CConstaterende datDinkelland
Koppel je AI →
Document · PDF

TAM-omgevingsplan Hoofdstuk 22h Rossum Noord 2_Bijlagen toelichting_Bijlage 5 Passende beoordeling

Gemeenteraad 23 juni 2026, gemeente DinkellandBij agendapunt: 13: Voorstel inzake vaststelling omgevingsplan ‘Rossum Noord 2”22.238 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 3 van 3

BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies

15

AERIUS-Berekening Rossum, Rossum Noord 2 Definitief

Afbeelding 3.4

Stikstofgebruiksnormen 2026 Tabel 2g (Bron: Mestbeleid 2026, Ministerie van EZ)

Uit de gegevens van PDOK blijkt dat er binnen het plangebied sprake is van zandgrond. Gezien de ligging wordt uitgegaan van centraal zandgrond. Op het perceel wordt gras verbouwd. Voor het grasland wordt uitgegaan van grasland met volledig maaien. Uit afbeelding 3.4 volgt dan dat deze grond een stikstofnorm heeft van 256 kg N per ha per jaar. 170 kg N zal bestaan uit dierlijk mest. Om het restant tot de totale stikstofgebruiksnorm (256 kg N/ha/jaar) te berekenen is de werkingscoëfficiënt relevant. De werkingscoëfficiënt is in de meststoffenregelgeving vastgelegd, omdat het gewas niet alle stikstof kan opnemen. De werkingscoëfficiënt van drijfmest is (afhankelijk van de mestsoort) gelegen tussen de 45 en 80 procent. In deze passende beoordeling is om het restant aan toe te voegen kunstmest (toegepast voor grasland met volledig maaien) te berekenen rekening gehouden met een werkingscoëfficiënt van 80 procent.3 De 80% is (gelet op de bandbreedte) aldus een worstcase benadering. De hoeveelheid kunstmest waarvan wordt uitgegaan voor grasland met volledig maaien bedraagt dan: 120 kg N/ha/jaar. Niet alle toegediende stikstof zal emitteren. Dit is namelijk afhankelijk van de totale hoeveelheid ammoniakale stof (TAN), die in de mest aanwezig is.

Het TAN-percentage bedraagt voor drijfmest van Melk- en fokvee 60%.4 Drijfmest van varkens kent een veel hoger TAN-gehalte (69%), zodat een TAN-percentage van 60% een behoudend uitgangspunt betreft. Tevens is de emissiefactor relevant. De ammoniakemissie ten aanzien van de bemesting is afhankelijk van de manier waarop de mest aan de bodem wordt toegediend. Elke toedieningstechniek heeft namelijk zijn eigen emissiefactor. Voor mesttoediening op grasland met een zodenbemester is een emissiefactor van 17% van de

3

‘Tabel 9 Werkzame stikstof landbouwgrond’: https://www.rvo.nl/sites/default/files/2024-12/Tabel-9-Werkzame-stikstoflandbouwgrond-2025.pdf. 4

C. van Bruggen e.a., ‘Emissies naar lucht uit de landbouw berekend met NEMA voor 1990-2023’, WOT-technical report 283, september 2024, https://edepot.wur.nl/699440, Tabel B3.2.

BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies

16

AERIUS-Berekening Rossum, Rossum Noord 2 Definitief ammoniakale stikstof (TAN) vastgesteld.5 Overige manieren van mesttoediening kennen een hogere emissiefactor, zodat in voorliggend geval sprake is van een behoudend uitgangspunt. Voor de hoeveelheid NH 3 emissie van de kunstmest is een emissiefactor van 0,025 gehanteerd.6 Om de berekende NH3-N emissie van zowel de dierlijke mest als kunstmest om te rekenen naar NH3 emissie is een rekenfactor van 17/14 gehanteerd.7 In de hierna volgende tabel wordt aan de hand van de eerder genoemde uitgangspunten de emissie voor de dierlijke mest en de kunstmest per deelgebied berekend.8 Dierlijk mest in kg N/ha/jr 170

TAN

Emissiefactor

Omrekenfactor

0,60

0,17

17/14

NH3 emissie dierlijk mest per hectare 21,05

Perceel oppervlakte in ha 1,57

Emissie NH3 in kg 33,0485

In onderstaand tabel wordt aan de hand van de verschillende getallen de emissie voor de kunstmest berekend. Kunstmest in kg N/ha/jr 120

