22bst00708 - Bijlage 1 - Analyse reserves en voorzieningen
Tekst van het document
De kosten voor groot onderhoud, die niet kunnen worden geactiveerd, worden hieruit gedekt. Omdat de feitelijke uitvoeringskosten per jaar fluctueren wordt de afwijking tussen de werkelijke kosten en het beschikbare budget jaarlijks verrekend (geëgaliseerd) met de in 2018 ingestelde onderhoudsreserves. Om de bekostiging van onderhoudslasten uit reserves als structurele dekking te mogen blijven aanmerken is deze situatie slechts tijdelijk toegestaan. Om de onderhoudsreserves weer om te kunnen zetten naar onderhoudsvoorzieningen dienen er actuele beheerplannen te zijn. De raad dient de plannen te hebben vastgesteld. Over het algemeen geldt dat de raad het onderhoudsniveau wel heeft vastgesteld, maar de actuele beheerplannen niet. De komende jaren worden fasegewijs alle panden geïnspecteerd en de beheerplannen per type vastgoed geactualiseerd. Tevens worden de sportmaterialen technisch gekeurd, Per onderdeel kunnen vervolgens de beheerplannen door uw raad worden vastgesteld en de betreffende reserves naar een voorzieningen worden omgezet. Naar verwachting ronden we dit proces af in 2022.
Voorstel: De reserves handhaven.
gemeente Eindhoven
21
mei 2022
Analyse reserves en voorzieningen - Inzicht geeft de ruimte voor een nieuwe start
Concept
3.2.3 Bestemmingsreserves met risicodekking Deze reserves zijn ter dekking van eventueel toekomstige risico’s/claims die een substantiële impact hebben op de resultaten van de gemeente Eindhoven. Als de verwachte omvang van een risico redelijkerwijs niet kan worden geschat, mag voor het risico een reserve worden gevormd (als het risico redelijkerwijs wel kan worden geschat, moet een voorziening worden gevormd). Er worden pas middelen uit de reserve onttrokken indien het risico zich voor doet (realisatiebasis), dan wel als de reserve boven het maximum komt. De voeding vindt plaats met door de raad geoormerkte middelen, meestal ontvangen van derden die bijvoorbeeld een risico-opslag betalen. 2276 Risicoreserve PSV € 4.418.277 Ter dekking van mogelijke optredende risico's in de financiering en waarde van de gronden PSV. Het verschil tussen de rente op de financiering van de aankoop van de gronden en de ontvangen erfpachtcanons van PSV. De rente wordt op realisatiebasis afgewikkeld. € 29 miljoen In 2011 is de reserve ingesteld om risico’s af te dekken in het kader van: - Niet betalen erfpacht door PSV; - Het na 40 jaar minder waard zijn van de grond. De berekening van de waarde van de ondergrond PSV is gebaseerd op mogelijkheid om deze in de toekomst in te zetten voor woningbouw.
Stand 31-12-2021 Doel Voeding Maximale omvang Relevantie
De intentie van de risicoreserve is het creëren van een financiële buffer. Deze kan op het moment van herontwikkeling dienen als bijstelling van de boekwaarde van de gronden tot een haalbare waarde indien nodig. Tussentijds kan de reserve worden ingezet als problemen ontstaan bij de betaling van de erfpacht.
Voorstel: De reserve handhaven. 2313 Reserve risico's garanties geldleningen € 3.335.663 Dekking van eventuele aanspraken/claims in verband met verstrekte garanties en geldleningen. De ontvangen risicopremies worden in de reserve gestort. De reserve wordt op realisatiebasis per jaareinde afgewikkeld. n.v.t. Per instelling wordt jaarlijks een risicoanalyse gemaakt op basis van de jaarrekeningcijfers voorgaand jaar. Aan de hand van de solvabiliteit en de zekerheden van de instelling is bepaald welk percentage van de resterende hoofdsom in de reserve ter afdekking van de risico’s moet worden aangehouden. Het bedrag in de reserve moet liggen tussen de 100% en 120% van het richtbedrag dat volgt uit de analyse. De reserve is voldoende op basis van de per jaareinde 2021 uitgevoerde risicoanalyse. Volgens de analyse is een indicatief bedrag van € 2,8 miljoen (100% v/h richtbedrag) nodig in de reserve. In de reserve is een bedrag van € 3,3 miljoen beschikbaar. Het berekende benodigde bedrag in de reserve ligt daarmee tussen 100% en 120% van het richtbedrag en hoeft niet te worden afgeroomd.
