CConstaterende datEindhoven
Koppel je AI →
Document · PDF

22bst00429 - Bijlage 1a - Paraplubestemmingsplan parkeren, kamerbewoning en woningsplitsing 2021

Raadsvergadering 24 mei 2022, gemeente EindhovenBij agendapunt: Raadsvoorstel met nadere toelichting en herzien ontwerp raadsbesluit Tot vaststelling paraplubestemmingsplan parkeren, kamerbewoning en woningsplitsing 202119.763 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 3 van 3

Wonen

eenheid

parkeernorm aandeel bezoekers opmerkingen

Niet-grondgebonden woningen klein (0 t/m 60 m2 bvo) Niet-grondgebonden woningen midden (60 tot 120 m2 bvo) Niet-grondgebonden woningen groot (groter dan 120 m2 bvo) Grondgebonden woning klein (0 tot en met 60 m2 bvo) Grondgebonden woning midden (60 tot 120 m2 bvo) Grondgebonden woning groot (> 120 m2 bvo) Zelfstandige woonruimte met campuscontract Onzelfstandige woonruimte (kamervehuur) Woonruimte voor begeleid wonen (verpleeg- en verzorgingstehuis)

per woning

1,0

0,3

per woning

1,2

0,3

per woning

1,5

0,3

per woning

1,4

0,3

per woning

1,6

0,3

per woning

1,7

0,3

per woning

0,3

0,1

per kamer

0,2

0,2

per wooneenheid

0,5

0,3

44 - ACTUALISATIE NOTA PARKEERNORMEN

Werken Kantoor (zonder baliefunctie), bijvoorbeeld administratief en zakelijk Commerciële dienstverlening (kantoor met baliefunctie) Bedrijf arbeidsintensief/bezoekersextensief (industrie, laboratorium, werkplaats) Bedrijf arbeidsextensief/bezoekersextensief (loods, opslag, transportbedrijf) Bedrijfsverzamelgebouw

Winkelen en boodschappen Kleine supermarkt (< 600 m2 bvo )

eenheid

parkeernorm aandeel bezoekers opmerkingen

per 100 m2 bvo

1,4

5%

per 100 m2 bvo

2,0

20%

per 100 m2 bvo

2,0

5%

per 100 m2 bvo

0,6

5%

per 100 m bvo

1,2

10%

eenheid

parkeernorm aandeel bezoekers opmerkingen

2

per 100 m2 bvo

2,4

89%

Middelgrote supermarkt (600 – 2500 m bvo)

per 100 m bvo

4,5

96%

Grote supermarkt (> 2500 m2)

per 100 m2 bvo

6,0

84%

Groothandel in levensmiddelen

per 100 m bvo

6,0

80%

Buurtwinkelcentrum/solitaire kleinschalige winkel Wijkwinkelcentrum (zoals Kastelenplein)

per 100 m2 bvo

2,5

72%

per 100 m2 bvo

3,0

79%

2

2

2

Stadsdeelcentrum (winkelcentrum Woensel)

per 100 m bvo

3,0

85%

Weekmarkt

per m1 kraam

0,3

85%

Kringloopwinkel

per 100 m2 bvo

1,4

89%

Bruin- en witgoedzaken

per 100 m2 bvo

6,5

92%

Woonwarenhuis/woonwinkel

per 100 m bvo

1,4

91%

Woonwarenhuis (groter dan 20.000 m2)

per 100 m2 bvo

4,0

95%

Meubelboulevard/woonboulevard/ winkel-boulevard Outletcentrum

per 100 m bvo

2,0

93%

per 100 m2 bvo

8,6

94%

2

2

2

Bouwmarkt

per 100 m bvo

2,0

87%

Showroom (auto's, boten etc.)

