CConstaterende datZuidplas
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage 9B Rapport prognoses basisscholen Nieuwerkerk aan den IJssel 2024 def. A24.001415

Gemeenteraad 9 juli 2024, gemeente ZuidplasBij agendapunt: Rv Zomernota 202413.922 woorden

Open het PDF bij de gemeente ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

Rapport prognoses basisscholen 2025 e.v. Nieuwerkerk aan den IJssel

Opdrachtgever:

Mei 2024 def.

Postmus Advies Malta 49 8601 GW SNEEK dick@postmus.frl

Inhoud

1.

Inleiding .......................................................................................................................... 1

2.

Indeling voedingsgebieden............................................................................................. 1

3.

Ontwikkeling woningvoorraad ....................................................................................... 1

4.

Gemiddelde woningbezetting door de basisgeneratie .................................................. 1

5.

Korte termijn prognose .................................................................................................. 2

6.

Lange termijn prognose.................................................................................................. 2

7.

Berekening ruimtebehoefte ........................................................................................... 2

8.

Bewegingsonderwijs ....................................................................................................... 2

9.

Gewichtenregeling.......................................................................................................... 3

10. De methode van vooruitberekening van basisgeneraties............................................. 3 Bijlagen 1. Herkomst leerlingen naar buurt 1 oktober 2023 2. Overzichten -

Aantal leerlingen

-

Ruimtebehoefte in m² conform verordening

-

Aantal groepen

-

Klokuren bewegingsonderwijs

3. Kortetermijnprognose 4. Langetermijnprognose

1. Inleiding Dit rapport presenteert de resultaten van de prognoses voor de zeven basisscholen in Nieuwerkerk aan den IJssel. Aan drie scholen zijn dislocaties zijn verbonden. Dat zijn de basisscholen De Wingerd, Prins Willem Alexanderschool en de Gideon. De prognoses voor de basisscholen zijn opgesteld voor de korte en lange termijn. Door de gemeente zijn de bevolking- en woninggegevens tot en met 1-1-2024 verstrekt. De telgegevens tot en met 1 oktober 2023 komen van DUO, het Agentschap van het ministerie van OCW. De opgaven voor de dislocaties komen van de scholen zelf. De resultaten van de prognoses zijn in bijlagen uitgewerkt. De groepen 7 en 8 van de Prins Willem Alexander locatie Donge zijn verplaatst naar de Goudmos. In de prognose zijn die leerlingen teruggeplaatst naar de Donge om de huisvestingssituatie van de beide locatie zonder verplaatsing van groepen in kaart te brengen. In het gebouw van de CBS Elim volgen ook anderstaligen onderwijs, zij staan ingeschreven op de school.

2. Indeling voedingsgebieden Door DUO wordt informatie verstrekt van de leerlingen op de basisscholen naar herkomst op basis van buurt en wijk. Dit bestand, opgeleverd begin november 2023 is voorlopig en bevat daardoor kleine afwijkingen met de definitieve aantallen leerlingen waarmee in de prognoses is gewerkt. Met behulp van die gegevens zijn de voedingsgebieden van de scholen samengesteld. Onder voedingsgebied wordt verstaan een gebied waaruit tenminste 70% van de leerlingen op de school afkomstig is. De herkomst van de leerlingen naar buurt/wijk staat in bijlage 1.

3. Ontwikkeling woningvoorraad Er zullen in de periode 2024 tot en met 2025 86 woningen worden opgeleverd. Na 2031 zullen er mogelijk 800 aan de westzijde van N219 worden gebouwd. Deze woningen zijn niet in de prognose meegenomen.

4. Gemiddelde woningbezetting door de basisgeneratie Voor bestaande gebieden is een belangrijk controlegegeven in de prognoseberekening het zogenaamde GWBbg cijfer. Dit staat voor Gemiddelde woningbezetting door de basisgeneratie. Tot de basisgeneratie worden gerekend de 4 t/m 11-jarigen + 30% van de 12-jarige kinderen. Afhankelijk van de grootte van een dorp of stad wordt in het algemeen van een gestabiliseerde situatie uitgegaan bij een GWB-bg van 0,26 tot 0,24. Dat betekent 26 tot 24 kinderen uit 100 woningen. Naarmate een kern stedelijke vormen aan gaat nemen zal het cijfer dalen, doordat er aan specifieke woonwensen van doelgroepen wordt tegemoetgekomen. Bijvoorbeeld seniorenwoningen of woningen alleen voor jongeren. Uit die woningen mag geen potentieel voor een school worden verwacht. In de bijlage is de ontwikkeling van het GWB-bg per kern aangegeven. Het GWB-bg van kleine kernen i.c. dorpen ligt vaak boven het landelijk gemiddelde. Bij de grote kernen ligt het er onder.

Rapport prognoses basisscholen Nieuwerkerk aan den IJssel gemeente Zuidplas

Pagina 1

5. Korte termijn prognose Voor de scholen zijn korte termijn prognoses opgesteld. De prognoses zijn gemaakt voor een periode van maximaal 4 jaar, te weten 2025 tot en met 2028. Hiermee wordt inzage verkregen in de huisvestingsbehoefte van de scholen voor de schooljaren 2025-2026, 2026-2027, 2027-2028 en 2028-2029. De berekening van het aantal leerlingen vindt plaats via twee methoden: 1. Het doorstromen van leerlingen naar leeftijd van het ene schooljaar naar het volgende vormt de basis van de prognose. De instroom van de 4-jarigen is berekend op basis van de trendmatige instroom in de analyseperiode, zo nodig bijgesteld aan voorziene ontwikkelingen. 2. Het toekomstige leerlingenaantal is berekend door het deelnamepercentage 4 t/m 12-jarigen te vermenigvuldigen met de toekomstige basisgeneratie 4 t/m 12-jarigen. Van de uitkomst van beide methoden wordt het gemiddelde genomen.

6. Lange termijn prognose Het deelnamepercentage voor de lange termijnprognose is afgeleid van het gemiddelde van de belangstellingspercentages uit de methoden 1 en 2 zoals in hoofdstuk 5 genoemd. Na 2028 is de belangstelling gefixeerd op dat van 2028.

7. Berekening ruimtebehoefte De ruimtebehoefteberekening is berekend conform de verordening voorzieningen huisvesting onderwijs gemeente Zuidplas en gaat uit van:  een vaste voet van 200 m2  een bruto oppervlakte (BVO) per ongewogen leerling van 5,03 m²  een BVO per gewogen leerling van 1,40 m² De gewichtenregeling is met ingang van schooljaar 2019-2020 gewijzigd en wordt verderop toegelicht. In de vaste voet zitten ruimten die minder of niet afhankelijk zijn van het leerlingenaantal. Voorbeelden hiervan zijn de staf- en dienstruimten, directieruimte, administratie, team- en spreekkamer. Verder de facilitaire ruimten als reprografie, entree en bergingen. De aparte toeslag voor speellokaal is vervallen. Het speellokaal is onderdeel van de BVO ongewogen leerling.

8. Bewegingsonderwijs Het aantal klokuren bewegingsonderwijs is voor elke schoollocatie berekend. Daarbij is de formule (A+B+C+D), gebruikt waarbij:

Rapport prognoses basisscholen Nieuwerkerk aan den IJssel gemeente Zuidplas

Pagina 2

A = 0,05 x het aantal leerlingen in de leeftijd van 4 tot en met 7 jaar op de datum, bedoeld in het derde lid van artikel 134 Wpo; B = 0,0343 x het aantal leerlingen in de leeftijd van 8 jaar en ouder op de datum, bedoeld in het derde lid van artikel 134 Wpo; C = 1,5642 – (het aantal leerlingen op de datum, bedoeld in het derde lid van artikel 134 Wpo, x 0,0115), met dien verstande dat C niet kleiner is dan nul; D = 0,0179 x het schoolgewicht Het aantal groepen 4/5-jarigen en 6/12-jarigen wordt bepaald via de splitsingstabel uit de Beleidsregel bekostiging gymnastiek voor basisonderwijs. Deze informatie geeft inzage in de ruimtebehoefte klokuren gymnastiek van de scholen. Elke formatieplaats 6/12-jarigen heeft recht 1½ klokuur gymnastiek per week. De beleidsregel verwijst voor het berekenen van het aantal groepen naar artikel 14 van het Besluit bekostiging Wpo In verband met de vereenvoudiging van de bekostiging van het primair onderwijs is het Besluit op 1 april 2022 vervangen door het Besluit bekostiging Wpo 2022. In het nieuw besluit staat niet langer een groepsberekening.

Artikel 102 van de Wet op het primair onderwijs (Wpo) is daarom gewijzigd en schrijft voor dat de gemeente in zijn verordening een bepaling moet opnemen over de wijze waarop het aantal groepen leerlingen, bedoeld in de artikelen 126 en 127 van de Wpo voor basisscholen en speciale scholen voor basisonderwijs wordt vastgesteld. De datum genoemd in het derde lid van artikel 134 Wpo staat nu in artikel 138 en is nog steeds 1 oktober.

9. Gewichtenregeling In het wijzigingsvoorstel van de modelverordening heeft de VNG in november 2020 een nieuwe berekening voor de ruimtebehoefte voor de gewogen leerlingen opgenomen. Om het aantal gewogen leerlingen te bepalen wordt de achterstandsscore van de school vermenigvuldigd met 7,17%. De uitkomst wordt rekenkundig afgerond op een geheel getal. De achterstandsscore is een onderdeel van de bekostiging van de basisscholen. De teldatum voor de bekostiging is vervroegd van 1 oktober naar 1 februari. In de berekeningen van de ruimtebehoefte is voor de teldatum 1 oktober 2023 de achterstandsscore van 1 februari 2023 gebruikt. Aan de volgende scholen is een achterstandsscore toegekend: Brin-school

Achterstands-

Gewichten

score 1-2-2023

leerlingen 7,17%

10DV00 BS Pr Willem Alexander

16,68

1

11FM00 Elimschool

114,69

8

11JK00 Basisschool de Terp

79,23

6

10. De methode van vooruitberekening van basisgeneraties De ontwikkeling van de woningvoorraad van een gebied wordt geanalyseerd en de nieuwbouwplannen worden geïnventariseerd. De wijzigingen in de omvang van 5-jaars leeftijdsgroepen van de vrouwen van 15-49 jaar en de wijzigingen in de omvang van 1-jaars leeftijdsgroepen van de kinderen in de leeftijd van 0-12 jaar worden geanalyseerd.

