Bijlage mer-beoordeling - Stikstof
Tekst van het document
Stikstof
Stikstof – bopa
Bezoekadres: Stationsweg 2 8011 CZ Zwolle
Notitie
11180-59833-16v2 BOPA woningbouwontwikkeling Molenzicht Spijkenisse; stikstofdepositieonderzoek aanleg- en gebruiksfase
Postadres: Hoofdweg 76 3067 GH Rotterdam T +31 (0)88-5152505 E info@cauberghuygen.nl W http://www.cauberghuygen.nl K.V.K. 58792562 IBAN NL71RABO0112075584
Datum
Referentie
Behandeld door
18 augustus 2025
11180-59833-16v2
S. Martis/LCr
1
Inleiding
Cauberg Huygen B.V. is gevraagd om namens Estate Invest onderzoek te doen naar de effecten vanwege stikstofdepositie vanwege het realiseren van het project Molenzicht aan de Veerweg te Spijkenisse. Het betreft de bouw en het gebruik van 30 woningen. De meest nabijgelegen Natura 2000-gebieden zijn ‘Oude Maas’ op een afstand van 0,8 kilometer en ‘Haringvliet’ op een afstand van 5,5 kilometer. In onderstaande afbeeldingen is een tekening van het projectgebied (figuur 1.1) en de locatie ten opzichte van omliggende Natura 2000-gebieden (figuur 1.2) weergegeven.
Figuur 1.1:
Tekening projectgebied
Figuur 1.2:
Omliggende Natura 2000-gebieden
Er is inzicht gevraagd in de aard en omvang van de stikstofdepositie op de omliggende Natura 2000-gebieden. Deze notitie brengt hiervan verslag uit. 2
Plan van aanpak
Op 1 januari 2024 is de Omgevingswet inwerking getreden. In ‘artikel 5.1. lid 1 sub a’ van de Omgevingswet is het verboden om een omgevingsplanactiviteit te verrichten zonder Omgevingsvergunning. Als een project op zichzelf of in combinatie met andere plannen significant negatieve effecten kan hebben op de instandhoudings-doelstellingen van Natura 2000-gebieden, is naast de vereiste omgevingsvergunning voor een Omgevingsplanactiviteit(artikel 5.1 lid 1 sub a van de Omgevingswet) ook een omgevingsvergunning voor een Natura 2000-activiteit (artikel 5.1 lid 1 sub e) noodzakelijk. Door middel van dit onderzoek zal de aard en de omvang van de stikstofdepositie bepaald worden op Natura 2000-gebieden. Als uit de berekeningen blijkt dat er geen rekenresultaten hoger zijn dan 0,00 mol/ha/jaar, dan zijn significante gevolgen voor het aspect stikstof uitgesloten en is een omgevingsvergunnning Natura 2000 niet noodzakelijk.
BOPA woningbouwontwikkeling Molenzicht Spijkenisse; stikstofdepositieonderzoek aanleg- en gebruiksfase
11180-59833-16v2 18 augustus 2025 Pagina 2
3
Uitgangspunten
3.1
Algemeen
Voor de aanlegfase is door middel van kentallen, verkregen uit soortgelijke projecten, een inschatting gemaakt van het in te zetten materieel, de bedrijfsduur alsmede de verkeersaantrekkende werking. De emissie in de gebruiksfase wordt in het algemeen veroorzaakt door verbranding van aardgas van cv-installaties en door verbrandingsmotoren van voertuigen. Het project wordt gasloos uitgevoerd waardoor er geen emissies door verbranding van aardgas van cv-installaties optreden. In onderhavig onderzoek is voor de verkeersgeneratie in de gebruiksfase gebruik gemaakt van de online tool, gebaseerd op CROW-richtlijn 744. Deze gegevens zijn aansluitend door ons vertaald naar invoergegevens in de Aerius Calculator 2024. Daarmee is vervolgens de stikstofdepositie berekend in de omliggende natuurgebieden. Als uit de berekeningen blijkt dat er geen rekenresultaten hoger zijn dan 0,00 mol/ha/jaar, dan zijn significante effecten uitgesloten, zodat voor de aanleg en gebruik geen vergunning benodigd is ingevolge de Omgevingswet. 3.2
Aanlegfase
In onze berekening is uitgegaan van een aanlegperiode (sloop en bouw) van 1 kalenderjaar van 230 werkdagen (worst case scenario). De bouw zal starten in 2026. Op de locatie zal een woontoren met in totaal 30 appartementen worden gerealiseerd met een gebruiksoppervlak van gemiddeld 100 m2. De woontoren zal uit 5 bouwlagen bestaan. Op basis van bovengenoemde uitgangspunten is een schatting gemaakt voor de benodigde materieel inzet, de verkeeraaantrekkende werking en het aantal koude starts dat optreedt per jaar voor de aanlegfase. De uitgangspunten zijn opgenomen in bijlage I. Indien er geen rekenresultaten zijn hoger dan 0,00 mol/ha/jaar is daarmee voldoende onderbouwd dat er wordt voldaan. Voor het project is onderstaande inzet van bouwmaterieel en verkeersaantrekkende werking voorzien. Per bron zijn de invoergegevens van Aerius weergegeven. Verkeersaantrekkende werking Tijdens de aanlegfase is een verkeersaantrekkende werking verwacht, waarbij het verkeer van en naar de bouwplaats rijdt. De verkeersaantrekkende werking voor de bouwfase bedraagt 2.300 lichte vervoersbewegingen en 956 zware vervoersbewegingen per jaar.
BOPA woningbouwontwikkeling Molenzicht Spijkenisse; stikstofdepositieonderzoek aanleg- en gebruiksfase
11180-59833-16v2 18 augustus 2025 Pagina 3
Koude start Sinds de release van AERIUS Calculator 2024 is de koude start van de motorvoertuigen opgenomen in de berekening. Bij deze release moet verkeer opgesplitst worden in rijdend verkeer en opstartend verkeer. Voor opstartende voertuigen met een koude motor kunnen bij het opstarten tijdelijk emissies optreden welke onvoldoende verdisconteerd zijn in de emissie van de gemodelleerde rijbeweging. Overeenkomstig met de Handreiking ‘koude start’, versie 0.1 d.d. 02 oktober 2024 is sprake van een koude start wanneer de motor van het motorvoertuig dan 2 uur stilgestaan heeft. In het geval van zware of middelzware motorvoertuigen wordt ervan uitgegaan dat deze alleen komen laden en lossen en daardoor niet langer dan 2 uur op/nabij de locatie geparkeerd staan. Daarom zijn koude starts voor zware en middelzware voertuigen niet meegenomen in de berekening. Voor het aantal koude starts van personenauto’s en bestelwagens wordt ervan uitgegaan dat een koude start voor alle vanaf de projectlocatie vertrekkende voertuigen zal plaatsvinden. Deze motorvoertuigen zullen met een warme motor aankomen op de projectlocatie en vertrekken met een koud gestarte motor. De totale verkeersaantrekkende werking voor de verschillende bouwfases bedraagt 2.300 lichte voertuigen. Het totaal aantal koude starts bedraag 1.150 motorvoertuigen per jaar wat 50% is van de totaal motorvoertuigbewegingen.
