CConstaterende datDoesburg
Koppel je AI →
Document · PDF

Jaarverslag 2021 IJsselgraaf Spelenderwijs

Gecombineerde commissie 5 oktober 2022, gemeente DoesburgBij agendapunt: (MO) Jaarstukken stichting IJsselgraaf (Informatienota)22.591 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 3 van 3

Pensioenverplichtingen Er is sprake van een toegezegde pensioenregeling. Hierbij is een pensioen toegezegd aan personeel op pensioengerechtigde leeftijd, afhankelijk van leeftijd, salaris en dienstjaren. Voor de pensioenregeling worden verplichte basispremies betaald aan het pensioenfonds ABP. Behalve de premiebetaling zijn er geen verdere verplichtingen uit hoofde van deze regeling. Er is geen verplichting in geval van een tekort bij het pensioenfonds tot het voldoen van aanvullende bijdragen anders dan toekomstige premies. De premies worden verantwoord als personeelskosten als deze verschuldigd zijn. Jaarverslag Scholengroep IJsselgraaf 2021

Pagina 59 van 81

Vooruitbetaalde premies worden opgenomen als overlopende activa indien deze leiden tot een terugstorting of tot een vermindering van toekomstige betalingen. Kasstroomoverzicht Het kasstroomoverzicht is opgesteld volgens de indirecte methode.

Jaarverslag Scholengroep IJsselgraaf 2021

Pagina 60 van 81

B. Balans per 31-12-2021 31-12-2021 €

31-12-2020 €

ACTIVA Vaste activa Immateriële vaste activa Materiële vaste activa Financiële vaste activa

3.033.085 -

2.922.963 50.266 3.033.085

Vlottende activa Voorraden Vorderingen Kortlopende effecten Liquide middelen

1.074.938 5.165.394

2.973.229

1.029.019 4.690.947 6.240.332

5.719.966

9.273.417

8.693.195

Eigen vermogen Algemene reserve Bestemmingsreserve privaat Bestemmingsreserve publiek

3.082.681 33.175 864.748

2.927.956 32.962 527.706

Voorzieningen

3.426.467

3.064.232

TOTAAL ACTIVA

PASSIVA

Langlopende schulden

-

-

Kortlopende schulden

1.866.346

2.140.340

TOTAAL PASSIVA

9.273.417

8.693.195

Jaarverslag Scholengroep IJsselgraaf 2021

Pagina 61 van 81

C. Staat van baten en lasten over 2021

Realisatie 2021 €

Begroting 2021 €

Realisatie 2020 €

Rijksbijdragen Overheidsbijdragen en -subsidies overige overheden College-, cursus-, les en examengelden Baten werk in opdracht van derden Overige baten

21.717.176 270.779 170.236 329.266

19.194.000 379.200 110.000 312.800

20.405.614 173.216 172.719 290.469

Totaal baten

22.487.458

19.996.000

21.042.017

Personeelslasten Afschrijvingen Huisvestingslasten Overige lasten

18.016.252 610.874 1.871.963 1.470.023

16.720.200 643.000 1.962.100 1.469.600

18.458.620 603.477 1.845.028 1.310.566

Totaal lasten

21.969.112

20.794.900

22.217.692

Saldo baten en lasten

518.346

798.900-

1.175.675-

Financiële baten Financiële lasten

880 27.244

900 7.300

1.131 10.550

Resultaat voor belastingen

491.982

805.300-

1.185.094-

Belastingen

-

-

-

Resultaat uit deelnemingen

-

-

-

Resultaat na belastingen

491.982

805.300-

1.185.094-

TOTAAL RESULTAAT

491.982

805.300-

1.185.094-

BATEN

LASTEN

Jaarverslag Scholengroep IJsselgraaf 2021

Pagina 62 van 81

D. Kasstroomoverzicht 2021 €

2020 €

A. Kasstroom uit operationele activiteiten Resultaat uit gewone bedrijfsvoering Aanpassingen voor aansluiting bedrijfsresultaat - afschrijvingen - overige mutaties op EV - mutaties voorzieningen

518.346

610.874 0 362.235

1.175.675-

603.477 503.431 973.109

Veranderingen in werkkapitaal - voorraden - kortlopende vorderingen - kortlopende schulden

