2. Jaarverantwoording 2021 2022-04-14
Tekst van het document
Voor balansdatum zijn investeringsverplichtingen aangegaan. Deze hangen samen met investeringen die worden uitgevoerd over een periode die over het boekjaar heen loopt. -
Overige langlopende verplichtingen
Voor de toelichting op de langlopende verplichtingen wordt verwezen naar de bijlage. -
Verlofuren
Conform BBV wordt geen voorziening gevormd voor het openstaand verlof met een jaarlijks vergelijkbaar volume. In 2020 is dit volume echter sterk toegenomen, zodat in 2020 een voorziening gevormd is voor de verlofuren met een niet vergelijkbaar volume. Ook in 2021 is het stuwmeer aan verlofuren verder gestegen. Het niet corona gerelateerde deel van deze stijging in 2021 vertegenwoordigt een waarde van € 384.920 en wordt toegevoegd aan de voorziening. Zie hierover de opmerking onder punt 6.3.6.
Jaarverantwoording 2021 VRLN
- 55 -
14 april 2022
Gebeurtenissen na de afsluitingsdatum van het boekjaar In januari 2022 heeft een cyberincident op de infrastructuur van de VRLN plaatsgehad. Het externe bedrijf Schippers IT heeft met spoed een incident response uitgevoerd. Tijdens hun inzet is NFIR ingehuurd voor het forensische onderzoek. De rapportage is bij opmaken van het jaarverslag nog niet gereed.
6.3
Toelichting op het overzicht van baten en lasten
De belangrijkste verschillen tussen de realisatie en de begroting na wijziging worden hieronder toegelicht. De baten en lasten zijn opgenomen per programma en worden nader verklaard.
Jaarverantwoording 2021 VRLN
- 56 -
14 april 2022
6.3.1. Programma Publieke Gezondheid Totaal Programma Publieke Gezondheid
(bedragen in duizenden euro's) 130219
Begroting 2021 na w ijziging
Realisatie 2021
Verschil begroting realisatie
Jeugdgezondheidszorg 0-18
10.533
10.300
233
Uitvoerende taken gezondheidsbescherming
4.032
4.071
-39
164
46.701
-46.537
Lasten (excl. toevoegingen aan reserves)
Bew aken publieke gezondheid bij incidenten, rampen en crisis Toezicht houden
443
610
-167
Onderzoek, kennis en advies
1.471
1.374
97
Bedrijfsvoering GGD
1.956
2.018
-61
Totaal lasten
18.599
65.074
-46.475
811
719
-92
Baten (excl. onttrekkingen aan reserves) Jeugdgezondheidszorg 0-18 Uitvoerende taken gezondheidsbescherming
2.453
1.709
-745
0
48.952
48.952
Toezicht houden
711
476
-235
Onderzoek, kennis en advies
161
325
164
Bedrijfsvoering GGD
123
139
16
4.260
52.320
48.061
Jeugdgezondheidszorg 0-18
9.435
9.435
-0
Uitvoerende taken gezondheidsbescherming
1.579
1.579
0
164
164
0
Bew aken publieke gezondheid bij incidenten, rampen en crisis
Totaal baten program m a Baten (gem eentelijke bijdragen)
Bew aken publieke gezondheid bij incidenten, rampen en crisis Toezicht houden
-269
-269
0
Onderzoek, kennis en advies
1.310
1.310
0
Bedrijfsvoering GGD
1.834
1.834
0
Totaal baten gem eentelijke bijdragen
14.053
14.053
-0
Totaal baten
18.313
66.373
48.061
-286
1.299
1.586 V
Saldo van baten en lasten Toevoegingen aan reserves
4
29
-25
Onttrekkingen aan reserves
290
211
-79
Gerealiseerde resultaat
0
1.481
1.481 V
Gerealiseerde resultaat excl Corona
0
221
221 V
De vergoeding van VWS voor de kosten van de coronabestrijding wordt zichtbaar in het programma publieke gezondheid. In het programma Bedrijfsvoering/Overhead worden ook lasten van de coronabestrijding verantwoord. Denk hierbij aan ICT lasten en huisvestingslasten.
