CConstaterende datBergen
Koppel je AI →
Document · PDF

3. Begroting 2022-1 (alleen digitaal)

Gemeenteraad 7 juni 2022, gemeente BergenBij agendapunt: Zienswijze concept begroting 2023 en meerjaren perspectief 2024-2026 Omnibuzz;16.015 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen · deel 2 van 2

Fte

Projectleider

0,50

De structurele bezetting van Omnibuzz is 60,03 fte. Hierin is 0,30 fte opgenomen voor invulling van de OR-activiteiten. Bij de omvang die Omnibuzz vanaf 1 januari 2018 heeft is de invulling van een OR verplicht. Vanaf 1 maart 2019 is de tijdelijke OR, gestart in 2018, omgezet naar een definitieve OR. Op 13 november 2019 is het herziene organisatieplan goedgekeurd in de vergadering van het dagelijks bestuur. Het verloop van de bezetting over de jaren is als volgt: Afdeling

2022

2023

2024

2025

2026

Uitvoering

32,70

32,70

32,70

32,70

32,70

Bedrijfsvoering

16,04

16,04

16,04

16,04

16,04

Staf

10,49

10,49

10,49

10,49

10,49

OR

0,30

0,30

0,30

0,30

0,30

Externe expertise

0,50

0,50

0,50

0,50

0,50

Totaal

60,03

60,03

60,03

60,03

60,03

30

4 Financiële begroting

31

Omnibuzz

Financiële begroting

4. Financiële begroting 4.1

Financiële kaders

Ten opzichte van de begroting 2022, die in het algemeen bestuur van 7 juli 2021 is goedgekeurd, doet zich een aantal wijzigingen voor die wij in deze paragraaf toelichten. Enerzijds vloeien deze wijzigingen voort uit het feit dat de financiële uitgangspunten kunnen worden ingevuld met meer recent cijfermateriaal. Anderzijds is er ook een aantal beleidsmatige wijzigingen die hun effect hebben op de begroting 2022. De financiële uitgangspunten voor de gewijzigde begroting 20221, de begroting 2023 en het MJP 2024 tot en met 2026 zijn vastgesteld in de vergadering van het algemeen bestuur d.d. 8 december 2021. Onderstaand lichten wij de belangrijkste punten toe. In een normale situatie (zonder COVID-19) zouden de gerealiseerde vervoerscijfers per gemeente in de periode één jaar voorafgaand aan het jaar waarop de begroting betrekking heeft (t-1) als uitgangspunt worden genomen. Uitgangspunt is het daadwerkelijk verreden aantal zones per gemeente. Voor de begroting 2022-1 kan, vanwege de COVID-19 crisis, die nog steeds aanwezig is en hierdoor het gedaalde vervoersvolume, niet met dit uitgangspunt gewerkt worden. Het vervoersvolume is afhankelijk van de ontwikkeling van het COVID-19 virus en de opgelegde maatregelen vanuit de regering. Om een goede inschatting te kunnen maken van het vervoersvolume voor het jaar 2022 dient ook het vervoersvolume van Q4 2021 duidelijk te zijn.

Tevens dienen de nieuwe afspraken voortkomend uit de addenda op de vervoerscontracten, inzake tarifering voortkomend uit het gedaalde vervoersvolume, meegenomen moeten worden in het berekenen van het vervoersresultaat. Bovenstaande ontwikkelingen zijn leidend om te komen tot een goede inschatting van het vervoersvolume 2022. Uitgangspunt zal het gerealiseerde vervoersvolume in 2019 zijn (t-3). Hierop zal een afslag worden toegepast afhankelijk van de meest recente inzichten en ontwikkelingen. De gerealiseerde vervoerscijfers per gemeente in de periode twee jaar voorafgaand aan het jaar waarop de begroting 32

betrekking heeft (t-3), wordt als uitgangspunt genomen. De basis is het daadwerkelijk verreden aantal zones per gemeente. Voor de begroting 2022-1 wordt het volume derhalve gebaseerd op de gerealiseerde cijfers van 1 januari tot en met 31 december 2019, verminderd met een afslag van 5%. Dit vanwege de impact op het vervoer veroorzaakt door COVID-19. Er wordt geen individueel opslagpercentage op het gerealiseerde vervoersvolume 1 januari tot en met 31 december 2019 toegepast vanwege de impact op het vervoer veroorzaakt door COVID-19. De individuele gemeentes hebben de mogelijkheid gekregen om naar wens toch een percentage toe te passen. De gemeenten die aangegeven hebben een individueel opslagpercentage te willen verwerken in de begroting 2022-1, hebben dit gecommuniceerd en dit is als zodanig verwerkt in de begroting 2022-1. Het vervoerstarief wordt geïndexeerd met de NEA-index voor 2022 die eind 2021 bekend is gemaakt: 3,5%. Voor het vervoerstarief wordt gerekend met het voorcalculatorisch tarief 2022 op basis van de afgegeven tarieven in de nieuwe vervoerscontracten, of de tarieven uit het addendum op de vervoerscontracten, verhoogd met de NEA-index die geldt voor 2022. Het onderhandelingsresultaat (een korting van 3% in 2020, 2% in 2021 en 1% in 2022 in verband met de uitzonderlijke hoge NEA-index voor 2020) wordt in mindering gebracht op de vervoerskosten.

Het vervoerstarief, waarmee gerekend wordt in de eerste begrotingswijziging, wordt bepaald op basis van het na-calculatorisch tarief 2021, verhoogd met de NEA-index voor 2022 (3,5%). Voor de salariskosten wordt een nieuwe inschatting gemaakt van de diverse kostencomponenten op basis van de meest actuele informatie. In de gewijzigde begroting 2022 zal gebruik worden gemaakt van het meest recente formatieplan. Indexatie van de salariscomponent gebeurt op basis van de beschikbare meest actuele cao-informatie. Voor 2023 zijn de onderhandeling nog niet afgerond. Voor nu zal een salarisstijging van 2% worden ingerekend. Op het moment dat de resultaten van de cao-onderhandelingen bekend

Omnibuzz

Financiële begroting

zijn, zullen de wijzigingen vanuit de cao meegenomen worden. Voor 2022-1 is gerekend met de cao-informatie die van toepassing is vanaf 1 december 2021 in combinatie met de cao-informatie die in zal gaan per 1 april 2022. Voor verdere toelichting zie 3.1.3 ‘Wat zijn de daarmee gepaard gaande programmakosten?’ op pagina 17. Beleidsindicatoren Indicator

2022-1

Eenheid

Bron

Formatie

0,054

fte per 1.000 inwoners

Eigen gegevens

Bezetting

0,052

te per 1.000 inwoners

Eigen gegevens

Apparaatskosten

€ 3,28

kosten per inwoner

Eigen begroting

Externe inhuur

2,2%

kosten als % van totale loonsom + totale kosten inhuur externen

Eigen begroting

Overhead

10,5%

% van totale lasten

Eigen begroting

Voor een toelichting op de beleidsindicatoren wordt verwezen naar 3.1.3 ‘Wat zijn de daarmee gepaard gaande programmakosten?’ op pagina 17. Overzicht van baten en lasten per taakveld Programma Wmo-vervoer

