Bestemmingsplan Vroonacker IV (9m bijlage 12 bij toelichting Passende beoordeling)
Tekst van het document
Uitsnede verkeersgeneratie AERIUS-invoer
stikstof@ordito.nl
13
3.3 Stationair draaien Naast de verkeersaantrekkende werking is eveneens een verwachting van het stationair draaien van het wegverkeer opgenomen in de berekening. Het stationair draaien is opgenomen onder vlakbron ‘anders’. Voor de bepaling van de emissies is aansluiting gezocht bij de cijfers uit de AERIUS instructie gegevensinvoer 2024.1. In de berekening wordt eveneens rekening gehouden met het stationair draaien van zwaar verkeer ten behoeve van de afvalcollectie. Onderstaand is de verwachting voor het stationair draaien van het verkeer in tabelvorm weergegeven.
Verkeerstype Licht verkeer
Rekenjaar 2027
Uren stationair 2069,7
NOx 7560,2 g NOx / jaar
Middelzwaar verkeer
2027
0,0
0,0 g NOx / jaar
Zwaar verkeer
2027
237,3
21252,2 g NOx / jaar
3,6528 g/ uur 60,9084 g/ uur 89,57712 g/ uur
Totaal
28812,4 g NOx / jaar
NH3 340,3 g NH3 / jaar 0,1644 g/ uur
0,0 g NH3 / jaar 0,7284 g/ uur
212,5 g NH3 / jaar 0,895771 g/ uur
552,8 g NH3 / jaar
3.4 Koude start Het verwachte aantal koude starts per woning wordt geschat op twee per woning per dag (195 * 2 = 390 koude starts voor de woningen per dag). Een van de koude starts per dag is het woon-werkverkeer en de andere koude start is voor eigen gebruik (bijvoorbeeld voor boodschappen, sporten, kinderen ophalen, etc.). De stikstofdepositie afkomstig van de koude starts bedraagt 36,3 NOX kg/ jaar.
3.5 Rekenresultaat De totale stikstofdepositie gedurende de aanlegfase bedraagt 251,8 NOX kg /jaar.
stikstof@ordito.nl
14
4. Referentiesituatie 4.1 Bestaande situatie Door toepassing van interne saldering, waarbij de rekenresultaten worden getoetst aan een referentiesituatie, is het opstellen van een passende beoordeling noodzakelijk. In dit hoofdstuk wordt toegelicht hoe de referentiesituatie voor het plangebied is vastgesteld. Op basis van jurisprudentie vormt de referentiesituatie binnen het planspoor ‘de planologische bestemde en feitelijk aanwezige situatie ten tijde van vaststelling van het plan’. Ook gebruik dat feitelijk eerder is beëindigd kan worden meegenomen, mits aangetoond kan worden dat deze eerdere beëindiging direct voortkomt uit (de voorbereiding van) het plan. De planologische bestemde en feitelijke aanwezige situatie ten tijde van vaststelling van het plan wordt nader onderbouwt in paragraaf 4.2. De bouwperiode vindt naar verwachting plaats in het rekenjaar 2026, waarna de woningen in 2027 in gebruik worden genomen. Omdat de berekening twee afzonderlijke rekenjaren omvat, wordt dezelfde referentiesituatie toegepast voor beide jaren, afgestemd op het respectieve rekenmoment.
4.2 Omgevingsplanstatus Op basis van het omgevingsplan van rechtswege vigeert ter plaatse van het plangebied het bestemmingsplan ‘Buitengebied’, zoals vastgesteld op 13 maart 2014. De gronden kennen de enkelbestemming ‘Agrarisch’. De voor ‘Agrarisch’ aangewezen gronden zijn onder andere bestemd voor akkerbouw, waarbij het beweiden van de gronden is toegestaan. In onderstaande afbeelding is een uitsnede van het omgevingsplan opgenomen. Hieruit blijkt dat de agrarische functie de planologisch bestemde en feitelijk aanwezige situatie ten tijde van vaststelling van het plan is. De stikstofemissie afkomstig van de agrarische gronden in de referentiesituatie wordt nader toegelicht in paragraaf 4.3.
Uitsnede vigerend bestemmingsplan ‘Buitengebied’ gemeente Hilvarenbeek
stikstof@ordito.nl
15
4.3 Stikstofdepositie referentiesituatie Uit de beknopte planologische analyse (zie paragraaf 4.2) blijkt dat er geen planologische beperkingen in het type agrarische gebruik of in de omvang van bemesting zijn gelegen op de betreffende percelen. Daarom kan gerekend worden met de maximale mestgift, te weten voor het gebruik als grasland met volledig maaien. Voor onderhavige percelen (met grondsoort zand) is dit een maximale mestgift van 256 kg stikstof (N) per hectare per jaar1, inclusief een normreductie van 20% door de ligging in een NV-gebied. Bemesting kan plaatsvinden met dierlijke mest of met kunstmest. Vanuit de Uitvoeringsregeling Meststoffenwet mag er op agrarische grond maximaal 170 kg N per hectare per jaar aan dierlijke mest worden uitgereden (zonder derogatie). Het verschil tussen de maximale dierlijke mestgift en de totale maximale mestgift mag dan worden ingevuld met kunstmest. Om dit verschil te bepalen, dient gerekend te worden met de werkingscoëfficiënt van dierlijke mest 2. Deze varieert tussen de 30% en 80%, afhankelijk van het type mest. Omdat op grasland veelal wordt gewerkt met drijfmest van graasdieren is in onderhavige berekening een werkingscoëfficiënt van 60% gehanteerd. Dit leidt tot de volgende mestgift: • •
Dierlijke mest: 170 kg N / ha / jr; Kunstmest: 256 – (170*60%) = 154 kg N / ha / jr.
Vervolgens dient bepaald te worden welk deel van de mestgift emitteert naar de lucht. Een deel van de mest die aan het agrarisch land wordt toegevoegd, vervluchtigt. Dit leidt tot stikstofemissies. Voor grasland geldt een emissiefactor (N) van 17% voor in sleufjes in de grond en voor strookjes op de grond en 68% voor bovengronds bemesten. In 2022 vond in Nederland 80% van de bemesting op grasland plaats via sleufjes in de grond, 18% via strookjes op de grond en 2% via bovengronds bemesten. De gewogen gemiddelde emissiefactor komt hiermee uit op 17%; 2% bovengronds bemesting is hierin niet meegenomen omdat dit niet meer is toegestaan 3. Voor dierlijke mest is in de onderhavige berekening daarom uitgegaan van een emissiefactor van 17%. Voor kunstmest kan een gewogen gemiddelde emissiefactor (NH3) van 3,3% worden aangehouden4. Daarnaast dient bij dierlijke mest rekening gehouden te worden met de hoeveelheid ammoniakale stikstof in mest (TAN). De TAN is de hoeveelheid totaal ammoniakaal stikstof. Hiervoor zijn geen specifieke gegevens voor het perceel bekend maar wel landelijke waarden, zoals te vinden in WOt-technical report 2423. Voor de TAN variëren de waarden van 56 % tot 63 % voor melkvee, van 48% tot 63% voor vleesvee, en van 64% tot 72% voor varkens. Er is daarom uitgegaan van een gemiddeld TAN-percentage van 60%.
Tot slot dient voor dierlijk- en kunstmest de stikstofemissie (ammoniak: NH3) berekend te worden omdat voorgaande factoren zijn gebaseerd op de hoeveelheid stikstof (N). De massaverhouding N – NH3 bedraagt 17/14. De totale emissie uit dierlijke mest bedraagt hiermee 170 * 17% * 60% * 17/14 = 21,06 kg NH 3 per ha per jaar. De totale emissie uit kunstmest bedraagt hiermee 154 * 3,3% * 17/14 = 6,17 kg NH3 per ha per jaar. Gezamenlijk leidt dit tot een emissie van 27,23 kg NH3 per ha per jaar. De totale emissie (NH3) in de referentiesituatie (8,17 ha) bedraagt hiermee 222,45 kg per jaar. In onderstaande tabel is per gebiedsdeel (strook) weergegeven welke emissies hiermee aan de referentiesituatie toegekend zijn. Er is verder geen rekening gehouden met andere emissies, zoals NO x-verbindingen uit mest of met emissies als gevolg van de inzet van landbouwwerktuigen. De in de onderstaande tabel opgenomen emissies zijn in AERIUS Calculator ingevoerd als emissies in de referentiesituatie.
