen Korenburgerveen
2/18
Projectberekening
Nb vergunning 03-06-2014 (Referentie), rekenjaar 2023 Emissiebronnen Landbouw | Stalemissies | Stal 8 2 Landbouw | Stalemissies | Stal 9 3 Landbouw | Stalemissies | Stal 3 4 Landbouw | Stalemissies | Stal 4 natuurlijk 5 Landbouw | Stalemissies | Stal 4 mechanisch 6 Landbouw | Stalemissies | Stal 5 natuurlijk 7 Landbouw | Stalemissies | Stal 5 achter 8 Landbouw | Stalemissies | Stal 1 9 Landbouw | Stalemissies | Stal 2 10 Landbouw | Stalemissies | Stal 2a LW 11 Landbouw | Stalemissies | Stal 1 LW 12 Landbouw | Stalemissies | Stal 10 13 Anders... | Anders... | Aggregaat 16 Anders... | Anders... | Stationaire emissies 17 Mobiele werktuigen | Landbouw | Mobiele werktuigen 18 Landbouw | Vuurhaarden, overig | CV 19 Landbouw | Vuurhaarden, overig | CV 20 Landbouw | Vuurhaarden, overig | CV 21 Landbouw | Vuurhaarden, overig | CV Verkeersnetwerk 1
RuEZxU3cDmXc (05 december 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
168,0 kg/j 134,8 kg/j 163,2 kg/j 531,2 kg/j 169,3 kg/j 531,2 kg/j 163,2 kg/j 877,8 kg/j 388,3 kg/j 208,0 kg/j 1.077,6 kg/j 16,4 kg/j 0,0 kg/j 0,2 kg/j 1,0 kg/j 82,0 g/j
0,5 kg/j 22,0 kg/j 152,7 kg/j 2,1 kg/j 2,1 kg/j 2,1 kg/j 2,1 kg/j 2,0 kg/j
3/18
Projectberekening
Beoogde situatie (Beoogd), rekenjaar 2023 Emissiebronnen Landbouw | Stalemissies | Stal 8 2 Landbouw | Stalemissies | Stal 9 3 Landbouw | Stalemissies | Stal 3 4 Landbouw | Stalemissies | Stal 4 voor 5 Landbouw | Stalemissies | Stal 4 achter 6 Landbouw | Stalemissies | Stal 5 voor 7 Landbouw | Stalemissies | Stal 5 achter 8 Landbouw | Stalemissies | Stal 1 9 Landbouw | Stalemissies | Stal 2 10 Landbouw | Stalemissies | Stal 2a 13 Mobiele werktuigen | Landbouw | Mobiele werktuigen 14 Anders... | Anders... | Aggregaat 15 Anders... | Anders... | Stationaire voertuigen 16 Landbouw | Vuurhaarden, overig | cv 17 Landbouw | Vuurhaarden, overig | CV 18 Landbouw | Vuurhaarden, overig | CV 19 Landbouw | Vuurhaarden, overig | CV 20 Landbouw | Mestopslag | mestbassin Verkeersnetwerk 1
RuEZxU3cDmXc (05 december 2023)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
155,6 kg/j 20,0 kg/j 220,3 kg/j 531,2 kg/j 212,2 kg/j 531,2 kg/j 213,5 kg/j 1.337,7 kg/j 736,3 kg/j 208,0 kg/j 1,0 kg/j 0,0 kg/j 0,2 kg/j 149,7 kg/j 76,0 g/j
152,6 kg/j 0,5 kg/j 22,0 kg/j 2,1 kg/j 2,1 kg/j 2,1 kg/j 2,1 kg/j 1,8 kg/j
4/18
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RuEZxU3cDmXc (05 december 2023)
5/18
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Beoogde situatie" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal
-
Hoogste totale Met toename Grootste depositie (mol (ha gekarteerd) toename (mol N/ha/jr) N/ha/jr)
-
-
-
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
-
-
Onderstaand is een overzicht opgenomen van alle Natura 2000-gebieden (binnen de maximale rekenafstand van 25 km) waar in de "Beoogde situatie" een bijdrage groter dan 0,00 mol/ha/jaar is berekend, maar waar in de "Projectberekening" (=verschilberekening) geen toe- of afname is berekend. Het effect vanuit de "Projectberekening" op deze gebieden is daarmee 0,00 mol/ha/jaar. Rijntakken Stelkampsveld Korenburgerveen Bekendelle Wooldse Veen
RuEZxU3cDmXc (05 december 2023)
6/18
Projectberekening
Per eigen rekenpunt
20 21 18 17 19 22 2 3 4 5 6 7 8 9 10 14 15 11 12 13 16 1
RuEZxU3cDmXc (05 december 2023)
Naam
Vogelschutzgebiet 'Moore und Heiden des westlichen Münsterlandes' (24 km) Zwillbrocker Venn u. Ellewicker Feld (24 km)
Coördinaat
X:244238 Y:450972 X:244240 Y:450974 Burlo-Vardingholter Venn und Entenschlatt (23 km) X:247821 Y:435824 NSG Gut Grindt u. NSG Rheinaue zw. Km 830,7 - 833,2 , nur X:225673 Teilfl. (22 km) Y:414434 Diersfordter Wald/ Schnepfenberg (23 km) X:233471 Y:415182 Grosses Veen (24 km) X:235601 Y:415188 NSG Hetter-Millinger Bruch, mit Erweiterung (8 km) X:221485 Y:429419 Vogelschutzgebiet 'Unterer Niederrhein' (8 km) X:221488 Y:429418 NSG Bienener Altrhein, Millinger u. Hurler Meer u. NSG X:220653 Empeler M. (11 km) Y:426232 NSG Grietherorter Altrhein (13 km) X:219922 Y:424840 Dornicksche Ward (13 km) X:216766 Y:426369 Rhein-Fischschutzzonen zwischen Emmerich und Bad X:218462 Honnef (14 km) Y:424895 Kalflack (15 km) X:213993 Y:426704 NSG Emmericher Ward (15 km) X:212418 Y:428330 Wisseler Dünen (17 km) X:218655 Y:420755 NSG Salmorth, nur Teilfläche (18 km) X:208333 Y:428199 NSG Kellener Altrhein, nur Teilfläche, mit Erweiterung (19 X:209610 km) Y:426081 NSG Altrhein Reeser Eyland, mit Erweiterung (17 km) X:226225 Y:419733 NSG Sonsfeldsche Bruch, Hagener Meer und Düne, mit X:230086 Erweiterung (18 km) Y:419568 NSG Reeser Schanz (18 km) X:225147 Y:418726 NSG Lohwardt/Reckerfeld, Hübsche Grändort, nur Teilfl., X:226273 mit Erw. (21 km) Y:416324 Klevsche Landwehr, Anholt. Issel, Feldschlaggr. u. X:224754 Regnieter Bach (5 km) Y:431688
