Bijlage 2 - De maatlat als instrument
Tekst van het document
Gezondheid .
De fysieke leefomgeving is gezond en veilig en stimuleert bewegen, ontmoeten, spelen, samenwerken, gezond eten en sporten .
Groenblauwe omgeving
.
.
Een groenblauwe, koele omgeving voor rust en recreatie zijn bereikbaar en toegankelijk voor iedereen.
GO8
GO9
.
.
Afstand tot en bereikbaarheid van een landschapspark (2050ha)
>4km of >2km en slecht bereikbaar voor langzaam verkeer
<2 km, slecht bereikbaar voor langzaam verkeer
2-4 km, goed bereikbaar voor langzaam verkeer
1-2km en goed bereikbaar voor langzaam verkeer
<1km en goed bereikbaar voor langzaam verkeer
Afstand tot en bereikbaarheid van een groter landschap / natuurgebied >100ha
>15km of >5km en slecht bereikbaar voor langzaam verkeer
<5 km, slecht bereikbaar voor langzaam verkeer
10-15 km, goed bereikbaar voor langzaam verkeer
5-10 km en goed bereikbaar voor langzaam verkeer
<5km en goed bereikbaar voor langzaam verkeer
GS26 Identiteit van Ruimtelijke eenheden
GS8
.
Sociale en veilige gemeenschappen
De omgeving is zo ingericht dat een sociale en veilige gemeenschap kan ontstaan.
Balans op stads- en wijkniveau, van sociale en betaalbare huur-en koopwoningen, vrijemarktwoningen en innovatieve (collectieve) alternatieven.
Geen duidelijke identiteit, ruimtelijke eenheden zijn uniform en niet herkenbaar.
Nee
0
0
Sommige Ruimtelijke eenheden hebben een herkenbare identiteit Deels
. 0
0
Ruimtelijke eenheden hebben een sterke, unieke identiteit.
Ja
Relatie context
GO1 Gemiddeld aantal bomen zichtbaar vanuit de woning
GO1 Percentage groen op buurtniveau (CBS buurten) 0
GO1 Percentage water op buurtniveau (CBS buurten) 2
GO3 Aandeel woningen binnen 300m van een buurtpark ~2ha
Ruimtelijke structuur
GO4
Aandeel woningen binnen 300m van een stille groene rustplek
<2
2
3
4-5
>6
<20%
20-40%
40-60%
60-80%
>80%
<20%
20-40%
40-60%
60-80%
>80%
GS1
GS25 Mix van bestaand en nieuwbouw
GO5
Diversiteit van geprogrammeerd groen en water voor diverse doelgroepen.
<5%
Geen mix, enkel bestaande of nieuwe bebouwing
80-95%
>95%
GS5
<50%
50-65%
65-80%
80-95%
>95%
GS6
Aandeel woningen binnen 300m van een ontmoetingsplek buiten Diversiteit in woningaanbod en woonmilieus
Voornamelijk één type woning
Goed aangesloten op het netwerk, verbindt geen bestemmingen
Slecht aangesloten op het netwerk, verbindt wel bestemmingen
Goed aangesloten op het netwerk , verbindt bestemmingen
Goed aangesloten op het netwerk, verbindt bestemmingen en draagt Versterkt de voetgangersontsluiting van de omgeving
GB26
Percentage van de ontwikkeling binnen 1000m van een buurt- of wijkhub
<50%
50-65%
65-80%
80-95%
>95%
GB28
Kwaliteit van hub(s)
Geen hubs aanwezig, of op locaties waar geen netwerken samenkomen
Hub(s) op knooppunten waar netwerken samenkomen, zonder extra functies
Hub(s) op knooppunten waar netwerken samenkomen, integratie van deelmobiliteit
Hub(s) op knooppunten waar netwerken samenkomen, integratie deelmobiliteit, 1 sociale functie
Hub(s) op knooppunten waar netwerken samenkomen, integratie deelmobiliteit, diversiteit aan sociale functies
GB33
Percentage van de ontwikkeling binnen 1.000 meter van grootschalige sportfaciliteiten (>5.000m2)
<50%
50-65%
65-80%
80-95%
>95%
Aandeel van langzaam verkeer netwerk dat is gekoppeld aan groennetwerk
<20%
20-40%
40-60%
60-80%
>80%
GB8
Aansluiting van het fietspaden netwerk binnen de ontwikkeling op het netwerk buiten het gebied.
Slecht aangesloten op het etwerk, verbindt geen bestemmingen
Goed aangesloten op het netwerk, verbindt geen bestemmingen
Slecht aangesloten op het netwerk, verbindt wel bestemmingen
Goed aangesloten op het netwerk, verbindt bestemmingen
Goed aangesloten op het netwerk, verbindt bestemmingen en draagt Versterkt de fietsersontsluiting van de omgeving
Geïntegreerde mix, bestaande en nieuwe bebouwing in harmonie
GB32
Percentage van de ontwikkeling binnen 300m van kleinschalige sportfaciliteiten in de openbare ruimte (>200m2)
GB34
Voetgangers en fietsers hebben voorrang op autoverkeer. (veiligheidsmaatregelen / verkeersvertragende maatregelen / parkeren in OR etc.)
65-80%
80-95%
>95%
GB39
Parkeeroplossingen
50-65%
65-80%
80-95%
>95%
GB7
Fijnmazigheid Fietsinfrastructuur
1-2 woningtypen, 1 milieu, geen mix
3-5 woningtypen binnen verschillende milieus, geen mix.
5> woningtypen binnen verschillende milieus, deels gemixt
>5 woningtypen binnen verschillende milieus, volledig gemixt
0
Alle woningen levensloopbestendig, veel flexibele woonvormen, doorstroming wordt bevorderd
GB10
Aanwezigheid en kwaliteit openbare fietsenstallingsmogelijkheden en oplaadpunten
plekken zijn niet aanwezig of slecht toegankelijk
een deel van de plekken goed toegankelijk, aantrekkelijk, niet allen comfortabel.
een deel van de plekken goed toegankelijk, aantrekkelijk, en comfortabel
alle de plekken goed toegankelijk aantrekkelijk, niet allen comfortabel.
alle plekken goed toegankelijk, aantrekkelijk, en comfortabel
GS10
Levensloopbestendigheid bebouwing
Geen ondersteuning voor verschillende levensfasen of doorstroming
0
Deel van de woningen levensloopbesten dig, enige flexibele woonvormen, doorstroming mogelijk
Geen geprogrammeerd groen
Alleen geprogrammeerd groen voor één type doelgroep
1-3 plekken voor verschillende doelgroepen (1 doelgroep per plek)
1-3 voor verschillende doelgroepen aan doelgroepen (meerdere doelgroepen per plek)
>3 verschillende soorten, waarvan minimaal 1 voor gecombineerde doelgroepen
GS17
Mate van ondersteuning bij oriëntatie en navigatie
Geen logische routing in het plangebied
0
>80% van het gebied heeft een logische routing
0
Gehele plangebied heeft een logische routing en ondersteunt oriëntatie voor diverse doelgroepen
GB16
Bereikbaarheid van (H)OV voor mindervaliden
Ontmoetingsplekken slecht toegankelijk of onaantrekkelijk
Toegankelijk en aantrekkelijk maar alleen voor één type doelgroep
0
Toegankelijk en aantrekkelijk voor verschillende doelgroepen (1 doelgroep per plek)
Toegankelijk en aantrekkelijk voor verschillende doelgroepen (meerdere doelgroepen per plek)
GB17
Aanwezigheid, dichtheid en spreiding van alternatieven op de private personenauto (deelmobiliteitsdiensten)
<20%
20-40%
40-60%
60-80%
>80%
GB22
Elektrische laadlocaties voor iedereen aanwezig en bereikbaar
De mate waarin de ontmoetingsplekken aantrekkelijk geprogrammeerd en GS22 functioneel zijn voor verschillende leeftijd-s en gebruikersgroepen, zonder financiële of fysieke barrières.
GS3
Percentage van het verhard oppervlak binnen de ontwikkeling dat is voorzien van straatverlichting
-
Beheer en gebruik
-
-
GS15
Geen collectief eigenaarschap
GS2
Een gedragen ontwerp door participatie en co-creatie
Geen participatie of cocreatie
Meerdere initiatieven Collectieve Collectieve aanleg en van collectief Collectief beheer van aanleg en beheer beheer, ruimte wordt eigenaarschap, zowel de openbare ruimte van de openbare gedeeld. aanleg, beheer als ruimte delen van ruimte.
0
Participatie
0
Co-creatie
Gemiddeld 150-200m tussen voetpaden
Gemiddeld 100150m tussen voetpaden
Gemiddeld 50-100m tussen voetpaden
Gemiddeld <50m tussen voetpaden
<50%
50-65%
65-80%
80-95%
>95%
Nee
Parkeren vindt volledig plaats in de openbare ruimte of op privaat terrein zonder alternatieve oplossingen.