Emissiefactor

Omrekenfactor

0,025

17/14

NH3 emissie kunstmest per hectare 3,64

Perceel oppervlakte in ha 1,57

Emissie NH3 in kg 5,7148

Voor de bemesting zijn de default-waarden vanuit AERIUS gebruikt. 3.4.3

Resultaten intern salderen aanlegfase

Uit de rekenresultaten van de salderingsberekening blijkt dat er in de voorgenomen ontwikkeling geen sprake is van rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jr. In bijlage 3 is de berekening toegevoegd. 3.4.4

Resultaten intern salderen gebruiksfase

Uit de rekenresultaten van de salderingsberekening blijkt dat er in de voorgenomen ontwikkeling geen sprake is van rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jr. In bijlage 4 is de berekening toegevoegd.

5

Van Bruggen ea ‘Emissies naar lucht uit de landbouw berekend met NEMA voor 1990-2019’, april 2021. Zie voor de emissiefactoren voor grasland o.a. tabel B17.3 uit dit rapport (Tabel B17.3 Emissiefactoren voor NH3 bij mesttoediening (% van TAN). 6

Idem, zie voor de emissiefactoren voor kunstmest o.a. tabel 3.1 uit dit rapport.

7

G.L. Velthof ea, ‘Methodiek voor berekening van ammoniakemissie uit de landbouw in Nederland’, maart 2009, pagina 51.

8

De formule om ammoniakemissie te berekenen komt uit Van Dijk ea, ‘Rekenregels van de KringloopWijzer 2020 – Achtergronden van BEX, BEA, BEN, BEP en BEC: actualisatie van de 2019-versie’ (Rapport WPR-1023), november 2020, pagina 56.

BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies

17

AERIUS-Berekening Rossum, Rossum Noord 2 Definitief

HOOFDSTUK 4 4.1

RESULTATEN & CONCLUSIE

Aanlegfase

Uit de AERIUS-berekening met betrekking tot de aanlegfase blijkt dat in de aanlegfase van de voorgenomen ontwikkeling sprake is van rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jr. Er is daarmee sprake van een stikstofdepositie met mogelijk significant negatief effect op Natura 2000-gebieden. De onderdelen en resultaten van de AERIUS-berekening zijn in bijlage 1 bijgevoegd. Wanneer de (tijdelijke) depositie als gevolg van de aanlegfase tegenover de depositie als gevolg van de aanwezige activiteit wordt gezet (intern salderen) is per saldo geen sprake van rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jr., waardoor als gevolg van de aanlegfase geen sprake is van een stikstofdepositie met significant negatief effect op Natura 2000-gebieden. Voor de bijbehorende salderingsberekening wordt verwezen naar bijlage 3.

4.2

Gebruiksfase

Uit de AERIUS-berekening met betrekking tot de gebruiksfase blijkt dat in de gebruiksfase van de voorgenomen ontwikkeling sprake is van rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jr. Er is daarmee sprake van een stikstofdepositie met mogelijk significant negatief effect op Natura 2000-gebieden. De onderdelen en resultaten van de AERIUS-berekening zijn in bijlage 2 bijgevoegd. Wanneer de depositie als gevolg van de gebruiksfase tegenover de depositie als gevolg van de aanwezige activiteit wordt gezet (intern salderen) is per saldo geen sprake van rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jr., waardoor als gevolg van de gebruiksfase geen sprake is van een stikstofdepositie met significant negatief effect op Natura 2000-gebieden. Voor de bijbehorende salderingsberekening wordt verwezen naar bijlage 4.

4.3

Conclusie

Geconcludeerd wordt dat voor zowel de aanlegfase als de gebruiksfase per saldo geen sprake is van rekenresultaten hoger dan 0,00 mol/ha/jr. Aangezien intern salderen is toegepast is er sprake van een Natura 2000-activiteit. Een passende beoordeling moet uitwijzen of de effecten ten gevolge van de depositie tot significante negatieve gevolgen leidt voor de aanwezige stikstofgevoelige habitattypen..

BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies

18

AERIUS-Berekening Rossum, Rossum Noord 2 Definitief

BIJLAGEN BIJ DE STIKSTOFBEREKENING Bijlage 1

Rekenresultaten aanlegfase

BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies

19

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.

