CConstaterende datIJsselstein
Koppel je AI →
Document · PDF

Gemeentebeleidsmonitor 2019 incl sociale kracht

Commissie Bestuur 14 januari 2021, gemeente IJsselsteinBij agendapunt: 20:10 uur Op verzoek D66: Ingek.stuk nr. 1: gemeentelijke beleidsmonitor 201923.891 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 3 van 3

7,7

7,4 IJsselveld Oost

5,5 5,9 6,6

Veiligheidsbeleving van inwoners van IJsselstein, 2015-2019.

Uitgevoerd door Dimensus

GBM IJsselstein 2019

83

Sociale Kracht per wijk 7,5 7,4 7,5

Gemeente IJsselstein

7,9 7,7 7,7

IJsselstein Zuidwest

Achterveld West/Zuid/Groenvliet

7,8 7,6 7,6

Achterveld Noord/Oost

7,6 7,6 7,6 7,5 7,7 7,4

IJsselstein Zuidoost

7,4 7,5

IJsselveld West 7,0

7,4 7,5 7,4

IJsselstein centrum

IJsselveld Oost

Gemiddeld voor de gemeente IJsselstein komt de indicator uit op 7,5. Het cijfer heeft vooral een relatieve, vergelijkende waarde. De sociale kracht is het grootst in IJsselstein Zuidwest (7,9) en laagst in IJsselveld Oost het laagst (7,0).

7,8

Landelijk gebied Noord/Zuid

Oranjekwartier/Europakwartier

Op basis van de onderliggende indicatoren voor participatie, zelfredzaamheid, sociale samenhang in de buurt, financiële zelfredzaamheid, eenzaamheid, leefbaarheid, veiligheid is een indicator voor de sociale kracht afgeleid.

7,3 7,2 7,0

2019

2017 2015

In vergelijking met 2017 zijn de meeste scores voor sociale kracht per wijk ongeveer gelijk gebleven. Er is sprake van een beperkte stijging in IJsselstein Zuidwest (van 7,7 naar 7,9), Achterveld West/Zuid/Groenvliet (van 7,6 naar 7,8) en Oranjekwartier/Europakwartier (van 7,2 naar 7,3) en een beperkte daling in IJsselstein Zuidoost (van 7,7 naar 7,5), IJsselveld West (van 7,5 naar 7,4) en IJsselstein Centrum (tevens van 7,5 naar 7,4).

7,0 7,0 7,0

Sociale kracht in IJsselstein, 2015-2019.

Uitgevoerd door Dimensus

GBM IJsselstein 2019

84

IJsselstein Zuidwest 7,9 7,7 7,7 7,5

Totale sociale kracht

Participatie

Mate van (on)eenzaamheid

Zelfredzaamheid

Financiële zelfredzaamheid

Veiligheidsbeleving

Leefbaarheidsbeleving

Sociale samenhang in de buurt

8,8 8,0 8,3 7,9 8,6 8,2 8,6 8,2 8,5 8,5 8,6 8,2 7,7 7,9 7,6 7,6 7,3 7,4 7,5 7,0 7,2 7,1 7,1 6,9 6,5

IJsselstein Zuidwest scoort een 7,9 voor sociale kracht, wat hoger is dan gemiddeld in heel IJsselstein (7,5).

IJsselstein Zuidwest 2019 IJsselstein Zuidwest 2017 IJsselstein Zuidwest 2015 IJsselstein totaal 2019

De wijk Zuidwest scoort op alle indicatoren hoger dan de gemeente IJsselstein. Met name voor participatie soort deze wijk beduidend hoger (8,8 vergeleken met 7,9). Ten opzichte van 2017 zijn de scores voor de meeste indicatoren vergelijkbaar. De uitzonderingen zijn participatie en sociale samenhang in de buurt, die zijn gestegen van resp. 8,0 naar 8,8 en 5,4 naar 6,5*. *Bij sociale samenhang moet rekening worden gehouden met een gewijzigde vraagstelling. Dit geldt ook voor de overige wijken.

5,4 5,6 6,2

Sociale kracht IJsselstein Zuidwest, 2015-2019.