Gemiddeld >500m tussen fietspaden
0
Kleinschalige gedeelde voorzieningen verminderen beperkt de parkeerdruk in de openbare ruimte en privaat terrein
Gemiddeld 400-500m tussen fietspaden
deels
Een aanzienlijk deel van de parkeerplaatsen is verplaatst naar centrale of gedeelde voorzieningen, met gedeeltelijke ontlasting van de openbare ruimte en privaat terrein
Gemiddeld 300400m tussen fietspaden
0
<250m2 per 100 woningen
0
<250m2 per 100 woningen, voor een deel van de woningen minimaal binnen 1000m bereikbaar
0
<250m2 per 100 woningen, voor alle woningen minimaal binnen 1000m bereikbaar
GV17 Hoeveelheid bassischolen binnen 1000m
<1 per 1.500 woningen
0
>1 per 1.500 woningen, voor slechts een deel van de woningen binnen 1000m bereikbaar
0
GV18 Hoeveelheid sportvoorzieningen binnen 500m
<1 per 2.500 woningen
0
>1 per 2.500woningen, voor slechts een deel van de woningen binnen 500m bereikbaar
Nee
0
0
GV19
Hoeveelheid culturele, maatschappelijke voorzieningen en recreatie (BVO) binnen 1000m
Vitale voorzieningen zijn afgestemd op de doelgroepen
GV2 Hoeveelheid supermarkten binnen 1000m
GB31 Bereikbaarheid van (natuurlijke) speelplekken
GV21 Ruimte voor (verticale) stadslandbouw
Percentage scholen, sportvoorzieningen en speelplekken op minder dan 500m afstand van GV7 snackbar
Programma voor 2-3 doelgroepen
<1 per 1.000 woningen
<1 per 2.500 woningen
GG13 Drinkwaterkwaliteit
0
Matig
0
Goed
Ja, met concentraties boven grenswaarden (bodemloodgehalte boven de 100 mg/kg)
0
Ja, met concentraties beneden grenswaarden. (bodemloodgehalte tussen de 100 en 60
0
Nee
De MXI in het gebied dat valt binnen 15 minuten GG18 loop-/fietsafstand of 45 minuten in OV (inclusief lopen naar / vanaf haltes)
<0,2 of >0,8
0
0,2 - 0,4 of 0,6 - 0,8
0
0,4-0,6
>1 per 1.500 woningen, voor alle woningen binnen 1000m bereikbaar
GG19 Gemiddelde pendeltijd tot werk (lopend/fietsend)
>45 min
35-45min
25-35min
15-25min
<15 min
0
>1 per 2.500woningen, alle woningen binnen 500m bereikbaar
GG19 Gemiddelde pendeltijd tot werk (OV)
>45 min
35-45min
25-35min
15-25min
<15 min
Deels
0
Ja
Mate van diversiteit aan werk in het gebied dat valt GG20 binnen 15 minuten lopen of 45 minuten in OV (inclusief lopen naar / vanaf haltes)
2 sectoren
2-3 sectoren
4-5 sectoren
5-6 sectoren
>6 sectoren
>1 per 2.500woningen, voor slechts een deel van de woningen binnen 1000m bereikbaar
0
>1 per 2.500woningen, alle woningen binnen 1000m bereikbaar
GG7
Het jaargemiddelde van de NO2-concentratie
>20µg/m³
14-20µg/m³
12-14µg/m³
10-12µg/m³
<10µg/m³
GG8
Het jaargemiddelde van de PM10-concentratie
>20µg/m³
>18-20µg/m³
16-18µg/m³
15-16µg/m³
<15µg/m³
GG9
Het jaargemiddelde van de PM2,5-concentratie is < 5µg/m³
>10µg/m³
8-10µg/m³
7-8µg/m³
5-7µg/m³
<5µg/m³
GG14 Bodemvervuiling
Slecht
>75% van de woningen binnen 300m van speelplekken, 100% daarvan is een natuurlijke speelplek
100% van de woningen binnen 300m van speelplekken, 100% is een natuurlijke speelplek
GB12
Het aandeel bedrijven binnen de ontwikkeling < 400m van (H)OV-halte
<50%
50-65%
65-80%
80-95%
>95%
Het aandeel woningen binnen de ontwikkeling< 400m van (H)OV-halte
<50%
50-65%
65-80%
80-95%
>95%
<75% van de woningen binnen 300m van speelplekken of <20% is een natuurlijke speelplek.
>75% van de woningen binnen 300m van speelplekken, 20-50% daarvan is een natuurlijke speelplek.
>75% van de woningen binnen 300m van speelplekken, >50% daarvan is een natuurlijke speelplek.
Geen ruimte
0
Enkele daken of tuinen
0
Ruimte voor ruime, openbare tuinen, stadsboerderijen of verticale tuinen
GB13
0-75% buiten 500m.
75-100% buiten 500m
100% buiten 500m, 50-75% buiten 1000m
100% buiten 500m, 75-100% buiten 1000m
100% buiten 1000m
GG12 Percentage van de ontwikkeling binnen geurhinder
>50%
40-50%
30-40%
20-30%
<20%
>50%
40-50%
30-40%
20-30%
<20%
GG17 Percentage van plangebied met hittestress
Gemiddelde 200300m tussen fietspaden
Gemiddeld <200m tussen fietspaden
GG2
Het gemeten aantal decibel op de hoogst belaste gevel in het woongebied
>10% van de gevels >50dB Lden of >40dB Lnight
<10% van de gevels >50dB Lden of >40dB Lnight
Alle gevels <50dB Lden of <40dB Lnight
0
Alle gevels <45dB Lden of <30dB Lnight
GG5
Aantal geluidsluwe (binnen)gebieden
Geen gebieden met waarden <45dbLden
1 gebied <45dbLden
meerdere <45dbLden
meerdere gebieden <45dbLden en 1 gebied <40dbLden
meerdere gebieden <45dbLden en meerdere gebieden <40dbLden
GO2
Het percentage schaduw in het gebied
<50%
50-65%
65-80%
80-95%
>95%
-
-
-
-
-
-
Nee
0
Deelsystemen aanwezig, hoge dichtheid, niet goed verspreid
0
Ja
Geen deelsystemen aanwezig
Deelsystemen aanwezig, lage dichtheid, niet goed verspreid
Deelsystemen aanwezig, hoge dichtheid, niet goed verspreid
Deelsystemen aanwezig, lage dichtheid, goed verspreid
Deelsystemen aanwezig, hoge dichtheid, goed verspreid
Nee
0
Deels
0
Ja
Sport en spel voor één type doelgroep
0
Meerdere plekken voor verschillende doelgroepen (1 doelgroep per plek)
0
Meerdere plekken voor verschillende doelgroepen (meerdere doelgroepen per plek)
Hoeveelheid schaduw, rustpunten en ondersteunende voorzieningen langs langzaam-verkeerroutes
<20% in de schaduw
20-50% in schaduw, onvoldoende rustpunten en ondersteunende voorzieningen
>50% in schaduw, onvoldoende rustpunten en ondersteunende voorzieningen
20-50% in schaduw, voldoende rustpunten en ondersteunende voorzieningen
>50% in schaduw, voldoende rustpunten en ondersteunende voorzieningen
GB4
Mate van veiligheid voor voetgangers ten opzichte van autoverkeer.
<25% autovrij- of luw, slechte scheiding voetgangers/autoverkee r, onveilige oversteekplaatsen, beperkte verkeersremming
Voetgangers deels prioriteit: 25-50% autovrij- of luw, voetganger/auto deels gescheiden, veilige oversteekplaatsen
GB40
Aanwezigheid van parkeren voor autobenodigde beroepen en mindervaliden in directe omgeving van wonen, werken en voorzieningen. (K+R, Laden en lossen van werkbusjes)
Nee
0
Deels
0
Ja
GB5
Aandeel voetpaden en fietspaden veilig en goed verlicht
<50%
50-65%
65-80%
80-95%
>95%
GB6
Aandeel voetpaden toegankelijk voor mindervaliden
<50%
50-65%
65-80%
80-95%
>95%
-
0
>1 per 1.000 woningen, voor alle woningen binnen 500m bereikbaar
0
De openbare ruimte is autoluw, met parkeervoorzieningen buiten het woongebied en volledige integratie van mobiliteitsalternatieven zoals deelmobiliteit en OVaansluitingen.
Fietsenstallingen en oplaadpunten bij alle openbare functies, en van hoge kwaliteit
-
Programma voor >3 doelgroepen
>1 per 1.000 woningen, voor slechts een deel van de woningen binnen 500m bereikbaar
Programma voor één type doelgroep
Parkeren is grotendeels gecentraliseerd, ondersteund door autoluwe straten en mobiliteitsdiensten zoals deelauto’s en fietsenstallingen.
Fietsenstallingen en oplaadpunten bij alle openbare functies, deels van hoge kwaliteit
-
. 0
GS14
Duurzame, veilige woon- en werkomgeving
De fysieke omgeving is veilig en gezond, zonder overlast of negatieve gezondheidseffecten vanuit de omgeving
ja
Fietsenstallingen en oplaadpunten deels bij openbare functies, maar altijd van hoge kwaliteit
Mate van diversiteit in sport en spel in de openbare ruimte
Mate van diversiteit in verrijkende voorzieningen voor verschillende doelgroepen
.
0
Fietsenstallingen en oplaadpunten bij alle openbare functies, maar van matige kwaliteit
GB37
Collectief eigenaarschap van de openbare ruimte
Gemiddeld >200m tussen voetpaden
Nauwelijks Fietsenstallingen en oplaadpunten bij openbare functies en van lage kwaliteit
GB25
Invulling
1-2 per uur naar alle omliggende steden
1 of meer per 30min naar een deel van de omliggende steden
GB38
0
<50%
65-80%
GV15
Slecht aangesloten op het netwerk, verbindt geen bestemmingen
Beperkte mix, duidelijke scheiding tussen bestaand en nieuw
50-65%
50-65%
GV1 Hoeveelheid gezondheidscentra binnen 500m
Aansluiting van het voetpadnetwerk binnen de ontwikkeling op het netwerk buiten het gebied
0
>80%
1 of meer per 30 min naar alle omliggende steden
1-2 per uur naar een deel van de omliggende steden
1 of meer per 30 min naar alle omliggende steden
GB2
Fijnmazigheid voetpadennetwerk
60-80%
1 of meer per 30min naar een deel van de omliggende steden
De dekking van het (H)OV buiten spitsuren
GB1
40-60%
.
1-2 per uur naar alle omliggende steden
GB15
>20%
20-40%
1-2 per uur naar een minder dan 1 per uur deel van de omliggende naar omliggende steden steden
.