Overzicht Detailgegevens per emissiebron Resultaten Samenvatting situaties Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .

handleidingen op onze website

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

bjz.nu , Rossum Rossum-Noord 2 Aanlegfase

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RSCuQoQ88jf4 01 april 2026, 13:58 OwN2000-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

0,01 mol N/ha/j

5441557

Aanlegfase - Beoogd Aanlegfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RSCuQoQ88jf4 (01 april 2026)

2026

3,66 ha 0,00 ha 0,01 mol N/ha/j -

0,7 kg/j

24,8 kg/j

Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek

2/8

Projectberekening

Aanlegfase (Beoogd), rekenjaar 2026 Emissiebronnen 1 2 5

Mobiele werktuigen | Mobiele Werktuigen Anders... | Laden & Lossen Verkeer | Koude start: overig | Koude starts Verkeersnetwerk

RSCuQoQ88jf4 (01 april 2026)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,5 kg/j 64,0 g/j 0,1 kg/j 53,0 g/j

17,5 kg/j 4,8 kg/j 0,7 kg/j 1,9 kg/j

3/8

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RSCuQoQ88jf4 (01 april 2026)

4/8

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Aanlegfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal Per gebied

Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek (47)

RSCuQoQ88jf4 (01 april 2026)

3,66 Berekend (ha gekarteerd)

3,66

Hoogste totale depositie (mol N/ha/j)

Met toename (ha Grootste gekarteerd) toename (mol N/ha/j)

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/j)

Hoogste totale depositie (mol N/ha/j)

Met toename (ha Grootste gekarteerd) toename (mol N/ha/j)

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/j)

2.080,66

2.080,66

3,66

3,66

0,01

0,01

0,00

0,00

-

-

5/8

Projectberekening

Aanlegfase, Rekenjaar 2026 1

Mobiele werktuigen

Naam Locatie Oppervlakte

Naam/Stageklasse

Mobiele Werktuigen X:259361,26 Y:486247,27 2,17 ha

Anders...

30 u/j 2,9 m 0,027 MW

0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

2,8 kg/j 0,1 kg/j

20 u/j 0,3 m 0,008 MW

0,6 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

2,4 kg/j 17,6 g/j

0 u/j

0,0 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie 0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

0,5 kg/j 0,0 kg/j

0,7 m 0,000 MW

40 u/j 2,9 m 0,027 MW

2,2 kg/j 78,2 g/j

40 u/j 1,0 m 0,006 MW

0,3 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

2,8 kg/j 0,0 kg/j

80 u/j 2,9 m 0,027 MW

0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

6,8 kg/j 0,3 kg/j

NOₓ NH₃

4,8 kg/j 64,0 g/j

Naam Laden & Lossen Uittreedhoogte Locatie X:259362,16 Warmteinhoud Y:486247,27 Spreiding Oppervlakte 2,14 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie

RSCuQoQ88jf4 (01 april 2026)

17,5 kg/j 0,5 kg/j

Brandstof­Draaiuren Uittreedhoogte/Warmteinhoud Spreiding/Temporele Stof Emissie verbruik/AdBlue variatie verbruik

Graafmachine 2 444 l/j Stage-IV, 2014-2018, 26 l/j 75-560 kW, diesel, SCR: ja Betonstorter 0 l/j Middelzware 0 l/j utiliteitsvoertuigen (tot 6L cilinderinhoud) op diesel Trilplaat 118 l/j alle werktuigen op 0 l/j benzine, 2takt Shovel 326 l/j Stage-IV, 2014-2018, 19 l/j 75-560 kW, diesel, SCR: ja Mini Graafmachine 128 l/j Stage-IV, 2014-2018, 0 l/j <= 56 kW, diesel, SCR: nee Graafmachine 1 1.184 l/j Stage-IV, 2014-2018, 71 l/j 75-560 kW, diesel, SCR: ja 2

NOₓ NH₃

0,0 m 0,000 MW 0,0 m

6/8

Projectberekening

3 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Bouwverkeer 1 Links Rechts NOₓ Locatie X:259341,46 Y:486044,7 Type scherm - - NO₂ Lengte 451,51 m Hoogte - - NH₃ Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