Stand 31-12-2021 Doel Voeding Maximale omvang Relevantie
Voorstel: De reserve handhaven.
22
gemeente Eindhoven
mei 2022
Analyse reserves en voorzieningen - Inzicht geeft de ruimte voor een nieuwe start
Concept
4
Voorzieningen
Voorzieningen hebben een verplicht karakter en kennen daardoor vrijwel geen beleidsvrijheid bij het instellen hiervan. Het college besluit tot het instellen van een voorziening. Bij de jaarrekening wordt inzichtelijk gemaakt welke voorzieningen we als gemeente hebben gevormd (hoofdstuk 4.2 jaarstukken 2021). Bij het opstellen van de jaarrekening wordt jaarlijks bepaald wat de omvang van de voorzieningen zou moeten zijn. Als een voorziening te hoog of te laag is op basis van die analyse wordt dat verwerkt in de jaarstukken en daarmee ook in het rekeningresultaat. Deze berekening van de voorzieningen wordt aan de accountant verstrekt en bij de jaarrekeningcontrole controleert de accountant de berekeningen steekproefsgewijs. Staat van voorzieningen 2021 Stand per 31/12 Voorziening voor verplichtingen, verliezen en risico’s (BBV art. 44.1 a en 44.1b) Voorziening ter egalisering van kosten (BBV art. 44.1 c) Voorziening voor bijdragen aan toekomstige vervangingsinvesteringen waarvoor een heffing wordt geheven (BBV art. 44.1 d) Voorziening voor middelen van derden waarvan de bestemming gebonden is (BBV art. 44.2) Totaal
2.182.057 1.579.215 12.476.027 0 16.237.300
Per categorie gaan we onderstaand in op de aanwezige voorzieningen het doel van de voorziening en de geven we een toelichting op berekening die ten grondslag ligt aan de hoogte van de voorziening in de jaarstukken 2021. 4.1.1 Voorzieningen voor verplichtingen, verliezen en risico's Onder art 44 lid 1 a en b heeft de gemeente Eindhoven de volgende voorzieningen gevormd; 5115 Voorziening risico's schulddienstverlening 5191 Voorziening voormalig personeel 5226 Voorziening frictiekosten ombuigingen 5270 Voorziening sociaal plan medewerkers ijsbaan 5272 Voorziening.overige WW-ers 5273 Voorziening wachtgeld bestuurders 5274 Voorziening claims en juridische geschillen 5276 Voorziening renescience 5191, 5,226, 5270, 5272, 5273 Voorzieningen arbeidsgerelateerde kosten (verplichting) Stand 31-12-2021 Doel
€ 1.444.835 Dekken van de toekomstig arbeidsgerelateerde kosten (welke een niet jaarlijks gelijkblijvend volume hebben).
Toelichting Deze voorzieningen zijn gerelateerd aan arbeidsgerelateerde kosten. Voor deze kosten wordt (conform BBV) een voorziening gevormd omdat sprake is van een niet jaarlijks gelijkblijvend volume. Het gaat dan om de kosten van voormalig personeel (5191), frictiekosten ontstaan door bezuinigingsoperatie route 2014 (5226), kosten als gevolg van het sociaal plan van de ijsbaan (5270), de WW- verplichting voormalige werknemers (5272) en de wachtgeldverplichtingen voormalig bestuurders (5273). De werkelijke kosten worden per jaar ten laste van de voorziening gebracht. Uitgangspunt bij de berekening van deze voorzieningen eind 2021 is een gemiddelde stijging van de kosten van 2,5% per jaar, gebaseerd op de gegevens van het CBS over de jaren 2018-2021. Daarnaast wordt rekening gehouden met de levensverwachting zoals deze door het CBS wordt gehanteerd (voorziening voormalig personeel).
gemeente Eindhoven
23
mei 2022
Analyse reserves en voorzieningen - Inzicht geeft de ruimte voor een nieuwe start
Concept
5274 Voorziening claims en juridische geschillen € 654.316 Afwikkelen van lopende claims en geschillen waarbij sprake is van onzekerheid
Stand 31-12-2021 Doel
Toelichting De risico’s die de gemeente loopt, zijn in bijlage 2 van de jaarstukken toegevoegd. Het financieel effect van deze risico’s is vertaald als onderdeel van de benodigde weerstandscapaciteit in de paragraaf weerstandsvermogen. In sommige situaties wordt een risico concreter, bijvoorbeeld door rechtspraak. Er is dan sprake van een verplichting/ verlies waarvan de omvang op de balansdatum onzeker is, doch redelijkerwijs te schatten. Voor die risico’s is deze voorziening gevormd. 5115 Voorziening schulddienstverlening € 82.905 Ten behoeve van oninbare leningen verstrekt door Schulddienstverlening (Stadsbank.