Gezonde voorzieningen
Zorginstellingen, ondersteunende voorzieningen en gezond voedsel zijn bereikbaar en toegankelijk voor iedereen.
.
minder dan 1 per uur naar de omliggende steden
15-20%
<50%
<50%
Aandeel woningen binnen 300m van een ontmoetingsplek binnen
De frequentie van (H)OV binnen spitsuren
10-15%
Aandeel openbare ruimte met zicht van plint op straat
<20%
GB14
5-10%
GS4
GS9
De mate waarin stille groene rustplekken toegankelijk, GO1 aantrekkelijk (rijke natuurbeleving) en comfortabel 3 (zitplekken en schaduw) zijn.
Percentage innovatieve (collectieve) woonvormen
.
Beweegvriendelijke omgeving en gezonde mobiliteit
In het gebied wordt gezonde en schone mobiliteit en sport en spel gefaciliteerd en gestimuleerd.
.
Voetgangers overal Voetgangers overal Voetgangers overal prioriteit. 50-75% prioriteit: 25-50% prioriteit, >75% autovrij- of autovrij- of luw, autovrij- of luw, luw, voetganger/auto voetgangers/auto voetganger/auto gescheiden, veilige gescheiden, veilige gescheiden, veilige oversteekplaatsen en oversteekplaatsen en oversteekplaatsen en verkeersremming verkeersremming verkeersremming
GB2 Percentage openbaar groen bespeelbaar door kinderen 9
GV10
Percentage hondenuitlaatplaatsen bereikbaar voor kinderen.
GV2 Aanwezigheid van kindvriendelijke speel-en beweegroutes 0
GV2 Veiligheid en aantrekkelijkheid van de schoolomgeving voor langzaam verkeer 2
<20%
20-40%
40-60%
60-80%
>80%
>50%
20-50%
10-20%
5-10%
>5%
Geen
0
Enkele veilige, toegankelijke speelen beweegroutes
0
Meerdere veilige, toegankelijke en stimulerende routes.
Geen verkeersscheiding, geen prioriteit voor Fietsers/voetgangers fietsers/voetgangers, duidelijke prioriteit, gemotoriseerd verkeer volledige scheiding dichtbij school, niet langzaam/gemotoriseer d verkeer beweegvriendelijk
Fietsers/voetgangers Fietsers/voetgange rs duidelijke duidelijke prioriteit, volledige scheiding prioriteit, volledige verkeer, scheiding verkeer, gemotoriseerd gemotoriseerd verkeer >100m van verkeer >200m van de school school
Fietsers/voetgangers duidelijke prioriteit, volledige scheiding verkeer, motoriseerd verkeer >200m van de school en beweegvriendelijke schoolroutes
Percentage openbare plekken (parken en
GV3 speelruimten) voorzien van drinkwaterpunt en/of
0
0-20%
20-40%
40-60%
>60%
toilet.
GV4 Toegankelijkheid en kwaliteit schoolpleinen
Geen toegankelijk
Een deel toegankelijk en veilig, niet groen ingericht
<50%
50-65%
een deel Allen toegankelijk en toegankelijk en veilig, niet groen veilig, waarvan allen ingericht groen ingericht
allen toegankelijk en veilig en groen ingericht
Aandeel woningen binnen 300m van een gezonde
GV8 moestuin/pluktuin met garantie van gezonde
65-80%
80-95%
>95%
bodem
-
-
-
Klimaatadaptatie . .
De gebouwde omgeving is robuust ingericht waardoor hitte, droogte en water niet voor overlast zorgen en de leefomgeving in alle omstandigheden gezond, veilig en aantrekkelijk blijft. .
Hitte
Tijdens hitte biedt de gebouwde omgeving een gezonde en aantrekkelijke leefomgeving.
.
.
.
.
Droogte
Droogte leidt niet tot structurele schade aan bebouwing, funderingen, wegen, groen, water en vitale of kwetsbare functies
KD5
Mate van balans tussen wateronttrekkingen en natuurlijke aanvulling (slim beregeningsbeleid)
KD3
Hoeveelheid neerslag die in het gebied zelf wordt vastgehouden en verwerkt (% totale jaarneerslag dat wordt geïnfiltreerd in de bodem)
.
.
.
Overstromingen (waterveiligheid)
De gebouwde omgeving is voorbereid op overstromingen in buitendijks gebied, we kunnen na een overstroming het dagelijks leven snel herstellen
.
.
.
.
Geen aandacht aan besteed
0
Wel aandacht en geen volledige balans
0
Wel aandacht en wel volledige balans
KO1
Overstromingsrisico (te bepalen via atlasvoordeleefomgeving).
Overstroomt elke 10 jaar
Overstroomt elke 100 jaar
Overstroomt elke 1000 jaar
Overstroomt elke 10000 jaar
Overstroomt niet
<50%
50 - 60%
60 - 70%
70 - 80%
>80%
KO3
Maatregelen voor schuilen en evacueren bij overstromingen (>0,50 meter) in de huidige situatie bij een overstromingskans die groter is dan 1x per 30.000 jaar.
Geen evacuatie- of schuilmogelijkheden bij overstromingen
0
Evacuatie mogelijk, maar schuilen in geval van korte evacuatietijd is onvoldoende georganiseerd
0
Effectieve en tijdige evacuatie en schuilmaatregelen of overstromingskans <1x per 30.000 jaar
.
Wateroverlast
Wateroverlast leidt niet tot waterschade aan gebouwen, boven- en ondergrondse infrastructuur en voorzieningen. Kwetsbare en vitale functies en voorzieningen blijven beschikbaar -
-
.
.
.
KW17 Inzicht in bestaande waterkwaliteit
-
.
Waterkwaliteit
Onze watersystemen zijn robuust en stromen goed door, waardoor de kans op een slechte waterkwaliteit tijdens warme en droge periode beperkt is.
.
.
.
Water en bodem sturend
.
Het bodem-watersysteem speelt een doorslaggevende rol bij de functiekeuze, systeemkeuze en inrichting van het plangebied.
.
Beperkte informatie beschikbaar
Basisinformatie over de waterkwaliteit
0
Gedetailleerde gegevens
Gedatailleerde gegevens, monitoring en analyses
-
-
Water stroomt willekeurig, risico op vermenging van schoon en vuil water is hoog
0
Stroming is deels gericht van schoon naar vuil water, maar vermenging blijft mogelijk
0
Stroming is goed ingericht van schoon naar vuil water, zonder risico op vermenging
KB5
De beschikbaarheid van drinkwater is leidend bij de keuze van de ruimtelijke inrichting
Nee
0
Deels
0
Ja
Geen verharding nabij oppervlaktewater; natuurlijke infiltratie voorkomt afspoeling naar oppervlaktewater
KB1
Het grondwaterpeil is leidend bij de keuze van de functie, het watersysteem en de ruimtelijke inrichting
Nee
0
Deels
0
Ja
>80%
KB2
Het grondwaterpeil blijft gelijk of wordt hoger
Lager
0
Gelijk
0
Hoger of al op de gewenste hoogte
KB3
De draagkracht en kwaliteit van de bodem zijn leidend bij de keuze van ruimtelijke inrichting, het watersysteem en de funderingswijze
Nee
0
Deels
0
Ja
Gescheiden riool (nieuwbouw) of Gemengd riool (bestaande bouw)
0
Verbeterd gescheiden riool
0
Duurzaam systeem (Bijv. natuurlijke infiltratie)
Historische structuren worden volledig verwijderd (bijv oude watergangen en kavelpatronen zijn niet zichtbaar)
0
Belangrijke structuren worden deels behouden met een nieuwe functie (bijv een historische watergang gebruikt als afwatering)
0
Alle structuren worden behouden en optimaal benut (bijv oude watergangen versterken zowel ecologie als waterberging)
-
Relatie context Aandeel oppervlakte in de openbare ruimte dat KH2 warmtewerend is ingericht, bij voorkeur door groen, bomen en biodiverse inrichting.
KH10 De aanwezigheid van verkoelend water
KH5
KH6
KH7
Gemiddelde afstand van woningen tot een koele verblijfsplek van minimaal 200 m2 groot.
De hoeveelheid schaduw op buurtniveau (half 4 op 21 juni) %
De hoeveelheid schaduw langs hoofd wandel- en fietspaden (half 4 op 21 juni) %
0
Geen water aanwezig; geen bijdrage aan hittestressreductie (bijv. volledig bebouwd gebied zonder open water)
>500m
< 20%
0 - 10 %
10 - 20%
20 - 40%
>40%
Brede en deels Grote, diepe diepe waterpartijen Wateroppervlak van wateroppervlakken strategisch geplaatst gemiddelde omvang en Klein en ondiep (>1 m) die lokaal diepte dat merkbare voor maximale wateroppervlak (< significant verkoeling (bijv. park verkoeling biedt (bijv. 0,5 m) met bijdragen aan beperkte verkoeling een smalle sloot of een met vijver van >2 verkoeling (bijv. (bijv. een vijver) waterpartij van 0,5-1 meter diep en een singel of meter diep) verschillende waterplein met kanalen) meerdere lagen)
400-500m
20 - 30%
300 - 400 m
30 - 40%
200-300m
40 - 50%
<200 m
KO2
Schadebeheersing bij overstroming
Schade bij overstromingen <0,2 m
Schade beperkt bij overstromingen <0,2 m
Schade beperkt bij overstromingen <0,5 m
Schade voorkomen bij <0,2 m en beperkt bij <0,5 m
Schade voorkomen bij overstromingen <0,5 m
KO4
Bij overstroming (<2 meter) blijven vitale functies beschermd en functioneren ze (bijv. stroomvoorziening), mits de maatregelen hiervoor doelmatig zijn op regionaal of nationaal niveau.
