CConstaterende datDordrecht
Koppel je AI →
Document · PDF

CROW-pubicatie 744 Parkeerkencijfers, basis voor parkeernormering 2024 (19-06-2024).pdf

Dordtse Dinsdag – Beeld- en oordeelsvormende commissies 28 januari 2025, gemeente DordrechtBij agendapunt: 4: Raadsinformatiebrief over Vaststellen beleidsregels parkeren bij nieuwbouwprojecten - Raadsinformatiebrief53.854 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 3 van 5

2,4

3,4

2,9

3,9

3,5

4,5

4,6

5,6

Niet stedelijk

2,4

3,4

2,9

3,9

3,5

4,5

4,6

5,6

8,6 - 13%

Opmerking 100 zitplaatsen is 840 m2 bvo Aandeel bezoekers: 86% Verkeersgeneratie (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

4,9

7,2

6,0

8,3

7,1

9,4

11,0

13,4

Sterk stedelijk

5,7

8,0

6,9

9,2

8,1

10,5

11,0

13,4

Matig stedelijk

5,7

8,1

7,0

9,3

8,2

10,6

11,0

13,4

Weinig stedelijk

5,7

8,1

7,0

9,3

8,2

10,6

11,0

13,4

Niet stedelijk

5,7

8,1

7,0

9,3

8,2

10,6

11,0

13,4

Opmerking 100 zitplaatsen is 840 m2 bvo Aandeel bezoekers: 83%

Casino Parkeerkencijfers (per 100 m bvo) 2

Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

4,8

5,8

5,2

6,2

5,6

6,6

7,5

8,5

Sterk stedelijk

5,2

6,2

5,6

6,6

6,0

7,0

7,5

8,5

Matig stedelijk

5,2

6,2

5,6

6,6

6,0

7,0

7,5

8,5

Weinig stedelijk

5,2

6,2

5,6

6,6

6,0

7,0

7,5

8,5

Niet stedelijk

5,2

6,2

5,6

6,6

6,0

7,0

7,5

8,5

8,6 - 13%

Opmerking Aandeel bezoekers: 86% Verkeersgeneratie (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

11,9

14,4

12,9

15,3

13,8

16,3

18,5

20,9

Sterk stedelijk

12,7

15,2

13,7

16,2

14,7

17,2

18,5

20,9

Matig stedelijk

12,8

15,2

13,8

16,3

14,8

17,3

18,5

20,9

Weinig stedelijk

12,8

15,2

13,8

16,3

14,8

17,3

18,5

20,9

Niet stedelijk

12,8

15,2

13,8

16,3

14,8

17,3

18,5

20,9

Opmerking Aandeel bezoekers: 82%

Bowlingcentrum Parkeerkencijfers (per bowlingbaan) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

0,7

1,7

1,2

2,2

1,7

2,7

2,3

3,3

Sterk stedelijk

1,1

2,1

1,7

2,7

2,3

3,3

2,3

3,3

Matig stedelijk

1,1

2,1

1,8

2,8

2,3

3,3

2,3

3,3

Weinig stedelijk

1,1

2,1

1,8

2,8

2,3

3,3

2,3

3,3

Niet stedelijk

1,1

2,1

1,8

2,8

2,3

3,3

2,3

3,3

8,6 - 13%

Opmerking Aandeel bezoekers: 89% Verkeersgeneratie (per bowlingbaan)

https://kennisbank.crow.nl/KennisModule/Detail/63667#63664

35/73

26-06-2024, 14:40

CROW Kennisbank Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

4,3

10,1

7,2

13,0

9,7

15,5

13,5

19,3

Sterk stedelijk

6,4

12,2

10,0

15,8

13,2

19,0

13,5

19,3

Matig stedelijk

6,6

12,4

10,2

16,0

13,5

19,3

13,5

19,3

Weinig stedelijk

6,6

12,4

10,2

16,0

13,5

19,3

13,5

19,3

Niet stedelijk

6,6

12,4

10,2

16,0

13,5

19,3

13,5

19,3

Opmerking Aandeel bezoekers: 94%

Biljart-/snookercentrum Parkeerkencijfers (per tafel) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

0,4

0,9

0,6

1,1

0,8

1,3

1,5

2,0

Sterk stedelijk

0,6

1,1

0,8

1,3

1,1

1,6

1,5

2,0

Matig stedelijk

0,6

1,1

0,9

1,4

1,1

1,6

1,5

2,0

Weinig stedelijk

0,6

1,1

0,9

1,4

1,1

1,6

1,5

2,0

Niet stedelijk

0,6

1,1

0,9

1,4

1,1

1,6

1,5

2,0

8,6 - 13%

Opmerking Aandeel bezoekers: 87% Verkeersgeneratie (per tafel) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

2,8

6,3

4,3

7,8

5,8

9,3

10,6

14,2

Sterk stedelijk

4,0

7,6

6,0

9,5

7,9

11,4

10,6

14,2

Matig stedelijk

4,1

7,7

6,1

9,7

8,1

11,6

10,6

14,2

Weinig stedelijk

4,1

7,7

6,1

9,7

8,1

11,6

10,6

14,2

Niet stedelijk

4,1

7,7

6,1

9,7

8,1

11,6

10,6

14,2

Opmerking Aandeel bezoekers: 94%

Dansstudio Parkeerkencijfers (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

0,7

1,7

2,5

3,5

3,7

4,7

6,9

7,9

Sterk stedelijk

1,0

2,0

3,3

4,3

4,9

5,9

6,9

7,9

Matig stedelijk

1,1

2,1

3,4

4,4

5,0

6,0

6,9

7,9

Weinig stedelijk

1,1

2,1

3,4

4,4

5,0

6,0

6,9

7,9

Niet stedelijk

1,1

2,1

3,4

4,4

5,0

6,0

6,9

7,9

8,6 - 13%%

Opmerking Aandeel bezoekers: 93% Verkeersgeneratie (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

2,6

6,4

9,3

13,1

13,9

17,7

25,9

29,7

Sterk stedelijk

3,9

7,7

12,5

16,3

18,3

22,1

25,9

29,7

Matig stedelijk

4,0

7,8

12,8

16,6

18,7

22,5

25,9

29,7

Weinig stedelijk

4,0

7,8

12,8

16,6

18,7

22,5

25,9

29,7

Niet stedelijk

4,0

7,8

12,8

16,6

18,7

22,5

25,9

29,7

Opmerking Aandeel bezoekers: 94%

Fitnessstudio/sportschool

https://kennisbank.crow.nl/KennisModule/Detail/63667#63664

36/73

26-06-2024, 14:40

CROW Kennisbank Parkeerkencijfers (per 100 m bvo) 2

Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

0,6

1,6

2,1

3,1

3,2

4,2

6,0

7,0

Sterk stedelijk

0,9

1,9

2,9

3,9

4,2

5,2

6,0

7,0

Matig stedelijk

0,9

1,9

2,9

3,9

4,3

5,3

6,0

7,0

Weinig stedelijk

0,9

1,9

2,9

3,9

4,3

5,3

6,0

7,0

Niet stedelijk

0,9

1,9

2,9

3,9

4,3

5,3

6,0

7,0

0 - 13%

Opmerking Aandeel bezoekers: 87% Verkeersgeneratie (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

4,0

11,1

15,2

22,3

22,7

29,8

42,7

49,9

Sterk stedelijk

6,1

13,2

20,5

27,6

30,1

37,3

42,7

49,9

Matig stedelijk

6,3

13,4

20,9

28,1

30,8

37,9

42,7

49,9

Weinig stedelijk

6,3

13,4

20,9

28,1

30,8

37,9

42,7

49,9

Niet stedelijk

6,3

13,4

20,9

28,1

30,8

37,9

42,7

49,9

Opmerking Aandeel bezoekers: 94%

Fitnesscentrum Parkeerkencijfers (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

0,8

1,8

2,9

3,9

4,3

5,3

6,9

7,9

Sterk stedelijk

1,2

2,2

3,9

4,9

5,7

6,7

6,9

7,9

Matig stedelijk

1,2

2,2

4,0

5,0

5,8

6,8

6,9

7,9

Weinig stedelijk

1,2

2,2

4,0

5,0

5,8

6,8

6,9

7,9

Niet stedelijk

1,2

2,2

4,0

5,0

5,8

6,8

6,9

7,9

0 - 13%

Opmerking Aandeel bezoekers: 90% Verkeersgeneratie (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

4,6

10,0

16,0

21,5

23,5

29,0

37,8

43,2

Sterk stedelijk

6,6

12,1

21,3

26,8

31,0

36,4

37,8

43,2

Matig stedelijk

6,8

12,3

21,7

27,2

31,6

37,1

37,8

43,2

Weinig stedelijk

6,8

12,3

21,7

27,2

31,6

37,1

37,8

43,2

Niet stedelijk

6,8

12,3

21,7

27,2

31,6

37,1

37,8

43,2

Opmerking Aandeel bezoekers: 94%

Wellnesscentrum (thermen, kuurcentrum, beautycentrum) Parkeerkencijfers (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

8,3

9,3

9,8

10,8

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

8,8

9,8

9,8

10,8

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

8,8

9,8

9,8

10,8

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

8,8

9,8

9,8

10,8

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

8,8

9,8

9,8

10,8

8,6 - 13%

Opmerking Aandeel bezoekers: 99% Verkeersgeneratie (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

https://kennisbank.crow.nl/KennisModule/Detail/63667#63664

Rest bebouwde

Buiten gebied

37/73

26-06-2024, 14:40

CROW Kennisbank kom min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

8,7

9,8

10,4

11,4

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

9,3

10,3

10,4

11,4

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

9,3

10,4

10,4

11,4

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

9,3

10,4

10,4

11,4

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

9,3

10,4

10,4

11,4

Opmerking Aandeel bezoekers: 98%

Sauna, hammam Parkeerkencijfers (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