2.730,0 /jaar 21,0 /jaar 361,0 /jaar 0,0 /jaar

4 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Bouwverkeer 2 Links Rechts NOₓ Locatie X:259571,98 Y:486145,52 Type scherm - - NO₂ Lengte 508,87 m Hoogte - - NH₃ Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 5

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Verkeer | Koude start: overig

Naam Locatie Oppervlakte Type voertuig

Koude starts X:259361,12 Y:486246,95 2,13 ha

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

0,9 kg/j 0,2 kg/j 24,9 g/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 1,0 kg/j 0,2 kg/j 28,1 g/j

In file

2.730,0 /jaar 21,0 /jaar 361,0 /jaar 0,0 /jaar

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

NOₓ NH₃

0,7 kg/j 0,1 kg/j

Koude starts

2.730,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2025.2_20260206_f42eba0c64 Database versie 2025.2_f42eba0c64_calculator_nl_stable RSCuQoQ88jf4 (01 april 2026)

7/8

Projectberekening

Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website

RSCuQoQ88jf4 (01 april 2026)

8/8

AERIUS-Berekening Rossum, Rossum Noord 2 Definitief

Bijlage 2

Rekenresultaten gebruiksfase

BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies

20

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.

Overzicht Detailgegevens per emissiebron Resultaten Samenvatting situaties Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .

handleidingen op onze website

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Berekening

bjz.nu , Rossum Rossum-Noord 2 Gebruiksfase

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RSYJkq1ooXwf 01 april 2026, 13:58 OwN2000-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

Gebied

0,01 mol N/ha/j

5441557

Gebruiksfase - Beoogd Gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RSYJkq1ooXwf (01 april 2026)

2027

3,50 ha 0,00 ha 0,01 mol N/ha/j -

1,4 kg/j

14,4 kg/j

Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek

2/7

Projectberekening

Gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2027 Emissiebronnen 3

Verkeer | Koude start: overig | Koude start gebruiksverkeer Verkeersnetwerk

RSYJkq1ooXwf (01 april 2026)

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

1,1 kg/j 0,4 kg/j

6,7 kg/j 7,7 kg/j

3/7

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

500 m Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RSYJkq1ooXwf (01 april 2026)

4/7

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal Per gebied

Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek (47)

RSYJkq1ooXwf (01 april 2026)

3,50 Berekend (ha gekarteerd)

3,50

Hoogste totale depositie (mol N/ha/j)

Met toename (ha Grootste gekarteerd) toename (mol N/ha/j)

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/j)

Hoogste totale depositie (mol N/ha/j)

Met toename (ha Grootste gekarteerd) toename (mol N/ha/j)

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/j)

2.080,66

2.080,66

3,50

3,50

0,01

0,01

0,00

0,00

-

-

5/7

Projectberekening

Gebruiksfase, Rekenjaar 2027

1 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Wegverkeer 1 Links Rechts NOₓ Locatie X:259342,86 Y:486047,02 Type scherm - - NO₂ Lengte 450,87 m Hoogte - - NH₃ Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

114,5 /etmaal 0,2 /etmaal 0,2 /etmaal 0,0 /etmaal

2 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Wegverkeer 2 Links Rechts NOₓ Locatie X:259574,58 Y:486146,25 Type scherm - - NO₂ Lengte 504,50 m Hoogte - - NH₃ Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 3

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Verkeer | Koude start: overig

Naam Locatie Oppervlakte Type voertuig

Koude start gebruiksverkeer X:259358,1 Y:486246,58 2,22 ha

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

3,6 kg/j 0,4 kg/j 0,2 kg/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 4,1 kg/j 0,4 kg/j 0,2 kg/j

In file

114,5 /etmaal 0,2 /etmaal 0,2 /etmaal 0,0 /etmaal

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

NOₓ NH₃

6,7 kg/j 1,1 kg/j

Koude starts

72,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal 0,0 /etmaal

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van RSYJkq1ooXwf (01 april 2026)

6/7

Projectberekening

AERIUS versie 2025.2_20260206_f42eba0c64 Database versie 2025.2_f42eba0c64_calculator_nl_stable Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website

RSYJkq1ooXwf (01 april 2026)

7/7

AERIUS-Berekening Rossum, Rossum Noord 2 Definitief

Bijlage 3

Rekenresultaten salderingsberekening aanlegfase

BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies

21

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .

handleidingen op onze website

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Rekentaak

bjz.nu , Rossum Rossum-Noord 2 Salderingsberekening aanlegfase

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RhsAaYJFzrJL 13 mei 2026, 16:16 OwN2000-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

