CConstaterende datOost Gelre
Koppel je AI →
Document · PDF

integraal huisvestingsplan onderwijs oost gelre

Gemeenteraad 7 mei 2024, gemeente Oost GelreBij agendapunt: Integraal Huisvestingsplan Onderwijshuisvesting 202421.201 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 3

[Tekst]

Basischool Het Gele Park heeft 345 leerlingen en is licht groeiend. Er is echter momenteel geen ruimte voor groei, doordat andere gebruikers ook groeien. Dit vraagt op termijn mogeljk om uitbreiding op een andere locatie. De school is gevestigd in een nieuw gebouw uit 2021 met een open concept. Het gebouw verkeert in nieuwstaat.

Huisvestingsscenario ─── Doorexploiteren. Bij groei (en dreigend ruimtetekort) onderzoeken de samenwerkende scholen de beste oplossing binnen de gestelde kaders (op de kavel is geen uitbreiding mogelijk).

2220067/20231124FvW02 | www.icsadviseurs.nl

36/59 36/61

Het Gele Park Speciaal Basisonderwijs Lichtenvoorde • Paraat Scholen HGP Speciaal Basisonderwijs maakt deel uit van IEKC Het Gele Park. Het Gele Park is een centrum met alle voorzieningen voor kinderen van 0 -13 jaar. In het centrum is basisonderwijs, speciaal basisonderwijs, speciaal onderwijs, opvang en zorg gezamenlijk gevestigd onder één dak en samenwerkend.

[Tekst]

HGP Speciaal Basisonderwijs heeft momenteel 70 leerlingen. De school is gevestigd in een nieuw gebouw uit 2021 met een open concept. Het gebouw verkeert in nieuwstaat.

Huisvestingsscenario ─── Doorexploiteren.

2220067/20231124FvW02 | www.icsadviseurs.nl

337/59 37/61

SO De Hamalandschool Lichtenvoorde • De Onderwijsspecialisten De Hamalandschool is een school voor speciaal onderwijs. De school heeft momenteel 22 leerlingen maar is groeiend richting de 40 leerlingen. Er is echter geen ruimte voor groei. Dit vraagt op termijn mogeljk om uitbreiding (van een andere gebruiker) op een andere locatie.

[Tekst]

De Hamalandschool maakt deel uit van IEKC Het Gele Park. Het Gele Park is een centrum met alle voorzieningen voor kinderen van 0 -13 jaar. In het centrum is basisonderwijs, speciaal basisonderwijs, speciaal onderwijs, opvang en zorg gezamenlijk gevestigd onder één dak en samenwerkend.

Huisvestingsscenario ─── Onderzoek: uitbreiding met dislocatie door gebruiker IKEC.

2220067/20231124FvW02 | www.icsadviseurs.nl

38/59 38/61

Basisschool Sint Jorisschool Lichtenvoorde • Paraat Scholen De Sint Jorisschool is een school met 280 leerlingen in Lichtenvoorde. De school heeft een stabiel leerlingenaantal met op termijn een lichte groei.

[Tekst]

De school is gevestigd in een schoolgebouw uit 2006. De school heeft de wens om zich om te vormen tot een IKC en het gebouw aan te passen naar het huidige meer open onderwijsconcept. Dit is echter niet mogelijk door de gebouwstructuur. Er zijn plannen om op termijn woningbouw in de omgeving te realiseren, dit kan zorgen voor extra vraag in de toekomst, waardoor mogelijk uitbreiding noodzakelijk is. De Sint Jorisschool werkt samen met HumanKind voor het aanbieden van buitenschoolse opvang.

Huisvestingsscenario ─── Doorexploiteren (Vroegtijdige uitbreiding bij woningbouw).

2220067/20231124FvW02 | www.icsadviseurs.nl

39/59 39/61

Basisschool Frans ten Bosch Lichtenvoorde • Paraat Scholen Basisschool Frans ten Bosch is een basisschool in Lichtenvoorde. De school heeft momenteel 223 leerlingen en is groeiende na enkele jaren van krimp.

[Tekst]

Het schoolgebouw is sterk verouderd en voldoet kwalitatief niet meer, onder andere de duurzaamheid en het binnenklimaat zijn slecht. Daarnaast zijn er hoge onderhoudskosten te verwachten. Het gebouw biedt voldoende ruimte voor het onderwijs, echter door het gebruik van de ruimte door kinderopvang is er een ruimtetekort. Momenteel is er tijdelijke huisvesting naast de school geplaatst. De basisschool werkt samen met KOSMO voor het aanbieden van kinderopvang en buitenschoolse opvang.

Huisvestingsscenario ─── Onderzoek: mogelijke inpassing in gebouw Marianum, levensduurverlengend renoveren of nieuwbouw.

2220067/20231124FvW02 | www.icsadviseurs.nl

40/59 40/61

Basisschool De Leeuw Lichtenvoorde • Paraat Scholen De Leeuw is een basisschool in Lichtenvoorde. Na een daling van het aantal leerlingen in de afgelopen jaren is er momenteel sprake van een stabilisering en groei op termijn. De school heeft momenteel 115 leerlingen.

[Tekst]

De school is gevestigd in een gebouw welke stamt uit 1985. De school heeft daarnaast de wens om zich op termijn om te vormen tot een IKC waarneer hier voldoende vraag naar is. Stichting de Achthoek werkt samen met Stichting de Achthoek voor het aanbieden van buitenschoolseopvang en een peuterspeelzaal.

Huisvestingsscenario ─── Doorexploiteren.

2220067/20231124FvW02 | www.icsadviseurs.nl

41/59 41/61

5.6.2 Scenario’s voortgezet onderwijs

Scenario’s Voortgezet onderwijs

2220067/20231124FvW02 | www.icsadviseurs.nl

42/61

Scholengemeenschap Harreveld Harreveld • Aloysius Stichting Scholengemeenschap Harreveld is een school voor Voortgezet Speciaal Onderwijs. De school verzorgt onderwijs voor onder andere jongeren in jeugdzorg. De Gemeente Oost Gelre en Scholengroep Harreveld volgen een separaat traject om tot adequate huisvesting te komen.

[Tekst]

Huisvestingsscenario ─── Krediet voor nieuwbouw verstrekt.

2220067/20231124FvW02 | www.icsadviseurs.nl

43/59 43/61

VSO Het Bariet Lichtenvoorde • De Onderwijsspecialisten Het Bariet is een school voor voortgezet speciaal onderwijs in Lichtenvoorde. Door het type onderwijs is het aantal leerlingen moelijk te prognosticeren. In overleg met het schoolbestuur is de prognose vastgesteld op 110 leerlingen voor de komende jaren.

[Tekst]

Het Bariet deelt het in 2016 gerenoveerde gebouw met het Marianum. Daarin wordt onder één dak samengewerkt met het Marianum vanuit een gezamelijke visie. Beide partijen hebben een eigen ingang en een eigen gedeelte in het gebouw maar zijn intern ook verbonden en delen ruimtes. Daarin is een maatwerkafspraak gemaakt waarmee jaarlijks de af te nemen hoeveelheid ruimte kan worden vastgesteld.

Huisvestingsscenario ─── Doorexploiteren

2220067/20231124FvW02 | www.icsadviseurs.nl

44/59 44/61

Marianum Scholengemeenschap Lichtenvoorde Marianum Lichtenvoorde

[Tekst]

Marianum is een brede scholengemeenschap voor vmbo, havo en vwo in Groenlo en Lichtenvoorde. Leerlingen kunnen op beide locaties instromen. Vanaf leerjaar 3 volgen zij in Lichtenvoorde vmbo onderwijs en havo of vwo in Groenlo. De school heeft momenteel 580 leerlingen en maakt een daling door in het leerlingenaantal. Vanaf 2028 is een stabilisatie zichtbaar in het aantal leerlingen. De gebouwen stammen uit 1956 en 1995. De gebouwen zijn gerenoveerd in 2016. Marianum heeft op beide vestigingen een enorme leegstand die zij niet zelfstandig financieel kan dragen. De leegstand kan een oplossing zijn voor tijdelijke huisvesting van basisscholen of zelfs permanente huisvesting van een basisschool. Deze leegstand is gedeeltelijk ingevuld door medegebruikers, echter is momenteel nog steeds sprake van een aanzienlijke leegstand van 41%. De leegstand loopt de komende jaren door de daling in het leerlingenaantal verder op. Hiervoor dient een oplossing te worden gevonden. Een mogelijke oplossing is het inpassen van de Frans ten Boschschool, hier dient nog nader onderzoek naar te worden gedaan. Doorexploiteren is financieel geen optie als er geen partner te vinden is. In dat geval moet een van de twee gebouwen in Lichtenvoorde worden afgestoten.

Huisvestingsscenario ─── Onderzoek: oplossing normatieve leegstand.

