Omnibuzz Begroting 2024-v100 29082
Tekst van het document
0
0
0
0
0
7
Aankoop van grond en de uitgaven aan bouw-, woonrijp maken e.d. (alleen transacties met derden die niet op de exploitatie staan)
0
0
0
0
0
8
Baten bouwgrondexploitatie: Baten voorzover transacties niet op exploitatie verantwoord
0
0
0
0
0
9
Lasten op balanspost Voorzieningen voorzover deze transacties met derden betreffen
0
0
0
0
0
10
Lasten i.v.m. transacties met derden, die niet via de onder post 1 genoemde exploitatie lopen, maar rechtstreeks ten laste van de reserves (inclusief fondsen en dergelijke) worden gebracht en die nog niet vallen onder één van bovenstaande posten
0
0
0
0
0
11
Verkoop van effecten
0
0
0
0
0
a
Gaat u effecten verkopen? (ja/nee)
Nee
Nee
Nee
Nee
Nee
b
Zo ja, wat is bij verkoop de verwachte boekwinst op de exploitatie
0
0
0
0
0
Berekend EMU-saldo
45
40
32
32
32
Het EMU-saldo wordt berekend door op het exploitatiesaldo de afschrijvingen, investeringen en mutaties van reserves te corrigeren. In 2023 en de daaropvolgende jaren drukken de afschrijvingen op de exploitatie en er worden in 2023 relatief kleine investeringen gedaan. Per saldo zorgt dit voor een positief EMU-saldo voor 2023 en de daaropvolgende jaren.
25
Omnibuzz
De beleidsbegroting
Economische vooruitzichten
In 2023 stabiliseert de economie, met een bbp-groei van 0,8%. Daarna trekt de groei weer aan, ondersteund door het tijdelijke overheidsbeleid om de inkomens te compenseren voor de hoge energieprijzen. In 2024 groeit de economie naar verwachting met het trendmatige (potentiële) tempo (1,6%). De inflatie heeft dit jaar naar verwachting haar piek bereikt. Bij de voorziene energieprijzen en overheidsmaatregelen volgt in de komende jaren een minder hoge prijsstijging. Vooral door de uitzonderlijke prijsstijging van energie in het afgelopen jaar komt de geraamde inflatie dit jaar uit op gemiddeld 11,5%. Daarna volgt een daling naar 4,9% in 2023 en 5,0% in 2024, het jaar waarin het energieprijsplafond stopt. Daarnaast blijft de kerninflatie hoog door doorwerking van energie-inflatie naar de prijzen van andere goederen en diensten, de krappe arbeidsmarkt en de hoge bezettingsgraad van de economie. De arbeidsmarkt blijft de gehele ramingsperiode uiterst krap. De groei van de werkgelegenheid zakt volgend jaar onder de groei van het arbeidsaanbod. Daardoor stijgt de geraamde werkloosheid van 3,6% dit jaar naar 4,2% in 2023, om vervolgens licht te dalen naar 4,0% in 2024. Door de krapte en de hoge inflatie nemen de loonstijgingen toe. De COVID-19 crisis heeft de overheidsfinanciën niet doen ontsporen.
Door de koopkrachtmaatregelen in het kader van de hoge energieprijzen, stijgt het begrotingstekort in 2023 naar 3,0% bbp. De schuldquote zakt volgend jaar net onder 50% bbp en daalt in 2024 verder naar 47,7% bbp. Dit komt vooral door het noemereffect van de hoge inflatie. De onzekerheid rond deze raming is groot. Zo zijn er de nodige financiële stabiliteitsrisco’s. Daarnaast is het niet uitgesloten dat de energie- en voedselprijzen langer hoog blijven. In een dergelijk scenario, waarin ook de wereldhandelsgroei afneemt, groeit het bbp in 2023 en 2024 met gemiddeld 0,8%-punt minder dan geraamd. Daarbij loopt de inflatie in 2024 op tot boven de 9%, ongeveer 4,5%-punt hoger dan in de raming. In een variant waarin het prijsplafond met een jaar zou worden verlengd, wordt de koopkracht van huishoudens langer ondersteund, maar verslechtert het begrotingstekort. (Bron: DNB, Economische Ontwikkelingen en Vooruitzichten DNB - december 2022). 3.2.4 Bedrijfsvoering Sturingsprincipes
Sinds de totstandkoming van de Gemeenschappelijke Regeling Omnibuzz, heeft Omnibuzz zich ontwikkeld tot een compacte en doelmatige organisatie. De organisatie is hierbij ingericht op basis van een aantal sturingsprincipes die behouden blijven. Daarnaast vraagt de groei en ontwikkeling van de organisatie om een aantal nieuwe sturingsprincipes. De volgende principes worden door Omnibuzz bij de keuzes omtrent inrichting van de werkorganisatie gehanteerd: Kwaliteit en klantgerichtheid Kwaliteit en klantgerichtheid staan voorop bij alle inrichtingsvraagstukken. Dit uit zich naar alle betrokkenen, van klanten tot vervoerders en van gemeenten tot de Provincie Limburg.
26
Omnibuzz
De beleidsbegroting
Professionaliteit
Bestuurlijke structuur
Omnibuzz organiseert haar werkorganisatie op een professionele manier. Uitgangspunt hierbij is dat de organisatie-inrichting en -sturing faciliterend moeten zijn voor de medewerkers.
De bestuurlijke structuur wordt gevormd door een algemeen bestuur en een dagelijks bestuur. Het algemeen bestuur bestaat uit 30 leden met 38 stemmen. Het dagelijks bestuur wordt gevormd door een zevental leden:
Doelmatigheid De werkorganisatie wordt doelmatig ingericht. Dat wil zeggen dat binnen de geldende kwaliteitskaders en taakstelling een zo efficiënt mogelijke organisatie wordt ingericht. Lerende organisatie Omnibuzz is een organisatie in groei en in ontwikkeling. Dit betekent dat processen, systemen en werkwijzen voortdurend worden geoptimaliseerd. Omnibuzz stimuleert haar medewerkers bij te dragen aan het principe van een lerende organisatie. Good governance De organisatie wordt ingericht op basis van de principes van good governance en met inachtneming van de bepalingen van de wet ‘Gemeenschappelijke Regelingen’. Belastingdienst In 2017 heeft de Belastingdienst Omnibuzz vrijgesteld van de vennootschapsbelasting op basis van de dienstverleningsovereenkomsten vrijstelling. In 2018 heeft de Belastingdienst het standpunt ingenomen dat Omnibuzz btw in rekening dient te brengen over de gemeentelijke bijdrage (vervoer 9%, overige kosten 21%). Dit heeft tot gevolg gehad dat de fiscale afhandeling van het ondernemershandelen in het kader van de vervoersbeweging van Omnibuzz per 1 april 2019 is teruggevallen naar de individuele gemeenten.
› 4 leden vanuit Zuid-Limburg. › 3 leden vanuit Noord- en Midden-Limburg. De directeur van Omnibuzz legt verantwoording af aan het dagelijks bestuur en het algemeen bestuur. In de nadere uitwerking van de verordeningen van dagelijks bestuur en algemeen bestuur, alsmede de organisatie- en directieverordening, is de relatie met het dagelijks bestuur en algemeen bestuur nader geregeld. Structuur werkorganisatie Omnibuzz staat onder aansturing van een éénhoofdige directie. De directeur legt verantwoording af aan het bestuur en geeft leiding aan de werkorganisatie. Binnen de werkorganisatie worden twee afdelingen onderscheiden die elk onder aansturing staan van een manager:
› Uitvoering, waaronder ritreservering en tactische regievoering.
› Bedrijfsvoering, waaronder ICT, financiële administratie, finance & control en klantenservice.
Naast deze afdelingen wordt een aantal staffuncties onderscheiden, die onder aansturing van de directeur vallen. De afdelingsmanagers vormen samen met de directeur het managementteam. In de vergadering van het dagelijks bestuur op 13 november 2019 is ingestemd met de tweede evaluatie van het organisatieplan. In het formatieplan is de benodigde bezetting per afdeling als volgt vastgelegd:
27
Omnibuzz
De beleidsbegroting
De afdeling uitvoering kent de volgende verwachte bezetting:
De totale verwachte bezetting van de afdeling bedrijfsvoering bedraagt in 2024 16,04 fte en is hiermee ongewijzigd ten opzichte van vorig jaar.
Functie
Fte
Staffuncties
Manager uitvoering
1,00
Teamleider ritreservering
3,00
Functie
Fte
Medewerkers ritreservering
22,45
Directeur
1,00
Regiemedewerkers
4,45
HR beleidsadviseur
0,80
Projectmedewerker uitvoering
0,80
HR assistent
0,50
Hoofd ritreservering
1,00
Adviseur projecten
3,50
Afdeling uitvoering totaal
32,7
Secretariaat
1,39
Functionaris gegevensbescherming
0,10
Privacy officer
0,20
Communicatieadviseur
0,50
Coördinator klachtenafhandeling
1,00
Medewerker klachtenafhandeling
0,90
Medewerker databeheer en -analyse
0,60
Afdeling staf totaal
10,49
Afdeling Uitvoering
De totale verwachte bezetting van de afdeling uitvoering bedraagt maximaal 32,70 fte en blijft hiermee ongewijzigd ten opzichte van 2023. Afdeling bedrijfsvoering
De afdeling bedrijfsvoering zal naar verwachting de volgende bezetting kennen in 2024: Functie
Fte
Manager bedrijfsvoering
0,90
Teamleider financiële administratie
1,00
Financieel medewerkers A
3,00
Financieel medewerkers B
1,00
Teamleider klantenservice
1,00
Medewerker klantenservice
7,00
Medewerker applicatiebeheer
0,67
Medewerker ICT
0,67
Medewerker finance & control
0,80
Afdeling bedrijfsvoering totaal
16,04
28
De staffuncties zien er naar verwachting als volgt uit:
De verwachte bezetting van de staffuncties bedraagt in 2024 10,49 fte en blijft hiermee ongewijzigd ten opzichte van 2023. Daarnaast wordt vanwege de aard van de werkzaamheden externe expertise ingekocht: Functie
Fte
Projectleider
0,50
De totale structurele bezetting van Omnibuzz is 60,03 fte. Hierin is 0,30 fte opgenomen voor invulling van de OR-activiteiten.
Omnibuzz
De beleidsbegroting
Het verloop van de bezetting over de jaren is als volgt: Afdeling
2023
2024
2025
2026
2027
Uitvoering
32,70
32,70
32,70
32,70
32,70
Bedrijfsvoering
16,04
16,04
16,04
16,04
16,04
Staf
10,49
10,49
10,49
10,49
10,49
OR
0,30
0,30
0,30
0,30
0,30
Externe expertise
0,50
0,50
0,50
0,50
0,50
Totaal
60,03
60,03
60,03
60,03
60,03
29
Omnibuzz
30
De beleidsbegroting
4
Financiële begroting
31
Omnibuzz
Financiële begroting
4. Financiële begroting 4.1
Financiële kaders
Aan de begroting 2024 ligt een aantal financiële uitgangspunten ten grondslag. Deze uitgangspunten vloeien deels voort uit eerdere besluiten die het bestuur heeft genomen, deels uit gemaakte contractuele afspraken en ze worden deels bepaald op basis van het financieel economisch beleid van Omnibuzz.