Jaarverantwoording 2021 VRLN
- 57 -
14 april 2022
Als we de kosten van coronabestrijding buiten beschouwing laten, is er sprake van een positief saldo van € 221.000. Dit is met name toe te schrijven uit baten uit het detacheren van personeel en UWVuitkeringen. Verder leiden meer forensische verrichtingen voor de politie tot hogere baten. Ook specifieke projecten voor gemeenten vertalen zich in hogere baten.
6.3.2. Programma Brandweerzorg Totaal Programma Brandweerzorg
(bedragen in duizenden euro's) 130219
Begroting 2021 na w ijziging
Realisatie 2021
Verschil begroting realisatie
Lasten (excl. toevoegingen aan reserves) Risicobeheersing
3.248
3.257
-9
Incidentbestrijding en preparatie
28.987
29.175
-188
Totaal lasten
32.235
32.432
-198
Baten (excl. onttrekkingen aan reserves) Risicobeheersing
476
604
128
Incidentbestrijding en preparatie
5.116
5.699
584
Totaal baten program m a
5.592
6.303
712
Risicobeheersing
2.716
2.716
0
Incidentbestrijding en preparatie
23.526
23.526
0
Totaal baten gem eentelijke bijdragen
26.242
26.242
0
Totaal baten
31.834
32.545
712
Saldo van baten en lasten
-401
113
514 V
Toevoegingen aan reserves
210
570
-360
Onttrekkingen aan reserves
611
444
-167
Gerealiseerde resultaat
-0
-13
-13 N
Gerealiseerde resultaat excl. Corona
-0
62
62 V
Baten (gem eentelijke bijdragen)
Ook de brandweer heeft bijgedragen aan de bestrijding van de coronacrisis maar deze werkzaamheden zijn slechts in beperkte mate gedeclareerd bij VWS en de baten zijn zichtbaar in het programma Publieke Gezondheid. Zonder de corona kosten is het resultaat € 62k voordelig. Corona heeft wel grote invloed gehad op de brandweerorganisatie. Als gevolg van coronamaatregelen en lockdown is in 2021 veel minder geoefend en opgeleid. Dit zien we terug in incidentele financiële voordelen, te weten: lagere kosten vrijwilligers (€ 556k V), lagere kosten inzet materieel 416k V en lagere kosten opleiden en oefenen (€ 263k V). Hier tegenover staat een incidentele last (€ 1.333k N) door een verandering in de financieringssystematiek van het Functioneel Leeftijdsontslag Brandweer. Door de wetgever is de
Jaarverantwoording 2021 VRLN
- 58 -
14 april 2022
levensloopregeling stopgezet en is voor financiering van de FLO een netto pensioen spaarvariant geïntroduceerd. In de afgelopen tien jaar zijn er door de rijksoverheid allerlei maatregelen genomen om Nederlanders langer te laten doorwerken en dus vervroegd uittreden te ontmoedigen. Dat maakt de FLO-kosten veel hoger dan in 2012 bij de regionalisering van de brandweer was voorzien. Op de omvang van de spaarvariant en de storting in 2021 heeft de VRLN geen invloed want daar zijn op landelijk niveau afspraken over gemaakt met de vakbonden. De vier gemeenten die in onze regio de FLO-kosten dragen konden niet op deze incidentele kostenstijging anticiperen. Dit is het argument om de incidentele kosten die voortvloeiend uit het versneld sparen niet neer te leggen bij deze gemeenten. De reguliere FLO-lasten worden gedragen door de vier gemeenten en de gemiddelde kosten per jaar van de FLO in de periode 2022 tot 2042 sluiten aan bij de budgettaire ruimte voor deze lasten bij deze gemeenten. De in 2021 ontvangen subsidie voor dekking van de meerkosten in de bestrijding van de brand op de Meinweg ter grootte van € 230k is verwerkt in het resultaat. In de lijn van de afspraken met het Rijk wordt bij resultaatsbestemming voorgesteld dit bedrag te reserveren voor natuurbrandbestrijding.