1,6

2,6

3,3

4,3

5,0

6,0

6,8

7,8

Sterk stedelijk

2,0

3,0

4,1

5,1

6,1

7,1

6,8

7,8

Matig stedelijk

2,0

3,0

4,1

5,1

6,2

7,2

6,8

7,8

Weinig stedelijk

2,0

3,0

4,1

5,1

6,2

7,2

6,8

7,8

Niet stedelijk

2,0

3,0

4,1

5,1

6,2

7,2

6,8

7,8

8,6 - 13%

Opmerking Aandeel bezoekers: 99% Verkeersgeneratie (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

2,8

4,5

5,8

7,6

8,8

10,6

11,8

13,6

Sterk stedelijk

3,5

5,3

7,1

8,9

10,8

12,5

11,8

13,6

Matig stedelijk

3,6

5,3

7,3

9,0

10,9

12,7

11,8

13,6

Weinig stedelijk

3,6

5,3

7,3

9,0

10,9

12,7

11,8

13,6

Niet stedelijk

3,6

5,3

7,3

9,0

10,9

12,7

11,8

13,6

Opmerking Aandeel bezoekers: 98%

Sporthal Parkeerkencijfers (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

1,2

1,7

1,8

2,3

2,4

2,9

3,2

3,7

Sterk stedelijk

1,2

1,7

1,8

2,3

2,4

2,9

3,2

3,7

Matig stedelijk

1,3

1,8

1,9

2,4

2,6

3,1

3,2

3,7

Weinig stedelijk

1,3

1,8

1,9

2,4

2,6

3,1

3,2

3,7

Niet stedelijk

1,3

1,8

1,9

2,4

2,6

3,1

3,2

3,7

8,6 - 13%

Opmerking Let op: bij grotere aantallen bezoekers zijn de kencijfers te laag Aandeel bezoekers: 96% Verkeersgeneratie (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

4,2

6,0

6,3

8,1

8,5

10,3

11,2

12,9

Sterk stedelijk

4,2

6,0

6,3

8,1

8,6

10,3

11,2

12,9

Matig stedelijk

4,5

6,3

6,7

8,5

9,1

10,8

11,2

12,9

Weinig stedelijk

4,5

6,3

6,8

8,6

9,2

10,9

11,2

12,9

Niet stedelijk

4,5

6,3

6,8

8,6

9,2

10,9

11,2

12,9

Opmerking Let op: bij grotere aantallen bezoekers zijn de kencijfers te laag Aandeel bezoekers: 98%

Sportzaal

https://kennisbank.crow.nl/KennisModule/Detail/63667#63664

38/73

26-06-2024, 14:40

CROW Kennisbank Parkeerkencijfers (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

0,8

1,3

1,6

2,1

2,4

2,9

3,3

3,8

Sterk stedelijk

0,8

1,3

1,6

2,1

2,4

2,9

3,3

3,8

Matig stedelijk

0,9

1,4

1,7

2,2

2,5

3,0

3,3

3,8

Weinig stedelijk

0,9

1,4

1,7

2,2

2,6

3,1

3,3

3,8

Niet stedelijk

0,9

1,4

1,7

2,2

2,6

3,1

3,3

3,8

0 - 13%

Opmerking Let op: bij grotere aantallen bezoekers zijn de kencijfers te laag Aandeel bezoekers: 94% Verkeersgeneratie (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

3,7

6,1

7,5

9,8

11,1

13,5

15,5

17,8

Sterk stedelijk

3,8

6,1

7,5

9,8

11,2

13,5

15,5

17,8

Matig stedelijk

4,0

6,3

8,0

10,3

11,8

14,2

15,5

17,8

Weinig stedelijk

4,1

6,4

8,1

10,4

12,0

14,3

15,5

17,8

Niet stedelijk

4,1

6,4

8,1

10,4

12,0

14,3

15,5

17,8

Opmerking Let op: bij grotere aantallen bezoekers zijn de kencijfers te laag Aandeel bezoekers: 98%

Tennishal Parkeerkencijfers (per 100 m bvo) 2

Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

0,2

0,4

0,3

0,5

0,3

0,5

0,4

0,6

Sterk stedelijk

0,2

0,4

0,3

0,5

0,4

0,6

0,4

0,6

Matig stedelijk

0,2

0,4

0,3

0,5

0,4

0,6

0,4

0,6

Weinig stedelijk

0,2

0,4

0,3

0,5

0,4

0,6

0,4

0,6

Niet stedelijk

0,2

0,4

0,3

0,5

0,4

0,6

0,4

0,6

0 - 13%

Opmerking Aandeel bezoekers: 87% Verkeersgeneratie (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

1,2

2,8

2,2

3,8

2,6

4,1

3,4

4,9

Sterk stedelijk

1,3

2,8

2,3

3,9

2,7

4,3

3,4

4,9

Matig stedelijk

1,3

2,8

2,3

3,9

2,7

4,3

3,4

4,9

Weinig stedelijk

1,3

2,8

2,3

3,9

2,7

4,3

3,4

4,9

Niet stedelijk

1,3

2,8

2,3

3,9

2,7

4,3

3,4

4,9

Opmerking Aandeel bezoekers: 95%

Padelhal Parkeerkencijfers (per 100 m bvo) 2

Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

0,2

0,5

0,3

0,6

0,4

0,7

0,5

0,8

Sterk stedelijk

0,2

0,5

0,3

0,6

0,5

0,8

0,5

0,8

Matig stedelijk

0,2

0,5

0,3

0,6

0,5

0,8

0,5

0,8

Weinig stedelijk

0,2

0,5

0,3

0,6

0,5

0,8

0,5

0,8

Niet stedelijk

0,2

0,5

0,3

0,6

0,5

0,8

0,5

0,8

https://kennisbank.crow.nl/KennisModule/Detail/63667#63664

0 - 13%

39/73

26-06-2024, 14:40

CROW Kennisbank

Opmerking: Van deze functie kunnen alleen globale parkeerkencijfers gegeven worden. Door een beperkte aanwezigheid van data en veel variatie kan de daadwerkelijke vraag sterk variëren en raden we maatwerk aan. Aandeel bezoekers: 87%

Squashhal Parkeerkencijfers (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

1,4

1,6

2,2

2,4

2,5

2,7

3,1

3,3

Sterk stedelijk

1,5

1,7

2,3

2,5

2,6

2,8

3,1

3,3

Matig stedelijk

1,5

1,7

2,3

2,5

2,6

2,8

3,1

3,3

Weinig stedelijk

1,5

1,7

2,3

2,5

2,6

2,8

3,1

3,3

Niet stedelijk

1,5

1,7

2,3

2,5

2,6

2,8

3,1

3,3

0 - 13%

Opmerking Aandeel bezoekers: 84% Verkeersgeneratie (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

13,4

15,3

20,6

22,5

23,5

25,4

28,8

30,7

Sterk stedelijk

13,9

15,8

21,4

23,2

24,4

26,2

28,8

30,7

Matig stedelijk

13,9

15,8

21,4

23,2

24,4

26,2

28,8

30,7

Weinig stedelijk

13,9

15,8

21,4

23,2

24,4

26,2

28,8

30,7

Niet stedelijk

13,9

15,8

21,4

23,2

24,4

26,2

28,8

30,7

Opmerking Aandeel bezoekers: 95%

Zwembad overdekt Parkeerkencijfers (per 100 m bassin) 2

Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

8,8

10,8

9,6

11,6

12,3

14,3

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

9,7

11,7

10,5

12,5

12,3

14,3

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

9,7

11,7

10,5

12,5

12,3

14,3

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

9,7

11,7

10,5

12,5

12,3

14,3

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

9,7

11,7

10,5

12,5

12,3

14,3

0 - 13%

Opmerking Parkeerkencijfers combinatie zwembad overdekt en openlucht: bereken via verhouding bassin overdekt en openlucht aan de hand van kencijfers overdekt per 100 m2 bassin en kencijfers openlucht per 100 m2 bassin Aandeel bezoekers: 97% Verkeersgeneratie (per 100 m2 bassin) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

24,0

29,4

26,2

31,6

33,6

39,1

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

26,4

31,8

28,8

34,2

33,6

39,1

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

26,4

31,8

28,8

34,2

33,6

39,1

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

26,4

31,8

28,8

34,2

33,6

39,1

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

26,4

31,8

28,8

34,2

33,6

39,1

Opmerking Verkeersgeneratie combinatie zwembad overdekt en openlucht: bereken via verhouding bassin overdekt en openlucht aan de hand van kencijfers overdekt per 100 m2 bassin en kencijfers openlucht per 100 m2 bassin Aandeel bezoekers: 97%

Zwembad openlucht Parkeerkencijfers (per 100 m2 bassin) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

8,0

10,0

10,5

12,5

14,8

16,8

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

9,1

11,1

11,9

13,9

14,8

16,8

https://kennisbank.crow.nl/KennisModule/Detail/63667#63664

8,6 - 13%

40/73

26-06-2024, 14:40

CROW Kennisbank

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

9,1

11,1

11,9

13,9

14,8

16,8

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

9,1

11,1

11,9

13,9

14,8

16,8

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

9,1

11,1

11,9

13,9

14,8

16,8

Opmerking Parkeerkencijfers combinatie zwembad overdekt en openlucht: bereken via verhouding bassin overdekt en openlucht aan de hand van kencijfers overdekt per 100 m2 bassin en kencijfers openlucht per 100 m2 bassin Aandeel bezoekers: 99% Verkeersgeneratie (per 100 m2 bassin) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

8,6

10,8

11,5

13,6

16,3

18,5

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

9,8

12,2

12,7

15,3

16,3

18,5

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

9,8

12,2

13,0

15,4

16,3

18,5

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

9,8

12,2

13,0

15,4

16,3

18,5

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

9,8

12,2

13,0

15,4

16,3

18,5

Opmerking Verkeersgeneratie combinatie zwembad overdekt en openlucht: bereken via verhouding bassin overdekt en openlucht aan de hand van kencijfers overdekt per 100 m2 bassin en kencijfers openlucht per 100 m2 bassin Aandeel bezoekers: 98%

Zwemparadijs Parkeerkencijfers (per 100 m2 bassin) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

3,0

5,0

3,0

5,0

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

3,0

5,0

3,0

5,0

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

3,0

5,0

3,0

5,0

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

3,0

5,0

3,0

5,0

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

3,0

5,0

3,0

5,0

8,6 - 13%

Opmerking Van deze functie kunnen alleen globale kencijfers verkeersgeneratie gegeven worden. Door een beperkte aanwezigheid van data en veel variatie kan de daadwerkelijke vraag sterk variëren en raden we maatwerk aan. Een zwemparadijs is vaak onderdeel van een andere voorziening, zoals een vakantiepark Aandeel bezoekers: 99% Verkeersgeneratie (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

10,0

15,0

n.v.t.

n.v.t.

