CConstaterende datDen Haag
Koppel je AI →
Document · PDF

RIS319784 Bijlage 2a Monitor Kwaliteitsverbetering Centrum-Noord - 0-meting

Commissie Leefomgeving 17 april 2025, gemeente Den HaagBij agendapunt: Debat over Verkeersveiligheid12.680 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 2

Raamweg ri. zuid

46,2

54,7

7

Koningskade - Javastraat - Raamweg - Wassenaarseweg - Koninginnegracht

Wassenaarseweg ri. west

34,0

18,0

8

Raamweg - Laan C. van Cattenburch – C. van Bylandtlaan - Koninginnegracht

Carel van Bylandtlaan ri. west

38,6

20,4

8

Raamweg - Laan C. van Cattenburch – C. van Bylandtlaan - Koninginnegracht

Koninginnegracht ri. zuid

-

-

8

Raamweg - Laan C. van Cattenburch – C. van Bylandtlaan - Koninginnegracht

Laan C. van Cattenburch ri. oost

36,5

44,5

8

Raamweg - Laan C. van Cattenburch – C. van Bylandtlaan - Koninginnegracht

Raamweg ri. noord (ri. Laan C. van Cattenburch)

40,6

38,7

8

Raamweg - Laan C. van Cattenburch – C. van Bylandtlaan - Koninginnegracht

Raamweg ri. noord (ri. Raamweg/C. van Bylandtlaan)

39,3

35,6

8

Raamweg - Laan C. van Cattenburch – C. van Bylandtlaan - Koninginnegracht

Raamweg ri. zuid

45,8

51,7

9

Javastraat - Nassauplein - Nassaulaan - Schelpkade

Javastraat ri. oost

23,3

22,0

9

Javastraat - Nassauplein - Nassaulaan - Schelpkade

Nassaulaan ri. noord

-

-

9

Javastraat - Nassauplein - Nassaulaan - Schelpkade

Nassauplein ri. zuid

9,1

6,6

9

Javastraat - Nassauplein - Nassaulaan - Schelpkade

Schelpkade ri. noord

-

-

10

Scheveningseweg - Carnegielaan - Burgemeester Patijnlaan

Burgemeester Patijnlaan ri. west

17,8

15,3

10

Scheveningseweg - Carnegielaan - Burgemeester Patijnlaan

Carnegielaan ri. oost

18,9

16,7

10

Scheveningseweg - Carnegielaan - Burgemeester Patijnlaan

Scheveningseweg ri. noord

22,0

17,7

10

Scheveningseweg - Carnegielaan - Burgemeester Patijnlaan

Scheveningseweg ri. zuid

21,0

18,4

Monitor Kwaliteitsverbetering Centrum-Noord – 0-meting – 2022

44

5.8

Wachttijden fietsers

Tabel 5.8: Stand van zaken ruimtelijke kenmerken Onderdeel

Waarde

Eenheid

De gemiddelde wachttijden voor fietsers per richting per kruispunt zijn

a)

voetpad

356.636

m2

weergegeven in de bijlage bij deze sectie (Bijlage III).

b)

voetgangersoversteeklocaties

c)

verbeterde

5.9

Wachttijden voetgangers

De gemiddelde wachttijden voor voetgangers per richting per kruispunt zijn weergegeven in de bijlage bij deze sectie (Bijlage III)

5.10

voetgangersoversteeklocaties

121

aantal

n.v.t

aantal

d)

fietspad/fietsstrook

77.240

e)

fietsoversteeklocaties

118

aantal

f)

verbeterde

n.v.t

aantal

fietsoversteeklocaties

m2

Aanwezigheid voet- en fietspaden en oversteeklocaties

Tabel 5.8 geeft de stand van zaken in september 2022 met betrekking tot de ruimtelijke kenmerken voor voetgangers en fietsers die gevolgd worden. Met het aantal verbeterde voetgangers- en fietsoversteeklocaties wordt het aantal ten opzichte van de 0-meting bedoeld; dit wordt dus vanaf de volgende monitoringsronde ingevuld.

Monitor Kwaliteitsverbetering Centrum-Noord – 0-meting – 2022

45

Monitor Kwaliteitsverbetering Centrum-Noord – 0-meting – 2022

46

6. Leefomgeving Dit hoofdstuk presenteert de resultaten van metingen die hebben plaatsgevonden binnen het thema leefomgeving. Allereerst komen de resultaten van de enquête onder bewoners aan bod. Vervolgens geeft het hoofdstuk cijfers over de openbare ruimte en het aantal ongevallen.