Jaarverantwoording 2021 VRLN
- 59 -
14 april 2022
6.3.3. Programma Crisisbeheersing Totaal Programma Crisisbeheersing
(bedragen in duizenden euro's) 130219
Begroting 2021 na w ijziging
Realisatie 2021
Verschil begroting realisatie
3.196
3.046
150
Lasten (excl. toevoegingen aan reserves) Crisisbeheersing en multidisciplinaire samenw erking (incl. GHOR) Gemeentelijke processen
750
877
-127
Meldkamer
1.277
1.130
147
Totaal lasten
5.223
5.053
170
Crisisbeheersing en multidisciplinaire samenw erking (incl. GHOR)
452
615
163
Gemeentelijke processen
91
137
46
Meldkamer
0
-16
-16
543
736
193
2.488
2.488
0
658
658
0
Meldkamer
1.157
1.157
0
Totaal baten gem eentelijke bijdragen
4.304
4.304
0
Totaal baten
4.847
5.040
193
Saldo van baten en lasten
-376
-12
363 V
Baten (excl. onttrekkingen aan reserves)
Totaal baten program m a Baten (gem eentelijke bijdragen) Crisisbeheersing en multidisciplinaire samenw erking (incl. GHOR) Gemeentelijke processen
Toevoegingen aan reserves
40
11
29
Onttrekkingen aan reserves
416
160
-256
Gerealiseerde resultaat
0
137
137 V
Gerealiseerde resultaat excl. Corona
0
143
143 V
De coronabestrijding is een kerntaak van Crisisbeheersing. De medewerkers zijn er druk mee en daarom blijven andere prioriteiten liggen. Dat zien we terug in lagere kosten voor opleidingen, trainingen en oefenen. Ook heeft er minder externe inhuur plaats gevonden. Enerzijds per saldo onder-uitputting salariskosten en externe inhuur van € 195k voordelig en € 107k lagere materiële kosten, met name lasten opleiden, trainen en oefenen. Daarnaast baten van € 140k subsidie Veiligheid Informatie Knooppunt ter compensatie van de personele lasten. Anderzijds extra lasten in verband met bovenmatige verlofuren van € 193k. Er is € 96k minder onttrokken aan de reserve in te halen werk. Gemeentelijke processen: Nadeel van € 105k lasten Hoogwater. Ten tijde van het opstellen van de jaarrekening is nog onduidelijk in hoeverre VRLN wordt gecompenseerd door het Rijk. Daarnaast extra baten externe detachering van € 41k voordelig.
Jaarverantwoording 2021 VRLN
- 60 -
14 april 2022
Meldkamer: Doordat er sprake is van een voordelig saldo van de Meldkamer hoeft er geen onttrekking plaats te vinden en wordt er conform afspraak een bedrag gestort in de reserve transitie schaalvergroting Meldkamer.