2024 wordt voorgesteld om 0% te hanteren als opslagpercentage, tenzij de individuele gemeentes wel een opslagpercentage willen toepassen. 3
Normaal gesproken wordt het vervoerstarief 2024 geïndexeerd met de meest actuele NEA-index 2023. Gezien de uitzonderlijke situatie en de hoogte van deze index wordt voorgesteld om de NEA-index 2022 te hanteren (3,5%). Voor het vervoerstarief wordt gerekend met het voorcalculatorisch tarief op basis van de afgegeven tarieven in de nieuwe vervoerscontracten of de tarieven uit het addendum op de vervoerscontracten, verhoogd met de NEA-index die geldt voor 2022.
4
De gehanteerde vervoersprijs is de prijs zoals die voortvloeit uit de aanbesteding, het addendum op vervoerscontracten en de afspraken gemaakt in het kader van de afrekensystematiek. Het tarief voor 2024 wordt gebaseerd op het voorcalculatorisch tarief voor 2023. Dit tarief wordt verhoogd met de NEA-index.
5
Voor de salariskosten wordt een nieuwe inschatting gemaakt van de diverse kostencomponenten op basis van de meest actuele informatie. Indexatie van de salariscomponent gebeurt op basis van de beschikbare meest actuele cao-informatie, of inflatievolgende ontwikkeling op basis van de geschatte index zoals weergegeven onder 6 (voor zover cao-informatie niet beschikbaar is). Voor 2024 en de hierop volgende jaren wordt gewerkt met een percentage van 2%.
6
De overheadkosten 2024 zijn gebaseerd op een zo goed mogelijke nieuwe inschatting van de diverse kostencomponenten, of inflatievolgende ontwikkeling op basis van een geschatte index. Voor 2024 en de jaarschijven van de meerjarenbegroting 2025-2027 wordt gewerkt met een indexpercentage gebaseerd op de schatting uit de middellange termijnplanning MEV van het CPB, zijnde 2,5% voor 2024 en 2025, en 2,2% voor 2026 en 2027.
Het algemeen bestuur heeft op 21 december 2022 ingestemd met de volgende financiële uitgangspunten voor de begroting 2024 en het meerjarenperspectief 2025-2027: 1
2
32
In een normale situatie (pré COVID-19) zouden de gerealiseerde vervoerscijfers per gemeente in de periode twee jaren voorafgaand aan het jaar waarop de begroting betrekking heeft (T-2) als uitgangspunt genomen worden. Uitgangspunt is het daadwerkelijk verreden aantal kilometers per gemeente. Voor de begroting 2024 is dit uitgangspunt, vanwege de gewijzigde situatie en het hierdoor gedaalde vervoersvolume, niet opportuun. Het vervoersvolume blijft afhankelijk van de ontwikkeling van het COVID-19 virus en de eventueel de beperkende maatregelen. Met de vervoerders zijn aanvullende afspraken gemaakt, die vastliggen in een addendum. Deze afspraken houden in dat de vervoerders gecompenseerd worden middels een staffel in het tarief voor het lagere vervoersvolume dan waar zij op hebben ingeschreven bij de aanbesteding. Uitgangspunt blijft daarom het gerealiseerde vervoersvolume in 2019. Hierop wordt voor 2024 een afslag van 5% toegepast. In eerdere begrotingen tot kalenderjaar 2019 werd er een opslagpercentage van 5% op het gerealiseerde vervoersvolume 1 januari tot en met 31 december 2019 gehanteerd om een verdere stijging in het vervoersvolume op te vangen. De individuele gemeentes hadden de mogelijkheid om naar wens een ander % toe te passen dan wel geen opslag toe te passen. Voor de begroting
Omnibuzz
Financiële begroting
7
Alle vervoerskosten worden conform uitgangspunt uit de notitie ‘Afrekensystematiek’ op basis van daadwerkelijk gebruik met de deelnemende gemeenten afgerekend.
Additionele uitgangspunten voor de meerjarenbegroting 2025-2027:
8
De afrekensystematiek voor de indirecte vervoerskosten (zoals loonkosten ritreservering en klantenservice) gebeurt op basis van het aantal ritten. In de begroting zal het aantal ritten uit 2019 opgenomen worden. Bij de afrekening wordt het gerealiseerd aantal ritten 2024 e.v. als basis genomen.
voor de jaren van de meerjarenbegroting. Voor het jaar 2025 wordt een afslag van 2,5% toegepast, voor de jaren 2026 en 2027 geldt de nullijn.
9
De afrekensystematiek voor de overheadkosten conform ‘Notitie Overhead Commissie BBV/IV3’ (bijvoorbeeld loonkosten staf en directie, facilitaire zaken) gebeurt op basis van het aantal inwoners (gebaseerd op CBS-gegevens peildatum 1-1-2023).
10 In de begroting 2024 wordt ervan uitgegaan dat de
algemene reserve minimaal € 520.000,- bedraagt conform de vastgestelde ‘Nota reserves, voorzieningen en risicomanagement’. Actualisatie van deze nota in 2023 kan dit bedrag wijzigen.
11 De overheadkosten een post onvoorzien opgenomen
conform voorschrift BBV. Deze post wordt gesteld op € 50.000,-.
12 Alle bedragen zijn weergegeven exclusief btw.
13 Het vervoersvolume van 2019 geldt ook als uitgangspunt
14 Voor indexatie van de beheerkosten wordt gewerkt met
een indexpercentage gebaseerd op de schatting uit de MEV middellange termijnplanning van het CPB. Voor 2025 bedraagt deze 2,5%, voor 2026 en 2027 2,2%.
Additionele uitgangspunten GGZ-vervoer (alleen voor gemeenten waarvoor dit van toepassing is): 15 Verdeelsleutel GGZ-vervoer: Voor de deelnemende ge-
meenten GGZ-vervoer geldt de verdeelsleutel op basis van inwoners/ ritten en kilometers.
16 Verdeelsleutel interne doorbelasting Wmo- naar GGZ-
vervoer: overhead/ indirecte vervoerkosten worden intern doorbelast aan GGZ-vervoer op basis van pashouders/ ritten.
17 Investeringskosten GGZ: De worden op basis van inwo-
neraantal (peildatum 1-1-2023) doorberekend aan de betreffende gemeenten.
33
Omnibuzz
Financiële begroting
Beleidsindicatoren Indicator
2024
Eenheid
Bron
Formatie
0,053
fte per 1.000 inwoners
Eigen gegevens
Bezettting
0,053
fte per 1.000 inwoners
Eigen gegevens
Apparaatskosten
€ 3,32 1,7%
Overhead
9,6%
kosten per inwoner kosten als % van totale loonsom + totale kosten inhuur externen % van totale lasten
Eigen begroting
Externe inhuur
Eigen begroting Eigen begroting
Voor een toelichting op de beleidsindicatoren wordt verwezen naar 3.1.3 ‘Wat zijn de daarmee gepaard gaande programmakosten?’ op pagina 17.
4.2
Overzicht van baten en lasten per taakveld
Programma Wmo-vervoer
Baten
6.6 Maatwerkvoorzieningen (Wmo)
€
- €
Lasten
25.940.629 €
Saldo 25.940.629
6.72c Jeugdhulp dagbesteding (GGZ)
€
- €
133.547 €
-133.547
Algemene dekkingsmiddelen 0.5 Treasury
€
5.000 €
14.107 €
9.107
6.6 Maatwerkvoorzieningen (Wmo)
€
25.999.735 €
- €
-25.999.735
6.72c Jeugdhulp dagbesteding (GGZ)
€
133.547 €
- €
133.547
0.4 Overhead Wmo
€
2.783.552 €
2.783.552 €
-
0.4 Overhead GGZ
€
6.775 €
6.775 €
-
0.8 Overige baten en lasten
€
- €
50.000 €
50.000
Structureel saldo van baten en lasten
€
28.928.610 €
28.928.610 €
-
Overhead
Onvoorzien
Toevoegingen aan de reserves Onttrekkingen aan de reserves Algemene reserve
€
- €
- €
-
Bestemmingsreserve ICT
€
6.125 €
- €
-6.125
Bestemmingsreserve personeel 30 gemeenten
€
- €
- €
-
Bestemmingsreserve personeel 10 gemeenten
Incidenteel saldo van baten en lasten
€
6.125 €
- €
-6.125
Structureel en reëel evenwicht
€
28.934.735 €
28.928.610 €
-6.125
Voor een toelichting op de baten en lasten per taakveld wordt verwezen naar 3.1.3 ‘Wat zijn de daarmee gepaard gaande programmakosten?’ op pagina 17. 34
Omnibuzz
4.3
Financiële begroting
Toelichting op de baten en lasten (Wmo)
4.3.1 Vervoerskosten en baten (Wmo)
Het vervoersvolume 2024 is gebaseerd op de gerealiseerde kilometers, de toeslagen laag en hoog en de meereizend OV-er in de periode 1 januari tot en met 31 december 2019, verminderd met een afslag van 5%. Tabel Vervoersvolume 2024 Gemeente
Kilometers 1 jan t/m 31 dec 2019
Kilometers 2024
Toeslagen km hoog
Toeslagen km laag
Meereizend km OV-er
95% ritten
Beek
104.222
99.011
4.954
23.373
1.430
13.871
Beekdaelen
249.860
237.367
7.587
59.365
1.945
32.247
Beesel
65.123
61.867
5.193
21.264
931
8.555
Bergen
71.485
67.911
314
11.593
634
5.655
Brunssum
265.051
251.799
14.429
67.320
2.948
42.889
Echt-Susteren
267.999
254.599
9.450
51.953
3.733
30.820
Eijsden-Margraten
189.577
180.098
7.298
46.873
2.229
22.029
Gennep
126.889
120.544
7.329
40.971
1.203
19.859
Gulpen-Wittem
134.359
127.641
9.181
47.396
2.137
13.704
Heerlen
833.627
791.946
16.704
141.525
11.058
138.431
Horst aan de Maas
221.485
210.411
10.566
55.282
1.881
23.141
Kerkrade
538.218
511.307
20.895
115.292
4.440
91.354
Landgraaf
407.795
387.406
14.295
84.327
5.008
65.250
Leudal
242.113
230.007
2.340
36.638
2.260
22.533
Maasgouw
208.919
198.473
4.868
40.472
2.813
22.987
Maastricht
1.170.965
1.112.417
78.155
368.460
11.830
229.417
Meerssen
230.208
218.698
12.867
67.923
2.161
28.839
Nederweert
85.907
81.611
1.415
7.084
642
9.772
Peel en Maas
218.690
207.755
10.099
58.843
1.923
22.413
Roerdalen
112.369
106.750
4.046
30.395
568
13.194
Roermond
297.386
282.517
1.506
47.516
3.282
56.052
Simpelveld
68.973
65.525
2.665
14.087
1.425
8.161
Sittard-Geleen
804.784
764.545
65.836
209.312
8.807
126.290
Stein
129.814
123.324
4.528
41.377
1.813
16.497
Vaals
89.973
85.474
2.156
21.176
1.636
10.204
Valkenburg aan de Geul
180.485
171.461
7.396
40.921
2.459
21.281
Venlo
508.825
483.384
25.509
117.766
5.853
95.233
Venray
161.861
153.768
2.437
33.477
1.900
27.679
Voerendaal
76.859
73.016
1.411
11.945
1.159
11.555
Weert
153.351
145.683
3.240
30.025
2.414
31.344
Totaal
8.217.173
7.806.315
358.667
1.943.951
92.521
1.261.256 35
Omnibuzz
Financiële begroting
In de tabel ‘Vervoersvolume 2024’ zijn de aantallen vervoersvolumes, opslagpercentages, toeslagen laag en hoog en de meereizend OV-er, waarmee in deze begroting wordt gerekend, weergegeven. Deze vormt dan ook de basis voor de tabellen die op de volgende pagina’s staan. Basis voor de vervoerskosten zijn het opstarttarief en het geïndexeerd kilometertarief. Het voorcalculatorisch opstarttarief 2023 is vastgesteld op € 5,31 (afgerond) en het nacalculatorisch kilometertarief 2023 is € 1,84 (afgerond). Beide tarieven worden jaarlijks met 3,5% geïndexeerd, conform de uitgangspuntennotitie. Er dient hierbij wel in gedachten gehouden te worden dat de calculaties gemaakt zijn met niet-afgeronde tarieven. De afgeronde tarieven zijn de geïndexeerde € 5,50 opstarttarief en de afgeronde geïndexeerde € 1,91 kilometertarief. De financiële kaders worden in 4.1 ‘Financiële kaders’ op pagina x toegelicht. De tarieven worden vermenigvuldigd met het vervoersvolume uit ‘Tabel Vervoersvolume 2024’ op pagina 35. Tabel Vervoerskosten 2024
Het vervoersvolume 2024 is gebaseerd op het gerealiseerde vervoersvolume 2019 met een afslag van 5%. Hier worden aantallen van de gerealiseerde zones, toeslagen laag en hoog en de meereizende OV-er in de periode 1 januari tot en met 31 december 2019 als grondslag gebruikt. Er is geen opslagpercentage per gemeente opgenomen.