Projectbijdrage (mol N/ha/jr)
-
-0,02
7/18
Projectberekening
Nb vergunning 03-06-2014, Rekenjaar 2023 1
Landbouw | Stalemissies
1,5 m 0,000 MW
Naam Stal 8 Uittreedhoogte Locatie X:224907 Y:436998 Warmteinhoud Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven Diersoort RAV-code - Omschrijving
2
BWLcode
Naam Stal 9 Uittreedhoogte Locatie X:224906 Y:437021 Warmteinhoud Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven Diersoort RAV-code - Omschrijving
3
Aantal Stof Emissiefactor dieren (kg/dier/j)
K1.100 - overige huisvestingssystemen Overig 16 (Paarden; volwassen paarden (3 jaar en ouder)) A3.100 - overige huisvestingssystemen Overig 20 (Rundvee; vrouwelijk jongvee tot 2 jaar)
Landbouw | Stalemissies
NH₃
1,5 m 0,000 MW
BWLcode
Landbouw | Stalemissies
-
80,0 kg/j
NH₃ 4,4
-
88,0 kg/j
NH₃
20,0 kg/j
NH₃ 4,1
-
114,8 kg/j
D1.1.11 - koeldeksysteem (150% BWL2010.12 960 koeloppervlak) (Varkens; fokzeugen, inclusief biggen tot 25 kg; biggenopfok (gespeende biggen))
NH₃ 0,17
4
Landbouw | Stalemissies
Naam Stal 4 natuurlijk Uittreedhoogte Locatie X:224941 Y:437055 Warmteinhoud Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven Diersoort RAV-code - Omschrijving
-
NH₃
163,2 kg/j
531,2 kg/j
Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)
D1.2.100 - overige huisvestingssystemen Overig 64 (Varkens; fokzeugen, inclusief biggen tot 25 kg; kraamzeugen (incl. biggen tot spenen))
RuEZxU3cDmXc (05 december 2023)
163,2 kg/j
Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)
2,3 m 0,000 MW BWLcode
Reductie Emissie
-
NH₃
BWL-code
134,8 kg/j
NH₃ 5
Naam Stal 3 Uittreedhoogte 4,5 m Locatie X:224995 Y:437077 Uittreeddiameter 0,4 m Wijze van ventilatie Geforceerd Temperatuur 11,85 °C Temporele variatie Dierverblijven Emissie Uittreedrichting Verticaal Uittreedsnelheid 4,0 m/s Diersoort RAV-code - Omschrijving
Reductie Emissie
NH₃ 5
Aantal Stof Emissiefactor dieren (kg/dier/j)
K1.100 - overige huisvestingssystemen Overig 4 (Paarden; volwassen paarden (3 jaar en ouder)) A2.100 - overige huisvestingssystemen Overig 28 (Rundvee; zoogkoeien ouder dan 2 jaar)
168,0 kg/j
NH₃ 8,3
-
531,2 kg/j
8/18
Projectberekening
5
Landbouw | Stalemissies
Naam Stal 4 mechanisch Uittreedhoogte 4,3 m Locatie X:224983 Y:437085 Uittreeddiameter 0,4 m Wijze van ventilatie Geforceerd Temperatuur 11,85 °C Temporele variatie Dierverblijven Emissie Uittreedrichting Verticaal Uittreedsnelheid 4,0 m/s
NH₃
D1.1.11 - koeldeksysteem (150% BWL2010.12 996 koeloppervlak) (Varkens; fokzeugen, inclusief biggen tot 25 kg; biggenopfok (gespeende biggen))
NH₃ 0,17
Diersoort RAV-code - Omschrijving
6
BWL-code
Landbouw | Stalemissies
Naam Stal 5 natuurlijk Uittreedhoogte Locatie X:224930 Y:437064 Warmteinhoud Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven Diersoort RAV-code - Omschrijving
7
Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)
2,3 m 0,000 MW BWLcode
Landbouw | Stalemissies
NH₃
NH₃ 8,3
Naam Stal 5 achter Uittreedhoogte 4,3 m Locatie X:224970 Y:437095 Uittreeddiameter 0,4 m Wijze van ventilatie Geforceerd Temperatuur 11,85 °C Temporele variatie Dierverblijven Emissie Uittreedrichting Verticaal Uittreedsnelheid 4,0 m/s
NH₃
D1.1.11 - koeldeksysteem (150% BWL2010.12 960 koeloppervlak) (Varkens; fokzeugen, inclusief biggen tot 25 kg; biggenopfok (gespeende biggen))
NH₃ 0,17
8
Landbouw | Stalemissies
BWL-code
Naam Stal 1 Uittreedhoogte Locatie X:224957 Y:437017 Warmteinhoud Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven Diersoort RAV-code - Omschrijving
531,2 kg/j
-
531,2 kg/j
163,2 kg/j
-
NH₃
163,2 kg/j
877,8 kg/j
Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)
D1.3.100 - overige huisvestingssystemen, Overig 209 groepshuisvesting (Varkens; fokzeugen, inclusief biggen tot 25 kg; guste en dragende zeugen)
RuEZxU3cDmXc (05 december 2023)
169,3 kg/j
Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)
4,5 m 0,000 MW BWLcode
-
Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)
D1.2.100 - overige huisvestingssystemen Overig 64 (Varkens; fokzeugen, inclusief biggen tot 25 kg; kraamzeugen (incl. biggen tot spenen))
Diersoort RAV-code - Omschrijving
169,3 kg/j
NH₃ 4,2
-
877,8 kg/j
9/18
Projectberekening
9
Landbouw | Stalemissies
Naam Stal 2 Uittreedhoogte 4,5 m Locatie X:224998 Y:437066 Uittreeddiameter 0,4 m Wijze van ventilatie Geforceerd Temperatuur 11,85 °C Temporele variatie Dierverblijven Emissie Uittreedrichting Verticaal Uittreedsnelheid 4,0 m/s
NH₃
D1.3.8.2 - koeldeksysteem; 135% BWL2010.17 174 koeloppervlak (bij groepshuisvesting) (Varkens; fokzeugen, inclusief biggen tot 25 kg; guste en dragende zeugen) D2.100 - overige Overig 1 huisvestingssystemen (Varkens; dekberen, 7 maanden en ouder)
