CConstaterende datHoeksche Waard
Koppel je AI →
Document · PDF

1. Bestemmingsplan Vuurbaken 4 en ongenummerd Oud-Beijerland

Besluitvormende raad 23 april 2024, gemeente Hoeksche WaardBij agendapunt: Bestemmingsplan Vuurbaken 4 Oud-Beijerland29.667 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 3 van 4

In deze overeenkomst is opgenomen dat alle gemaakte kosten voor het uitvoeren en doorlopen van de procedure voor rekening van de initiatiefnemer zijn. Gemaakte kosten door de gemeente worden middels het heffen van leges op de initiatiefnemer verhaald, zoals is opgenomen in de legesverordening van de gemeente Hoeksche Waard. Verder zal ook eventuele planschade in een separate overeenkomst worden geregeld. Hiermee is het verhaal van kosten van de grondexploitatie over de in het project begrepen gronden anderzijds verzekerd, waarmee geen exploitatieplan hoeft te worden opgesteld. Hiermee kan worden gesteld dat het project financieel haalbaar wordt geacht.

5.2

Maatschappelijke uitvoerbaarheid

Het voorliggend plan betreft een partiële herziening op het bestemmingsplan "Buitengebied Oud-Beijerland" van gemeente Hoeksche Waard en wordt opgesteld conform de Uniforme Voorbereidingsprocedure conform afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht (Awb). In het kader van deze procedure wordt eenieder tijdens de terinzagetermijn in de gelegenheid gesteld zienswijzen op het plan in te dienen. Wanneer het plan ter inzage ligt wordt gepubliceerd in de 46

gemeentelijke bladen, op de gemeentelijke website en in de digitale Staatscourant. Tevens wordt het plan voor eenieder digitaal raadpleegbaar gesteld via www.ruimtelijkeplannen.nl.

5.3

Handhaving

Een bestemmingsplan en/of een omgevingsvergunning is bindend voor zowel de overheid als de burger. De primaire verantwoordelijkheid voor controle en handhaving van de regels in de omgevingsvergunning ligt bij de gemeente. Het handhavingsbeleid van de gemeente Hoeksche Waard vormt de basis van de handhaving binnen de gemeentelijke grenzen. Handhaving kan worden omschreven als elke handeling die erop gericht is de naleving van regelgeving te bevorderen of een overtreding te beëindigen. Het doel van handhaving is om de bescherming van mens en omgeving te waarborgen tegen ongewenste activiteiten en overlast. In het kader van een ruimtelijk project heeft regelgeving met name betrekking op de Wet ruimtelijke ordening, de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht en de Woningwet. Bij overtreding van deze regels kan gedacht worden aan bouwen zonder vergunning, bouwen in afwijking van een verleende vergunning en het gebruik van gronden en opstallen in strijd met de gebruiksregels van een bestemmingsplan of een vrijstelling.

47

Hoofdstuk 6 6.1

Wijze van bestemmen

Doel en reikwijdte

Het bestemmingsplan is een middel waarmee functies aan gronden worden toegekend. Het gaat dus om het toekennen van gebruiksmogelijkheden. In artikel 3.1 van de Wet ruimtelijke ordening (Wro) is bepaald dat twee begrippen centraal staan. Dit zijn: 1. goede ruimtelijke ordening; 2. uitvoerbaarheid. Als een plan aan deze twee eisen voldoet, voldoet het aan de wet. Via een bestemmingsplan worden functies aan gronden gegeven. Vanuit de Wro volgt een belangrijk principe, namelijk toelatingsplanologie. Het wordt de grondgebruiker (eigenaar, huurder, etc.) toegestaan om de functie die het bestemmingsplan bepaalt uit te oefenen. Dit houdt in dat: 1. de grondgebruiker niet kan worden verplicht om een in het bestemmingsplan aangewezen bestemming ook daadwerkelijk te realiseren, en; 2. de grondgebruiker geen andere functie mag uitoefenen in strijd met de gegeven bestemming (de overgangsregels zijn hierbij mede van belang). Een afgeleide van de gebruiksregels in het bestemmingsplan zijn regels voor bebouwing (omgevingsvergunning voor het bouwen) en regels voor het verrichten van 'werken' (omgevingsvergunning voor het uitvoeren van werken, geen bouwwerken zijnde, of van werkzaamheden). Een bestemmingsplan regelt derhalve het toegestane gebruik van gronden (en de bouwwerken en gebouwen) en kan daarbij regels geven voor: 1. het bebouwen van de gronden; 2.

het verrichten van werken (aanleggen). Het bestemmingsplan is een belangrijk instrument voor het voeren van ruimtelijk beleid, maar het is niet het enige instrument. Andere wetten en regels zoals bijvoorbeeld de Woningwet, de Monumentenwet 1988, de Algemeen Plaatselijke Verordening, de Wet Milieubeheer, de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht en de bouwverordening zijn ook erg belangrijk voor het uitvoeren van het ruimtelijk beleid. Via overeenkomsten kan de gemeente met betrokken partijen aanvullende afspraken maken voor zover dat niet via het bestemmingsplan geregeld kan worden. Denk hierbij bijvoorbeeld aan het zeker stellen dat bepaalde activiteiten ook werkelijk verricht worden om zo het toelatingskarakter van een bestemmingsplan aan te scherpen.

6.2

Onderdelen van een bestemmingsplan

Een bestemmingsplan bestaat uit 3 onderdelen. Dit zijn de toelichting, de planregels en de verbeelding (plankaart).

6.2.1 De toelichting De toelichting wordt opgesteld volgens artikel 3.1.6 van het Besluit ruimtelijke ordening (Bro). Hier staat, in het kort, dat in de toelichting verslag gedaan moet worden van de gemaakte keuzes in het plan. Voor een ontwikkelingsgericht plan vraagt dat een andere motivatie dan voor op beheer gerichte plannen (een plan kan ook zowel ontwikkelingsgericht zijn voor het ene deel en voor een ander deel beheergericht). Ook moet ingegaan worden op het aspect water, de afstemming met andere overheden (indien nodig), het onderzoek voor zover nodig voor de uitvoerbaarheid en de wijze waarop inspraak is verricht (indien nodig). Als er bij het bestemmingsplan een milieu-effect rapport is gemaakt hoeft niet ingegaan te worden op monumentale en/of andere waarden in het plangebied noch de milieukwaliteit in het gebied, want dat gebeurt in dat geval in het milieu-effect rapport. Via de toelichting wordt zo inzicht gegeven in de twee eisen uit artikel 3.1 van de Wet ruimtelijke ordening (Wro). 48

Centraal in de toelichting moet staan waarom de functies als opgenomen op de plankaart, met de bijhorende regels, de mogelijkheden bieden en waarom dit past op die locatie. Bijlagen bij de toelichting: Bij de toelichting kunnen bijlagen opgenomen zijn. Die bijlagen maken een onlosmakelijk onderdeel uit van het bestemmingsplan zelf. Omdat ze een onlosmakelijk onderdeel zijn van het bestemmingsplan kan de toelichting zelf kort van tekst blijven omtrent het desbetreffende onderwerp. Hierdoor blijft de toelichting zelf kort en daarmee leesbaar. Algemene beleidsdocumenten hoeven vanwege het algemeen geldende karakter niet als bijlage opgenomen te worden bij het bestemmingsplan. Denk aan verschillende sectorale beleidsdocumenten als ook structuurvisies. Een toelichting moet, voor zover het beleidsstuk relevant is voor het plan, aangeven wat de relatie is tussen het bestemmingsplan en dat beleidsdocument.

6.2.2 De planregels De planregels zijn verdeeld over 4 hoofdstukken: 1. Inleidende regels: In dit hoofdstuk worden begrippen verklaard die in de planregels worden gebruikt (artikel 1). Dit gebeurt om een eenduidige uitleg en toepassing van de planregels te waarborgen. Deze begrippen zijn soms erg belangrijk voor een goed inzicht in de gebruiksmogelijkheden. Ook is de wijze waarop gemeten moet worden bij het toepassen van de regels (artikel 2) bepaald; 2. Bestemmingsregels: In dit hoofdstuk zijn de bepalingen van de bestemmingen opgenomen. Dit gebeurt in alfabetische volgorde. Als er voorlopige bestemmingen, nog uit te werken bestemmingen en/of dubbelbestemmingen zijn, worden die ook in alfabetische volgorde, achter de bestemmingsregels opgenomen. Ieder artikel kent een vaste opzet. Eerst wordt het toegestane gebruik geformuleerd in de bestemmingsomschrijving, vervolgens zijn bouwregels opgenomen. Aansluitend volgen de (mogelijke) afwijkingsmogelijkheden met betrekking tot de bouw en/of het gebruik. Ten slotte zijn (eventuele) omgevingsvergunningen voor het uitvoeren van een werk, geen bouwwerk zijnde of van werkzaamheden opgenomen, aangevuld met mogelijke wijzigingsbevoegdheden. Belangrijk om te vermelden is dat naast de bestemmingsregels ook in andere regels relevante informatie staat die mede gelezen en geïnterpreteerd moeten worden.

Alleen zo ontstaat een volledig beeld van hetgeen is geregeld; 3. Algemene regels: In dit hoofdstuk zijn regels opgenomen met een algemeen karakter die gelden voor het hele plan. Deze moeten daarom altijd goed gelezen worden voordat op basis van de bestemmingregels interpretaties worden verricht. Voorbeelden van algemene regels zijn de anti-dubbeltelregel, algemene procedurebepalingen maar ook regels met betrekking tot mogelijke binnenplanse afwijkingen (een binnenplanse afwijking is, zoals het woord het al zegt, een afwijkingsmogelijkheid van de regels in het bestemmingsplan zelf, dit in tegenstelling tot 'buitenplanse' afwijkingen). In de algemene regels kunnen erg belangrijke bepalingen zijn opgenomen; 4. Overgangs- en slotregels: In het laatste hoofdstuk wordt het overgangsrecht geregeld en wordt bepaald hoe het bestemmingsplan heet (de slotregel). Bijlagen bij de planregels: Bij de regels kunnen bijlagen opgenomen zijn. Die bijlagen maken een onlosmakelijk onderdeel uit van de regels.