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

10,0

15,0

n.v.t.

n.v.t.

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

10,0

15,0

n.v.t.

n.v.t.

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

10,0

15,0

n.v.t.

n.v.t.

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

10,0

15,0

n.v.t.

n.v.t.

8,6 - 13%

Opmerking Van deze functie kunnen alleen globale kencijfers verkeergeneratie gegeven worden. Door een beperkte aanwezigheid van data en veel variatie kan de daadwerkelijke vraag sterk variëren en raden we maatwerk aan.. Aandeel bezoekers: 98%

Sportveld Parkeerkencijfers (per hectare netto terrein) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

13,0

27,0

13,0

27,0

13,0

27,0

13,0

27,0

Sterk stedelijk

13,0

27,0

13,0

27,0

13,0

27,0

13,0

27,0

Matig stedelijk

13,0

27,0

13,0

27,0

13,0

27,0

13,0

27,0

Weinig stedelijk

13,0

27,0

13,0

27,0

13,0

27,0

13,0

27,0

Niet stedelijk

13,0

27,0

13,0

27,0

13,0

27,0

13,0

27,0

8,6 - 13%

Opmerking Van deze functie kunnen alleen globale parkeerkencijfers gegeven worden. Door een beperkte aanwezigheid van data en veel variatie kan de daadwerkelijke vraag sterk variëren en raden we maatwerk aan. Parkeerkencijfers zijn exclusief kantine, kleedruimte, oefenveldje en toiletten. Aandeel bezoekers: 95%

https://kennisbank.crow.nl/KennisModule/Detail/63667#63664

41/73

26-06-2024, 14:40

CROW Kennisbank Stadion Parkeerkencijfers (per zitplaats) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

0,04

0,2

0,04

0,2

0,04

0,2

n.v.t.

n.v.t.

Sterk stedelijk

0,04

0,2

0,04

0,2

0,04

0,2

n.v.t.

n.v.t.

Matig stedelijk

0,04

0,2

0,04

0,2

0,04

0,2

n.v.t.

n.v.t.

Weinig stedelijk

0,04

0,2

0,04

0,2

0,04

0,2

n.v.t.

n.v.t.

Niet stedelijk

0,04

0,2

0,04

0,2

0,04

0,2

n.v.t.

n.v.t.

8,6 - 13%

Opmerking Van deze functie kunnen alleen globale parkeerkencijfers gegeven worden. Door een beperkte aanwezigheid van data en veel variatie kan de daadwerkelijke vraag sterk variëren en raden we maatwerk aan. Aandeel bezoekers: 99%

Kunstijsbaan (kleiner dan 400 meter) Parkeerkencijfers (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

0,9

1,4

1,1

1,6

1,4

1,9

1,8

2,3

Sterk stedelijk

0,9

1,4

1,1

1,6

1,4

1,9

1,8

2,3

Matig stedelijk

1,0

1,5

1,3

1,8

1,6

2,1

1,8

2,3

Weinig stedelijk

1,0

1,5

1,3

1,8

1,6

2,1

1,8

2,3

Niet stedelijk

1,0

1,5

1,3

1,8

1,6

2,1

1,8

2,3

0 - 13%

Opmerking Aandeel bezoekers: 98% Verkeersgeneratie (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

1,8

2,8

2,4

3,4

3,0

4,0

4,0

5,0

Sterk stedelijk

1,8

3,0

2,4

3,4

3,0

4,0

4,0

5,0

Matig stedelijk

2,2

3,2

2,8

3,8

3,4

4,4

4,0

5,0

Weinig stedelijk

2,2

3,2

2,8

3,8

3,4

4,6

4,0

5,0

Niet stedelijk

2,2

3,2

2,8

3,8

3,4

4,6

4,0

5,0

Opmerking Aandeel bezoekers: 98%

Kunstijsbaan (400 meter) Parkeerkencijfers (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

1,8

2,3

2,1

2,6

2,5

3,0

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

1,8

2,3

2,1

2,6

2,5

3,0

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

2,0

2,5

2,3

2,8

2,5

3,0

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

2,0

2,5

2,3

2,8

2,5

3,0

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

2,0

2,5

2,3

2,8

2,5

3,0

8,6 -13%

Opmerking Aandeel bezoekers: 98% Verkeersgeneratie (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

3,8

4,8

4,4

5,4

5,4

6,4

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

3,8

4,8

4,4

5,4

5,4

6,4

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

4,2

5,2

4,8

5,8

5,4

6,4

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

4,2

5,4

4,8

6,0

5,4

6,4

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

4,2

5,4

4,8

6,0

5,4

6,4

https://kennisbank.crow.nl/KennisModule/Detail/63667#63664

42/73

26-06-2024, 14:40

CROW Kennisbank

Opmerking Aandeel bezoekers: 98%

Ski- snowboardhal Parkeerkencijfers (per 100 m2 sneeuw (exclusief oefenpistes)) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

2,1

2,6

n.v.t.

n.v.t.

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

2,1

2,6

n.v.t.

n.v.t.

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

2,3

2,8

n.v.t.

n.v.t.

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

2,3

2,8

n.v.t.

n.v.t.

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

2,3

2,8

n.v.t.

n.v.t.

8,6 -13%

Opmerking Van deze functie kunnen alleen globale parkeerkencijfers gegeven worden. Door een beperkte aanwezigheid van data en veel variatie kan de daadwerkelijke vraag sterk variëren en raden we maatwerk aan. Aandeel bezoekers: 98% Verkeersgeneratie (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

4,0

8,0

n.v.t.

n.v.t.

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

4,0

8,0

n.v.t.

n.v.t.

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

4,0

8,0

n.v.t.

n.v.t.

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

4,0

8,0

n.v.t.

n.v.t.

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

4,0

8,0

n.v.t.

n.v.t.

Opmerking Van deze functie kunnen alleen globale kencijfers verkeersgeneratie gegeven worden. Door een beperkte aanwezigheid van data en veel variatie kan de daadwerkelijke vraag sterk variëren en raden we maatwerk aan.

Jachthaven Parkeerkencijfers (per ligplaats) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

0,5

0,7

0,5

0,7

0,5

0,7

0,5

0,7

Sterk stedelijk

0,5

0,7

0,5

0,7

0,5

0,7

0,5

0,7

Matig stedelijk

0,5

0,7

0,5

0,7

0,5

0,7

0,5

0,7

Weinig stedelijk

0,5

0,7

0,5

0,7

0,5

0,7

0,5

0,7

Niet stedelijk

0,5

0,7

0,5

0,7

0,5

0,7

0,5

0,7

8,6 -13%

Opmerking Van deze functie kunnen alleen globale parkeerkencijfers gegeven worden. Door een beperkte aanwezigheid van data en veel variatie kan de daadwerkelijke vraag sterk variëren en raden we maatwerk aan.. Verkeersgeneratie (per 100 ligplaatsen) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

26,6

26,6

26,6

26,6

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

26,6

26,6

26,6

26,6

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

26,6

26,6

26,6

26,6

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

26,6

26,6

26,6

26,6

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

26,6

26,6

26,6

26,6

Opmerking Van deze functie kunnen alleen globale kencijfers verkeersgeneratie gegeven worden. Door een beperkte aanwezigheid van data en veel variatie kan de daadwerkelijke vraag sterk variëren en raden we maatwerk aan..

Golfoefencentrum (pitch en putt) Parkeerkencijfers (per centrum) Centrum

Zeer sterk stedelijk

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

44,1

48,1

54,2

58,2

https://kennisbank.crow.nl/KennisModule/Detail/63667#63664

8,6 -13%

43/73

26-06-2024, 14:40

CROW Kennisbank

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

48,7

52,7

54,2

58,2

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

49,1

53,1

54,2

58,2

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

49,1

53,1

54,2

58,2

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

49,1

53,1

54,2

58,2

Opmerking Uitgaande van een omvang van circa 6 ha Aandeel bezoekers: 93% Verkeersgeneratie (per centrum) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

344,3

375,5

423,0

454,2

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

380,1

411,3

423,0

454,2

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

383,1

414,4

423,0

454,2

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

383,1

414,4

423,0

454,2

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

383,1

414,4

423,0

454,2

Opmerking Uitgaande van een omvang van circa 6 ha Aandeel bezoekers: 98%

Golfbaan (18 holes) Parkeerkencijfers (per 18 holes, 60 ha) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

80,1

100,1

108,3

128,3

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

85,6

105,6

108,3

128,3

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

86,0

106,0

108,3

128,3

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

86,0

106,0

108,3

128,3

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

86,0

106,0

108,3

128,3

8,6 -13%

Opmerking Een 18-holes golfbaan is gemiddeld 60 - 70 ha groot Aandeel bezoekers:98% Verkeersgeneratie (per 18 holes, 60 ha) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