1
Mestgift op basis van teelt Grasland met volledig maaien, grondsoort klei. Zie RVO Mestbeleid 2025 Tabellen, tabel 2: https://www.rvo.nl/sites/default/files/2024-12/Tabel-2-Stikstof-landbouwgrond-2025_0.pdf. 2 Zie RVO mestbeleid 2025 Tabellen, tabel 9 (werkzame stikstof landbouwgrond): https://www.rvo.nl/sites/default/files/202412/Tabel-9-Werkzame-stikstof-landbouwgrond-2025.pdf. 3 Zie Van Bruggen, C., et al (2023). Emissies naar lucht uit de landbouw berekend met NEMA voor 1990-2021, WOT report No. 242: https://edepot.wur.nl/629673. 4 Gemiddelde NH3 emissie vanuit kunstmest o.b.v. emissiefactoren (tabel 3.1) en implementatiegraad van kunstmest (tabel B19.1) in Van Bruggen, C., A. et al (2023). Emissies naar lucht uit de landbouw berekend met NEMA voor 1990-2021, WOT report No. 242): https://edepot.wur.nl/629673. NB in tegenstelling tot de emissiefactor dierlijke mest (die uitgaat van N) zijn de emissiefactoren voor kunstmest berekend op NH3.
stikstof@ordito.nl
16
4.4 Verschilberekening Zonder salderen De rekenresultaten van de stikstofberekeningen voor zowel de aanleg- als de gebruiksfase zijn opgenomen in onderstaande tabel. Op basis van de gehanteerde uitgangspunten leidt het planvoornemen tot een maximale stikstofdepositie van 0,03 mol/ha/jaar op het Natura 2000-gebied ‘Kempenland-West’. Deze bijdrage treedt op in het rekenjaar 2026 tijdens de aanlegfase en in 2027 tijdens de gebruiksfase. In de tabel wordt de maximale toenemende stikstofdepositie per omliggend Natura 2000-gebied overzichtelijk weergegeven.
Aanlegfase Voor intern salderen Natura 2000-gebied Oppervlakte ha gekarteerd Kempenland-West 354,99 Kampina & Oisterwijkse Vennen 607,01 Loonse en Drunense Duinen & Leemkuilen 62,75 Regte Heide & Riels Laag 1,93
Hoogste bijdrage mol/ha/jaar 0,03 0,01 0,01 0,01
Gebruiksfase Voor intern salderen Natura 2000-gebied Oppervlakte ha gekarteerd Kempenland-West 213,15 Kampina & Oisterwijkse Vennen 168,79
Hoogste bijdrage mol/ha/jaar 0,02 0,01
De verschilberekening tussen de referentiesituatie, zoals hierboven omschreven, en de aanleg- en gebruiksfase toont aan dat er per saldo geen feitelijke toename van stikstofdepositie plaatsvindt op de omliggende Natura 2000-gebieden. De resultaten van deze berekening per Natura 2000-gebied zijn weergegeven in onderstaande tabel. Uit de verschilberekening blijkt dat de stikstofdepositie ter plaatse van het plangebied afneemt, wat een positieve bijdrage levert aan het behalen van de instandhoudingsdoelstellingen voor de betrokken natuurgebieden.
Aanlegfase Na intern salderen Natura 2000-gebied Oppervlakte ha gekarteerd Kampina & Oisterwijkse Vennen 620,26 Kempenland-West 651,67 Loonse en Drunense Duinen & Leemkuilen 11,39 Vlijmens Ven, Moerputten & Bossche Broek 0,18
Hoogste bijdrage mol/ha/jaar -0,03 -0,03 -0,01 -0,01
Gebruiksfase Na intern salderen Natura 2000-gebied Oppervlakte ha gekarteerd Kampina & Oisterwijkse Vennen 620,26 Kempenland-West 383,94 Loonse en Drunense Duinen & Leemkuilen 155,94 Vlijmens Ven, Moerputten & Bossche Broek 2,48
Hoogste bijdrage mol/ha/jaar 0,04 -0,04 -0,01 -0,01
stikstof@ordito.nl
17
5. Resultaten en conclusie 5.1 Rekenresultaat beoogde situatie aanlegfase Uit de rekenresultaten blijkt dat in de aanlegfase geen stikstofwaarden hoger dan 0,00 mol/ha/jaar op omliggende Natura 2000-gebieden zijn berekend. Dat betekent dat de tijdelijke aanlegfase geen significante negatieve effecten uitoefent op de instandhoudingsdoelstellingen van omliggende Natura 2000-gebieden. Uit de rekenresultaten blijkt er sprake is van een afname van stikstofdepositie. Dit levert een positieve bijdrage voor de instandhoudingsdoelstellingen van omliggende Natura 2000-gebieden. Ten aanzien van de aanlegfase zijn geen nadere stappen noodzakelijk.
5.2 Rekenresultaat beoogde situatie gebruiksfase Uit de rekenresultaten blijkt dat in de gebruiksfase geen stikstofwaarden hoger dan 0,00 mol/ha/jaar op omliggende Natura 2000-gebieden zijn berekend. Dat betekent dat de continue gebruiksfase geen significante negatieve effecten uitoefent op de instandhoudingsdoelstellingen van omliggende Natura 2000-gebieden. Uit de rekenresultaten blijkt er sprake is van een afname van stikstofdepositie. Dit levert een positieve bijdrage voor de instandhoudingsdoelstellingen van omliggende Natura 2000-gebieden. Ten aanzien van de gebruiksfase zijn geen nadere stappen noodzakelijk.
5.3 Conclusie Uit de rekenresultaten van de AERIUS-calculator is gebleken dat als gevolg van onderhavig planvoornemen zowel in de aanleg- als de gebruiksfase geen sprake is van stikstofdepositie op de omliggende Natura 2000-gebieden hoger dan 0,00 mol/ha/jaar. Stikstofdepositie afkomstig van onderhavig planvoornemen heeft geen significante negatieve gevolgen voor de instandhoudingsdoelstellingen van de omliggende Natura 2000-gebieden. Het gebruik van werktuigen met minimaal stageklasse IV, waarbij AdBlue (6%) bij de diesel is toegevoegd bij werktuigen met een vermogen van 56 kW of groter, geldt als aanbestedingseis. Het aspect stikstof in relatie tot Natura 2000 vormt geen belemmering voor de realisatie van het bouwplan en de verlening van de ‘omgevingsvergunning, activiteit bouwen’. Wanneer de uitgangspunten in dit onderzoek wijzigen, dan dient een nieuwe AERIUS-berekening te worden uitgevoerd.
stikstof@ordito.nl
18
BIJLAGEN 10001 Herontwikkeling Zundert Centrum
BIJLAGE 1. $$1/(*)$6(
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.
Overzicht Detailgegevens per emissiebron Resultaten Samenvatting situaties Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .
handleidingen op onze website
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Ordito Gilze B.V n.t.b., n.t.b. Diessen Vroonackers IV Ontwikkeling woonwijk Vroonackers IV
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
RPSRYTKY4R7H 08 oktober 2025, 09:54 OwN2000-rekengrid incl. eigen rekenpunten
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Referentiesituatie (2026) - Referentie Aanlegfase - Beoogd Referentiesituatie (2026) - Referentie Aanlegfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
RPSRYTKY4R7H (08 oktober 2025)
2026 2026
0,06 mol/ha/j 0,03 mol/ha/j 0,00 ha 983,51 ha 0,03 mol/ha/j
222,5 kg/j 15,6 kg/j 2541914 2541914
471,7 kg/j
Kempenland-West Kempenland-West
2/11
Projectberekening
Aanlegfase (Beoogd), rekenjaar 2026 Emissiebronnen 1 2 3
Mobiele werktuigen | Bouwperiode Anders... | Stationair draaien Verkeer | Koude start: overig | Koude start Verkeersnetwerk
RPSRYTKY4R7H (08 oktober 2025)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
11,5 kg/j 1,0 kg/j 0,5 kg/j 2,7 kg/j
284,6 kg/j 91,6 kg/j 2,8 kg/j 92,7 kg/j
3/11
Projectberekening
Referentiesituatie (2026) (Referentie), rekenjaar 2026 Emissiebronnen 1
Landbouw | Landbouwgrond | Bemesting
RPSRYTKY4R7H (08 oktober 2025)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
222,5 kg/j
-
4/11
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
5 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RPSRYTKY4R7H (08 oktober 2025)
5/11
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Aanlegfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal Per gebied
Kampina & Oisterwijkse Vennen (133) KempenlandWest (135) Loonse en Drunense Duinen & Leemkuilen (131) Vlijmens Ven, Moerputten & Bossche Broek (132)
983,51 Berekend (ha gekarteerd)
620,26
Hoogste totale depositie (mol N/ha/jr)
Met toename (ha Grootste gekarteerd) toename (mol N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
Hoogste totale depositie (mol N/ha/jr)
Met toename (ha Grootste gekarteerd) toename (mol N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
2.158,48
2.042,09
0,00
-
983,51
0,03
0,00
-
620,26
0,03
351,67
2.158,48
0,00
-
351,67
0,03
11,39
1.883,82
0,00
-
11,39
0,01
0,18
1.528,78
0,00
-
0,18
0,01
Onderstaand is een overzicht opgenomen van alle Natura 2000-gebieden (binnen de maximale rekenafstand van 25 km) waar in de "Beoogde situatie" een bijdrage groter dan 0,00 mol/ha/jaar is berekend, maar waar in de "Projectberekening" (=verschilberekening) geen toe- of afname is berekend. Het effect vanuit de "Projectberekening" op deze gebieden is daarmee 0,00 mol/ha/jaar. Regte Heide & Riels Laag
RPSRYTKY4R7H (08 oktober 2025)
6/11
Projectberekening
Per eigen rekenpunt
3 7
10 11 12 13 14 4 9 8 6 2 5 1
RPSRYTKY4R7H (08 oktober 2025)
Naam
Regte Heide & Riels Laag
Coördinaat
X:129717,21 Y:389278 Regte Heide & Riels Laag X:128880,11 Y:389017,97 Vennen, heiden en moerassen rond Turnhout (9 km) X:132916 Y:381150 Ronde Put (17 km) X:141969 Y:370392 Valleigebied van de Kleine Nete met brongebieden, X:143368 moerassen en heiden (18 km) Y:369286 Bos- en heidegebieden ten oosten van Antwerpen (23 km) X:126979 Y:367618 Heesbossen, Vallei van Marke en Merkske en Ringven met X:117349 valleigronden langs de Heerlese Loop (23 km) Y:380545 Loonse en Drunense Duinen & Leemkuilen X:140342,73 Y:401715,61 Arendonk, Merksplas, Oud-Turnhout, Ravels en Turnhout (6 X:133894 km) Y:384744 Loonse en Drunense Duinen & Leemkuilen X:140405,97 Y:401553,64 Kampina & Oisterwijkse Vennen X:138247,05 Y:395634,02 Kampina & Oisterwijkse Vennen X:138420,8 Y:395757,64 Kempenland - West X:140614,9 Y:386023,33 Kempenland-West X:140955,14 Y:386210,43
Projectbijdrage (mol N/ha/jr)
-
-0,01 -0,01 -0,01 -0,01 -0,01 -0,07 -0,08
7/11
Projectberekening
Aanlegfase, Rekenjaar 2026
RPSRYTKY4R7H (08 oktober 2025)
8/11
Projectberekening
1
Mobiele werktuigen
Naam Locatie Oppervlakte
Naam/Stageklasse
Bouwperiode X:139700,29 Y:387214,75 8,09 ha
284,6 kg/j 11,5 kg/j
BrandstofDraaiuren Uittreedhoogte/Warmteinhoud Spreiding/Temporele Stof Emissie verbruik/AdBlue variatie verbruik
Graafmachine 1.724 l/j Stage-IV, 2014-2018, 103 l/j 75-560 kW, diesel, SCR: ja Shovel 1.724 l/j Stage-IV, 2014-2018, 103 l/j 75-560 kW, diesel, SCR: ja Heimachine 10.301 l/j Stage-IV, 2014-2018, 618 l/j 75-560 kW, diesel, SCR: ja Betonpomp 1.207 l/j Stage-IV, 2014-2018, 72 l/j 75-560 kW, diesel, SCR: ja Hijskraan 4.356 l/j Stage-IV, 2014-2018, 261 l/j 75-560 kW, diesel, SCR: ja Verreiker 2.275 l/j Stage-IV, 2014-2018, 137 l/j 56-75 kW, diesel, SCR: ja Graaflaadcombinatie 4.620 l/j Stage-IV, 2014-2018, 277 l/j 75-560 kW, diesel, SCR: ja Mini graafmachine 2.654 l/j Stage-IV, 2014-2018, 159 l/j 75-560 kW, diesel, SCR: ja Trilplaat 300 l/j Stage-IV, 2014-2018, 0 l/j <= 56 kW, diesel, SCR: nee Heftruck 1.770 l/j Stage-IV, 2014-2018, 106 l/j 56-75 kW, diesel, SCR: ja Kiepwagen 8.069 l/j Stage-IV, 2014-2018, 484 l/j 75-560 kW, diesel, SCR: ja Vrachtwagen 4.712 l/j Stage-IV, 2014-2018, 283 l/j 75-560 kW, diesel, SCR: ja RPSRYTKY4R7H (08 oktober 2025)
NOₓ NH₃
209 u/j 2,9 m 0,027 MW
0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
10,6 kg/j 0,4 kg/j
209 u/j 2,9 m 0,027 MW
0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
10,6 kg/j 0,4 kg/j
520 u/j 2,9 m 0,027 MW
0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
58,3 kg/j 2,5 kg/j
146 u/j 2,9 m 0,027 MW
0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
7,4 kg/j 0,3 kg/j
360 u/j 2,9 m 0,027 MW
0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
25,5 kg/j 1,0 kg/j
360 u/j 2,5 m 0,011 MW
0,4 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
13,9 kg/j 0,5 kg/j
560 u/j 2,9 m 0,027 MW
0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
27,8 kg/j 1,1 kg/j
420 u/j 2,9 m 0,027 MW
0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
16,5 kg/j 0,6 kg/j
120 u/j 1,0 m 0,006 MW
0,3 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
6,6 kg/j 2,3 g/j
280 u/j 2,5 m 0,011 MW
0,4 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
11,1 kg/j 0,4 kg/j
274 u/j 2,9 m 0,027 MW
0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
45,0 kg/j 1,9 kg/j
160 u/j 2,9 m 0,027 MW
0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
26,1 kg/j 1,1 kg/j
9/11
Projectberekening
Naam/Stageklasse
BrandstofDraaiuren Uittreedhoogte/Warmteinhoud Spreiding/Temporele Stof Emissie verbruik/AdBlue variatie verbruik
Onvoorziene 4.378 l/j werktuigen 263 l/j Stage-IV, 2014-2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja
362 u/j 2,9 m 0,027 MW
2
Anders...
3
Verkeer | Koude start: overig
Naam Stationair draaien Uittreedhoogte Locatie X:139700,29 Warmteinhoud Y:387214,75 Spreiding Oppervlakte 8,09 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie Naam Locatie Oppervlakte Type voertuig
0,0 m 0,000 MW 0,0 m
Koude start X:139700,29 Y:387214,75 8,09 ha
25,3 kg/j 1,1 kg/j
NOₓ NH₃
91,6 kg/j 1,0 kg/j
NOₓ NH₃
2,8 kg/j 0,5 kg/j
Koude starts
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
4 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Wegverkeer aanlegfase (binnenweg) Locatie X:139873,99 Y:387143,77 Lengte 695,93 m Wegtype Binnen bebouwde kom (stagnerend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
10.677,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar Links Rechts NOₓ Type scherm - - NO₂ Hoogte - - NH₃ Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
21.353,0 /jaar 7.118,0 /jaar 3.559,0 /jaar 0,0 /jaar
5 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Wegverkeer aanlegfase (buitenweg) Links Rechts NOₓ Locatie X:139355,33 Y:387230,62 Type scherm - NO₂ Lengte 1.716,32 m Hoogte - NH₃ Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer RPSRYTKY4R7H (08 oktober 2025)
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
21.353,0 /jaar 7.118,0 /jaar 3.559,0 /jaar 0,0 /jaar
45,0 kg/j 10,9 kg/j 0,7 kg/j
In file
100,0 % 100,0 % 100,0 % 0,0 % 47,7 kg/j 11,2 kg/j 2,0 kg/j
In file
10,0 % 10,0 % 10,0 % 0,0 % 10/11
Projectberekening
Referentiesituatie (2026), Rekenjaar 2026 1
Landbouw | Landbouwgrond
Naam Bemesting Locatie X:139700,29 Y:387214,75 Oppervlakte 8,09 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen
Uittreedhoogte Warmteinhoud Spreiding
Type
Mestaanwending (dierlijke mest) Mestaanwending (kunstmest)
0,5 m 0,000 MW 0,3 m
NH₃
Stof
NOₓ NH₃ NOₓ NH₃
222,5 kg/j
Emissie
0,0 kg/j 172,0 kg/j 0,0 kg/j 50,4 kg/j
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2025.0.1_20251007_db4f14956b Database versie 2025.0.1_db4f14956b_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website
RPSRYTKY4R7H (08 oktober 2025)
11/11
Bijlage projectberekening Hulpmiddel beoordeling hexagonen met een hersteldoel AERIUS kenmerk Projectberekening: RPSRYTKY4R7H
Dit document is een bijlage, behorende bij een Projectberekening uitgevoerd met AERIUS Calculator. De bijlage is een hulpmiddel bij het beoordelen van projecten waar sprake is van hexagonen met een hersteldoel. De bijlage bevat daartoe een overzicht van de maximale bijdrage per gebied. Voor meer uitleg over 'hexagonen met een hersteldoel' in AERIUS, zie het handboek Calculator.
