CConstaterende datNunspeet
Koppel je AI →
Document · PDF

AP 6b. Bijlage TAM-omgevingsplan Snippergroen 2024 H22b

Commissie Ruimte en Wonen 13 januari 2025, gemeente NunspeetBij agendapunt: Vaststellen TAM-omgevingsplan “TAM – Omgevingsplan Snippergroen 2024 H22b”.18.003 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 2

37

bestemmingsplan TAM-omgevingsplan Snippergroen 2024 H22b (ontwerp)

Artikel 8 8.1

Functieomschrijving Wonen

Toepassingsbereik

De regels in dit artikel zijn van toepassing op de locaties die op de verbeelding zijn aangewezen als Wonen. 8.2

Functieomschrijving

Een locatie die op de verbeelding is aangewezen als Wonen heeft de volgende functies: a. b.

Wonen en in samenhang daarmee voor met een aan-huis-verbonden beroep en/of een kleinschalige bedrijfsmatige activiteit; Met bij een en ander behorende gebouwen en voorzieningen zoals paden, bermen, tuinen, parkeervoorzieningen, waterhuishoudkundige voorzieningen en bijbehorende bouwwerken en andere bouwwerken, zoals palen, masten, verkeers-, reclame-, en andere tekens, kunstwerken, technische installaties en terreinafscheidingen.

8.3

Beoordelingsregels - bouwen

8.3.1

Algemeen

Op de voor wonen aangewezen gronden mogen uitsluitend bouwwerken ten dienste van de bestemming worden gebouwd. 8.3.2

Bouwwerken

Voor het bouwen van bouwwerken als bedoeld in sublid 8.3.1 gelden de volgende eisen: a. b. c.

Hoofdgebouwen mogen uitsluitend binnen bouwvlakken worden gebouwd; De afstand van de niet-aaneengebouwde zijden van vrijstaande en twee-onder-een-kap hoofdgebouwen tot de zijdelingse perceelsgrens bedraagt tenminste 3 meter; De goot- en bouwhoogte van bijbehorende bouwwerken en andere bouwwerken moge niet meer bedragen dan hierna is aangegeven:

bouwwerken

Maximale goothoogte

Maximale bouwhoogte

Bijbehorende bouwwerken:

3,5 m

5m

Pergola's:

-

3m

Vlaggenmasten

-

6m

erf- en terreinafscheidingen vóór de voorgevel van een woning:

-

1m

overig erf- en terreinafscheidingen en overige andere bouwwerken:

-

2m

d. e. f.

8.4

Bijbehorende bouwwerken mogen uitsluitend op ten minste 3 meter achter de voorgevel van de betreffende woning worden gebouwd; Van de bij een hoofdgebouw behorende gronden als bedoeld in lid 8.2, niet meegerekend die binnen het bouwvlak, mag ten hoogste 50% worden bebouwd; De gezamenlijke oppervlakte van bijbehorende bouwwerken mag niet meer dan 60m2 bedragen, onverminderd het bepaalde onder f.

Specifieke beoordelingsregels - bouwwerken

Met een omgevingsvergunning kan worden afgeweken van het bepaalde in: a. 1. 2. b. 1.

Sublid 8.3.2 onder c ten behoeve van het bouwen tot aan de zijdelingse perceelgrens, mits; Het woongenot van de naaste buren niet onevenredig wordt aangetast; Het bebouwingsbeeld niet onevenredig wordt aangetast; Sublid 8.3.2 onder d ten behoeve van het bouwen van bijbehorende bouwwerken aan hoofdgebouwen tot de goothoogte van het betreffenden hoofdgebouw, mits; Het woongenot van de naaste buren niet onevenredig wordt aangetast;

38

bestemmingsplan TAM-omgevingsplan Snippergroen 2024 H22b (ontwerp) 2. c.

8.5

Het bebouwingsbeeld niet onevenredig wordt aangetast; Sublid 8.3.2 onder f en g ten behoeve van bijbehorende bouwwerken tot een gezamenlijke oppervlakte van 75m2, mits de oppervlakte van de bij het betreffende hoofdgebouw behorende gronden meer dan 600m2 bedraagt, in welk geval het vereiste dat 50% van het oppervlakte van het erf onbebouwd moet blijven vervalt. Specifieke functieregels

Tot een met het TAM-omgevingsplan strijdig gebruik wordt in ieder geval gerekend: a. b. 1.

2. 3. 4. 5. 6. c. d. e. 8.6

Het gebruik van gronden en bouwwerken voor detailhandel; Het gebruik van een woning en de daarbij behorende bijbehorende bouwwerken voor een aan huis verbonden beroep/of kleinschalige bedrijfsmatige activiteit, met dien verstande dat dit is toegestaan indien: Ten hoogste 40% van de gezamenlijke oppervlakte van de woning met de daarbij behorende bijbehorende bouwwerken wordt gebruikt ten behoeve van het aan huis verbonden beroep en/of kleinschalige bedrijfsmatige activiteit, mits deze gezamenlijke oppervlakte niet meer bedraagt dan 50m2; De uitstraling als woning intact blijft; Het gebruik geen nadelige gevolgen heeft voor het woon- en leefmilieu; Het gebruik geen nadelige gevolgen heeft op de normale ontwikkeling van het verkeer en geen nadelige toename van de parkeerbehoefte veroorzaakt; Geen detailhandel wordt uitgeoefend; Geen sprake is van reclame-uitingen en buitenopslag; Het gebruik van vrijstaande bijbehorende bouwwerken ten behoeve van bewoning; Het gebruik van gronden en bouwwerken ten behoeve van verblijfsrecreatieve doeleinden, met uitzondering van de recreatiewoningen voorover aangeduid; Het gebruik van een woning ten behoeve van de huisvesting van een tweede of derde huishouden. Specifieke beoordelingsregels - functieregels

Met een omgevingsvergunning kan worden afgeweken van het bepaalde in: a. 1. 2. 3. b.

Lid 8.5 onder c ten behoeve van mantelzorg in een vrijstaand bijbehorend bouwwerk of een aparte unit bij een woning, met dien verstande dat: De zorgbehoefte objectief aannemelijk is gemaakt; Verzekerd is dat na beëindiging van de mantelzorg het bijbehorend bouwwerk ongeschikt wordt gemaakt voor bewoning ten behoeve waarvan een overeenkomst wordt gesloten; Geen onevenredige afbreuk wordt gedaan aan de verkeerssituatie en de gebruiksmogelijkheden van aangrenzende gronden; Lid 8.5 onder e in die zin dat een woning wordt gebruikt voor meer dan één huishouden ten behoeve van inwoning, met dien verstande dat:

1. 2. 3. 4.

Deze afwijking uitsluitend wordt toegepast ten behoeve van de huisvesting van een tweede of derde (huishouden) persoon; De bestaande bouwmassa van de woning niet wordt vergroot en er geen sprake is van splitsing in meerdere woningen; Er sprake blijft van één hoofdtoegang en één aansluiting op de verschillende nutsvoorzieningen en er geen toename van het aantal inritten naar het perceel plaatsvindt; Er geen sprake is van kadastrale splitsing van het perceel.

39

bestemmingsplan TAM-omgevingsplan Snippergroen 2024 H22b (ontwerp)

Artikel 9 9.1

Functieomschrijving Bedrijventerrein

Toepassingsbereik

De regels in dit artikel zijn van toepassing op de locaties die op de verbeelding zijn aangewezen als Bedrijventerrein. 9.2

Functieomschrijving

Een locatie die op de verbeelding is aangewezen als Bedrijventerrein heeft de volgende functies: 5.

bedrijven die in de van deze voorschriften deel uitmakende bijlage Staat van Bedrijfsactiviteiten zijn aangeduid als categorie 1 t/m 3.1 ter plaatse van de aanduiding: bedrijf tot en met categorie 3.1 6. wegen met bijbehorende paden en bermen. 7. groen- en parkeervoorzieningen 8. water; 9. opvang en retentie van regenwater. 10. Met bij een en ander behorende andere bouwwerken, zoals palen, masten, verkeers-, reclame- en andere tekens, technische installaties en terreinafscheidingen. 9.3

Beoordelingsregels - bouwen

9.3.1

Algemeen

Op de voor Bedrijventerrein aangewezen gronden mogen uitsluitend bouwwerken ten dienste van de functie worden gebouwd. 9.3.2

Bouwwerken

Voor het bouwen van bouwwerken als bedoeld in sublid 9.3.1 gelden de volgende eisen: a. b. c. d. e. f.

Gebouwen mogen uitsluitend binnen bouwvlakken worden gebouwd; Het bebouwingspercentage mag ten hoogste zoveel bedragen als is aangeduid; De oppervlakte van een bouwperceel mag bij eenzelfde bedrijfsvestiging maximaal 0,5 hectare, tenzij het bestaande bouwperceel groter is dan 0,5 hectare in welk geval de bestaande oppervlakte is toegestaan; Binnen een afstand van 6 meter tot wegen bijbehorende paden en bermen als bedoeld in lid 9.2, onder b, mogen uitsluitend andere bouwwerken worden gebouwd; De goothoogte en bouwhoogte van bedrijfsgebouwen mogen niet meer bedragen dan is aangeduid; De goothoogte en bouwhoogte van bouwwerken mogen niet meer bedragen, dan hierna is aangegeven:

bouwwerken

Maximale goothoogte

Maximale bouwhoogte

Terreinafscheidingen:

-

2 meter

Overige andere bouwwerken zoals palen, masten, verkeerstekens:

-

12 meter

Bijgebouwen

3 meter

5 meter

11. In uitzondering van het bepaalde als bedoeld in sublid 9.3.2 onder a, mag buiten het bouwvlak een ondergrondse parkeergarage worden gebouwd. 9.4

Specifieke beoordelingsregels - bouwwerken

Met een omgevingsvergunning kan worden afgeweken van het bepaalde in: a. 1. 2. 3. 4. b.