6.2.3 De verbeelding Op de verbeelding worden de bestemmingen weergegeven met daarbij andere bepalingen zoals gebiedsaanduidingen, bouwaanduidingen, bouwvlakken, etc.. Via de bijhorende regels in de planregels wordt bepaald wat hier wel en niet is toegestaan. 49

De verbeelding wordt ook wel plankaart genoemd. Dan wordt hetzelfde bedoeld. Belangrijk te weten is dat een digitaal bestand (een '.gml-bestand') leidend is. Dat digitaal bestand bepaalt waar welke bestemming ligt en waar welke aanduidingen etc.. Een afgeleide van dat digitale bestand is bijvoorbeeld een '.pdf-bestand' of een papieren (analoge) verbeelding. Bij twijfel over een '.pdf-bestand' of een papieren versie van de verbeelding geeft het digitale bestand de juridische doorslag.

6.3

Voorliggend plan

Voorliggend plan bestaat uit een verbeelding, planregels en een toelichting. De verbeelding en de planregels vormen tezamen het juridisch bindende gedeelte van het bestemmingsplan. Beide planonderdelen dienen in onderlinge samenhang te worden bezien en toegepast. Op de verbeelding zijn de bestemmingen aangewezen. Aan deze bestemmingen zijn bouwregels en regels betreffende het gebruik gekoppeld. De toelichting heeft geen rechtskracht, maar vormt niettemin een belangrijk onderdeel van het plan. De toelichting van dit bestemmingsplan geeft een weergave van de beweegredenen, de onderzoeksresultaten en de beleidsuitgangspunten die aan het bestemmingsplan ten grondslag liggen. Tot slot is de toelichting van wezenlijk belang voor een juiste interpretatie en toepassing van het bestemmingsplan. Voorliggend bestemmingsplan bevat de volgende bestemmingen:

a. b. c. d. e. f. g. h.

'Wonen - Linten', waarbij de functie voor het wonen in een woning binnen een bebouwingslint wordt neergelegd. De voor 'Waterstaat - Waterkering' aangewezen gronden zijn, behalve voor de andere daar voorkomende bestemmingen, mede bestemd voor de waterkering; De voor 'Groen' aangewezen gronden zijn bestemd voor: groenvoorzieningen; bermen en beplanting; paden; beeldende kunst; waterlopen en waterpartijen; waterhuishoudkundige voorzieningen; nutsvoorzieningen; hobbymatig houden van vee.

Dit plan kent de volgende noemenswaardige bijzonderheden: Het bouwvlak van de bestaande woning op de huidige locatie binnen de bestemming 'Wonen - Linten' zal worden verwijderd. De gewenste locatie zal worden voorzien van de bestemming 'Wonen - Linten' en een passend bouwvlak. Met dit hoofdstuk is voldaan aan artikel 3.1.1 van het Besluit omgevingsrecht (Bro).

50

Bijlagen bij de toelichting

51

Bijlage 1

Situatietekeningen

52

SITUERING BOUWBLOK EN WONING T.B.V. ONDERZOEKEN BESTEMMINGSPLAN

Oppervlak onderzoeken uitgaan van 20 x 40 m. Bestemmingsvlak dient nog wel exact afgestemd te worden, maar dit als uitgangspunt Gevel vd woning op 5 m vanaf rand van de weg.

Afbeelding 1 : bouwblok op kadastrale ondergrond inclusief omgeving

004-B190664

Afbeelding 2 : bouwblok op kadastrale ondergrond ingezoomd

2

Afbeelding 3 : bouwblok op luchtfoto ingezoomd

3

Bijlage 2

Akoestisch onderzoek

56

Laarseweg 24-1, 8171 PR Vaassen (T) (T) 0578 0578 –- 76 90 60 • KvK 082 04 400 www.sainadvies.nl • info@sainadvies.nl

Notitie Project:

Vuurbaken ong. Oud-Beijerland

Betreft:

Geluidsbelasting vanwege wegverkeerslawaai

Kenmerk:

2019-3136-b4341/1630

Datum:

21 augustus 2023

Inleiding Om de realisatie van een nieuwe vrijstaande woning aan de Vuurbaken in Oud-Beijerland mogelijk te maken is een ruimtelijke onderbouwing nodig. De woning komt te liggen binnen de geluidszone van de Vuurbaken. Daarom is in het kader van de ruimtelijke procedure een akoestisch onderzoek uitgevoerd. Er is onderzocht of de geluidbelasting ten gevolge van wegverkeer op de nieuwe woning voldoet aan de wettelijke eisen. De onderhavige notitie is een actualisatie van de notitie van 8 december 2020. De enige wijzigingen ten opzichte van de notitie uit 2020 betreffen de verkeersgegevens, het toetsingsjaar en de software-versie.

Wettelijk kader In de Wet geluidhinder (Wgh) zijn regels opgenomen voor de geluidsbelasting van geluidsgevoelige bestemmingen (zoals bijvoorbeeld woningen) door wegverkeer. Het gaat daarbij om de geluidsbelasting in het maatgevende toekomstige jaar. In het algemeen is dit het jaar 10 jaar na realisatie of na het uitvoeren van het akoestisch onderzoek. De Wet geluidhinder kent een voorkeursgrenswaarde. Als aan deze waarde wordt voldaan, is er voor de Wet geluidhinder geen belemmering voor het bouwplan. Onder voorwaarden is een hogere grenswaarde mogelijk. Deze volgen uit de Wet geluidhinder en het gemeentelijk beleid, vastgelegd in ‘Geluidbeleid Goede Ruimtelijke Ordening Gemeenten Hoeksche Waard’ en de bijbehorende handreiking 1. Het onderhavige plan ligt buiten de bebouwde kom en er is sprake van een nieuwe woonbestemming. In dit geval gelden de volgende grenswaarden: • Voorkeursgrenswaarde: 48 dB • Maximale grenswaarde: 53 dB Op grond van de Wet geluidhinder mogen, alvorens te toetsen aan de grenswaarden, op de berekende geluidsbelastingen enkele correcties worden toegepast. Er geldt een generieke correctie van 5 dB als het gaat om wegverkeer met een snelheid van minder dan 70 km/u en (minimaal) 2 dB 2 als het gaat om wegverkeer met een snelheid van 70 km/u of meer.

Daarnaast geldt er een correctie die afhankelijk is van het soort wegdek van 1 dB of 2 dB voor wegverkeer met een snelheid van 70 km/u of meer.

Verkeersgegevens De enige weg in de nabijheid van het plan is de Vuurbaken. Hiervan heeft de gemeente op 6 december 1

Op 23 oktober 2018 vastgesteld door de voormalige gemeente Oud-Beijerland (per 1 januari 2019 opgegaan in de gemeente Hoeksche Waard).

2

Afhankelijk van de geluidsbelasting bedraagt de correctie 3 dB of 4 dB.

pagina 1 van 3

2019 de wettelijke maximumsnelheid, het wegdektype en telgegevens uit het jaar 2016 aangeleverd. Inmiddels zijn er recentere tellingen voorhanden, uit het jaar 2023, zodat hier in het onderzoek vanuit is gegaan. De telgegevens van de telling uit 2023 zijn op 14 augustus jongstleden door onze opdrachtgever aangeleverd. Uit deze telgegevens zijn de voertuig- en periodeverdeling berekend, evenals de etmaalintensiteit in het jaar 2034. Deze is verkregen door de etmaalintensiteit in 2023 op te hogen met een gebruikelijke autonome groei van 1,5% per jaar. In bijlage 1 zijn de verkeersgegevens in detail opgenomen.

Berekening De geluidsbelasting ten gevolge van het wegverkeer op de geplande woning is berekend volgens de Standaard Rekenmethode II uit het Reken- en Meetvoorschrift geluid 2012. Het gebruikte programma is Geomilieu V2022.4 revisie 1 van dgmr. Op basis van de aangeleverde verkeersgegevens is een rijlijn gemodelleerd, in een groep. Aan deze groep is een groepsreductie toegekend van 5 dB, overeenkomstig de generieke correctie die mag worden toegepast. De berekeningsresultaten, inclusief groepsreductie, zijn nu direct te toetsen aan het wettelijke kader. De correctie die wegdekafhankelijk is, wordt door Geomilieu automatisch toegepast. De nieuwe woning is ingevoerd als gebouw. Voor de ligging hiervan is gebruik gemaakt van de op 20 november 2019 aangeleverde tekening. Er is van uitgegaan, dat de hoogte van de onderkant van de noordoostgevel gelijk zal zijn aan de hoogte van de weg (net als bij de woningen aan de Vuurbaken 22 en 24). De gebouwen in de nabijheid hebben geen relevante invloed op de geluidsbelasting en zijn daarom niet gemodelleerd. Het rekenmodel rekent met een standaard absorptiefractie van 1,0 (akoestisch absorberende bodem). Het enige akoestisch relevante reflecterende gebied (de weg) is ingevoerd met een absorptiefractie van 0,0. Het plangebied zal deels voorzien worden van erfverharding, maar de locatie is nog niet bekend.

Daarom is het hele plangebied ingevoerd als bodemgebied met een absorptiefractie van 0,5. In de modellering zijn hoogteverschillen in de bodem verwaarloosd, omdat deze geen invloed zullen hebben op de berekende geluidsbelasting op de hoogst belaste gevel. In bijlage 2 zijn de invoergegevens en een weergave van het rekenmodel opgenomen.

Resultaten In tabel 1 is de berekende geluidsbelasting weergegeven. In bijlage 3 zijn de rekenresultaten meer gedetailleerd weergegeven. Tabel 1: Geluidsbelasting Lden in dB, incl. aftrek ex art. 110g Wgh Omschrijving Nieuwe woonbestemming, NO-gevel Nieuwe woonbestemming, overige gevels

Geluidsbelasting 50 dB max. 46 dB

Uit de resultaten blijkt dat de geluidsbelasting op de nieuwe woning zal voldoen aan de voorkeursgrenswaarde, behalve op de noordoostgevel. Als de geluidsbelasting niet gereduceerd wordt

pagina 2 van 3

tot de voorkeursgrenswaarde, dan is voor de noordoostgevel een hogere grenswaarde nodig. Gemeentelijk geluidbeleid Aangezien het hier gaat om een kleinschalige ontwikkeling (van één woning), is er op grond van het geluidbeleid geen onderzoek naar geluidsreducerende maatregelen nodig. Ook is er geen motivatie nodig, waarom het plangebied op de gekozen manier wordt ingericht. De woning beschikt over drie geluidluwe gevels1. Uit de geluidscontouren in bijlage 3 blijkt, dat de tuin van de woning (zeer ruim) zal voldoen aan de volgende aanvullende eis uit het geluidbeleid: “Woningen met een tuin moeten een geluidluwe (of een deel daarvan) tuin hebben van minimaal 20 m 2.” Hieruit blijkt tevens, dat de woning kan beschikken over een geluidluwe buitenruimte. De kwaliteit van de woon- en leefomgeving is dan volgens het geluidbeleid acceptabel.