36
Omnibuzz
Financiële begroting
Tabel Vervoerskosten Gemeente
Kilometers 2024
Toeslagen hoog
Toeslagen laag
Meereizend OV-er
Totaal
Beek
€
265.221
€
3.239
€
6.412
€
1.901
€
276.772
Beekdaelen
€
630.301
€
4.960
Beesel
€
165.106
€
3.395
€
16.285
€
2.586
€
654.132
€
5.833
€
1.238
€
175.572
Bergen
€
160.704
€
205
€
3.180
€
843
€
164.932
Brunssum
€
716.334
€
9.432
€
18.467
€
3.920
€
748.154
Echt-Susteren
€
Eijsden-Margraten
€
655.350
€
6.177
€
14.252
€
4.963
€
680.742
464.832
€
4.771
€
12.858
€
2.963
€
485.425
Gennep
€
339.232
€
4.791
€
11.239
€
1.599
€
356.862
Gulpen-Wittem
€
318.951
€
6.002
€
13.002
€
2.841
€
340.795
Heerlen
€
2.272.428
€
10.919
€
38.824
€
14.702
€
2.336.873
Horst aan de Maas
€
528.803
€
6.907
€
15.165
€
2.500
€
553.376
Kerkrade
€
1.478.029
€
13.659
€
31.628
€
5.902
€
1.529.218
Landgraaf
€
1.098.068
€
9.345
€
23.133
€
6.658
€
1.137.203
Leudal
€
562.865
€
1.529
€
10.051
€
3.005
€
577.450
Maasgouw
€
505.170
€
3.182
€
11.103
€
3.740
€
523.195
Maastricht
€
3.384.175
€
51.089
€
101.078
€
15.729
€
3.552.071
Meerssen
€
575.936
€
8.411
€
18.633
€
2.873
€
605.854
Nederweert
€
209.481
€
925
€
1.943
€
853
€
213.202
Peel en Maas
€
519.733
€
6.601
€
16.142
€
2.557
€
545.033
Roerdalen
€
276.273
€
2.645
€
8.338
€
755
€
288.010
Roermond
€
847.309
€
984
€
13.035
€
4.364
€
865.692
Simpelveld
€
169.922
€
1.742
€
3.864
€
1.895
€
177.423
Sittard-Geleen
€
2.153.401
€
43.036
€
57.420
€
11.708
€
2.265.565
Stein
€
326.060
€
2.960
€
11.351
€
2.410
€
342.781
Vaals
€
219.229
€
1.409
€
5.809
€
2.174
€
228.622
Valkenburg aan de Geul
€
444.235
€
4.834
€
11.226
€
3.270
€
463.565
Venlo
€
1.446.048
€
16.675
€
32.306
€
7.781
€
1.502.810
Venray
€
445.625
€
1.593
€
9.184
€
2.527
€
458.928
Voerendaal
€
202.874
€
922
€
3.277
€
1.542
€
208.614
Weert
€
450.336
€
2.118
€
8.237
€
3.210
€
463.901
Totaal
€
21.832.032 €
123.009 €
22.722.773
234.457 €
533.275 €
37
Omnibuzz
Financiële begroting
4.3.2 Indirecte vervoerskosten
Alle kosten die verband houden met de uitvoering van vervoer binnen de organisatie Omnibuzz, op basis van deze regeling, worden gedragen door de gemeenten. Deze worden berekend op basis van het werkelijk aantal gemaakte ritten door de inwoners van de gemeenten. Het aantal ritten wordt achteraf vastgesteld op basis van het gerealiseerd aantal ritten van klanten van die gemeenten van het jaar waarop de kosten betrekking hebben. De verdeelsleutel van de indirecte vervoerskosten gebeurt op basis van het aantal verreden ritten in 2019 per gemeente. Tabel indirecte vervoerskosten 2024 Gemeente
Aantal ritten
Verhouding ritten
Totaal
Beek
14.601
1,10%
€
35.389
Beekdaelen
33.944
2,56%
€
82.272
Beesel
9.005
0,68%
€
21.826
Bergen
5.953
0,45%
€
14.429
Brunssum
45.146
3,40%
€
109.423
Echt-Susteren
32.442
2,44%
€
78.631
Eijsden-Margraten
23.188
1,75%
€
56.202
Gennep
20.904
1,57%
€
50.666
Gulpen-Wittem
14.425
1,09%
€
34.963
Heerlen
145.717
10,98%
€
353.181
Horst aan de Maas
24.359
1,83%
€
59.040
Kerkrade
96.162
7,24%
€
233.073
Landgraaf
68.684
5,17%
€
166.473
Leudal
23.719
1,79%
€
57.489
Maasgouw
24.197
1,82%
€
58.647
Maastricht
241.492
18,19%
€
585.316
Meerssen
30.357
2,29%
€
73.578
Nederweert
10.286
0,77%
€
24.931
Peel en Maas
23.593
1,78%
€
57.183
Roerdalen
13.888
1,05%
€
33.661
Roermond
59.002
4,44%
€
143.006
Simpelveld
8.590
0,65%
€
20.820
Sittard-Geleen
132.937
10,01%
€
322.206
Stein
17.365
1,31%
€
42.088
Vaals
10.741
0,81%
€
26.033
Valkenburg aan de Geul
22.401
1,69%
€
54.294
Venlo
100.245
7,55%
€
242.969
Venray
29.136
2,19%
€
70.618
Voerendaal
12.163
0,92%
€
29.480
Weert
32.994
2,49%
€
79.969
Totaal
1.327.636
100,00% €
3.217.856
38
Omnibuzz
Financiële begroting
4.3.3 Overheadkosten
De totale overheadkosten, conform de definities van de ‘Notitie Overhead Commissie BBV/IV3 systematiek’, worden gedragen door de gemeenten, naar rato van het aantal inwoners per gemeente op 1 januari van het jaar waarop die kosten betrekking hebben. Het aantal inwoners wordt bepaald op de cijfers van het CBS (peildatum 1 januari 2023). Overheadkosten bestaan onder andere uit de loonkosten directie, management en staf, automatisering en facilitaire kosten. Tabel overheadkosten 2024 Gemeente
Aantal inwoners
Verhouding inwoners
Totaal
Beek
16.133
1,44%
€
40.935
Beekdaelen
35.959
3,21%
€
91.240
Beesel
13.449
1,20%
€
34.124
Bergen
13.119
1,17%
€
33.287
Brunssum
27.677
2,47%
€
70.225
Echt-Susteren
31.975
2,85%
€
81.131
Eijsden-Margraten
25.987
2,32%
€
65.937
Gennep
17.763
1,59%
€
45.070
Gulpen-Wittem
14.204
1,27%
€
36.040
Heerlen
87.107
7,78%
€
221.019
Horst aan de Maas
43.651
3,90%
€
110.757
Kerkrade
45.636
4,07%
€
115.793
Landgraaf
37.194
3,32%
€
94.373
Leudal
36.133
3,23%
€
91.681
Maasgouw
24.303
2,17%
€
61.665
Maastricht
122.632
10,95%
€
311.157
Meerssen
18.600
1,66%
€
47.194
Nederweert
17.501
1,56%
€
44.406
Peel en Maas
45.283
4,04%
€
114.898
Roerdalen
20.705
1,85%
€
52.535
Roermond
59.965
5,35%
€
152.151
Simpelveld
10.398
0,93%
€
26.383
Sittard-Geleen
92.232
8,23%
€
234.022
Stein
24.772
2,21%
€
62.855
Vaals
10.203
0,91%
€
25.888
Valkenburg aan de Geul
16.427
1,47%
€
41.681
Venlo
103.329
9,22%
€
262.179
Venray
44.633
3,98%
€
113.248
Voerendaal
12.404
1,11%
€
31.473
Weert
50.915
4,54%
€
129.188
Totaal
1.120.289
100,00% €
2.842.534
In de eerste begrotingswijziging 2023 zijn de geactualiseerde inzichten met betrekking tot benodigde mensen en middelen 39
Omnibuzz
Financiële begroting
verwerkt in de bedrijfsvoeringkosten. In paragraaf 4.3 ‘Analyse tweede begrotingswijziging 2023 ten opzichte van de eerste begrotingswijziging 2023 (Wmo)’ op pagina 42 zal een toelichting gegeven worden op de belangrijkste wijzigingen ten opzichte van de begroting 2023. 4.3.4 Tabel Eindresultaat Gemeente
2024
Beek
€
353.096
Beekdaelen
€
827.643
Beesel
€
231.522
Bergen
€
212.648
Brunssum
€
927.802
Echt-Susteren
€
840.505
Eijsden-Margraten
€
607.564
Gennep
€
452.598
Gulpen-Wittem
€
411.798
Heerlen
€
2.911.073
Horst aan de Maas
€
723.172
Kerkrade
€
1.878.083
Landgraaf
€
1.398.049
Leudal
€
726.620
Maasgouw
€
643.507
Maastricht
€
4.448.544
Meerssen
€
726.625
Nederweert
€
282.539
Peel en Maas
€
717.114
Roerdalen
€
374.207
Roermond
€
1.160.849
Simpelveld
€
224.626
Sittard-Geleen
€
2.821.793
Stein
€
447.724
Vaals
€
280.544
Valkenburg aan de Geul
€
559.540
Venlo
€
2.007.958
Venray
€
642.795
Voerendaal
€
269.567
Weert
€
673.057
Totaal
€
28.783.163
Bovenstaande tabel geeft het resultaat weer van de totale kosten en opbrengsten voor de begroting 2024. Het resulterende saldo per gemeente geeft inzicht in de bijdrage die van de betreffende gemeente voor het begrotingsjaar 2024 gevraagd wordt. 40
Omnibuzz
Financiële begroting
4.3.5 Eindresultaat IV3 2024 Tabel IV3 Programma Wmo-vervoer overige kosten (Overhead, Onvoorzien, Treasury)
Gemeente
6.6 Maatwerkvoorzieningen (Wmo)
Beek
€
312.161 €
40.935 €
353.096 €
353.096
Beekdaelen
€
736.404 €
91.240 €
827.643 €
827.643
Beesel
€
197.398 €
34.124 €
231.522 €
231.522
Bergen
€
179.361 €
33.287 €
212.648 €
212.648
Brunssum
€
857.576 €
70.225 €
927.802 €
927.802
Echt-Susteren
€
759.374 €
81.131 €
840.505 €
840.505
Eijsden-Margraten
€
541.627 €
65.937 €
607.564 €
607.564
Gennep
€
407.528 €
45.070 €
452.598 €
452.598
Gulpen-Wittem
€
375.758 €
36.040 €
411.798 €
411.798
Heerlen
€
2.690.054 €
221.019 €
2.911.073 €
2.911.073
Horst aan de Maas
€
612.416 €
110.757 €
723.172 €
723.172
Kerkrade
€
1.762.290 €
115.793 €
1.878.083 €
1.878.083
Landgraaf
€
1.303.676 €
94.373 €
1.398.049 €
1.398.049
Leudal
€
634.939 €
91.681 €
726.620 €
726.620
Maasgouw
€
581.843 €
61.665 €
643.507 €
643.507
Maastricht
€
4.137.387 €
311.157 €
4.448.544 €
4.448.544