Rapport prognoses basisscholen Nieuwerkerk aan den IJssel gemeente Zuidplas

Pagina 3

Om deze analyses te kunnen uitvoeren zijn van 10 jaar bevolkings- en woningvoorraadgegevens nodig. Het laatste jaar waarvan bevolkingsgegevens beschikbaar zijn is 2024. Het jaar 2024 vormt het uitgangsjaar voor de vooruitberekeningen. Bij de analyse van ontwikkelingen van de aantallen vrouwen en kinderen worden de factoren immigratie, emigratie en sterfte, welke de omvang en de samenstelling van deze leeftijdsgroepen beïnvloeden, niet als afzonderlijke factoren meegenomen. In plaats daarvan wordt alleen gekeken naar de mutatie zelf (het effect van immigratie, emigratie en sterfte). De grootte van de mutaties hangt samen met ontwikkelingen in de woningvoorraad. Er is bij deze berekeningen uitgegaan van gemiddelde voor woningbouw gecorrigeerde mutatiecijfers. Wijzigingen in de omvang en de samenstelling van de vrouwen en kinderen treden ook op door geboorte. Er worden gemiddelde mutatiecijfers van vrouwen en van kinderen en gemiddelde leeftijdsspecifieke vruchtbaarheidscijfers berekend. (L.V.C.’s) Het aantal vrouwen van 0-49 jaar wordt vooruitberekend als het product van de gemiddelde mutatiecijfers en het (verwachte) aantal vrouwen in die leeftijden. Als uitgangspunt van de vooruitberekening van de vrouwen van 15-49 jaar van de voedingsgebieden is de leeftijdsopbouw van de voorgaande jaren genomen.

Er is vanuit gegaan dat wijzigingen in de omvang van de vrouwen per jaarscohort, zoals die zijn opgetreden in het verleden zich ook in de toekomst voordoen. Het aantal geborenen wordt vooruitberekend als het product van de gemiddelde leeftijdsspecifieke vruchtbaarheidscijfers L.V.C.’s) en het (verwachte) aantal vrouwen van 15-49 jaar. Voor de berekening van de geboortes worden leeftijdsspecifieke vruchtbaarheidscijfers gebruikt. De gegevens zijn bij het Centraal Bureau voor de Statistiek opgevraagd. Het aantal kinderen van 0-12 jaar wordt vooruitberekend als het product van de gemiddelde mutatiefactoren en het (verwachte) aantal kinderen in die leeftijden. Als uitgangspunt van de vooruitberekening van de kinderen van 0-12 jaar van de voedingsgebieden is de leeftijdsopbouw per 1 januari 2024 genomen. Er is vanuit gegaan dat wijzigingen in de omvang van de 1-jaars leeftijdsgroepen kinderen zoals die zijn opgetreden in het verleden zich ook in de toekomst voordoen.

Rapport prognoses basisscholen Nieuwerkerk aan den IJssel gemeente Zuidplas

Pagina 4

Bijlage 1

inge rd 00 O BS R eho both sch o o l (N 09YU wk) 00 P CB S Gide onsc hoo l 09YU 01 P CB S Gide onsc hoo l 10D V00 OB S Prin sW illem Alex 10D ande V01 OB S r Prin sW illem Alex 11FM ande 00 P r CBS Elim scho ol 11JK 00 O BS J enap lans choo l de Tota Terp al

12 11

33 32

3

Esse Zoom Laag

13

29

1

4

8

5

8

1

Verspreide bebouwing Achter Esse Verspreide bebouwing Essepolder

5 1

1 9

1

Verspreide bebouwing Zuidplaspolder Nwk Bomenbuurt

4 9

Dorrestein-Noord PC2912 Dorrestein-Zuid Kern Nieuwerkerk aan den IJssel Parkzoom Zuidplas Dalen Zuidplas Kruiden PC2914 Zuidplas Mossen

09CP

08YU

01 R KBS De W

inge rd

08YU

00 R KBS De W

ABB S R00

Esse Hoog Esse Laag

BU_

01V

NAA M

WK_ NAA M

Mon tess orisc hoo l

Aantallen leerlingen basisonderwijs 1 oktober 2023

Nieuwerkerk aan den IJssel wijk 04

Kleinpolder PC2911 Kortenoord

3

2 1 4

57 52

50 26

75 1

Recreatiepark Klein Hitland

4 3

5 17

6

166 151

126

7

10

5

270

2 2

10 1

3

5

47 3

7

2 1

2 1

2

11 31

6

1 4

2 34

2 15

26 85

1 1

2

7

12

1 3

9 2

19

40

5

46

9

3

5

6

23

37

193

31

55

3

31 1

8 1

13

6

5

46

12 1

210 3

4 13 5 10

12 3 3 5

4 1 1 4

2 31 24 34

11

54 55 39

5 1

1 20 32 53

11 6 1 4

4 17 10 15

54 146 131 164

Zuidplas Velden Totaal Nieuwerkerk aan den IJssel wijk 04 Totaal Moerkapelle wijk 01

8 153

5 244

54 227

1 105

39 168 2

2 221

20 170

5 170 1

7 138

141 1.833 3

Totaal Zevenhuizen wijk 02 Totaal Moordrecht wijk 03

3 5

1 1

2 1

2 1

Subtotaal gemeente Zuidplas

161

244

229

108

173

221

237

Overig naar gemeente Capelle aan den IJssel Rotterdam

14 36

6 6

7 9

25 7

20

6

Andere gemeenten Subtotaal overig

4 54

6 18

3 3

1 17

6

32

4 24

3 3

215 74,9% 25,1%

262 93,1% 6,9%

232 98,7% 1,3%

125 86,4% 13,6%

179 96,6% 3,4%

253 87,4% 12,6%

261 90,8% 9,2%

174 98,3% 1,7%

Totaal Aandeel gemeente Zuidplas Idem overig

7

1

237

1

4 1

2

12 12

171

176

140

1.860

27 26

99 90

9 9

4 57

34 223

185 95,1% 4,9%

197 71,1% 28,9%

2.083 89,3% 10,7%

Pagina 1 van 1

Bijlage 2. Gemeente

Zuidplas

Nieuwerkerk a/d IJssel

Aantal leerlingen

Naam School

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

2034

2035

2036

2037

2038

2039

2040

2041

2042

ABBS Montessori RKBS de Wingerd, loc. Van Beethovenlaan RKBS de Wingerd, loc. Kroonkruid CBS de Loofboom CBS Gideon, loc. Kroonkruid CBS Gideon, loc. Esse OBS Prins Willem Alexander, loc. Goudmos OBS Prins Willem Alexander, loc. Donge CBS Elim OBS de Terp

215 262 232 125 179 253 174 261 185 197

217 267 223 125 171 256 174 274 184 198

221 263 215 127 162 261 173 286 181 195

219 257 207 125 157 261 169 292 180 191

217 251 199 124 152 255 167 295 175 189

216 249 198 120 152 257 167 297 176 186

214 250 191 116 146 262 160 303 170 179

212 249 186 113 142 265 156 307 167 174

208 245 183 108 140 264 154 306 165 169

205 240 180 105 138 261 151 302 160 165

202 236 178 101 136 260 150 300 157 162

203 240 176 100 135 267 148 308 153 160

206 244 177 100 135 275 149 318 154 160

207 245 178 98 136 278 149 321 153 159

206 242 180 97 138 275 151 318 150 160

204 238 183 97 140 268 154 310 148 161

203 236 185 97 141 264 155 306 148 162

203 235 186 96 142 264 156 305 148 161

202 234 187 95 142 263 157 304 146 161

2.083

2.089

2.084

2.058

2.024

2.018

1.991

1.971

1.942

1.907

1.882

1.890

1.918

1.924

1.917

1.903

1.897

1.896

1.891

Totaal leerlingen Basisgeneratie Deelname

Gemeente

2.256 2.255 2.256 2.225 2.190 2.178 2.157 2.137 2.102 2.065 2.034 2.049 2.082 2.090 2.080 2.060 2.051 2.046 2.042 92,3% 92,7% 92,4% 92,5% 92,4% 92,6% 92,3% 92,2% 92,4% 92,3% 92,5% 92,2% 92,1% 92,1% 92,1% 92,4% 92,5% 92,7% 92,6%

Zuidplas

Nieuwerkerk a/d IJssel

Ruimtebehoefte in m²

Naam School

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

2034

2035

2036

2037

2038

2039

2040

2041

2042

ABBS Montessori RKBS de Wingerd, loc. Van Beethovenlaan RKBS de Wingerd, loc. Kroonkruid CBS de Loofboom CBS Gideon, loc. Kroonkruid CBS Gideon, loc. Esse OBS Prins Willem Alexander, loc. Goudmos OBS Prins Willem Alexander, loc. Donge CBS Elim OBS de Terp

1.281 1.518 1.167 829 1.100 1.273 1.076 1.313 1.142 1.199

1.292 1.543 1.122 829 1.060 1.288 1.076 1.378 1.137 1.204

1.312 1.523 1.081 839 1.015 1.313 1.071 1.439 1.121 1.189

1.302 1.493 1.041 829 990 1.313 1.051 1.469 1.116 1.169

1.292 1.463 1.001 824 965 1.283 1.041 1.484 1.091 1.159

1.286 1.452 996 804 965 1.293 1.041 1.494 1.096 1.144

1.276 1.458 961 783 934 1.318 1.006 1.524 1.066 1.108

1.266 1.452 936 768 914 1.333 986 1.544 1.051 1.083

1.246 1.432 920 743 904 1.328 976 1.539 1.041 1.057

1.231 1.407 905 728 894 1.313 961 1.519 1.015 1.037

1.216 1.387 895 708 884 1.308 956 1.509 1.000 1.022

1.221 1.407 885 703 879 1.343 945 1.549 980 1.012

1.236 1.427 890 703 879 1.383 950 1.600 985 1.012

1.241 1.432 895 693 884 1.398 950 1.615 980 1.007

1.236 1.417 905 688 894 1.383 961 1.600 965 1.012

1.226 1.397 920 688 904 1.348 976 1.559 954 1.017

1.221 1.387 931 688 909 1.328 981 1.539 954 1.022

1.221 1.382 936 683 914 1.328 986 1.534 954 1.017

1.216 1.377 941 678 914 1.323 991 1.529 944 1.017

Totaal BVO in m²

11.898 11.929 11.903 11.773 11.603 11.571 11.434 11.333 11.186 11.010 10.885 10.924 11.065 11.095 11.061 10.989 10.960 10.955 10.930