2220067/20231124FvW02 | www.icsadviseurs.nl

45/59 45/61

Marianum Scholengemeenschap Groenlo Marianum Groenlo

[Tekst]

Marianum is een brede scholengemeenschap voor vmbo, havo en vwo in Groenlo en Lichtenvoorde . Leerlingen kunnen op beide locaties instromen. Vanaf leerjaar 3 volgen zij in Lichtenvoorde vmbo onderwijs en havo of vwo in Groenlo. De school heeft momenteel 952 leerlingen en maakt een daling door in het leerlingenaantal. Vanaf 2029 stabiliseert het leerlingenaantal. Het gebouw stamt uit 1959 en is nadien uitgebreid en gerenoveerd, voor het laatst in 2017. Marianum heeft op beide vestigingen een enorme leegstand die zij niet zelfstandig financieel kan dragen. De leegstand kan een oplossing zijn voor tijdelijke huisvesting van basisscholen of zelfs permanente huisvesting van een basisschool. Het gebouw heeft een oppervlakte van 10.366 m2 waarvan ruim 1500 m2 de kelders en de megebruiker de bibliotheek betreft. Daardoor resteert er er capaciteit voor onderwijs van 8.799 m2 voor onderwijs. Hiervan staat circa 2000 m2 normatief leeg. De leegstand loopt echter de komende jaren enigszins op, vanaf circa 2027 vindt er een stabilisatie en lichte groei plaats.

Huisvestingsscenario ─── Onderzoek: oplossing normatieve leegstand.

2220067/20231124FvW02 | www.icsadviseurs.nl

46/59 46/61

6. Bewegingsonderwijs

Bewegingsonderwijs

2220067/20231124FvW02 | www.icsadviseurs.nl

47/61

Schoolbesturen en gemeente zijn samen verantwoordelijk voor voldoende kwalitatief bewegingsonderwijs. Ieder heeft een eigen rol en onderlinge afstemming is essentieel. Het schoolbestuur is verantwoordelijk voor de invulling van de lessen bewegingsonderwijs: voor de inhoud, de kwaliteit en het (bevoegde) personeel. De gemeente ontvangt middelen van de Rijksoverheid en is op grond van de onderwijswetten de Wet primair onderwijs, Wet voortgezet onderwijs en de Wet op de expertisecentra verantwoordelijk voor voldoende en adequate onderwijshuisvesting: de accommodaties voor bewegingsonderwijs zijn hier onderdeel van.

Voor het bewegingsonderwijs zijn in de gemeente Oost Gelre 10 accommodaties beschikbaar en twee locaties die tot Marianum behoren. De accommodaties variëren in verschijningsvorm; van een dorpshuis met gymzaal tot een sporthal en beweegbox. Binnen de gemeente Oost Gelre is voldoende capaciteit om het bewegingsonderwijs te faciliteren binnen de bestaande accommodaties.

Binnen het IHP worden vraag naar en aanbod van binnensportaccommodaties voor het bewegingsonderwijs onderzocht. Daarbij zijn de volgende uitgangspunten gehanteerd: ▪

▪ ▪

▪

Voor het Primair Onderwijs wordt de klokuurbehoefte (vraag) berekend aan de hand van de verordening. Kortweg betekent dit dat een school 2 lesuren per groep onder begeleiding van een bevoegde leerkracht aan bewegingsonderwijs vraagt. Voor het Voortgezet Onderwijs wordt de klokuurbehoefte (vraag) berekend aan de hand van de landelijke richtlijnen voor het LO-curriculum. Het aanbod (de theoretisch beschikbare capaciteit van de bestaande binnensportaccommodaties) bedraagt 26 klokuren per week voor het Primair Onderwijs en 40 klokuren per week voor het Voortgezet Onderwijs. Beide aantallen gelden per zaaldeel. Bijvoorbeeld, in een gymzaal (1 zaaldeel) kan dus hooguit 26 klokuren bewegingsonderwijs worden gegeven voor het primair onderwijs, in een sporthal (3 zaaldelen) telt dit op tot 78 uur. De verordening4 spreekt ook van zogenaamde normafstanden; de afstand waarbinnen een accommodatie voor bewegingsonderwijs beschikbaar moet zijn voor een school. De normafstanden, zoals weergegeven in de onderwijswetgeving en onderstaande tabellen, zijn berekend op basis van de rekenregels in de verordening. De normafstand betreft de afstand van school tot een binnensportaccommodatie, gemeten langs de kortste voor de leerling voldoende begaanbare en veilige weg.

4 Verordening voorzieningen huisvesting onderwijs, Gemeente Oost Gelre (1-1-2015 t/m heden),

bijlage 1, deel B, artikel B.1

2220067/20231124FvW02 | www.icsadviseurs.nl

48/61

Marianum maakt tijdelijk gebruik van Den Elshof. Op locatie Marianum (Barkenkamp) wordt een nieuwe sporthal voorzien.

2220067/20231124FvW02 | www.icsadviseurs.nl

49/61 49/61

6.1 Totale capaciteit

6.2 Bezetting per accommodatie

In totaal is er voor 598 klokuren per week aan binnensportcapaciteit beschikbaar, verdeeld over de 10 accommodaties. Op basis van de leerlingenprognoses is in 2022 behoefte circa 95 klokuren bewegingsonderwijs. Deze behoefte groeit gestaag naar circa 105 klokuren in 2037. Over het geheel bezien is er een forse restcapaciteit van ruim 500 klokuren binnen de planhorizon van dit IHP. De restcapaciteit buiten schooluren wordt door verenigingen benut.

6.2.1 Primair onderwijs

Analyse capaciteit bewegingsonderwijs Oost Gelre 800,0

In volgende overzichten is de bezetting (klokuren/week) per accommodatie weergegeven, inclusief de afstand vanaf de betreffende school tot aan de accommodatie. De normafstand geeft de afstand weer die volgens de verordening, op basis van het aantal groepen, maximaal wordt toegestaan. Voor een school voor basisonderwijs of speciaal basisonderwijs geldt dat een binnensportaccommodatie beschikbaar moet zijn bij: ▪ ▪ ▪

600,0 400,0

200,0 0,0 2022

2027

Klokuurbehoefte

2032

Restcapaciteit

Capaciteit

2037

ten minste 20 klokuren binnen 1.000 meter, gemeten langs de kortste voor de leerling voldoende begaanbare en veilige weg; ten minste 15 klokuren binnen 3,500 meter, gemeten langs de kortste voor de leerling voldoende begaanbare en veilige weg, of ten minste 5 klokuren binnen 7.500 meter, gemeten langs de kortste voor de leerling voldoende begaanbare en veilige weg of

Voor een school voor voortgezet onderwijs geldt dat een binnensportaccommodatie binnen 2.000 meter, gemeten langs de kortste voor de leerling voldoende begaanbare en veilige weg beschikbaar moet zijn. Te concluderen is dat er voor elke school binnen de geldende normafstand voldoende capaciteit voor bewegingsonderwijs beschikbaar is.

Harreveld

Dorpshuis ‘t Kempken

2220067/20231124FvW02 | www.icsadviseurs.nl

Gebruikers

Bezetting (klokuren / week)

Normafstand (km)

Werkelijke afstand (km)

Sint Canisius

3

7,5

0,4

50/61

Zieuwent

Lichtenvoorde

Sourcy Center

Sporthal Hamalandhal

Gebruikers

Bezetting (klokuren / week)

Normafstand (km)

Werkelijke afstand (km)

Gebruikers

Bezetting (klokuren / week)

Normafstand (km)

Werkelijke afstand (km)

Sint Jozefschool

3

7,5

0,3

VSO Het Bariet

n.b.

7,5

0,6

4,5

7,5

0,2

12

7,5

2,0

10,5

7,5

0,7

Bezetting (klokuren / week)

Normafstand (km)

Werkelijke afstand (km)

15

3,5

0,0

n.b.

7,5

0,0

9,2

7,5

0,0

Mariënvelde

BMV Mariënvelde Gebruikers Basisschool Sint Theresia

Bezetting (klokuren / week)

Normafstand (km)

Werkelijke afstand (km)

3

7,5

0,0

Sportzaal Del Akker

R.K. Basisschool Antonius

Beweegbox Het Gele Park Gebruikers

Lievelde

Gebruikers

Basisschool De Leeuw Basisschool Sint Joris Basisschool Frans ten Bosch

Bezetting (klokuren / week)

Normafstand (km)

Werkelijke afstand (km)

3

7,5

0,6

Bezetting (klokuren / week)

Normafstand (km)

Werkelijke afstand (km)

4,5

7,5

0,6

Basisschool Het Gele Park (V)SO De Hamalandschool HGP Speciaal Basisonderwijs

Vragender

MFA De Bult Gebruikers R.K. Antoniusschool Vragender

2220067/20231124FvW02 | www.icsadviseurs.nl

51/61

6.2.2 Voortgezet onderwijs

Groenlo

Sporthal Den Elshof Gebruikers Basisschool Ludgerus Marianum (tijdelijk)

Bezetting (klokuren / week)

Normafstand (km)

Werkelijke afstand (km)

3

7,5

1,9

n.b.: zie 6.2.2

Marianum Groenlo

Gymzaal Ni-Je Veste Gebruikers Basisschool De Ni-Je Veste Basisschool De Hoeksteen Basisschool Sint Willibrordus

Marianum maakt gebruik van de accommodaties in of nabij haar schoolgebouwen. In Groenlo maakt zij gebruik van de bestaande gymzaal naast de school en maakt zij tijdelijk gebruik van Sporthal Den Elshof; een nieuwe binnensportaccommodatie aan de Barkenkamp is voor Marianum in 2025 gereed.