Baten

6.71 Maatwerkdienstverlening 18+

€

194.174

Lasten €

22.387.304

Saldo €

22.193.130

€ €

22.256.448

€ €

13.317 -

€ €

13.317 -22.256.448

€

2.630.702

€

2.630.702

€

-

0.8 Overige baten en lasten

€

-

€

50.000

€

50.000

Structureel saldo van baten en lasten

€

25.081.324 €

-

Toevoegingen aan de reserves Onttrekkingen aan de reserves Algemene reserve Bestemmingsreserve ICT Bestemmingsreserve personeel 30 gemeenten Bestemmingsreserve personeel 10 gemeenten

€

-

€

-

€ € € €

232.225 157.741 -

€ € € €

-

Incidenteel saldo van baten en lasten Structureel en reëel evenwicht

€ €

389.966 € 25.471.290 €

Algemene dekkingsmiddelen 0.5 Treasury 6.71 Maatwerkdienstverlening 18+

Overhead 0.4 Overhead

Onvoorzien

25.081.324 €

€ € € € € €

-232.225 -157.741 -

- € 25.081.324 €

-389.966 -389.966

Voor een toelichting op de baten en lasten per taakveld wordt verwezen naar 3.1.3 ‘Wat zijn de daarmee gepaard gaande programmakosten?’ op pagina 17. 33

Omnibuzz

4.2

Financiële begroting

Toelichting op de baten en lasten

4.2.1 Vervoerskosten en baten

Het vervoersvolume 2022-1 is gebaseerd op de gerealiseerde zones, de toeslagen laag en hoog en de meereizend OV’er in de periode 1 januari tot en met 31 december 2019, verminderd met een afslag van 5%. Twee gemeenten hebben aangegeven een individuele opslag te willen hanteren van 5%. Het gaat hier om de gemeente Sittard-Geleen en de gemeente Stein. Alle andere gemeenten hebben gekozen om geen individuele opslag te hanteren.

34

Omnibuzz

Financiële begroting

Tabel Vervoersvolume 2022-1 Gemeente

Zones 1 jan t/m 31 dec 2019

Zones 2022

Totaal aantal zones 2022 (incl. opslag)

Opslag

Toeslagen hoog

Toeslagen laag

Meereizend OV'er

Beek

49.695

47.210

0%

47.210

2.774

10.875

630

Beekdaelen

118.871

112.927

0%

112.927

3.486

27.107

795

Beesel

32.816

31.175

0%

31.175

3.630

11.298

420

Bergen

26.054

24.751

0%

24.751

165

4.817

215

Brunssum

140.785

133.746

0%

133.746

6.946

36.144

1.428

Echt-Susteren

117.327

111.461

0%

111.461

3.677

22.285

1.377

Eijsden-Margraten

87.370

83.002

0%

83.002

3.340

21.742

1.065

Gennep

65.181

61.922

0%

61.922

3.083

18.267

522

Gulpen-Wittem

56.825

53.984

0%

53.984

3.320

19.284

802

Heerlen

436.406

414.586

0%

414.586

7.563

68.394

5.294

Horst aan de Maas

97.094

92.239

0%

92.239

4.505

23.921

799

Kerkrade

292.881

278.237

0%

278.237

9.396

58.415

2.239

Landgraaf

214.957

204.209

0%

204.209

7.196

43.919

2.313

Leudal

91.368

86.800

0%

86.800

791

14.013

865

Maasgouw

87.447

83.075

0%

83.075

1.542

16.745

1.075

Maastricht

701.034

665.982

0%

665.982

38.759

210.269

6.757

Meerssen

104.627

99.396

0%

99.396

5.163

29.327

953

Nederweert

37.151

35.293

0%

35.293

713

3.245

282

Peel en Maas

95.568

90.790

0%

90.790

5.832

30.286

818

Roerdalen

49.714

47.228

0%

47.228

1.891

13.503

271

Roermond

162.009

153.909

0%

153.909

823

26.749

1.812

Simpelveld

31.768

30.180

0%

30.180

1.361

6.345

713

Sittard-Geleen

397.219

377.358

5%

397.219

30.442

98.743

4.281

Stein

56.053

53.250

5%

56.053

1.927

18.235

742

Vaals

37.502

35.627

0%

35.627

819

8.273

635

Valkenburg aan de Geul

80.595

76.565

0%

76.565

2.663

17.442

1.020

Venlo

292.181

277.572

0%

277.572

14.390

68.054

3.287

Venray

87.616

83.235

0%

83.235

1.768

19.073

1.074

Voerendaal

39.637

37.655

0%

37.655

1.164

6.195

522

Weert

93.771

89.082

0%

89.082

1.515

17.357

1.292

Totaal

4.181.522

3.972.446

3.995.110

170.643

970.323

44.296

In de tabel ‘Vervoersvolume 2022-1’ zijn de aantallen vervoersvolumes, opslagpercentages, toeslagen laag en hoog en de meereizend OV’er waarmee in deze begroting wordt gerekend weergegeven. Deze vormt dan ook de basis voor de tabellen die op de volgende pagina’s staan. 35