Dit is gemodelleerd met een oppervlaktebron ter plaatse het plangebied. Materieel inzet Tijdens de aanlegfase wordt materieel met een verbrandingsmotor ingezet (kraan, graafmachine, betonpomp, etc.). Er wordt uitgegaan van diesel-aangedreven materieel. Van het in te zetten materieel is aan de hand van een Excel-model een inschatting op basis van het totaal BVO, de afmetingen van het perceel en het bebouwd oppervlak. Het materieel wat wordt belast heeft een brandstofverbruik bepaald conform ‘instructie gegevensinvoer voor Aerius calculator’. In tabel 3.1 zijn de mobiele voertuigen per bouwjaar weergegeven die ingezet worden met de bijbehorende vermogens, bedrijfsduur en verbruik. Tabel 3.1: Machines
Inzet mobiele werktuigen Stageklasse
SCR installatie
Totaal bedrijfsuur per jaar
Heimachine
Stage IV
Ja
62 uren
Totaal brandstof verbruik per jaar 1506 liter
Koppensneller
Stage IV
Ja
16 uren
207 liter
13 liter
Graafmachine
Stage IV
Ja
11 uren
142 liter
9 liter
Hijskraan
Stage IV
Ja
368 uren
4709 liter
283 liter
Betonpomp
Stage IV
Ja
5 uren
146 liter
9 liter
Betonmixer
Stage IV
Ja
5 uren
146 liter
9 liter
Trilplaat
Stage IV
Nee
1 uren
2 liter
-
BOPA woningbouwontwikkeling Molenzicht Spijkenisse; stikstofdepositieonderzoek aanleg- en gebruiksfase
Totaal AdBlue verbruik per jaar 91 liter
11180-59833-16v2 18 augustus 2025 Pagina 4
3.3
Gebruiksfase
Het plan is gesitueerd in de schil centrum van Spijkenisse. Gelegen in de wijk ‘De Elementen’ in de buurt Bedrijventerrein Haven-Noord. Deze buurt heeft met een gemiddelde adressendichtheid van 1.829 adressen per vierkante kilometer een sterk stedelijk karakter (schil centrum). Het project telt in totaal 30 woningen. Voor de verkeersgeneratie is voor de berekening uitgegaan van CROW kentallen. Voor de woningen is uitgegaan van de CROW kentallen voor koop appartementen > 100 m2. De verkeersgeneratie is bij dit type woning 7,2 per etmaal. Dit resulteert in 216 vervoersbewegingen per etmaal voor het project. Koude start Voor het aantal koude starts van personenauto’s in de gebruiksfase wordt uitgegaan dat er voor alle vanaf de projectlocatie vertrekkende voertuigen een koude start zal plaatsvinden. Deze motorvoertuigen zullen met een warme motor aankomen op de projectlocatie en vertrekken met een koud gestarte motor. De totale verkeersaantrekkende werking voor de gebruiksfase bedraagt 216 lichte motorvoertuigbewegingen per etmaal. Het totaal aantal koude starts bedraagt 108 motorvoertuigbewegingen per etmaal wat 50% is van de totaal aantal motorvoertuigbewegingen. De koude start is voor de gebruiksfase gemodelleerd met een oppervlaktebron ter plaatse het plangebied. 3.4
Verkeersaantrekkende werking
De verkeersaantrekkende werking is vanaf het plangebied beperkt tot aan het kruispunt tussen de Schenkelweg de Elementenweg en de Dr. J.M. den Uyllaan. Omtrent de lengte van de rijlijn waarover de bijdrage van de verkeersaantrekkende werking is berekend, is uitgegaan van het document “Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2024”. Op pagina 16 van laatstgenoemd document is hierover het volgende vermeld: “Een algemeen criterium voor verkeer van en naar inrichtingen is dat de gevolgen niet meer aan de inrichting worden toegerekend wanneer het verkeer is opgenomen in het heersende verkeersbeeld. Dit is het geval op het moment dat het aan- en afvoerende verkeer zich door zijn snelheid en rij- en stopgedrag niet meer onderscheidt van het overige verkeer dat zich op de betrokken weg bevindt. Hierbij weegt ook mee hoe de verhouding is tussen de hoeveelheid verkeer dat door de voorgenomen ontwikkeling wordt aangetrokken en het reeds op de weg aanwezige verkeer. In de regel wordt het verkeer meegenomen tot het zich verdund heeft tot enkele procenten van het reeds aanwezige verkeer”. Het planverkeer is vanaf het kruispunt tussen de Schenkelweg, de Elementenweg en de Dr. J.M. den Uyllaan qua snelheid en rij- en stopgedrag niet te onderscheiden van het overige verkeer, dat als doorgaand verkeer of als verkeer met bestemming plangebied is aan te merken. 4
Rekenresultaten
Met voormelde uitgangspunten van het rekenmodel voor de aanleg- en gebruiksfase zijn de berekeningen uitgevoerd in Aerius. Uit de berekeningen blijkt dat er geen rekenresultaten zijn hoger dan 0,00 mol/ha/jaar. Voor zowel de aanlegfase als de gebruiksfase blijkt uit de berekening dat er geen rekenresultaten zijn hoger dan 0,00 mol/ha/jaar. De berekeningen uit Aerius van zowel de aanlegfase als de gebruiksfase zijn opgenomen in bijlage II en III. BOPA woningbouwontwikkeling Molenzicht Spijkenisse; stikstofdepositieonderzoek aanleg- en gebruiksfase
11180-59833-16v2 18 augustus 2025 Pagina 5
5
Conclusie
Cauberg Huygen B.V. is gevraagd om namens Estate Invest onderzoek te doen naar de effecten vanwege stikstofdepositie vanwege het realiseren van het project Molenzicht aan de Veerweg te Spijkenisse. Het betreft de bouw en het gebruik van 30 woningen. Er is inzicht gevraagd in de aard en omvang van de stikstofdepositie op de omliggende Natura 2000-gebieden. Uit de berekeningen blijkt dat er geen rekenresultaten zijn hoger dan 0,00 mol/ha/jaar. Gelet hierop zijn significante effecten op de Natura 2000-gebieden uitgesloten en is een omgevingsvergunning voor een Natura 2000-activiteit niet noodzakelijk. Cauberg Huygen B.V.