132,1

165,1

178,5

211,5

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

141,1

174,1

178,5

211,5

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

141,9

174,8

178,5

211,5

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

141,9

174,8

178,5

211,5

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

141,9

174,8

178,5

211,5

Opmerking Een 18-holes golfbaan is gemiddeld 60 - 70 ha groot Aandeel bezoekers: 98%

Indoorspeeltuin (kinderspeelhal), gemiddeld en kleiner Parkeerkencijfers (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

0,4

5,4

1,2

6,2

1,9

6,9

2,6

7,6

Sterk stedelijk

0,4

5,4

1,2

6,2

1,9

6,9

2,6

7,6

Matig stedelijk

0,6

5,6

1,4

6,4

2,2

7,2

2,6

7,6

Weinig stedelijk

0,6

5,6

1,4

6,4

2,2

7,2

2,6

7,6

Niet stedelijk

0,6

5,6

1,4

6,4

2,2

7,2

2,6

7,6

8,6 -13%

Opmerking Aandeel bezoekers; 97% Verkeersgeneratie (per 100 m2 bvo) Centrum

Zeer sterk stedelijk

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied bezoekers

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

0,8

9,2

2,0

10,5

3,3

11,7

4,4

12,9

https://kennisbank.crow.nl/KennisModule/Detail/63667#63664

44/73

26-06-2024, 14:40

CROW Kennisbank

Sterk stedelijk

0,8

9,3

2,0

10,5

3,3

11,8

4,4

12,9

Matig stedelijk

1,0

9,5

2,4

10,9

3,7

12,2

4,4

12,9

Weinig stedelijk

1,1

9,6

2,4

10,9

3,7

12,2

4,4

12,9

Niet stedelijk

1,1

9,6

2,4

10,9

3,7

12,2

4,4

12,9

Opmerking Aandeel bezoekers: 98%

Indoorspeeltuin (kinderspeelhal), groot Parkeerkencijfers (per 100 m bvo) 2

Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

1,0

6,0

1,8

6,8

2,8

7,8

3,6

8,6

Sterk stedelijk

1,0

6,0

1,8

6,8

2,8

7,8

3,6

8,6

Matig stedelijk

1,2

6,2

2,1

7,1

3,1

8,1

3,6

8,6

Weinig stedelijk

1,2

6,2

2,1

7,1

3,1

8,1

3,6

8,6

Niet stedelijk

1,2

6,2

2,1

7,1

3,1

8,1

3,6

8,6

8,6 -13%

Opmerking Aandeel bezoekers; 98% Verkeersgeneratie (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

1,2

7,3

2,2

8,3

3,4

9,5

4,4

10,5

Sterk stedelijk

1,2

7,3

2,2

8,4

3,4

9,5

4,4

10,5

Matig stedelijk

1,4

7,5

2,5

8,6

3,7

9,9

4,4

10,5

Weinig stedelijk

1,5

7,6

2,6

8,7

3,8

9,9

4,4

10,5

Niet stedelijk

1,5

7,6

2,6

8,7

3,8

9,9

4,4

10,5

Opmerking Aandeel bezoekers; 98%

Indoorspeeltuin (kinderspeelhal), zeer groot Parkeerkencijfers (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

2,2

5,2

3,1

6,1

4,0

7,0

4,9

7,9

Sterk stedelijk

2,2

5,2

3,1

6,1

4,0

7,0

4,9

7,9

Matig stedelijk

2,4

5,4

3,4

6,4

4,3

7,3

4,9

7,9

Weinig stedelijk

2,5

5,5

3,4

6,4

4,4

7,4

4,9

7,9

Niet stedelijk

2,5

5,5

3,4

6,4

4,4

7,4

4,9

7,9

8,6 -13%

Opmerking Aandeel bezoekers; 98% Verkeersgeneratie (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

2,1

5,0

3,0

5,9

3,9

6,7

4,7

7,5

Sterk stedelijk

2,1

5,0

3,0

5,9

3,9

6,7

4,7

7,5

Matig stedelijk

2,3

5,2

3,2

6,1

4,2

7,0

4,7

7,5

Weinig stedelijk

2,4

5,2

3,3

6,1

4,2

7,1

4,7

7,5

Niet stedelijk

2,4

5,2

3,3

6,1

4,2

7,1

4,7

7,5

Opmerking Aandeel bezoekers; 98%

Kinderboerderij (stadsboerderij) Parkeerkencijfers (per gemiddelde boerderij) Centrum min.

Schil centrum max.

min.

Rest bebouwde kom max.

https://kennisbank.crow.nl/KennisModule/Detail/63667#63664

min.

Buiten gebied max.

min.

Aandeel laadpunten max.

45/73

26-06-2024, 14:40

CROW Kennisbank

Zeer sterk stedelijk

0,4

5,4

1,2

6,2

1,9

6,9

2,6

7,6

Sterk stedelijk

0,4

5,4

1,2

6,2

1,9

6,9

2,6

7,6

Matig stedelijk

0,6

5,6

1,4

6,4

2,2

7,2

2,6

7,6

Weinig stedelijk

0,6

5,6

1,4

6,4

2,2

7,2

2,6

7,6

Niet stedelijk

0,6

5,6

1,4

6,4

2,2

7,2

2,6

7,6

0 -13%

Opmerking Aandeel bezoekers; 97% Verkeersgeneratie (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t

n.v.t

18,8

18,8

22,5

22,5

n.v.t.

n.v.t.

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

18,8

18,8

22,5

22,5

n.v.t.

n.v.t.

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

18,8

18,8

22,5

22,5

n.v.t.

n.v.t.

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

18,8

18,8

22,5

22,5

n.v.t.

n.v.t.

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

18,8

18,8

22,5

22,5

n.v.t.

n.v.t.

Opmerking Aandeel bezoekers; 98%

Manege (paardenhouderij) Parkeerkencijfers (per box) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

0,3

0,5

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

0,3

0,5

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

0,3

0,5

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

0,3

0,5

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

0,3

0,5

0 - 13%

Opmerking Van deze functie kunnen alleen globale parkeerkencijfers gegeven worden. Door een beperkte aanwezigheid van data en veel variatie kan de daadwerkelijke vraag sterk variëren en raden we maatwerk aan. Aandeel bezoekers: 90% Verkeersgeneratie (per (bezette)) box/paard) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

3,0

3,0

4,0

4,0

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

3,0

3,0

4,0

4,0

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

3,0

3,0

4,0

4,0

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

3,0

3,0

4,0

4,0

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

3,0

3,0

4,0

4,0

Opmerking Van deze functie kunnen alleen globale kencijfers verkeersgeneratie gegeven worden. Door een beperkte aanwezigheid van data en veel variatie kan de daadwerkelijke vraag sterk variëren en raden we maatwerk aan.

Dierenpark Parkeerkencijfers (per ha. netto terrein) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

4,0

12,0

4,0

12,0

4,0

12,0

4,0

12,0

Sterk stedelijk

4,0

12,0

4,0

12,0

4,0

12,0

4,0

12,0

Matig stedelijk

4,0

12,0

4,0

12,0

4,0

12,0

4,0

12,0

Weinig stedelijk

4,0

12,0

4,0

12,0

4,0

12,0

4,0

12,0

Niet stedelijk

4,0

12,0

4,0

12,0

4,0

12,0

4,0

12,0

8,6 -13%

Opmerking Van deze functie kunnen alleen globale parkeerkencijfers gegeven worden. Door een beperkte aanwezigheid van data en veel variatie kan de daadwerkelijke vraag sterk variëren en raden we maatwerk aan. Aandeel bezoekers: 99% Verkeersgeneratie (per gemiddeld park (300.000 bezoekers per jaar)) Centrum

Schil centrum

https://kennisbank.crow.nl/KennisModule/Detail/63667#63664

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

46/73

26-06-2024, 14:40

CROW Kennisbank min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

535,8

535,8

535,8

535,8

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

535,8

535,8

535,8

535,8

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

535,8

535,8

535,8

535,8

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

535,8

535,8

535,8

535,8

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

535,8

535,8

535,8

535,8

Opmerking Van deze functie kunnen alleen globale kencijfers verkeersgeneratie gegeven worden. Door een beperkte aanwezigheid van data en veel variatie kan de daadwerkelijke vraag sterk variëren en raden we maatwerk aan.

Attractie- en pretpark Parkeerkencijfers (per ha. netto terrein) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

4,0

12,0

4,0

12,0

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

4,0

12,0

4,0

12,0

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

4,0

12,0

4,0

12,0

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

4,0

12,0

4,0

12,0

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

4,0

12,0

4,0

12,0

8,6 -13%

Opmerking Van deze functie kunnen alleen globale parkeerkencijfers gegeven worden. Door een beperkte aanwezigheid van data en veel variatie kan de daadwerkelijke vraag sterk variëren en raden we maatwerk aan. Aandeel bezoekers: 99% Verkeersgeneratie (per gemiddeld park (550.000 bezoekers per jaar)) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

350,0

1050,0

350,0

1050,0

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

350,0

1050,0

350,0

1050,0

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

350,0

1050,0

350,0

1050,0

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

350,0

1050,0

350,0

1050,0

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

350,0

1050,0

350,0

1050,0

Opmerking Van deze functie kunnen alleen globale kencijfers verkeersgeneratie gegeven worden. Door een beperkte aanwezigheid van data en veel variatie kan de daadwerkelijke vraag sterk variëren en raden we maatwerk aan.

