CConstaterende datHillegom
Koppel je AI →
Document · PDF

D17 RBL HR, jaarverslag 2020-2021.pdf

Gemeenteraad 11 november 2021, gemeente HillegomBij agendapunt: 6: Ingekomen stukken21.718 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 3 van 3

1993 1139 490 43% 72 39 22 7 10 17 16

2009 1295 746 58% 128 62 35 19 8 42 24

1957 1118 706 63% 115 57 22 20 15 38 20

Totaal vsv'ers op 31 juli Geen of weinig werk, geen uitkering Werk Uitkering

2019 2009 705 1111 193

2020 2127 826 1022 279

2021 1984 738 1018 228

Reden van schooluitval nieuwe vsv'ers Diploma Entree Kwaliteit inhoud onderwijs / begeleiding Medische/psychische/persoonlijke problemen Studie te moeilijk en/of NSA Verkeerde opleidingskeuze Wil werken

2018-2019 -

2019-2020 0 42 104 42 151 58

2020-2021 1 36 123 37 115 58

Dagbesteding

Nieuw VSV 2019-2020 42 6 10 4 244 13 5 28 0 9 4 3 12 41 3

2020-2021 29 5 3 3 212 22 0 22 0 12 10 6 27 34 3

Oud VSV doelgroep 2019-2020 44 23 20 20 292 72 4 52 1 24 18 4 31 51 11

2020-2021 35 12 16 3 282 83 5 59 1 32 12 7 15 62 3

JKP 2019-2020 0 1 0 0 34 1 0 15 0 1 0 0 0 5 0

2020-2021 1 2 0 0 51 5 0 20 0 3 0 0 2 5 2

Nieuw VSV 2019-2020 101 120 111 39 19 4 0

2020-2021 103 88 106 42 9 2 7

Oud VSV doelgroep 2019-2020 247 173 57 73 45 10 0

2020-2021 260 162 49 71 33 6 0

JKP 2019-2020 26 4 1 16 1 0 0

2020-2021 44 11 1 19 2 2 0

Hillegom 90 33 51 6

Kaag en Braassem 124 46 68 10

Katwijk 344 100 216 28

Leiden 679 269 328 82

Leiderdorp 121 40 71 10

Lisse 107 29 70 8

Noordwijk 194 56 115 23

Oegstgeest 82 41 35 6

Teylingen 133 42 79 12

Voorschoten 99 37 54 8

Zoeterwoude 36 12 24 0

Hillegom

Kaag en Braassem

Katwijk

Leiden

Leiderdorp

Lisse

Noordwijk

Oegstgeest

Teylingen

Voorschoten

Zoeterwoude

Aantal nieuwe uitvallers 18+ Waarvan bereikt Waarvan bereikt (%) Waarvan trajectbegeleiding Trajectbegeleiding begeleid naar werk/onderwijs/zorgpartner Waarvan begeleid naar school Waarvan begeleid naar werk Waarvan begeleid naar ketenpartner Trajectbegeleding geen resultaat Trajectbegeleiding nog niet beëindigd op 31 juli

Opleiding: regulier onderwijs Opleiding: particulier onderwijs Opleiding: thuisstudie Opleiding: intern bij werkgever Werk: in loondienst Werk: eigen bedrijf Werk: vrijwilligerswerk Zorg: in zorgtraject Anders: detentie Anders: geen dagbesteding/vraagt uitkering aan Anders: tussenjaar (o.a. wereldreis) Anders: wacht op zorgtraject Anders: zoekt opleiding Anders: zoekt werk Anders: zorgtaken (o.a. kind, mantelzorg) Reden geen begeleiding Wil blijven werken Wil het zelf doen Gaat binnenkort naar school Al in begeleiding bij andere partij Volgt al een opleiding Zorgt voor anderen In nazorg bij school

Per gemeente Aantal vsv'ers op meetmoment 31 jul 2019 Geen of weinig werk, geen uitkering Werk Uitkering

Aantal vsv'ers op meetmoment 31 jul 2020 Geen of weinig werk, geen uitkering Werk Uitkering

