01-22RV020 Bijlage 1 Beoordeling SV Saestum
Tekst van het document
Beoordeling Aanvraag Garantstelling De score van de risico's € 600.000 540
Bedrag lening: Aantal leden: Oordeel Voorportaal Risico verloop ledenaantal: Eigendomspositie ten opzichte van de gemeente
Go Klein Velden en de voetbalplaza (incl. verlichting) van gemeente. Clubhuis en de kleedkamers in eigendom van vereniging, via recht van opstal (vanaf 2015, looptijd 30 jaar). Vergunningverlening door gem. De Bilt.
Inhoudelijke risico criteria Zeer klein
Weging van de criteria
Zeer groot Groot Midden Klein Zeer klein
Uitkomst van de risico-inschatting Midden Groot Zeer groot 1 1 3 1 2
Klein
2
4 1 2
Niet bekend
Toelichting team De scores groot komen voort uit bestaande risico's en de solvabiliteit. Voor de relatief "lage" aanvraag ten opzichte van het vorige beleid, voor nu geen Control: showstopper. Wel adviseren wij de aankomende vijf jaar ieder jaar een monitoring van de bedrijfsvoering in financiele zin. Het bedrag waar de gemeente Zeist risico over loopt (dit is de som van de garantstelling plus de resterende rentetermijnen) Op basis van rentepercentage
0,6%
Bedrag garantstelling SWS: Looptijd
€ 250.000 15
(dit is tevens een risicoverlagend component) jaar
Restant bedrag garantstelling Gemeente Zeist Looptijd
€ 350.000 40
jaar
€ 700.000 € 600.000 € 500.000 € 400.000
371K 378K 385K 392K
398K 404K 410K 416K
421K 426K 431K 436K 440K
444K 448K 435K
421K 406K
392K 377K
361K 346K
330K 313K
€ 300.000
297K 280K
262K 245K
226K 208K
€ 200.000
189K 170K
150K 130K
110K
89K
€ 100.000
67K
45K
23K
K
€1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
€ -100.000
Het oordeel: Restrisico versus maatschappelijk effect Beschrijving maatschappelijk effect De vereniging speelt een belangrijke rol in Zeist West. Saestum is een club met maatschappelijke betekenis. Bovenstaande visie heeft ten grondslag gelegen aan een serie gesprekken die de vereniging sinds het niet doorgaan van de uitbreiding van het sportcomplex heeft gehad met allerhande (maatschappelijke) partners en met de gemeente. In gezamenlijkheid is gekeken welke wensen er ten aanzien van de toekomst van het sportpark bestonden. Bij de uitbreiding van de Noordweg zouden namelijk een aantal knelpunten worden opgelost, maar nu deze uitbreiding niet door kan gaan moest worden gekeken op welke wijze de knelpunten dan alsnog opgelost kunnen worden. Daarnaast is ook nadrukkelijk gekeken naar de sportieve en maatschappelijke ambities van Saestum richting de toekomst. De insteek van het Masterplan was immers om te komen tot stabiele en duurzame sportverenigingen voor Zeist. Een en ander heeft geleid tot een nieuw plan op dit onderdeel, wat dus door de gemeenteraad is bekrachtigd eind 2020. Het nieuwe clubhuis van Saestum maakt onderdeel uit van de totaalontwikkeling van sportpark Noordweg. Het is essentieel dat het verouderde clubhuis wordt vernieuwd.
33
34
35
36
37
38
39
40
Organisatie Onderdeel Specialisatie Aantal leden per 31-12-2020 Totaal benodigde investering (inclusief btw) Financieringsbehoefte totaal Financieringsbehoefte vanuit gemeeente Zeist Looptijd van de financieringsbehoefte Kredietverstrekker Andere garantsteller
Gebruiksrecht grond en opstallen
Beschrijviing maatschappelijk effect dat wordt beoogd
Onderdeel 1: Voorportaal
Sport Voetbal 540 € 1.200.000 € 600.000 € 350.000 40 jaar Ned Waterschapsbank SWS
Ingevuld door de organisatie (vastgoed, financiën etc) Ingevuld door Financiën (let op, deze moeten leeg zijn bij aanlevering)
Velden en de voetbalplaza (incl. verlichting) van gemeente. Clubhuis en de kleedkamers in eigendom van vereniging, via recht van opstal (vanaf 2015, looptijd 30 jaar). Vergunningverlening door gem. De Bilt. De vereniging speelt een belangrijke rol in Zeist West. Saestum is een club met maatschappelijke betekenis. Bovenstaande visie heeft ten grondslag gelegen aan een serie gesprekken die de vereniging sinds het niet doorgaan van de uitbreiding van het sportcomplex heeft gehad met allerhande (maatschappelijke) partners en met de gemeente. In gezamenlijkheid is gekeken welke wensen er ten aanzien van de toekomst van het sportpark bestonden. Bij de uitbreiding van de Noordweg zouden namelijk een aantal knelpunten worden opgelost, maar nu deze uitbreiding niet door kan gaan moest worden gekeken op welke wijze de knelpunten dan alsnog opgelost kunnen worden. Daarnaast is ook nadrukkelijk gekeken naar de sportieve en maatschappelijke ambities van Saestum richting de toekomst. De insteek van het Masterplan was immers om te komen tot stabiele en duurzame sportverenigingen voor Zeist. Een en ander heeft geleid tot een nieuw plan op dit onderdeel, wat dus door de gemeenteraad is bekrachtigd eind 2020. Het nieuwe clubhuis van Saestum maakt onderdeel uit van de totaalontwikkeling van sportpark Noordweg. Het is essentieel dat het verouderde clubhuis wordt vernieuwd.
