CConstaterende datDrechterland
Koppel je AI →
Document · PDF

7.2 Begroting 2024 WerkSaam

Gemeenteraad 3 juli 2023, gemeente DrechterlandBij agendapunt: Zienswijze GR-en (2023-30)12.969 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 2

0

0

0

0

0

Onttrekking Reserve Bedrijfsvoering

402

494

762

523

-239

Totaal Exploitatie resultaat

658

1.141

1.724

1.144

-580

Geraamd Resultaat

487

0

-73

0

73

Geraamd Resultaat

Begroting

2022

2023

2023

(A )

(B )

(C)

(D)

Baten programma's

82.460

83.777

85.542

87.576

2.034

Lasten programma's

-82.637

-84.919

-87.339

-88.720

-1.381

7 -171

0 -1.141

0 -1.796

0 -1.144

0 653

Financiële rapportage (bedragen × €1.000,-)

Incidentele baten en lasten Geraamd totaal van baten en lasten

VJN

Begroting

Verschil

2024 (E = D - C)

Mutatie Reserves toevoegingen

-546

0

0

0

0

Mutatie Reserves onttrekkingen

1.203 487

1.141 0

1.724 -73

1.144 0

-580 73

Geraamd Resultaat

32

Overzicht baten en lasten per programma meerjarig 2024-2027 Meerjarenbegroting per programma

2024

2025

2026

2027

(bedragen × €1.000,-)

Baten

30.397

30.085

30.043

30.001

Lasten

-25.430

-25.118

-25.076

-25.034

4.966

4.966

4.966

4.966

Totaal arbeid Baten

52.865

52.865

52.865

52.865

Lasten

-52.903

-52.903

-52.903

-52.903

Totaal inkomensregelingen

-38

-38

-38

-38

Baten

2.964

2.964

2.964

2.964

Lasten

-9.036

-8.563

-8.377

-8.146

Totaal overhead

-5.182

-6.072

-5.599

-5.413

Baten

1.351

1.351

1.351

1.351

Lasten

-1.351

-1.351

-1.351

-1.351

0

0

0

0

Mutatie Reserves

1.144

671

485

254

Geraamd totaal van baten en lasten

1.144

671

485

254

0

0

0

0

Totaal Plus extra en overige taken

Geraamd Resultaat / taakstelling

Toelichting op het verloop van baten en lasten Er wordt meerjarig geen indexering toegepast. Dit is conform de werkwijze bij de meeste deelnemende gemeenten. De baten en lasten van het programma arbeid wijzigen door de uitkering van het Rijk voor re-integratie en WSW. Deze uitkering beweegt mee met de verwachte stijging van de doelgroepen die begeleiding nodig hebben in hun werk en de daling van de WSW baten omdat het aantal Wsw-medewerkers daalt. De cijfers zijn gebaseerd op de septembercirculaire 2022. De overige baten en lasten blijven gelijk. Reserves en voorzieningen Overzicht van mutaties Reserves (bedragen × €1.000,-)

Bestemmingsres. Project subsidies Bestemmingsres. re-integratiegelden Programma Arbeid

Begin Saldo 2024

Ontrekking Eind Saldo aan 2024 reserves

T o e v o e ging

aan reserves

392

223

168

1.022 1.413

359 583

662 831

38

625

38 38

625 625

-

Bestemmingsres. Uitvoeringskosten Tozo

663

Inkomen Programma Inkomen

663 663

Algemene reserves Bestemmingsreserve ter vermindering bijdrage gemeenten Bestemmingsreserve huisvesting

1.846

-

1.846

355

355

0 2.708

-

2.856

148

Bestemmingsreserve verlofrisico

42

20

22

Bedrijfsvoering Programma Bedrijfsvoering

5.099 5.510

523 523

4.576 4.987

Totaal programma's

7.587

1.144

6.443

-

33

Specificatie verloop Reserves (x € 1.000)

31-12 2023

Algemene reserves Bestemmingsreserve in mindering van bijdrage gemeenten Bestemmingsreserve huisvesting Bestemmingsreserve verlofrisico Bestemmingsres. reintegratiegelden Bestemmingsres. Project subsidies Bestemmingsres. Uitvoeringskosten Tozo

