3.2-Bijlage Rapport Burgerpeiling Baarle-Nassau 2022
Tekst van het document
480
72
13
14
Gemeenten < 25.000 inwoners
niet eens/
(helemaal) oneens 17
Geen referentiegegevens beschikbaar
Tabel 58 Vraag 28c: Resultaten gemeentelijke dienstverlening (%) De medewerker was deskundig
n
(helemaal) eens
niet eens/
(helemaal) oneens
Baarle-Nassau
177
58
niet oneens 22
Castelre & Ulicoten
37
63
22
16
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
224
58
23
20
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
481
69
19
12
Gemeenten < 25.000 inwoners
20
Geen referentiegegevens beschikbaar
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
36
Tabel 59 Vraag 28d: Resultaten gemeentelijke dienstverlening (%) De medewerker kon zich goed inleven
n
Baarle-Nassau
183
49
niet oneens 24
Castelre & Ulicoten
36
51
33
16
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
231
49
26
25
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
466
68
16
16
Gemeenten < 25.000 inwoners
(helemaal) eens
niet eens/
(helemaal) oneens 26
Geen referentiegegevens beschikbaar
Tabel 60 Vraag 28e: Resultaten gemeentelijke dienstverlening (%) De medewerker bood de ruimte
n
(helemaal) eens
niet eens/
(helemaal) oneens
om mee te denken Baarle-Nassau
173
47
niet oneens 25
Castelre & Ulicoten
36
42
29
29
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
219
45
26
29
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
439
61
22
17
Gemeenten < 25.000 inwoners
29
Geen referentiegegevens beschikbaar
Tabel 61 Vraag 28f: Resultaten gemeentelijke dienstverlening (%) De medewerker verraste mij positief met de service die hij/zij bood
n
Baarle-Nassau
179
35
niet oneens 33
Castelre & Ulicoten
38
36
31
33
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
228
35
33
33
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
450
45
27
28
Gemeenten < 25.000 inwoners
(helemaal) eens
niet eens/
(helemaal) oneens 32
Geen referentiegegevens beschikbaar
Tabel 62 Vraag 29a: Resultaten gemeentelijke dienstverlening (%) Ik kan de informatie die ik nodig heb van de gemeente makkelijk vinden
n
Baarle-Nassau
(helemaal) eens
niet eens/
(helemaal) oneens
284
62
niet oneens 23
Castelre & Ulicoten
59
52
31
18
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
355
61
24
15
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
747
75
16
8
64
28
8
niet eens/
(helemaal) oneens
Gemeenten < 25.000 inwoners
15
Tabel 63 Vraag 29b: Resultaten gemeentelijke dienstverlening (%) De gemeente gebruikt duidelijke taal
n
(helemaal) eens
Baarle-Nassau
280
67
niet oneens 23
Castelre & Ulicoten
56
40
36
24
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
349
62
26
13
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
742
64
27
8
61
31
8
Gemeenten < 25.000 inwoners
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
10
37
Significante verschillen met 2020 Negatief: • Ik vond het makkelijk om mijn vraag te stellen of mijn aanvraag te regelen; in 2022 is 64% het (helemaal) eens met deze stelling, in 2020 was dit 75%. Daarnaast zijn meer respondenten het in 2022 (helemaal) oneens met deze stelling (18%) dan in 2020 (8%). • De informatie die ik kreeg of zelf vond, klopte en was volledig; in 2022 is 55% het (helemaal) eens met deze stelling, in 2020 was dit 74%. Ook zijn in 2022 meer respondenten het (helemaal) oneens met deze stelling (25%) in 2020 (13%). • De duur van de afhandeling was acceptabel; in 2022 is 55% het (helemaal) eens met deze stelling, in 2020 was dit 70%. Daarnaast zijn meer respondenten het in 2022 (helemaal) oneens met deze stelling (29%) dan in 2020 (19%). • Ik werd goed op de hoogte gehouden van de afhandeling; in 2022 is 47% het (helemaal) eens met deze stelling, in 2020 was dit 63%. Daarnaast zijn meer respondenten het in 2022 (helemaal) oneens met deze stelling (32%) dan in 2020 (20%). • Ik kan de informatie die ik nodig heb van de gemeente gemakkelijk vinden; in 2022 is 61% het (helemaal) eens met deze stelling, in 2020 was dit 75%. Daarnaast zijn meer respondenten het in 2022 (helemaal) oneens met deze stelling (15%) dan in 2020 (8%). • De gemeente gebruikt heldere taal; In 2022 is 13% het (helemaal) oneens met deze stelling, in 2020 was dit 8%.
• De medewerker toonde zich verantwoordelijk om echt tot een oplossing te komen; in 2022 is 50% het (helemaal) eens met deze stelling, in 2020 was dit 71%. Daarnaast zijn meer respondenten het in 2022 (helemaal) oneens met deze stelling (26%) dan in 2020 (15%). • De medewerker heeft zelf mijn vraag zo goed mogelijk beantwoord; in 2022 is 57% het (helemaal) eens met deze stelling, in 2020 was dit 72%. • De medewerker was deskundig; in 2022 is 58% het (helemaal) eens met deze stelling, in 2020 was dit 69%. Daarnaast zijn meer respondenten het in 2022 (helemaal) oneens met deze stelling (20%) dan in 2020 (12%). • De medewerker kon zich goed inleven; in 2022 is 49% het (helemaal) eens met deze stelling, in 2020 was dit 68%. Daarnaast zijn meer respondenten het in 2022 (helemaal) oneens met deze stelling (25%) dan in 2020 (16%). • De medewerker bood de ruimte om mee te denken; in 2022 is 45% het (helemaal) eens met deze stelling, in 2020 was dit 61%. Daarnaast zijn meer respondenten het in 2022 (helemaal) oneens met deze stelling (29%) dan in 2020 (17%). • De medewerker verraste mij positief met de service die hij/zij bood; in 2022 is 35% het (helemaal) eens met deze stelling, in 2020 was dit 45%. Daarnaast zijn meer respondenten het in 2022 (helemaal) oneens met deze stelling (33%) dan in 2020 (28%).