Conclusie De geluidsbelasting ten gevolge van wegverkeerslawaai zal ter plaatse van de nieuwe woonbestemming voldoen aan de voorkeursgrenswaarde uit de Wet geluidhinder, behalve op de noordoostgevel. Voor deze gevel is een hogere grenswaarde nodig. Er wordt voldaan aan de voorwaarden hiervoor.

Bijlage(n):

1

1. Verkeersgegevens 2. Gegevens rekenmodel 3. Resultaten

Het geluidbeleid stelt: “Er is sprake is van een geluidluwe gevel en buitenruimte als de geluidbelasting gelijk of lager is dan: 53 dB door gecumuleerde wegen (exclusief aftrek) (…)”.

pagina 3 van 3

Vuurbaken Etmaalintensiteit (aangeleverd en toekoms g) Aangeleverd jaar: 2023 Gemiddelde groei per jaar: Intensiteit in aangeleverd jaar 409 Totale groei over 11 jaar: Gewenst jaar: 2034 Intensiteit in gewenst jaar 490 Aangeleverd jaar (2023) intensiteit per periode periode lv mv zv dag 301 9 7 avond 62 1 1 nacht 27 0 1 etmaal 391 10 9 voertuigverdeling (% per periode) periode lv mv zv dag 94,82 2,85 2,33 avond 97,73 1,34 0,93 nacht 97,48 0,17 2,34 Overige gegevens Snelheid: 60 km/u Wegdektype: DAB 0/16

1,50% 17,79%

totaal 318 64 27 409 periodeverdeling (% per uur) 6,47 3,90 0,84

Invoergegevens rekenmodel Model: Groep:

Naam 01

Sain milieuadvies

VL 2034 modellen bij notitie 2023 - Vuurbaken - Oud-Beijerland (hoofdgroep) Lijst van Wegen, voor rekenmethode Wegverkeerslawaai - RMG-2012, wegverkeer Omschr. Vuurbaken

Groep Vuurbaken

ISO M. 0,00

ISO_H 0,00

Hdef. Relatief

Type Verdeling

Hbron 0,75

Geomilieu V2022.4 rev 1 Licentiehouder: Sain milieuadvies

Helling 0

Wegdek W0

Wegdek Referentiewegdek

V(LV(D)) 60

V(LV(A)) 60

V(LV(N)) 60

V(MV(D)) 60

V(MV(A)) 60

V(MV(N)) 60

V(ZV(D)) 60

V(ZV(A)) 60

V(ZV(N)) 60

Lengte 484,20

21-8-2023 10:41:15

Invoergegevens rekenmodel Model: Groep:

Naam 01

Sain milieuadvies

VL 2034 modellen bij notitie 2023 - Vuurbaken - Oud-Beijerland (hoofdgroep) Lijst van Wegen, voor rekenmethode Wegverkeerslawaai - RMG-2012, wegverkeer Omschr. Vuurbaken

Totaal aantal 490,00

%Int(D) 6,47

%Int(A) 3,90

%Int(N) 0,84

%LV(D) 94,82

%LV(A) 97,73

Geomilieu V2022.4 rev 1 Licentiehouder: Sain milieuadvies

%LV(N) 97,48

%MV(D) 2,85

%MV(A) 1,34

%MV(N) 0,17

%ZV(D) 2,33

%ZV(A) 0,93

%ZV(N) 2,34

X-1 86310,90

Y-1 422847,93

21-8-2023 10:41:15

Invoergegevens rekenmodel Model: Groep:

Naam 01 02 03 04

Sain milieuadvies

VL 2034 modellen bij notitie 2023 - Vuurbaken - Oud-Beijerland (hoofdgroep) Lijst van Toetspunten, voor rekenmethode Wegverkeerslawaai - RMG-2012, wegverkeer Omschr. NO-gevel ZO-gevel ZW-gevel NW-gevel

Groep -----

Maaiveld 0,00 0,00 0,00 0,00

Hdef. Relatief Relatief Relatief Relatief

Hoogte A 1,50 1,50 1,50 1,50

Hoogte B 4,50 4,50 4,50 4,50

Hoogte C 7,50 7,50 7,50 7,50

Geomilieu V2022.4 rev 1 Licentiehouder: Sain milieuadvies

Hoogte D -----

Hoogte E -----

Hoogte F -----

Gevel Ja Ja Ja Ja

X 86443,21 86447,92 86439,38 86434,07

Y 422773,53 422766,59 422766,22 422773,47

21-8-2023 10:41:15

Invoergegevens rekenmodel Model: Groep:

Naam 01

Sain milieuadvies

VL 2034 modellen bij notitie 2023 - Vuurbaken - Oud-Beijerland (hoofdgroep) Lijst van Gebouwen, voor rekenmethode Wegverkeerslawaai - RMG-2012, wegverkeer Omschr. nieuwe woning

Hoogte 8,00

Maaiveld 0,00

Hdef. Relatief

Cp 0 dB

Zwevend False

Refl. 63 0,80

Geomilieu V2022.4 rev 1 Licentiehouder: Sain milieuadvies

Refl. 125 0,80

Refl. 250 0,80

Refl. 500 0,80

Refl. 1k 0,80

Refl. 2k 0,80

Refl. 4k 0,80

Refl. 8k 0,80

X-1 86435,98

Y-1 422777,05

21-8-2023 10:41:15

Invoergegevens rekenmodel Model: Groep:

Naam 01 02

Sain milieuadvies

VL 2034 modellen bij notitie 2023 - Vuurbaken - Oud-Beijerland (hoofdgroep) Lijst van Bodemgebieden, voor rekenmethode Wegverkeerslawaai - RMG-2012, wegverkeer Omschr. Vuurbaken plangebied

Bf 0,00 0,50

X-1 86312,01 86415,87

Y-1 422850,17 422769,65

Geomilieu V2022.4 rev 1 Licentiehouder: Sain milieuadvies

21-8-2023 10:41:15

Invoergegevens rekenmodel Model: Groep:

Naam 02

Sain milieuadvies

VL 2034 - geluidsniveau tuin modellen bij notitie 2023 - Vuurbaken - Oud-Beijerland (hoofdgroep) Lijst van Grids, voor rekenmethode Wegverkeerslawaai - RMG-2012, wegverkeer Omschr. plangebied -- 2,00m (Buiten)

Groep --

Hoogte 1,50

Hdef. Relatief

Maaiveld 0,00

DeltaX 2

Geomilieu V2022.4 rev 1 Licentiehouder: Sain milieuadvies

DeltaY 2

Vormpunten 8

X-1 86424,96

Y-1 422790,26

21-8-2023 10:44:00

Bijlage 3

Verkeerstellingen t.b.v. akoestisch onderzoek

75

VERKEERSTELLING

VUURBAKEN, OUD-BEIJERLAND

Motorvoertuigen

Tussen Zinkweg en Zuidzijdsedijk

Meetlocatie Vuurbaken Oud-Beijerland Tussen Zinkweg en Zuidzijdsedijk Ri. 1 = Ri. Oost (Zuidzijdsedijk) Ri. 2 = Ri. West (Zinkweg) Meting Meetperiode: 28 juni t/m 18 juli 2023 Methodiek: Telslangen

INTENSITEITEN

UURVERLOOP WERKDAG PER RIJRICHTING Doorsnede

Etmaal (0-24u) Dag (7-19u) Avond (19-23u) Nacht (23-7u) Ochtendspits (7-9u) Avondspits (16-18u)

Werkdag 455 100% 356 78,3% 68 15,0% 31 6,7% 57 12,5% 85 18,6%

Weekdag 409 100% 318 77,7% 64 15,6% 27 6,7% 45 11,1% 71 17,4%

Voertuigclassificatie Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties L = Licht verkeer (2 assen, asafstand < 3,7 m) M = Middelzwaar verkeer (2 assen, asafstand > 3,7 m) Z = Zwaar verkeer (3 of meer assen)

01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 24:00

Werkdag 1 0,2% 0 0,1% 0 0,1% 0 0,1% 2 0,4% 5 1,0% 18 3,9% 24 5,3% 33 7,2% 23 4,9% 23 5,0% 24 5,2% 25 5,6% 25 5,6% 30 6,6% 33 7,3% 39 8,5% 46 10,1% 32 7,0% 26 5,8% 20 4,4% 13 2,8% 9 2,1% 4 0,9%

Weekdag 2 0,5% 1 0,3% 0 0,1% 0 0,1% 2 0,4% 4 0,9% 13 3,3% 19 4,7% 26 6,4% 21 5,0% 23 5,7% 24 5,8% 24 5,8% 24 5,9% 28 7,0% 30 7,3% 33 8,1% 38 9,3% 27 6,7% 24 5,9% 19 4,7% 12 3,0% 8 2,0% 4 1,0%

VOERTUIGVERDELING Licht (L) Middelzwaar (M) Zwaar (Z)

1

Doorsnede Ri. Oost Ri. West

45 40 35 30 25 15

Doorsnede -

50

20

UURCIJFERS 00:00 01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00

Ri. Oost Ri. West Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag 217 198 237 211 173 157 183 161 28 27 40 37 16 14 14 13 35 28 22 17 34 29 51 42