6.1

Tevredenheid bewoners

Naast informatie over de indicatoren zoals gedefinieerd rondom het thema tevredenheid bewoners (zie Tabel 2.2) levert de enquête ook ervaringen van bewoners over aanverwante onderwerpen op. Omgeving De gemiddelde scores op verschillende aspecten van leefbaarheid zijn weergegeven in Figuur 6.1. De omgeving scoort hoger op de aspecten veilig, sfeervol en prettig dan op de aspecten aantrekkelijk, netjes en vriendelijk. Qua voorzieningen en ruimtelijke inrichting scoren straatmeubilair, groenvoorziening en cultuuraanbod lager dan de andere aspecten. De verbindingen van enkele routes zijn ook beoordeeld. De Denneweg en Frederikstraat vormen duidelijk (gemiddelde score 8) een winkel- en horecastraat. In mindere mate zijn de respondenten het eens met de stellingen dat de Prinsestraat,

Figuur 6.1. Gemiddelde scores op stellingen betreffende leefbaarheid op een schaal van 1 (helemaal oneens) tot 10 (helemaal eens) voor de thema’s ‘Algemeen’ en ‘Verbindingen routes’. Voor het thema ‘Voorzieningen & ruimtelijke inrichting’ is de schaal een rapportcijfer van 1 (zeer slecht) tot 10 (uitmuntend). De volledige vragen per aspect zijn opgenomen in Bijlage II.

Prinsessewal en Piet Heinstraat samen een logische en prettige wandelroute vormen.

Monitor Kwaliteitsverbetering Centrum-Noord – 0-meting – 2022

47

De mate van overlast door autoverkeer is weergegeven in Figuur 6.2 en wordt op een schaal van zeer veel (1) tot geen enkele (10) als gemiddeld ervaren (4,6-4,9).

Figuur 6.2: Gemiddelde score op aspecten van overlast op een schaal van 1 (zeer veel) tot 10 (geen enkele). De volledige vragen per aspect zijn opgenomen in Bijlage II. Figuur 6.3. Verdeling van de frequentie van het gebruik per vervoermiddel.

Mobiliteit

Categorieën met een aandeel <3% zijn niet gelabeld.

Hoe vaak een bepaald vervoermiddel wordt gebruikt door de wijkbewoners is te zien in Figuur 6.3. De populairste vervoerwijzen zijn lopen en de fiets; 77% respectievelijk 56% van de bewoners verplaatst zich vier dagen per week of meer lopend of op de fiets. Ruim de helft van de bewoners (58%) gebruikt de auto één dag in de week of meer en 40% kiest 2-3 dagen per week of meer de auto. Slechts een kleine groep gebruikt de brom- of snorfiets. Het OV wordt door 37% van de bewoners één dag in de week of meer gebruikt. De kwaliteit van verplaatsen met verschillende vervoermiddelen is ook beoordeeld door bewoners (Figuur 6.4). Het valt op dat het comfort en gemak van autogebruik in de wijk relatief laag scoort t.o.v. andere vervoerwijzen.

Monitor Kwaliteitsverbetering Centrum-Noord – 0-meting – 2022

48

6.2

Ruimtelijke kenmerken

Tabel 6.1 toont de stand van zaken in september 2022 rondom een aantal ruimtelijke kenmerken in Centrum-Noord. Tabel 6.1. Ruimtelijke kenmerken in Centrum-Noord in september 2022. Onderdeel

Waarde

Eenheid

a)

groenoppervlak

690.587

m2

b)

bomen

6.212

aantal

c)

straatlengte klinkers

98.734

meters

d)

straatlengte asfalt

30.636

meters

Figuur 6.4. Gemiddelde scores op stellingen betreffende kwaliteitsaspecten van verschillende vervoerwijzen in de wijk op een schaal van 1 (helemaal mee oneens) tot 10 (helemaal mee eens). De volledige stellingen zijn opgenomen in Bijlage II.