Omnibuzz

Financiële begroting

Tabel Vervoerskosten 2022-1 Gemeente

Zones 2022-1

Toeslagen hoog

Toeslagen laag

Meereizend OV'er

Totaal

Beek

€

220.472

€

3.246

€

Beekdaelen

€

527.371

€

4.078

€

5.111

€

1.486

€

230.315

12.740

€

1.877

€

Beesel

€

145.588

€

4.247

€

546.066

5.310

€

991

€

156.136

Bergen

€

115.589

€

193

Brunssum

€

624.593

€

8.127

€

2.264

€

507

€

118.553

€

16.988

€

3.370

€

Echt-Susteren

€

520.521

€

653.077

4.303

€

10.474

€

3.249

€

538.547

Eijsden-Margraten

€

387.617

Gennep

€

289.176

€

3.908

€

10.219

€

2.513

€

404.257

€

3.607

€

8.585

€

1.231

€

Gulpen-Wittem

€

302.598

252.104

€

3.885

€

9.064

€

1.892

€

266.945

Heerlen Horst aan de Maas

€

1.936.115

€

8.849

€

32.145

€

12.495

€

1.989.604

€

430.758

€

5.271

€

11.243

€

1.886

€

449.157

Kerkrade

€

1.299.367

€

10.993

€

27.455

€

5.284

€

1.343.099

Landgraaf

€

953.657

€

8.420

€

20.642

€

5.459

€

988.178

Leudal

€

405.354

€

926

€

6.586

€

2.040

€

414.907

Maasgouw

€

387.959

€

1.804

€

7.870

€

2.538

€

400.171

Maastricht

€

3.110.137

€

45.348

€

98.827

€

15.947

€

3.270.259

Meerssen

€

464.178

€

6.041

€

13.783

€

2.249

€

486.251

Nederweert

€

164.820

€

834

€

1.525

€

666

€

167.845

Peel en Maas

€

423.987

€

6.823

€

14.234

€

1.930

€

446.976

Roerdalen

€

220.556

€

2.212

€

6.347

€

639

€

229.754

Roermond

€

718.753

€

963

€

12.572

€

4.275

€

736.563

Simpelveld

€

140.939

€

1.593

€

2.982

€

1.684

€

147.197

Sittard-Geleen

€

1.855.013

€

35.617

€

46.409

€

10.102

€

1.947.141

Stein

€

261.768

€

2.254

€

8.571

€

1.751

€

274.343

Vaals

€

166.378

€

958

€

3.888

€

1.498

€

172.722

Valkenburg aan de Geul

€

357.560

€

3.116

€

8.198

€

2.408

€

371.281

Venlo

€

1.296.261

€

16.836

€

31.985

€

7.757

€

1.352.840

Venray

€

388.708

€

2.069

€

8.964

€

2.533

€

402.275

Voerendaal

€

175.850

€

1.362

€

2.912

€

1.231

€

181.354

Weert

€

416.015

€

1.773

€

8.158

€

3.049

€

428.995

Totaal

€

18.657.161 €

104.538 €

19.417.403

199.652 €

456.052 €

Basis voor de vervoerskosten zijn de tarieven en de toeslagen zoals deze in de uitgangspunten voor de eerste begrotingswijziging zijn toegelicht. De financiële kaders worden in 4.1 ‘Financiële kaders’ op pagina 34 toegelicht. Deze tarieven worden vermenigvuldigd met het vervoersvolume uit ‘Tabel Vervoersvolume 2022-1’ op pagina 35. Vanaf 1-1-2020 gelden de nieuwe tarieven conform de aanbesteding (zie de uitgangspuntennotitie). 36

Omnibuzz

Financiële begroting

Tabel Vervoerskorting in verband met NEA-index 2022-1 Gemeente

Zones 2022-1

Toeslagen hoog

Toeslagen laag

Beek

€

2.205

€

32

€

51

€

15

€

2.303

Beekdaelen

€

5.274

€

41

€

127

€

19

€

5.461

Beesel

€

1.456

€

42

€

53

€

10

€

1.561

Bergen

€

1.156

€

2

€

23

€

5

€

1.186

Brunssum

€

6.246

€

81

€

170

€

34

€

6.531

Echt-Susteren

€

5.205

€

43

€

105

€

32

€

5.385

Eijsden-Margraten

€

3.876

€

39

€

102

€

25

€

4.043

Gennep

€

2.892

€

36

€

86

€

12

€

3.026

Gulpen-Wittem

€

2.521

€

39

€

91

€

19

€

2.669

Heerlen

€

19.361

€

88

€

321

€

125

€

19.896

Horst aan de Maas

€

4.308

€

53

€

112

€

19

€

4.492

Kerkrade

€

12.994

€

110

€

275

€

53

€

13.431

Landgraaf

€

9.537

€

84

€

206

€

55

€

9.882

Leudal

€

4.054

€

9

€

66

€

20

€

4.149

Maasgouw

€

3.880

€

18

€

79

€

25

€

4.002

Maastricht

€

31.101

€

453

€

988

€

159

€

32.703

Meerssen

€

4.642

€

60

€

138

€

22

€

4.863

Nederweert

€

1.648

€

8

€

15

€

7

€

1.678

Peel en Maas

€

4.240

€

68

€

142

€

19

€

4.470

Roerdalen

€

2.206

€

22

€

63

€

6

€

2.298

Roermond

€

7.188

€

10

€

126

€

43

€

7.366

Simpelveld

€

1.409

€

16

€

30

€

17

€

1.472

Sittard-Geleen

€

18.550

€

356

€

464

€

101

€

19.471

Stein

€

2.618

€

23

€

86

€

18

€

2.743

Vaals

€

1.664

€

10

€

39

€

15

€

1.727

Valkenburg aan de Geul

€

3.576

€

31

€

82

€

24

€

3.713

Venlo

€

12.963

€

168

€

320

€

78

€

13.528

Venray

€

3.887

€

21

€

90

€

25

€

4.023

Voerendaal

€

1.758

€

14

€

29

€

12

€

1.814

Weert

€

4.160

€

18

€

82

€

30

€

4.290

Totaal

€

186.572 €

1.045 €

194.174

1.997 €

Meereizend OV'er

4.561 €

Totaal

In deze tabel wordt de vervoerskorting gepresenteerd die volgt uit het onderhandelingsresultaat. In het verleden stond hier de tabel met betrekking tot vervoersopbrengsten.

37

Omnibuzz

Financiële begroting

De eigen bijdrage voor klanten is per 1 januari 2022 geïndexeerd met 1%. Zoals ook aangegeven in de financiële uitgangspunten wordt er gewerkt met verschillende tarieven (exclusief btw) voor verschillende regio’s:

› € 0,79: Gemeente Gulpen-Wittem, Gemeente Maastricht, Gemeente Meerssen, Gemeente Vaals en Gemeente Valkenburg aan de Geul

› € 0,67: Gemeente Peel en Maas › € 0,87: Gemeente Stein › € 0,78: Overige gemeenten Omnibuzz blijft de eigen bijdrage van de klanten ontvangen middels facturatie. De ontvangen bijdrage van de klanten zal per kwartaal uitbetaald worden aan de gemeenten. Deze eigen bijdrage wordt sinds april 2019 niet meer via de begroting en jaarrekening van Omnibuzz verantwoord. De eigen bijdrage voor de meereizende OV’er bedraagt € 2,34/zone, exclusief btw. Deze bijdrage is kostenneutraal voor de gemeenten. Aangezien de gemeenten de opbrengsten begroten, worden de kosten niet door de begroting van Omnibuzz gedekt maar door de begroting van de gemeenten. Op de toeslagen is geen eigen bijdrage van toepassing.