NH₃ 2,2
-
382,8 kg/j
NH₃ 5,5
-
5,5 kg/j
Diersoort RAV-code - Omschrijving
10
BWL-code
Landbouw | Stalemissies
Naam Stal 2a LW Uittreedhoogte Locatie X:224972 Y:437050 Warmteinhoud Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven Diersoort RAV-code - Omschrijving
11
Landbouw | Stalemissies
Diersoort RAV-code - Omschrijving
7,3 m 0,000 MW
BWL-code
208,0 kg/j
NH₃ 1,3
-
NH₃
208,0 kg/j
1.077,6 kg/j
Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)
D1.3.6 - biologisch luchtwassysteem BWL2006.02 588 70% emissiereductie (bij individuele en groepshuisvesting) (Varkens; fokzeugen, inclusief biggen tot 25 kg; guste en dragende zeugen) D3.2.8 - gedeeltelijk roostervloer; BWL2006.02 348 biologisch luchtwassysteem 70% emissiereductie (Varkens; vleesvarkens, opfokberen van circa 25 kg tot 7 maanden, opfokzeugen van circa 25 kg tot eerste dekking )
RuEZxU3cDmXc (05 december 2023)
NH₃
Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)
D1.2.17.4 - gecombineerd BWL2010.02 160 luchtwassysteem 85% emissiereductie met watergordijn en biologische wasser (Varkens; fokzeugen, inclusief biggen tot 25 kg; kraamzeugen (incl. biggen tot spenen))
Naam Stal 1 LW Uittreedhoogte Locatie X:225037 Y:437071 Warmteinhoud Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven
Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)
7,2 m 0,000 MW
BWL-code
388,3 kg/j
NH₃ 1,3
-
764,4 kg/j
NH₃ 0,9
-
313,2 kg/j
10/18
Projectberekening
12
Landbouw | Stalemissies
Naam Stal 10 Uittreedhoogte Locatie X:224898 Y:437010 Warmteinhoud Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven Diersoort RAV-code - Omschrijving
13
BWLcode
Anders... | Anders...
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 15
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 16
NH₃
Aantal dieren
Stof Emissiefactor (kg/dier/j)
0,0 m 0,000 MW
NOₓ NH₃
A2.100 - overige huisvestingssystemen Overig 4 (Rundvee; zoogkoeien ouder dan 2 jaar)
Naam Aggregaat Uittreedhoogte Locatie X:224912,06 Warmteinhoud Y:437027,49 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 14
1,5 m 0,000 MW
Anders... | Anders...
Middel-/zwaar verkeer X:224660,69 Y:436908,34 551,84 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Licht verkeer X:224744,83 Y:436915,04 383,81 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m
RuEZxU3cDmXc (05 december 2023)
Reductie Emissie
-
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
0,0 /jaar 125,0 /jaar 682,0 /jaar 0,0 /jaar Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Max. snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren 0,0 m 0,000 MW 0m
16,4 kg/j 0,5 kg/j 0,0 kg/j
Aantal voertuigbewegingen
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Naam Stationaire Uittreedhoogte emissies Warmteinhoud Locatie X:224962,77 Spreiding Y:437052,95 Oppervlakte 1,76 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
NH₃ 4,1
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Max. snelheid
16,4 kg/j
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
-
Aantal voertuigbewegingen
1,5 kg/j 0,4 kg/j 37,5 g/j
In file
0,0 % 5,0 % 5,0 % 0,0 %
0,5 kg/j 97,3 g/j 44,5 g/j
In file
6.050,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar
5,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
NOₓ NH₃
22,0 kg/j 0,2 kg/j
11/18
Projectberekening
17
Mobiele werktuigen | Landbouw
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Mobiele werktuigen X:224972,37 Y:437053,95 2,16 ha
Stageklasse
Trekker Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 1 SCR: ja
NOₓ NH₃ Brandstofverbruik
4336 l/j
Trekker Stage-I, <= 2001, <= 56 kW, diesel, SCR: nee 260 l/j 2 18
Landbouw | Vuurhaarden, overig
Naam CV Uittreedhoogte Locatie X:224922,83 Warmteinhoud Y:437037,77 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Verwarming van Ruimten (Zonder Seizoenscorrectie) 19
Landbouw | Vuurhaarden, overig
Naam CV Uittreedhoogte Locatie X:224920,16 Warmteinhoud Y:437040,11 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Verwarming van Ruimten (Zonder Seizoenscorrectie) 20
Landbouw | Vuurhaarden, overig
Naam CV Uittreedhoogte Locatie X:224921,16 Warmteinhoud Y:437039,11 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Verwarming van Ruimten (Zonder Seizoenscorrectie) 21
Landbouw | Vuurhaarden, overig
Naam CV Uittreedhoogte Locatie X:224934,17 Warmteinhoud Y:437022,76 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Verwarming van Ruimten (Zonder Seizoenscorrectie)
RuEZxU3cDmXc (05 december 2023)
152,7 kg/j 1,0 kg/j
Draaiuren AdBlue verbruik
Stof Emissie
400 u/j 1 l/j
NOₓ
50 u/j
NH₃ NOₓ