Meerssen
€
679.431 €
47.194 €
726.625 €
726.625
Nederweert
€
238.133 €
44.406 €
282.539 €
282.539
Peel en Maas
€
602.217 €
114.898 €
717.114 €
717.114
Roerdalen
€
321.671 €
52.535 €
374.207 €
374.207
Roermond
€
1.008.698 €
152.151 €
1.160.849 €
1.160.849
Simpelveld
€
198.243 €
26.383 €
224.626 €
224.626
Sittard-Geleen
€
2.587.771 €
234.022 €
2.821.793 €
2.821.793
Stein
€
384.869 €
62.855 €
447.724 €
447.724
Vaals
€
254.656 €
25.888 €
280.544 €
280.544
Valkenburg aan de Geul
€
517.859 €
41.681 €
559.540 €
559.540
Venlo
€
1.745.779 €
262.179 €
2.007.958 €
2.007.958
Venray
€
529.546 €
113.248 €
642.795 €
642.795
Voerendaal
€
238.094 €
31.473 €
269.567 €
269.567
Weert
€
543.870 €
129.188 €
673.057 €
673.057
Totaal
€
2.842.534 €
28.783.163 €
28.783.163
25.940.629
€
Totaal
Eindresultaat begroting
Bovenstaande tabel geeft het resultaat weer van de totale kosten en opbrengsten voor de begroting 2024. Het resulterende saldo per gemeente geeft inzicht in de bijdrage die van de betreffende gemeente voor het begrotingsjaar 2024 gevraagd wordt, uitgesplitst naar het programma Wmo-vervoer en het programma Wmo-vervoer overige kosten (Overhead, onvoorzien en treasury conform paragraaf 3.1.3 ‘Wat zijn de daarmee gepaard gaande programmakosten?’ op pagina 17. 41
Omnibuzz
Financiële begroting
4.3.6 Vergelijking eindresultaat IV3 Tabel vergelijking IV3 Programma WmoProgramma Wmovervoer overige kosten vervoer 6.71 Maatwerk(Overhead, Onvoorzien dienstverlening 18+ Treasury)
Gemeente
Eindresultaat begroting Eindresultaat MJP 2024 Verschil 2024
Beek
€
353.097 €
342.379 €
10.718 €
Beekdaelen
€
827.647 €
796.301 €
Beesel
€
231.524 €
241.174 €
Bergen
€
212.649 €
Brunssum
€
Echt-Susteren
€
Eijsden-Margraten Gennep
8.210 €
2.508
31.346 €
24.023 €
7.323
-9.650 €
-13.514 €
3.864
191.894 €
20.755 €
14.517 €
6.238
927.805 €
889.587 €
38.218 €
39.196 €
-978
840.508 €
772.016 €
68.492 €
63.935 €
4.557
€
607.567 €
597.299 €
10.268 €
10.086 €
182
€
452.600 €
436.436 €
16.164 €
15.356 €
808
Gulpen-Wittem
€
411.800 €
382.748 €
29.052 €
31.011 €
-1.960
Heerlen
€
2.911.083 €
2.719.731 €
191.352 €
191.713 €
-361
Horst aan de Maas
€
723.177 €
687.058 €
36.119 €
9.259 €
26.860
Kerkrade
€
1.878.088 €
1.820.900 €
57.188 €
83.878 €
-26.690
Landgraaf
€
1.398.053 €
1.359.302 €
38.751 €
58.313 €
-19.562
Leudal
€
726.624 €
634.649 €
91.975 €
77.804 €
14.171
Maasgouw
€
643.510 €
578.972 €
64.538 €
62.247 €
2.291
Maastricht
€
4.448.557 €
4.424.880 €
23.677 €
55.315 €
-31.638
Meerssen
€
726.628 €
667.348 €
59.280 €
67.439 €
-8.160
Nederweert
€
282.541 €
265.184 €
17.357 €
8.226 €
9.131
Peel en Maas
€
717.119 €
686.336 €
30.783 €
583 €
30.200
Roerdalen
€
374.209 €
344.155 €
30.054 €
17.046 €
13.008
Roermond
€
1.160.856 €
1.126.443 €
34.413 €
19.779 €
14.634
Simpelveld
€
224.627 €
217.713 €
6.914 €
4.575 €
2.340
Sittard-Geleen
€
2.821.803 €
2.611.094 €
210.709 €
218.454 €
-7.745
Stein
€
447.726 €
404.104 €
43.622 €
31.653 €
11.970
Vaals
€
280.545 €
254.429 €
26.116 €
27.967 €
-1.851
Valkenburg aan de Geul
€
559.541 €
506.774 €
52.767 €
52.046 €
722
Venlo
€
2.007.969 €
2.056.490 €
-48.521 €
-63.885 €
15.365
Venray
€
642.800 €
622.261 €
20.539 €
-14.375 €
34.913
Voerendaal
€
269.569 €
262.752 €
6.817 €
2.416 €
4.401
Weert
€
673.063 €
699.875 €
-26.812 €
-55.581 €
28.769
Totaal
€
28.783.288 €
27.600.284 €
1.183.004 €
1.047.694 €
135.310
42
Omnibuzz
4.4
Financiële begroting
Analyse eerste begroting 2024 ten opzichte van het jaar 2024 uit de meerjarenbegroting 2023-1
De gewijzigde uitgangspunten en inzichten die in deze eerste begrotingswijziging gehanteerd zijn, leiden tot een verandering in de te verwachten kosten en opbrengsten (vervoer, indirecte vervoerskosten en overheadkosten). Onderstaand worden deze verschillen per onderdeel geanalyseerd en verklaard. Het totale resultaat is gestegen met € 1.182.881,– ten opzichte van de begroting 2023-1 & meerjarenperspectief. Dit totale resultaat bestaat uit een stijging van het vervoersresultaat € 946.951,–. De stijging van het vervoersresultaat van € 946.951,– is te wijten aan de volgende belangrijke oorzaken: In de begroting 2022 & meerjarenperspectief is met een index gerekend van 1%. Eind 2021 is bekendgemaakt dat de NEA-index 3,5% bedraagt. Deze NEA-index wordt toegepast op het vervoersresultaat van 2022 en vervolgens ook op het vervoersresultaat van 2023. Daarnaast is er in 2023-2 met een NEA-index van 13,7% gewerkt die natuurlijk ook nog effect heeft op het meerjarig tarief. Dit is dan ook de reden dat het vervoersresultaat hoger ligt dan in 2022. Daarnaast is er ook gerekend met een afslag op het vervoersvolume. Voor 2024 is gekozen voor een afslag van 5% van het gerealiseerde vervoer van 2019 in plaats van 100% van het gerealiseerde vervoer van 2019 dat in 2022 als basis werd gebruikt.
De stijging van de regiekosten € 180.775,– wordt gerealiseerd door het actualiseren van de cao-informatie. De lonen zijn ingerekend conform het principeakkoord dat bekendgemaakt is op 22 februari 2023. Het gaat hier om een gemiddelde loonsverhoging van 9,1% in 2023 en de opvolgende jaren 2% voor alle werknemers in de betreffende loonschalen. Verder zijn de lonen ingerekend met de nieuwe percentages voor sociale lasten en pensioenen. De onregelmatigheidstoeslag is opnieuw ingerekend en telt ook mee in de berekening van de sociale lasten en pensioenlasten. De beheerkosten dalen per saldo met € 26.689,-. Dit wordt voornamelijk veroorzaakt door de volgende posten: 1 2 3 4 5 6
Een daling van het beheer van de taxipoints met € 1.000,-. Een verwachte stijging van het gas, water, licht met € 7.584,-. Een daling van de automatiseringskosten met € 2.243,-. Een daling van de applicatiekosten van € 10.234,-. Een daling van de accountantskosten van € 12.500,-. Een interne doorbelasting van Wmo naar GGZ van - € 8.296,- (zie 4.6.2 hieronder).
De stijging van de lonen met € 86.581,- wordt gerealiseerd door het actualiseren van de cao-informatie. De lonen zijn ingerekend conform het principeakkoord dat bekendgemaakt is op 22 februari 2023. Het gaat hier om een gemiddelde loonsverhoging van 9,1% in 2023 en de opvolgende jaren 2% voor alle werknemers in de betreffende loonschalen. Verder zijn de lonen ingerekend met de nieuwe percentages voor sociale lasten en pensioenen. De daling van de kapitaalkosten met € 4.738,– wordt veroorzaakt door actualisatie van de bankkosten en verwachte renteopbrengsten van €5.000. 43
Omnibuzz
4.5
Financiële begroting
Meerjarenraming 2025-2027
4.5.1 Beleidsindicatoren
Met de invoering van het vernieuwde ‘Besluit begroting en verantwoording’, ingaand voor begrotingen en programmaverantwoordingen dienen decentrale overheden de voor hun van toepassing zijnde beleidsindicatoren op te nemen. Met deze beleidsindicatoren worden de effecten van het beleid toegelicht. Hieronder zijn de voor Omnibuzz van toepassing zijnde beleidsindicatoren opgenomen. Indicator
2025
2026
2027
Eenheid
Bron
Formatie
0,053
0,053
0,053
fte per 1.000 inwoners
Eigen gegevens
Bezettting
0,053
0,053
0,053
fte per 1.000 inwoners
Eigen gegevens
Apparaatskosten
€ 3,45
€ 3,48
€ 3,56
kosten per inwoner
Eigen begroting
Externe inhuur
1,6%
1,6%
1,6%
kosten als % van totale loonsom + totale kosten inhuur externen
Eigen begroting
Overhead
9,5%
9,1%
9,1%
% van totale lasten
Eigen begroting
Op basis van de onder ‘Overhead’ opgenomen lasten bedraagt de overhead voor de jaren 2025 tot en met 2027 gemiddeld 9,2% van de totale lasten. Omnibuzz streeft ernaar deze factor in de komende jaren van groei van activiteiten zo stabiel mogelijk te houden.