Volkstuin Parkeerkencijfers (per 10 tuinen) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

0,9

1,2

1,0

1,3

1,3

1,6

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

1,1

1,4

1,2

1,5

1,3

1,6

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

1,1

1,4

1,2

1,5

1,3

1,6

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

1,1

1,4

1,2

1,5

1,3

1,6

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

1,1

1,4

1,2

1,5

1,3

1,6

8,6 -13%

Opmerking Aandeel bezoekers; 100% Verkeersgeneratie (per 10 tuinen) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

0,7

1,0

0,8

1,1

1,1

1,4

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

0,9

1,2

1,0

1,3

1,1

1,4

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

0,9

1,2

1,1

1,3

1,1

1,4

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

0,9

1,2

1,1

1,3

1,1

1,4

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

0,9

1,2

1,1

1,3

1,1

1,4

Opmerking Aandeel bezoekers; 100%

https://kennisbank.crow.nl/KennisModule/Detail/63667#63664

47/73

26-06-2024, 14:40

CROW Kennisbank Plantentuin (botanische tuin) Parkeerkencijfers (per gemiddelde tuin) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

5,0

10,0

8,0

13,0

11,0

16,0

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

5,0

10,0

8,0

13,0

11,0

16,0

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

5,0

10,0

8,0

13,0

11,0

16,0

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

5,0

10,0

8,0

13,0

11,0

16,0

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

5,0

10,0

8,0

13,0

11,0

16,0

8,6 -13%

Opmerking Van deze functie kunnen alleen globale parkeerkencijfers gegeven worden. Door een beperkte aanwezigheid van data en veel variatie kan de daadwerkelijke vraag sterk variëren en raden we maatwerk aan. Aandeel bezoekers; 99% Verkeersgeneratie (per 10 tuinen) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

20,0

30,0

25,0

35,0

30,0

40,0

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

20,0

30,0

25,0

35,0

30,0

40,0

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

20,0

30,0

25,0

35,0

30,0

40,0

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

20,0

30,0

25,0

35,0

30,0

40,0

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

20,0

30,0

25,0

35,0

30,0

40,0

Opmerking Van deze functie kunnen alleen globale parkeerkencijfers gegeven worden.Door een beperkte aanwezigheid van data en veel variatie kan de daadwerkelijke vraag sterk variëren en raden we maatwerk aan.

4.5 Kencijfers hoofdgroep horeca en (verblijfs)recreatie Gepubliceerd op: 19-06-2024 De volgende functies worden onderscheiden:

Camping (kampeerterrein) Bungalowpark (huisjescomplex) Hotel In Nederland geldt voor hotels een hotelclassificatiesysteem met sterren. Een hotel met een ster biedt slechts basisvoorzieningen, een hotel met twee sterren biedt beperkt aanvullende voorzieningen, een hotel met drie sterren is een middenklasse hotel, een hotel met vier sterren een eersteklas hotel en een hotel met vijf sterren een luxehotel. Discotheek

Van de volgende functies kunnen alleen globale parkeerkencijfers en/of globale kencijfers verkeersgeneratie gegeven worden. De kencijfers kunnen helpen bij een inschatting van de parkeervraag maar zijn in dit geval statistisch zwak en dus onbetrouwbaar. Gebruik lokale kennis voor een betere inschatting van de parkeervraag: denk hierbij aan een berekening op basis van het maximumaantal zitplaatsen of tafels, of het aantal personeelsleden. Stel een parkeerbalans op voor een voorziening waarbij sprake is van dubbelgebruik. De lokale modal split en de nabijheid van alternatieve mobiliteits- of parkeervoorzieningen zijn van invloed op de parkeervraag. Met andere woorden: hier geldt in de meeste gevallen dat het om maatwerk gaat.

Café/bar/cafetaria Deparkeerbehoefte bij deze functie is in sterke mate afhankelijk van het aantal zitplaatsen en van het bezoekersprofiel met bijbehorende vervoerswijzekeuze van de bezoekers. Restaurant De parkeerbehoefte bij deze functie is in sterke mate afhankelijk van het aantal zitplaatsen en van het bezoekersprofiel met bijbehorende vervoerswijzekeuze van de bezoekers. Evenementenhal/beursgebouw/congresgebouw

Het 'aandeel laadpunten' staat voor het percentage laadpunten waarmee in het parkeerkencijfer rekening is gehouden. Het weergegeven kencijfer is dus inclusief het aantal openbare laadpunten. Het 'aandeel bezoekers' in de tabellen staat voor het aantal parkeerplaatsen, dat openbaar toegankelijk moet zijn voor bezoekers die hun auto. Hiermee is in het kencijfer rekening gehouden. Het weergegeven parkeerkencijfer is dus inclusief bezoekersparkeren. Het weergegeven kencijfer verkeersgeneratie is eveneens inclusief de verkeersgeneratie van bezoekers.

Camping (kampeerterrein) Parkeerkencijfers (per standplaats) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buitengebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

1,1

1,3

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

1,1

1,3

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

1,1

1,3

https://kennisbank.crow.nl/KennisModule/Detail/63667#63664

8,6 -13%

48/73

26-06-2024, 14:40

CROW Kennisbank

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

1,1

1,3

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

1,1

1,3

Opmerking Exclusief 10% voor gasten van bezoekers Aandeel bezoekers: 90% Verkeersgeneratie(per standplaats) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buitengebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

0,4

0,4

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

0,4

0,4

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

0,4

0,4

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

0,4

0,4

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

0,4

0,4

Opmerking Exclusief 10% voor gasten van bezoekers Aandeel bezoekers: 89%

Bungalowpark (huisjescomplex) Parkeerkencijfers (per bungalow) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buitengebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

1,5

1,7

2,0

2,2

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

1,5

1,7

2,0

2,2

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

1,6

1,8

2,0

2,2

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

1,6

1,8

2,0

2,2

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

1,6

1,8

2,0

2,2

8,6 -13%

Opmerking Aandeel bezoekers: 91% Verkeersgeneratie (per bungalow) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buitengebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

1,9

2,2

2,6

2,8

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

1,9

2,2

2,6

2,8

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

2,1

2,3

2,6

2,8

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

2,1

2,3

2,6

2,8

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

2,1

2,3

2,6

2,8

Opmerking Aandeel bezoekers: 89%

1* Hotel Parkeerkencijfers (per 10 kamers) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buitengebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

0,3

0,5

0,7

0,9

2,2

2,4

4,4

4,6

Sterk stedelijk

0,3

0,5

0,7

0,9

2,2

2,4

4,4

4,6

Matig stedelijk

0,3

0,5

0,7

0,9

2,3

2,5

4,4

4,6

Weinig stedelijk

0,3

0,5

0,7

0,9

2,4

2,6

4,4

4,6

Niet stedelijk

0,3

0,5

0,7

0,9

2,4

2,6

4,4

4,6

8,6 -13%

Opmerking Aandeel bezoekers: 77% Verkeersgeneratie(per 10 kamers) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buitengebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

0,8

1,3

1,8

2,3

5,9

6,5

12,1

12,7

Sterk stedelijk

0,8

1,3

1,8

2,3

5,9

6,5

12,1

12,7

Matig stedelijk

0,8

1,4

1,9

2,4

6,2

6,8

12,1

12,7

Weinig stedelijk

0,9

1,4

2,0

2,5

6,5

7,1

12,1

12,7

Niet stedelijk

0,9

1,4

2,0

2,5

6,5

7,1

12,1

12,7

https://kennisbank.crow.nl/KennisModule/Detail/63667#63664

49/73

26-06-2024, 14:40

CROW Kennisbank

Opmerking Aandeel bezoekers: 83%

2* Hotel Parkeerkencijfers (per 10 kamers) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buitengebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

1,1

1,6

1,9

2,4

3,6

4,1

6,0

6,5

Sterk stedelijk

1,1

1,6

1,9

2,4

3,6

4,1

6,0

6,5

Matig stedelijk

1,1

1,6

2,0

2,5

3,8

4,3

6,0

6,5

Weinig stedelijk

1,2

1,7

2,1

2,6

4,0

4,5

6,0

6,5

Niet stedelijk

1,2

1,7

2,1

2,6

4,0

4,5

6,0

6,5

8,6 -13%

Opmerking Aandeel bezoekers: 80% Verkeersgeneratie(per 10 kamers) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buitengebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

2,7

4,0

4,8

6,1

9,3

10,5

15,3

16,5

Sterk stedelijk

2,7

4,0

4,8

6,1

9,3

10,5

15,3

16,5

Matig stedelijk

2,9

4,2

5,1

6,4

9,8

11,0

15,3

16,5

Weinig stedelijk

3,1

4,3

5,3

6,6

10,2

11,4

15,3

16,5

Niet stedelijk

3,1

4,3

5,3

6,6

10,2

11,5

15,3

16,5

Opmerking Aandeel bezoekers: 85%

3* Hotel Parkeerkencijfers (per 10 kamers) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buitengebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

1,5

2,5

2,6

3,6

4,2

5,2

6,3

7,3

Sterk stedelijk

1,5

2,5

2,6

3,6

4,2

5,2

6,3

7,3

Matig stedelijk

1,6

2,6

2,8

3,8

4,5

5,5

6,3

7,3

Weinig stedelijk

1,7

2,7

2,9

3,9

4,7

5,7

6,3

7,3

Niet stedelijk

1,7

2,7

2,9

3,9

4,7

5,7

6,3

7,3

8,6 -13%

Opmerking Aandeel bezoekers: 77% Verkeersgeneratie(per 10 kamers) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buitengebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

4,3

7,2

7,5

10,3

12,2

15,1

18,0

20,9

Sterk stedelijk

4,3

7,2

7,5

10,3

12,2

15,1

18,0

20,9

Matig stedelijk

4,6

7,5

7,9

10,8

12,9

15,8

18,0

20,9

Weinig stedelijk

4,9

7,7

8,3

11,2

13,5

16,4

18,0

20,9

Niet stedelijk

4,9

7,8

8,3

11,2

13,5

16,4

18,0

20,9

Opmerking Aandeel bezoekers: 84%

4* Hotel Parkeerkencijfers (per 10 kamers) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buitengebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