Overzicht Resultaten Deze PDF is geen digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS, maar alleen een bijlage. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .
op onze website
handleidingen
Bijlage projectberekening Hulpmiddel beoordeling hexagonen met een hersteldoel
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Bijbehorende projectberekening
Ordito Gilze B.V n.t.b., n.t.b. Diessen
Omschrijving projectberekening AERIUS kenmerk projectberekening Datum projectberekening
Vroonackers IV RPSRYTKY4R7H 08 oktober 2025, 09:54
Totale emissie
Rekenjaar
Referentiesituatie (2026) - Referentie Aanlegfase - Beoogd
RPSRYTKY4R7H (08 oktober 2025)
2026 2026
Emissie NH₃
222,5 kg/j 15,6 kg/j
Emissie NOₓ
471,7 kg/j
2/4
Bijlage projectberekening Hulpmiddel beoordeling hexagonen met een hersteldoel
Resultaten hexagonen met hersteldoel situatie "Aanlegfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Er zijn geen resultaten voor deze weergave.
RPSRYTKY4R7H (08 oktober 2025)
3/4
Bijlage projectberekening Hulpmiddel beoordeling hexagonen met een hersteldoel
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2025.0.1_20251007_db4f14956b Database versie 2025.0.1_db4f14956b_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website
RPSRYTKY4R7H (08 oktober 2025)
4/4
BIJLAGE 2. *(%58,.6)$6(
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.
Overzicht Detailgegevens per emissiebron Resultaten Samenvatting situaties Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .
handleidingen op onze website
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Activiteit
Omschrijving Toelichting
Berekening
Ordito Gilze B.V n.t.b., n.t.b. Diessen Vroonackers IV Ontwikkeling woonwijk Vroonackers IV
AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie
S5aiyo2ZdzjK 08 oktober 2025, 09:54 OwN2000-rekengrid incl. eigen rekenpunten
Totale emissie
Rekenjaar
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
Resultaten
Hoogste bijdrage
Hexagon
Gebied
Referentiesituatie (2027) - Referentie Gebruiksfase - Beoogd Referentiesituatie (2027) - Referentie Gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname
S5aiyo2ZdzjK (08 oktober 2025)
2027 2027
0,06 mol/ha/j 0,02 mol/ha/j 0,00 ha 1.162,61 ha 0,04 mol/ha/j
222,5 kg/j 17,6 kg/j 2541914 2541914
251,8 kg/j
Kempenland-West Kempenland-West
2/10
Projectberekening
Gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2027 Emissiebronnen 1 2
Anders... | Stationair draaien Verkeer | Koude start: overig | Koude start Verkeersnetwerk
S5aiyo2ZdzjK (08 oktober 2025)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
0,6 kg/j 5,7 kg/j 11,3 kg/j
28,8 kg/j 36,3 kg/j 186,7 kg/j
3/10
Projectberekening
Referentiesituatie (2027) (Referentie), rekenjaar 2027 Emissiebronnen 1
Landbouw | Landbouwgrond | Bemesting
S5aiyo2ZdzjK (08 oktober 2025)
Emissie NH₃
Emissie NOₓ
222,5 kg/j
-
4/10
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.
5 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald
© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). S5aiyo2ZdzjK (08 oktober 2025)
5/10
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)
Totaal Per gebied
Kampina & Oisterwijkse Vennen (133) KempenlandWest (135) Loonse en Drunense Duinen & Leemkuilen (131) Vlijmens Ven, Moerputten & Bossche Broek (132)
S5aiyo2ZdzjK (08 oktober 2025)
1.162,61 Berekend (ha gekarteerd)
620,26
Hoogste totale depositie (mol N/ha/jr)
Met toename (ha Grootste gekarteerd) toename (mol N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
Hoogste totale depositie (mol N/ha/jr)
Met toename (ha Grootste gekarteerd) toename (mol N/ha/jr)
Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/jr)
2.158,47
2.042,09
0,00
-
1.162,61
0,04
0,00
-
620,26
0,04
383,94
2.158,47
0,00
-
383,94
0,04
155,94
2.031,89
0,00
-
155,94
0,01
2,48
1.990,21
0,00
-
2,48
0,01
6/10
Projectberekening
Per eigen rekenpunt
3 7
10 11 12 13 14 4 8 9 6 2 5 1
S5aiyo2ZdzjK (08 oktober 2025)
Naam
Regte Heide & Riels Laag
Coördinaat
X:129717,21 Y:389278 Regte Heide & Riels Laag X:128880,11 Y:389017,97 Vennen, heiden en moerassen rond Turnhout (9 km) X:132916 Y:381150 Ronde Put (17 km) X:141969 Y:370392 Valleigebied van de Kleine Nete met brongebieden, X:143368 moerassen en heiden (18 km) Y:369286 Bos- en heidegebieden ten oosten van Antwerpen (23 km) X:126979 Y:367618 Heesbossen, Vallei van Marke en Merkske en Ringven met X:117349 valleigronden langs de Heerlese Loop (23 km) Y:380545 Loonse en Drunense Duinen & Leemkuilen X:140342,73 Y:401715,61 Loonse en Drunense Duinen & Leemkuilen X:140405,97 Y:401553,64 Arendonk, Merksplas, Oud-Turnhout, Ravels en Turnhout (6 X:133894 km) Y:384744 Kampina & Oisterwijkse Vennen X:138247,05 Y:395634,02 Kampina & Oisterwijkse Vennen X:138420,8 Y:395757,64 Kempenland - West X:140614,9 Y:386023,33 Kempenland-West X:140955,14 Y:386210,43
Projectbijdrage (mol N/ha/jr)
-
-0,01 -0,01 -0,01 -0,02 -0,02 -0,08 -0,09
7/10
Projectberekening
Gebruiksfase, Rekenjaar 2027 1
Anders...
2
Verkeer | Koude start: overig
Naam Stationair draaien Uittreedhoogte Locatie X:139700,29 Warmteinhoud Y:387214,75 Spreiding Oppervlakte 8,09 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie Naam Locatie Oppervlakte Type voertuig
0,0 m 0,000 MW 0,0 m
Koude start X:139700,29 Y:387214,75 8,09 ha
28,8 kg/j 0,6 kg/j
NOₓ NH₃
36,3 kg/j 5,7 kg/j
Koude starts
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
3 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Wegverkeer gebruik zuid-binnenweg Locatie X:139920,94 Y:387158,33 Lengte 596,19 m Wegtype Binnen bebouwde kom (stagnerend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
NOₓ NH₃
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
390,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal Links Rechts NOₓ Type scherm - - NO₂ Hoogte - - NH₃ Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
680,5 /etmaal 0,0 /etmaal 3,9 /etmaal 0,0 /etmaal
4 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Wegverkeer gebruik zuid-buitenweg Links Rechts NOₓ Locatie X:139355,33 Y:387230,62 Type scherm - NO₂ Lengte 1.716,32 m Hoogte - NH₃ Wegtype Buitenweg Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
S5aiyo2ZdzjK (08 oktober 2025)
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
680,5 /etmaal 0,0 /etmaal 3,9 /etmaal 0,0 /etmaal
56,2 kg/j 5,8 kg/j 2,1 kg/j
In file
100,0 % 0,0 % 100,0 % 0,0 % 69,1 kg/j 9,6 kg/j 7,0 kg/j
In file
10,0 % 0,0 % 10,0 % 0,0 %
8/10
Projectberekening
5 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Wegverkeer noord Locatie X:139668,02 Y:387490,53 Lengte 650,09 m Wegtype Binnen bebouwde kom (stagnerend) Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid
Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer
S5aiyo2ZdzjK (08 oktober 2025)
Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren
Links Rechts NOₓ Type scherm - - NO₂ Hoogte - - NH₃ Afstand tot de weg - -
Aantal voertuigbewegingen
680,5 /etmaal 0,0 /etmaal 3,9 /etmaal 0,0 /etmaal
61,3 kg/j 6,4 kg/j 2,3 kg/j
In file
100,0 % 0,0 % 100,0 % 0,0 %
9/10
Projectberekening
Referentiesituatie (2027), Rekenjaar 2027 1
Landbouw | Landbouwgrond
Naam Bemesting Locatie X:139700,29 Y:387214,75 Oppervlakte 8,09 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen
Uittreedhoogte Warmteinhoud Spreiding
Type
Mestaanwending (dierlijke mest) Mestaanwending (kunstmest)
0,5 m 0,000 MW 0,3 m
NH₃
Stof
NOₓ NH₃ NOₓ NH₃
222,5 kg/j
Emissie
0,0 kg/j 172,0 kg/j 0,0 kg/j 50,4 kg/j
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2025.0.1_20251007_db4f14956b Database versie 2025.0.1_db4f14956b_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website
S5aiyo2ZdzjK (08 oktober 2025)
10/10
Bijlage projectberekening Hulpmiddel beoordeling hexagonen met een hersteldoel AERIUS kenmerk Projectberekening: S5aiyo2ZdzjK
Dit document is een bijlage, behorende bij een Projectberekening uitgevoerd met AERIUS Calculator. De bijlage is een hulpmiddel bij het beoordelen van projecten waar sprake is van hexagonen met een hersteldoel. De bijlage bevat daartoe een overzicht van de maximale bijdrage per gebied. Voor meer uitleg over 'hexagonen met een hersteldoel' in AERIUS, zie het handboek Calculator.