0,06 mol N/ha/j

5446145

0,01 mol N/ha/j

5441557

Referentiesituatie 2026 - Referentie Aanlegfase - Beoogd Referentiesituatie 2026 - Referentie Aanlegfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RhsAaYJFzrJL (13 mei 2026)

2026 2026

0,00 ha 140,89 ha 0,06 mol N/ha/j

Afroomfactor

Emissie NH₃

38,8 kg/j 0,7 kg/j

Emissie NOₓ

24,8 kg/j

Gebied

Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek

2/10

Projectberekening

Referentiesituatie 2026 (Referentie), rekenjaar 2026 Emissiebronnen 1

RhsAaYJFzrJL (13 mei 2026)

Landbouw | Landbouwgrond | Mest

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

38,8 kg/j

-

3/10

Projectberekening

Aanlegfase (Beoogd), rekenjaar 2026 Emissiebronnen 1 2 5 

RhsAaYJFzrJL (13 mei 2026)

Mobiele werktuigen | Mobiele Werktuigen Anders... | Laden & Lossen Verkeer | Koude start: overig | Koude starts Verkeersnetwerk

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

0,5 kg/j 64,0 g/j 0,1 kg/j 53,0 g/j

17,5 kg/j 4,8 kg/j 0,7 kg/j 1,9 kg/j

4/10

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

2 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RhsAaYJFzrJL (13 mei 2026)

5/10

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Aanlegfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

140,89

Per gebied

Berekend (ha gekarteerd)

Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek (47) Landgoederen Oldenzaal (50) Dinkelland (49) Lemselermaten (48) Bergvennen & Brecklenkampse Veld (46)

RhsAaYJFzrJL (13 mei 2026)

75,69

Hoogste totale Met toename (ha Grootste depositie (mol gekarteerd) toename (mol N/ha/j) N/ha/j)

2.321,98

0,00

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/j)

-

140,89

0,06

Hoogste totale Met toename (ha Grootste Met afname (ha Grootste afname depositie (mol gekarteerd) toename (mol gekarteerd) (mol N/ha/j) N/ha/j) N/ha/j)

2.211,28

0,00

-

75,69

0,06

42,23

2.138,20

0,00

-

42,23

0,01

12,35 9,09

2.018,48 2.074,56

0,00 0,00

-

12,35 9,09

0,01 0,01

1,52

2.321,98

0,00

-

1,52

0,01

6/10

Projectberekening

Referentiesituatie 2026 (Referentie), rekenjaar 2026 1

Landbouw | Landbouwgrond

Naam Mest Locatie X:259370,56 Y:486242,03 Oppervlakte 1,57 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Meststoffen

 

RhsAaYJFzrJL (13 mei 2026)

Uittreedhoogte Warmteinhoud Spreiding

Type

Mestaanwending (dierlijke mest) Mestaanwending (kunstmest)

0,5 m 0,000 MW 0,3 m

NH₃

Stof

NOₓ NH₃ NOₓ NH₃

38,8 kg/j

Emissie

0,0 kg/j 33,0 kg/j 0,0 kg/j 5,7 kg/j

7/10

Projectberekening

Aanlegfase (Beoogd), rekenjaar 2026 1

Mobiele werktuigen

Naam Locatie Oppervlakte

Naam/Stageklasse

Mobiele Werktuigen X:259361,26 Y:486247,27 2,17 ha

Anders...

30 u/j

2,9 m 0,027 MW

0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

2,8 kg/j 0,1 kg/j

20 u/j

0,3 m 0,008 MW

0,6 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

2,4 kg/j 17,6 g/j

0 u/j

0,7 m 0,000 MW

NOₓ NH₃

0,5 kg/j 0,0 kg/j

40 u/j

2,9 m 0,027 MW

0,0 m Standaard Profiel Industrie 0,7 m Standaard Profiel Industrie

NOₓ NH₃

2,2 kg/j 78,2 g/j

40 u/j

1,0 m 0,006 MW

0,3 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

2,8 kg/j 0,0 kg/j

80 u/j

2,9 m 0,027 MW

0,7 m NOₓ Standaard Profiel NH₃ Industrie

6,8 kg/j 0,3 kg/j

NOₓ NH₃

4,8 kg/j 64,0 g/j

Naam Laden & Lossen Uittreedhoogte Locatie X:259362,16 Warmteinhoud Y:486247,27 Spreiding Oppervlakte 2,14 ha Wijze van ventilatie Niet geforceerd Temporele variatie Continue Emissie