Mutaties 2024

Mutaties 2025

31-12 2025

Mutaties 2026

31-12 2026

Mutaties 2027

31-12 2027

1.846

0

1.846

1.846

1.846

1.846

355

-355

0

0

0

0

2.856

-148

2.708

-148

2.560

-148

2.412

42

-20

22

-20

2

-2

0

1.022

-359

662

-297

365

-297

68

392

-223

168

-168

0

663

-38

625

-38

587

Gerealiseerd resultaat

0 7.587

Specificatie verloop Voorzieningen

31-12 2024

31-12 2023

0 -1.144

Mutaties 2024

31-12 2024

-671

Mutaties 2025

-38

0 -68

0 0

549

-38

511

0

5.772

31-12 2025

2.264

0

0

6.443

-148

-485

0

5.287

Mutaties 2026

31-12 2026

-254

Mutaties 2027

5.033

31-12 2027

(x € 1.000) Onderhoudsegalisatie voorziening

654

-96

559

Voorziening spaarverlof

634

-

634

Voorziening 3e WW jaar

33

592

-

39

634

631

-

46

634

-

677 634

27

10

37

10

47

10

57

10

67

1.316

-86

1.230

43

1.273

49

1.322

56

1.378

Indeling naar taakvelden Om informatie landelijk te kunnen vergelijken en samen te voegen zijn verplichte taakvelden voorgeschreven. De taakvelden zijn binnen WerkSaam gekoppeld aan de programma indeling. Programma /onderdeel

Taakveld

Prog. 1 Arbeidsparticipatie

6.5 Arbeidaparticipatie

6.151

-6.112

39

Prog. 1 Arbeidsparticipatie

0.4 Overhead

4.436

-4.929

-493

18.573

-23.724

-5.151

Prog. 2 Begeleide Arbeidsparticipatie 6.4 Begeleide Arbeidsparticipatie

Lasten

Baten

Prog. 2 Begeleide Arbeidsparticipatie 0.4 Overhead Prog. 2 Begeleide Arbeidsparticipatie 0.8 Overige baten en lasten

56

Saldo

-

-

56 -0

-0

Prog. 3 Inkomensregelingen

6.3 Inkomensregelingen

47.991

-47.991

-

Prog. 3 Inkomensregelingen

0.4 Overhead

5.161

-5.161

-0

Prog. 4 Overhead

0.4 Overhead

9.036

-2.964

6.072

Prog. 4 Overhead

0.5 Treasury

-

-

-

Prog. 5 Plus, extra en overige taken 6.3 Inkomensregelingen

516

-425

90

Prog. 5 Plus, extra en overige taken 6.1 Samenkracht en burgerparticipatie

835

-835

-

Prog. 5 Plus, extra en overige taken 6.5 Arbeidaparticipatie

-

-

-

Prog. 5 Plus, extra en overige taken 0.4 Overhead

-

-90

-90

Prog. 6 Incidentele Baten en Lasten

0.4 Overhead

-

-

-

Prog. 7 Exploitatie resultaat

0.4 Overhead

-

-523

-523

-92.755

-0

Totaal (bedragen x € 1.000)

92.755

34

Incidentele baten en lasten In onderstaande tabel geven we inzicht in de incidentele baten en lasten die zijn verwerkt in de begroting 2024 en meerjarenraming 2025-2027. Incidentele baten en lasten 2024-2027

(bedragen × € 1.000,-)

Progr. 1

Omschrijving Onttrekking aan bestemmingsreserve Project subsidies

2024

2025

2026

223

168

0

0

1

Onttrekking aan bestemmingsreserve re-integratiegelden

359

297

297

68

582

465

297

68

2024

2025

2026

2027

38

38

38

38

-250

0

0

0

250

0

0

0

38

38

38

38

2024 20

2025

2026

2027

20

2

0

0

0

0

375

20

2

0

995

523

337

106

Totaal incidentele baten en lasten programma Arbeid

Progr.