Gebruikers

Bezetting (klokuren / week)

Normafstand (km)

Werkelijke afstand (km)

65

-

0,0

Bezetting (klokuren / week)

Normafstand (km)

Werkelijke afstand (km)

6

7,5

0,0

6

7,5

0,2

Marianum Lichtenvoorde

4,5

7,5

0,8

Gebruikers

Bezetting (klokuren / week)

Normafstand (km)

Werkelijke afstand (km)

Hamalandhal

60

-

0,0

Gymzaal Carillon Gebruikers

Bezetting (klokuren / week)

Normafstand (km)

Werkelijke afstand (km)

Sint Canisius

7,5

7,5

0,0

2220067/20231124FvW02 | www.icsadviseurs.nl

Eigen zaaldelen + Den Elshof

52/61

Uitgangspunten en planning

2220067/20231124FvW02 | www.icsadviseurs.nl

53/61

7. Uitgangspunten en planning

investering op basis van TCO haalbaar wordt geacht, binnen de wettelijke kaders die voor gemeente en schoolbesturen gelden, zie hoofdstuk 5; Voor benodigde onderzoeken wordt een stelpost van € 30.000,- exclusief btw gehanteerd; Voor sloopkosten wordt €100,- exclusief btw per m2 bvo gehanteerd; De genoemde bedragen zijn exclusief extra vierkante meters voor inclusiever onderwijs.

▪ In dit hoofdstuk staan de financiële en ruimtelijke uitgangspunten beschreven voor de scenario’s. De scenario’s uit het vorige hoofdstuk worden in dit hoofdstuk op basis van de prioritering verdeeld over de tijdvakken.

▪ ▪

7.1 Financiële uitgangspunten

Prijspeil oktober 2023

De genoemde investeringsbedragen zijn op basis van stichtingskosten per m2 (bvo) gebaseerd op actuele investeringskosten.

Nieuwbouw/renovatie stichtingskosten (BENG, FS klasse B)

Primair onderwijs

€ 3.600,- inclusief btw

Investeringsbedragen op basis van marktprijzen De huidige VNG-normbedragen voor scholenbouw zijn niet toereikend om schoolgebouwen te realiseren die voldoen aan de eisen van deze tijd. Zowel VNG, PO-raad en VO-raad benoemen dat de noodzaak voor extra budget om de huisvesting op een kwalitatief goed niveau te houden onverminderd is.

-

Tot 100 leerlingen

€ 3.750,- inclusief btw

-

Tot 200 leerlingen

€ 3.650,- inclusief btw

-

Tot 300 leerlingen

€ 3.500,- inclusief btw

Uit een analyse van diverse kostenbronnen (Bouwkostenkompas, BDB indexcijfers en Marktindicator), recente aanbestedingen en werkelijke bouwkosten voor een school die aan het wettelijk minimum (Bouwbesluit) voldoet, blijkt dat er een verschil met de normbedragen is. De jaarlijkse indexering van de normbedragen over de afgelopen jaren heeft de werkelijke prijsontwikkelingen in de markt namelijk niet goed gevolgd.

-

400 of meer leerlingen

€ 3.400,- inclusief btw

Financiële uitgangspunten investeringsbedragen en kapitaallasten: ▪ De genoemde bedragen zijn stichtingskosten inclusief btw en exclusief bijkomende kosten als sloopkosten, tijdelijke huisvesting en de verwerving van grond; ▪ Een investering in nieuwbouw wordt in 40 jaar afgeschreven, een investering in levensduurverlengend renoveren in 25 jaar; ▪ De investeringsbedragen voor levensduurverlengend renoveren bedragen 70% van nieuwbouw; ▪ Het uitgangspunt voor de investeringsbedragen is, conform gemeentelijke taken, Bouwbesluit, gericht op Bijna Energie Neutraal (BENG) en Frisse Scholen Klasse B; ▪ Een meerinvestering voor ENG of Frisse Scholen klasse A geschiedt alleen op basis van een onderliggende businesscase waarin de dekking voor de

2220067/20231124FvW02 | www.icsadviseurs.nl

+ Toeslag ENG

Voortgezet onderwijs

+ € 175,-

+ € 175,-

De definitieve kosten op basis van een businesscase De bedragen in dit rapport zijn indicatief. Een totaalinvestering wordt per businesscase voorgelegd aan de gemeenteraad. Een investering gaat gepaard met een voorbereidingskrediet. Dit voorbereidingskrediet wordt twee jaar vóór de daadwerkelijke investering voorzien en betreft 10% van de totaalinvestering.

7.2 Ruimtelijke uitgangspunten In de verordening van de gemeente Oost Gelre staan de kaders beschreven voor de berekening van de normatieve ruimtebehoefte, oftewel het aantal vierkante meters (bvo) waar een school recht op heeft. Voor de berekeningen in dit IHP is gebruik gemaakt van deze normen (exclusief achterstandsscore).

54/61

Extra oppervlakte inclusiever onderwijs Sinds 2014 is de wet passend onderwijs ingevoerd, het passend onderwijs heeft er voor gezorgd dat er in de onderwijs extra zorg en begeleiding wordt aangeboden. De normatieve ruimtebehoefte is daar echter niet op aangepast. Vanuit de ambitie om inclusieve onderwijs aan te bieden is in dit IHP de mogelijkheid opgenomen dat de schoolbesturen bij (ver)nieuwbouw of levensduur verlengende renovatie een aanvraag te laten doen voor extra vierkante meters, passend bij de ambitie om extra ruimte te bieden voor inclusiever onderwijs, zoals beschreven in de ambities. Dit kan bijvoorbeeld een extra gespreksruimte voor een zorgfunctie zijn. ▪ ▪ ▪

Scholen kunnen maximaal 10% extra vierkante meters aanvragen ten opzichte van hun normatieve behoefte. Hiervoor dienen ze een onderbouwd plan in waarin staat waarvoor ze deze vierkante meters gaan gebruiken. De scholen zijn zelf verantwoordelijk voor de exploitatiekosten van de extra vierkante meters.

2220067/20231124FvW02 | www.icsadviseurs.nl

7.3 Meerjarenplanning en investeringsbedragen Op basis van de scenario’s, de urgentie en criteria laat onderstaande meerjarenplanning het overzicht zien van de door de gemeente Oost Gelre te bekostigen maatregelen. Hierbij zijn de eerste vier jaar in projectfasen uitgesplitst. ▪ ▪ ▪ ▪

De investeringsbedragen worden geactiveerd in het jaar na oplevering. Voor elk project wordt drie jaar voorafgaand aan de daadwerkelijke investering een voorbereidingskrediet van 10% uitgekeerd. Elke project kent een voorbereidingsperiode van twee jaar. Voor IKC-vorming is een indicatief bedrag opgenomen op basis van 250 m2 bvo. De exacte investering daarvoor is maatwerk.

In het investeringsoverzicht is de spreiding weergeven van de investeringen in de komende zestien jaar. Er zijn door de fasering drie piekmomenten aanwezig, met voorafgaand (circa 4 jaar) een uitkering van het voorbereidingskrediet en tussentijds het starten van de bouwperiode met verstrekken van het resterende krediet. Na realisatie worden de gemeentelijke kapitaallasten geactiveerd. Zoals hieronder weergegeven is dat aan het eind van de bouwperiode. In bijlage 2 is een gedetailleerd investeringsoverzicht per jaar en per project bijgevoegd.

55/61

Project Scholengemeenschap Harreveld Basisschool Sint Willibrordus Basisschool De Hoeksteen Basisschool Frans ten Bosch Basisschool 't Carillion

Maatregel Krediet voor nieuwbouw verstrekt Krediet voor nieuwbouw verstrekt Ldv. renoveren of nieuwbouw Ldv. renoveren of nieuwbouw Ldv. renoveren of nieuwbouw

2023

2024

2025

Voorbereiding

Voorbereiding

Bouwperiode

Voorbereiding

Bouwperiode

Marianum SG Groenlo

Onderzoek

Onderzoek

Basisschool Sint Canisius

Onderzoek

Onderzoek

Sint Jozefschool

Onderzoek Ldv. renoveren of nieuwbouw Ldv. renoveren of nieuwbouw Onderzoek

Basisschool Sint Theresia

Doorexploiteren en verduurzaming

Basisschool De Leeuw

Doorexploiteren Doorexploiteren Doorexploiteren

Basisschool Het Gele Park

Doorexploiteren

HGP Speciaal Basisonderwijs

Doorexploiteren

SO Hamalandschool VSO Het Bariet

4e tijdvak 2035-2038

Bouwperiode

Onderzoek

Basisschool Sint Jorisschool Basisschool De Ni-je Veste

3e tijdvak 2031-2034

Lopend project

Onderzoek

Basisschool Sint Antoniusschool Vragender Basisschool Sint Antonius Lievelde

2e tijdvak 2027-2030

Lopend project

Marianum SG Lichtenvoorde

Basisschool St. Ludgerus

2026

Onderzoek

Onderzoek

Doorexploiteren

2220067/20231124FvW02 | www.icsadviseurs.nl

56/61

5

Totale investering €14.000.000,00

€12.000.000,00

€10.000.000,00

€8.000.000,00

€6.000.000,00

€4.000.000,00

€2.000.000,00

€2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 2034 2035 2036 2037 2038 2039 2040 2041 2042 2043 2044 2045 2046 2047 2048 2049 2050

5 De genoemde investeringsbedragen zijn exclusief de lopende projecten waarvoor al krediet is

verstrekt. Dit betreffen de Scholengemeenschap Harreveld en Basisschool Sint Willibrordus.