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
38
6.3
Contact met de gemeente Tabel 64 Vraag 24: Heeft u de afgelopen 12 maanden contact gehad met uw gemeente? (n = 716 / %) Baarle-Nassau
n 310
ja 66
nee 34
Castelre & Ulicoten
61
71
29
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
390
68
32
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
803
67
33
62
38
Gemeenten < 25.000 inwoners
Tabel 65 Vraag 41: Heeft u de afgelopen 12 maanden contact gehad met iemand van het dorpsteam?* (%) n
ja
nee
Baarle-Nassau
295
11
89
Castelre & Ulicoten
56
22
78
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
360
13
87
*maatwerkvraag 2022 gemeenten Alphen-Chaam, Baarle-Nassau en Gilze en Rijen. Tabel 66 Vraag 25: Op welke manier had u vooral contact met uw gemeente?* ( %) (meerdere antwoorden mogelijk) BaarleNassau
Castelre & Ulicoten
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
Totaal gemeente BaarleNassau 2020
n
202
42
259
530
(Publieks)balie
48
58
51
53
26
Website of app van de gemeente
39
49
41
34**
Geen referentie gegevens beschikbaar
Telefoon
36
48
40
41
25
37
29
35
35
26
Overig persoonlijk contact
12
12
12
14
7
Post
9
6
8
14
10
Sociale media of berichten app
8
6
7
6
3
Huisbezoek
5
2
5 6**
Geen referentie gegevens beschikbaar
Wijkteam
2
0
1
Gemeenten <25.000 inwoners
* Alleen respondenten die de afgelopen 12 maanden contact hebben gehad met de gemeente. ** in 2020 waren de antwoordcategorieën ‘internet’ en ‘sociale media’.
Resultaten Contact met de gemeente Ruim twee derde (68%)van de respondenten heeft in de afgelopen 12 maanden contact gehad met de gemeente. Dit contact voorliep voornamelijk via de balie (51%), via de website of app van de gemeente (41%, telefonsich (40%) of per mail (35%). 13% van de respondenten heeft in de afgelopen 12 maanden contact gehad met iemand van het dorpsteam. Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
39
Significante verschillen met 2020 Respondenten hebben in 2022 iets vaker contact gehad via de website of app van de gemeente (41%) dan in 2020 (34%) en juist minder vaak via de post (8% t.o.v. 14%).
6.4
Digitale dienstverlening en communicatie Tabel 67 Vraag 23: Wat vindt u van de digitale dienstverlening van de gemeente? (n = 614 / %) n
rapportcijfer
Baarle-Nassau
246
(1-10) 6,5
Castelre & Ulicoten
50
6,0
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
310
6,4
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
659
7,0
Gemeenten < 25.000 inwoners
6,7
Tabel 68 Vraag 30: Wat vindt u de communicatie en voorlichting vanuit de gemeente? (n = 616 / %) n
rapportcijfer
Baarle-Nassau
282
(1-10) 6,2
Castelre & Ulicoten
57
5,7
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
347
6,1
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
738
6,8
Gemeenten < 25.000 inwoners
6,4
Digitale dienstverlening en communicatie De digitale dienstverlening en de communicatie en voorlichting worden met een voldoende beoordeeld, respectievelijk een 6,4 en een 6,1. Significante verschillen met 2020 De digitale dienstverlening en de communicatie en voorlichting worden lager beoordeeld dan in 2020. In 2022 is de digitale dienstverlening van de gemeente beoordeeld met een 6,4, in 2020 met een 7,0. De communicatie en voorlichting is in 2022 beoordeeld met een 6,1, in 2020 met een 6,8.
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
40
7
Zorg en Welzijn Onder het thema Zorg en Welzijn vallen vragen en stellingen over de gezondheid en de mogelijkheden van inwoners om deel te nemen aan activiteiten die voor hen belangrijk zijn. Ook vragen we naar vrijwilligerswerk, zorg aan mensen die hulp nodig hebben en naar ondersteunende voorzieningen. De opbouw van dit hoofdstuk is anders dan de voorgaande hoofdstukken. Er zijn geen vragen naar het oordeel van inwoners over het functioneren van de gemeente op dit terrein opgenomen. Dit betekent dat dit hoofdstuk ook geen kopje ‘opvallende punten’ met stellingen bevat. Dit hoofdstuk biedt echter genoeg waardevolle informatie over het gedrag en gevoel van inwoners, dat aanknopingspunten kan geven voor beleid.
7.1
Algehele gezondheid Tabel 69 Vraag 37a: Heeft u het gevoel dat de zaken hieronder een negatieve invloed hebben op uw leven of u in de weg staan in uw leven? Zo ja, in welke mate? (%) (Algemene) lichamelijke gezondheid Baarle-Nassau Castelre & Ulicoten Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
n
lichte mate
flinke mate
ernstige mate
297
nee, (bijna) niet 66
22
8
3
59
56
36
5
3
364
64
24
8
3
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
Aangepast in burgerpeiling per 09.2022*
Gemeenten < 25.000 inwoners
Geen referentiegegevens beschikbaar
* vanwege een aanpassing in de vraag en antwoordcategorieën zijn de resultaten niet te vergelijken met de resultaten van de vorige meting en met het gemiddelde van de referentiegemeenten. Tabel 70 Vraag 37b: Heeft u het gevoel dat de zaken hieronder een negatieve invloed hebben op uw leven of u in de weg staan in uw leven? Zo ja, in welke mate? (%) Fysiek functioneren
n
lichte mate
flinke mate
ernstige mate
300
nee, (bijna) niet 64
Baarle-Nassau Castelre & Ulicoten
26
7
3
59
65
31
3
1
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
367
64
27
7
2
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
Aangepast in burgerpeiling per 09.2022*
Gemeenten < 25.000 inwoners
Geen referentiegegevens beschikbaar
* vanwege een aanpassing in de vraag en antwoordcategorieën zijn de resultaten niet te vergelijken met de resultaten van de vorige meting en met het gemiddelde van de referentiegemeenten.
