Bijlage 5. Bijlagen regels bestemmingsplan.pdf
Tekst van het document
Bestemmingsplan Exclusiva Hamerkwartier
Vastgesteld
Gemeente Amsterdam Ruimte en Duurzaamheid bestemmingsplan Exclusiva Hamerkwartier
Colofon
Opdrachtgever Opdrachtnemer
Ruimte en Duurzaamheid
IMRO_idn
NL.IMRO.0363.N1903BPGST-VG01
Datum print
13 Januari 2022
Planstatus
vastgesteld
blz. 3
Inhoudsopgave bijlagen bij regels
5
Bijlage 1
Staat van Inrichtingen
6
Bijlage 2
Investeringsnota Hamerkwartier deel B
35
Gemeente Amsterdam
blz. 4
bestemmingsplan_Exclusiva Hamerkwartier (vastgesteld)
blz. 5
bijlagen bij regels
Gemeente Amsterdam
blz. 6
Bijlage 1
Staat van Inrichtingen
bestemmingsplan_Exclusiva Hamerkwartier (vastgesteld)
0 1 2 3 4 5 6 7 0 1 2 0 1 2 3 4 0 1 2 3 4 5 6
MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
0111, 0113 0112 0112 0112 0112 0112 0112 0112 0112 0121 0122 0122 0122 0123 0124 0124 0124 0124 0124 0125 0125 0125 0125 0125 0125 0125
-
GEVAAR
01
CATEGORIE PER MILIEUASPECT
GELUID
OMSCHRIJVING
STOF
SBI-CODE
GEUR
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
NUMMER
Bijlage 1
1
1
2
C
1
2
1 1 1 2 3.2 2 2 3.2
1 1 1 1 1 1 1 2
2 2 2 2 2 2 2 2
C C C C C C C C
1 1 1 1 1 1 1 0
2 2 2 2 3.2 2 2 3.2
3.1 3.1 4.1
2 2 2
2 2 3.1
C C C
0 0 0
3.1 3.1 4.1
4.1 4.1 4.1 3.2
2 2 3.1 2
3.1 3.1 3.1 3.1
C C C C
0 0 0 0
4.1 4.1 4.1 3.2
4.1 3.2 2 3.2 1 2
2 2 0 0 0 1
2 2 3.1 2 2 2
C C C C C C
0 0 1 1 1 0
4.1 3.2 3.1 3.2 2 2
LANDBOUW EN DIENSTVERLENING T.B.V. DE LANDBOUW Akkerbouw en fruitteelt (bedrijfsgebouwen) Tuinbouw: - bedrijfsgebouwen - kassen zonder verwarming - kassen met gasverwarming - champignonkwekerijen (algemeen) - champignonkwekerijen met mestfermentatie - bloembollendroog- en prepareerbedrijven - witlofkwekerijen (algemeen) Fokken en houden van rundvee Fokken en houden van overige graasdieren: - paardenfokkerijen - overige graasdieren Fokken en houden van varkens Fokken en houden van pluimvee: - legkippen - opfokkippen en mestkuikens - eenden en ganzen - overig pluimvee Fokken en houden van overige dieren: - nertsen en vossen - konijnen - huisdieren - maden. wormen e.d. - bijen - overige dieren
-
3.1 2 3.1 2 2
1 1 1 1 0
3.1 2 3.1 2 2
0
3.1
C C
3.1 1
3.2 3.1
3.1 3.1
C C
0 0
3.2 3.1
3.1
3.2
C
1
3.2
0 0 0
4.1 5.1 5.2
C C C Z
4.1 4.1 4.1
4.1 5.1 5.2
STOF
0 1 2 3 4
GEUR
014 014 014 014 014 0142 02 02 020 05 05 0501.1 0501.2 0502 0502 0502 10 10 103 11 11 111 111 111 111 14 14 1421
CATEGORIE PER MILIEUASPECT MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
OMSCHRIJVING
GEVAAR
SBI-CODE
GELUID
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
NUMMER
Bijlage 1
Dienstverlening t.b.v. de landbouw: - algemeen (o.a. loonbedrijven): b.o. > 500 m² - algemeen (o.a. loonbedrijven): b.o.<= 500 m² - plantsoenendiensten en hoveniersbedrijven: b.o. > 500 m² - plantsoenendiensten en hoveniersbedrijven: b.o. <= 500 m² KI-stations
2 2 2 2 2
1 1 1 1 1
BOSBOUW EN DIENSTVERLENING T.B.V. BOSBOUW Bosbouwbedrijven
1
1
3.1
3.2 3.1
0 0
3.2 3.1
3.2 3.1
2 0
3.1
3.2 2 3.1
C
-
VISSERIJ- EN VISTEELTBEDRIJVEN Zeevisserijbedrijven Binnenvisserijbedrijven 0 Vis- en schaaldierkwekerijen 1 - oester-. mossel- en schelpenteeltbedrijven 2 - visteeltbedrijven - TURFWINNING Turfwinningbedrijven - AARDOLIE- EN AARDGASWINNING 0 Aardolie- en aardgaswinning: 1 - aardoliewinputten 2 - aardgaswinning incl. gasbeh.inst.: < 100.000 N m3/d 3 - aardgaswinning incl. gasbeh.inst.: >= 100.000 N m3/d - WINNING VAN ZAND. GRIND. KLEI. ZOUT. E.D. 0 Steen-. grit- en krijtmalerijen (open lucht):
152 152 152 152 152 152 152 1531 1531 1531 1532. 1533 1532. 1533
0 1 2 3 4 5 6 0 1 2 0 1
Visverwerkingsbedrijven: - drogen - conserveren - roken - verwerken anderszins: p.o.> 1000 m² - verwerken anderszins: p.o. <= 1000 m² - verwerken anderszins: p.o. <= 300 m² Aardappelprodukten fabrieken: - vervaardiging van aardappelproducten - vervaardiging van snacks met p.o. < 2.000 m² Groente- en fruitconservenfabrieken: - jam
MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
1 - algemeen 2 - steenbrekerijen Zoutwinningbedrijven Mergel- en overige delfstoffenwinningbedrijven - VERVAARDIGING VAN VOEDINGSMIDDELEN EN DRANKEN 0 Slachterijen en overige vleesverwerking: 1 - slachterijen en pluimveeslachterijen 2 - vetsmelterijen 3 - bewerkingsinrichting van darmen en vleesafval 4 - vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. > 1000 m² 5 - vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. <= 1000 m² 6 - vleeswaren- en vleesconservenfabrieken: p.o. <= 200 m² 7 - loonslachterijen 8 - vervaardiging van snacks en vervaardiging van kant-en-klaar-maaltijden met p.o. < 2.000 m²
GEVAAR
1421 1421 144 145 15 15 151 151 151 151 151 151 151 151 151
CATEGORIE PER MILIEUASPECT
1 1 2 3.1
4.1 5.2 3.2 5.1
C C C C C
3.1 2 3.1 3.1 2 1 1 1
3.2 5.2 4.2 3.2 3.1 3.1 3.1 3.1
4.1 3.2 3.1 3.1 3.1 2
C C C C
2 2 0 2 2 1
5.2 4.1 4.2 4.2 3.2 3.1
2 1
4.1 3.1
C
3.1 3.1
4.2 3.1
1
3.2
C
1
3.2
GELUID
OMSCHRIJVING
STOF
SBI-CODE
GEUR
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
NUMMER
Bijlage 1
1 1 3.1 1
3.2 4.1 1 4.1
4.1 5.2 3.2 5.1
3.2 5.2 4.2 3.2 3.1 2 3.1 3.1
0 0 0 0 0 0 0 0
3.2 3.2 3.2 3.2 3.1 3.1 3.1 3.1
5.2 4.1 4.2 4.2 3.2 3.1
3.2 0 0 1 1 1
4.2 3.1 3.1
Z C C
- groente algemeen - met koolsoorten - met drogerijen - met uienconservering (zoutinleggerij) Vervaardiging van ruwe plantaardige en dierlijke oliën en vetten: - p.c. < 250.000 t/j - p.c. >= 250.000 t/j Raffinage van plantaardige en dierlijke oliën en vetten: - p.c. < 250.000 t/j - p.c. >= 250.000 t/j Margarinefabrieken: - p.c. < 250.000 t/j - p.c. >= 250.000 t/j Zuivelprodukten fabrieken: - gedroogde produkten. p.c. >= 1.5 t/u - geconcentreerde produkten. verdamp. cap. >=20 t/u - melkprodukten fabrieken v.c. < 55.000 t/j - melkprodukten fabrieken v.c. >= 55.000 t/j - overige zuivelprodukten fabrieken Consumptie-ijsfabrieken: p.o. > 200 m² - consumptie-ijsfabrieken: p.o. <= 200 m² Meelfabrieken: - p.c. >= 500 t/u - p.c. < 500 t/u Grutterswarenfabrieken 0 Zetmeelfabrieken: 1 - p.c. < 10 t/u 2 - p.c. >= 10 t/u
MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
2 3 4 5 0 1 2 0 1 2 0 1 2 0 1 2 3 4 5 1 2 0 1 2
GEVAAR
1532. 1533 1532. 1533 1532. 1533 1532. 1533 1541 1541 1541 1542 1542 1542 1543 1543 1543 1551 1551 1551 1551 1551 1551 1552 1552 1561 1561 1561 1561 1562 1562 1562
CATEGORIE PER MILIEUASPECT
GELUID
OMSCHRIJVING
STOF
SBI-CODE
GEUR
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
NUMMER
Bijlage 1
3.1 3.2 4.2 4.2
1 1 1 1
3.2 3.2 4.1 3.2
C C C C
1 1 2 1
3.2 3.2 4.2 4.2
4.1 4.2
2 3.1
3.2 4.2
C C Z
2 3.1
4.1 4.2
4.1 4.2
1 1
3.2 4.2
C C Z
3.2 4.1
4.1 4.2
3.2 4.1
1 1
4.1 4.2
C C Z
2 3.1
4.1 4.2
4.1 4.1 3.1 3.2 3.1 3.1 1
3.2 2 0 0 3.1 0 0
5.1 5.1 3.2 4.2 4.2 3.2 2
C Z C Z C C Z C C
3.1 3.1 3.1 3.1 3.1 3.1 0
5.1 5.1 3.2 4.2 4.2 3.2 2
4.1 3.2 3.1
3.2 3.1 3.2
4.2 4.1 4.1
C Z C C
3.2 3.1 3.1
4.2 4.1 4.1
4.1 4.2
3.1 3.2
4.1 4.2
C C Z
2 3.1
4.1 4.2
5.2 5.2 4.2 5.2 4.1 4.2 4.1
2 3.2 3.2 4.1 3.1 3.2 3.2
4.1 3.2 4.1 4.2 4.1 4.2 4.1
C C C C Z C C Z C
3.1 2 2 3.1 2 3.1 2
5.2 5.2 4.2 5.2 4.1 4.2 4.1
2 3.2 3.2
1 2 1
2 3.2 3.2
C C C
1 2 2
2 3.2 3.2
5.1 5.3
3.2 4.1
4.2 5.2
C C Z
3.2 4.1
5.1 5.3
5.1 3.2
3.1 2
3.2 3.1
3.1 2
5.1 3.2
3 - cacao- en chocoladefabrieken vervaardigen van chocoladewerken met p.o. <= 200 m²
2
1
2
1
2
4 - Suikerwerkfabrieken met suiker branden 5 - Suikerwerkfabrieken zonder suiker branden: p.o. > 200 m² 6 - suikerwerkfabrieken zonder suiker branden: p.o. <= 200 m² Deegwarenfabrieken 0 Koffiebranderijen en theepakkerijen: 1 - koffiebranderijen 2 - theepakkerijen
4.2 3.2 2 3.1
2 2 1 2
3.1 3.1 2 1
2 2 1 1
4.2 3.2 2 3.1
5.1 3.2
2 1
4.1 2
1 1
5.1 3.2
NUMMER
MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
CATEGORIE PER MILIEUASPECT
GEVAAR
OMSCHRIJVING
GELUID
SBI-CODE
STOF
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
GEUR
Bijlage 1
1571 1571 1571 1571 1571 1571 1571 1572 1581 1581 1581 1582 1583 1583 1583 1584 1584 1584
0 1 2 3 4 5 6
1584 1584 1584 1584 1585 1586 1586 1586
0 1 2 0 1 2 0 1 2
Veevoerfabrieken: - destructiebedrijven - beender-. veren-. vis-. en vleesmeelfabriek - drogerijen (gras. pulp. groenvoeder. veevoeder) cap. < 10 t/u water - drogerijen (gras. pulp. groenvoeder. veevoeder) cap. >= 10 t/u water - mengvoeder. p.c. < 100 t/u - mengvoeder. p.c. >= 100 t/u Vervaardiging van voer voor huisdieren Broodfabrieken. brood- en banketbakkerijen: - v.c. < 2500 kg meel/week - v.c. >= 2500 kg meel/week Banket. biscuit- en koekfabrieken Suikerfabrieken: - v.c. < 2.500 t/j - v.c. >= 2.500 t/j Verwerking cacaobonen en vervaardiging chocolade- en suikerwerk: - Cacao- en chocoladefabrieken: p.o. > 2.000 m² - cacao- en chocoladefabrieken vervaardigen van chocoladewerken met p.o. < 2.000 m²
C
0 1 2
-
VERWERKING VAN TABAK Tabakverwerkende industrie
MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
0 1 2
Vervaardiging van azijn. specerijen en kruiden Vervaardiging van overige voedingsmiddelen Bakkerijgrondstoffenfabrieken Soep- en soeparomafabrieken: - zonder poederdrogen - met poederdrogen Bakmeel- en puddingpoederfabrieken Destilleerderijen en likeurstokerijen Vervaardiging van ethylalcohol door gisting: - p.c. < 5.000 t/j - p.c. >= 5.000 t/j Vervaardiging van wijn. cider e.d. Bierbrouwerijen Mouterijen Mineraalwater- en frisdrankfabrieken
GEVAAR
1587 1589 1589.1 1589.2 1589.2 1589.2 1589.2 1591 1592 1592 1592 1593 t/m 1595 1596 1597 1598 16 16 160 17 17 171 172 172 172 173 174. 175 1751 176. 177
CATEGORIE PER MILIEUASPECT
GELUID
OMSCHRIJVING
STOF
SBI-CODE
GEUR
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
NUMMER
Bijlage 1
4.1 4.1 4.1
2 2 3.1
3.1 3.1 3.1
1 2 3.1
4.1 4.1 4.1
3.2 4.2 4.1 4.2
1 3.1 3.1 2
3.1 3.1 3.1 4.1
1 3.1 2 2
3.2 4.2 4.1 4.2
4.1 4.2 1 4.2 4.2 1
2 3.1 0 2 3.1 0
4.1 4.2 2 3.2 3.2 3.2
C C C C C
2 3.1 0 3.1 2 3.1
4.1 4.2 2 4.2 4.2 3.2
4.1
2
3.1
C
2
4.1
1
3.1
3.2
2
3.2
1 1 3.1 1 3.2 0
1 2 0 0 2 1
3.2 4.2 3.1 3.1 4.1 3.1
0 3.1 1 1 1 1
3.2 4.2 3.1 3.1 4.1 3.1
C
-
VERVAARDIGING VAN TEXTIEL Bewerken en spinnen van textielvezels 0 Weven van textiel: 1 - aantal weefgetouwen < 50 2 - aantal weefgetouwen >= 50 Textielveredelingsbedrijven Vervaardiging van textielwaren Tapijt-. kokos- en vloermattenfabrieken Vervaardiging van gebreide en gehaakte stoffen en artikelen
Z
MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
VERVAARDIGING VAN KLEDING; BEREIDEN EN VERVEN VAN BONT Vervaardiging kleding van leer Vervaardiging van kleding en -toebehoren (excl. van leer) Bereiden en verven van bont; vervaardiging van artikelen van bont
2 1 3.1
0 1 1
3.1 2 1
0 1 1
3.1 2 3.1
VERVAARDIGING VAN LEER EN LEDERWAREN (EXCL. KLEDING) Lederfabrieken Lederwarenfabrieken (excl. kleding en schoeisel) Schoenenfabrieken
4.2 3.1 3.1
2 1 1
3.2 2 3.1
1 1 1
4.2 3.1 3.1
0
3.1
3.2
3.1
3.2
4.1 1 3.2 0 0 1
2 2 2 2 2 1
3.1 3.1 3.2 3.2 3.1 2
1 1 1 0 0 0
4.1 3.1 3.2 3.2 3.1 2
4.1
3.2
4.1
C
3.1
4.1
3.1 3.2 4.1 2
2 3.1 3.2 2
3.1 4.1 4.2 3.2
C C Z C Z C
2 3.1 3.2 2
3.1 4.1 4.2 3.2
NUMMER 18 18 181 182 183 19 19 191 192 193 20 20 2010.1 2010.2 2010.2 2010.2 202 203. 204. 205 203. 204. 205 205 21 21 2111 2112 2112 2112 2112 212
-
-
0 1 2 0 1 0 1 2 3
CATEGORIE PER MILIEUASPECT
GEVAAR
OMSCHRIJVING
GELUID
SBI-CODE
STOF
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
GEUR
Bijlage 1
HOUTINDUSTRIE EN VERVAARDIGING ARTIKELEN VAN HOUT. RIET. KURK E.D. Houtzagerijen Houtconserveringsbedrijven: - met creosootolie - met zoutoplossingen Fineer- en plaatmaterialenfabrieken Timmerwerkfabrieken. vervaardiging overige artikelen van hout Timmerwerkfabrieken. vervaardiging overige artikelen van hout. p.o. < 200 m2 Kurkwaren-. riet- en vlechtwerkfabrieken VERVAARDIGING VAN PAPIER. KARTON EN PAPIER- EN KARTONWAREN Vervaardiging van pulp Papier- en kartonfabrieken: - p.c. < 3 t/u - p.c. 3 - 15 t/u - p.c. >= 15 t/u Papier- en kartonwarenfabrieken
Golfkartonfabrieken: - p.c. < 3 t/u - p.c. >= 3 t/u
UITGEVERIJEN. DRUKKERIJEN EN REPRODUKTIE VAN OPGENOMEN MEDIA Uitgeverijen (kantoren) Drukkerijen van dagbladen Drukkerijen (vlak- en rotatie-diepdrukkerijen) Kleine drukkerijen en kopieerinrichtingen A Grafische afwerking B Binderijen Grafische reproduktie en zetten Overige grafische aktiviteiten Reproduktiebedrijven opgenomen media - AARDOLIE-/STEENKOOLVERWERK. IND.; BEWERKING SPLIJT-/KWEEKSTOFFEN Cokesfabrieken Aardolieraffinaderijen A Smeeroliën- en vettenfabrieken B Recyclingbedrijven voor afgewerkte olie C Aardolieproduktenfabrieken n.e.g. Splijt- en kweekstoffenbewerkingsbedrijven - VERVAARDIGING VAN CHEMISCHE PRODUKTEN 0 Vervaardiging van industriële gassen: 1 - luchtscheidingsinstallatie v.c. >= 10 t/d lucht 2 - overige gassenfabrieken. niet explosief 3 - overige gassenfabrieken. explosief
2 3.1
2 2
3.2 4.1
0 2 2 1 0 2 2 2 0
0 0 0 0 0 0 0 0 0
1 3.2 3.2 2 1 2 1 2 1
5.3 6 3.1 4.2 4.2 1
5.2 3.2 0 0 0 1
5.3 6 3.2 3.2 4.1 3.2
1 3.2 3.2
0 0 0
5.2 5.1 5.1
MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
0 1 2 -
GEVAAR
2121.2 2121.2 2121.2 22 22 221 2221 2222 2222.6 2223 2223 2224 2225 223 23 23 231 2320.1 2320.2 2320.2 2320.2 233 24 24 2411 2411 2411 2411
CATEGORIE PER MILIEUASPECT
GELUID
OMSCHRIJVING
STOF
SBI-CODE
GEUR
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
NUMMER
Bijlage 1
2 2
3.2 4.1
0 1 1 0 0 0 1 1 0
1 3.2 3.2 2 1 2 2 2 1
C Z C Z
3.2 6 2 3.1 3.1 6
5.3 6 3.2 4.2 4.2 6
C Z C C
3.2 3.2 4.2
5.2 5.1 5.1
C C Z
C
MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
Kleur- en verfstoffenfabrieken 0 Anorg. chemische grondstoffenfabrieken: 1 - niet vallend onder "post-Seveso-richtlijn" 2 - vallend onder "post-Seveso-richtlijn" A0 Organ. chemische grondstoffenfabrieken: A1 - niet vallend onder "post-Seveso-richtlijn" A2 - vallend onder "post-Seveso-richtlijn" B0 Methanolfabrieken: B1 - p.c. < 100.000 t/j B2 - p.c. >= 100.000 t/j 0 Vetzuren en alkanolenfabrieken (niet synth.): 1 - p.c. < 50.000 t/j 2 - p.c. >= 50.000 t/j Kunstmeststoffenfabrieken Kunstharsenfabrieken e.d. 0 Landbouwchemicaliënfabrieken: 1 - fabricage 2 - formulering en afvullen Verf. lak en vernisfabrieken 0 Farmaceutische grondstoffenfabrieken: 1 - p.c. < 1.000 t/j 2 - p.c. >= 1.000 t/j 0 Farmaceutische produktenfabrieken: 1 - formulering en afvullen geneesmiddelen 2 - verbandmiddelenfabrieken Zeep-. was- en reinigingsmiddelenfabrieken Parfumerie- en cosmeticafabrieken Kruit-. vuurwerk-. en springstoffenfabrieken
GEVAAR
2412 2413 2413 2413 2414.1 2414.1 2414.1 2414.1 2414.1 2414.1 2414.2 2414.2 2414.2 2415 2416 242 242 242 243 2441 2441 2441 2442 2442 2442 2451 2452 2461
CATEGORIE PER MILIEUASPECT
GELUID
OMSCHRIJVING
STOF
SBI-CODE
GEUR
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
NUMMER
Bijlage 1
4.1
0
4.1
C
4.1
4.1
3.2 4.2
2 3.1
4.2 5.1
C C
4.2 5.2
4.2 5.2
4.2 5.3
1 2
4.1 5.1
C C
4.2 5.2
4.2 5.3
3.2 4.1
0 0
4.1 4.2
C C Z
3.2 4.1
4.1 4.2
4.2 5.1 5.1 5.2
0 0 4.2 2
4.1 4.2 5.1 4.2
C C Z C C
3.2 4.1 5.1 5.1
4.2 5.1 5.1 5.2
4.2 3.2 4.2
3.1 1 2
3.2 2 4.1
C C C
5.3 5.1 4.2
5.3 5.1 4.2
4.1 4.2
1 1
4.1 4.2
C C
4.2 5.1
4.2 5.1
3.1 1 4.2 4.2 2
1 1 3.2 2 1
3.1 2 4.1 3.1 3.1
3.1 1 3.2 3.1 5.3
3.1 2 4.2 4.2 5.3
C C
261 261 261 261 261 2615 262. 263
0 1 2 3 4
Glasfabrieken: - glas en glasprodukten. p.c. < 5.000 t/j - glas en glasprodukten. p.c. >= 5.000 t/j - glaswol en glasvezels. p.c.< 5.000 t/j - glaswol en glasvezels. p.c. >= 5.000 t/j Glasbewerkingsbedrijven 0 Aardewerkfabrieken:
MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
0 Lijm- en plakmiddelenfabrieken: 1 - zonder dierlijke grondstoffen 2 - met dierlijke grondstoffen Fotochemische produktenfabrieken A Chemische kantoorbenodigdhedenfabrieken B Overige chemische produktenfabrieken n.e.g. Kunstmatige synthetische garen- en vezelfabrieken - VERVAARDIGING VAN PRODUKTEN VAN RUBBER EN KUNSTSTOF Rubberbandenfabrieken 0 Loopvlakvernieuwingsbedrijven: 1 - vloeropp. < 100 m2 2 - vloeropp. >= 100 m2 Rubber-artikelenfabrieken 0 Kunststofverwerkende bedrijven: 1 - zonder fenolharsen 2 - met fenolharsen 3 - productie van verpakkingsmateriaal en assemblage van kunststofbouwmaterialen - VERVAARDIGING VAN GLAS. AARDEWERK. CEMENT-. KALK- EN GIPSPRODUKTEN
GEVAAR
2462 2462 2462 2464 2466 2466 247 25 25 2511 2512 2512 2512 2513 252 252 252 252 26 26
CATEGORIE PER MILIEUASPECT
GELUID
OMSCHRIJVING
3.2 3.2 3.2 3.1 3.2 4.2
C C
3.1 3.1 3.1 3.1 4.1 4.1
3.2 5.1 3.2 3.1 4.1 4.2
C
3.2
4.2
2 3.2 3.1
2 3.1 3.1
3.1 4.1 3.2
3.1 3.1 2
3.2 3.2 3.1
3.2 4.1 2
4.1 4.2 3.1
2 3.2 3.2 4.1 2
3.2 4.2 3.2 4.2 3.1
2 3.1 2 3.1 1
3.2 4.2 4.2 5.1 3.1
STOF
SBI-CODE
GEUR
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
NUMMER
Bijlage 1
3.2 5.1 3.1 3.1 4.1 4.2
1 2 1 1 2 2
4.2
3.1
4.2
3.1 4.1 3.2
1 3.1 1
4.1 4.2 3.1
2 2 4.2 5.1 1
C Z C Z
0 1 2 0 1 2 0
- vermogen elektrische ovens totaal < 40 kW - vermogen elektrische ovens totaal >= 40 kW Baksteen en baksteenelementenfabrieken Dakpannenfabrieken Cementfabrieken: - p.c. < 100.000 t/j - p.c. >= 100.000 t/j Kalkfabrieken: - p.c. < 100.000 t/j - p.c. >= 100.000 t/j Gipsfabrieken: - p.c. < 100.000 t/j - p.c. >= 100.000 t/j Betonwarenfabrieken: - zonder persen. triltafels en bekistingtrille - met persen. triltafels of bekistingtrillers. p.c. < 100 t/d - met persen. triltafels of bekistingtrillers. p.c. >= 100 t/d Kalkzandsteenfabrieken: - p.c. < 100.000 t/j - p.c. >= 100.000 t/j Mineraalgebonden bouwplatenfabrieken Betonmortelcentrales: - p.c. < 100 t/u - p.c. >= 100 t/u Vervaardiging van produkten van beton. (vezel)cement en gips: - p.c. < 100 t/d - p.c. >= 100 t/d Natuursteenbewerkingsbedrijven:
MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
1 2 A B 0 1 2 0 1 2 0 1 2 0 1 2 3 0 1 2
GEVAAR
262. 263 262. 263 264 264 2651 2651 2651 2652 2652 2652 2653 2653 2653 2661.1 2661.1 2661.1 2661.1 2661.2 2661.2 2661.2 2662 2663. 2664 2663. 2664 2663. 2664 2665. 2666 2665. 2666 2665. 2666 267
CATEGORIE PER MILIEUASPECT
GELUID
OMSCHRIJVING
2 3.2 4.1 4.1
1 2 2 3.2
2 3.2 4.1 4.1
C C Z
2 3.1
5.1 5.3
4.1 4.2
Z
2 3.1
4.1 5.1
4.1 5.1
4.1 4.2
Z
2 3.1
4.1 5.1
1 1 2
3.2 3.2 4.1
4.1 4.2 5.2
Z
2 2 2
4.1 4.2 5.2
1 2 3.1
3.1 4.1 3.1
3.2 4.2 3.2
2 2 2
3.2 4.2 3.2
1 2
3.1 4.1
3.2 4.2
Z
3.2 3.1
3.2 4.2
1 2
3.1 4.1
3.2 4.2
Z
3.1 4.1
3.2 4.2
STOF
SBI-CODE
GEUR
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
NUMMER
Bijlage 1
1 2 2 3.1
1 3.1 4.1 4.1
1 2
4.2 5.1
5.1 5.3
2 3.1
4.1 5.1
2 3.1
Z
- zonder breken. zeven en drogen: p.o. > 2.000 m² - zonder breken. zeven en drogen: p.o. <= 2.000 m² - met breken. zeven of drogen. v.c. < 100.000 t/j - met breken. zeven of drogen. v.c. >= 100.000 t/j Slijp- en polijstmiddelen fabrieken A0 Bitumineuze materialenfabrieken: A1 - p.c. < 100 t/u A2 - p.c. >= 100 t/u B0 Isolatiematerialenfabrieken (excl. glaswol): B1 - steenwol. p.c. >= 5.000 t/j B2 - overige isolatiematerialen C Minerale produktenfabrieken n.e.g. D0 Asfaltcentrales: p.c.< 100 ton/uur D1 - asfaltcentrales. p.c. >= 100 ton/uur - VERVAARDIGING VAN METALEN 0 Ruwijzer- en staalfabrieken: 1 - p.c. < 1.000 t/j 2 - p.c. >= 1.000 t/j 0 IJzeren- en stalenbuizenfabrieken: 1 - p.o. < 2.000 m2 2 - p.o. >= 2.000 m2 0 Draadtrekkerijen. koudbandwalserijen en profielzetterijen: 1 - p.o. < 2.000 m2 2 - p.o. >= 2.000 m2 A0 Non-ferro-metaalfabrieken: A1 - p.c. < 1.000 t/j A2 - p.c. >= 1.000 t/j
MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
1 2 3 4
GEVAAR
267 267 267 267 2681 2682 2682 2682 2682 2682 2682 2682 2682 2682 27 27 271 271 271 272 272 272 273 273 273 274 274 274
CATEGORIE PER MILIEUASPECT
GELUID
OMSCHRIJVING
3.2 3.1 4.2 5.2 3.1
0 0 1 1 1
3.2 3.1 4.2 5.2 3.1
2 3.1
4.2 5.1
Z
2 3.1 3.1 2 3.1
4.2 4.1 3.2 4.1 4.2
5.2 6
C Z
4.1 4.2
5.2 6
2 3.2
5.1 5.3
Z
2 3.1
5.1 5.3
2 3.1
2 3.1
4.2 5.2
Z
2 3.1
4.2 5.2
3.2 4.1
3.2 4.2
4.2 5.2
Z
2 3.1
4.2 5.2
STOF
SBI-CODE
GEUR
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
NUMMER
Bijlage 1
1 1 1 2 1
2 2 3.2 4.1 2
4.2 5.1
3.2 4.1
3.2 4.1
3.2 4.1 3.1 3.2 4.1
4.1 3.2 3.1 3.1 3.2
4.2 3.2 3.2 4.1 4.2
5.2 6
5.1 5.3
2 3.1
Z
Z C Z C
MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
B0 Non-ferro-metaalwalserijen. -trekkerijen e.d.: B1 - p.o. < 2.000 m2 B2 - p.o. >= 2.000 m2 0 IJzer- en staalgieterijen/ -smelterijen: 1 - p.c. < 4.000 t/j 2 - p.c. >= 4.000 t/j 0 Non-ferro-metaalgieterijen/ -smelterijen: 1 - p.c. < 4.000 t/j 2 - p.c. >= 4.000 t/j - VERVAARD. VAN PRODUKTEN VAN METAAL (EXCL. MACH./TRANSPORTMIDD.) 0 Constructiewerkplaatsen: 1 - gesloten gebouw 1a - gesloten gebouw. p.o. < 200 m2 2 - in open lucht. p.o. < 2.000 m2 3 - in open lucht. p.o. >= 2.000 m2 0 Tank- en reservoirbouwbedrijven: 1 - p.o. < 2.000 m2 2 - p.o. >= 2.000 m2 Vervaardiging van verwarmingsketels. radiatoren en stoomketels A Stamp-. pers-. dieptrek- en forceerbedrijven B Smederijen. lasinrichtingen. bankwerkerijen e.d. B1 Smederijen. lasinrichtingen. bankwerkerijen e.d.. p.o. < 200 m2 0 Metaaloppervlaktebehandelingsbedrijven: 1 - algemeen 10 - stralen 11 - metaalharden 12 - lakspuiten en moffelen
GEVAAR
274 274 274 2751. 2752 2751. 2752 2751. 2752 2753. 2754 2753. 2754 2753. 2754 28 28 281 281 281 281 281 2821 2821 2821 2822. 2830 284 284 284 2851 2851 2851 2851 2851
CATEGORIE PER MILIEUASPECT
GELUID
OMSCHRIJVING
STOF
SBI-CODE
GEUR
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
NUMMER
Bijlage 1
3.1 4.1
3.1 3.2
5.1 5.3
Z
3.1 3.2
5.1 5.3
3.2 4.1
3.1 3.2
4.2 5.1
C C Z
2 3.1
4.2 5.1
3.2 4.1
3.1 3.2
4.2 5.1
C C Z
2 3.1
4.2 5.1
2 2 2 3.1
2 2 3.1 4.1
3.2 3.1 4.1 4.2
Z
2 1 2 2
3.2 3.1 4.1 4.2
2 3.1 2 1 3.1 2
3.1 3.2 2 2 2 2
4.2 5.1 4.1 4.1 3.2 3.1
2 3.1 2 2 2 1
4.2 5.1 4.1 4.1 3.2 3.1
3.1 2 2 3.2
3.1 4.1 3.1 2
3.2 4.1 3.2 3.2
3.1 2 3.1 3.1
3.2 4.1 3.2 3.2
Z
MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
2 - scoperen (opspuiten van zink) 3 - thermisch verzinken 4 - thermisch vertinnen 5 - mechanische oppervlaktebehandeling (slijpen. polijsten) 6 - anodiseren. eloxeren 7 - chemische oppervlaktebehandeling 8 - emailleren 9 - galvaniseren (vernikkelen. verchromen. verzinken. verkoperen ed) 1 Overige metaalbewerkende industrie 2 Overige metaalbewerkende industrie. inpandig. p.o. <200m2 A0 Grofsmederijen. anker- en kettingfabrieken: A1 - p.o. < 2.000 m2 A2 - p.o. >= 2.000 m2 B Overige metaalwarenfabrieken n.e.g. B Overige metaalwarenfabrieken n.e.g.; inpandig. p.o. <200 m2 - VERVAARDIGING VAN MACHINES EN APPARATEN 0 Machine- en apparatenfabrieken: 1 - p.o. < 2.000 m2 2 - p.o. >= 2.000 m2 3 - met proefdraaien verbrandingsmotoren >= 1 MW - VERVAARDIGING VAN KANTOORMACHINES EN COMPUTERS A Kantoormachines- en computerfabrieken - VERVAARDIGING VAN OVER. ELEKTR. MACHINES. APPARATEN EN BENODIGDH. Elektromotoren- en generatorenfabrieken Schakel- en installatiemateriaalfabrieken
GEVAAR
2851 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2851 2852 2852 287 287 287 287 287 29 29 29 29 29 29 30 30 30 31 31 311 312
CATEGORIE PER MILIEUASPECT
GELUID
OMSCHRIJVING
3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.1
2 3.1 3.1 2 2 2 3.1 3.1 2 1
3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.2 3.1
2 2 2 1
4.1 5.1 3.2 3.1
2 2 2
3.2 4.1 4.2