44
Omnibuzz
Financiële begroting
4.5.2 Overzicht baten en lasten per programma
Het meerjarenperspectief 2025-2027 is sluitend door de bijdrage van de deelnemende gemeenten. Tabel begroting 2025 Programma Wmo-vervoer
Baten
Lasten
Saldo
6.6 Maatwerkvoorzieningen (Wmo)
€
- €
27.440.637 €
27.440.637
6.72c Jeugdhulp dagbesteding (GGZ)
€
- €
138.166 €
138.166
0.5 Treasury
€
5.000 €
14.459 €
9.459
6.6 Maatwerkvoorzieningen (Wmo)
€
27.500.096 €
- €
-27.500.096
6.72c Jeugdhulp dagbesteding (GGZ)
€
138.166 €
- €
-138.166
0.4 Overhead Wmo
€
2.895.002 €
2.895.002 €
-
0.4 Overhead GGZ
€
7.019 €
7.019 €
-
0.8 Overige baten en lasten
€
- €
50.000 €
50.000
Structureel saldo van baten en lasten
€
30.545.282 €
30.545.282 €
-
Algemene reserve
€
- €
- €
-
Bestemmingsreserve ICT
€
6.125 €
- €
-6.125
Bestemmingsreserve personeel 30 gemeenten
€
- €
- €
-
Bestemmingsreserve personeel 10 gemeenten
€
- €
- €
-
Incidenteel saldo van baten en lasten
€
6.125 €
- €
-6.125
Structureel en reëel evenwicht
€
30.551.407 €
30.545.282 €
-6.125
Algemene dekkingsmiddelen
Overhead
Onvoorzien
Toevoegingen aan de reserves Onttrekkingen aan de reserves
45
Omnibuzz
Financiële begroting
Tabel begroting 2026 Programma Wmo-vervoer
Baten
Lasten
Saldo
6.6 Maatwerkvoorzieningen (Wmo)
€
- €
28.994.808 €
28.994.808
6.72c Jeugdhulp dagbesteding (GGZ)
€
- €
142.904 €
142.904
0.5 Treasury
€
5.000 €
14.778 €
9.778
6.6 Maatwerkvoorzieningen (Wmo)
€
29.054.586 €
- €
-29.054.586
6.72c Jeugdhulp dagbesteding (GGZ)
€
142.904 €
- €
-142.904
0.4 Overhead Wmo
€
2.907.941 €
2.907.941 €
-
0.4 Overhead GGZ
€
7.214 €
7.214 €
-
0.8 Overige baten en lasten
€
- €
50.000 €
50.000
Structureel saldo van baten en lasten
€
32.117.644 €
32.117.644 €
-
Algemene reserve
€
6.125 €
- €
-6.125
Bestemmingsreserve ICT
€
- €
- €
-
Bestemmingsreserve personeel 30 gemeenten
€
- €
- €
-
Algemene dekkingsmiddelen
Overhead
Onvoorzien
Toevoegingen aan de reserves Onttrekkingen aan de reserves
Bestemmingsreserve personeel 10 gemeenten
Incidenteel saldo van baten en lasten
€
Structureel en reëel evenwicht
€
46
6.125 € 32.123.769 €
- € 32.117.644 €
-6.125 -6.125
Omnibuzz
Financiële begroting
Tabel begroting 2027 Programma Wmo-vervoer
Baten
Lasten
Saldo
6.6 Maatwerkvoorzieningen (Wmo)
€
- €
29.943.132 €
29.943.132
6.72c Jeugdhulp dagbesteding (GGZ)
€
- €
147.767 €
147.767
0.5 Treasury
€
5.000 €
15.103 €
10.103
6.6 Maatwerkvoorzieningen (Wmo)
€
30.003.234 €
- €
-30.003.234
6.72c Jeugdhulp dagbesteding (GGZ)
€
147.767 €
- €
-147.767
0.4 Overhead Wmo
€
2.998.314 €
2.998.314 €
-
0.4 Overhead GGZ
€
7.459 €
7.459 €
-
0.8 Overige baten en lasten
€
- €
50.000 €
50.000
Structureel saldo van baten en lasten
€
33.161.775 €
33.161.775 €
-
Bestemmingsreserve ICT
€
6.125 €
- €
-6.125
Bestemmingsreserve personeel 30 gemeenten
€
- €
- €
-
Bestemmingsreserve personeel 10 gemeenten
€
- €
- €
-
Incidenteel saldo van baten en lasten
€
6.125 €
- €
-6.125
Structureel en reëel evenwicht
€
33.167.900 €
33.161.775 €
-6.125
Algemene dekkingsmiddelen
Overhead
Onvoorzien
Toevoegingen aan de reserves Onttrekkingen aan de reserves Algemene reserve
47
Omnibuzz
Financiële begroting
Meerjarenbalans
Hieronder is de voor Omnibuzz van toepassing zijnde meerjarenbalans 2025-2027 opgenomen. Activa
31-dec-2025 €
31-dec-2026 €
31-dec-2027 €
Passiva
31-dec-2025 €
31-dec-2026 €
31-dec-2027 €
Vaste activa
Vaste passiva
Materiële vaste activa:
Algemene reserve
900.000
900.000
900.000
Egalisatiereserve
-
-
-
Investeringen met een economisch nut
237.148
213.007
188.866
Bestemmingsreserve Financiële vaste activa
Totaal vaste activa
-
237.148
-
213.007
105.248
99.123
92.998
Resultaat voor bestemming WMO
-
-
-
Resultaat voor bestemming GGZ
-
-
-
1.005.248
999.123
992.998
1.299.021
1.209.680
1.229.094
306.084
280.426
284.702
2.370.719
3.159.497
2.887.309
188.866 Totaal vaste passiva
Vlottende activa
Vlottende passiva
Uitzettingen met een rentetypische looptijd korter dan één jaar:
Netto-vlottende schulden:
Uitzettingen in Rijks schatkist met een rentetypische looptijd korter dan één jaar
3.947.727
4.687.814
4.453.850
Overige vorderingen
278.360
261.464
267.293
Overige schulden Overlopende passiva: Te betalen verplichtingen
Liquide middelen
254.520
242.461
246.110
Voorschotbedragen:
Overlopende activa
263.317
243.981
237.985
Totaal vlottende activa
4.743.924
5.435.719
5.205.238 Totaal vlottende passiva
3.975.824
4.649.603
4.401.105
Totaal generaal
4.981.072
5.648.726
5.394.104 Totaal generaal
4.981.072
5.648.726
5.394.104
4.5.3 Vervoerskosten en baten
Het vervoersvolume is gebaseerd op het gerealiseerde aantal kilometers in de periode 1 januari tot en met 31 december 2019, inclusief toeslagen laag en hoog en de meereizende OV-er. In 2025 gaan wij nog uit van een afslag van 2,5%, waarmee wij dus op 97,5% van het totaal van 2019 verwachten te komen. In de jaren 2026 en 2027 verwachten wij dat het vervoersvolume weer gelijk is aan het niveau van 2019.
48
Omnibuzz
Financiële begroting
Tabel Vervoersvolume 2025 Gemeente
Kilometers 1 jan t/m 31 dec 2019
Kilometers 2025
Toeslagen km hoog Toeslagen km laag
Meereizend km OV-er
97,50% ritten
Beek
104.222
101.616
5.085
23.988
1.467
14.236
Beekdaelen
249.860
243.614
7.787
60.927
1.997
33.095
Beesel
65.123
63.495
5.330
21.824
956
8.780
Bergen
71.485
69.698
322
11.898
651
5.804
Brunssum
265.051
258.425
14.809
69.091
3.026
44.017
Echt-Susteren
267.999
261.299
9.699
53.321
3.831
31.631
Eijsden-Margraten
189.577
184.838
7.490
48.107
2.288
22.608
Gennep
126.889
123.717
7.521
42.049
1.235
20.381
Gulpen-Wittem
134.359
131.000
9.423
48.644
2.193
14.064
Heerlen
833.627
812.787
17.143
145.249
11.349
142.074
Horst aan de Maas
221.485
215.948
10.844
56.737
1.930
23.750
Kerkrade
538.218
524.763
21.444
118.326
4.556
93.758
Landgraaf
407.795
397.601
14.672
86.546
5.139
66.967
Leudal
242.113
236.060
2.401
37.602
2.320
23.126
Maasgouw
208.919
203.696
4.996
41.537
2.887
23.592
Maastricht
1.170.965
1.141.691
80.212
378.156
12.142
235.455
Meerssen
230.208
224.453
13.206
69.711
2.218
29.598
Nederweert
85.907
83.759
1.452
7.270
659
10.029
Peel en Maas
218.690
213.222
10.364
60.391
1.974
23.003
Roerdalen
112.369
109.560
4.152
31.195
583
13.541
Roermond
297.386
289.951
1.545
48.766
3.369
57.527
Simpelveld
68.973
67.249
2.735
14.457
1.463
8.375
Sittard-Geleen
804.784
784.664
67.568
214.820
9.038
129.614
Stein
129.814
126.569
4.647
42.466
1.860
16.931
Vaals
89.973
87.724
2.213
21.734
1.679
10.472
Valkenburg aan de Geul
180.485
175.973
7.590
41.998
2.524
21.841
Venlo
508.825
496.104
26.180
120.865
6.007
97.739
Venray
161.861
157.814
2.501
34.358
1.950
28.408
Voerendaal
76.859
74.937
1.448
12.259
1.190
11.859
Weert
153.351
149.517
3.326
30.816
2.478
32.169
Totaal
8.217.173
8.011.744
368.105
1.995.107
94.956
1.294.444
49
Omnibuzz
Financiële begroting
Tabel Vervoersvolume 2026 en 2027 Gemeente
Kilometers 1 jan t/m 31 dec 2019
Kilometers 2026
Toeslagen km hoog Toeslagen km laag
Meereizend km OV-er
100% ritten
Beek
104.222
104.222
5.215
24.603
1.505
14.601
Beekdaelen
249.860
249.860
7.987
62.489
2.048
33.944
Beesel
65.123
65.123
5.467
22.383
980
9.005
Bergen
71.485
71.485
330
12.203
667
5.953
Brunssum
265.051
265.051
15.189
70.863
3.104
45.146
Echt-Susteren
267.999
267.999
9.947
54.688
3.929
32.442
Eijsden-Margraten
189.577
189.577
7.682
49.340
2.346
23.188
Gennep
126.889
126.889
7.714
43.128
1.266
20.904
Gulpen-Wittem
134.359
134.359
9.664
49.891
2.249
14.425
Heerlen
833.627
833.627
17.583
148.973
11.640
145.717
Horst aan de Maas
221.485
221.485
11.122
58.192
1.980
24.359
Kerkrade
538.218
538.218
21.994
121.360
4.673
96.162
Landgraaf
407.795
407.795
15.048
88.765
5.271
68.684
Leudal
242.113
242.113
2.463
38.567
2.379
23.719
Maasgouw
208.919
208.919
5.124
42.602
2.961
24.197
Maastricht
1.170.965
1.170.965
82.268
387.852
12.453
241.492
Meerssen
230.208
230.208
13.544
71.498
2.275
30.357
Nederweert
85.907
85.907
1.489
7.457
675
10.286
Peel en Maas
218.690
218.690
10.630
61.940
2.024
23.593
Roerdalen
112.369
112.369
4.259
31.995
598
13.888