Overzicht Resultaten Deze PDF is geen digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS, maar alleen een bijlage. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .
op onze website
handleidingen
Bijlage projectberekening Hulpmiddel beoordeling hexagonen met een hersteldoel
Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie
Bijbehorende projectberekening
Ordito Gilze B.V n.t.b., n.t.b. Diessen
Omschrijving projectberekening AERIUS kenmerk projectberekening Datum projectberekening
Vroonackers IV S5aiyo2ZdzjK 08 oktober 2025, 09:54
Totale emissie
Rekenjaar
Referentiesituatie (2027) - Referentie Gebruiksfase - Beoogd
S5aiyo2ZdzjK (08 oktober 2025)
2027 2027
Emissie NH₃
222,5 kg/j 17,6 kg/j
Emissie NOₓ
251,8 kg/j
2/4
Bijlage projectberekening Hulpmiddel beoordeling hexagonen met een hersteldoel
Resultaten hexagonen met hersteldoel situatie "Gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Er zijn geen resultaten voor deze weergave.
S5aiyo2ZdzjK (08 oktober 2025)
3/4
Bijlage projectberekening Hulpmiddel beoordeling hexagonen met een hersteldoel
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2025.0.1_20251007_db4f14956b Database versie 2025.0.1_db4f14956b_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website
S5aiyo2ZdzjK (08 oktober 2025)
4/4
Bijlage 2.
AERIUS aanlegfase
Passende Beoordeling BP Vroonacker IV - D1.2
Pagina 65 van 108
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.
Overzicht Detailgegevens per emissiebron Resultaten Samenvatting situaties
Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de handleidingen of op onze website.
-
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon
Ordito Gilze B.V
Inrichtingslocatie
n.t.b., n.t.b. Diessen
Activiteit Omschrijving
Vroonackers IV
Toelichting
Ontwikkeling woonwijk Vroonackers IV, aanlegfase
Berekening AERIUS kenmerk
RtzRPVirMoU oktober
Datum berekening
Rekencon
guratie
Totale emissie
OwN
,
₃
Rekenjaar
Emissie NH
,
Aanlegfase - Beoogd
Resultaten Aanlegfase - Beoogd
Hoogste bijdrage
,
Gekarteerd oppervlak met afname (ha)
Grootste afname
RtzRPVirMoU4 (13 oktober 2025)
mol/ha/j .
Gekarteerd oppervlak met toename (ha)
Grootste toename
:
-rekengrid incl. eigen rekenpunten
,
,
ha
,
ha
kg /j
Hexagon
ₓ
Emissie NO
,
kg /j
Gebied
Kempenland-West
mol/ha/j -
2/10
Projectberekening
Aanlegfase (Beoogd), rekenjaar
Emissiebronnen
₃
Emissie NH
ₓ
Emissie NO
Mobiele werktuigen | Bouwperiode
,
kg /j
,
kg /j
Anders... | Stationair draaien
,
kg /j
,
kg /j
Verkeer | Koude start: overig | Koude start
,
kg /j
,
kg /j
Verkeersnetwerk
,
kg /j
,
kg /j
RtzRPVirMoU4 (13 oktober 2025)
3/10
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura gebieden.
km © OSM & Kadaster
Grootste toename (projectberekening) Habitatrichtlijn
Vogelrichtlijn Grootste afname (projectberekening)
Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn
Hoogste totaal (achtergrond + Niet bepaald projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S).
RtzRPVirMoU4 (13 oktober 2025)
4/10
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura
gebieden situatie "Aanlegfase"
(Beoogd) incl. saldering e/o referentie
Berekend (ha
Hoogste totale
Met toename (ha
Grootste
Met afname (ha
Grootste afname
gekarteerd)
depositie (mol
gekarteerd)
toename (mol
gekarteerd)
(mol N/ha/jr)
N/ha/jr)
N/ha/jr)
Totaal
.
Per gebied
,
.
,
.
,
West (
,
-
Berekend (ha
Hoogste totale
Met toename (ha
Grootste
Met afname (ha
Grootste afname
gekarteerd)
depositie (mol
gekarteerd)
toename (mol
gekarteerd)
(mol N/ha/jr)
N/ha/jr)
N/ha/jr)
Kempenland-
,
,
.
,
,
,
,
-
,
.
,
,
,
,
-
,
.
,
,
,
,
-
,
.
,
,
,
,
-
)
Kampina & Oisterwijkse Vennen (
)
Loonse en Drunense Duinen & Leemkuilen (
)
Regte Heide & Riels Laag (
)
RtzRPVirMoU4 (13 oktober 2025)
5/10
Projectberekening
Per eigen
Naam
Coördinaat
rekenpunt
Projectbijdrage (mol
N/ha/jr)
Arendonk, Merksplas, Oud-Turnhout, Ravels en Turnhout (
X:
km)
Y:
Vennen, heiden en moerassen rond Turnhout (
km)
X:
,
-
Y: Ronde Put (
km)
X:
-
Y: Valleigebied van de Kleine Nete met brongebieden, moerassen
X:
en heiden (
Y:
km)
Bos- en heidegebieden ten oosten van Antwerpen (
km)
X:
-
-
Y:
RtzRPVirMoU4 (13 oktober 2025)
Heesbossen, Vallei van Marke en Merkske en Ringven met
X:
valleigronden langs de Heerlese Loop (
Y:
km)
-
6/10
Projectberekening
Aanlegfase, Rekenjaar
RtzRPVirMoU4 (13 oktober 2025)
7/10
Projectberekening
Mobiele werktuigen
ₓ ₃
Naam
Bouwperiode
NO
,
kg /j
Locatie
X:
,
NH
,
kg /j
Y:
,
Oppervlakte
,
Naam/Stageklasse
ha
Brandstof-
Draaiuren
Uittreedhoogte/Warmteinhoud
Spreiding /Temporele
Stof
Emissie
variatie
verbruik/AdBlue
verbruik
.
Graafmachine Stage-IV, -
-
l/j
u/j
l/j
,
,
m
,
, MW
kW, diesel,
ₓ
m
Standaard Pro
NO el
₃
NH
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
Industrie
SCR: ja .
Shovel Stage-IV, -
-
l/j
u/j
l/j
,
,
m
,
, MW
kW, diesel,
ₓ
m
Standaard Pro
NO el
₃
NH
Industrie
SCR: ja .
Heimachine Stage-IV, -
-
l/j
u/j
,
m
,
l/j
,
, MW
ₓ
m
Standaard Pro
NO el
₃
NH
Industrie
kW, diesel,
SCR: ja .
Betonpomp Stage-IV, -
-
l/j
u/j
,
m
,
l/j
,
, MW
ₓ
m
Standaard Pro
NO el
₃
NH
Industrie
kW, diesel,
SCR: ja .
Hijskraan Stage-IV, -
-
l/j
u/j
l/j
,
,
m
,
, MW
kW, diesel,
ₓ
m
Standaard Pro
NO el
₃
NH
Industrie
SCR: ja .
Verreiker Stage-IV,
-
-
kW, diesel, SCR:
Graa
aadcombinatie
l/j
u/j
,
m
,
l/j
,
, MW
ₓ
m
Standaard Pro
NO el
₃
NH
Industrie
ja
Stage-IV, -
-
.
l/j
u/j
l/j
,
,
m
,
, MW
kW, diesel,
ₓ
m
Standaard Pro
NO el
₃
NH
Industrie
SCR: ja .