Meerdere vitale functies zijn kwetsbaar bij overstromingen
0
Enkele functies blijven functioneren, maar zijn gedeeltelijk kwetsbaar
0
Alle functies blijven volledig functioneren, zonder verstoring bij overstromingen
0
Combinatie van bovengrondse en ondergrondse afvoer; beperkte zichtbare infiltratie
0
Hemelwater wordt volledig bovengronds afgevoerd met natuurlijke infiltratie (bijv. wadi’s of open goten)
KO9
>50%
Bovengrondse afvoer van hemelwater gaat boven ondergrondse afvoer
Hemelwater wordt via ondergrondse systemen afgevoerd, zonder zichtbare infiltratie
Aandeel natuurlijke invulling voor de verwerking van
KN11 hemelwater (bijvoorbeeld door de aanleg van groen,
<30%
30 - 40 %
40 - 50%
50 - 60%
>60%
wadi of groendak met biodiverse beplanting)
Het aandeel verharding in het gebied (groene daken worden niet meegeteld als verharding)
KW3
Stromingsrichting is van schoon naar vuil
Veel verharding nabij oppervlaktewater; directe afspoeling bij regenval
Verharding aanwezig, deels op afstand, maar water stroomt alsnog naar oppervlaktewater
Beperkte Verharding verder van verharding en oppervlaktewater; effectieve enige afwatering afwateringssysteme gecontroleerd n aanwezig
> 75%
50- 75%
40 -50%
30 - 40%
<30%
KW6
Risico op vervuiling oppervlaktewater door neerslag of andere bronnen
KN3 Waterdiepte bij hevige bui van 70 mm/uur
>30 cm
20 - 30 cm
10 - 20 cm
0 - 10 cm
0 cm
KW8
Percentage oppervlaktewater met voldoende doorstroming
KN9 Waterdiepte bij hevige bui van 140 mm/uur
>30 cm
20 - 30 cm
10 - 20 cm
0 - 10 cm
0 cm
Nee
0
Deels
0
Ja
80 - 100%
0
60 - 80%
0
<60%
KW11
De toepassing van uitlogende materialen is voorkomen
Uitlogende materialen zonder beperking toegepast (bijv. zink, koper en onverzegeld beton)
0
Uitlogende materialen els beperkt toegepast (bijv. door beschermende coatings of
0
Geen uitlogende materialen toegepast (bijv. keramiek, gerecycled kunststof of
KB7
Systeemkeuze riolering en waterhuishouding
0%
0 - 10%
10 - 20%
20 - 40%
>40%
KW9
Aanwezigheid systemen om oppervlaktewater op natuurlijke wijze te zuiveren
Geen maatregelen toegepast; oppervlaktewater wordt niet actief gereinigd via natuurlijke processen
0
Een aantal systemen zoals rietkragen of beperkte helofytenfilters zijn toegepast op kleine schaal
0
Systemen zoals helofytenfilters, waterplanten of natuurlijke oevers zijn aanwezig voor zuivering en hergebruik grijswater uit woningen
KB8
Behoud en integratie van historische landschapsstructuren in het ontwerp
<20%
20 - 40 %
40 - 60%
60 - 80%
>80%
-
-
KN1
Het gebied veroorzaakt geen afwenteling (geen KN8 schade door extra afvoer van neerslag op kwetsbare (water)systemen of gebieden buiten de plangrens)
<20%
20 - 40 %
40 - 60%
60 - 80%
< 20%
20 - 30%
30 - 40%
40 - 50%
>50%
<200m2
200 - 1000 m2
1000 - 1500 m2
1500 - 2000 m2
>2000m2
Er zijn maatregelen getroffen om er voor te zorgen dat KH3 vitale functies (bijvoorbeeld beweegbare bruggen) blijven functioneren bij extreme hitte
Nee
0
Deels
0
Ja of geen kwetsbare vitale functies aanwezig
KH4 Aanwezigheid droogtebestendig groen (%)
<20%
20 - 40%
40 - 60%
60 - 80%
>80%
Gebouwen gebruiken systemen die warmte direct naar de omgeving afvoeren (bijv. airco's)
0
Gebouwen maken gebruik van systemen die warmteafvoer naar de omgeving beperken of reguleren (bijv. wtw)
0
Geen (gebouw)systemen die warmte naar de omgeving afvoeren
KW15 Effecten van de ontwikkeling op de waterkwaliteit
Geen nulmeting of nulmeting en verslechtering waterkwaliteit
0
Nulmeting uitgevoerd, gelijkblijvende of beperkte verbetering in de waterkwaliteit
0
Nulmeting uitgevoerd, aanzienlijke verbetering
KW16 Robuustheid van watergangen; breedte en diepte
Watergangen zijn smal (<1 m) en ondiep (<0,5 m)
Watergangen zijn beperkt (1-2 m) en dieper (0,5-1 m)
Watergangen zijn gemiddeld breed (2-3 m) en diep (1-1,5 m)
Watergangen zijn breed (3-5 m) en diep (1,5-2 m)
Watergangen zijn zeer breed (>5 m) en diep (>2 m)
Geen systemen aanwezig om waterkwaliteit te meten of te bewaken
0
Eenvoudige of periodieke monitoring aanwezig (bijv. watermonsters of sensoren op een beperkt aantal locaties)
0
Doorlopende en uitgebreide systemen aanwezig om waterkwaliteit te bewaken (realtime sensoren en/of automatische meldingen)
Ruimtelijke structuur
KH11 Grote groenelementen aanwezig in plangebied
KH8
Invulling
De koeling van gebouwen zorgt niet voor directe opwarming van de omgeving
KH15 Aandeel groene gevel (t.o.v. totaal geveloppervlak)
KH14 De dominante vorm van groenelement (in m2)
Bewoners en bedrijven worden betrokken bij het thema KH16 hitte en mensen zijn gestimuleerd zelf maatregelen te nemen
Beheer en gebruik
0
0 - 10 %
10 - 20%
20 - 40%
>40%
Smalste zijde is <10m
Smalste zijde is >10m / <15m
Smalste zijde is >15m / <20m
Smalste zijde is >20m / <25m
Smalste zijde is >25m
Nee
0
Deels
0
Ja
KD10 Aanwezigheid droogtebestendig groen (%)
<20%
20 - 40%
40 - 60%
60 - 80%
Hoeveelheid opslag voor hergebruik hemelwater (in m3 / grondgebonden woning)
0
0 - 1 (regenton)
1-3
3-5
KD7
>80%
-
-
KN6 Percentage verharding op particuliere terreinen
-
>5
KN13 Aandeel dak met groen daksysteem
Percentage oppervlaktewater vrij van verstorende KW12 menselijke activiteiten die de waterkwaliteit negatief beïnvloeden (honden uitlaatgebied)
KD9
Bewoners en bedrijven worden betrokken bij het thema droogte en mensen zijn gestimuleerd zelf maatregelen te nemen
Nee
0
Deels
0
Ja
KO8
Bewoners en bedrijven worden betrokken bij het thema overstroming en mensen zijn gestimuleerd zelf maatregelen te nemen
Bewoners en bedrijven worden betrokken bij het
Nee
0
Deels
0
Ja
KN12 thema wateroverlast en mensen zijn gestimuleerd zelf maatregelen te nemen
Nee
0
Deels
0
Ja
KW5
Aanwezigheid systemen om waterkwaliteit te monitoren
-
Biodiversiteit .
.
Er is een sluitend netwerk van groenblauwe structuren binnen het gebied, en een sterke aansluiting bij groenblauwe structuren buiten het plangebied.
BG6 Compensatie van groen en water
Ruimtelijke structuur
.
Groenblauwe structuren
BG5 Peilgebieden zijn met elkaar verbonden
Relatie context
Bescherming en versterking van groenblauwe structuren en gebiedseigen biodiversiteit zijn de basis in elk gebied. Natuurinclusieve buitenruimte
De ruimtelijke omgeving is zodanig ingericht dat het een hoogwaardige habitat vormt voor omgeving bewonende soorten.
.
.
.
.
Beperkte informatie beschikbaar
Basisinformatie over de ecologische kwaliteit van het volledige gebied
0
Gedetailleerde gegevens over het volledige gebied
Gedetailleerde gegevens, monitoring en analyses over het volledige gebied
Kwaliteit van de bodem (aanwezigheid van nutriënten)
Laag
0
Gemiddeld
0
Hoog
Nee
0
Deels
0
Ja
BBB1
Inzicht in de bestaande ecologische kwaliteit
Vermindering van groen en water wordt niet gecompenseerd
Vermindering wordt binnengrens opgevangen, kwaliteit blijft gelijk
Vermindering wordt extern gecompenseerd en is een verrijking van het systeem
Vermindering wordt intern gecompenseerd en is een verrijking van het systeem
Aandeel hoogwaardig groen/water wordt vergroot en is een verrijking van het systeem
BBB3
Geen verbindingen
Wel verbindingen, maar niet robuust
Weinig verbindingen, wel robuust
Veel verbindingen, voor een deel robuust
Veel robuuste verbindingen
Natuurinclusieve gebouwen
De ruimtelijke omgeving is zodanig ingericht dat het een hoogwaardige habitat vormt voor gebouw bewonende soorten.
-
-
-
-
-
-
-
500-1000m
250-500m
100-250m
<100m
Aandeel vegetatie in het totale plangebied (daken worden BG1 niet meegerekend, private tuinen worden gerekend als verharding)
<20%
20-30%
30-45%
45-60%
>60%
BBB4
Aandeel gebied waar bodemverstoring plaatsvindt
>80%
60-80%
40-60%
20-40%
<20%
BG2 Aandeel water in het plangebied
<5%
5-10%
10-15%
15-20%
>20%
BBB5
Aandeel grond dat wordt hergebruikt (gesloten grondbalans)
<20%
20-40%
40-60%
60-80%
>80%
BG11 Boomkroonbedekking
<5%
5-10%
10-15%
15-30%
>30%
BBB13
Mate van verstoring van het habitat voor verschillende soorten fauna
Aantal verstoorde habitats worden in zelfde hoeveelheid nieuw toegevoegd
Bestaande habitats worden niet verstoord
Bestaande habitats worden behouden, inclusief één extra type.