per 100 m2 bvo

1,0

35%

Tuincentrum

per 100 m bvo

2,3

89%

2

2

Incl. oppervlakte buitenruimte

ACTUALISATIE NOTA PARKEERNORMEN - 45

parkeernorm

aandeel bezoekers opmerkingen

per 100 m2 bvo

0,8

97%

Museum

per 100 m bvo

0,8

95%

Bioscoop

per 100 m bvo

10,1

94%

Filmtheater/filmhuis

per 100 m2 bvo

6,7

97%

Theater/schouwburg

per 100 m bvo

8,3

87%

Musicaltheater

per 100 m2 bvo

3,4

86%

Sociaal cultureel centrum/wijkgebouw

per 100 m bvo

4,0

90%

Casino, amusementshal

per 100 m2 bvo

6,0

86%

Sport, cultuur en ontspanning

eenheid

Bibliotheek

2 2

2

2

Bowlingcentrum

per bowlingbaan

2,0

89%

Biljart-/snookercentrum

per tafel

1,1

87%

Dansstudio

per 100 m2 bvo

3,5

93%

Fitnessstudio/sportschool

per 100 m2 bvo

4,0

87%

voorziening <1.500 m2 bvo

Fitnesscentrum Wellnesscentrum (thermen, kuurcentrum, beautycentrum sauna, hammam) Sporthal

per 100 m bvo

5,5

90%

voorziening >1.500 m2 bvo

per 100 m2 bvo

8,8

99%

per 100 m bvo

2,4

96%

Sportzaal/gymlokaal

per 100 m bvo

2,4

94%

Tennishal

per 100 m2 bvo

0,4

87%

Squashhal

2,6

84%

10,5

97%

11,9

99%

13,0

95%

Stadion

per 100 m bvo per 100 m2 bassin per 100 m2 bassin per hectare netto terrein per zitplaats

0,06

99%

Kunstijsbaan (kleiner dan 400 meter)

per 100 m2 bvo

1,4

98%

Kunstijsbaan (400 meter)

per 100 m bvo

2,1

98%

Jachthaven

0,5

0%

45,0

93%

85,0

98%

Indoorspeeltuin (kinderspeelhal, < 1500 m )

per ligplaats per centrum, circa 6 hectare per 18 holes, 60-70 hectare per 100 m2 bvo

1,9

97%

Indoorspeeltuin (kinderspeelhal, > 1.500 m )

per 100 m bvo

2,8

98%

Manege (paardenhouderij)

per box per hectare netto terrein per hectare netto terrein per 10 tuinen

0,3

90%

4,0

99%

4,0

99%

1,2

100%

2

2 2

2

Zwembad overdekt Zwembad openlucht Sportveld

2

Golfoefencentrum Golfbaan (18 holes) 2

2

Dierenpark Attractie- en pretpark Volkstuin

46 - ACTUALISATIE NOTA PARKEERNORMEN

2

Horeca en (verblijfs-)recreatie

eenheid

parkeernorm aandeel bezoekers opmerkingen

Camping (kampeerterrein)

per standplaats

1,2

90%

Bungalowpark (huisjescomplex)

per bungalow

1,5

91%

Pension

per 10 kamers

2,2

77%

Hotel

per 10 kamers

3,6

80%

Café/bar/cafetaria

per 100 m2 bvo

5,0

90%

Restaurant

per 100 m2 bvo

10,0

80%

Discotheek Evenementenhal/beursgebouw/ congresgebouw

per 100 m2 bvo

15,0

99%

per 100 m2 bvo

5,00

99%

eenheid

parkeernorm aandeel bezoekers opmerkingen

Gezondheidszorg en sociale voorzieningen

Penitentiaire inrichting

per behandelkamer per 100m2 bvo per behandelkamer per behandelkamer per behandelkamer per behandelkamer per behandelkamer per 100 m2 bvo per (deels) gelijktijdige plechtigheid per 10 cellen

Religiegebouw

per zitplaats

0,1

Onderwijs*

eenheid

parkeernorm aandeel bezoekers opmerkingen

per 100 m2 bvo

1,1

0%

excl. Kiss & Ride

per leslokaal per 100 leerlingen per 100 leerlingen2 per 100 leerlingen2 per 100 studenten2 per 100 studenten2 per 10 studenten2

0,5

0%

excl. Kiss & Ride

8,0

100%

3,3

11%

4,2

7%

7,5

72%

12,7

48%

5,0

95%

Huisartsenpraktijk (-centrum) Apotheek Fysiotherapiepraktijk (-centrum) Consultatiebureau Consultatiebureau voor ouderen Tandartsenpraktijk (centrum) Gezondheidscentrum Ziekenhuis Begraafplaats/crematorium

Kinderdagverblijf/creche/peuterspeelzaal/buiten-schoolse opvang Basisonderwijs Kiss & ride Middelbare school ROC / MBO Hogeschool / HBO Universiteit Avondonderwijs

2,7

57%

3,0

45%

1,5

57%

1,6

50%

1,8

38%

2,1

47%

1,9

55%

1,6

29%

25,0

98%

3,0

37% 0%

Bezoekers zijn leerlingen Bezoekers zijn leerlingen Bezoekers zijn studenten Bezoekers zijn studenten Bezoekers zijn studenten

*Met leerlingen en studenten wordt bedoeld het aantal ingeschreven leerlingen per jaargang, in de normering is rekening gehouden met aanwezigheidspercentages.