De heer ing. H.J.W. van Wijngen Senior adviseur
Bijlage(n) Bijlage I Bijlage II Bijlage III
Uitgangspunten bouwmaterieel Aerius berekening bouwfase Aerius berekening gebruiksfase
BOPA woningbouwontwikkeling Molenzicht Spijkenisse; stikstofdepositieonderzoek aanleg- en gebruiksfase
11180-59833-16v2 18 augustus 2025 Pagina 6
Bijlage I
Uitgangspunten bouwmaterieel
BOPA woningbouwontwikkeling Molenzicht Spijkenisse; stikstofdepositieonderzoek aanleg- en gebruiksfase
11180-59833-16v2 18 augustus 2025
Projectgegevens Molenzicht Bouw Startjaar Bouw Perceel oppervlakte Bebouwd oppervlakte Bruto vloeroppervlakte (bvo) Bouwlagen Type heiwerkzaamheden Aanwezigheid hijskraan Auto's personeel Vrachtwagens met bouwmateriaal Middelzwaar voertuigen (overig) Overig auto's (overig) Werkbare dagen Werkbare jaren Machines Heimachine Koppensneller Graafmachine Hijskraan Betonpomp Betonmixer Trilplaat
2026
700 m² 650 m² 3000 m² 5 bouwlagen
Woongebouw
20 % van het aantal werkbare dagen 5 per dag 2 per dag 0 voertuigen per jaar 0 auto's per jaar 230 dagen per jaar 1 jaren
Bouwjaar 2014 2014 2014 2014 2014 2014 2014
Heimachine Aantal palen Totale lengte van alle heipalen Aantal uur heien Brandstofverbruik AdBlue verbruik
Bouwjaar Stage IV Stage IV Stage IV Stage IV Stage IV Stage IV Stage IV
77 stuks 770 m¹ 62 uren 1506 liter 91 liter
Koppensnellen Aantal uur koppen snellen Brandstofverbruik AdBlue verbruik
16 uren 207 liter 13 liter
Graafmachine Graafoppervlak Kuub graven Aantal uren graven Brandstofverbruik AdBlue verbruik
650 m² 520 m³ 11 uren 142 liter 9 liter
Hijskraan Bedrijfsduur Brandstofverbruik AdBlue verbruik
368 uren 4709 liter 283 liter
Betonpomp Kuub beton storten Aantal uur beton storten Fundering Brandstofverbruik AdBlue verbruik
438 m³ 4 uren 1 uren 146 liter 9 liter
Betonmixer Dekvloeren Fundering Aantal ritten (heen en terug) Brandstofverbruik AdBlue verbruik
4 uren 1 uren 16 ritten 146 liter 9 liter
Trilplaat Bedrijfsduur Brandstofverbruik AdBlue verbruik Invoergegevens voor Aerius (resultaat) Machines Heimachine Koppensneller Graafmachine Hijskraan Betonpomp Betonmixer Trilplaat Verkeersaantrekkende werking Licht verkeer Middelzwaar verkeer Zwaar verkeer bouwmateriaal Zwaar verkeer machines
1 uren 2 liter n.v.t
Stageklasse Stage IV Stage IV Stage IV Stage IV Stage IV Stage IV Stage IV
Brandstof verbruik [L/uur] 24,29 12,89 12,89 12,795 29,04 29,04 1,49
Vermogen [kW] 250 130 130 129 300 300 10
Kentallen voor heimachine Lengte en breedte heipaal Hoogte heipaal Lengte heien per dag
0,45 m¹ 10 m¹ 100 m¹
Kentallen voor koppensneller Aantal koppen snellen
Kentallen voor graafmachine Diepte uitgraving Opperlvakte 0 200 600 2000 4000
40 per dag
0,8 m
1
200 600 2000 4000 en hoger
Kentallen voor hijskraan Percentage aanwezig
20
Kentallen voor betonpomp Dikte betonvloer Hoeveelheid beton per uur
0,12 m¹ 140 m³
Kentallen voor betonmixer Inhoud betonmixer Afmeting funderingsbalk
10,5 m³ 0,6 m¹
Kentallen trilplaat Oppervlakte per uur
1632 m2
SCR installatie Ja Ja Ja Ja Ja Ja Nee
2300 ritten per jaar 0 ritten per jaar 920 ritten per jaar 36 ritten per jaar
SCR installatie Ja Ja Ja Ja Ja Ja Nee
Totaal bedrijfsuur per jaar 62 uren 16 uren 11 uren 368 uren 5 uren 5 uren 1 uren
m³/uur 35 50 65 75 80
%
Totaal brandstof verbruik per jaar 1506 liter 207 liter 142 liter 4709 liter 146 liter 146 liter 2 liter
1150 956
Totaal AdBlue verbruik per jaar 91 liter 13 liter 9 liter 283 liter 9 liter 9 liter #WAARDE!
AdBlueverbruik [%] 6 6 6 6 6 6 n.v.t.
AdBlue verbruik [L/uur] 1,46 0,77 0,77 0,77 1,74 1,74 n.v.t.
Bijlage II
Aerius berekening bouwfase
BOPA woningbouwontwikkeling Molenzicht Spijkenisse; stikstofdepositieonderzoek aanleg- en gebruiksfase
11180-59833-16v2 18 augustus 2025
Bijlage III
Aerius berekening gebruiksfase
BOPA woningbouwontwikkeling Molenzicht Spijkenisse; stikstofdepositieonderzoek aanleg- en gebruiksfase
11180-59833-16v2 18 augustus 2025
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .
handleidingen op onze website
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Estate Invest Veerweg, 3201 AW Spijkenisse Molenzicht Spijkenisse Bouwfase
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
S4QfAWH1x1dv 18 augustus 2025, 13:58 OwN2000-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Bouwfase - Beoogd Bouwfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
S4QfAWH1x1dv (18 augustus 2025)
2026 -
1,8 kg/j
42,4 kg/j
2/7
Projectberekening
Bouwfase (Beoogd), rekenjaar 2026 Emissiebronnen 1 2 4
Anders... | Anders... | planlocatie Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Bouwfase Verkeer | Koude start: overig | Koude start bouwfase Verkeersnetwerk
S4QfAWH1x1dv (18 augustus 2025)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
1,6 kg/j 49,3 g/j 59,2 g/j
38,2 kg/j 0,3 kg/j 3,9 kg/j
3/7
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). S4QfAWH1x1dv (18 augustus 2025)
4/7
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Bouwfase " (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Er zijn geen resultaten voor deze weergave.
S4QfAWH1x1dv (18 augustus 2025)
5/7
Projectberekening
Bouwfase , Rekenjaar 2026 1
Anders... | Anders...
2
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam planlocatie Uittreedhoogte Locatie X:82237,93 Warmteinhoud Y:430014,86 Spreiding Oppervlakte 0,18 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie Naam Locatie Oppervlakte Naam
Bouwfase X:82237,11 Y:430015,09 0,19 ha
0,0 m 0,000 MW 0m
NOₓ NH₃
Stageklasse
38,2 kg/j 1,6 kg/j
Brandstofverbruik
Draaiuren AdBlue verbruik
Stof Emissie
62 u/j 91 l/j
NOₓ 8,1 kg/j
Koppensneller Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
207 l/j
16 u/j 13 l/j
NH₃ 0,4 kg/j NOₓ 0,9 kg/j
Graafmacine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
142 l/j
11 u/j 9 l/j
NH₃ 49,7 g/j NOₓ 0,6 kg/j
Hijskraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
4709 l/j
368 u/j 283 l/j
Betonpomp Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
146 l/j
5 u/j
Betonmixer
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
146 l/j
5 u/j
Trilplaat
Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: 2 l/j nee
1 u/j
Heimachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
1506 l/j
3 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Verkeer bouwfase Locatie X:82242,18 Y:429876,35 Lengte 599,03 m Wegtype Binnen bebouwde kom (normaal) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
S4QfAWH1x1dv (18 augustus 2025)
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
9 l/j
NH₃ 34,1 g/j NOₓ 27,1 kg/j NH₃ 1,1 kg/j NOₓ 0,7 kg/j
9 l/j
NH₃ 35,0 g/j NOₓ 0,7 kg/j NH₃ 35,0 g/j NOₓ 45,0 g/j NH₃ 0,0 kg/j
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Links Rechts NOₓ 3,9 kg/j - NO₂ 1,0 kg/j - NH₃ 59,2 g/j
-
-
Aantal voertuigbewegingen
2.300,0 /jaar 0,0 /jaar 956,0 /jaar 0,0 /jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
6/7
Projectberekening
4
Verkeer | Koude start: overig
Naam Locatie Oppervlakte Type voertuig
Koude start bouwfase X:82237,95 Y:430014,21 0,19 ha
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
NOₓ NH₃
0,3 kg/j 49,3 g/j
Koude starts
1.150,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2024.2.1_20250507_5b5649d2ba Database versie 2024.2.1_5b5649d2ba_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website
S4QfAWH1x1dv (18 augustus 2025)
7/7
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .
handleidingen op onze website
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Estate Invest Veerweg, 3201 AW Spijkenisse Molenzicht BOPA gebruiksfase
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RwQDefUY3D3Q 07 augustus 2025, 16:53 OwN2000-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Gebruiksfase - Beoogd Gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RwQDefUY3D3Q (07 augustus 2025)
2027 -
0,6 kg/j
8,7 kg/j
2/6
Projectberekening
Gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2027 Emissiebronnen 1 3
Anders... | Anders... | planlocatie Verkeer | Koude start: overig | Koude start gebruiksfase Verkeersnetwerk
RwQDefUY3D3Q (07 augustus 2025)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
4,5 g/j 0,6 kg/j
28,9 g/j 8,6 kg/j
3/6
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RwQDefUY3D3Q (07 augustus 2025)
4/6
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Er zijn geen resultaten voor deze weergave.