Beoordeling Organisatie
Risico-inschatting
Gaat het om een maatschappelijke organisatie?
Ja
Go
Heeft de organisatie een winstoogmerk? Heeft de organisatie een besloten karakter en een politieke of religieuze doelstelling?
Nee
Go
Nee
Go
Bezit de organisatie rechtspersoonlijkheid?
Ja
Go
Is de organisatie gevestigd in Zeist? Het betreft een fysiek object?
Ja Ja
Go Go
Is de financiering nodig in het kader van de uitvoering van een publieke taak in de gemeente Zeist? En zo ja welke (HLA, maaltijd etc)?
Stimuleren van Sporten
Go
Is de financiering noodzakelijk voor de aanvragen?
zie maatschappelijk effect
Komt de financiering in overwegende mate ten goede aan de inwoners van de gemeente Zeist?
Ja
Go
Ja, zij gaat 50% van de totale investeringsbehoefte via sponsoring en subsidiegelden regelen.
Go
- Zijn er meerdere stichtingen verbonden aan de vereniging? Zoja, zijn zij medeverantwoordeljk voor de aanvraag? (antwoord met ja, nee, of niet van toepassing).
Ja, de st. Acc Saestum Zeist-West
Go
- Kan er een beroep worden gedaan op het waarborgfonds?
Ja, SWS voor max. € 250.000 15 jr lineair aflopend
- Welke zekerheden kan de aanvrager overleggen?
1e hypotheek op clubhuis (zonder ondergrond); NB beperkte looptijd recht van opstal.
- Is de garantstelling/borgstelling is noodzakelijk voor de aanvrager?
Heeft de aanvragende organisatie kennis genomen van de beschreven onderdelen in de toelichting? Dit is een vereiste en niet zozeer een beoordeling.
Duiding
- Garanties worden alleen verstrekt aan maatschappelijke organisaties op het gebied van sport, welzijn, zorg en opvang, volksgezondheid, onderwijs, kunst en cultuur. - Organisaties mogen geen winstoogmerk hebben. - Organisaties mogen geen besloten karakter en geen politieke of religieuze doelstelling hebben. - Organisaties dienen rechtspersoonlijkheid te bezitten (zij mag besluiten nemen, kan schulden hebben en mag overeenkomsten sluiten). - De aanvragende organisatie moet in de gemeente Zeist zijn gevestigd. - Het moet gaan om een fysiek object - Dat wil zeggen dat ze moeten passen binnen en bijdragen aan het gemeentelijk beleid en het openbaar belang. Bovendien moet er met de financiering een voor de gemeente relevant maatschappelijk doel worden gediend. - De financiering moet essentieel zijn voor het voortbestaan of het in voldoende mate kunnen functioneren van de aanvrager. - De financiering moet in overwegende mate ten goede komen aan de inwoners van de gemeente Zeist. - De garantstelling/borgstelling is noodzakelijk voor de aanvrager. Primair probeert de aanvrager zelf financiële middelen te verkrijgen door bijvoorbeeld contributieverhoging, sponsoring, subsidiegelden, zelfwerkzaamheid, eigen middelen, borgstelling door een waarborgfonds, etc. Soms kan er sprake zijn van een aparte stichting topsport, stichting kantine, stichting tennishal etc.
SWS stelt als voorwaarde dat ook deze entiteiten medeverantwoordelijk zijn voor de aanvraag, wij doen dat ook. - Gemeentegarantie is niet mogelijk indien voor het gehele bedrag een beroep kan worden gedaan op een waarborgfonds. juridische situatie bij einde recht van opstal (= 2045)? Verlenging recht van opstal wordt voorbereid.