Sublid 9.3.2 onder e voor het bouwen van gebouwen tot een hoogte van maximaal 15 meter over maximaal 50% van de bij het bedrijf behorende gebouwen, mits: De economische noodzaak van de bepaalde bedrijfstype of branche wordt aangetoond voor de vitaliteit van de lokale economie; Één of meerdere bedrijfstypen een dermate grote bijdrage aan de lokale werkgelegenheid leveren dat deze als economisch ''onvervangbaar'' mogen worden beschouwd; De bouwhoogte vanwege specifieke technische eisen die door de branche aan het bedrijfsgebouw worden gesteld voor een bepaald, beperkt deel van het terrein noodzakelijk is; Geen alternatieve locatie in Nunspeet voorhanden is. Sublid 9.3.2 onder c voor het hebben van een groter bouwperceel tot maximaal 1 hectare, mits: 1. De noodzaak daarvan voor een doelmatige bedrijfsvoering is aangetoond.

40

bestemmingsplan TAM-omgevingsplan Snippergroen 2024 H22b (ontwerp)

Artikel 10 10.1

Functieomschrijving Verkeer

Toepassingsbereik

De regels in dit artikel zijn van toepassing op de locaties die op de verbeelding zijn aangewezen als Verkeer. 10.2

Functieomschrijving

Een locatie die op de verbeelding is aangewezen als Verkeer heeft de volgende functies: a. b. c. d.

Verkeer en het vervoer over de weg; Bermen; Watergangen Met daarbijbehorende gebouwen, zoals bushaltes, en andere bouwwerken, nutsvoorzieningen, zoals fietspaden, taluds, ongelijkvloerse kruisingen, faunapassages, carpoolplaatsen, parkeer- en groenvoorzieningen.

10.3

Beoordelingsregels - bouwen

10.3.1

Algemeen

Op de voor Verkeer aangewezen gronden mogen uitsluitend bouwwerken ten dienste van de functie worden gebouwd. 10.3.2

Bouwwerken

Voor het bouwen van bouwwerken als bedoeld in sublid 10.3.1 gelden de volgende eisen: a. b. c. d.

Als gebouwen mogen uitsluitend bushaltes en andere wachtruimtes worden gebouwd; De bouwhoogte van bushaltes en andere wachtruimtes mag niet meer bedragen dan 4 meter; De oppervlakte van bushaltes en andere wachtruimtes mag niet meer bedragen dan 30m2; De bouwhoogte van andere bouwwerken mag niet meer bedragen dan hierna is aangegeven:

10.4

Andere bouwwerken

Maximale bouwhoogte

Palen, masten en verkeerstekens:

10 meter

Overige andere bouwwerken:

2,5 meter

Specifieke functieregels

Tot een met het TAM-omgevingsplan strijdig gebruik wordt in ieder geval gerekend het gebruiken van de gronden ten behoeve van de inrichting van wegen met meer dan 2 rijstroken.

41

bestemmingsplan TAM-omgevingsplan Snippergroen 2024 H22b (ontwerp)

Artikel 11 11.1

Functieomschrijving Waarde - Archeologie 2

Toepassingsbereik

De regels in dit artikel zijn van toepassing op de locaties die op de verbeelding zijn aangewezen als Waarde – Archeologie 2. 11.2

Functieomschrijving

De voor Waarde – Archeologie 2 aangewezen gronden zijn, behalve voor de andere daar voorkomende functie(s), bestemd voor het behoud, de bescherming en/of het herstel van de voorkomende archeologische waarden. 11.3

Beoordelingsregels - bouwen

11.3.1

Algemeen

Op de voor Waarde – Archeologie 2 aangewezen gronden mogen bouwwerken tot een oppervlakte van ten hoogste 120 m2 worden gebouwd. 11.4

Specifieke beoordelingsregels - bouwen

Met een omgevingsvergunning kan worden afgeweken van het bepaalde in sublid 11.3.1 met inachtneming van het bepaalde in de basisfunctie, mits: a.

Op basis van archeologisch onderzoek door het bevoegd gezag is bepaald dat het in lid 11.4 bedoelde bouwwerk dan wel de directe of indirecte van dit bouwwerk niet zal leiden tot een verstoring van archeologisch materiaal;

danwel b.

1. 2. 3.

Op basis van archeologisch onderzoek door het bevoegd gezag is bepaald dat bescherming van archeologisch materiaal afdoende kan plaatsvinden door aan de omgevingsvergunning een van de volgende voorwaarden te verbinden: De verplichting tot het treffen van technische maatregelen, waardoor archeologische resten in de bodem kunnen worden behouden; De verplichting tot het doen van opgravingen; De verplichting de uitvoering van de bodemverstorende activiteit te laten begeleiden door een deskundige op het terrein van de archeologische monumentenzorg die voldoet aan door het bevoegd gezag bij de omgevingsvergunning te stellen kwalificatie.

11.5 Omgevingsvergunning voor het uitvoeren van een werk, geen gebouw zijn-de, of van werkzaamheden 11.5.1

Vergunningsplicht

Voor de volgende werken, geen gebouwen zijnde, en werkzaamheden is een omgevingsvergunning vereist: 4.

5. 6. 7.

Grondwerkzaamheden, waartoe worden gerekend het ophogen, afgraven, woelen, mengen, diepploegen, egaliseren en ontginnen van gronden, alsmede het vergraven, verruimen of dempen van sloten, vijvers en andere wateren en het aanleggen van drainage; Het verlagen van het waterpeil; Het rooien van bos of boomgaard waarbij stobben worden verwijderd; Het aanleggen van ondergrondse transport- energie- of telecommunicatieleidingen en daarmee verband houdende constructies, installaties of apparatuur.

11.5.2

Uitzonderingen

Het bepaalde in sublid 11.5.1 is niet van toepassing indien: a.

Op basis van archeologisch onderzoek door het bevoegd gezag is bepaald dat de in sublid 11.5.1 genoemde werken dan wel de directe of indirecte gevolgen van deze werken niet zal leiden tot een verstoring van archeologisch materiaal;

Danwel b.

1.

Op basis van archeologisch onderzoek door het bevoegd gezag is bepaald dat bescherming van archeologisch afdoende kan plaatsvinden door aan de omgevingsvergunning een van de volgende voorwaarden te verbinden: De verplichting tot het treffen van technische maatregelen, waardoor archeologische resten in de bodem kunnen worden behouden, of;

42

bestemmingsplan TAM-omgevingsplan Snippergroen 2024 H22b (ontwerp) 2. 3.

c.

De verplichting tot het doen van opgraving, of De verplichting de uitvoering van de bodemverstorende activiteit te laten begeleiden door een deskundige op het terrein van de archeologische monumentenzorg die voldoet aan door het bevoegd gezag bij de omgevingsvergunning te stellen kwalificatie. Het werken betreft met een oppervlakte geringer dan 2500m2 danwel het werken betreft op een diepte geringer dan 50 centimeter onder het maaiveld.

43

bestemmingsplan TAM-omgevingsplan Snippergroen 2024 H22b (ontwerp)

Artikel 12 12.1

Functieomschrijving Waarde - Archeologie 3

Toepassingsbereik

De regels in dit artikel zijn van toepassing op de locaties die op de verbeelding zijn aangewezen als Waarde – Archeologie 3. 12.2

Functieomschrijving

De voor Waarde – Archeologie 3 aangewezen gronden zijn, behalve voor de andere daar voorkomende functie(s), bestemd voor het behoud, de bescherming en/of het herstel van de voorkomende archeologische waarden. 12.3

Beoordelingsregels - bouwen

12.3.1

Algemeen

Op de voor 'Waarde – Archeologie 3' aangewezen gronden mogen bouwwerken tot een oppervlakte van ten hoogste 500 m2 worden gebouwd. 12.4

Specifieke bouwregels

Met een omgevingsvergunning kan worden afgeweken van het bepaalde in sublid 12.3.1 met inachtneming van het bepaalde in de basisfunctie, indien: a.

Op basis van archeologisch onderzoek door het bevoegd gezag is bepaald dat het in 12.4 bedoelde bouwwerk dan wel de directe of indirecte gevolgen van dit bouwwerk niet zal leiden tot een verstoring van archeologisch materiaal.

Danwel b.

1. 2. 3.