2
1
2
2 2
3.1 3.1
4.1 4.1
STOF
SBI-CODE
GEUR
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
NUMMER
Bijlage 1
3.1 3.2 3.2 2 3.1 3.1 3.2 2 1 1
3.1 3.1 3.1 3.1 1 1 3.1 2 2 2
2 3.1 2 2
3.1 3.2 2 2
4.1 5.1 3.2 3.1
2 3.1 3.1
2 2 2
3.2 4.1 4.2
2
1
4.1 4.1
2 1
Z
Z
4.1 3.2 4.2 2 6
3.1 3.1
2 2
3.1 3.1
0
2
0
2
3.2 4.1 3.2 2 2
1 2 1 1 1
4.1 4.2 4.1 4.1 3.2
2 3.1 2 2 2
4.1 4.2 4.1 4.1 3.2
2 3.2 3.1 3.2
2 3.1 3.2 3.2
3.1 3.2 4.1 5.1
1 3.1 2 3.1
3.1 3.2 4.1 5.1
STOF
3.2 3.1 4.2 1 4.1
GEUR
4.1 3.2 2 2 5.3
Elektrische draad- en kabelfabrieken Accumulatoren- en batterijenfabrieken Lampenfabrieken Elektrotechnische industrie n.e.g. Koolelektrodenfabrieken
3.2 3.2 4.1 2 6
1 2 2 1 4.2
VERVAARDIGING VAN AUDIO-. VIDEO-. TELECOM-APPARATEN EN -BENODIGDH. Vervaardiging van audio-. video- en telecom-apparatuur e.d. Fabrieken voor gedrukte bedrading
2 3.1
0 1
2
313 314 315 316 3162 32 32 321 t/m 323 3210 33 33 33 34 34 341 341 341 3420.1 3420.2 343 35 35
- VERVAARDIGING VAN MEDISCHE EN OPTISCHE APPARATEN EN INSTRUMENTEN A Fabrieken voor medische en optische apparaten en instrumenten e.d. VERVAARDIGING VAN AUTO'S. AANHANGWAGENS EN OPLEGGERS 0 Autofabrieken en assemblagebedrijven 1 - p.o. < 10.000 m2 2 - p.o. >= 10.000 m2 Carrosseriefabrieken Aanhangwagen- en opleggerfabrieken Auto-onderdelenfabrieken - VERVAARDIGING VAN TRANSPORTMIDDELEN (EXCL. AUTO'S. AANHANGWAGENS)
351 351 351 351 351
0 1 2 3 4
-
CATEGORIE PER MILIEUASPECT MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
OMSCHRIJVING
GEVAAR
SBI-CODE
GELUID
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
NUMMER
Bijlage 1
Scheepsbouw- en reparatiebedrijven: - houten schepen - kunststof schepen - metalen schepen < 25 m - metalen schepen >= 25m en/of proefdraaien motoren >= 1 MW
C Z
C Z
C Z
Scheepssloperijen Wagonbouw- en spoorwegwerkplaatsen: - algemeen - met proefdraaien van verbrandingsmotoren >= 1 MW Vliegtuigbouw en -reparatiebedrijven: - zonder proefdraaien motoren - met proefdraaien motoren Rijwiel- en motorrijwielfabrieken Transportminindustrie n.e.g.
- VERVAARDIGING VAN MEUBELS EN OVERIGE GOEDEREN N.E.G. 1 Meubelfabrieken 2 Meubelstoffeerderijen b.o. < 200 m2 Fabricage van munten. sieraden e.d. Muziekinstrumentenfabrieken Sportartikelenfabrieken Speelgoedartikelenfabrieken Sociale werkvoorziening Vervaardiging van overige goederen n.e.g. - VOORBEREIDING TOT RECYCLING Metaal- en autoschredders A0 Puinbrekerijen en -malerijen: A1 - v.c. < 100.000 t/j A2 - v.c. >= 100.000 t/j B Rubberregeneratiebedrijven C Afvalscheidingsinstallaties -
MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
0 1 2 0 1 2
GEVAAR
3511 352 352 352 353 353 353 354 355 36 36 361 361 362 363 364 365 3661.1 3661.2 37 37 371 372 372 372 372 372 40
CATEGORIE PER MILIEUASPECT
GELUID
OMSCHRIJVING
5.2
3.2
5.2
2 2
3.2 4.2
2 3.2 2 2
4.1 5.3 3.2 3.2
2 0 1 1 2 2 0 2
3.2 1 2 2 3.1 3.1 2 3.1
2
5.1
1 1 3.1 3.1
4.2 5.2 4.2 4.2
STOF
SBI-CODE
GEUR
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
NUMMER
Bijlage 1
3.2
4.1
3.1 3.1
2 2
3.2 4.2
3.1 3.2 2 2
2 2 1 2
4.1 5.3 3.2 3.2
3.1 0 2 2 2 2 0 2
3.1 1 1 1 1 1 2 1
3.2 1 1 2 3.1 3.1 2 3.1
2
3.2
5.1
2 2 4.2 4.1
3.2 4.1 3.1 4.1
4.2 5.2 3.2 4.2
Z
Z
Z
C
40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40
B2 - vergisting. verbranding en vergassing van overige biomassa C0 Elektriciteitsdistributiebedrijven. met transformatorvermogen: C1 - < 10 MVA C2 - 10 - 100 MVA C3 - 100 - 200 MVA C4 - 200 - 1000 MVA C5 - >= 1000 MVA D0 Gasdistributiebedrijven: D1 - gascompressorstations vermogen < 100 MW D2 - gascompressorstations vermogen >= 100 MW D3 - gas: reduceer-. compressor-. meet- en regelinst. Cat. A D4 - gasdrukregel- en meetruimten (kasten en gebouwen). cat. B en C D5 - gasontvang- en -verdeelstations. cat. D E0 Warmtevoorzieningsinstallaties. gasgestookt: E1 - stadsverwarming E2 - blokverwarming F0 windmolens: F1 - wiekdiameter 20 m
MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
- PRODUKTIE EN DISTRIB. VAN STROOM. AARDGAS. STOOM EN WARM WATER A0 Elektriciteitsproduktiebedrijven (electrisch vermogen >= 50 MWe) A1 - kolengestookt (incl. meestook biomassa). thermisch vermogen > 75 MWth A2 - oliegestookt. thermisch vermogen > 75 MWth A3 - gasgestookt (incl. bijstook biomassa). thermisch vermogen > 75 MWth.in A4 - kerncentrales met koeltorens A5 - warmte-kracht-installaties (gas). thermisch vermogen > 75 MWth B0 bio-energieinstallaties electrisch vermogen < 50 MWe: B1 - covergisting. verbranding en vergassing van mest. slib. GFT en reststromen voedingsindustrie
GEVAAR
40 40 40 40 40 40 40 40 40
CATEGORIE PER MILIEUASPECT
4.1 3.2 3.2 6 3.2
5.2 5.1 5.1 6 5.1
3.2
2
3.2
3.1
3.2
2
3.2
0 0 0 0 0
0 0 0 0 0
2 3.1 3.2 4.2 5.1
C C C C Z C Z
1 2 3.1 3.1 3.1
2 3.1 3.2 4.2 5.1
0 0 0 0 0
0 0 0 0 0
4.2 5.1 1 2 3.1
C C C C C
3.2 4.1 1 1 3.1
4.2 5.1 10 2 3.1
2 1
1 0
3.2 2
C C
3.1 1
3.2 2
0
0
3
C
2
3.2
GELUID
OMSCHRIJVING
STOF
SBI-CODE
GEUR
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
NUMMER
Bijlage 1
3.2 3.2 3.2 1 2
5.2 3.2 3.2 1 2
5.2 5.1 5.1 5.1 5.1
3.2
3.1
3.1
C Z C Z C Z C C Z
GEVAAR
MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
40 F2 - wiekdiameter 30 m 40 F3 - wiekdiameter 50 m 41 41 - WINNING EN DISTRIBUTIE VAN WATER 41 A0 Waterwinning-/ bereiding- bedrijven: 41 A1 - met chloorgas 41 A2 - bereiding met chloorbleekloog e.d. en/of straling 41 B0 Waterdistributiebedrijven met pompvermogen: 41 B1 - < 1 MW 41 B2 - 1 - 15 MW 41 B3 - >= 15 MW 45 45 - BOUWNIJVERHEID 45 0 Bouwbedrijven algemeen: b.o. > 2.000 m² 45 1 - bouwbedrijven algemeen: b.o. <= 2.000 m² 45 2 Aannemersbedrijven met werkplaats: b.o. > 1000 m² 45 3 - aannemersbedrijven met werkplaats: b.o.< 1000 m² 50 50 - HANDEL/REPARATIE VAN AUTO'S. MOTORFIETSEN; BENZINESERVICESTATIONS 501. 502. 504 Handel in auto's en motorfietsen. reparatie- en servicebedrijven 502 Groothandel in vrachtauto's (incl. import) 5020.4 A Autoplaatwerkerijen 5020.4 B Autobeklederijen 5020.4 C Autospuitinrichtingen 5020.5 Autowasserijen 503. 504 Handel in auto- en motorfietsonderdelen en -accessoires 505 0 Benzineservisestations: 505 1 - met LPG > 1000 m3/jr
CATEGORIE PER MILIEUASPECT
GELUID
OMSCHRIJVING
STOF
SBI-CODE
GEUR
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
NUMMER
Bijlage 1
0 0
0 0
4 4
C C
3 3
4.1 4.2
3.1 1
0 0
3.1 3.1
C C
5.3 2
5.3 3.1
0 0 0
0 0 0
2 3.2 4.2
C C C
1 1 1
2 3.2 4.2
1 1 1 0
2 2 2 1
3.2 3.1 3.1 2
1 1 1 1
3.2 3.1 3.1 2
1 1 1 0 3.1 1 0
0 1 2 0 2 0 0
2 3.2 3.2 1 2 2 2
1 1 1 1 2 0 1
2 3.2 3.2 1 3.1 2 2
2
0
2
4.1
4.1
MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
2 2
0 0
2 2
3.1 1
3.1 2
0 2 3.2
0 2 3.2
1 3.1 4.2
0 2 3.1
1 3.1 4.2
Grth in bloemen en planten Grth in levende dieren Grth in huiden. vellen en leder Grth in ruwe tabak. groenten. fruit en consumptie-aardappelen Grth in vlees. vleeswaren. zuivelprodukten. eieren. spijsoliën Grth in dranken Grth in tabaksprodukten Grth in suiker. chocolade en suikerwerk Grth in koffie. thee. cacao en specerijen Grth in overige voedings- en genotmiddelen Grth in overige consumentenartikelen Grth in vuurwerk en munitie: - consumentenvuurwerk. verpakt. opslag < 10 ton - consumentenvuurwerk. verpakt. opslag 10 tot 50 ton - professioneel vuurwerk. netto expl. massa per bewaarplaats < 750 kg (en > 25 kg theatervuurwerk)
1 3.1 3.1 2 1 0 1 1 2 1 1
1 1 0 1 0 0 0 1 1 1 1
2 3.2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
0 0 0 3.1 3.1 0 0 0 0 1 1
2 3.2 3.1 3.1 3.1 2 2 2 2 2 2
1 1 1
0 0 0
2 2 2
1 3.1 5.1
2 3.1 5.1
- professioneel vuurwerk. netto expl. massa per bewaarplaats 750 kg tot 6 ton - munitie Grth in vaste brandstoffen: - klein. lokaal verzorgingsgebied
1 0
0 0
2 2