38

Omnibuzz

Financiële begroting

Tabel Vervoersresultaat 2022-1 Gemeente

Zones 2022-1

Meereizend OV'er

Totaal

Beek

€

218.267

Toeslagen hoog €

3.213

Toeslagen laag €

5.060

€

1.472

€

228.012

Beekdaelen

€

522.097

€

4.037

€

12.613

€

1.858

€

540.606

Beesel

€

144.132

€

4.205

€

5.257

€

981

€

154.575

Bergen

€

114.433

€

191

€

2.242

€

502

€

117.367

Brunssum

€

618.347

€

8.046

€

16.818

€

3.336

€

646.546

Echt-Susteren

€

515.316

€

4.260

€

10.369

€

3.216

€

533.161

Eijsden-Margraten

€

383.741

€

3.869

€

10.116

€

2.488

€

400.214

Gennep

€

286.284

€

3.571

€

8.499

€

1.219

€

299.572

Gulpen-Wittem

€

249.583

€

3.846

€

8.973

€

1.873

€

264.275

Heerlen

€

1.916.754

€

8.760

€

31.824

€

12.370

€

1.969.708

Horst aan de Maas

€

426.450

€

5.218

€

11.130

€

1.867

€

444.665

Kerkrade

€

1.286.373

€

10.883

€

27.180

€

5.232

€

1.329.668

Landgraaf

€

944.120

€

8.335

€

20.436

€

5.405

€

978.296

Leudal

€

401.301

€

917

€

6.520

€

2.020

€

410.757

Maasgouw

€

384.079

€

1.786

€

7.791

€

2.513

€

396.169

Maastricht

€

3.079.036

€

44.895

€

97.838

€

15.788

€

3.237.557

Meerssen

€

459.536

€

5.981

€

13.646

€

2.226

€

481.388

Nederweert

€

163.172

€

825

€

1.510

€

659

€

166.167

Peel en Maas

€

419.748

€

6.755

€

14.092

€

1.911

€

442.506

Roerdalen

€

218.351

€

2.190

€

6.283

€

633

€

227.456

Roermond

€

711.565

€

953

€

12.446

€

4.233

€

729.197

Simpelveld

€

139.529

€

1.577

€

2.952

€

1.667

€

145.725

Sittard-Geleen

€

1.836.463

€

35.261

€

45.945

€

10.001

€

1.927.670

Stein

€

259.150

€

2.232

€

8.485

€

1.733

€

271.600

Vaals

€

164.714

€

949

€

3.849

€

1.483

€

170.994

Valkenburg aan de Geul

€

353.984

€

3.084

€

8.116

€

2.384

€

367.568

Venlo

€

1.283.298

€

16.668

€

31.666

€

7.680

€

1.339.311

Venray

€

384.821

€

2.048

€

8.875

€

2.508

€

398.252

Voerendaal

€

174.091

€

1.348

€

2.883

€

1.219

€

179.540

Weert

€

411.855

€

1.755

€

8.076

€

3.019

€

424.705

Totaal

€

18.470.590 €

103.492 €

19.223.229

197.656 €

451.491 €

Het vervoersresultaat is gebaseerd op het gerealiseerde vervoersvolume per gemeente in 2019, verminderd met een afslag van 5%. Twee gemeenten hebben aangegeven een individuele opslag te willen hanteren van 5%. Het gaat hier om de gemeente Sittard-Geleen en de gemeente Stein. Alle andere gemeenten hebben gekozen om geen individuele opslag te hanteren. De tabel ‘Vervoerskorting in verband met NEA-index 2022-1’ wordt hierbij in mindering gebracht op tabel ‘Vervoerskosten 2022-1’. Voor een vergelijking tussen het verwachte vervoersresultaat 2022-1 en de oorspronkelijke begroting 2022 verwijzen wij naar 4.3 ‘Analyse eerste begrotingswijziging 2022 ten opzichte van de oorspronkelijke begroting 2022’ op pagina 45. 39

Omnibuzz

Financiële begroting

4.2.2 Kosten regie en planning

De totale kosten van regie en planning worden op basis van solidariteit aan de gemeenten toegerekend. De verdeelsleutel die daarbij gehanteerd wordt is vastgelegd in de Gemeenschappelijke Regeling en is als volgt opgebouwd:

› 50% op basis van inwonersaantal (Bron: CBS, peildatum 1 januari 2022). › 50% op basis van aantal pashouders (Bron: klantenservice Omnibuzz, peildatum 1 januari 2022). Tabel kosten Regie en Planning 2022-1 Gemeente

Aantal Inwoners

Aantal pashouders

Verhouding inwoner

Verhouding pashouder

Verdeelsleutel

Regie

Planning

Totaal

Beek

15.790

544

1,42%

1,42%

1,42%

€

28.763

€

-

€

28.763

Beekdaelen

35.931

1.138

3,24%

2,96%

3,10%

€

62.815

€

-

€

62.815

Beesel

13.403

395

1,21%

1,03%

1,12%

€

22.653

€

-

€

22.653

Bergen

13.085

315

1,18%

0,82%

1,00%

€

20.253

€

-

€

20.253

Brunssum

27.691

1.062

2,49%

2,77%

2,63%

€

53.290

€

-

€

53.290

Echt-Susteren

31.727

1.075

2,86%

2,80%

2,83%

€

57.317

€

-

€

57.317

Eijsden-Margraten

25.855

971

2,33%

2,53%

2,43%

€

49.214

€

-

€

49.214

Gennep

17.221

660

1,55%

1,72%

1,63%

€

33.129

€

-

€

33.129

Gulpen-Wittem

14.162

588

1,28%

1,53%

1,40%

€

28.438

€

-

€

28.438

Heerlen

86.874

3.275

7,83%

8,53%

8,18%

€

165.687

€

-

€

165.687

Horst aan de Maas

43.054

892

3,88%

2,32%

3,10%

€

62.827

€

-

€

62.827

Kerkrade

45.233

2.476

4,07%

6,45%

5,26%

€

106.603

€

-

€

106.603

Landgraaf

37.066

1.949

3,34%

5,07%

4,21%

€

85.246

€

-

€

85.246

Leudal

35.948

956

3,24%

2,49%

2,86%

€

58.030

€

-

€

58.030

Maasgouw

24.036

853

2,17%

2,22%

2,19%

€

44.440

€

-

€

44.440

Maastricht

120.837

5.543

10,89%

14,43%

12,66%

€

256.516

€

-

€

256.516

Meerssen

18.556

928

1,67%

2,42%

2,04%

€

41.417

€

-

€

41.417

Nederweert

17.320

402

1,56%

1,05%

1,30%

€

26.413

€

-

€

26.413

Peel en Maas

44.381

869

4,00%

2,26%

3,13%

€

63.431

€

-

€

63.431

Roerdalen

20.553

411

1,85%

1,07%

1,46%

€

29.601

€

-

€

29.601

Roermond

59.142

1.856

5,33%

4,83%

5,08%

€

102.942

€

-

€

102.942

Simpelveld

10.441

321

0,94%

0,84%

0,89%

€

17.998

€

-

€

17.998

Sittard-Geleen

91.760

3.684

8,27%

9,59%

8,93%

€

180.936

€

-

€

180.936

Stein

24.806

586

2,23%

1,53%

1,88%

€

38.100

€

-

€

38.100

Vaals

10.113

437

0,91%

1,14%

1,02%

€

20.759

€

-

€

20.759

Valkenburg aan de Geul

16.159

603

1,46%

1,57%

1,51%

€

30.656

€

-

€

30.656

Venlo

102.176

3.468

9,20%

9,03%

9,12%

€

184.744

€

-

€

184.744

Venray

43.997

702

3,96%

1,83%

2,90%

€

58.675

€

-

€

58.675

Voerendaal

12.408

339

1,12%

0,88%

1,00%

€

20.268

€

-

€

20.268

Weert

50.362

1.108

4,54%

2,88%

3,71%

€

75.195

€

-

€

75.195

Totaal

1.110.087

38.406

100,00%

100,00%

100,00%

€ 2.026.355

€

-

€ 2.026.355

40

Omnibuzz

Financiële begroting

De kosten voor regie bestaan volledig uit de salariskosten van de medewerkers van ritreservering. Binnen Omnibuzz is dit de afdeling uitvoering. Voor een toelichting op de formatieve samenstelling van de afdeling uitvoering verwijzen wij naar het overzicht van de bezetting in paragraaf ‘Afdeling uitvoering’ op pagina 30. In deze begroting wordt ervan uitgegaan dat de planning niet door Omnibuzz wordt uitgevoerd. De kosten van planning maken onderdeel uit van het vervoerstarief en zijn dus inbegrepen in de vervoerskosten zoals weergegeven in de tabel ‘Tabel Vervoerskosten 2022-1’ op pagina 36.