Op basis van archeologisch onderzoek door het bevoegd gezag is bepaald dat bescherming van archeologisch materiaal afdoende kan plaatsvinden door aan de omgevingsvergunning een van de volgende voorwaarden te verbinden: De verplichting tot het treffen van technische maatregelen, waardoor archeologische resten in de bodem kunnen worden behouden; De verplichting tot het doen van opgravingen; De verplichting de uitvoering van de bodemverstorende activiteit te laten begeleiden door een deskundige op het terrein van de archeologische monumentenzorg die voldoet aan door het bevoegd gezag bij de omgevingsvergunning te stellen kwalificatie.

12.5 Omgevingsvergunning voor het uitvoeren van een werk, geen gebouw zijn-de, of van werkzaamheden 12.5.1

Vergunningplicht

Voor de volgende werken, geen gebouwen zijnde, en werkzaamheden is een omgevingsvergunning vereist: a.

b. c. d.

Grondwerkzaamheden, waartoe worden gerekend het ophogen, afgraven, woelen, mengen diepploegen, egaliseren en ontginnen van gronden, alsmede het vergraven, verruimen of dempen van sloten, vijvers en andere wateren en het aanleggen van drainage; Het verlagen van het waterpeil; Het rooien van bos of boomgaard, waarbij stobben worden verwijderd; Het aanleggen van ondergrondse transport-, energie-, of telecommunicatieleidingen en daarmee verband houdende constructies, installaties of apparatuur.

12.5.2 a.

Uitzondering

Op basis van archeologisch onderzoek door het bevoegd gezag is bepaald dat de in 12.5.1 genoemde werken dan wel de directe of indirecte gevolgen van deze werken niet zal leiden tot een verstoring van archeologisch materiaal;

Danwel b.

1.

Op basis van archeologisch onderzoek door het bevoegd gezag is bepaald dat bescherming van archeologisch materiaal afdoende kan plaatsvinden door aan de omgevingsvergunning een van de volgende voorwaarden te verbinden: De verplichting tot het treffen van technische maatregelen, waardoor archeologische resten in de bodem kunnen worden behouden, of;

44

bestemmingsplan TAM-omgevingsplan Snippergroen 2024 H22b (ontwerp) 2. 3.

c.

De verplichting tot het doen van opgraving, of; De verplichting de uitvoering van de bodemverstorende activiteit te laten begeleiden door een deskundige op het terrein van de archeologische monumentenzorg die voldoet aan door het bevoegd gezag bij de omgevingsvergunning te stellen kwalificatie. Het werken betreft met een geringere oppervlakte dan 2500 m2 danwel het werken betreft op een diepte geringer dan 50 centimeter onder het maaiveld.

45

bestemmingsplan TAM-omgevingsplan Snippergroen 2024 H22b (ontwerp)

Hoofdstuk 3 Artikel 13

Algemene regels

Anti-dubbeltelbepaling

Grond die eenmaal in aanmerking is genomen bij het toestaan van een bouwplan waaraan uitvoering is gegeven of alsnog kan worden gegeven, blijft bij de beoordeling van latere bouwplannen buiten beschouwing.

46

bestemmingsplan TAM-omgevingsplan Snippergroen 2024 H22b (ontwerp)

Artikel 14 14.1

Algemene bouwregels

Ondergeschikte bouwdelen

Bij het meten worden ondergeschikte bouwdelen, als plinten, pilasters, kozijnen, gevelversieringen, ventilatiekanalen, schoorstenen, gevel- en kroonlijsten, luifels, balkons en overstekende daken buiten beschouwing gelaten, mits de overschrijding van bouwvlak- of functiegrenzen niet meer dan 1 meter bedraagt. 14.2

Bestaande afmetingen, afstanden, oppervlakten en percentages

In die gevallen dat de goothoogte, bouwhoogte, oppervlakte, inhoud en/of de afstand tot enige op de plankaart aangegeven lijn van bouwwerken, die in overeenstemming met het bepaalde in de Woningwet tot stand zijn gekomen, op het tijdstip van terinzagelegging van het ontwerp van het TAM-omgevingsplan minder dan wel meer bedraagt dan in de regels van hoofdstuk 2 is voorgeschreven respectievelijk toegestaan, geldt die goothoogte, bouwhoogte, oppervlakte, inhoud, percentage en/of afstand in afwijking daarvan als minimaal respectievelijk maximaal toegestaan. 14.3

Ontbreken maatvoeringsaanduidingen

In die gevallen dat op de verbeelding een noodzakelijke maatvoeringsaanduiding ontbreekt gelden de maatvoeringen van de bestaande bouwwerken, voor zover deze in overeenstemming met het bepaalde in de Woningwet tot stand zijn gekomen, zoals aanwezig op het tijdstip van terinzagelegging van het ontwerp van het TAM-omgevingsplan waarbij voor het bebouwingspercentage geldt dat dit met 10% mag toenemen ten opzichte van de aanwezige bebouwing.

47

bestemmingsplan TAM-omgevingsplan Snippergroen 2024 H22b (ontwerp)

Artikel 15 15.1

Strijdig gebruik

Strijdig gebruik

Tot een gebruik van gronden strijdig met het TAM-omgevingsplan wordt in ieder geval gerekend: a. b. 1. 2.

Het gebruik van gronden en bouwwerken als of ten behoeve van een seksinrichting: Het gebruik van onbebouwde gronden; Als stand- of ligplaats van onderkomens; Als opslag-, start-, of bergplaats van machines, voer- en vaartuigen en andere al of niet afgedankte stoffen, voorwerpen en producten;

Een en ander tenzij dit gebruik verband houdt met het op de bestemming gerichte beheer van de gronden; c.

Het gebruiken of laten gebruiken van gronden en bouwwerken ten behoeve van zwembaden met een oppervlakte van meer dan 40m2;

d.

Het gebruik van gronden ten behoeve van de aanleg van een paardenbak tenzij het specifiek wordt toegestaan.

48

bestemmingsplan TAM-omgevingsplan Snippergroen 2024 H22b (ontwerp)

Artikel 16

Algemene aanduidingsregels

16.1

Overige zone - motorcrossterreinen

16.1.1

Toepassingsbereik

De regels in dit artikel zijn van toepassing op de locaties die op de verbeelding zijn aangewezen als 'Overige zone – motorcrossterreinen'. 16.1.2

aanduidingsomschrijving

Ter plaatse van de aanduiding 'Overige zone – motorcrossterreinen' geldt dat die gronden – naast de andere aangewezen functie(s) – mede dienen voor het tegengaan van een te hoge geluidbelasting op geluidgevoelige gebouwen vanwege een motorcrossterrein. 16.1.3

Beoordelingsregels bouwen

Voor het bouwen van gebouwen geldt de volgende regel: Een op grond van de daar voorkomende functie(s) toelaatbaar geluidsgevoelig gebouw, of de uitbreiding daarvan, mag slechts worden gebouwd indien de geluidsbelasting vanwege het motorcrossterrein van de gevel van dit geluidsgevoelige gebouw niet hoger zal zijn dan de daarvoor geldende voorkeursgrenswaarde of een vastgestelde hogere grenswaarde. 16.1.4

Specifieke functieregels

Tot een met TAM-omgevingsplan strijdig gebruik wordt in ieder geval gerekend: Het gebruik van niet-geluidsgevoelige gronden en bouwwerken als geluidsgevoelig gebouw. 16.2

Vrijwaringszone - molenbiotoop

16.2.1

Toepassingsbereik

De regels in dit artikel zijn van toepassing op de locaties die op de verbeelding zijn aangewezen als 'vrijwaringszone – molenbiotoop'. 16.2.2

Aanduidingsomschrijving

Ter plaatse van de aanduiding 'vrijwaringszone – molenbiotoop' geldt dat die gronden – naast de aangewezen functie(s) – mede aangeduid zijn voor het behoud, herstel en de bescherming van de windvang van de molen. 16.2.3

Beoordelingsregels bouwen

Op de voor 'vrijwaringszone – molenbiotoop' aangewezen gronden mag de bouwhoogte van bouwwerken in afwijking van hetgeen elders in de regels is bepaald, niet meer bedragen dan: c. d.

Bij een afstand tot 100 meter van de molen: de hoogte van de onderste punt van de verticaal staande wiek; Bij een afstand tussen 100 en 500 meter van de molen: 1/50 van de afstand tussen het bouwwerk en de molen, gerekend vanaf de onderste punt van de verticaal staande wiek; vermeerderd met 3 meter.

16.2.4

Specifieke beoordelingsregels bouwwerken

Met een omgevingsvergunning kan worden afgeweken van het bepaalde in sublid 16.2.3 in die zin dat bouwhoogte van bouwwerken wordt verhoogd, mits: De windgang van de molen hierdoor niet onevenredig wordt geschaad. 16.2.5 a.

Omgevingsvergunning voor het uitvoeren van een werk, geen bouwwerk zijnde, of van werkzaamheden

Vergunningsplicht

Voor de volgende werken, geen bouwwerk zijnde, of van werkzaamheden is een omgevingsvergunning vereist: 1. 2.

Bebossen of anderszins beplanten met houtopstanden, waaronder begrepen het kweken en telen van bomen, struiken en heesters; Het ophogen van gronden. b. Uitzondering

Het bepaalde in a is niet van toepassing op werken, geen bouwwerken zijnde, en werkzaamheden die; 1. Werken en werkzaamheden van ondergeschikte betekenis, in het kader van het normale beheer en onderhoud; 2. Werken en werkzaamheden, waarmee is of mag worden begonnen ten tijde van het onherroepelijk worden van

49

bestemmingsplan TAM-omgevingsplan Snippergroen 2024 H22b (ontwerp)

het plan. e.