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
41
Tabel 71 Vraag 37c: Heeft u het gevoel dat de zaken hieronder een negatieve invloed hebben op uw leven of u in de weg staan in uw leven? Zo ja, in welke mate? (%) Geestelijke gezondheid
n
lichte mate
flinke mate
ernstige mate
300
nee, (bijna) niet 67
Baarle-Nassau Castelre & Ulicoten
23
7
2
60
79
16
3
1
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
368
70
22
7
2
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
Aangepast in burgerpeiling per 09.2022*
Gemeenten < 25.000 inwoners
Geen referentiegegevens beschikbaar
* vanwege een aanpassing in de vraag en antwoordcategorieën zijn de resultaten niet te vergelijken met de resultaten van de vorige meting en met het gemiddelde van de referentiegemeenten. Tabel 72 Vraag 37d: Heeft u het gevoel dat de zaken hieronder een negatieve invloed hebben op uw leven of u in de weg staan in uw leven? Zo ja, in welke mate? (%) Lezen, schrijven of taal spreken
n
lichte mate
flinke mate
ernstige mate
301
nee, (bijna) niet 92
Baarle-Nassau Castelre & Ulicoten
6
1
1
61
96
1
3
0
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
371
92
5
2
1
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
Aangepast in burgerpeiling per 09.2022*
Gemeenten < 25.000 inwoners
Geen referentiegegevens beschikbaar
* vanwege een aanpassing in de vraag en antwoordcategorieën zijn de resultaten niet te vergelijken met de resultaten van de vorige meting en met het gemiddelde van de referentiegemeenten. Tabel 73 Vraag 37e: Heeft u het gevoel dat de zaken hieronder een negatieve invloed hebben op uw leven of u in de weg staan in uw leven? Zo ja, in welke mate? (%) Moeite om rond te komen
n
lichte mate
298
nee, (bijna) niet 75
Baarle-Nassau Castelre & Ulicoten Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
flinke mate
ernstige mate
59
65
17
5
2
23
10
2
364
74
18
6
2
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
Aangepast in burgerpeiling per 09.2022*
Gemeenten < 25.000 inwoners
Geen referentiegegevens beschikbaar
* vanwege een aanpassing in de vraag en antwoordcategorieën zijn de resultaten niet te vergelijken met de resultaten van de vorige meting en met het gemiddelde van de referentiegemeenten. Tabel 74 Vraag 37f: Heeft u het gevoel dat de zaken hieronder een negatieve invloed hebben op uw leven of u in de weg staan in uw leven? Zo ja, in welke mate? (%) Gevoel ‘er niet bij te horen’ / ‘niet thuis te voelen’ Baarle-Nassau Castelre & Ulicoten Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
n
lichte mate
flinke mate
ernstige mate
301
nee, (bijna) niet 79
15
5
1
60
74
24
0
2
369
78
17
4
1
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
Aangepast in burgerpeiling per 09.2022*
Gemeenten < 25.000 inwoners
Geen referentiegegevens beschikbaar
* vanwege een aanpassing in de vraag en antwoordcategorieën zijn de resultaten niet te vergelijken met de resultaten van de vorige meting en met het gemiddelde van de referentiegemeenten.
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
42
Tabel 75 Vraag 37g: Heeft u het gevoel dat de zaken hieronder een negatieve invloed hebben op uw leven of u in de weg staan in uw leven? Zo ja, in welke mate? (%) Anders
n
lichte mate
flinke mate
ernstige mate
267
nee, (bijna) niet 92
Baarle-Nassau Castelre & Ulicoten
6
2
0
58
88
9
3
0
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
332
91
7
2
0
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
Aangepast in burgerpeiling per 09.2022*
Gemeenten < 25.000 inwoners
Geen referentiegegevens beschikbaar
* vanwege een aanpassing in de vraag en antwoordcategorieën zijn de resultaten niet te vergelijken met de resultaten van de vorige meting en met het gemiddelde van de referentiegemeenten. Tabel 76 Vraag 32: Hoe tevreden bent u momenteel – over het algemeen – met uw leven? n Baarle-Nassau
295
rapportcijfer (1-10) 8,0
Castelre & Ulicoten
59
7,9
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
361
8,0
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
772
7,9
Gemeenten < 25.000 inwoners
8,0
Tabel 77 Vraag 33: Welk cijfer geeft u – over het algemeen – uw gezondheid? n Baarle-Nassau
300
rapportcijfer (1-10) 7,6
Castelre & Ulicoten
61
7,4
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
370
7,6
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
771
7,7
Gemeenten < 25.000 inwoners
7,7
Tabel 781 Vraag 34: In welke mate denkt u dat de dingen die u in uw leven doet de moeite waard zijn?* n Baarle-Nassau
299
rapportcijfer (1-10) 8,0
Castelre & Ulicoten
59
8,0
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
365
8,0
*maatwerkvraag 2022 gemeenten Alphen-Chaam, Baarle-Nassau en Gilze en Rijen. Tabel 79 Vraag 35: Hoe gelukkig voelde u zich gisteren?* n Baarle-Nassau
298
rapportcijfer (1-10) 7,9
Castelre & Ulicoten
60
7,9
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
366
7,9
*maatwerkvraag 2022 gemeenten Alphen-Chaam, Baarle-Nassau en Gilze en Rijen.
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
43
Tabel 80 Vraag 36: Hoe angstig voelde u zich gisteren?* n
rapportcijfer (1-10)**
Baarle-Nassau
293
2,1
Castelre & Ulicoten
58
2,2
Totaal gemeente Baarle-Nassau 360 2,1 2022 *maatwerkvraag 2022 gemeenten Alphen-Chaam, Baarle-Nassau en Gilze en Rijen. ** 1 = helemaal niet en 10 = helemaal wel.
Resultaten Algehele gezondheid De tevredenheid met het leven en de eigen gezondheid worden beoordeeld met een ruime voldoende: 8,0 en 7,6. Respondenten vinden met een 8,0 gemiddeld dat de dingen die ze in hun leven doen, de moeite waard zijn. Hoe gelukkig de respondenten zich voelen wordt met een 7,9 beoordeeld en de mate van angstige gevoelens met een 2,1. 35% van de respondenten geeft aan dat hun algemene lichamelijk gezondheid in lichte tot ernstige mate van negatieve invloed is op hun leven of dat dit hun leven in de weg staat. 36% ervaart dit door hun fysiek functioneren, 31% door hun geestelijke gezondheid, 26% doordat ze moeite hebben om rond te komen, 22% doordat zij zich niet thuis voelen of het gevoel hebben er niet bij te horen en 8% ervaart dit door de mate waarin zij kunnen lezen, schrijven en spreken.