Stand 31-12-2021 Doel
Toelichting Op basis van de openstaande vorderingen per 31-12-2021 wordt een onderscheid gemaakt tussen de saldi van debiteuren met een achterstand en de saldi van debiteuren zonder een achterstand in de betalingsverplichting. Het totaal saldo van de af te lossen leningen bedraagt per jaareinde afgerond € 0,8 miljoen. Daarvan heeft afgerond € 0,1 miljoen debiteuren een achterstand die volledig als risicovol worden aangemerkt en in de voorziening beschikbaar moeten blijven. Het restant van de voorziening is vrijgevallen in de jaarrekening 2021. 5276 Voorziening Renescience GR Cure € 0,0 Dekken negatief eigen vermogen GR Cure dat is ontstaan door beëindigen van de samenwerking met Orsted
Stand 31-12-2021 Doel
Toelichting Op 4 december 2019 is de samenwerking tussen GR Cure en Orsted beëindigd voor wat betreft de gezamenlijke business case voor doorontwikkeling en implementatie van de door Orsted ontwikkelde Renescience- techniek. Dat leidt ertoe dat binnen de GR een verlies genomen is op de gemaakte voorbereidingskosten. De gemeentelijke bijdrage is gebaseerd op de kostprijs die afhankelijk is van het dienstpakket dat per gemeente wordt afgenomen en wordt op begrotingsbasis bevoorschot en op realisatie basis afgerekend. In de begroting van de GR Cure is alleen de ‘post onvoorzien’ aanwezig om in het lopend boekjaar eventuele tegenvallers op te vangen. De gemeenten borgen de continuïteit van de gemeenschappelijke regeling. Op basis van de meerjarenraming GR Cure wordt jaarlijks een bijdrage van de gemeente verwacht en is er geen ruimte om het negatief resultaat te compenseren zonder extra gemeentelijke bijdragen. Dat betekent dat we in 2019 een voorziening hebben gevormd voor deze toekomstige verplichting om het negatief eigen vermogen aan te vullen. In 2021 is besloten het negatief eigen vermogen van de GR cure (€ 0,5 miljoen) ook daadwerkelijk vanuit de gemeenten aan te zuiveren Het restant van de voorziening is vrijgevallen (€ 0,1 miljoen) conform besluitvorming raadsvoorstel reserveringen 2021. 4.1.2
Voorzieningen ter egalisering van kosten
5267 Voorziening tariefsegalisatie riolering € 1.579.215
Stand 31-12-2021 Doel
Egalisatie van tarieven om tekorten of overschotten uit rioolexploitatie op te vangen.
Toelichting Deze voorziening is bij jaarrekening 2016 ingesteld (per 1-1-2017) met als doel de resultaten van de exploitatie van het product riolering daarop af te wikkelen (zie ook toelichting op voorziening 5135).
24
gemeente Eindhoven
mei 2022
Analyse reserves en voorzieningen - Inzicht geeft de ruimte voor een nieuwe start
Concept
4.1.3
Voorzieningen bijdragen aan toekomstige vervangingsinvesteringen waarvoor een heffing wordt geheven
5135 Voorziening riolen Stand 31-12-2021 Doel
Deze voorziening wordt ingezet voor vervangings- en verbeteringsinvesteringen vanuit het Gemeentelijk Rioleringsplan.