ACTUALISATIE NOTA PARKEERNORMEN - 47

BIJLAGE

9 FIETSPARKEERNORMEN

De fietsparkeernormen volgen de landelijke CROW fietsparkeerkencijfers, uitgezonderd de normen voor wonen, werken en onderwijs, waarbij onderscheid wordt gemaakt tussen bewoners/medewerkers en bezoekers. De fietsparkeernormen worden ook opgenomen in de online rekentool parkeernormen, te raadplegen via https://parkeernota.eindhoven.nl/rekentool-parkeernormen. Deze fietsparkeernormen staan los van de normen in het Bouwbesluit (of eventueel andere wettelijke bepalingen in de toekomst). In het bouwbesluit staan de minimale normen waaraan voldaan moet worden bij nieuwbouw of verbouwingen. Met deze fietsparkeernormen wordt het benodigde aantal fietsparkeerplaatsen bepaald waar een plan in Eindhoven in moet voorzien .

aantal fietsparkeerplaatsen voor:

Wonen

bewoners

bezoekers

Grondgebonden woning

4,0 per woning

0,2 per woning

Niet-grondgebonden woning < 60m2

2,0 per woning

0,2 per woning

3,0 per woning

0,2 per woning

4,0 per woning

0,2 per woning

Niet-grondgebonden woning 60–120m

2

Niet-grondgebonden woning > 120m2 Zelfstandige woonruimte met campuscontract

1,0 per woning

0,2 per kamer

Onzelfstandige woonruimte (kamerverhuur) Woonruimte voor begeleid wonen (verpleeg- en verzorgingstehuis)

1,0 per kamer

0,2 per kamer

1,0 per wooneenheid

0,2 per wooneenheid

48 - ACTUALISATIE NOTA PARKEERNORMEN

Werken Kantoor (zonder baliefunctie), bijv. administratief en zakelijk - centrum Kantoor (zonder baliefunctie), bijv. administratief en zakelijk - schil en restgebied Commerciële dienstverlening (kantoor met balie-functie) Bedrijf arbeidsintensief / bezoekersextensief (industrie, laboratorium, werkplaats) Bedrijf arbeidsextensief / bezoekersextensief (loods, opslag, transportbedrijf) Bedrijfsverzamelgebouw Woonruimte voor begeleid wonen (verpleeg- en verzorgingstehuis)

Winkelen en boodschappen

aantal fietsparkeerplaatsen voor: personeel

bezoekers

2,0 per 100m2 bvo

0,2 per 100 m2 bvo

1,0 per 100 m2 bvo

0,2 per 100 m2 bvo

5,0 per 100 m2 bvo met een minimum van 10,0

0,2 per 100 m2 bvo

1,0 per 100 m2 bvo

0,0 per 100 m2 bvo

0,5 per 100 m2 bvo

0,0 per 100 m2 bvo

2,0 per 100 m2 bvo

0,2 per 100 m2 bvo

1,0 per wooneenheid

0,2 per wooneenheid

aantal fietsparkeerplaatsen (incl. bezoekers)

Kleine supermarkt (< 600 m2 bvo )

4,3 per 100 m2 bvo

Middelgrote supermarkt (600 – 2500 m2 bvo)

4,3 per 100 m2 bvo

Grote supermarkt (> 2500 m2)

4,3 per 100 m2 bvo

Groothandel in levensmiddelen

4,3 per 100 m2 bvo

Buurtwinkelcentrum/solitaire kleinschalige winkel Wijkwinkelcentrum (Haagdijk, Trudoplein, Woenselse markt, Kastelenplein) Stadsdeelcentrum (winkelcentrum Woensel)

4 per 100 m2 bvo

Weekmarkt

1 per m1 kraam

Kringloopwinkel

4 per 100 m2 bvo

Bruin- en witgoedzaken

0,4 per 100 m2 bvo

Woonwarenhuis/woonwinkel

0,4 per 100 m2 bvo

Woonwarenhuis (groter dan 20.000 m2)

0,4 per 100 m2 bvo

Meubelboulevard/woonboulevard/winkelboulevard

0,6 per 100 m2 bvo

Outletcentrum

0,6 per 100 m2 bvo

Bouwmarkt

0,4 per 100 m2 bvo

Showroom (auto's, boten etc.)

