CConstaterende datBergen (L)
Koppel je AI →
Document · PDF

Ontwerpbegroting 2022 inclusief meerjarenbegroting 2023-2025 RUD LN

Gemeenteraad 8 juni 2021, gemeente Bergen (L)Bij agendapunt: Zienswijze ontwerpbegroting 2020 RUD inclusief meerjarenbegroting 2023-2025 RUD;11.982 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 2

Voorzieningen Niet aanwezig en (nog) niet voorzien.

28

Bijlage 1 Bijdrage per deelnemer Tabel 12 Totaal vaste bijdrage per partner Deelnemers Rekening 2020 Begroting 2021 Begroting 2022 Begroting 2023 Begroting 2024 Begroting 2025 Beesel € 20.302 € 31.176 € 32.399 € 32.939 € 33.488 € 34.048 Bergen € 19.855 € 30.375 € 31.522 € 32.048 € 32.582 € 33.126 Echt-Susteren € 44.482 € 69.460 € 72.432 € 73.635 € 74.859 € 76.104 Gennep € 25.067 € 38.681 € 39.993 € 40.659 € 41.337 € 42.026 Horst aan de Maas € 58.378 € 91.968 € 96.324 € 97.923 € 99.549 € 101.204 Leudal € 49.904 € 78.002 € 81.859 € 83.218 € 84.601 € 86.008 Maasgouw € 33.845 € 52.721 € 55.549 € 56.472 € 57.412 € 58.368 Mook en Middelaar € 12.805 € 19.105 € 19.954 € 20.289 € 20.629 € 20.975 Nederweert € 25.048 € 38.533 € 40.210 € 40.879 € 41.560 € 42.253 Peel en Maas € 59.751 € 94.123 € 98.524 € 100.159 € 101.822 € 103.514 Roerdalen € 29.923 € 46.169 € 48.060 € 48.860 € 49.673 € 50.501 Roermond € 78.837 € 125.601 € 131.285 € 133.462 € 135.677 € 137.931 Venlo € 136.202 € 217.288 € 227.442 € 231.211 € 235.046 € 238.947 Venray € 59.791 € 94.155 € 98.941 € 100.583 € 102.253 € 103.953 Weert € 68.395 € 107.923 € 113.276 € 115.155 € 117.067 € 119.012 Provincie € 82.627 € 84.362 € 85.459 € 86.570 € 87.696 € 88.836 Totaal € 805.212 € 1.219.645 € 1.273.229 € 1.294.062 € 1.315.250 € 1.336.803

Hieronder is de opbouw van de totale vaste bijdrage weergegeven: Tabel 13

Overhead: bijdrage coördinatiecentrum Deelnemers Rekening 2020 Begroting 2021 Begroting 2022 Begroting 2023 Begroting 2024 Begroting 2024 Beesel € 16.489 € 25.344 € 25.893 € 26.347 € 26.809 € 27.279 Bergen € 16.074 € 24.633 € 25.130 € 25.571 € 26.019 € 26.476 Echt-Susteren € 38.942 € 59.311 € 60.708 € 61.773 € 62.856 € 63.959 Gennep € 20.914 € 32.003 € 32.497 € 33.067 € 33.647 € 34.237 Horst aan de Maas € 51.844 € 79.282 € 81.486 € 82.915 € 84.369 € 85.849 Leudal € 43.977 € 66.890 € 68.907 € 70.115 € 71.345 € 72.596 Maasgouw € 29.064 € 44.460 € 46.025 € 46.833 € 47.654 € 48.490 Mook en Middelaar € 9.527 € 14.634 € 15.070 € 15.335 € 15.604 € 15.877 Nederweert € 20.896 € 31.871 € 32.685 € 33.259 € 33.842 € 34.436 Peel en Maas € 53.121 € 81.194 € 83.399 € 84.862 € 86.350 € 87.865 Roerdalen € 25.423 € 38.646 € 39.513 € 40.206 € 40.911 € 41.629 Roermond € 70.842 € 109.123 € 111.890 € 113.852 € 115.849 € 117.881 Venlo € 124.109 € 190.473 € 195.514 € 198.943 € 202.432 € 205.983 Venray € 53.157 € 81.222 € 83.762 € 85.231 € 86.726 € 88.247 Weert € 61.146 € 93.438 € 96.228 € 97.916 € 99.633 € 101.381 Provincie € 82.627 € 84.362 € 85.459 € 86.570 € 87.696 € 88.836 Totaal € 718.154 € 1.056.886 € 1.084.166 € 1.102.793 € 1.121.742 € 1.141.019