41

Omnibuzz

Financiële begroting

4.2.3 Bedrijfsvoeringkosten

De totale bedrijfsvoeringkosten, bestaande uit de beheer- en loonkosten (exclusief regie), worden op basis van solidariteit aan de deelnemende gemeenten toegerekend. De verdeelsleutel die daarbij gehanteerd wordt is vastgelegd in de Gemeenschappelijke Regeling en is als volgt opgebouwd:

› 50% op basis van inwonersaantal (Bron: CBS peildatum 1 januari 2022). › 50% op basis van aantal pashouders (Bron: klantenservice Omnibuzz peildatum 1 januari 2022). Tabel Bedrijfsvoeringkosten 2022-1 Aantal Inwoners

Aantal Verhouding Verhouding Verdeel­ pashouders inwoner pashouder sleutel

Beheer

Lonen

Kapitaal

Totaal

Beek

15.790

544

1,42%

1,42%

1,42%

€

19.257

€

32.187

€

189

€

51.633

Beekdaelen

35.931

1.138

3,24%

2,96%

3,10%

€

42.056

€

70.293

€

413

€

112.762

Beesel

13.403

395

1,21%

1,03%

1,12%

€

15.167

€

25.350

€

149

€

40.666

Bergen

13.085

315

1,18%

0,82%

1,00%

€

13.559

€

22.664

€

133

€

36.356

Brunssum

27.691

1.062

2,49%

2,77%

2,63%

€

35.678

€

59.634

€

350

€

95.662

Echt-Susteren

31.727

1.075

2,86%

2,80%

2,83%

€

38.374

€

64.140

€

377

€

102.890

Eijsden-Margraten

25.855

971

2,33%

2,53%

2,43%

€

32.949

€

55.072

€

323

€

88.345

Gennep

17.221

660

1,55%

1,72%

1,63%

€

22.180

€

37.073

€

218

€

59.471

Gulpen-Wittem

14.162

588

1,28%

1,53%

1,40%

€

19.039

€

31.823

€

187

€

51.049

Heerlen

86.874

3.275

7,83%

8,53%

8,18%

€

110.929

€

185.411

€

1.089

€

297.429

Horst aan de Maas

43.054

892

3,88%

2,32%

3,10%

€

42.063

€

70.306

€

413

€

112.783

Kerkrade

45.233

2.476

4,07%

6,45%

5,26%

€

71.372

€

119.294

€

701

€

191.366

Landgraaf

37.066

1.949

3,34%

5,07%

4,21%

€

57.073

€

95.394

€

560

€

153.028

Leudal

35.948

956

3,24%

2,49%

2,86%

€

38.851

€

64.938

€

381

€

104.171

Maasgouw

24.036

853

2,17%

2,22%

2,19%

€

29.753

€

49.731

€

292

€

79.776

Maastricht

120.837

5.543

10,89%

14,43%

12,66%

€

171.740

€

287.054

€

1.686

€

460.480

Meerssen

18.556

928

1,67%

2,42%

2,04%

€

27.729

€

46.348

€

272

€

74.349

Nederweert

17.320

402

1,56%

1,05%

1,30%

€

17.684

€

29.557

€

174

€

47.415

Peel en Maas

44.381

869

4,00%

2,26%

3,13%

€

42.468

€

70.983

€

417

€

113.868

Roerdalen

20.553

411

1,85%

1,07%

1,46%

€

19.818

€

33.125

€

195

€

53.138

Roermond

59.142

1.856

5,33%

4,83%

5,08%

€

68.920

€

115.196

€

677

€

184.793

Simpelveld

10.441

321

0,94%

0,84%

0,89%

€

12.050

€

20.140

€

118

€

32.308

Sittard-Geleen

91.760

3.684

8,27%

9,59%

8,93%

€

121.138

€

202.476

€

1.189

€

324.803

Stein

24.806

586

2,23%

1,53%

1,88%

€

25.508

€

42.635

€

250

€

68.394

Vaals

10.113

437

0,91%

1,14%

1,02%

€

13.898

€

23.230

€

136

€

37.264

Valkenburg aan de Geul

16.159

603

1,46%

1,57%

1,51%

€

20.524

€

34.305

€

201

€

55.031

Venlo

102.176

3.468

9,20%

9,03%

9,12%

€

123.688

€

206.738

€

1.214

€

331.640

Venray

43.997

702

3,96%

1,83%

2,90%

€

39.284

€

65.660

€

386

€

105.330

Voerendaal

12.408

339

1,12%

0,88%

1,00%

€

13.570

€

22.681

€

133

€

36.383

Weert

50.362

1.108

4,54%

2,88%

3,71%

€

50.344

€

84.147

€

494

€

134.985

Totaal

1.110.087

38.406

100%

100%

100% € 1.356.664 € 2.267.585 €

13.317 €

3.637.566

42

Omnibuzz

Financiële begroting

In de eerste begrotingswijziging 2022 zijn de geactualiseerde inzichten met betrekking tot benodigde mensen en middelen verwerkt in de bedrijfsvoeringkosten. In paragraaf 4.3 ‘Analyse eerste begrotingswijziging 2022 ten opzichte van de oorspronkelijke begroting 2022’ op pagina 45 zal een toelichting gegeven worden op de belangrijkste wijzigingen ten opzichte van de begroting 2022. 4.2.4 Tabel Eindresultaat Gemeente

2022-1

Beek

€

308.407

Beekdaelen

€

716.183

Beesel

€

217.894

Bergen

€

173.976

Brunssum

€

795.499

Echt-Susteren

€

693.368

Eijsden-Margraten

€

537.773

Gennep

€

392.172

Gulpen-Wittem

€

343.762

Heerlen

€

2.432.824

Horst aan de Maas

€

620.275

Kerkrade

€

1.627.636

Landgraaf

€

1.216.570

Leudal

€

572.958

Maasgouw

€

520.385

Maastricht

€

3.954.553

Meerssen

€

597.155

Nederweert

€

239.994

Peel en Maas

€

619.805

Roerdalen

€

310.195

Roermond

€

1.016.932

Simpelveld

€

196.031

Sittard-Geleen

€

2.433.409

Stein

€

378.093

Vaals

€

229.017

Valkenburg aan de Geul

€

453.255

Venlo

€

1.855.696

Venray

€

562.257

Voerendaal

€

236.191

Weert

€

634.885

Totaal

€

24.887.150

De tabel geeft het resultaat weer van de totale kosten en baten voor de gewijzigde begroting 2022-1. Het resulterende saldo per gemeente geeft inzicht in de bijdrage die van de betreffende gemeente voor het begrotingsjaar 2022-1 gevraagd wordt. 43