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
44
7.2
Sociale contacten, beweging en ontspanning Tabel 81 Vraag 38: Heeft u voldoende contacten met andere mensen? (%) n
ja, zeker
nee, te weinig
82
ja, maar ik zou wel wat meer willen 15
Baarle-Nassau
307
Castelre & Ulicoten
61
70
23
7
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022 Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
375
79
17
4
761
76
16
Gemeenten < 25.000 inwoners
3
8
79
21
Tabel 82 Vraag 39: Voelt u zich wel eens eenzaam? (%) n Baarle-Nassau
307
(bijna) nooit 75
20
3
2
Castelre & Ulicoten
61
75
22
2
1
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
376
75
20
3
-
-
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
soms
vaak
heel vaak
2 3*
Gemeenten < 25.000 inwoners 12** * vanwege nieuwe antwoordcategorieën is deze vraag te vergelijken met de eerdere meting. De categorie [heel vaak] maakte bij de vorige meting geen onderdeel uit van de antwoordmogelijkheden. Indicatief presenteren we het percentage inwoners dat in 2020 op deze vraag [vaak] heeft geantwoord. ** in de database is enkel het percentage soms/vaak beschikbaar. Tabel 83 Vraag 42: Hoe vaak sport of beweegt u actief? (%) n
Baarle-Nassau
310
meerdere keren per week 77
1 keer per week
1 maal per 2 weken
1 maal per maand*
(bijna) nooit
Castelre & Ulicoten
61
78
15
2
0
6
13
6
0
2
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
381
78
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
794
15
3
0
5
5
17*
12
71 8 12* * in 2020 was deze antwoordcategorie opgesplitst in twee opties: ‘1 maal per maand’ en ‘wel eens’. Om vergelijking met de vorige meting mogelijk te maken, hebben we deze antwoordcategorieën samengevoegd.
9
66
Gemeenten < 25.000 inwoners
Tabel 84 Vraag 43: Hoe vaak doet u activiteiten die voor u ontspannend zijn?%) n
Dagelijks
Enkele keren per week
Wekelijks
Enkele keren per maand
Een maal per maand of minder
Baarle-Nassau
309
54
Castelre & Ulicoten
61
54
31
8
7
1
31
11
3
2
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
380
31
9
6
1
793 51 28 *maatwerkvraag gemeenten Alphen-Chaam, Baarle-Nassau en Gilze en Rijen.
53
13
6
2
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
45
Resultaten Sociale contacten, beweging en ontspanning Zo’n acht op de tien inwoners van de gemeente Baarle-Nassau vinden dat zij voldoende contacten hebben met andere mensen (79%). 25% voelt zich soms tot heel vaak eenzaam. 78% van de inwoners sport meerdere keren per week, 15% sport 1 maal per week. 5% doet dit (bijna) nooit. Ruim de helft van de respondenten doet dagelijks activiteiten die voor hen ontspannend zijn (53%), 31% doet dit enkele keren per week en 9% wekelijks. Significante verschillen met 2020 In 2022 vinden minder respondenten dat zij te weinig contacten hebben (4%) dan in 2020 (8%). Ook voelen minder mensen zich eenzaam: in 2022 voelt 75% zich (bijna) nooit eenzaam, in 2020 was dit 56%. Ook voelen minder mensen zich in 2022 vaak eenzaam (3%) dan in 2020 (17%). Meer mensen sporten of bewegen vaker actief in 2022 dan in 2020. Omdat de antwoordcategorieën in 2022 anders zijn dan in 2020, hebben we alleen gekeken naar de categoriën die hetzelfde zijn: minder respondenten geven in 2022 aan (bijna) nooit te sporten of actief te bewegen (5%) dan in 2020 (12%). Tot slot doen in 2022 minder mensen op wekelijkse basis activiteiten die voor hen ontspannend zijn (9%) dan in 2020 (13%).
7.3
Inzet voor anderen en/of maatschappelijke doelen Tabel 85 Vraag 44: In welke van onderstaande verenigingen bent u de afgelopen 12 maanden actief geweest? (%) n
sportvereniging
gezelligheidsvereniging
culturele vereniging
religieuze of maatschappelijke vereniging
overige (vrijetijds)vereniging
Baarle-Nassau
310
28
13
12
6
24
ik ben niet actief (geweest) in het verenigingsleven 41
Castelre & Ulicoten
61
19
15
14
14
23
48
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
381
26
13
12
8
24
42
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
793
34
13
11
6
21
42
41
8
10
8
16
41
Gemeenten < 25.000 inwoners
Tabel 86 Vraag 45a: In welke mate heeft u zich de afgelopen 12 maanden ingezet voor anderen en/of maatschappelijke doelen? (%) Zorg aan een familielid, vriend of kennis (mantelzorg) Baarle-Nassau
n
vaak
af en toe
(bijna) nooit
308
33
30
37
Castelre & Ulicoten
61
40
36
24
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
379
34
31
35
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
784
15
27
57
Gemeenten < 25.000 inwoners
51
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
49
46
Tabel 87 Vraag 45b: In welke mate heeft u zich de afgelopen 12 maanden ingezet voor anderen en/of maatschappelijke doelen? (%) Hulp aan buren Baarle-Nassau
n 306
vaak 9
af en toe 44
(bijna) nooit 46
Castelre & Ulicoten
61
6
59
35
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
377
8
48
43
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
784
5
59
37
Gemeenten < 25.000 inwoners
68
32
Tabel 88 Vraag 45c: In welke mate heeft u zich de afgelopen 12 maanden ingezet voor anderen en/of maatschappelijke doelen? (%) Aandacht voor buren in een zorgwekkende situatie Baarle-Nassau
n
vaak
af en toe
(bijna) nooit
305
6
22
72
Castelre & Ulicoten
61
9
19
72
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
376
6
22
72
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
748
4
37
59
Gemeenten < 25.000 inwoners
42
58
Tabel 89 Vraag 45d: In welke mate heeft u zich de afgelopen 12 maanden ingezet voor anderen en/of maatschappelijke doelen? (%) Vrijwilligerswerk Baarle-Nassau
n 307
vaak 18
af en toe 19
(bijna) nooit 62
Castelre & Ulicoten
61
26
36
37
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
378
20
23
57
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
790
15
24
61
3Gemeenten < 25.000 inwoners
42
58
Tabel 90 Vraag 46: Wilt u in de nabije toekomst vrijwilligerswerk (blijven) doen? (%) Baarle-Nassau
n 259
ja, zeker 28
ja, misschien 36
nee 36
Castelre & Ulicoten
48
43
39
17
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
314
31
37
32
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
617
28
38
34
32
36
33
Gemeenten < 25.000 inwoners
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
47
Tabel 91 Vraag 47: Wat is de reden om geen vrijwilligerswerk te doen? (%) n
geen interesse / behoefte
tijdgebrek/
Baarle-Nassau
169
23
64
20
8