Doorsnede Werkdag Weekdag 431 94,7% 391 95,5% 13 2,8% 10 2,4% 12 2,5% 9 2,1%

Ri. Oost Ri. West 10 Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag 5 1 1 1 1 0u 0 0 0 0 1 0u 0 0 0 0 2u 0 0 0 0 1 1 1 1 4u 2 2 2 2 6u 10 8 7 6 15 12 9 7 20 16 13 10 8u do 29-jun 14 13 9 8 vr 30-jun 13 13 9 10 10uza 1-jul 11 11 12 13 zo 2-jul 10 10 15 14 12uma 3-jul 11 11 14 13 di 4-jul 15 14 15 14 14uwo 5-jul 16 14 18 16 do 6-jul 18 16 21 18 16uvr 7-jul 16 14 30 24 za 8-jul 14 13 17 14 18uzo 9-jul 12 11 14 13 ma 10-jul 9 9 11 11 20udi 11-jul 4 5 8 8 wo 12-jul 22udo 13-jul 3 2 7 6 2 2 3 2 vr 14-jul za 15-jul zo 16-jul ma 17-jul Ri. Oost Ri. West Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag 93,6% 94,6% 95,7% 96,2% 3,2% 2,8% 2,4% 2,1% 3,2% 2,6% 2,0% 1,6%

2u

4u

ETMAALTOTALEN Aantal voertuigen 440 471 362 289 489 532 441 488 460 363 245 431 427 451 430 395 315 194 429

6u

8u

10u

12u

14u

16u

18u

20u

22u

SNELHEID Gem. snelheid V85 < 20 km/u 20 - 30 km/u 30 - 40 km/u 40 - 50 km/u 50 - 60 km/u 60 - 70 km/u 70 - 80 km/u > 80 km/u

Doorsnede 53 64 1,4% 2% 5,8% 25,8% 42% 18,8% 3,5% 0,6%

Ri. Oost 52 63 1,5% 1,9% 6,3% 26,3% 43,5% 16,7% 3,4% 0,5%

Ri. West 53 65 1,2% 2,1% 5,4% 25,4% 40,7% 20,7% 3,7% 0,8%

METROCOUNT

VERKEERSTELLING

VUURBAKEN, OUD-BEIJERLAND

Motorvoertuigen

Tussen Zinkweg en Zuidzijdsedijk

Meetlocatie Vuurbaken Oud-Beijerland Tussen Zinkweg en Zuidzijdsedijk Ri. 1 = Ri. Oost (Zuidzijdsedijk) Ri. 2 = Ri. West (Zinkweg) Meting Meetperiode: 28 juni t/m 18 juli 2023 Methodiek: Telslangen

WERKDAG 00:00 01:00 01:00 02:00 02:00 03:00 03:00 04:00 04:00 05:00 05:00 06:00 06:00 07:00 07:00 08:00 08:00 09:00 09:00 10:00 10:00 11:00 11:00 12:00 12:00 13:00 13:00 14:00 14:00 15:00 15:00 16:00 16:00 17:00 17:00 18:00 18:00 19:00 19:00 20:00 20:00 21:00 21:00 22:00 22:00 23:00 23:00 24:00 Etmaal (0-24u) Dag (7-19u) Avond (19-23u) Nacht (23-7u) Ochtendspits (7-9u) Avondspits (16-18u)

L 1 0 0 0 2 5 17 23 31 21 21 22 23 23 28 30 37 44 31 25 19 12 9 4 431 334 66 30 54 81

Doorsnede M Z 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 1 0 1 1 1 1 1 2 1 1 1 2 0 1 2 1 1 1 1 1 0 0 1 1 0 0 0 0 0 0 0 13 12 12 10 1 1 0 1 0 2 2 2

Tot 1 0 0 0 2 5 18 24 33 23 23 24 25 25 30 33 39 46 32 26 20 13 9 4 455 356 68 31 57 85

L 1 0 0 0 1 2 10 14 19 13 12 10 9 10 13 14 17 15 14 12 8 4 3 2 204 161 27 16 34 31

Ri. Oost M Z 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 1 0 1 1 1 0 1 1 0 1 1 1 0 1 1 1 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 7 7 7 6 1 0 0 1 0 1 1 1

Tot 1 0 0 0 1 2 10 15 20 14 13 11 10 11 15 16 18 16 14 12 9 4 3 2 217 173 28 16 35 34

L 1 0 0 0 1 2 7 9 12 9 9 12 14 13 15 16 20 30 17 13 11 8 7 2 227 174 39 14 21 50

Ri. West M Z 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 1 0 1 1 1 0 1 0 1 1 0 0 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 6 5 5 4 0 0 0 0 0 1 1 1

Tot 1 0 0 0 1 2 7 9 13 9 9 12 15 14 15 18 21 30 17 14 11 8 7 3 237 183 40 14 22 51

Voertuigclassificatie Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties L = Licht verkeer (2 assen, asafstand < 3,7 m) M = Middelzwaar verkeer (2 assen, asafstand > 3,7 m) Z = Zwaar verkeer (3 of meer assen)

2

METROCOUNT

VERKEERSTELLING

VUURBAKEN, OUD-BEIJERLAND

Motorvoertuigen

Tussen Zinkweg en Zuidzijdsedijk

Meetlocatie Vuurbaken Oud-Beijerland Tussen Zinkweg en Zuidzijdsedijk Ri. 1 = Ri. Oost (Zuidzijdsedijk) Ri. 2 = Ri. West (Zinkweg) Meting Meetperiode: 28 juni t/m 18 juli 2023 Methodiek: Telslangen

WEEKDAG 00:00 01:00 01:00 02:00 02:00 03:00 03:00 04:00 04:00 05:00 05:00 06:00 06:00 07:00 07:00 08:00 08:00 09:00 09:00 10:00 10:00 11:00 11:00 12:00 12:00 13:00 13:00 14:00 14:00 15:00 15:00 16:00 16:00 17:00 17:00 18:00 18:00 19:00 19:00 20:00 20:00 21:00 21:00 22:00 22:00 23:00 23:00 24:00 Etmaal (0-24u) Dag (7-19u) Avond (19-23u) Nacht (23-7u) Ochtendspits (7-9u) Avondspits (16-18u)

L 2 1 0 0 2 4 13 19 25 20 22 22 22 23 27 28 32 37 26 24 19 12 8 4 391 301 62 27 43 69

Doorsnede M Z 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 1 1 1 1 1 1 1 1 0 1 0 1 1 1 1 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 10 9 9 7 1 1 0 1 0 2 2 1

Tot 2 1 0 0 2 4 13 19 26 21 23 24 24 24 28 30 33 38 27 24 19 12 8 4 409 318 64 27 45 71

L 1 0 0 0 1 2 7 12 16 12 12 10 9 10 13 13 15 13 13 11 8 5 2 2 187 147 26 14 27 28

Ri. Oost M Z 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 1 1 0 1 0 1 0 0 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 5 5 4 0 0 0 0 0 1 1 1

Tot 1 0 0 0 1 2 8 12 16 13 13 11 10 11 14 14 16 14 13 11 9 5 2 2 198 157 27 14 28 29

L 1 1 0 0 1 2 6 7 9 8 9 12 13 12 14 15 17 24 14 12 11 7 6 2 203 154 36 13 16 41

Ri. West M Z 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 3 4 3 0 0 0 0 0 1 1 0

Tot 1 1 0 0 1 2 6 7 10 8 10 13 14 13 14 16 18 24 14 13 11 8 6 2 211 161 37 13 17 42

Voertuigclassificatie Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties L = Licht verkeer (2 assen, asafstand < 3,7 m) M = Middelzwaar verkeer (2 assen, asafstand > 3,7 m) Z = Zwaar verkeer (3 of meer assen)

3

METROCOUNT

VERKEERSTELLING

VUURBAKEN, OUD-BEIJERLAND

Motorvoertuigen

Tussen Zinkweg en Zuidzijdsedijk

Meetlocatie Vuurbaken Oud-Beijerland Tussen Zinkweg en Zuidzijdsedijk Ri. 1 = Ri. Oost (Zuidzijdsedijk) Ri. 2 = Ri. West (Zinkweg) Meting Meetperiode: 28 juni t/m 18 juli 2023 Methodiek: Telslangen

Voertuigclassificatie Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties L = Licht verkeer (2 assen, asafstand < 3,7 m) M = Middelzwaar verkeer (2 assen, asafstand > 3,7 m) Z = Zwaar verkeer (3 of meer assen) Validatie █ = Compleet en representatief █ = Niet representatief █ = Niet compleet █ = Feestdag

4

DOORSNEDE do 29-6 1 0 0 0 2 7 17 20 35 16 17 28 27 24 26 36 50 46 28 23 13 13 9 2 440 353 58 29 55 96

vr 30-6 3 1 0 1 4 3 13 25 34 19 19 27 23 30 28 53 39 52 27 27 21 7 8 7 471 376 63 32 59 91

za 1-7 9 0 1 0 1 4 6 7 14 16 29 29 16 25 34 32 24 24 22 21 23 13 8 4 362 272 65 25 21 48

zo 2-7 6 4 2 1 0 1 3 5 7 17 24 24 17 19 26 24 19 18 23 18 16 7 6 2 289 223 47 19 12 37

ma 3-7 1 0 1 2 5 5 22 25 46 24 20 21 17 23 28 32 42 53 34 29 28 20 7 4 489 365 84 40 71 95

di 4-7 1 1 0 0 1 5 23 23 37 25 29 20 29 23 45 38 60 60 38 23 22 12 13 4 532 427 70 35 60 120

wo 5-7 1 0 0 0 0 5 20 25 28 20 27 17 20 33 36 31 30 44 26 30 18 13 11 6 441 337 72 32 53 74

do 6-7 1 2 0 0 4 6 17 28 34 19 27 30 31 30 35 41 30 49 37 29 15 15 6 2 488 391 65 32 62 79

vr 7-7 2 0 0 0 2 7 17 19 31 24 25 28 30 18 20 40 36 46 20 24 25 11 21 14 460 337 81 42 50 82

za 8-7 7 4 1 0 2 3 4 13 19 20 32 28 20 32 30 17 21 16 13 27 26 16 6 6 363 261 75 27 32 37

do 29-6 208 232 47% 53% 428 11 1 97,3% 2,5% 0,2%

vr 30-6 231 240 49% 51% 450 12 9 95,5% 2,5% 1,9%

za 1-7 179 183 49% 51% 351 6 5 97,0% 1,7% 1,4%

zo 2-7 144 145 50% 50% 287 2 0 99,3% 0,7% 0,0%

ma 3-7 215 274 44% 56% 466 11 12 95,3% 2,2% 2,5%

di 4-7 260 272 49% 51% 508 11 13 95,5% 2,1% 2,4%

wo 5-7 211 230 48% 52% 417 7 17 94,6% 1,6% 3,9%

do 6-7 242 246 50% 50% 458 15 15 93,9% 3,1% 3,1%

vr 7-7 233 227 51% 49% 438 13 9 95,2% 2,8% 2,0%

za 8-7 181 182 50% 50% 355 6 2 97,8% 1,7% 0,6%

00:00 01:00 01:00 02:00 02:00 03:00 03:00 04:00 04:00 05:00 05:00 06:00 06:00 07:00 07:00 08:00 08:00 09:00 09:00 10:00 10:00 11:00 11:00 12:00 12:00 13:00 13:00 14:00 14:00 15:00 15:00 16:00 16:00 17:00 17:00 18:00 18:00 19:00 19:00 20:00 20:00 21:00 21:00 22:00 22:00 23:00 23:00 24:00 Etmaal (0-24u) Dag (7-19u) Avond (19-23u) Nacht (23-7u) Ochtendspits (7-9u) Avondspits (16-18u) Validatie