Bestaande habits worden behouden, inclusief minimaal twee extra typen.
Aandeel groene oevers (breedte minimaal 2m en helling BG14 niet steiler dan 1:3, helling mag geen beschoeiing of steil aangelegde randen bevatten)
<60%
60-70%
70-80%
80-90%
>90%
BBB2
Aandeel bestaande bomen meegenomen in nieuwe ontwikkeling
<20%
20-40%
40-60%
60-80%
>80%
BBB14
Mate waarin de ecologische kwaliteiten in het gebied behouden en versterkt worden
De ruimtelijke inrichting tast kwaliteiten aan
0
0
De ruimtelijke inrichting verstrerkt de kwaliteit
Beperkte aanwezigheid van voedsel
0
Voedsel voor enkele soorten
0
Divers voedsel, verspreid, afgestemd op lokale fauna
<10%
0
10-50%
0
>50%
BNG7
Robuustheid van groene daken
0
Diverse nestgelegenheiden, verspreid, afgestemd op lokale fauna
BNG1
Aandeel groene gevels (t.o.v. totaal geveloppervlak)
BNG2
BG3
Aandeel groen/blauw dat een robuuste ecologische structuur vormt
BG4 Gemiddelde variatie in vegetatielagen
Helling 5° tot 18°, geen beschoeiing, variatie in nat of droog
Helling 5° tot 18°, geen beschoeiing, variatie in nat én droog
Helling 5° tot 18°, geen beschoeiing, inheemse variatie in nat én droog
BBB9
Aanwezigheid van voedsel voor verschillende soorten fauna
<60%
60-70%
70-80%
80-90%
>90%
BBB10
Aandeel nectarproducerende planten voor insecten. (aandeel struik- en kruidenvegetatie lagen dat bloeit met inheemse planten)
Weinig variatie (1-2 lagen)
0
Gemiddelde variatie (3-4 lagen)
0
Veel variatie (5-6 lagen)
BBB11
BBB12
Invulling
Aanwezigheid van nestgelegenheid voor verschillende soorten fauna Aanwezigheid van schuilgelegenheid voor verschillende soorten fauna
BBB6 Aandeel inheemse soorten
BBB7
BBB8
-
-
-
-
Aandeel droogtetolerante soorten
Aandeel van de locatie dat regenwater vasthoudt en gebruikt voor voor flora
-
Beperkte nestgelegenheid
0
Nestgelegenheid voor enkele soorten
Aandeel groene daken (t.o.v. totaal 0-10%
10-20%
20-40%
>40%
BO5
Inwoners en bedrijven zijn betrokken bij het versterken van biodiversiteit
Nee
0
Deels
0
Ja
Vegetatie niet geschikt voor dakklimaat
Vegetatie geschikt maar niet divers
Vegetatie geschikt en divers
Vegetatie geschikt, divers en inheems
Vegetatie geschikt, divers, inheems en een stapsteen
BO1
Percentage van de totale kruidenvegetatielaag dat geschikt is voor ecologisch maaibeheer
<20%
0
20-80%
0
>80%
0
0-10%
10-20%
20-40%
>40%
Robuustheid van groene gevel
Vegetatie niet geschikt voor gevel
Vegetatie geschikt maar niet divers
Vegetatie geschikt en divers
Vegetatie geschikt, divers en inheems
Vegetatie geschikt, divers, inheems en een stapsteen
Aandeel bebouwing met nestgelegenheid voor diersoorten
< 10% van de bebouwing heeft nestgelegenheid
0
10-30% van de bebouwing heeft nestgelegenheid
0
>30% van de bebouwing heeft nestgelegenheid
Geen nestgelegenheid aanwezig, of onbruikbaar
Voldoende nestgelegenheid, juiste spreiding
0
Voldoende nestgelegenheid, juiste spreiding en orientatie
Voldoende nestgelegenheid juiste spreiding, orientatie en diversiteit
Onvoorbereid
0
Heeft aanvullende info nodig
0
Ervaring met alle technieken
BO2 Aanwezigheid ecologisch beheerplan
Geen ecologisch beheerplan
0
Ecologisch beheerplan aanwezig
0
BO3 Ecologische maaitechnieken in het beheerplan
Niet opgenomen
0
Opgenomen met concrete richtlijnen voor toepassing
0
Beperkte schuilgelegenheid
0
Schuilgelegenheid voor enkele soorten
0
<20%
20-40%
40-60%
60-80%
>80%
BNG3
<50%
0
50-75%
0
>75%
BNG4 Kwaliteit van nestgelegenheid in bebouwing
<20%
20-40%
40-60%
60-80%
>80%
-
.
0
BNG5 dakoppervlak)
Diverse schuilgelegenheiden, verspreid, afgestemd op lokale fauna
-
Beheer van gebouwen en buitenruimte zorgt voor behoud en de versterking van de biodiversiteit, met betrokkenheid van inwoners en bedrijven.
-
>1000m
Helling 5° tot 18°, geen beschoeiing, beperkte vegatatievariatie
.
-
Nabijheid tot groter ecologisch landschap (NNN of Natura 2000)
Helling steiler dan 18° of beschoeiing
.
.
Beheer en onderhoud
-
BG10
De ruimtelijke inrichting behoudt de kwaliteit
.
-
De robuustheid van de verbinding met de groenblauwstructuur buiten het plangebied.
Meerdere verstoringen en geen nieuwe habitats
.
-
BG8
BG15 Natuurvriendelijkheid oevers
Beheer en gebruik
.
-
De mate waarin de beheerorganisatie voorbereid is
-
BO4 op het beheren van een biodiverse en natuur inclusieve omgeving
Uitgebreid, gedetailleerd ecologisch beheerpla aanwezig Geïntegreerd met duidelijke richtlijnen en gebiedsgerichte t k f k
.
.
Groenblauwe omgeving
.
.
Een groenblauwe, koele omgeving voor rust en recreatie zijn bereikbaar en toegankelijk voor iedereen.
GO8
GO9
.
.
Afstand tot en bereikbaarheid van een landschapspark (2050ha)
>4km of >2km en slecht bereikbaar voor langzaam verkeer
<2 km, slecht bereikbaar voor langzaam verkeer
2-4 km, goed bereikbaar voor langzaam verkeer
1-2km en goed bereikbaar voor langzaam verkeer
<1km en goed bereikbaar voor langzaam verkeer
Afstand tot en bereikbaarheid van een groter landschap / natuurgebied >100ha
>15km of >5km en slecht bereikbaar voor langzaam verkeer
<5 km, slecht bereikbaar voor langzaam verkeer
10-15 km, goed bereikbaar voor langzaam verkeer
5-10 km en goed bereikbaar voor langzaam verkeer
<5km en goed bereikbaar voor langzaam verkeer
GS26 Identiteit van Ruimtelijke eenheden
GS8
.
Sociale en veilige gemeenschappen
De omgeving is zo ingericht dat een sociale en veilige gemeenschap kan ontstaan.
Balans op stads- en wijkniveau, van sociale en betaalbare huur-en koopwoningen, vrijemarktwoningen en innovatieve (collectieve) alternatieven.
.
Geen duidelijke identiteit, ruimtelijke eenheden zijn uniform en niet herkenbaar.
0
Sommige Ruimtelijke eenheden hebben een herkenbare identiteit
0
Ruimtelijke eenheden hebben een sterke, unieke identiteit.
GB14
De frequ spitsure
Nee
0
Deels
0
Ja
GB15
De dekk spitsure
GB2
Aanslui binnen buiten h
GB26
Percent 1000m
GB28
Kwalitei
GB33
Percent 1.000 m sportfac
GB38
Aandee dat is ge
GB8
Aanslui binnen buiten h
ext
ctuur
ruik
GO1 Gemiddeld aantal bomen zichtbaar vanuit de woning
GS1
Percentage innovatieve (collectieve) woonvormen
5-10%
10-15%
15-20%
>20%
GB1
Fijnmazi
0
Beperkte mix, duidelijke scheiding tussen bestaand en nieuw
0
Geïntegreerde mix, bestaande en nieuwe bebouwing in harmonie
GB32
Percenta 300m va de openb
<20%
20-40%
40-60%
60-80%
>80%
GB34
Voetgan op autov verkeers parkeren
Aandeel woningen binnen 300m van een ontmoetingsplek binnen
<50%
50-65%
65-80%
80-95%
>95%
GB39
Parkeero
GS6
Aandeel woningen binnen 300m van een ontmoetingsplek buiten
<50%
50-65%
65-80%
80-95%
>95%
GB7
Fijnmazi
GS9
Diversiteit in woningaanbod en woonmilieus
Voornamelijk één type woning
1-2 woningtypen, 1 milieu, geen mix
3-5 woningtypen binnen verschillende milieus, geen mix.
5> woningtypen binnen verschillende milieus, deels gemixt
>5 woningtypen binnen verschillende milieus, volledig gemixt
<2
2
3
4-5
>6
GO1 Percentage groen op buurtniveau (CBS buurten) 0
<20%
20-40%
40-60%
60-80%
>80%
GS25 Mix van bestaand en nieuwbouw
GO1 Percentage water op buurtniveau (CBS buurten) 2
<20%
20-40%
40-60%
60-80%
>80%
GS4
Aandeel openbare ruimte met zicht van plint op straat
GO3 Aandeel woningen binnen 300m van een buurtpark ~2ha
<50%
50-65%
65-80%
80-95%
>95%
GS5
<50%
50-65%
65-80%
80-95%
>95%
GO4
Aandeel woningen binnen 300m van een stille groene rustplek
De mate waarin stille groene rustplekken toegankelijk, GO1 aantrekkelijk (rijke natuurbeleving) en comfortabel 3 (zitplekken en schaduw) zijn.