2,7

3,7

4,4

5,4

6,3

7,3

8,5

9,5

Sterk stedelijk

2,7

3,7

4,4

5,4

6,3

7,3

8,5

9,5

Matig stedelijk

2,9

3,9

4,6

5,6

6,7

7,7

8,5

9,5

Weinig stedelijk

3,0

4,0

4,8

5,8

7,0

8,0

8,5

9,5

Niet stedelijk

3,0

4,0

4,8

5,8

7,0

8,0

8,5

9,5

https://kennisbank.crow.nl/KennisModule/Detail/63667#63664

8,6 -13%

50/73

26-06-2024, 14:40

CROW Kennisbank

Opmerking Aandeel bezoekers: 73% Verkeersgeneratie(per 10 kamers) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buitengebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

7,8

10,7

12,6

15,5

18,4

21,2

24,7

27,6

Sterk stedelijk

7,8

10,7

12,6

15,5

18,4

21,2

24,7

27,6

Matig stedelijk

8,3

11,2

13,4

16,2

19,4

22,3

24,7

27,6

Weinig stedelijk

8,7

11,6

13,9

16,8

20,2

23,1

24,7

27,6

Niet stedelijk

8,7

11,6

14,0

16,9

20,3

23,1

24,7

27,6

Opmerking Aandeel bezoekers: 81%

5* Hotel Parkeerkencijfers (per 10 kamers) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buitengebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

4,2

5,8

6,8

8,4

9,3

10,9

11,8

13,4

Sterk stedelijk

4,2

5,8

6,8

8,4

9,3

10,9

11,8

13,4

Matig stedelijk

4,5

6,1

7,1

8,7

9,8

11,4

11,8

13,4

Weinig stedelijk

4,7

6,3

7,5

9,1

10,2

11,8

11,8

13,4

Niet stedelijk

4,7

6,3

7,5

9,1

10,2

11,8

11,8

13,4

8,6 -13%

Opmerking Aandeel bezoekers: 65% Verkeersgeneratie (per 10 kamers) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buitengebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

12,3

16,9

19,5

24,2

26,8

31,5

34,1

38,8

Sterk stedelijk

12,3

16,9

19,5

24,2

26,8

31,5

34,1

38,8

Matig stedelijk

13,0

17,6

20,7

25,3

28,3

33,0

34,1

38,8

Weinig stedelijk

13,6

18,2

21,6

26,2

29,5

34,2

34,1

38,8

Niet stedelijk

13,7

18,3

21,6

26,3

29,6

34,3

34,1

38,8

Opmerking Aandeel bezoekers: 76%

Café/bar/cafetaria Parkeerkencijfers (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buitengebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

4,0

6,0

4,0

6,0

5,0

7,0

n.v.t.

n.v.t.

Sterk stedelijk

4,0

6,0

4,0

6,0

5,0

7,0

n.v.t.

n.v.t.

Matig stedelijk

4,0

6,0

4,0

6,0

5,0

7,0

n.v.t.

n.v.t.

Weinig stedelijk

5,0

7,0

5,0

7,0

6,0

8,0

n.v.t.

n.v.t.

Niet stedelijk

5,0

7,0

5,0

7,0

6,0

8,0

n.v.t.

n.v.t.

0 - 13%

Opmerking Door een beperkte aanwezigheid van data en veel variatie kan de daadwerkelijke vraag sterk variëren en raden we maatwerk aan. Aandeel bezoekers: 90%

Restaurant Parkeerkencijfers (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buitengebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

4,0

6,0

4,0

6,0

4,0

8,0

6,0

10,0.

Sterk stedelijk

4,0

6,0

4,0

6,0

4,0

8,0

6,0

10,0

Matig stedelijk

4,0

6,0

4,0

6,0

4,0

8,0

6,0

10,0

https://kennisbank.crow.nl/KennisModule/Detail/63667#63664

0 - 13%

51/73

26-06-2024, 14:40

CROW Kennisbank

Weinig stedelijk

6,0

8,0

6,0

8,0

6,0

8,0

8,0

10,0

Niet stedelijk

6,0

8,0

6,0

8,0

6,0

8,0

8,0

10,0

Opmerking Door een beperkte aanwezigheid van data en veel variatie kan de daadwerkelijke vraag sterk variëren en raden we maatwerk aan. Aandeel bezoekers: 80%

Discotheek Parkeerkencijfers (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buitengebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

1,6

5,6

5,2

9,2

8,7

12,7

18,8

22,8

Sterk stedelijk

4,1

8,1

10,3

14,3

16,4

20,4

18,8

22,8

Matig stedelijk

4,9

8,9

11,9

15,9

18,8

22,8

18,8

22,8

Weinig stedelijk

5,0

9,0

11,9

15,9

18,9

22,9

18,8

22,8

Niet stedelijk

4,9

8,9

11,9

15,9

18,8

22,8

18,8

22,8

0 - 13%

Opmerking Aandeel bezoekers: 99% Verkeersgeneratie (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buitengebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

1,4

5,1

4,7

8,4

8,0

11,6

17,2

20,8

Sterk stedelijk

3,8

7,4

9,4

13,0

15,0

18,6

17,2

20,8

Matig stedelijk

4,5

8,1

10,8

14,5

17,2

20,8

17,2

20,8

Weinig stedelijk

4,5

8,2

10,9

14,5

17,2

20,9

17,2

20,8

Niet stedelijk

4,5

8,1

10,8

14,5

17,2

20,8

17,2

20,8

Opmerking Aandeel bezoekers: 97%

Evenementenhal/beursgebouw/congresgebouw Parkeerkencijfers (per 100m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buitengebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

3,0

5,0

4,0

7,0

5,0

10,0

n.v.t.

n.v.t.

Sterk stedelijk

3,0

5,0

4,0

7,0

5,0

10,0

n.v.t.

n.v.t.

Matig stedelijk

4,0

7,0

5,0

8,0

6,0

11,0

n.v.t.

n.v.t.

Weinig stedelijk

4,0

7,0

5,0

8,0

6,0

11,0

n.v.t.

n.v.t.

Niet stedelijk

4,0

7,0

5,0

8,0

6,0

11,0

n.v.t.

n.v.t.

8,6 -13%

Opmerking Door een beperkte aanwezigheid van data en veel variatie kan de daadwerkelijke vraag sterk variëren en raden we maatwerk aan. Aandeel bezoekers: 99%

4.6 Kencijfers hoofdgroep gezondheidszorg en (sociale) voorzieningen Gepubliceerd op: 19-06-2024 De volgende functies worden onderscheiden:

Huisartsenpraktijk (-centrum) Apotheek Fysiotherapiepraktijk (-centrum) Consultatiebureau Consultatiebureau voor ouderen Tandartsenpraktijk Ziekenhuis Crematorium Begraafplaats Penitentiaire inrichting Van de volgende functies kunnen globale parkeerkencijfers en/of globale kencijfers verkeersgeneratie gegeven worden. Neem bij het toepassen van deze cijfers een forse marge in acht.

Religiegebouw Verpleeg- en verzorgingstehuis

https://kennisbank.crow.nl/KennisModule/Detail/63667#63664

52/73

26-06-2024, 14:40

CROW Kennisbank

Gezondheidscentrum Een gezondheidscentrum is een locatie waar verschillende gezondheidsinstellingen onder een dak gevestigd zijn. Vaak zijn dit huisartsen, fysiotherapeuten, verloskundigen, een apotheek en/of een consultatiebureau. De diverse gezondheidsinstellingen hebben vaak verschillende openingstijden, ook avondopeningstijden komen voor. Bij het parkeerkencijfer is geen rekening gehouden met de aanwezigheid van een apotheek. Maak een parkeerbalans op basis van de verschillende functies en de daarvoor beschikbare ruimte in het gebouw. Bepaal de parkeervraag bij een dergelijk multifunctioneel centrum op basis van het maatgevende piekmoment.

Het 'aandeel laadpunten' staat voor het percentage laadpunten waarmee in het kencijfer rekening is gehouden. Het weergegeven kencijfer is dus inclusief het aantal openbare laadpunten. Het 'aandeel bezoekers' in de tabellen staat voor het aantal parkeerplaatsen, dat openbaar toegankelijk moet zijn voor bezoekers. Hiermee is in het kencijfer rekening gehouden. Het weergegeven parkeerkencijfer is dus inclusief bezoekersparkeren. Het weergegeven kencijfer verkeersgeneratie is eveneens inclusief de verkeersgeneratie van bezoekers.

Huisartsenpraktijk (-centrum) Parkeerkencijfers (per behandelkamer) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

1,4

1,9

1,7

2,2

2,1

2,6

3,0

3,5

Sterk stedelijk

1,8

2,3

2,2

2,7

2,7

3,2

3,0

3,5

Matig stedelijk

1,8

2,3

2,2

2,7

2,7

3,2

3,0

3,5

Weinig stedelijk

2,0

2,5

2,5

3,0

3,0

3,5

3,0

3,5

Niet stedelijk

2,0

2,5

2,5

3,0

3,0

3,5

3,0

3,5

0 - 13%

Opmerking Aandeel bezoekers: 57% Verkeersgeneratie (per behandelkamer) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

12,3

16,8

15,2

19,6

18,1

22,5

26,7

31,1

Sterk stedelijk

16,0

20,5

19,6

24,1

23,3

27,7

26,7

31,1

Matig stedelijk

16,0

20,6

19,7

24,1

23,4

27,8

26,7

31,1

Weinig stedelijk

18,0

22,5

22,0

26,4

26,1

30,5

26,7

31,1

Niet stedelijk

18,5

23,0

22,6

27,0

26,7

31,1

26,7

31,1

Opmerking Aandeel bezoekers: 89%

Apotheek Parkeerkencijfers (per apotheek) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

1,8

2,3

2,3

2,8

2,7

3,2

n.v.t.

n.v.t.

Sterk stedelijk

2,0

2,5

2,5

3,0

2,9

3,4

n.v.t.

n.v.t.