2220067/20231124FvW02 | www.icsadviseurs.nl

57/61

Bijlagen Bijlage 1 – Factsheets

2220067/20231124FvW02 | www.icsadviseurs.nl

58/61

Basisschool de Hoeksteen ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Accent Scholengroep

Adres:

Bisschop Philip Roveniusstraat 8 7141KS

Groenlo

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Brinnummer:

04RJ

Denominatie:

PK

GEBOUW Juridisch eigendom:

Schoolbestuur

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

1973

Uitbreiding(en): Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

maanden €

Boekwaarde:

175.340

per

31-12-2021

1.074

m 2 bvo m 2 bvo

Overig: Inpandige gymzaal: 1.074

€ 10

Aantal lokalen:

8

Aantal speellokalen:

0

Categorie bouwjaar: 1966 - 1985

Hoog

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Hoog

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

Aantal lokalen overig:

MI-vergoeding (prijspeil 2022)*

2

Aantal gymzalen:

Beoordeling PO benchmark - Onderhoud

2

m bvo

Totaal aantal lokalen:

8

m 2 bvo

Aantal tijdelijke huisv.

1

m bvo

Totale capaciteit:

€ 14

Beoordeling PO benchmark - Energie + water

CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:

Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2022)*

€ 35

Categorie bouwjaar: 1966 - 1985 Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Tijdelijke huisvesting:

*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 1085 m² bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

180

per

01-10-2021 €1

Gebruikers onderwijsruimte:

€1 €1 €0

Gebruikers overige ruimte:

€0 €2022

2023

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 10% toename

2022

-

2037 DUURZAAMHEID

250 200

- Gem. verbruik gas

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik elektra

kWh per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik water

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik warmte 150 100

GJ per m ² bvo per jaar

Energielabel:

Onbekend

CO₂-uitstoot (indicatie):

39.199

WEii-indicatie:

Gemiddeld

kg per jaar

= (36 kg per m² bvo per jaar ) = (150 kWh/m² per jaar)

Zonnepanelen:

50

Andere duurzaamheidsaspecten:

0 2019

2020

2021

2022

2023

Opheffingsnorm

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

1973

(Schaal 1 tot 6)

Leerling aantal

Technische staat CAPACITEIT VS BEHOEFTE 11% tekort in Inclusief andere gebruikers →

2037

11% tekort

Totaaloordeel

Geheel algemeen

5

-

-

-

Buitenkant

5

-

-

-

Binnenkant

5

-

-

-

Installaties

5

-

-

-

Onderwijsruimten

5

-

-

-

Werkomgeving staf

5

-

-

-

Facilitaire voorzieningen

5

-

-

-

Toegankelijkheid

5

-

-

-

Speelplein

5

-

-

-

Ventilatie

5

-

-

-

Temperatuur

5

-

-

-

Licht

5

-

-

-

Geluid

5

-

-

-

Functionaliteit

1.400 1.200 1.000 800

-

Totaaloordeel

-

600

Binnenklimaat

400 200 0 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 2034 2035 2036 2037 m² bvo onderwijs behoefte m2 bvo opslag inclusiever onderwijs tijdelijke huisvesting

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit m² bvo onderwijs beschikbaar

OPMERKINGEN Er is 1 semipermanente unit tegen het gebouw aan geplaatst in een redelijk ver verleden. We zijn met de gemeente Oost Gelre en andere kindgerelateerde partner (Kinderopvang Pindakaas) in gesprek over vervangende nieuwbouw van de Hoeksteen in de vorm van IKC rondom de Bron Groenlo. Zie bovenstaande opmerking. Gerelateerd aan de al redelijk ver gevorderde plannen voor de vervangende nieuwbouw (IKC rondom de Bron Groenlo) heeft het weinig meerwaarde al de gevraagde gegevens door te zetten, omdat de houdbaarheid van de Hoeksteen nog maar erg beperkt is. Er volgt nog een afzonderlijke bijlage met de achterliggende visie en andere voor ons relevante aspecten voor het op te stellen IHP PO/VO Oost Gelre.

Totaaloordeel

Veiligheid

Totaaloordeel

Veiligheid in/rond gebouw

4

Verkeersveiligheid

4

Vandalisme

-

Er is soms sprake van vandalisme

4

(V)SO De Hamalandschool ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

De Onderwijsspecialisten

Adres:

Varsseveldseweg 47 7131BH Lichtenvoorde

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Brinnummer:

00SO

Denominatie:

ABO

GEBOUW Juridisch eigendom:

Gemeente

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

2021

Uitbreiding(en): Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten

einddatum

Huurcontract:

recht van erfpacht

Boekwaarde:

€

-

per

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn maanden

Energie + water

31-12-2021

Beoordeling SO benchmark - Energie + water Categorie bouwjaar: 2016 en jonger

CAPACITEIT GEBOUW

Categorie capaciteit: < 1.000 m²

Onderwijsruimte:

m2 bvo

584

Aantal lokalen: Aantal speellokalen:

m2 bvo

Overig: Inpandige gymzaal: Totale capaciteit:

584

1

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

Aantal lokalen overig:

2

m bvo

Aantal gymzalen:

Beoordeling SO benchmark - Onderhoud

m2 bvo

Totaal aantal lokalen:

Categorie bouwjaar: 2016 en jonger

m2 bvo

Aantal tijdelijke huisv.

Categorie capaciteit: < 1.000 m²

Tijdelijke huisvesting:

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

22

per

01-10-2021 €1 €1 €1 €1 €1 €1 €0 €0 €0 €0 €-

Gebruikers onderwijsruimte:

Gebruikers overige ruimte:

2022

2023

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 82% toename

2022

-

2037 DUURZAAMHEID

45

- Gem. verbruik gas

m³ per m ² bvo per jaar

40

- Gem. verbruik elektra

kWh per m ² bvo per jaar

35

- Gem. verbruik water

m³ per m ² bvo per jaar

30

- Gem. verbruik warmte

GJ per m ² bvo per jaar

Energielabel:

25 20 15

CO₂-uitstoot (indicatie):

= (0 kg per m² bvo per jaar )

WEii-indicatie:

= ( kWh/m² per jaar)

Zonnepanelen:

10

Andere duurzaamheidsaspecten:

5 0 2019

2020

2021

2022

2023

Opheffingsnorm

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

2021

(Schaal 1 tot 6)

Leerling aantal

Technische staat -

-

-

-

Buitenkant

-

-

-

-

leegstand in 2037

Binnenkant

-

-

-

-

leegstand

Installaties

-

-

-

-

Onderwijsruimten

-

-

-

-

Werkomgeving staf

-

-

-

-

Facilitaire voorzieningen

-

-

-

-

Toegankelijkheid

-

-

-

-

Plein

-

-

-

-

Ventilatie

-

-

-

-

Temperatuur

-

-

-

-

Licht

-

-

-

-

Geluid

-

-

-

-

CAPACITEIT VS BEHOEFTE

Inclusief andere gebruikers →

Totaaloordeel

Geheel algemeen

Functionaliteit

700 600 500 400

-

Totaaloordeel

-

300

Binnenklimaat

200 100 0 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 2034 2035 2036 2037 m² bvo onderwijs behoefte

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit

m2 bvo opslag inclusiever onderwijs

m² bvo onderwijs beschikbaar

tijdelijke huisvesting

OPMERKINGEN

De Hamalandschool is onderdeel van Het Gele Park. Een nieuw kind centrum. Alle gegevens van dit centrum zullen jullie ontvangen via Paraaat of Will van de Zanden, directeur van Het Gele Park.

Totaaloordeel

Veiligheid

Totaaloordeel

Veiligheid in/rond gebouw

-

Verkeersveiligheid

-

Vandalisme

-

#########

VSO Het Bariet ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

De Onderwijsspecialisten

Adres:

Dr. Ariënsstraat 3a 7131XM Lichtenvoorde

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Brinnummer:

05MF

Denominatie:

PK

GEBOUW Juridisch eigendom:

Schoolbestuur

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

1956

Uitbreiding(en): Renovatie(s):

2015 FINANCIËN afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

Energie + water

maanden €

Boekwaarde:

2.458.728

per

31-12-2021

Beoordeling SO benchmark - Energie + water Categorie bouwjaar: 1946 - 1965

CAPACITEIT GEBOUW

Categorie capaciteit: 2.001 - 4.000 m²

Onderwijsruimte:

2.217

2

m bvo

Aantal lokalen:

m 2 bvo

Aantal lokalen overig:

0 Overig: Inpandige gymzaal:

Aantal gymzalen:

Beoordeling SO benchmark - Onderhoud

2

Totaal aantal lokalen:

Categorie bouwjaar: 1946 - 1965

2

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

Totale capaciteit:

2.217

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

2

m bvo

Categorie capaciteit: 2.001 - 4.000 m²

Tijdelijke huisvesting:

m bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

116

per

01-10-2021 €1

Gebruikers onderwijsruimte:

€1 €1 €0

Gebruikers overige ruimte:

€0 €2022

2023

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE -5% afname

2022

-

2037 DUURZAAMHEID - Gem. verbruik gas

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik elektra

kWh per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik water

100

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik warmte

GJ per m ² bvo per jaar

80

Energielabel:

140 120

= (0 kg per m² bvo per jaar )

CO₂-uitstoot (indicatie):

60

WEii-indicatie:

= ( kWh/m² per jaar)

40

Zonnepanelen:

20

Andere duurzaamheidsaspecten: Deze gegevens zal Marianum verstrekken

0 2019

2020

2021

2022

2023

2025

Opheffingsnorm

2027

2029

2031

2033

2035

2037

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

Ja

1956

(Schaal 1 tot 6)