144,6 kg/j 1,0 kg/j 8,1 kg/j
NH₃
2,0 g/j
3,6 m 0,000 MW
NOₓ
2,1 kg/j
3,6 m 0,000 MW
NOₓ
2,1 kg/j
3,6 m 0,000 MW
NOₓ
2,1 kg/j
3,6 m 0,000 MW
NOₓ
2,1 kg/j
12/18
Projectberekening
Beoogde situatie, Rekenjaar 2023 1
Landbouw | Stalemissies
Naam Stal 8 Locatie X:224907,55 Y:436997,96 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven Diersoort RAV-code - Omschrijving
2
Landbouw | Stalemissies
Diersoort RAV-code - Omschrijving
3
BWLcode
Uittreedhoogte Warmteinhoud
Landbouw | Stalemissies
Diersoort RAV-code - Omschrijving
NH₃
Aantal Stof Emissiefactor dieren (kg/dier/j)
1,5 m 0,000 MW
BWLcode
BWL-code
12,6 kg/j
NH₃ 5
-
55,0 kg/j
NH₃ 4,4
-
88,0 kg/j
NH₃
20,0 kg/j
Reductie Emissie
-
NH₃
20,0 kg/j
220,3 kg/j
Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)
D1.1.11 - koeldeksysteem (150% BWL2010.12 1296 NH₃ 0,17 koeloppervlak) (Varkens; fokzeugen, inclusief biggen tot 25 kg; biggenopfok (gespeende biggen))
RuEZxU3cDmXc (05 december 2023)
Reductie Emissie
-
NH₃ 5
Uittreedhoogte 4,5 m Uittreeddiameter 0,4 m Temperatuur 11,85 °C Emissie Uittreedrichting Verticaal Uittreedsnelheid 4,3 m/s
155,6 kg/j
NH₃ 2,1
Aantal Stof Emissiefactor dieren (kg/dier/j)
K1.100 - overige huisvestingssystemen Overig 4 (Paarden; volwassen paarden (3 jaar en ouder))
Naam Stal 3 Locatie X:225004,63 Y:437080,08 Wijze van ventilatie Geforceerd Temporele variatie Dierverblijven
7,0 m 0,000 MW
K2.100 - overige huisvestingssystemen Overig 6 (Paarden; paarden in opfok (jonger dan 3 jaar)) K1.100 - overige huisvestingssystemen Overig 11 (Paarden; volwassen paarden (3 jaar en ouder)) A3.100 - overige huisvestingssystemen Overig 20 (Rundvee; vrouwelijk jongvee tot 2 jaar)
Naam Stal 9 Locatie X:224916,89 Y:437021,06 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven
Uittreedhoogte Warmteinhoud
-
220,3 kg/j
13/18
Projectberekening
4
Landbouw | Stalemissies
Naam Stal 4 voor Locatie X:224940,62 Y:437055,19 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven
Uittreedhoogte Warmteinhoud
Diersoort RAV-code - Omschrijving
5
4,3 m 0,000 MW BWLcode
Landbouw | Stalemissies
Naam Stal 4 achter Uittreedhoogte 4,3 m Locatie X:224984 Y:437085 Uittreeddiameter 0,4 m Wijze van ventilatie Geforceerd Temperatuur 11,85 °C Temporele variatie Dierverblijven Emissie Uittreedrichting Verticaal Uittreedsnelheid 4,7 m/s
6
Landbouw | Stalemissies
Diersoort RAV-code - Omschrijving
7
Uittreedhoogte Warmteinhoud
4,3 m 0,000 MW BWLcode
Landbouw | Stalemissies
Diersoort RAV-code - Omschrijving
NH₃
212,2 kg/j
-
NH₃
NH₃ 8,3
212,2 kg/j
531,2 kg/j
-
NH₃
531,2 kg/j
213,5 kg/j
Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)
D1.1.11 - koeldeksysteem (150% BWL2010.12 1256 NH₃ 0,17 koeloppervlak) (Varkens; fokzeugen, inclusief biggen tot 25 kg; biggenopfok (gespeende biggen))
RuEZxU3cDmXc (05 december 2023)
531,2 kg/j
Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)
Uittreedhoogte 4,3 m Uittreeddiameter 0,4 m Temperatuur 11,85 °C Emissie Uittreedrichting Verticaal Uittreedsnelheid 5,0 m/s BWL-code
-
Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)
D1.2.100 - overige huisvestingssystemen Overig 64 (Varkens; fokzeugen, inclusief biggen tot 25 kg; kraamzeugen (incl. biggen tot spenen))
Naam Stal 5 achter Locatie X:224986,99 Y:437103,18 Wijze van ventilatie Geforceerd Temporele variatie Dierverblijven
NH₃ 8,3
D1.1.11 - koeldeksysteem (150% BWL2010.12 1248 NH₃ 0,17 koeloppervlak) (Varkens; fokzeugen, inclusief biggen tot 25 kg; biggenopfok (gespeende biggen))
Naam Stal 5 voor Locatie X:224932,75 Y:437065,95 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven
BWL-code
531,2 kg/j
Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)
D1.2.100 - overige huisvestingssystemen Overig 64 (Varkens; fokzeugen, inclusief biggen tot 25 kg; kraamzeugen (incl. biggen tot spenen))
Diersoort RAV-code - Omschrijving
NH₃
-
213,5 kg/j
14/18
Projectberekening
8
Landbouw | Stalemissies
Naam Stal 1 Locatie X:225040,37 Y:437074,09 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven Diersoort RAV-code - Omschrijving
9
Uittreedhoogte Warmteinhoud
7,1 m 0,000 MW
BWL-code
NH₃
1.337,7 kg/j
Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)
D1.3.6 - biologisch luchtwassysteem BWL2006.02 813 70% emissiereductie (bij individuele en groepshuisvesting) (Varkens; fokzeugen, inclusief biggen tot 25 kg; guste en dragende zeugen) D3.2.8 - gedeeltelijk roostervloer; BWL2006.02 312 biologisch luchtwassysteem 70% emissiereductie (Varkens; vleesvarkens, opfokberen van circa 25 kg tot 7 maanden, opfokzeugen van circa 25 kg tot eerste dekking )
Landbouw | Stalemissies
NH₃ 1,3
-
1.056,9 kg/j
NH₃ 0,9
-
280,8 kg/j