5.3 2
5.3 2
1
3.1
3.1
2
3.1
NUMMER 505 505 51 51 511 5121 5121
2 - met LPG < 1000 m3/jr 3 - zonder LPG - GROOTHANDEL EN HANDELSBEMIDDELING Handelsbemiddeling (kantoren) 0 Grth in akkerbouwprodukten en veevoeders 1 Grth in akkerbouwprodukten en veevoeders met een verwerkingscapaciteit van 500 ton/uur of meer
5122 5123 5124 5125. 5131 5132. 5133 5134 5135 5136 5137 5138. 5139 514 5148.7 5148.7 5148.7 5148.7
0 1 2 3
5148.7 5148.7 5151.1 5151.1
4 5 0 1
CATEGORIE PER MILIEUASPECT
GEVAAR
OMSCHRIJVING
GELUID
SBI-CODE
STOF
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
GEUR
Bijlage 1
Z
C
OMSCHRIJVING
CATEGORIE PER MILIEUASPECT
4.1 5.1 4.2 3.1
4.1 5.1 4.2 3.2
1 1 1
4.2 5.2 3.2
3.1 2
1 1
3.1 2
2 1
3.2 2
0 0
3.2 2
0 0 3.1 2 1 1 1 1 1
0 0 1 2 1 2 1 2 1
3.1 2 2 2 2 3.2 3.1 3.2 3.1
1 0 3.2 2 1 2 1 1 1
3.1 2 3.2 2 2 3.2 3.1 3.2 3.1
0
1
3.2
1
3.2
GELUID
5.1
STOF
3.2
GEUR
MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
SBI-CODE
GEVAAR
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
NUMMER
Bijlage 1
5151.1 5151.2 5151.2 5151.2 5151.2 5151.3 5152.1 5152.1 5152.1 5152.2 /.3 5153 5153 5153 5153.4 5153.4 5153.4 5154
2 0 1 2 3
- kolenterminal. opslag opp. >= 2.000 m2 Grth in vloeibare en gasvormige brandstoffen: - vloeistoffen. o.c. < 100.000 m3 - vloeistoffen. o.c. >= 100.000 m3 - tot vloeistof verdichte gassen Grth minerale olieprodukten (excl. brandstoffen) Grth in metaalertsen: - opslag opp. < 2.000 m2 - opslag opp. >= 2.000 m2 Grth in metalen en -halffabrikaten Grth in hout en bouwmaterialen: - algemeen: b.o. > 2000 m² - algemeen: b.o. <= 2000 m² zand en grind: - algemeen: b.o. > 200 m² - algemeen: b.o. <= 200 m² Grth in ijzer- en metaalwaren en verwarmingsapparatuur:
3.1
5.1
5.1
3.1 3.2 3.1 3.2
0 0 0 0
3.1 3.1 3.1 2
2 3.1 0
4.2 5.1 1
4.2 5.2 3.2
0 0
1 1
0 0
5154 5154 5155.1 5155.2 5156 5157 5157 5157.2/3 5157.2/3 5162 5162
1 - algemeen: b.o. > 2.000 m² 2 - algemeen: b.o. < = 2.000 m² Grth in chemische produkten Grth in kunstmeststoffen Grth in overige intermediaire goederen 0 Autosloperijen: b.o. > 1000 m² 1 - autosloperijen: b.o. <= 1000 m² 0 Overige groothandel in afval en schroot: b.o. > 1000 m² 1 - overige groothandel in afval en schroot: b.o. <= 1000 m² 0 Grth in machines en apparaten: 1 - machines voor de bouwnijverheid
0 1 2 0 1 2 4 5 6 0
Z
Z
MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
2 - overige Overige grth (bedrijfsmeubels. emballage. vakbenodigdheden e.d. - DETAILHANDEL EN REPARATIE T.B.V. PARTICULIEREN A Detailhandel voor zover n.e.g. Supermarkten. warenhuizen Detailhandel vlees. wild. gevogelte. met roken. koken. bakken Detailhandel brood en banket met bakken voor eigen winkel Apotheken en drogisterijen Bouwmarkten. tuincentra. hypermarkten Detailhandel in vuurwerk tot 10 ton verpakt Postorderbedrijven Reparatie t.b.v. particulieren (excl. auto's en motorfietsen) - LOGIES-. MAALTIJDEN- EN DRANKENVERSTREKKING Hotels en pensions met keuken. conferentie-oorden en congrescentra Kampeerterreinen. vakantiecentra. e.d. (met keuken) Restaurants. cafetaria's. snackbars. ijssalons met eigen ijsbereiding. viskramen e.d. 1 Café's. bars 2 Discotheken. muziekcafé's Kantines Cateringbedrijven - VERVOER OVER LAND 0 Spoorwegen: 1 - stations 2 - rangeerterreinen. overslagstations (zonder rangeerheuvel) Bus-. tram- en metrostations en -remises
GEVAAR
5162 517 52 52 52 5211/2.5246/9 5222. 5223 5224 5231. 5232 5246/9 5249 5261 527 55 55 5511. 5512 552 553 554 554 5551 5552 60 60 601 601 601 6021.1
CATEGORIE PER MILIEUASPECT
GELUID
OMSCHRIJVING
STOF
SBI-CODE
GEUR
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
NUMMER
Bijlage 1
0 0
1 0
3.1 2
0 0
3.1 2
0 0 1 1 0 0 0 0 0
0 0 0 1 0 0 0 0 0
1 1 1 1 0 2 1 3.1 1
0 1 1 1 1 1 1 0 1
1 1 1 1 1 2 1 3.1 1
1 2 1 0 0 1 1
0 0 0 0 0 0 0
1 3.1 1 1 2 1 2
C C C C C C
1 2 1 1 1 1 1
1 3.1 1 1 2 1 2
0 2 0
0 2 1
3.2 4.2 3.2
C C C
3.1 4.2 0
3.2 4.2 3.2
C
0 1 0 0 0
0 0 0 0 0
2 3.2 3.2 3.1 2
0
0
1
0 0 3.1 3.2 3.1 4.2 4.2
1 2 5.2 5.1 5.2 0 1
5.1 4.2 5.3 5.1 5.2 3.2 3.2
0 4.2 0 2 3.1 3.1 3.2 3.1 3.1
1 1 1 4.1 5.1 4.2 5.1 4.2 5.1
4.2 3.2 3.2 4.2 5.2 4.1 4.2 4.2 5.1
MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
Taxibedrijven Touringcarbedrijven 0 Goederenwegvervoerbedrijven (zonder schoonmaken tanks): b.o. > 1000 m² 1 - Goederenwegvervoerbedrijven (zonder schoonmaken tanks) b.o. <= 1000 m² Pomp- en compressorstations van pijpleidingen - VERVOER OVER WATER / DOOR DE LUCHT A Vervoersbedrijven (uitsluitend kantoren) - DIENSTVERLENING T.B.V. HET VERVOER 0 Laad-. los- en overslagbedrijven t.b.v. zeeschepen: 1 - containers 2 - stukgoederen 3 - ertsen. mineralen e.d.. opslagopp. >= 2.000 m2 4 - granen of meelsoorten. v.c. >= 500 t/u 5 - steenkool. opslagopp. >= 2.000 m2 6 - olie. LPG. e.d. 7 - tankercleaning 0 Laad-. los- en overslagbedrijven t.b.v. binnenvaart: 1 - containers 10 - tankercleaning 2 - stukgoederen 3 - ertsen. mineralen. e.d.. opslagopp. < 2.000 m² 4 - ersten. mineralen. e.d.. opslagopp. >= 2.000 m² 5 - granen of meelsoorten . v.c. < 500 t/u 6 - granen of meelsoorten. v.c. >= 500 t/u 7 - steenkool. opslagopp. < 2.000 m2 8 - steenkool. opslagopp. >= 2.000 m2
GEVAAR
6022 6023 6024 6024 603 61. 62 61. 62 61. 62 63 63 6311.1 6311.1 6311.1 6311.1 6311.1 6311.1 6311.1 6311.1 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2 6311.2
CATEGORIE PER MILIEUASPECT
GELUID
OMSCHRIJVING
STOF
SBI-CODE
GEUR
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
NUMMER
Bijlage 1
0 0 2 2 1
2 3.2 3.2 3.1 2
0
1
C C C Z C Z C Z C C
3.2 3.2 3.1 3.2 3.2 5.3 4.1
5.1 4.2 5.3 5.1 5.2 5.3 4.2
Z
3.1 4.1 3.1 2 3.1 3.1 3.2 3.1 3.2
4.2 4.2 3.2 4.2 5.2 4.2 5.1 4.2 5.1
C C C C C
Z Z
Personenautoverhuurbedrijven Verhuurbedrijven voor transportmiddelen (excl. personenauto's)
MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
711 712
9 - olie. LPG. e.d. Veem- en pakhuisbedrijven. koelhuizen 1 Autoparkeerterreinen. parkeergarages 2 Stalling van vrachtwagens (met koelinstallaties) Overige dienstverlening t.b.v. vervoer (kantoren) A Luchthavens B Helikopterlandplaatsen Reisorganisaties Expediteurs. cargadoors (kantoren) - POST EN TELECOMMUNICATIE Post- en koeriersdiensten A Telecommunicatiebedrijven B0 zendinstallaties: B1 - LG en MG. zendervermogen < 100 kW (bij groter vermogen: onderzoek!) B2 - FM en TV B3 - GSM en UMTS-steunzenders - FINANCIELE INSTELLINGEN EN VERZEKERINGSWEZEN A Banken. verzekeringsbedrijven. beurzen - VERHUUR VAN EN HANDEL IN ONROEREND GOED A Verhuur van en handel in onroerend goed - VERHUUR VAN TRANSPORTMIDDELEN. MACHINES. ANDERE ROERENDE GOEDEREN
GEVAAR
6311.2 6312 6321 6321 6322. 6323 6323 6323 633 634 64 64 641 642 642 642 642 642 65. 66. 67 65. 66. 67 65. 66. 67 70 70 70 71 71
CATEGORIE PER MILIEUASPECT
5.2 3.1 0 2 0 5.1 3.1 0 0
5.2 3.1 2 3.2 1 6 5.1 1 1
C C
0 0
2 1
0 0 0
C C C
3.2 1 1
3.2 1 1
0
1
C
0
1
0
0
1
0
1
1 1
0 0
2 3.1
1 1
2 3.1
GELUID
OMSCHRIJVING
STOF
SBI-CODE
GEUR
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
NUMMER
Bijlage 1
3.2 2 1 1 0 4.1 0 0 0
0 1 0 0 0 3.1 3.1 0 0
3.1 3.1 2 3.2 1 6 5.1 1 1
0 0
0 0
2 1
0 0 0
0 0 0
0
C C C C
1 1
3.1 2
0 0
1 2
2 1
2 0
2 1
0 1 0 2 0
1 2 2 4.1 1
0 2 1 3.1 0
1 3.1 2 4.1 1
0 2 0
0 2 0
1 4.1 3.1
0 3.2 0
1 4.1 3.1
0 1
0 0
2 2
0 1
2 2
STOF
A B -
3.1 2
GEUR
713 714 72 72 72 72 73 73 731 732 74 74 74 747 7481.3 7484.3 7484.4 75 75 75 7522 7525 80 80 801. 802 803. 804 85 85
CATEGORIE PER MILIEUASPECT MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
OMSCHRIJVING
GEVAAR
SBI-CODE
GELUID
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
NUMMER
Bijlage 1
Verhuurbedrijven voor machines en werktuigen Verhuurbedrijven voor roerende goederen n.e.g.