Mini graafmachine Stage-IV, -
-
l/j
u/j
,
m
,
l/j
,
, MW
ₓ
m
Standaard Pro
NO el
₃
NH
Industrie
kW, diesel,
SCR: ja l/j
Trilplaat Stage-IV, <=
-
,
u/j
,
m
,
l/j
, MW
ₓ
NO
m
Standaard Pro
el
,
₃
NH
kg /j ,
g /j
Industrie
kW, diesel, SCR:
nee .
Heftruck Stage-IV, -
-
l/j
u/j
l/j
,
,
m
,
, MW
kW, diesel, SCR:
ₓ
m
Standaard Pro
NO el
₃
NH
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
Industrie
ja .
Kiepwagen Stage-IV, -
-
l/j
u/j
,
m
,
l/j
,
, MW
ₓ
NO
m
Standaard Pro
el
₃
NH
Industrie
kW, diesel,
SCR: ja .
Vrachtwagen Stage-IV, -
-
kW, diesel,
,
l/j l/j
u/j
, ,
m
, MW
ₓ
m
Standaard Pro
NO el
₃
NH
Industrie
SCR: ja
RtzRPVirMoU4 (13 oktober 2025)
8/10
Projectberekening
Naam/Stageklasse
Draaiuren
Brandstof-
Uittreedhoogte/Warmteinhoud
Spreiding /Temporele
Stof
Emissie
variatie
verbruik/AdBlue
verbruik
.
Onvoorziene
l/j
Stage-IV, -
u/j
,
l/j
werktuigen -
m
,
, MW
ₓ
NO
m
Standaard Pro
el
₃
NH
,
kg /j
,
kg /j
Industrie
,
kW, diesel,
SCR: ja
Anders...
Naam
Stationair draaien
Uittreedhoogte
,
Locatie
X:
,
Warmteinhoud
,
,
Spreiding
,
Y: Oppervlakte
,
ₓ ₃
m MW
NO
,
kg /j
NH
,
kg /j
m
ha
Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie
Continue Emissie
Verkeer | Koude start: overig
ₓ ₃
Naam
Koude start
NO
,
kg /j
Locatie
X:
,
NH
,
kg /j
Y:
,
ₓ
,
kg /j
₂
,
kg /j
₃
,
kg /j
Oppervlakte
,
ha
Type voertuig
Koude starts
Licht verkeer
.
,
Middelzwaar vrachtverkeer
,
/jaar
Zwaar vrachtverkeer
,
/jaar
Busverkeer
,
/jaar
/jaar
Verkeer | Rijdend verkeer
Naam
Wegverkeer aanlegfase (binnenweg)
Locatie
X:
, ,
Lengte
Y:
,
m
Wegtype
Binnen bebouwde kom (stagnerend)
Rijrichting
Beide richtingen
Links Rechts
NO
Type scherm
-
-
NO
Hoogte
-
-
NH
Afstand tot de weg
-
-
Tunnelfactor
Type hoogteligging
Normaal
Weghoogte t.o.v. maaiveld
m
Verkeer
Maximum snelheid
Licht verkeer
Voorgeschreven factoren
Aantal voertuigbewegingen
.
,
In
le
,
%
/jaar
Middelzwaar vrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
.
,
/jaar
,
%
Zwaar vrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
.
,
/jaar
,
%
Busverkeer
Voorgeschreven factoren
,
/jaar
,
%
Verkeer | Rijdend verkeer
ₓ
,
kg /j
₂
,
kg /j
₃
,
kg /j
Naam
Wegverkeer aanlegfase (buitenweg)
Links
Rechts
NO
Locatie
X:
Type scherm
-
-
NO
Lengte
.
Hoogte
-
-
NH
Afstand tot de weg
-
-
, ,
Y:
,
m
Wegtype
Buitenweg
Rijrichting
Beide richtingen
Tunnelfactor
Type hoogteligging
Weghoogte t.o.v. maaiveld
Normaal m
Verkeer
Maximum snelheid
Licht verkeer
Voorgeschreven factoren
Aantal voertuigbewegingen
.
,
/jaar
In
le
,
%
Middelzwaar vrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
.
,
/jaar
,
%
Zwaar vrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
.
,
/jaar
,
%
Busverkeer
Voorgeschreven factoren
,
/jaar
,
%
RtzRPVirMoU4 (13 oktober 2025)
9/10
Projectberekening
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.
Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie
.
.
_
Database versie
.
.
_db
_db f
f
b
b_calculator_nl_stable
Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie:
https://link.aerius.nl/website
RtzRPVirMoU4 (13 oktober 2025)
10/10
Bijlage 3.
AERIUS gebruiksfase
Passende Beoordeling BP Vroonacker IV - D1.2
Pagina 76 van 108
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.
Overzicht Detailgegevens per emissiebron Resultaten Samenvatting situaties
Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de handleidingen of op onze website.
-
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon
Ordito Gilze B.V
Inrichtingslocatie
n.t.b., n.t.b. Diessen
Activiteit Omschrijving
Vroonackers IV
Toelichting
Ontwikkeling woonwijk Vroonackers IV, gebruiksfase
Berekening AERIUS kenmerk
S
Rekencon
guratie
Totale emissie
GDcWzoBJb oktober
Datum berekening
OwN
,
₃
Rekenjaar
Emissie NH
,
Gebruiksfase - Beoogd
Resultaten Gebruiksfase - Beoogd
Hoogste bijdrage
,
mol/ha/j
Gekarteerd oppervlak met toename (ha)
,
ha
Gekarteerd oppervlak met afname (ha)
,
ha
Grootste toename
Grootste afname
S1GDcWzoBJb3 (13 oktober 2025)
:
-rekengrid incl. eigen rekenpunten
,
kg /j
Hexagon
ₓ
Emissie NO
,
kg /j
Gebied
Kempenland-West
mol/ha/j -
2/8
Projectberekening
Gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar
Emissiebronnen
₃
Emissie NH
ₓ
Emissie NO
Anders... | Stationair draaien
,
kg /j
,
kg /j
Verkeer | Koude start: overig | Koude start
,
kg /j
,
kg /j
Verkeersnetwerk
,
kg /j
,
kg /j
S1GDcWzoBJb3 (13 oktober 2025)
3/8
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura gebieden.
km © OSM & Kadaster
Grootste toename (projectberekening) Habitatrichtlijn
Vogelrichtlijn Grootste afname (projectberekening)
Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn
Hoogste totaal (achtergrond + Niet bepaald projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S).
S1GDcWzoBJb3 (13 oktober 2025)
4/8
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura
gebieden situatie "Gebruiksfase"
(Beoogd) incl. saldering e/o referentie
Berekend (ha
Hoogste totale
Met toename (ha
Grootste
Met afname (ha
Grootste afname
gekarteerd)
depositie (mol
gekarteerd)
toename (mol
gekarteerd)
(mol N/ha/jr)
N/ha/jr)
N/ha/jr)
Totaal
,
Per gebied
.
,
,
West (
,
-
Berekend (ha
Hoogste totale
Met toename (ha
Grootste
Met afname (ha
Grootste afname
gekarteerd)
depositie (mol
gekarteerd)
toename (mol
gekarteerd)
(mol N/ha/jr)
N/ha/jr)
N/ha/jr)
Kempenland-
,
,
.
,
,
,
,
-
,
.
,
,
,
,
-
)
Kampina & Oisterwijkse Vennen (
S1GDcWzoBJb3 (13 oktober 2025)
)
5/8
Projectberekening
Per eigen
Naam
Coördinaat
rekenpunt
Projectbijdrage (mol
N/ha/jr)
Arendonk, Merksplas, Oud-Turnhout, Ravels en Turnhout (
X:
km)
Y:
Vennen, heiden en moerassen rond Turnhout (
km)
X:
,
-
Y: Ronde Put (
km)
X:
-
Y: Valleigebied van de Kleine Nete met brongebieden, moerassen
X:
en heiden (
Y:
km)
Bos- en heidegebieden ten oosten van Antwerpen (
km)
X:
-
-
Y:
S1GDcWzoBJb3 (13 oktober 2025)
Heesbossen, Vallei van Marke en Merkske en Ringven met
X:
valleigronden langs de Heerlese Loop (
Y:
km)
-
6/8
Projectberekening
Gebruiksfase, Rekenjaar
Anders...