0,1 per 100 m2 bvo

Tuincentrum

0,6 per 100 m2 bvo

4,3 per 100 m2 bvo 4,3 per 100 m2 bvo

ACTUALISATIE NOTA PARKEERNORMEN - 49

Sport, cultuur en ontspanning

aantal fietsparkeerplaatsen (incl. bezoekers)

Bibliotheek

5 per 100 m2 bvo

Museum

1,4 per 100 m2 bvo

Bioscoop centrum / schil / restgebied

12 / 7 / 2,2 per 100 m2 bvo

Filmtheater/filmhuis

12 per 100 m2 bvo

Theater/schouwburg centrum / schil / restgebied

38 / 33 / 28 per 100 m2 bvo

Musicaltheater

38 per 100 m2 bvo

Sociaal cultureel centrum/wijkgebouw

5 per 100 m2 bvo

Casino, amusementshal

1,4 per 100 m2 bvo

Bowlingcentrum

1,4 per bowlingbaan

Biljart-/snookercentrum

1,4 per tafel

Dansstudio

6,2 per 100 m2 bvo

Fitnessstudio/sportschool

6,2 per 100 m2 bvo

Fitnesscentrum Wellnesscentrum (thermen, kuurcentrum, beautycentrum sauna, hammam) Sporthal

6,2 per 100 m2 bvo

Sportzaal/gymlokaal

6,2 per 100 m2 bvo

Tennishal

6,2 per 100 m2 bvo

Squashhal

6,2 per 100 m2 bvo

Zwembad overdekt

32 per 100 m2 bassin

Zwembad openlucht

43 per 100 m2 bassin

Sportveld

95 per netto hectare

Stadion

14 per 100 zitplaatsen

Kunstijsbaan (kleiner dan 400 meter)

3,9 per 100 m2 bvo

Kunstijsbaan (400 meter)

3,9 per 100 m2 bvo

Jachthaven

1,4 per ligplaats

Golfoefencentrum

5 per centrum

Golfbaan (18 holes)

5 per 18 holes

Indoorspeeltuin (kinderspeelhal, < 1500 m2)

1,4 per 100 m2 bvo

Indoorspeeltuin (kinderspeelhal, > 1.500 m2)

1,4 per 100 m2 bvo

Manege (paardenhouderij)

1 per box

Dierenpark

10 per hectare netto terrein

Attractie- en pretpark

10 per hectare netto terrein

Volkstuin

10 fpp per 10 tuinen

Horeca en (verblijfs)recreatie

aantal fietsparkeerplaatsen (incl. bezoekers)

Camping (kampeerterrein)

0,1 per standplaats

Bungalowpark (huisjescomplex)

0,1 per bungalow

Pension

1 per 10 kamers

Hotel

2 per 10 kamers

Café/bar/cafetaria centrum

20 per 100 m2 bvo

Café/bar/cafetaria schil

10 per 100 m2 bvo

Café/bar/cafetaria restgebied

7 per 100 m2 bvo

Restaurant

7 per 100 m2 bvo

Discotheek

5 per 100 m2 bvo

Evenementenhal/beursgebouw/congresgebouw

1,1 per 100 m2 bvo

50 - ACTUALISATIE NOTA PARKEERNORMEN

3,9 per 100 m2 bvo 3,9 per 100 m2 bvo

Gezondheidszorg en sociale voorzieningen

aantal fietsparkeerplaatsen (incl. bezoekers)

Huisartsenpraktijk (-centrum)

2,7 per behandelkamer

Apotheek

10 per apotheek

Fysiotherapiepraktijk (-centrum)

2,7 per behandelkamer

Consultatiebureau

2,7 per behandelkamer

Consultatiebureau voor ouderen

2,7 per behandelkamer

Tandartsenpraktijk (centrum)