45.919273.995-

1.106.908 35.694399.356

319.914-

363.662

Kasstroom uit bedrijfsoperaties

-

-

Ontvangen interest

880

1.131

Betaalde interest

27.244-

10.550-

Totaal kasstroom uit operationele activiteiten

26.364-

9.419-

1.145.177

285.477

B. Kasstroom uit investeringsactiviteiten Investeringen in materiële vaste activa

720.996-

739.843-

Desinvesteringen in materiële vaste activa

-

-

Toename overige financiële vaste activa

50.266

12.566

Totaal kasstroom uit investeringsactiviteiten

670.730-

727.277-

C. Kasstroom uit investeringsactiviteiten Toename langlopende schulden

-

Aflossing langlopende schulden

-

-

-

-

-

Mutatie liquide middelen

474.447

441.800-

Beginstand liquide middelen Eindstand liquide middelen

4.690.947 5.165.394

5.132.747 4.690.947

Mutatie liquide middelen

474.447

441.800-

Totaal kasstroom uit investeringsactiviteiten

Jaarverslag Scholengroep IJsselgraaf 2021

Pagina 63 van 81

E. Toelichting behorende tot de balans Materiele vaste activa Gebouwen

Terreinen

Inventaris en apparatuur

Overige MVA

Totaal materiële vaste activa

Stand 1-1-2021 Verkrijgingsprijs 1-1-2021 Cumulatieve afschrijvingen 1-1-2021

515.830 292.816-

-

4.201.995 1.827.527-

722.376 396.896-

5.440.202 2.517.239-

Materiële vaste activa 1-1-2021

223.014

-

2.374.468

325.481

2.922.963

Verloop 2021 Investeringen Desinvesteringen Afschrijvingen Afschrijvingen desinvesteringen

72.909 52.102-

-

577.514 100.450463.691100.450

70.573 40.43495.08140.434

720.996 140.884610.874140.884

Mutaties 2021

20.807

-

113.823

24.507-

110.122

Stand 31-12-2021 Verkrijgingsprijs 31-12-2021 Cumulatieve afschrijvingen 31-12-2021

588.739 344.918-

-

4.679.059 2.190.769-

752.516 451.542-

6.020.314 2.987.229-

Materiële vaste activa 31-12-2021

243.821

-

2.488.291

300.973

3.033.085

De post desinvestering betreft buiten gebruik gestelde activa. Op de post afschrijvingen desinvesteringen is hiervoor ook een bedrag gecorrigeerd. Per saldo heeft e.e.a. (uiteraard) geen resultaatseffect. Financiële vaste activa 31-12-2021

31-12-2020

Langlopende lening St. Spelenderwijs

-

50.266

Totaal financiële vaste activa

-

50.266

Stichting SpelenderWijs heeft de lening in 2021 volledig afgelost. Vorderingen 31-12-2021

31-12-2020

Debiteuren

133.148

75.164

OCW/EZ

846.469

902.974

Gemeenten en GR's

38.208

-

-

-

140

134

Groepsmaatschappijen Personeel Overige vorderingen - Detachering - Rente - Overige

11.98246.459

Totaal overige vorderingen Overlopende activa - Vooruitbetaalde kosten Totaal overlopende activa Totaal vorderingen

Jaarverslag Scholengroep IJsselgraaf 2021

13.285 34.477

22.496

13.285

37.462 22.496

37.462

1.074.938

1.029.019

Pagina 64 van 81

Liquide middelen 31-12-2021

31-12-2020

207

222

Tegoeden op bankrekeningen

5.165.187

4.690.725

Totaal liquide middelen

5.165.394

4.690.947

Kasmiddelen

Eigen vermogen Algemene reserve Stand per 1-1-2021 Resultaat Overige mutaties

2.927.956 491.982 337.257-

Bestemmingsreserve 560.668 337.256

Stand per 31-12-2021

3.082.681

897.924

Bestemmingsreserve innovatiefonds

Bestemmingsreserve schoolgeldrek.

Bestemmings- reserve professionalisering

Bestemmingsreserve NPO

Bestemmingsreserve SWV

Totaal eigen vermogen 3.488.624 491.982 03.980.605

Totaal bestemmingsreserve

Stand per 1-1-2021 Resultaat Overige mutaties

00

327.751

232.880 111.352-

294.826 120.643

32.962 214

560.668 337.256 897.924

Stand per 31-12-2021

-

327.751

121.528

415.469

33.175

Personele voorzieningen 366.001 16.715 28.988-

Voorziening voor groot onderhoud 2.698.231 550.000 175.493-

Totaal voorzieningen 3.064.232 566.715 204.480-

Stand per 31-12-2021

353.728

3.072.738

3.426.467

Bedrag looptijd maximaal 1 jaar Bedrag looptijd meer dan 1 jaar

33.138 320.590

386.000 2.686.738

419.138 3.007.329

Jubileumgratificatie 362.882 16.696 28.988-

Duurzame inzetbaarheid 3.119 19 -

Totaal personele voorzieningen 366.001 16.715 28.988-

Stand per 31-12-2021

350.590

3.138

353.728

Bedrag looptijd maximaal 1 jaar Bedrag looptijd meer dan 1 jaar

30.000 320.590

3.138 -

33.138 320.590

De bestemmingsreserve (publiek) betreft professionalisering. De bestemmingsreserve (publiek) betreft NPO. De bestemmingsreserve (publiek) betreft Samenwerkingsverband. De bestemmngsreserve (publiek) betreft innovatiefonds. De bestemmingsreserve (privaat) betreft de schoolgeldrekening.