Omnibuzz

Financiële begroting

4.2.5 Eindresultaat IV3 Tabel IV3 - 2022-1 Gemeente

Programma WmoProgramma Wmovervoer overige kosten vervoer 6.71 Maatwerk(Overhead, Onvoorzien dienstverlening 18+ Treasury)

Verdeelsleutel

Totaal

Eindresultaat begroting

Beek

1,42% €

270.167

€

38.240

€

308.407

€

308.407

Beekdaelen

3,10% €

632.670

€

83.513

€

716.183

€

716.183

Beesel

1,12% €

187.777

€

30.117

€

217.894

€

217.894

Bergen

1,00% €

147.050

€

26.926

€

173.976

€

173.976

Brunssum

2,63% €

724.650

€

70.848

€

795.499

€

795.499

Echt-Susteren

2,83% €

617.166

€

76.202

€

693.368

€

693.368

Eijsden-Margraten

2,43% €

472.344

€

65.429

€

537.773

€

537.773

Gennep

1,63% €

348.127

€

44.045

€

392.172

€

392.172

Gulpen-Wittem

1,40% €

305.954

€

37.807

€

343.762

€

343.762

Heerlen

8,18% €

2.212.545

€

220.279

€

2.432.824

€

2.432.824

Horst aan de Maas

3,10% €

536.747

€

83.528

€

620.275

€

620.275

Kerkrade

5,26% €

1.485.909

€

141.727

€

1.627.636

€

1.627.636

Landgraaf

4,21% €

1.103.236

€

113.334

€

1.216.570

€

1.216.570

Leudal

2,86% €

495.808

€

77.150

€

572.958

€

572.958

Maasgouw

2,19% €

461.302

€

59.083

€

520.385

€

520.385

Maastricht

12,66% €

3.613.517

€

341.036

€

3.954.553

€

3.954.553

Meerssen

2,04% €

542.091

€

55.064

€

597.155

€

597.155

Nederweert

1,30% €

204.879

€

35.116

€

239.994

€

239.994

Peel en Maas

3,13% €

535.473

€

84.331

€

619.805

€

619.805

Roerdalen

1,46% €

270.841

€

39.355

€

310.195

€

310.195

Roermond

5,08% €

880.072

€

136.860

€

1.016.932

€

1.016.932

Simpelveld

0,89% €

172.104

€

23.928

€

196.031

€

196.031

Sittard-Geleen

8,93% €

2.192.856

€

240.553

€

2.433.409

€

2.433.409

Stein

1,88% €

327.440

€

50.653

€

378.093

€

378.093

Vaals

1,02% €

201.419

€

27.598

€

229.017

€

229.017

Valkenburg aan de Geul

1,51% €

412.499

€

40.757

€

453.255

€

453.255

Venlo

9,12% €

1.610.080

€

245.616

€

1.855.696

€

1.855.696

Venray

2,90% €

484.249

€

78.008

€

562.257

€

562.257

Voerendaal

1,00% €

209.245

€

26.946

€

236.191

€

236.191

Weert

3,71% €

534.914

€

99.971

€

634.885

€

634.885

Totaal

100%

22.193.130

€

2.694.020 €

24.887.150 €

24.887.150

€

Bovenstaande tabel geeft het resultaat weer van de totale kosten en opbrengsten voor de gewijzigde begroting 2022-1. Het resulterende saldo per gemeente geeft inzicht in de bijdrage die van de betreffende gemeente voor het begrotingsjaar 2022-1 gevraagd wordt, uitgesplitst naar het programma Wmo-vervoer en het programma Wmo-vervoer overige kosten (overhead, onvoorzien en treasury conform paragraaf 3.1.3 ‘Wat zijn de daarmee gepaard gaande programmakosten?’ op pagina 17. 44

Omnibuzz

Financiële begroting

4.2.6 Vergelijking eindresultaat IV3 Tabel vergelijking IV3 Programma WmoProgramma Wmovervoer overige kosten vervoer 6.71 Maatwerk(Overhead, Onvoorzien dienstverlening 18+ Treasury)

Gemeente

Eindresultaat begroting Eindresultaat begroting Verschil 2022-1 2022

Beek

€

308.407 €

314.230 €

-5.823 €

-6.113 €

Beekdaelen

€

716.183 €

730.469 €

-14.286 €

-14.708 €

422

Beesel

€

217.894 €

222.591 €

-4.697 €

-4.550 €

-147

Bergen

€

173.976 €

176.447 €

-2.471 €

-2.905 €

434

Brunssum

€

795.499 €

815.958 €

-20.459 €

-19.222 €

-1.238

Echt-Susteren

€

693.368 €

706.007 €

-12.639 €

-13.721 €

1.082

Eijsden-Margraten

€

537.773 €

544.902 €

-7.129 €

-9.087 €

1.958

Gennep

€

392.172 €

399.983 €

-7.811 €

-8.078 €

267

Gulpen-Wittem

€

343.762 €

351.844 €

-8.082 €

-7.743 €

-340

Heerlen

€

2.432.824 €

2.473.928 €

-41.104 €

-47.484 €

6.380

Horst aan de Maas

€

620.275 €

626.202 €

-5.927 €

-9.098 €

3.171

Kerkrade

€

1.627.636 €

1.658.623 €

-30.987 €

-33.703 €

2.716

Landgraaf

€

1.216.570 €

1.239.645 €

-23.075 €

-24.984 €

1.909

Leudal

€

572.958 €

583.907 €

-10.949 €

-11.302 €

353

Maasgouw

€

520.385 €

527.220 €

-6.835 €

-8.860 €

2.026

Maastricht

€

3.954.553 €

4.042.606 €

-88.053 €

-88.550 €

497

Meerssen

€

597.155 €

609.594 €

-12.439 €

-12.847 €

408

Nederweert

€

239.994 €

245.789 €

-5.795 €

-5.314 €

-480

Peel en Maas

€

619.805 €

626.133 €

-6.328 €

-9.274 €

2.944

Roerdalen

€

310.195 €

317.172 €

-6.977 €

-6.712 €

-264

Roermond

€

1.016.932 €

1.045.482 €

-28.550 €

-24.859 €

-3.691

Simpelveld

€

196.031 €

201.726 €

-5.695 €

-4.944 €

-750

Sittard-Geleen

€

2.433.409 €

2.377.769 €

55.640 €

48.587 €

7.054

Stein

€

378.093 €

375.845 €

2.248 €

3.840 €

-1.592

Vaals

€

229.017 €

234.326 €

-5.309 €

-5.074 €

-235

Valkenburg aan de Geul

€

453.255 €

459.665 €

-6.410 €

-8.186 €

1.777

Venlo

€

1.855.696 €

1.912.469 €

-56.773 €

-47.878 €

-8.896

Venray

€

562.257 €

572.310 €

-10.053 €

-10.666 €

613

Voerendaal

€

236.191 €

241.375 €

-5.184 €

-5.118 €

-66

Weert

€

634.885 €

663.192 €

-28.307 €

-20.721 €

-7.586

Totaal

€

24.887.150 €

25.297.409 €

-410.259 €

-419.275 €

9.015

4.3

289

Analyse eerste begrotingswijziging 2022 ten opzichte van de oorspronkelijke begroting 2022