RwQDefUY3D3Q (07 augustus 2025)
5/6
Projectberekening
Gebruiksfase, Rekenjaar 2027 1
Anders... | Anders...
Naam planlocatie Uittreedhoogte Locatie X:82237,93 Warmteinhoud Y:430014,86 Spreiding Oppervlakte 0,18 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie
0,0 m 0,000 MW 0m
2 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Verkeer gebruiksfase Locatie X:82242,93 Y:429873,68 Lengte 599,56 m Wegtype Binnen bebouwde kom (normaal) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Verkeer | Koude start: overig
Naam Locatie Oppervlakte Type voertuig
Koude start gebruiksfase X:82238,91 Y:430013,56 0,19 ha
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Links Rechts NOₓ 8,6 kg/j - NO₂ 1,1 kg/j - NH₃ 0,6 kg/j
-
-
Aantal voertuigbewegingen
In file
216,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
NOₓ NH₃
28,9 g/j 4,5 g/j
Koude starts
108,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2024.2.1_20250507_5b5649d2ba Database versie 2024.2.1_5b5649d2ba_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website RwQDefUY3D3Q (07 augustus 2025)
6/6
Stikstof – Omgevingsplan deel 1
Bezoekadres: Stationsweg 2 8011 CZ Zwolle
Notitie
11180-59833-19v2 Woningbouwontwikkeling Molenzicht in Spijkenisse Omgevingsplan 1; stikstofdepositieonderzoek aanleg- en gebruiksfase
Postadres: Hoofdweg 76 3067 GH Rotterdam T +31 (0)88-5152505 E info@cauberghuygen.nl W http://www.cauberghuygen.nl K.V.K. 58792562 IBAN NL71RABO0112075584
Datum
Referentie
Behandeld door
18 augustus 2025
11180-59833-19v2
S. Martis/LCr
1
Inleiding
Cauberg Huygen B.V. is gevraagd om namens Estate Invest onderzoek te doen naar de effecten vanwege stikstofdepositie in verstand met het realiseren van het project Molenzicht aan de Veerweg te Spijkenisse. Het betreft de bouw en het gebruik van 450 Woningen en 3210 m2 aan commerciële ruimte. De meest nabijgelegen Natura 2000-gebieden zijn ‘Oude Maas’ op een afstand van 0,8 kilometer en ‘Haringvliet’ op een afstand van 5,5 kilometer. In onderstaande afbeeldingen is een tekening van het projectgebied en de locatie ten opzichte van omliggende Natura 2000-gebieden weergegeven. Het betreft het gele gebied in figuur 1.1 inclusief het rode omrande gebied.
Figuur 1.1:
Tekening gebied project
Figuur 1.2:
Omliggende Natura 2000-gebieden
Er is inzicht gevraagd in de aard en omvang van de stikstofdepositie op de omliggende Natura 2000-gebieden. Deze notitie brengt hiervan verslag uit. 2
Plan van aanpak
Op 1 januari 2024 is de Omgevingswet inwerking getreden. In artikel 16.53c, eerste lid, van de Omgevingswet is bepaald dat voor een plan of een project als bedoeld in artikel 6, derde lid, van de habitatrichtlijn (kortweg: Hrl) maakt het bestuursorgaan dat het plan vaststelt, de aanvrager van de betrokken omgevingsvergunning, of het bevoegd gezag voor het projectbesluit een passende beoordeling als bedoeld in artikel 6, derde lid, van die richtlijn, van de gevolgen voor het Natura 2000-gebied. Het vast te stellen omgevingsplan is een plan als bedoeld in artikel 6 derde lid eerste volzin Hrl. Daarvan moet bepaald worden of sprake is van significante gevolgen, alvorens een passende beoordeling uit te moeten voeren. Daarvoor wordt een voortoets uitgevoerd, waarin in dit geval uitsluitend de stikstofdepositie is betrokken. Voor het plan is inzicht gevraagd in de stikstofdeposities vanwege de aanlegfase en de gebruiksfase. Daarvoor worden berekeningen gemaakt. Als uit de berekeningen blijkt dat er geen rekenresultaten hoger zijn dan 0,00 mol/ha/jaar, dan zijn significante gevolgen uitgesloten. Dit betekent dat er geen passende beoordeling benodigd is ingevolge 16.53c Omgevingswet. Navolgend is in figuur 2.1. de onderzoeksstrategie samengevat, zoals die geldt na de uitspraak van de ABRvS van 18 december 2024, ECLI:NL:RVS:2024:4923 (Rendac).
Woningbouwontwikkeling Molenzicht in Spijkenisse Omgevingsplan 1; stikstofdepositieonderzoek aanleg- en gebruiksfase
11180-59833-19v2 18 augustus 2025 Pagina 2
Figuur 2.1:
Onderzoeksstrategie stikstofdepositie
3
Uitgangspunten
3.1
Algemeen
In artikel 4.15 van de Omgevingsregeling is bepaald dat voor het vaststellen van de stikstofdepositie de AERIUS Calculator van toepassing is. Voor het plan is inzicht gevraagd in de stikstofemissies van de aanleg en de gebruiksfase. Voor de aanlegfase is door middel van kentallen, verkregen uit soortgelijke projecten, een inschatting gemaakt van het in te zetten materieel, de bedrijfsduur alsmede de verkeersaantrekkende werking. De emissie in de gebruiksfase wordt over het algemeen veroorzaakt door verbranding van aardgas van cv-installaties en door verbrandingsmotoren van voertuigen. Het project wordt gasloos uitgevoerd waardoor er geen emissies door verbranding van aardgas van cv-installaties optreden. In onderhavig onderzoek is voor de verkeersgeneratie in de gebruiksfase aangesloten bij het verkeersmodel van Haskoning1
1
Rapport Woningbouwontwikkeling Haven-Noord, Verkeersstudie, BK 1433-MI-RP-250708, d.d. 8 juli 2025.
Woningbouwontwikkeling Molenzicht in Spijkenisse Omgevingsplan 1; stikstofdepositieonderzoek aanleg- en gebruiksfase
11180-59833-19v2 18 augustus 2025 Pagina 3
Deze gegevens zijn aansluitend door ons vertaald naar invoergegevens in de Aerius Calculator 2024. Daarmee is vervolgens de stikstofdepositie berekend in de omliggende natuurgebieden. Als uit de berekeningen blijkt dat er geen rekenresultaten hoger zijn dan 0,00 mol/ha/jaar, dan zijn significante effecten uitgesloten, zodat voor de aanleg en gebruik geen passende beoordeling benodigd is ingevolge de Omgevingswet. 3.2
Aanlegfase
In de berekening is uitgegaan van een aanlegperiode (sloop en bouw) van 1 kalenderjaar van 230 werkdagen (worst case scenario). De bouw zal starten in 2026. Op de locatie zullen in totaal 450 woningen en 3.210 m2 aan commerciële ruimte worden gerealiseerd. Door de initiatiefnemer is een uitgangspunten programma geleverd. In dit programma is een verdeling van de afmetingen en het type woningen die zullen worden gerealiseerd opgegeven. Op basis van dit programma is berekend hoeveel m2 aan woonruimte er zal worden gerealiseerd. Er is voor de woningen uitgegaan van gemiddeld 5 bouwlagen. Op basis van bovengenoemde uitgangspunten is een schatting gemaakt voor de benodigde materieel inzet, de verkeersaantrekkende werking en het aantal koude starts dat optreedt per jaar voor de aanlegfase. De uitgangspunten zijn opgenomen in bijlage I. Indien er geen rekenresultaten zijn hoger dan 0,00 mol/ha/jaar is daarmee voldoende onderbouwd dat er wordt voldaan. Voor het project is onderstaande inzet van bouwmaterieel en verkeersaantrekkende werking voorzien. Per bron zijn de invoergegevens van Aerius weergegeven. Verkeersaantrekkende werking Tijdens de aanlegfase is een verkeersaantrekkende werking verwacht, waarbij het verkeer van en naar de bouwplaats rijdt. De verkeersaantrekkende werking voor de bouwfase bedraagt 2300 lichte vervoersbewegingen en 1094 zware vervoersbewegingen per jaar.