weet niet hoe ik aan vrijwilligerswerk kan komen 1
2
8
Castelre & Ulicoten
19
13
78
3
16
13
0
3
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
194
23
65
17
9
3
2
7
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
460
24
59
15
8
3
3
9
20
63
13
8
4
3
14
Gemeenten < 25.000 inwoners
gezondheid
weet niet wat voor vrijwilligerswerk ik kan doen
te druk
Tabel 92 Vraag 48: Welke vormen van burenhulp bent u bereid te verlenen? We bedoelen hiermee hulp uit eigen beweging of als het u gevraagd wordt door een buurtbewoner. (%) (meerdere antwoorden mogelijk) 2022
2020
Gemeenten < 25.000 inwoners
381
786
Oogje in het zeil houden
60
67
72
Hulp bij boodschappen
43
48
59
Helpen bij vervoer
32
39
46
Ondersteuning bij een aanvraag, administratie of computer
29
23
30
Klusjes in of rond het huis
18
24
22
Opvangen van kinderen
14
18
23
Geen, ik kan wegens omstandigheden geen burenhulp geven
11
10
6
Anders
10
6
7
Medicijnen toedienen of persoonlijke verzorging
8
9
16
Geen, ik wil geen burenhulp geven
6
6
5
Huis schoonhouden of koken
2
6
7
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
48
kan geen geschikt vrijwillig -erswerk vinden
anders
Tabel 93 Vraag 41: Welke vormen van burenhulp bent u bereid te verlenen? We bedoelen hiermee hulp uit eigen beweging of als het u gevraagd wordt door een buurtbewoner. (meerdere antwoorden mogelijk) - naar kernen uitgesplitst (%) Baarle-Nassau
Castelre & Ulicoten
n
310
61
Oogje in het zeil houden
60
63
Hulp bij boodschappen
42
44
Helpen bij vervoer
31
36
Ondersteuning bij een aanvraag, administratie of computer
29
32
Klusjes in of rond het huis
14
31
Opvangen van kinderen
14
11
Medicijnen toedienen of persoonlijke verzorging
7
12
Huis schoonhouden of koken
3
0
Geen, ik kan wegens omstandigheden geen burenhulp geven
13
3
Geen, ik wil geen burenhulp geven
7
4
Anders
10
13
Resultaten Inzet voor anderen of maatschappelijke doelen 43% van de respondenten heeft vrijwilligerswerk verricht. Bijna twee derde heeft mantelzorg verleend (65%), 56% heeft hulp aan buren verleend en 28% heeft aandacht gehad voor buren in een zorgwekkende situatie. Meer dan de helft van de respondenten is in de afgelopen 12 maanden actief geweest in het verenigingsleven (58%), de meesten binnen een sportvereniging (26%). 68% van de respondenten wil in de nabije toekomst (misschien) vrijwilligerswerk blijven doen. Van de respondenten die geen vrijwilligerswerk doen is voor 65% de belangrijkste reden tijdsgebrek, dat zij te druk zijn. 23% van de respondenten heeft geen interesse of behoefte om vrijwilligerswerk te doen. Wanneer we inwoners vragen welke vormen van burenhulp zij bereid zijn te verlenen, scoren ‘oogje in het zeil houden’ (60%), ‘hulp bij boodschappen’ (43%) en ‘helpen bij vervoer’ (32%) het hoogste. 6% geeft aan geen burenhulp te willen geven en 11% geeft aan dit door omstandigheden niet te kunnen geven. Significante verschillen met 2020: In 2022 hebben meer respondenten vaak vrijwilligerswerk verricht dan in 2020; in 2022 is dit 20%, in 2020 was dit 15%. Ook geven meer respondenten vaak mantelzorg in 2022 ten opzichte van 2020. In 2022 geeft 34% van de respondenten vaak mantelzorg, in 2020 was dit 15%.
Meer respondenten geven in 2022 aan vaak hulp aan buren te verlenen (8%) dan in 2020 (5%), wel geven meer respondenten in 2022 (bijna) nooit aan buren te verlenen (43%) dan in 2020 (37%). In 2022 geven meer respondenten aan (bijna) nooit aandacht te hebben voor buren in een zorgwekkende situatie. In 2022 is dit 72%, in 2020 was dit 59%. Minder respondenten zijn in 2022 actief geweest bij een sportvereniging dan in 2020; in 2022 is dit 26%, in 2020 was dit 34%. Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
49
Respondenten zijn in 2022 minder bereid om sommige vormen van burenhulp te verlenen ten opzichte van 2020: Oogje in het zeil houden, helpen bij vervoer, ondersteuning bij een aanvraag, klusjes in of rond het huis, opvangen van kinderen en het huis schoonhouden of koken.
7.4
Steun van anderen Tabel 94 Vraag 49: Heeft u het gevoel dat u door het geven van zorg aan iemand die hulp nodig heeft, minder of onvoldoende tijd heeft voor uw eigen bezigheden? (%) Baarle-Nassau
n 180
(bijna) nooit 55
soms 36
vaak 7
heel vaak 2
Castelre & Ulicoten
41
39
44
7
10
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
225
51
38
7
4
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
*
Gemeenten < 25.000 inwoners
Geen referentiegegevens beschikbaar
*vanwege een aanpassing in de vraag en nieuwe antwoordcategorieën is deze vraag niet te vergelijken met de resultaten van de eerdere meting en het gemiddelde van de referentiegemeenten. Tabel 95 Vraag 52a: Wanneer u hulp of zorg nodig heeft, kunt u dan terugvallen op… (%) Familie
n
ja,
Baarle-Nassau
300
zeker 69
Castelre & Ulicoten
58
71
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
361
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
757
Gemeenten < 25.000 inwoners
waarschijnlijk wel
nee
25
7
20
9
69
24
7
70
22
8
74
18
8
Tabel 96 Vraag 52b: Wanneer u hulp of zorg nodig heeft, kunt u dan terugvallen op… (%) Vrienden of kennissen
n
ja,
Baarle-Nassau
279
zeker 48
Castelre & Ulicoten
53
52
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
335
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
710
Gemeenten < 25.000 inwoners
waarschijnlijk wel
nee
44
8
41
7
49
43
7
54
38
8
59
35
7
Tabel 97 Vraag 52c: Wanneer u hulp of zorg nodig heeft, kunt u dan terugvallen op… (%) Mensen in de buurt
n
ja,
Baarle-Nassau
257
zeker 29
Castelre & Ulicoten
46
17
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
306
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
636
Gemeenten < 25.000 inwoners
waarschijnlijk wel
nee
54
17
65
18
27
56
17
28
54
18
33
52
15
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
50
Resultaten Steun aan anderen Het merendeel (51%) van de respondenten, die mantelzorg geven, voelt zich (bijna) nooit belemmerd in hun dagelijkse activiteiten/bezigheden door het geven van zorg aan een hulpbehoevende naaste (mantelzorg). Over het algemeen denken respondenten dat zij wel op familie, vrienden of kennissen of mensen uit de buurt kunnen terugvallen als dat nodig is. 93% denkt zeker tot waarschijnlijk terug te kunnen vallen op familie, 93% op vrienden of kennissen. 17% van de respondenten denkt niet te kunnen terugvallen op mensen in de buurt.