Pagina 1 van 2

Bijlage 2. Gemeente

Zuidplas

Naam School

Ruimtebehoefte in groepen 2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

2034

2035

2036

2037

2038

2039

2040

2041

2042

ABBS Montessori RKBS de Wingerd, loc. Van Beethovenlaan RKBS de Wingerd, loc. Kroonkruid CBS de Loofboom CBS Gideon, loc. Kroonkruid CBS Gideon, loc. Esse OBS Prins Willem Alexander, loc. Goudmos OBS Prins Willem Alexander, loc. Donge CBS Elim OBS de Terp

9 11 10 5 7 11 7 11 8 8

9 11 9 5 7 11 7 12 8 8

9 11 9 5 7 11 7 12 8 8

9 11 9 5 7 11 7 12 8 8

9 10 8 5 6 11 7 12 7 8

9 11 8 5 6 11 7 13 7 8

9 11 8 5 6 11 7 13 7 8

9 11 8 5 6 11 7 13 7 7

9 10 8 5 6 11 7 13 7 7

9 10 8 5 6 11 6 13 7 7

9 10 8 5 6 11 6 13 7 7

9 10 7 5 6 11 6 13 6 7

9 10 8 5 6 12 6 13 7 7

9 10 8 5 6 12 6 14 6 7

9 10 8 5 6 12 6 13 6 7

9 10 8 5 6 11 7 13 6 7

9 10 8 5 6 11 7 13 6 7

9 10 8 5 6 11 7 13 6 7

9 10 8 4 6 11 7 13 6 7

Totaal aantal groepen

87

87

87

87

83

85

85

84

83

82

82

80

83

83

82

82

82

82

81

Gemeente

Zuidplas

Klokuren beweginsgonderwijs

Naam School

2024

2025

2026

2027

2028

2029

2030

2031

2032

2033

2034

2035

2036

2037

2038

2039

2040

2041

2042

ABBS Montessori RKBS de Wingerd, loc. Van Beethovenlaan RKBS de Wingerd, loc. Kroonkruid CBS de Loofboom CBS Gideon, loc. Kroonkruid CBS Gideon, loc. Esse OBS Prins Willem Alexander, loc. Goudmos OBS Prins Willem Alexander, loc. Donge CBS Elim OBS de Terp

9,0 10,5 10,5 4,5 6,0 10,5 6,0 10,5 7,5 7,5

9,0 10,5 9,0 4,5 6,0 10,5 6,0 12,0 7,5 7,5

9,0 10,5 9,0 4,5 6,0 10,5 6,0 12,0 7,5 7,5

9,0 10,5 9,0 4,5 6,0 10,5 6,0 12,0 7,5 7,5

9,0 10,5 7,5 4,5 6,0 10,5 6,0 12,0 6,0 7,5

9,0 10,5 7,5 4,5 6,0 10,5 6,0 13,5 6,0 7,5

9,0 10,5 7,5 4,5 6,0 10,5 6,0 13,5 6,0 7,5

9,0 10,5 7,5 4,5 6,0 10,5 6,0 13,5 6,0 6,0

9,0 10,5 7,5 4,5 6,0 10,5 6,0 13,5 6,0 6,0

9,0 10,5 7,5 4,5 6,0 10,5 6,0 13,5 6,0 6,0

9,0 10,5 7,5 4,5 6,0 10,5 6,0 13,5 6,0 6,0

9,0 10,5 6,0 4,5 6,0 10,5 6,0 13,5 6,0 6,0

9,0 10,5 7,5 4,5 6,0 12,0 6,0 13,5 6,0 6,0

9,0 10,5 7,5 4,5 6,0 12,0 6,0 13,5 6,0 6,0

9,0 10,5 7,5 4,5 6,0 12,0 6,0 13,5 6,0 6,0

9,0 10,5 7,5 4,5 6,0 10,5 6,0 13,5 6,0 6,0

9,0 10,5 7,5 4,5 6,0 10,5 6,0 13,5 6,0 6,0

9,0 10,5 7,5 4,5 6,0 10,5 6,0 13,5 6,0 6,0

9,0 10,5 7,5 3,0 6,0 10,5 6,0 13,5 6,0 6,0

Totaal klokuren

82,5

82,5

82,5

82,5

79,5

81,0

81,0

79,5

79,5

79,5

79,5

78,0

81,0

81,0

81,0

79,5

79,5

79,5

78,0

Pagina 2 van 2

Bijlage 3

Kortetermijnprognoses basisonderwijs gemeente Zuidplas 2025 tot en met 2028

Denominatie

Naam school

Openbaar

OBS Prins Willem Alexander, loc. Goudmos

1

OBS Prins Willem Alexander, loc. Donge

2

OBS de Terp

3

CBS de Loofboom

4

CBS Gideon, loc. Kroonkruid

5

CBS Gideon, loc. Esse

6

CBS Elim

7

RKBS de Wingerd, loc. Van Beethovenlaan

8

RKBS de Wingerd, loc. Kroonkruid

9

ABBS Montessori

10

Protestants-christelijk

Rooms-Katholiek

Algemeen-bijzonder

Pagina

Bijlage 3. Prognoseresultaten voor de korte termijn van OBS Prins Willem Alexander, loc. Goudmos Voedingsgebied: Nieuwerkerk aan den Ijssel PC 2914 Resultaten methode 1

Historische gegevens 2022 2023

leeftijd

2021

4 5 6 7 8 9

29 14 29 14 22 20

21 29 14 28 14 22

10 11 12

25 32 0

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen "Gewichtsleerlingen"

Prognose gegevens 2026 2027

2024

2025

18 18 27 14 29 15

29 18 20 26 16 27

24 28 18 20 26 16

21 23 28 18 19 25

21 20 23 28 17 19

17 21 20 23 27 17

20 20 1

22 18 4

16 19 3

26 14 3

16 23 2

25 13 3

19 21 2

185 86 99

169 92 77

165 77 88

174 93 81

174 90 84

175 90 85

170 93 77

168 81 87

7

4

1

1

1

1

1

1

1.141 m2

1.056 m2

1.031 m2

1.076 m2

1.076 m2

1.081 m2

1.056 m2

1.046 m2

8

7

7

7 4

7 4

7 4

7 4

7 4

29 68 42,6%

21 85 24,7%

18 75 24,0%

29 76 38,2%

24 84 28,8%

21 72 28,8%

21 74 28,8%

17 60 28,8%

0 1

82 70

71 80

70 73

59 74

68 60

64 70

63 65

65 64

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

81 85 68 74 99 87 101 85 87 96 96

76 80 85 66 70 98 86 101 82 88 94

82 76 75 89 67 73 98 87 95 82 83

74 85 76 73 94 66 72 93 90 97 79

76 73 84 74 72 93 65 72 91 90 93

62 75 72 82 74 71 91 65 70 90 86

72 61 74 71 81 72 70 91 63 70 87

67 71 60 72 70 80 71 70 88 63 67

totaal basisgeneratie 4-11 jarigen + 30% 12 jarigen totaal aantal lln. 4-12 jaar deelname percentage

726 185 25,5%

704 169 24,0%

691 165 23,9%

685 174 25,4%

668 174 26,0%

641 170 26,6%

618 168 27,2%

595 165 27,8%

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen

185 86 99

169 92 77

165 77 88

174 93 81

174 90 84

170 87 83

168 92 76

165 80 85

"Gewichtsleerlingen"

7

4

1

1

1

1

1

1

1.141 m2

1.056 m2

1.031 m2

1.076 m2

1.076 m2

1.056 m2

1.046 m2

1.031 m2

8

7

7

7 4

7 4

7 4

7 4

7 4

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen

185 86 99

169 92 77

165 77 88

174 93 81

174 90 84

173 89 84

169 92 77

167 81 86

"Gewichtsleerlingen"

7

4

1

1

1

1

1

1

1.141 m2

1.056 m2

1.031 m2

1.076 m2

1.076 m2

1.071 m2

1.051 m2

1.041 m2

8

7

7

7 4

7 4

7 4

7 4

7 4

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening

Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek aantal 4-jarigen op de school basisgeneratie 4-jarigen deelname percentage

2028

Resultaten methode 2 ontwikkeling basisgeneratie

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek

Resultaten gemiddelde methode 1 en 2

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek

Pagina 1 van 10

Bijlage 3. Prognoseresultaten voor de korte termijn van OBS Prins Willem Alexander, loc. Donge Voedingsgebied: Nieuwerkerk aan den IJssel PC 2911 Resultaten methode 1

Historische gegevens 2022 2023

leeftijd

2021

4 5 6 7 8 9

33 30 29 27 31 24

41 34 32 29 29 31

10 11 12

22 24 3

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen "Gewichtsleerlingen"

Prognose gegevens 2026 2027

2024

2025

43 42 36 33 28 28

36 43 42 33 29 28

40 37 44 41 32 30

36 42 38 43 40 33

29 37 43 38 42 42

32 30 38 42 37 43

23 22 3

31 19 0

27 22 1

28 23 1

30 24 1

34 25 1

42 29 2

223 119 104

244 136 108

260 154 106

261 154 107

276 162 114

288 159 129

292 147 145

294 142 152

0

0

0

0

0

0

0

0

1.122 m2

1.227 m2

1.308 m2

1.313 m2

1.388 m2

1.449 m2

1.469 m2

1.479 m2

10

11

11

11 7

12 8

12 8

12 8

12 8

33 84 39,3%

41 103 39,8%

43 125 34,4%

36 117 30,8%

40 124 31,9%

36 113 31,9%

29 92 31,9%

32 100 31,9%

0 1

97 99

98 105

84 105

88 83

92 90

108 96

116 112

108 119

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

99 94 84 94 93 90 105 98 103 98 118

110 110 103 87 99 101 101 115 105 112 106

122 114 125 113 97 108 108 107 121 111 120

106 121 117 121 107 101 112 108 107 121 112

85 109 124 120 124 110 104 115 108 110 123

94 88 113 129 124 129 114 108 117 112 113

99 97 92 117 133 129 133 118 109 121 115

115 102 100 94 120 137 132 137 118 112 123

totaal basisgeneratie 4-11 jarigen + 30% 12 jarigen totaal aantal lln. 4-12 jaar deelname percentage