Uitgevoerd door Dimensus

GBM IJsselstein 2019

85

IJsselstein Zuidoost 7,5 7,7 7,4 7,5

Totale sociale kracht

Zelfredzaamheid

Participatie

Financiële zelfredzaamheid

Mate van (on)eenzaamheid

Leefbaarheidsbeleving

Veiligheidsbeleving

Sociale samenhang in de buurt

8,2 8,2 8,4 8,2 8,0 7,6 7,9 7,9 8,0 7,6 7,1 7,6 7,9 8,2 8,6 8,2 7,0 7,0 7,0 6,9 6,9 6,9 7,4 7,0 5,6 5,0 5,2 6,2

De wijk Zuidoost scoort een 7,5 voor sociale kracht, wat gelijk is aan het gemiddelde.

IJsselstein Zuidoost 2019

IJsselstein Zuidoost 2017 IJsselstein Zuidoost 2015 IJsselstein totaal 2019

Hoewel de meeste scores van Zuidoost weinig afwijken van de scores voor heel IJsselstein, scoort deze wijk met name lager op sociale samenhang (5,6), maar ook enigszins op mate van (on)eenzaamheid (7,9). Zuidoost scoort hoger dan gemiddeld op financiële zelfredzaamheid. Ten opzichte van 2017 zijn de meeste indicatoren gelijk gebleven of iets verbeterd. Met name de sociale samenhang in de buurt is verbeterd van 5,0 in 2017 naar 5,6 in2019*. De enige uitzondering is mate van (on)eenzaamheid: deze is enigszins gedaald van 8,2 in 2017 naar 7,9 in 2019. *Bij sociale samenhang moet rekening worden gehouden met een gewijzigde vraagstelling. Dit geldt ook voor de overige wijken.

Sociale kracht IJsselstein Zuidoost, 2015-2019.

Uitgevoerd door Dimensus

GBM IJsselstein 2019

86

Achterveld West/Zuid/Groenvliet 7,8 7,6 7,6 7,5

Totale sociale kracht

Mate van (on)eenzaamheid

Zelfredzaamheid

Financiële zelfredzaamheid

Veiligheidsbeleving

Participatie

Leefbaarheidsbeleving

Sociale samenhang in de buurt

8,7 8,5 8,5 8,2 8,3 8,5 8,6 8,2 7,9 7,7 7,4 7,6 7,7 7,6 7,8 7,0 7,6 7,2 7,1 7,9 7,3 7,3 7,1 6,9 6,7

5,4 5,9 6,2

De wijk Achterveld West/Zuid/ Groenvliet scoort een 7,8 voor sociale kracht, wat hoger is dan gemiddeld in de gemeente (7,5).

Achterveld West/Zuid & Groenvliet 2019 Achterveld West/Zuid & Groenvliet 2017 Achterveld West/Zuid & Groenvliet 2015 IJsselstein totaal 2019

Sociale samenhang scoort boven gemiddeld (6,7 tegenover 6,2 gemiddeld) evenals de mate van (on)eenzaamheid (resp. 8,7 en 8,2). Ook de veiligheidsbeleving wordt in Achterveld West/Zuid/Groenvliet veel positiever ervaren dan gemiddeld in de gemeente (resp. 7,7 en 7,0). In vergelijking met 2017 zijn de meeste scores in de wijken nauwelijks veranderd. Alleen de score voor sociale samenhang is sterk verbeterd (van 5,4 naar 6,7*) en die van participatie (van 7,2 naar 7,6). *Bij sociale samenhang moet rekening worden gehouden met een gewijzigde vraagstelling. Dit geldt ook voor de overige wijken.

Sociale kracht Achterveld West/Zuid & Groenvliet, 2015-2019.

Uitgevoerd door Dimensus

GBM IJsselstein 2019

87

Achterveld Noord/Oost 7,6 7,6 7,6 7,5

Totale sociale kracht

Zelfredzaamheid

Participatie

Mate van (on)eenzaamheid

Financiële zelfredzaamheid

Veiligheidsbeleving

Leefbaarheidsbeleving

Sociale samenhang in de buurt

8,3 8,4 8,4 8,2 8,2 8,1 8,1 7,9 8,1 8,1 8,5 8,2 7,9 7,8 7,0 7,6 7,2 7,5 7,7 7,0 6,9 7,2 7,1 6,9 6,4

5,5 5,6 6,2

De wijk Achterveld Noord/Oost scoort een 7,6 voor sociale kracht, iets hoger dan gemiddeld in de gemeente (7,5).