Voorzieningen

Stand per 1-1-2021 Dotaties Onttrekkingen Vrijval Oprenting en/of verandering disconteringsvoet

Stand per 01-01-2021 Dotaties Onttrekkingen Vrijval Oprenting en/of verandering disconteringsvoet

Jaarverslag Scholengroep IJsselgraaf 2021

Pagina 65 van 81

De voorziening jubilea is gevormd om de toekomstige uitkeringen als gevolg van jubilea te kunnen dekken. De onttrekkingen bestaan uit loonkosten van personeel dat in aanmerking komt voor de jubileumuitkering. In de berekening wordt een marktrente van 0% gehanteerd. Er is rekening gehouden met een verwachte blijf-kans. De voorziening duurzame inzetbaarheid is gevormd voor de niet opgenomen uren. De onderhoudsvoorziening is gevormd ter egalisatie van uitgaven voor groot onderhoud. Er is door het bestuur een meerjarenonderhoudsplan opgesteld in april 2019. Deze wordt jaarlijks bijgehouden en daar waar nodig bijgesteld. Kortlopende schulden 31-12-2021

31-12-2020

Vooruitontvangen subsidies

79.702

273.998

Crediteuren

200.211

377.990

OCW/EZ

-

-

Gemeenten en GR's

-

-

Belastingen en premies sociale verzekeringen - Loonheffing - Premies sociale verzekeringen

805.297 -

691.921 -

Totaal belastingen en premies sociale verzekeringen

805.297

691.921

Schulden ter zake van pensioenen

222.373

218.492

Overige kortlopende schulden - Netto salarissen - Kruisposten - Overige

5.376 10.157

Totaal overige kortlopende schulden Overlopende passiva - Vakantiegeld

11.599 25.742 15.533

543.231

37.342

540.597

Totaal overlopende passiva

543.231

540.597

Totaal kortlopende schulden

1.866.346

2.140.340

Jaarverslag Scholengroep IJsselgraaf 2021

Pagina 66 van 81

F. Niet uit de balans blijkende verplichtingen Schoonmaak Met ingang van 1 januari 2020 is een schoonmaakcontract afgesloten met Nederrijn. De schoonmaakkosten bedragen ca. € 35.500 per maand. In dit maandbedrag zijn alle schoonmaakactiviteiten opgenomen zoals glasbewassing, vloeronderhoud etc. hiervoor ontvangt IJsselgraaf geen aparte facturen. Kopieercontract Met ingang van 1 december 2019 is een raamovereenkomst afgesloten met Canon. De looptijd van dit nieuwe contract bedraagt zes jaar. In de huurovereenkomsten worden geen totaalbedragen vermeld, maar bedragen per kopie. Energie Op 27 oktober 2015 is met de Groene Stroomfabriek een overeenkomst afgesloten voor de levering van stroom en gas. In januari 2020 is een nieuw contract afgesloten voor 3 jaar. Jaarlijks wordt er een afrekening ontvangen. In de leveringsovereenkomsten worden geen totaalbedragen vermeld, maar bedragen per KWh (elektriciteit) of m3 (gas). Stichting Spelenderwijs Scholengroep IJsselgraaf heeft een garantstelling afgegeven aan Stichting Spelenderwijs voor een lening ad € 150.000. Investeringsverplichting Eind december 2021 heeft Ijsselgraaf een offerte getekend voor nieuw schoolmeubilair op één school voor een bedrag ad. € 37.531.

Fiscale eenheid Met ingang van 1 april 2021 is Stichting IJsselgraaf met betrekking tot de btw een fiscale eenheid met Bestuurstichting IJsselgraaf-SpelenderWijs en Stichting SpelenderWijs. De naam van de fiscale eenheid luidt: Fiscale Eenheid Bestuurstichting IJsselgraaf-SpelenderWijs, Stichting IJsselgraaf, Stichting SpelenderWijs. Het btw-identificatienummer van de fiscale eenheid is NL826387548B01.

Jaarverslag Scholengroep IJsselgraaf 2021

Pagina 67 van 81

G. Toelichting behorende bij de staat van baten en lasten over 2021 Rijksbijdragen 2021 € Rijksbijdragen OCW - Lumpsum - Lumpsum NPO - Materiële instandhouding - Personeel & arbeidsmarktbeleid - Prestatiebox - Professionalisering - Overige rijksbijdragen

Begroting 2021 €

11.805.146 837.302 2.336.830 2.939.296 389.742 112.491 879.958

Totaal rijksbijdragen OCW Overige subsidies OCW - Onderwijsachterstandenbeleid - Onderwijsachterstandenbeleid NPO - Arbeidsmarkttoelage - Samenvoeging - Opvang asielzoekers - Overige subsidies

2020 €

11.629.900 2.336.900 2.758.100 601.300 37.40019.300.765

922.343 147.956 119.819 152.616 49.395 16.930

12.110.169 2.410.687 2.763.701 627.765 46.283 17.288.800

914.500 150.000 8.100 -

Totaal overige subsidies OCW

17.958.605

932.356 263.148 100.968 9.674

1.409.059

1.072.600

1.306.146

- Samenwerkingsverband

1.007.352

832.600

1.140.862

Totaal rijksbijdragen

21.717.176

19.194.000

20.405.614

Doorbetalingen rijksbijdragen SWV

Overheidsbijdragen en -subsidies overige overheden 2021 € Overige gemeentelijke en GR-bijdragen en -subsidies - Schakelklas - Overige gemeentelijke bijdragen en subsidies