- Garantstellingen worden alleen verstrekt als er naar oordeel van de gemeente voldoende zekerheden (bij voorkeur primaire zekerheden) door de aanvrager overlegd kunnen worden (bijvoorbeeld onroerende goederen en verzekeringen) - De aanvrager moet instemmen met een aantal voorwaarden, zoals het geven van toestemming aan de gemeente voor een aantal juridische handelingen, zoals een statutenwijziging of een wijziging in de bestemming van het onderpand. - De aanvrager verstrekt periodiek informatie aan het college, welke nodig zijn voor de beoordeling van het financiële beheer van de aanvrager. - De aanvrager is verplicht om aan door burgemeester en wethouders aan te wijzen personen inzage te geven in alle boeken en bescheiden en volledige medewerking te verlenen aan maatregelen, welke voor een goede controle op het financieel beheer en een goede administratie nodig zullen zijn. - In zeer bijzondere omstandigheden, ter beoordeling van het college, waarbij de afwijzing van een verzoek krachtens deze regeling of de toepassing van bepalingen in deze regeling tot onbillijkheden van overwegende aard zou leiden, kan het college ten gunste van de aanvrager van deze regeling afwijken. - De borgstelling vervalt als de overeenkomst van de geldlening niet binnen de door gemeente bepaalde periode tot stand komt.
nog geen expliciete toestemming van de vereniging en de stichting.
Totaal oordeel voorportaal
Toelichting
Bij een go is mogen de onderstaande vragen worden beantwoord, bij een no-go wordt de aanvraag direct afgekeurd.
Go
Onderdeel 2: inhoudelijke criteria Algemene en inhoudelijke criteria
Beoordeling Organisatie
Risico-inschatting
Samenstelling dagelijks bestuur?
Klein
Relatie met de gemeente?
Klein
Is er een reële kans dat er binnen 10 jaar andere investeringen volgen door de aanvrager?
Nee
- Oordeel over het investeringsplan? Ontwikkeling ledenaantal (betrek hier ook de lening per lid bij) - seizoen '18/'19 - seizoen '19/'20 - seizoen '20/'21 - seizoen '21/'22 (prognose)
Klein Midden
530 540 542 542
Duiding Inschatting accounthouder Sport
Toelichting - Het gaat hier om de consistentie en historie
De vergunning moet worden - Spelen er issues met de aanvrager, of waren deze er in het verleden. Graag toelichten. aangevraagd bij de gem. De Bilt Velden zijn eigendom van de - Het gaat hier om bijzondere investeringen buiten de gebruikelijke investeringen. gemeente Aanvraag ondersteunt door St. Maatsch. Fin.; raming gecheckt - Zit het investeringsplan goed in elkaar? Is het voldoende breed ingeschat? door Sweco. Stijgend ledenaantal = Zeer klein nagenoeg geheel gelijkblijvend = kliein Krimpend ledenaantal = afhankelijk van de curve, midden tot zeer groot
Klein
Financiële criteria Beoordeling Organisatie Risico-inschatting Duiding Toelichting "De financiële positie en prognoses van de organisatie moeten dusdanig dat de betaling van rente en aflossing niet in het gevaar komt", let op hoe hoger, de aanvraag hoe kritischer de score is. Rentabiliteit (is de aanvragen voldoende rendabel) - Resultaten van de afgelopen 5 jaar (voor bijzondere baten en lasten)
laatste 4 jaar negatief resultaat, varierend van 12K tot 23K - Graag per jaar aangeven hoeveel het resultaat is, vb: 2021: 20K positief etc. negatief. - Graag per jaar aangeven hoeveel het resultaat is, vb: 2021: 20K positief etc.. De beoordeling is niet alleen op de uitkomsten, maar ook of de uitkomsten reeel zijn. Hier is de ontwikkeling van de ledenaantallen ook van groot belang. Geef hier ook een oordeel als het geheel een irreele verwachting lijkt.
zie tabblad financiele data
Midden
21 0 -6 0 1 De aanvrager heeft een behoorlijke omvang van liquide middelen, een redelijk EV en ook een behoorlijke post staan voor voorzieningen.
Midden
- Kosten lijken vrij constant, omzet loopt steeds iets achter. Het is de vraag hoe reeel het is dat hier verandering in komt.
Midden
- Current ratio
2,0
Zeer klein
- Current ratio = (liquide middelen + vlottende activa) / kort vreemd vermogen - Een current ratio van 1,5 is goed. Bij een current ratio van 2 of hoger is het bedrijf absoluut veilig als het gaat om liquiditeit.
- Quick ratio
2,0
Zeer klein
- Quick ratio = (Vlottende activa - voorraden + liquide middelen) / kort vreemd vermogen - Voor de quick ratio geldt dat een uitkomst van 1 of hoger goed is.
0,33
Groot
0,67 € 99.375,00
Klein Klein Klein
- Verwachting van de resultaten van de toekomstige jaren (meerjarenbegroting, inclusief grootste afwijkingen/wijzigingen). Mede het ledenaantal verloop hier kiritsch bekijken, hoe reeel is het dat dit wordt behaald. - seizoen '20/'21 (*1000) - seizoen '21/'22 - seizoen '22/'23 - seizoen '23/'24 - seizoen '24/'25 - Financiële ruimte voor vervanging en onderhoud (oordeel)
Algemeen oordeel Rentabiliteit (control)
Corona 10% omzet/ledengroei
- Houdt de aanvrager voldoende rekening in haar begroting of op haar balans voor vervanging en onderhoud?