DOORSNEDE Ri. Oost Ri. West Ri. Oost Ri. West Licht (L) Middelzwaar (M) Zwaar (Z) % Licht (L) % Middelzwaar (M) % Zwaar (Z)

METROCOUNT

VERKEERSTELLING

VUURBAKEN, OUD-BEIJERLAND

Motorvoertuigen

Tussen Zinkweg en Zuidzijdsedijk

Meetlocatie Vuurbaken Oud-Beijerland Tussen Zinkweg en Zuidzijdsedijk Ri. 1 = Ri. Oost (Zuidzijdsedijk) Ri. 2 = Ri. West (Zinkweg) Meting Meetperiode: 28 juni t/m 18 juli 2023 Methodiek: Telslangen

Voertuigclassificatie Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties L = Licht verkeer (2 assen, asafstand < 3,7 m) M = Middelzwaar verkeer (2 assen, asafstand > 3,7 m) Z = Zwaar verkeer (3 of meer assen) Validatie █ = Compleet en representatief █ = Niet representatief █ = Niet compleet █ = Feestdag

5

DOORSNEDE 00:00 01:00 01:00 02:00 02:00 03:00 03:00 04:00 04:00 05:00 05:00 06:00 06:00 07:00 07:00 08:00 08:00 09:00 09:00 10:00 10:00 11:00 11:00 12:00 12:00 13:00 13:00 14:00 14:00 15:00 15:00 16:00 16:00 17:00 17:00 18:00 18:00 19:00 19:00 20:00 20:00 21:00 21:00 22:00 22:00 23:00 23:00 24:00 Etmaal (0-24u) Dag (7-19u) Avond (19-23u) Nacht (23-7u) Ochtendspits (7-9u) Avondspits (16-18u) Validatie

zo 9-7 2 10 1 0 1 1 3 6 1 11 23 25 21 12 13 18 17 12 9 19 17 14 4 5 245 168 54 23 7 29

ma 10-7 0 0 0 0 0 5 16 26 30 16 27 22 19 31 26 24 32 43 31 18 28 20 14 3 431 327 80 24 56 75

di 11-7 0 0 0 0 1 4 16 21 36 26 18 31 28 24 27 31 29 35 43 22 15 13 4 3 427 349 54 24 57 64

wo 12-7 1 0 1 0 0 4 20 28 31 28 20 15 26 22 31 33 37 47 33 30 19 16 6 3 451 351 71 29 59 84

do 13-7 1 0 1 0 3 3 14 25 29 13 32 22 20 32 36 24 30 44 31 32 19 10 7 2 430 338 68 24 54 74

vr 14-7 4 1 0 1 0 3 16 18 22 30 21 26 28 31 30 36 26 32 18 20 8 12 6 6 395 318 46 31 40 58

za 15-7 3 2 0 2 0 2 1 8 12 19 25 23 29 25 32 23 20 19 17 15 15 11 6 6 315 252 47 16 20 39

zo 16-7 2 1 0 0 0 1 1 3 2 12 13 16 19 16 13 13 19 19 12 13 11 6 1 1 194 157 31 6 5 38

ma 17-7 0 0 0 1 3 2 19 25 30 16 21 28 22 24 20 16 47 41 31 38 24 11 8 2 429 321 81 27 55 88

zo 9-7 118 127 48% 52% 244 1 0 99,6% 0,4% 0,0%

ma 10-7 200 231 46% 54% 402 10 19 93,3% 2,3% 4,4%

di 11-7 218 209 51% 49% 399 17 11 93,4% 4,0% 2,6%

wo 12-7 212 239 47% 53% 425 13 13 94,2% 2,9% 2,9%

do 13-7 205 225 48% 52% 403 16 11 93,7% 3,7% 2,6%

vr 14-7 186 209 47% 53% 364 15 16 92,2% 3,8% 4,1%

za 15-7 167 148 53% 47% 312 3 0 99,0% 1,0% 0,0%

zo 16-7 109 85 56% 44% 192 1 1 99,0% 0,5% 0,5%

ma 17-7 194 235 45% 55% 413 6 10 96,3% 1,4% 2,3%

DOORSNEDE Ri. Oost Ri. West Ri. Oost Ri. West Licht (L) Middelzwaar (M) Zwaar (Z) % Licht (L) % Middelzwaar (M) % Zwaar (Z)

METROCOUNT

VERKEERSTELLING

VUURBAKEN, OUD-BEIJERLAND

Motorvoertuigen

Tussen Zinkweg en Zuidzijdsedijk

Meetlocatie Vuurbaken Oud-Beijerland Tussen Zinkweg en Zuidzijdsedijk Ri. 1 = Ri. Oost (Zuidzijdsedijk) Ri. 2 = Ri. West (Zinkweg) Meting Meetperiode: 28 juni t/m 18 juli 2023 Methodiek: Telslangen

SNELHEDEN WEEKDAG 00:00 01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 Gemiddelde

01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 24:00

Doorsnede Gemiddelde V85 52 61 50 59 59 69 62 75 51 61 57 69 58 68 56 67 54 64 51 61 51 59 51 61 52 63 51 60 50 61 51 63 54 65 56 67 53 65 52 64 51 62 54 65 54 67 55 66 53 65

SNELHEDEN PER DAGSOORT Ri. Oost Gemiddelde V85 50 60 45 53 60 67 63 74 51 59 58 72 57 67 57 68 55 65 52 62 50 59 50 60 51 61 50 59 50 59 51 63 53 63 53 65 52 64 52 64 51 61 54 65 52 62 53 63 53 64

Ri. West Gemiddelde V85 53 62 52 61 58 71 62 76 52 64 55 68 59 69 55 66 53 64 50 60 52 62 52 63 52 64 51 61 50 63 51 63 54 65 57 68 55 66 53 64 52 63 55 64 55 68 56 69 54 65

UURVERLOOP SNELHEDEN Voertuigclassificatie Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties L = Licht verkeer (2 assen, asafstand < 3,7 m) M = Middelzwaar verkeer (2 assen, asafstand > 3,7 m) Z = Zwaar verkeer (3 of meer assen)

Gemiddelde V85

Ri. West Gemiddelde V85 54 65 53 64 55 66 53 65 54 65 52 63 51 63 54 65 53 65

SNELHEIDSVERDELING WEEKDAG < 20 km/u 20 - 30 km/u 30 - 40 km/u 40 - 50 km/u 50 - 60 km/u 60 - 70 km/u 70 - 80 km/u > 80 km/u

Doorsnede % Cumulatief % 1,4% 1,4% 2,0% 3,4% 5,8% 9,2% 25,8% 35,0% 42,0% 77,1% 18,8% 95,8% 3,5% 99,4% 0,6% 100,0%

Ri. Oost % Cumulatief % 1,5% 1,5% 1,9% 3,4% 6,3% 9,7% 26,3% 36,0% 43,5% 79,5% 16,7% 96,1% 3,4% 99,5% 0,5% 100,0%

Ri. West % Cumulatief % 1,2% 1,2% 2,1% 3,3% 5,4% 8,7% 25,4% 34,1% 40,7% 74,8% 20,7% 95,5% 3,7% 99,2% 0,8% 100,0%

45,0% 40,0%

70

35,0%

60

30,0%

50

25,0%

40

6

Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Werkdag Weekdag

Ri. Oost Gemiddelde V85 52 63 52 65 53 65 53 64 52 64 52 60 52 62 53 64 52 63

SNELHEIDSVERDELING DOORSNEDE

80

20,0%

30

15,0%

20

10,0%

10

5,0%

0

Doorsnede Gemiddelde V85 53 64 53 65 54 65 53 65 53 65 52 62 51 63 53 65 53 64

0,0% 0u

2u

4u

6u

8u

10u

12u

14u

16u

18u

20u

22u

< 20

20 - 30

30 - 40

40 - 50

50 - 60

60 - 70

70 - 80

> 80

METROCOUNT

VERKEERSTELLING

VUURBAKEN, OUD-BEIJERLAND

Bromfietsers en fietsers

Tussen Zinkweg en Zuidzijdsedijk

Meetlocatie Vuurbaken Oud-Beijerland Tussen Zinkweg en Zuidzijdsedijk Ri. 1 = Ri. Oost (Zuidzijdsedijk) Ri. 2 = Ri. West (Zinkweg) Meting Meetperiode: 28 juni t/m 18 juli 2023 Methodiek: Telslangen

INTENSITEITEN

UURVERLOOP WERKDAG PER RIJRICHTING Doorsnede

Etmaal (0-24u) Dag (7-19u) Avond (19-23u) Nacht (23-7u) Ochtendspits (7-9u) Avondspits (16-18u)

Werkdag 132 100% 106 80,3% 21 16,3% 5 3,4% 12 9,2% 20 14,9%

Weekdag 127 100% 104 81,7% 19 15,0% 4 3,3% 10 7,8% 18 13,9%

Doorsnede

Voertuigclassificatie Voertuigclassificatie op basis van ascombinaties

7

-

01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 24:00

16

Doorsnede Ri. Oost Ri. West

14 12 10 8 6

UURCIJFERS 00:00 01:00 02:00 03:00 04:00 05:00 06:00 07:00 08:00 09:00 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00

Ri. Oost Ri. West Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag 64 61 68 66 52 50 54 54 10 9 11 10 2 2 2 2 4 3 9 7 10 9 9 9