RhsAaYJFzrJL (13 mei 2026)

17,5 kg/j 0,5 kg/j

Brandstof­Draaiuren Uittreedhoogte/Warmteinhoud Spreiding/Temporele Stof Emissie verbruik/AdBlue variatie verbruik

Graafmachine 2 444 l/j Stage-IV, 2014- 26 l/j 2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja Betonstorter 0 l/j Middelzware 0 l/j utiliteitsvoertuigen (tot 6L cilinderinhoud) op diesel Trilplaat 118 l/j alle werktuigen op 0 l/j benzine, 2takt Shovel 326 l/j Stage-IV, 2014- 19 l/j 2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja Mini Graafmachine 128 l/j Stage-IV, 2014- 0 l/j 2018, <= 56 kW, diesel, SCR: nee Graafmachine 1 1.184 l/j Stage-IV, 2014- 71 l/j 2018, 75-560 kW, diesel, SCR: ja 2

NOₓ NH₃

0,0 m 0,000 MW 0,0 m

8/10

Projectberekening

3 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Bouwverkeer 1 LinksRechts NOₓ Locatie X:259341,46 Y:486044,7 Type scherm - - NO₂ Lengte 451,51 m Hoogte - - NH₃ Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

2.730,0 /jaar 21,0 /jaar 361,0 /jaar 0,0 /jaar

4 Verkeer | Rijdend verkeer Naam Bouwverkeer 2 LinksRechts NOₓ Locatie X:259571,98 Y:486145,52 Type scherm - - NO₂ Lengte 508,87 m Hoogte - - NH₃ Wegtype Binnen bebouwde kom (doorstromend) Afstand tot de weg - Rijrichting Beide richtingen Tunnelfactor 1 Type hoogteligging Normaal Weghoogte t.o.v. maaiveld 0 m Verkeer Maximum snelheid Aantal voertuigbewegingen

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer 5

Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren Voorgeschreven factoren

Verkeer | Koude start: overig

Naam Locatie Oppervlakte

Type voertuig

Koude starts X:259361,12 Y:486246,95 2,13 ha

Licht verkeer Middelzwaar vrachtverkeer Zwaar vrachtverkeer Busverkeer

0,9 kg/j 0,2 kg/j 24,9 g/j

In file

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

1,0 kg/j 0,2 kg/j 28,1 g/j

In file

2.730,0 /jaar 21,0 /jaar 361,0 /jaar 0,0 /jaar

0,0 % 0,0 % 0,0 % 0,0 %

NOₓ NH₃

0,7 kg/j 0,1 kg/j

Koude starts

2.730,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar 0,0 /jaar

Disclaimer Hoewel verstrekte gegevens kunnen dienen ter onderbouwing van een vergunningaanvraag, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. De eigenaar van AERIUS aanvaardt geen aansprakelijkheid voor de inhoud van de door de gebruiker aangeboden informatie. Bovenstaande gegevens zijn enkel bruikbaar tot er een nieuwe versie van AERIUS beschikbaar is. AERIUS is een geregistreerd handelsmerk in Europa. Alle rechten die niet expliciet worden verleend, zijn voorbehouden. Rekenbasis Deze berekening is tot stand gekomen op basis van AERIUS versie 2025.3_20260409_7392213271 Database versie 2025.3_7392213271_calculator_nl_stable RhsAaYJFzrJL (13 mei 2026)

9/10

Projectberekening

Voor meer informatie over de gebruikte methodiek en data zie: https://link.aerius.nl/website

RhsAaYJFzrJL (13 mei 2026)

10/10

AERIUS-Berekening Rossum, Rossum Noord 2 Definitief

Bijlage 4

Rekenresultaten salderingsberekening gebruiksfase

BJZ.nu Ruimtelijke Plannen en Advies

22

Projectberekening Dit document geeft een overzicht van de invoer en rekenresultaten van een Projectberekening met AERIUS Calculator. De berekening is uitgevoerd binnen Natura 2000-gebieden, op rekenpunten die overlappen met stikstofgevoelige habitattypen en/of leefgebieden, gekoppeld aan een aangewezen soort, of nog onbekend maar mogelijk wel relevant, en waar tevens sprake is van een overbelaste of bijna overbelaste situatie voor stikstofdepositie.