Toetsingscriteria

De omgevingsvergunning voor het uitvoeren van een werk en werkzaamheden kan slechts worden verleend indien geen onevenredige aantasting van de windvang van de molen ontstaat of kan ontstaan.

50

bestemmingsplan TAM-omgevingsplan Snippergroen 2024 H22b (ontwerp)

Artikel 17

Algemene afwijkingsregels

Met een omgevingsvergunning kan afgeweken worden van de regels: a.

b.

c.

d.

Ten behoeve van het bouwen van niet voor bewoning bestemde bouwwerken voor nutsvoorzieningen, zoals gasdrukregelstations, wachthuisjes en transformatorhuisjes, uitgezonderd verkooppunten voor motorbrandstoffen, van welke bouwwerken de oppervlakte niet meer dan 45 m2 en de goothoogte niet meer dan 3 meter mag bedragen; Ten behoeve van het bouwen van ondergrondse bergbezinkbassins met een maximale oppervlakte van 2500 m2, maximaal 3 meter diep, maximaal 1 meter hoog, met een regelkast van 2 meter hoog en een oppervlakte van 6 m2; Indien en voor zover afwijkingen ten aanzien van grens of richting van wegen, paden, bebouwingsgrenzen en aanduidingen noodzakelijk zijn ter aanpassing van het plan aan de bij uitmeting blijkende werkelijke toestand van het terrein, mits die afwijkingen ten opzichte van hetgeen op de verbeelding is aangegeven niet meer dan 5 meter bedragen; Voor afwijkingen van eisen, gesteld ten aanzien van maten, afmetingen en percentages, mits die afwijkingen beperkt blijven tot ten hoogste 10% van de in het plan aangegeven maten, afmetingen en percentages.

51

bestemmingsplan TAM-omgevingsplan Snippergroen 2024 H22b (ontwerp)

Hoofdstuk 4

Artikel 18 18.1

Overgangsrecht

Overgangsrecht

Overgangsrecht bouwwerken

a. een bouwwerk dat op het tijdstip van inwerkintreding van het TAM-omgevingsplan aanwezig of in uitvoering is, dan wel gebouwd kan worden krachtens een omgevingsvergunning voor het bouwen, en afwijkt van het plan, mag, mits deze afwijking naar aard en omvang niet wordt vergroot,

1. gedeeltelijk worden vernieuwd of veranderd; 2. na het tenietgaan ten gevolge van een calamiteit geheel worden vernieuwd of veranderd, mits de aanvraag van de omgevingsvergunning voor het bouwen wordt gedaan binnen twee jaar na de dag waarop het bouwwerk is tenietgegaan.

b. Het bevoegd gezag kan eenmalig in afwijking van het bepaalde onder a. een omgevingsvergunning verlenen voor het vergroten van de inhoud van een bouwwerk als bedoeld onder a met maximaal 10%.

c. Het bepaalde onder a is niet van toepassing op bouwwerken die weliswaar bestaan op het tijdstip van inwerkingtreding van het plan, maar zijn gebouwd zonder vergunning en in strijd met het daarvoor geldende plan, daaronder begrepen de overgangsbepaling van dat plan. 18.2

Overgangsrecht gebruik

a. Het gebruik van gronden en bouwwerken dat bestond op het tijdstip van inwerkingtreding van het TAM-Omgevingsplan en hiermee in strijd is, mag worden voortgezet.

b. Het is verboden het met het TAM-omgevingsplan strijdige gebruik, bedoeld onder a, te veranderen of te laten veranderen in een ander met dat plan strijdig gebruik, tenzij door deze verandering de afwijking naar aard en omvang wordt verkleind.

c. Indien het gebruik, bedoeld onder a, na het tijdstip van inwerkingtreding van het plan voor een periode langer dan een jaar wordt onderbroken, is het verboden dit gebruik daarna te hervatten of te laten hervatten.

d. Het bepaalde onder a is niet van toepassing op het gebruik dat reeds in strijd was met het voorheen geldende plan, daaronder begrepen de overgangsbepalingen van dat plan.

52

bestemmingsplan TAM-omgevingsplan Snippergroen 2024 H22b (ontwerp)

Bijlagen bij de regels

53

bestemmingsplan TAM-omgevingsplan Snippergroen 2024 H22b (ontwerp)

Bijlage 1 Staat van bedrijfsactiviteiten

54

Staat van Bedrijfsactiviteiten (categorie 1 t/m 5.1) SBI-code 01 0111, 0113 0112 0112 0112 0112 0112 0112 0112 0112 0121 0122 0122 0122 0123 0124 0124 0124 0124 0124 0125 0125 0125 0125 0125 0125 0125 0130

Nr. -

014 014 014 014 014 0142

0 1 2 3 4

02 020

-

05 0501.1 0501.2 0502 0502 0502

-

0 1 2 3 4 5 6 7 0 1 2 0 1 2 3 4 0 1 2 3 4 5 6

0 1 2

Omschrijving Landbouw en dienstverlening t.b.v. de landbouw Akkerbouw en fruitteelt (bedrijfsgebouwen) Tuinbouw:  bedrijfsgebouwen  kassen zonder verwarming  kassen met gasverwarming  champignonkwekerijen (algemeen)  champignonkwekerijen met mestfermentatie  bloembollendroog- en prepareerbedrijven  witlofkwekerijen (algemeen) Fokken en houden van rundvee Fokken en houden van overige graasdieren:  paardenfokkerijen  overige graasdieren Fokken en houden van varkens Fokken en houden van pluimvee:  legkippen  opfokkippen en mestkuikens  eenden en ganzen  overig pluimvee Fokken en houden van overige dieren:  nertsen en vossen  konijnen  huisdieren  maden, wormen e.d.  bijen  overige dieren Akker- en/of tuinbouw in combinatie met het fokken en houden van dieren (niet intensief) Dienstverlening t.b.v. de landbouw: 2  algemeen (o.a. loonbedrijven): b.o. > 500 m 2  algemeen (o.a. loonbedrijven): b.o.<= 500 m 2  plantsoenendiensten en hoveniersbedrijven: b.o. > 500 m 2  plantsoenendiensten en hoveniersbedrijven: b.o. <= 500 m KI-stations Bosbouw en dienstverlening t.b.v. bosbouw Bosbouwbedrijven Visserij- en visteeltbedrijven Zeevisserijbedrijven Binnenvisserijbedrijven Vis- en schaaldierkwekerijen:  oester-, mossel- en schelpenteeltbedrijven  visteeltbedrijven

Cat. 2 2 2 2 2 3.2 2 2 3.2 3.1 3.1 4.1 4.1 4.1 4.1 3.2 4.1 3.2 3.1 3.2 2 2 3.2

3.1 2 3.1 2 2

3.1

3.2 3.1 3.2 3.1

Staat van Bedrijfsactiviteiten (categorie 1 t/m 5.1) SBI-code 10 103

Nr. -

Omschrijving Turfwinning Turfwinningbedrijven

Cat.

11 111 111 111

0 1 2

Aardolie- en aardgaswinning Aardolie- en aardgaswinning:  aardoliewinputten 3  aardgaswinning incl. gasbeh.inst.: < 10.000.000 N m /d

4.1 5.1

14 1421 1421 144 145

0 1

Winning van zand, grind, klei, zout, e.d. Steen-, grit- en krijtmalerijen (open lucht):  algemeen Zoutwinningbedrijven Mergel- en overige delfstoffenwinningbedrijven

4.1 3.2 5.1

15 151 151 151 151 151 151 151

0 1 3 4 5 6 7

Vervaardiging van voedingsmiddelen en dranken Slachterijen en overige vleesverwerking:  slachterijen en pluimveeslachterijen  bewerkingsinrichting van darmen en vleesafval 2  vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. > 1000 m 2  vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. <= 1000 m 2  vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. <= 200 m  loonslachterijen

3.2 4.2 3.2 3.1 3.1 3.1

151

8

152 152 152 152 152 152 1531 1531 1531 1532, 1533 1532, 1533 1532, 1533 1532, 1533 1532, 1533 1532, 1533 1541 1541 1541 1542 1542 1542 1543

0 2 3 4 5 6 0 1 2 0 1 2 3 4 5 0 1 2 0 1 2 0

 vervaardiging van snacks en vervaardiging van kant-en-klaar-maaltijden 2 met p.o. < 2.000 m Visverwerkingsbedrijven:  conserveren  roken 2  verwerken anderszins: p.o.> 1000 m 2  verwerken anderszins: p.o. <= 1000 m 2  verwerken anderszins: p.o. <= 300 m Aardappelproducten fabrieken:  vervaardiging van aardappelproducten 2  vervaardiging van snacks met p.o. < 2.000 m Groente- en fruitconservenfabrieken:  jam  groente algemeen  met koolsoorten  met drogerijen  met uienconservering (zoutinleggerij) Vervaardiging van ruwe plantaardige en dierlijke oliën en vetten:  p.c. < 250.000 t/j  p.c. >= 250.000 t/j Raffinage van plantaardige en dierlijke oliën en vetten:  p.c. < 250.000 t/j  p.c. >= 250.000 t/j Margarinefabrieken:

3.2

3.1

4.1 4.2 4.2 3.2 3.1 4.2 3.1 3.2 3.2 3.2 4.2 4.2 4.1 4.2 4.1 4.2

Staat van Bedrijfsactiviteiten (categorie 1 t/m 5.1) SBI-code 1543 1543 1551 1551 1551 1551 1551 1551 1552 1552 1561 1561 1561 1561 1562 1562 1562 1571 1571 1571 1571 1572 1581 1581 1581 1582 1583 1583 1584 1584 1584

Nr. 1 2 0 1 2 3 4 5 1 2 0 1 2

1584

3

1584 1584 1584 1585 1586 1586 1586 1587 1589 1589.1 1589.2 1589.2

4 5 6

0 1 2 0 3 5 6 0 1 2 0 1 0 1 2

0 1 2

0 1

Omschrijving  p.c. < 250.000 t/j  p.c. >= 250.000 t/j Zuivelproducten fabrieken:  gedroogde producten, p.c. >= 1,5 t/u  geconcentreerde producten, verdamp. cap. >=20 t/u  melkproducten fabrieken v.c. < 55.000 t/j  melkproducten fabrieken v.c. >= 55.000 t/j  overige zuivelproducten fabrieken 2 Consumptie-ijsfabrieken: p.o. > 200 m 2 Consumptie-ijsfabrieken: p.o. <= 200 m Meelfabrieken:  p.c. >= 500 t/u  p.c. < 500 t/u Grutterswarenfabrieken Zetmeelfabrieken:  p.c. < 10 t/u  p.c. >= 10 t/u Veevoerfabrieken:  drogerijen (gras, pulp, groenvoeder, veevoeder) cap. < 10 t/u water  mengvoeder, p.c. < 100 t/u  mengvoeder, p.c. >= 100 t/u Vervaardiging van voer voor huisdieren Broodfabrieken, brood- en banketbakkerijen:  v.c. < 7500 kg meel/week, bij gebruik van charge-ovens  v.c. >= 7500 kg meel/week Banket, biscuit- en koekfabrieken Suikerfabrieken:  v.c. < 2.500 t/j Verwerking cacaobonen en vervaardiging chocolade- en suikerwerk: 2  cacao- en chocoladefabrieken: p.o. > 2.000 m  cacao- en chocoladefabrieken vervaardigen van chocoladewerken met 2 p.o. < 2.000 m  cacao- en chocoladefabrieken vervaardigen van chocoladewerken met 2 p.o. <= 200 m  suikerwerkfabrieken met suiker branden 2  suikerwerkfabrieken zonder suiker branden: p.o. > 200 m 2  suikerwerkfabrieken zonder suiker branden: p.o.

<= 200 m Deegwarenfabrieken Koffiebranderijen en theepakkerijen:  koffiebranderijen  theepakkerijen Vervaardiging van azijn, specerijen en kruiden Vervaardiging van overige voedingsmiddelen Bakkerijgrondstoffenfabrieken Soep- en soeparomafabrieken:  zonder poederdrogen

Cat. 4.1 4.2 5.1 5.1 3.2 4.2 4.2 3.2 2 4.2 4.1 4.1 4.1 4.2 4.2 4.1 4.2 4.1 2 3.2 3.2 5.1 5.1 3.2 2 4.2 3.2 2 3.1 5.1 3.2 4.1 4.1 4.1 3.2

Staat van Bedrijfsactiviteiten (categorie 1 t/m 5.1) SBI-code 1589.2 1589.2 1591 1592 1592 1592 1593 t/m 1595 1596 1597 1598

Nr. 2

16 160

-

17 171 172 172 172 173 174, 175 1751 176, 177

-

18 181 182 183

-

19 191 192 193

-

20 2010.1 2010.2 2010.2 2010.2 202 203, 204, 205 203, 204, 205 205

-

0 1 2

0 1 2

0 1 2 0 1

Omschrijving  met poederdrogen Bakmeel- en puddingpoederfabrieken Destilleerderijen en likeurstokerijen Vervaardiging van ethylalcohol door gisting:  p.c. < 5.000 t/j  p.c. >= 5.000 t/j Vervaardiging van wijn, cider e.d.

Cat. 4.2 4.1 4.2

Bierbrouwerijen Mouterijen Mineraalwater- en frisdrankfabrieken

4.2 4.2 3.2

Verwerking van tabak Tabakverwerkende industrie

4.1

Vervaardiging van textiel Bewerken en spinnen van textielvezels Weven van textiel:  aantal weefgetouwen < 50  aantal weefgetouwen >= 50 Textielveredelingsbedrijven Vervaardiging van textielwaren Tapijt-, kokos- en vloermattenfabrieken Vervaardiging van gebreide en gehaakte stoffen en artikelen

4.1 4.2 2

3.2 3.2 4.2 3.1 3.1 4.1 3.1

Vervaardiging van kleding; bereiden en verven van bont Vervaardiging kleding van leer Vervaardiging van kleding en -toebehoren (excl. van leer) Bereiden en verven van bont; vervaardiging van artikelen van bont

3.1 2 3.1

Vervaardiging van leer en lederwaren (excl. kleding) Lederfabrieken Lederwarenfabrieken (excl. kleding en schoeisel) Schoenenfabrieken

4.2 3.1 3.1

Houtindustrie en vervaardiging artikelen van hout, riet, kurk e.d. Houtzagerijen Houtconserveringsbedrijven:  met creosootolie  met zoutoplossingen Fineer- en plaatmaterialenfabrieken Timmerwerkfabrieken, vervaardiging overige artikelen van hout Timmerwerkfabrieken, vervaardiging overige artikelen van hout, p.o. < 200 2 m Kurkwaren-, riet- en vlechtwerkfabrieken

3.2 4.1 3.1 3.2 3.2 3.1 2

Staat van Bedrijfsactiviteiten (categorie 1 t/m 5.1) SBI-code

Nr.

Omschrijving

21 2111 2112 2112 2112 2112 212 2121.2 2121.2 2121.2

-

Vervaardiging van papier, karton en papier- en kartonwaren Vervaardiging van pulp Papier- en kartonfabrieken:  p.c. < 3 t/u  p.c. 3 - 15 t/u  p.c. >= 15 t/u Papier- en kartonwarenfabrieken Golfkartonfabrieken:  p.c. < 3 t/u  p.c. >= 3 t/u

22 221 2221 2222 2222.6 2223 2223 2224 2225 223

-

23 2320.2 2320.2 2320.2 24 2411 2411 2411 2412 2413 2413 2414.1 2414.1 2414.1 2414.1 2414.1 2414.2 2414.2 2414.2 2415 242 242

0 1 2 3 0 1 2

Cat.

4.1 3.1 4.1 4.2 3.2 3.2 4.1

Uitgeverijen, drukkerijen en reproductie van opgenomen media Uitgeverijen (kantoren) Drukkerijen van dagbladen Drukkerijen (vlak- en rotatie-diepdrukkerijen) Kleine drukkerijen en kopieerinrichtingen Grafische afwerking Binderijen Grafische reproductie en zetten Overige grafische activiteiten Reproductiebedrijven opgenomen media

1 3.2 3.2 2 1 2 2 2 1

A B C

Aardolie-/steenkoolverwerk. Ind.; bewerking splijt-/kweekstoffen Smeeroliën- en vettenfabrieken Recyclingbedrijven voor afgewerkte olie Aardolieproductenfabrieken n.e.g.

3.2 4.2 4.2

0 2 3

Vervaardiging van chemische producten Vervaardiging van industriële gassen:  overige gassenfabrieken, niet explosief  overige gassenfabrieken, explosief Kleur- en verfstoffenfabrieken Anorg. chemische grondstoffenfabrieken:  niet vallend onder "post-Seveso-richtlijn" Organ. chemische grondstoffenfabrieken:  niet vallend onder "post-Seveso-richtlijn" Methanolfabrieken:  p.c. < 100.000 t/j  p.c. >= 100.000 t/j Vetzuren en alkanolenfabrieken (niet synth.):  p.c. < 50.000 t/j  p.c. >= 50.000 t/j Kunstmeststoffenfabrieken Landbouwchemicaliënfabrieken:  formulering en afvullen

A B

0 1 A0 A1 B0 B1 B2 0 1 2 0 2

5.1 5.1 4.1 4.2 4.2 4.1 4.2 4.2 5.1 5.1 5.1

Staat van Bedrijfsactiviteiten (categorie 1 t/m 5.1) SBI-code 243 2441 2441 2441 2442 2442 2442 2451 2452 2462 2462 2462 2464 2466 2466 247

Nr.