Naam Stal 2 Uittreedhoogte 5,0 m Locatie X:224999 Y:437063 Uittreeddiameter 0,4 m Wijze van ventilatie Geforceerd Temperatuur 11,85 °C Temporele variatie Dierverblijven Emissie Uittreedrichting Verticaal Uittreedsnelheid 2,1 m/s
NH₃
D1.3.100 - overige huisvestingssystemen, Overig 174 groepshuisvesting (Varkens; fokzeugen, inclusief biggen tot 25 kg; guste en dragende zeugen) D2.100 - overige huisvestingssystemen Overig 1 (Varkens; dekberen, 7 maanden en ouder)
NH₃ 4,2
-
730,8 kg/j
NH₃ 5,5
-
5,5 kg/j
Diersoort RAV-code - Omschrijving
10
Landbouw | Stalemissies
Naam Stal 2a Locatie X:224974,64 Y:437054,4 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven Diersoort RAV-code - Omschrijving
BWLcode
Uittreedhoogte Warmteinhoud
Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)
7,3 m 0,000 MW
BWL-code
NH₃
208,0 kg/j
Aantal Stof Emissiefactor Reductie Emissie dieren (kg/dier/j)
D1.2.17.4 - gecombineerd BWL2010.02 160 luchtwassysteem 85% emissiereductie met watergordijn en biologische wasser (Varkens; fokzeugen, inclusief biggen tot 25 kg; kraamzeugen (incl. biggen tot spenen))
RuEZxU3cDmXc (05 december 2023)
736,3 kg/j
NH₃ 1,3
-
208,0 kg/j
15/18
Projectberekening
11
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 12
Wegverkeer | Weg
Naam Locatie Lengte Wegtype Rijrichting Tunnelfactor Type hoogteligging Weghoogte t.o.v. maaiveld Verkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 13
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Max. snelheid
Licht verkeer X:224740,09 Y:436913,99 351,39 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Stageklasse
Trekker Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, 1 SCR: ja
Brandstofverbruik
4336 l/j
Trekker Stage-I, <= 2001, <= 56 kW, diesel, SCR: nee 260 l/j 2 14
Anders... | Anders...
Naam Aggregaat Uittreedhoogte Locatie X:224911,17 Warmteinhoud Y:437028,54 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
RuEZxU3cDmXc (05 december 2023)
-
-
0,0 m 0,000 MW
0,0 % 5,0 % 5,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
-
1,4 kg/j 0,4 kg/j 35,3 g/j
In file
0,0 /jaar 125,0 /jaar 682,0 /jaar 0,0 /jaar
Max. snelheid
Mobiele werktuigen X:224964,29 Y:437050,55 2,23 ha
Links Rechts NOₓ - NO₂ - NH₃
Aantal voertuigbewegingen
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Mobiele werktuigen | Landbouw
Naam Locatie Oppervlakte Naam
Zwaar/middelzwaar verkeer X:224657,03 Y:436907,56 519,31 m Buitenweg Beide richtingen 1 Normaal 0m
-
Aantal voertuigbewegingen
0,4 kg/j 89,1 g/j 40,7 g/j
In file
6.050,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar
5,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
NOₓ NH₃
152,6 kg/j 1,0 kg/j
Draaiuren AdBlue verbruik
Stof Emissie
400 u/j 1 l/j
NOₓ
40 u/j
NH₃ NOₓ
144,6 kg/j 1,0 kg/j 8,0 kg/j
NH₃
2,0 g/j
NOₓ NH₃
0,5 kg/j 0,0 kg/j
16/18
Projectberekening
15
Anders... | Anders...
Naam Stationaire Uittreedhoogte voertuigen Warmteinhoud Locatie X:224961,73 Spreiding Y:437047,62 Oppervlakte 1,66 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie 16
Landbouw | Vuurhaarden, overig
Naam cv Uittreedhoogte Locatie X:224933,37 Warmteinhoud Y:436999,07 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Verwarming van Ruimten (Zonder Seizoenscorrectie) 17
Landbouw | Vuurhaarden, overig
Naam CV Uittreedhoogte Locatie X:224923,16 Warmteinhoud Y:437037,77 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Verwarming van Ruimten (Zonder Seizoenscorrectie) 18
Landbouw | Vuurhaarden, overig
Naam CV Uittreedhoogte Locatie X:224920,49 Warmteinhoud Y:437039,78 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Verwarming van Ruimten (Zonder Seizoenscorrectie) 19
Landbouw | Vuurhaarden, overig
Naam CV Uittreedhoogte Locatie X:224911,48 Warmteinhoud Y:437052,79 Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Verwarming van Ruimten (Zonder Seizoenscorrectie) 20
Landbouw | Mestopslag
Naam mestbassin Uittreedhoogte Locatie X:225040 Y:437074 Warmteinhoud Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Dierverblijven
RuEZxU3cDmXc (05 december 2023)
0,0 m 0,000 MW 0m
NOₓ NH₃
22,0 kg/j 0,2 kg/j
6,0 m 0,000 MW
NOₓ
2,1 kg/j
3,6 m 0,000 MW
NOₓ
2,1 kg/j
3,6 m 0,000 MW
NOₓ
2,1 kg/j
2,0 m 0,000 MW
NOₓ
2,1 kg/j
7,1 m 0,000 MW
NH₃
149,7 kg/j
17/18
Projectberekening
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2023.0.1_20231106_3125d8b3c1 Database versie 2023.0.1_3125d8b3c1_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://www.aerius.nl/
RuEZxU3cDmXc (05 december 2023)
18/18
BIJLAGE 3
DEFINITIEF BESLUIT NBW
BIJLAGE 3A
KENNISGEVING NBW GELDERLAND
Kennisgeving