1 1
0 1
COMPUTERSERVICE- EN INFORMATIETECHNOLOGIE Computerservice- en informatietechnologie-bureau's e.d. Switchhouses
0 0
0 0
1 2
SPEUR- EN ONTWIKKELINGSWERK Natuurwetenschappelijk speur- en ontwikkelingswerk Maatschappij- en geesteswetenschappelijk onderzoek
2 0
1 0
0 3.1 1 3.1 0
- OVERIGE ZAKELIJKE DIENSTVERLENING A Overige zakelijke dienstverlening: kantoren Reinigingsbedrijven voor gebouwen Foto- en filmontwikkelcentrales Veilingen voor landbouw- en visserijprodukten Veilingen voor huisraad. kunst e.d. - OPENBAAR BESTUUR. OVERHEIDSDIENSTEN. SOCIALE VERZEKERINGEN A Openbaar bestuur (kantoren e.d.) Defensie-inrichtingen Brandweerkazernes - ONDERWIJS Scholen voor basis- en algemeen voortgezet onderwijs Scholen voor beroeps-. hoger en overig onderwijs - GEZONDHEIDS- EN WELZIJNSZORG
C
C C
C C
MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
Ziekenhuizen Artsenpraktijken. klinieken en dagverblijven Consultatiebureaus 1 Verpleeghuizen 2 Kinderopvang - MILIEUDIENSTVERLENING A0 RWZI's en gierverwerkingsinricht.. met afdekking voorbezinktanks: A1 - < 100.000 i.e. A2 - 100.000 - 300.000 i.e. A3 - >= 300.000 i.e. B Rioolgemalen A Vuilophaal-. straatreinigingsbedrijven e.d. B Gemeentewerven (afval-inzameldepots) C Vuiloverslagstations A0 Afvalverwerkingsbedrijven: A1 - mestverwerking/korrelfabrieken A2 - kabelbranderijen A3 - verwerking radio-actief afval A4 - pathogeen afvalverbranding (voor ziekenhuizen) A5 - oplosmiddelterugwinning A6 - afvalverbrandingsinrichtingen. thermisch vermogen > 75 MW A7 - verwerking fotochemisch en galvano-afval B Vuilstortplaatsen C0 Composteerbedrijven: C1 - niet-belucht v.c. < 5.000 ton/jr C2 - niet-belucht v.c. 5.000 tot 20.000 ton/jr C3 - belucht v.c. < 20.000 ton/jr
GEVAAR
8511 8512. 8513 8514. 8515 853 853 90 90 9001 9001 9001 9001 9001 9002.1 9002.1 9002.1 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2 9002.2
CATEGORIE PER MILIEUASPECT
1 0 0 0 0
2 1 1 2 2
C C Z C Z C
1 1 1 0 1 2 2
4.1 4.2 5.1 2 3.1 3.1 4.2
C
1 1 6 1 2 3.1 2 1
5.1 3.2 6 3.1 3.2 4.2 2 4.2
1 2 1
4.2 5.2 3.2
GELUID
OMSCHRIJVING
STOF
SBI-CODE
GEUR
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
NUMMER
Bijlage 1
1 0 0 1 0
0 0 0 0 0
2 1 1 2 2
C
4.1 4.2 5.1 2 3.1 2 4.1
1 1 1 0 2 2 4.1
3.2 4.1 4.2 1 3.1 3.1 4.2
5.1 3.2 0 3.1 3.2 4.2 1 4.2
1 3.1 1 1 0 4.1 1 4.1
3.2 2 4.1 2 1 4.2 2 4.2
4.2 5.2 3.2
3.2 4.2 3.2
3.1 3.2 3.2
C
C
C Z
MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
C4 - belucht v.c. > 20.000 ton/jr C5 - GFT in gesloten gebouw - DIVERSE ORGANISATIES Bedrijfs- en werknemersorganisaties (kantoren) Kerkgebouwen e.d. A Buurt- en clubhuizen B Hondendressuurterreinen - CULTUUR. SPORT EN RECREATIE Studio's (film. TV. radio. geluid) Bioscopen Theaters. schouwburgen. concertgebouwen. evenementenhallen Recreatiecentra. vaste kermis e.d. Muziek- en balletscholen Dansscholen Bibliotheken. musea. ateliers. e.d. Dierentuinen 0 Zwembaden: 1 - overdekt 2 - niet overdekt A Sporthallen B Bowlingcentra C Overdekte kunstijsbanen D Stadions en open-lucht-ijsbanen E Maneges F Tennisbanen (met verlichting) G Veldsportcomplex (met verlichting)
GEVAAR
9002.2 9002.2 91 91 9111 9131 9133.1 9133.1 92 92 921. 922 9213 9232 9233 9234 9234.1 9251. 9252 9253.1 9261.1 9261.1 9261.1 9261.2 9261.2 9261.2 9261.2 9261.2 9261.2 9261.2
CATEGORIE PER MILIEUASPECT
GELUID
OMSCHRIJVING
STOF
SBI-CODE
GEUR
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
NUMMER
Bijlage 1
4.1 4.1
4.1 3.1
3.2 3.2
2 3.2
4.1 4.1
0 0 0 0
0 0 0 0
1 2 2 3.1
0 0 0 0
1 2 2 3.1
0 0 0 2 0 0 0 3.2
0 0 0 1 0 0 0 1
2 2 2 4.2 2 2 1 3.1
C C C
1 0 0 1 0 0 0 0
2 2 2 4.2 2 2 1 3.2
1 2 0 0 0 0 3.1 0 0
0 0 0 0 0 0 2 0 0
3.1 4.1 3.1 2 3.2 4.2 2 3.1 3.1
C
1 1 0 0 3.1 3.1 0 0 0
3.1 4.1 3.1 2 3.2 4.2 3.1 3.1 3.1
C
C C
C C C C C C
0 0
0 0
1 2
0 1 0 0 0 0 1 1 0 1 1 3.1 3.1 3.2 3.2 0 1 1 0 1
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 3.1 3.1 3.2 0 1 0 0 0
4.1 5.3 2 1 4.1 5.1 6 6 1 4.2 5.3 5.1 5.3 5.2 6 2 3.1 2 2 4.2
C
2 2 2
0 0 0
3.1 3.1 2
C
C
C
C C Z Z C C C C
MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
H Golfbanen I Kunstskibanen 0 Schietinrichtingen: 1 - binnenbanen: geweer- en pistoolbanen 10 - buitenbanen met voorzieningen: pistoolbanen 11 - buitenbanen met voorzieningen: boogbanen 2 - binnenbanen: boogbanen 3 - vrije buitenbanen: kleiduiven 4 - vrije buitenbanen: schietbomen 5 - vrije buitenbanen: geweerbanen 6 - vrije buitenbanen: pistoolbanen 7 - vrije buitenbanen: boogbanen 8 - buitenbanen met voorzieningen: schietbomen 9 - buitenbanen met voorzieningen: geweerbanen B Skelter- en kartbanen. < 8 uur/week in gebruik C Skelter- en kartbanen. >=8 uur/week in gebruik D Autocircuits. motorcrossterreinen e.d.. < 8 uur/week in gebruik E Autocircuits. motorcrossterreinen e.d.. >=8 uur/week in gebruik F Sportscholen. gymnastiekzalen G Jachthavens met diverse voorzieningen Casino's Amusementshallen Modelvliegtuig-velden - OVERIGE DIENSTVERLENING A Wasserijen en strijkinrichtingen B Tapijtreinigingsbedrijven Chemische wasserijen en ververijen
GEVAAR
9261.2 9261.2 9262 9262 9262 9262 9262 9262 9262 9262 9262 9262 9262 9262 9262 9262 9262 9262 9262 9262 9271 9272.1 9272.2 93 93 9301.1 9301.1 9301.2
CATEGORIE PER MILIEUASPECT
GELUID
OMSCHRIJVING
STOF
SBI-CODE
GEUR
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
NUMMER
Bijlage 1
0 3.1
1 3.1
1 4.1 2 1 4.2 6 6 6 4.1 5.1 6 2 2 3.1 3.1 0 2 0 0 3.2
4.1 5.3 2 1 4.2 6 6 6 4.1 5.1 6 5.1 5.3 5.2 6 2 3.1 2 2 4.2
2 2 2
3.1 3.1 2
MILIEUCATEGORIE VAN DE FUNCTIE
A Wasverzendinrichtingen B Wasserettes. wassalons Kappersbedrijven en schoonheidsinstituten 0 Begrafenisondernemingen: 1 - uitvaartcentra 2 - begraafplaatsen 3 - crematoria Fitnesscentra. badhuizen en sauna-baden A Dierenasiels en -pensions B Persoonlijke dienstverlening n.e.g.