Toelichting Het behoort vanouds tot de taak van gemeenten om een rioleringstelsel aan te leggen en dit te beheren/exploiteren. In artikel 10.33 van de Wet Milieubeheer is hierover een zorgplicht voor de gemeenten neergelegd op het gebied van het afvalwater. Om hier invulling aan te geven zijn de gemeenten op grond van deze wet verplicht om een gemeentelijk rioleringsplan (GRP) op te stellen. Dit plan moet periodiek worden herzien (doorgaans eens per vijf jaar) en kent veelal een planningshorizon van 60 jaar. De gemeente kan (maar is niet verplicht) de kosten die zijn verbonden met de uitvoering van de rioleringstaak geheel of gedeeltelijk bij de burgers en bedrijven in rekening brengen. De wettelijke basis hiervoor is te vinden in artikel 228a Gemeentewet (tot max.100%). De kostprijsberekening is vastgelegd in de financiële verordening 2022 (art 12 lid 1 en 2). Het GRP 2019-2022 gaat uit van 100% kostendekking van het GRP door de opbrengsten uit rioolheffingen. Uit deze opbrengsten wordt de rioolexploitatie gedekt, waaronder personeel en overhead, btw-toerekening, kapitaallasten, alsmede de dotatie aan de voorziening riolen. Al deze componenten zijn onderdeel van de opbouw van het riooltarief (zie onderstaand screenshot). De rioolinvesteringen (vervanging en verbetering) worden gedekt uit deze voorziening. 4.1.4
Voorzieningen voor middelen van derden waarvan de bestemming gebonden is 5132 Voorziening afvalstoffen Stand 31-12-2021 Doel
€ 0,0
Opvangen van schommelingen in de afvalstoffenheffing (huishoudens) en reinigingsrecht (bedrijven).
Toelichting Voorafgaand aan het jaar wordt het tarief voor de afvalstoffenheffing (gebaseerd op de verwachte lasten en baten) vastgesteld. Het tarief mag maximaal 100% kostendekkend zijn. De opzet van de kostprijsberekening is vastgelegd in de financiële verordening 2022 (art 12 lid 1 en 2). Per jaareinde worden de werkelijke kosten en de werkelijke opbrengsten geëgaliseerd via de voorziening. De ontvangen middelen van de burger (derden) zijn bestemd ter dekking van de kosten en zijn ‘beklemd’ voor dit doel. De voorziening afval is daarmee onderdeel van het gesloten systeem ‘afval’. De stand per 11-21 bedroeg € 0.
gemeente Eindhoven
25
mei 2022
Analyse reserves en voorzieningen - Inzicht geeft de ruimte voor een nieuwe start
Concept
5
Conclusie en voorstel
De bestemming van reserves kan te allen tijde door de raad worden heroverwogen. Voor de voorzieningen ligt de grondslag wettelijk vast. De analyse van de reserves en voorzieningen leidt tot het opheffen en de vrijval/ gedeeltelijke vrijval van enkele reserves. Onderstaande reserves kunnen opgeheven worden en het saldo kan vrijvallen. • reserve volkshuisvesting • reserve integrale wijkvernieuwing • reserve CO2-reductie • reserve maatschappelijk nut projecten • reserve herstructurering sportparken Sportpark Eindhoven Noord (SEN) De volgende vrijval kan plaatsvinden uit reserves die blijven bestaan: • Vanuit de reserve MNIO kan €2.469.000 vrijvallen dat niet meer noodzakelijk is voor de onderliggende projecten. • Vanuit de saldireserve specifiek kan de restant risicomarge sociaal domein vervallen ad € 347.000. Binnen de reserve eigen kapitaal is een buffer van € 10,0 miljoen beschikbaar met hetzelfde doel. Daarnaast stellen we voor om de reserve maatschappelijk nut in ontwikkeling ter hernoemen naar ““reserve exploitatieprojecten in openbare ruimte met meerjarig karakter”, zodat de naam van de reserve beter past bij het doel waarvoor de reserve wordt ingezet.
Voor de onderhoudsreserves en de reserve revolving fund monumenten komen we op een later moment bij u terug: • De onderhoudsreserves leggen we in 2022 op basis van de geactualiseerde MeerJarenOnderhoudsPlannen (MJOP’s) ter besluitvorming voor. • Voor de reserve revolving fund monumenten doen we een voorstel op basis van de eindrapportage uitvoeringsplan monumenten zoals vermeld in de Raadsinformatiebrief_Tussenrapportage_Uitvoeringsplan_Monumenten_20202022.pdf (parlaeus.nl) Bij de begroting 2022 is vastgesteld dat de reserve “niet te activeren investeringen” niet meer noodzakelijk is en het vrije saldo is ingezet bij de integrale afwegingen. In 2022 is nog inzet vanuit de reserve voorzien. Om het opheffen van de reserve te effectueren eind 2022 zullen we: • Eind 2022 de middelen voor de campusontwikkeling 2023-2025 (totaal € 600.000) overhevelen naar de reserve strategische investeringen. • Vanuit de reserve strategische investeringen de middelen in de periode 20232025 (jaarlijks € 200.000) inzetten op de campusontwikkeling. • Bij het raadsvoorstel reserveringen 2022 deze overheveling formeel te effectueren en de reserve “niet te activeren investeringen” op te heffen met ingang van 1-1-2023.