Monitor Kwaliteitsverbetering Centrum-Noord – 0-meting – 2022

49

6.3

Aantal ongevallen

Tabel 6.2 geeft een overzicht van het aantal ongevallen in het gebied Centrum-Noord, naar afloop. De tabel geeft het aantal ongevallen weer vanaf 2018, waarbij steeds een periode van oktober tot en met september is gehanteerd. Het aantal slachtofferongevallen (letsel en dodelijk) is beduidend hoger in 2021-2022 ten opzichte van voorgaande jaren. Dit is een trend voor de gehele gemeente Den Haag en dus niet uniek voor het gebied Centrum-Noord.3

Tabel 6.2. Aantal verkeersongevallen naar afloop in Centrum-Noord. Periode (okt t/m sep)* 2018-2019

Uitsluitend materiële schade (UMS) 136

2019-2020

135

67

2

204

2020-2021

128

83

1

212

2021-2022

177

137

2

316

Letsel

Dodelijk

Totaal

68

0

204

* Data recenter dan 31-12-2021 zijn nog niet officieel afgesloten, maar (grote) wijzigingen zijn onwaarschijnlijk.

3

De gemeente Den Haag laat op dit moment een onderzoek uitvoeren om deze

trend te duiden en verschillen te verklaren met andere grote gemeenten die andere trends in de ongevallencijfers laten zien.

Monitor Kwaliteitsverbetering Centrum-Noord – 0-meting – 2022

50

Monitor Kwaliteitsverbetering Centrum-Noord – 0-meting – 2022

51

7. Economie In dit hoofdstuk komen de resultaten van de metingen binnen het

minste risico lopen om, economisch gezien, ‘om te vallen’. Daarentegen

thema economie aan bod. Allereerst gaat het hoofdstuk in op de

lopen de winkelgebieden in de 7 andere straten iets meer economisch

indicatoren omzet, Retail Risk Index en voorzieningenaanbod, voor de

risico: hier is de ‘overlevingskans’ van winkels hier iets lager.

geselecteerde 8 winkelstraten in Centrum Noord. Vervolgens presenteert het hoofdstuk de ervaringen van ondernemers. Ten slotte gaat het hoofdstuk in op de bezoekers van Centrum-Noord. We presenteren zowel hun aantallen als hun ervaringen.

7.1

Omzet

Zoals aangegeven in hoofdstuk 3 wordt de ontwikkeling in de omzet van de winkelstraten gepresenteerd door middel van een index. Voor de locaties geldt in de 0-meting een index van 100.

7.2

Retail Risk Index

Figuur 7.1: Totaalscore van de Retail Risk Index (score <80 = zeer beperkt risico; score 80 – 90 = beperkt risico; score 90 – 110 = risico; score 110-120 = hoog risico;

Figuur 7.1 laat de totaalscore zien van de Retail Risk Index (RRI) voor elk

score >120 = zeer hoog risico).

van de winkelstraten. De totaalscore is voor de Bankastraat het laagst, met een index van 87. Dit betekent dat, in de huidige situatie, de

Zo variëren de totaalscores van de RRI voor de Frederikstraat, de Prins

retailomgeving in het winkelgebied van de Bankastraat economisch

Hendrikstraat, de Zoutmanstraat en de Piet Heinstraat tussen de 91 en

gezien het meest ‘gezond’ is en de ondernemers in dit gebied het

Monitor Kwaliteitsverbetering Centrum-Noord – 0-meting – 2022

52

97. In de 3 overige straten, de Prinsestraat, de Denneweg en het Noordeinde, varieert de totaalscore van de RRI tussen de 107 en de 110. Het toekomstperspectief van de winkelgebieden in deze 3 straten is dus, op dit moment, economisch gezien het meest risicovol. Als we dieper inzoomen op de 4 deelindices (zie Figuur 7.2) dan blijkt dat de branche-index, het percentage ondernemers in de branche dat het afgelopen jaar in een soortgelijk winkelgebied is gestopt, voor alle straten relatief beperkt is. De branche-index varieert over de 8 straten gezien tussen de 74 en 86. In alle straten zijn de winkels binnen hun branche voldoende vernieuwend en kansrijk. De straatindex laat meer variatie zien. Deze geeft de ontwikkeling weer in de invulling van de winkelpanden in een straal rondom elk winkelpand.4 De index is het gemiddelde van alle pandscores van de straat, inclusief de panden die leegstaan. De Bankastraat, de Prins