Werkdag 0 0,2% 0 0,1% 0 0,1% 0 0,0% 0 0,0% 0 0,3% 3 2,4% 4 2,8% 8 6,4% 5 3,6% 7 5,1% 10 7,3% 7 5,6% 10 7,3% 13 10,1% 15 11,5% 12 9,2% 8 5,7% 8 5,7% 10 7,6% 7 5,5% 2 1,8% 2 1,3% 1 0,5%

Weekdag 0 0,2% 0 0,1% 0 0,1% 0 0,0% 0 0,0% 0 0,2% 2 1,9% 3 2,4% 7 5,4% 6 4,4% 9 7,1% 10 8,2% 8 6,6% 10 7,8% 13 10,6% 13 10,4% 11 8,5% 7 5,4% 6 4,9% 9 7,1% 6 4,8% 2 1,8% 2 1,3% 1 0,6%

4 Ri. Oost Ri. West 2 Werkdag Weekdag Werkdag Weekdag 0 0 0 0 0u 0 0 0 0 0 0u 0 0 0 0 2u 0 0 0 0 0 0 0 0 4u 0 0 0 0 1 1 2 2 6u 1 1 2 2 2 2 6 5 8u do 29-jun 3 3 2 2 vr 30-jun 4 5 3 4 10uza 1-jul 6 6 4 5 zo 2-jul 3 3 4 5 12uma 3-jul 5 5 5 5 di 4-jul 7 6 6 7 14uwo 5-jul 7 6 9 7 do 6-jul 7 6 5 5 16uvr 7-jul 4 3 4 3 za 8-jul 4 3 4 3 18uzo 9-jul 5 5 5 4 ma 10-jul 3 3 4 3 20udi 11-jul 1 1 2 2 wo 12-jul 1 1 1 1 22udo 13-jul 1 1 0 0 vr 14-jul za 15-jul zo 16-jul ma 17-jul

2u

4u

6u

8u

10u

12u

14u

16u

18u

20u

22u

ETMAALTOTALEN Aantal voertuigen 143 212 55 160 140 120 36 143 170 175 128 193 159 79 95 110 104 72 90

METROCOUNT

VERKEERSTELLING

VUURBAKEN, OUD-BEIJERLAND

Bromfietsers en fietsers

Tussen Zinkweg en Zuidzijdsedijk

Meetlocatie Vuurbaken Oud-Beijerland Tussen Zinkweg en Zuidzijdsedijk Ri. 1 = Ri. Oost (Zuidzijdsedijk) Ri. 2 = Ri. West (Zinkweg) Meting Meetperiode: 28 juni t/m 18 juli 2023 Methodiek: Telslangen

Validatie █ = Compleet en representatief █ = Niet representatief █ = Niet compleet █ = Feestdag

DOORSNEDE 00:00 01:00 01:00 02:00 02:00 03:00 03:00 04:00 04:00 05:00 05:00 06:00 06:00 07:00 07:00 08:00 08:00 09:00 09:00 10:00 10:00 11:00 11:00 12:00 12:00 13:00 13:00 14:00 14:00 15:00 15:00 16:00 16:00 17:00 17:00 18:00 18:00 19:00 19:00 20:00 20:00 21:00 21:00 22:00 22:00 23:00 23:00 24:00 Etmaal (0-24u) Dag (7-19u) Avond (19-23u) Nacht (23-7u) Ochtendspits (7-9u) Avondspits (16-18u) Validatie

vr 30-6 0 0 0 0 0 1 2 15 17 11 18 13 8 18 19 25 26 10 12 6 5 2 2 2 212 192 15 5 32 36

za 1-7 0 0 1 0 0 1 1 1 2 1 1 2 1 2 7 3 13 6 4 7 2 0 0 0 55 43 9 3 3 19

zo 2-7 2 0 0 1 0 0 1 2 0 9 22 21 15 17 25 17 13 5 2 0 4 4 0 0 160 148 8 4 2 18

ma 3-7 0 0 1 0 0 0 3 6 21 26 10 12 8 8 11 12 7 6 2 1 5 1 0 0 140 129 7 4 27 13

di 4-7 0 0 0 0 0 1 3 4 7 1 2 11 7 5 13 11 5 6 14 20 9 0 0 1 120 86 29 5 11 11

wo 5-7 0 0 0 0 0 0 0 3 0 0 4 2 1 1 2 7 1 5 1 4 0 4 0 1 36 27 8 1 3 6

do 6-7 0 0 0 0 0 0 4 8 8 4 6 11 7 10 22 14 17 8 5 11 6 1 1 0 143 120 19 4 16 25

vr 7-7 1 0 0 0 0 0 4 4 5 2 9 16 14 14 21 25 12 9 8 11 5 2 7 1 170 139 25 6 9 21

za 8-7 1 0 1 0 0 0 1 2 6 10 26 19 12 18 20 12 10 8 1 12 8 2 1 5 175 144 23 8 8 18

do 29-6 73 70 51% 49%

vr 30-6 113 99 53% 47%

za 1-7 28 27 51% 49%

zo 2-7 72 88 45% 55%

ma 3-7 66 74 47% 53%

di 4-7 59 61 49% 51%

wo 5-7 18 18 50% 50%

do 6-7 66 77 46% 54%

vr 7-7 75 95 44% 56%

za 8-7 85 90 49% 51%

DOORSNEDE Ri. Oost Ri. West Ri. Oost Ri. West

8

do 29-6 1 0 0 0 0 0 5 8 27 4 19 8 4 12 17 16 5 7 4 4 0 1 0 1 143 131 5 7 35 12

METROCOUNT

VERKEERSTELLING

VUURBAKEN, OUD-BEIJERLAND

Bromfietsers en fietsers

Tussen Zinkweg en Zuidzijdsedijk

Meetlocatie Vuurbaken Oud-Beijerland Tussen Zinkweg en Zuidzijdsedijk Ri. 1 = Ri. Oost (Zuidzijdsedijk) Ri. 2 = Ri. West (Zinkweg) Meting Meetperiode: 28 juni t/m 18 juli 2023 Methodiek: Telslangen

Validatie █ = Compleet en representatief █ = Niet representatief █ = Niet compleet █ = Feestdag

DOORSNEDE 00:00 01:00 01:00 02:00 02:00 03:00 03:00 04:00 04:00 05:00 05:00 06:00 06:00 07:00 07:00 08:00 08:00 09:00 09:00 10:00 10:00 11:00 11:00 12:00 12:00 13:00 13:00 14:00 14:00 15:00 15:00 16:00 16:00 17:00 17:00 18:00 18:00 19:00 19:00 20:00 20:00 21:00 21:00 22:00 22:00 23:00 23:00 24:00 Etmaal (0-24u) Dag (7-19u) Avond (19-23u) Nacht (23-7u) Ochtendspits (7-9u) Avondspits (16-18u) Validatie

ma 10-7 0 0 0 0 0 0 3 2 4 3 3 11 14 18 22 15 20 13 12 23 16 10 3 1 193 137 52 4 6 33

di 11-7 0 0 0 0 0 1 5 2 4 3 13 11 9 13 19 14 12 9 14 16 9 1 3 1 159 123 29 7 6 21

wo 12-7 0 0 0 0 0 0 3 0 4 1 1 6 4 6 4 8 14 10 4 3 7 1 2 1 79 62 13 4 4 24

do 13-7 1 1 0 0 0 0 3 1 5 1 2 8 6 9 8 10 7 7 8 6 7 2 2 1 95 72 17 6 6 14

vr 14-7 0 0 0 0 0 0 2 1 5 3 7 12 9 8 14 13 11 5 3 5 5 5 2 0 110 91 17 2 6 16

za 15-7 0 0 1 0 0 0 2 2 3 4 14 8 15 8 15 13 2 6 2 3 2 1 3 0 104 92 9 3 5 8

zo 16-7 0 1 0 0 1 0 0 0 1 7 4 4 6 3 6 5 8 4 5 9 2 3 3 0 72 53 17 2 1 12

ma 17-7 0 0 0 0 0 0 2 1 6 8 2 2 4 3 6 19 9 5 5 12 5 0 1 0 90 70 18 2 7 14

zo 9-7 57 71 45% 55%

ma 10-7 80 113 41% 59%

di 11-7 70 89 44% 56%

wo 12-7 47 32 59% 41%

do 13-7 44 51 46% 54%

vr 14-7 56 54 51% 49%

za 15-7 54 50 52% 48%

zo 16-7 37 35 51% 49%

ma 17-7 36 54 40% 60%

DOORSNEDE Ri. Oost Ri. West Ri. Oost Ri. West

9

zo 9-7 0 0 0 0 0 0 0 1 7 15 20 22 18 15 9 2 0 2 4 8 1 2 1 1 128 115 12 1 8 2

METROCOUNT

Bijlage 4

Besluit hogere waarden

85

WET GELUIDHINDER (Ontwerp) besluit hogere waarden

1.

2.

Gegevens verzoeker naam

:

DLV Advies

adres

:

Lage Biezenweg 5a

postcode

:

4131 LV

plaats

:

Vianen

telefoon

:

0348 49 52 52

fax

:

contactpersoon

:

kenmerk besluit

:

datum besluit

:

Rechtsgrond(en) artikel(en) WGH

3.

4.

de heer J. Commissaris

:

Art. 83, lid 1 Wet geluidhinder

geldend bestemmingsplan

:

Buitengebied Oud-Beijerland

bouwplan

:

Eén woning aan de Vuurbaken tussen woningen met huisnummers. 24 en 28 Oud-Beijerland

:

Eén woning

:

Vuurbaken, tussen de huisnummers 24 en 28, in OudBeijerland

industrieterrein(en)

:

-

weg(en) binnenstedelijk gebied

:

-

weg(en) buitenstedelijk gebied

:

Vuurbaken

spoorweg(en)

:

-

Bouw- en bestemmingsplannen

Korte omschrijving besluit aantal en soort objecten ligging (bijv. straat of plangebied)

-2-

5.

6.