Voor de aanlegfase is de verkeersaantrekkende werking vanaf het plangebied beperkt tot aan het kruispunt tussen de Schenkelweg de Elementenweg en de Dr. J.M. den Uyllaan. Omtrent de lengte van de rijlijn waarover de bijdrage van de verkeersaantrekkende werking is berekend, is uitgegaan van het document “Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2024”. Op pagina 16 van laatstgenoemd document is hierover het volgende vermeld: Een algemeen criterium voor verkeer van en naar inrichtingen is dat de gevolgen niet meer aan de inrichting worden toegerekend wanneer het verkeer is opgenomen in het heersende verkeersbeeld. Dit is het geval op het moment dat het aan- en afvoerende verkeer zich door zijn snelheid en rij- en stopgedrag niet meer onderscheidt van het overige verkeer dat zich op de betrokken weg bevindt. Hierbij weegt ook mee hoe de verhouding is tussen de hoeveelheid verkeer dat door de voorgenomen ontwikkeling wordt aangetrokken en het reeds op de weg aanwezige verkeer. In de regel wordt het verkeer meegenomen tot het zich verdund heeft tot enkele procenten van het reeds aanwezige verkeer. De etmaalintensiteit in de bouwfase bedraagt (2300+1094)/230 ~14,75 voertuigbewegingen. Het verkeer zal zich vanaf het plangebied via de Veerweg naar de Schenkelweg begeven tot aan het kruispunt met de Elementenweg en de Dr. J.M. den Uyllaan.
De totale verkeersintensiteit op deze weg bedraagt 26.565 motorvoertuigbewegingen per etmaal. Het verkeer afkomstig van het plan maakt hiervan (14,75 / 26.565) * 100 ~ 0,06 % uit en is daarmee verdund tot enkele procenten.
Woningbouwontwikkeling Molenzicht in Spijkenisse Omgevingsplan 1; stikstofdepositieonderzoek aanleg- en gebruiksfase
11180-59833-19v2 18 augustus 2025 Pagina 4
Koude start Sinds de release van AERIUS Calculator 2024 is de koude start van de motorvoertuigen opgenomen in de berekening. Bij deze release moet verkeer opgesplitst worden in rijdend verkeer en opstartend verkeer. Voor opstartende voertuigen met een koude motor kunnen bij het opstarten tijdelijk emissies optreden welke onvoldoende verdisconteerd zijn in de emissie van de gemodelleerde rijbeweging. Overeenkomstig met de Handreiking ‘koude start’, versie 0.1 d.d. 02 oktober 2024 is sprake van een koude start wanneer de motor van het motorvoertuig dan 2 uur stilgestaan heeft. In het geval van zware of middelzware motorvoertuigen wordt ervan uitgegaan dat deze alleen komen laden en lossen en daardoor niet langer dan 2 uur op/nabij de locatie geparkeerd staan. Daarom zijn koude starts voor zware en middelzware voertuigen niet meegenomen in de berekening. Voor het aantal koude starts van personenauto’s en bestelwagens wordt ervan uitgegaan dat een koude start voor alle vanaf de projectlocatie vertrekkende voertuigen zal plaatsvinden. Deze motorvoertuigen zullen met een warme motor aankomen op de projectlocatie en vertrekken met een koud gestarte motor. De totale verkeersaantrekkende werking voor de verschillende bouwfases bedraagt 2.300 lichte voertuigen. Het totaal aantal koude starts bedraag 1.150 motorvoertuigen per jaar wat 50% is van de totaal motorvoertuigbewegingen.
Dit is gemodelleerd met een oppervlaktebron ter plaatse het plangebied. Materieel inzet Tijdens de aanlegfase wordt materieel met een verbrandingsmotor ingezet (kraan, graafmachine, betonpomp, etc.). Er wordt uitgegaan van diesel-aangedreven materieel. Van het in te zetten materieel is aan de hand van een Excel-model een inschatting op basis van het totaal BVO, de afmetingen van het perceel en het bebouwd oppervlak. Het materieel wat wordt belast heeft een brandstofverbruik bepaald conform ‘instructie gegevensinvoer voor Aerius calculator’. In tabel 3.1 zijn de mobiele voertuigen per bouwjaar weergegeven die ingezet worden met de bijbehorende vermogens, bedrijfsduur en verbruik. Tabel 3.1:
Inzet mobiele werktuigen
Machines
Stageklasse
SCR installatie
Totaal bedrijfsuur per jaar
Totaal
Totaal AdBlue
brandstof
verbruik
verbruik
per
per
jaar
jaar Heimachine
Stage IV
Ja
873 uren
21206 liter
1273 liter
Koppensneller
Stage IV
Ja
219 uren
2823 liter
170 liter
Graafmachine
Stage IV
Ja
93 uren
1199 liter
72 liter
Hijskraan
Stage IV
Ja
368 uren
4709 liter
283 liter
Betonpomp
Stage IV
Ja
46 uren
1336 liter
81 liter
Betonmixer
Stage IV
Ja
46 uren
1336 liter
81 liter
Trilplaat
Stage IV
Nee
7 uren
11 liter
-
Woningbouwontwikkeling Molenzicht in Spijkenisse Omgevingsplan 1; stikstofdepositieonderzoek aanleg- en gebruiksfase
11180-59833-19v2 18 augustus 2025 Pagina 5
3.3
Gebruiksfase
De verkeersintensiteit van de wegen is bepaald op basis van het op 01-04-2025 door RHDHV aangeleverde verkeersmodel Haven-Noord. Er is een autonome situatie en plansituatie beoordeeld. In de plansituatie is de nieuwe ontsluitingsroute via de tramdijk meegenomen. Voor het verkeersbeeld in de gebruiksfase is aangesloten bij het de verkeerstudie van RHDHV. In voornoemde verkeersstudie is een autonome situatie en plansituatie beoordeeld. De verwachte toename in verkeersintensiteit vanwege het plan is bepaald door de intensiteit van de plansituatie te verminderen met de intensiteit van de autonome situatie. Voor de gebruiksfase leidt dit voor 3 wegen tot een toename van de verkeersintensiteit. Van en naar het plan zijn 3 toenames voorzien. Deze zijn in het Aerius-model gemodelleerd als 3 rijlijnen. In onderstaande tabel is de verkeerstoename per route weergeven Route
Toename per etmaal
Route 1
1540
Route 2
1375
Route 3
2151
Koude start Voor het aantal koude starts van personenauto’s in de gebruiksfase wordt uitgegaan dat er voor alle vanaf de projectlocatie vertrekkende voertuigen een koude start zal plaatsvinden. Deze motorvoertuigen zullen met een warme motor aankomen op de projectlocatie en vertrekken met een koud gestarte motor. In het plangebied is de grootste toename in verkeersaantrekkende werking voor het plan 2151 voertuigbewegingen per etmaal. Het aantal koude starts bedraagt 1076 motorvoertuigbewegingen per etmaal wat 50% van de grootste toename betreft. De koude start is voor de gebruiksfase gemodelleerd met een oppervlaktebron ter plaatse het plangebied. Verkeersaantrekkende werking Het verkeer in de gebruiksfase wordt zowel noord als zuid van het plangebied ontsloten. De noordelijke route is vanaf het plangebied beperkt tot aan het kruispunt aan de Groene Kruisweg. De zuidelijke ontsluitingsroute is vanaf het plangebied beperkt tot aan het kruispunt met de Schenkelweg. Omtrent de lengte van de rijlijn waarover de bijdrage van de verkeersaantrekkende werking is berekend, is uitgegaan van het document “Instructie gegevensinvoer voor AERIUS Calculator 2024”.