In deze tabel worden de reisvolumes, waarmee gerekend is in deze begroting, gepresenteerd. Deze tabel vormt tevens de basis voor de volgende tabellen. 45

Omnibuzz

Financiële begroting

4.3.1 Analyse vervoersresultaat Tabel vervoersresultaat 2022-1

2022

Gemeente

Totaal

Totaal

Beek

€

228.012 €

234.063 €

-6.052 €

6.052 €

-

Beekdaelen

€

540.606 €

554.947 €

-14.342 €

-14.342 €

-

Beesel

€

154.575 €

158.662 €

-4.087 €

-4.087 €

-

Bergen

€

117.367 €

120.485 €

-3.118 €

-3.118 €

-

Brunssum

€

646.546 €

663.684 €

-17.138 €

-17.138 €

-

Echt-Susteren

€

533.161 €

547.324 €

-14.163 €

-14.163 €

-

Eijsden-Margraten

€

400.214 €

410.825 €

-10.611 €

-10.611 €

-

Gennep

€

299.572 €

307.507 €

-7.934 €

-7.934 €

-

Gulpen-Wittem

€

264.275 €

271.262 €

-6.987 €

-6.987 €

-

Heerlen

€

1.969.708 €

2.022.089 €

-52.381 €

-52.381 €

-

Horst aan de Maas

€

444.665 €

456.455 €

-11.790 €

-11.790 €

-

Kerkrade

€

1.329.668 €

1.364.977 €

-35.309 €

-35.309 €

-

Landgraaf

€

978.296 €

1.004.271 €

-25.975 €

-25.975 €

-

Leudal

€

410.757 €

421.682 €

-10.924 €

-10.924 €

-

Maasgouw

€

396.169 €

406.692 €

-10.523 €

-10.523 €

-

Maastricht

€

3.237.557 €

3.323.253 €

-85.696 €

-85.696 €

-

Meerssen

€

481.388 €

494.138 €

-12.750 €

-12.750 €

-

Nederweert

€

166.167 €

170.596 €

-4.429 €

-4.429 €

-

Peel en Maas

€

442.506 €

454.212 €

-11.706 €

-11.706 €

-

Roerdalen

€

227.456 €

233.482 €

-6.026 €

-6.026 €

-

Roermond

€

729.197 €

748.583 €

-19.385 €

-19.385 €

-

Simpelveld

€

145.725 €

149.596 €

-3.870 €

-3.870 €

-

Sittard-Geleen

€

1.927.670 €

1.884.526 €

43.144 €

-48.679 €

91.823

Stein

€

271.600 €

265.483 €

6.117 €

-6.840 €

12.957

Vaals

€

170.994 €

175.532 €

-4.538 €

-4.538 €

-

Valkenburg aan de Geul

€

367.568 €

377.324 €

-9.756 €

-9.756 €

-

Venlo

€

1.339.311 €

1.374.840 €

-35.529 €

-35.529 €

-

Venray

€

398.252 €

408.821 €

-10.569 €

-10.569 €

-

Voerendaal

€

179.540 €

184.315 €

-4.775 €

-4.775 €

-

Weert

€

424.705 €

435.989 €

-11.284 €

-11.284 €

-

Totaal

€

19.223.229 €

19.625.613 €

-402.384 €

-507.164 €

104.781

46

Verschil

5% Afslag vervoer

Opslag 2 gemeenten 5%

Omnibuzz

Financiële begroting

Het totale vervoersresultaat is gedaald met ruim € 402.384,ten opzichte van de begroting 2022. Deze daling is te wijten aan drie belangrijke oorzaken:

› De impact op het vervoersvolume veroorzaakt door

COVID-19 heeft als gevolg dat de gewijzigde begroting 2022–1 gebaseerd is op het gerealiseerde vervoersvolume 2019, verminderd met een afslag van 5%. De afslag van 5% is tevens ingerekend op het vervoersvolume, op de toeslagen laag en hoog en meereizend OV’er. Dit leidt tot een daling van € 507.164,-. › Voor een tweetal gemeenten is een individueel opslagpercentage ingerekend. Het gaat hier om de gemeente Stein en de gemeente Sittard-Geleen. Dit leidt tot een stijging van het vervoersvolume van € 104.781,› Als gevolg van de hoge NEA-index in 2020 van 6,7% is de begroting 2022 en het meerjarenperspectief 2023-2025 ingerekend met een NEA-index 2020 van 2,7%. Deze index van 2,7% is het verschil van de NEA-index 2020 6,7% minus het gedeelte voor de BPM 4,0%. De NEAindex voor 2022 is in december 2021 bekendgemaakt en bedraagt 3,5%. Bij het opstellen van de gewijzigde begroting 2022-1, de begroting 2023 en het meerjarenperspectief 2024-2026 is de NEA-index 3,5% ingerekend en resulteert deze verwerking ook in een stijging van het vervoersresultaat omdat voorheen in de meerjarenbegroting gerekend is met een NEA-index van 1% in de meerjarenbegroting. De stijging van de NEA-index heeft effect op alle elementen van het vervoersresultaat.

4.3.2 Totaalanalyse

Op totaalniveau dalen de kosten ten opzichte van de vorige begroting 2022 met € 410.259,- naar € 24.887.150,-. Naast de eerdergenoemde daling van het vervoersresultaat ad € 402.384,- dalen ook de kosten van regie met € 59.489,‑. De bedrijfsvoering kosten stijgen daarentegen met € 53.756,-. De kosten van regie dalen per saldo met € 59.489,-. Dit is als volgt te verklaren: De lonen zijn opnieuw berekend met de nieuwe percentages voor sociale lasten en pensioenen. De onregelmatigheidstoeslag en de derving onregelmatigheidstoeslag is opnieuw ingerekend en tellen ook mee in de berekening van de sociale lasten en pensioenlasten. Daarnaast is het percentage van de WHK verlaagd van 1,76% naar 1,32%. De kosten van bedrijfsvoering stijgen per saldo met € 53.756,-. Dit is opgebouwd uit een component voor:

› De beheerkosten. › De loonkosten. › De kapitaalkosten. De beheerkosten dalen per saldo met € 2.167,-. Dit wordt met name veroorzaakt door:

› Een hogere tegemoetkoming in de telefoonkosten. (+ € 3.000,-).

Eventuele meerkosten voor het veilig vervoeren van klanten als gevolg van verdere maatregelen met betrekking tot COVID-19 zijn op dit moment nog niet in te schatten. Meerkosten vervoer worden afgerekend middels het vervoersresultaat en zijn daarmee gedekt middels de begroting.

