9. Jaarverslag ROVA 2024 (1)_267773.pdf
Tekst van het document
Actuele status CSRD richtlijn n.a.v. Omnibus-pakket EU Op 27 februari 2025 heeft de Europese Commissie het zogenaamde ‘Omnibus-vereenvoudigingspakket gepresenteerd. Dit pakket aan maatregelen om de administratieve lasten voor bedrijven in de EU te verlagen, heeft ook directe consequenties voor de CSRD. Door deze maatregel komt mogelijk de rapportageverplichting voor ROVA te vervallen omdat deze straks alleen gaat gelden voor de grootste bedrijven (>1.000 medewerkers). Wij wachten eerst de definitieve besluitvorming van het Europees Parlement en de Europese Raad af alvorens we bepalen op welke wijze wij vrijwillig onze impactrapportage vorm gaan geven.
ROVA Jaarverslag 2024
97
ESRS E1 Klimaat ESRS E1 Klimaatverandering 1.
Broeikasgas emissies voor scope 1 en 2
Scope categorie
Hoeveelheid (in ton CO2-equivalent)
Locatie-gebaseerde aanpak
2022
2024
N / N-2
1.1 – Aardgas en overige brandstof gebouwen
262
344
131%
1.2 – Brandstofgebruik eigen voertuigen
5.552
5.560
100%
2.1 – Indirecte emissies door ingekochte elektriciteit (locatie)
429
356
83%
6.243
6.260
100%
Totaal Scope categorie
Hoeveelheid (in ton CO2-equivalent)
Markt-gebaseerde aanpak
2022
2024
N / N-2
1.1 – Aardgas en overige brandstof gebouwen
262
344
131%
1.2 – Brandstofgebruik eigen voertuigen
5.552
5.560
100%
2.1 – Indirecte emissies door ingekochte elektriciteit (markt)
127
123
97%
5.941
6.027
101%
Totaal
ROVA Jaarverslag 2024
98
2. Energieconsumptie op basis van CSRD tabel Hoeveelheid (in MWh) 2022 1. Fuel consumption from coal and coal products (MWh)
N / N2
2024 -
-
2. Fuel consumption from crude oil and petroleum products (MWh)
21.537 21.593
100%
3. Fuel consumption from natural gas (MWh)
2.467
115%
4. Fuel consumption from other non-renewable sources (MWh) 5. Consumption of purchased or acquired electricity, heat, steam, and cooling from non-renewable sources (MWh)
2.833
479
613
128%
6. Total fossil energy consumption (MWh) (calculated as sum of 1. to 5.)
24.482 25.039
102%
Share of fossil sources in total energy consumption (%)
96,6%
96,0% -0,6%
7. Consumption from nuclear sources (MWh)
-
-
Share of consumption from nuclear sources in total energy consumption (%)
-
-
8. Fuel consumption for renewable sources (including biomass, biogas, non-fossil fuel waste, renewable hydrogen, etc.) (MWh)
-
-
-
680
830
122%
10. The consumption of self-generated non-fuel renewable energy (MWh)
185
209
113%
11. Total renewable energy consumption (MWh)
865
1.039
120%
Share of renewable sources in total energy consumption (%)
3,4%
4,0%
0,6%
25.347 26.078
103%
9. Consumption of purchased or acquired electricity, heat, steam, and cooling from renewable sources (MWh)
Total energy consumption (MWh) (calculated as the sum of lines 6,7 and 11)
ROVA Jaarverslag 2024
99
-
3. Vermeden emissies van brongescheiden afvalstromen Vermeden emissies
Relatief
2024 (in ton CO2e)
aandeel
Afvalstroom
Hoeveelheid Eenheid
GFT en GTA
133.923 ton
-18.749
Papier en karton
41.498 ton
Glas
N / N-
2022
2
24% -18.675
100%
-
0%
-
100%
19.263 ton
-3.275
4%
-3.319
101%
Textiel
5.055 ton
-12.031
15% -11.086
92%
PMD/Plastics
14.401 ton
-31.970
40% -30.511
95%
PMD/Metaal
2.460 ton
-2.128
3%
-2.030
95%
PMD/Drankenkartons
2.291 ton
-1.191
1%
-1.136
95%
B hout
13.687 ton
2.737
-3%
2.767
101%
Schoon puin
14.409 ton
-14
0%
-14
103%
E-Waste
4.517 ton
-9.373
12%
-8.491
91%
Matrassen
871 ton
-2.073
3%
-1.226
59%
Hard plastic
596 ton
-352
0%
Metalen, schroot
1.484 ton
-1.284
2%
-1.170
91%
Totaal
-79.703
100% -74.891 106%
4. Vermeden emissies door productie hernieuwbare energie (zonne-energie) Activiteit
Toelichting
Hoeveelheid in ton/CO2e 2022
2024
N/N2
Opgewekte energie (zon) MWh
Hernieuwbare energie opgewekt door ROVA
7.263
5.430
75%
Hoeveelheid direct gebruikte opgewekte
Verschil tussen totale ingekochte
185
209
113%
7.078
5.221
74%
stroom PV panelen op overslaghal/vestiging elektriciteit en totale daadwerkelijke dak Zwolle. verbruik Totaal opgewekte en aan het net terug geleverde hernieuwbare energie Gemiddelde Nederlandse elektriciteits-
Bron: www.CO2emissiefactoren.nl, Lijst
netemissiefactor voor het jaar 2022/2024
emissiefactoren 2022/2024, TTW
Vermeden emissies door productie en
2.612
teruglevering van hernieuwbare energie
ROVA Jaarverslag 2024
0,369 0,27
100
1.410
54%