Samenvattend geeft de analyse het volgende financiële beeld: Samenvattend beeld analyse reserves en voorzieningen Opheffen reserves en vrijval van het resterend vrije saldo Reserve volkshuisvesting Reserve integrale wijkvernieuwing Reserve CO2-reductie Reserve projecten maatschappelijk nut (MN) Reserve herstructurering sportparken Sportpark Eindhoven Noord Vrijval uit reserves die blijven bestaan Reserve maatschappelijk nut in ontwikkeling (MNIO) Saldireserve specifiek- risicomarge sociaal domein Totaal beschikbaar voor integrale afweging
€ 2.446,15 € 141,16 € 381,00 € 1.930.000,00 € 70.896,00 € 2.469.000,00 € 347.000,00 € 4.819.864,31
We stellen voor deze middelen (€ 4,8 miljoen) te storten in de reserve eigen kapitaal. Daarmee ontstaat nieuwe ruimte in het weerstandsvermogen (reserve eigen kapitaal) die we bij de begroting 2023 opnieuw integraal afwegen rekening houdend met ons risicoprofiel.
26
gemeente Eindhoven
mei 2022
Analyse reserves en voorzieningen - Inzicht geeft de ruimte voor een nieuwe start
Concept
Bijlage 1: Overzicht inzet Saldireserve Specifiek bedragen x € 1.000 Stand per 01-01-2022
17.750
Inkomsten (stortingen) 2022 Primaire begroting / Kadernota 2022 incidentele middelen
20.290
Primaire begroting 2022 strategische koers ergon
536
Primaire begroting 2022 ophogen subsidieplafond
416
Middelen Corona (decembercirculaire middelen 21 en middelen 22)
6.263 27.505
Begrote onttrekkingen 2022 e.v. Primaire begroting 2022 Egalisatie kapitaallasten Primaire begroting 2020 Fonds versnelling inkomsten/afbouw structurele uitgaven o.b.v. businesscases Inzet kadernota 2022 (diverse posten) Begroting 2021: Inzet woondeal (2021 t/m 2023 totaal € 1 mln)
26 45 11.728 750
Coronamaatregelen dossier inzet Q1 / Q2 2022
6.437
EFS Zuid planuitwerking (naar res Maatsch nut prj io)
800
inzet begroting 2022 inc. Middelen 2023 tm 2025
3.487
Primaire begroting 2022 strategische koers ergon 2024 2025
536
Primaire begroting 2022 ophogen subsidieplafond 2024 2025
416 24.225
Geoormerkte maar nog niet begrote uitgaven Primaire begroting 2020 risicomarge sociaal domein 0-maatregelen (was totaal € 4,1 mln) Primaire begroting 2020 Fonds versnelling inkomsten/afbouw structurele uitgaven o.b.v. businesscases RV jaarrekening 2019: winstneming 'sparen' voor inzet op fietsenkelder
1.440
Primaire begroting / Kadernota 2022 incidentele middelen hoogspanningslijn
5.000
Primaire begroting / Kadernota 2022 incidentele middelen veiligheid intiatiefvoorstel Coronamaatregelen
347
94 75 14.074 21.030
Totaal
gemeente Eindhoven
0
27
mei 2022
Analyse reserves en voorzieningen - Inzicht geeft de ruimte voor een nieuwe start
Concept
Bijlage 2: Overzicht inzet reserve reserveringen 2021 Reserve
Taakveld Omschrijving
Bedrag raadsvoorstel
Aanpassing bedrag
Reserveringen 2021
TV01
Noodzakelijke Regionale Samenwerking
283.000
Reserveringen 2021
TV04
Additionele werkzaamheden Belastingen
230.000
Reserveringen 2021
TV04
Wegwerken achterstanden B&O
93.000
Reserveringen 2021
TV04
Ondersteuning invoering Omgevingswet
71.000
Reserveringen 2021
TV04
Receptiekosten
30.000
-24.000
Reserveringen 2021
TV04
Opleidingen
700.000
-700.000
-
Reserveringen 2021
TV04