6.3.4. Bedrijfsvoering/Overhead Totaal Overhead
(bedragen in duizenden euro's) 130219
Begroting 2021 na w ijziging
Realisatie 2021
Verschil begroting realisatie
Overhead
14.790
17.791
-3.001
Totaal lasten
14.790
17.791
-3.001
Overhead
1.395
3.219
1.825
Totaal baten overhead
1.395
3.219
1.825
Overhead
13.315
13.315
-0
Totaal baten gem eentelijke bijdragen
13.315
13.315
-0
Totaal baten
14.709
16.534
1.825
Saldo van baten en lasten
-80
-1.257
-1.177 N
Toevoegingen aan reserves
230
340
-110
Onttrekkingen aan reserves
310
401
91
Gerealiseerde resultaat
-0
-1.195
-1.195 N
Gerealiseerde resultaat excl. Corona
-0
-17
-17 N
Lasten (excl. toevoegingen aan reserves)
Baten (excl. onttrekkingen aan reserves)
Baten (gem eentelijke bijdragen)
De vergoeding van VWS voor de kosten van de coronabestrijding wordt zichtbaar in het programma Publieke Gezondheid. In het programma Bedrijfsvoering/Overhead worden wel lasten van de coronabestrijding verantwoord. Denk hierbij aan ICT lasten, huisvestingslasten en de specifieke inzet van medewerkers. De totale lasten overhead, exclusief toevoegingen aan reserves, worden met € 3,0 miljoen overschreden. Hiervan heeft € 1,2 miljoen betrekking op corona-kosten. Daarnaast zijn de baten en lasten Coronatoegangsbewijzen van € 1,4 miljoen onder dit programma verantwoord. Zonder corona bedraagt het nadeel € 17k. De grotere mutaties die per saldo leiden tot dit nadeel zijn: -
Hogere lasten automatisering als gevolg van extra inhuur en overschrijding van hard- en software, dataverkeer en telefonie van in totaal € 345k nadelig. Dit nadeel wordt deels gecompenseerd door onderschrijding van kapitaallasten van € 176k voordelig.
-
Een lagere onttrekking aan reserves in te halen werk van € 58k en tevens per saldo hogere personele lasten als gevolg van extra inhuur van € 242k nadelig.
-
Lagere lasten door specifieke vacatures van € 175k voordelig en lagere rentelasten van € 363k voordelig.
Jaarverantwoording 2021 VRLN
- 61 -
14 april 2022
6.3.5. Overzicht incidentele baten en lasten In de hierna volgende overzicht staat een samenvatting van de incidentele afwijkingen ten opzichte van de begroting. Incidentele baten
(bedragen in duizenden euro's) ####
Om schrijving Corona
48.941 V
Publieke Gezondheid: Subsidies/detacheringen
124 V
Baten projecten Voorzorg / Nu niet Zw anger / inloopspreekuur/SHE
655 V
UWV-uitkeringen JGZ
63 V
Uitkering levensloop ASR/ Loyalis
982 V
Overige subsidies
230 V
Incidentele baten verkoop materieel brandw eer
322 V
Crisisbeheersing:
Overige baten / bijdragen
17 V
Overhead:
Vergoeding Zorgbonus
236 V
Brandw eerzorg:
Totaal
51.570 V +'= Voordeel; '-'= Nadeel
Incidentele lasten
(bedragen in duizenden euro's) ####
Om schrijving Corona
-48.941 N
Publieke Gezondheid Inhuur/extra capaciteit i.v.m. projecten
Brandw eerzorg:
-45 N
Niet ingezette stelpost
130 V
Versneld sparen en levensloop
-2.493 N
Lagere kosten inhuur t.b.v. controles bouw veiligheid
76 V
Lagere kosten vrijw illigers a.g.v. niet doorgaan opleiden en oefenen
25 V
Bovenmatige stijging verlofuren Crisisbeheersing:
Overhead:
-94 N
Onderzoeken, verbruiksartikelen, licenties JGZ
-192 N
Opleidingskosten
17 V
Opleiden, trainen en oefenen (GHOR)
108 V
Inzet Hoogw ater
-176 N
Bovenmatige stijging verlofuren
-192 N
Kosten Zorgbonus
-236 N
Lagere kosten opleidingen
99 V
Hogere kosten voormalig personeel
-83 N
Kosten kerntakendiskussie
-31 N
Voordeel renteomslag
363 V
Kapitaallasten DIV, ICT
176 V
Lagere kosten communicatie (w ebsites)
120 V
Totaal
-51.370 N +'= Voordeel; '-'= Nadeel
Jaarverantwoording 2021 VRLN
- 62 -
14 april 2022
Analyse begrotingsafwijkingen en begrotingsrechtmatigheid De baten en lasten op programmaniveau overschrijden de baten en lasten in de begroting na wijziging. Dit wordt veroorzaakt door de coronalasten en baten in onze begroting die buiten de reguliere raming vielen. De overschrijding wordt veroorzaakt door de systematiek van het opstellen van de jaarrekening. De baten en lasten in de begroting na wijziging zijn deels gesaldeerd. In de jaarrekening zijn de niet gesaldeerde baten en lasten opgenomen. Formeel leidt dit tot een begrotingsonrechtmatigheid. Met het vaststellen van de jaarverantwoording wordt dit door het Algemeen Bestuur goedgekeurd.