Provincie Gelderland Natuurbeschermingswet 1998 locatie Rabelingstraat 10 te Silvolde Gedeputeerde Staten van Gelderland delen mee dat zij besloten hebben een vergunning ingevolge de Natuurbeschermingswet 1998 te verlenen voor het veranderen van een veehouderij aan Rabelingstraat 10, 7064 KG Silvolde. Tegen het voornemen zijn geen zienswijzen ingebracht. Het besluit is ten opzichte van het ontwerpbesluit niet gewijzigd. Mogelijkheid van inzien Het besluit en de bijbehorende stukken liggen van 10 juni 2014 tot 22 juli 2014 ter inzage bij de receptiebalie in het Huis der Provincie, Markt 11 te Arnhem tijdens de gebruikelijke openingsuren, of kunnen worden ingezien via de provinciale website (www.gelderland.nl > actueel > bekendmakingen). Rechtsmiddelen Belanghebbenden kunnen beroep instellen tegen het besluit vóór 22 juli 2014. Meer informatie hierover is vermeld aan het slot van het besluit zelf. Wilt u meer weten? Bel het Provincieloket, telefoonnummer (026) 359 99 99. Arnhem, 3 juni 2014 - zaaknummer 2013-018256 Gedeputeerde Staten van Gelderland
BIJLAGE 4
V STACKS
Bijlage 4, V-stacks vergunning berekening:
Bijlage 5: Gegevens cumulatieve geurberekening + V-stacks gebied:
Invoervelden en resultaatberekening V-Stack gebied:
BIJLAGE 5
WATERPARAGRAAF JULI 2024
Waterparagraaf Datum: 04-07-2023
1
Inleiding
Aan de Rabelingstraat 10 in het buitengebied van Silvolde is een zeugenhouderij met paardenhouderij gevestigd. De eigenaar van bedrijf (hierna initiatiefnemer) heeft de wens om zijn bedrijf in oppervlakte voor zijn dieren te vergroten vanwege welzijn van de varkens.
2
Doel
Deze watertoets is opgesteld om de belangen van het watersysteem in de planvorming te borgen en invulling te geven aan een duurzame waterhuishouding. Inrichting huidige situatie
3
Beschrijving plangebied
Het plangebied bestaat uit de gronden aan de Rabelingstraat 10 te Silvolde. De bebouwing in het plangebied bestaat uit bedrijfsbebouwing ten behoeve van een varkenshouderij. Het plangebied is 34.857 m2 groot. De totale verharding van het plangebied betreft 11.898 m2. Er is geen half-openverharding aanwezig. Op bijgevoegde luchtfoto is de bestaande situatie van het plangebied weergegeven.
Huidige situatie plangebied
4
Beschrijving nieuwe situatie
In de nieuwe situatie neemt het verhard oppervlak toe. De stallen worden vernieuwd en de kraamstallen vergroot. Het aantal varkens dat wordt gehouden blijft echter wel gelijk. De totale verharding in de nieuwe situatie 19.835 m2. Een toename van 7937 m2 aan oppervlakteverharding. De investering maakt het bedrijf op dierenwelzijn duurzamer en geeft een reductie in milieubelasting op de omgeving. De hygiëne kan in de nieuwe situatie beter worden geborgd op het bedrijf. Doordat diergroepen beter uit elkaar gehouden kunnen worden en de looplijnen hiermee ook. Daarnaast komt er een mestbassin naast de stallen, waardoor de mestwagens niet bij alle stallen mest hoeven te halen, wat een groot risico voor insleep van ziekten is. Ter compensatie van de uitbreiding in m2 bebouwing wordt uitvoering gegeven aan een landschappelijk inpassingsplan. Onderstaande afbeelding geeft weer hoe dit er uit komt te zien.
Landschappelijke inpassing nieuwe situatie plangebied *Op de landschappelijke inpassing is de wadi niet in ware grootte en vorm aangegeven – dit plan gaat puur in op de extra aaplant. **Op de technische tekening bij de HWA berekening is dit wel juist weergegeven. .
2
5
Relevant beleid
5.1
Waterbeheerprogramma
Vanuit het leidend principe ‘Water en mens in hun element’ draagt het waterschap bij aan ruimtelijke kwaliteit en een duurzame leefomgeving. De zorg voor waterveiligheid, schoon water en voldoende water vraagt structureel aandacht en is continu in beweging. Dat doen we door het (grond)waterpeil te beheren, rioolwater te zuiveren en te zorgen voor schoon water in beken, sloten en rivieren en te zorgen voor stevige dijken. Als belangrijkste speerpunt voor de periode 2022-2027 zien ze de opgave om ons gebied veerkrachtiger te maken tegen klimaatverandering. Hiervoor werken ze toe naar een andere balans van vasthouden-bergen-afvoeren (voorraadbeheer), rekening houdend met de meest recente inzichten over de snelheid van klimaatverandering. In het waterbeheerprogramma 2022-2027 hebben ze de doelen en werkzaamheden weergegeven in vier thema’s. 1. Klimaatrobuust gebied Het doel is het beheer, het onderhoud en de inrichting van het regionaal watersysteem zodanig te invullen, dat jaarrond een optimale balans tussen te nat en te droog wordt bereikt en tegelijkertijd inwoners, bedrijven en medeoverheden voldoende weerbaar zijn tegen de onvermijdelijke gevolgen van extreem weer. 2. Veilig gebied Ze zorgen voor veilige dijken, nu en in de toekomst. De ambitie is dat in 2050 de keringen voldoen aan de nieuwe normen voor waterveiligheid, en dat ze daarbij wendbaar inspelen op ontwikkelingen.