Roermond
297.386
297.386
1.585
50.017
3.455
59.002
Simpelveld
68.973
68.973
2.805
14.828
1.500
8.590
Sittard-Geleen
804.784
804.784
69.301
220.328
9.270
132.937
Stein
129.814
129.814
4.767
43.555
1.908
17.365
Vaals
89.973
89.973
2.270
22.291
1.722
10.741
Valkenburg aan de Geul
180.485
180.485
7.785
43.075
2.589
22.401
Venlo
508.825
508.825
26.851
123.964
6.161
100.245
Venray
161.861
161.861
2.565
35.239
2.001
29.136
Voerendaal
76.859
76.859
1.485
12.573
1.221
12.163
Weert
153.351
153.351
3.411
31.606
2.541
32.994
Totaal
8.217.173
8.217.173
377.544
2.046.264
97.391
1.327.636
In bovenstaande tabellen worden de reisvolumes, waarmee gerekend is in deze meerjarenbegroting, gepresenteerd. Deze tabellen vormen tevens de basis voor de volgende tabellen. 50
Omnibuzz
Financiële begroting
Tabel Vervoerskosten 2025 Gemeente
Kilometers
Toeslagen hoog
Toeslagen laag
Meereizend OV-er
Totaal
Beek
€
281.727
€
3.440
€
6.811
€
2.019
€
293.997
Beekdaelen
€
669.525
€
5.268
Beesel
€
175.381
€
3.606
€
17.299
€
2.747
€
694.840
€
6.196
€
1.315
€
186.498
Bergen
€
170.707
€
218
Brunssum
€
760.913
€
10.019
€
3.378
€
895
€
175.198
€
19.617
€
4.164
€
794.713
Echt-Susteren
€
696.137
€
Eijsden-Margraten
€
493.758
€
6.562
€
15.139
€
5.271
€
723.109
5.068
€
13.659
€
3.148
€
515.632
Gennep
€
360.341
Gulpen-Wittem
€
338.798
€
5.089
€
11.939
€
1.699
€
379.068
€
6.375
€
13.811
€
3.018
€
362.002
Heerlen
€
Horst aan de Maas
€
2.413.858
€
11.599
€
41.240
€
15.617
€
2.482.313
561.714
€
7.337
€
16.109
€
2.656
€
587.816
Kerkrade
€
1.570.016
€
14.509
€
33.596
€
6.270
€
1.624.391
Landgraaf
€
1.166.407
€
9.926
€
24.573
€
7.072
€
1.207.979
Leudal
€
597.897
€
1.625
€
10.676
€
3.192
€
613.389
Maasgouw
€
536.611
€
3.380
€
11.794
€
3.973
€
555.758
Maastricht
€
3.594.800
€
54.269
€
107.369
€
16.707
€
3.773.145
Meerssen
€
611.781
€
8.935
€
19.793
€
3.052
€
643.560
Nederweert
€
222.518
€
982
€
2.064
€
906
€
226.471
Peel en Maas
€
552.080
€
7.012
€
17.147
€
2.716
€
578.955
Roerdalen
€
293.466
€
2.809
€
8.857
€
802
€
305.934
Roermond
€
900.043
€
1.046
€
13.846
€
4.636
€
919.570
Simpelveld
€
180.493
€
1.850
€
4.105
€
2.013
€
188.461
Sittard-Geleen
€
2.287.425
€
45.715
€
60.993
€
12.437
€
2.406.570
Stein
€
346.352
€
3.144
€
12.057
€
2.560
€
364.114
Vaals
€
232.871
€
1.497
€
6.171
€
2.310
€
242.848
Valkenburg aan de Geul
€
471.882
€
5.135
€
11.924
€
3.473
€
492.415
Venlo
€
1.536.045
€
17.712
€
34.317
€
8.266
€
1.596.340
Venray
€
473.362
€
1.692
€
9.755
€
2.684
€
487.494
Voerendaal
€
215.500
€
980
€
3.481
€
1.637
€
221.597
Weert
€
478.364
€
2.250
€
8.749
€
3.409
€
492.773
Totaal
€
23.190.772 €
130.665 €
24.136.950
249.049 €
566.465 €
51
Omnibuzz
Financiële begroting
Tabel Vervoerskosten 2026 Gemeente
Kilometers
Meereizend OV-er
Totaal
Beek
€
299.064
€
3.652
€
7.230
€
2.143
€
312.089
Beekdaelen
€
710.729
€
5.593
Beesel
€
186.173
€
3.828
€
18.363
€
2.916
€
737.601
€
6.578
€
1.396
€
197.974
Bergen
€
181.213
€
231
Brunssum
€
807.740
€
10.636
€
3.586
€
950
€
185.981
€
20.824
€
4.420
€
843.620
Echt-Susteren
€
738.976
€
Eijsden-Margraten
€
524.145
€
6.966
€
16.071
€
5.596
€
767.608
5.379
€
14.499
€
3.342
€
547.365
Gennep
€
382.519
Gulpen-Wittem
€
359.649
€
5.402
€
12.674
€
1.803
€
402.398
€
6.767
€
14.661
€
3.203
€
384.281
Heerlen
€
Horst aan de Maas
€
2.562.403
€
12.312
€
43.778
€
16.578
€
2.635.071
596.282
€
7.788
€
17.101
€
2.820
€
623.990
Kerkrade
€
1.666.633
€
15.401
€
35.663
€
6.656
€
1.724.353
Landgraaf
€
1.238.186
€
10.537
€
26.085
€
7.507
€
1.282.315
Leudal
€
634.690
€
1.725
€
11.333
€
3.388
€
651.136
Maasgouw
€
569.634
€
3.588
€
12.519
€
4.217
€
589.959
Maastricht
€
3.816.016
€
57.608
€
113.976
€
17.736
€
4.005.336
Meerssen
€
649.430
€
9.484
€
21.011
€
3.240
€
683.165
Nederweert
€
236.210
€
1.043
€
2.191
€
962
€
240.406
Peel en Maas
€
586.056
€
7.444
€
18.202
€
2.883
€
614.584
Roerdalen
€
311.524
€
2.982
€
9.402
€
851
€
324.760
Roermond
€
955.430
€
1.110
€
14.698
€
4.921
€
976.159
Simpelveld
€
191.602
€
1.964
€
4.357
€
2.137
€
200.060
Sittard-Geleen
€
2.428.187
€
48.528
€
64.747
€
13.202
€
2.554.664
Stein
€
367.665
€
3.338
€
12.799
€
2.717
€
386.520
Vaals
€
247.204
€
1.589
€
6.550
€
2.452
€
257.796
Valkenburg aan de Geul
€
500.921
€
5.451
€
12.658
€
3.687
€
522.718
Venlo
€
1.630.570
€
18.802
€
36.429
€
8.774
€
1.694.575
Venray
€
502.490
€
1.796
€
10.355
€
2.849
€
517.491
Voerendaal
€
228.761
€
1.040
€
3.695
€
1.738
€
235.234
Weert
€
507.803
€
2.389
€
9.288
€
3.619
€
523.099
Totaal
€
24.617.903 €
138.706 €
25.622.307
52
Toeslagen hoog
Toeslagen laag
264.375 €
601.324 €
Omnibuzz
Financiële begroting
Tabel Vervoerskosten 2027 Gemeente
Kilometers
Meereizend OV-er
Totaal
Beek
€
309.531
€
3.780
€
7.483
€
2.218
€
323.012
Beekdaelen
€
735.605
€
5.788
Beesel
€
192.689
€
3.962
€
19.006
€
3.018
€
763.417
€
6.808
€
1.445
€
204.903
Bergen
€
187.555
€
239
Brunssum
€
836.011
€
11.008
€
3.711
€
984
€
192.490
€
21.553
€
4.575
€
873.147
Echt-Susteren
€
764.840
€
Eijsden-Margraten
€
542.490
€
7.209
€
16.633
€
5.792
€
794.474
5.568
€
15.007
€
3.459
€
566.523
Gennep
€
395.907
Gulpen-Wittem
€
372.237
€
5.591
€
13.117
€
1.867
€
416.482
€
7.004
€
15.174
€
3.315
€
397.731
Heerlen
€
Horst aan de Maas
€
2.652.087
€
12.743
€
45.310
€
17.158
€
2.727.299
617.151
€
8.061
€
17.699
€
2.918
€
645.829
Kerkrade
€
1.724.965
€
15.941
€
36.912
€
6.889
€
1.784.705
Landgraaf
€
1.281.522
€
10.906
€
26.998
€
7.770
€
1.327.196
Leudal
€
656.904
€
1.785
€
11.730
€
3.507
€
673.926
Maasgouw
€
589.571
€
3.714
€
12.957
€
4.365
€
610.607
Maastricht
€
3.949.577
€
59.625
€
117.965
€
18.356
€
4.145.523
Meerssen
€
672.160
€
9.816
€
21.746
€
3.353
€
707.075
Nederweert
€
244.478
€
1.079
€
2.268
€
996
€
248.821
Peel en Maas
€
606.567
€
7.704
€
18.839
€
2.984
€
636.095
Roerdalen
€
322.427
€
3.086
€
9.731
€
881
€
336.126
Roermond
€
988.870
€
1.149
€
15.213
€
5.093
€
1.010.324
Simpelveld
€
198.308
€
2.033
€
4.510
€
2.212
€
207.062
Sittard-Geleen
€
2.513.174
€
50.226
€
67.013
€
13.665
€
2.644.077
Stein
€
380.534
€
3.455
€
13.247
€
2.813
€
400.048
Vaals
€
255.856
€
1.645
€
6.780
€
2.538
€
266.818
Valkenburg aan de Geul
€
518.453
€
5.642
€
13.101
€
3.816
€
541.013
Venlo
€
1.687.640
€
19.461
€
37.704
€
9.082
€
1.753.885
Venray
€
520.077
€
1.859
€
10.718
€
2.949
€
535.603
Voerendaal
€
236.767
€
1.076
€
3.824
€
1.799
€
243.467
Weert
€
525.576
€
2.472
€
9.613
€
3.746
€
541.407
622.370 €
143.560
Totaal
Toeslagen hoog
€ 25.479.529 €
Toeslagen laag
273.628 €
€ 26.519.088
53
Omnibuzz
Financiële begroting
Basis voor de vervoerskosten zijn de tarieven en de toeslagen zoals deze in de uitgangspunten voor de meerjarenbegroting 2024 in paragraaf 4.1 ‘Financiële kaders’ op pagina 32 zijn toegelicht. Deze tarieven worden vermenigvuldigd met het vervoersvolume uit de tabellen ‘Vervoersvolume’ 2025 t/m 2027 op de voorgaande pagina’s. De vervoerskorting in verband met de NEA-index 2020 is in het jaar 2022 volledig verrekend en hiermee is de afspraak ten einde gekomen. 4.5.4 Indirecte vervoerskosten 2025-2027
Alle kosten verband houdende met de uitvoering van vervoer binnen de organisatie Omnibuzz op basis van deze regeling worden gedragen door de gemeenten op basis van het werkelijk aantal gemaakte ritten door de inwoners van de gemeenten. Het aantal ritten wordt achteraf vastgesteld op basis van het gerealiseerd aantal ritten van klanten van die gemeenten van het jaar waarop de kosten betrekking hebben. De verdeelsleutel van de indirecte vervoerskosten gebeurt op basis van het aantal verreden ritten in 2019 per gemeente. Voor een toelichting op de formatieve samenstelling van de afdeling uitvoering verwijzen wij naar de paragraaf ‘Structuur werkorganisatie’ op pagina 28. Zoals toegelicht in hoofdstuk 2, wordt de planning niet door Omnibuzz zelf uitgevoerd. De planning van de ritten blijft minimaal tot 1 januari 2025 de verantwoordelijkheid van de vervoerders. De kosten van planning zijn nu nog inbegrepen in het vervoerstarief en dus inbegrepen in de vervoerskosten zoals weergegeven in de ‘Tabel indirecte vervoerskosten 2025-2027’ op pagina 55.