GEVAAR
9301.3 9301.3 9302 9303 9303 9303 9303 9304 9305 9305
CATEGORIE PER MILIEUASPECT
GELUID
OMSCHRIJVING
STOF
SBI-CODE
GEUR
Staat van Inrichtingen behorende bij bestemmingsplan
NUMMER
Bijlage 1
0 0 0
0 0 0
2 1 1
0 0 0
2 1 1
0 0 3.2 1 2 0
0 0 1 0 0 0
1 1 2 2 3.2 1
0 0 1 0 0 0
1 1 3.2 2 3.2 1
C C C
blz. 35
Bijlage 2
Investeringsnota Hamerkwartier deel B
Gemeente Amsterdam
Investeringsnota Deel B Hamerkwartier
Ruimtelijk en programmatisch kader
december 2021
2
3
INHOUD
Sturende principes Bouwveld principes Gebouwprincipes Toren/Hoogbouw Gebouwelementen en functionaliteiten Dispensatieregel
78 80 82 86 92 93
4 Technische bouwregels
97
Rolverdeling gemeente en ontwikkelaar Principes bouwrijp maken Rolverdeling gemeente en ontwikkelaar Regie op de openbare ruimte, door BLVC-kader en Impact-analyse Rol projectorganisatie bij BLVC van planvorming tot uitvoering
5 Blokpaspoorten
* Inleiding
9
1 Stedenbouwkundig plan
11
Context en condities Ruimtelijk Uitwerking grote zuidelijke kavels Advies Oeververbinding Maatschappelijk en collectieve voorzieningen
2 Openbare ruimte
14 16 30 34 46
53
Samenvatting Straatprofielen
53 65
3 Beeldkwaliteit
73
Sturen en verleiden, regie op ruimtelijke kwaliteit CRK en supervisie Kernwaarden en ambities
4
73 73 75
97 104 105 108 109
111
Algemene blokinformatie Duurzaam & Gezond Hamerkwartier Spelregels duurzaamheid gebiedsniveau Parkeernorm Hamerkwartier Blokken A1 t/m A3 Blok A5 Blokken A6 t/m A13 Blok C1 Blok C3-a Blok C3-b Blok C4 Blokken C5 t/m C10 Blok E0 Blok E1 Blok E2 Blok F1 Blok F2 Blok G1 Blok G2 Blok H Blok I1 Blok I2 Blok I3-a Blok I3-b Blok I3-c optie 1 Blok I3-c optie 2 Blok I3-d Blok I4-a Blok I4-b
111 112 116 118 123 127 131 137 141 145 149 151 155 159 163 167 171 175 179 183 187 191 195 199 203 207 211 215 219
6 Protocollen en werkwijze
223
Stappenplan transformatie Hamerkwartier Supervisie Social Return
223 225 228
7 Fasering en planning
231
Colofon
233
5
*
Inleiding Dit is deel B van de Investeringsnota voor de transformatie van het Hamerkwartier. In deel A is verhalenderwijs uiteengezet wat de beoogde uitkomst van het transformatieproces van het Hamerkwartier zal zijn; het WAT. Deel A onderbouwt ook de motieven en argumenten om deze transformatie mogelijk te maken en als gemeente actief in gang te zetten; het WAAROM. Dit deel B preciseert de ontwikkelruimte verder, zowel wat de ruimtelijke als de programmatische mogelijkheden betreft. Op die punten waar de ontwikkelruimte meetbaar is en in cijfers uit te drukken, is dit een kwantitatief kader. Denk aan bouwhoogtes en maatvoering van bouwvelden en straatprofielen, maar ook aan de hoeveelheid en de samenstelling van het mogelijke programma en functies, zowel in de bouwvelden en gebouwen als in de openbare ruimte. bieden, stimuleren en inspireren, met als doel ontwikkelingen in gang te zetten. Primaire doelgroep en aangesproken lezers zijn dan ook met name erfpachters, grondeigenaren, en ontwikkelaars met hun architecten en adviseurs. Daarnaast vormen de ruimtelijke en functionele kaders ook het beoordelings- en toetsingskader voor de bouwvoorstellen die deze partijen ontwikkelen.
De eerste twee hoofdstukken gaan over: 1. S tedenbouwkundig plan met programma en ruimtelijk plan voor Hamerkwartier. 2. Openbare ruimte plan met maatvoering en opbouw profielen én soorten gebruik in de openbare ruimte. Een belangrijk deel van het beoogde effect en de te behalen doelen van de transformatie laat zich niet slechts in cijfers vangen en gaat over te realiseren kwaliteiten. Dit kwalitatieve deel van het ontwikkelkader is omschreven in hoofdstuk 3:
Dit deel B is dus een kaderstellend product dat duidelijk maakt welke ruimte er door ontwikkelaars in te vullen is. De Gemeente Amsterdam speelt in het realisatieproces een actieve regierol. In hoofdstuk 6 leest u hoe de gemeente Amsterdam hier invulling aan geeft: 6. Protocollen en werkwijzen. Rolverdeling ontwikkelaars en gemeente, instrumentarium publiek- en privaatrecht, bouwplanbegeleiding en bewaking, monitoring parameters en protocol supervisie.
eeldkwaliteit, met een omschrijving van de 3. B context en condities waarbinnen gestuurd wordt op kernwaardes en ambities. Met daarbij een omschrijving en verbeelding van sturende principes op de schaal van de wijk, het bouwblok, het gebouw en gebouwelementen. 4. Hoofdstuk 4 beschrijft technische uitgangspunten voor ontwikkelaars. 5. hoofdstuk 5 preciseert in blokpaspoorten de fysieke en programmatische ontwikkelruimte voor elk ontwikkelveld.
In het slothoofdstuk is de mogelijke en wenselijke planrealisatie weergegeven in een fasering en planning. Veel kijk- en leesplezier!
Voor zowel de kwantitatieve als kwalitatieve kaders geldt dat ze in de eerste plaats mogelijkheden
9
1
Stedenbouwkundig plan Dit stedenbouwkundig plan voor het Hamerkwartier is geen stedenbouwkundig plan zoals we in de Amsterdamse traditie gewend zijn. Het is het kwantitatief ruimtelijk en programmatisch ontwikkelkader waarbinnen partijen worden uitgenodigd kavels en gebouwen te transformeren en intensiveren. Dit ontwikkelkader is niet los te zien van, of toe te passen zonder, het kwalitatieve kader zoals aangeboden in het Beeldkwaliteitsplan (hoofdstuk 3). Ruimte biedend en verleidend waar mogelijk, kaderstellend en directief waar nodig. Met name op de grotere (zuidelijke) kavels is uitwerkingsvrijheid van dit stedenbouwkundig plan door ontwikkelende partijen gewenst en deels al onderdeel van dit kader.
Kaart Hamerkwartier met plangebied, invloedgebied en omligende buurten Plangebied
10
Invloedsgebied
Omliggende buurten
11
Impressie plankaart voorbeeldverkaveling Hamerkwartier
12
Voor het vergroenen van de noordoostzijde van de Johan van Hasseltweg, waar nu de bedrijvenstrook gevestigd is (van pontverbinding tot Meeuwenlaan), wordt op een later moment een besluit genomen over wanneer dit gebeurt en vanuit waar dit gefinancierd wordt. Het getoonde beeld is een toekomstperspectief. 13
Context en condities Kwaliteitssturing op ontwikkelingen in het Hamerkwartier vindt plaats binnen de context en condities die we aantreffen: ruimtelijk, historisch, functioneel en financieel-economisch. Deze condities definiëren de karakteristiek van het Hamerkwartier. Een karakteristiek waar we bij de transformatie op voort willen bouwen.
Ruimtelijk en historisch Het Hamerkwartier ligt op buitendijks, gemaakt land. Eens was dit een zeearm van de Zuiderzee. Aanvankelijk is hier voor landbouw een droogmakerij aangelegd. Later zijn op dit land de Vogelbuurt en het Vogeldorp aangelegd en is het deel dat nu Hamerkwartier vormt opgehoogd en vergraven als watergebonden industrieterrein, gericht op staal-, scheeps- en machinebouw. Met grootschalige kavels en bedrijven aan het IJ (o.a. Stork, Draka en tegenwoordig Amvest) en kleinschalige kavels met toeleverende bedrijven tussen het Hamerkanaal (nu gedempt Hamerkanaal) en de Meeuwenlaan. Ook liggen er kavels en bedrijven met een middenschaal aan de zuidwestkant van het toen nog open Van Hasseltkanaal. Na het failliet van de scheepsbouw in Amsterdam vond eind jaren 80, begin jaren 90 vorige eeuw een eerste transformatie plaats waarbij veel kanalen en insteek-havens werden gedempt ten behoeve van een op logistiek georiënteerde bedrijvigheid. De bedrijfsbebouwing aan beide zijden van de Van Hasseltweg, met een wisselende ruimtelijke kwaliteit, stamt uit deze periode. Begin deze eeuw volgde een spontane tweede transformatie naar Historische overzichtsfoto Hamerkwartier 1937
een kennisintensievere en creatieve economie, als opmaat naar de nu voorliggende derde transformatie naar intensivering en grootschalige toevoeging van wonen.
Hamerkwartier
Hamerkwartier aan de noordelijke IJ-oevers Hamerkwartier is één van de bedrijventerreinen aan de noordelijke IJ-oever die aan het transformeren zijn. Aan het westelijke IJ gingen Buiksloterham, de NDSM-werf en Overhoeks het Hamerkwartier voor. De transformatie van het Cornelis Douwesterrein als onderdeel van Havenstad staat op stapel voor de komende decennia. Aan het oostelijk IJ kwam al in de jaren 80 van de vorige eeuw het IJ-plein in de plaats van de ADM-werf. Aannemelijk is dat op enig moment in de toekomst ook Gembo, de Oranjewerf en zelfs Albe Marle zullen transformeren. De Noordelijke IJ-oever kenmerkt zich ruimtelijk door een aaneenschakeling van deze opgehoogde bedrijventerreinen, van elkaar gescheiden door zijkanalen en waar nodig voorzien van insteekhavens. Dit resulteert in een sterke ruimtelijke oriëntatie haaks op het IJ, in tegenstelling tot de zuidelijke IJ-oever. Landschappelijk, in de openbare ruimte en inmiddels ook stedenbouwkundig en in gebouwen. Tussen deze reeks bedrijventerreinen en de landinwaarts gelegen Waterlandse zeedijk is gelijktijdig met de komst van de eerste industrieën een reeks tuindorpen gebouwd. Allen aangewezen als beschermd dorpsgezicht. In hun kleinschaligheid en veelal symmetrische compositie vormen ze een aantrekkelijk contrast met de grootschalige bedrijventerreinen.
De gebieden zijn van elkaar gescheiden door kanalen en ontsluitingswegen. Gelijktijdig met
Analyse landschappelijke structuren
aan het IJ kennen een succesvolle tijdelijke exploitatie. De behoefte en noodzaak tot transformatie en intensivering wordt dan ook veroorzaakt door de stedelijke vraag naar woningen, bedrijfsvastgoed en voorzieningen.
de transformatie worden deze barrières omgezet in verbindingen, in de vorm van aansprekende openbare ruimtes.
