CConstaterende datZuidplas
Koppel je AI →
Document · PDF

Bijlage 3 - Memo bevindingen verkeerstellingen_A26.002816

Gemeenteraad 23 juni 2026, gemeente ZuidplasBij agendapunt: Rv het verlengen van de (reeds verleende) omgevingsvergunning voor het plaatsen van tijdelijke woonunits voor de huisvesting van Oekraïners op de locatie Steenbakkerij 4a t/m 4i, 6a t/m 6i en 8a t/m 8x te Nieuwerkerk aan den IJssel met een periode van 1,5 jaar2.734 woorden

Open het PDF bij iBabs ↗Naar de vergadering →

Tekst van het document

Uit het bestand gehaald, zonder opmaak, tabellen en afbeeldingen

*U22.000798*

Memo

onderwerp 1e bevindingen verkeerstellingen

datum 06/02/2023

kenmerk nvt

ter attentie van THO

kopie aan

bijlage

afzender

telefoon

e-mail @zuidplas.nl

cluster RB

Inleiding Naar aanleiding van vragen over de verkeersveiligheid op bedrijventerrein Kleine Vink in Nieuwerkerk worden er verkeerstellingen uitgevoerd om een helder beeld te krijgen van de intensiteiten (gemotoriseerd- en fietsverkeer) en gereden snelheid (van het gemotoriseerd verkeer) op de Steenbakkerij. Gedurende een periode van 2 weken (tussen 28 januari – 11 februari) wordt er op de Steenbakkerij op 3 locaties geteld: - telpunt 1: tussen Laan van Avant-garde en ingang fietsenstalling CKV - telpunt 2: tussen aansluiting parkeerterrein en plateau (met aansluitende zijstraat) - telpunt 3: tussen plateau (met aansluitende zijstraat) en aansluiting fietspad (richting Hoofdweg)

Afbeelding 1: Weergave tellocaties

Pagina 1 van 7

onderwerp

registratienummer

CONCEPT bevindingen tellingen Steenbakkerij

Aanvullend is ook (telpunt 4) op het fietspad tussen Steenbakkerij en de Hoofdweg-Noord geteld. Resultaten/bevindingen: Per telpunt zullen de resultaten van de metingen worden toegelicht. -

Telpunt 1

Intensiteiten Op telpunt 1 komt de totale etmaalintensiteit op een werkdag uit op circa 1.200 motorvoertuigen per etmaal. Per voertuigsoort is hiervan vervolgens een onderverdeling gemaakt naar het soort motorvoertuig (licht, middelzwaar en zwaar). Afbeelding 2 laat zien dat hier sprake is van circa 1.100 lichte motorvoertuigen, 60 middelzware en 27 zware motorvoertuigen. Er is in beide richtingen geteld en de tellingen laten zien dat de aantallen per richting vrijwel overeenkomen. 1