107 33 63 11

129 52 63 14

370 119 211 40

670 295 275 100

140 53 67 20

104 38 57 9

206 72 98 36

77 35 32 10

181 69 85 27

95 42 44 9

48 18 27 3

Aantal vsv'ers op meetmoment 31 jul 2021 Geen of weinig werk, geen uitkering Werk Uitkering

Hillegom 105 40 56 9

Kaag en Braassem 123 44 63 16

Katwijk 349 98 220 31

Leiden 632 251 299 82

Leiderdorp 119 47 58 14

Lisse 103 40 53 10

Noordwijk 182 64 95 23

Oegstgeest 79 36 34 9

Teylingen 159 63 76 20

Voorschoten 100 47 42 11

Zoeterwoude 33 8 22 3

Aantal VSV'ers zonder werk op 31 juli 2019 2020 2021

Hillegom 39 44 49

Kaag en Braassem 56 66 60

Katwijk 128 159 129

Leiden 351 395 333

Leiderdorp 50 73 61

Lisse 37 47 50

Noordwijk 79 108 87

Oegstgeest 47 45 45

Teylingen 54 96 83

Voorschoten 45 51 58

Zoeterwoude 12 21 11

3. Verzuim Aantal gemelde leerlingen basisonderwijs voortgezet onderwijs middelbaar beroepsonderwijs 18middelbaar beroepsonderwijs 18+ Aantal leerlingen met geconstateerd verzuim basisonderwijs voortgezet onderwijs middelbaar beroepsonderwijs 18middelbaar beroepsonderwijs 18+ Aandeel jongeren 5 tot 18 jaar waarbij verzuim werd geconstateerd

Aantal leerlingen dat recidiveert basisonderwijs voortgezet onderwijs middelbaar beroepsonderwijs 18middelbaar beroepsonderwijs 18+

Aantal gemelde leerlingen Totaal

basisonderwijs

voortgezet onderwijs

middelbaar beroepsonderwijs 18-

middelbaar beroepsonderwijs 18+

Percentage leerlingen dat recidiveert (melding na constatering) Totaal

voortgezet onderwijs

middelbaar beroepsonderwijs 18-

middelbaar beroepsonderwijs 18+

Aandeel jongeren 5 tot 18 jaar waarbij verzuim werd gemeld

Totaal regio 2018-2019 2674 106 913 574 1081

2019-2020 2031 163 566 498 804

2020-2021 2049 107 597 474 871

1277 72 656 284 265 1,7%

881 76 354 225 226 1,1%

1005 45 411 207 342 1,1%

2018-2019 306 3 66 123 114

2019-2020 201 2 37 90 72

2020-2021 266 4 47 72 143

Hillegom 125 98 117 7 10 13 46 32 30 33 23 35 39 33 39

Kaag en Braassem

2018-2019 2019-2020 2020-2021 2018-2019 2019-2020 2020-2021 2018-2019 2019-2020 2020-2021 2018-2019 2019-2020 2020-2021 2018-2019 2019-2020 2020-2021

184 146 142 0 3 3 70 44 44 41 41 29 73 58 66

2018-2019 2019-2020 2020-2021 2018-2019 2019-2020 2020-2021 2018-2019 2019-2020 2020-2021 2018-2019 2019-2020 2020-2021