Begroting 2021 €

165.010 105.769

Totaal overige gemeentelijke en GR-bijdragen en -subsidies Overige overheden Totaal overige overheidsbijdragen en -subsidies overige overheden

2020 €

111.100 268.100

72.052 101.164

270.779

379.200

173.216

-

-

-

270.779

379.200

173.216

Baten werk in opdracht van derden 2021 €

Begroting 2021 €

2020 €

Baten werk in opdracht van derden Detachering personeel

Jaarverslag Scholengroep IJsselgraaf 2021

170.236

110.000

172.719

170.236

110.000

172.719

Pagina 68 van 81

Overige baten 2021 € Verhuur Diverse overige baten - Stagebegeleiding - Overige

Begroting 2021 € 187.403

213.700

37.032 104.832

2020 € 161.058

15.000 84.100

30.538 98.872

Totaal diverse overige baten

141.864

99.100

129.410

Totaal overige baten

329.266

312.800

290.469

Personeelslasten 2021 € Lonen en salarissen - Brutolonen en salarissen - Sociale lasten - Premies Participatiefonds - Premies Vervangingsfonds - Pensioenpremies

12.525.510 1.811.541 360.538 5.288 2.069.434

Totaal lonen en salarissen Overige personele lasten - Dotaties voorziening jubilea - Dotaties voorziening duurzame inzetbaarheid - Lasten personeel niet in loondienst - Frictiepot personeelsbeleid - Scholing - Tussenschoolse opvang - Schakelklas - Vervangingspool - Arbodienst - Kantinekosten - Overig

16.772.311

16.696 19 659.556 370.334 48.112 33.325 22.843 224.712

25.000 700 473.700 404.000 40.000 27.700 534.200

131.656-

1.505.300

1.235.147

230.939-

131.656-

125.000-

230.939-

18.016.252

16.720.200

18.458.620

2021 €

Begroting 2021 €

11,79 182,35 42,22

11,71 161,26 30,10 236,36

Jaarverslag Scholengroep IJsselgraaf 2021

17.454.412

79.907 5.704530.591 286.638 50.599 14.046 24.764 254.306

125.000-

Totaal uitkeringen die personeelslasten verminderen

Fte's - directie - onderwijzend personeel - onderwijs ondersteunend personeel

15.339.900

1.375.597

Totaal personele lasten

2020 €

13.211.245 1.839.467 476.465 15.878 1.911.357

Totaal overige personele lasten Af: ontvangen vergoedingen - Overige uitkeringen die personeelslasten verminderen

Begroting 2021 €

2020 €

11,52 188,84 39,79 203,07

240,15

Pagina 69 van 81

Afschrijvingen 2021 €

Begroting 2021 €

2020 €

Materiële vaste activa

610.874

643.000

603.477

Totaal afschrijvingen

610.874

643.000

603.477

Huisvestingslasten 2021 €

Begroting 2021 €

2020 €

Huur

124.254

213.800

221.968

Onderhoud

222.546

262.400

210.041

Energie en water

290.733

324.300

277.440

Schoonmaakkosten

516.620

520.000

536.769

Heffingen

13.590

14.200

12.093

Dotatie onderhoudsvoorziening

550.000

550.000

550.000

Overige

154.219

77.400

36.717

1.871.963

1.962.100

1.845.028

Totaal huisvestingslasten

Jaarverslag Scholengroep IJsselgraaf 2021

Pagina 70 van 81

Overige instellingslasten 2021 € Administratie- en beheerslasten - Juridische dienstverlening - Inhoudelijke ondersteuning - Beheer ICT infrastructuur - Administratiekantoor - Contributie besturenorganisatie - Accountantskosten - Bestuurstichting Ijsselgraaf-SpelenderWijs - Overige

9.405 88.689 26.820 85.262 15.734 17.952 201.846 33.654

Totaal administratie- en beheerskosten Inventaris en apparatuur - Drukwerk en kopieerkosten - Leerlingadministratiesysteem - Overige

78.078 53.843 34.656

Overige - Vergoeding RvT - Contributies - Telefoon - Overige

184.120

321.780 184.700 12.693 42.310 70.884 723.600

70.000 28.600 11.600 131.600

632.367

67.362 30.963 12.387 62.290

114.636

241.800

173.002

1.470.023

1.469.600

1.310.566

17.952

Totaal accountantslasten

115.685 39.465 28.970

352.800 194.500 30.300 54.000 92.000

29.583 11.775 73.278

321.077

188.000

709.449

Totaal overige instellingslasten

Accountantshonoraria, onderzoek van de jaarrekening Accountantshonoraria, andere controleopdrachten

109.400 39.800 38.800

334.397 243.887 8.862 34.613 87.690

Totaal overige

48.959 113.913 26.765 86.562 15.788 16.063 13.026 316.200

166.577

Totaal leer- en hulpmiddelen

2020 €

20.000 110.000 26.700 90.000 16.000 16.500 37.000 479.362

Totaal inventaris en apparatuur Leer- en hulpmiddelen - Verbruiksmateriaal leermiddelen - Licenties - Toetsen - Bewegingsonderwijs - Cultuureducatie