29

Tabel 14

Bestuur: bijdrage coördinatiecentrum Deelnemers Rekening 2020 Begroting 2021 Begroting 2022 Begroting 2023 Begroting 2024 Begroting 2024 Beesel € 455 € 538 € 543 € 551 € 560 € 568 Bergen € 443 € 523 € 527 € 535 € 543 € 551 Echt-Susteren € 1.074 € 1.259 € 1.274 € 1.293 € 1.312 € 1.332 Gennep € 577 € 679 € 682 € 692 € 702 € 713 Horst aan de Maas € 1.430 € 1.683 € 1.710 € 1.735 € 1.761 € 1.788 Leudal € 1.213 € 1.420 € 1.446 € 1.467 € 1.489 € 1.512 Maasgouw € 801 € 944 € 966 € 980 € 995 € 1.010 Mook en Middelaar € 263 € 311 € 316 € 321 € 326 € 331 Nederweert € 576 € 677 € 686 € 696 € 707 € 717 Peel en Maas € 1.465 € 1.724 € 1.750 € 1.776 € 1.803 € 1.830 Roerdalen € 701 € 820 € 829 € 841 € 854 € 867 Roermond € 1.954 € 2.316 € 2.348 € 2.383 € 2.419 € 2.455 Venlo € 3.423 € 4.043 € 4.102 € 4.164 € 4.226 € 4.290 Venray € 1.466 € 1.724 € 1.757 € 1.784 € 1.811 € 1.838 Weert € 1.686 € 1.984 € 2.019 € 2.049 € 2.080 € 2.111 Provincie € € € € € € Totaal € 17.528 € 20.645 € 20.954 € 21.269 € 21.588 € 21.912

Tabel 15 Overige baten en lasten: onvoorzien Deelnemers Rekening 2020 Begroting 2021 Begroting 2022 Begroting 2023 Begroting 2024 Begroting 2025 Beesel € -0 € 1.303 € 1.296 € 1.296 € 1.296 € 1.296 Bergen € 0 € 1.266 € 1.258 € 1.258 € 1.258 € 1.258 Echt-Susteren € 0 € 3.049 € 3.039 € 3.039 € 3.039 € 3.039 Gennep € -0 € 1.645 € 1.627 € 1.627 € 1.627 € 1.627 Horst aan de Maas € 0 € 4.076 € 4.080 € 4.080 € 4.080 € 4.080 Leudal € -0 € 3.439 € 3.450 € 3.450 € 3.450 € 3.450 Maasgouw € 0 € 2.286 € 2.304 € 2.304 € 2.304 € 2.304 Mook en Middelaar € 0 € 752 € 754 € 754 € 754 € 754 Nederweert € -0 € 1.639 € 1.636 € 1.636 € 1.636 € 1.636 Peel en Maas € -0 € 4.174 € 4.175 € 4.175 € 4.175 € 4.175 Roerdalen € -0 € 1.987 € 1.978 € 1.978 € 1.978 € 1.978 Roermond € 0 € 5.610 € 5.602 € 5.602 € 5.602 € 5.602 Venlo € 0 € 9.793 € 9.788 € 9.788 € 9.788 € 9.788 Venray € -0 € 4.176 € 4.194 € 4.194 € 4.194 € 4.194 Weert € 0 € 4.804 € 4.818 € 4.818 € 4.818 € 4.818 Provincie € € € € € Totaal € € 50.000 € 50.000 € 50.000 € 50.000 € 50.000

30

Tabel 16 Milieubeheer: apparatuur Deelnemers Rekening 2020 Begroting 2021 Begroting 2022 Begroting 2023 Begroting 2024 Begroting 2025 Beesel € 814 € 1.379 € 2.041 € 2.072 € 2.103 € 2.134 Bergen € 793 € 1.341 € 1.981 € 2.011 € 2.041 € 2.072 Echt-Susteren € 1.922 € 3.228 € 4.786 € 4.857 € 4.930 € 5.004 Gennep € 1.033 € 1.742 € 2.562 € 2.600 € 2.639 € 2.679 Horst aan de Maas € 2.559 € 4.315 € 6.424 € 6.520 € 6.618 € 6.717 Leudal € 2.170 € 3.641 € 5.432 € 5.513 € 5.596 € 5.680 Maasgouw € 1.435 € 2.420 € 3.628 € 3.683 € 3.738 € 3.794 Mook en Middelaar € 471 € 797 € 1.188 € 1.206 € 1.224 € 1.242 Nederweert € 1.032 € 1.735 € 2.577 € 2.615 € 2.655 € 2.694 Peel en Maas € 2.622 € 4.419 € 6.574 € 6.673 € 6.773 € 6.875 Roerdalen € 1.255 € 2.104 € 3.115 € 3.162 € 3.209 € 3.257 Roermond € 3.497 € 5.940 € 8.820 € 8.953 € 9.087 € 9.223 Venlo € 6.126 € 10.367 € 15.413 € 15.644 € 15.878 € 16.117 Venray € 2.623 € 4.421 € 6.603 € 6.702 € 6.803 € 6.905 Weert € 3.018 € 5.086 € 7.586 € 7.700 € 7.815 € 7.932 Provincie € € € € € Totaal € 31.369 € 52.935 € 78.729 € 79.910 € 81.109 € 82.326