Klein
plan is om 10% ledengroei, kantinegroei te bewerkstelligen, daarnaast willen zij ook de contirbutie verhogen.
Liquiditeit (kan de aanvragen op korte termijn aan haar betalingsverplichtingen voldoen, dit in plaats van de cashflow progone)
Solvabiliteit (kan de aanvrager op lange termijn aan haar betalingsverplichtingen voldoen) - EV/TV - Debt ratio = VV / TV - Werkkapitaal voor de lange termijn - Niet uit de balans blijkende verplichtingen - Niet uit de balans blijkende bezittingen
Midden
- Verwachting van de ontwikkeling van de cashflow (start met de werkelijke stand van de jaarrekening). - seizoen '19/'20 (*1000) - seizoen '20/'21 - seizoen '21/'22
159 162
- seizoen '22/'23
173
- seizoen '23/'24 - seizoen '24/'25
183 189
hoge overlopende passiva die toenemen, wel feitelijke toelichting op gegeven.
- Mag niet hoger zijn dan 0,8 - EV + Voorz + langlopende schulden - vaste activa huur velden van gemeente huurovereenkomsten met 5 jaar looptijd
ontwikkeling afhankelijk van realisatie hogere inkomsten Midden
<50% = onder de waarde, > 60% is boven de waarde
Potentiele risico's (in overleg met Control) die de continuit in gevaar brengen met bijbehorende risicobeheersing
- kosten lijken een vast karakter te hebben, in hoeverre is de stijging van de omzet dan reeel?
Groot
kostenstijging 2,5% p.j.; groei contributies 19% in 4 jaar, gebaseerd op beleidsplan uit 2019.
- Bij de beoordeling van de aanvraag zal de risicobeheersing een belangrijk item zijn. Er moet worden gekeken naar de duur, de omvang en de aard van de borgstelling. De kredietwaardigheid van de aanvrager moet worden beoordeeld.
Investerings- en financieringsplan Investeringsplan Investeringsposten Bouw en inventaris x x x x x x x Totale investering Financieringsplan Investeringsposten Eigen inbreng in geld Zelfwerkzaamheid Te verrekenen BTW Subsidie gemeenten Subsidie bouw en onderhoud Bijdragen van derden Ledencertificaten Te lenen bedrag x x Totale investering
Bedrag (excl. BTW) BTW €0 €0
€0
€0
Bedrag (incl. BTW) € 1.200.000
€ 1.200.000
Bedrag
€ 300.000 € 300.000 € 600.000
€ 1.200.000
Gebruiksrecht grond en opstellen Grond sportpark: Velden: Kleedkamers: Clubhuis/kantine: Voetbalplaza Verlichting …
Huur Eigendom Eigendom Huur Huur
Leden en contributies
Leden en contributies Senioren Junioren Pupillen Mini's Ministars Recreanten Niet spelende leden 7x7 … Totaal
twee seizoenen geleden Seizoen '18/'19 leden jaarcontributie aantal per lid totaal € 257,00 €0 € 182,00 €0 € 161,00 €0 € 117,50 €0 € 76,50 €0 € 117,50 €0 € 76,50 €0 € 101,00 €0 530
€ 136,13
€ 72.146
Vorig seizoen Seizoen '19/'20 jaarcontributie per lid totaal € 262,00 € 185,50 € 164,00 € 119,50 € 78,00 € 119,50 € 78,00 € 109,00
leden aantal
540
€ 139,44
Huidig seizoen Seizoen '20/'21 jaarcontributie per lid totaal € 267,00 € 189,00 € 167,00 € 121,50 € 79,50 € 121,50 € 79,50 € 105,00
leden aantal €0 €0 €0 €0 €0 €0 €0 €0
€ 75.296
542
€ 141,25
leden aantal €0 €0 €0 €0 €0 €0 €0 €0
€ 76.558
Prognose Seizoen '21/'22 jaarcontributie per lid totaal € 271,50 €0 € 192,00 €0 € 170,00 €0 € 123,50 €0 € 81,00 €0 € 123,50 €0 € 81,00 €0 € 107,00 €0 542
€ 143,69
€ 77.879