Begroting 2021 €

16.500

17.952

16.063

16.500

16.063

Financiële baten en lasten 2021 €

Begroting 2021 €

2020 €

Rentebaten

880

900

1.131

Rentelasten

27.244

7.300

10.550

Totaal financiële baten en lasten

26.364-

6.400-

9.419-

Jaarverslag Scholengroep IJsselgraaf 2021

Pagina 71 van 81

H. Overzicht verbonden partijen

Naam

Juridische vorm 2021

Statutaire zetel

Eigen vermogen 31-12-2021 €

Code activiteiten

Resultaat 2021

Omzet 2021

Art 2:403BW

Deelname

Consolidatie

€

€

Ja/Nee

%

Ja/Nee

Bestuurstichting IjsselgraafSpelenderWijs

Stichting

Hummelo

4

€

- €

- €

230.111

Nee

Nvt

Nee

Stichting Spelenderwijs Ijsselgraaf

Stichting

Hummelo

4

€

65.239 €

41.105 €

1.492.156

Nee

Nvt

Nee

Beheersstichting het Kleurrijk

Stichting

Doetinchem

4

Nvt

Nee

Nvt

Nee

Stichting Playing for Succes Oost-Gelderland

Stichting

Doetinchem

4

Nvt

Nee

Nvt

Nee

IJsselpool

Stichting

Hummelo

4

Nvt

Nee

Nvt

Nee

SWV Primair Passend Onderwijs Doetinchem

Stichting

Doetinchem

4

Nvt

Nee

Nvt

Nee

Samenwerkingsverband IJssel/Berkel

Stichting

Zutphen

4

Nvt

Nee

Nvt

Nee

Jaarverslag Scholengroep IJsselgraaf 2021

Pagina 72 van 81

I.

Verantwoording van subsidies

Omschrijving

Subs i die voor studi eve rl of Subs i die voor studi eve rl of Subs i die re gel i ng i nha a l - en onders teuni ngsprogra mma ti jdva k 2 Subs i die re gel i ng i nha a l - en onders teuni ngsprogra mma ti jdva k 4 Subs i die verl eni ng vri jroos te ren l era ren fa s e III 2021-2023 Subs i die i mpul s - en innova ti e be wegi ngs onderwi js

Jaarverslag Scholengroep IJsselgraaf 2021

Toewijzing Kenmerk Datum 1165325-1 1166116-1 IOP2-41371-PO IOP4-41371-PO 1081533-1039207 IIB210051

27-7-2021 27-7-2021 16-10-2020 9-6-2021 5-7-2021 13-11-2021

Prestatie afgerond? Nee Nee Ja Ja Nee Nee

Bedrag

12.093 4.837 297.000 243.900 105.700 85.000

Pagina 73 van 81

J.

WNT Topfunctionarissen

Leidinggevend topfunctionaris zonder dienstbetrekking

Functiegegevens Kalenderjaar Periode functievervulling in het kalenderjaar Omvang van het dienstverband in uren per kalenderjaar

Mevrouw P.M. Krajenbrink Bestuurder 2021 1-1-21 t/m 31-12-21 1659 2021

Individueel toepasselijk bezoldigingsmaximum Maximum uurtarief in het kalenderjaar Individueel toepasselijk maximum

€ €

Bezoldiging Werkelijk uurtarief lager dat het maximum uurtarief

Ja

Bezoldiging in de betreffende periode

€

Verplichte motivering indien overschrijding

Nvt

Totaal bezoldiging

€

Het bedrag van de overschrijding en de reden waarom de overschrijding al dan niet is toegestaan

Nvt

Toelichting op de vordering wegens onverschuldigde betaling

Nvt

199 149.000

2020 €

193 -

135.649

135.649

-

€

-

Met ingang van 2021 wordt de bestuurder net als de toezichthouders betaald vanuit de Bestuurstichting IJsselgraaf-SpelenderWijs.

Jaarverslag Scholengroep IJsselgraaf 2021

Pagina 74 van 81

Bezoldiging van toezichthouders Functiegegevens Aanvang en einde functievervulling in 2021

Mevrouw M. Schnitzler Voorzitter / lid 1-1-21 t/m 31-12-21

De heer H. Scheink Lid 1-1-21 t/m 31-12-21

De heer E. van Ginkel Lid 1-1-21 t/m 31-12-21

Individueel WNT-maximum

€

19.867

€

14.900

€

14.900

€

7.450

€

17.383

€

11.175

Beloning Belastbare onkostenvergoedingen Beloningen betaalbaar op termijn Subtotaal