Op pagina 16 van laatstgenoemd document is hierover het volgende vermeld: Een algemeen criterium voor verkeer van en naar inrichtingen is dat de gevolgen niet meer aan de inrichting worden toegerekend wanneer het verkeer is opgenomen in het heersende verkeersbeeld. Dit is het geval op het moment dat het aan- en afvoerende verkeer zich door zijn snelheid en rij- en stopgedrag niet meer onderscheidt van het overige verkeer dat zich op de betrokken weg bevindt. Hierbij weegt ook mee hoe de verhouding is tussen de hoeveelheid verkeer dat door de voorgenomen ontwikkeling wordt aangetrokken en het reeds op de weg aanwezige verkeer. In de regel wordt het verkeer meegenomen tot het zich verdund heeft tot enkele procenten van het reeds aanwezige verkeer. Woningbouwontwikkeling Molenzicht in Spijkenisse Omgevingsplan 1; stikstofdepositieonderzoek aanleg- en gebruiksfase
11180-59833-19v2 18 augustus 2025 Pagina 6
Voor de noordelijke ontsluitingsroute begeeft het verkeer zich via een nog te realiseren weg en de Groene Kruisweg tot aan het kruispunt op de Groene Kruisweg met de Schenkelweg. De totale verkeersintensiteit van het kruispunt op de Groene Kruisweg bedraagt 29.153 2 motorvoertuigbewegingen. Het plan verkeer is op dit punt (1540/29153)*100 ~ 5,3 % en is hiermee dus verdund tot enkele procenten. Voor de zuidelijke ontsluitingsroute begeeft het verkeer zich via de Veerweg naar de Schenkelweg tot het Kruispunt met de Schenkelweg en de Elementenweg en de Dr. J.M. den Uyllaan. De totale verkeersintensiteit op dit punt bedraagt 26.565 motorvoertuigen per etmaal. Het planverkeer is op dit punt (2151/26565)* 100 ~ 8,1 % en is hiermee dus verdund tot enkele procenten. Zowel op het kruispunt bij de Groene Kruisweg en de Schenkelweg is het planverkeer qua snelheid en rij- en stopgedrag niet te onderscheiden van het overige verkeer, dat als doorgaand verkeer of als verkeer met bestemming plangebied is aan te merken. 4
Rekenresultaten
Met voormelde uitgangspunten van het rekenmodel voor de bouw- en gebruiksfase zijn de berekeningen uitgevoerd in Aerius. Uit de berekeningen blijkt dat er geen rekenresultaten zijn hoger dan 0,00 mol/ha/jaar. Voor zowel de aanlegfase als de gebruiksfase blijkt uit de berekening dat er geen rekenresultaten zijn hoger dan 0,00 mol/ha/jaar. De Aerius berekening voor zowel de aanlegfase als de gebruiksfase zijn opgenomen in bijlage II en III.
2
Gegevens verkeersintensiteit zijn verkregen van het CIMLK.
Woningbouwontwikkeling Molenzicht in Spijkenisse Omgevingsplan 1; stikstofdepositieonderzoek aanleg- en gebruiksfase
11180-59833-19v2 18 augustus 2025 Pagina 7
5
Conclusie
Cauberg Huygen B.V. is gevraagd om namens Estate Invest onderzoek te doen naar het realiseren van het project Molenzicht aan de Veerweg te Spijkenisse. Het betreft de bouw en het gebruik van 450 woningen en 3210 m2 aan commerciële ruimtes. Er is inzicht gevraagd in de aard en omvang van de stikstofdepositie op de omliggende Natura 2000-gebieden. Uit de berekeningen blijkt dat er geen rekenresultaten zijn hoger dan 0,00 mol/ha/jaar. Gelet hierop zijn significante effecten op de Natura 2000-gebieden uitgesloten en kan een passende beoordeling achterwege blijven. Het aspect gebiedsbescherming vormt dus geen belemmering voor het vaststellen van het omgevingsplan. Cauberg Huygen B.V.
De heer ing. H.J.W. van Wijngen Senior adviseur
Bijlage(n) Bijlage I Bijlage II Bijlage III
Uitgangspunten bouwmaterieel Aerius berekening bouwfase Aerius berekening gebruiksfase
Woningbouwontwikkeling Molenzicht in Spijkenisse Omgevingsplan 1; stikstofdepositieonderzoek aanleg- en gebruiksfase
11180-59833-19v2 18 augustus 2025 Pagina 8
Bijlage I
Uitgangspunten bouwmaterieel
Woningbouwontwikkeling Molenzicht in Spijkenisse Omgevingsplan 1; stikstofdepositieonderzoek aanleg- en gebruiksfase
11180-59833-19v2 18 augustus 2025
Projectgegevens (Molenzicht) Bouw Perceel oppervlakte Bebouwd oppervlakte Bruto vloeroppervlakte (bvo) Bouwlagen Type heiwerkzaamheden Aanwezigheid hijskraan Auto's personeel Vrachtwagens met bouwmateriaal Middelzwaar voertuigen (overig) Overig auto's (overig) Werkbare dagen Werkbare jaren Machines Heimachine Koppensneller Graafmachine Hijskraan Betonpomp Betonmixer Trilplaat
20000 m² 9256,75 m² 37027 m² 5 bouwlagen
Woongebouw
20 % van het aantal werkbare dagen 5 per dag 2 per dag 0 voertuigen per jaar 0 auto's per jaar 230 dagen per jaar 1 jaren
Bouwjaar 2014 2014 2014 2014 2014 2014 2014
Heimachine Aantal palen Totale lengte van alle heipalen Aantal uur heien Brandstofverbruik AdBlue verbruik
1091 stuks 10910 m¹ 873 uren 21206 liter 1273 liter
Koppensnellen Aantal uur koppen snellen Brandstofverbruik AdBlue verbruik
219 uren 2823 liter 170 liter
Graafmachine Graafoppervlak Kuub graven Aantal uren graven Brandstofverbruik AdBlue verbruik
9257 m² 7406 m³ 93 uren 1199 liter 72 liter
Hijskraan Bedrijfsduur Brandstofverbruik AdBlue verbruik
368 uren 4709 liter 283 liter
Betonpomp Kuub beton storten Aantal uur beton storten Fundering Brandstofverbruik AdBlue verbruik
5555 m³ 40 uren 6 uren 1336 liter 81 liter
Betonmixer Dekvloeren Fundering Aantal ritten (heen en terug) Brandstofverbruik AdBlue verbruik
40 uren 6 uren 154 ritten 1336 liter 81 liter
Trilplaat Bedrijfsduur Brandstofverbruik AdBlue verbruik Invoergegevens voor Aerius (resultaat) Machines Heimachine Koppensneller Graafmachine Hijskraan Betonpomp Betonmixer Trilplaat Verkeersaantrekkende werking Licht verkeer Middelzwaar verkeer Zwaar verkeer bouwmateriaal Zwaar verkeer machines
Bouwjaar Stage IV Stage IV Stage IV Stage IV Stage IV Stage IV Stage IV
7 uren 11 liter n.v.t
Stageklasse Stage IV Stage IV Stage IV Stage IV Stage IV Stage IV Stage IV
Kentallen voor heimachine Lengte en breedte heipaal Hoogte heipaal Lengte heien per dag
40 per dag
0,8 m1 200 600 2000 4000 en hoger
Kentallen voor hijskraan Percentage aanwezig
20
Kentallen voor betonpomp Dikte betonvloer Hoeveelheid beton per uur
0,12 m¹ 140 m³
Kentallen voor betonmixer Inhoud betonmixer Afmeting funderingsbalk
10,5 m³ 0,6 m¹
Kentallen trilplaat Oppervlakte per uur
1632 m2
SCR installatie Ja Ja Ja Ja Ja Ja Nee
2300 ritten per jaar 0 ritten per jaar 920 ritten per jaar 174 ritten per jaar
SCR installatie Ja Ja Ja Ja Ja Ja Nee
0,45 m¹ 10 m¹ 100 m¹
Kentallen voor koppensneller Aantal koppen snellen
Kentallen voor graafmachine Diepte uitgraving Opperlvakte 0 200 600 2000 4000
Brandstof verbruik [L/uur] 24,29 12,89 12,89 12,795 29,04 29,04 1,49
Vermogen [kW] 250 130 130 129 300 300 10
Totaal bedrijfsuur per jaar 873 uren 219 uren 93 uren 368 uren 46 uren 46 uren 7 uren
m³/uur 35 50 65 75 80
%
Totaal brandstof verbruik per jaar 21206 liter 2823 liter 1199 liter 4709 liter 1336 liter 1336 liter 11 liter
1094
Totaal AdBlue verbruik per jaar 1273 liter 170 liter 72 liter 283 liter 81 liter 81 liter #WAARDE!