800 223 27,9%

855 244 28,5%

926 260 28,1%

928 261 28,1%

950 271 28,5%

978 284 29,0%

987 291 29,5%

986 296 30,0%

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen

223 119 104

244 136 108

260 154 106

261 154 107

271 159 112

284 157 127

291 146 145

296 143 153

"Gewichtsleerlingen"

0

0

0

0

0

0

0

0

1.122 m2

1.227 m2

1.308 m2

1.313 m2

1.363 m2

1.429 m2

1.464 m2

1.489 m2

10

11

11

11 7

12 8

12 8

12 8

12 8

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen

223 119 104

244 136 108

260 154 106

261 154 107

274 161 113

286 158 128

292 147 145

295 142 153

"Gewichtsleerlingen"

0

0

0

0

0

0

0

0

1.122 m2

1.227 m2

1.308 m2

1.313 m2

1.378 m2

1.439 m2

1.469 m2

1.484 m2

10

11

11

11 7

12 8

12 8

12 8

12 8

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening

Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek aantal 4-jarigen op de school basisgeneratie 4-jarigen deelname percentage

2028

Resultaten methode 2 ontwikkeling basisgeneratie

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek

Resultaten gemiddelde methode 1 en 2

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek

Pagina 2 van 10

Bijlage 3. Prognoseresultaten voor de korte termijn van OBS de Terp Voedingsgebied: Nieuwerkerk aan den IJssel PC 2912 en 2914 Resultaten methode 1

Historische gegevens 2022 2023

leeftijd

2021

4 5 6 7 8 9

22 21 22 25 20 19

25 22 18 21 23 19

10 11 12

35 25 1

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen "Gewichtsleerlingen"

Prognose gegevens 2026 2027

2024

2025

27 27 24 17 25 25

24 28 26 24 17 26

24 24 28 26 24 17

23 24 24 28 26 24

20 23 24 24 28 26

18 20 24 24 24 28

21 31 5

18 18 0

29 21 2

26 28 2

17 25 3

25 17 3

26 24 2

190 90 100

185 86 99

181 95 86

197 102 95

200 102 98

195 99 96

190 91 99

190 86 104

4

5

6

6

6

6

6

6

1.162 m2

1.138 m2

1.118 m2

1.199 m2

1.214 m2

1.189 m2

1.164 m2

1.164 m2

8

8

8

8 5

9 6

8 5

8 5

8 5

22 146 15,1%

25 147 17,0%

27 144 18,8%

24 156 15,4%

24 148 16,0%

23 147 16,0%

20 125 16,0%

18 114 16,0%

0 1

131 134

133 135

111 139

109 123

124 112

115 127

112 118

116 115

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

144 140 146 134 161 163 179 157 175 160 170

142 144 147 146 132 159 161 183 152 178 159

148 148 144 152 155 138 167 170 187 160 175

147 148 156 142 166 152 140 167 173 185 159

126 146 148 156 143 165 152 142 168 175 184

115 125 147 148 157 142 165 155 143 170 174

130 113 125 146 149 156 142 166 157 145 169

121 129 114 124 148 148 156 144 168 159 145

totaal basisgeneratie 4-11 jarigen + 30% 12 jarigen totaal aantal lln. 4-12 jaar deelname percentage

1.326 190 14,3%

1.306 185 14,2%

1.326 181 13,7%

1.329 197 14,8%

1.304 196 15,0%

1.278 194 15,2%

1.237 191 15,4%

1.204 187 15,5%

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen

190 90 100

185 86 99

181 95 86

197 102 95

196 100 96

194 98 96

191 91 100

187 85 102

"Gewichtsleerlingen"

4

5

6

6

6

6

6

6

1.162 m2

1.138 m2

1.118 m2

1.199 m2

1.194 m2

1.184 m2

1.169 m2

1.149 m2

8

8

8

8 5

8 5

8 5

8 5

8 5

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen

190 90 100

185 86 99

181 95 86

197 102 95

198 101 97

195 99 96

191 91 100

189 86 103

"Gewichtsleerlingen"

4

5

6

6

6

6

6

6

1.162 m2

1.138 m2

1.118 m2

1.199 m2

1.204 m2

1.189 m2

1.169 m2

1.159 m2

8

8

8

8 5

8 5

8 5

8 5

8 5

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening

Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek aantal 4-jarigen op de school basisgeneratie 4-jarigen deelname percentage

2028

Resultaten methode 2 ontwikkeling basisgeneratie

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek

Resultaten gemiddelde methode 1 en 2

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek

Pagina 3 van 10

Bijlage 3. Prognoseresultaten voor de korte termijn van CBS de Loofboom Voedingsgebied: Nieuwerkerk aan den IJssel PC 2912 Resultaten methode 1

Historische gegevens 2022 2023

leeftijd

2021

4 5 6 7 8 9

13 11 12 13 14 13

17 14 10 12 14 15

10 11 12

12 15 0

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen "Gewichtsleerlingen"

Prognose gegevens 2026 2027

2024

2025

14 21 17 11 12 12

16 14 20 19 12 14

13 16 14 20 19 12

15 13 17 14 20 20

11 16 14 17 15 21

11 11 16 14 17 15

14 11 0

16 12 1

14 14 2

15 12 1

13 13 1

21 11 1

22 18 1

103 49 54

107 53 54

116 63 53

125 69 56

124 64 60

127 60 67

125 57 68

125 52 73

0

0

0

0

0

0

0

0

718 m2

738 m2

783 m2

824 m2

839 m2

829 m2

5

5

5

5 3

5 3

5 3

5 3

5 3

13 78 16,7%

17 62 27,4%

14 69 20,3%

16 80 20,0%

13 65 20,7%

15 75 20,7%

11 51 20,7%

11 54 20,7%

0 1

49 64

62 55

41 66

50 49

56 51

52 57

49 53

51 51

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

63 55 78 60 62 76 78 72 88 64 74

66 64 62 80 62 61 75 82 70 90 65

66 72 69 63 88 65 69 83 92 78 92

73 63 80 69 72 86 68 74 83 88 80

50 73 65 81 71 72 87 70 77 85 91

53 50 75 66 83 71 73 90 73 79 89

59 52 51 76 67 84 72 76 94 75 82

54 58 54 52 78 68 85 74 79 96 78

totaal basisgeneratie 4-11 jarigen + 30% 12 jarigen totaal aantal lln. 4-12 jaar deelname percentage

600 103 17,2%

602 107 17,8%

635 116 18,3%

644 125 19,4%

636 125 19,6%

637 126 19,8%

620 124 20,0%

609 123 20,2%

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen

103 49 54

107 53 54

116 63 53

125 69 56

125 65 60

126 60 66

124 57 67

123 51 72

"Gewichtsleerlingen"

0

0

0

0

0

0

0

0

718 m2

738 m2

783 m2

829 m2

834 m2

824 m2

5

5

5

5 3

5 3

5 3

5 3

5 3

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen

103 49 54

107 53 54

116 63 53

125 69 56

125 65 60

127 60 67

125 57 68

124 52 72

"Gewichtsleerlingen"

0

0

0

0

0

0

0

0

718 m2

738 m2

783 m2

829 m2

839 m2

829 m2

5

5

5

5 3

5 3

5 3

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening

Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek aantal 4-jarigen op de school basisgeneratie 4-jarigen deelname percentage

829 m2

2028

829 m2

Resultaten methode 2 ontwikkeling basisgeneratie

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek

829 m2

819 m2

Resultaten gemiddelde methode 1 en 2

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek

829 m2 5 3

824 m2 5 3

Pagina 4 van 10

Bijlage 3. Prognoseresultaten voor de korte termijn van CBS Gideon, loc. Kroonkruid Voedingsgebied: Nieuwerkerk aan den IJssel PC 2914 Resultaten methode 1

Historische gegevens 2022 2023

leeftijd

2021

4 5 6 7 8 9

23 18 21 29 29 28

26 22 17 21 28 27

10 11 12

19 21 2

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen "Gewichtsleerlingen"

Prognose gegevens 2026 2027

2024

2025

19 25 22 17 20 28

19 18 25 21 17 21

22 19 18 25 21 17

19 22 18 18 24 21

19 19 21 18 17 24

16 19 18 21 18 17

29 14 3

27 26 2

28 27 3

20 25 4

16 18 3

20 14 2

24 18 2

190 91 99

187 86 101

186 83 103

179 83 96

169 83 86

159 76 83

156 77 79

152 74 78

0

0

0

0

0

0

0

0

1.156 m2

1.141 m2

1.136 m2

1.100 m2

1.050 m2

1.000 m2

985 m2

8

8

8

7 4

7 4

7 4

7 4

6 4

23 68 33,8%

26 85 30,6%

19 75 25,3%

19 76 25,0%

22 84 26,3%

19 72 26,3%

19 74 26,3%

16 60 26,3%

0 1

82 70

71 80

70 73

59 74

68 60

64 70

63 65

65 64

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

81 85 68 74 99 87 101 85 87 96 96

76 80 85 66 70 98 86 101 82 88 94

82 76 75 89 67 73 98 87 95 82 83

74 85 76 73 94 66 72 93 90 97 79

76 73 84 74 72 93 65 72 91 90 93

62 75 72 82 74 71 91 65 70 90 86

72 61 74 71 81 72 70 91 63 70 87

67 71 60 72 70 80 71 70 88 63 67

totaal basisgeneratie 4-11 jarigen + 30% 12 jarigen totaal aantal lln. 4-12 jaar deelname percentage