Tabel 17 Milieubeheer: beschikbaarheidsdienst Deelnemers Rekening 2020 Begroting 2021 Begroting 2022 Begroting 2023 Begroting 2024 Begroting 2025 Beesel € 2.544 € 2.612 € 2.625 € 2.673 € 2.721 € 2.770 Bergen € 2.544 € 2.612 € 2.625 € 2.673 € 2.721 € 2.770 Echt-Susteren € 2.544 € 2.612 € 2.625 € 2.673 € 2.721 € 2.770 Gennep € 2.544 € 2.612 € 2.625 € 2.673 € 2.721 € 2.770 Horst aan de Maas € 2.544 € 2.612 € 2.625 € 2.673 € 2.721 € 2.770 Leudal € 2.544 € 2.612 € 2.625 € 2.673 € 2.721 € 2.770 Maasgouw € 2.544 € 2.612 € 2.625 € 2.673 € 2.721 € 2.770 Mook en Middelaar € 2.544 € 2.612 € 2.625 € 2.673 € 2.721 € 2.770 Nederweert € 2.544 € 2.612 € 2.625 € 2.673 € 2.721 € 2.770 Peel en Maas € 2.544 € 2.612 € 2.625 € 2.673 € 2.721 € 2.770 Roerdalen € 2.544 € 2.612 € 2.625 € 2.673 € 2.721 € 2.770 Roermond € 2.544 € 2.612 € 2.625 € 2.673 € 2.721 € 2.770 Venlo € 2.544 € 2.612 € 2.625 € 2.673 € 2.721 € 2.770 Venray € 2.544 € 2.612 € 2.625 € 2.673 € 2.721 € 2.770 Weert € 2.544 € 2.612 € 2.625 € 2.673 € 2.721 € 2.770 Provincie € € € € € € Totaal € 38.160 € 39.179 € 39.380 € 40.089 € 40.811 € 41.546

31

Bijlage 2 geactualiseerde risico-inventarisatie nr Benaming risico

inhoud risico

Gevolg

Beheersmaatregel

kans impact

Het risico dat gemeentelijke bezuinigingen De exploitatie van RUD is niet (taakstellend) worden door vertaald naar de Het AB stelt jaarlijks de begroting vast en zal bij (taakstellende) lagere 1 Bezuinigingen gemeentes kostendekkend. De werkorganisatie van exploitatie van de RUD. Dit heeft directe gevolgen bijdragen van deelnemers moeten zorgen een sluitende begroting. RUD zal hierop moeten worden aangepast. 20% voor de exploitatie van de RUD. De uitvoering vindt decentraal plaats, onder aansturing van de deelnemer. Het risico bestaat dat In de DVO (artikel 9, lid 6) is afgesproken dat het Algemeen Bestuur kan Niet naleven van de DVO de gezamenlijke afspraken en procedures Het bestaansrecht van de huidige inrichting besluiten om de directeur de bevoegdheid te geven (waar sprake is van 2 afspraken door onvoldoende worden nageleefd, waardoor de RUD van de RUD LN komt onder druk te staan. contractrisico) om de taakuitvoering over te nemen van de betreffende deelnemeers onvoldoende de uitvoeringskwaliteit kan partij en op kosten van die betreffende partij uit te laten voeren. 5% garanderen. Kennisverlies als gevolg 3 van uitstroom van medewerkers

4

Geen overeenstemming geleverde diensten

Het gevolg kan zijn dat partners Het risico dat RUD essentiële en waardevolle kennis onvoldoende in staat zijn om de afspraken verliest als gevolg van uitstroom van medewerkers. vanuit de DVO na te leven. Het risico is dat de RUD de geleverde onderlinge diensten niet kan doorfactureren omdat er discussie is over de hoogte van de factuur of de kwaliteit van het geleverde werk. Het risico dat de kosten van de ontwikkeling van noodzakelijke ICT-voorzieningen (voornamelijk software) groter zijn dan thans begroot.