Totaal

Motorrijwielen

2 Licht gemotoriseerd verkeer

3 Middel-zwaar gemotoriseerd verkeer

4 Zwaar gemotoriseerd verkeer

-personenauto

-bus

-meerder assige vrachtw gn

-bestelbus

-2 assige vrachtw gn

-vrachtw gn met aanhanger -truck met oplegger

telinterval 00-07 07-19 19-23 etmaal

25 995 177 1204

1 11 2 14

4% 1% 1% 1%

17 910 170 1103

68% 91% 96% 92%

5 51 3 59

19% 5% 2% 5%

2 23 2 27

9% 2% 1% 2%

07-09 16-18

144 234

2 3

2% 1%

127 221

89% 94%

8 9

6% 4%

6 2

4% 1%

Afbeelding 2: Weergave intensiteit motorvoertuigen op een werkdag telpunt 1

Op een werkdag maken circa 150 (brom)fietsers per etmaal gebruik van dit deel van de Steenbakkerij en op een zaterdag circa 210. Snelheid Uit de snelheidsmetingen blijkt dat de snelheid van het verkeer op de Steenbakkerij het bedrijventerrein op hoger ligt dan in omgekeerde richting (Laan van Avant-garde). Voor het wegontwerp is de v85 bepalend. Dit is de snelheid die door 85% van het verkeer niet overschreden wordt. Voor de richting west (Laan van Avant-garde) bedraagt deze voor een etmaal 38,5 km/uur. Van de 607 voertuigen rijden hiervan 63 harder dan 40 km/uur. Op de richting oost (bedrijventerrein op) bedraagt de v85 circa 41,6 km/uur. Van de 600 voertuigen rijden hiervan 112 harder dan 40 km/uur. De resultaten voor beide richtingen zijn weergegeven in afbeelding 3 en 4.

Pagina 2 van 7

onderwerp

registratienummer

CONCEPT bevindingen tellingen Steenbakkerij

telpuntnr: lokatie: zijstraten: richting: periode: soort:

126-A Steenbakkerij t.h.v. nummer 2 West (Laan van Avant-Garde) 28-01-2023 t/m 11-02-2023 gemotoriseerd verkeer

verkeersonderzoekbureau Bokw old in opdracht van gem eente Zuidplas

werkdagen telinterval

<10 11-15 16-20 21-25 26-30 31-35 36-40 41-45 46-50 51-55 56-60 61-65 >65 totaal km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h

00-07 perc.

8 100%

0 0%

1 14%

0 2%

1 12%

2 27%

2 32%

1 12%

0 0%

0 0%

0 0%

0 0%

0 0%

0 27,3 km/h 34,6 km/h 0% -

07-19 perc.

486 100%

7 1%

13 3%

21 4%

57 12%

130 27%

137 28%

72 15%

33 7%

12 2%

3 1%

1 0%

0 0%

0 30,4 km/h 38,4 km/h 0% -

19-23 perc.

108 100%

1 1%

2 2%

2 2%

13 12%

28 26%

30 28%

21 19%

6 6%

2 2%

1 1%

1 1%

0 0%

0 31,3 km/h 38,6 km/h 0% -

etmaal perc.

607 100%

8 1%

16 3%

23 4%

72 12%

160 26%

171 28%

95 16%

40 7%

15 2%

5 1%

2 0%

1 0%

0 30,6 km/h 38,5 km/h 0% -

gem.

85 perc.

Afbeelding 3: Weergave gereden snelheid telpunt 1 richting west

telpuntnr: lokatie: zijstraten: richting: periode: soort:

126-B Steenbakkerij t.h.v. nummer 2 Oost (Hoofdweg-Noord) 28-01-2023 t/m 11-02-2023 gemotoriseerd verkeer

verkeersonderzoekbureau Bokw old in opdracht van gem eente Zuidplas

werkdagen 85 perc.

telinterval

<10 11-15 16-20 21-25 26-30 31-35 36-40 41-45 46-50 51-55 56-60 61-65 >65 totaal km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h

00-07 perc.

18 100%

0 1%

0 0%

0 1%

1 3%

2 13%

4 23%

4 21%

2 13%

2 11%

1 4%

1 4%

0 3%

0 38,4 km/h 49,0 km/h 1%

07-19 perc.

509 100%

4 1%

6 1%

11 2%

46 9%

103 20%

137 27%

117 23%

55 11%

19 4%

7 1%

3 0%

1 0%

0 33,0 km/h 40,7 km/h 0%

19-23 perc.

70 100%

0 0%

0 0%

1 1%

4 6%

10 14%

17 24%

17 25%

11 16%

6 9%

2 2%

1 1%

1 1%

0 36,0 km/h 44,3 km/h 0%

etmaal perc.

597 100%

4 1%

7 1%

12 2%

51 9%

116 19%

159 27%

138 23%

69 12%

27 5%

9 1%

4 1%

2 0%

1 33,6 km/h 41,6 km/h 0% -

gem.