Achterveld Noord/Oost 2019 Achterveld Noord/Oost 2017 Achterveld Noord/Oost 2015 IJsselstein totaal 2019

De participatiescore (8,2 tegenover 7,9 gemiddeld) en de score voor financiële zelfredzaamheid (resp. 7,9 en 7,6) liggen in deze wijk hoger dan gemiddeld in IJsselstein. Dit komt voornamelijk doordat inwoners hier vaker dan gemiddeld werken. De meeste indicatoren zijn nauwelijks veranderd vergeleken met 2017. Alleen de sociale samenhang in de buurt is sterk verbeterd (van 5,5 in 2017 naar 6,4 in 2019*). De veiligheidsbeleving en leefbaarheidsbeleving zijn iets gedaald (veiligheid: van 7,5 naar 7,2 en leefbaarheid: van 7,2 naar 6,9). *Bij sociale samenhang moet rekening worden gehouden met een gewijzigde vraagstelling. Dit geldt ook voor de overige wijken.

Sociale kracht Achterveld Noord/Oost, 2015-2019.

Uitgevoerd door Dimensus

GBM IJsselstein 2019

88

IJsselstein Centrum Totale sociale kracht

Zelfredzaamheid

Mate van (on)eenzaamheid

Participatie

Financiële zelfredzaamheid

Veiligheidsbeleving

Leefbaarheidsbeleving

Sociale samenhang in de buurt

7,4 7,5 7,4 7,5

8,0 8,0 8,5 8,2 8,0 8,2 8,5 8,2 7,7 8,0 7,7 7,9 7,3 7,4 7,4 7,6 7,0 7,3 7,3 7,0 6,8 6,8 7,0 6,9 6,3 5,6 5,5 6,2

De wijk Centrum scoort een 7,4 voor sociale kracht, iets lager dan het gemiddelde voor heel IJsselstein (7,5). Centrum 2019 Centrum 2017

Voor vrijwel alle indicatoren geldt dat Isselstein Centrum een fractie lager scoort dan gemiddeld of gelijk aan het gemiddelde. Alleen de sociale samenhang scoort iets hoger dan gemiddeld (een 6,3 tegenover een 6,2 gemiddeld).

Centrum 2015 IJsselstein totaal 2019

In vergelijking met 2017 zijn de scores op de meeste indicatoren veelal hetzelfde gebleven of iets gedaald. De score voor sociale samenhang is toegenomen (van 5,6 naar 6,3*). *Bij sociale samenhang moet rekening worden gehouden met een gewijzigde vraagstelling. Dit geldt ook voor de overige wijken.

Sociale kracht Centrum, 2015-2019.

Uitgevoerd door Dimensus

GBM IJsselstein 2019

89

Oranjekwartier/Europakwartier Totale sociale kracht

Mate van (on)eenzaamheid

Zelfredzaamheid

Participatie

Financiële zelfredzaamheid

Veiligheidsbeleving

Leefbaarheidsbeleving

Sociale samenhang in de buurt

7,3 7,2 7,0 7,5

7,9 7,3 8,1 8,2 7,8 8,0 8,1 8,2 7,6 7,3 6,5 7,9 7,2 7,0 6,7 7,6 7,2 6,9 7,4 7,0 6,8 6,7 7,0 6,9 6,0 5,0 5,5 6,2

De wijk Oranjekwartier/Europakwartier scoort een 7,3 voor sociale kracht, wat lager dan gemiddeld in de gemeente (7,5). Oranjekwartier/ Europakwartier 2019 Oranjekwartier/ Europakwartier 2017 Oranjekwartier/ Europakwartier 2015

IJsselstein totaal 2019

Deze wijk scoort op vrijwel alle indicatoren lager dan gemiddeld in heel IJsselstein. Dit geldt met name voor zelfredzaamheid (7,8 tegenover 8,2 gemiddeld) en financiële zelfredzaamheid (resp. 7,2 en 7,6). De uitzondering is veiligheidsbeleving, wat een 7,2 scoort ten opzichte van 7,0 gemiddeld in de gemeente. In vergelijking met 2017 zijn de scores veelal positief veranderd. Met name de mate van (on)eenzaamheid (van 7,3 in 2017 naar 7,9 in 2019). Alleen de mate van zelfredzaamheid is iets gedaald: van 8,0 in 2017 naar 7,8 dit jaar.