726 190 26,2%

704 187 26,6%

691 186 26,9%

685 179 26,1%

668 173 25,9%

641 165 25,7%

618 158 25,5%

595 151 25,3%

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen

190 91 99

187 86 101

186 83 103

179 83 96

173 85 88

165 79 86

158 78 80

151 74 77

"Gewichtsleerlingen"

0

0

0

0

0

0

0

0

1.156 m2

1.141 m2

1.136 m2

1.100 m2

1.070 m2

1.030 m2

995 m2

8

8

8

7 4

7 4

7 4

7 4

6 4

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen

190 91 99

187 86 101

186 83 103

179 83 96

171 84 87

162 77 85

157 77 80

152 74 78

"Gewichtsleerlingen"

0

0

0

0

0

0

0

0

1.156 m2

1.141 m2

1.136 m2

1.100 m2

1.060 m2

1.015 m2

990 m2

8

8

8

7 4

7 4

7 4

7 4

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening

Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek aantal 4-jarigen op de school basisgeneratie 4-jarigen deelname percentage

2028

965 m2

Resultaten methode 2 ontwikkeling basisgeneratie

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek

960 m2

Resultaten gemiddelde methode 1 en 2

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek

965 m2 6 4

Pagina 5 van 10

Bijlage 3. Prognoseresultaten voor de korte termijn van CBS Gideon, loc. Esse Voedingsgebied: Nieuwerkerk aan den IJssel PC 2911 Resultaten methode 1

Historische gegevens 2022 2023

leeftijd

2021

4 5 6 7 8 9

29 36 31 26 37 29

27 30 36 31 28 38

10 11 12

21 14 1

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen "Gewichtsleerlingen"

Prognose gegevens 2026 2027

2024

2025

29 31 33 38 32 28

28 30 32 32 38 29

33 29 31 33 33 37

30 34 30 32 34 32

24 31 36 31 33 33

26 25 32 36 32 32

29 22 2

36 28 1

28 32 4

29 27 4

38 28 3

33 36 3

33 32 4

224 122 102

243 124 119

256 131 125

253 122 131

255 125 130

261 126 135

260 122 138

253 119 134

0

0

0

0

0

0

0

0

1.127 m2

1.222 m2

1.288 m2

1.273 m2

1.283 m2

1.313 m2

1.308 m2

1.273 m2

10

10

11

11 7

11 7

11 7

11 7

11 7

29 84 34,5%

27 103 26,2%

29 125 23,2%

28 117 23,9%

33 124 26,5%

30 113 26,5%

24 92 26,5%

26 100 26,5%

0 1

97 99

98 105

84 105

88 83

92 90

108 96

116 112

108 119

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

99 94 84 94 93 90 105 98 103 98 118

110 110 103 87 99 101 101 115 105 112 106

122 114 125 113 97 108 108 107 121 111 120

106 121 117 121 107 101 112 108 107 121 112

85 109 124 120 124 110 104 115 108 110 123

94 88 113 129 124 129 114 108 117 112 113

99 97 92 117 133 129 133 118 109 121 115

115 102 100 94 120 137 132 137 118 112 123

totaal basisgeneratie 4-11 jarigen + 30% 12 jarigen totaal aantal lln. 4-12 jaar deelname percentage

800 224 28,0%

855 243 28,4%

926 256 27,6%

928 253 27,3%

950 257 27,0%

978 261 26,7%

987 261 26,4%

986 257 26,1%

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen

224 122 102

243 124 119

256 131 125

253 122 131

257 126 131

261 126 135

261 122 139

257 121 136

"Gewichtsleerlingen"

0

0

0

0

0

0

0

0

1.127 m2

1.222 m2

1.288 m2

1.273 m2

1.293 m2

1.313 m2

1.313 m2

1.293 m2

10

10

11

11 7

11 7

11 7

11 7

11 7

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen

224 122 102

243 124 119

256 131 125

253 122 131

256 125 131

261 126 135

261 122 139

255 120 135

"Gewichtsleerlingen"

0

0

0

0

0

0

0

0

1.127 m2

1.222 m2

1.288 m2

1.273 m2

1.288 m2

1.313 m2

1.313 m2

1.283 m2

10

10

11

11 7

11 7

11 7

11 7

11 7

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening

Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek aantal 4-jarigen op de school basisgeneratie 4-jarigen deelname percentage

2028

Resultaten methode 2 ontwikkeling basisgeneratie

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek

Resultaten gemiddelde methode 1 en 2

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek

Pagina 6 van 10

Bijlage 3. Prognoseresultaten voor de korte termijn van CBS Elim Voedingsgebied: Nieuwerkerk aan den IJssel PC 2912 Resultaten methode 1

Historische gegevens 2022 2023

leeftijd

2021

4 5 6 7 8 9

20 14 21 23 26 27

15 21 16 21 23 29

10 11 12

25 20 1

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen "Gewichtsleerlingen"

Prognose gegevens 2026 2027

2024

2025

17 16 22 17 22 24

20 17 20 23 17 26

23 20 17 21 23 19

21 23 20 18 21 26

22 21 23 21 18 24

15 22 21 24 21 20

26 21 2

30 24 2

29 26 7

28 25 4

20 24 4

28 18 4

25 24 3

177 78 99

174 73 101

174 72 102

185 80 105

180 81 99

178 82 96

178 87 91

176 82 94

2

4

8

8

8

8

8

8

1.093 m2

1.081 m2

1.086 m2

1.142 m2

1.116 m2

1.106 m2

1.106 m2

1.096 m2

7

7

7

8 5

8 5

8 5

8 5

7 4

20 59 33,9%

15 78 19,2%

17 62 27,4%

20 69 29,0%

23 74 31,0%

21 69 31,0%

22 72 31,0%

15 47 31,0%

0 1

58 64

49 64

62 55

41 66

57 43

56 60

53 59

50 56

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

56 78 59 67 78 83 78 82 67 71 85

63 55 78 60 62 76 78 72 88 64 74

66 64 62 80 62 61 75 82 70 90 65

66 72 69 63 88 65 69 83 92 78 92

69 67 74 69 63 90 66 69 88 96 81

45 70 69 74 69 65 92 66 74 92 99

63 46 72 69 74 71 66 92 71 77 95

62 64 47 72 69 76 72 66 98 73 79

totaal basisgeneratie 4-11 jarigen + 30% 12 jarigen totaal aantal lln. 4-12 jaar deelname percentage

611 177 29,0%

600 174 29,0%

602 174 28,9%

635 185 29,2%

640 187 29,2%

629 184 29,2%

619 181 29,2%

597 174 29,2%

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen

177 78 99

174 73 101

174 72 102

185 80 105

187 84 103

184 85 99

181 88 93

174 81 93

"Gewichtsleerlingen"

2

4

8

8

8

8

8

8

1.093 m2

1.081 m2

1.086 m2

1.142 m2

1.152 m2

1.137 m2

1.121 m2

1.086 m2

7

7

7

8 5

8 5

8 5

8 5

7 4

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen

177 78 99

174 73 101

174 72 102

185 80 105

184 83 101

181 83 98

180 88 92

175 82 93

"Gewichtsleerlingen"

2

4

8

8

8

8

8

8

1.093 m2

1.081 m2

1.086 m2

1.142 m2

1.137 m2

1.121 m2

1.116 m2

1.091 m2

7

7

7

8 5

8 5

8 5

8 5

7 4

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening

Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek aantal 4-jarigen op de school basisgeneratie 4-jarigen deelname percentage

2028

Resultaten methode 2 ontwikkeling basisgeneratie

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek

Resultaten gemiddelde methode 1 en 2

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek

Pagina 7 van 10

Bijlage 3. Prognoseresultaten voor de korte termijn van RKBS de Wingerd, loc. Van Beethovenlaan Voedingsgebied: Nieuwerkerk aan den IJssel PC 2911 en 2912 Resultaten methode 1

Historische gegevens 2022 2023

leeftijd

2021

4 5 6 7 8 9

40 33 36 40 31 36

27 38 33 36 41 32

10 11 12

36 36 1

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen "Gewichtsleerlingen"

Prognose gegevens 2026 2027

2024

2025

38 27 39 32 35 42

30 35 26 37 30 33

32 31 36 25 38 30

31 33 32 35 26 38

24 32 34 31 36 26

26 24 33 33 31 36

36 38 3

32 33 7

42 27 2

34 39 3

31 32 4

39 29 3

26 36 3

289 149 140

284 134 150

285 136 149

262 128 134

268 124 144

261 131 130

254 121 133

250 116 134

0

0

0

0

0

0

0

0

1.654 m2

1.629 m2

1.634 m2

1.518 m2

1.548 m2

1.513 m2

1.478 m2

1.458 m2

12

12

12

11 7

11 7

11 7

11 7

10 7

40 162 24,7%

27 165 16,4%

38 194 19,6%

30 197 15,2%

32 189 16,8%

31 187 16,8%

24 143 16,8%

26 153 16,8%

0 1

146 163

160 160

125 171

138 132

148 141

160 153

166 165

159 170

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

162 149 162 154 155 166 183 170 191 162 192

176 174 165 167 161 162 176 197 175 202 171

188 186 194 176 185 173 177 190 213 189 212

179 184 197 190 179 187 180 182 190 209 192

135 181 189 201 195 182 191 185 186 195 214

146 138 187 194 208 200 187 197 190 192 201

158 149 143 193 201 213 205 194 203 196 198

169 160 153 146 198 205 217 211 197 208 201

totaal basisgeneratie 4-11 jarigen + 30% 12 jarigen totaal aantal lln. 4-12 jaar deelname percentage

1.401 289 20,6%

1.456 284 19,5%

1.561 285 18,3%

1.572 262 16,7%

1.587 265 16,7%

1.615 265 16,4%

1.607 259 16,1%

1.595 252 15,8%

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen

289 149 140

284 134 150

285 136 149

262 128 134

265 123 142

265 133 132

259 123 136

252 117 135

"Gewichtsleerlingen"

0

0

0

0

0

0

0

0

1.654 m2

1.629 m2

1.634 m2

1.518 m2

1.533 m2

1.533 m2

1.503 m2

1.468 m2

12

12

12

11 7

11 7

11 7

11 7

10 7

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen

289 149 140

284 134 150

285 136 149

262 128 134

267 124 143

263 132 131

257 122 135

251 116 135

"Gewichtsleerlingen"