Ze voeren beheer op een duurzame wijze uit en werken aan behoud en verhoging van de biodiversiteit van de dijken. 3. Circulaire Economie en Energietransitie Zij willen in het uitvoeren van de primaire taak zoveel mogelijk bijdragen aan het beperken van klimaatverandering. Daarbij willen ze in 2050 onderdeel zijn van een 100% circulaire economie waarin ze taken klimaatneutraal uitvoeren. 4. Gezonde leefomgeving Als waterschap zorgen ze voor een schoon en gezond watersysteem voor de mensen en de natuur in het gebied. Zij streven ernaar dat het water in onze leefomgeving geschikt is voor verschillende maatschappelijke functies en dat het geen risico’s oplevert voor de volksgezondheid. Het doel is een oppervlaktewatersysteem te bereiken dat optimaal is voor ecologisch functioneren en biodiversiteit en natuurwaarden daarbinnen en -buiten bevordert. De samenhang van de wateropgaven met andere opgaven in het gebied vraagt om nauwe samenwerking met partners zoals gemeenten en provincies, inwoners en bedrijven. Om de waterbelangen bij ruimtelijke ontwikkelingen tijdig en goed in beeld te krijgen en mee te kunnen wegen, gebruiken ze de (digitale) watertoets. Voor het plan is de digitale watertoets ingevuld. Het resultaat van de digitale watertoets is weergegeven in de bijlage bij dit document.
Uit de watertoets blijkt dat er geen (beschermingszones van) beschermde watergangen of waterkeringen in het plangebied liggen.
3
Uitgangspunten Waterschap: T=100+10% bui van 111 mm in 48 uur na aftrek van afvoer via oppervlaktewater en berging dak/straat, is de basisopgave voor benodigde compensatie. Dit betekent dat zij in hun visie 80 mm berging per m2 verharding hebben opgenomen.
5.2
Gemeente Oude IJsselstreek GRP en WRP
In het Gemeentelijke Rioleringsplan (GRP) en aansluitend Water RioleringsPlan (WRP) van de gemeente Oude IJsselstreek staat beschreven hoe de gemeente haar zorgtaken voor afval-, hemel- en grondwater uitvoert. De watertaken van de gemeente bestaan uit het inzamelen en afvoeren of verwerken van stedelijk afvalwater en hemelwater. Zij houden rekening met klimaatveranderingen door hierop te anticiperen. Dit wordt gedaan door het ontwikkelen van een klimaatadaptatiestrategie, waar ze zoveel mogelijk aansluiten bij het regionale uitvoeringsprogramma Zoetwater voor de Hoge Zandgronden in Oost-Nederland Burgers en bedrijven hebben op grond van de Waterwet (artikel 3.5) een eigen verantwoordelijkheid voor het hemelwater dat op eigen terrein valt, de gemeente voor het hemelwater op openbaar gebied. Bij nieuwbouw verwerkt de particulier als het redelijkerwijs mogelijk is het hemelwater op eigen perceel. Als dat niet kan, levert hij het gescheiden van vuilwater aan op de perceelsgrens. De gemeente heeft een verplichting om zich in te spannen om afvloeiend hemelwater in te nemen en te verwerken, zolang een perceeleigenaar redelijkerwijs niet zelf het hemelwater kan verwerken. Ze voldoen aan deze inspanningsverplichting, door aan particulieren een voorziening aan te bieden om het hemelwater in te lozen.
Welke voorziening dit is, maakt voor de zorg- plicht niet uit, hoewel ze een voorkeur hebben voor gescheiden rioleren. De gemeente zal per geval beoordelen welke voorziening past bij de situatie. Klimaatadaptatie wordt steeds belangrijker. Verwacht wordt dat er steeds vaker hevige regenbuien zullen voorkomen, waarbij het hemelwater niet door de riolering kan worden verwerkt en tijdelijk op straat zal blijven staan. Dit water zal naar het laagste punt stromen en op deze locatie zal voldoende ruimte moeten zijn om het water te bergen zonder schade voor de omgeving. In de wet milieubeheer (Wm artikel 10.29a) is de voorkeursvolgorde voor de omgang met afvalwater (waaronder ook hemelwater valt) vastgelegd en deze hanteert de gemeente ook in overleg met waterschap Rijn en IJssel. -
ontstaan afvalwater voorkomen of beperken, verontreiniging van afvalwater voorkomen of beperken;
-
afvalwaterstromen scheiden tenzij huishoudelijk of vergelijkbaar afvalwater afvoer naar en behandelen in RWZI
-
Ander afvalwater →(her)gebruik in retentie/lokale behandeling lokaal terug brengen in milieu, afvoer naar en behandelen in RWZI
Voor nieuwbouw binnen nieuwe bestemmingsplannen moet altijd een waterparagraaf opgesteld worden, op basis van het programma van eisen met randvoorwaarden en ontwerpgrondslagen voor het waterhuishoudkundige systeem. Met het waterschap maakt de gemeenteafspraken over de waterhuishouding in nieuwe gebieden en de aanleg van waterberging. Er wordt daarbij 10% van het bruto-oppervlak beschikbaar gehouden voor water. Hemelwater moet altijd gescheiden van het overig afvalwater worden aangeleverd aan de perceelgrens. Op drukriolering mag alleen huishoudelijk afvalwater worden geloosd, daar is het systeem op ontworpen.
4
Door de gemeente is aangegeven dat het hemelwater op eigen terrein verwerkt dient te worden en dat uitgegaan dient te worden van een infiltratievoorziening met een berging van 10 mm per m2 verharding. De benodigde waterbergingscompensatie wordt als volgt berekend: Aantal m3 berging = 10 mm × oppervlak (m2) verharding.
6
Geohydrologische gesteldheid
Om de (geo-)hydrologische gesteldheid van het plangebied in beeld te krijgen, zijn de volgende gegevensbronnen geraadpleegd: • •
Maaiveldhoogtes op basis van het AHN4; DINO-loket BRO Grondwaterspiegeldiepte 2023-02;
17,11 m +NAP
16,51 m +NAP
Uitsnede Kaart AHN4
5
Uitsnede kaart BRO Grondwaterspiegeldiepte 2023-02 Op basis van deze gegevens kunnen de volgende conclusies worden getrokken: • • •
Het maaiveld verloopt globaal van 17,11 m +NAP naar 16,51 m +NAP. Het maaiveldverloop op basis van het AHN4 is weergegeven. Het wegpeil is gelegen op 15,91 m +NAP. De GHG gelegen op een diepte van circa -0,87 m-mv.