Aantal vrijwilligers actief binnen de club / aantal werknemers in loondienst Aantal vrijwilligers Aantal in loondienst
… …
Functie(s): Functie(s):
Balans & P&L (stichting 1) Balans Activa
30-6-2019
30-6-2020
30-6-2021
Vaste activa MVA Overlopende activa …
€ 56.151 € 53.604 € 2.547
€ 47.738 € 47.270 € 468
€ 43.334 € 42.913 € 421
Vlottende activa Voorraad Tussenrekening Debiteuren Overige vorderingen …
€ 24.276 € 3.214 € 2.225 € 4.693 € 14.144
€ 56.857 € 3.214 €0 € 44.789 € 8.854
€ 35.443 € 958 €0 € 14.400 € 20.085
Liquide middelen Liquide middelen …
€ 141.813 € 141.813
€ 104.804 € 104.804
€ 159.183 € 159.183
Totaal activa
€ 222.240
€ 209.399
€ 237.960
Passiva
30-6-2019
30-6-2020
30-6-2021
Eigen vermogen EV …
€ 57.594 € 57.594
€ 57.864 € 57.864
€ 78.863 € 78.863
Langlopende schulden Voorzieningen Langlopende schulden …
€ 77.430 € 50.843 € 26.587
€ 70.638 € 50.843 € 19.795
€ 63.846 € 50.843 € 13.003
Kortlopende schulden Crediteuren Premies en belastingen Omzetbelasting Overlopende passiva …
€ 87.217 € 7.616 € 1.611 -€ 137 € 78.127
€ 80.897 € 653 € 1.990 -€ 396 € 78.650
€ 95.251 € 1.815 € 2.065 € 144 € 91.227
Totaal activa
€ 222.241
€ 209.399
€ 237.960
Liquiditeit Current ratio Quick ratio
1,9 1,9
2,0 2,0
2,0 2,0
0,3 0,7
0,3 0,7
0,3 0,7
78.873,0
80.764,0
99.375,0
Solvabiliteit - EV/TV - Debt ratio = VV / TV - Werkkapitaal voor de lange termijn
P&L Omzet Contributies Omzet kantine Sponsoring BSO Overige opbrengsten - BSO overbrugging - Vergoeding concierge - extra verhuur - jeugdsportsubsidie - vriendenloterij - Opbrengst voetbalschool - Extra acties/evenementen - Overig x x x Totale omzet
Lasten
realisatie '18/'19 € 100.859 € 99.957 € 42.717 € 20.709 € 13.038
realisatie '19/'20
realisatie '20/'21
(incl covid) begroting '21/'22
begroting '22/'23
begroting '23/'24
begroting '24/'25
€ 105.060 € 102.000 € 49.500 € 40.188 € 33.032
€ 110.733 € 107.508 € 49.500 € 40.992 € 33.693
€ 116.713 € 113.313 € 49.500 € 41.812 € 30.829
€ 98.226 € 64.966 € 49.236 € 39.000 € 29.694 € 9.000 € 4.500 € 751 € 4.834 € 2.854 € 2.695 € 2.500 € 2.560
€ 103.589 € 14.939 € 49.569 € 39.000 € 33.175 € 4.500 € 9.000 € 135 € 4.903 € 2.404 €0 € 4.891 € 7.342
€ 103.000 € 80.000 € 49.500 € 39.400 € 24.100
€ 277.280
€ 281.122
€ 240.272
€ 296.000
€ 329.780
€ 342.426
€ 352.167
realisatie '18/'19
realisatie '19/'20
realisatie '20/'21
(incl covid) begroting '21/'22
begroting '22/'23
begroting '23/'24
begroting '24/'25
€ 1.676 € 5.116 € 3.124
€ 3.122
Personele lasten Kosten kantine Begeleiding selecties Bondskosten Accomodatiekosten - energie - stroom - energie - overig - onderhoudskosten - huur velden (gem. Zeist) - overig Materialen Activiteiten Overige kosten Rentekosten Afschrijvingen Totale lasten
€ 89.543 € 61.820 € 18.938 € 17.615 € 77.386 € 21.933 € 7.251 € 7.514 € 24.000 € 16.688 € 11.746 € 6.296 € 7.383
€ 98.417 € 42.212 € 24.000 € 18.320 € 75.702 € 25.876 € 6.899 € 5.311 € 22.226 € 15.390 € 10.271 € 7.994 € 7.407
€ 93.090 € 16.188 € 23.626 € 19.898 € 75.657 € 28.000 € 7.000 € 8.000 € 22.500 € 19.500 € 9.060 € 380 € 4.423
€ 9.362 € 300.089
€ 9.878 € 294.201
Resultaat voor bijz.baten
-€ 22.809
- inzet balansreserve restant P - Covid regelingen