6.3.6. Aan arbeidskosten gerelateerde verplichtingen Op grond van het BBV mogen voor jaarlijks terugkerende arbeidskosten en gerelateerde verplichtingen van vergelijkbaar volume geen voorzieningen gevormd worden. De financiële consequenties bijvoorbeeld van het opnemen en toekennen van verlof vallen onder de aan jaarlijks terugkerende arbeidskosten gerelateerde verplichtingen. Hier wordt dus geen voorziening voor opgenomen, wel geven we bij ‘de niet uit de balans blijkende verplichtingen’ aan welke de omvang hiervan is. Aan het einde van 2021 was het verlof als gevolg van coronabestrijding substantieel hoger. Hiermee samenhangend is daarom in 2020 een voorziening voor ‘aan jaarlijks terugkerende arbeidskosten gerelateerde verplichtingen met een niet vergelijkbaar volume’ gevormd. Over 2021 voegen we daar € 384.920 aan toe.
6.3.7. Wet normering topinkomens Uit hoofde van de Wet normering bezoldiging topfunctionarissen publieke en semipublieke sector moet de bezoldiging van alle topfunctionarissen (WNT) worden verantwoord, ook als de norm niet is overschreden. Dit geldt ook voor externe topfunctionarissen, ongeacht de duur van het dienstverband c.q. de periode van inhuur.
Het bezoldigingsmaximum uit hoofde van de WNT 2021 voor de leidinggevende topfunctionarissen bedraagt € 209.000 en wordt niet overschreden.
Jaarverantwoording 2021 VRLN
- 63 -
14 april 2022
Naast de hierboven vermelde topfunctionarissen zijn er geen andere functionarissen met een dienstbetrekking die in 2021 een bezoldiging boven het individueel toepasselijke drempelbedrag hebben ontvangen.
Jaarverantwoording 2021 VRLN
- 64 -
14 april 2022
De binnen onze organisatie geïdentificeerde leidinggevende topfunctionarissen met een dienstbetrekking hebben geen dienstbetrekking bij andere WNT-plichtige instellingen als leidinggevende topfunctionaris die zijn aangegaan vanaf 1 januari 2018.
De leden van het Algemeen Bestuur en Dagelijks Bestuur van de VRLN ontvangen vanuit de VRLN geen bezoldiging uit hoofde van hun functie.
6.4
Sisa-bijlage bij de jaarrekening
Jaarverantwoording 2021 VRLN
- 65 -
14 april 2022
Ontvanger
A2
Juridische grondslag
Uitkeringscode
JenV
Specifieke uitkering
Verstrekker
SiSa bijlage verantwoordingsinformatie 2021 op grond van artikel 3 van de Regeling informatieverstrekking sisa - d.d. 3-2-2022
Brede Doeluitkering Rampenbestrijding (BDUR)
Indicator Besteding (jaar T)
Indicator
Indicator
Indicator
Indicator
Indicator
Besluit veiligheidsregio's artikelen 8.1, 8.2 en 8.3 Veiligheidsregio's
JenV
A12
Incidentele bijdrage ondersteuning naleving controle op coronatoegangsbewijzen
Aard controle R Indicator: A2/01 € 6.004.723 Besteding in (jaar T) Zelfstandige uitvoering (Ja/Nee) (zelfstandige uitvoering inclusief uitvoering door andere partijen, niet zijnde medeoverheden)
Correctie besteding (jaar T-1) Vanaf SiSa 2022 van toepassing i.v.m. SiSa tussen medeoverheden
Cumulatieve besteding (t/m jaar Eindverantwoording (Ja/Nee) T) in inclusief uitvoering door andere medeoverheden vanaf SiSa 2022
Veiligheidsregio's
VWS
H11
Corona Bonusregeling Zorg