Leerling aantal

Technische staat CAPACITEIT VS BEHOEFTE 2037 Inclusief andere gebruikers →

Totaaloordeel

Geheel algemeen

2

-

-

-

Buitenkant

3

-

-

-

Binnenkant

2

-

-

-

Installaties

3

-

-

-

Onderwijsruimten

2

-

-

-

Werkomgeving staf

2

-

-

-

Facilitaire voorzieningen

2

-

-

-

Toegankelijkheid

2

-

-

-

Plein

2

-

-

-

Ventilatie

3

-

-

-

Temperatuur

3

-

-

-

Licht

2

-

-

-

Geluid

3

-

-

-

Functionaliteit

2.500

2.000

1.500

-

Totaaloordeel

-

1.000

Binnenklimaat 500

0 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 2034 2035 2036 2037 m² bvo onderwijs behoefte m2 bvo opslag inclusiever onderwijs tijdelijke huisvesting

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit m² bvo onderwijs beschikbaar

OPMERKINGEN Deze gegevens zullen jullie van Marianum ontvangen. Wij zijn gehuisvest in een deel van een van hun gebouwen.

veel hang jongeren die veel rommel achterlaten Via Marianum Het Bariet is gehuisvest in een van de gebouwen van Marianum. Ruim 7 jaar geleden is een deel van het gebouw volledig verbouwd en ingericht voor Het Bariet. Groot onderhoud en beheer valt onder verantwoordelijkheid van Marianum. zij hebben ook goed zicht op de kwaliteit van het gebouw. We bekijken jaarlijks met hen onze ruimtebehoefte. De exploitatiekosten worden via diverse verdeelsleutels vergoed.

Totaaloordeel

Veiligheid

Totaaloordeel

Veiligheid in/rond gebouw

2

Verkeersveiligheid

2

Vandalisme

-

Er is vaak sprake van vandalisme

2

Basisschool De Ni-je Veste ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Delta Scholengroep

Adres:

Buitenschans 7 7141EK

Groenlo

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Brinnummer:

09KA

Denominatie:

RK

GEBOUW Juridisch eigendom:

Schoolbestuur

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

2014

Uitbreiding(en): Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

maanden €

Boekwaarde:

1.411.068

per

31-12-2021

2

1.110

m bvo

Inpandige gymzaal: 1.110

9

Aantal speellokalen:

0

Laag

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Laag

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

€ 49

MI-vergoeding (prijspeil 2022)*

€ 31

Aantal gymzalen:

Beoordeling PO benchmark - Onderhoud

2

Totaal aantal lokalen:

m bvo 2

Tijdelijke huisvesting:

Aantal lokalen:

Categorie bouwjaar: 2001 - 2015

Aantal lokalen overig:

m bvo

Totale capaciteit:

€9

2

m 2 bvo

Overig:

€5

Beoordeling PO benchmark - Energie + water

CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:

Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2022)*

9

Categorie bouwjaar: 2001 - 2015

Hoog

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Hoog

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 980 m² bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

156

per

01-10-2021 €250.000

Gebruikers onderwijsruimte:

€200.000 €150.000 €100.000

Gebruikers overige ruimte:

€50.000 €2022

2023

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 9% toename

2022

-

2037 DUURZAAMHEID

180

- Gem. verbruik gas

m³ per m ² bvo per jaar

160

- Gem. verbruik elektra

kWh per m ² bvo per jaar

140

- Gem. verbruik water

m³ per m ² bvo per jaar

120

- Gem. verbruik warmte

100

Energielabel:

Onbekend

80

CO₂-uitstoot (indicatie):

3.751

60

WEii-indicatie:

Paris Proof

40

Zonnepanelen:

Ja

20

Andere duurzaamheidsaspecten: nee

0 2019

2020

2021

2022

2023

Opheffingsnorm

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

GJ per m ² bvo per jaar kg per jaar

= (3 kg per m² bvo per jaar ) = (31 kWh/m² per jaar)

2014

(Schaal 1 tot 6)

Leerling aantal

Technische staat -

-

-

-

Buitenkant

-

-

-

-

-5% leegstand in 2037

Binnenkant

-

-

-

-

-5% leegstand

Installaties

-

-

-

-

Onderwijsruimten

1

-

-

-

Werkomgeving staf

1

-

-

-

Facilitaire voorzieningen

1

-

-

-

Toegankelijkheid

1

-

-

-

Speelplein

4

-

-

-

Ventilatie

3

-

-

-

Temperatuur

4

-

-

-

Licht

2

-

-

-

Geluid

2

-

-

-

CAPACITEIT VS BEHOEFTE Inclusief andere gebruikers →

Totaaloordeel

Geheel algemeen

Functionaliteit

1.200 1.000 800 600 400

Totaaloordeel

Binnenklimaat

200 0 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 2034 2035 2036 2037 m² bvo onderwijs behoefte m2 bvo opslag inclusiever onderwijs tijdelijke huisvesting

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit m² bvo onderwijs beschikbaar

OPMERKINGEN

Technische staat: zie MJOP en NEN keuring School leslokalen nieuwbouw deel bouwjaar 2014, gymzaal oudbouw bouwjaar 1969 Een groot deel van de nieuwbouw heeft een all-air systeem (D) voorzien van mechanische toe- en afvoerventilatie met warmteterugwinning en per ruimte een klimaatunit (KGH) met kanaalverwarmer/koeler inclusief toerenregeling (variabel debiet) en CO2-sensor. Een klein deel van de nieuwbouw (kantoorachtig en personeelsruimte) heeft systeem C, natuurlijke toevoer en mechamische afvoer. Bij gebruik van ramen op een kierstand en 1 gevel open (deur dicht) voldoen de kantoorachtige nog wel, de personeelsruimte heeft 2 gevels nodig. Veiligheid rondom het gebouw kunnen we verbeteren door extra buitenverlichting toe te passen. Nu is het soms erg donker en daardoor gevaarlijk. MJOP gymzaal niet toegevoegd. Is los van het schoolgebouw. Bij overige gegevens ook buiten beschouwing gelaten.

-

Totaaloordeel

Veiligheid

-

Totaaloordeel

Veiligheid in/rond gebouw

3

Verkeersveiligheid

2

Vandalisme

-

Er is soms sprake van vandalisme

3

Basisschool Ludgerus ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Delta Scholengroep

Adres:

Meddoseweg 21 7142HA Groenlo

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Brinnummer:

08KE

Denominatie:

RK

GEBOUW Juridisch eigendom:

Schoolbestuur

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

1946

Uitbreiding(en): Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

maanden €

Boekwaarde:

112.767

per

31-12-2021

2

475

m bvo

Overig:

337

m 2 bvo

Inpandige gymzaal: 812

Aantal lokalen:

4

Aantal speellokalen:

0

Categorie bouwjaar: 1946 - 1965

Laag

Categorie capaciteit: < 1.000 m²

Laag

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

€ 203

Aantal lokalen overig: 2

MI-vergoeding (prijspeil 2022)*

€ 30

Aantal gymzalen:

Beoordeling PO benchmark - Onderhoud

2

Totaal aantal lokalen:

m bvo 2

Tijdelijke huisvesting:

€8

2

m bvo

Totale capaciteit:

€1

Beoordeling PO benchmark - Energie + water

CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:

Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2022)*

6

Categorie bouwjaar: 1946 - 1965

Hoog

Categorie capaciteit: < 1.000 m²

Hoog

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 375 m² bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

52

per

01-10-2021 €250.000

Gebruikers onderwijsruimte:

€200.000 €150.000 €100.000

Gebruikers overige ruimte:

€50.000 €2022

2023

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE -2% afname

2022

-

2037 DUURZAAMHEID

70 60

- Gem. verbruik gas

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik elektra

kWh per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik water

m³ per m ² bvo per jaar

50

- Gem. verbruik warmte

40

Energielabel:

Onbekend

CO₂-uitstoot (indicatie):

30.137

20

WEii-indicatie:

Zeer onzuinig

Zonnepanelen:

Ja

10

Andere duurzaamheidsaspecten: nee

30

0 2019

2020

2021

2022

2023

Opheffingsnorm

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

GJ per m ² bvo per jaar kg per jaar

= (63 kg per m² bvo per jaar ) = (315 kWh/m² per jaar)

1946

(Schaal 1 tot 6)

Leerling aantal

Technische staat -

-

-

-

Buitenkant

-

-

-

-

-4% leegstand in 2037

Binnenkant

-

-

-

-

-4% leegstand

Installaties

-

-

-

-

Onderwijsruimten

4

-

-

-

Werkomgeving staf

2

-

-

-

Facilitaire voorzieningen

2

-

-

-

Toegankelijkheid

2

-

-

-

Speelplein

2

-

-

-

Ventilatie

4

-

-

-

Temperatuur

2

-

-

-

Licht

2

-

-

-

Geluid

2

-

-

-

CAPACITEIT VS BEHOEFTE Inclusief andere gebruikers →

Totaaloordeel

Geheel algemeen

Functionaliteit

600 500 400 300 200

Totaaloordeel

Binnenklimaat

100 0 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 2034 2035 2036 2037 m² bvo onderwijs behoefte m2 bvo opslag inclusiever onderwijs tijdelijke huisvesting

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit m² bvo onderwijs beschikbaar

OPMERKINGEN

Technische staat: niet ingevuld, zie rapportage NEN 2767 Functionele staat: in samenspraak met directeuren Binnenklimaat: feitelijk staat, zie NEN2767. Beleving, in samenspraak met directeuren Ventilatie: De meeste leslokalen voldoen qua natuurlijke ventilatie en personenbezetting per ruimte niet aan de NPR1090:1993 bij ventilatie via 1 gevel met gesloten gangdeuren. Als tijdelijke maatregel kunnen de meeste leslokalen qua natuurlijke ventilatie en personenbezetting per ruimte wel voldoen aan de NPR1090:2010 bij quasi dwarsventilatie via 2 gevels. Voor een quasi dwarsventilatie via 2 gevels moeten de gangdeuren geopend zijn en fungeert de gevel van lokaal of hal of gang aan andere zijde van gang als 2e gevel (tijdelijke Covidmaatregel). Hierbij komt de toevoerlucht van lokaal aan leizijde niet direct van buiten en moet het lokaal/hal/gang aan loefzijde dubbel ventileren, zodat in het lokaal aan leizijde ook nog voldoende schone lucht binnenkomt.