Sociale kracht Oranjekwartier/Europakwartier, 2105-2019.

Uitgevoerd door Dimensus

GBM IJsselstein 2019

90

IJsselveld Oost Totale sociale kracht

Mate van (on)eenzaamheid

Zelfredzaamheid

Participatie

Financiële zelfredzaamheid

Leefbaarheidsbeleving

Sociale samenhang in de buurt

Veiligheidsbeleving

De wijk IJsselveld Oost scoort een 7,0 voor sociale kracht, wat lager is dan gemiddeld in IJsselstein (7,5).

7,0 7,0 7,0 7,5

4,6 4,6

8,1 8,1 7,9 8,2 8,0 8,4 8,1 8,2 7,9 7,0 8,2 7,9 6,9 6,9 6,5 7,6 6,2 6,2 6,1 6,9 5,7

6,2 5,5 5,9 6,6 7,0

IJsselveld Oost 2019

IJsselveld Oost 2017 IJsselveld Oost 2015 IJsselstein totaal 2019

In vergelijking met de gemeente IJsselstein scoort IJsselveld Oost iets lager of gelijk aan het gemiddelde voor de mate van (on)eenzaamheid, zelfredzaamheid en participatie. De indicator voor veiligheidsbeleving scoort veel lager dan gemiddelde (5,5 tegenover 7,0 gemiddeld). Ook als het gaat om financiële zelfredzaamheid, leefbaarheidsbeleving en sociale samenhang, zijn de scores in IJsselveld Oost beduidend lager in vergelijking met het gemiddelde voor de gemeente. In vergelijking met 2017 zijn de ontwikkelingen in de scores wisselend. De scores voor participatie en sociale samenhang zijn flink toegenomen (participatie: van 7,0 naar 7,9 en samenhang: van 4,6 naar 5,7*). De scores voor zelfredzaamheid en veiligheidsbeleving zijn het sterkst gedaald: zelfredzaamheid van 8,4 naar 8,0 en veiligheidsbeleving van 5,9 naar 5,5. *Bij sociale samenhang moet rekening worden gehouden met een gewijzigde vraagstelling. Dit geldt ook voor de overige wijken.

Sociale kracht IJsselveld Oost, 2015-2019.

Uitgevoerd door Dimensus

GBM IJsselstein 2019

91

IJsselveld West 7,4 7,5 7,0 7,5

Totale sociale kracht

Mate van (on)eenzaamheid

Zelfredzaamheid

Financiële zelfredzaamheid

Participatie

Leefbaarheidsbeleving

Veiligheidsbeleving

Sociale samenhang in de buurt

5,3 5,3

8,4 7,5 8,3 8,2 8,1 8,1 8,4 8,2 7,6 6,9 7,4 7,6 7,3 6,8 7,3 7,9 6,9 6,8 7,0 6,9 6,9 6,9 7,7 7,0 6,4 6,2

De wijk IJsselveld West scoort een 7,4 voor sociale kracht, iets minder dan de gemiddelde score voor de gemeente IJsselstein (7,5).

IJsselveld West 2019 IJsselveld West 2017 IJsselveld West 2015 IJsselstein totaal 2019

IJsselveld West scoort vooral lager op mate van participatie (7,3 tegenover 7,9 gemiddeld). Dit komt voornamelijk door het hoge aandeel oudere mensen in de wijk (gemiddelde leeftijd respondenten uit deze wijk is 68). De andere scores zijn vergelijkbaar met het gemiddelde. In vergelijking met 2017 zijn alle scores gelijk gebleven of toegenomen. Met name de mate van (on)eenzaamheid is flink verbeterd van 7,5 in 2017 naar 8,4 in 2019, net als de financiële zelfredzaamheid (van 6,9 naar 7,6) en sociale samenhang (van 5,3 naar 6,4*). Hoewel de participatie lager scoort dan gemiddeld, is ook deze score sinds de vorige meting gestegen: van 6,8 naar 7,3. *Bij sociale samenhang moet rekening worden gehouden met een gewijzigde vraagstelling. Dit geldt ook voor de overige wijken.