€ € € €

16.000 16.000

€ € € €

12.000 12.000

€ € € €

12.000 12.000

€ € € €

5.727 5.727

€ € € €

14.000 14.000

€ € € €

-

-/- Onverschuldigd betaald bedrag

€

-

€

-

€

-

€

-

€

-

€

-

Totaal bezoldiging

€

16.000

€

12.000

€

12.000

€

5.727

€

14.000

€

-

Verplichte motivering indien overschrijding

Nvt

Nvt

Nvt

Nvt

Nvt

Nvt

Gegevens 2020 Aanvang en einde functievervulling in 2020

1-1-20 t/m 31-12-20

1-1-20 t/m 31-12-20

1-1-20 t/m 31-12-20

1-1-20 t/m 31-12-20

1-1-20 t/m 31-12-20

1-1-20 tm 30-09-20

Beloning Belastbare onkostenvergoedingen Beloningen betaalbaar op termijn Totaal bezoldiging in 2020

€ € € €

€ € € €

€ € € €

€ € € €

€ € € €

€ € € €

17.608 17.608

11.739 11.739

Mevrouw C. Groot Kormelink De heer J. Blok Lid Lid / voorzitter 9-7-21 t/m 31-12-21 1-1-21 t/m 31-12-21

11.739 11.739

-

Mevrouw E. Toes Lid

14.300 14.300

8.754 8.754

Pagina 75 van 81

OVERIGE GEGEVENS

Pagina 76 van 81

RA12 Registeraccountants B.V. Traverse 1 3905 NL Veenendaal

Controleverklaring van de onafhankelijke accountant

Aan: de Raad van Toezicht van Stichting IJsselgraaf Verklaring over de in het jaarverslag opgenomen jaarrekening 2021 Ons oordeel Wij hebben de jaarrekening 2021 van Stichting IJsselgraaf te Hummelo gecontroleerd. Naar ons oordeel: • geeft de in dit jaarverslag opgenomen jaarrekening een getrouw beeld van de grootte en de samenstelling van het vermogen van Stichting IJsselgraaf op 31 december 2021 en van het resultaat over 2021 in overeenstemming met de Regeling jaarverslaggeving onderwijs; • zijn de in deze jaarrekening verantwoorde baten en lasten alsmede de balansmutaties over 2021 in alle van materieel belang zijnde aspecten rechtmatig tot stand gekomen in overeenstemming met de in de relevante wet- en regelgeving opgenomen bepalingen, zoals opgenomen in paragraaf 2.3.1. ‘Referentiekader’ van het Onderwijsaccountantsprotocol OCW 2021. De jaarrekening bestaat uit: 1. de balans per 31 december 2021; 2. de staat van baten en lasten over 2021; en 3. de toelichting met een overzicht van de gehanteerde grondslagen voor financiële verslaggeving en andere toelichtingen. De basis voor ons oordeel Wij hebben onze controle uitgevoerd volgens het Nederlands recht, waaronder ook de Nederlandse controlestandaarden en het Onderwijsaccountantsprotocol OCW 2021 vallen.

Onze verantwoordelijkheden op grond hiervan zijn beschreven in de sectie ‘Onze verantwoordelijkheden voor de controle van de jaarrekening’. Wij zijn onafhankelijk van Stichting IJsselgraaf zoals vereist in de Verordening inzake de onafhankelijkheid van accountants bij assurance-opdrachten (ViO) en andere voor de opdracht relevante onafhankelijkheidsregels in Nederland. Verder hebben wij voldaan aan de Verordening gedrags- en beroepsregels accountants (VGBA). Wij vinden dat de door ons verkregen controle-informatie voldoende en geschikt is als basis voor ons oordeel. Naleving anticumulatiebepaling WNT niet gecontroleerd In overeenstemming met het Controleprotocol WNT 2021 hebben wij de anticumulatiebepaling, bedoeld in artikel 1.6a WNT en artikel 5, lid 1 sub n en o Uitvoeringsregeling WNT, niet gecontroleerd. Dit betekent dat wij niet hebben gecontroleerd of er wel of niet sprake is van een normoverschrijding door een leidinggevende topfunctionaris vanwege eventuele dienstbetrekkingen als leidinggevende topfunctionaris bij andere WNTplichtige instellingen, alsmede of de in dit kader vereiste toelichting juist en volledig is.

Verklaring over de in het jaarverslag opgenomen andere informatie Het jaarverslag omvat andere informatie, naast de jaarrekening en onze controleverklaring daarbij. Op grond van onderstaande werkzaamheden zijn wij van mening dat de andere informatie: • met de jaarrekening verenigbaar is en geen materiële afwijkingen bevat; • alle informatie bevat die op grond van de Regeling jaarverslaggeving onderwijs en op grond van de in de relevante wet- en regelgeving opgenomen bepalingen, zoals opgenomen in paragraaf 2.2.2 'Bestuursverslag' van het Onderwijsaccountantsprotocol OCW 2021 is vereist.