Hybride werken
255.000
-61.000
194.000
Reserveringen 2021
TV04
Toegangscontrole
100.000
-43.000
Reserveringen 2021
TV04
Reserveringen bedrijfsvoering
Reserveringen 2021
TV12
Versterkingsgelden Ondermijning
129.000
Reserveringen 2021
TV12
Woondeal; aanpak malafide verhuurders
91.000
Reserveringen 2021
TV12
Woondeal; ondermijning
109.000
Reserveringen 2021
TV12
WWC Heezerweg
96.000
96.000
Reserveringen 2021
TV12
Cameratoezicht/ informatiegestuurd werken
754.000
754.000
Reserveringen 2021
TV21
Verkeersveiligheid
100.000
Reserveringen 2021
TV21
Taxibeleid
127.000
Reserveringen 2021
TV31
Programma Smart Society
171.000
Reserveringen 2021
TV34
Project Open Eindhoven
68.000
68.000
Reserveringen 2021
TV34
Subsidie middelen evenementen / off brand
240.000
240.000
Reserveringen 2021
TV43
LEA - Iedereen doet mee
250.000
Reserveringen 2021
TV43
VSV lokaal
250.000
250.000
Reserveringen 2021
TV51
Motorische vaardigheden en bewegen
200.000
200.000
Reserveringen 2021
TV51
Rijksmiddelen sportakkoord
175.000
Reserveringen 2021
TV53
Budget voor designbeleid
120.000
Reserveringen 2021
TV57
Kwaliteitsimpuls bomen
200.000
200.000
Reserveringen 2021
TV57
Groenarme wijk Jerusalemlaan
170.000
170.000
Reserveringen 2021
TV61
Migratie /LVV
454.000
454.000
Reserveringen 2021
TV61
Migratie / Inburgering
200.000
200.000
Reserveringen 2021
TV61
Corona jeugdpakket
378.000
378.000
Reserveringen 2021
TV63
Armoede - Bijzondere bijstand
1.500.000
1.500.000
Reserveringen 2021
TV63
Armoede - Meedoenbijdrage
200.000
Reserveringen 2021
TV65
Verbetering dienstverlening Werk&Inkomen
660.000
Reserveringen 2021
TV65
Impuls reintegratietrajecten
Reserveringen 2021
TV65
Reserveringen 2021
TV671
Reserveringen 2021
-4.000
Beschikbaar in reserve, inzet in 2022 en 2023 283.000 226.000 93.000 71.000
2.944.000
6.000
57.000 2.944.000
-7.000
122.000
-2.000
107.000
91.000
100.000 -5.000
122.000 171.000
-68.000
182.000
175.000 -58.000
62.000
200.000 -7.000
653.000
2.740.000
2.740.000
Middelen Crisisdienstverlening
600.000
600.000
Wmo - extra begeleiding kwetsbare groepen
210.000
210.000
TV671
Wmo - bestrijden eenzaamheid ouderen
190.000
190.000
Reserveringen 2021
TV671
Schulddienstverlening
947.000
947.000
Reserveringen 2021
TV672
Transformatiefonds jeugd
618.000
618.000
Reserveringen 2021
TV681
Beschermd wonen
2.650.000
2.650.000
Reserveringen 2021
TV681
Brede aanpak van dak- en thuisloosheid
621.000
621.000
Reserveringen 2021
TV681
Zorg/ondersteuning voor meest kwetsbaren
466.000
Reserveringen 2021
TV681
Vrouwenopvang
642.000
-2.000
640.000
Reserveringen 2021
TV681
Extra begeleiding dak- en thuislozen
100.000
-1.000
99.000
Reserveringen 2021
TV71
Volksgezondheid / Kansrijke Start
61.000
61.000
Reserveringen 2021
TV71
Volksgezondheid / Preventie & Gezondheid
110.000
110.000
Reserveringen 2021
TV74
Administratieve Eenheid de Groene Zone.
90.000
-28.000
Reserveringen 2021
TV83
Cofinanciering Volkshuisvestingsfonds
300.000
-260.000
40.000
Reserveringen 2021
TV83
Uitvoeringsprogramma Woondeal
202.000
-1.000
201.000
Reserveringen 2021
TV83
Overhevelen inc. budget W&R inspecties
Totaal
28
466.000
62.000
200.000
-34.000
166.000
22.095.000
-1.305.000
20.790.000
gemeente Eindhoven