AdBlueverbruik [%] 6 6 6 6 6 6 n.v.t.
AdBlue verbruik [L/uur] 1,46 0,77 0,77 0,77 1,74 1,74 n.v.t.
Bijlage II
Aerius berekening bouwfase
Woningbouwontwikkeling Molenzicht in Spijkenisse Omgevingsplan 1; stikstofdepositieonderzoek aanleg- en gebruiksfase
11180-59833-19v2 18 augustus 2025
Bijlage III
Aerius berekening gebruiksfase
Woningbouwontwikkeling Molenzicht in Spijkenisse Omgevingsplan 1; stikstofdepositieonderzoek aanleg- en gebruiksfase
11180-59833-19v2 18 augustus 2025
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .
handleidingen op onze website
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Estate Invest Veerweg, 3201 AW Spijkenisse Molenzicht Spijkenisse Bouwfase Omgevingsplan 1
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RnQDTrXyy2Cv 31 juli 2025, 16:26 OwN2000-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Bouwfase - Beoogd Bouwfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RnQDTrXyy2Cv (31 juli 2025)
2026 -
7,9 kg/j
187,2 kg/j
2/7
Projectberekening
Bouwfase (Beoogd), rekenjaar 2026 Emissiebronnen 1 2 4
RnQDTrXyy2Cv (31 juli 2025)
Anders... | Anders... | Locatie Molenzicht Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning | Bouwfase Verkeer | Koude start: overig | Koude start bouwfase Verkeersnetwerk
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
7,8 kg/j 49,3 g/j 58,0 g/j
183,0 kg/j 0,3 kg/j 4,0 kg/j
3/7
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RnQDTrXyy2Cv (31 juli 2025)
4/7
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Bouwfase " (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Er zijn geen resultaten voor deze weergave.
RnQDTrXyy2Cv (31 juli 2025)
5/7
Projectberekening
Bouwfase , Rekenjaar 2026 1
Anders... | Anders...
2
Mobiele werktuigen | Bouw, Industrie en Delfstoffenwinning
Naam Locatie Molenzicht Uittreedhoogte Locatie X:82238,4 Warmteinhoud Y:430014,14 Spreiding Oppervlakte 2,08 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie Naam Locatie Oppervlakte Naam
Bouwfase X:82237,52 Y:430013,05 2,02 ha
0,0 m 0,000 MW 0m
NOₓ NH₃
Stageklasse
183,0 kg/j 7,8 kg/j
Brandstofverbruik
Draaiuren AdBlue verbruik
Koppensneller Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
2823 l/j
219 u/j 170 l/j
118,6 kg/j NH₃ 5,1 kg/j NOₓ 16,1 kg/j
Graafmacine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
1199 l/j
93 u/j 72 l/j
NH₃ 0,7 kg/j NOₓ 6,9 kg/j
Hijskraan
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
4709 l/j
368 u/j 283 l/j
NH₃ 0,3 kg/j NOₓ 27,1 kg/j
Betonpomp Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
1336 l/j
46 u/j 81 l/j
NH₃ 1,1 kg/j NOₓ 7,1 kg/j
Betonmixer
Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
1336 l/j
46 u/j 81 l/j
NH₃ 0,3 kg/j NOₓ 7,1 kg/j
Trilplaat
Stage-IV, 2014-2018, <= 56 kW, diesel, SCR: 11 l/j nee
7 u/j
NH₃ 0,3 kg/j NOₓ 0,3 kg/j
Heimachine Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
21206 l/j
3 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Verkeer bouwfase Locatie X:82252,16 Y:429852,14 Lengte 530,78 m Wegtype Binnen bebouwde kom (normaal) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
RnQDTrXyy2Cv (31 juli 2025)
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Stof Emissie
873 u/j 1273 l/j
NOₓ
NH₃ 0,0 kg/j Type scherm Hoogte Afstand tot de weg
Links Rechts NOₓ 4,0 kg/j - NO₂ 1,0 kg/j - NH₃ 58,0 g/j
-
-
Aantal voertuigbewegingen
2.300,0 /jaar 0,0 /jaar 1.094,0 /jaar 0,0 /jaar
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
6/7
Projectberekening
4
Verkeer | Koude start: overig
Naam Locatie Oppervlakte Type voertuig
Koude start bouwfase X:82237,52 Y:430013,05 2,02 ha
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
NOₓ NH₃
0,3 kg/j 49,3 g/j
Koude starts
1.150,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2024.2.1_20250507_5b5649d2ba Database versie 2024.2.1_5b5649d2ba_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website
RnQDTrXyy2Cv (31 juli 2025)
7/7
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.
Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .
handleidingen op onze website
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Estate Invest Veerweg, 3201 AW Spijkenisse Molenzicht Spijkenisse Gebruiksfase Omgevingsplan 1
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RkBg3vL5QHG2 31 juli 2025, 16:26 OwN2000-rekengrid
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Gebruiksfase - Beoogd Gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RkBg3vL5QHG2 (31 juli 2025)
2027 -
22,7 kg/j
205,8 kg/j
2/7
Projectberekening
Gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2027 Emissiebronnen 1 2
Anders... | Anders... | Locatie Molenzicht Verkeer | Koude start: overig | Koude start gebruiksfase Verkeersnetwerk
RkBg3vL5QHG2 (31 juli 2025)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
16,2 kg/j 6,4 kg/j
105,1 kg/j 100,7 kg/j
3/7
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RkBg3vL5QHG2 (31 juli 2025)
4/7
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Er zijn geen resultaten voor deze weergave.
RkBg3vL5QHG2 (31 juli 2025)
5/7
Projectberekening
Gebruiksfase, Rekenjaar 2027 1
Anders... | Anders...