Matig stedelijk

2,0

2,5

2,5

3,0

2,9

3,4

n.v.t.

n.v.t.

Weinig stedelijk

2,1

2,6

2,6

3,1

3,1

3,6

n.v.t.

n.v.t.

Niet stedelijk

2,2

2,7

2,6

3,1

3,1

3,6

n.v.t.

n.v.t.

0 - 13%

Opmerking Aandeel bezoekers: 45% Verkeersgeneratie (per apotheek) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

78,8

100,1

96,5

117,8

114,1

135,5

n.v.t.

n.v.t.

Sterk stedelijk

86,8

108,2

106,1

127,4

125,4

146,7

n.v.t.

n.v.t.

Matig stedelijk

86,9

108,2

106,2

127,5

125,4

146,8

n.v.t.

n.v.t.

Weinig stedelijk

91,1

112,5

111,2

132,6

131,3

152,7

n.v.t.

n.v.t.

Niet stedelijk

92,1

113,5

112,4

133,8

132,7

154,1

n.v.t.

n.v.t.

Opmerking Aandeel bezoekers: 95%

Fysiotherapiepraktijk (-centrum) Parkeerkencijfers (per behandelkamer) Centrum

Schil centrum

https://kennisbank.crow.nl/KennisModule/Detail/63667#63664

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

53/73

26-06-2024, 14:40

CROW Kennisbank min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

0,7

1,2

0,9

1,4

1,1

1,6

1,7

2,2

Sterk stedelijk

1,0

1,5

1,2

1,7

1,5

2,0

1,7

2,2

Matig stedelijk

1,0

1,5

1,2

1,7

1,5

2,0

1,7

2,2

Weinig stedelijk

1,1

1,6

1,4

1,9

1,7

2,2

1,7

2,2

Niet stedelijk

1,1

1,6

1,4

1,9

1,7

2,2

1,7

2,2

0 - 13%

Opmerking Aandeel bezoekers: 57% Verkeersgeneratie(per behandelkamer) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

6,8

11,6

8,7

13,3

10,6

15,2

16,1

20,7

Sterk stedelijk

9,2

13,9

11,5

16,2

13,9

18,5

16,1

20,7

Matig stedelijk

9,2

14,0

11,5

16,2

13,9

18,5

16,1

20,7

Weinig stedelijk

10,4

15,2

13,0

17,7

15,6

20,3

16,1

20,7

Niet stedelijk

10,7

15,5

13,4

18,0

16,1

20,7

16,1

20,7

Opmerking Aandeel bezoekers: 93%

Consultatiebureau Parkeerkencijfers (per behandelkamer) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

0,8

1,3

1,0

1,5

1,2

1,7

1,9

2,4

Sterk stedelijk

1,0

1,5

1,3

1,8

1,6

2,1

1,9

2,4

Matig stedelijk

1,1

1,6

1,3

1,8

1,6

2,1

1,9

2,4

Weinig stedelijk

1,2

1,7

1,5

2,0

1,8

2,3

1,9

2,4

Niet stedelijk

1,2

1,7

1,5

2,0

1,9

2,4

1,9

2,4

0 - 13%

Opmerking Aandeel bezoekers: 50% Verkeersgeneratie (per behandelkamer) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

5,4

8,9

6,8

10,2

8,3

11,7

12,7

16,0

Sterk stedelijk

7,3

10,7

9,0

12,4

10,9

14,2

12,7

16,0

Matig stedelijk

7,3

10,7

9,0

12,4

10,9

14,2

12,7

16,0

Weinig stedelijk

8,2

11,7

10,2

13,6

12,3

15,6

12,7

16,0

Niet stedelijk

8,5

11,9

10,5

13,8

12,6

15,9

12,7

16,0

Opmerking Aandeel bezoekers: 86%

Consultatiebureau voor ouderen Parkeerkencijfers (per behandelkamer) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

1,1

1,3

1,4

1,6

1,8

2,0

2,1

2,3

Sterk stedelijk

1,2

1,4

1,5

1,7

1,8

2,0

2,1

2,3

Matig stedelijk

1,2

1,4

1,5

1,7

1,8

2,0

2,1

2,3

Weinig stedelijk

1,2

1,4

1,5

1,7

1,9

2,1

2,1

2,3

Niet stedelijk

1,2

1,4

1,5

1,7

1,9

2,1

2,1

2,3

0 - 13%

Opmerking Aandeel bezoekers: 38% Verkeersgeneratie (per behandelkamer) Centrum

Zeer sterk stedelijk

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

5,2

6,1

6,7

7,6

8,2

9,1

10,0

11,0

https://kennisbank.crow.nl/KennisModule/Detail/63667#63664

54/73

26-06-2024, 14:40

CROW Kennisbank

Sterk stedelijk

5,5

6,4

7,0

7,9

8,6

9,5

10,0

11,0

Matig stedelijk

5,5

6,4

7,0

7,9

8,6

9,5

10,0

11,0

Weinig stedelijk

5,6

6,5

7,1

8,1

8,8

9,7

10,0

11,0

Niet stedelijk

5,6

6,6

7,2

8,1

8,8

9,8

10,0

11,0

Opmerking Aandeel bezoekers: 67%

Tandartsenpraktijk (-centrum) Parkeerkencijfers (per behandelkamer) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

1,1

1,6

1,4

1,9

1,7

2,2

2,4

2,9

Sterk stedelijk

1,3

1,8

1,7

2,2

2,1

2,6

2,4

2,9

Matig stedelijk

1,3

1,8

1,7

2,2

2,1

2,6

2,4

2,9

Weinig stedelijk

1,4

1,9

1,9

2,4

2,3

2,8

2,4

2,9

Niet stedelijk

1,5

2,0

1,9

2,4

2,3

2,8

2,4

2,9

0 - 13%

Opmerking Aandeel bezoekers: 47% Verkeersgeneratie (per behandelkamer) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

13,5

19,9

17,8

24,2

21,9

28,3

31,3

37,7

Sterk stedelijk

16,8

23,2

21,9

28,3

26,9

33,3

31,3

37,7

Matig stedelijk

16,8

23,2

21,9

28,3

26,9

33,3

31,3

37,7

Weinig stedelijk

18,6

25,0

24,1

30,5

29,5

35,9

31,3

37,7

Niet stedelijk

19,0

25,4

24,6

31,0

30,1

36,5

31,3

37,7

Opmerking Aandeel bezoekers: 88%

Gezondheidscentrum Parkeerkencijfers (per behandelkamer) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

1,0

1,5

1,2

1,7

1,5

2,0

2,2

2,7

Sterk stedelijk

1,3

1,8

1,6

2,1

1,9

2,4

2,2

2,7

Matig stedelijk

1,3

1,8

1,6

2,1

1,9

2,4

2,2

2,7

Weinig stedelijk

1,4

1,9

1,8

2,3

2,2

2,7

2,2

2,7

Niet stedelijk

1,5

2,0

1,8

2,3

2,2

2,7

2,2

2,7

0 - 13%

Opmerking: Dit is exclusief parkeren voor een apotheek, indien aanwezig Aandeel bezoekers:55 % Verkeersgeneratie (per behandelkamer) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

8,2

12,4

10,2

14,4

12,3

16,5

18,5

22,6

Sterk stedelijk

10,8

15,1

13,4

17,6

16,0

20,2

18,5

22,6

Matig stedelijk

10,8

15,1

13,4

17,6

16,1

20,2

18,5

22,6

Weinig stedelijk

12,2

16,5

15,1

19,2

18,0

22,1

18,5

22,6

Niet stedelijk

12,5

16,8

15,5

19,6

18,5

22,6

18,5

22,6

Opmerking: Aandeel bezoekers: 90%

Ziekenhuis Parkeerkencijfers (per 100 m bvo) 2

Centrum min.

Schil centrum max.

min.

Rest bebouwde kom max.

https://kennisbank.crow.nl/KennisModule/Detail/63667#63664

min.

Buiten gebied max.

min.

Aandeel laadpunten max.

55/73

26-06-2024, 14:40

CROW Kennisbank

Zeer sterk stedelijk

1,1

1,3

1,2

1,4

1,4

1,6

1,9

2,1

Sterk stedelijk

1,3

1,5

1,5

1,7

1,6

1,8

1,9

2,1

Matig stedelijk

1,3

1,5

1,5

1,7

1,6

1,8

1,9

2,1

Weinig stedelijk

1,4

1,6

1,6

1,8

1,8

2,0

1,9

2,1

Niet stedelijk

1,4

1,6

1,6

1,8

1,8

2,0

1,9

2,1

8,6 -13%

Opmerkingen Let op: de weergegeven kengetallen gelden voor een gemiddeld ziekenhuis. Een gedetailleerde parkeerberekening is mogelijk door gebruik te maken van de volgende parkeerkengetallen: bezoekers van klinische patiënten: 0,5 p.p. per bed bij beperkt aantal bezoekuren per dag, 0,25 p.p. per bed bij gespreide bezoektijden dagverplegings- respectievelijk deeltijdbehandelingspatiënten: 0,5 p.p. per bed respectievelijk plaats medewerkers: 0,25 p.p. per formatieplaats (voor elke ambulante behandelaar 1 parkeerplaats Aandeel bezoekers: 29%

Verkeersgeneratie (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

4,8

5,6

5,3

6,2

5,9

6,8

8,2

9,0

Sterk stedelijk

5,7

6,5

6,3

7,1

7,0

7,8

8,2

9,0

Matig stedelijk

5,7

6,5

6,3

7,1

7,0

7,8

8,2

9,0

Weinig stedelijk

6,1

7,0

6,8

7,6

7,5

8,4

8,2

9,0

Niet stedelijk

6,2

7,1

6,9

7,8

7,7

8,5

8,2

9,0

Opmerking Aandeel bezoekers: 53%

Crematorium Parkeerkencijfers (per (deels) gelijktijdige plechtigheid) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

25,1

35,1

25,1

35,1

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

25,1

35,1

25,1

35,1

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

25,1

35,1

25,1

35,1

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

25,1

35,1

25,1

35,1

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

25,1

35,1

25,1

35,1

8,6 -13%

Opmerking Aandeel bezoekers: 99% Verkeersgeneratie (per plechtigheid) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

34,8

48,6

34,8

48,6

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

34,8

48,6

34,8

48,6

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

34,8

48,6

34,8

48,6

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

34,8

48,6

34,8

48,6

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

34,8

48,6

34,8

48,6

Opmerking Aandeel bezoekers: 98%

Begraafplaats Parkeerkencijfers (per (deels) gelijktijdige plechtigheid) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

26,6

36,6

26,6

36,6

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

26,6

36,6

26,6

36,6

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

26,6

36,6

26,6

36,6

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

26,6

36,6

26,6

36,6

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

26,6

36,6

26,6

36,6

8,6 -13%

Opmerking Aandeel bezoekers: 97% Verkeersgeneratie (per plechtigheid)

https://kennisbank.crow.nl/KennisModule/Detail/63667#63664

56/73

26-06-2024, 14:40

CROW Kennisbank Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

37,4

51,4

37,4

51,4

Sterk stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

37,4

51,4

37,4

51,4

Matig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

37,4

51,4

37,4

51,4

Weinig stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

37,4

51,4

37,4

51,4

Niet stedelijk

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

n.v.t.