54
Omnibuzz
Financiële begroting
Tabel indirecte vervoerskosten 2025-2027 Gemeente
Verhouding ritten
2025
2026
2027
Beek
1,10%
€
36.333
€
37.090
€
37.657
Beekdaelen
2,56%
€
84.466
€
86.226
€
87.543
Beesel
0,68%
€
22.408
€
22.875
€
23.224
Bergen
0,45%
€
14.813
€
15.122
€
15.353
Brunssum
3,40%
€
112.341
€
114.681
€
116.434
Echt-Susteren
2,44%
€
80.729
€
82.410
€
83.670
Eijsden-Margraten
1,75%
€
57.701
€
58.903
€
59.803
Gennep
1,57%
€
52.017
€
53.101
€
53.913
Gulpen-Wittem
1,09%
€
35.895
€
36.643
€
37.203
Heerlen
10,98%
€
362.602
€
370.155
€
375.812
Horst aan de Maas
1,83%
€
60.615
€
61.877
€
62.823
Kerkrade
7,24%
€
239.289
€
244.274
€
248.007
Landgraaf
5,17%
€
170.913
€
174.473
€
177.140
Leudal
1,79%
€
59.022
€
60.252
€
61.173
Maasgouw
1,82%
€
60.212
€
61.466
€
62.405
Maastricht
18,19%
€
600.928
€
613.445
€
622.821
Meerssen
2,29%
€
75.540
€
77.114
€
78.292
Nederweert
0,77%
€
25.596
€
26.129
€
26.528
Peel en Maas
1,78%
€
58.709
€
59.932
€
60.848
Roerdalen
1,05%
€
34.559
€
35.279
€
35.818
Roermond
4,44%
€
146.820
€
149.879
€
152.169
Simpelveld
0,65%
€
21.375
€
21.821
€
22.154
Sittard-Geleen
10,01%
€
330.800
€
337.691
€
342.852
Stein
1,31%
€
43.211
€
44.111
€
44.785
Vaals
0,81%
€
26.728
€
27.285
€
27.702
Valkenburg aan de Geul
1,69%
€
55.743
€
56.904
€
57.773
Venlo
7,55%
€
249.449
€
254.645
€
258.537
Venray
2,19%
€
72.502
€
74.012
€
75.143
Voerendaal
0,92%
€
30.266
€
30.897
€
31.369
Weert
2,49%
€
82.102
€
83.812
€
85.093
Totaal
100% €
3.372.501 €
3.424.044
3.303.687 €
55
Omnibuzz
Financiële begroting
4.5.5 Overheadkosten
De totale overheadkosten, conform de definities van de ‘Notitie Overhead Commissie BBV/ IV3 systematiek’, worden gedragen door de gemeenten, naar rato van het aantal inwoners per gemeente op 1 januari van het jaar waarop die kosten betrekking hebben. Het aantal inwoners wordt bepaald op de cijfers van het CBS (peildatum 1 januari 2023). Tabel overheadkosten 2025-2027 Gemeente
Verhouding inwoners
2025
2026
2027
Beek
1,44%
€
42.543
€
42.732
€
44.036
Beekdaelen
3,21%
€
94.824
€
95.246
€
98.153
Beesel
1,20%
€
35.465
€
35.623
€
36.710
Bergen
1,17%
€
34.595
€
34.749
€
35.809
Brunssum
2,47%
€
72.984
€
73.309
€
75.547
Echt-Susteren
2,85%
€
84.318
€
84.693
€
87.279
Eijsden-Margraten
2,32%
€
68.528
€
68.833
€
70.934
Gennep
1,59%
€
46.841
€
47.049
€
48.486
Gulpen-Wittem
1,27%
€
37.456
€
37.623
€
38.771
Heerlen
7,78%
€
229.702
€
230.723
€
237.766
Horst aan de Maas
3,90%
€
115.108
€
115.620
€
119.149
Kerkrade
4,07%
€
120.342
€
120.878
€
124.568
Landgraaf
3,32%
€
98.081
€
98.517
€
101.524
Leudal
3,23%
€
95.283
€
95.707
€
98.628
Maasgouw
2,17%
€
64.087
€
64.372
€
66.337
Maastricht
10,95%
€
323.381
€
324.820
€
334.735
Meerssen
1,66%
€
49.048
€
49.266
€
50.770
Nederweert
1,56%
€
46.150
€
46.356
€
47.771
Peel en Maas
4,04%
€
119.412
€
119.943
€
123.604
Roerdalen
1,85%
€
54.599
€
54.842
€
56.516
Roermond
5,35%
€
158.128
€
158.831
€
163.680
Simpelveld
0,93%
€
27.420
€
27.542
€
28.382
Sittard-Geleen
8,23%
€
243.216
€
244.298
€
251.756
Stein
2,21%
€
65.324
€
65.614
€
67.617
Vaals
0,91%
€
26.905
€
27.025
€
27.850
Valkenburg aan de Geul
1,47%
€
43.318
€
43.511
€
44.839
Venlo
9,22%
€
272.479
€
273.691
€
282.046
Venray
3,98%
€
117.697
€
118.221
€
121.830
Voerendaal
1,11%
€
32.709
€
32.855
€
33.858
Weert
4,54%
€
134.263
€
134.860
€
138.977
Totaal
100% €
2.967.350 €
3.057.930
56
2.954.208 €
Omnibuzz
Financiële begroting
4.5.6 Eindresultaat 2025-2027 Gemeente
2025
2026
2027
Totaal
Beek
€
372.873 €
391.911 €
404.705 €
1.169.490
Beekdaelen
€
874.130 €
919.073 €
949.114 €
2.742.317
Beesel
€
244.371 €
256.472 €
264.838 €
765.681
Bergen
€
224.606 €
235.851 €
243.653 €
704.110
Brunssum
€
980.038 €
1.031.611 €
1.065.128 €
3.076.777
Echt-Susteren
€
888.156 €
934.712 €
965.423 €
2.788.291
Eijsden-Margraten
€
641.861 €
675.101 €
697.260 €
2.014.222
Gennep
€
477.927 €
502.548 €
518.880 €
1.499.355
Gulpen-Wittem
€
435.353 €
458.546 €
473.705 €
1.367.604
Heerlen
€
3.074.617 €
3.235.949 €
3.340.877 €
9.651.443
Horst aan de Maas
€
763.539 €
801.487 €
827.802 €
2.392.828
Kerkrade
€
1.984.023 €
2.089.504 €
2.157.280 €
6.230.807
Landgraaf
€
1.476.972 €
1.555.305 €
1.605.860 €
4.638.138
Leudal
€
767.694 €
807.095 €
833.727 €
2.408.516
Maasgouw
€
680.057 €
715.797 €
739.350 €
2.135.203
Maastricht
€
4.697.454 €
4.943.601 €
5.103.079 €
14.744.134
Meerssen
€
768.149 €
809.545 €
836.138 €
2.413.832
Nederweert
€
298.217 €
312.891 €
323.119 €
934.227
Peel en Maas
€
757.076 €
794.459 €
820.546 €
2.372.081
Roerdalen
€
395.092 €
414.880 €
428.460 €
1.238.433
Roermond
€
1.224.519 €
1.284.869 €
1.326.173 €
3.835.561
Simpelveld
€
237.256 €
249.422 €
257.599 €
744.277
Sittard-Geleen
€
2.980.586 €
3.136.653 €
3.238.684 €
9.355.923
Stein
€
472.649 €
496.245 €
512.451 €
1.481.345
Vaals
€
296.481 €
312.105 €
322.370 €
930.957
Valkenburg aan de Geul
€
591.476 €
623.132 €
643.625 €
1.858.233
Venlo
€
2.118.268 €
2.222.912 €
2.294.468 €
6.635.649
Venray
€
677.693 €
709.724 €
732.576 €
2.119.994
Voerendaal
€
284.573 €
298.985 €
308.694 €
892.253
Weert
€
709.138 €
741.771 €
765.477 €
2.216.387
Totaal
€
30.394.845 €
31.962.158 €
33.001.062 €
95.358.064 57
Omnibuzz
Financiële begroting
4.5.7 Eindresultaat IV3 Tabel begroting 2025 Programma Wmo-vervoer overige kosten (Overhead, Onvoorzien, Treasury)
Gemeente
6.6 Maatwerkvoorzieningen (Wmo)
Beek
€
330.330 €
42.543 €
372.873 €
372.873
Beekdaelen
€
779.306 €
94.824 €
874.130 €
874.130
Beesel
€
208.906 €
35.465 €
244.371 €
244.371
Bergen
€
190.012 €
34.595 €
224.606 €
224.606
Brunssum
€
907.054 €
72.984 €
980.038 €
980.038
Echt-Susteren
€
803.838 €
84.318 €
888.156 €
888.156
Eijsden-Margraten
€
573.333 €
68.528 €
641.861 €
641.861
Gennep
€
431.086 €
46.841 €
477.927 €
477.927
Gulpen-Wittem
€
397.897 €
37.456 €
435.353 €
435.353
Heerlen
€
2.844.915 €
229.702 €
3.074.617 €
3.074.617
Horst aan de Maas
€
648.431 €
115.108 €
763.539 €
763.539
Kerkrade
€
1.863.680 €
120.342 €
1.984.023 €
1.984.023
Landgraaf
€
1.378.892 €
98.081 €
1.476.972 €
1.476.972
Leudal
€
672.412 €
95.283 €
767.694 €
767.694
Maasgouw
€
615.969 €
64.087 €
680.057 €
680.057
Maastricht
€
4.374.073 €
323.381 €
4.697.454 €
4.697.454
Meerssen
€
719.101 €
49.048 €
768.149 €
768.149
Nederweert
€
252.066 €
46.150 €
298.217 €
298.217
Peel en Maas
€
637.664 €
119.412 €
757.076 €
757.076
Roerdalen
€
340.493 €
54.599 €
395.092 €
395.092
Roermond
€
1.066.391 €
158.128 €
1.224.519 €
1.224.519
Simpelveld
€
209.837 €
27.420 €
237.256 €
237.256
Sittard-Geleen
€
2.737.370 €
243.216 €
2.980.586 €
2.980.586
Stein
€
407.325 €
65.324 €
472.649 €
472.649
Vaals
€
269.576 €
26.905 €
296.481 €
296.481
Valkenburg aan de Geul
€
548.158 €
43.318 €
591.476 €
591.476
Venlo
€
1.845.789 €
272.479 €
2.118.268 €
2.118.268
Venray
€
559.996 €
117.697 €
677.693 €
677.693
Voerendaal
€
251.864 €
32.709 €
284.573 €
284.573
Weert
€
574.875 €
134.263 €
709.138 €
709.138
Totaal
€
2.954.208 €
30.394.845 €
30.394.845
58
27.440.637
€
Totaal 2025
Eindresultaat begroting 2025
Omnibuzz
Financiële begroting