Figuur 7.2: Scores op deelindices van de Retail Risk Index (score <80 = zeer beperkt

Hendrikstraat en de Frederikstraat hebben een straatindex variërend

risico; score 80 – 90 = beperkt risico; score 90 – 110 = risico; score 110-120 = hoog

van 85 tot 89. In de overige straten liggen de straatindices allemaal

risico; score >120 = zeer hoog risico).

boven de 92; ze zijn daarmee momenteel risicovoller qua invulling vergeleken met de drie eerdergenoemde straten. De score van de pandindex geeft een indicatie van de mutaties die

3.

gebied?

hebben plaatsgevonden in elk winkelpand. De RRI beoordeelt elk pand aan de hand van vragen als:

Komt de nieuwe huurder uit dezelfde plaats of uit een ander

4.

Wat is het mutatiepatroon van ondernemers in het pand door de

1.

Hoe is en was de leegstand?

jaren heen? Is er veel leegstand en zijn er veel wisselingen van

2.

Is het een nieuwe huurder of zit deze er al lang?

ondernemers in de afgelopen 10 jaar?

4

In Nederland bakent Locatus de straat af door winkelpanden met een identieke

6-cijferige postcode.

Monitor Kwaliteitsverbetering Centrum-Noord – 0-meting – 2022

53

Momenteel varieert de pandindex in de 8 straten tussen de 94 en 109. Deze index is in de huidige situatie het laagst, ofwel het minst risicovol, in de Bankastraat. Dit betekent over het geheel genomen dat het aandeel ondernemers dat de Bankastraat verlaat, lager is dan in de andere straten. De laatste index is de vraag- en aanbodindex, ofwel de marktindex. Deze index geeft de verhouding weer tussen het aanbod en de vraag naar de branche, in de omgeving van de winkelpanden. De vraagfunctie bestaat bijvoorbeeld uit variabelen als passanten, standaard consumenten (dagelijks, niet dagelijks) en de koopkracht binnen het winkelgebied. De vraagscore wordt vergeleken met winkels uit dezelfde branche in soortgelijke winkelgebieden. De aanbodfunctie bestaat uit variabelen zoals winkelvloeroppervlakte en het aantal concurrerende winkels binnen een straal van 2 kilometer. Hoe zwaarder de concurrentiedruk, des te hoger de score. De aanbodscore wordt vergeleken met winkels van dezelfde branche in soortgelijke winkelgebieden. Voor de 8 straten varieert de marktindex tussen de 99 en 113. Uit Figuur 7.2 blijkt dat de marktindex momenteel in alle 8 straten onder druk

7.3

Voorzieningenaanbod

De verdeling van het voorzieningenaanbod in de 8 straten is weergeven in Figuur 7.3 en 7.4. Het huidige beeld ziet er als volgt uit: de Bankastraat is met een aandeel van 62% een echte detailhandelstraat. Dat geldt, weliswaar in iets mindere mate, ook voor het Noordeinde (50%) en de Frederikstraat (47%). Het aandeel horeca5 is momenteel het hoogst in de Prinsestraat met 41%. In de Zoutmanstraat is het dienstensectoraanbod met 39% het sterkst vertegenwoordigd. Van de 8 straten is het voorzieningenaanbod op de Denneweg, de Frederikstraat, het Noordeinde, de Prins Hendrikstraat en de Prinsestraat het meest gevarieerd. De leegstand varieert in de 8 straten tussen de 0% en 9%. Een vrij gemiddelde leegstand in vergelijkbare winkelgebieden is een percentage van 5%; dat is de zogenoemde frictieleegstand. Dit is het aandeel leegstand dat een gebied bij wijze van spreken ook een beetje nodig heeft om voor wat vernieuwing te zorgen. In het merendeel van de 8 straten is het aandeel leegstaande panden momenteel niet zorgwekkend; behalve in het Noordeinde met 9%.

staat. In de Frederikstraat is momenteel de concurrentiedruk het hoogst.

5

Dit betreft dag- en avondhoreca samen.

Monitor Kwaliteitsverbetering Centrum-Noord – 0-meting – 2022

54

7.4

Tevredenheid ondernemers

In de enquête onder ondernemers is naast de hoofdindicator ‘algemeen rapportcijfer over de straat’ (aspect m in Figuur 7.5) ook gevraagd naar andere aspecten.