De RUD betaalt wel de vergoeding voor de geleverde dienst maar ontvangt niet de bijbehorende inkomsten.

De exploitatie van RUD is niet Kosten ontwikkeling ICT 5 kostendekkend. De organisatie van RUD zal voorzieningen hierop moeten worden aangepast. De opleidingskosten zijn hoger dan begroot Het risico dat de kosten van bijscholing en opleiding en kunnen niet betaald worden uit de 6 Bijscholing medewerkers hoger zijn dan de begrote kosten. reguliere exploitatie of ontwikkelbegroting van RUD. Juridische procedure wordt opgestart door Fouten in Het risico dat de RUD fouten maakt in een 7 een partij die de opdracht niet gegund aanbestedingsprocedure aanbestedingsprocedure heeft gekregen.

In de DVO (artikel 9, lid 6) is afgesproken dat het Algemeen Bestuur kan besluiten om de directeur de bevoegdheid te geven (waar sprake is van contractrisico) om de taakuitvoering over te nemen van de betreffende partij en op kosten van die betreffende partij uit te laten voeren. Hierover zijn afspraken gemaakt in de DVO. Per kwartaal wordt aan afnemers van diensten gerapporteerd welke producten door welke leverancier zijn geleverd en besproken. Bij het opstellen van de begroting zo adequaat mogelijk inspelen op actuele ontwikkelingen.

risico

35.000,00

7.000,00

35.000,00

1.750,00

50%

10.000,00

5.000,00

20%

10.000,00

2.000,00

20%

75.000,00

15.000,00

20%

75.000,00

15.000,00

5%

75.000,00

3.750,00

Zorgen dat het strategisch opleidingsplan actueel gehouden wordt. Een financiele raming toevoegen. Werken volgens het inkoop- en aanbestedingsbeleid, waarbij bij grote aanbestedingen gebruik wordt gemaakt van de expertise van de gastheer.

32

8 Gegevensbescherming

De RUD LN en haar partners zijn dragers van gegevens. Het risico bestaat dat bij het beheer van deze gegevens niet wordt voldaan aan de wet AVG.

De RUD dient zorgvuldig te zijn in de informatie die zij verstrekt. Over Indien niet voldaan wordt aan wet AVG kan het algemeen zullen deelnemers zelf verantwoordelijk zijn voor het de Autoriteit Persoonsgegevens forse verstrekken van de gegevens. De RUD heeft zelf per 1 september 2018 boetes opleggen. een functionaris gegevensbescherming aangesteld. Hij houdt toezicht op het naleven van de AVG binnen de RUD LN.

Risico langdurig 9 ziekteverzuim of arbeidsongeschiktheid

Het risico dat werknemers in dienst bij de RUD De exploitatie van RUD is niet Goede ziekteverzuimbegeleiding. Als ook bepalen hoe de werknemers langdurig ziek of arbeidsongeschikt raken met kostendekkend. De werkorganisatie van kan blijven functioneren binnen de organisatie en eventueel apart financiële gevolgen voor RUD inzake het eigen risico. RUD zal hierop moeten worden aangepast. bijverzekeren.

Kennisverlies als gevolg 10 van uitstroom van medewerkers CC

Wensen en behoeften regelmatig bespreken met de medewerkers. Uitwerktermijnen afspreken. Korte lijnen met mogelijke inhuur opzetten en afspraken maken met mogelijke ondersteuning vanuit de partners.

Het risico dat RUD essentiële en waardevolle kennis Het gevolg kan zijn dat het verliest als gevolg van uitstroom van medewerkers coördinatiecentrum niet in staat is om al van het coördinatiecentrum. haar taken uit te voeren.

Het risco dat de werknemer van de Uitvoeringseenheid niet of te beperkt door de 11 Geen afname formatie UE partners worden ingezet dan wel dat er sprake is van langdurige ziekte.

De exploitatie van RUD is niet Afspraak in de Gemeenschappelijke Regeling opnemen dat de partners kostendekkend. De werkorganisatie van de diensten van de eenheid afnemen. Als ook goede coördinatie op de RUD zal hierop moeten worden aangepast. werkplanning en goede ziekteverzuimbegeleiding.