GO5
Diversiteit van geprogrammeerd groen en water voor diverse doelgroepen.
Bew
In he gefac
.
<5%
Geen mix, enkel bestaande of nieuwe bebouwing
plekken zijn niet aanwezig of slecht toegankelijk
een deel van e plekken goed toegankelijk, aantrekkelijk, niet allen comfortabel.
een deel van e plekken goed toegankelijk, aantrekkelijk, en comfortabel
alle de plekken goed toegankelijk aantrekkelijk, niet allen comfortabel.
alle plekken goed toegankelijk, aantrekkelijk, en comfortabel
GS10
Levensloopbestendigheid bebouwing
Geen ondersteuning voor verschillende levensfasen of doorstroming
0
Deel van de woningen levensloopbesten dig, enige flexibele woonvormen, doorstroming mogelijk
0
Alle woningen levensloopbestendig, veel flexibele woonvormen, doorstroming wordt bevorderd
GB10
Aanwezi fietsenst oplaadpu
Geen geprogrammeerd groen
Alleen geprogrammeerd groen voor één type doelgroep
1-3 plekken voor verschillende doelgroepen (1 doelgroep per plek)
1-3 voor verschillende doelgroepen aan doelgroepen (meerdere doelgroepen per plek)
>3 verschillende soorten, waarvan minimaal 1 voor gecombineerde doelgroepen
GS17
Mate van ondersteuning bij oriëntatie en navigatie
Geen logische routing in het plangebied
0
>80% van het gebied heeft een logische routing
0
Gehele plangebied heeft een logische routing en ondersteunt oriëntatie voor diverse doelgroepen
GB16
Bereikba minderv
Ontmoetingsplekken slecht toegankelijk of onaantrekkelijk
Toegankelijk en aantrekkelijk maar alleen voor één type doelgroep
0
Toegankelijk en aantrekkelijk voor verschillende doelgroepen (1 doelgroep per plek)
Toegankelijk en aantrekkelijk voor verschillende doelgroepen (meerdere doelgroepen per plek)
GB17
Aanwezi alternati (deelmo
<20%
20-40%
40-60%
60-80%
>80%
GB22
Elektrisc aanwezig
De mate waarin de ontmoetingsplekken aantrekkelijk geprogrammeerd en GS22 functioneel zijn voor verschillende leeftijd-s en gebruikersgroepen, zonder financiële of fysieke barrières.
GS3
Percentage van het verhard oppervlak binnen de ontwikkeling dat is voorzien van straatverlichting
GB25
-
-
-
GS15
Collectief eigenaarschap van de openbare ruimte
Geen collectief eigenaarschap
GS2
Een gedragen ontwerp door participatie en co-creatie
Geen participatie of cocreatie
Meerdere initiatieven Collectieve Collectieve aanleg en van collectief Collectief beheer van aanleg en beheer beheer, ruimte wordt eigenaarschap, zowel de openbare ruimte van de openbare gedeeld. aanleg, beheer als ruimte delen van ruimte.
0
Participatie
0
Co-creatie
Mate van openbar
GB37
Hoeveelh onderste langzaam
GB4
Mate van opzichte
GB40
Aanwezi autoben in direct voorzien werkbus
GB5
Aandeel goed ver
GB6
Aandeel minderv
-
-
.
ge gemeenschappen
icht dat een sociale en veilige taan.
n
sociale en,
)
0
Sommige Ruimtelijke eenheden hebben een herkenbare identiteit
0
Ruimtelijke eenheden hebben een sterke, unieke identiteit.
GB14
De frequentie van (H)OV binnen spitsuren
Nee
0
Deels
0
Ja
GB15
De dekking van het (H)OV buiten spitsuren
minder dan 1 per uur naar de omliggende steden
GB2
Aansluiting van het voetpadnetwerk binnen de ontwikkeling op het netwerk buiten het gebied
GB26
Percentage van de ontwikkeling binnen 1000m van een buurt- of wijkhub
GB28
Kwaliteit van hub(s)
GB33
Geen mix, enkel bestaande of nieuwe bebouwing
t van
n een
n een
ng
tie en
<20%
ak ien van
enbare
patie en
1 of meer per 30 min naar alle omliggende steden
GS14
1-2 per uur naar een deel van de omliggende steden
1-2 per uur naar alle omliggende steden
1 of meer per 30min naar een deel van de omliggende steden
1 of meer per 30 min naar alle omliggende steden
GV1 Hoeveelheid gezondheidscentra binnen 500m
Slecht aangesloten op het netwerk, verbindt geen bestemmingen
Goed aangesloten op het netwerk, verbindt geen bestemmingen
Slecht aangesloten op het netwerk, verbindt wel bestemmingen
Goed aangesloten op het netwerk , verbindt bestemmingen
Goed aangesloten op het netwerk, verbindt bestemmingen en draagt Versterkt de voetgangersontsluiting van de omgeving
GV15
<50%
50-65%
65-80%
80-95%
>95%
Geen hubs aanwezig, of op locaties waar geen netwerken samenkomen
Hub(s) op knooppunten waar netwerken samenkomen, zonder extra functies
Hub(s) op knooppunten waar netwerken samenkomen, integratie van deelmobiliteit
Hub(s) op knooppunten waar netwerken samenkomen, integratie deelmobiliteit, 1 sociale functie
Hub(s) op knooppunten waar netwerken samenkomen, integratie deelmobiliteit, diversiteit aan sociale functies
Percentage van de ontwikkeling binnen 1.000 meter van grootschalige sportfaciliteiten (>5.000m2)
<50%
50-65%
65-80%
80-95%
>95%
GV19
GB38
Aandeel van langzaam verkeer netwerk dat is gekoppeld aan groennetwerk
<20%
20-40%
40-60%
60-80%
>80%
GB8
Aansluiting van het fietspaden netwerk binnen de ontwikkeling op het netwerk buiten het gebied.
Slecht aangesloten op het netwerk, verbindt geen bestemmingen
Goed aangesloten op het netwerk, verbindt geen bestemmingen
Slecht aangesloten op het netwerk, verbindt wel bestemmingen
Goed aangesloten op het netwerk, verbindt bestemmingen
Goed aangesloten op het netwerk, verbindt bestemmingen en draagt Versterkt de fietsersontsluiting van de omgeving
Gemiddeld >200m tussen voetpaden
Gemiddeld 150-200m tussen voetpaden
Gemiddeld 100150m tussen voetpaden
Gemiddeld 50-100m tussen voetpaden
Gemiddeld <50m tussen voetpaden
<50%
50-65%
65-80%
80-95%
>95%
15-20%
>20%
GB1
Fijnmazigheid voetpadennetwerk
0
Beperkte mix, duidelijke scheiding tussen bestaand en nieuw
0
Geïntegreerde mix, bestaande en nieuwe bebouwing in harmonie
GB32
Percentage van de ontwikkeling binnen 300m van kleinschalige sportfaciliteiten in de openbare ruimte (>200m2)
GB34
Voetgangers en fietsers hebben voorrang op autoverkeer. (veiligheidsmaatregelen / verkeersvertragende maatregelen / parkeren in OR etc.)
40-60%
60-80%
>80%
.
1 of meer per 30min naar een deel van de omliggende steden
10-15%
20-40%
1-2 per uur naar een minder dan 1 per uur deel van de omliggende naar omliggende steden steden
Nee
Parkeren vindt volledig plaats in de openbare ruimte of op privaat terrein zonder alternatieve oplossingen.
0
Kleinschalige gedeelde voorzieningen verminderen beperkt de parkeerdruk in de openbare ruimte en privaat terrein
deels
Een aanzienlijk deel van de parkeerplaatsen is verplaatst naar centrale of gedeelde voorzieningen, met gedeeltelijke ontlasting van de openbare ruimte en privaat terrein
0
ja
Parkeren is grotendeels gecentraliseerd, ondersteund door autoluwe straten en mobiliteitsdiensten zoals deelauto’s en fietsenstallingen.
De openbare ruimte is autoluw, met parkeervoorzieningen buiten het woongebied en volledige integratie van mobiliteitsalternatieven zoals deelmobiliteit en OVaansluitingen.
<50%
50-65%
65-80%
80-95%
>95%
GB39
Parkeeroplossingen
<50%
50-65%
65-80%
80-95%
>95%
GB7
Fijnmazigheid Fietsinfrastructuur
Gemiddeld >500m tussen fietspaden
Gemiddeld 400-500m tussen fietspaden
Gemiddeld 300400m tussen fietspaden
Gemiddelde 200300m tussen fietspaden
Gemiddeld <200m tussen fietspaden
Voornamelijk één type woning
1-2 woningtypen, 1 milieu, geen mix
3-5 woningtypen binnen verschillende milieus, geen mix.