25 2511 2512 2512 2512 2513 252 252 252 252

-

26

-

Vervaardiging van glas, aardewerk, cement-, kalk- en gipsproducten

261 261 261 261 261 2615 262, 263 262, 263 262, 263 264 264 2651 2651 2652 2652 2652

0 1 2 3 4

Glasfabrieken:  glas en glasproducten, p.c. < 5.000 t/j  glas en glasproducten, p.c. >= 5.000 t/j  glaswol en glasvezels, p.c.< 5.000 t/j  glaswol en glasvezels, p.c. >= 5.000 t/j Glasbewerkingsbedrijven Aardewerkfabrieken:  vermogen elektrische ovens totaal < 40 kW  vermogen elektrische ovens totaal >= 40 kW Baksteen en baksteenelementenfabrieken Dakpannenfabrieken Cementfabrieken:  p.c. < 100.000 t/j Kalkfabrieken:  p.c. < 100.000 t/j  p.c. >= 100.000 t/j

0 1 2 0 1 2

0 1 2 A B

0 1 2 0 1 2 3

0 1 2 A B 0 1 0 1 2

Omschrijving Verf, lak en vernisfabrieken Farmaceutische grondstoffenfabrieken:  p.c. < 1.000 t/j  p.c. >= 1.000 t/j Farmaceutische productenfabrieken:  formulering en afvullen geneesmiddelen  verbandmiddelenfabrieken Zeep-, was- en reinigingsmiddelenfabrieken Parfumerie- en cosmeticafabrieken Lijm- en plakmiddelenfabrieken:  zonder dierlijke grondstoffen  met dierlijke grondstoffen Fotochemische productenfabrieken Chemische kantoorbenodigdhedenfabrieken Overige chemische productenfabrieken n.e.g. Kunstmatige synthetische garen- en vezelfabrieken Vervaardiging van producten van rubber en kunststof Rubberbandenfabrieken Loopvlakvernieuwingsbedrijven: 2  vloeropp. < 100 m 2  vloeropp. >= 100 m Rubber-artikelenfabrieken Kunststofverwerkende bedrijven:  zonder fenolharsen  met fenolharsen  productie van verpakkingsmateriaal en assemblage van kunststofbouwmaterialen

Cat. 4.2 4.2 5.1 3.1 2 4.2 4.2 3.2 5.1 3.2 3.1 4.1 4.2

4.2 3.1 4.1 3.2 4.1 4.2 3.1

3.2 4.2 4.2 5.1 3.1 2 3.2 4.1 4.1 5.1 4.1 5.1

Staat van Bedrijfsactiviteiten (categorie 1 t/m 5.1) SBI-code 2653 2653 2653 2661.1 2661.1 2661.1 2661.2 2661.2 2661.2 2662 2663, 2664 2663, 2664 2663, 2664 2665, 2666 2665, 2666 2665, 2666 267 267 267 267 2681 2682 2682 2682 2682 2682 2682 2682 2682 2682

Nr. 0 1 2 0 1 2 0 1 2

A0 A1 A2 B0 B1 B2 C D0 D1

Omschrijving Gipsfabrieken:  p.c. < 100.000 t/j  p.c. >= 100.000 t/j Betonwarenfabrieken:  zonder persen, triltafels en bekistingtrille  met persen, triltafels of bekistingtrillers, p.c. < 100 t/d Kalkzandsteenfabrieken:  p.c. < 100.000 t/j  p.c. >= 100.000 t/j Mineraalgebonden bouwplatenfabrieken Betonmortelcentrales:  p.c. < 100 t/u  p.c. >= 100 t/u Vervaardiging van producten van beton, (vezel)cement en gips:  p.c. < 100 t/d  p.c. >= 100 t/d Natuursteenbewerkingsbedrijven: 2  zonder breken, zeven en drogen: p.o. > 2.000 m 2  zonder breken, zeven en drogen: p.o. <= 2.000 m  met breken, zeven of drogen, v.c. < 100.000 t/j Slijp- en polijstmiddelen fabrieken Bitumineuze materialenfabrieken:  p.c. < 100 t/u  p.c. >= 100 t/u Isolatiematerialenfabrieken (excl. glaswol):  steenwol, p.c. >= 5.000 t/j  overige isolatiematerialen Minerale productenfabrieken n.e.g. Asfaltcentrales: p.c.< 100 ton/uur Asfaltcentrales, p.c. >= 100 ton/uur

27 272 272 273 273 274 274 274 274 2751, 2752 2751, 2752 2751, 2752 2753, 2754 2753, 2754 2753, 2754

0 1 0 1 A0 A1 B0 B1 0 1 2 0 1 2

Vervaardiging van metalen IJzeren- en stalenbuizenfabrieken: 2  p.o. < 2.000 m Draadtrekkerijen, koudbandwalserijen en profielzetterijen: 2  p.o. < 2.000 m Non-ferro-metaalfabrieken:  p.c. < 1.000 t/j Non-ferro-metaalwalserijen, -trekkerijen e.d.: 2  p.o. < 2.000 m IJzer- en staalgieterijen/ -smelterijen:  p.c. < 4.000 t/j  p.c. >= 4.000 t/j Non-ferro-metaalgieterijen/ -smelterijen:  p.c. < 4.000 t/j  p.c. >= 4.000 t/j

0 1 2 0 1 2 0 1 2 3

Cat. 4.1 5.1 4.1 4.2 3.2 4.2 3.2 3.2 4.2 3.2 4.2 3.2 3.1 4.2 3.1 4.2 5.1 4.2 4.1 3.2 4.1 4.2

5.1 4.2 4.2 5.1 4.2 5.1 4.2 5.1

Staat van Bedrijfsactiviteiten (categorie 1 t/m 5.1) SBI-code

Nr.

Omschrijving

Cat.

28

-

281 281 281 281 281 2821 2821 2821 2822, 2830 284 284 284 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2852 2852 287 287 287 287 287

0 1 1a 2 3 0 1 2 A B B1 0 1 10 11 12 2 3 4 5 6 7 8 9 1 2 A0 A1 A2 B B

Vervaard. en reparatie van producten van metaal (excl. mach./transportmidd.) Constructiewerkplaatsen:  gesloten gebouw 2  gesloten gebouw, p.o. < 200 m 2  in open lucht, p.o. < 2.000 m 2  in open lucht, p.o. >= 2.000 m Tank- en reservoirbouwbedrijven: 2  p.o. < 2.000 m 2  p.o. >= 2.000 m Vervaardiging van verwarmingsketels, radiatoren en stoomketels Stamp-, pers-, dieptrek- en forceerbedrijven Smederijen, lasinrichtingen, bankwerkerijen e.d. 2 Smederijen, lasinrichtingen, bankwerkerijen e.d., p.o. < 200 m Metaaloppervlaktebehandelingsbedrijven:  algemeen  stralen  metaalharden  lakspuiten en moffelen  scoperen (opspuiten van zink)  thermisch verzinken  thermisch vertinnen  mechanische oppervlaktebehandeling (slijpen, polijsten)  anodiseren, eloxeren  chemische oppervlaktebehandeling  emailleren  galvaniseren (vernikkelen, verchromen, verzinken, verkoperen ed) Overige metaalbewerkende industrie 2 Overige metaalbewerkende industrie, inpandig, p.o. <200 m Grofsmederijen, anker- en kettingfabrieken: 2  p.o. < 2.000 m 2  p.o. >= 2.000 m Overige metaalwarenfabrieken n.e.g. 2 Overige metaalwarenfabrieken n.e.g.; inpandig, p.o. <200 m

29 29 29 29 29

0 1 2 3

Vervaardiging van machines en apparaten Machine- en apparatenfabrieken incl. reparatie: 2  p.o. < 2.000 m 2  p.o. >= 2.000 m  met proefdraaien verbrandingsmotoren >= 1 MW

3.2 4.1 4.2

30 30

A

Vervaardiging van kantoormachines en computers Kantoormachines- en computerfabrieken incl. reparatie

2

31

-

Vervaardiging van over. elektr. machines, apparaten en benodigdh.

3.2 3.1 4.1 4.2 4.2 5.1 4.1 4.1 3.2 3.1 3.2 4.1 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.1 4.1 5.1 3.2 3.1

Staat van Bedrijfsactiviteiten (categorie 1 t/m 5.1) SBI-code 311 312 313 314 315 316

Nr.

Omschrijving Elektromotoren- en generatorenfabrieken incl. reparatie Schakel- en installatiemateriaalfabrieken Elektrische draad- en kabelfabrieken Accumulatoren- en batterijenfabrieken Lampenfabrieken Elektrotechnische industrie n.e.g.

Cat. 4.1 4.1 4.1 3.2 4.2 2

32 321 t/m 323 3210

-

Vervaardiging van audio-, video-, telecom-apparaten en -benodigdh. Vervaardiging van audio-, video- en telecom-apparatuur e.d. incl. reparatie Fabrieken voor gedrukte bedrading

3.1 3.1

33 33

A

34 341 341 341 3420.1 3420.2 343

0 1 2

Vervaardiging van medische en optische apparaten en instrumenten Fabrieken voor medische en optische apparaten en instrumenten e.d. incl. reparatie Vervaardiging van auto's, aanhangwagens en opleggers Autofabrieken en assemblagebedrijven: 2  p.o. < 10.000 m 2  p.o. >= 10.000 m Carrosseriefabrieken Aanhangwagen- en opleggerfabrieken Auto-onderdelenfabrieken

35

-

Vervaardiging van transportmiddelen (excl. auto's, aanhangwagens)

351 351 351 351 351 352 352 352 353 353 354 355

0 1 2 3 4 0 1 2 0 1

Scheepsbouw- en reparatiebedrijven:  houten schepen  kunststof schepen  metalen schepen < 25 m  metalen schepen >= 25m en/of proefdraaien motoren >= 1 MW Wagonbouw- en spoorwegwerkplaatsen:  algemeen  met proefdraaien van verbrandingsmotoren >= 1 MW Vliegtuigbouw en -reparatiebedrijven:  zonder proefdraaien motoren Rijwiel- en motorrijwielfabrieken Transportmiddelenindustrie n.e.g.