Omschrijving

2

Onttrekking aan bestemmingsreserve Uitvoeringskosten Tozo

2

Tozo bijdrage gemeenten

Tozo terugontvangsten 2 Totaal incidentele baten en lasten programma Inkomensregelingen Progr. 4 4

Omschrijving Onttrekking aan bestemmingsreserve verlofrisico Onttrekking aan bestemmingsreserve ter vermindering bijdrage gemeenten

Totaal incidentele baten en lasten programma Bedrijfsvoering Totaal incidentele baten en lasten alle programma's

355

2027

In onderstaande tabel geven we inzicht in het structureel begrotingssaldo 2024 en het structureel meerjarenramingsaldo 2025-2027. Dat bestaat uit het resultaat na reservemutaties, gecorrigeerd voor het saldo van de incidentele baten en lasten uit bovenstaande tabel. Structureel begrotingssaldo (bedragen × € 1.000,-)

2024

2025

2026

2027

Saldo baten en lasten

-1.144

-671

-485

-254

Toevoegingen en onttrekkingen aan reserves

1.144

671

485

254

0

0

0

0

995

523

337

106

-995

-523

-337

-106

Begrotingssaldo na bestemming Waarvan incidentele baten en lasten (saldo) Structureel begrotingssaldo

WerkSaam heeft voor een aantal taken met de deelnemende gemeenten afgesproken dat deze taken (deels) uit reserves worden gedekt. Daardoor heeft WerkSaam een negatief structureel exploitatiesaldo. Om te zorgen dat de begroting structureel sluitend blijft nemen wij de volgende maatregelen: • Wij zorgen ervoor dat een deel van onze personeelskosten flexibel is. Hierdoor kunnen na het wegvallen van de reserves de personeelskosten eenvoudig afgebouwd worden. • Wij kunnen re-integratievoorzieningen (begroot op circa € 1,5 miljoen per jaar), die gedekt worden door onttrekkingen uit de reserve re-integratiegelden, afbouwen waarmee structurele dekking ontstaat voor het wegvallen van reserves. Re-integratievoorzieningen zijn uitgaven die bijdragen aan de re-integratie van cliënten, bijvoorbeeld reiskosten, scholing en uitstroompremies.

35

Vaststelling Ontwerpbegroting 2024 door algemeen bestuur Ontwerpbegroting 2024 Vastgesteld door het algemeen bestuur van de Gemeenschappelijke Regeling WerkSaam Westfriesland op 13 juli 2023.

De voorzitter,

De directeur,

S.C.F. Visser-Botman

M.J. Dölle

36

37

Bijlage 1. Kaderstellende beleidsnota’s WerkSaam voert de Participatiewet uit. De belangrijkste kaders zijn opgenomen in die wet. In het beleidsplan 2022-2025 staan de kaders van WerkSaam nader uitgewerkt. Het beleidsplan 20222025 is door het algemeen bestuur vastgesteld in december 2021. Binnen deze kaders mag WerkSaam het beleid uitvoeren.

Bijlage 2. Meerjarig investeringsplan en kapitaallasten Bedrijf/Afdeling

Begroting 2024

Omschrijving Diverse IC T

88 156

Facilitaire dienst

Diverse huisvesting en vervoer algemeen gebruik Aanschaffingen/vervangen vervoersmiddelen en inventaris

Inkomen

Diverse aanschaffingen

-

BRS

-

Verpakken

Vervangen vervoersmiddelen Magazijn verbeteringen en vervangen inventaris werkruimte

Arbeidsbemiddeling

Diverse werk- en transportmiddelen

35

Handhaving

Diverse werk- en transportmiddelen

25

Staf & Management

73

-

Totaal investeringen

377

Meerjaren investeringsplan en kapitaallasten Jaar (x € 1.000)

2024

2025

2026

2027

Investeringen

377

450

450

450

Kapitaallasten

803

803

803

803

De investeringen bestaan voor het grootste deel uit ICT en de afronding van de verbouwing van het bedrijfsgebouw. Dit is de aanschaf van hardware en investeringen in nieuwe ontwikkelingen die de bedrijfsvoering en dienstverlening verbeteren en de aanpassing van het terrein na afronding van de verbouwing. De rest van de investeringen betreft vooral vervangingsinvesteringen van auto’s.