7.5
Ondersteuning van de gemeente Tabel 98 Vraag 40: Krijgt u of iemand bij u in huis hulp of ondersteuning via de gemeente? (%) (meerdere antwoorden mogelijk) n
ja, op het gebied van WMO
ja, op het gebied van jeugdhulp
ja, op het gebied van werk
Baarle-Nassau
268
9
2
0
Castelre & Ulicoten
48
6
8
0
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
381
8
3
0
8% krijgt ondersteuning op het gebied van WMO, 3% (ook) op het gebied van jeugdhulp voor henzelf of voor iemand bij hen in huis.
7.6
Zelfredzaamheid Tabel 99 Stelling 50a: Ik pak de draad gemakkelijk op als het even tegen heeft gezeten (%) n
(helemaal)
niet eens/
(helemaal)
Baarle-Nassau
307
eens 78
niet oneens 17
oneens 5
Castelre & Ulicoten
60
73
26
1
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
373
77
19
4
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
763
81
15
Gemeenten < 25.000 inwoners
83
3 17
Tabel 100 Stelling 50b: Ik sla me makkelijk door moeilijke tijden heen (%) n
(helemaal)
niet eens/
(helemaal)
Baarle-Nassau
306
eens 69
niet oneens 24
oneens 7
Castelre & Ulicoten
57
55
33
12
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
368
66
26
8
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
764
71
24
Gemeenten < 25.000 inwoners
73
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
5 27
51
Tabel 101 Stelling 50c: Ik regel/organiseer gemakkelijk zelf hulp als dat nodig is (%) n
(helemaal)
niet eens/
(helemaal)
Baarle-Nassau
303
eens 72
niet oneens 18
oneens 9
Castelre & Ulicoten
56
58
16
26
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
364
70
18
12
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
752
75
19
Gemeenten < 25.000 inwoners
6 23
77
Tabel 102 Stelling 50d: Ik raak snel van slag als iets tegenzit of onduidelijk is (%) n
(helemaal)
niet eens/
(helemaal)
Baarle-Nassau
301
eens 14
niet oneens 28
oneens 58
Castelre & Ulicoten
59
10
36
54
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
365
14
29
57
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
746
17
22
Gemeenten < 25.000 inwoners
60 86
15
Tabel 103 Stelling 50e: Ik heb vertrouwen in de toekomst (%) n
(helemaal)
niet eens/
(helemaal)
eens
niet oneens
oneens
Baarle-Nassau
300
56
31
13
Castelre & Ulicoten
58
49
30
21
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
364
55
31
15
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
763
71
24
Gemeenten < 25.000 inwoners
68
6 28
Resultaten Zelfredzaamheid Drie kwart van de respondenten pakt de draad gemakkelijk op als het tegen zit (77%). 70% geeft aan zelf gemakkelijk hulp te organiseren als dat nodig is. Twee derde van de respondenten slaat zich makkelijk door moeilijke tijden heen (66%) en 55% van de respondenten heeft vertrouwen in de toekomst. 14% van de respondenten geeft aan snel van slag te raken als iets tegen zit of onduidelijk is. Significante verschillen met 2020: Iets meer respondenten geven aan moeite te hebben met het zelf regelen/organiseren van hulp indien dat nodig is: in 2022 is 12% het (helemaal) oneens met de stelling ‘ik regel/organiseer gemakkelijk hulp als dit nodig is’, in 2020 was dit 6%. Ook hebben minder respondenten vertrouwen in de toekomst: in 2022 is 55% het (helemaal) eens met de stelling ‘ik heb vertrouwen in de toekomst’, in 2020 was dit 71%. In 2022 is 15% het (helemaal) oneens met deze stelling, in 2020 was dit 6%.
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
52
Tabel 104 Vraag 51a: Ik heb het gevoel dat ik er toe doe* (%) n
(helemaal)
niet eens/
eens
niet oneens
(helemaal) oneens
Baarle-Nassau
297
73
22
4
Castelre & Ulicoten
56
71
14
14
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
359
73
21
6
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
755
80
14
5
(helemaal)
niet eens/
eens
niet oneens
(helemaal) oneens
*Maatwerkvraag gemeenten Alphen-Chaam, Baarle-Nassau en Gilze en Rijen. Tabel Vraag 51b: Ik kan mezelf voldoende ontwikkelen* (%) n Baarle-Nassau
299
79
18
4
Castelre & Ulicoten
60
72
21
7
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
363
77
18
4
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
752
85
13
2
(helemaal)
niet eens/
*Maatwerkvraag gemeenten Alphen-Chaam, Baarle-Nassau en Gilze en Rijen. Tabel 106 Vraag 51c: Ik kan mijn dag goed invullen* (%) N
eens
niet oneens
(helemaal) oneens
Baarle-Nassau
307
92
7
2
Castelre & Ulicoten
61
92
4
3
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2022
373
92
6
2
Totaal gemeente Baarle-Nassau 2020
780
91
8
1
*Maatwerkvraag gemeenten Alphen-Chaam, Baarle-Nassau en Gilze en Rijen.