0

0

0

0

0

0

0

0

1.654 m2

1.629 m2

1.634 m2

1.518 m2

1.543 m2

1.523 m2

1.493 m2

1.463 m2

12

12

12

11 7

11 7

11 7

11 7

10 7

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening

Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek aantal 4-jarigen op de school basisgeneratie 4-jarigen deelname percentage

2028

Resultaten methode 2 ontwikkeling basisgeneratie

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek

Resultaten gemiddelde methode 1 en 2

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek

Pagina 8 van 10

Bijlage 3. Prognoseresultaten voor de korte termijn van RKBS de Wingerd, loc. Kroonkruid Voedingsgebied: Nieuwerkerk aan den IJssel PC 2914 Resultaten methode 1

Historische gegevens 2022 2023

leeftijd

2021

4 5 6 7 8 9

19 28 39 29 45 21

31 19 28 35 27 45

10 11 12

37 24 4

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen "Gewichtsleerlingen"

Prognose gegevens 2026 2027

2024

2025

30 33 17 28 31 26

22 29 30 19 27 35

28 22 29 30 19 28

24 27 21 29 30 19

25 24 27 21 28 31

20 24 24 27 21 29

19 36 3

46 15 5

27 41 2

35 24 5

28 31 3

19 24 4

30 17 3

246 115 131

243 113 130

231 108 123

232 100 132

219 108 111

212 102 110

204 97 107

196 96 100

0

0

0

0

0

0

0

0

1.237 m2

1.222 m2

1.162 m2

1.167 m2

1.102 m2

1.066 m2

1.026 m2

10

10

10

10 7

9 6

9 6

9 6

8 5

19 68 27,9%

31 85 36,5%

30 75 40,0%

22 76 28,9%

28 84 33,7%

24 72 33,7%

25 74 33,7%

20 60 33,7%

0 1

82 70

71 80

70 73

59 74

68 60

64 70

63 65

65 64

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

81 85 68 74 99 87 101 85 87 96 96

76 80 85 66 70 98 86 101 82 88 94

82 76 75 89 67 73 98 87 95 82 83

74 85 76 73 94 66 72 93 90 97 79

76 73 84 74 72 93 65 72 91 90 93

62 75 72 82 74 71 91 65 70 90 86

72 61 74 71 81 72 70 91 63 70 87

67 71 60 72 70 80 71 70 88 63 67

totaal basisgeneratie 4-11 jarigen + 30% 12 jarigen totaal aantal lln. 4-12 jaar deelname percentage

726 246 33,9%

704 243 34,5%

691 231 33,4%

685 232 33,9%

668 226 33,9%

641 217 33,9%

618 209 33,9%

595 202 33,9%

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen

246 115 131

243 113 130

231 108 123

232 100 132

226 111 115

217 104 113

209 99 110

202 99 103

"Gewichtsleerlingen"

0

0

0

0

0

0

0

0

1.237 m2

1.222 m2

1.162 m2

1.167 m2

1.137 m2

1.092 m2

1.051 m2

1.016 m2

10

10

10

10 7

9 6

9 6

9 6

8 5

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen

246 115 131

243 113 130

231 108 123

232 100 132

223 110 113

215 103 112

207 98 109

199 97 102

"Gewichtsleerlingen"

0

0

0

0

0

0

0

0

1.237 m2

1.222 m2

1.162 m2

1.167 m2

1.122 m2

1.081 m2

1.041 m2

1.001 m2

10

10

10

10 7

9 6

9 6

9 6

8 5

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening

Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek aantal 4-jarigen op de school basisgeneratie 4-jarigen deelname percentage

2028

986 m2

Resultaten methode 2 ontwikkeling basisgeneratie

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek

Resultaten gemiddelde methode 1 en 2

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek

Pagina 9 van 10

Bijlage 3. Prognoseresultaten voor de korte termijn van ABBS Montessori Voedingsgebied: Nieuwerkerk aan den IJssel Resultaten methode 1

Historische gegevens 2022 2023

leeftijd

2021

4 5 6 7 8 9

32 29 28 23 27 33

18 32 28 28 24 28

10 11 12

21 27 4

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen "Gewichtsleerlingen"

Prognose gegevens 2026 2027

2024

2025

25 17 34 28 29 24

29 26 17 33 26 29

29 29 26 17 33 26

28 29 30 27 17 34

23 28 30 30 27 18

23 23 28 30 30 27

32 19 3

26 28 4

24 25 6

29 22 4

27 27 4

34 24 5

18 31 4

224 112 112

212 106 106

215 104 111

215 105 110

217 102 115

222 113 109

219 111 108

216 105 111

0

0

0

0

0

0

0

0

1.327 m2

1.266 m2

1.281 m2

1.281 m2

1.292 m2

1.317 m2

1.302 m2

1.286 m2

9

9

9

9 6

9 6

9 6

9 6

9 6

32 230 13,9%

18 250 7,2%

25 269 9,3%

29 273 10,6%

29 272 10,7%

28 260 10,7%

23 217 10,7%

23 214 10,7%

0 1

228 233

231 240

195 244

197 206

216 202

223 223

229 230

224 234

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

243 234 230 228 254 253 284 255 278 258 288

252 254 250 233 231 260 262 298 257 290 265

270 262 269 265 252 246 275 277 308 271 295

253 269 273 263 273 253 252 275 280 306 271

211 254 272 276 267 275 256 257 276 284 307

208 213 260 277 281 271 278 262 260 282 287

230 211 217 264 282 286 276 285 266 266 284

236 231 214 218 267 285 289 281 286 271 267

totaal basisgeneratie 4-11 jarigen + 30% 12 jarigen totaal aantal lln. 4-12 jaar deelname percentage

2.126 224 10,5%

2.161 212 9,8%

2.252 215 9,5%

2.256 215 9,5%

2.255 216 9,6%

2.256 219 9,7%

2.225 218 9,8%

2.190 217 9,9%

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen

224 112 112

212 106 106

215 104 111

215 105 110

216 102 114

219 111 108

218 110 108

217 105 112

"Gewichtsleerlingen"

0

0

0

0

0

0

0

0

1.327 m2

1.266 m2

1.281 m2

1.281 m2

1.286 m2

1.302 m2

1.297 m2

1.292 m2

9

9

9

9 6

9 6

9 6

9 6

9 6

Aantal leerlingen - waarvan 4 t/m 7 jarigen - waarvan 8 t/m 12 jarigen

224 112 112

212 106 106

215 104 111

215 105 110

217 102 115

221 112 109

219 111 108

217 105 112

"Gewichtsleerlingen"

0

0

0

0

0

0

0

0

1.327 m2

1.266 m2

1.281 m2

1.281 m2

1.292 m2

1.312 m2

1.302 m2

1.292 m2

9

9

9

9 6

9 6

9 6

9 6

9 6

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening

Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek aantal 4-jarigen op de school basisgeneratie 4-jarigen deelname percentage

2028

Resultaten methode 2 ontwikkeling basisgeneratie

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek

Resultaten gemiddelde methode 1 en 2

Ruimtebehoefte schooljaar t - t+1 volgens verordening Aantal groepen voor bewegingsonderwijs - Groepen 6-12 jr. voor gymnastiek

Pagina 10 van 10

Bijlage 4

Langetermijnprognoses basisonderwijs Zuidplas 2025 tot en met 2042

voedingsgebied

Naam school

Pagina

Nieuwerkerk aan den IJssel

ABBS Montessori

1

Nieuwerkerk aan den IJssel PC 2911 en 2912

RKBS de Wingerd, loc. Van Beethovenlaan

2

Nieuwerkerk aan den IJssel PC 2914

RKBS de Wingerd, loc. Kroonkruid

3

Nieuwerkerk aan den IJssel PC 2912

CBS de Loofboom

4

Nieuwerkerk aan den IJssel PC 2914

CBS Gideon, loc. Kroonkruid

5

Nieuwerkerk aan den IJssel PC 2911

CBS Gideon, loc. Esse

6

Nieuwerkerk aan den IJssel PC 2912

CBS Elim

7

Nieuwerkerk aan den Ijssel PC 2914

OBS Prins Willem Alexander, loc. Goudmos

8

Nieuwerkerk aan den IJssel PC 2911

OBS Prins Willem Alexander, loc. Donge

9

Nieuwerkerk aan den IJssel PC 2912 en 2914

OBS de Terp

10

Kort verslag prognose Voedingsgebied: Nieuwerkerk aan den IJssel aantal leerlingen van de school op 1 januari basis

GWB

ABBS Montessori

deel-

jaar

generatie

bg

aantal lln.

gewichtsleerlingen

2019

2.113

0,234

226

0

1.337 m2

10 grp.

10,70%

2020

2.131

0,234

220

0

1.307 m2

9 grp.

10,32%

2021

2.126

0,226

224

0

1.327 m2

9 grp.

10,53%

2022

2.161

0,228

212

0

1.266 m2

9 grp.

9,81%

2023

2.252

0,235

215

0

1.281 m2

9 grp.

9,55%

2024

2.256

0,235

215

0

1.281 m2

9 grp.

9,53%

2025

2.255

0,235

217

0

1.292 m2

9 grp.

9,62%

2026

2.256

0,234

221

0

1.312 m2

9 grp.

9,80%

2027 2028

2.225 2.190

0,229 0,226

219 217

0 0

1.302 m2 1.292 m2

9 grp. 9 grp.

9,84% 9,91%

2029

2.178

0,225

216

0

1.286 m2

9 grp.

9,91%

2030

2.157

0,222

214

0

1.276 m2

9 grp.

9,91%

2031

2.137

0,220

212

0

1.266 m2

9 grp.

9,91%

2032

2.102

0,217

208

0

1.246 m2

9 grp.

9,91%

2033

2.065

0,213

205

0

1.231 m2

9 grp.

9,91%

2034

2.034

0,210

202

0

1.216 m2

9 grp.

9,91%

2035

2.049

0,211

203

0

1.221 m2

9 grp.

9,91%

2036

2.082

0,215

206

0

1.236 m2

9 grp.