› Een lagere afschrijving met betrekking tot de dubieuze

De voortgang van de COVID-19 gevolgen voor het Omnibuzz-vervoer worden per kwartaal voorgelegd aan het bestuur middels de voortgangsrapportages en bestuurinformatiebrieven.

inregeling van de terugbetalingsvergoeding naar aanleiding van klachten, € 4.000,-. › De opname van een post van € 5.000,- voor het project archivering.

debiteuren. (- € 3.500,-).

› De daling van de verwachte bonus/malus met € 4.500,-. › Een verwachte daling in de woon-werk vergoeding (- € 4.400,-).

› Een stijging van de automatiseringskosten met € 4.200,-. › Een stijging van de applicatiekosten met betrekking tot

47

Omnibuzz

Financiële begroting

De loonkosten stijgen per saldo met € 53.756,-.

De oorzaak hiervan betreft grotendeels de cao-stijgingen: Op 1 december 2021 heeft er stijging plaatsgevonden en op 1 april 2022 zal er wederom een cao-stijging plaatsvinden. Naast de stijging van de cao wordt er ook een functie tijdelijk extern ingehuurd (adviseur finance & control), hetgeen leidt tot een stijging van de loonkosten. Voor de invulling van deze functie is momenteel een vacature uitgezet. Het saldo in de bestemmingsreserve ‘ICT’ bedraagt op 31-12-2021 € 264.378,-. Hiervan is € 36.749,- reeds gealloceerd voor toekomstige afschrijvingen. Het restant is beschikbaar in de begroting 2022-1 voor de volgende geoormerkte projecten: aanbesteding ICT beheer, aanpassing programmeertaal OMA en de ontwikkeling van ‘MijnOmnibuzz’. Uit de resultaat bestemming 2021 zal nog een bedrag worden toegevoegd aan de bestemmingsreserve ICT ter dekking van de benodigde investeringen om hybride werken mogelijk te maken.

48

5 Bijlagen

49

Omnibuzz

Bijlagen

5. Bijlagen 5.1

Staat van geactiveerde kapitaaluitgaven

Alle bedragen in €

Oorspronkelijk bedrag van de kapitaaluitgaven (aanschaffingsw) aan het begin v h dienstjr.

Oorspronkelijk bedrag Verminvan de kapideringen Vermeerdetaaluitgaven (anders dan ringen in het (aanschafdoor afschr. dienstjaar fingsw) aan of afl.) in het het einde dienstjaar van het dienstjaar

Totaal van de afschrijving % of andere / aflossing maatstaf op de kapivan afschrijtaaluitgaven ving aan het begin van het dienstjaar

(Extra) afschrijvingen van het kapitaaluitgaven in het dienstjaar

(Extra) aflossingen op kapitaalverstrekking in het dienstjaar

Boekwaarde aan het begin van het dienstjaar

Boekwaarde aan het einde van het dienstjaar

Programma Wmo-vervoer Inventaris

122.600

-

-

122.600

10,00%

20.063

-

122.600

102.537

Hardware

29.790,28

-

-

29.790

33,33%

14.552

-

29.790

15.238

92.630,24

-

-

92.630

4,00%

4.398

-

92.630

88.232

59.935,56

-

-

59.936

6,67%

5.452

-

59.936

54.483

Software

50.313,99

-

-

50.314

10,00%

6.949

-

50.314

43.365

Totaal Wmo-vervoer

355.270

-

-

355.270

-

51.414

-

355.270

303.856

Totaal-generaal

355.270

-

-

355.270

-

51.414

-

355.270

303.856

Inrichting en verbouwing Technische installaties

5.2

-

Staat van reserves

Naam reserve, alle bedragen in €

Saldo aan het begin van het dienstjaar

Vermeerderingen wegens bijboeking vd rente

Overige vermeerderingen

Verminderingen van de reserve

Saldo einde van het dienstjaar

Bestemming van het resultaat tussentijds via begr.wijz.

Bestemming Reserves na van het bestemming resultaat ultimo 2022 2022

Reserves Algemene reserve

900.000,00

-

-

-

900.000

-

-

900.000,00

Bestemmingsreserve personeel

187.118,00

-

-

157.741,00

29.377

-

-

29.377,00

Bestemming ICT

268.974,00

-

-

232.225,00

36.749

-

-

36.749,00

Totaal Reserves

1.356.092

-

-

389.966

966.126

-

-

966.126

Op 24 oktober 2018 heeft het algemeen bestuur ingestemd met de herziene nota ‘Reserves, voorzieningen en risicomanagement’.

50

Omnibuzz

Bijlagen

De ingeschatte risico’s van de GR Omnibuzz zijn als volgt bepaald: 1 Verminderd draagvlak en/of draagkracht bij gemeenten voor de missie en visie van Omnibuzz

Het risico dat door politieke verschuiving (verkiezingen) of een algemene verandering in het politieke klimaat gemeenten niet meer achter de missie en visie van Omnibuzz staan of over onvoldoende middelen beschikken om deze te realiseren. Dit kan met name invloed hebben op de eventuele instroom van additionele vormen van doelgroepenvervoer. Met de reactie van Omnibuzz op de evaluatie van de GR Omnibuzz wordt getracht om een kaderdocument vast te stellen, waarin de gezamenlijke missie en de visie van Omnibuzz en de deelnemende gemeenten worden bevestigd. Dit document kan als overdrachtsdocument aan nieuwe bestuurder worden aangeboden. Risico

Kans 1.000.000

Benodigde weerstandcapaciteit 40%

400.000

2 Plotselinge wijzigingen in vervoersvolume ten gevolge van externe ontwikkeling

Het risico dat er door wijzigingen die Omnibuzz zelf niet in de hand heeft onvoorziene fluctuaties ontstaan in de volumes van met name het Wmo-doelgroepenvervoer. Risico

Kans 200.000

Benodigde weerstandcapaciteit 60%

120.000

3 Economische kwetsbaarheid taxibedrijven

Het risico dat een van de vervoersbedrijven die als leverancier van Omnibuzz optreedt failliet gaat waardoor de continuïteit van het vervoer in het gedrang komt. Risico

Kans 500.000

Benodigde weerstandcapaciteit 80%

400.000

4 Gebrek aan kennis omtrent nieuwe activiteiten, processen en/of projecten

Het risico dat binnen Omnibuzz te weinig kennis aanwezig is over de nieuwe activiteiten zoals bijvoorbeeld Wmo-BG, leerlingenvervoer en jeugd en de hiermee verbonden processen. Risico

Kans 100.000

Benodigde weerstandcapaciteit 60%

60.000

5 Regie en planning

Het risico dat door onvoldoende kennis of door externe invloeden systemen niet of onvoldoende functioneren waardoor processen stagneren. Risico

Kans 820.000

Benodigde weerstandcapaciteit 40%

Totaal benodigde weerstandcapaciteit

328.000

1.308.000 51

Omnibuzz

52

Bijlagen

Omnibuzz

Bijlagen

53

Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd, opgeslagen in een geautomatiseerd gegevensbestand of openbaar gemaakt worden in enige vorm of op enige wijze, hetzij elektronisch, mechanisch of door fotokopieën, opname, of op enige andere manier, zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van Omnibuzz. V1.00 - 202204

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/11459682/1