Resultaten maatwerkvragen gemeente: Bijna drie kwart van de respondenten heeft het gevoel dat hij/zij ertoe doet (73%). 77% vind dat zij zichzelf voldoende kunnen ontwikkelen en 92% kan zijn dag goed invullen. Significante verschillen met 2020: In 2022 geven meer respondenten aan het niet eens/niet oneens te zijn met de stelling: ‘ik heb het gevoel dat ik er toe doe’ (21%) dan in 2020 (14%). Dit geldt ook voor de stelling ‘ik kan mezelf voldoende ontwikkelen’ (18% in 2022 t.o.v. 13% in 2020). In 2022 zijn tot slot meer respondenten het (helemaal) oneens met de stelling; ik kan mijn dag goed invullen. In 2022 is dit 2%, in 2020 was dit 1%.
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
53
Onderzoeksverantwoording Veldwerk burgerpeiling
De gemeente Baarle-Nassau heeft in de periode september – oktober 2022 via Het PON & Telos deelgenomen aan de burgerpeiling van Waarstaatjegemeente.nl. In totaal heeft de gemeente 2.595 uitnodigingen verstuurd in september 2022. In de uitnodiging stond de link naar de online vragenlijst en de optie om bij de gemeente een schriftelijke vragenlijst aan te vragen. Respons
De respons voor gemeente Baarle-Nassau ligt op de mimaal wenselijke respond, namelijk op 402 ingevulde vragenlijsten. Het responspercentage is daarmee 15%. In de volgende tabel is de respons naar type vragenlijst weergegeven.
Tabel 107 Respons naar type vragenlijst Papieren vragenlijst
Online vragenlijst
Totaal aantal respondente n
Verstuurde vragenlijsten
Responspercentage
n
%
n
%
n
n
%
Baarle-Nassau
16
5
294
95
310
2.141
14
Castelre & Ulicoten
0
0
61
100
61
454
13
Niet ingevuld
0
0
31
8
31
0
0
Totaal gemeente
16
4
386
96
402
2.595
15
* op basis van 2.595 verstuurde vragenlijsten.
Betrouwbaarheid
Om betrouwbare uitspraken op het niveau van een gemeente met minder dan 10.000 inwoners te kunnen doen, streven we naar een absolute respons minimaal 400 waarnemingen. Omdat het onmogelijk is de totale populatie van 18-85 jarige inwoners van de gemeente Baarle-Nassau te bevragen, trekken we voor het onderzoek een steekproef uit deze populatie. De antwoorden die de respondenten uit deze steekproef geven en in dit rapport zijn opgenomen, gebruiken we om uitspraken te doen over de totale populatie. Binnen steekproefonderzoek worden bepaalde minimale responsaantallen gehanteerd om betrouwbare uitspraken te kunnen doen over een totale populatie. Het is gebruikelijk om binnen steekproefonderzoek een zogenaamde betrouwbaarheidsinterval van 95% te hanteren wat wil zeggen dat een onderzoeksuitkomst in 19 van de 20 gevallen conform de realiteit is. Verder is het gebruikelijk om uit te gaan van een zogenaamde foutenmarge van maximaal 5%. Dit betekent dat een in de steekproef gevonden percentage van 50% (50% van de inwoners van gemeente x is het eens met een bepaalde stelling) in werkelijkheid in de populatie tussen de 45% en 55% ligt (45% tot 55% van de inwoners van gemeente x is het eens met een bepaalde stelling).
Als in de steekproef een lager of hoger percentage naar voren komt, bijvoorbeeld 10% van de respondenten is het eens met een bepaalde Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
54
stelling, dan liggen de foutenmarges lager. Bij een betrouwbaarheidsinterval van 95% en 402 respondenten, ligt de maximale foutenmarge op 4,7%. Voor wat betreft de resultaten van de verschillende kernen, rekenen we met een betrouwbaarheidspercentage van 85%. In de volgende tabel zien we de maximale foutenmarges per kern en voor de gemeente in totaal en de betrouwbaarheidsinterval waarbinnen het werkelijke percentage in de populatie kan liggen. Tabel 108 Betrouwbaarheid per kern en totaal gemeente Baarle-Nassau Aantal inwoners 18-85 jaar
Aantal respondenten (N)
Maximale foutenmarge %
Betrouwbaarhei dsinterval bij een gevonden percentage van 50%
Baarle-Nassau
4.209
310
3,7
46,3-53,7
Castelre & Ulicoten
460
61
8,0
42,0-58,0
Totaal gemeente
4.669
402
4,7
45,3 -54,7
Weging
De respons bij steekproefonderzoek is meestal geen juiste afspiegeling van de verdeling naar leeftijd van de gehele populatie, maar vaak verschillen de antwoorden van jongere en oudere inwoners wel van elkaar. Daarom is ervoor gekozen om na verwerking van de vragenlijsten van de burgerpeiling de verdeling van leeftijd in de steekproef te vergelijken met en te wegen naar de werkelijke verdeling in de populatie (Bron: CBS, via databank Waarstaatjegemeente.nl). Door weging op de variabele leeftijd wordt over- en ondervertegenwoordiging van bepaalde leeftijdsgroepen in de respons gecorrigeerd. Voor de weging naar leeftijd hanteren we de volgende categorieën: 18 tot en met 29 jaar; 30 tot en met 39 jaar; 40 tot en met 54 jaar; 55 tot en met 64 jaar; 65 tot en met 74 jaar en 75 tot en met 85 jaar. Daarnaast hebben we na verwerking van de vragenlijsten de verdeling van kernen in de steekproef vergeleken met de werkelijke verdeling in de populatie en ook hierop de gegevens gewogen. Naast weging op de variabele leeftijd is dus ook weging toegepast op de variabele kern.