Hillegom 30% 20% 18% 24% 13% 22% 38% 33% 21% 43% 18% 15%

2018-2019 2019-2020 2020-2021

Hillegom 2,8% 2,1% 2,6%

Per Gemeente

10% 43% 43%

10% 40% 32%

11% 35% 42%

Katwijk

Leiden

Leiderdorp

Lisse

Noordwijk

Oegstgeest

Teylingen

Voorschoten

Zoeterwoude

428 316 319 26 21 4 138 99 81 94 91 91 170 105 143

850 670 671 29 54 42 277 167 206 181 147 118 363 302 305

170 118 120 1 7 4 62 41 45 27 25 22 80 45 49

130 85 101 2 9 11 38 18 22 36 27 22 54 31 46

231 192 188 10 14 10 88 61 52 60 48 52 73 69 74

116 84 87 2 9 4 61 28 33 11 16 17 42 31 33

223 186 171 17 27 7 68 39 35 46 44 54 92 76 75

169 93 103 12 6 6 56 30 38 29 25 27 72 32 32

47 41 28 0 2 3 9 7 11 15 11 6 23 21 8

Kaag en Braassem

Katwijk

Leiden

Leiderdorp

Lisse

Noordwijk

Oegstgeest

Teylingen

Voorschoten

Zoeterwoude

28% 21% 27% 11% 10% 17% 56% 41% 45% 42% 14% 31%

18% 18% 25% 5% 9% 5% 33% 36% 30% 36% 21% 39%

26% 29% 29% 13% 14% 13% 40% 47% 36% 45% 38% 46%

18% 20% 27% 4% 10% 3% 50% 40% 50% 44% 27% 59%

27% 21% 28% 16% 0% 7% 40% 38% 27% 27% 29% 45%

21% 16% 28% 4% 6% 7% 52% 17% 43% 50% 40% 50%

21% 24% 31% 13% 15% 20% 38% 57% 50% 57% 29% 46%

21% 18% 24% 6% 5% 5% 50% 33% 40% 36% 33% 33%

29% 32% 27% 13% 14% 22% 60% 50% 25% 45% 67% 38%

50% 15% 0% 0% 0% 0% 67% 43% 0% 80% 0% 0%

Kaag en Braassem 2,8% 2,3% 2,0%

Katwijk 2,4% 2,0% 1,7%

Leiden 3,4% 2,6% 2,7%

Leiderdorp 2,3% 1,9% 1,8%

Lisse 2,3% 1,7% 1,7%

Noordwijk 2,7% 2,1% 2,0%

Oegstgeest 1,8% 1,3% 1,3%

Teylingen 2,3% 2,0% 1,8%

Voorschoten 2,4% 1,5% 1,7%

Zoeterwoude 2,0% 1,6% 1,6%

Per VO school(locatie) VO Scholen Andreas College Andreas - Helmbergweg Andreas - Louise de Coligny Bonaventuracollege Bonaventura - Boerhaavelaan Bonaventura - Burggravenlaan Bonaventura - Marienpoel Bonaventura - Overig Da Vinci College Da Vinci - Betaplein Da Vinci - ISK Da Vinci - Kagerstraat Fioretti College Fioretti - Hillegom Fioretti - Lisse Het Waterland Leonardo College Limes Praktijkonderwijs Northo College

2018-2019 1181 46 26 20 103 34 37 26 6 239 122 80 37 72 55 17 32 33 44 34

VO verzuimmeldingen 2019-2020 702 52 45 7 61 21 26 14 129 77 41 11 51 33 18 17 9 11 36

Percentage leerlingen met geconstateerd verzuim dat recidiveert 2018-2019 2019-2020 2020-2021 24% 23% 26%

2020-2021 819 51 35 16 75 41 19 15 155 99 34 22 49 34 15 30 16 5 28

VO leerlingen met geconstateerd verzuim 2018-2019 2019-2020 2020-2021 656 354 411 23 31 29 11 26 21 12 5 8 75 45 48 28 16 27 26 17 13 20 12 8 1 130 57 77 57 40 48 48 9 19 25 8 10 33 16 23 24 12 15 9 4 8 16 11 20 27 3 12 27 5 4 21 14 17

Aandeel VO leerlingen met geconstateerd verzuim 2018-2019 2019-2020 2020-2021 2,3% 1,3% 1,6% 1,2% 1,5% 1,4% 0,8% 1,8% 1,4% 2,1% 0,8% 1,3% 2,9% 2,0% 2,3% 9,5% 6,0% 8,3% 2,5% 1,7% 1,6% 1,9% 1,2% 0,9% 0,5% 6,8% 3,0% 4,0% 7,5% 5,8% 7,4% 40,0% 7,9% 15,3% 2,4% 0,7% 0,9% 1,8% 0,9% 1,3% 3,6% 1,9% 2,5% 0,7% 0,3% 0,7% 7,1% 4,8% 8,7% 3,4% 0,4% 1,5% 12,1% 2,6% 2,0% 2,4% 1,5% 1,7%