Ontwerpbesluit terinzagelegging van/tot

:

datum openbare zitting

:

opmerkingen/bedenkingen (aantal)

:

Korte omschrijving van de redenen die aan het besluit ten : grondslag liggen

de maatregelen die worden

:

De geluidsbelasting ten gevolge van wegverkeerslawaai zal ter plaatse van de nieuwe woonbestemming voldoen aan de voorkeursgrenswaarde uit de Wet geluidhinder, behalve op de noordoostgevel. Het voldoet daardoor niet aan de voorkeursgrenswaarde van 48 dB uit de Wgh. De overschrijding bedraagt 2 dB. De maximale geluidbelasting voor het aanvragen van een hogere waarde (53 dB) niet wordt overschreden. n.v.t.

getroffen om de verzochte waarde te waarborgen de mogelijkheden om de

:

geluidsbelasting te verminderen tot een lagere waarde dan verzocht en de kosten daarvan de aard en kosten van de

:

Op basis van het gemeentelijk geluidbeleid is bij een kleinschalige ontwikkelingen (minder dan 10 woningen), onderzoek naar geluidreducerende maatregelen niet nodig, als een geluidluwe gevel en geluidluwe buitenruimte aanwezig is. n.v.t.

gevelmaatregelen de cumulatie

:

gemeentelijk hogere waardebeleid :

n.v.t. Er dient sprake te zijn van minimaal één geluidluwe gevel en één geluidluwe buitenruimte. In onderhavige situatie is sprake van een geluidluwe gevel en geluidluwe buitenruimte aan meerdere zijden. De voorkant is niet geluidluw.

-3-

7. Bijlagen de hogere grenswaarden

het akoestisch

: Tabel Ontheffingswaarden Geluidsbron Vuurbaken

Aantal woningen 1

Hogere waarde 50 dB

: 2019-3136-b3097/1887

onderzoek de kaart(en) ex

: Zie bijlage 1 Geluidsbelasting inclusief aftrek

artikel 5.4 lid 2 Besluit geluidhinder 2006 de tekening(en) van

: n.v.t.

de geluidsmaatregelen het inspraakrapport

: n.v.t.

verklaring

: n.v.t.

beschikbaarheid financiële middelen voor maatregelen overige, te weten

8.

: -

Ondertekening Burgemeester en wethouders van gemeente Hoeksche Waard hebben besloten de in de bij dit besluit opgenomen hogere grenswaarde(n) als de ten hoogste toelaatbare geluidsbelasting vast te stellen.

9.

Kenmerk besluit

:

Datum

:

Handtekening burgmeester en wethouders

:

Afschrift besluit verzonden aan de personen die opmerkingen/bedenkingen hebben ingediend, te weten

:

-

datum

:

-4-

Bijlage 1 Geluidsbelasting inclusief aftrek

Bijlage 5

Bodemonderzoek

90

RAPPORT Verkennend bodemonderzoek Nabij Vuurbaken 24 te Oud-Beijerland

Opdrachtgever

:

DLV Advies Lage Biezenweg 5a 4131 LV VIANEN

Projectnummer

:

19KL463

Datum

:

27 januari 2020

Auteur

:

ing. F.M. Bouma

Paraaf

:

Klijn Bodemonderzoek B.V. Oudlandseweg 1, 9682 XT Oostwold Telefoon 0597 – 55 12 12 Email info@klijnbodemonderzoek.nl Internet www.klijnbodemonderzoek.nl

2 INHOUD

Rapport 19KL463 BLAD

1.

INLEIDING 1.1. Algemeen 1.2. Opbouw

3 3 3

2.

VOORONDERZOEK 2.1. Algemeen 2.2. Ligging en omgeving locatie 2.3. Historisch en huidig gebruik 2.4. Belendende percelen en omgeving onderzoekslocatie 2.5. Bodemonderzoek 2.6. Bodemkwaliteitskaart 2.7. Toekomstig gebruik van het terrein 2.8. Financieel/juridisch 2.9. Regionale opbouw en geohydrologie 2.10. Onderzoekshypothese

3 3 4 5 5 5 5 5 5 6 6

3.

ONDERZOEKSPROGRAMMA

7

4.

BODEMGEGEVENS 4.1. Bodemgesteldheid en zintuiglijke waarnemingen 4.2. Samenstelling grondmengmonsters

5.

RESULTATEN METINGEN EN CHEMISCHE ANALYSES 8 5.1. Meetgegevens grondwater 8 5.2. Toetsingskader 9 5.3. Analyseresultaten verkennend asbestonderzoek NEN 5707Fout! Bladwijzer niet gedefinieerd. 5.4. Analyseresultaten 10 5.5. Toelichting analyseresultaten 11

6.

SAMENVATTING EN CONCLUSIES 6.1. Samenvatting 6.2. Conclusies en aanbevelingen 6.3. Slotopmerking

BIJLAGEN 1

Ligging van de locatie en kadastrale kaart

2

Boorprofielen en legenda

3

Analyserapporten

4

Toetsingstabellen

5

Overzicht posities monsternamepunten

6

Foto's

7 7 8

12 12 12 13

3

Rapport 19KL463

1.

INLEIDING

1.1.

Algemeen In opdracht van DLV Advies is door Klijn Bodemonderzoek B.V. een verkennend bodemonderzoek uitgevoerd op de locatie nabij Vuurbaken 24 te Oud-Beijerland. De aanleiding tot het verkennend bodemonderzoek vormt de aanvraag van een omgevingsvergunning in verband met de geplande bestemmingswijziging van en de bouwaanvraag op het perceel. Het doel van het verkennend bodemonderzoek is het verkrijgen van een indicatie van de kwaliteit van de grond en het ondiepe grondwater ter plaatse van de onderzoekslocatie. Klijn Bodemonderzoek B.V. is gecertificeerd volgens “NEN-EN-ISO 9001:2015”, voor het uitvoeren van milieukundig bodemonderzoek, inclusief partijkeuringen conform het Besluit Bodemkwaliteit en tevens volgens de “Beoordelingsrichtlijn voor het procescertificaat Veldwerk bij milieuhygiënisch bodemonderzoek SIKB 2000, protocollen 2001, 2002, 2003 en 2018”. Met betrekking tot onderhavig onderzoek verklaart Klijn Bodemonderzoek B.V. op geen enkele wijze in organisatorische, financiële of personele zin, betrokkenheid te hebben met de activiteiten van de opdrachtgever. De achterliggende gedachte hierbij is dat er geen “eigen” grond wordt onderzocht.

1.2.

Opbouw In het voorliggende rapport komen de volgende aspecten aan de orde:  vooronderzoek  onderzoeksprogramma  bodemgegevens  metingen en chemische analyses  samenvatting, toetsing van de gekozen onderzoekshypothese, conclusies en aanbevelingen

(hoofdstuk 2); (hoofdstuk 3); (hoofdstuk 4); (hoofdstuk 5); (hoofdstuk 6).

2.

VOORONDERZOEK

2.1.

Algemeen Ten behoeve van het bodemonderzoek is een standaard vooronderzoek uitgevoerd (NEN 5725). In het vooronderzoek wordt informatie verzameld over het vroegere en huidige gebruik van het terrein. Het onderzoek is gericht op het vinden van mogelijke bronnen van bodembelasting. Evenals het verzamelen van informatie over het toekomstige gebruik, bodemopbouw, geohydrologie en financieel/juridische aspecten. Op basis van de verzamelde gegevens kan een totaalbeeld worden gevormd en conclusies worden getrokken over de afbakening van het geografische besluitvormingsgebied, de afbakening van de onderzoekslocatie voor het bodemonderzoek, de onderverdeling van de onderzoekslocatie voor het bodemonderzoek in deellocaties en de te hanteren onderzoekshypothese per deellocatie.

4

Rapport 19KL463

De verzamelde informatie is opgesplitst in de volgende categorieën: o ligging en omgeving locatie (paragraaf 2.2) o historisch en huidig gebruik (paragraaf 2.3) o belendende percelen (2.4) o bodemonderzoek (2.5) o bodemkwaliteitskaart (2.6) o toekomstig gebruik (2.7) o financieel/juridisch (2.8) o bodemopbouw en geohydrologie (2.9) o onderzoekshypothese (2.10) Ter verkrijging van de benodigde informatie zijn onderstaande bronnen geraadpleegd:  locatie-inspectie (d.d. 19 december 2019);  informatie opdrachtgever;  Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid;  internetsite bodeminformatie (https://bodemloket.nl);  internetsite Basisregistratie Adressen en Gebouwen (https://bagviewer.kadaster.nl);  Luchtfoto Google Earth;  Grondwaterkaart van Nederland;  Topografische Atlas van Nederland (2002);  Internetsite Tijdreis, historisch kaartmateriaal van ca. 1815 tot heden (https://topotijdreis.nl);  kadastralekaart. Voorafgaand aan de veldwerkzaamheden is de internetsite van het bodemloket geraadpleegd en zijn de beschikbare gegevens opgevraagd bij de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid. Tevens is door Klijn Bodemonderzoek een locatie-inspectie uitgevoerd waarbij onder andere is gelet op verdachte plekken (zoals verkleuringen, brandplekken, olieopslag etc.), asbest op of in de bodem, asbestbeschoeiingen, verzakkingen en ophogingen. 2.2.

Ligging en omgeving locatie De onderzoekslocatie bevindt zich in het buitengebied aan de zuidzijde van de bebouwde kom van Oud Beijerland. De omgeving van de onderzoekslocatie betreft voornamelijk bouw- en /of weilanden (agrarisch gebied). Aan de dijk zelf, waar de locatie zich bevindt, bevinden zich enkele woningen (bebouwd gebied). De onderzoekslocatie ligt tussen de huisadressen Vuurbaken 24 en 28 te Oud-Beijerland en is kadastraal bekend als Gemeente Oud-Beijerland, sectie G, nr. 519. In figuur 1 is een luchtfoto te zien van de onderzoekslocatie en directe omgeving. Figuur 1: Luchtfoto onderzoekslocatie en omgeving

Onderzoekslocatie

Voor een topografisch overzicht van de locatie en omgeving verwijzen wij naar de tekening in bijlage 1, een tekening van de locatie is weergegeven in bijlage 5.

5

2.3.

Rapport 19KL463

Historisch en huidig gebruik De gehele locatie is gelegen nabij Vuurbaken 24 en 28 te Oud-Beijerland heeft een oppervlakte van circa 2.790 m². Het perceel is gelegen op de dijk waar tevens de openbare weg is gelegen. Het lager gelegen gebied betreft agrarisch grondgebied. Het perceel is voorzover bekend nooit bebouwd. Aan de openbare weg bevinden zich enkele panden welke al sinds midden 1800 aanwezig zijn. Het perceel is voorzover bekend alleen in gebruik geweest als agrarisch grondgebied. Uit gegevens verkregen van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid en de internetsite van het bodemloket is gebleken dat over de aanwezigheid van onder- of bovengrondse opslagtanks of in het verleden uitgevoerde dempingen geen gegevens bekend zijn. Tevens is niet bekend of op de onderzoekslocatie in het verleden een bodemonderzoek is uitgevoerd. Op de locatie is, voor zover bekend, geen sprake van (voormalige) puntbronnen en zijn er geen gegevens bekend over eventuele uitgevoerde verdachte (bodembedreigende) activiteiten op het perceel die de milieuhygiënische kwaliteit van grond en grondwater nadelig kunnen hebben beïnvloed.