€ 18.596
Resultaat
-€ 4.213
€0 € 9.000 € 1.000 € 5.000 € 2.600 €0 € 2.500 € 4.000
€ 12.700 € 5.100 € 2.652
€ 12.500 € 5.000 € 2.600
€ 12.500 € 5.000 € 2.600
€ 8.500 € 4.080
€ 5.000 € 4.000
€ 5.000 € 4.000
€ 9.988 € 252.310
€ 99.500 € 52.000 € 21.000 € 20.000 € 82.454 € 28.000 € 8.000 € 8.000 € 24.000 € 15.000 € 12.500 € 5.500 € 5.000 € 546 € 9.995 € 308.495
€ 97.490 € 66.300 € 21.420 € 20.400 € 76.963 € 21.000 € 8.000 € 8.000 € 24.000 € 15.000 € 12.750 € 5.610 € 5.100 € 6.591 € 23.598 € 336.222
-€ 13.079
-€ 12.038
-€ 12.495
-€ 6.442
€ 13.170
€ 33.039
€ 12.500
€0
€ 91
€ 21.001
€5
-€ 6.442
€ 99.440 € 69.880 € 21.848 € 20.808 € 78.502 € 21.000 € 8.000 € 8.000 € 24.000 € 15.000 € 13.005 € 5.722 € 5.202 € 12.455 € 15.527 € 342.389 € 37
€ 1.322
€ 37
€ 1.322
Verwachting of de vereniging de extra lasten kan voldoen, zie hiervoor het afschrijvingsschema als het gaat om een inschatting van de kapitaallasten. Saestum rekent op 20K extra financieringskosten. Dit verwacht zij te kunnen financieren door: 10% ledengroei in 3 jaar (3K), 10% omzet kantine groei in 3 jaar (3K), omzet derden (12,5K), energiebesparing (7K) 18,5 structureel 7K incidenteel
€ 101.429 € 73.654 € 22.285 € 21.224 € 80.072 € 21.000 € 8.000 € 8.000 € 24.000 € 15.000 € 13.265 € 5.837 € 5.306 € 12.246 € 15.527 € 350.845
Totaal benodigde investering (inclusief btw) Financieringsbehoefte totaal Financieringsbehoefte vanuit gemeeente Zeist Looptijd van de financieringsbehoefte Partij die het andere deel financiert Bedrag van de financiering Looptijd van de financiering
Bedrag Rentepercentage
Termijn Annuitair
€ 600.000 2,1% 40 € -22.319,93
Totaal
€ 1.200.000 € 600.000 € 350.000 40 SWS € 250.000 15
Bedrag Rentepercentage
Termijn Annuitair
€ 250.000 2,1% 15 € -19.602,23 Andere Partij (altijd lineair!)
Zeist
Totale risicosom op de cashflow van Zeist (restschuld, vervallen rentetermijnen (1 termijn) en wettelijke rente over de schuld) Schuld Rente Aflossing Restschuld Schuld Rente Aflossing Restschuld Schuld Rente Aflossing Restschuld 1 € 600.000 € 12.600 € 9.720 € 590.280 € 250.000 € 5.250 € 16.667 € 233.333 € 350.000 € 7.350 € -6.947 € 356.947 € 371.436 2 € 590.280 € 12.396 € 9.924 € 580.356 € 233.333 € 4.900 € 16.667 € 216.667 € 356.947 € 7.496 € -6.743 € 363.689 € 378.459 3 € 580.356 € 12.187 € 10.132 € 570.224 € 216.667 € 4.550 € 16.667 € 200.000 € 363.689 € 7.637 € -6.534 € 370.224 € 385.266 4 € 570.224 € 11.975 € 10.345 € 559.878 € 200.000 € 4.200 € 16.667 € 183.333 € 370.224 € 7.775 € -6.321 € 376.545 € 391.851 5 € 559.878 € 11.757 € 10.562 € 549.316 € 183.333 € 3.850 € 16.667 € 166.667 € 376.545 € 7.907 € -6.104 € 382.649 € 398.210 6 € 549.316 € 11.536 € 10.784 € 538.532 € 166.667 € 3.500 € 16.667 € 150.000 € 382.649 € 8.036 € -5.882 € 388.532 € 404.338 7 € 538.532 € 11.309 € 11.011 € 527.521 € 150.000 € 3.150 € 16.667 € 133.333 € 388.532 € 8.159 € -5.656 € 394.187 € 410.230 8 € 527.521 € 11.078 € 11.242 € 516.279 € 133.333 € 2.800 € 16.667 € 116.667 € 394.187 € 8.278 € -5.425 € 399.612 € 415.882 9 € 516.279 € 10.842 € 11.478 € 504.801 € 116.667 € 2.450 € 16.667 € 100.000 € 399.612 € 8.392 € -5.189 € 404.801 € 421.289 10 € 504.801 € 10.601 € 11.719 € 493.082 € 100.000 €