-

Totaaloordeel

Veiligheid

-

Totaaloordeel

Veiligheid in/rond gebouw

3

Verkeersveiligheid

3

Vandalisme

-

Er is geen sprake van vandalisme

3

Basisschool Sint Willibrordus ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Delta Scholengroep

Adres:

Admiraal Helfrichplein 2 7141VN Groenlo

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Brinnummer:

10FG

Denominatie:

RK

GEBOUW Juridisch eigendom:

Gemeente

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel: Uitbreiding(en): Renovatie(s): FINANCIËN Huurcontract:

afgesloten 1-1-2022

Boekwaarde:

€

einddatum 31-12-2023

76.740

per

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn Energie + water

tijdelijke huisvesting i.v.m. maanden nieuwbouw

31-12-2021

Beoordeling PO benchmark - Energie + water Categorie bouwjaar:

CAPACITEIT GEBOUW

Categorie capaciteit: 2

Onderwijsruimte:

m bvo

Overig:

m 2 bvo

Aantal lokalen: Aantal speellokalen:

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

Aantal lokalen overig:

2

Aantal gymzalen:

Beoordeling PO benchmark - Onderhoud

2

Totaal aantal lokalen:

Categorie bouwjaar:

2

Aantal tijdelijke huisv.

Inpandige gymzaal:

m bvo

Totale capaciteit:

m bvo

Tijdelijke huisvesting:

m bvo

Categorie capaciteit: *o.b.v. genormeerd vloeropp. van 785 m² bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

126

per

01-10-2021 €1

Gebruikers onderwijsruimte:

€1 €1 €0

Gebruikers overige ruimte:

€0 €2022

2023

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 13% toename

2022

-

2037 DUURZAAMHEID

160

- Gem. verbruik gas

-

m³ per m ² bvo per jaar

140

- Gem. verbruik elektra

-

kWh per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik water

-

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik warmte

-

GJ per m ² bvo per jaar

120 100

Energielabel:

80

CO₂-uitstoot (indicatie):

60

WEii-indicatie:

40

Zonnepanelen:

20

Andere duurzaamheidsaspecten:

0 2019

2020

2021

2022

2023

Opheffingsnorm

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

= ( kWh/m² per jaar)

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

(Schaal 1 tot 6)

Leerling aantal

Technische staat CAPACITEIT VS BEHOEFTE 2037 Inclusief andere gebruikers →

Totaaloordeel

Geheel algemeen

-

-

-

-

Buitenkant

-

-

-

-

Binnenkant

-

-

-

-

Installaties

-

-

-

-

Functionaliteit

1.000

#WAARDE!

Totaaloordeel

900

Onderwijsruimten

-

-

-

-

800

Werkomgeving staf

-

-

-

-

700

Facilitaire voorzieningen

-

-

-

-

600

Toegankelijkheid

-

-

-

-

500

Speelplein

-

-

-

-

#WAARDE!

400 300

Binnenklimaat

200

Ventilatie

-

-

-

-

100

Temperatuur

-

-

-

-

Licht

-

-

-

-

Geluid

-

-

-

-

0 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 2034 2035 2036 2037 m² bvo onderwijs behoefte m2 bvo opslag inclusiever onderwijs tijdelijke huisvesting

OPMERKINGEN

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit m² bvo onderwijs beschikbaar

Totaaloordeel

Veiligheid

Totaaloordeel

Veiligheid in/rond gebouw

-

Verkeersveiligheid

-

Vandalisme

#WAARDE!

#WAARDE!

Basisschool 't Carillon ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Delta Scholengroep

Adres:

Wheme 30 71411BV Groenlo

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Brinnummer:

10WN

Denominatie:

RK

GEBOUW Juridisch eigendom:

Schoolbestuur

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

1970

Uitbreiding(en): Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

maanden €

Boekwaarde:

496

per

31-12-2021

2

1.090

m bvo

Overig:

105

m 2 bvo

Inpandige gymzaal:

555

Totale capaciteit:

Aantal lokalen:

9

Aantal speellokalen:

1

Categorie bouwjaar: 1966 - 1985

Hoog

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Hoog

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

€ 149

Aantal lokalen overig: 1

MI-vergoeding (prijspeil 2022)*

€ 32

Aantal gymzalen:

1

Beoordeling PO benchmark - Onderhoud

2

Totaal aantal lokalen:

12

Categorie bouwjaar: 1966 - 1985

Hoog

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Hoog

m bvo 2

Tijdelijke huisvesting:

€9

2

m bvo

1.750

€ 16

Beoordeling PO benchmark - Energie + water

CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:

Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2022)*

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 980 m² bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

175

per

01-10-2021 €500.000

Gebruikers onderwijsruimte:

€400.000 €300.000 €200.000

Gebruikers overige ruimte:

€100.000 €2022

2023

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 8% toename

2022

-

2037 DUURZAAMHEID

200

- Gem. verbruik gas

m³ per m ² bvo per jaar

180

- Gem. verbruik elektra

kWh per m ² bvo per jaar

160

- Gem. verbruik water

m³ per m ² bvo per jaar

140

- Gem. verbruik warmte

120

Energielabel:

Onbekend

100

CO₂-uitstoot (indicatie):

35.733

WEii-indicatie:

Onzuinig

Zonnepanelen:

Ja

80 60 40

GJ per m ² bvo per jaar kg per jaar

= (33 kg per m² bvo per jaar ) = (177 kWh/m² per jaar)

Andere duurzaamheidsaspecten: nee.

20 0 2019

2020

2021

2022

2023

Opheffingsnorm

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

1970

(Schaal 1 tot 6)

Leerling aantal

Technische staat CAPACITEIT VS BEHOEFTE 6% tekort in Inclusief andere gebruikers →

2037

6% tekort

Totaaloordeel

Geheel algemeen

-

-

-

-

Buitenkant

-

-

-

-

Binnenkant

-

-

-

-

Installaties

-

-

-

-

Onderwijsruimten

2

-

-

-

Werkomgeving staf

2

-

-

-

Facilitaire voorzieningen

2

-

-

-

Toegankelijkheid

2

-

-

-

Speelplein

4

-

-

-

Ventilatie

4

-

-

-

Temperatuur

3

-

-

-

Licht

2

-

-

-

Geluid

2

-

-

-

Functionaliteit

1.400 1.200 1.000 800

-

Totaaloordeel

-

600

Binnenklimaat

400 200 0 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 2034 2035 2036 2037 m² bvo onderwijs behoefte m2 bvo opslag inclusiever onderwijs tijdelijke huisvesting

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit m² bvo onderwijs beschikbaar

OPMERKINGEN

Technische staat: zie MJOP en NEN keuring Ventilatie: voldoet aan bouwbesluit bestaande bouw. Voldoet niet aan frisse scholen klasse C. Ook niet met semi dwarsventilatie. Hangjeugd en donkere omgeving leveren een onveilig gevoel (bij enquete Maliebaan is dit aangegeven). Gymzaal en school zitten aan elkaar vast. We hebben wel twee separate MJOP's op laten stellen. Geen jaarrekening van 2019 aanwezig ivm overgang betalingssysteem. 2021 toegevoegd.