5> woningtypen binnen verschillende milieus, deels gemixt
>5 woningtypen binnen verschillende milieus, volledig gemixt
Geen ondersteuning voor verschillende levensfasen of doorstroming
0
Deel van de woningen levensloopbesten dig, enige flexibele woonvormen, doorstroming mogelijk
0
Alle woningen levensloopbestendig, veel flexibele woonvormen, doorstroming wordt bevorderd
GB10
Aanwezigheid en kwaliteit openbare fietsenstallingsmogelijkheden en oplaadpunten
Nauwelijks Fietsenstallingen en oplaadpunten bij openbare functies en van lage kwaliteit
Fietsenstallingen en oplaadpunten bij alle openbare functies, maar van matige kwaliteit
Fietsenstallingen en oplaadpunten deels bij openbare functies, maar altijd van hoge kwaliteit
Fietsenstallingen en oplaadpunten bij alle openbare functies, deels van hoge kwaliteit
Fietsenstallingen en oplaadpunten bij alle openbare functies, en van hoge kwaliteit
Geen logische routing in het plangebied
0
>80% van het gebied heeft een logische routing
0
Gehele plangebied heeft een logische routing en ondersteunt oriëntatie voor diverse doelgroepen
GB16
Bereikbaarheid van (H)OV voor mindervaliden
Nee
0
Deelsystemen aanwezig, hoge dichtheid, niet goed verspreid
0
Ja
Ontmoetingsplekken slecht toegankelijk of onaantrekkelijk
Toegankelijk en aantrekkelijk maar alleen voor één type doelgroep
0
Toegankelijk en aantrekkelijk voor verschillende doelgroepen (1 doelgroep per plek)
Toegankelijk en aantrekkelijk voor verschillende doelgroepen (meerdere doelgroepen per plek)
GB17
Aanwezigheid, dichtheid en spreiding van alternatieven op de private personenauto (deelmobiliteitsdiensten)
Geen deelsystemen aanwezig
Deelsystemen aanwezig, lage dichtheid, niet goed verspreid
Deelsystemen aanwezig, hoge dichtheid, niet goed verspreid
Deelsystemen aanwezig, lage dichtheid, goed verspreid
Deelsystemen aanwezig, hoge dichtheid, goed verspreid
<20%
20-40%
40-60%
60-80%
>80%
GB22
Elektrische laadlocaties voor iedereen aanwezig n bereikbaar
Nee
0
Deels
0
Ja
Sport en spel voor één type doelgroep
0
Meerdere plekken voor verschillende doelgroepen (1 doelgroep per plek)
0
Meerdere plekken voor verschillende doelgroepen (meerdere doelgroepen per plek)
Hoeveelheid schaduw, rustpunten en ondersteunende voorzieningen langs langzaam-verkeerroutes
<20% in de schaduw
20-50% in schaduw, onvoldoende rustpunten en ondersteunende voorzieningen
>50% in schaduw, onvoldoende rustpunten en ondersteunende voorzieningen
20-50% in schaduw, voldoende rustpunten en ondersteunende voorzieningen
>50% in schaduw, voldoende rustpunten en ondersteunende voorzieningen
GB4
Mate van veiligheid voor voetgangers ten opzichte van autoverkeer.
<25% autovrij- of luw, slechte scheiding voetgangers/autoverkee r, onveilige oversteekplaatsen, beperkte verkeersremming
Voetgangers deels prioriteit: 25-50% autovrij- of luw, voetganger/auto deels gescheiden, veilige oversteekplaatsen
GB40
Aanwezigheid van parkeren voor autobenodigde beroepen en mindervaliden in directe omgeving van wonen, werken en voorzieningen. (K+R, Laden en lossen van werkbusjes)
Nee
0
Deels
0
Ja
GB5
Aandeel voetpaden en fietspaden veilig en goed verlicht
<50%
50-65%
65-80%
80-95%
>95%
GB6
Aandeel voetpaden toegankelijk voor mindervaliden
<50%
50-65%
65-80%
80-95%
>95%
GB25
GB37
Geen collectief eigenaarschap
Geen participatie of cocreatie
Meerdere initiatieven Collectieve Collectieve aanleg en van collectief Collectief beheer van aanleg en beheer beheer, ruimte wordt eigenaarschap, zowel de openbare ruimte van de openbare gedeeld. aanleg, beheer als ruimte delen van ruimte.
0
Participatie
0
Co-creatie
Gezonde voorzieningen
Zorginstellingen, ondersteunende voorzieningen en voedsel zijn bereikbaar en toegankelijk voor iedereen
.
1-2 per uur naar alle omliggende steden
5-10%
kken
eeftijd-s ciële of
.
Geen duidelijke identiteit, ruimtelijke eenheden zijn uniform en niet herkenbaar.
<5%
.
Beweegvriendelijke omgeving en gezonde mobiliteit
In het gebied wordt gezonde en schone mobiliteit en sport en spel gefaciliteerd en gestimuleerd.
.
-
Mate van diversiteit in sport en spel in de openbare ruimte
-
-
Voetgangers overal Voetgangers overal Voetgangers overal prioriteit: 25-50% prioriteit. 50-75% prioriteit, >75% autovrij- of autovrij- of luw, autovrij- of luw, luw, voetganger/auto voetganger/auto voetgangers/auto gescheiden, veilige gescheiden, veilige gescheiden, veilige oversteekplaatsen en oversteekplaatsen en oversteekplaatsen n verkeersremming verkeersremming verkeersremming
Mate van diversiteit in verrijkende voorzieningen voor verschillende doelgroepen
Programma voor één type doelgroep
0
<1 per 1.000 woningen
0
<250m2 per 100 woningen
0
GV17 Hoeveelheid bassischolen binnen 1000m
<1 per 1.500 woningen
0
GV18 Hoeveelheid sportvoorzieningen binnen 500m
<1 per 2.500 woningen
0
Nee
0
GV2 Hoeveelheid supermarkten binnen 1000m
<1 per 2.500 woningen
0
GB31 Bereikbaarheid van (natuurlijke) speelplekken
<75% van de woningen binnen 300m van speelplekken of <20% is een natuurlijke speelplek.
Hoeveelheid culturele, maatschappelijke voorzieningen en recreatie (BVO) binnen 1000m
Vitale voorzieningen zijn afgestemd op de doelgroepen
GV21 Ruimte voor (verticale) stadslandbouw
Percentage scholen, sportvoorzieningen en speelplekken op minder dan 500m afstand van GV7 snackbar
GB2 Percentage openbaar groen bespeelbaar door kinderen 9
GV10
Percentage hondenuitlaatplaatsen bereikbaar voor kinderen.
GV2 Aanwezigheid van kindvriendelijke speel-en beweegroutes 0
GV2 Veiligheid en aantrekkelijkheid van de schoolomgeving voor langzaam verkeer 2
Geen ruimte
0-75% buiten 500m.
>75% van de w binnen 300m speelplekken, 2 daarvan is natuurlijke spe
0
75-100% buite
<20%
20-40%
>50%
20-50%
Geen
0
Geen verkeersscheiding, geen prioriteit voor Fietsers/voetg fietsers/voetgangers, duidelijke pri gemotoriseerd verkeer volledige sch dichtbij school, niet langzaam/gemo d verkee beweegvriendelijk
Percentage openbare plekken (parken en
GV3 speelruimten) voorzien van drinkwaterpunt en/of
0
0-20%
toilet.
GV4 Toegankelijkheid en kwaliteit schoolpleinen
Geen toegankelijk
Een deel toega en veilig, niet ingerich
Aandeel woningen binnen 300m van een gezonde
GV8 moestuin/pluktuin met garantie van gezonde
<50%
bodem
-
-
-
50-65%
.
eit
l
.
meer per 30min een deel van de ggende steden
1 of meer per 30 min naar alle omliggende steden
Mate van diversiteit in verrijkende voorzieningen voor verschillende doelgroepen
<1 per 1.000 woningen
0
>1 per 1.000 woningen, voor slechts een deel van de woningen binnen 500m bereikbaar
0
>1 per 1.000 woningen, voor alle woningen binnen 500m bereikbaar
<250m2 per 100 woningen
0
<250m2 per 100 woningen, voor een deel van de woningen minimaal binnen 1000m bereikbaar
0
<250m2 per 100 woningen, voor alle woningen minimaal binnen 1000m bereikbaar
GV17 Hoeveelheid bassischolen binnen 1000m
<1 per 1.500 woningen
0
>1 per 1.500 woningen, voor slechts een deel van de woningen binnen 1000m bereikbaar
0
GV18 Hoeveelheid sportvoorzieningen binnen 500m
<1 per 2.500 woningen
0
>1 per 2.500woningen, voor slechts een deel van de woningen binnen 500m bereikbaar
Nee
0
Deels
0
>1 per 2.500woningen, voor slechts een deel van de woningen binnen 1000m bereikbaar
GV1 Hoeveelheid gezondheidscentra binnen 500m
aangesloten op twerk , verbindt stemmingen
Goed aangesloten op het netwerk, verbindt bestemmingen en draagt Versterkt de voetgangersontsluiting van de omgeving
GV15
Hub(s) op oppunten waar netwerken menkomen, integratie lmobiliteit, 1 ciale functie
80-95%
60-80%
aangesloten op etwerk, verbindt stemmingen
ddeld 50-100m en voetpaden
80-95%
0
>95%
Hub(s) op knooppunten waar netwerken samenkomen, integratie deelmobiliteit, diversiteit aan sociale functies
>95%
>80%
.
Programma voor 2-3 doelgroepen
1 of meer per 30 min naar alle omliggende steden
GV19
Hoeveelheid culturele, maatschappelijke voorzieningen en recreatie (BVO) binnen 1000m
Vitale voorzieningen zijn afgestemd op de doelgroepen
GV2 Hoeveelheid supermarkten binnen 1000m
Programma voor één type doelgroep
.
0
GS14
meer per 30min een deel van de ggende steden
80-95%
.
Gezonde voorzieningen
Zorginstellingen, ondersteunende voorzieningen en gezond voedsel zijn bereikbaar en toegankelijk voor iedereen.
.