Aard controle R Aard controle n.v.t. Aard controle R Aard controle n.v.t. Aard controle n.v.t. Indicator: A12/01 Indicator: A12/02 Indicator: A12/03 Indicator: A12/04 Indicator: A12/05 € 1.304.210 Nee €0 € 1.304.210 Ja Kenmerk/nummer aanvraag Totaal in (2020) ontvangen Totaal in (2020) ontvangen Totaal in (2020) ontvangen De totale besteding (t/m jaar T) De totale besteding (t/m jaar T) specifieke uitkeringen voor specifieke uitkeringen voor specifieke uitkeringen aan medewerkers netto aan derden netto uitgekeerde bonus belastingcomponent uitgekeerde bonus van € 1.000 bonus van € 1.000
Aard controle n.v.t. Indicator: H11/01 2400390756 Zijn de zorgprofessionals die een bonus van aanvrager hebben ontvangen werkzaam geweest in de periode 1 maart tot 1 september 2020 bij de organisatie waarvoor een aanvraag is gedaan (Ja/Nee)
Aard controle n.v.t. Indicator: H11/02 € 134.000 Voldoen de betalingen (t/m jaar T) aan de inkomenstoets zoals omschreven in de regeling (Ja/Nee)
Aard controle D1 Indicator: H11/07
Jaarverantwoording 2021 VRLN
- 66 -
Aard controle n.v.t. Indicator: H11/04
Aard controle R Indicator: H11/05
€ 107.200 Afgedragen of aangegeven verschuldigde eindheffing over de aan medewerkers netto uitgekeerde bonus
€ 241.200 € 131.000 Afgedragen verschuldigde Overig saldo voor bonus in (jaar belasting (t/m jaar) over de aan T) derden netto uitgekeerde bonus
(max € 800 per medewerker)
(€ 750 per persoon)
Aard controle D1 Indicator: H11/08
Ja Ja Eventuele toelichting Eindverantwoording (Ja/Nee) Verplicht als alle of een deel van de bonussen wordt uitgekeerd in het volgende jaar (05 of 06) of als bij 07 of 08 Nee is ingevuld. Aard controle n.v.t. Indicator: H11/13 De bonussen zijn uitgekeerd in Ja 2021
Aard controle n.v.t Indicator: H11/03
Aard controle n.v.t. Indicator: H11/09 €0
Aard controle R Indicator: H11/10 €0
Aard controle n.v.t. Indicator: H11/14
14 april 2022
Aard controle R Indicator: H11/06 €0 Overig saldo voor belastingcomponent in (jaar T)
Aard controle R Indicator: H11/11 € 3.000
Aard controle R Indicator: H11/12 € 107.200
6.5
Bijlage met gerealiseerde baten en lasten per taakveld
De Veiligheidsregio Limburg-Noord dient als gemeenschappelijke regeling de baten op het taakveld overhead te verdelen naar de overige taakvelden. Deze verdeling is uitgevoerd op basis van de verhouding van de gemeentelijke bijdragen van de betreffende programma’s. Het taakveld Crisisbeheersing en Brandweer is opgebouwd uit de twee programma’s Veiligheid. Het taakveld Volksgezondheid betreft het programma Gezondheid, met uitzondering van het programmaonderdeel Toezicht houden. Dit programmaonderdeel valt onder het taakveld Samenkracht en burgerparticipatie.
Gerealiseerde baten en lasten per taakveld
(bedragen in duizenden euro's) 110419
Gerealiseerde baten
Taakvelden gem eenten
0.
Bestuur en Ondersteuning
0.4
Overhead
Gerealiseerde lasten
0
18.131
0
18.131
44.438
38.066
44.438
38.066
308
610
308
610
76.963
64.493
Subtotaal Volksgezondheid en Milieu
76.963
64.493
Totaal
121.709
121.300
Subtotaal taakveld Bestuur en Ondersteuning 1.