Overzicht Samenvatting situaties Resultaten Detailgegevens per emissiebron Deze PDF is een digitaal bestand dat weer in te lezen is in AERIUS. Meer toelichting over de PDF en AERIUS kunt u vinden in de of .

handleidingen op onze website

Projectberekening

Contactgegevens Rechtspersoon Inrichtingslocatie

Activiteit

Omschrijving Toelichting

Rekentaak

bjz.nu , Rossum Rossum-Noord 2 Salderingsberekening gebruiksfase

AERIUS kenmerk Datum berekening Rekenconfiguratie

RSykiJV6CbiA 13 mei 2026, 16:16 OwN2000-rekengrid

Totale emissie

Rekenjaar

Resultaten

Hoogste bijdrage

Hexagon

0,06 mol N/ha/j

5446145

0,01 mol N/ha/j

5441557

Referentiesituatie 2027 - Referentie Gebruiksfase - Beoogd Referentiesituatie 2027 - Referentie Gebruiksfase - Beoogd Gekarteerd oppervlak met toename (ha) Gekarteerd oppervlak met afname (ha) Grootste toename Grootste afname

RSykiJV6CbiA (13 mei 2026)

2027 2027

0,00 ha 149,33 ha 0,06 mol N/ha/j

Afroomfactor

Emissie NH₃

38,8 kg/j 1,4 kg/j

Emissie NOₓ

14,4 kg/j

Gebied

Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek

2/9

Projectberekening

Referentiesituatie 2027 (Referentie), rekenjaar 2027 Emissiebronnen 1

RSykiJV6CbiA (13 mei 2026)

Landbouw | Landbouwgrond | Mest

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

38,8 kg/j

-

3/9

Projectberekening

Gebruiksfase (Beoogd), rekenjaar 2027 Emissiebronnen 3 

RSykiJV6CbiA (13 mei 2026)

Verkeer | Koude start: overig | Koude start gebruiksverkeer Verkeersnetwerk

Emissie NH₃

Emissie NOₓ

1,1 kg/j 0,4 kg/j

6,7 kg/j 7,7 kg/j

4/9

Projectberekening

Hoogste af- en toename op (bijna) overbelaste stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden.

2 km Habitatrichtlijn Vogelrichtlijn Vogelrichtlijn, Habitatrichtlijn Niet bepaald

© OSM & Kadaster Grootste toename (projectberekening) Grootste afname (projectberekening) Hoogste totaal (achtergrond + projectberekening)

De letters bij de bronlabels op de kaart geven bij welke type situaties de bronnen horen: beoogde situatie (B), referentiesituatie (R) en/of salderingssituatie (S). RSykiJV6CbiA (13 mei 2026)

5/9

Projectberekening

Resultaten stikstofgevoelige Natura 2000 gebieden situatie "Gebruiksfase" (Beoogd) incl. saldering e/o referentie Berekend (ha gekarteerd)

Totaal

149,33

Per gebied

Berekend (ha gekarteerd)

Achter de Voort, Agelerbroek & Voltherbroek (47) Landgoederen Oldenzaal (50) Dinkelland (49) Lemselermaten (48) Bergvennen & Brecklenkampse Veld (46)

RSykiJV6CbiA (13 mei 2026)

77,54

Hoogste totale Met toename (ha Grootste depositie (mol gekarteerd) toename (mol N/ha/j) N/ha/j)

2.321,98

0,00

Met afname (ha Grootste afname gekarteerd) (mol N/ha/j)

-

149,33

0,06

Hoogste totale Met toename (ha Grootste Met afname (ha Grootste afname depositie (mol gekarteerd) toename (mol gekarteerd) (mol N/ha/j) N/ha/j) N/ha/j)

2.211,28

0,00

-

77,54

0,06

47,92

2.138,20

0,00

-

47,92

0,01

13,20 9,09

2.018,48 2.074,56

0,00 0,00

-

13,20 9,09

0,01 0,01

1,58

2.321,98

0,00

-

1,58

0,01

6/9

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://gemeenteraad.dinkelland.nl/api/v1/meetings/1047/documents/25302