Totaaloordeel

Veiligheid

Totaaloordeel

Veiligheid in/rond gebouw

3

Verkeersveiligheid

4

Vandalisme

-

Er is soms sprake van vandalisme

4

VO Marianum Groenlo ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Marianum Scholengemeenschap

Adres:

Deken Hooijmansingel 1 7141EA Groenlo

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Brinnummer:

02QN00

Denominatie:

RK

GEBOUW Juridisch eigendom:

Schoolbestuur

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

1959

Uitbreiding(en):

1965

1996

Renovatie(s):

2017 FINANCIËN afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

Energie + water

maanden €

Boekwaarde:

6.128.384

per

31-12-2021

Beoordeling VO benchmark - Energie + water

CAPACITEIT GEBOUW 2

Onderwijsruimte:

8.799

m bvo

Aantal lokalen:

Overig:

1.567

m 2 bvo

Aantal lokalen overig:

0 Inpandige gymzaal: 10.366

Categorie bouwjaar: 1946 - 1965

Laag

Categorie capaciteit: > 6.001 m²

Laag

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

2

Aantal gymzalen:

Beoordeling VO benchmark - Onderhoud

2

Totaal aantal lokalen:

Categorie bouwjaar: 1946 - 1965

2

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

Totale capaciteit:

€9

m bvo

Categorie capaciteit: > 6.001 m²

Tijdelijke huisvesting:

m bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

952

per

01-10-2021 €1

Gebruikers onderwijsruimte:

€1 €1

Gebruikers overige ruimte: Bibliotheek Kelder (geen gebruiksruimte)

362

m² bvo

1.205

m² bvo

€0 €0 €2022

2023

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE -12% afname

2022

-

2037 DUURZAAMHEID

1.200 1.000

- Gem. verbruik gas

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik elektra

kWh per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik water

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik warmte

800 600 400 200

GJ per m ² bvo per jaar

Energielabel:

C

CO₂-uitstoot (indicatie):

266.885

WEii-indicatie:

Zuinig

Zonnepanelen:

Ja

kg per jaar

= (30 kg per m² bvo per jaar ) = (94 kWh/m² per jaar)

Andere duurzaamheidsaspecten:

0 2019

2020

2021

2022

2023

Opheffingsnorm

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

1959

1965

Geheel algemeen

2

2

2

2

Buitenkant

2

2

2

2

-32% leegstand in 2037

Binnenkant

2

2

2

2

-32% leegstand

Installaties

2

2

2

2

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

1996

Technische staat CAPACITEIT VS BEHOEFTE Inclusief andere gebruikers →

(Schaal 1 tot 6)

Leerling aantal

Totaaloordeel

10.000

Functionaliteit

9.000

Onderwijsruimten

2

2

2

2

8.000

Werkomgeving staf

2

2

2

2

7.000

Facilitaire voorzieningen

2

2

2

2

6.000

Toegankelijkheid

2

2

2

2

5.000

Plein

2

2

2

2

2

Totaaloordeel

2

4.000 3.000

Binnenklimaat

2.000

Ventilatie

1

1

1

1

1.000

Temperatuur

2

2

2

2

Licht

2

2

2

2

Geluid

2

2

2

2

0 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 2034 2035 2036 2037 m² bvo onderwijs behoefte medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit m² bvo opslag inclusiever onderwijs

OPMERKINGEN Gebouw was initieel circa 5.127 m² bvo en in 1996 is het met 4.616 m² fors uitgebreid. Daar tussenin is gefaseerd ruim 1.000 m² uitgebreid. Bron BRHU.

Totaaloordeel

Veiligheid

Totaaloordeel

Veiligheid in/rond gebouw

2

Verkeersveiligheid

2

Vandalisme

2

Er is soms sprake van vandalisme

2

VO Marianum Lichtenvoorde ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Marianum Scholengemeenschap

Adres:

Dr. Ariënsstraat 1+3 7131XM Lichtenvoorde

Locatie:

Nevenvestiging

Onderwijssoort:

Brinnummer:

02QN02

Denominatie:

RK

GEBOUW Juridisch eigendom:

Schoolbestuur

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

1956

Uitbreiding(en):

1995

Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

Energie + water

maanden €

Boekwaarde:

6.402.107

31-12-2021

per

Beoordeling VO benchmark - Energie + water

CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:

13.509

m 2 bvo

Aantal lokalen:

Overig:

2.390

m 2 bvo

Aantal lokalen overig:

0

Totale capaciteit:

15.899

Categorie bouwjaar: 1946 - 1965

Laag

Categorie capaciteit: > 6.001 m²

Laag

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

m bvo

Aantal gymzalen:

Beoordeling VO benchmark - Onderhoud

m2 bvo

Totaal aantal lokalen:

Categorie bouwjaar: 1946 - 1965

m 2 bvo

Aantal tijdelijke huisv.

2

Inpandige gymzaal:

€8

Categorie capaciteit: > 6.001 m²

Tijdelijke huisvesting: GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

580

per

01-10-2021

Gebruikers onderwijsruimte: Het Bariet Samenwerkingsverband

2.217

m² bvo

(enkel)

€1

119

m² bvo

(enkel)

€1 €1

€0

Gebruikers overige ruimte:

€0 €2022

2023

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE -15% afname

2022

-

2037 DUURZAAMHEID

800

- Gem. verbruik gas

m³ per m ² bvo per jaar

700

- Gem. verbruik elektra

kWh per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik water

m³ per m ² bvo per jaar

600

- Gem. verbruik warmte

500

GJ per m ² bvo per jaar

Energielabel:

D

400

CO₂-uitstoot (indicatie):

374.396

300

WEii-indicatie:

Zuinig

200

Zonnepanelen:

Ja

100

Andere duurzaamheidsaspecten:

0 2019

2020

2021

2022

2023

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

kg per jaar

= (28 kg per m² bvo per jaar ) = (93 kWh/m² per jaar)

1956

1995

Geheel algemeen

3

2

-

-

Buitenkant

3

3

-

-

-64% leegstand in 2037

Binnenkant

3

2

-

-

-47% leegstand

Installaties

3

2

-

-

Onderwijsruimten

4

2

-

-

Werkomgeving staf

4

2

-

-

2025

2027

Opheffingsnorm

2029

2031

2033

2035

2037

(Schaal 1 tot 6)

Leerling aantal

Technische staat CAPACITEIT VS BEHOEFTE Inclusief andere gebruikers →

Totaaloordeel

Functionaliteit

16.000 14.000 12.000

Totaaloordeel

Facilitaire voorzieningen

3

2

-

-

10.000

Toegankelijkheid

3

2

-

-

8.000

Plein

3

2

-

-

Ventilatie

5

3

-

-

Temperatuur

5

3

-

-

Licht

3

2

-

-

Geluid

3

3

-

-

6.000

Binnenklimaat

4.000 2.000 0 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 2034 2035 2036 2037 m² bvo onderwijs behoefte m2 bvo opslag inclusiever onderwijs tijdelijke huisvesting

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit m² bvo onderwijs beschikbaar

OPMERKINGEN Opgedeeld in bouwdelen (totale m² bvo). Opbouw bouwjaren gebouw 1956 (bijv. glaspui, later aangezet?) bij ICS niet bekend) LV1 (dr arienstraat 1) wordt gezien als 'initieel', LV3 (dr ariensstraat 3) als uitbreiding 1. Vandalisme rondom school neemt toe.

Energieverbruik is van twee gebouwen en Het Bariet

3

Totaaloordeel

Veiligheid

3

Totaaloordeel

Veiligheid in/rond gebouw

2

Verkeersveiligheid

2

Vandalisme

3

Er is soms sprake van vandalisme

2

Basisschool De Leeuw ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Paraat scholen

Adres:

t Hof 2 7131DR Lichtenvoorde

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Brinnummer:

08NH

Denominatie:

RK

GEBOUW Juridisch eigendom:

Schoolbestuur

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

1985

Uitbreiding(en):

2007

Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

maanden €

Boekwaarde:

194.757

per

31-12-2021

1.151

2

m bvo

Inpandige gymzaal: 1.151

Aantal lokalen:

8

Aantal speellokalen:

1

Categorie bouwjaar: 1966 - 1985

Gemiddeld

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Gemiddeld

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

€ 41

Aantal lokalen overig:

MI-vergoeding (prijspeil 2022)*

€ 24

Aantal gymzalen:

Beoordeling PO benchmark - Onderhoud

2

Totaal aantal lokalen:

m bvo

Totale capaciteit:

€7

2

m 2 bvo

Overig:

€ 13

Beoordeling PO benchmark - Energie + water

CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:

Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2022)*

m bvo

8

Gemiddeld

Categorie bouwjaar: 1966 - 1985

Hoog

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m² 2

Tijdelijke huisvesting:

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 785 m² bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

115

per

01-10-2021

Gebruikers onderwijsruimte: De Achthoek

57

m² bvo

(enkel)

€200.000 €150.000 €100.000

Gebruikers overige ruimte:

€50.000 €2022

2023

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 32% toename

2022

-

2037 DUURZAAMHEID

180

- Gem. verbruik gas

m³ per m ² bvo per jaar

160

- Gem. verbruik elektra

kWh per m ² bvo per jaar

140

- Gem. verbruik water

m³ per m ² bvo per jaar

120

- Gem. verbruik warmte

GJ per m ² bvo per jaar

100

Energielabel:

80

CO₂-uitstoot (indicatie):

38.432

60

WEii-indicatie:

Gemiddeld

40

Zonnepanelen:

20

Andere duurzaamheidsaspecten: Led verlichting

0 2019

2020

2021

2022

2023

Opheffingsnorm

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

kg per jaar

= (33 kg per m² bvo per jaar ) = (142 kWh/m² per jaar)

1985

2007

Geheel algemeen

3

-

-

-

Buitenkant

2

-

-

-

-16% leegstand in 2037

Binnenkant

2

-

-

-

-11% leegstand

Installaties

4

-

-

-

Onderwijsruimten

2

-

-

-

Werkomgeving staf

3

-

-

-

Facilitaire voorzieningen

3

-

-

-

Toegankelijkheid

2

-

-

-

Speelplein

2

-

-

-

Ventilatie

5

-

-

-

Temperatuur

5

-

-

-

Licht

2

-

-

-

Geluid

3

-

-

-

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

(Schaal 1 tot 6)

Leerling aantal

Technische staat CAPACITEIT VS BEHOEFTE Inclusief andere gebruikers →

Totaaloordeel

Functionaliteit

1.400 1.200 1.000 800

2

Totaaloordeel

2

600

Binnenklimaat

400 200 0 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 2034 2035 2036 2037 m² bvo onderwijs behoefte m2 bvo opslag inclusiever onderwijs tijdelijke huisvesting