38

Bijlage 3. Bijdrage deelnemende gemeenten De verdeling van de netto gemeentelijke bijdragen naar gemeenten is afhankelijk van de verdeelsleutel. Deze wordt conform de bepalingen in de gemeenschappelijke regeling jaarlijks geactualiseerd op basis van de aantallen inwoners en uitkeringsgerechtigden op 1 januari van het jaar voorafgaand aan het begrotingsjaar. Hierdoor kan de gemeentelijke bijdrage per jaar enigszins afwijken. Verdeelsleutel verloop C liënten AB Drechterland

Enkhuizen

Hoorn

Koggenland

Medemblik

Opmeer

Stede Broec

Totaal

inwoners

2021

2022

2023

2024

157

159

168

169

19.597

5,89%

19.719

5,98%

19.838

6,20%

19.983

6,24%

Formatie primair

4

Taakstelling BW C liënten AB

5 349

4,39%

7 342

4,72%

5 327

4,38%

5 315

4,70%

18.507

9,51%

18.591

9,52%

18.637

9,43%

18.620

9,28%

inwoners

4

4

4

Formatie primair

7

Taakstelling BW C liënten AB

11 1.675

8,77%

14 1.630

9,45%

12 1.579

9,49%

12 1.571

9,50%

inwoners

73.004

50,11%

73.261

50,01%

73.619

49,96%

74.298

50,13%

7

7

7

Formatie primair

56

Taakstelling BW C liënten AB

62 187

50,00%

73 185

49,61%

69 182

49,64%

69 182

49,30%

22.738

6,59%

22.749

6,61%

22.940

6,66%

23.048

6,68%

inwoners

56

56

56

Formatie primair

4

Taakstelling BW C liënten AB

8 501

6,14%

9 493

6,30%

9 485

6,57%

9 476

6,80%

44.809

16,59%

45.101

16,67%

45.165

16,74%

45.464

16,68%

inwoners

4

4

4

Formatie primair

13

Taakstelling BW C liënten AB

21 99

16,67%

24 93

16,54%

23 84

16,79%

23 86

16,90%

11.779

3,50%

11.836

3,44%

12.009

3,35%

12.074

3,35%

inwoners

13

13

13

Formatie primair

2

Taakstelling BW C liënten AB

5 265

4,39%

6 257

3,94%

5 243

3,65%

5 236

3,40%

21.706

7,81%

21.726

7,77%

21.743

7,66%

21.947

7,66%

inwoners

2

2

2

Formatie primair

4

Taakstelling BW Cliënten AB

12 3.233

9,65%

14 3.158

9,45%

13 3.067

9,49%

13 3.035

9,50%

212.140

100%

212.983

100%

213.951

100%

215.434

100%

inwoners Formatie primair

90

Taakstelling BW

124

Gemeentelijke bijdrage

4

90 100%

147

Geraamd Resultaat 2022

(bedragen × € 1.000,-)

4

4

90 100%

137

90 100%

137

Begroting

VJN

Begroting

2023

2023

2024

100%

Verschil

(A)

(B)

(C)

(D)

(E = D - C)

Arbeid

3.869

4.142

4.142

4.436

294

Inkomensregeling

4.666

4.783

4.783

5.123

340

Bedrijfsvoering

2.088

2.158

2.158

2.964

806

10.623

11.083

11.083

12.523

1.440

39

157

157

168

11

10.662

11.240

11.240

12.691

1.451

Totaal programma's Beschut werk Totaal bedrijfsvoering

39

2024 (bedragen × € 1.000,-)

