CConstaterende datEindhoven
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage 5 - Bod 2022 Wooninc

Gemeenteraad 25 februari 2022, gemeente EindhovenBij agendapunt: Raadsinfomatiebrieven (RIB) ter kennisname9.765 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 2

verkoop onder voorwaarden onderzocht. Bij verkoop onder voorwaarden blijven woningen na verkoop onderdeel van de sociale woningvoorraad en daarmee beschikbaar voor onze doelgroep.

Concrete prestaties Wooninc. Liberalisatie en verkoop

2022

2023-2026

Totaal

30

Aandeel te liberaliseren woningen

-

-

-

31

Aantal te verkopen woningen (aan particulieren)

-18

-62

- 80

40

41

BIJLAGE 1: ACTIVITEITENOVERZICHT 2022-2026 Eindhoven

2022

2023-2026

Woningvoorraad Wooninc. Woningvoorraad per 1 januari 2022 (netto huur)

7.750

- goedkoop

1.067

- betaalbaar I

3.792

- betaalbaar II

1.050

- bereikbaar

476

- duur

259

- intramuraal

1.106

Kwaliteit en duurzaamheid Regulier onderhoud (€ per woning / per jaar)

1.867

1.857

Woningverbetering (x € 1.000)

33.703

67.186

A/B

2.701

3.669

C

2.039

1.389

Overig

1.812

1.446

Onbekend

1.167

1.166

Totaal

7.719

7.670

7.750

7.719

Aantal

Nieuwbouw en aankoop Aantal Woningvoorraad per 1 januari 2022 Nieuwe woningen: - goedkoop - betaalbaar I

48

- betaalbaar II - bereikbaar - duur Nieuw intramuraal Nieuwe woonwagens

8

13

-18

-62

Nieuwe standplaatsen Aankoop bestaande woongelegenheden Verkoop bestaande woongelegenheden aan natuurlijke personen Verkoop bestaande woongelegenheden aan overige instanties Sloop woongelegenheden Overige mutaties (bijvoorbeeld samenvoegingen of splitsingen)

-69

Woningvoorraad per 31 december 2020

7.719

42

7.670

Liberalisatie en verkoop aantal Verkoop bestaande woongelegenheden

-18

-62

Liberalisatie

0

0

56.046

231.899

Betaalbaarheid en bereikbaarheid Verwachte jaarhuuropbrengst woongelegenheden (x € 1.000) Verwachte huurverhoging per 1 juli (%)

Maximaal inflatie voor DAEB, inflatievolgend voor NietDAEB

Leefbaarheid en maatschappelijk vastgoed Bijdragen aan leefbaarheid (€ per woning / jaar)

113

113

Beginstand

40

40

Saldo van toevoegingen en onttrekkingen

-

-

Eindstand

40

40

4.854

4.785

Maatschappelijk vastgoed

Specifieke groepen Toegankelijke woningen (gelijkvloers en zonder traplopen te bereiken) Beginstand Saldo van toevoegingen en onttrekkingen

-69

-190

Eindstand

4.785

4.595

2.705

2.705

-

-

2.705

2.705

1.106

1.037

Woningen voor bijzondere doelgroepen (ouderen- en gehandicaptenwoningen; woningen die met voorrang worden toegewezen aan 55-plus respectievelijk gehandicapten) Beginstand Saldo van toevoegingen en onttrekkingen Eindstand

Intramurale zorg Beginstand Saldo van toevoegingen en onttrekkingen

-69

-

Eindstand

1.037

1.037

Beginstand

282

330

Saldo van toevoegingen en onttrekkingen

48

Eindstand

330

330

179

179

Flexwoningen

Kamers Beginstand Saldo van toevoegingen en onttrekkingen Eindstand

43

-

-

179

179

BIJLAGE 2: ONTWIKKELING WONINGVOORRAAD 2022

2023

2024

2025

2026

Aantal sociale huurwoningen begin van het jaar (1-1)

6.726

6.748

6.725

6.741

6.716

Totaal

waarvan goedkoop (tot €424)

1.068

1.025

954

922

890

waarvan betaalbaar (tot €651)

5.115

5.135

5.079

4.983

4.929

waarvan bereikbaar (€651 - €720)

543

588

692

836

897

In het jaar geraamde nieuwbouw hard

56

7

42

2

2

109

In het jaar geraamde nieuwbouw zacht

-

-

-

-

-

-

In het jaar geraamde aankopen

-

-

-

-

-

-

In het jaar geraamde verkopen

-20

-18

-18

-15

-19

-90

alleen harde plannen

In het jaar geraamde sloop

-

-

-

-

-

-

In het jaar geraamde harmonisaties

-14

-12

-8

-12

-19

-65

Netto in het jaar geraamde toe-/afname

22

-23

16

-25

-36

-46

6.748

6.725

6.741

6.716

6.680

-46

6.748

6.725

6.741

6.716

6.680

-46

alleen harde plannen

276

348

380

479

499

waarvan lage middenhuur (€737 - €850)

129

133

132

148

157

waarvan hoge middenhuur (€737 - €1.000)

147

215

248

331

342

In het jaar geraamde nieuwbouw hard

59

-

72

-

46

177

In het jaar geraamde nieuwbouw zacht

-

-

-

40

-

40

In het jaar geraamde aankopen

-

-

-

-

-

-

In het jaar geraamde verkopen

-

-

-

-

-

-

In het jaar geraamde sloop

-

-

-

-

-

-

In het jaar geraamde harmonisaties

13

32

27

20

-24

68

Netto in het jaar geraamde toe-/afname

72

32

99

60

22

285

348

380

479

499

521

245

348

380

479

539

561

285

229

230

210

191

183

229

230

210

191

183

In het jaar geraamde nieuwbouw hard

-

-

-

-

-

-

In het jaar geraamde nieuwbouw zacht

-

-

-

-

-

-

In het jaar geraamde aankopen

-

-

-

-

-

-

In het jaar geraamde verkopen

-

-

-

-

-

-

In het jaar geraamde sloop

-

-

-

-

-

-

In het jaar geraamde harmonisaties

1

-20

-19

-8

43

-3

Netto in het jaar geraamde toe-/afname

1

-20

-19

-8

43

-3

230

210

191

183

226

-3

inclusief zachte plannen

230

210

191

183

226

-3

Aantal flexwoningen einde jaar (31-12)

282

330

330

330

330

Aantal sociale huurwoningen einde jaar (31-12) alleen harde plannen

Aantal sociale huurwoningen einde jaar (31-12) inclusief zachte plannen

Totaal middenhuur begin jaar (1-1)

Totaal middenhuur einde jaar (31-12) alleen harde plannen

Totaal middenhuur einde jaar (31-12)

inclusief zachte plannen

Totaal dure huur begin jaar (1-1) alleen harde plannen

waarvan dure huur (€1.000+)

Totaal dure huur einde jaar (31-12) alleen harde plannen

Totaal durehuur einde jaar (31-12)

44

45

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/11752645/1