Omgeving De beoordeling door ondernemers van de omgeving van hun onderneming en Centrum-Noord in het algemeen is weergegeven in Figuur 7.5. Het algemene rapportcijfer dat de ondernemers geven aan de straat waarin ze gevestigd zijn, is een 6,6. De hoogste scores (7,4-7,5) Figuur 7.3: Voorzieningenaanbod in de 8 winkelstraten (absolute aantallen).

worden gegeven aan een veilige straat, prettig ondernemen, de keuze aan horeca en de kwaliteit van de horeca en winkels. Het cultuuraanbod, de groenvoorziening en het straatmeubilair worden beduidend lager beoordeeld (5,1-5,6).

Figuur 7.4: Voorzieningenaanbod in de 8 winkelstraten (relatief).

Monitor Kwaliteitsverbetering Centrum-Noord – 0-meting – 2022

55

Figuur 7.6: Gemiddelde score op de luchtkwaliteit en de mate van overlast door de hoeveelheid en het geluid van autoverkeer. De volledige vragen per aspect zijn opgenomen in Bijlage II.

Mobiliteit Figuur 7.5: Gemiddelde scores op aspecten van de omgeving waarin de

De ondernemers hebben een rapportcijfer gegeven voor de

ondernemingen gevestigd zijn. Aspecten a-e zijn stellingen op een schaal van 1

bereikbaarheid van hun onderneming voor klanten (Figuur 7.7) en

(helemaal mee oneens) tot 10 (helemaal mee eens). Aspecten g-m zijn

hebben de kwaliteit van mobiliteit op verschillende aspecten

rapportcijfers op een schaal van 1 (zeer slecht) tot 10 (uitmuntend). De volledige

beoordeeld (Figuur 7.8). Zij geven de bereikbaarheid per auto een

vragen per aspect zijn opgenomen in Bijlage II.

beduidend lager cijfer dan de bereikbaarheid met andere vervoerwijzen. Ook op aspecten als comfort en gemak beoordelen zij de auto lager dan andere vervoerwijzen. Het parkeergemak (voor de auto) scoort met

De mate van overlast door autoverkeer die lokale ondernemers ervaren

een 3,3 bijzonder laag.

is weergegeven in Figuur 7.6. Overlast door de hoeveelheid en het geluid van autoverkeer worden beiden met een 5,6 beoordeeld op een schaal van zeer veel (1) tot geen enkele (10). De luchtkwaliteit scoort een 5,5 op een schaal van zeer slecht (1) tot uitstekend (10).

Figuur 7.7: Gemiddeld rapportcijfer voor de bereikbaarheid van de onderneming met verschillende vervoerwijzen op een schaal van 1 (zeer slecht) tot 10 (uitmuntend).

Monitor Kwaliteitsverbetering Centrum-Noord – 0-meting – 2022

56

7.5

Aantal bezoekers hotspots

Zoals aangegeven in hoofdstuk 3 wordt de ontwikkeling in het aantal unieke bezoekers van de 8 gekozen hotspots gepresenteerd door middel van een index. Voor de locaties geldt in de 0-meting een index van 100.

7.6

Aandeel kruisbezoeken

Figuur 7.9 toont de aandelen kruisbezoeken op de 4 geselecteerde assen. De percentages tonen welk aandeel van de bezoekers van locatie A ook locatie B bezoekt. Zo laten de cijfers zien dat bijvoorbeeld 29,2% Figuur 7.8. Gemiddelde scores op stellingen betreffende kwaliteitsaspecten van

van de bezoekers aan de Denneweg ook de Frederikstraat bezoekt.

verschillende vervoerwijzen op een schaal van 1 (helemaal mee oneens) tot 10 (helemaal mee eens). De volledige stellingen zijn opgenomen in Bijlage II.

Figuur 7.9. Aandeel kruisbezoeken op geselecteerde assen.