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
55
Achtergrondkenmerken Achtergrondkenmerken respondenten
Hieronder geven we in tabellen de achtergrondkenmerken van de 402 respondenten van de burgerpeiling weer. De gegevens zijn ongewogen. Tabel 109 Respons naar geslacht vrouw abs
man
%
abs
Anders
niet ingevuld
%
abs
%
abs
%
0
1
0
Baarle-Nassau
180
58
128
41
1
Castelre & Ulicoten
34
56
25
41
2
3
0
0
Niet ingevuld
0
0
1
0
1
0
29
8
Totaal gemeente Baarle-Nassau
214
53
154
38
4
1
30
8
Tabel 110 Respons naar leeftijd
Baarle-Nassau Castelre & Ulicoten
18 tot en met 29 jaar
30 tot en met 39 jaar
40 tot en met 54 jaar
55 tot en met 64 jaar
65 tot en met 74 jaar
75 tot en met 85 jaar
niet ingevuld
abs
%
abs
%
abs
%
abs
%
abs
%
abs
%
abs
%
14
5
21
7
65
21
82
26
77
25
51
16
0
0
8
13
5
8
12
20
14
23
17
28
5
8
0
0
Niet ingevuld
0
0
0
0
1
0
0
0
0
0
1
0
27
6
Totaal gemeente BaarleNassau
22
5
26
6
78
19
96
24
94
23
57
14
29
7
Tabel 111 Respons naar opleidingsniveau LS/BO/ geen onderwijs
Vmbo / Mavo
Havo / Vwo
MBO
HBO
WO
niet ingevuld
abs
%
abs
%
abs
%
abs
%
abs
%
abs
%
abs
%
Baarle-Nassau
22
7
43
14
33
11
95
31
89
29
26
8
2
1
Castelre & Ulicoten
0
0
10
16
8
13
19
31
23
38
1
2
0
0
Niet ingevuld
0
0
0
0
0
0
1
0
0
0
1
0
29
7
Totaal gemeente BaarleNassau
22
5
53
13
41
10
115
29
112
28
28
7
31
8
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
56
Tabel 112 Respons naar arbeidssituatie
Niet ingevuld
Anders
Scholier / student
Huisvrouw / -man
Gepensioneerd
(ten dele) arbeidsongeschikt
Werkloos /werkzoekend
Ondernemer met personeel
Zelfstandige zonder personeel (zzp)
In loondienst abs
%
abs
%
abs
%
abs
%
abs
%
abs
%
abs
%
abs
%
abs
%
abs
%
Baarle-Nassau
113
36
19
6
12
4
2
1
18
6
123
40
13
4
4
1
6
2
0
0
Castelre & Ulicoten
20
33
6
10
4
7
0
0
0
0
21
34
1
2
5
8
4
7
0
0
Niet ingevuld
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
0
0
0
0
0
1
0
27
Totaal gemeente BaarleNassau
13 3
33
25
6
16
4
2
0
18
4
14 5
36
14
3
9
2
11
3
29
Tabel 113 Respons naar samenstelling huishouden Woon alleen
Woon samen met één andere volwassene samen (zonder kinderen)
Woon samen met een andere volwassene met (mijn) kind(eren)
Woon samen met (mijn) kind(eren) (eenoudergezin)
Anders
abs
%
abs
%
abs
%
abs
%
Baarle-Nassau
69
22
155
50
63
20
9
3
14
Castelre & Ulicoten
2
3
32
52
17
28
2
3
Niet ingevuld
0
0
1
0
0
0
0
Totaal gemeente BaarleNassau
71
18
188
47
80
20
11
niet ingevuld
abs
%
5
0
0
8
13
0
0
0
1
0
27
7
3
23
6
29
7
Tabel 114 Respons naar netto maandinkomen* minder dan € 900
€ 900 tot € 1.300
€ 1.300 tot € 1.800
€ 1.800 tot € 2.700
€ 2.700 tot € 3.200
meer dan € 3.200
wil ik niet zeggen/ weet ik niet
niet ingevuld
abs
%
abs
%
abs
%
abs
%
abs
%
abs
%
abs
%
abs
%
Baarle-Nassau
1
0
16
5
25
8
59
19
27
9
87
28
95
31
0
0
Castelre & Ulicoten
2
3
1
2
2
3
9
15
9
15
14
23
24
39
0
0
Niet ingevuld
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
0
29
0
Totaal gemeente BaarleNassau
3
1
17
4
27
7
68
17
36
9
101
25
120
30
30
7
* Inclusief inkomen partner, exclusief kinderbijslag, vakantiegeld, huursubsidie en overige toeslagen.
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
57
7
Tabel 115 Respons naar aantal jaar woonachtig in buurt korter dan 2 jaar
2 tot 5 jaar
5 tot 10 jaar
10 tot 15 jaar
15 jaar of langer
niet ingevuld
abs
%
abs
%
abs
%
abs
%
abs
%
abs
%
Baarle-Nassau
25
8
45
15
39
13
18
6
183
59
0
0
Castelre & Ulicoten
7
11
8
13
5
8
4
7
37
61
0
0
Niet ingevuld
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Totaal gemeente BaarleNassau
32
8
53
13
44
11
22
5
220
55
31
8
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
58
Vragenlijst
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
59
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
60
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
61
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
62
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
63
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
64
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
65
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
66
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
67
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
68
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
69
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
70
Het PON & Telos | Burgerpeiling 2022 gemeente Baarle-Nassau
71
Over Het PON & Telos Maatschappelijke besluitvorming verbeteren Wij zijn een sociale kennisonderneming in het hart van de samenleving. We beschouwen het als onze opdracht om maatschappelijke besluitvorming te verbeteren. Dat doen we door wetenschappelijke kennis met kennis van de praktijk te verbinden. We zijn van data, feiten en cijfers, maar geven die altijd een gezicht. Waarbij iedere stem telt. Voorkeuren en meningen halen we op, onderzoeken we, analyseren we en duiden we. Met prikkelende aanpakken en innovatieve methoden. Daarbij zijn we altijd gericht op duurzaamheid: de harmonieuze verbinding tussen sociale, ecologische en economische doelstellingen. Zo dragen we bij aan de kwaliteit van samenleven, nu en in de toekomst. Met een multidisciplinair en creatief team van bijna 30 adviseurs en onderzoekers werken we vooral voor lokale en regionale overheden in Nederland (met een sterke kennispositie in Noord-Brabant), maar ook voor corporaties, banken, zorg- en welzijnsinstellingen, fondsen en maatschappelijke organisaties. We werken daarbij intensief samen met universiteiten en andere kennisinstellingen en zijn officieel partner van Tilburg University. Met onze kennis en inzichten adviseren we beleidsmakers en bestuurders. Zodat ze afgewogen keuzes kunnen maken. Zodat ze bestuurlijk kunnen vernieuwen.
En zodat ze een positieve impuls kunnen geven aan de samenleving van morgen. Stationsstraat 20c 5038 ED Tilburg +31 (0)13 535 15 35 info@hetpon-telos.nl hetpon-telos.nl