36 361 361 362 363 364 365 3663.1 3663.2

1 2

Vervaardiging van meubels en overige goederen n.e.g. Meubelfabrieken 2 Meubelstoffeerderijen b.o. < 200 m Fabricage van munten, sieraden e.d. Muziekinstrumentenfabrieken Sportartikelenfabrieken Speelgoedartikelenfabrieken Sociale werkvoorziening Vervaardiging van overige goederen n.e.g.

2

4.1 4.2 4.1 4.1 3.2

3.1 3.2 4.1 5.1 3.2 4.2 4.1 3.2 3.2

3.2 1 2 2 3.1 3.1 2 3.1

Staat van Bedrijfsactiviteiten (categorie 1 t/m 5.1) SBI-code

Nr.

Omschrijving

37 371 372 372 372 372

-

Voorbereiding tot recycling Metaal- en autoschredders Puinbrekerijen en -malerijen:  v.c. < 100.000 t/j Rubberregeneratiebedrijven Afvalscheidingsinstallaties

40 40 40 40

A0 A2 A3

40 40 40

A5 B0 B1

40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40

B2 C0 C1 C2 C3 C4 C5 D0 D1 D2 D3 D4 D5 E0 E1 E2 F0 F1 F2 F3

Productie en distrib. Van stroom, aardgas, stoom en warm water Elektriciteitsproductiebedrijven (elektrisch vermogen >= 50 MWe)  oliegestookt, thermisch vermogen > 75 MWth  gasgestookt (incl. bijstook biomassa), thermisch vermogen > 75 MWth,in  warmte-kracht-installaties (gas), thermisch vermogen > 75 MWth Bio-energieinstallaties elektrisch vermogen < 50 MWe:  covergisting, verbranding en vergassing van mest, slib, GFT en reststromen voedingsindustrie  vergisting, verbranding en vergassing van overige biomassa Elektriciteitsdistributiebedrijven, met transformatorvermogen:  < 10 MVA  10 - 100 MVA  100 - 200 MVA  200 - 1000 MVA  >= 1000 MVA Gasdistributiebedrijven:  gascompressorstations vermogen < 100 MW  gascompressorstations vermogen >= 100 MW  gas: reduceer-, compressor-, meet- en regelinst. Cat. A  gasdrukregel- en meetruimten (kasten en gebouwen), cat. B en C  gasontvang- en -verdeelstations, cat. D Warmtevoorzieningsinstallaties, gasgestookt:  stadsverwarming  blokverwarming Windmolens:  wiekdiameter 20 m  wiekdiameter 30 m  wiekdiameter 50 m

41 41 41 41 41 41 41

A0 A2 B0 B1 B2 B3

Winning en distributie van water Waterwinning-/ bereiding- bedrijven:  bereiding met chloorbleekloog e.d. en/of straling Waterdistributiebedrijven met pompvermogen:  < 1 MW  1 - 15 MW  >= 15 MW

A0 A1 B C

Cat.

5.1 4.2 4.2 4.2

5.1 5.1 5.1 3.2 3.2 2 3.1 3.2 4.2 5.1 4.2 5.1 1 2 3.1 3.2 2 3.2 4.1 4.2

3.1 2 3.2 4.2

Staat van Bedrijfsactiviteiten (categorie 1 t/m 5.1) SBI-code 45 45 45 45 45

Nr. 0 1 2 3

Omschrijving Bouwnijverheid 2 Bouwbedrijven algemeen: b.o. > 2.000 m 2 Bouwbedrijven algemeen: b.o. <= 2.000 m 2 Aannemersbedrijven met werkplaats: b.o. > 1000 m 2 Aannemersbedrijven met werkplaats: b.o.< 1000 m

50 501, 502, 504 501 5020.4 5020.4 5020.4 5020.5 503, 504 505 505 505 505

-

Handel/reparatie van auto's, motorfietsen; benzineservicestations Handel in auto's en motorfietsen, reparatie- en servicebedrijven

51 511 5121 5121

-

A B C

0 1 2 3

0 1

5122 5123 5124 5125, 5131 5132, 5133 5134 5135 5136 5137 5138, 5139 514 5148.7 5148.7 5148.7 5148.7

0 1 2 3

5148.7 5151.1 5151.1 5151.1 5151.2

5 0 1 2 0

Handel in vrachtauto's (incl. import en reparatie) Autoplaatwerkerijen Autobeklederijen Autospuitinrichtingen Autowasserijen Handel in auto- en motorfietsonderdelen en -accessoires Benzineservicestations: 3  met LPG > 1000 m /jr 3  met LPG < 1000 m /jr  zonder LPG Groothandel en handelsbemiddeling Handelsbemiddeling (kantoren) Grth in akkerbouwproducten en veevoeders Grth in akkerbouwproducten en veevoeders met een verwerkingscapaciteit van 500 ton/uur of meer Grth in bloemen en planten Grth in levende dieren Grth in huiden, vellen en leder Grth in ruwe tabak, groenten, fruit en consumptie-aardappelen Grth in vlees, vleeswaren, zuivelproducten, eieren, spijsoliën Grth in dranken Grth in tabaksproducten Grth in suiker, chocolade en suikerwerk Grth in koffie, thee, cacao en specerijen Grth in overige voedings- en genotmiddelen Grth in overige consumentenartikelen Grth in vuurwerk en munitie:  consumentenvuurwerk, verpakt, opslag < 10 ton  consumentenvuurwerk, verpakt, opslag 10 tot 50 ton  professioneel vuurwerk, netto expl. massa per bewaarplaats < 750 kg (en > 25 kg theatervuurwerk)  munitie Grth in vaste brandstoffen:  klein, lokaal verzorgingsgebied 2  kolenterminal, opslag opp. >= 2.000 m Grth in vloeibare en gasvormige brandstoffen:

Cat. 3.2 3.1 3.1 2

2 3.2 3.2 1 3.1 2 2 4.1 3.1 2

1 3.1 4.2 2 3.2 3.1 3.1 3.1 2 2 2 2 2 2 2 3.1 5.1 2 3.1 5.1

Staat van Bedrijfsactiviteiten (categorie 1 t/m 5.1) SBI-code 5151.2 5151.2 5151.2 5151.3 5152.1 5152.1 5152.2 /.3 5153 5153 5153 5153.4 5153.4 5153.4 5154 5154 5154 5155.1 5155.2 5156 5157 5157 5157.2/3 5157.2/3 518 518 518 519

Nr. 1 2 3 0 1 0 1 2 4 5 6 0 1 2

0 1 0 1 0 1 2

Omschrijving 3  vloeistoffen, o.c. < 100.000 m 3  vloeistoffen, o.c. >= 100.000 m  tot vloeistof verdichte gassen Grth minerale olieproducten (excl. brandstoffen) Grth in metaalertsen: 2  opslag opp. < 2.000 m Grth in metalen en -halffabricaten Grth in hout en bouwmaterialen: 2  algemeen: b.o. > 2000 m 2  algemeen: b.o. <= 2000 m Zand en grind: 2  algemeen: b.o. > 200 m 2  algemeen: b.o. <= 200 m Grth in ijzer- en metaalwaren en verwarmingsapparatuur: 2  algemeen: b.o. > 2.000 m 2  algemeen: b.o. < = 2.000 m Grth in chemische producten Grth in kunstmeststoffen Grth in overige intermediaire goederen 2 Autosloperijen: b.o. > 1000 m 2 Autosloperijen: b.o. <= 1000 m 2 Overige groothandel in afval en schroot: b.o. > 1000 m 2 Overige groothandel in afval en schroot: b.o. <= 1000 m Grth in machines en apparaten:  machines voor de bouwnijverheid  overige Overige grth (bedrijfsmeubels, emballage, vakbenodigdheden e.d.