Aandeel VO leerlingen dat recidiveert op dezelfde school 2018-2019 2019-2020 2020-2021 9% 9% 11% 13% 6% 3% 18% 8% 5% 8% 0% 0% 9% 9% 13% 14% 19% 11% 8% 0% 0% 5% 8% 38% 0% 14% 18% 10% 18% 20% 8% 13% 22% 11% 8% 0% 20% 18% 6% 17% 21% 8% 27% 11% 0% 0% 31% 9% 5% 7% 0% 0% 0% 0% 0% 14% 7% 0%

Rijnlands - Oegstgeest Rijnlands - Sassenheim Stedelijk Gymnasium - Athena Stedelijk Gymnasium - Socrates Teylingen College Teylingen - ISK Teylingen - Noordwijkerhout Teylingen - Oegstgeest Teylingen - Voorhout (KTS) Visser 't Hooft Lyceum Vlietland College Wellantcollege Wellantcollege - Alphen Wellantcollege - Oegstgeest Wellantcollege - Rijnsburg Wellantcollege - Overig

25 22 24 11 152 14 25 22 91 71 20 53 2 16 35 0

5 10 12 8 62 8 20 12 22 52 22 33 2 18 13 0

19 11 11 6 40 7 11 2 20 50 14 44 2 27 15 0

Per MBO school(locatie)

14 16 17 6 93 3 18 15 57 41 6 30 0 8 22 0

4 6 8 4 37 3 10 9 15 35 6 20 1 11 8 0

7 7 4 3 27 1 9 2 15 31 7 27 1 17 9 0

MBO verzuimmeldingen 2019-2020 3139 2228 1447 208 120 193 260 391 238 108 1 9 43 16 29 6 9 14

2020-2021 3919 3091 2347 267 118 120 239 357 173 99 17 19 45 13 35 13 7 15

Aantal MBO leerlingen met geconstateerd verzuim 2018-2019 2019-2020 2020-2021 549 451 549 317 298 369 122 204 250 16 23 29 88 28 30 31 16 16 22 44 27 38 87 56 55 49 37 30 42 20 33 4 0 2 8 3 8 5 5 12 8 6 3 10 11 18 6 2 9 2 5 4 2 4 5

2018-2019 15 47 14 0 0 0 15 11 9

2018-2019 14% 42% 13% 0% 0% 0% 14% 10% 8%

2019-2020 15 49 11 1 32 0 0 54 7

2019-2020 9% 29% 7% 1% 19% 0% 0% 32% 4%

2020-2021 15 20 12 2 3 8 0 43 16

2020-2021 13% 17% 10% 2% 3% 7% 0% 36% 13%

Afdoeningen VO incl 18+ Afspraken Waarschuwing PV/Halt Wordt uitgeschreven Niet behandeld: school wenst geen actie Niet behandeld: consulent wenst geen actie Ter kennisgeving aangenomen Niet behandeld: verzuim niet ongeoorloofd Niet behandeld: overig

2018-2019 170 480 127 5 0 2 185 154 58

2018-2019 14% 41% 11% 0% 0% 0% 16% 13% 5%

2019-2020 122 223 46 5 129 13 1 116 47

2019-2020 17% 32% 7% 1% 18% 2% 0% 17% 7%

2020-2021 216 228 57 0 51 47 0 118 102

2020-2021 26% 28% 7% 0% 6% 6% 0% 14% 12%

Afdoeningen MBO 18Afspraken Waarschuwing PV/Halt Wordt uitgeschreven Niet behandeld: school wenst geen actie Niet behandeld: consulent wenst geen actie Ter kennisgeving aangenomen Niet behandeld: verzuim niet ongeoorloofd Niet behandeld: overig