Naam
Stationair draaien
Uittreedhoogte
,
Locatie
X:
,
Warmteinhoud
,
,
Spreiding
,
Y: Oppervlakte
,
ₓ ₃
m MW
NO
,
kg /j
NH
,
kg /j
m
ha
Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie
Continue Emissie
Verkeer | Koude start: overig
ₓ ₃
Naam
Koude start
NO
,
kg /j
Locatie
X:
NH
,
kg /j
ₓ
,
kg /j
₂
,
kg /j
₃
,
kg /j
,
Y: Oppervlakte
,
, ha
Type voertuig
Koude starts
Licht verkeer
,
/etmaal
Middelzwaar vrachtverkeer
,
/etmaal
Zwaar vrachtverkeer
,
/etmaal
Busverkeer
,
/etmaal
Verkeer | Rijdend verkeer
Naam
Wegverkeer gebruik zuid-binnenweg
Locatie
X:
, ,
Lengte
Y:
,
m
Wegtype
Binnen bebouwde kom (stagnerend)
Rijrichting
Beide richtingen
Links Rechts
NO
Type scherm
-
-
NO
Hoogte
-
-
NH
Afstand tot de weg
-
-
Tunnelfactor
Type hoogteligging
Normaal
Weghoogte t.o.v. maaiveld
m
Verkeer
Maximum snelheid
Licht verkeer
Voorgeschreven factoren
Aantal voertuigbewegingen
,
In
le
,
% %
/etmaal
Middelzwaar vrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
,
/etmaal
,
Zwaar vrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
,
/etmaal
,
%
Busverkeer
Voorgeschreven factoren
,
/etmaal
,
%
Verkeer | Rijdend verkeer
ₓ
,
kg /j
₂
,
kg /j
₃
,
kg /j
Naam
Wegverkeer gebruik zuid-buitenweg
Links
Rechts
NO
Locatie
X:
Type scherm
-
-
NO
Lengte
.
Hoogte
-
-
NH
Afstand tot de weg
-
-
, ,
Y:
,
m
Wegtype
Buitenweg
Rijrichting
Beide richtingen
Tunnelfactor
Type hoogteligging
Weghoogte t.o.v. maaiveld
Normaal m
Verkeer
Maximum snelheid
Licht verkeer
Voorgeschreven factoren
Aantal voertuigbewegingen
,
/etmaal
In
le
,
%
Middelzwaar vrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
,
/etmaal
,
%
Zwaar vrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
,
/etmaal
,
%
Busverkeer
Voorgeschreven factoren
,
/etmaal
,
%
S1GDcWzoBJb3 (13 oktober 2025)
7/8
Projectberekening
Verkeer | Rijdend verkeer
Naam
Wegverkeer noord
Locatie
X:
, ,
Lengte
Y:
,
m
Wegtype
Binnen bebouwde kom (stagnerend)
Rijrichting
Beide richtingen
ₓ
,
kg /j
₂
,
kg /j
₃
,
kg /j
Links Rechts
NO
Type scherm
-
-
NO
Hoogte
-
-
NH
Afstand tot de weg
-
-
Tunnelfactor
Type hoogteligging
Normaal
Weghoogte t.o.v. maaiveld
m
Verkeer
Maximum snelheid
Licht verkeer
Voorgeschreven factoren
Aantal voertuigbewegingen
,
/etmaal
In
le
,
% %
Middelzwaar vrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
,
/etmaal
,
Zwaar vrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
,
/etmaal
,
%
Busverkeer
Voorgeschreven factoren
,
/etmaal
,
%
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.
Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie
.
.
_
Database versie
.
.
_db
_db f
f
b
b_calculator_nl_stable
Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie:
https://link.aerius.nl/website
S1GDcWzoBJb3 (13 oktober 2025)
8/8
Bijlage 4.
AERIUS aanlegfase met intern salderen
Passende Beoordeling BP Vroonacker IV - D1.2
Pagina 85 van 108
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.
Overzicht Detailgegevens per emissiebron Resultaten Samenvatting situaties
Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de handleidingen of op onze website.
-
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon
Ordito Gilze B.V
Inrichtingslocatie
n.t.b., n.t.b. Diessen
Activiteit Omschrijving
Vroonackers IV
Toelichting
Ontwikkeling woonwijk Vroonackers IV, aanlegfase met intern salderen
Berekening RsjfLtkVbphb
AERIUS kenmerk
oktober
Datum berekening
Rekencon
OwN
guratie
Totale emissie Referentiesituatie (
,
₃
Rekenjaar
Emissie NH
,
) - Referentie
,
Aanlegfase - Beoogd
Resultaten Referentiesituatie (
Hoogste bijdrage
) - Referentie
Aanlegfase - Beoogd
kg /j
Hexagon
ₓ
Emissie NO
,
kg /j
Gebied
mol/ha/j
Kempenland-West
,
mol/ha/j
Kempenland-West
,
ha
Gekarteerd oppervlak met afname (ha)
,
ha -
Grootste toename
RsjfLtkVbphb (13 oktober 2025)
kg /j
,
Gekarteerd oppervlak met toename (ha)
Grootste afname
:
-rekengrid incl. eigen rekenpunten
,
mol/ha/j
2/11
Projectberekening
Aanlegfase (Beoogd), rekenjaar
Emissiebronnen
₃
Emissie NH
ₓ
Emissie NO
Mobiele werktuigen | Bouwperiode
,
kg /j
,
kg /j
Anders... | Stationair draaien
,
kg /j
,
kg /j
Verkeer | Koude start: overig | Koude start
,
kg /j
,
kg /j
Verkeersnetwerk
,
kg /j
,
kg /j
RsjfLtkVbphb (13 oktober 2025)
3/11
Projectberekening
Referentiesituatie (
) (Referentie), rekenjaar
Emissiebronnen Landbouw | Landbouwgrond | Bemesting
RsjfLtkVbphb (13 oktober 2025)
₃
Emissie NH
,
kg /j
ₓ
Emissie NO
-
4/11
Projectberekening
Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura gebieden.
km © OSM & Kadaster
Grootste toename (projectberekening) Habitatrichtlijn
Vogelrichtlijn Grootste afname (projectberekening)
Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn
Hoogste totaal (achtergrond + Niet bepaald projectberekening)
De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S).
RsjfLtkVbphb (13 oktober 2025)
5/11
Projectberekening
Resultaten stikstofgevoelige Natura
gebieden situatie "Aanlegfase"
(Beoogd) incl. saldering e/o referentie
Berekend (ha
Hoogste totale
Met toename (ha
Grootste
Met afname (ha
Grootste afname
gekarteerd)
depositie (mol
gekarteerd)
toename (mol
gekarteerd)
(mol N/ha/jr)
N/ha/jr)
N/ha/jr)
Totaal
,
Per gebied
.
,
,
-
,
,
Berekend (ha
Hoogste totale
Met toename (ha
Grootste
Met afname (ha
Grootste afname
gekarteerd)
depositie (mol
gekarteerd)
toename (mol
gekarteerd)
(mol N/ha/jr)
N/ha/jr)
N/ha/jr)
Kampina &
,
.
,
,
-
,
,
,
.
,
,
-
,
,
,
.
,
,
-
,
,
,
.
,
,
-
,
,
Oisterwijkse Vennen (
)
KempenlandWest (
)
Loonse en Drunense Duinen & Leemkuilen (
)
Vlijmens Ven, Moerputten & Bossche Broek (
)
Onderstaand is een overzicht opgenomen van alle Natura maximale rekenafstand van ,
-gebieden (binnen de
km) waar in de "Beoogde situatie" een bijdrage groter dan
mol/ha/jaar is berekend, maar waar in de "Projectberekening" (=verschilberekening)
geen toe- of afname is berekend. Het e gebieden is daarmee
,
ect vanuit de "Projectberekening" op deze
mol/ha/jaar.
Regte Heide & Riels Laag
RsjfLtkVbphb (13 oktober 2025)
6/11
Projectberekening
Per eigen
Naam
Coördinaat
rekenpunt
Projectbijdrage (mol
N/ha/jr)
Vennen, heiden en moerassen rond Turnhout (
km)
X:
-
Y: Ronde Put (
km)
X:
-
Y: Valleigebied van de Kleine Nete met brongebieden, moerassen
X:
en heiden (
Y:
km)
Bos- en heidegebieden ten oosten van Antwerpen (
km)
X:
-
-
Y:
RsjfLtkVbphb (13 oktober 2025)
Heesbossen, Vallei van Marke en Merkske en Ringven met
X:
valleigronden langs de Heerlese Loop (
Y:
km)
Arendonk, Merksplas, Oud-Turnhout, Ravels en Turnhout (
X:
km)
Y:
-
-
,
7/11
Projectberekening
Aanlegfase, Rekenjaar
RsjfLtkVbphb (13 oktober 2025)
8/11
Projectberekening
Mobiele werktuigen
ₓ ₃
Naam
Bouwperiode
NO
,
kg /j
Locatie
X:
,
NH
,
kg /j
Y:
,
Oppervlakte
,
Naam/Stageklasse
ha
Brandstof-
Draaiuren
Uittreedhoogte/Warmteinhoud
Spreiding /Temporele
Stof
Emissie
variatie
verbruik/AdBlue
verbruik
.