2.100 € 16.667 € 83.333 € 404.801 € 8.501 € -4.948 € 409.748 € 426.444 11 € 493.082 € 10.355 € 11.965 € 481.116 € 83.333 € 1.750 € 16.667 € 66.667 € 409.748 € 8.605 € -4.701 € 414.450 € 431.343 12 € 481.116 € 10.103 € 12.216 € 468.900 € 66.667 € 1.400 € 16.667 € 50.000 € 414.450 € 8.703 € -4.450 € 418.900 € 435.981 13 € 468.900 € 9.847 € 12.473 € 456.427 € 50.000 € 1.050 € 16.667 € 33.333 € 418.900 € 8.797 € -4.194 € 423.094 € 440.352 14 € 456.427 € 9.585 € 12.735 € 443.692 € 33.333 € 700 € 16.667 € 16.667 € 423.094 € 8.885 € -3.932 € 427.025 € 444.451 15 € 443.692 € 9.318 € 13.002 € 430.689 € 16.667 € 350 € 16.667 € 0 € 427.025 € 8.968 € -3.664 € 430.689 € 448.271 16 € 430.689 € 9.044 € 13.275 € 417.414 € 430.689 € 9.044 € 13.275 € 417.414 € 434.807 17 € 417.414 € 8.766 € 13.554 € 403.860 € 417.414 € 8.766 € 13.554 € 403.860 € 420.703 18 € 403.860 € 8.481 € 13.839 € 390.021 € 403.860 € 8.481 € 13.839 € 390.021 € 406.302 19 € 390.021 € 8.190 € 14.129 € 375.891 € 390.021 € 8.190 € 14.129 € 375.891 € 391.600 20 € 375.891 € 7.894 € 14.426 € 361.465 € 375.891 € 7.894 € 14.426 € 361.465 € 376.588 21 € 361.465 € 7.591 € 14.729 € 346.736 € 361.465 € 7.591 € 14.729 € 346.736 € 361.262 22 € 346.736 € 7.281 € 15.038 € 331.698 € 346.736 € 7.281 € 15.038 € 331.698 € 345.613 23 € 331.698 € 6.966 € 15.354 € 316.343 € 331.698 € 6.966 € 15.354 € 316.343 € 329.636 24 € 316.343 € 6.643 € 15.677
€ 300.667 € 316.343 € 6.643 € 15.677 € 300.667 € 313.323 25 € 300.667 € 6.314 € 16.006 € 284.661 € 300.667 € 6.314 € 16.006 € 284.661 € 296.668 26 € 284.661 € 5.978 € 16.342 € 268.319 € 284.661 € 5.978 € 16.342 € 268.319 € 279.663 27 € 268.319 € 5.635 € 16.685 € 251.633 € 268.319 € 5.635 € 16.685 € 251.633 € 262.301 28 € 251.633 € 5.284 € 17.036 € 234.598 € 251.633 € 5.284 € 17.036 € 234.598 € 244.574 29 € 234.598 € 4.927 € 17.393 € 217.204 € 234.598 € 4.927 € 17.393 € 217.204 € 226.475 30 € 217.204 € 4.561 € 17.759 € 199.446 € 217.204 € 4.561 € 17.759 € 199.446 € 207.996 31 € 199.446 € 4.188 € 18.132 € 181.314 € 199.446 € 4.188 € 18.132 € 181.314 € 189.129 32 € 181.314 € 3.808 € 18.512 € 162.802 € 181.314 € 3.808 € 18.512 € 162.802 € 169.865 33 € 162.802 € 3.419 € 18.901 € 143.901 € 162.802 € 3.419 € 18.901 € 143.901 € 150.198 34 € 143.901 € 3.022 € 19.298 € 124.603 € 143.901 € 3.022 € 19.298 € 124.603 € 130.117 35 € 124.603 € 2.617 € 19.703 € 104.899 € 124.603 € 2.617 € 19.703 € 104.899 € 109.614 36 € 104.899 € 2.203 € 20.117 € 84.782 € 104.899 € 2.203 € 20.117 € 84.782 € 88.681
37 € 38 € 39 € 40 €
84.782 64.243 43.272 21.861
€ 600.000 1% 40
Totaal
€ € € €
1.780 1.349 909 459
€ € € €
20.539 20.971 21.411 21.861
€ € € €
€ € € €
64.243 43.272 21.861 -
84.782 64.243 43.272 21.861
€ € € €
1.780 1.349 909 459
€ € € €
20.539 20.971 21.411 21.861
€ € € €
64.243 43.272 21.861 -
€ € € €
67.308 45.487 23.207 459
€ 250.000 1% 15
Andere Partij