In de nabije omgeving van het plangebied is langdurige grondwatermonitoring bekend. Hier is de GHG gelegen op een diepte van -1,36 m-mv. Voor de hemelwaterberekening gaan we uit van de hoogst gelegen GHG. In dit geval 0,87 m-mv.
7
Klimaatadaptatie, hemelwater, afvalwater, grondwater en
waterveiligheid In de huidige situatie bevindt zich in het plangebied een varkenshouderij. De varkenshouderij ontvangt een uitbreiding in verhard oppervlak. Hierdoor neemt de verharding in het plangebied toe.
Klimaatadaptatie Infiltratie hemelwater Hemelwater wordt eerst geïnfiltreerd in de bodem. Er is op het erf 15.022 m2 onverhard oppervlak (groen) aanwezig waar het hemelwater rechtstreeks kan infiltreren. Uitgaande van een bergingseis van 20 mm. Kan op het erf zelf Daarmee kan er circa 300,44 m3 in basis al worden opgevangen. Aan de noordzijde van het erf zijn de gronden hoger gelegen dan aan de zuidzijde van het erf. Aan de zuidzijde van het erf wordt om de rest van het hemelwater op te kunnen vangen (voornamelijk
6
bij hevige buien) ene wadi aangelegd. De wadi zorgt ervoor dat het overige hemelwater geleidelijk kan wegzakken in de grond. Bij noodgevallen (overloop van de wadi) wordt het water vanuit de wadi verder naar de oostkant van het erf geleid. Dit verloop via een verbindingszone naar een al natuurlijk laaggelegen deel van het landschap. Wadi In het plangebied wordt een wadi aangelegd. De wadi wordt bewust op een van de laagste punten in het plangebied aangelegd, te noemen 16,51 m +NAP. De wadi heeft een oppervlakte van 560 m2, een talud met Deze beplanting wordt op het laagst gelegen deel van het plangebied aangelegd. Hierdoor kan hemelwater maar ook bufferwater vanuit de wadi extra worden opgenomen in de bodem. Onderstaande afbeelding geeft omlijnd het beplantingsvak weer dat ‘achter’ de wadi wordt gerealiseerd. Dit vak is niet meegenomen in de HWA-berekening. Maar biedt in praktijk wel extra bufferruimte.
Landschappelijke inpassing
verbindingszone Wadi
Watergang waterschap
Uitsnede hoogtekaart (Bron: AHN) De ingetekende wadi ligt buiten de beschermingszone van de (kleine) watergang van het waterschap. Er wordt geen verbinding tussen de wadi en de watergang gerealiseerd. In de beschermingszone van de watergang vinden geen werkzaamheden plaats of dan wel landschappelijke inpassing. Het hemelwater van de wadi, kan via de verbindingszone naar de landschappelijke inpassing worden begeleid. Dit gebeurt via de al natuurlijk aanwezige laag gelegen zone. Dit is een plus bovenop de infiltratie van hemelwater op het onverhard oppervlak. Het vak met landschappelijke inpassing maakt onderdeel uit van het erf.
7
Hemelwater Voor de opvang van hemelwater is een berekening uitgevoerd. Deze ziet er als volgt uit:
wadi
bassin
loods
kraamstal
8
Afvalwaterketen Er wordt aangesloten op de bestaande uitlegger voor afvalwater. De capaciteit hiervan is voldoende om het afvalwater op te vangen. Grondwater De GHG ligt op -0.87 m-mv op het laagste punt waar de wadi wordt gerealiseerd. De wadi wordt maximaal 70 cm diep. Dit betekent dat het huidige maaiveld voldoende hoog ligt om ontwatering binnen het plangebied te hebben. Het advies is om het vloerpeil van de bebouwing ieder geval minimaal 30 cm boven straatpeil te realiseren. Ook is het Daarnaast mag er als gevolg van de ontwikkeling geen negatieve effecten op de omgeving ontstaan. Door het realiseren van de wadi wordt de toename van afstromend hemelwater afkomstig van nieuw verhard oppervlak volledig gecompenseerd. Vanuit de wadi kan het hemelwater infiltreren in de bodem. Hiermee wordt het grondwater aangevuld. Waterveiligheid/overstromingsrisicoparagraaf Het plan ligt niet in een overstroombaar gebied. Bij kortdurende en langdurige hevige neerslag T=100 + 10% is de afvoercapaciteit van het watersysteem in de omgeving voldoende. Er blijft geen noemenswaardige hoeveelheid water op maaiveld staan. Wat dat betreft is de locatie geschikt om te bouwen. Onder overstroombaar gebied worden gebieden verstaan die normaal niet onder water staan, maar kunnen overstromen (tijdelijk onder water staan).
Het gaat zowel om uiterwaarden die frequent onder water staan (buitendijks) als om beschermde gebieden achter de dijk (binnendijks). Het plan ligt niet binnen de beschermingszone van een primaire waterkering. De wadi die wordt aangelegd blijft ook buiten de kleine watergang die in verbinding staat met de watergang van het waterschap.
Bui 1 x per 100 jaar, korte bui
Bui 1 x per 1000 jaar, korte bui
De kaart laat zien waar een korte extreem hevige bui leidt tot grote plassen water op straat, in tuinen en op het land. Hoe donkerder de blauwe kleur, hoe dieper de plas. Het zijn klimaatbuien voor 2050. De korte bui 1x per 1000 jaar laat zien dat aan de zuidzijde een kans is dat er water blijft staan. Dit is verklaarbaar aangezien dit deel van het plangebied lager is gelegen. De wadi wordt hier aangelegd. Het water kan hier naartoe worden geleid.
9
Bui 1 x per 100 jaar, lange bui
Bui 1 x per 1000 jaar, lange bui
De kaart laat zien waar een lange extreemhevige bui leidt tot grote plassen water op straat, in tuinen en op het land. Hoe donkerder de blauwe kleur, hoe dieper de plas. Voor de lange bui heeft de locatie geen risico. Er wordt een wadi aangelegd. Het water kan hier naartoe worden geleid.
10