Graafmachine Stage-IV, -
-
l/j
u/j
l/j
,
,
m
,
, MW
kW, diesel,
ₓ
m
Standaard Pro
NO el
₃
NH
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
Industrie
SCR: ja .
Shovel Stage-IV, -
-
l/j
u/j
,
m
,
l/j
,
, MW
ₓ
m
Standaard Pro
NO el
₃
NH
Industrie
kW, diesel,
SCR: ja .
Heimachine Stage-IV, -
-
l/j
u/j
,
m
,
l/j
,
, MW
ₓ
m
Standaard Pro
NO el
₃
NH
Industrie
kW, diesel,
SCR: ja .
Betonpomp Stage-IV, -
-
l/j
u/j
l/j
,
,
m
,
, MW
kW, diesel,
ₓ
m
Standaard Pro
NO el
₃
NH
Industrie
SCR: ja .
Hijskraan Stage-IV, -
-
l/j
u/j
,
m
,
l/j
,
, MW
ₓ
m
Standaard Pro
NO el
₃
NH
Industrie
kW, diesel,
SCR: ja .
Verreiker Stage-IV,
-
-
kW, diesel, SCR:
Graa
aadcombinatie
l/j
u/j
l/j
,
,
m
,
, MW
ₓ
m
Standaard Pro
NO el
₃
NH
Industrie
ja
Stage-IV, -
-
.
l/j
u/j
,
m
,
l/j
,
, MW
ₓ
m
Standaard Pro
NO el
₃
NH
Industrie
kW, diesel,
SCR: ja .
Mini graafmachine Stage-IV, -
-
l/j
u/j
,
m
,
l/j
,
, MW
ₓ
m
Standaard Pro
NO el
₃
NH
Industrie
kW, diesel,
SCR: ja l/j
Trilplaat Stage-IV, <=
-
,
u/j
l/j
,
m
,
, MW
kW, diesel, SCR:
ₓ
m
Standaard Pro
NO el
,
₃
NH
kg /j ,
g /j
Industrie
nee .
Heftruck Stage-IV, -
-
l/j
u/j
,
m
,
l/j
,
, MW
ₓ
m
Standaard Pro
NO el
₃
NH
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
Industrie
kW, diesel, SCR:
ja .
Kiepwagen Stage-IV, -
-
l/j
u/j
l/j
,
,
m
,
, MW
kW, diesel,
ₓ
m
Standaard Pro
NO el
₃
NH
Industrie
SCR: ja .
Vrachtwagen Stage-IV, -
-
kW, diesel,
,
l/j l/j
u/j
, ,
m
, MW
ₓ
m
Standaard Pro
NO el
₃
NH
Industrie
SCR: ja
RsjfLtkVbphb (13 oktober 2025)
9/11
Projectberekening
Naam/Stageklasse
Draaiuren
Brandstof-
Uittreedhoogte/Warmteinhoud
Spreiding /Temporele
Stof
Emissie
variatie
verbruik/AdBlue
verbruik
.
Onvoorziene
l/j
Stage-IV, -
u/j
,
l/j
werktuigen -
m
,
, MW
ₓ
NO
m
Standaard Pro
el
₃
NH
,
kg /j
,
kg /j
Industrie
,
kW, diesel,
SCR: ja
Anders...
Naam
Stationair draaien
Uittreedhoogte
,
Locatie
X:
,
Warmteinhoud
,
,
Spreiding
,
Y: Oppervlakte
,
ₓ ₃
m MW
NO
,
kg /j
NH
,
kg /j
m
ha
Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie
Continue Emissie
Verkeer | Koude start: overig
ₓ ₃
Naam
Koude start
NO
,
kg /j
Locatie
X:
,
NH
,
kg /j
Y:
,
ₓ
,
kg /j
₂
,
kg /j
₃
,
kg /j
Oppervlakte
,
ha
Type voertuig
Koude starts
Licht verkeer
.
,
Middelzwaar vrachtverkeer
,
/jaar
Zwaar vrachtverkeer
,
/jaar
Busverkeer
,
/jaar
/jaar
Verkeer | Rijdend verkeer
Naam
Wegverkeer aanlegfase (binnenweg)
Locatie
X:
, ,
Lengte
Y:
,
m
Wegtype
Binnen bebouwde kom (stagnerend)
Rijrichting
Beide richtingen
Links Rechts
NO
Type scherm
-
-
NO
Hoogte
-
-
NH
Afstand tot de weg
-
-
Tunnelfactor
Type hoogteligging
Normaal
Weghoogte t.o.v. maaiveld
m
Verkeer
Maximum snelheid
Licht verkeer
Voorgeschreven factoren
Aantal voertuigbewegingen
.
,
In
le
,
%
/jaar
Middelzwaar vrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
.
,
/jaar
,
%
Zwaar vrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
.
,
/jaar
,
%
Busverkeer
Voorgeschreven factoren
,
/jaar
,
%
Verkeer | Rijdend verkeer
ₓ
,
kg /j
₂
,
kg /j
₃
,
kg /j
Naam
Wegverkeer aanlegfase (buitenweg)
Links
Rechts
NO
Locatie
X:
Type scherm
-
-
NO
Lengte
.
Hoogte
-
-
NH
Afstand tot de weg
-
-
, ,
Y:
,
m
Wegtype
Buitenweg
Rijrichting
Beide richtingen
Tunnelfactor
Type hoogteligging
Weghoogte t.o.v. maaiveld
Normaal m
Verkeer
Maximum snelheid
Licht verkeer
Voorgeschreven factoren
Aantal voertuigbewegingen
.
,
/jaar
In
le
,
%
Middelzwaar vrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
.
,
/jaar
,
%
Zwaar vrachtverkeer
Voorgeschreven factoren
.
,
/jaar
,
%
Busverkeer
Voorgeschreven factoren
,
/jaar
,
%
RsjfLtkVbphb (13 oktober 2025)
10/11
Projectberekening
Referentiesituatie (
), Rekenjaar
Landbouw | Landbouwgrond
Naam
Bemesting
Uittreedhoogte
,
Locatie
X:
,
Warmteinhoud
,
,
Spreiding
,
Y: Oppervlakte
,
₃
m
NH
,
kg /j
MW m
ha
Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie
Meststo
en
Type
Stof
Mestaanwending (dierlijke mest)
NO
Mestaanwending (kunstmest)
NO
Emissie
ₓ
₃
NH
ₓ
₃
NH
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
,
kg /j
Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden.
Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie
.
.
_
Database versie
.
.
_db
_db f
f
b
b_calculator_nl_stable
Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie:
https://link.aerius.nl/website
RsjfLtkVbphb (13 oktober 2025)
11/11
Bijlage 5.
AERIUS gebruiksfase met intern salderen
Passende Beoordeling BP Vroonacker IV - D1.2
Pagina 97 van 108
Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.
Overzicht Detailgegevens per emissiebron Resultaten Samenvatting situaties
Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de handleidingen of op onze website.
-
Projectberekening
Contactgegevens Rechtspersoon
Ordito Gilze B.V
Inrichtingslocatie
n.t.b., n.t.b. Diessen
Activiteit Omschrijving
Vroonackers IV
Toelichting
Ontwikkeling woonwijk Vroonackers IV, gebruiksfase met intern salderen
Berekening S
AERIUS kenmerk
Rekencon
OwN
guratie
Totale emissie Referentiesituatie (
ZCHnxb
bQe
oktober
Datum berekening
,
₃
Rekenjaar
Emissie NH
,
) - Referentie
,
Gebruiksfase - Beoogd
Resultaten Referentiesituatie (
Hoogste bijdrage
) - Referentie
Gebruiksfase - Beoogd
kg /j
Hexagon
ₓ
Emissie NO
,
kg /j
Gebied
mol/ha/j
Kempenland-West
,
mol/ha/j
Kempenland-West
.
Gekarteerd oppervlak met afname (ha)
,
ha
,
ha -
Grootste toename
S1ZCHnxb5bQe (13 oktober 2025)
kg /j
,
Gekarteerd oppervlak met toename (ha)
Grootste afname
:
-rekengrid incl. eigen rekenpunten
,
mol/ha/j
2/10
Projectberekening
Gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar
Emissiebronnen
₃
Emissie NH
ₓ
Emissie NO
Anders... | Stationair draaien
,
kg /j
,
kg /j
Verkeer | Koude start: overig | Koude start
,
kg /j
,
kg /j
Verkeersnetwerk
,
kg /j
,
kg /j
S1ZCHnxb5bQe (13 oktober 2025)
3/10