Totale risicosom op de cashflow van Zeist (restschuld, vervallen rentetermijnen (1 termijn) en wettelijke rente over de schuld) Schuld Rente Aflossing Restschuld Schuld Rente Aflossing Restschuld Schuld Rente Aflossing Restschuld 1 € 600.000 € 3.600 € 15.000 € 585.000 € 250.000 € 1.500 € 16.667 € 233.333 € 350.000 € 2.100 € -1.667 € 351.667 € 360.800 2 € 585.000 € 3.510 € 15.000 € 570.000 € 233.333 € 1.400 € 16.667 € 216.667 € 351.667 € 2.110 € -1.667 € 353.333 € 362.510 3 € 570.000 € 3.420 € 15.000 € 555.000 € 216.667 € 1.300 € 16.667 € 200.000 € 353.333 € 2.120 € -1.667 € 355.000 € 364.220 4 € 555.000 € 3.330 € 15.000 € 540.000 € 200.000 € 1.200 € 16.667 € 183.333 € 355.000 € 2.130 € -1.667 € 356.667 € 365.930 5 € 540.000 € 3.240 € 15.000 € 525.000 € 183.333 € 1.100 € 16.667 € 166.667 € 356.667 € 2.140 € -1.667 € 358.333 € 367.640 6 € 525.000 € 3.150 € 15.000 € 510.000 € 166.667 € 1.000 € 16.667 € 150.000 € 358.333 € 2.150 € -1.667 € 360.000 € 369.350 7 € 510.000 € 3.060 € 15.000 € 495.000 € 150.000 € 900 € 16.667 € 133.333 € 360.000 € 2.160 € -1.667 € 361.667 € 371.060 8 € 495.000 € 2.970 € 15.000 € 480.000 € 133.333 € 800 € 16.667 € 116.667 € 361.667 € 2.170 € -1.667 € 363.333 € 372.770 9 € 480.000 € 2.880 € 15.000 € 465.000 € 116.667 € 700 € 16.667 € 100.000 € 363.333 € 2.180 € -1.667 € 365.000 € 374.480 10 € 465.000 € 2.790 € 15.000 € 450.000 € 100.000 € 600 € 16.667 €
83.333 € 365.000 € 2.190 € -1.667 € 366.667 € 376.190 11 € 450.000 € 2.700 € 15.000 € 435.000 € 83.333 € 500 € 16.667 € 66.667 € 366.667 € 2.200 € -1.667 € 368.333 € 377.900 12 € 435.000 € 2.610 € 15.000 € 420.000 € 66.667 € 400 € 16.667 € 50.000 € 368.333 € 2.210 € -1.667 € 370.000 € 379.610 13 € 420.000 € 2.520 € 15.000 € 405.000 € 50.000 € 300 € 16.667 € 33.333 € 370.000 € 2.220 € -1.667 € 371.667 € 381.320 14 € 405.000 € 2.430 € 15.000 € 390.000 € 33.333 € 200 € 16.667 € 16.667 € 371.667 € 2.230 € -1.667 € 373.333 € 383.030 15 € 390.000 € 2.340 € 15.000 € 375.000 € 16.667 € 100 € 16.667 €0 € 373.333 € 2.240 € -1.667 € 375.000 € 384.740 16 € 375.000 € 2.250 € 15.000 € 360.000 € 375.000 € 2.250 € 15.000 € 360.000 € 369.450 17 € 360.000 € 2.160 € 15.000 € 345.000 € 360.000 € 2.160 € 15.000 € 345.000 € 354.060 18 € 345.000 € 2.070 € 15.000 € 330.000 € 345.000 € 2.070 € 15.000 € 330.000 € 338.670 19 € 330.000 € 1.980 € 15.000 € 315.000 € 330.000 € 1.980 € 15.000 € 315.000 € 323.280 20 € 315.000 € 1.890 € 15.000 € 300.000 € 315.000 € 1.890 € 15.000 € 300.000 € 307.890 21 € 300.000 € 1.800 € 15.000 € 285.000 € 300.000 € 1.800 € 15.000 € 285.000 € 292.500 22 € 285.000 € 1.710 € 15.000 € 270.000 € 285.000 € 1.710 € 15.000 € 270.000 € 277.110 23 € 270.000 € 1.620 € 15.000 € 255.000 € 270.000 € 1.620 € 15.000 € 255.000 € 261.720 24 € 255.000 € 1.530 € 15.000 € 240.000 € 255.000 €
1.530 € 15.000 € 240.000 € 246.330 25 € 240.000 € 1.440 € 15.000 € 225.000 € 240.000 € 1.440 € 15.000 € 225.000 € 230.940 26 € 225.000 € 1.350 € 15.000 € 210.000 € 225.000 € 1.350 € 15.000 € 210.000 € 215.550 27 € 210.000 € 1.260 € 15.000 € 195.000 € 210.000 € 1.260 € 15.000 € 195.000 € 200.160 28 € 195.000 € 1.170 € 15.000 € 180.000 € 195.000 € 1.170 € 15.000 € 180.000 € 184.770 29 € 180.000 € 1.080 € 15.000 € 165.000 € 180.000 € 1.080 € 15.000 € 165.000 € 169.380 30 € 165.000 € 990 € 15.000 € 150.000 € 165.000 € 990 € 15.000 € 150.000 € 153.990