Gemeente Omschrijving

Drechterlan d

Enkhuizen

Hoorn

Koggenland

Medemblik

Opmeer

Stede Broec

Totaal

Arbeid Re-integr. WSW BW

Baten - Rijk 90% + CL

187

668

3.390

268

816

168

525

6.022

Lasten Re-integratie

-114

-322

-1.723

-193

-545

-109

-294

-3.301

Baten - Rijk

1.162 7

1.563 16

5.286 83

563 11

2.245 28

284 6

1.926 16

13.028 168

-1.187 34

-1.596 73

-5.399 382

-575 51

-2.293 129

-290 28

-1.967 73

-13.307 769

Sub-totaal Arbeid

89

401

2.019

125

380

88

278

3.380

Mutatie reserve

18

66

334

24

72

17

52

583

Bijdrage Directe kosten

-415

-907

-4.738

-476

-1.285

-276

-726

-8.823

Baten - Rijk

2.859

4.677

24.539

2.720

8.847

1.428

3.682

48.752

47

139

718

63

245

33

91

1.335

-2.690

-4.905

-23.348

-3.247

-8.136

-1.700

-3.693

-47.721

79

2.366

Bijdrage additionele plekken Lasten SW/BW Bijdrage Beschut Werk

Inkomen Buig

Baten - Terugontvangsten Lasten BBZ / Tozo

Sub-totaal; eigen bijdrage BUIG

216

-89

1.908

-465

955

-239

Baten - Rijk

-

-

-

-

-

-

Baten - Terugontvangsten

-

4

Lasten

-10

-10

-

Sub-totaal; eigen bijdrage BBZ/Tozo

-10

-6

61

4

35

6

6

96

Baten - Tozo

16

19

107

15

59

11

23

250

61

4 -

35 -

6

-

6

-

116 -20

Lasten - Tozo

-

-

-

-

-

-

-

-

Sub-totaal; eigen bijdrage Tozo

16

19

107

15

59

11

23

250

Mutatie reserve Bijdrage Directe kosten

2

4

19

3

6

1

3

38

-322

-479

-2.587

-345

-861

-176

-392

-5.161

Plustaken Baten

135

154

376

236

125

110

214

1.351

Lasten

-135

-154

-376

-236

-125

-110

-214

-1.351

Sub-totaal; eigen bijdrage PT

-

-

-

-

-

-

-

-

Bijdrage Directe kosten

-

-

-

-

-

-

-

-

Totale bijdrage directe kosten

738

1.386

7.324

821

2.146

451

1.118

13.984

Resultaat Arbeidsparticipatie Indirecte kosten

-89

-401

-2.019

-125

-380

-88

-278

-3.380

564

839

4.528

604

1.507

307

686

9.036

Toegevoegde waarde

-398

-571

-2.979

-401

-999

-192

-434

-5.973

Incidentele Baten en Lasten Mutatie reserve

-

-

-

Bijdrage bedrijfsvoering

Bijdrage bedrijfsvoering Bijdrage bedrijfsvoering 2024 (Begr)

-

-

-

-

-52 763

-119 1.133

-615 6.241

-61 838

-166 2.108

-36 443

-95 997

-1.144 12.523

-

804

1.222

6.706

899

2.266

477

1.086

13.460

40

Bijlage 4. Gehanteerde kaders, uitgangspunten Algemeen De indexering is regionaal vastgesteld op 7,1%. Dit percentage wordt toegepast op de bruto gemeentelijke bijdrage. De bijdrage voor beschut werk stijgt door de verhoging van de taakstelling en indexatie van de kosten. Uitvoeringskosten worden verdeeld over de programma’s (directe kosten) en de bedrijfsvoering (indirecte kosten/overhead). Programma Arbeid In de begroting wordt het budget voor de re-integratie gebaseerd op de septembercirculaire gemeentefonds, onderdeel re-integratie. Het onderdeel voor re-integratie klassiek is in 2019 overgeheveld naar het gemeentefonds. Over de verdeling van die middelen zijn toen aparte afspraken gemaakt. Afspraak is dat 90% van het totale bedrag door gemeenten aan WerkSaam wordt overgemaakt, de rest blijft voor de gemeenten beschikbaar als couleur locale. Verder is de verdeling van het gemeentefonds naar gemeenten gewijzigd met ingang van 2023. Hierbij is een deel van de IU Participatie overgeheveld naar het algemeen deel van het gemeentefonds. Dit betreft de onderdelen nieuw Wajong en nieuw begeleiding regulier werk. De onderdelen Wsw-middelen en de begeleiding beschut werk blijven onderdeel van de IU Participatie.