2018-2019 168 157 15 25 0 0 590 168 91

2018-2019 14% 13% 1% 2% 0% 0% 49% 14% 7%

2019-2020 147 114 17 15 478 1 0 119 72

2019-2020 15% 12% 2% 2% 50% 0% 0% 12% 7%

2020-2021 210 42 3 8 265 254 0 90 262

2020-2021 19% 4% 0% 1% 23% 22% 0% 8% 23%

Afdoeningen MBO 18+ Afspraken Wordt uitgeschreven Niet behandeld: school wenst geen actie Niet behandeld: consulent wenst geen actie Ter kennisgeving aangenomen Niet behandeld: verzuim niet ongeoorloofd Niet behandeld: overig

2018-2019 250 74 0 244 2049 36 248

2018-2019 9% 3% 0% 8% 71% 1% 9%

2019-2020 158 117 546 861 0 100 394

2019-2020 7% 5% 25% 40% 0% 5% 18%

2020-2021 344 119 540 1138 0 51 593

2020-2021 12% 4% 19% 41% 0% 2% 21%

MBO scholen mboRijnland mboRijnland - Betaplein mboRijnland - Breestraat mboRijnland - Storm Buysingstraat mboRijnland - Vijf Meilaan mboRijnland - VAVO mboRijnland - Overig ROC Mondriaan ROC Amsterdam ROC Nova College LIS Grafisch Lyceum R'dam Mediacollege Hout & Meub College Wellantcollege Wellant - Aalsmeer Wellant - Rijnsburg Wellant - Overig

Afdoeningen PO Afspraken Waarschuwing PV Wordt uitgeschreven Niet behandeld: school wenst geen actie Niet behandeld: consulent wenst geen actie Ter kennisgeving aangenomen Niet behandeld: verzuim niet ongeoorloofd Niet behandeld: overig

2018-2019 4115 2818 949 151 842 160 405 311 622 295 135 33 18 39 13 30 10 10 10

Afdoeningen

1,1% 1,1% 1,7% 0,7% 3,1% 2,9% 1,2% 2,6% 7,0% 1,9% 0,6% 3,9% 0,0% 2,0% 8,0% 0,0%

0,3% 0,4% 0,9% 0,4% 1,3% 3,6% 0,8% 1,6% 1,9% 1,5% 0,6% 2,8% 1,1% 2,5% 4,3% 0,0%

0,5% 0,6% 0,4% 0,3% 1,0% 1,1% 0,7% 0,4% 1,9% 1,4% 0,8% 4,0% 1,1% 4,0% 6,0% 0,0%

Aandeel MBO leerlingen met geconstateerd verzuim 2018-2019 2019-2020 2020-2021 6,0% 5,0% 6,2% 8% 8% 9% 5% 8% 10% 3% 4% 4% 12% 6% 6% 29% 5% 5% 13% 12% 6% 8% 6% 4% 4% 9% 7% 6% 5% 2% 4% 2% 0% 1% 4% 2% 5% 3% 4% 9% 4% 3% 1% 3% 4% 7% 8% 3% 7% 1% 4% 7% 3% 5% 6%

7% 0% 0% 33% 1% 0% 0% 7% 0% 12% 0% 0% 0% 0% 0% 0%

0% 0% 0% 0% 5% 0% 10% 11% 0% 6% 0% 10% 100% 0% 13% 0%

14% 0% 0% 33% 4% 100% 0% 0% 0% 10% 29% 11% 0% 6% 22% 0%

Aandeel MBO leerlingen dat recidiveert op dezelfde school 2018-2019 2019-2020 2020-2021 43% 35% 39% 45% 39% 45% 39% 41% 49% 25% 43% 48% 48% 14% 33% 45% 44% 25% 32% 64% 48% 37% 51% 36% 40% 57% 32% 30% 24% 25% 15% 0% 0% 0% 13% 0% 13% 20% 60% 33% 13% 0% 0% 30% 9% 17% 17% 0% 0% 50% 0% 50% 50% 25% 20%

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://gemeenteraad.hillegom.nl/api/v1/meetings/1407/documents/17375