Stad rond het IJ Met de zo goed als voltooide transformatie van de zuidelijke IJ-oever (tenminste aan het oostelijke IJ), de ingezette ontwikkeling van de Sluisbuurt op het Zeeburgereiland én de lopende transformatie van de noordelijke IJ-oever ontstaat een nieuwe oriëntatie van Amsterdam op het IJ. Van stad aan de Amstel, via stad aan de scheggen, bouwen we aan de stad rond het IJ.
Het Hamerkwartier telt ca. 80 grondeigenaren en erfpachters. Gemeente Amsterdam is daar één van en heeft slechts één uit te geven kavel in bezit. De transformatie vindt pas plaats als hij voor deze eigenaren voldoende rendeert. Soms zijn de gebouweigenaren ook de gebruikers van vastgoed, vaker zijn de bedrijven huurder. Bedrijven die veelal ook tijdens en na de transformatie willen blijven in het Hamerkwartier. De gemeente zou ook graag willen dat veel bedrijven blijven en zal hierin waar mogelijk faciliteren.
Stedelijke vraag en gefaseerde transformatie Het Hamerkwartier is geen tabula rasa, geen verweesd haventerrein. De nieuwe economie van stadsverzorgende bedrijven en creatieve maakindustrie in het kleinschaliger noordelijk deel functioneert uitstekend in de setting van historisch vastgoed, waar ook een aantal woningen onder vallen. Ook de grootschaligere industriële complexen
Zie hier de condities die de transformatie tot een delicate balans maken tussen verleiden en kaderstellen, bij het uitgangspunt dat de gemeente Amsterdam de verantwoordelijkheid heeft voor een goede ruimtelijke ordening.
15
Ruimtelijk Bestaande structuur behouden ■ Te handhaven bebouwing. In enkele gevallen moet de stedenbouwkundige structuur wel worden aangepast om te kunnen voldoen aan de verdichtingsopgave. Hierbij kan de huidige bebouwing en openbare ruimte niet behouden blijven.
Uitgangspunt is de bestaande ruimtelijke structuur in het gebied. Daar bouwen we op voort, met de lijnen haaks op het IJ. Veelal blijven de bestaande kadastrale kavels de grondslag voor de herontwikkeling. Ongeveer een derde van het bestaande vastgoed blijft behouden. Het Gedempt Van Hasseltkanaal en het Gedempt Hamerkanaal vormen de hoofdontsluiting voor gemotoriseerd verkeer. Voor fietsers en wandelaars is een fijnmaziger netwerk beschikbaar naar het IJ en langs het IJ.
De in het Hamerkwartier te handhaven bebouwing is weergegeven in bijgaand kaartbeeld. Er is zowel sprake van te handhaven waardevolle gebouwen (ca. 100.000m2) dan wel gebouwconstructies, als het conserveren van waardevolle bestemmingen (adequate gebouwen, ca. 87.000m2). Deze twee verschillende vormen van behoud komen ook gecombineerd voor. Voor het behouden van cultuurhistorisch waardevolle gebouwen en gebouwconstructies geldt dat de concrete invulling hiervan nog in een volgende fase nader zal worden uitgewerkt, in samenspraak met de dienst Monumenten en Archeologie. De twee bovenste kaarten geven het
■ Eigendomskaart. De eigendomsverhoudingen in het gebied zijn divers. Een aantal kavels is privaat bezit, zoals de voormalige terreinen van Stork en Draka. De overige grond is gemeentelijk eigendom en is als bedrijfskavel of woning in erfpacht uitgegeven. Voor een aantal kavels zijn huurovereenkomsten afgesloten. Op sommige kavels gebruikt de gemeente de Wet voorkeursrechten gemeenten (Wvg) om grondspeculatie tegen te gaan.
Waardering cultuurhistorische bebouwing en stedenbouwkundige structuur. Dit is een advies van Monumenten en Archeologie
Eigendomskaart Plangrens 47,1 ha
Opstal
1
Eigendomsopjectnummer
Particulier eigendom 8,3 ha Te handhaven bebouwing, na afweging advies Monumenten en Archeologie
16
17
Grootschalige interventies
Voortbouwend op de bestaande structuur en als meest passende oplossing is gekozen voor een grid met langgerekte ontwikkelvelden haaks op het IJ, met een gemiddelde maat van 50 x 150 meter. De blokken zijn samengesteld uit bestaande gebouwen en nieuw toe te voegen bedrijfsloodsen, ranke woontorens en samengestelde bouwblokken. De basis-bouwhoogte is 17 meter (ten noorden van het gedempt Hamerkanaal), respectievelijk 21 meter
(ten zuiden van het gedempt Hamerkanaal), afgewisseld door loodsen van 9 meter hoog, met vrije hoogte van 8 meter, en ranke torens tot 45 respectievelijk 60 meter. We noemen deze typologie het Hamerblok. Per ontwikkelveld zijn meestal twee hoogteaccenten mogelijk, altijd samen te realiseren met een bedrijfsloods met toegankelijke collectieve daktuin. Er worden geen gesloten bouwblokken gerealiseerd met omsloten binnentuinen. Met uitzondering van een informele doorsteek per blok en functionele hoven en terugliggende rooilijnen wordt de hele footprint bebouwd met een 9 meter hoge plint. Deze plint bestaat uit 1 of 2 verdiepingen. Autoparkeren gebeurt ondergronds. Kubieke meters bovengronds worden ingezet voor functies die een bijdrage aan het Hamerkwartier leveren: wonen, werken en voorzieningen. Op de daken van loodsen worden groene daktuinen aangelegd, toegankelijk voor bewoners van ernaast gelegen woongebouwen. Dit groen is zichtbaar vanuit het publieke domein en de bescheiden hoogte van 9 meter zorgt voor dag- en zonlicht in de straten en een variatie in gevelwanden. Blokpaspoorten en beeldkwaliteitsplan geven hierover uitsluitsel. Deze typologie is in opdracht van Project Hamerkwartier door 4 architectenbureaus getest op wenselijkheid en haalbaarheid (zie bijlage Architectenstudies).
Deze studies bevestigen de kwaliteit en mogelijkheden van deze typologie, en leveren aanbevelingen op. Deze zijn vertaald in het ontwikkelkader.
Stedenbouwkundige structuur
Grootschalige interventies in de openbare ruimte
Grote interventies en herverkavelingen zijn beperkt en doelbewust gekozen waar noodzakelijk. De private oevers aan het IJ worden openbaar in de vorm van een 50 meter breed oeverpark over de hele lengte van het Hamerkwartier. In grote ontwikkelvelden worden straten toegevoegd om bereikbaarheid van woningen, bedrijven en voorzieningen te garanderen. De Van Hasseltweg wordt vergroend en getransformeerd tot een belangrijke schakel in het stedelijk fiets- en openbaar vervoernetwerk. Om dat mogelijk te maken, wordt de strook bedrijfsbebouwing aan de noordoostkant van de weg verworven en gesloopt. De gemeente zal waar mogelijk faciliteren in het vinden van vervangende bedrijfsruimte binnen of buiten het Hamerkwartier, maar kan hier geen garanties over afgeven.
Het Hamerblok
Verkaveling
Havenkommen
Hoofdnetwerk
Groene entrees
Flexibel netwerk
Oeverpark
Al eerder genoemd – er is een verschil tussen de noord- en zuidkavels. De noordelijke kavels kennen meerdere eigenaren en erfpachters, vragen om onderlinge afstemming over ruimtelijke en programmatische invulling binnen het betreffende bouwveld, en kennen een strakkere ruimtelijke regie vanuit gemeente. Op de zuidelijke kavels, die groter zijn en per eigenaar meerdere ontwikkelvelden beslaan, is meer ruimte voor flexibiliteit en uitwerking van het stedenbouwkundig plan, binnen gemeentelijke kaders en uitgangspunten. Schematische weergave verschil noord (boven) en zuidkavels (onder)
Schematische weergave Hamerblok, met belangrijke elementen
Pocket parken Dwarsstraten
18
19
Afbeeldingen uit studie architectenstudie Civic
Afbeeldingen uit studie architectenstudie Mei architects & planners
20
21
Bouwhoogtes en hoogbouw De als bijlage opgenomen Hoogbouw Effect Rapportage beschrijft de visie, de mogelijkheden en de effecten ten aanzien van bouwhoogtes en hoogbouw.
Spelregels borgen meer lokale kwaliteiten en hebben onder andere betrekking op setbacks vanaf voor-gevelrooilijnen voor hoogbouw, de gemaximeerde footprint voor hoogbouw, de gerichtheid en minimale onderlinge afstanden.
Kern is de regulering van de basishoogte van 17 respectievelijk. 21 meter, het aantal en de hoogte van hoog-bouwaccenten en de getrapte opbouw vanaf de tuindorpen en vanaf het IJ.
Op de Hamerkop, de landtong tussen GVB-pontveerhaven en Van Hasseltkanaal, zijn drie hoogbouwaccenten van 80, 100 en 120 meter mogelijk, binnen een nader vast te stellen compositie.
Basishoogte 21m, Hoofdstructuur, hoofdstraat of lijn max 21m Hoofdstraat Tussenstraat max 17m Hoofdstraat Tussenstraat
Schematische weergave maximale bouwhoogte aan de straten
Doorsnede tweede lijn principe
Hamerblok
22
23
3m
Spelregels hoogbouw Hoogbouwaccenten worden niet direct aan het IJ gesitueerd, maar liggen in de tweede lijn. Dit zorgt, samen met de setbacks, voor een getrapte opbouw van het bouwblok. Torens ten westen van de Schaafstraat staan haaks op het IJ. Aan de oostkant van de Schaafstraat zijn zij georiënteerd naar de Johan van Hasseltweg.
45º
60m 45m
Deze regel heeft als doel de doorzichten vrij te houden en een luchtig silhouet te garanderen. Tussen buurten en IJ en vice versa, maar ook diagonaal. Ook wordt met de afstandsregel voldoende vrij uitzicht geborgd voor woningen in de torens. Ten Hoogte slotte wordt hiermee voorkomen dat hoge torens 30-60m in lijnopstelling komen te staan. Setbacks garanGevellengte deren voldoende dag- en zonlicht in straten en xm zorgen voor Max. een stedelijke beleving waarin de plint domineert.
Richting hoogbouw accenten tov IJ en Johan van Hasseltweg
2e lijn 30m 21m
2e lijn 45m 60m
25m 40m
45m
21m
21m
21m
21m
0-20m
15m 9m
m BVO 2
60m
21m 500m2
Bij planuitwerking is afwijking van de afstandsregel mogelijk, indien aantoonbaar in voldoende mate voldaan wordt aan de te borgen kwaliteiten, dit ter beoordeling van het supervisieteam. Naast dichtslibben van doorzichten en uitzicht en voorkomen van lijnopstelling van hoge torens streeft het supervisieteam ook naar variatie in bouwhoogte rond de 60 meter. Per ontwikkeling wordt hiertoe een passende stimulus ingezet.