OPMERKINGEN Uitbreiding t.b.v. onderwijs

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit m² bvo onderwijs beschikbaar

Totaaloordeel

Veiligheid

Totaaloordeel

Veiligheid in/rond gebouw

2

Verkeersveiligheid

3

Vandalisme

3

Er is vaak sprake van vandalisme

3

Basisschool Frans ten Bosch ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Paraat scholen

Adres:

De Rode van Heeckerenstraat 26 7131ER Lichtenvoorde

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Brinnummer:

09MG

Denominatie:

RK

GEBOUW Juridisch eigendom:

Schoolbestuur

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

1965

Uitbreiding(en): Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

maanden €

Boekwaarde:

-

per

31-12-2021

1.524

2

m bvo

Inpandige gymzaal: 1.524

11

Aantal speellokalen:

1

Laag

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Laag

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

€ 56

MI-vergoeding (prijspeil 2022)*

€ 27

Aantal gymzalen:

Beoordeling PO benchmark - Onderhoud

2

Totaal aantal lokalen:

m bvo 2

Tijdelijke huisvesting:

Aantal lokalen:

Categorie bouwjaar: 1946 - 1965

Aantal lokalen overig:

m bvo

Totale capaciteit:

€7

2

m 2 bvo

Overig:

€8

Beoordeling PO benchmark - Energie + water

CAPACITEIT GEBOUW Onderwijsruimte:

Energie + water MI-vergoeding (prijspeil 2022)*

11

Categorie bouwjaar: 1946 - 1965

Hoog

Categorie capaciteit: 1.001 - 2.000 m²

Hoog

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 1190 m² bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

223

per

01-10-2021

Gebruikers onderwijsruimte: Bambi KDV

187

m² bvo

(enkel)

€250.000 €200.000 €150.000 €100.000

Gebruikers overige ruimte:

€50.000 €2022

2023

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 11% toename

2022

-

2037 DUURZAAMHEID

300 250

- Gem. verbruik gas

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik elektra

kWh per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik water

m³ per m ² bvo per jaar

- Gem. verbruik warmte

200 150 100 50

GJ per m ² bvo per jaar

Energielabel:

Onbekend

CO₂-uitstoot (indicatie):

36.129

WEii-indicatie:

Zuinig

Zonnepanelen:

Nee

kg per jaar

= (24 kg per m² bvo per jaar ) = (94 kWh/m² per jaar)

Andere duurzaamheidsaspecten: Led verlichting

0 2019

2020

2021

2022

2023

Opheffingsnorm

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

1965

(Schaal 1 tot 6)

Leerling aantal

Technische staat 4

-

-

-

Buitenkant

4

-

-

-

-5% leegstand in 2037

Binnenkant

4

-

-

-

7% tekort

Installaties

5

-

-

-

CAPACITEIT VS BEHOEFTE Inclusief andere gebruikers →

Totaaloordeel

Geheel algemeen

1.800

Functionaliteit

1.600

Onderwijsruimten

4

-

-

-

Werkomgeving staf

3

-

-

-

Facilitaire voorzieningen

5

-

-

-

Toegankelijkheid

3

-

-

-

Speelplein

5

-

-

-

1.400 1.200 1.000 800

Totaaloordeel

600

Binnenklimaat

400

Ventilatie

5

-

-

-

200

Temperatuur

5

-

-

-

Licht

3

-

-

-

Geluid

4

-

-

-

0 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 2034 2035 2036 2037 m² bvo onderwijs behoefte m2 bvo opslag inclusiever onderwijs tijdelijke huisvesting

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit m² bvo onderwijs beschikbaar

OPMERKINGEN

Kinderopvangorganisatie Bambi maakt permanent gebruik van het speellokaal en 1 leslokaal. Naast het schoolgebouw zijn daarnaast door Bambi twee tijdelijke units geplaatst en door hen in gebruik. In oktober 2022 hebben we i.s.m. Bambi een tijdelijke unit bijgeplaatst dat in gebruik gaat worden genomen door de school als leslokaal voor 1 groep.

-

Totaaloordeel

Veiligheid

-

Totaaloordeel

Veiligheid in/rond gebouw

4

Verkeersveiligheid

4

Vandalisme

-

Er is soms sprake van vandalisme

4

Basisschool Het Gele Park ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Paraat scholen

Adres:

Varsseveldseweg 47 7131BH Lichtenvoorde

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Brinnummer:

10XV

Denominatie:

RK

GEBOUW Juridisch eigendom:

Gemeente

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

2021

Uitbreiding(en): Renovatie(s): FINANCIËN afgesloten einddatum recht van erfpacht

Huurcontract:

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn Energie + water

maanden

MI-vergoeding (prijspeil 2022)*

€

Boekwaarde:

7.539.596

per

31-12-2021

€8

Beoordeling PO benchmark - Energie + water Categorie bouwjaar: 2016 en jonger

CAPACITEIT GEBOUW

Categorie capaciteit: 2.001 - 4.000 m²

Onderwijsruimte:

2.123

2

Aantal lokalen:

m bvo m 2 bvo

Overig: Inpandige gymzaal: 2.123

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

Aantal lokalen overig:

MI-vergoeding (prijspeil 2022)*

Aantal gymzalen:

Beoordeling PO benchmark - Onderhoud

Totaal aantal lokalen:

Categorie bouwjaar: 2016 en jonger

2

2

Aantal tijdelijke huisv.

m bvo

Totale capaciteit:

Aantal speellokalen: 2

m bvo

€ 30

Categorie capaciteit: 2.001 - 4.000 m²

Tijdelijke huisvesting:

m bvo

*o.b.v. genormeerd vloeropp. van 1860 m² bvo

GEBRUIKERS Aantal leerlingen:

345

per

01-10-2021 €1

Gebruikers onderwijsruimte:

€1 €1 €0

Gebruikers overige ruimte:

€0 €2022

2023

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

Onderhoudsposten MJOP van de komende 10 jaar (geïndexeerd, inclusief btw)

HISTORIE OKTOBERTELLING + PROGNOSE 14% toename

2022

-

2037 DUURZAAMHEID

450

- Gem. verbruik gas

m³ per m ² bvo per jaar

400

- Gem. verbruik elektra

kWh per m ² bvo per jaar

350

- Gem. verbruik water

m³ per m ² bvo per jaar

300

- Gem. verbruik warmte

GJ per m ² bvo per jaar

250

Energielabel:

200

CO₂-uitstoot (indicatie):

= (0 kg per m² bvo per jaar )

150

WEii-indicatie:

= ( kWh/m² per jaar)

100

Zonnepanelen:

50

Andere duurzaamheidsaspecten:

0 2019

2020

2021

2022

2023

Opheffingsnorm

2025

2027

2029

2031

2033

2035

2037

KWALITEIT GEBOUW(DELEN)

2021

(Schaal 1 tot 6)

Leerling aantal

Technische staat CAPACITEIT VS BEHOEFTE 3% tekort in Inclusief andere gebruikers →

2037

3% tekort

Totaaloordeel

Geheel algemeen

-

-

-

-

Buitenkant

-

-

-

-

Binnenkant

-

-

-

-

Installaties

-

-

-

-

Onderwijsruimten

-

-

-

-

Werkomgeving staf

-

-

-

-

Facilitaire voorzieningen

-

-

-

-

Toegankelijkheid

-

-

-

-

Speelplein

-

-

-

-

Ventilatie

-

-

-

-

Temperatuur

-

-

-

-

Licht

-

-

-

-

Geluid

-

-

-

-

Functionaliteit

2.500

2.000

1.500

-

Totaaloordeel

-

1.000

Binnenklimaat 500

0 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 2034 2035 2036 2037 m² bvo onderwijs behoefte m2 bvo opslag inclusiever onderwijs tijdelijke huisvesting

OPMERKINGEN

medegebruik/verhuur onderwijscapaciteit m² bvo onderwijs beschikbaar

Totaaloordeel

Veiligheid

Totaaloordeel

Veiligheid in/rond gebouw

-

Verkeersveiligheid

-

Vandalisme

-

#########

Basisschool Sint Theresia ALGEMENE GEGEVENS Schoolbestuur:

Paraat scholen

Adres:

Waalderweg 20 7263RW Mariënvelde

Locatie:

Hoofdlocatie

Onderwijssoort:

Brinnummer:

08RR

Denominatie:

RK

GEBOUW Juridisch eigendom:

Schoolbestuur

Economisch claimrecht:

Gemeente

Bouwjaar initieel:

1930

Uitbreiding(en):

2012

Renovatie(s):

2012

Beeldbepalend pand

FINANCIËN afgesloten

einddatum

Gemiddelde exploitatielasten per m² bvo per jaar (incl. btw)

verlengbaar opzegtermijn

Huurcontract:

maanden €

Boekwaarde:

329.725

per

31-12-2021

2

796

m bvo

Inpandige gymzaal: 796

5

Aantal speellokalen:

1

Gemiddeld

Categorie capaciteit: < 1.000 m²

Gemiddeld

Onderhoud (o.b.v. MJOP)

€ 48

MI-vergoeding (prijspeil 2022)*

€ 23

Aantal gymzalen:

Beoordeling PO benchmark - Onderhoud

2

Totaal aantal lokalen:

m bvo 2

Tijdelijke huisvesting:

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/14091828/2