9,91%

2037

2.090

0,215

207

0

1.241 m2

9 grp.

9,91%

2038

2.080

0,214

206

0

1.236 m2

9 grp.

9,91%

2039 2040

2.060 2.051

0,212 0,211

204 203

0 0

1.226 m2 1.221 m2

9 grp. 9 grp.

9,91% 9,91%

2041

2.046

0,211

203

0

1.221 m2

9 grp.

9,91%

2042

2.042

0,210

202

0

1.216 m2

9 grp.

9,91%

ruimtebehoefte Idem o.b.v. verordeningo.b.v. groepen

name perc.

Kort verslag prognose Voedingsgebied: Nieuwerkerk aan den IJssel PC 2911 en 2912 aantal leerlingen van de school op 1 januari basis

GWB

jaar

generatie

bg

2019

1.286

0,228

2020

1.343

2021

RKBS de Wingerd, loc. Van Beethovenlaan ruimtebehoefte Idem o.b.v. verordeningo.b.v. groepen

deel-

aantal lln.

gewichtsleerlingen

name perc.

0,234

307

0

1.744 m2

13 grp.

22,86%

1.401

0,232

289

0

1.654 m2

12 grp.

20,63%

2022

1.456

0,238

284

0

1.629 m2

12 grp.

19,50%

2023

1.561

0,252

285

0

1.634 m2

12 grp.

18,26%

2024

1.572

0,253

262

0

1.518 m2

11 grp.

16,67%

2025

1.587

0,255

267

0

1.543 m2

11 grp.

16,83%

2026

1.615

0,258

263

0

1.523 m2

11 grp.

16,28%

2027 2028

1.607 1.595

0,255 0,253

257 251

0 0

1.493 m2 1.463 m2

11 grp. 10 grp.

15,99% 15,73%

2029

1.585

0,251

249

0

1.452 m2

11 grp.

15,73%

2030

1.586

0,251

250

0

1.458 m2

11 grp.

15,73%

2031

1.582

0,251

249

0

1.452 m2

11 grp.

15,73%

2032

1.555

0,246

245

0

1.432 m2

10 grp.

15,73%

2033

1.527

0,242

240

0

1.407 m2

10 grp.

15,73%

2034

1.501

0,238

236

0

1.387 m2

10 grp.

15,73%

2035

1.522

0,241

240

0

1.407 m2

10 grp.

15,73%

2036

1.552

0,246

244

0

1.427 m2

10 grp.

15,73%

2037

1.557

0,247

245

0

1.432 m2

10 grp.

15,73%

2038

1.541

0,244

242

0

1.417 m2

10 grp.

15,73%

2039 2040

1.512 1.497

0,240 0,237

238 236

0 0

1.397 m2 1.387 m2

10 grp. 10 grp.

15,73% 15,73%

2041

1.491

0,236

235

0

1.382 m2

10 grp.

15,73%

2042

1.484

0,235

234

0

1.377 m2

10 grp.

15,73%

Kort verslag prognose Voedingsgebied: Nieuwerkerk aan den IJssel PC 2914 aantal leerlingen van de school op 1 januari basis

GWB

RKBS de Wingerd, loc. Kroonkruid

deel-

jaar

generatie

bg

aantal lln.

gewichtsleerlingen

name perc.

2019

827

0,245

2020

788

0,233

274

0

1.378 m2

12 grp.

34,76%

2021

726

0,215

246

0

1.237 m2

10 grp.

33,89%

2022

704

0,208

243

0

1.222 m2

10 grp.

34,51%

2023

691

0,204

231

0

1.162 m2

10 grp.

33,43%

2024

685

0,202

232

0

1.167 m2

10 grp.

33,88%

2025

668

0,197

223

0

1.122 m2

9 grp.

33,39%

2026

641

0,189

215

0

1.081 m2

9 grp.

33,55%

2027 2028

618 595

0,182 0,176

207 199

0 0

1.041 m2 1.001 m2

9 grp. 8 grp.

33,51% 33,44%

2029

594

0,175

198

0

996 m2

8 grp.

33,44%

2030

571

0,169

191

0

961 m2

8 grp.

33,44%

2031

555

0,164

186

0

936 m2

8 grp.

33,44%

2032

547

0,162

183

0

920 m2

8 grp.

33,44%

2033

538

0,159

180

0

905 m2

8 grp.

33,44%

2034

533

0,157

178

0

895 m2

8 grp.

33,44%

2035

527

0,155

176

0

885 m2

7 grp.

33,44%

2036

530

0,156

177

0

890 m2

8 grp.

33,44%

2037

533

0,157

178

0

895 m2

8 grp.

33,44%

2038

539

0,159

180

0

905 m2

8 grp.

33,44%

2039 2040

548 554

0,162 0,163

183 185

0 0

920 m2 931 m2

8 grp. 8 grp.

33,44% 33,44%

2041

556

0,164

186

0

936 m2

8 grp.

33,44%

2042

558

0,165

187

0

941 m2

8 grp.

33,44%

ruimtebehoefte Idem o.b.v. verordeningo.b.v. groepen

Kort verslag prognose Voedingsgebied: Nieuwerkerk aan den IJssel PC 2912 aantal leerlingen van de school op 1 januari basis

GWB

CBS de Loofboom

deel-

jaar

generatie

bg

aantal lln.

gewichtsleerlingen

2019

609

0,213

120

0

804 m2

5 grp.

19,70%

2020

611

0,214

108

0

743 m2

5 grp.

17,69%

2021

600

0,209

103

0

718 m2

5 grp.

17,16%

2022

602

0,210

107

0

738 m2

5 grp.

17,79%

2023

635

0,221

116

0

783 m2

5 grp.

18,28%

2024

644

0,224

125

0

829 m2

5 grp.

19,41%

2025

636

0,221

125

0

829 m2

5 grp.

19,65%

2026

637

0,222

127

0

839 m2

5 grp.

19,94%

2027 2028

620 609

0,216 0,212

125 124

0 0

829 m2 824 m2

5 grp. 5 grp.

20,17% 20,36%

2029

591

0,206

120

0

804 m2

5 grp.

20,36%

2030

572

0,199

116

0

783 m2

5 grp.

20,36%

2031

557

0,194

113

0

768 m2

5 grp.

20,36%

2032

532

0,185

108

0

743 m2

5 grp.

20,36%

2033

516

0,179

105

0

728 m2

5 grp.

20,36%

2034

497

0,173

101

0

708 m2

5 grp.

20,36%

2035

491

0,171

100

0

703 m2

5 grp.

20,36%

2036

490

0,170

100

0

703 m2

5 grp.

20,36%

2037

483

0,168

98

0

693 m2

5 grp.

20,36%

2038

478

0,166

97

0

688 m2

5 grp.

20,36%

2039 2040

477 476

0,166 0,165

97 97

0 0

688 m2 688 m2

5 grp. 5 grp.

20,36% 20,36%

2041

472

0,164

96

0

683 m2

5 grp.

20,36%

2042

468

0,163

95

0

678 m2

4 grp.

20,36%

ruimtebehoefte Idem o.b.v. verordeningo.b.v. groepen

name perc.

Kort verslag prognose Voedingsgebied: Nieuwerkerk aan den IJssel PC 2914 aantal leerlingen van de school op 1 januari basis

GWB

CBS Gideon, loc. Kroonkruid

deel-

jaar

generatie

bg

aantal lln.

gewichtsleerlingen

name perc.

2019

827

2020

788

0,245

220

0

1.307 m2

9 grp.

26,60%

0,233

198

0

1.196 m2

8 grp.

25,12%

2021

726

0,215

190

0

1.156 m2

8 grp.

26,18%

2022

704

0,208

187

0

1.141 m2

8 grp.

26,55%

2023

691

0,204

186

0

1.136 m2

8 grp.

26,92%

2024

685

0,202

179

0

1.100 m2

7 grp.

26,14%

2025

668

0,197

171

0

1.060 m2

7 grp.

25,60%

2026

641

0,189

162

0

1.015 m2

7 grp.

25,28%

2027 2028

618 595

0,182 0,176

157 152

0 0

990 m2 965 m2

7 grp. 6 grp.

25,42% 25,54%

2029

594

0,175

152

0

965 m2

6 grp.

25,54%

2030

571

0,169

146

0

934 m2

6 grp.

25,54%

2031

555

0,164

142

0

914 m2

6 grp.

25,54%

2032

547

0,162

140

0

904 m2

6 grp.

25,54%

2033

538

0,159

138

0

894 m2

6 grp.

25,54%

2034

533

0,157

136

0

884 m2

6 grp.

25,54%

2035

527

0,155

135

0

879 m2

6 grp.

25,54%

2036

530

0,156

135

0

879 m2

6 grp.

25,54%

2037

533

0,157

136

0

884 m2

6 grp.

25,54%

2038

539

0,159

138

0

894 m2

6 grp.

25,54%

2039 2040

548 554

0,162 0,163

140 141

0 0

904 m2 909 m2

6 grp. 6 grp.

25,54% 25,54%

2041

556

0,164

142

0

914 m2

6 grp.

25,54%

2042

558

0,165

142

0

914 m2

6 grp.

25,54%

ruimtebehoefte Idem o.b.v. verordeningo.b.v. groepen

Kort verslag prognose Voedingsgebied: Nieuwerkerk aan den IJssel PC 2911 aantal leerlingen van de school op 1 januari basis

GWB

CBS Gideon, loc. Esse

deel-

jaar

generatie

bg

aantal lln.

gewichtsleerlingen

2019

676

0,243

176

0

885 m2

7 grp.

26,02%

2020

732

0,254

197

0

991 m2

8 grp.

26,91%

2021

800

0,252

224

0

1.127 m2

10 grp.

27,99%

2022

855

0,264

243

0

1.222 m2

10 grp.

28,43%

2023

926

0,278

256

0

1.288 m2

11 grp.

27,65%

2024

928

0,277

253

0

1.273 m2

11 grp.

27,27%

2025

950

0,284

256

0

1.288 m2

11 grp.

26,93%

2026

978

0,288

261

0

1.313 m2

11 grp.

26,68%

2027 2028

987 986

0,288 0,287

261 255

0 0

1.313 m2 1.283 m2

11 grp. 11 grp.