Afbeelding 4: Weergave gereden snelheid telpunt 1 richting oost

Pagina 3 van 7

onderwerp

registratienummer

CONCEPT bevindingen tellingen Steenbakkerij

-

Telpunt 2

Op telpunt 2 komt de totale etmaalintensiteit op een werkdag uit op circa 900 motorvoertuigen per etmaal. In westelijke richting (Laan van Avant-garde) zijn het iets meer (circa 470) dan in oostelijke richting. Afbeelding 5 laat zien dat hier sprake is van circa 810 lichte motorvoertuigen, 60 middelzware en 23 zware motorvoertuigen. 1

Totaal

Motorrijwielen

2 Licht gemotoriseerd verkeer

3 Middel-zwaar gemotoriseerd verkeer

4 Zwaar gemotoriseerd verkeer

-personenauto

-bus

-meerder assige vrachtw gn

-bestelbus

-2 assige vrachtw gn

-vrachtw gn met aanhanger -truck met oplegger

telinterval 00-07 07-19 19-23 etmaal

21 760 123 907

1 11 2 14

4% 1% 1% 2%

15 673 120 812

73% 89% 97% 90%

3 54 1 58

16% 7% 1% 6%

2 21 0 23

8% 3% 0% 3%

07-09 16-18

117 180

2 3

2% 2%

101 167

87% 93%

8 8

7% 5%

6 2

5% 1%

Afbeelding 5: Weergave intensiteit motorvoertuigen op een werkdag telpunt 2

Op een werkdag maken circa 140 (brom)fietsers per etmaal gebruik van dit deel van de Steenbakkerij en op een zaterdag circa 270. Snelheid Uit de snelheidsmetingen blijkt dat de snelheid van het verkeer op de Steenbakkerij het bedrijventerrein op hoger ligt dan in omgekeerde richting (Laan van Avant-garde). Voor het wegontwerp is de v85 bepalend. Dit is de snelheid die door 85% van het verkeer niet overschreden wordt. Voor de richting west (Laan van Avant-garde) bedraagt deze voor een etmaal 37,3 km/uur. Van de 473 voertuigen rijden hiervan 34 harder dan 40 km/uur. Op de richting oost (bedrijventerrein op) bedraagt de v85 circa 39,6 km/uur. Van de 433 voertuigen rijden hiervan 60 harder dan 40 km/uur. De resultaten voor beide richtingen zijn weergegeven in afbeelding 6 en 7.

Pagina 4 van 7

onderwerp

registratienummer

CONCEPT bevindingen tellingen Steenbakkerij

telpuntnr: lokatie: zijstraten: richting: periode: soort:

127-A Steenbakkerij t.h.v. nummer 32 West (Laan van Avant-Garde) 28-01-2023 t/m 11-02-2023 gemotoriseerd verkeer

verkeersonderzoekbureau Bokw old in opdracht van gem eente Zuidplas

werkdagen telinterval

<10 11-15 16-20 21-25 26-30 31-35 36-40 41-45 46-50 51-55 56-60 61-65 >65 totaal km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h

00-07 perc.

6 100%

0 0%

1 9%

0 3%

1 22%

2 28%

2 28%

1 10%

0 0%

0 0%

0 0%

0 0%

0 0%

0 27,1 km/h 34,0 km/h 0% -

07-19 perc.

389 100%

3 1%

9 2%

25 6%

62 16%

102 26%

107 28%

56 14%

20 5%

4 1%

1 0%

1 0%

0 0%

0 29,5 km/h 37,1 km/h 0%

19-23 perc.

75 100%

0 0%

1 2%

2 2%

13 17%

20 27%

20 27%

11 15%

5 6%

2 2%

0 0%

0 1%

1 1%

0 30,8 km/h 38,3 km/h 0%

etmaal perc.

473 100%

3 1%

10 2%

27 6%

76 16%

124 26%

130 27%

69 15%

25 5%

6 1%

1 0%

1 0%

1 0%

0 29,7 km/h 37,3 km/h 0% -

gem.

85 perc.