<1 per 2.500 woningen
0
Programma voor >3 doelgroepen
>95%
ja
GB31 Bereikbaarheid van (natuurlijke) speelplekken
GV21 Ruimte voor (verticale) stadslandbouw
Percentage scholen, sportvoorzieningen en speelplekken op minder dan 500m afstand van GV7 snackbar
GG13 Drinkwaterkwaliteit
0
Matig
0
Goed
Ja, met concentraties boven grenswaarden (bodemloodgehalte boven de 100 mg/kg)
0
Ja, met concentraties beneden grenswaarden. (bodemloodgehalte tussen de 100 en 60
0
Nee
De MXI in het gebied dat valt binnen 15 minuten GG18 loop-/fietsafstand of 45 minuten in OV (inclusief lopen naar / vanaf haltes)
<0,2 of >0,8
0
0,2 - 0,4 of 0,6 - 0,8
0
0,4-0,6
>1 per 1.500 woningen, voor alle woningen binnen 1000m bereikbaar
GG19 Gemiddelde pendeltijd tot werk (lopend/fietsend)
>45 min
35-45min
25-35min
15-25min
<15 min
0
>1 per 2.500woningen, alle woningen binnen 500m bereikbaar
GG19 Gemiddelde pendeltijd tot werk (OV)
>45 min
35-45min
25-35min
15-25min
<15 min
0
Ja
Mate van diversiteit aan werk in het gebied dat valt GG20 binnen 15 minuten lopen of 45 minuten in OV (inclusief lopen naar / vanaf haltes)
2 sectoren
2-3 sectoren
4-5 sectoren
5-6 sectoren
>6 sectoren
0
>1 per 2.500woningen, alle woningen binnen 1000m bereikbaar
GG7
Het jaargemiddelde van de NO2-concentratie
>20µg/m³
14-20µg/m³
12-14µg/m³
10-12µg/m³
<10µg/m³
GG8
Het jaargemiddelde van de PM10-concentratie
>20µg/m³
>18-20µg/m³
16-18µg/m³
15-16µg/m³
<15µg/m³
GG9
Het jaargemiddelde van de PM2,5-concentratie is < 5µg/m³
>10µg/m³
8-10µg/m³
7-8µg/m³
5-7µg/m³
<5µg/m³
Goed aangesloten op het netwerk, verbindt bestemmingen en draagt Versterkt de fietsersontsluiting van de omgeving
Gemiddeld <50m tussen voetpaden
Duurzame, veilige woon- en werkomgeving
De fysieke omgeving is veilig en gezond, zonder overlast of negatieve gezondheidseffecten vanuit de omgeving
GG14 Bodemvervuiling
Slecht
<75% van de woningen binnen 300m van speelplekken of <20% is een natuurlijke speelplek.
>75% van de woningen binnen 300m van speelplekken, 20-50% daarvan is een natuurlijke speelplek.
>75% van de woningen binnen 300m van speelplekken, >50% daarvan is een natuurlijke speelplek.
>75% van de woningen binnen 300m van speelplekken, 100% daarvan is een natuurlijke speelplek
Geen ruimte
0
Enkele daken of tuinen
0
Ruimte voor ruime, openbare tuinen, stadsboerderijen of verticale tuinen
GB13
0-75% buiten 500m.
75-100% buiten 500m
100% buiten 500m, 50-75% buiten 1000m
100% buiten 500m, 75-100% buiten 1000m
100% buiten 1000m
GG12 Percentage van de ontwikkeling binnen geurhinder
>50%
40-50%
30-40%
20-30%
<20%
>50%
40-50%
30-40%
20-30%
<20%
100% van de woningen binnen 300m van speelplekken, 100% is een natuurlijke speelplek
GB12
Het aandeel bedrijven binnen de ontwikkeling < 400m van (H)OV-halte
<50%
50-65%
65-80%
80-95%
>95%
Het aandeel woningen binnen de ontwikkeling< 400m van (H)OV-halte
<50%
50-65%
65-80%
80-95%
>95%
Parkeren is rotendeels entraliseerd, ersteund door uwe straten en liteitsdiensten deelauto’s en senstallingen.
De openbare ruimte is autoluw, met parkeervoorzieningen buiten het woongebied en volledige integratie van mobiliteitsalternatieven zoals deelmobiliteit en OVaansluitingen.
GG17 Percentage van plangebied met hittestress
middelde 20000m tussen ietspaden
Gemiddeld <200m tussen fietspaden
GG2
Het gemeten aantal decibel op de hoogst belaste gevel in het woongebied
>10% van de gevels >50dB Lden of >40dB Lnight
<10% van de gevels >50dB Lden of >40dB Lnight
Alle gevels <50dB Lden of <40dB Lnight
0
Alle gevels <45dB Lden of <30dB Lnight
GG5
Aantal geluidsluwe (binnen)gebieden
Geen gebieden met waarden <45dbLden
1 gebied <45dbLden
meerdere <45dbLden
meerdere gebieden <45dbLden en 1 gebied <40dbLden
meerdere gebieden <45dbLden en meerdere gebieden <40dbLden
GO2
Het percentage schaduw in het gebied
<50%
50-65%
65-80%
80-95%
>95%
-
-
-
-
-
-
enstallingen en dpunten bij alle nbare functies, els van hoge kwaliteit
Fietsenstallingen en oplaadpunten bij alle openbare functies, en van hoge kwaliteit
0
Ja
eelsystemen nwezig, lage htheid, goed verspreid
Deelsystemen aanwezig, hoge dichtheid, goed verspreid
0
Ja
0
Meerdere plekken voor verschillende doelgroepen (meerdere doelgroepen per plek)
0% in schaduw, nde rustpunten ndersteunende orzieningen
>50% in schaduw, voldoende rustpunten en ondersteunende voorzieningen
gangers overal Voetgangers overal riteit. 50-75% prioriteit, >75% autovrij- of ovrij- of luw, luw, voetganger/auto tgangers/auto gescheiden, veilige heiden, veilige oversteekplaatsen en eekplaatsen n verkeersremming eersremming
0
Ja
80-95%
>95%
80-95%
>95%
GB2 Percentage openbaar groen bespeelbaar door kinderen 9
GV10
Percentage hondenuitlaatplaatsen bereikbaar voor kinderen.
GV2 Aanwezigheid van kindvriendelijke speel-en beweegroutes 0
GV2 Veiligheid en aantrekkelijkheid van de schoolomgeving voor langzaam verkeer 2
<20%
20-40%
40-60%
60-80%
>80%
>50%
20-50%
10-20%
5-10%
>5%
Geen
0
Enkele veilige, toegankelijke speelen beweegroutes
0
Meerdere veilige, toegankelijke en stimulerende routes.
Geen verkeersscheiding, geen prioriteit voor Fietsers/voetgangers fietsers/voetgangers, duidelijke prioriteit, gemotoriseerd verkeer volledige scheiding dichtbij school, niet langzaam/gemotoriseer beweegvriendelijk d verkeer
Fietsers/voetgangers Fietsers/voetgange rs duidelijke duidelijke prioriteit, volledige scheiding prioriteit, volledige scheiding verkeer, verkeer, gemotoriseerd gemotoriseerd verkeer >100m van verkeer >200m van de school school
Fietsers/voetgangers duidelijke prioriteit, volledige scheiding verkeer, motoriseerd verkeer >200m van de school en beweegvriendelijke schoolroutes
Percentage openbare plekken (parken en
GV3 speelruimten) voorzien van drinkwaterpunt en/of
0
0-20%
Geen toegankelijk
Een deel toegankelijk en veilig, niet groen ingericht
<50%
50-65%
20-40%
40-60%
>60%
toilet.
GV4 Toegankelijkheid en kwaliteit schoolpleinen
een deel Allen toegankelijk en toegankelijk en veilig, niet groen veilig, waarvan allen ingericht groen ingericht
allen toegankelijk en veilig en groen ingericht
Aandeel woningen binnen 300m van een gezonde
GV8 moestuin/pluktuin met garantie van gezonde
65-80%
80-95%
>95%
bodem
-
-
-
r
.
.
Groenblauwe structuren
.
Er is een sluitend netwerk van groenblauwe structuren binnen het gebied, en een sterke aansluiting bij groenblauwe structuren buiten het plangebied.
BG5 Peilgebieden zijn met elkaar verbonden
BG6 Compensatie van groen en water
.
Natuurinclusieve buitenruimte
De ruimtelijke omgeving is zodanig ingericht dat het een hoogwaardige habitat vormt voor omgeving bewonende soorten.
.
.
Beperkte informatie beschikbaar
Basisinformatie over de ecologische kwaliteit van het volledige gebied
0
Gedetailleerde gegevens over het volledige gebied
Gedetailleerde gegevens, monitoring en analyses over het volledige gebied
Kwaliteit van de bodem (aanwezigheid van nutriënten)
Laag
0
Gemiddeld
0
Hoog
Nee
0
Deels
0
Ja
BBB1
Inzicht in de bestaande ecologische kwaliteit
Vermindering van groen en water wordt niet gecompenseerd
Vermindering wordt binnengrens opgevangen, kwaliteit blijft gelijk
Vermindering wordt extern gecompenseerd en is een verrijking van het systeem
Vermindering wordt intern gecompenseerd en is een verrijking van het systeem
Aandeel hoogwaardig groen/water wordt vergroot en is een verrijking van het systeem
BBB3
Geen verbindingen
Wel verbindingen, maar niet robuust
Weinig verbindingen, wel robuust
Veel verbindingen, voor een deel robuust
Veel robuuste verbindingen
BG8
De robuustheid van de verbinding met de groenblauwstructuur buiten het plangebied.
BG10
Nabijheid tot groter ecologisch landschap (NNN of Natura 2000)
>1000m
500-1000m
250-500m
100-250m
<100m
Aandeel vegetatie in het totale plangebied (daken worden BG1 niet meegerekend, private tuinen worden gerekend als verharding)
<20%
20-30%
30-45%
45-60%
>60%
BBB4
Aandeel gebied waar bodemverstoring plaatsvindt
>80%
60-80%
40-60%
20-40%
<20%
BG2 Aandeel water in het plangebied
<5%
5-10%
10-15%
15-20%
>20%
BBB5