2
Verkeer | Koude start: overig
Naam Locatie Molenzicht Uittreedhoogte Locatie X:82238,4 Warmteinhoud Y:430014,14 Spreiding Oppervlakte 2,08 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie Naam Locatie Oppervlakte Type voertuig
0,0 m 0,000 MW 0m
Koude start gebruiksfase X:82237,52 Y:430013,05 2,02 ha
3 Verkeer | Rijdend verkeer Naam route 3 Locatie X:82264,79 Y:429829,33 Lengte 506,66 m Wegtype Binnen bebouwde kom (normaal) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
4 Verkeer | Rijdend verkeer Naam route 2 Locatie X:82276,41 Y:430054,97 Lengte 152,16 m Wegtype Binnen bebouwde kom (normaal) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
RkBg3vL5QHG2 (31 juli 2025)
105,1 kg/j 16,2 kg/j
Koude starts
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
NOₓ NH₃
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
1.076,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal Links Rechts NOₓ 72,7 kg/j Type scherm - - NO₂ 9,3 kg/j Hoogte - - NH₃ 4,7 kg/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
2.151,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Links Rechts NOₓ 14,0 kg/j Type scherm - - NO₂ 1,8 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,9 kg/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
1.375,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
6/7
Projectberekening
5 Verkeer | Rijdend verkeer Naam route 1 Locatie X:82183,21 Y:430140,75 Lengte 136,19 m Wegtype Binnen bebouwde kom (normaal) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ 14,0 kg/j Type scherm - - NO₂ 1,8 kg/j Hoogte - - NH₃ 0,9 kg/j Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
1.540,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal
In file
0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2024.2.1_20250507_5b5649d2ba Database versie 2024.2.1_5b5649d2ba_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website
RkBg3vL5QHG2 (31 juli 2025)
7/7
Stikstof – Omgevingsplan deel 2
Bezoekadres: Stationsweg 2 8011 CZ Zwolle
Notitie
11180-59833-06v2 Woningbouwontwikkeling Molenzicht in Spijkenisse Omgevingsplan 2; stikstofdepositieonderzoek aanleg- en gebruiksfase
Postadres: Hoofdweg 76 3067 GH Rotterdam T +31 (0)88-5152505 E info@cauberghuygen.nl W http://www.cauberghuygen.nl K.V.K. 58792562 IBAN NL71RABO0112075584
Datum
Referentie
Behandeld door
18 augustus 2025
11180-59833-06v2
S. Martis/LCr
1
Inleiding
Cauberg Huygen B.V. is gevraagd om namens Estate Invest onderzoek te doen naar de effecten vanwege stikstofdepositie in verstand met het realiseren van het project Molenzicht aan de Veerweg te Spijkenisse. Het betreft de bouw en het gebruik van 460 nieuwbouwwoningen en 3090 m2 aan commerciële ruimte. De meest nabijgelegen Natura 2000-gebieden zijn ‘Oude Maas’ op een afstand van 0,8 kilometer en ‘Haringvliet’ op een afstand van 5,5 kilometer. In onderstaande afbeeldingen is een tekening van het projectgebied en de locatie ten opzichte van omliggende Natura 2000-gebieden weergegeven. Het betreft het blauwe gebied in figuur 1.1.
Figuur 1.1:
Tekening gebied project
Figuur 1.2:
Omliggende Natura 2000-gebieden
Er is inzicht gevraagd in de aard en omvang van de stikstofdepositie op de omliggende Natura 2000-gebieden. Deze notitie brengt hiervan verslag uit. 2
Plan van aanpak
Op 1 januari 2024 is de Omgevingswet inwerking getreden. In artikel 16.53c, eerste lid, van de Omgevingswet is bepaald dat voor een plan of een project als bedoeld in artikel 6, derde lid, van de habitatrichtlijn (kortweg: Hrl) maakt het bestuursorgaan dat het plan vaststelt, de aanvrager van de betrokken omgevingsvergunning, of het bevoegd gezag voor het projectbesluit een passende beoordeling als bedoeld in artikel 6, derde lid, van die richtlijn, van de gevolgen voor het Natura 2000-gebied. Het vast te stellen omgevingsplan is een plan als bedoeld in artikel 6 derde lid eerste volzin Hrl. Daarvan moet bepaald worden of sprake is van significante gevolgen, alvorens een passende beoordeling uit te moeten voeren. Daarvoor wordt een voortoets uitgevoerd, waarin in dit geval uitsluitend de stikstofdepositie is betrokken. Voor het plan is inzicht gevraagd in de stikstofdeposities vanwege de aanlegfase en de gebruiksfase. Daarvoor worden berekeningen gemaakt. Als uit de berekeningen blijkt dat er geen rekenresultaten hoger zijn dan 0,00 mol/ha/jaar, dan zijn significante gevolgen uitgesloten. Dit betekent dat er geen passende beoordeling benodigd is ingevolge 16.53c Omgevingswet. Navolgend is in figuur 2.1. de onderzoeksstrategie samengevat, zoals die geldt na de uitspraak van de ABRvS van 18 december 2024, ECLI:NL:RVS:2024:4923 (Rendac).
Woningbouwontwikkeling Molenzicht in Spijkenisse Omgevingsplan 2; stikstofdepositieonderzoek aanleg- en gebruiksfase
11180-59833-06v2 18 augustus 2025 Pagina 2
Figuur 2.1:
Onderzoeksstrategie stikstofdepositie
3
Uitgangspunten
3.1
Algemeen
In artikel 4.15 van de Omgevingsregeling is bepaald dat voor het vaststellen van de stikstofdepositie de AERIUS Calculator van toepassing is. Voor het plan is inzicht gevraagd in de stikstofemissies van de aanleg en de gebruiksfase. Voor de aanlegfase is door middel van kentallen, verkregen uit soortgelijke projecten, een inschatting gemaakt van het in te zetten materieel, de bedrijfsduur alsmede de verkeersaantrekkende werking. De emissie in de gebruiksfase wordt over het algemeen veroorzaakt door verbranding van aardgas van cv-installaties en door verbrandingsmotoren van voertuigen. Het project wordt gasloos uitgevoerd waardoor er geen emissies door verbranding van aardgas van cv-installaties optreden. In onderhavig onderzoek is voor de verkeersgeneratie in de gebruiksfase aangesloten bij het verkeersmodel van Haskoning1.
1
Rapport Woningbouwontwikkeling Haven-Noord, Verkeersstudie, BK 1433-MI-RP-250708, d.d. 8 juli 2025.
Woningbouwontwikkeling Molenzicht in Spijkenisse Omgevingsplan 2; stikstofdepositieonderzoek aanleg- en gebruiksfase
11180-59833-06v2 18 augustus 2025 Pagina 3
Deze gegevens zijn aansluitend door ons vertaald naar invoergegevens in de Aerius Calculator 2024. Daarmee is vervolgens de stikstofdepositie berekend in de omliggende natuurgebieden. Als uit de berekeningen blijkt dat er geen rekenresultaten hoger zijn dan 0,00 mol/ha/jaar, dan zijn significante effecten uitgesloten, zodat voor de aanleg en gebruik geen passende beoordeling benodigd is ingevolge de Omgevingswet. 3.2
Aanlegfase
In de berekening is uitgegaan van een aanlegperiode (sloop en bouw) van 2 kalenderjaar van elk 230 werkdagen (worst case scenario). De bouw zal starten in 2027. Op de locatie zullen in totaal 460 woningen en 3090 m2 aan commerciële ruimte worden gerealiseerd. Door de initiatiefnemer is een uitgangspuntenprogramma geleverd. In dit programma is een verdeling van de afmetingen en het type woningen die zullen worden gerealiseerd opgegeven. Op basis van dit programma is berekend hoeveel m2 aan woonruimte er zal worden gerealiseerd. Er is voor de woningen uitgegaan van gemiddeld 5 bouwlagen. Op basis van bovengenoemde uitgangspunten is een schatting gemaakt voor de benodigde materieel inzet, de verkeersaantrekkende werking en het aantal koude starts dat optreedt per jaar voor de aanlegfase. De uitgangspunten zijn opgenomen in bijlage I. Indien er geen rekenresultaten zijn hoger dan 0,00 mol/ha/jaar is daarmee voldoende onderbouwd dat er geen sprake is van significante effecten. Voor het project is onderstaande inzet van bouwmaterieel en verkeersaantrekkende werking voorzien. Per bron zijn de invoergegevens van Aerius weergegeven. Verkeersaantrekkende werking Tijdens de aanlegfase is een verkeersaantrekkende werking verwacht, waarbij het verkeer van en naar de bouwplaats rijdt.