Tabel begroting 2026 Programma Wmo-vervoer overige kosten (Overhead, Onvoorzien, Treasury)
Gemeente
6.6 Maatwerkvoorzieningen (Wmo)
Beek
€
349.179 €
42.732 €
391.911 €
391.911
Beekdaelen
€
823.827 €
95.246 €
919.073 €
919.073
Beesel
€
220.849 €
35.623 €
256.472 €
256.472
Bergen
€
201.103 €
34.749 €
235.851 €
235.851
Brunssum
€
958.302 €
73.309 €
1.031.611 €
1.031.611
Echt-Susteren
€
850.018 €
84.693 €
934.712 €
934.712
Eijsden-Margraten
€
606.268 €
68.833 €
675.101 €
675.101
Gennep
€
455.499 €
47.049 €
502.548 €
502.548
Gulpen-Wittem
€
420.924 €
37.623 €
458.546 €
458.546
Heerlen
€
3.005.226 €
230.723 €
3.235.949 €
3.235.949
Horst aan de Maas
€
685.867 €
115.620 €
801.487 €
801.487
Kerkrade
€
1.968.627 €
120.878 €
2.089.504 €
2.089.504
Landgraaf
€
1.456.788 €
98.517 €
1.555.305 €
1.555.305
Leudal
€
711.388 €
95.707 €
807.095 €
807.095
Maasgouw
€
651.424 €
64.372 €
715.797 €
715.797
Maastricht
€
4.618.781 €
324.820 €
4.943.601 €
4.943.601
Meerssen
€
760.278 €
49.266 €
809.545 €
809.545
Nederweert
€
266.535 €
46.356 €
312.891 €
312.891
Peel en Maas
€
674.516 €
119.943 €
794.459 €
794.459
Roerdalen
€
360.038 €
54.842 €
414.880 €
414.880
Roermond
€
1.126.037 €
158.831 €
1.284.869 €
1.284.869
Simpelveld
€
221.881 €
27.542 €
249.422 €
249.422
Sittard-Geleen
€
2.892.354 €
244.298 €
3.136.653 €
3.136.653
Stein
€
430.631 €
65.614 €
496.245 €
496.245
Vaals
€
285.080 €
27.025 €
312.105 €
312.105
Valkenburg aan de Geul
€
579.621 €
43.511 €
623.132 €
623.132
Venlo
€
1.949.221 €
273.691 €
2.222.912 €
2.222.912
Venray
€
591.503 €
118.221 €
709.724 €
709.724
Voerendaal
€
266.131 €
32.855 €
298.985 €
298.985
Weert
€
606.911 €
134.860 €
741.771 €
741.771
Totaal
€
2.967.350 €
31.962.158 €
31.962.158
28.994.808
€
Totaal 2026
Eindresultaat begroting 2026
59
Omnibuzz
Financiële begroting
Tabel begroting 2027 Programma Wmo-vervoer overige kosten (Overhead, Onvoorzien, Treasury)
Gemeente
6.6 Maatwerkvoorzieningen (Wmo)
Beek
€
360.669 €
44.036 €
404.705 €
404.705
Beekdaelen
€
850.961 €
98.153 €
949.114 €
949.114
Beesel
€
228.128 €
36.710 €
264.838 €
264.838
Bergen
€
207.843 €
35.809 €
243.653 €
243.653
Brunssum
€
989.581 €
75.547 €
1.065.128 €
1.065.128
Echt-Susteren
€
878.144 €
87.279 €
965.423 €
965.423
Eijsden-Margraten
€
626.326 €
70.934 €
697.260 €
697.260
Gennep
€
470.394 €
48.486 €
518.880 €
518.880
Gulpen-Wittem
€
434.934 €
38.771 €
473.705 €
473.705
Heerlen
€
3.103.111 €
237.766 €
3.340.877 €
3.340.877
Horst aan de Maas
€
708.653 €
119.149 €
827.802 €
827.802
Kerkrade
€
2.032.712 €
124.568 €
2.157.280 €
2.157.280
Landgraaf
€
1.504.336 €
101.524 €
1.605.860 €
1.605.860
Leudal
€
735.099 €
98.628 €
833.727 €
833.727
Maasgouw
€
673.012 €
66.337 €
739.350 €
739.350
Maastricht
€
4.768.344 €
334.735 €
5.103.079 €
5.103.079
Meerssen
€
785.368 €
50.770 €
836.138 €
836.138
Nederweert
€
275.349 €
47.771 €
323.119 €
323.119
Peel en Maas
€
696.942 €
123.604 €
820.546 €
820.546
Roerdalen
€
371.944 €
56.516 €
428.460 €
428.460
Roermond
€
1.162.494 €
163.680 €
1.326.173 €
1.326.173
Simpelveld
€
229.216 €
28.382 €
257.599 €
257.599
Sittard-Geleen
€
2.986.929 €
251.756 €
3.238.684 €
3.238.684
Stein
€
444.833 €
67.617 €
512.451 €
512.451
Vaals
€
294.520 €
27.850 €
322.370 €
322.370
Valkenburg aan de Geul
€
598.786 €
44.839 €
643.625 €
643.625
Venlo
€
2.012.423 €
282.046 €
2.294.468 €
2.294.468
Venray
€
610.746 €
121.830 €
732.576 €
732.576
Voerendaal
€
274.836 €
33.858 €
308.694 €
308.694
Weert
€
626.500 €
138.977 €
765.477 €
765.477
Totaal
€
3.057.930 €
33.001.062 €
33.001.062
60
29.943.132
€
Totaal 2027
Eindresultaat begroting 2027
Omnibuzz
4.6
Financiële begroting
Toelichting op de baten en lasten (GGZ)
In de begroting 2023-2 werd het GGZ-vervoer voor het eerst opgenomen. In 2022 zijn wij met dit vervoer voor de gemeente Roermond gestart. Vanaf 2023 regelen wij dit vervoer ook voor de gemeente Nederweert. Dit vervoer behelst momenteel het vervoer van jeugdigen en valt daarom onder taakveld 6.72c ‘Jeugdhulp dagbesteding’. Op basis van de toelichtingen in de financiële uitgangspuntennotitie 2024 zullen achtereenvolgens de verdeling van de vervoerskosten, de verdeling van de interne doorbelasting Wmo- naar GGZ-vervoer en de verdeling van de investeringskosten weergegeven worden. 4.6.1 Verdeling vervoerskosten 2024
De begrote vervoerskosten worden gebaseerd op de kilometers die in 2023 voor dit type vervoer gereden zijn, vermenigvuldigd met een NEA-index van 3,5%. Deze vervoerskosten worden verdeeld conform de systematiek die ook bij het Wmo-vervoer toegepast wordt. Dit levert de volgende verdeling op: Tabel vervoersvolume GGZ Gemeente
Aantal kilometers
Aantal ritten
Nederweert
13.608
294
Roermond
21.937
1585
Totaal
35.545
1879
Tabel verdeling vervoerskosten Toeslagen individueel
Toeslagen jeugd
Meereizend OV-er
Vervoers resultaat
Opslag
Vervoersresultaat incl. opslag
Gemeente
Kilometers 2024
Nederweert
€
23.408 €
5.853 €
8.194
€
37.454
50% €
56.181
Roermond
€
44.152 €
11.044 €
15.457 €
17 €
70.670
€
70.670
Totaal
€
67.559 €
16.897 €
23.651 €
17 €
108.124
€
126.851
Met de gemeente Nederweert is een opslag van 50% afgesproken om een mogelijke groei in het GGZ-volume al deels vooraf af te kunnen dekken. Daarnaast verwachten wij, boven op de intern doorbelaste kosten, nog extra overheadkosten in verband met het GGZ-vervoer. Deze kosten worden tussen beide gemeenten naar rato van het aantal inwoners verdeeld. Tabel overheadkosten Gemeente
Aantal inwoners
Verhouding inwoners
Overheadkosten
Nederweert
17.501
23% €
1.169
Roermond
59.965
77% €
4.006
Totaal
77.466
100% €
5.175
61
Omnibuzz
Financiële begroting
4.6.2 Verdeling van de interne doorbelasting Wmo- naar GGZ-vervoer 2024
Naast de eerdergenoemde kosten, vindt er ook een interne doorbelasting van kosten voor het Wmo- naar het GGZ-vervoer plaats. De indirecte vervoerskosten worden hierbij verdeeld op basis van het aantal ritten per gemeente ten opzichte van het totaal en de overheadkosten op basis van het aantal pashouders per gemeente ten opzichte van het totaal. Deze interne doorbelasting leidt tot een vermindering van de lasten voor het Wmo-vervoer en dus een vermindering voor de lasten voor de andere gemeenten. Tabel verdeling doorbelasting 2024 Gemeente
Indirecte vervoerskosten
Overheadkosten
Totaal
Nederweert
€
1.048 €
73 €
1.120
Roermond
€
5.648 €
1.527 €
7.175
Totaal
€
6.696 €
1.600 €
8.296
4.6.3 Verdeling investeringskosten GGZ-vervoer 2024
In 2023 heeft de verrekening van de investeringskosten voor de gemeenten plaatsgevonden. Voor 2024 worden er geen investeringskosten verwacht. 4.6.4 Bijdrage GGZ-vervoer per gemeente 2024
Bovenstaande kosten leiden tot de volgende totaalbijdragen per gemeente. Tabel totaalbijdrage per gemeente 2024 Gemeente
Kosten
Nederweert
€
58.471
Roermond
€
81.851
Totaal
€
140.322
62
Omnibuzz
4.7
Financiële begroting
Meerjarenraming GGZ-vervoer 2025-2027
Hieronder volgen de tabellen omtrent de meerjarenraming voor het GGZ-vervoer van 2025 t/m 2027. 4.7.1 Verdeling vervoerskosten 2025-2027 Tabel verdeling vervoerskosten 2025 Toeslagen individueel