Voor de verdeling van deze middelen heeft het algemeen bestuur van WerkSaam op 8 december 2022 besloten om aan te sluiten bij hetgeen in 2019 is afgesproken over de middelen voor reintegratie klassiek. Dit betekent dat de bedragen nieuw Wajong en nieuw begeleiding regulier werk uit de septembercirculaire 2022 de basis zijn voor de doorbetaling van 90% hiervan naar WerkSaam vanaf 2023. Jaarlijks wordt hier, net als bij re-integratie klassiek, de index op toegepast die door de regietafel wordt bepaald voor gemeenschappelijke regelingen. In afwijking van reintegratie klassiek is bij de betreffende doelgroepen sprake van stijgende aantallen die begeleid moeten worden waarvoor extra middelen worden verstrekt. Dit wordt inzichtelijk gemaakt via een taakmutatie van het gemeentefonds. Deze extra middelen worden ook doorbetaald aan WerkSaam voor het bedrag dat als taakmutatie binnen het gemeentefonds wordt opgenomen. Het gaat om de taakmutaties “Overheveling IU Participatie 1” en “Overheveling IU Participatie 2”. Taakmutaties worden bij iedere circulaire aangegeven voor het lopende jaar en de 5 daarop volgende jaren. Voor de WSW wordt het budget gebaseerd op de septembercirculaire gemeentefonds, onderdeel WSW. Het tekort op de WSW wordt gefinancierd uit het budget voor re-integratie. Voor de WSWlasten is de loonsom opgenomen van de Wsw-medewerkers die naar verwachting in dienst zijn.

De toegevoegde waarde is het saldo van de verwachte omzet van de leer-werkbedrijven min de direct daaraan te relateren kosten. De toegevoegde waarde wordt in mindering gebracht op de bruto gemeentelijke bijdrage. De kosten van beschut werk worden geraamd op basis van het gemiddeld aantal te realiseren plekken (taakstelling plus additionele plekken). Dit is de loonsom gecorrigeerd voor loonkostensubsidie en ontvangen ziekengeld. De kosten worden gedekt door een vaste bijdrage van deelnemende gemeenten en een deel uit re-integratiegelden. Programma Inkomensregelingen Het budget voor de BUIG is gebaseerd op de laatst gepubliceerde voorlopige budgetten: de voorlopige budgetten 2023 (publicatie oktober 2022). De baten in de vorm van terugontvangsten zijn geraamd op basis van het stelsel van baten en lasten. De uitkeringslast is gebaseerd op de realisatie december 2022 en gecorrigeerd voor de verwachte ontwikkelingen. Hier is het gemiddelde genomen van het best case en worse case scenario. De loonkostensubsidie kent een stijgende lijn als gevolg van meer beschut werkers en overige cliënten die met loonkostensubsidie aan de slag gaan. De stijgende trend is verwerkt in de cijfers. De stijging in de loonkostensubsidie wordt gecompenseerd door lagere uitkeringslasten op de bijstand. 41

De rijksbijdrage voor de loonkostensubsidie wordt vanaf 2022 gebaseerd op de gerealiseerde aantallen cliënten die hier gebruik van maken. De Bbz lasten en baten worden geraamd op basis van ervaringscijfers van vorige jaren en de verwachte instroom in de Bbz als gevolg van het stoppen van de ondersteuningsmaatregelen aan zelfstandigen met ingang van 1 april 2022 (BBZ-light). Het saldo is onderdeel van de BUIG. Kapitaalverstrekkingen Bbz en onderzoekskosten worden op basis van de realisatie van vorige jaren geraamd in de begroting. Voor- of nadelen op de BUIG/BBZ zijn voor rekening van de deelnemende gemeenten. Programma Plustaken Ramingen op de plustaken zijn gebaseerd op de realisatie in 2022 of de werkelijk verstrekte opdracht.

42

Bijlage 5. KPI’s 2024 Definities en bronbestanden De gemiddelde verblijfsduur van cliënten in de uitkering is 13% lager dan de landelijke benchmark Definities Verblijfsduur Periode van aanvangsdatum uitkering tot einddatum uitkering. Cliënt Bron Benchmark Divosa

Inwoners van Westfriesland die via WerkSaam een algemene bijstandsuitkering ontvangen. Gemiddelde verblijfsduur in de uitkering

85% van de cliënten heeft een actuele voortgangsrapportage Definities Cliënt Bemiddelbare cliënt met een actieve algemene uitkering, een uitkering Ioaw of Ioaz (niet zijnde een zorgcliënt). Actueel Afhankelijk van het traject maximaal 3 maanden oud of 12 maanden oud bij een lang traject en 60+ers. VoortgangsDe vastlegging van de uitkomsten van een contactmoment in een rapportage voortgangsrapportage. Bron Civision De doorlooptijd van aanmelding tot Plan naar Werk is 10% lager dan in het voorgaande jaar Definities Doorlooptijd De tijd tussen de datum verzending Plan naar Werk en datum aanvraag/melding. Aanmelding

Het moment dat een cliënt zich meldt bij WerkSaam voor een uitkering.