37,4

51,4

37,4

51,4

Opmerking Aandeel bezoekers: 95%

Penitentiaire inrichting Parkeerkencijfers (per 10 cellen) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

1,4

1,9

1,9

2,4

3,0

3,5

3,4

3,9

Sterk stedelijk

1,4

1,9

1,9

2,4

3,0

3,5

3,4

3,9

Matig stedelijk

1,4

1,9

1,9

2,4

3,0

3,5

3,4

3,9

Weinig stedelijk

1,4

1,9

1,9

2,4

3,0

3,5

3,4

3,9

Niet stedelijk

1,4

1,9

1,9

2,4

3,0

3,5

3,4

3,9

8,6 -13%

Opmerking Aandeel bezoekers: 37% Verkeersgeneratie (per 10 cellen) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

3,6

5,0

5,1

6,5

7,9

9,3

9,0

10,4

Sterk stedelijk

3,6

5,0

5,1

6,5

7,9

9,3

9,0

10,4

Matig stedelijk

3,6

5,0

5,1

6,5

7,9

9,3

9,0

10,4

Weinig stedelijk

3,6

5,0

5,1

6,5

7,9

9,3

9,0

10,4

Niet stedelijk

3,6

5,0

5,1

6,5

7,9

9,3

9,0

10,4

Opmerking Aandeel bezoekers: 30%

Religiegebouw Parkeerkencijfers (per zitplaats) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

0,1

0,2

0,1

0,2

0,1

0,2

n.v.t.

n.v.t.

Sterk stedelijk

0,1

0,2

0,1

0,2

0,1

0,2

n.v.t.

n.v.t.

Matig stedelijk

0,1

0,2

0,1

0,2

0,1

0,2

n.v.t.

n.v.t.

Weinig stedelijk

0,1

0,2

0,1

0,2

0,1

0,2

n.v.t.

n.v.t.

Niet stedelijk

0,1

0,2

0,1

0,2

0,1

0,2

n.v.t.

n.v.t.

0 - 13%

Opmerking Door een beperkte aanwezigheid van data en veel variatie kan de daadwerkelijke vraag sterk variëren en raden we maatwerk aan. NB Gebouwen met een sterke regionale functie hebben vaak beduidend meer capaciteit nodig dan gebouwen met een zeer lokale functie.

Verpleeg- en verzorgingstehuis Parkeerkencijfers (per wooneenheid) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

0,5

0,7

0,5

0,7

0,5

0,7

n.v.t.

n.v.t.

Sterk stedelijk

0,5

0,7

0,5

0,7

0,5

0,7

n.v.t.

n.v.t.

Matig stedelijk

0,5

0,7

0,5

0,7

0,5

0,7

n.v.t.

n.v.t.

Weinig stedelijk

0,5

0,7

0,5

0,7

0,5

0,7

n.v.t.

n.v.t.

Niet stedelijk

0,5

0,7

0,5

0,7

0,5

0,7

n.v.t.

n.v.t.

8,6 -13%

Opmerking Door een beperkte aanwezigheid van data en veel variatie kan de daadwerkelijke vraag sterk variëren en raden we maatwerk aan.

https://kennisbank.crow.nl/KennisModule/Detail/63667#63664

57/73

26-06-2024, 14:40

CROW Kennisbank

Parkeerkencijfers zijn inclusief parkeren voor personeel. Aandeel bezoekers: 60%

4.7 Kencijfers hoofdgroep onderwijs Gepubliceerd op: 19-06-2024 De volgende functies worden onderscheiden:

Kinderdagverblijf (crèche) De grootste parkeer- en verkeersdruk bij kinderdagverblijven ontstaat door het brengen en halen van kinderen. Er is een systematiek ontwikkeld om dit te berekenen. De systematiek is opgenomen in het rekenprogramma ‘Parkeervraagcalculator’.r [*] Basisschool De grootste parkeer- en verkeersdruk bij basisscholen ontstaat door het halen en brengen van kinderen. De hoeveelheid auto’s die hiermee gemoeid is, is mede afhankelijk van de grootte van de school (aantal kinderen), hoeveel kinderen begeleid naar school komen, hoeveel kinderen met de auto worden gebracht, hoeveel kinderen er overblijven en vooral de signatuur van de school (openbaar of bijzonder, algemeen of speciaal). Kortom te veel invloedsfactoren om in een overzichtelijke tabel of tool uit te werken. Hiervoor is lokaal maatwerk noodzakelijk. Vandaar dat voor deze categorie geen verkeersgeneratiecijfers zijn opgenomen. Middelbare school ROC Hogeschool Universiteit Avondonderwijs of vrijetijdsonderwijs Het 'aandeel laadpunten' staat voor het percentage laadpunten waarmee in het kencijfer rekening is gehouden. Het weergegeven kencijfer is dus inclusief het aantal openbare laadpunten. Het 'aandeel bezoekers' in de tabellen staat voor het aantal parkeerplaatsen, dat openbaar toegankelijk moet zijn voor bezoekers die hun auto willen parkeren. Hiermee is in het kencijfer rekening gehouden.

Het weergegeven parkeerkencijfer is dus inclusief bezoekersparkeren. Het weergegeven kencijfer verkeersgeneratie is eveneens inclusief de verkeersgeneratie van bezoekers. Onder bezoekers worden in deze hoofdgroep ook de leerlingen/studenten verstaan.

Kinderdagverblijf (crèche) Parkeerkencijfers (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

0,7

0,9

0,9

1,1

1,0

1,2

1,4

1,6

Sterk stedelijk

0,8

1,0

1,0

1,2

1,1

1,3

1,4

1,6

Matig stedelijk

0,9

1,1

1,1

1,3

1,3

1,5

1,4

1,6

Weinig stedelijk

0,9

1,1

1,1

1,3

1,3

1,5

1,4

1,6

Niet stedelijk

0,9

1,1

1,1

1,3

1,3

1,5

1,4

1,6

8,6 -13%

Opmerking Exclusief kiss & ride Aandeel bezoekers: 0% Verkeersgeneratie (per 100 m2 bvo) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

17,7

22,7

21,6

26,7

25,7

30,8

34,9

39,9

Sterk stedelijk

19,8

24,9

24,2

29,3

28,7

33,7

34,9

39,9

Matig stedelijk

22,6

27,7

27,5

32,6

32,6

33,7

34,9

39,9

Weinig stedelijk

22,9

27,9

27,9

32,9

33,0

38,0

34,9

39,9

Niet stedelijk

23,0

28,0

28,0

33,1

33,1

38,2

34,9

39,9

Opmerking Exclusief kiss & ride Aandeel bezoekers: 91%

Basisonderwijs Parkeerkencijfers (per leslokaal) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

0,5

1,0

0,5

1,0

0,5

1,0

0,5

1,0

Sterk stedelijk

0,5

1,0

0,5

1,0

0,5

1,0

0,5

1,0

Matig stedelijk

0,5

1,0

0,5

1,0

0,5

1,0

0,5

1,0

Weinig stedelijk

0,5

1,0

0,5

1,0

0,5

1,0

0,5

1,0

Niet stedelijk

0,5

1,0

0,5

1,0

0,5

1,0

0,5

1,0

8,6 -13%

Opmerking Exclusief kiss & ride Aandeel bezoekers: 48%

https://kennisbank.crow.nl/KennisModule/Detail/63667#63664

58/73

26-06-2024, 14:40

CROW Kennisbank Middelbare school Parkeerkencijfers (per 100 leerlingen) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

Aandeel laadpunten

min.

max.

min.

max.

min.

max.

min.

max.

Zeer sterk stedelijk

2,0

4,0

2,6

4,6

2,9

4,9

3,9

5,9

Sterk stedelijk

2,3

4,3

3,0

5,0

3,3

5,3

3,9

5,9

Matig stedelijk

2,7

4,7

3,5

5,5

3,9

5,9

3,9

5,9

Weinig stedelijk

2,7

4,7

3,6

5,6

3,9

5,9

3,9

5,9

Niet stedelijk

2,7

4,7

3,6

5,6

3,9

5,9

3,9

5,9

8,6 -13%

Opmerking Bezoekers zijn leerlingen Aandeel bezoekers: 11% Verkeersgeneratie (per 100 leerlingen) Centrum

Schil centrum

Rest bebouwde kom

Buiten gebied

min.

max.

min.

max.

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://raad.dordrecht.nl/api/v1/meetings/961/documents/37462