2.4.

Belendende percelen en omgeving onderzoekslocatie De directe omgeving van de onderzoekslocatie bestaat uit: - Noord- en oostzijde: openbare weg (Vuurbaken) - Zuidzijde: woning Vuurbaken 28 (bouwjaar 1966) - Westzijde: agrarisch grondgebied Vooralsnog wordt niet verwacht dat de activiteiten van de belendende percelen een nadelige invloed hebben gehad op de bodemkwaliteit van onderhavige onderzoekslocatie.

2.5.

Bodemonderzoek Op het perceel zijn geen onderzoeksgegevens bekend.

2.6.

Bodemkwaliteitskaart Uit gemeentelijke informatie is gebleken dat de bovengenoemde locatie binnen zone Landbouw en natuur van de gemeentelijke bodemkwaliteitskaart ligt. In deze zone worden in de bovengrond licht verhoogde gehalten aangetroffen. De boven- en ondergrond van het perceel worden ingedeeld in de klasse AW2000.

2.7.

Toekomstig gebruik van het terrein De bestemming van de onderzoekslocatie zal worden gewijzigd. Het voornemen is om de bestemming te wijzigen naar wonen met tuin. Tevens zal er op het perceel een woning worden gerealiseerd..

2.8.

Financieel/juridisch Op het perceel hebben, voorzover bekend, geen calamiteiten plaatsgevonden waarbij de bodem verontreinigd is geraakt.

6

2.9.

Rapport 19KL463

Regionale opbouw en geohydrologie De regionale bodemopbouw ter plaatse van de onderzoekslocatie is weergegeven in tabel 1. Teneinde inzicht te kunnen verkrijgen in de samenstelling van de diepere bodemlagen is de Grondwaterkaart van Nederland, kaartbladen 37 West, 37 Oost (Rotterdam) geraadpleegd. Deze is uitgegeven door het Instituut van Grondwater en Geo-energieTNO (IGG). De regionale geohydrologische opbouw kan als volgt worden omschreven: Deklaag Overhet algemeen wordt de slecht doorlatende deklaag gevormd door fijne slibhoudende zanden, kleien en veenafzettingen van holocene ouderdom (Westlandformatie). De dikte van dedeklaag bedraagt circa 10 meter. De deklaag wordt direct vanaf het maaiveld aangetroffen (circa 5 m.-N.A.P.). Er is sprake van een kwelsituatie (opwaartse gerichte grondwaterstroming). 1e watervoerende pakket Het eerste watervoerende pakket wordt globaal gevormd door goed doorlatende afzettingen tussen de slecht doorlatende deklaag en de scheidende laag, gevormd door de Formatie van Kreftenheye. Het eerste watervoerende pakket bestaat met name uit matig grof tot matig fijne zanden. In de directe nabijheid van de onderzoekslocatie bevindt dit pakket zich op een diepte van circa 16 m.-N.A.P. en bedraagt de dikte van dit pakket circa 10 meter.

Het doorlaatvermogen (kD-waarde), zijnde het product van de doorlaatbaarheidscoëfficiënt (k) en de dikte (D) van het eerste watervoerende pakket wordt geschat op circa 500 m2/d. De grondwaterstroming in het eerste watervoerende pakket is noordoostelijk gericht. De stijghoogte in het eerste watervoerend pakket bedraagt 6,0 m-NAP. 1e scheidende laag Het eerste en tweede watervoerende pakket worden gescheiden door kleiige en slibhoudende afzettingen, gevormd door de Formatie van Kedichem. De top van de scheidende laag in de nabijheid van de onderzoekslocatie is gemeten op een diepte van circa 25 m.-N.A.P. De dikte van deze laag, waarvan de onderzijde zich bevindt op circa 55 m.-N.A.P. bedraagt circa 30 meter. Verwacht wordt dat de verticale hydraulische weerstand van de slecht doorlatende laag over het algemeen enkele duizenden dagen zal bedragen. 2e watervoerende pakket Het tweede watervoerende pakket wordt globaal gevormd door goed doorlatende afzettingen (grind-of slibhoudende fijne tot grove zandhoudende afzettingen) beneden de 1escheidende laag, welke worden gerekend tot de formaties van Tegelen en Maassluis. Het tweede watervoerend pakket wordt aangetroffen vanaf circa 55 m.-N.A.P. De ondergrens van dit pakket is niet bekend. Omtrent de kD-waarde voor het tweede watervoerende pakket zijn geen gegevens voorhanden.

2.10.

Onderzoekshypothese Conform de aanpak van de NEN 5740 dient, voorafgaand aan de uitvoering van het veld- en laboratoriumonderzoek, op basis van de verkregen informatie een hypothese te worden opgesteld. Het betreft hierbij een aanname met betrekking tot het al dan niet aanwezig zijn van bodemverontreiniging op de te onderzoeken locatie. Op basis van de gestelde informatie met betrekking tot de historie en het huidige gebruik van de onderzoekslocatie, wordt de onderzoekslocatie beschouwd als “niet-verdacht” ten aanzien van bodemverontreiniging. Bij onverdachte locaties luidt de onderzoekshypothese dat de bodem niet verontreinigd is met stoffen in concentraties boven de achtergrondwaarde (grond) en/of de streefwaarde (grondwater). Voor het toetsen van bovenstaande hypothese is de onderzoeksstrategie “onverdacht” uitgevoerd. Deze strategie is verder uitgewerkt in hoofdstuk 3.

7 3.

Rapport 19KL463

ONDERZOEKSPROGRAMMA Ten behoeve van dit onderzoek is een programma voor veld- en laboratoriumwerk opgesteld. De onderzoeksopzet is gebaseerd op de Nederlandse Eindnorm voor verkennend bodemonderzoek (NEN 5740 versie januari 2009, inclusief correctieblad A1 van februari 2016) voor een onverdachte locatie (ONV-NL). Volgens de NEN 5740 wordt de eerdergenoemde hypothese aanvaard indien in de grond en/of het freatisch grondwater geen concentraties van onderzochte parameters worden aangetroffen boven de achtergrond- of streefwaarden. Het veldonderzoek is uitgevoerd volgens de SIKB Beoordelingsrichtlijn voor Veldwerk bij Milieuhygiënisch Bodemonderzoek (BRL SIKB 2000) en de Nederlandse Normen en Praktijk Richtlijnen (NEN en NPR) van het Nederlands Normalisatie-Instituut. De verrichte veldwerkzaamheden en chemische analyses zijn weergegeven in tabel 2. Tabel 2: Verrichte veldwerkzaamheden en chemische analyses (deel-)locatie

oppervlakte m2

monsternamepunten1)

nieuwbouw/bestemmingswijzi ging

2.790

9 boringen tot 0,5 m-mv 2 boringen tot 2,0 m-mv 1 boring met peilbuis

Chemische analyses grond2) grondwater3) 2 x NEN-bovengrond 1 x NEN-ondergrond

1 x NEN-grondwater

1) m-mv = meter minus maaiveld 2) NEN-grond =

zware metalen (Ba, Cd, Co, Cu, Hg, Pb, Mo, Ni en Zn); PCB’s; minerale olie (GC); PAK -VROM vluchtige aromaten (benzeen, tolueen, ethylbenzeen, xylenen, naftaleen en styreen) ; minerale olie (GC); vluchtige organische halogeenverbindingen

3) NEN-grondwater = zware metalen (Ba, Cd, Co, Cu, Hg, Pb, Mo, Ni en Zn);

De posities van de monsternamepunten zijn in bijlage 5 weergegeven. De chemische analyses zijn conform het AS3000 protocol uitgevoerd door het milieulaboratorium van AL-West B.V. te Deventer. AL-West B.V. beschikt over een accreditatie volgens NEN-EN-ISO 17025.

4.

BODEMGEGEVENS

4.1.

Bodemgesteldheid en zintuiglijke waarnemingen Ten behoeve van het onderzoek is op 19 december 2019 een veldonderzoek uitgevoerd door J.A. Post (erkend monsternemer volgens certificaat K44009). Het opgeboorde materiaal is in het veld beoordeeld op textuur, (afwijkende) kleuren en zintuiglijk waarneembare verontreinigingen. De bemonstering heeft plaatsgevonden conform de NEN5742 en/of NEN5743. Daarnaast is voor de opgeboorde grond een olie-op-water-test gedaan: via dompeling van een met olie verontreinigd grondmonster in water ontstaat er een zichtbare film op het water. De grootte en de kleurschakering hiervan kunnen een indicatie zijn voor de mate van olieverontreiniging. Op basis van de historie van het perceel en het uitgevoerde vooronderzoek wordt geconcludeerd dat onderhavige locatie als een niet verdachte locatie voor de aanwezigheid van asbest kan worden beschouwd. Deze conclusie wordt bevestigd doordat tijdens de boorwerkzaamheden op of in de bodem op basis van zintuiglijke waarnemingen geen asbestverdacht materiaal is geconstateerd. Ook zijn er geen andere bijzonderheden in de bodem geconstateerd die kunnen duiden op een verontreiniging in de grond en/of het grondwater. De boorprofielen met veldwaarnemingen zijn opgenomen in bijlage 2.

8 4.2.

Rapport 19KL463

Samenstelling grondmengmonsters Op basis van de bodemopbouw en de zintuiglijke waarnemingen zijn grondmonsters geselecteerd voor chemische analyse. Bij het samenstellen van de grondmengmonsters is als uitgangspunt gehanteerd dat een mengmonster kan worden samengesteld uit individuele grondmonsters, indien het bodemmateriaal min of meer dezelfde samenstelling heeft. De samenstelling van de grond(meng)monsters is vermeld in tabel 3. Tabel 3: Samenstelling grond(meng)monsters Grond(meng)monster

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/13931696/1