2,7 per behandelkamer

Gezondheidscentrum

2,7 per behandelkamer

Ziekenhuis

1,1 per behandelkamer

Begraafplaats/crematorium

8 per gelijktijdige plechtigheid

Penitentiaire inrichting

1,1 per 10 cellen

Religiegebouw

0,6 per zitplaats

Onderwijs*

aantal fietsparkeerplaatsen voor: bewoners

Kinderdagverblijf/creche/peuterspeelzaal/ buitenschoolse opvang

0,25 per medewerker

Basisonderwijs

0,25 per medewerker

Middelbare school

0,25 per medewerker

ROC / MBO

0,25 per medewerker

Hogeschool/ HBO

0,25 per medewerker

Universiteit

0,25 per medewerker

Avondonderwijs

0,25 per medewerker

bezoekers 0,75 per medewerker 0,75 per ingeschreven leerling 1,0 per ingeschreven leerling 0,75 per ingeschreven leerling 0,5 per ingeschreven leerling 0,5 per ingeschreven leerling 0,25 per ingeschreven leerling

* Met leerlingen en studenten wordt bedoeld het aantal ingeschreven leerlingen per jaargang, in de normering is rekening gehouden met aanwezigheidspercentages.

Bushalte

aantal fietsparkeerplaatsen (alleen bezoekers) 5,0 per haltepaar

HOV-bushalte

20,0 per haltepaar

Vervoerslocaties

ACTUALISATIE NOTA PARKEERNORMEN - 51

BIJLAGE

10 OVERZICHT STAPPENPLAN TOEPASSINGSKADER AUTOPARKEERNORM

52 - ACTUALISATIE NOTA PARKEERNORMEN

STAPPENPLAN NOTA PARKEERNORMEN 2019 Stap 1: bepalen normatieve parkeerbehoefte

1. B  epalen hoeveel parkeerplaatsen nodig zijn voor de auto’s en de fietsen op basis van gemeentelijke parkeernormen voor de desbetreffende locatie en functie(s) van het plan (bijlage 8 en 9).

Stap 2: toets dubbelgebruik

2. B  epalen hoeveel autoparkeerplaatsen dubbel gebruikt moeten worden op basis van aanwezigheidspercentages (bijlage 7).

Parkeeropgave

Stap 3: mobiliteitscorrectie

De uitkomst van stap 1 en 2 is de theoretische parkeer­opgave van het plan. In de volgende stappen wordt bepaald hoe de parkeeropgave ingevuld kan worden (parkeeroplossing).

3. Bepalen hoeveel autoparkeerplaatsen met alternatief duurzaam vervoer ingevuld kunnen en moeten worden. Dit moet op basis van een mobiliteitsplan. De correctiefactoren zijn: In de buurt van HOV ontwikkelen (verplichte reductie): ▪ 50% reductie binnen 800 m station Eindhoven Centraal ▪ 25% reductie binnen 400 m station Strijp S en HOV-haltes Inzet deelauto (afkoopregeling is van toepassing - stap 6): ▪ één deelauto vervangt max. 10 parkeerplaatsen in centrum ▪ één deelauto vervangt max. 7 parkeerplaatsen in schillen ▪ één deelauto vervangt max. 4 parkeerplaatsen in restgebied Inzet overige duurzame alternatieven

Stap 4: gebruik bestaande parkeercapaciteit

4. B  epalen hoeveel autoparkeerplaatsen opgevangen kunnen worden in bestaande prive- of openbare parkeergelegenheid. Hierbij gelden de volgende voorwaarden: ▪ Binnen de maximale loopafstand voor de functie (bijlage 6) ▪ Adequaat parkeeronderzoek wat aantoont dat bezetting parkeerplaatsen <90% Bij private pp ▪ Huurovereenkomst verplicht. Bij openbare pp ▪ Max. 10 parkeerplaatsen mogelijk in schil en restgebied afkoopregeling is van toepassing (stap 6)

Stap 5: parkeren op eigen terrein

5. A  antal autoparkeerplaatsen dat overblijft na stap 4 wat de initiatiefnemer op eigen terrein mag realiseren

Stap 6: mobiliteitsfonds

6. A  ls de parkeeropgave niet of niet volledig in stap 3 tot en met stap 5 kan voorzien: mogelijkheid afkoop via het mobiliteitsfonds voor onder andere stadsbrede duurzame mobiliteits-oplossingen (bijlage 3).

Met behulp van de online rekentool (parkeernota.eindhoven.nl) kan eenvoudig de parkeeropgave worden berekend en de parkeeroplossing inzichtelijk gemaakt worden. ACTUALISATIE NOTA PARKEERNORMEN - 53

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/11769874/1