Monitor Kwaliteitsverbetering Centrum-Noord – 0-meting – 2022

57

7.7

Tevredenheid bezoekers

Naast informatie over de hoofdindicatoren ‘rapportcijfer over de straat’, ‘rapportcijfer over de bereikbaarheid’ en ‘gemiddeld bestede euro’s’, is de enquête onder bezoekers ook ingegaan op verschillende aanverwante onderwerpen. Rapportcijfers De rapportcijfers die de bezoekers gaven aan de locaties zijn weergegeven in Figuur 7.10. Het valt op dat de locaties, m.u.v. Noordeinde, beduidend lager scoren op inrichting van de openbare ruimte, cultuuraanbod, verkeersveiligheid en comfortabel lopen t.o.v. de andere aspecten. De gemiddelde score van de vier locaties tezamen is weergegeven in Figuur 7.11. Reden bezoek De belangrijkste reden van het bezoek per locatie is weergegeven in Figuur 7.12. Op iedere locatie kwam het gros van de bezoekers (31-45% voor inkopen/boodschappen/winkelen. Andere veel voorkomende redenen waren ‘ik woon hier’ (14-21%), ‘toeristisch’ (6-16%) en ‘horeca’ (7-10%). Ook gaf een groot deel aan slechts te passeren op doorreis (823%).

Figuur 7.10: Rapportcijfers voor verschillende aspecten per locatie.

Monitor Kwaliteitsverbetering Centrum-Noord – 0-meting – 2022

58

Vervoermiddelkeuze Het vervoermiddel dat bezoekers gebruikten richting de locaties is weergegeven in Figuur 7.13. Het gros van de bezoekers kwam lopend (30-56%). Het valt op dat slechts 4% van de bezoekers aan de Piet Heinstraat de auto koos, terwijl dit aandeel 20-24% is op de andere locaties. Het aandeel van de bezoekers dat met het OV kwam naar de locaties is als volgt: Noordeinde (16%), Prinsestraat (9,7%), Piet Heinstraat (3,5%) en Denneweg (3,0%). Wat betreft de Piet Heinstraat kan het lage aandeel OV te maken hebben met het feit dat tramlijn Figuur 7.11: Rapportcijfers voor verschillende aspecten voor de vier winkellocaties tezamen, gewogen o.b.v. het aantal respondenten per locatie.

16/17 eruit lag in deze periode vanwege werkzaamheden. De bezoekers is ook gevraagd een rapportcijfer te geven aan de bereikbaarheid van de straat met het vervoermiddel (de vervoermiddelen) die ze gebruikt hebben om die dag op de locatie te komen. Het gemiddelde cijfer per locatie is als volgt: Denneweg (8,1), Piet Heinstraat (8,0), Prinsestraat (7,3) en Noordeinde (7,0). Het gemiddelde over de vier locaties is een 7,5. N.B. In deze gemiddelden zijn bezoekers die als belangrijkste reden voor hun bezoek ‘ik woon hier’ aangaven uitgesloten.

Figuur 7.12: Belangrijkste reden die respondenten aangaven voor hun bezoek aan een van de locaties. Categorieën met een aandeel <3% zijn niet gelabeld.

Monitor Kwaliteitsverbetering Centrum-Noord – 0-meting – 2022

59

Figuur 7.13: Gekozen vervoermiddel om bij de locatie te komen. Bezoekers die als belangrijkste reden voor hun bezoek ‘ik woon hier’ aangaven zijn uitgesloten. Categorieën met een aandeel <3% zijn niet gelabeld.

Parkeren 14% van de ondervraagden kwam met de auto naar een van de vier locaties. Zij beoordeelden parkeergemak gemiddeld met een 7 op een schaal van 1-10. Van deze groep parkeerde 53% op straat, 40% in een parkeergarage, 0% op een P+R en 7% op andere wijze. Bestedingen 62% van de ondervraagden besteedde geld tijdens het bezoek of was dat van plan. Van deze groep was de gemiddelde besteding aan dagelijkse boodschappen, winkelen, horeca en andere zaken respectievelijk 9, 15, 10 en 12 euro.

Monitor Kwaliteitsverbetering Centrum-Noord – 0-meting – 2022

60

Goudappel BV werkt vanuit Amsterdam, Den Haag, Deventer, Eindhoven en Leeuwarden en via onze partners in het buitenland Snipperlingsdijk 4

Postbus 161

+31(0) 570 666 222

BTW NL 0072 11 879 B01

7417 BJ Deventer

7400 AD Deventer

info@goudappel.nl

KVK

Nederland

Nederland

www.goudappel.nl

IBAN NL09 INGB 0001 2746 32

3801 7479

Monitor Kwaliteitsverbetering Centrum-Noord – 0-meting – 2022

61

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/14562056/1