Plan naar werk

Een vastlegging (volgens een vast format) van de afspraken tussen coach en cliënt met als einddoel werk.

Bron Civision De uitstroom naar werk en scholing in relatie tot het gemiddeld aantal cliënten is minimaal gelijk aan het jaar daarvoor Definities Uitstroom naar Uitstroom uit de uitkering met een uitstroomreden werk (al dan niet als werk zelfstandige) of scholing (met studiefinanciering). Cliënt Bemiddelbare cliënt met een actieve algemene uitkering, een uitkering Ioaw of Ioaz (niet zijnde een zorgcliënt). Bron Civision Het aandeel duurzame uitstroom naar werk ten opzichte van de totale uitstroom is minimaal 90% Definities Uitstroom naar Uitstroom uit de uitkering met een uitstroomreden werk (al dan niet als werk zelfstandige). Duurzame Uitstroom uit de uitkering voor een periode van minimaal 6 maanden. uitstroom Bron Civision In 2024 in totaal 4 nieuwe publiek private en maatschappelijke partnerschappen die ontwikkeling opleveren voor onze doelgroep Definities Publiek privaat en maatschappelijk partnerschap Bron Eigen registratie

Langdurige inhoudelijk samenwerking tussen WerkSaam en maatschappelijk betrokken ondernemers met een duidelijk gezamenlijk doel.

43

Het ziekteverzuim is lager dan de benchmark voor zowel staf als Sw en Bw-medewerkers Definities Ziekteverzuim Het ziekteverzuimpercentage is het totaal aantal ziektedagen van de werknemers, in procenten van het totaal aantal beschikbare werkdagen van de werknemers in de verslagperiode. Het ziekteverzuimpercentage is inclusief het verzuim langer dan een jaar en exclusief zwangerschaps- en bevallingsverlof. Staf Niet gesubsidieerd personeel in dienst bij WerkSaam of WerkSaam Verloning. SW en BWGesubsidieerd personeel medewerkers Bron Benchmark CBS verzuimcijfers openbaar bestuur en overheidsdiensten (staf) en rapportage arbodienstverlening van EURO management consultants (Sw en Bw-medewerkers). Cliënttevredenheid is minimaal een 7,5 Definities Cliënttevredenheid

Bron Eigen registratie

Geeft aan in hoeverre een cliënt tevreden is over de dienstverlening van WerkSaam. Cliënttevredenheid wordt gemeten via cliënttevredenheidsonderzoek. Cliënttevredenheidsonderzoek

De medewerkerstevredenheid is minimaal een 7,5 Definities Medewerkerstevredenheid Bron Externe rapportage

Geeft aan in hoeverre medewerkers in positieve zin tevreden zijn over hun werkgevers. Medewerkerstevredenheid wordt eens per twee jaar door een extern bureau gemeten. Medewerkerstevredenheidsonderzoek

44

Bijlage 6. Lijst van afkortingen en begrippen Budget BUIG Bbz B.V. BW Cao EMU-saldo Extra taak Fte GR HR IOAW IOAZ KPI MJOP Plustaak Se SW WSW

Budget waarbinnen we moeten werken Gebundelde Uitkering Inkomensvoorzieningen Gemeenten Besluit Bijstandverlening Zelfstandigen Besloten Vennootschap Beschut werk Collectieve arbeidsovereenkomst Financieringssaldo minus deelname aan bedrijven en inkomsten uit kredietverstrekking, uitgedrukt in geld Intensivering van bestaande taak Fulltime equivalent Gemeenschappelijke regeling Human Resource Inkomensvoorziening voor Oudere en Gedeeltelijk Arbeidsongeschikte Werknemers Wet inkomensvoorziening Oudere en gedeeltelijk Arbeidsongeschikte gewezen Zelfstandigen Kept Promise Indicator Meerjarenonderhoudsplan Nieuwe taak die verbonden is aan ons werkveld Standaard eenheden Sociale werkvoorziening Wet sociale werkvoorziening

45

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/13645181/1