Sociale kracht IJsselveld West, 2015-2019.

Uitgevoerd door Dimensus

GBM IJsselstein 2019

92

Landelijk gebied Noord en Zuid 7,8

Totale sociale kracht

7,5

8,2 8,8

Zelfredzaamheid

8,2 8,3

Participatie

Sociale samenhang in de buurt

Leefbaarheidsbeleving

Landelijk gebied 2019

7,9 7,4

Financiële zelfredzaamheid

Veiligheidsbeleving

Het landelijk gebied scoort een 7,8 voor sociale kracht, wat hoger is dan de gemiddelde score voor de gemeente IJsselstein (7,5).

9

Mate van (on)eenzaamheid

7,6 7,4 7,0

IJsselstein totaal 2019

Met name voor de mate van (on)eenzaamheid, zelfredzaamheid en de sociale samenhang scoren hier hoger dan gemiddeld. De financiële zelfredzaamheid en leefbaarheidsbeleving scoren iets lager dan gemiddeld (resp. 7,4 tegenover 7,6 gemiddeld en 6,7 tegenover 6,9).

In deze meting wordt het landelijk gebied Noord en Zuid voor het eerst meegenomen. Er is daarom geen vergelijking in de tijd mogelijk.

6,8 6,2 6,7 6,9

Sociale kracht Landelijk gebied Noord/Zuid, 2019.

Uitgevoerd door Dimensus

GBM IJsselstein 2019

93

Achtergrondvragen

✓ Wijk ✓ Kenmerken van de respondent: leeftijd, geslacht, afkomst ✓ Samenstelling huishouden ✓ Soort woning ✓ Opleidingsniveau ✓ Dagelijkse bezigheid

Uitgevoerd door Dimensus

GBM IJsselstein 2019

94

Wijk De meeste respondenten wonen in IJsselstein Centrum en Zuidoost IJsselstein Centrum 9%

Totaal IJsselstein

2%

11%

13%

11%

14%

51%

IJsselstein Zuidoost

17%

Achterveld West/Zuid/Groenvliet

9%

IJsselstein Zuidwest 10%

17%

IJsselveld Oost

16%

IJsselstein Centrum

15%

IJsselveld West

14%

IJsselstein Zuidwest

14%

IJsselstein Zuidoost

11%

18%

12%

13%

41%

Achterveld Noord/Oost 14%

18%

16%

37%

Oranjekwartier/Europakwartier IJsselveld West

11% 14%

IJsselveld Oost

13%

10%

9%

15%

17% 8%

50%

18%

45%

Landelijk gebied noord/zuid Wijken in IJsselstein waar respondenten wonen, 2019.

De meeste respondenten uit het onderzoek wonen in IJsselstein Centrum en Zuidoost (beide 17%). Een iets kleinere groep woont in Achterveld West/Zuid/Groenvliet (14%) en IJsselstein Zuidwest (13%).

Oranjekwartier/Europakwartier

8%

Achterveld Noord/Oost

7%

11% 22% 7% 6%

Achterveld West/Zuid/Groenvliet 4% 10%

IJsselveld is een wijk waar mensen korter dan gemiddeld wonen, ongeveer een zesde woont hier korter dan 2 jaar (Oost: 16%, West 14%). Hetzelfde geldt voor Centrum (15%). In het landelijk gebied en Achterveld wonen mensen juist langer dan gemiddeld (landelijk: 79%, Achterveld West: 70%, Achterveld Noord: 67%).

Landelijk gebied noord/zuid 3%3% Korter dan 2 jaar

10%

12%

2 tot 5 jaar

7%

16% 13%

51% 13%

43%

14%

67%

10%

70%

4% 5 tot 10 jaar

79% 10 tot 15 jaar

15 jaar of langer

Hoe lang respondenten in hun wijk wonen, 2019.

Uitgevoerd door Dimensus

GBM IJsselstein 2019

95

Kenmerken van de respondenten

22%

20%

Jonger dan 30 jaar 30-49 jaar

46% 54%

50-64 jaar 28%

Vrouw Man

31% 65 jaar en ouder

Leeftijd van respondenten, 2019.