Afbeelding 6: Weergave gereden snelheid telpunt 2 richting west

telpuntnr: lokatie: zijstraten: richting: periode: soort:

127-B Steenbakkerij t.h.v. nummer 32 Oost (Hoofdweg-Noord) 28-01-2023 t/m 11-02-2023 gemotoriseerd verkeer

verkeersonderzoekbureau Bokw old in opdracht van gem eente Zuidplas

werkdagen telinterval

<10 11-15 16-20 21-25 26-30 31-35 36-40 41-45 46-50 51-55 56-60 61-65 >65 totaal km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h

00-07 perc.

15 100%

0 0%

0 1%

0 1%

1 6%

3 20%

3 23%

3 19%

1 9%

2 13%

1 4%

1 4%

0 0%

0 35,9 km/h 47,1 km/h 0% -

07-19 perc.

370 100%

2 1%

10 3%

19 5%

54 14%

89 24%

95 26%

56 15%

32 9%

8 2%

3 1%

1 0%

1 0%

0 30,6 km/h 39,1 km/h 0% -

19-23 perc.

48 100%

0 0%

1 2%

2 5%

7 14%

9 18%

10 21%

9 19%

6 13%

2 5%

1 2%

0 0%

0 0%

0 32,7 km/h 42,2 km/h 0% -

etmaal perc.

433 100%

2 1%

11 3%

21 5%

61 14%

101 23%

108 25%

68 16%

40 9%

13 3%

5 1%

1 0%

1 0%

0 31,0 km/h 39,6 km/h 0% -

gem.

85 perc.

Afbeelding 7: Weergave gereden snelheid telpunt 2 richting oost

Pagina 5 van 7

onderwerp

registratienummer

CONCEPT bevindingen tellingen Steenbakkerij

-

Telpunt 3

Op telpunt 3 komt de totale etmaalintensiteit op een werkdag uit op circa 340 motorvoertuigen per etmaal. In oostelijke richting (bedrijventerrein op zijn het iets meer (circa 190) dan in oostelijke richting. Afbeelding 8 laat zien dat hier sprake is van circa 300 lichte motorvoertuigen, 20 middelzware en 7 zware motorvoertuigen. 1

Totaal

Motorrijwielen

2 Licht gemotoriseerd verkeer

3 Middel-zwaar gemotoriseerd verkeer

4 Zwaar gemotoriseerd verkeer

-personenauto

-bus

-meerder assige vrachtw gn

-bestelbus

-2 assige vrachtw gn

-vrachtw gn met aanhanger -truck met oplegger

telinterval 00-07 07-19 19-23 etmaal

6 263 65 336

0 3 0 4

4% 1% 1% 1%

4 234 64 305

80% 89% 99% 91%

1 19 0 20

13% 7% 0% 6%

0 7 0 7

4% 3% 0% 2%

07-09 16-18

34 70

0 1

1% 1%

28 64

85% 92%

4 4

10% 6%

1 1

4% 2%

Afbeelding 8: Weergave intensiteit motorvoertuigen op een werkdag telpunt 3

Snelheid Uit de snelheidsmetingen blijkt dat de snelheid van het verkeer op de Steenbakkerij het bedrijventerrein op hoger ligt dan in omgekeerde richting (Laan van Avant-garde). Voor het wegontwerp is de v85 bepalend. Dit is de snelheid die door 85% van het verkeer niet overschreden wordt. Voor de richting west (Laan van Avant-garde) bedraagt deze voor een etmaal 32,3 km/uur. Van de 146 voertuigen rijden hiervan 4 harder dan 40 km/uur. Op de richting oost (bedrijventerrein op) bedraagt de v85 circa 31,6 km/uur. Van de 190 voertuigen rijden hiervan 5 harder dan 40 km/uur. De resultaten voor beide richtingen zijn weergegeven in afbeelding 9 en 10. telpuntnr: lokatie: zijstraten: richting: periode: soort:

128-A Steenbakkerij t.h.v. nummer 22 West (Laan van Avant-Garde) 28-01-2023 t/m 11-02-2023 gemotoriseerd verkeer

verkeersonderzoekbureau Bokw old in opdracht van gem eente Zuidplas

werkdagen telinterval

<10 11-15 16-20 21-25 26-30 31-35 36-40 41-45 46-50 51-55 56-60 61-65 >65 totaal km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h

00-07 perc.