Totaal

10%

200.000,00

20.000,00

10%

75.000,00

7.500,00

50%

35.000,00

17.500,00

20%

75.000,00

15.000,00

700.000,00

109.500,00

Toelichting bij de kolommen 1. Voor elk van de risico's is een kans bepaald. Hiervoor zijn een vijf-tal klasses vastgesteld. De klassen bestaan uit de verwachte frequentie en daarmee een kanspercentage. kans frequentie % zeer klein 1x per 20 jaar 5% klein 1x per 10 jaar 10% gemiddeld 1x per 5 jaar 20% groot 1x per 2 jaar 50% zeer groot 1x per jaar 100% 2. Voor elk van de risico's is ingeschat wat het effect in euro's is wanneer het fenomeen zich daadwerkelijk voordoet. Aan de hand van de omvang van het effect is er een gemiddelde impact bepaald. Min. ingesch. fin. impact maximaal ingeschatte financiele impact gem. ingeschatte financiele impact 0 20.000 10.000 20.000 50.000 35.000 50.000 100.000 75.000 100.000 maximaal 3. Voor elk van de risico's is door vermenigvuldiging van de kans maal financiele impact het financiele risico bepaald.

200.000

33

Bijlage 3 Berekening kengetallen De wijze waarop de kengetallen worden berekend is in de ministeriele regeling van juni 2015 vastgelegd. Netto schuldquote: De netto schuldquote geeft de verhouding van de schuldenlast van de RUD Limburg Noord ten opzichte van de eigen middelen weer. Tabel 18 Netto schuldquote (X € 1.000)

Jaarrekening 2020

Vaste schulden

Begroting 2021*

Begroting 2022

Begroting 2023

Begroting 2024

Begroting 2025

€-

€-

€-

€-

€-

Netto vlottende schuld

€ 543

€ 150

€ 150

€ 150

€ 150

€ 150

Overlopende passiva

€ 872

€ 1000

€ 1000

€ 1000

€ 1000

€ 1000

Financiële activa excl. verstrekte leningen

€-

€-

€-

€-

€-

€-

Uitzettingen < 1 jaar

€ 1543

€ 923

€ 893

€ 856

€ 818

€ 779

Liquide middelen

€ 20

€ 100

€ 100

€ 100

€ 100

€ 100

Overlopende activa

€ 186

€ 273

€ 275

€ 275

€ 275

€ 275

Saldo

-

334

-

€ 148

-

€ 118

-

€ 81

-

€ 43

-

€4

Totale baten (excl. mutatie reserves)

€ 1.816

€ 2.063

€ 2.007

€ 2.042

€ 2.076

€ 2.112

Saldo / totale baten

- 18,39%

- 7,17%

- 5,88%

- 3,97%

- 2,07%

-0,19%

* De begrotingscijfers 2021 zijn aangepast n.a.v. de jaarrekening 2020 m.b.t. de bestemmingsreserve ICT.

De netto schuldquote geeft een indicatie van de druk van de rentelasten en de aflossingen op de exploitatie. Solvabiliteitsratio: Het solvabiliteitsratio betreft het eigen vermogen als percentage van het balanstotaal. Tabel 19 Solvabiliteitsratio (X € 1.000) Eigen vermogen

Jaarrekening 2020

Begroting 2021*

Begroting 2022

Begroting 2023

Begroting 2024

Begroting 2025

€ 334

€ 148

€ 118

€ 81

€ 43

€4

Balanstotaal

€ 1.749

€ 1.298

€ 1.268

€ 1.231

€ 1.193

€ 1.154

Totaal

19,10%

11,40%

9,31%

6,58%

3,60%

0,35%

34

Dit kengetal geeft inzicht in de mate waarin de RUD Limburg Noord in staat is aan haar financiële verplichtingen te voldoen. Doordat het uitgangspunt is dat de RUD Limburg Noord geen algemene reserve vormt en de bestemmingsreserve ICT ingezet wordt neemt de solvabiliteitsratio steeds verder af. Structurele exploitatieruimte: Doordat bewust gekozen is om de kosten van het ICT project te dekken uit de bestemmingsreserve ICT, om zo de bijdrages van de partners zo laat mogelijk te verhogen komt dit kengetal minimaal negatief uit. Tabel 20 Structurele exploitatieruimte (X € 1.000)

Jaarrekening 2020

Begroting 2021

Begroting 2022

Begroting 2023

Begroting 2024

Begroting 2025

Totale structurele lasten

€ 1.667

€ 2.086

€ 2.037

€ 2.079

€ 2.114

€ 2.151

Totale structurele baten

€ 1.657

€ 2.063

€ 2.007

€ 2.042

€ 2.076

€ 2.112

€-

€-

€-

€-

€-

€-

€-

€-

€-

€-

€-

€-

€ 1.816

€ 2.063

€ 2.007

€ 2.042

€ 2.076

€ 2.112

-0.55%

-1,11%

-1,49%

-1,81%

-1,83%

-1,85%

Totale structurele toevoegingen reserves Totale structurele onttrekkingen reserves Gerealiseerde totaalsaldo baten Totaal

35

36

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/10096776/1