Afkomst respondent

Afkomst respondenten, 2019.

Afkomst vader

Afkomst vader van respondenten, 2019.

Afkomst moeder

Afkomst moeder van respondenten, 2019.

De gemiddelde leeftijd van de respondenten is 51 jaar, in 2017 was dit 49 jaar. In IJsselstein Zuidwest is de gemiddeld leeftijd van de respondenten het laagst (41) en in IJsselveld West het hoogst (68).

Geslacht van respondenten, 2019.

93% In Nederland geboren

7%

In Nederland geboren

9%

In IJsselveld Oost wonen meer mensen die niet in Nederland zijn geboren in vergelijking met de andere wijken (12%).

Niet in Nederland geboren

91% In Nederland geboren

Ongeveer negen op de tien respondenten zijn geboren in Nederland (93%). Dit aandeel ligt iets lager voor de ouders van de respondenten (91%).

Niet in Nederland geboren

91%

Aan het onderzoek hebben dit jaar iets meer mannen (54%) dan vrouwen meegedaan (46%). In 2017 was dit andersom (vrouw: 53%, man: 47%).

9% Niet in Nederland geboren

Uitgevoerd door Dimensus

GBM IJsselstein 2019

96

Achtergrondkenmerken: huishouden Acht op de tien inwoners wonen in een koopwoning 4%

5%

81%

Alleenstaand / alleenwonend

12%

Koopwoning

81% 78%

Twee volwassenen zonder kind(eren) 16% Twee volwassenen met kind(eren) 41%

38%

Huurwoning van een woningcorporatie

16% 20%

Eén volwassene met kind(eren) / eenoudergezin Anders

2019 2017 2015

3% Woning gehuurd van een particuliere verhuurder

3% 3%

Samenstelling van huishoudens van resondenten, 2019.

Aandeel respondenten dat in een huurwoning of koopwoning woont, 2015-2019.

Bijna de helft van de inwoners (45%) maakt deel uit van een huishouden met kinderen, waarvan 4% een eenoudergezin is. Minder huishoudens zijn stellen zonder kinderen (38%) en alleenwonenden (12%). In vergelijking met 2017 hebben minder alleenstaanden meegedaan (van 18% naar 12%) en meer stellen zonder (thuiswonende) kinderen (van 30% naar 38%).

In IJsselveld Oost wonen relatief de meeste alleenstaande respondenten (20%), in IJsselstein Zuidwest wonen juist meer paren met kind(eren) (60%). Van de inwoners wonen er ongeveer acht op de tien in een koopwoning (81%), wat vergelijkbaar is met 2017. Dit aandeel is vooral groot in IJsselstein Zuidwest (90%) en het landelijk gebied (89%). Circa één op de vijf inwoners van IJsselstein woont in een huurwoning (19%), waarvan het merendeel huurt van een woningcorporatie (16%). Ook deze cijfers zijn hetzelfde als bij de vorige meting. Van alle mensen die een woning huren via een woningcorporatie (n=243), huren de meesten bij Provides (81%).

Uitgevoerd door Dimensus

GBM IJsselstein 2019

97

Achtergrondkenmerken: opleidingsniveau Bijna de helft van de respondenten is hoger opgeleid

15%

Lagere school/basisonderwijs/geen onderwijs Vmbo/mavo

4% 13%

Totaal IJsselstein

17%

38%

45%

Havo/Vwo 11%

IJsselstein Zuidwest Middelbaar beroepsonderwijs (mbo)

30%

Hoger beroepsonderwijs (hbo)

26%

Wetenschappelijk onderwijs (universiteit)

Opleidingsniveau van respondenten, 2019.

Iets minder dan de helft van de respondenten uit IJsselstein is hoger opgeleid (45%). Het aandeel hoger opgeleiden ligt wat hoger in IJsselstein Zuidoost (55%), IJsselstein Zuidwest (52%) en IJsselveld West (52%). Het aandeel lager opgeleiden ligt wat hoger in Centrum (26%) en Oranjekwartier/Europakwartier (27%).