Veiligheid
1.1
Crisisbeheersing en Brandw eer
Subtotaal Veiligheid 6.
Sociaal Dom ein
6.1
Samenkracht en burgerparticipatie
Subtotaal Sociaal Dom ein 7.
Volksgezondheid en Milieu
7.1
Volksgezondheid
Verdeelprincipe van de programma’s naar de taakvelden: Van de baten van Bestuur en Ondersteuning wordt 36,90% verdeeld naar Veiligheid, 0,59% naar Sociaal Domein en 62,51% naar Volksgezondheid en Milieu. De verdeling is gebaseerd op de verhouding van de lasten van de verschillende taakvelden.
Jaarverantwoording 2021 VRLN
- 67 -
14 april 2022
6.6
Bijlage met toelichting op langlopende verplichtingen
De veiligheidsregio is voor een aantal jaren verbonden aan, niet uit de balans blijkende, financiële verplichtingen. Hieronder volgt een toelichting op langlopende verplichting met een inkoopwaarde boven € 100.000. -
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Voor levering van gas en elektra zijn met ingang van 1 januari 2019 overeenkomsten gesloten met een duur van vier jaar, tot en met 31 december 2022. De prijs is afhankelijk van marktomstandigheden en verbruik. De ingeschatte kosten bedragen ca. € 500.000 per jaar. Voor het schoonmaakonderhoud is een overeenkomst gesloten met ingang van 1 april 2019 voor de duur van acht jaar inclusief opties tot verlenging, tot en met 1 april 2027. De verplichting bedraagt ca. € 500.000 per jaar. Voor de levering van consultants en implementatie van de salarisapplicatie is met ingang van 28 juni 2016 een overeenkomst gesloten. De overeenkomst heeft een looptijd van vier jaar met een optie tot twee keer verlenging van twaalf maanden. De jaarlijkse verplichting bedraagt ca. € 150.000. Voor het leveren van kantoormeubilair is een overeenkomst gesloten met ingang van 1 mei 2018 voor een duur van vier jaar, tot en met 1 mei 2022. De verplichting bedraagt ca. € 150.000 per jaar. Voor het leveren van medische ge- en verbruiksartikelen en onderhoud en kalibratie van medische meetmiddelen is een overeenkomst gesloten met ingang van 1 juli 2021 voor een duur van vier jaar, tot en met 30 juni 2023. De jaarlijkse verplichting bedraagt ca. € 120.000. In 2019 is een overeenkomst gesloten voor het beschikbaar stellen van tankkaarten voor voertuigen in eigen beheer.
De overeenkomst is per 1 maart 2019 ingegaan en loopt tot 1 maart 2023, met een optie tot een verlenging van vier jaar. De jaarlijkse verplichting bedraagt ca. € 250.000. Voor de digitale dossiervorming JGZ is met ingang van 1 oktober 2017 een overeenkomst gesloten. De overeenkomst heeft een looptijd van vier jaar, met een optie tot verlenging van twaalf maanden. De jaarlijkse verplichting bedraagt ca. € 350.000. In 2019 is een overeenkomst gesloten voor de levering van vaccins. De overeenkomst is ingegaan op 1 januari 2020 voor een duur van twee jaar, tot en met 31 december 2022. De jaarlijkse verplichting bedraagt ca. € 150.000. Met ingang van 1 oktober 2021 is een huurovereenkomst gesloten voor de levering van Multifunctionals. De overeenkomst heeft een looptijd van 4 jaar met een optie tot een keer verlenging van twaalf maanden. De verplichting bedraagt ca.€ 100.000 per jaar. In 2018 is een overeenkomst gesloten voor een aansprakelijkheidsverzekering. De verzekering is ingegaan op 1 januari 2019 en loopt tot en met 31 december 2021, met een optie tot drie keer verlenging van twaalf maanden. Er is gebruik gemaakt van de optie om de overeenkomst te verlengen tot 31 december 2022. De verplichting bedraagt ca. € 125.000 per jaar. In 2018 is een overeenkomst gesloten voor de brand- en wagenparkverzekering.