RA12 is de merknaam van RA12 Registeraccountants B.V. (KvK-nummer: 70882436)

RA12 Registeraccountants B.V. Traverse 1 3905 NL Veenendaal

Wij hebben de andere informatie gelezen en hebben op basis van onze kennis en ons begrip, verkregen vanuit de jaarrekeningcontrole of anderszins, overwogen of de andere informatie materiële afwijkingen bevat. Met onze werkzaamheden hebben wij voldaan aan de vereisten in de Regeling jaarverslaggeving onderwijs, paragraaf 2.2.2. ‘Bestuursverslag’ van het Onderwijsaccountantsprotocol OCW 2021 en de Nederlandse Standaard 720. Deze werkzaamheden hebben niet dezelfde diepgang als onze controlewerkzaamheden bij de jaarrekening. Het bestuur is verantwoordelijk voor het opstellen van de andere informatie, waaronder het bestuursverslag en de overige gegevens in overeenstemming met de Regeling jaarverslaggeving onderwijs en met de in de relevante wet- en regelgeving opgenomen bepalingen, zoals opgenomen in paragraaf 2.2.2 'Bestuursverslag' van het Onderwijsaccountantsprotocol OCW 2021. Beschrijving van verantwoordelijkheden met betrekking tot de jaarrekening Verantwoordelijkheden van het bestuur en de raad van toezicht voor de jaarrekening Het bestuur is verantwoordelijk voor het opmaken en getrouw weergeven van de jaarrekening, in overeenstemming met de Regeling jaarverslaggeving onderwijs.

Het bestuur is ook verantwoordelijk voor het rechtmatig tot stand komen van de in de jaarrekening verantwoorde baten en lasten alsmede de balansmutaties, in overeenstemming met de in de relevante wet- en regelgeving opgenomen bepalingen, zoals opgenomen in paragraaf 2.3.1 'Referentiekader' van het Onderwijsaccountantsprotocol OCW 2021. In dit kader is het bestuur tevens verantwoordelijk voor een zodanige interne beheersing die het bestuur noodzakelijk acht om het opmaken van de jaarrekening en de naleving van die relevante wet- en regelgeving mogelijk te maken zonder afwijkingen van materieel belang als gevolg van fouten of fraude. Bij het opmaken van de jaarrekening moet het bestuur afwegen of de onderwijsinstelling in staat is haar activiteiten in continuïteit voort te zetten. Op grond van genoemd verslaggevingsstelsel moet het bestuur de jaarrekening opmaken op basis van de continuïteitsveronderstelling, tenzij het bestuur het voornemen heeft om de onderwijsinstelling te liquideren of de activiteiten te beëindigen of als beëindiging het enige realistische alternatief is.

RA12 is de merknaam van RA12 Registeraccountants B.V. (KvK-nummer: 70882436)

RA12 Registeraccountants B.V. Traverse 1 3905 NL Veenendaal

Het bestuur moet gebeurtenissen en omstandigheden waardoor gerede twijfel zou kunnen bestaan of de instelling haar activiteiten in continuïteit kan voortzetten toelichten in de jaarrekening. De Raad van Toezicht is verantwoordelijk voor het uitoefenen van toezicht op het proces van financiële verslaggeving van de onderwijsinstelling. Onze verantwoordelijkheden voor de controle van de jaarrekening Onze verantwoordelijkheid is het zodanig plannen en uitvoeren van een controleopdracht, dat wij daarmee voldoende en geschikte controle-informatie verkrijgen voor het door ons af te geven oordeel. Onze controle is uitgevoerd met een hoge mate maar geen absolute mate van zekerheid waardoor het mogelijk is dat wij tijdens onze controle niet alle materiële fouten en fraude ontdekken. Afwijkingen kunnen ontstaan als gevolg van fraude of fouten en zijn materieel indien redelijkerwijs kan worden verwacht dat deze, afzonderlijk of gezamenlijk, van invloed kunnen zijn op de economische beslissingen die gebruikers op basis van deze jaarrekening nemen. De materialiteit beïnvloedt de aard, timing en omvang van onze controlewerkzaamheden en de evaluatie van het effect van onderkende afwijkingen op ons oordeel.

Wij hebben deze accountantscontrole professioneel kritisch uitgevoerd en hebben waar relevant professionele oordeelsvorming toegepast in overeenstemming met de Nederlandse controlestandaarden, het Onderwijsaccountantsprotocol OCW 2021, ethische voorschriften en de onafhankelijkheidseisen. Onze controle bestond onder andere uit: •

•

•

•

het identificeren en inschatten van de risico’s o dat de jaarrekening afwijkingen van materieel belang bevat als gevolg van fouten of fraude, o van het niet rechtmatig tot stand komen van baten en lasten alsmede de balansmutaties, die van materieel belang zijn o het in reactie op deze risico’s bepalen en uitvoeren van controlewerkzaamheden en het verkrijgen van controle-informatie die voldoende en geschikt is als basis voor ons oordeel. Bij fraude is het risico dat een afwijking van materieel belang niet ontdekt wordt groter dan bij fouten. Bij fraude kan sprake zijn van samenspanning, valsheid in geschrifte, het opzettelijk nalaten transacties vast te leggen, het opzettelijk verkeerd voorstellen van zaken of het doorbreken van de interne beheersing; het verkrijgen van inzicht in de interne beheersing die relevant is voor de controle met als doel controlewerkzaamheden te selecteren die passend zijn in de omstandigheden.