2 100%

0 0%

0 15%

0 15%

0 13%

0 15%

0 29%

0 15%

0 0%

0 0%

0 0%

0 0%

0 0%

0 26,1 km/h 34,9 km/h 0% -

07-19 perc.

108 100%

2 2%

15 14%

30 28%

23 22%

15 14%

14 13%

5 5%

2 2%

1 0%

1 1%

0 0%

0 0%

0 22,9 km/h 32,3 km/h 0% -

19-23 perc.

35 100%

0 1%

4 10%

11 32%

7 21%

6 17%

5 13%

1 3%

0 0%

0 1%

0 1%

0 0%

0 0%

0 23,1 km/h 31,5 km/h 0% -

etmaal perc.

146 100%

2 1%

19 13%

42 28%

31 21%

22 15%

19 13%

7 5%

2 1%

1 1%

1 1%

0 0%

0 0%

0 23,0 km/h 32,3 km/h 0% -

gem.

85 perc.

Afbeelding 9: Weergave gereden snelheid telpunt 3 richting west

Pagina 6 van 7

onderwerp

registratienummer

CONCEPT bevindingen tellingen Steenbakkerij

telpuntnr: lokatie: zijstraten: richting: periode: soort:

128-B Steenbakkerij t.h.v. nummer 22 Oost (Hoofdweg-Noord) 28-01-2023 t/m 11-02-2023 gemotoriseerd verkeer

verkeersonderzoekbureau Bokw old in opdracht van gem eente Zuidplas

werkdagen telinterval

<10 11-15 16-20 21-25 26-30 31-35 36-40 41-45 46-50 51-55 56-60 61-65 >65 totaal km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h km/h

00-07 perc.

4 100%

0 0%

0 5%

0 5%

1 30%

1 20%

1 25%

1 15%

0 0%

0 0%

0 0%

0 0%

0 0%

0 27,5 km/h 35,0 km/h 0% -

07-19 perc.

156 100%

3 2%

11 7%

36 23%

44 28%

34 22%

17 11%

6 4%

4 2%

1 1%

0 0%

0 0%

0 0%

0 23,8 km/h 31,4 km/h 0%

19-23 perc.

30 100%

0 0%

1 3%

6 20%

12 39%

6 21%

3 10%

2 5%

0 1%

0 1%

0 0%

0 0%

0 0%

0 24,4 km/h 30,9 km/h 0%

etmaal perc.

190 100%

3 1%

12 7%

42 22%

57 30%

41 22%

21 11%

8 4%

4 2%

1 1%

0 0%

0 0%

0 0%

0 24,0 km/h 31,6 km/h 0% -

gem.

85 perc.

Afbeelding 10: Weergave gereden snelheid telpunt 3 richting oost

- Telpunt 4 Deze locatie betreft het fietspad tussen bedrijventerrein Kleine Vink en de Hoofdweg-Noord. Aandachtspunt hierbij is dat, vanwege het strooiseizoen, de paal die moet voorkomen dat gemotoriseerd verkeer hiervan gebruik maakt niet aanwezig was. Op een werkdag maken nu circa 50 (voornamelijk lichte) motorvoertuigen gebruik van deze verbinding. De intensiteit van het (brom)fietsverkeer bedraagt op een werkdag circa 180 (brom)fietsers per etmaal en op een zaterdag ligt dit rond de 300.

Pagina 7 van 7

De tekst is automatisch uit het bestand gehaald en kan afwijken van het origineel (kolommen, tabellen en koppen lopen door elkaar). Het officiële stuk bij iBabs is leidend. Bron: https://api.notubiz.nl/document/17079299/4