6%

42%

IJsselstein Zuidoost

16%

Achterveld West/Zuid/Groenvliet

17%

Achterveld Noord/Oost

15%

29%

26%

Oranjekwartier/Europakwartier

27% 14%

IJsselveld West

13%

Landelijk gebied noord/zuid

41%

42%

44% 37%

27%

38%

46%

52%

34%

36%

22%

Lager

Deze cijfers zijn vergelijkbaar met 2017.

55%

41%

IJsselstein Centrum

IJsselveld Oost

52%

52% 49%

Middelbaar

29%

Hoger

Opleidingsniveau per wijk, 2019.

Uitgevoerd door Dimensus

GBM IJsselstein 2019

98

Achtergrondkenmerken: dagelijkse bezigheid

Ik verricht betaald werk voor minimaal 12 uur in de week Ik ben gepensioneerd / met pré-pensioen 4% 3%1% 5%

Ik studeer / volg een opleiding / zit op school (voltijd)

8%

Ik werk niet omdat ik langdurig ziek of arbeidsongeschikt ben 22%

64%

Ik heb nu geen betaald werk, maar ben wel op zoek naar werk Ik neem deel aan een re-integratietraject

De meeste respondenten uit IJsselstein verrichten betaald werk of zijn zelfstandig (64%), een vijfde is gepensioneerd of met pré pensioen (22%), 8% studeert of zit op school en 5% werkt niet omdat hij of zij langdurig ziek of arbeidsongeschikt is. In IJsselstein Zuidwest wonen meer dan gemiddeld mensen die werken of zelfstandige zijn (78%). In Achterveld Noord/Oost zijn relatief meer mensen werkzoekend (6%) en in IJsselveld Oost zijn meer mensen langdurig ziek of arbeidsongeschikt (10%). In Oranjekwartier/Europakwartier wonen in vergelijking met andere wijken meer mensen die met (pré) pensioen zijn (31%). In vergelijking met 2017 zijn er meer respondenten die studeren of op school zitten (van 3% in 2017 naar 8% in 2019) en ook is het aantal gepensioneerden toegenomen (van 16% in 2017 naar 22% in 2019).

Geen van deze

Dagelijkse bezigheid die het meeste van toepassing is op respondenten, 2019.

Uitgevoerd door Dimensus

GBM IJsselstein 2019

99

Colofon Dimensus en Companen: Bundeling van kennis, kunde en kracht Dimensus helpt opdrachtgevers bij het vinden van passende antwoorden op hun beleidsvraagstukken op het brede maatschappelijke werkterrein. Dit doen wij vanuit een bevlogenheid en passie voor sociaal-wetenschappelijk onderzoek. U bent daarbij partner in het proces; een goed resultaat komt namelijk niet tot stand zonder goede input. De onderzoeken van Dimensus richten zich op thema’s als leefbaarheid en veiligheid, wonen, zorg en welzijn, cultuur, sport en recreatie, klanttevredenheid. Companen helpt gemeenten, regio’s, woningcorporaties en zorginstellingen, onder andere door onderzoek naar vraag en aanbod op de woningmarkt; op het niveau van de regionale woningmarkt, op locatieniveau, op het niveau van uw vastgoedportefeuille. In de onderzoeken is er aandacht voor de kwaliteit van de leefomgeving en voor zorg en diensten aan huis. Het onderzoek van Companen biedt een praktische opmaat voor advies, beleidsplannen en samenwerking. Dimensus en Companen bundelen de krachten om u nog beter van dienst te kunnen zijn met innovatief onderzoek, passend bij uw vraag. Wij koppelen deskundigheid en logistieke ervaring, kwaliteit, flexibiliteit en een plezierige samenwerking aan een betaalbare prijs. In gezamenlijkheid ontwikkelen we producten.

Voorbeeld hiervan is de GemeenteBeleidsMonitor (GBM) die inzicht geeft in waar uw gemeente staat op het gebied van leefbaarheid, veiligheid en sociale kracht. En ook het WoonWaardeModel, waarmee gericht informatie wordt verkregen voor gebiedsmarketing rond nieuwe woonbestemmingen, samen met potentiële bewoners. Zo gaan Dimensus en Companen samen op zoek naar antwoorden op uw vragen!

Uitgevoerd door Dimensus

100

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/9565292/1