Deze werkzaamheden hebben niet als doel om een oordeel uit te spreken over de effectiviteit van de interne beheersing van de onderwijsinstelling; het evalueren van de geschiktheid van de gebruikte grondslagen voor financiële verslaggeving, de gebruikte financiële rechtmatigheidscriteria en het evalueren van de redelijkheid van schattingen door het bestuur en de toelichtingen die daarover in de jaarrekening staan; het vaststellen dat de door het bestuur gehanteerde continuïteitsveronderstelling aanvaardbaar is. Tevens het op basis van de verkregen controle-informatie vaststellen of er gebeurtenissen en omstandigheden zijn waardoor gerede twijfel zou kunnen bestaan of de onderwijsinstelling haar activiteiten in continuïteit kan voortzetten. Als wij concluderen dat er een onzekerheid van materieel belang bestaat, zijn wij verplicht om aandacht in onze controleverklaring te vestigen op de relevante gerelateerde toelichtingen in de jaarrekening. Als de toelichtingen inadequaat zijn, moeten wij onze verklaring aanpassen. Onze conclusies zijn gebaseerd op de controle-informatie die verkregen is tot de datum van onze controleverklaring. Toekomstige gebeurtenissen of omstandigheden kunnen er echter

RA12 is de merknaam van RA12 Registeraccountants B.V. (KvK-nummer: 70882436)

RA12 Registeraccountants B.V. Traverse 1 3905 NL Veenendaal

• •

toe leiden dat een instelling haar continuïteit niet langer kan handhaven; het evalueren van de presentatie, structuur en inhoud van de jaarrekening en de daarin opgenomen toelichtingen; en het evalueren of de jaarrekening een getrouw beeld geeft van de onderliggende transacties en gebeurtenissen en of de in deze jaarrekening verantwoorde baten en lasten alsmede de balansmutaties in alle van materieel belang zijnde aspecten rechtmatig tot stand zijn gekomen.

Wij communiceren met de Raad van Toezicht onder andere over de geplande reikwijdte en timing van de controle en over de significante bevindingen die uit onze controle naar voren zijn gekomen, waaronder eventuele significante tekortkomingen in de interne beheersing. Veenendaal RA12 Registeraccountants B.V.

M.P. Burger RA CIA

RA12 is de merknaam van RA12 Registeraccountants B.V. (KvK-nummer: 70882436)

B. (Voorstel) bestemming resultaat Het resultaat over 2021 wordt als volgt verdeeld: Resultaat exploitatie 2021:

491.982

Resultaatverdeling : Algemene reserve Bestemmingsreserve SWV Bestemmingsreserve innovatiefonds Bestemmingsreserve NPO Bestemmingsreserve privaat

154.725 111.352120.643 327.751 214 491.982

C. Gebeurtenissen na balansdatum Er zijn geen gebeurtenissen na balansdatum.

Jaarverslag Scholengroep IJsselgraaf 2021

Pagina 78 van 81

Jaarverslag Scholengroep IJsselgraaf 2021

Pagina 79 van 81

D. Gegevens over de rechtspersoon Naam en adres instelling: Telefoon:

Scholengroep IJsselgraaf Keppelseweg 56 6999 AR Hummelo 0314 – 382990

Bestuursnummer:

41371

BRIN-nummers: Aantal leerlingen per 1 oktober 03DK, De Dorpsschool, Vorden 05XX, Rozengaardsweide, Hengelo (GLD) 05ZV, De Bongerd, Hoog-Keppel 08FA, De Klimtoren, Drempt 09FE, De Woordhof, Hummelo 10EJ, Jan Ligthart, Zelhem 12NX, Hagen, Doetinchem 12VX, Hogenkamp, Doetinchem 13BV, Canada, Doetinchem 13HJ, Wis en Wierig, Gaanderen 13MN, Het Noorderlicht, Doetinchem 13VC, De Huet, Doetinchem 13YQ, De Plattenburg, Doetinchem 18LJ, De Horizon, Doesburg 18MY, De Wetelaar, Doesburg 27LJ, Mozaiek, Doetinchem

2021 111 82 0 87 153 196 169 427 281 124 214 108 249 146 213 178 2738

2020 104 88 0 92 152 215 177 438 286 133 214 123 251 159 230 205 2.867

2019 102 86 0 102 153 231 186 440 271 138 254 127 258 183 241 242 3.014

2018 105 90 0 115 153 246 200 423 263 123 268 162 270 228 242 263 3.151

2017 107 112 18 148 134 243 206 392 255 139 293 175 280 264 258 280 3.304

Contactpersoon voor het jaarverslag: Chantal van den Hudding Tel: 0314 – 382990 E-mail: info@ijsselgraaf.nl

Jaarverslag Scholengroep IJsselgraaf 2021

Pagina 80 van 81

Jaarverslag Scholengroep IJsselgraaf 2021

Pagina 81 van 81

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api1.ibabs.eu/publicdownload.aspx?site=Doesburg&id=217789ba-672e-4ea7-8f78-8deddda27778