Cat. 4.1 5.1 4.2 3.2 4.2 3.2 3.1 2 3.2 2 3.1 2 3.2 2 2 3.2 3.1 3.2 3.1 3.2 3.1 2

52 52 A 5211/2,5246 /9 5222, 5223 5224 5231, 5232 5246/9 5249 5261 527

Detailhandel en reparatie t.b.v. particulieren Detailhandel voor zover n.e.g. Supermarkten, warenhuizen

1 1

Detailhandel vlees, wild, gevogelte, met roken, koken, bakken Detailhandel brood en banket met bakken voor eigen winkel Apotheken en drogisterijen Bouwmarkten, tuincentra, hypermarkten Detailhandel in vuurwerk tot 10 ton verpakt Postorderbedrijven Reparatie t.b.v. particulieren (excl. auto's en motorfietsen)

1 1 1 2 1 3.1 1

55 5511, 5512 552 553

-

554

1

Logies-, maaltijden- en drankenverstrekking Hotels en pensions met keuken, conferentie-oorden en congrescentra Kampeerterreinen, vakantiecentra, e.d. (met keuken) Restaurants, cafetaria's, snackbars, ijssalons met eigen ijsbereiding, viskramen e.d. Cafés, bars

1 3.1 1 1

Staat van Bedrijfsactiviteiten (categorie 1 t/m 5.1) SBI-code 554 5551 5552

Nr. 2

Omschrijving Discotheken, muziekcafés Kantines Cateringbedrijven

60 601 601 601 6021.1 6022 6023 6024

0 1 2

6024

1

Vervoer over land Spoorwegen:  stations  rangeerterreinen, overslagstations (zonder rangeerheuvel) Bus-, tram- en metrostations en -remises Taxibedrijven Touringcarbedrijven Goederenwegvervoerbedrijven (zonder schoonmaken tanks): b.o. > 1000 2 m Goederenwegvervoerbedrijven (zonder schoonmaken tanks) b.o. <= 1000 2 m Pomp- en compressorstations van pijpleidingen

0

603 61, 62 61, 62

A

Vervoer over water / door de lucht Vervoersbedrijven (uitsluitend kantoren)

63 6311.1 6311.1 6311.1 6311.1 6311.1 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6312 6312 6321 6321 6322, 6323 6323 633 634

0 1 2 4 7 0 1 10 2 3 5 6 7 8 A B 1 2

Dienstverlening t.b.v. het vervoer Laad-, los- en overslagbedrijven t.b.v. zeeschepen:  containers  stukgoederen  granen of meelsoorten, v.c. >= 500 t/u  tankercleaning Laad-, los- en overslagbedrijven t.b.v. binnenvaart:  containers  tankercleaning  stukgoederen 2  ertsen, mineralen, e.d., opslagopp. < 2.000 m  granen of meelsoorten , v.c. < 500 t/u  granen of meelsoorten, v.c. >= 500 t/u 2  steenkool, opslagopp. < 2.000 m 2  steenkool, opslagopp. >= 2.000 m Distributiecentra, pak- en koelhuizen Opslaggebouwen (verhuur opslagruimte) Autoparkeerterreinen, parkeergarages Stalling van vrachtwagens (met koelinstallaties) Overige dienstverlening t.b.v. vervoer (kantoren) Helikopterlandplaatsen Reisorganisaties Expediteurs, cargadoors (kantoren)

64 641

-

B

Post en telecommunicatie Post- en koeriersdiensten

Cat. 2 1 2

3.2 4.2 3.2 2 3.2 3.2 3.1 2

1

5.1 4.2 5.1 4.2 4.2 4.2 3.2 4.2 4.2 5.1 4.2 5.1 3.1 2 2 3.2 1 5.1 1 1

2

Staat van Bedrijfsactiviteiten (categorie 1 t/m 5.1) SBI-code 642 642 642

Nr. A B0 B1

642 642

B2 B3

Omschrijving Telecommunicatiebedrijven Zendinstallaties:  LG en MG, zendervermogen < 100 kW (bij groter vermogen: onderzoek!)  FM en TV  GSM en UMTS-steunzenders (indien bouwvergunningplichtig)

65, 66, 67 65, 66, 67

A

Financiële instellingen en verzekeringswezen Banken, verzekeringsbedrijven, beurzen

1

70 70

A

Verhuur van en handel in onroerend goed Verhuur van en handel in onroerend goed

1

71

-

Verhuur van transportmiddelen, machines, andere roerende goederen

711 712 713 714

Cat. 1 3.2 1 1

Personenautoverhuurbedrijven Verhuurbedrijven voor transportmiddelen (excl. personenauto's) Verhuurbedrijven voor machines en werktuigen Verhuurbedrijven voor roerende goederen n.e.g.

2 3.1 3.1 2

72 72 72

A B

Computerservice- en informatietechnologie Computerservice- en informatietechnologie-bureau's e.d. Datacentra

1 2

73 731 732

-

Speur- en ontwikkelingswerk Natuurwetenschappelijk speur- en ontwikkelingswerk Maatschappij- en geesteswetenschappelijk onderzoek

2 1

74

-

Overige zakelijke dienstverlening

74

A

Overige zakelijke dienstverlening: kantoren

1

Reinigingsbedrijven voor gebouwen Foto- en filmontwikkelcentrales Veilingen voor landbouw- en visserijproducten Veilingen voor huisraad, kunst e.d.

3.1 2 4.1 1

747 7481.3 7484.3 7484.4 75 75 7522 7525

A

Openbaar bestuur, overheidsdiensten, sociale verzekeringen Openbaar bestuur (kantoren e.d.) Defensie-inrichtingen Brandweerkazernes

1 4.1 3.1

80 801, 802 803, 804

-

Onderwijs Scholen voor basis- en algemeen voortgezet onderwijs Scholen voor beroeps-, hoger en overig onderwijs

2 2

85

-

Gezondheids- en welzijnszorg

Staat van Bedrijfsactiviteiten (categorie 1 t/m 5.1) SBI-code 8511 8512, 8513 8514, 8515 853 853

Nr.

1 2

Omschrijving Ziekenhuizen Artsenpraktijken, klinieken en dagverblijven Consultatiebureaus Verpleeghuizen Kinderopvang

90 9001 9001 9001 9001 9001 9002.1 9002.1 9002.1 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2

A0 A1 A2 A3 B A B C A0 A1 A2 A4 A5 A6 A7 B C0 C1 C3 C4 C5

Milieudienstverlening RWZI's en gierverwerkingsinricht., met afdekking voorbezinktanks:  < 100.000 i.e.  100.000 - 300.000 i.e.  >= 300.000 i.e. Rioolgemalen Vuilophaal-, straatreinigingsbedrijven e.d. Gemeentewerven (afval-inzameldepots) Vuiloverslagstations Afvalverwerkingsbedrijven:  mestverwerking/korrelfabrieken  kabelbranderijen  pathogeen afvalverbranding (voor ziekenhuizen)  oplosmiddelterugwinning  afvalverbrandingsinrichtingen, thermisch vermogen > 75 MW  verwerking fotochemisch en galvano-afval Vuilstortplaatsen Composteerbedrijven:  niet-belucht v.c. < 5.000 ton/jr  belucht v.c. < 20.000 ton/jr  belucht v.c. > 20.000 ton/jr  GFT in gesloten gebouw

91 9111 9131 9133.1 9133.1

-

Diverse organisaties Bedrijfs- en werknemersorganisaties (kantoren) Kerkgebouwen e.d. Buurt- en clubhuizen Hondendressuurterreinen

92 921, 922 9213 9232 9233 9234 9234.1 9251, 9252 9253.1 9253.1 926

-

A B

0

Cultuur, sport en recreatie Studio's (film, TV, radio, geluid) Bioscopen Theaters, schouwburgen, concertgebouwen, evenementenhallen Recreatiecentra, vaste kermis e.d. Muziek- en balletscholen Dansscholen Bibliotheken, musea, ateliers, e.d. Dierentuinen Kinderboerderijen Zwembaden:

Cat. 2 1 1 2 2

4.1 4.2 5.1 2 3.1 3.1 4.2 5.1 3.2 3.1 3.2 4.2 2 4.2 4.2 3.2 4.1 4.1

1 2 2 3.1

2 2 2 4.2 2 2 1 3.2 2

Staat van Bedrijfsactiviteiten (categorie 1 t/m 5.1) SBI-code 926 926 926 926 926 926 926 926 926 926 926 926 926 926 926 926 926 926 926 926 926 926 9271 9272.1 9272.4

Nr. 1 2 A B C D E F G H I 0 1 11 2 3 7 8 A B F G

Omschrijving  overdekt  niet overdekt Sporthallen Bowlingcentra Overdekte kunstijsbanen Stadions en open-lucht-ijsbanen Maneges Tennisbanen (met verlichting) Veldsportcomplex (met verlichting) Golfbanen Kunstskibanen Schietinrichtingen:  binnenbanen: geweer- en pistoolbanen  buitenbanen met voorzieningen: boogbanen  binnenbanen: boogbanen  vrije buitenbanen: kleiduiven  vrije buitenbanen: boogbanen  buitenbanen met voorzieningen: schietbomen Skelter- en kartbanen, in een hal Skelter- en kartbanen, open lucht, < 8 uur/week in gebruik Sportscholen, gymnastiekzalen Jachthavens met diverse voorzieningen Casino's Amusementshallen Modelvliegtuig-velden

93 9301.1 9301.1 9301.2 9301.3 9301.3 9302 9303 9303 9303 9303 9304 9305 9305

A B

Overige dienstverlening Wasserijen en strijkinrichtingen Tapijtreinigingsbedrijven Chemische wasserijen en ververijen Wasverzendinrichtingen Wasserettes, wassalons Kappersbedrijven en schoonheidsinstituten Begrafenisondernemingen:  uitvaartcentra  begraafplaatsen  crematoria Fitnesscentra, badhuizen en sauna-baden Dierenasiels en -pensions Persoonlijke dienstverlening n.e.g.

A B 0 1 2 3 A B

Cat. 3.1 4.1 3.1 2 3.2 4.2 3.1 3.1 3.1 1 3.1 4.1 2 1 4.2 4.1 5.1 3.1 5.1 2 3.1 2 2 4.2

3.1 3.1 2 2 1 1 1 1 3.2 2 3.2 1

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/14968975/1