De verzekeringen zijn ingegaan op 1 januari 2019 en lopen tot en met 31 december 2021, met een optie tot drie keer verlenging van twaalf maanden. Er is gebruik gemaakt van de optie om de overeenkomst te verlengen tot 31 december 2022. De verplichting bedraagt ca. € 300.000 per jaar. Voor onderhoud van voertuigen en installaties is een overeenkomst gesloten met ingang van 1 januari 2020 tot en met 31 december 2022. De verplichting bedraagt ca. € 500.000 per jaar. In 2021 is een overeenkomst gesloten voor keuring en onderhoud van brandweermaterieel. De overeenkomst gaat in op 1 januari 2022 tot en met 31 december 2023. De verplichting bedraagt ca. € 300.000 per jaar.
Jaarverantwoording 2021 VRLN
- 68 -
14 april 2022
-
-
Met ingang van 1 januari 2019 is een overeenkomst gesloten voor de brandweer specifieke eendaagse trainingen. De overeenkomst heeft een looptijd van 2 jaar met een optie tot twee keer verlenging van twaalf maanden. De verplichting bedraagt ca. € 300.000 per jaar. Per 1 januari 2017 is een overeenkomst gesloten voor inhuur van flexibele arbeid. De overeenkomst heeft een looptijd van twee jaar, met een optie tot vier keer verlenging van twaalf maanden. Er is gebruik gemaakt van de optie om de overeenkomst te verlengen tot 1 januari 2022. De verplichting bedraagt ca. € 125.000 per jaar.
Jaarverantwoording 2021 VRLN
- 69 -
14 april 2022
Controleverklaring van de onafhankelijke accountant Wordt later ingevoegd.
Jaarverantwoording 2021 VRLN
- 70 -
14 april 2022
Lijst van afkortingen ABP
Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds
AZC
Asielzoekerscentrum
BBV
Besluit Begroting en Verantwoording Provincies en Gemeenten
BCO
Bron- en contactonderzoek
BIO
Baseline Informatiebeveiliging Overheid
BRZO
Besluit Risico’s Zware Ongevallen
Cao
Collectieve arbeidsovereenkomst
CMA
Centraal Meld- en Actiepunt
CTB
Coronatoegangsbewijs
DTP
Difterie, tetanus en polio
EMS
Event Medical Services
Fido
Financiering Decentrale Overheden
FLO
Functioneel Leeftijdsontslag
GGD
Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst
GHOR
Geneeskundige HulpverleningsOrganisatie in de Regio
GRIP
Gecoördineerde Regionale Incidentbestrijdings Procedure
HPV
Humaan Papillomavirus
ICS
In Control Statement
ICT
Informatie- en Communicatietechnologie
JGZ
Jeugdgezondheidszorg
MOTO
Multi Opleiden Trainen & Oefenen
NNZ
Nu Niet Zwanger
PfZW
Pensioenfonds Zorg en Welzijn
Prio
Prioriteit
RBOP
Repressief Brandweerorganisatie Plan
RIEC
Regionaal Informatie- en Expertise Centrum
RIVM
Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu
SI-2T
Snel Interventie Voertuig
SOA
Seksueel Overdraagbare Aandoening
UWV
Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen
VIK
Veiligheidsinformatie knooppunt
VNG
Vereniging van Nederlandse Gemeenten
VRLN
Veiligheidsregio Limburg-Noord
VPB
Vennootschapsbelasting
VTH
Vergunningverlening, toezicht en handhaving
VWS
Volksgezondheid, Welzijn en Sport
WNT
Wet Normering Topinkomens
Wpg
Wet publieke gezondheid
Wvr
Wet veiligheidsregio’s
Jaarverantwoording 2021 VRLN
- 71 -
14 april 2022