26,43% 25,86%

ruimtebehoefte Idem o.b.v. verordeningo.b.v. groepen

name perc.

2029

994

0,289

257

0

1.293 m2

11 grp.

25,86%

2030

1.014

0,295

262

0

1.318 m2

11 grp.

25,86%

2031

1.025

0,298

265

0

1.333 m2

11 grp.

25,86%

2032

1.023

0,298

264

0

1.328 m2

11 grp.

25,86%

2033

1.011

0,294

261

0

1.313 m2

11 grp.

25,86%

2034

1.004

0,292

260

0

1.308 m2

11 grp.

25,86%

2035

1.031

0,300

267

0

1.343 m2

11 grp.

25,86%

2036

1.063

0,309

275

0

1.383 m2

12 grp.

25,86%

2037

1.074

0,313

278

0

1.398 m2

12 grp.

25,86%

2038

1.063

0,309

275

0

1.383 m2

12 grp.

25,86%

2039 2040

1.035 1.021

0,302 0,297

268 264

0 0

1.348 m2 1.328 m2

11 grp. 11 grp.

25,86% 25,86%

2041

1.019

0,297

264

0

1.328 m2

11 grp.

25,86%

2042

1.016

0,296

263

0

1.323 m2

11 grp.

25,86%

Kort verslag prognose Voedingsgebied: Nieuwerkerk aan den IJssel PC 2912 aantal leerlingen van de school op 1 januari basis

GWB

CBS Elim

deel-

jaar

generatie

bg

aantal lln.

gewichtsleerlingen

2019

612

0,213

189

4

1.157 m2

8 grp.

30,86%

2020

605

0,214

176

2

1.088 m2

7 grp.

29,11%

2021

611

0,209

177

2

1.093 m2

7 grp.

28,99%

2022

600

0,210

174

4

1.081 m2

7 grp.

28,99%

2023

602

0,221

174

8

1.086 m2

7 grp.

28,93%

2024

635

0,224

185

8

1.142 m2

8 grp.

29,15%

2025

640

0,221

184

8

1.137 m2

8 grp.

28,76%

2026

629

0,222

181

8

1.121 m2

8 grp.

28,76%

2027 2028

619 597

0,216 0,212

180 175

8 8

1.116 m2 1.091 m2

8 grp. 7 grp.

29,09% 29,34%

2029

599

0,206

176

8

1.096 m2

7 grp.

29,34%

2030

581

0,199

170

8

1.066 m2

7 grp.

29,34%

2031

571

0,194

167

8

1.051 m2

7 grp.

29,34%

2032

561

0,185

165

8

1.041 m2

7 grp.

29,34%

2033

547

0,179

160

7

1.015 m2

7 grp.

29,34%

2034

535

0,173

157

7

1.000 m2

7 grp.

29,34%

2035

521

0,171

153

7

980 m2

6 grp.

29,34%

2036

525

0,170

154

7

985 m2

7 grp.

29,34%

2037

521

0,168

153

7

980 m2

6 grp.

29,34%

2038

511

0,166

150

7

965 m2

6 grp.

29,34%

2039 2040

506 505

0,166 0,165

148 148

7 7

954 m2 954 m2

6 grp. 6 grp.

29,34% 29,34%

2041

503

0,164

148

7

954 m2

6 grp.

29,34%

2042

499

0,163

146

7

944 m2

6 grp.

29,34%

ruimtebehoefte Idem o.b.v. verordeningo.b.v. groepen

name perc.

Kort verslag prognose Voedingsgebied: Nieuwerkerk aan den Ijssel PC 2914 aantal leerlingen van de school op 1 januari basis

GWB

OBS Prins Willem Alexander, loc. Goudmos

jaar

generatie

bg

aantal lln.

gewichtsleerlingen

2019

827

0,245

192

4

1.172 m2

8 grp.

23,22%

2020

788

0,233

195

7

1.191 m2

8 grp.

24,74%

2021

726

0,215

185

7

1.141 m2

8 grp.

25,49%

2022

704

0,208

169

4

1.056 m2

7 grp.

24,00%

2023

691

0,204

165

1

1.031 m2

7 grp.

23,88%

2024

685

0,202

174

1

1.076 m2

7 grp.

25,41%

2025

668

0,197

174

1

1.076 m2

7 grp.

26,05%

2026

641

0,189

173

1

1.071 m2

7 grp.

26,99%

2027 2028

618 595

0,182 0,176

169 167

1 1

1.051 m2 1.041 m2

7 grp. 7 grp.

27,36% 28,06%

2029

594

0,175

167

1

1.041 m2

7 grp.

28,06%

2030

571

0,169

160

1

1.006 m2

7 grp.

28,06%

2031

555

0,164

156

1

986 m2

7 grp.

28,06%

2032

547

0,162

154

1

976 m2

7 grp.

28,06%

2033

538

0,159

151

1

961 m2

6 grp.

28,06%

2034

533

0,157

150

1

956 m2

6 grp.

28,06%

2035

527

0,155

148

1

945 m2

6 grp.

28,06%

2036

530

0,156

149

1

950 m2

6 grp.

28,06%

2037

533

0,157

149

1

950 m2

6 grp.

28,06%

2038

539

0,159

151

1

961 m2

6 grp.

28,06%

2039 2040

548 554

0,162 0,163

154 155

1 1

976 m2 981 m2

7 grp. 7 grp.

28,06% 28,06%

2041

556

0,164

156

1

986 m2

7 grp.

28,06%

2042

558

0,165

157

1

991 m2

7 grp.

28,06%

ruimtebehoefte Idem o.b.v. verordeningo.b.v. groepen

deelname perc.

Kort verslag prognose Voedingsgebied: Nieuwerkerk aan den IJssel PC 2911 aantal leerlingen van de school op 1 januari basis

GWB

OBS Prins Willem Alexander, loc. Donge

deel-

jaar

generatie

bg

aantal lln.

gewichtsleerlingen

2019

676

0,243

190

0

956 m2

8 grp.

28,09%

2020

732

0,254

189

0

951 m2

8 grp.

25,81%

2021

800

0,252

223

0

1.122 m2

10 grp.

27,86%

2022

855

0,264

244

0

1.227 m2

11 grp.

28,54%

2023

926

0,278

260

0

1.308 m2

11 grp.

28,08%

2024

928

0,277

261

0

1.313 m2

11 grp.

28,14%

2025

950

0,284

274

0

1.378 m2

12 grp.

28,83%

2026

978

0,288

286

0

1.439 m2

12 grp.

29,23%

2027 2028

987 986

0,288 0,287

292 295

0 0

1.469 m2 1.484 m2

12 grp. 12 grp.

29,57% 29,91%

ruimtebehoefte Idem o.b.v. verordeningo.b.v. groepen

name perc.

2029

994

0,289

297

0

1.494 m2

13 grp.

29,91%

2030

1.014

0,295

303

0

1.524 m2

13 grp.

29,91%

2031

1.025

0,298

307

0

1.544 m2

13 grp.

29,91%

2032

1.023

0,298

306

0

1.539 m2

13 grp.

29,91%

2033

1.011

0,294

302

0

1.519 m2

13 grp.

29,91%

2034

1.004

0,292

300

0

1.509 m2

13 grp.

29,91%

2035

1.031

0,300

308

0

1.549 m2

13 grp.

29,91%

2036

1.063

0,309

318

0

1.600 m2

13 grp.

29,91%

2037

1.074

0,313

321

0

1.615 m2

14 grp.

29,91%

2038

1.063

0,309

318

0

1.600 m2

13 grp.

29,91%

2039 2040

1.035 1.021

0,302 0,297

310 306

0 0

1.559 m2 1.539 m2

13 grp. 13 grp.

29,91% 29,91%

2041

1.019

0,297

305

0

1.534 m2

13 grp.

29,91%

2042

1.016

0,296

304

0

1.529 m2

13 grp.

29,91%

Kort verslag prognose Voedingsgebied: Nieuwerkerk aan den IJssel PC 2912 en 2914 aantal leerlingen van de school op 1 januari basis

GWB

OBS de Terp

deel-

jaar

generatie

bg

aantal lln.

gewichtsleerlingen

2019

1.436

0,230

205

4

1.237 m2

9 grp.

14,27%

2020

1.399

0,224

195

5

1.188 m2

8 grp.

13,94%

2021

1.326

0,212

190

4

1.162 m2

8 grp.

14,33%

2022

1.306

0,209

185

5

1.138 m2

8 grp.

14,17%

2023

1.326

0,212

181

6

1.118 m2

8 grp.

13,66%

2024

1.329

0,212

197

6

1.199 m2

8 grp.

14,83%

2025

1.304

0,208

198

6

1.204 m2

8 grp.

15,18%

2026

1.278

0,204

195

6

1.189 m2

8 grp.

15,26%

2027 2028

1.237 1.204

0,198 0,192

191 189

6 6

1.169 m2 1.159 m2

8 grp. 8 grp.

15,44% 15,69%

2029

1.184

0,189

186

6

1.144 m2

8 grp.

15,69%

2030

1.143

0,183

179

6

1.108 m2

8 grp.

15,69%

2031

1.112

0,178

174

6

1.083 m2

7 grp.

15,69%

2032

1.079

0,172

169

5

1.057 m2

7 grp.

15,69%

2033

1.055

0,168

165

5

1.037 m2

7 grp.

15,69%

2034

1.030

0,164

162

5

1.022 m2

7 grp.

15,69%

2035

1.018

0,162

160

5

1.012 m2

7 grp.

15,69%

2036

1.019

0,163

160

5

1.012 m2

7 grp.

15,69%

2037

1.016

0,162

159

5

1.007 m2

7 grp.

15,69%

2038

1.018

0,162

160

5

1.012 m2

7 grp.

15,69%

2039 2040

1.025 1.029

0,164 0,164

161 162

5 5

1.017 m2 1.022 m2

7 grp. 7 grp.

15,69% 15,69%

2041

1.027

0,164

161

5

1.017 m2

7 grp.

15,69%

2042

1.026

0,164

161

5

1.017 m2

7 grp.

15,69%

ruimtebehoefte Idem o.b.v. verordeningo.b.v. groepen

name perc.

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij de gemeente is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/14571579/1